SPORT.2

05 Dec 1996 - 07 Jul 1997

Topics

  1. atletika (19)
  2. fudbal (1154)
  3. kosarka (1101)
  4. nba (5356)
  5. rukomet (58)
  6. vaterpolo (42)
  7. odbojka (146)
  8. tenis (25)
  9. zimski (54)
  10. borilacki (25)
  11. auto-moto (678)
  12. bilijar (12)
  13. sah (80)
  14. rekreacija (70)
  15. prognoza (360)
  16. navijaci (660)
  17. dogadjanja (51)
  18. razno (111)

Messages - kosarka

kosarka.1 vdunic,
Svi rezultati 9. kola lige šampiona i tabele "A" grupa ISTANBUL : Ulker(Turska) - Limož(Francuska) 99:91 TEL AVIV : Makabi(Izreal) - Panionius, Atina(Grčka) 69:57 MOSKVA : CSKA(Rusija) - Stefanel, Milano(Italija) 70:55 TABELA Stefanel .....................................9 6 3 689:608 15 CSKA .........................................9 6 3 696:651 15 Makabi .......................................9 5 4 684:670 14 Ulker ........................................9 4 5 702:695 13 Limož ........................................9 3 6 672:722 12 Panionius ....................................9 3 6 650:709 12 "B" grupa ZAGREB : Cibona(Zagreb) - Olimpijakos, Atina(Grčka) 63:61 ŠARLROA : Šarlroa(Belgija) - Estudijantes(Španija) 75:82 BERLIN : Alba(Nemačka) - Timsistem(Italija) 81:64 Timsistem ....................................9 7 2 719:676 16 Olimpijakos ..................................9 5 4 676:645 14 Alba .........................................9 5 4 692:624 14 Cibona .......................................9 5 4 647:625 14 Estudijantes .................................9 5 4 711:743 14 Šarlroa ......................................9 0 9 630:753 09 "C" grupa LEVERKUZEN : Bajer(Nemačka) - Barselona(Španija) 71:79 SPLIT : Krocija(Hrvatska) - Panatinaikos(Grčka) 58:65 LJUBLJANA : Olimpija(Slovenija) - Vilerban(Fran.) 73:60 TABELA Panatinaikos .................................9 7 2 649:614 16 Olimpija .....................................9 6 3 672:616 15 Asvel ........................................9 6 3 647:628 15 Barselona ....................................9 4 5 577:624 13 Kroacija .....................................9 4 5 677:648 13 Bajer ........................................9 0 9 625:722 09 "D" grupa ISTANBUL : Efes Pilsen(Turska) - Ortez(Francuska) 78:76 MOSKVA : Dinamo(Rusija) - San Fernando(Španija) 79:75 BEOGRAD : Partizan Ineks - Kinder(Italija) 78:70 TABELA Efes Pilsen ..................................9 7 2 723:667 16 Partizan .....................................9 5 4 680:698 14 Ortez ........................................9 5 4 706:681 14 Kinder .......................................9 4 5 712:699 13 Kaha San Fernando ............................9 4 5 663:653 13 Dinamo .......................................9 2 7 647:733 11
kosarka.2 vdunic,
Još jedna pobeda Partizan Ineks : Borovica 99:80(46:38) Brkić, Drobnjak , Berić, Tomašević po 20 koševa
kosarka.5 vitez.koja, -> #1, vdunic
#=> Barselona ....................................9 4 5 577:624 13 #=> Kroacija .....................................9 4 5 677:648 13 #=> Bajer ........................................9 0 9 625:722 09 Znači ova tri su naša :)... Pa, prvi sustet sa nekim Hrvatima u nekom značajnijem klupskom takmičenju, biće vrlo, vrlo... Malo teže protiv Barse, ali valjda će im ići kako im sada ide :). Znači 4. mesto u najgorem slučaju je naše (a nadamo se 2.) sk
kosarka.7 dule.n, -> #5, vitez.koja
=># => Kroacija .....................................9 4 5 677:648 13 Zna li neko gde će se igrati utakmice protiv Kroacije, na neutralnom terenu ili u Splitu i Beogradu?
kosarka.8 stukelj, -> #1, vdunic
> Barselona ....................................9 4 5 577:624 13 > Kroacija .....................................9 4 5 677:648 13 > Bajer ........................................9 0 9 625:722 09 Znaci ovo su protivnici partizana! Mislim da ovde Partizan moze ladno da obezbedi 2 mesto u grupi!! Jedva cekam Kroaciju u Beogradu!!!!
kosarka.9 vdunic,
U 12. kolu prvenstva Jugoslavije postignuti su sledeći rezultati: Radnički CIP - Vojvodina 99:85(47:41) Crvena Zvezda - Beobanka 60:68(28:33) BFC - Iva 78:68(33:39) Borac - FMP Železnik 74:86(30:39) Lovćen - Spartak 74:75(28:41) Partizan Ineks - Borovica 99:80(46:38) Mornar - Budućnost 76:74(40:38) 1. Partizan Ineks 12 11 1 1053: 953 23 2. Beobanka 11 9 2 846: 778 20 3. Mornar 12 8 4 875: 889 20 4. FMP Železnik 11 8 3 852: 743 19 5. Budućnost 12 7 5 963: 932 19 6. Spartak 12 6 6 983: 938 18 7. Lovćen 12 6 6 844: 827 18 8. Borovica 12 6 6 938: 989 18 9. BFC 11 6 5 844: 834 17 10. Iva 12 4 8 960: 976 16 11. Crvena Zvezda 12 4 8 928: 976 16 12. Radnički CIP 11 4 7 810: 851 15 13. Borac 12 3 9 1011:1081 15 14. Vojvodina 12 0 12 993:1163 12
kosarka.10 vdunic,
U desetom poslednjem kolu Kupa Evrope za košarkaše danas se sastaju NOVI SAD : BFC - Torpan Pojat(Finska) početak u 20 časova PODGORICA: Budućnost - Vita(Gruzija) početak tako- đe u 20 časova
kosarka.11 mileusna, -> #8, stukelj
>> Jedva cekam Kroaciju u Beogradu!!!! Što?
kosarka.12 jovanovic,
ZNAMO DA JE BEOBANKA SAMPION!NEKA SE OBAVEZNO JAVE SVI KOJI TRENIRAJU U BEOBANCI ZA 82\83 GODISTE NA TELEFON 123 273
kosarka.13 schef,
puko paok ;)
kosarka.14 dizel, -> #11, mileusna
**>> Jedva cekam Kroaciju u Beogradu!!!! ** ** Što? A šta ti misliš što? :>
kosarka.15 dizel,
PAOK - Crvena Zvezda 100:87 Šteta da je ovaj meč završen ovako ubedljivim porazom Zvezde, jer se Zvezda većim delom meča ravnopravno nosila sa Grcima. U prvom delu prvog poluvremena Zvezda je čak i vodila, i lepo igrala. Međutim, tada ulazi "pojačanje", Haley, i PAOK tada pravi razilku, koja je kasnije i odlučila meč. Do kraja poluvremena PAOK je stekao 13 poena prednosti. Izgledalo je da je nemoguće stići tu prednost, ali na samom početku drugog poluvremena Zvezda je iskoristila malu opuštenost igrača PAOK-a i odmor centra Jonalidisa, koji je u prvom poluvremenu bio najbolji igrač, i smanjila prednost na samo 4 poena 65:61. Ali, to je bilo sve, jer u tom trenutku najbolji crveno-beli igrač, Jovo Stanojević je dobio 4-tu ličnu grešku, i otušao na klupu. Mislim da je to bila greška, jer ipak to nam je bila jedina šansa da PAOK-ovu prednost potpuno anuliramo, mada bi i to bilo jako teško. PAOK je posle toga ponovo povećao prednost, i sve je bilo rešeno... Inače, na ovom meču najboljem strelcu Crvene Zvezde, Zlatku Boliću ništa nije polazilo za rukom, pa i tome treba tražiti razloge koji su onemogućili veliko iznenađenje u Solunu. Na kraju je došlo do incidenta, tj. do sukoba između Smita i Janulidisa. Grk je Zvezdinog zaista nesportski udario pod košem, a Smit, iznerviran, oštro je reagovao... Obojica su isključeni. U Zvezdi najefikasniji Stanojević 22, Mišković 20 i Smit 18 poena.
kosarka.16 junior,
Zvezda ispala iz kupa RK, kao i Iva, jedino je Beobanka prošla pošto je dobila Castors sa 37 razlike (98:61). Sastaje se sa Arisom (verovatno) u sledećem kolu .. pa da vidimo koliko stvarno vrede.
kosarka.17 lexus,
Izgleda da Djordjević prelazi u Barselonu. Ako se taj transfer obistini, Partizan ga je ugasio. Saša će nas ubiti u obe utakmice. Možda da skupimo doprinos za Sašu, da ga dovedemo u Partizan ;)
kosarka.18 vdunic,
Košarkaši Beobanke deklasirali Kastors Beobanka - Kastors 98:61(44:31) BEOBANKA: Vićentić 9,Benčić 6,Bajović, Stevanović 8,Preković 21,Koprivica 22, Cimbaljević,Popović 26,Šarić 4,Savano- vić 2. KASTORS: Gerts 2, Van Impre 2, Vinks, Džonson, Kornia 4, Marion 8, Karstens 1, Troter 5, Kempbel 16, Hovel 22.
kosarka.19 vdunic,
U prvim utakmicama osmine finala Kupa "Radivoja Koraća", 15.januara sastaju se: pobednik susreta(Aris-Bešiktaš) - Beobanka Peristeri(Atina) - Taugres(Vitorija) Telemarket(Rim) - Sporting(Atina) PAOK(Solun) - Beneton(Trevizo) Malaga - Pistoja Mejsu(Istanbul) - Mazovšanka(Varšava) Tofaš(Bursa) - Beneton(Zagreb) Kaseras - Zrinjevac(Zagreb)
kosarka.20 dule.n, -> #19, vdunic
=> Tofaš(Bursa) - Beneton(Zagreb) ČČČČČČČČČČČČČČ Hoćeš da kažeš da Rebrača igra u Zagrebu? :)))
kosarka.21 vdunic, -> #20, dule.n
> => Tofaš(Bursa) - Beneton(Zagreb) > ČČČČČČČČČČČČČČ > > Hoćeš da kažeš da Rebrača igra u Zagrebu? :))) > Pogledaj malo bolje pa ćeš da vidiš da ima dva Benetona. Jedan je iz Treviza, a drugi iz Zagreba. :))))
kosarka.22 junior, -> #19, vdunic
> pobednik susreta(Aris-Bešiktaš) - Beobanka Ma susretu Aris - Bešiktaš došlo je do opšte tuče, te je utakmica morala biti prekinuta. Postoji mogućnost da oba kluba budu isključena iz daljeg takmičenja, tako da bi Bankari automatski prošli. Ukoliko FIBA i odluči drugačije, sigurno će biti suspenzija za par igrača, tako da ćemo sigurno imati lakši posao.
kosarka.23 mmisic, -> #19, vdunic
> U prvim utakmicama osmine finala Kupa > "Radivoja Koraća", 15.januara sastaju > se: > pobednik susreta(Aris-Bešiktaš) - Beobanka Pričitah danas da su Aris i Bešiktaš kažnjeni zbog 'tuče', tako da će se momci iz Beobanke automatski kvalifikovati u četvrtinu finala 'Radivoja Koraća'.
kosarka.24 junior,
> VERONA, Italy -- Former NBA player Spud Webb has signed to play > basketball in Italy.(club Mash Verona) Ako se ne varam, Mash Verona je BFCov naredni protivnik. Sad će imati prilično težak posao .. :(
kosarka.25 slalevic, -> #21, vdunic
Nije Beneton(Zagreb) vec Benston(Zagreb)
kosarka.26 schef,
Zna li iko kada se igraju utakmice nove u grupe u ligi Evrope? Kada igra Partizan sa k* iz splita? :>
kosarka.27 lexus, -> #26, schef
=> Zna li iko kada se igraju utakmice nove u grupe u ligi Evrope? Sredinom januara :)
kosarka.28 ppecanac, -> #27, lexus
(R) => Zna li iko kada se igraju utakmice nove u grupe u ligi (R) Evrope? (R) (R) Sredinom januara :) Kroacija i Partizan igraju 9. januara 1997. Verovatno na neutralnom terenu. :(
kosarka.29 seki, -> #21, vdunic
SE> Pogledaj malo bolje pa ces da vidis da ima dva Benetona. SE> Jedan je iz Treviza, a drugi iz Zagreba. :)))) To je greska. Taj tim iz Zagreba se zove Benston (proizvodjaci cigara), a ne Beneton. Pozdrav Ognjen
kosarka.30 stukelj,
> PAOK(Solun) - Beneton(Trevizo) Vreme je da PAOK plati sto je eliminisao CZ! :))
kosarka.31 vdunic,
Ň═══════════════════════Ş │ JUBA LIGA │ ď═══════════════════════ż Rezultati 13. kola prvenstva košarkaša: Budućnost - Partizan Ineks 83:70(45:36) Iva - Borac 79:85(35:34) Beobanka - Mornar 96:59(41:29) Borovica - Radnički CIP 71:73(33:30) Vojvodina - BFC Beočin 61:99(30:50) Spartak - Crvena Zvezda 76:74(39:52) FMP Železnik - Lovćen 67:58(36:31) 1.Partizan Ineks 13 11 2 1122: 936 24 2.Beobanka 12 10 2 942: 837 22 3.FMP Železnik 12 9 3 897: 803 21 4.Budućnost 13 8 5 1046:1002 21 5.BFC Beočin 13 8 5 1012: 950 21 6.Mornar 13 8 5 934: 984 21 7.Spartak 13 7 6 1010:1061 20 8.Lovćen 13 6 7 902: 894 19 9.Borovica 13 5 8 1008:1062 18 10.Radnički CIP 13 5 8 939: 991 18 11.Iva Zorka 13 4 9 1039:1061 17 12.Crvena Zvezda 13 4 9 1002:1061 17 13.Borac 13 4 9 1098:1159 17 14.Vojvodina 13 0 13 926:1085 13
kosarka.32 mileusna, -> #31, vdunic
>> Spartak - Crvena Zvezda 76:74(39:52) Da l' mogu jednom da puknu k'o ljudi sa 10 razlike a ne ovako šabanski... :(
kosarka.33 nenad, -> #32, mileusna
> >> Spartak - Crvena Zvezda 76:74(39:52) > > Da l' mogu jednom da puknu k'o ljudi sa 10 razlike a ne > ovako šabanski... :( Interesantno je da u ovoj utakmici, tokom drugog poluvremena, Crvena Zvezda tokom 11 i po minuta nije postigla ni jedan koš! Važno da je Kapidžić još uvek glavni. ;)
kosarka.34 dizel, -> #33, nenad
** Crvena Zvezda tokom 11 i po minuta nije postigla ni jedan koš! Slična stvar se desila i protiv FMP-a. Opet je Zvezda dugo vodila i sa po 10-11 razlike, da bi na kraju popustila i izgubila. :(
kosarka.35 mmisic,
Beobanka - Partizan 70:67 Sada je svima jasno da je Beobanka najbolja ekipa u našoj košarci.
kosarka.36 stukelj, -> #35, mmisic
> Beobanka - Partizan 70:67 BEOBANKA je razbila Partizan! Ovo se zove debakl naseg "sampiona"! Sada je svima jasno da u finalu plej-ofa treba da igraju Beobanka i CZ!!!
kosarka.37 lexus, -> #35, mmisic
=> Sada je svima jasno da je Beobanka najbolja ekipa u našoj košarci. Meni nije :) Ajde mi objasni. Samo da znaš u prvom meču ove sezone, Partizan je ubio Beobanku sa oko 30 poena razlike. BTW, jesi li ti gledao utakmicu ili si samo čuo rezultat?
kosarka.38 lexus, -> #36, stukelj
=> BEOBANKA je razbila Partizan! Ovo se zove debakl naseg "sampiona"! => Sada je svima jasno da u finalu plej-ofa treba da igraju Beobanka i => CZ!!! ;) Cute little kid... Za sve koji nisu gledali utakmicu, mali opis. Partizan ulazi u meč relativno opušteno, Beobanka igra izuzetno motivisano - rezultat - u jednom trenutku 15 poena prednosti. Partizan tada počinje da igra ozbiljnije i početkom drugog poluvremena dolazi do klackalice - ekipe se smenjuju u vodjstvu od po poen - dva. Tri i po minuta pre kraja Partizan dolazi u prednost od četiri poena, a onda Ljuba Vidačić prodaje par vezanih lopti Bankarima i na dva min. do kraja rezultat je +5 za Beobanku. Do kraja Lukovski promašuje par važnih bacanja, Partizan opet ne pravi faul na vreme i Beobanka pobedjuje. Uglavnom, smatram da su ove dve ekipe jedini kandidati za trofeje ove godine. Beobanka ima odličan tim, iskustvo i sjajnog trenera, Partizan ima sjajan tim, nema iskustvo i takodje ima sjajnog trenera. Što se tiče CZ - Oj cigani jel vam žao, rastanak se primakao! ;) Odoše u drugu ligu ;)
kosarka.39 stukelj, -> #38, lexus
> Uglavnom, smatram da su ove dve ekipe jedini kandidati za > trofeje Nisu bas! Tu je i jedna ekipa koja se nalazi pri dnu tabele ali ce ipak biti prvak! CRVENA ZVEZDA SAMPION! > Partizan ima sjajan tim, nema iskustvo i takodje ima sjajnog > trenera. Dokle cete da se vadite na neko neiskustvo! Kakvo bre neiskustvo kada ste dobili Elan, Efes, Kinder! I vi se protiv Beobanke vadite na neiskustvo! ;) > Odose u drugu ligu ;) Ako ce neko u drugu ligu to sigurno necemo biti mi!!
kosarka.40 stukelj,
Ej schef, vidim da se pravis pametan tako sto saljes moje poruke negde... ;) Priznaj da ste pukli i trpi agoniju poraza Partizana! PARTIZAN nema veze sa vezom! Imate trenera, ekipu, imate sezonu ipo u Evropi, prvaci ste...i jos pucate od Beobanke!!! ;>
kosarka.41 dizel, -> #38, lexus
** Za sve koji nisu gledali utakmicu, mali opis. Partizan ulazi u ** meč relativno opušteno, Beobanka igra izuzetno motivisano - Ali prvo je Partizan poveo sa 8:2. ;) Dakle, veoma opušteno. :) ** Do kraja Lukovski promašuje par važnih bacanja, Partizan opet ** ne pravi faul na vreme i Beobanka pobedjuje. Lukovski je u finišu promašio bar 4 bacanja, ako ne i više!!! :) ** Što se tiče CZ - Oj cigani jel vam žao, rastanak se primakao! ** ;) Odoše u drugu ligu ;) Pa nećemo baš u drugu ligu, ali nam je žao :(
kosarka.42 rkovacevic, -> #36, stukelj
==>Sada je svima jasno da u finalu plej-ofa treba da igraju Beobanka i CZ!!! Ukoliko CZ pre toga ne ispadne iz lige :)) Inače, sve čestitke Beobanci...
kosarka.43 mmisic, -> #37, lexus
> Meni nije :) > Ajde mi objasni. Beobanka ima zreo tim, ne prave nikakve padove u takmičenjima. Konstantno dobro igraju u Kupu 'Radivoja Koraća' i u prvenstvu, a u poslednjoj utakmici su porazili Partizan i otvorili sebi vrata ka prvom mestu. Dok je Partizanu ovo drugi uzastopni poraz na prvenstvu i čini mi se nova kriza. > Samo da znaš u prvom meču ove sezone, Partizan je ubio Beobanku sa > oko 30 poena razlike. Dečko i Zvezda je bila nezvanični prvak sveta u fudbalu, pa sad gubi od Atletika sa 5:0. > BTW, jesi li ti gledao utakmicu ili si samo čuo rezultat? Da, gledao sam utakmicu.
kosarka.44 mmisic, -> #40, stukelj
> prvaci ste...i jos pucate od Beobanke!!! ...da je samo od Beobanke, nego i od Budućnosti ;)
kosarka.45 lexus, -> #39, stukelj
=> Dokle cete da se vadite na neko neiskustvo! Kakvo bre neiskustvo => kada ste dobili Elan, Efes, Kinder! I vi se protiv Beobanke vadite => na neiskustvo! Protiv Kahe smo obe utakmice pukli na neiskustvo, tipujem da bi Beobanka Kahu ubila oba puta. Samo da te upozorim na činjenicu da u Beobanci igraju trojica igrača koji su sa Partizanom bili prvaci Evrope - Stevanović, Koprivica i Šarić. Vidi se ko je iskusniji. Uostalom, sve će se videti na kraju sezone :)
kosarka.46 lexus, -> #40, stukelj
=> ;) Priznaj da ste pukli i trpi agoniju poraza Partizana! Navikli smo na to prošle sezone pod Žeravicom, sad smo zadovoljni :) Inače, ne brinite se vi ništa za Partizan... Dupla kruna nam ne gine ove godine.
kosarka.47 lexus, -> #43, mmisic
=>> Samo da znaš u prvom meču ove sezone, Partizan je ubio Beobanku sa =>> oko 30 poena razlike. => => Dečko i Zvezda je bila nezvanični prvak sveta u fudbalu, pa sad => gubi od Atletika sa 5:0. Dečko, Zvezda je bila prvak sveta pre 5 godina, a Partizan je ubio Beobanku pre 2-3 meseca. Razlika je drastična :)
kosarka.48 dule.n, -> #34, dizel
=>** Crvena Zvezda tokom 11 i po minuta nije postigla ni jedan koš! => => Slična stvar se desila i protiv FMP-a. Opet je Zvezda dugo vodila => i sa po 10-11 razlike, da bi na kraju popustila i izgubila. :( Možda je to boljka Crvene zvezde, ali je i boljka FMP-a u nekoliko zadnjih utakmica, bar kod kuće, da počnu očajno utakmicu gubivši i sa po 10-15 poena pa se posle nekako konsoliduju i pobede na kraju. :)
kosarka.49 dizel, -> #45, lexus
** Protiv Kahe smo obe utakmice pukli na neiskustvo, tipujem da ** bi Beobanka Kahu ubila oba puta. Luka, moguće je, ali je očigledno da Partizan teško igra protiv dobro uigrane zone. U jednom periodu je Beobanka napravila veliku seriju, upravo zahvaljujući toj fenomenalnoj odbrani. Ali, teško da će Beobanka nešto više učiniti na kraju sezone. Možda se i FMP umeša među finaliste...
kosarka.50 stukelj, -> #45, lexus
> Protiv Kahe smo obe utakmice pukli na neiskustvo, tipujem da bi > Beobanka Kahu ubila oba puta. Pukli ste na glupost svojih igraca i "sjajnu" odbranu na onom Ameru...
kosarka.51 junior, -> #45, lexus
> Protiv Kahe smo obe utakmice pukli na neiskustvo, tipujem da bi > Beobanka Kahu ubila oba puta. Stvarno mi nije jasno kako ste od tih seljaka mogli da izgubite. :) Kaha ima 4 pobede u Evro-ligi - 2 nad Partizanom i 2 nad Dinamom, sve ostale utakmice je izgubila .. stvarno mi nije jasno kako? :( Nu, što se tiče iskustva Partizana, smešno je govoriti o nekom neikustvu, kad u sastavu dotični ima 3 reprezentativca sa zlatom iz Atine, kad ima 4-5 reprezentativaca mlade selekcije sa bronzom iz Istanbula, i 2-3 juniora sa bronzom iz Pariza. A da ne spominjemo da je ekipa u ovom sastavu (jedva promenjenom, jer odlazak Stevanovića ne smatram velikim hendikepom) igrala već 2 godine zajedno i da ima više od 20 utakmica u Evropi. Neuigranost i neiskustvo ne mogu biti uzrok poraza. Uzrok poraza je katastrofalna partija Lukovskog, koji kao play ima šut sa slobodnjaka 0/5 ili 1/5. To je strašno. I ne čudi me, što je Muta Nikolić izjavio (za one koji ne znaju) da će Partizan dovesti jednog plejmejkera do kraja sezone, jer samo tako mogu da sastave dobru ekipu.
kosarka.52 schef,
Jel' se još uvek igra play-out? Čik pogodite ko će ove godine da pobedi u play-out-u. ;> Mada, kada malo bolje razmislim, Iva Zorka i Borac imaju odlične ekipe ove godine. :)))))))
kosarka.53 lexus, -> #51, junior
=> A da ne spominjemo da je ekipa u ovom sastavu (jedva promenjenom, => jer odlazak Stevanovića ne smatram velikim hendikepom) igrala već => 2 godine zajedno i da ima više od 20 utakmica u Evropi. Da, a prošlu sezonu je ekipa odigrala pod vodjstvom Ranka Žeravice :) => Neuigranost i neiskustvo ne mogu biti uzrok poraza. Uzrok poraza => je katastrofalna partija Lukovskog, koji kao play ima šut sa Protiv Beobanke su oba playa kriva, Vidačić je vezano prodao par lopti tako da je Beobanka stigla sa -4 na +5, a Lukovski je kriv zato što to nije ispravio sa bacanja. Verujem da je Vidačić krivlji. Uzgred, loša slobodna bacanja u tesnoj završnici su odraz neiskustva.
kosarka.54 dule.n, -> #52, schef
=> Čik pogodite ko će ove godine da pobedi u play-out-u. ;> Javlja mi se na koga misliš. ;))))) Nisput (što uvek mora da bude usput? :) nisam siguran da ove godine ima plej auta. Ako ga nema onda ništa od trijumfa u tom važnom takmičenju. :)))))
kosarka.55 stefan, -> #49, dizel
> Luka, moguće je, ali je očigledno da Partizan teško igra > protiv dobro uigrane zone. U jednom periodu je Beobanka > napravila veliku seriju, upravo zahvaljujući toj fenomenalnoj Beobanka je inače poznata po jako dobroj odbrani. Profesor Nikolić je radio sa trenerom Beobanke i ona je recimo u prošlom šampionatu imala najmanji broj primljenih koševa. Sa druge strane Partizan ima dva primarna problema: konstantno katastrofalno izvođenje slobodnih bacanja (Lukovski je recimo u odlučujućim momentima utakmice sa Beobankom šutirao bacanja ako se ne varam 5:0!) i slaba igračka rešenja na poziciji plejmejkera. Vidačić i Lukovski su isuviše često bez dobrih solucija u igri.
kosarka.56 stefan, -> #50, stukelj
> Pukli ste na glupost svojih igraca i "sjajnu" odbranu na onom Ameru... Dobro je da Zvezda ne gubi utakmice na glupost svojih igrača ;)
kosarka.57 stukelj, -> #56, stefan
> Dobro je da Zvezda ne gubi utakmice na glupost svojih igraca ;) Sad si nasao da se pravis pametan i poredis Zvezdu sa Partizanom!!! Poredi bolje Beobanku u Evropi i Partizan pa se javi!!!
kosarka.58 junior, -> #55, stefan
> Vidačić i Lukovski su isuviše često bez dobrih solucija u igri. Možete da kupite Đorđevića. Nije da nemate para ...
kosarka.59 dule.n,
Večeras u hali u Železniku odigrana pred prepunim gledalištem važna utakmica za ishod prvog dela prvenstva FMP Železnik - Beobanka 61:68 Beobanka je skoro tokom celog toka utakmice vodila razlikom koja je išla i do desetak poena. Železnik je stizao tu prednost ponešen burnim navijanjem. Ključni momenat je bio kada je sudija Ljuca, inače veoma loš večeras, dosudio prekršaj u napadu Luki Pavićeviću na šta je neprimereno reagovao trener Železnika, Milatović. Epilog je prvo tehnička greška Milatoviću a zatim kad on ni sa tim nije mogao da se pomiri, i isključenje sa utakmice. To je dovelo do značajne prednosti Beobanke od 11 poena razlike na osam minuta do kraja, što je, ispostavilo se, bilo dovoljno za pobedu. Ipak je završnica bila više nego neizvesna, što krajnji rezultat baš i ne govori.
kosarka.60 lexus, -> #57, stukelj
=> Sad si nasao da se pravis pametan i poredis Zvezdu sa Partizanom!!! Pa ti si prvi rekao da CZ treba da igra u finalu :) => Poredi bolje Beobanku u Evropi i Partizan pa se javi!!! Partizan je neuporedivo bolji ;)
kosarka.61 stukelj, -> #59, dule.n
> FMP Zeleznik - Beobanka 61:68 Znaci Beobanka je zbrisala Partizanu... ;)) Toliko o ulazenju u plej-of sa prve pozicije sto se tice Partizana! O izgubljenoj tituli da ne govorimo... ;>
kosarka.62 mboban,
U Istambulu će se 30. decembra održati prvi evropski All-Star meč. Košarkaši su birani na osnovu glasanja čitalaca 12 velikih sportskih listova Evrope. Istok predvodi naš stručnjak Duda Ivković, a u sastavu ekipa nalaze se četvorica Jugoslovena: Savić, Rebrača i Obradović u ekipi Zapada i Tarlać u ekipi Istoka. Dejan Bodiroga je takođe bio izabran, ali je otkazao poziv zbog obaveza u španskom prvenstvu, pa je njegovo mesto popunio Roni Bajer. Evo i kompletnog spiska igrača: ZAPAD ISTOK bekovi: bekovi: Obradović (Alba) 1,97 Bazarevič (CSK) 1,90 Bajer (Ostende) 1,85 Zdovc (Iraklis) 1,98 Majers (Timsistem) 1,92 Naumoski (Efes) 1,94 Rud (Asvel) 1,88 Rivers (Olimpijakos) 1,83 Rigodo (Elan) 2,00 Orhun (Ulker) 1,88 krila: krila: Bonato (Limož) 2,02 Vajti (Makabi) 2,03 Dakuri (PSŽ) 1,95 Kisurin (Cibona) 2,06 Harniš (Alba) 2,02 Kutlaj (Fenerbahče) 1,98 Sigalas (Olimpijakos) 2,00 centri: Savić (Kinder) 2,08 centri: Rebrača (Beneton) 2,11 Tarlać (Olimpijakos) 2,10 Ruskoni (Beneton) 2,07 Fasulas (Olimpijakos) 2,13 MekRe (Timsistem) 2,06 trener: Lolo Sains trener: Dušan Ivković
kosarka.63 rkovacevic, -> #61, stukelj
==>Toliko o ulazenju u plej-of sa prve pozicije sto se tice Partizana! Davali smo mi i BFC-u 2 tekme fore prošle godine u finalu plej-ofa PA SE OPET ZNA KO JE ŠAMPION JUGOSLAVIJE U KOŠARCI !!! P A R T I Z A N ! ! !
kosarka.64 junior, -> #62, mboban
Ubiće ih istok. :) Pretpostavljam da će prve petorke izgledati ovako: ISTOK ----- Rivers Bazarevič Kisurin Sigalas Fasulas - uz prve zamene - Naumoski, Tarlać ZAPAD ----- Obradović Majers Bonato Savić Rebrača - kao zamene - Harniš i Dakuri
kosarka.65 stefan, -> #58, junior
> Možete da kupite Đorđevića. > > Nije da nemate para ... Koliko, milijun? :) Ma i da imamo love ne bi on došao ovde.
kosarka.66 stukelj, -> #65, stefan
> Koliko, milijun? :) Ma i da imamo love ne bi on dosao ovde. Pa naravno... Zasto bi on dolazio u jednu takvu ekipu koje se ne bori cak ni za titulu, vec se zadovoljava sredinom tabele... :))
kosarka.67 mileusna, -> #52, schef
>> Jel' se još uvek igra play-out? >> Čik pogodite ko će ove godine da pobedi u play-out-u. ;> Shvatam ja da je tebi žao što je Beobanka prva, ali mi Zvezdaši tu zaista nismo ništa krivi... :)
kosarka.68 luckyluciano, -> #67, mileusna
¸¸> Shvatam ja da je tebi zao sto je Beobanka prva, ali mi ¸¸> Zvezdasi tu zaista nismo nista krivi... :) Ti nisi ni svestan sta ce se desiti ove sezone,Partizan Evropski prvk po drugi put !!!!!!!! A sto se vas cigancica tice vi ste krivi bar meni i bez razloga ! Lucky Luciano
kosarka.70 vdunic,
Evo kompletne statistike WINSTON JUBA LIGE Ň═════════Ş │ STRELCI │ ď═════════ż Radošević(Borac) 394 28,14 Grušanović(Iva) 320 22,86 Ilić(Iva) 296 21,14 Radonjić(Lovćen) 287 20,50 Peković(Borovica) 274 19,57 Milatović(Lovćen) 258 18,43 Pokrajac(Borovica) 258 18,43 Pajović(Budućnost) 257 18,36 Berić(Partizan) 251 17,93 Aleksić(Spartak) 248 17,71 Značenje kolona: 1. Ukupno koševa, 2. Prosečno po utakmici.
kosarka.71 vdunic,
Ň═══════════Ş │ DVA POENA │ ď═══════════ż Gilić(Budućnost) 54 70 77,1 Berić(Partizan) 64 84 76,2 Jestratijević(FMP) 26 35 74,3 Ivanović(Budućnost) 41 59 69,5 Ostojić(Mornar) 65 81 69,1 Vujičić(Lovćen) 38 55 69,1 Zarić(BFC) 33 48 68,8 Koturović(Partizan) 71 104 68,3 Ilić(Crvena Zvezda) 26 39 66,7 Lazović(Mornar) 69 104 66,4 Značenje kolona: 1. Broj pogodaka, 2. Broj pokušaja, 3. Procenat uspešnosti. Minimalan broj pokušaja je 30.
kosarka.72 vdunic,
Ň══════════Ş │ TROJKAŠI │ ď══════════ż Lopičić(Vojvodina) 15 26 57,7 Grušanović(Iva) 15 27 56,6 Kusmuk(Vojvodina) 21 41 51,2 Vujičić(Lovćen) 17 34 50,0 Milatović(Lovćen) 39 80 48,8 Vučurović(BFC) 14 30 46,7 Vukosavljević(FMP) 27 58 46,6 Šćepanović(Budućnost) 23 50 46,0 Đokić(Spartak) 22 48 45,8 Danilović(BFC) 16 35 45,7 Značenje kolona: 1. Broj pogodaka, 2. Broj pokušaja, 3. Procenat uspešnosti. Minimalan broj pokušaja je 20.
kosarka.73 vdunic,
Ň══════════════════Ş │ SLOBODNA BACANJA │ ď══════════════════ż Milatović(Lovćen) 51 56 91,1 Stojković(Radnički CIP) 55 61 90,2 Vukčević(Budućnost) 84 96 87,5 Grušanović(Iva) 97 111 87,4 Perović(Crvena Zvezda) 26 30 86,7 Rajković(Borovica) 26 30 86,7 Ilić(Crvena Zvezda) 38 44 86,4 Sretenović(Borovica) 37 43 86,1 Ilić(Iva) 90 105 85,7 Šćepanović(Budućnost) 54 63 85,7 Značenje kolona: 1. Broj pogodaka, 2. Broj pokušaja, 3. Procenat uspešnosti. Minimalan broj pokušaja je 30.
kosarka.74 vdunic,
Ň═════════Ş │ SKOKOVI │ ď═════════ż Grušanović(Iva) 116 8,3 Topalović(BFC) 91 6,5 Drobnjak(Partizan) 88 6,3 Pokrajac(Borovica) 84 6,0 Krgović(Vojvodina) 81 5,8 Koturović(Partizan) 81 5,8 Tomašević(Partizan) 76 5,4 Mišković(Crvena Zvezda) 76 5,4 Stevanović(Beobanka) 75 5,4 Ostojić(Mornar) 74 5,3 Značenje kolona: 1. Broj skokova, 2. Prosek po utakmici.
kosarka.75 vdunic,
Ň═════════════Ş │ ASISTENCIJE │ ď═════════════ż Sretenović(Borovica) 81 5,79 Pavićević(FMP) 57 4,38 Radonjić(Lovćen) 53 3,79 Đokić(Spartak) 45 3,46 Benčić(Beobanka) 44 3,38 Čarapić(Mornar) 39 2,79 Brkić(Partizan) 35 2,50 Radović(Iva) 34 2,43 Čubrilo(Partizan) 34 2,43 Popović(Beobanka) 30 2,14 Značenje kolona: 1. Ukupno asistencija, 2. Prosečno po utakmici.
kosarka.76 vdunic,
Ň════════════════Ş │ OSVOJENE LOPTE │ ď════════════════ż Peković(Borovica) 41 2,93 Benčić(Beobanka) 34 2,62 Pokrajac(Borovica) 30 2,14 Đokić(Spartak) 29 2,07 Radošević(Borac) 29 2,07 Čarapić(Mornar) 29 2,07 Raičević(Radnički CIP) 28 2,00 Aleksić(Spartak) 28 2,00 Radonjić(Lovćen) 26 1,86 Bolić(Crvena Zvezda) 24 1,71 Značenje kolona: 1. Ukupan broj osvojenih lopti, 2. Prosečno po utakmici.
kosarka.77 vdunic,
Ň══════════════════Ş │ IZGUBLJENE LOPTE │ ď══════════════════ż Radonjić(Lovćen) 42 3,00 Radošević(Borac) 37 2,64 Sretenović(Borovica) 36 2,57 Đokić(Spartak) 32 2,46 Raičević(Radnički CIP) 30 2,14 Milisavljević(Borac) 29 2,07 Peković(Borovica) 29 2,07 Bolić(Crvena Zvezda) 28 2,00 Vukčević(Budućnost) 28 2,00 Danilović(BFC) 28 2,00 Značenje kolone: 1. Ukupan broj izgubljenih lopti, 2. Prosečno po utakmici.
kosarka.78 vdunic,
Ň═════════Ş │ BLOKADE │ ď═════════ż Grušanović(Iva) 20 1,43 Koturović(Partizan) 15 1,07 Basarić(Borac) 13 1,00 Ostojić(Mornar) 11 0,79 Topalović(BFC) 10 0,71 Medanović(Vojvodina) 9 0,64 Bulatović(FMP) 9 0,64 Gambiroža(Spartak) 8 0,57 Kmezić(Spartak) 8 0,57 Popović(Borac) 8 0,57 Značenje kolona: 1. Ukupno blokada, 2. Prosečno po utakmici.
kosarka.79 junior, -> #64, junior
> Ubiće ih istok. :) Uh, predomislio sam se. Ubiće ih zapad. :) Za one koji ne znaju, Tarlać ne može da igra (povreda, čini mi se), te je Ivković kao zamenu za njega, pozvao _Drobnjaka_ iz Partizana. :) To je ujedno i razlog moje promenjene odluke >:)
kosarka.81 vdunic,
Da li je tačno da Oliver Popović treba da pređe u Partizan.
kosarka.82 luckyluciano, -> #81, vdunic
¸¸> Da li je tacno da Oliver Popovic treba da ¸¸> prede u Partizan. Mislis da se ponovo vrati u Partizan. ;) Lucky Luciano
kosarka.83 vdunic,
WINSTON JUBA LIGA 15.kolo Borovica - BFC Beočin 69:62 Radnički CIP - Beobanka 84:80 Vojvodina - Budućnost 74:73 Lovćen - Borac 74:71 Spartak - Partizan 86:75 Danas igraju: Crvena Zvezda - Iva Mornar - FMP Železnik
kosarka.84 dizel, -> #83, vdunic
** Radnički CIP - Beobanka 84:80 ** Spartak - Partizan 86:75 Poražena dva najbolje plasirana tima? :) ** Crvena Zvezda - Iva Sada ćemo mi njima da pokažemo... :)
kosarka.85 luckyluciano, -> #84, dizel
¸¸>** Crvena Zvezda - Iva ¸¸> Sada cemo mi njima da pokazemo... :) Kome cete vi sta da pokazete ? Iva je tako dobra ekipa ;) a, cigani opet sjajni !!! Mozda se izborite za prvaka PLAY-OUT-a :)))) Lucky Luciano
kosarka.86 dizel, -> #85, luckyluciano
** Kome cete vi sta da pokazete ? Pa beše 81:79 za nas. :)
kosarka.87 luckyluciano, -> #86, dizel
¸¸> Pa bese 81:79 za nas. :) I corava koka ubode zrno. Lucky Luciano
kosarka.88 dizel, -> #87, luckyluciano
** I corava koka ubode zrno. To se može reći i za slobodna bacanja kja izvodi Lukovski. ;)))
kosarka.89 junior,
//reply forum:4.1270 (jvujnic)// >> PS. A tu i treba da ostane. :) > Nebih boi tako siguran. :) Košarka je bila jedini sport koji je napredovao u ovih godinu-dve otkako je Čović predsednik KSJ-a. Pod njim, imamo zlato u Atini, srebro u Atlanti, 2 naša tima (van svih očekivanja) imaju šanse da se plasiraju među 16 najboljih u Evropi. Fantastičan rad sa mladim selekcijama, odličan zakon da igrači dok ne napune 24 godine ne mogu da odlaze iz zemlje, kao i zakon da prvi ugovor mora da bude potpisan na 6 godina (zakon koji favorizuje naše male klubove koji tako mogu da zadrže nove nade i talente i eventualno ih kasnije prodaju po mnogo većim cenama), organizacije Adidas i Nike Streetball-a (dobro, nisam siguran da je KSJ i to radio, ali verujem da su dali dozvolu za isti) itd. Sve u svemu, košarka je trenutno naš najcenjeniji i najpraćeniji sport. Ne kažem da je sve _samo_ zasluga Čovića, kao predsednika KSJ-a, ali ipak je on okupio tu ekipu ljudi da radi, ipak je on stavio Obradovića i Ivkovića na čelo naše reprezentacije, a to su velike stvari i velike odluke. Pogledajte samo stanje u fudbalu, vaterpolu, rukometu pa će vam biti jasno koliko loša uprava može da upropasti stvar. Uostalom, zamislite samo da je Žeravica trener reprezentacije ... zar mislite da bi imali zlato i srebro? :)
kosarka.90 junior,
Partizan je izgubio od Cro. Osiguranja 76:75. Sutra snimak na RTS2 u 16:45 (ili 17:45)
kosarka.91 mileusna, -> #68, luckyluciano
>> Ti nisi ni svestan sta ce se desiti ove sezone,Partizan Evropski >> prvk po drugi put !!!!!!!! Daće Bog, ali to na žalost neće izlečiti vaše komplekse... :)
kosarka.92 dizel, -> #90, junior
** Partizan je izgubio od Cro. Osiguranja 76:75. E je*iga. :) Taman sam pomislio da ćete da razbijete one čobane, a vi nas ovako ispalite. E grobari, grobari... :((
kosarka.93 rades,
Odgovor za dizel poruka 3.92 Partizan je bar jos na medjunarodnoj sceni
kosarka.94 lexus, -> #90, junior
=> Partizan je izgubio od Cro. Osiguranja 76:75. Užas... Poraz na isti način kao i protiv Beobanke. CO je na 8 min. vodila sa 5 poena prednosti, a na 3,5 min. do kraja Partizan je imao 5 poena prednosti. Do kraja su Hrvati bacanja šutirali 100%, a pretpostavljate kako ih je Partizan šutirao ;( One naložene igraččiće treba bičevati dok ne pobede Barsu ;)
kosarka.95 dizel, -> #93, rades
** Partizan je bar jos na medjunarodnoj sceni :)))) Super ti reply. Inače, Zvezda je ove godine mnogo duže bila na međunarodnoj sceni od Partizana u fudbalu... Misliš da je meni drago što ste izgubili? Nemaš pojma koliko sam se iznervirao... Naravno, to ne bi bio slučaj da su protivnici bili neki drugi, ali pošto su to bile ustaše, morali ste da ih pobedite. Ali, dobro, valjda ćete u Solunu da im se osvetite. Molim vas da bude bar više od 15 razlike.
kosarka.96 jvujnic, -> #89, junior
> koliko loša uprava može da upropasti stvar. Uostalom, zamislite samo da je > Žeravica trener reprezentacije ... zar mislite da bi imali zlato i srebro? Dobro, dobro, ubedio si me. :)
kosarka.97 junior, -> #94, lexus
> One naložene igraččiće treba bičevati dok ne pobede Barsu ;) Samo Lukovskog. Čuo si šta je Muta izjavio posle utakmice.
kosarka.98 junior,
Borac (Č) - Crvena Zvezda 98:77 Još jedan poraz Crvene Zvezde i to zaslužen. Ne može se očekivati da će se dobiti utakmica, a da se ne igra odbrana. Borac je odlična ekipa, koja u principu igra za samo jednog igrača, ali kad tog igrača _utroje_ onda ne znam kako ostali da to ne iskoriste. Najbolji igrač ovog šampionata i sigurno budući reprezentativac YU, Radošević je postigao 47 (ČETRDESET I SEDAM) poena, uz šut 15/15 sa slob. bacanja, 7/11 iz polja i 6/6 sa trojki. Nije hteo da ide na 50 poena, već je 20-ak sekundi pre kraja izašao na klupu, dok mu je cela hala aplaudirala i skandirala "Miro, Miro". U ekipi Borca još se istakao Milisavljević (play) sa 23 poena, kao i Basarić sa 2 predivne blokade. Šteta što je izašao zbog 5 prekršaja. U Zvezdi tužna slika, po slobodnoj proceni, najbolji su bili Bolić i Karadžić, mada su obojica zakazali u defanzivnim zadacima (čuvanje Radoševića).
kosarka.99 lexus, -> #98, junior
=> bacanja, 7/11 iz polja i 6/6 sa trojki. Nije hteo da ide na 50 => poena, već je 20-ak sekundi pre kraja izašao na klupu, dok mu je => cela hala aplaudirala To je i mene začudilo, naročito kada se uzme u obzir da je za vreme jednog prekida šutnuo levom rukom... Pomislio sam da će pokušati da ubode i trojku levom za pedeseti poen. Možda je to pomislio i trener pa ga je izvukao iz igre ;)
kosarka.100 rkovacevic, -> #98, junior
==>Radošević je postigao 47 (ČETRDESET I SEDAM) poena, uz šut 15/15 sa slob. ==>bacanja, 7/11 iz polja i 6/6 sa trojki. Todoriću, kupuj čoveka i ne pitaj šta košta !!! Partizanu će se isplatiti samo zbog slobodnih bacanja...ostalo čist ćar :))
kosarka.101 mango, -> #89, junior
> u Evropi. Fantastican rad sa mladim selekcijama, odlican zakon da igraci > dok ne napune 24 godine ne mogu da odlaze iz zemlje, kao i zakon da prvi Trebalo bi da bude 27, i tek tada bi imali nove prvake Evrope (doduse i pored ovog poraza od Croacije, nadam se da ce Partizan biti prvi evropski sampion u klupskim takmicenjima SRJ). I nek mi posle neko kaze da sam nerealan;))
kosarka.102 luckyluciano, -> #91, mileusna
¸¸> Dace Bog, ali to na zalost nece izleciti vase komplekse... :) O kompleksima kad je rec, stvarno mi vas je zao, jednostavno neznate sta cete od muke. :)) Lucky Luciano
kosarka.103 luckyluciano, -> #95, dizel
¸¸> Nemas pojma koliko sam se iznervirao... Naravno, to ne bi ¸¸> bio slucaj da su protivnici bili neki drugi, ali posto su ¸¸> to bile ustase, morali ste da ih pobedite. Ali, dobro, valjda ¸¸> cete u Solunu da im se osvetite. Molim vas da bude bar vise ¸¸> od 15 razlike. Zeldika, nisi mi bas nesto 'simpatican', ali te cenim za ovakvu izjavu i podrsku. Lucky Luciano
kosarka.104 luckyluciano, -> #98, junior
¸¸> U Zvezdi tuzna slika, po slobodnoj proceni, najbolji su bili Tuzno, tuzno veoma tuzno i sramotno za najtrofejniji KK ! Lucky Luciano
kosarka.105 stefan, -> #100, rkovacevic
> Todoriću, kupuj čoveka i ne pitaj šta košta !!! Navodno je prvi na listi želja trenera Nikolića za iduću sezonu je potencijalni reprezentativac Đokić (tako li se zvaše?) čime bi se rešio problem pleja, zatim Oliver Popović i Radošević.