fudbal.924lboki,
danas igra Obilic u 17h TV i Zvezda u 16h
fudbal.925junior,
Obilić 2:0, Zvezda 4:0.
Prolazak očigledno zagarantovan, još da vidimo grobiće :)
fudbal.926poulos,
-> #925, junior* Obilić 2:0, Zvezda 4:0.
*
* Prolazak očigledno zagarantovan, još da vidimo grobiće :)
A videćemo kako će biti u gostima što se tiče Krompirića. :)
Arkan ne može tamo da putuje, a ne znam koliko je Ceca uspešna
u trgovini. ;) Mada, možda je to sve sređeno već ovde.
fudbal.927lboki,
Partizan je zavrsio svoju turneju po Austriji. U poslednjoj
utakmici odrao je Valern se 7:0
fudbal.928junior,
-> #927, lboki> Partizan je zavrsio svoju turneju po Austriji. U poslednjoj
> utakmici odrao je Valern se 7:0
Jel' to onaj trećeligaš?
fudbal.929junior,
Santrač dao ostavku, zvuči neverovatno (too good to be true), ali
kao najverovatniji naslednik se spominje Radomir Antić.
Izgleda da su ponude iz Japana ipak primamljivije :)
fudbal.930dr.iivan,
-> #929, junior> Santrac dao ostavku, zvuci neverovatno (too good to be true), ali
> kao najverovatniji naslednik se spominje Radomir Antic.
Ja sam cuo da je samo izjavio rukovodecim organima FSJ-a kako je suvise
umoran da bi nastavio taj posao, a da tek oni treba o tome da odluce.
Mada je to vec sredjeno, cim je on to uopste i izjavio..
A kako je to tebi "too good to be true", sad, odjednom? :)
O, hvala Bogu..
fudbal.931kum.djole,
-> #929, junior>> Santrač dao ostavku, zvuči neverovatno (too good to be true)
Ajde? Too good to be true? Znači ipak si trošio nešto..? ;)
fudbal.932kum.djole,
-> #930, dr.iivan>> Ja sam cuo da je samo izjavio rukovodecim organima FSJ-a kako je suvise
>> umoran da bi nastavio taj posao, a da tek oni treba o tome da odluce.
U*rao se.
Treba početi ponovo, i to kao protiv Švajcarske u prijateljskoj i naravno,
protiv Iraca u prvoj kvalifikacionoj.. a opet, na dan Ustavnosti Svrbije
treba ne izgubiti od trećeplasirane reprezentacije na SP.. Well..
Posle svega nije ni čudo - javnost je protiv njega, deo tog glavnog odbora
FSJ takođe, a o igračima koji se nisu naigrali kod Santrača da ne pričamo..
Ne bi me iznenadilo da je čak i elegantno smenjen, jer teško je reći da su
Boškov i Den Tana tek tako bili spremni da pređu preko njegovih grehova.
P'rmišn tu spik veri laud s'r!
BRAVOOOO! ;))
fudbal.933lboki,
-> #932, kum.djole
koji je uopste i raspored utakmica u kvalifikacijma za EP ?
fudbal.934kum.djole,
-> #933, lboki> koji je uopste i raspored utakmica u kvalifikacijma za EP ?
Pojma nemam - znam da prvu igramo s Ircima, 27.3.99 s Hrvatima u Beogradu
a u oktobru iste godine idemo u Zagreb. Tu negde između dodaj još 12 bodova.
fudbal.935junior,
-> #930, dr.iivan> A kako je to tebi "too good to be true", sad, odjednom? :)
To se odnosilo na dolazak Antića.
fudbal.936vdunic,
Evo parova u kvalifikacijama za EP 2000
1998.
05.09. - Republika Irska - Hrvatska
05.09. - Makedonija - Malta
10.10. - Malta - Hrvatska
10.10. - Jugoslavija - Republika Irska
14.10. - Republika Irska - Malta
18.10. - Malta - Makedonija
1999.
10.02. - Malta - Jugoslavija
27.03. - Makedonija - Republika Irska
27.03. - Jugoslavija - Hrvatska
31.03. - Hrvatska - Malta
31.03. - Jugoslavija - Makedonija
05.06. - Makedonija - Hrvatska
05.06. - Republika Irska - Jugoslavija
09.06. - Jugoslavija - Malta
04.09. - Hrvatska - Republika Irska
08.09. - Malta - Republika Irska
08.09. - Makedonija - Jugoslavija
10.10. - Republika Irska - Makedonija
10.10. - Hrvatska - Jugoslavija
fudbal.937poulos,
-> #934, kum.djole* Pojma nemam - znam da prvu igramo s Ircima, 27.3.99 s Hrvatima u
Prva se igra u oktobru protiv Iraca.
fudbal.938nebco,
Santrac podneo ostavku ode u Japan............................]
Antic jedini kandidat za selektora,pregovori u toku.
ANTIC ODBIO DA BUDE SELEKTOR FUDBALSKE REPREZENTACIJE.
Mada ce jos da razgovaraju,kako bilo da bilo
SRECAN TEBI PUT SANTRACE,SANTRACE.....................
fudbal.939poulos,
Danas, sa početkom u 20h se igra utakmica između Crvene Zvezde i
onih nesrećnih Gruzijaca, Kolhetija. :) Priča se da će Panta i Perica
igrati po jedno poluvreme, ali će verovatno i to biti dovoljno
opasno za kliniku "Anlave" koja se već specijalizovala za ispravljanje
kičme Pericinim čuvarima. ;)
fudbal.940junior,
-> #939, poulos> Danas, sa početkom u 20h se igra utakmica između Crvene Zvezde
> i onih nesrećnih Gruzijaca, Kolhetija. :) Priča se da će Panta
Iživljavanje.
Trebao sam da uplatim 7+, a plašio sam se ...
fudbal.941junior,
Od danas zanimljivih događaja, sem prolaza Zvezde i Obilića, vredi
i izdvojiti "ne" Radomira Antića. Kao što rekoh, bilo je too good
to be true. Ipak nam sleduje Živadinović/Tumbaković.
Danas rekoše da je sledeći kandidat na spisku Ljupko Petrović, ali
on danas putuje u UA Emirate, zarad posla, a onda trener Salvadora
Đorić, Đurić .. zna li neko ko je to?
fudbal.942morkin,
-> #939, poulos> Danas, sa početkom u 20h se igra utakmica između Crvene Zvezde i
> onih nesrećnih Gruzijaca, Kolhetija. :) Priča se da će Panta i
Za Gruzijce bi potaman bila reprezentacija Sezama... :)
fudbal.943stefan,
-> #941, junior>a onda trener Salvadora Đorić, Đurić .. zna li neko ko je to?
Ako se ne varam, radi se o nekadašnjem treneru Sutjeske i C.Zvezde (ovo
drugo mi se čini da je bilo neko kratko razdoblje). Tumba i Kosan su premije u
odnosu na njega ;)
fudbal.944poulos,
Zvezda - Kolheti 7:0 (2:0)
Odlična igra Crvene Zvezde protiv dosta slabe ekipe, a kao plod
toga, i veoma ubedljiva pobeda.
Strelci: Mićić 3, Ognjenović 2, Gojković i Pantelić.
Izmene: Pantelić (Mićić), Ognjenović (Slović), Aćimović (Ljubojević)
Počelo se dosta sporo i ležerno, pa su gosti lako branili
svoj gol. Ipak, kada je Pantelić postigao prvi gol, bilo
je lakše. Tek posle drugog gola i odlaska na poluvreme,
protivnik je bio potpuno slomljen. U nastavku se, za samo 12
minuta mreža jadnih Gruzijaca tresla još puta. Bilo je tu
i veoma lepih kombinacija "do noge", ali i jedan izuzetan gol
Gojkovića sa 16-17 metara, pod prečku. Posle toga, igra se malo
smirila, da bi se u finišu Zvezda opet probudila i postigla još
dva gola, preko Ćićmija. :)
fudbal.945nikolaj,
Vujadin Boskov je novi ozbiljni kandidat ze selektora
reprezentacije..
fudbal.946rades,
U 2. kolu predkvalifikacija za Kup UEFA Crvena Zvezda igrace protiv
Rotora iz Volgograda. Prvi mec u Beogradu 12.08.
fudbal.947poulos,
-> #942, morkin* Za Gruzijce bi potaman bila reprezentacija Sezama... :)
Nemoj ti da vređaš. :) Ne igramo mi sa amaterima. ;)
fudbal.948morkin,
-> #945, nikolaj> Vujadin Boskov je novi ozbiljni kandidat ze selektora
> reprezentacije..
Fino, bar neće Savićević da igra.
fudbal.949poulos,
-> #945, nikolaj* Vujadin Boskov je novi ozbiljni kandidat ze selektora
* reprezentacije..
Kamo lepe sreće... Kažu na Studiju "B" da će novi selektor
verovatno biti Živadinović, poznatiji kao "Danas je pobedio
fudbal, a to što smo mi izgubili manje je bitno" trener. :)
fudbal.950poulos,
-> #946, rades* U 2. kolu predkvalifikacija za Kup UEFA Crvena Zvezda igrace protiv
* Rotora iz Volgograda. Prvi mec u Beogradu 12.08.
Pu bre, gde baš Rusi... No dobro, valjda smo u par proteklih godina
srušili ove nezgodne tradicije sa njihovim timovima i reprezentacijama.
Uz malo sreće u žrebu, možemo mi daleko da doguramo u Evropi, jer nam
treba malo vremena da pronađemo pravu igru... Samo da se ne ponovi
prošlogodišnji Ekeren.
fudbal.951kum.djole,
-> #948, morkin>> Fino, bar neće Savićević da igra.
Pitanje je da l' će on uopšte više i da pika loptu.
fudbal.952rades,
-> #950, poulos
> Pu bre, gde bas Rusi... No dobro, valjda smo u par proteklih
> godina srusili ove nezgodne tradicije sa njihovim timovima i
> reprezentacijama.
U Zvezdi su pre zreba pricali da bi hteli bilo koga, i Hrvate,
ali samo ne Ruse, ali...
Jos je gore sto je prva u Beogradu.
fudbal.953junior,
Evo vam, pa sad uživajte, u plodovima svoga pljuvanja.
Živadinović je novi selektor reprezentacije. ;(
fudbal.954kum.djole,
-> #953, junior>> Živadinović je novi selektor reprezentacije. ;(
Sjaši kurton da uzjaši moron..
fudbal.955poulos,
U šesnaestini finala kupa, Zvezda je na Marakani ugazila Mladost iz
Podgorice. :)
Rezultat, 10:1.
Strelci: Drulić 4
Gojković 3
Aćimović 2
Bunjevčević 1
Ja samo da skrenem pažnju (po ko zna koji put) na mladog Gorana
Drulića koji se apsolutno stalno nalazi u šansi, igra na prvu, ima
heading 20 ;) (maksimalan broj u Championship manageru 97/98) :),
odlično šutira, oduzima lopte.. ma ne znam kako više da opišem
njegovu igru... :)
Inače, utakmicu odmora su imali Ognjenović i Pantelić.
fudbal.956poulos,
1/16 finala kupa
ČSK - Partizan 3:4
Uh... Izgleda da su vam ove skraćenice mnogo opasne, naročito ove
koje se završavaju na SK. ;)
Ovog puta se grobari izvukoše u 90.-om minutu golom iz penala.
No, verujem da će Bjeka junior i ostali imati još izuzetnih trenutaka
u ovoj sezoni. ;)
fudbal.957junior,
-> #954, kum.djole>>> Živadinović je novi selektor reprezentacije. ;(
> Sjaši kurton da uzjaši moron..
"Zato što ste _vi_ to tražili"
fudbal.958junior,
-> #955, poulos> Ja samo da skrenem pažnju (po ko zna koji put) na mladog Gorana
> Drulića koji se apsolutno stalno nalazi u šansi, igra na prvu,
Druliću bi Kosan, somina, stvarno morao da ukaže šansu u prvom
timu Zvezde. Dečko ne da ima smisla za gol, nego ga postigne,
čak i kad nije u šansi.
Ovo mu nije prvi put da se pojavi na nekoj tekmi, i da više golova,
čak bih rekao da on to stalno radi ;)
E, pa sad, ako nije treneru dovoljan prosek od preko 2 gola po meču
da ga stavi u tim, onda ne znam šta je.
fudbal.959junior,
-> #956, poulos> ČSK - Partizan 3:4
> Ovog puta se grobari izvukoše u 90.-om minutu golom iz penala.
Lepo sam ja na prou napisao da će ČSK da ih gazi.
Zna se stara taktika ČSKa, prvo ih napiju, onda ih trpaju :)
fudbal.960kum.djole,
-> #957, junior> "Zato što ste _vi_ to tražili"
Pokušao sam da ignorišem ovo u prethodnoj poruci, ali tebi je po svemu
sudeći stalo da ispadneš smartass - elem, samo ortodoksni majmun može
da zamisli da su oni koji su agitovali za smenjivanje Santrača,
u stvari zadovoljni izborom Živadinovića. A to je smešno.
Ono što nije nimalo smešno je da vladavina onog fosila Miljanića
i kompletne te julovske škvadre i dalje ostaje večna - barem do nekog
novog velikog blama, a možda i kasnije. Ja sam zbog kriminala i korupcije
u domaćem fudbalu prestao da pratim prvenstvo onim 'žarom' kako sam to
nekada činio - sad 'ladno odustajem i od reprezentacije.
"Idem kući kume, dosta je bilo." ;)
fudbal.961rades,
-> #960, kum.djole
> Ono sto nije nimalo smesno je da vladavina onog fosila
> Miljanica i kompletne te julovske skvadre i dalje ostaje vecna
> - barem do nekog novog velikog blama, a mozda i kasnije.
Zato je Ziva i izabran. On je poslusan djak i dalje ce Miljan &
Co. da rade sta hoce - bar dok Hrvati ne dodju u Beograd i
smene nam i ovog selektora. ;(
fudbal.962rades,
-> #956, poulos
> 1/16 finala kupa
> CSK - Partizan 3:4
Kretanje rezultata: 1:0 (38 min).
1:1 (49) Ilic
1:2 (62) Obradovic
1:3 (69) Obradovic
2:3
3:3 (87)
3:4 (90) Stoisavljevic
Ova 1/16 je uvek najgora. Ako negde mozes da ispadnes - onda je
to u 1/16. Ovako sad sigurno idemo u polufinale.
fudbal.963junior,
-> #960, kum.djole> novog velikog blama, a možda i kasnije. Ja sam zbog kriminala i
> korupcije u domaćem fudbalu prestao da pratim prvenstvo onim
> 'žarom' kako sam to nekada činio - sad 'ladno odustajem i od
> reprezentacije.
Vala, na kraju će nas na to i naterati.
Gledam pre neki dan na SOSu pljuvku po FSJu. Kako im uopšte nisu
odobrili akreditive za SP u Francuskoj, kako im nisu dali da pričaju
sa reprezentacijom, i tako sve u tom fazonu, dok s druge strane,
back stage, sa onim sominom Tegeltijom, je izazvao najveće pozitivne
reakcije u našoj zemlji (kad mu pevaju u busu, kad Paspalja zajebavaju
za glavu, a Tomaševiću viču - izdajice ..:), i da su se ljudi iz same
reprezentacije, a kamoli KSJa, borili da kamere SOSa uđu tamo gde čak
i ne bi smele.
Posle toga ide scena, kako Muta gura nekog čuvara na ulazu u svlačionice,
posle finala sa Litvanijom čini mi se .. i tu mu Muta je*e majku, i
bukvalno silom ubacuju Tegeltiju unutra :)
Muta, bog.
fudbal.964noay,
-> #963, juniorPosle toga ide scena, kako Muta gura nekog cuvara na ulazu u
svlacionice,
posle finala sa Litvanijom cini mi se .. i tu mu Muta je*e majku, i
bukvalno silom ubacuju Tegeltiju unutra :)
--------------------------------------------------------------------
To je bilo posle finala sa Italijanima na EP 97..
Ko je gledao mogo je da primeti da Muta techno pricha italijanski:
Bre jugolslavija.....ma u svlachionicu....bre jugoslavija..;>>>>
fudbal.965poulos,
-> #964, noay* Ko je gledao mogo je da primeti da Muta techno pricha italijanski:
* Bre jugolslavija.....ma u svlachionicu....bre jugoslavija..;>>>>
Pretpostavljam da je to bio "tečan španski" jer je prvenstvo bilo
u Barseloni. ;)
fudbal.966noay,
-> #965, poulos>> Pretpostavljam da je to bio "tecan spanski" jer je prvenstvo bilo
>> u Barseloni. ;)
Nije italijani su ga zaustavljali jer je krenuo ka svlachionicama,
a igrali su YUG-ITA tako da su ovi obezbedjivali deo tunela...
fudbal.967noay,
REC
Milan Zivadinovic nije u dosadasnjem radu bio angazovan
samo sportski.Kao istaknuti clan JUL-a,Zivadinovic je pre-
dsednik Komisije za sport JUL-a za Beograd.A da sve bude u
znaku akcije "JUL u julu",i odluka da bude selektor A re-
prezentacije, sticajem okolnosti prpremljena je 31.jula.
(Politika)
Iz Glas-a Javnosti ;>>>
Vetj chujem Marakanu kako kliche:Santrace vrati se!!!
fudbal.968kum.djole,
Kolin Hendri u Rendžersima, Jarni u Koventriju.
fudbal.969kum.djole,
4:0 ! :)
fudbal.970rades,
-> #969, kum.djole
> 4:0 ! :)
Svaka cast Vosi. Stvarno razbijaju.
fudbal.971junior,
-> #968, kum.djole> Kolin Hendri u Rendžersima, Jarni u Koventriju.
Rendžersi imaju strašan tim ove godine.
> 4:0 ! :)
Ono, jes' da je jedan gol bio sumnjiv, da je Bastija igrala sa
10 igrača, i da su Korzikanci oštećeni za čist penal, al' ko broji. :)
Malo i nama sreća da krene.
PS. LEO LERINC! :)
fudbal.972poulos,
Rezultati prvog kola (juče odigranih utakmica):
Milicionar - Obilić 0:0 (derbi sezone) ;)
Zvezda - Budućnost 4:0 ;)
(Aćimović, Gojković, Ognjenović i Bunjevčević) :)
fudbal.973miskop,
-> #972, poulos>> Rezultati prvog kola (juče odigranih utakmica):
>> Milicionar - Obilić 0:0 (derbi sezone) ;)
Okuka popio otkaz...
fudbal.975junior,
-> #972, poulos> Milicionar - Obilić 0:0 (derbi sezone) ;)
Izem ti ligu gde se prvak odlučuje u prvom kolu...
fudbal.976beyb,
No me gusta el futbol en este pais.
Nadie que juega bien
fudbal.977rades,
PRVA LIGA / 1.kolo
Rezultati:
Milicionar - Obilic 0:0
C. Zvezda - Buducnost 4:0
Sartid - Radnicki (K) 1:3
Zemun - Spartak 4:2
Rad - Zeleznik 2:0
Proleter - Pristina 2:0
Hajduk(K) - OFK Beograd 0:0
Vojvodina - Mogren 3:0
Partizan - Radnicki (N) 4:1
Tabela:
1. C. Zvezda 1 1 0 0 4:0 3
2. Partizan 1 1 0 0 4:1 3
3. Vojvodina 1 1 0 0 3:0 3
4. Zemun 1 1 0 0 4:2 3
5. Radnicki (K) 1 1 0 0 3:1 3
6. Rad 1 1 0 0 2:0 3
7. Proleter 1 1 0 0 2:0 3
8. Obilic 1 0 1 0 0:0 1
9. Milicionar 1 0 1 0 0:0 1
10. Hajduk (K) 1 0 1 0 0:0 1
11. OFK Beograd 1 0 1 0 0:0 1
12. Spartak 1 0 0 1 2:4 0
13. Sartid 1 0 0 1 1:3 0
14. Pristina 1 0 0 1 0:2 0
15. Zeleznik 1 0 0 1 0:2 0
16. Radnicki (N) 1 0 0 1 1:4 0
17. Mogren 1 0 0 1 0:3 0
18. Buducnost 1 0 0 1 0:4 0
Parovi sledeceg kola: (15. avgust)
Buducnost - Obilic
OFK Beograd - Milicionar
Radnicki (N) - Hajduk (K)
Pristina - Partizan
Zeleznik - Proleter
Spartak - Rad
Mogren - Zemun
Radnicki (K) - Vojvodina
C. Zvezda - Sartid
fudbal.978junior,
-> #977, rades> Proleter - Pristina 2:0
Nisam gledao izveštaje .. jel' ostao Trivan u Prištini?
> Vojvodina - Mogren 3:0
> 3. Vojvodina 1 1 0 0 3:0 3
Šampion, šampion, šampion ..;)
fudbal.979miskop,
-> #977, rades>> Parovi sledeceg kola: (15. avgust)
>> Pristina - Partizan
Hoće li smeti grobari da putuju dole, a? ;)
fudbal.980kiki,
-> #976, beyb> No me gusta el futbol en este pais.
> Nadie que juega bien
Šta si bre htela da kažeš?
fudbal.981morkin,
-> #979, miskop> >> Pristina - Partizan
>
> Hoće li smeti grobari da putuju dole, a? ;)
Zašto? Ionako igraju pred svojima? ;)
fudbal.982poulos,
-> #979, miskop* >> Pristina - Partizan
*
* Hoće li smeti grobari da putuju dole, a? ;)
Priština će igrati svoje mečeve u Nišu, bar sam tako ja čuo.
fudbal.983kum.djole,
Major German transfers
BONN, Aug 11 - Major signings by German first division
clubs for the new soccer season (tabulate under player,
nationality if foreign, position, former club, fee in Marks):
Kaiserslautern
Hany Ramzy (Egypt), defender, Werder Bremen, 2.3 million marks
($1.29 million)
Samir Ibrahim (Egypt), defender, Al Ahly of Egypt, 1.2 million
Uwe Gospodarek, goalkeeper, VfL Bochum, 900,000
Uwe Rosler, striker, Manchester City, free
Bayern Munich
Stefan Effenberg, midfielder, Borussia Moenchengladbach,
8 million
Ali Daei (Iran), striker, Arminia Bielefeld, 4 million
Jens Jeremies, midfielder, TSV 1860 Munich, 1.5 million
Thomas Linke, defender, Schalke 04, free
Hasan Salihamidzic (Bosnia), midfielder, Hamburg SV, free
Bayer Leverkusen
Ze Roberto (Brazil), midfielder, Flamengo, 12 million
Adam Matysek (Poland), goalkeeper, FC Guetersloh, 2 million
Joerg Reeb, midfielder, Arminia Bielefeld, 2.2 million
Zoran Mamic (Croatia), defender, VfL Bochum, free
Frankie Hejduk (U.S.), midfielder, Tampa Bay Mutiny, free
VfB Stuttgart
Sasa Markovic (Yugoslavia), striker, Red Star Belgrade, 2 million
Jens Keller, defender, VfL Wolfsburg, 600,000
Michael Zeyer, midfielder, MSV Duisburg, free
Pablo Thiam (Guinea), midfielder, Cologne, free
Schalke 04
Hami Mandirali (Turkey), striker, Trabzonspor, 5.5 million
Nico van Kerckhoven (Belgium), midfielder, Lierse, 3.5 million
Frode Grodas (Norway), goalkeeper, Tottenham Hotspur, 300,000
Oliver Reck, goalkeeper, Werder Bremen. 1.3 million
Sven Kmetsch, midfielder, Hamburg SV, free
Hansa Rostock
Zoran Milinkovic (Yugoslavia), midfielder, OGC Nice, 800,000
Victor Agali (Nigeria), striker, Toulon, 500,000
Aleksandar Jovic (Yugoslavia), midfielder, Cukaricki, 350,000
Matthia Breitkreuz, midfielder, Arminia Bielefeld, free
Olaf Holetschek, defender, FC Carl Zeiss Jena, free
Henri Fuchs, striker, VfB Leipzig, free
Werder Bremen:
Yuri Maximov (Ukraine), midfielder, Dynamo Kiev, 3.5 million
Lodewijk Roembiak (Netherlands), midfielder, Aarau, 500,000
Pascal Borel, goalkeeper, Waldhof Mannheim, free
Stefan Brasas, goalkeeper, SV Meppen, free
MSV Duisburg
Erik Bo Andersen (Denmark), striker, Odense, 2 million
Lubomir Moravcik (Slovakia), midfielder, Bastia, free
Marcus Wedau, midfielder, KFC Uerdinger, 1 million
Pascal Thueler (Switzerland), midfielder, Grasshopper, 500,000.
Thomas Hoersen, defender, Borussia Moenchengladbach, free
Hamburg SV
Thomas Doll, midfielder, Bari, free
Sergey Kiryakov (Russia), Karlsruhe SC, free
Vanja Grubac (Yugoslavia), striker, OFK Belgrade, 1.2 million
Alexander Bade, goalkeeper, Uerdingen, free
Dimitrios Grammozis (Greece), midfielder, Uerdigen, 800,000
Oliver Straube, midfielder, Uerdingen, free
Martin Groth, midfielder, Hansa Rostock, free
Borussia Dortmund
Thomas Haessler, midfielder, Karlsruhe SC, free
Christian Nerlinger, midfielder, Bayern Munich, free
Bachirou Salou (Togo), striker, MSV Duisburg, 9 million
Sergej Barbarez (Bosnia), midfielder, Hansa Rostock, free
Dede (Brazil), midfielder, Atletico Mineiro, 6.5 million
Alfred Nijhuis (Netherlands), defender, Urawa Red Diamonds, 1m
Thomas Hengen, midfielder, Karlsruhe SC, free
Scott Booth (Scotland), midfielder, return from loan to FC
Utrecht
Hertha Berlin
Dariusz Wosz, midfielder, VfL Bochum, 5.2 million
Andreas Neuendorf, midfielder, Bayer Leverkusen, 1 million
Andreas Thom, striker, Celtic, 800,000
Rob Maas (Netherlands), midfielder, Arminia Bielefeld, free
VfL Bochum
Stefan Kuntz, striker, Arminia Bielefeld, 700,000
Alen Petrovic (Croatia), defender, Croatia Zagreb, free
Maurizio Gaudino, midfielder, FC Basel, 500,000
Maik Kischko, goalkeeper, FC Carl Zeiss Jena, free
Jacek Ratajczak (Poland), striker, FC Swinemuende
TSV 1860 Munich
Michel Dinzey, midfielder, Democratic Republic of the Congo,
Hertha Berlin, 1.3 million
Roman Tyce (Czech Republic), midfielder, Slovan Liberec, 1.2m
Gerald Vanenburg (Netherlands), defender, Cannes, free
Markus Schroth, striker, Karlsruhe SC, free
VfL Wolfsburg
Andrzej Juskowiak (Poland), striker, Borussia Moenchengladbach,
2.4 million
Charles Akonnor (Ghana), defender, Fortuna Cologne, 1.2 million
Steffen Baumgart, striker, Hansa Rostock, 1 million
Krzysztof Nowak (Poland), midfielder, Atletico Paranaense, 1m
Claus Reitmaier, goalkeeper, Karlsruhe SC, 300,000
Borussia Moenchengladbach
Anton Polster (Austria), striker, Cologne, 1.6 million
Markus Feldhoff, striker, Bayer Leverkusen, 2.8 million
Matthias Hagner, midfielder, VfB Stuttgart, 1.5 million
Zeljko Sopic (Croatia), midfielder, NK Zagreb, 1.5 million
Vladimir Ivanov (Bulgaria), midfielder, Levski Sofia, 600,000
Sladjan Asanin, Croatia, defender, Slavia Prague, 400,000
Markus Reiter, defender, MSV Duisburg, free
Eintracht Frankfurt
Damir Stojak (Yugoslavia), striker, Napoli, 500,000
Yang Chen (China), striker, Guoan Beijing, 70,000
Zsolt Petry (Hungary), goalkeeper, Feyenoord, free
Frank Gerster, midfielder, Bayern Munich, free
Uwe Schneider, defender, Nuremberg, free
Bernd Schneider, midfielder, FC Carl Zeiss Jena, free
SC Freiburg
Richard Golz, goalkeeper, Hamburg SV, 500,000
Thomas Ralspeck, midfielder, SpVgg Unteraching, 200,000
Mike Rietpietsch, midfielder, Fortuna Duesseldorf, 100,000
Stefan Hampl, striker, SC Schwabach 04, 40,000
Lars Hermel, midfielder, FC Zwickau, free
Nuremberg
Andrei Polunin (Ukraine), midfielder, Dniepr Dniepropetrovsk, 1.5m
Stephan Taeuber, defender, SpVgg Unteraching, 850,000
Jochen Weigl, midfielder, SpVgg Greuther Fuerth, 500,000
Darius Kampa, goalkeeper, FC Augsburg, 500,000
Heiko Gerber, midfielder, Arminia Bielefeld, 150,000
Martin Molz, midfielder, SC Idar-Oberstein, 120,000
Niklas Skoog (Sweden), striker, MSV Duisburg, free
($1=1.779 Mark)
fudbal.984rades,
TV info:
Vecerasnja utakmica Verder - Vojvodina bice direktno prenosena na
DSF-u.
U cetvrtak (20:30) - na Eurosport-u : Partizan - Dinamo Batumi
fudbal.985poulos,
Crvena Zvezda - Rotor 2:1 (0:0)
Strelci: Škorić i Ognjenović (oba iz penala), Abramov za Rotor.
Zvezda je naišla na nezgodnog protivnika, koji se od samog počekta
opredelio za neverovatan bunker, pa je samo retkim brzim kontrama
ugrožavao gol Crvene Zvezde.
Inače, meču je prisustvovalo oko 30000 ljudi. Atmosfera je
varirala, zavisila je od Zvezdine igre.
Crveno - beli su bili bolji, odnos kornera na kraju je bio 16:1,
što otprilike govori dosta o samom meču. Ipak, obe ekipe su imale
svoje šanse i lako je moglo da bude i drugačije. Zvezda je oba gola
postigla iz penala, dok su Rusi izjednačujući pogodak postigli šutem
sa preko 30 metara.
Toliko za sada, biće teško u revanšu, ali će nam možda i više
odgovarati da sa ovakvim timom igramo na gostovanju, jer klasični
centarfori koji su bili potrebni da razbiju ovaj bunker danas nisu
mogli da igraju (Drulić i Vilijem), a u revanšu će Peca i Panta imati
više šanse da iskoriste svoju brzinu. :) Toliko. :)
fudbal.986miskop,
-> #985, poulos>> Toliko za sada, biće teško u revanšu, ali će nam možda i više
>> odgovarati da sa ovakvim timom igramo na gostovanju, jer klasični
>> centarfori koji su bili potrebni da razbiju ovaj bunker danas nisu
>> mogli da igraju (Drulić i Vilijem), a u revanšu će Peca i Panta imati
>> više šanse da iskoriste svoju brzinu. :) Toliko. :)
Šta se dešava sa onim Brazilcima, neš'o se ne čuju ?
fudbal.987rades,
Verder - Vojvodina 1:0 (0:0)
Solidna partija Novosadjana, koji su se od samog pocetka oprede-
lili za odbranu i brze kontre.
Gol su primili na glup nacin - iz prekida. Posle faula sa desne
strane, jedan igrac Verdera je sam sa 5m glavom dao gol (u 75.
minutu).
Ako u Novom Sadu odigraju kao protiv Francuza - eto nama pre-
dstavnika u 1. kolu Kupa Uefa.
fudbal.988junior,
-> #986, miskop> Šta se dešava sa onim Brazilcima, neš'o se ne čuju ?
Nisu još registrovani da igraju u Evropi. Moći će tek od prvog kola
kupa UEFA.
fudbal.989junior,
-> #985, poulos> svoje šanse i lako je moglo da bude i drugačije. Zvezda je oba
> gola postigla iz penala, dok su Rusi izjednačujući pogodak
> postigli šutem sa preko 30 metara.
Jevrić je bio očajan. Onaj gol je čista njegova krivica. Takva lopta se
čeka na gol liniji, a ne pravi se glupa parada, gde sa jednom rukom
pokušavaj da izbiješ loptu.
Kad će više Pešić da dobije šansu ..?
> Inače, meču je prisustvovalo oko 30000 ljudi. Atmosfera je
> varirala, zavisila je od Zvezdine igre.
Meč je bio glup do bola. Zvezda ima katastrofalan napad .. pa ne može
Perica da igra centarfora :). No dobro, valjda će Drulić izboriti mesto
u prvom timu, pa će sve biti drugačije.
fudbal.990kum.djole,
LONDON, Aug 12 - Major signings by English premier
league clubs for the new soccer season starting on Saturday
(tabulate
under player, nationality if foreign, position, former club, fee in
pounds
where known or reported):
Arsenal:
David Grondin, France, defender, St Etienne, 500,000 pounds
($815,900).
Nelson Vivas, Argentina, defender, Lugano, 2.0 million.
Aston Villa
Alan Thompson, midfielder, Bolton Wanderers, 4.5 million
David Unsworth, defender, West Ham, 3.0 million
Blackburn Rovers
Kevin Davies, forward, Southampton, 7.25 million
Sebastien Perez, France, defender, Bastia, 3.0 million
Darren Peacock, defender, Newcastle United, free
Charlton Athletic
Neil Redfearn, midfielder, Barnsley, 1.1 million
Chris Powell, defender, Derby County, 825,000
Emeka Ifejiagwa, Nigeria, defender, Lagos, 20,000
Chelsea
Pierluigi Casiraghi, Italy, striker, Lazio, 5.4 million
Brian Laudrup, Denmark, forward, Rangers, free
Albert Ferrer, Spain, defender, Barcelona, 2.2 million
Marcel Desailly, France, defender, AC Milan, 4.6 million
Coventry City
Robert Jarni, Croatia, defender, Real Betis, 2.6 million
Jean-Guy Wallemme, France, defender, Lens.
Paul Hall, Jamaica, forward, Portsmouth, 300,000
Ian Brightwell, defender, Manchester City, free
Derby County
Horacio Carbonari, Argentina, defender, Rosario Central, 2.7
million
Stefan Schnoor, Germany, defender, Hamburg, free
Everton
Olivier Dacourt, France, midfielder, Strasbourg, 3.8 million
John Collins, midfielder, Monaco, 2.5 million
Marco Materazzi, Italy, defender, Perugia, 2.5 million
Leeds United
Clyde Wijnhard, Netherlands, forward, Willem II, 1.5 million
Danny Granville, defender, Chelsea, 1.5 million
Leicester City
Gerry Taggart, defender, Bolton Wanderers, free
Liverpool
Sean Dundee, Germany, forward, Karlsruhe, 2.0 million
Steve Staunton, Ireland, midfielder, Aston Villa, free
Vegard Heggem, Norway, defender, Rosenborg Trondheim
Manchester United
Jaap Stam, Netherlands, defender, PSV Eindhoven, 10 million
Jesper Blomqvist, Sweden, winger, Parma, 4.4 million
Middlesbrough
Gary Pallister, defender, Manchester United, 2.5 million
Dean Gordon, defender, Crystal Palace, 900,000
Newcastle United
Dietmar Hamann, Germany, midfielder, Bayern Munich, 4.5 million
Stephane Guivarc'h, France, forward, Auxerre, 3.5 million
Laurent Charvet, France, midfielder, Cannes, 520,000
Carl Serrant, defender, Oldham Athletic, 500,000
George Georgiadis, Greece, midfielder, Panathinaikos, 420,000
Garry Brady, midfielder, Tottenham Hotspur
Nottingham Forest
Dougie Freedman, forward, Wolverhampton Wanderers, 950,000
Jean-Claude Darcheville, France, forward, Rennes, 700,000
Sheffield Wednesday
Wim Jonk, Netherlands, midfielder, PSV Eindhoven, 2.5 million
Southampton
Mark Hughes, forward, Chelsea, 650,000
Stuart Ripley, forward, Blackburn Rovers, 1.5 million
James Beattie, forward, Blackburn Rovers, 1.0 million
David Howells, midfielder, Tottenham Hotspur
Tottenham Hotspur
Paolo Tramezzani, Italy, defender, Piacenza, 1.4 million
West Ham
Javier Margas, Chile, defender, Universidad Catolica, 2.0 million
Ian Wright, forward, Arsenal
Marc Keller, France, forward, Karlsruhe
Shaka Hislop, goalkeeper, Newcastle United, free
Neil Ruddock, defender, Liverpool
Wimbledon
none
($1=.6128 Pound)
fudbal.991kum.djole,
-> #986, miskop>> Šta se dešava sa onim Brazilcima, neš'o se ne čuju ?
Neće se ni čuti u ovoj sezoni evro kupova.. ;)
fudbal.992poulos,
-> #991, kum.djole* Neće se ni čuti u ovoj sezoni evro kupova.. ;)
Možeš samo da se nadaš da vas Dinamo (B) neće počastiti peticom,
kao prošlogodišnji imenjak. ;)
fudbal.993poulos,
-> #989, junior* Kad će više Pešić da dobije šansu ..?
Pešić će dobiti šansu ako Jevrić počne loše da brani. Do sada
je ovo prva Jevrićeva greška u Zvezdinom dresu. Preko godinu dana
branio je odlično i ne može zbog toga da mu se zameri.
* Meč je bio glup do bola. Zvezda ima katastrofalan napad .. pa ne
* može Perica da igra centarfora :). No dobro, valjda će Drulić
* izboriti mesto u prvom timu, pa će sve biti drugačije.
Napad je odličan, samo što juče nije igrao. ;) U ovakvoj formaciji
može da se igra kada se igra protiv tima koji _igra_ fudbal, ali ne
i protiv ovakvog bunkera. Ako uspemo da prođemo u prvo kolo, i Drulić
i Vilijem će od tada steći pravo da igraju, pa će Kosan moći da računa
na 5-6 dobrih napadača.
fudbal.995vdunic,
Bajern Minhen - Obilić 4:0
Eto kraja našeg šampiona, možda i pobede u Beogradu. :)
fudbal.996kum.djole,
-> #990, kum.djole>> Chelsea
>> Pierluigi Casiraghi, Italy, striker, Lazio, 5.4 million
>> Brian Laudrup, Denmark, forward, Rangers, free
>> Albert Ferrer, Spain, defender, Barcelona, 2.2 million
>> Marcel Desailly, France, defender, AC Milan, 4.6 million
Je l' vido neko ovo bre? ;) Ko je novi šampion.. ;)
fudbal.997beyb,
-> #995, vdunic Na nemacckoj televiziji (ZDF), koja je prenosila utakmicu Bayern -
Obilich, gotovo deset minuta pre utakmice su reporteri vodili istragu
povodom pitanja koje su sami nametnuli: ko je dozvolio tom Arkanovom
Obilichu da se pojavi u jednom evropskom takmiccenju "kad se zna ko je
Arkan i ssta je radio u Bosni?"
Kazzu da su SSvaburine ccak ozbiljno razmissljale da iz protesta ne
igraju protiv Obilicha, ali kad su cculi da che biti iskljucceni, ipak su
se predomislili. Lova je u pitanju!
SSteta ssto Obilich nije joss malo izdrzzao. Al' bi se SSvabe
nasekirale!!!
fudbal.998rades,
-> #995, vdunic
> Bajern Minhen - Obilic 4:0
> Eto kraja naseg sampiona, mozda i pobede u Beogradu. :)
Obilic je veci deo utakmice odigrao solidno, tj. onako kako
su se dogovorili -"sutni je sto dalje od gola". Kobnih pet
minuta i 3 gola demoralisali bi svaku ekipu.
Nemaju sta da traze u revansu, ali boli ih uvo - onako nasta-
vljaju takmicenje u Kupu Uefa.
fudbal.999poulos,
-> #996, kum.djole* Je l' vido neko ovo bre? ;) Ko je novi šampion.. ;)
Ma Chelsea je napravio strašan tim, ali je pitanje kako će igrati.
Pre nekih nedelju dana su igrali na nekom turniru i Atletiko (M) ih
je odvalio sa 4 ili 5 prema 0. Mislim, jesu to pripreme i ne znam
ko im je igrao, ali moraju brzo da se uigraju...
I pored toga, oni su jedan od najozbiljnijih favorita za titulu (ja
se nekako nadam da će tu biti i Liverpool, ali ko zna, sa onim Evansom
na čelu se verovatno to nikada neće desiti).
fudbal.1000poulos,
-> #995, vdunic* Bajern Minhen - Obilić 4:0
*
* Eto kraja našeg šampiona, možda i pobede u Beogradu. :)
Nažalost, nisam imao sreću da posmatram utakmicu od 59.-og do 65.-og
minuta. Po prvi put u životu sam navijao za jednu nemačku ekipu. ;)
fudbal.1001miskop,
-> #995, vdunic>> Bajern Minhen - Obilić 4:0
>> Eto kraja našeg šampiona, možda i pobede u Beogradu. :)
Videste li Cecu u loži? ;))
fudbal.1002beyb,
-> #1000, poulos Srpska posla!!! Vazzno je da komssiji crkne krava!!! Zato nam i
ide tako.
CCovek navijao za Nemce protiv srpskog kluba; i to ne protiv bilo
kojeg, vech protiv kluba koji nosi ime najvecheg junaka u istoriji srpstva!!
Kaum zu glauben!!!
fudbal.1003rades,
Partizan - Dinamo Batumi 2:0 (2:0)
Strelci: Bjekovic 17, Ilic 34
Solidna partija Partizana, ali i veliko promasivanje - narocito
u drugom poluvremenu. Izgleda da su zeleli da se usetaju u gol.
Steta - mogli su da daju bar jos dva puta po toliko.
Izdvojio bih pojedine komentare komentatora sa Eurosport-a,
koji su narocito bili odusevljeni Sasom Ilicem. Non-stop su
ga hvalili, rekli da poseduje ogroman talenat, izuzetnu tehniku,
odlican dribling,pregled igre, ali na kraju (nazalost)
konstatovali da nece dugo ostati u Partizanu. :(
Inace u samom uvodnom delu, spomenuli su da je Partizan "rasa-
dnik talenata" (slobodan prevod :) ), da je dao mnoge izuzetne
igrace. Kao poslednjeg su istakli Ivicu Kralja.
Takodje bili su odusevljeni bodrenjem navijaca, uz komentar
da "oni nikada ne prestaju".
Inace, gledalaca je bilo oko 10000, jug je bio dobro popunjen,
naravno 2 kopa.
fudbal.1004dr.iivan,
-> #1002, beyb> Srpska posla!!! Vazzno je da komssiji crkne krava!!! Zato nam i
> ide tako.
> CCovek navijao za Nemce protiv srpskog kluba; i to ne protiv bilo
> kojeg, vech protiv kluba koji nosi ime najvecheg junaka u istoriji
> srpstva!! Kaum zu glauben!!!
Ej bre!!
Ti si u Stranci srpskog jedinstva? Ili si samo u Arkanovom obezbedjenju,
koje je cela jedna armija? A mozda si samo u Arkanovom lobiju...
Ili stvarno ne znas ko je Arkan, i kako je njegov klub otisao u Nemacku?
U situaciji kada drzava propada, ti se nasao da navijas za klub koji je
korupcijom dosao do titule i koji drzi jedan tezak krimos, kome se ovde
sve moze, dok nacija jedva zivi? Ej, Srbine..
A mozda bih sad trebao i da se uplasim: mozda si ti stvarno neka faca u
Arkanovoj hijerarhiji..
fudbal.1005kum.djole,
-> #1001, miskop>> Videste li Cecu u loži? ;))
Kad pomenu Cecu, prilično mi je jasno zašto je uspeh Obilića u Minhenu
izostao - dotična im je verovatno na poluvremenu, u slučaju da odigraju
do kraja i odbrane svoj gol, obećala po sledovanje oralnog seksa.
A to je u stvari ispalo baš kontraproduktivno. ;)
fudbal.1006junior,
-> #1005, kum.djole> Kad pomenu Cecu, prilično mi je jasno zašto je uspeh Obilića u
> Minhenu izostao - dotična im je verovatno na poluvremenu, u
Ma, što neko napisa na prou:
"Povređeni" .. pa tako se ne piše "doping kontrola" ;)
Bre, isti igrači koji u našem prvenstvu pretrče po 10km na utakmici,
protiv Bajerna se nisu videli, a u drugom poluvremenu, iako je Bajern
igrao u 2-4-4 formaciji, nisu mogli ni poštenu kontru da istrče.
Taj Grozdić recimo, je protiv Zvezde, pre godinu i kusur dana, uspeo
u 92-om minutu derbija da pretrči 50m sa loptom, pretrči kompletnu
odbranu Zvezde i onda, zakuca loptu u gol.
Pa nema igrača na svetu koji je toliko napumpan, ma kako dobar kond.
trener bio.
fudbal.1007beyb,
-> #1004, dr.iivan* Ej bre!!
*
* Ti si u Stranci srpskog jedinstva? Ili si samo u Arkanovom
* obezbedjenju, koje je cela jedna armija? A mozda si samo u
* Arkanovom lobiju...
*
* Ili stvarno ne znas ko je Arkan, i kako je njegov klub
* otisao u Nemacku?
*
* U situaciji kada drzava propada, ti se nasao da navijas za
* klub koji je korupcijom dosao do titule i koji drzi jedan
* tezak krimos, kome se ovde sve moze, dok nacija jedva
* zivi? Ej, Srbine..
*
* A mozda bih sad trebao i da se uplasim: mozda si ti
* stvarno neka faca u Arkanovoj hijerarhiji..
Slussaj, maestro! Niti sam u nekakvoj stranci niti navijam za Obilich.
Nego nije lepo, ccovecce, da Srbin navija protiv kluba iz svoje zemlje.
Toga nema nigde sem kod nas! Samo je kod nas, Srba, vazznije da komssiji
crkne krava nego da nassa sopstvena da mleka!
Dakle, kad Obilich igra protiv Nemaca, Hrvata, SSpanaca, Italijana...
moramo svi navijati za Obilich bez obzira na ime i prezime (ili nadimak)
vlasnika kluba? Verstehst das? Oder bist zu bloed?
fudbal.1008poulos,
-> #1002, beyb* Srpska posla!!! Vazzno je da komssiji crkne krava!!! Zato nam i
* ide tako.
:)) Nema to veze sa "da komšiji crkne krava", već je ovo jednostavno
posledica velike mržnje prema jednom odvratnom klubu koji je na
najgadniji mogući način došao do titule prvaka. Pritom je neverovatno
oštećen moj klub, tj. Crvena Zvezda, a evo vidimo koliko Obilić
"dostojansteno prezentuje našu državu". Zvezda u svojoj istoriji
nikada nije doživela ovakav poraz u zvaničnoj evropskoj utakmici.
* CCovek navijao za Nemce protiv srpskog kluba; i to ne protiv bilo
* kojeg, vech protiv kluba koji nosi ime najvecheg junaka u istoriji
* srpstva!! Kaum zu glauben!!!
A ovo je tek smejurija. To što taj klub nosi ime našeg najvećeg junaka
je velika sramota za ovaj narod. Ako već nose njegovo ime trebalo bi da
se ponašaju viteški, junački, ... a oni čine sve, samo ne to. I eto zato
sam se obradovao pobedi Bajerna, pa samo da vidim kako će Arkan sada da
osvoji titulu prvaka Evrope.
fudbal.1009poulos,
-> #1006, junior* uspeo u 92-om minutu derbija da pretrči 50m sa loptom, pretrči
* kompletnu odbranu Zvezde i onda, zakuca loptu u gol.
*
* Pa nema igrača na svetu koji je toliko napumpan, ma kako dobar
* kond. trener bio.
Ma nemaš ti pojma, Arkan je rekao da se nisu dopingovali, a
zar ćeš ti da posumnjaš u njegove reči? Pa bre, on je svom
klubu dao ime srpskog junaka, ne smeš ti da sumnjaš u njega...
;>
fudbal.1010junior,
-> #1009, poulos> zar ćeš ti da posumnjaš u njegove reči? Pa bre, on je svom
> klubu dao ime srpskog junaka, ne smeš ti da sumnjaš u njega...
;)
Fala bogu pa Obilić postoji malo duže od njega.
BTW, možda urade nešto u UEFA-i :)
PS. Ako grobari prođu onaj Batumi, to će im biti najveći uspeh u
Evropi, od osnivanja nove Jugoslavije. Prvo kolo Kupa Kupova :)
fudbal.1011qpele,
-> #997, beyb> Na nemacckoj televiziji (ZDF), koja je prenosila utakmicu Bayern -
> Obilich, gotovo deset minuta pre utakmice su reporteri vodili istragu
> povodom pitanja koje su sami nametnuli: ko je dozvolio tom Arkanovom
> Obilichu da se pojavi u jednom evropskom takmiccenju "kad se zna ko je
> Arkan i ssta je radio u Bosni?"
A zasto Arkan nije isao sa svojim klubom u Nemacku ?:))
Inace Bekenbauer primio celnike Obilica (citaj: Cecu)
fudbal.1012qpele,
-> #1007, beyb> Slussaj, maestro! Niti sam u nekakvoj stranci niti navijam za Obilich.
> Nego nije lepo, ccovecce, da Srbin navija protiv kluba iz svoje zemlje.
> Toga nema nigde sem kod nas! Samo je kod nas, Srba, vazznije da komssiji
> crkne krava nego da nassa sopstvena da mleka!
Treba da bude sramota svakog Srbina sto likovi kao sto je Akran umesto
da budu na elektricnim stolicama sede na raznim predsednickim stolicama.
Sto je jos gore, preuzeo je klub sa imenom velikog srpskog junaka, sto je
jos veca sramota za Srbe. Najveci srpski kriminalac (da ne kazem nesto
gore) svih vremena upravlja klubom koji nosi ime mozda i najveceg srpskog
junaka? Pa gde to ima? I jos treba za taj klub da navijam?
Obilic i njegova titula je NAJVECA sramota za srpski i crnogorski fudbal,
i svako ko iole ima nacionalne svesti ne bi mogao nista do mrznje da oseca
prema tom klubu!
> Dakle, kad Obilich igra protiv Nemaca, Hrvata, SSpanaca, Italijana...
> moramo svi navijati za Obilich bez obzira na ime i prezime (ili nadimak)
> vlasnika kluba? Verstehst das? Oder bist zu bloed?
Verujem da bi isto tako podrzavala i Arkana, kada bi izasao pred Haski sud,
samo zato sto je Srbin?
fudbal.1013qpele,
-> #1008, poulos> * CCovek navijao za Nemce protiv srpskog kluba; i to ne protiv bilo
> * kojeg, vech protiv kluba koji nosi ime najvecheg junaka u istoriji
> * srpstva!! Kaum zu glauben!!!
>
> A ovo je tek smejurija. To sto taj klub nosi ime naseg najveceg junaka
> je velika sramota za ovaj narod. Ako vec nose njegovo ime trebalo bi da
> se ponasaju viteski, junacki, ... a oni cine sve, samo ne to. I eto zato
Sjajno receno, dizel!
fudbal.1014beyb,
-> #1008, poulos*
* :)) Nema to veze sa "da komsiji crkne krava", vec je ovo
* jednostavno posledica velike mrznje prema jednom odvratnom
* klubu koji je na najgadniji moguci nacin dosao do titule
* prvaka. Pritom je neverovatno ostecen moj klub, tj. Crvena
* Zvezda, a evo vidimo koliko Obilic "dostojansteno
* prezentuje nasu drzavu". Zvezda u svojoj istoriji nikada
* nije dozivela ovakav poraz u zvanicnoj evropskoj utakmici.
'Ajde, momci, da zavrssimo ovu raspravu! Ja sam pokussala da unesem
malo zdravog razuma u ovu nassu tuzznu stvarnost, ali vidim da ne vredi.
Mi Srbi smo iracionalan narod.
Also, lebt wohl!
fudbal.1015miko,
-> #1008, poulos> "dostojansteno prezentuje nasu drzavu". Zvezda u svojoj istoriji
> nikada nije dozivela ovakav poraz u zvanicnoj evropskoj utakmici.
E, ovde sam te cekao ;)))))
XX.XX.1965 Forentina - Zvezda 4:0 Kup Sajamskih gradova
13.11.1968 Celtic - Zvezda 5:1 Kup Sampiona
05.11.1975 Hamburger - Zvezda 4:0 Kup UEFA
02.11.1977 Borussia (M) - Zvezda 5:1 Kup Sampiona
... a one poraze od po 3:0, 3:1, 4:2 itd.. nisam hteo ni da nabrajam ;)))
Sta da kazem, osim SVAKA CAST momci!! ;>>>
PS Bez Kroacije, molim :)))))
fudbal.1016rades,
-> #1010, junior
> PS. Ako grobari produ onaj Batumi, to ce im biti najveci uspeh
> u Evropi, od osnivanja nove Jugoslavije. Prvo kolo Kupa Kupova
> :)
A vas je mnogo veci - ispadanje u drugom kolu KPK. ;)
fudbal.1017kiki,
-> #1004, dr.iivan> U situaciji kada drzava propada, ti se nasao da navijas za klub koji je
> korupcijom dosao do titule i koji drzi jedan tezak krimos, kome se ovde
A onaj koji je bio korumpiran.. da li je on krimos???!!!!! Ako je tako
onda ceo fudbalski savez su "krimosi".
fudbal.1018kiki,
-> #1014, beyb> Also, lebt wohl!
Ima i nas smrtnika koji nisu živeli pod Nemačkom okupacijom ;)
fudbal.1019kiki,
-> #1010, junior> Evropi, od osnivanja nove Jugoslavije. Prvo kolo Kupa Kupova :)
:> Mogli bi i na trg.. da proslavimo ;)
fudbal.1020qpele,
-> #1017, kiki> A onaj koji je bio korumpiran.. da li je on krimos???!!!!! Ako je tako
> onda ceo fudbalski savez su "krimosi".
Naravno da jesu
fudbal.1021qpele,
-> #1014, beyb> Mi Srbi smo iracionalan narod.
Ti si najbolji dokaz za to!
fudbal.1022poulos,
-> #1017, kiki* A onaj koji je bio korumpiran.. da li je on krimos???!!!!! Ako je
* tako onda ceo fudbalski savez su "krimosi".
Naravno da jesu. ;)
fudbal.1023poulos,
-> #1014, beyb* 'Ajde, momci, da zavrssimo ovu raspravu! Ja sam pokussala da unesem
* malo zdravog razuma u ovu nassu tuzznu stvarnost, ali vidim da ne
* vredi. Mi Srbi smo iracionalan narod.
Ajd' ne lupaj. Nikad neću navijati za mafijaše, pa makar to bili i Srbi.
Obilić je jedini naš klub koji mrzim toliko da jednostavno ne mogu
da navijam za njega. Tačnije, navijam protiv njega jer su mi se žestoko
zamerili prošle sezone, kada su na najpokvareniji mogući način došli
do titule, a to je moj voljeni klub, Crvenu Zvezdu koštalo gubitka
nekoliko igrača i neigranja u Ligi Šampiona. I mi nismo nikakav iracionalan
narod, pogledaj malo po drugim zemljama šta se događa, pa će ti sve
biti jasno (konkretno u navijanju, navijač Reala će uvek navijati
za protivnika Barselone, navijač Olimpijakosa za protivnika
Panatenaikosa i slično).
fudbal.1024poulos,
-> #1015, miko* XX.XX.1965 Forentina - Zvezda 4:0 Kup Sajamskih gradova
* 13.11.1968 Celtic - Zvezda 5:1 Kup Sampiona
* 05.11.1975 Hamburger - Zvezda 4:0 Kup UEFA
* 02.11.1977 Borussia (M) - Zvezda 5:1 Kup Sampiona
Moja greška, nikada nismo izgubili sa 5 i više golova razlike, a sa
4 očigledno jesmo. :)
* ... a one poraze od po 3:0, 3:1, 4:2 itd.. nisam hteo ni da nabrajam
* ;)))
* Sta da kazem, osim SVAKA CAST momci!! ;>>>
Možeš da kažeš i nešto o pobedama (ubedljivim) nad najvećim evropskim
ekipama...
* PS Bez Kroacije, molim :)))))
Možeš samo da moliš. ;) Jel beše ono vas odrao Videoton 5:0? ;)
fudbal.1025miko,
-> #1024, poulos> Moja greska, nikada nismo izgubili sa 5 i vise golova razlike, a sa
> 4 ocigledno jesmo. :)
Uh, a to je poslastica. Dva najveca poraza u istoriji kluba ste doziveli
od Partizana. Jedan put sa 6-0 i drugi put sa 7-1 ... Mora da je jako
bolelo ;))) Znam da ces sada reci da si pricao o evropskim utakmicama, ali
budimo realni, Partizan jeste evropski klub ;))) I ne mislim samo
geografski ;))) Mi smo, bre, igrali finale KES-a dok ste vi niste jos ni
rodili ;)))
> Mozes da kazes i nesto o pobedama (ubedljivim) nad najvecim evropskim
> ekipama...
E, pa to _ubedljivim_ ce malo teze da ide ... ;)) Sto ste i dobili jacih
evropskih timova, dobili ste po 'pomozi Boze' sistemu ;)))) Ali, da ne bih
bio neobjektivni grobar, evo spisak timova koje ste vi u svojoj bogatoj
istoriji deklasirali sa po 3/4/5 golova razlike ... Sada sledi krem evropskog
fudbala ;))) Lozana, Lokomotiva (Plovdiv), Didelange (Lux), Linfield (IRE),
Karl Zeis Jena, Slaygo Rovers (Wal), Viking (Nor), Hibernians (Cyp),
Portdaun, Grasshopers, Banjas (???), Avenir (Lux), Lilestrom (Nor) i
Athletic Bilbao. Niti jedan jaci evropski tim niste dobili, sto kazu u
engleskoj "on aggregate" , sa vise od gola razlike. Nije bas toliko
impresivno kao sto su mnogo mislili, zar ne?
> Mozes samo da molis. ;) Jel bese ono vas odrao Videoton 5:0? ;)
E, ne bih da te izdeprimiram, ali u jesen 1960-e godine, vas je tukla
Ujpest Doza u dve utakmice, ukupnim rezultatom 5:1 ... Pa, nema tima
koji se na vama nije iziveo, a vi nama probiste usi zbog tog jedinstvenog
poraza od Kroacije. Budimo malo objektivni ;)))