košarka.834vpoznanovic,
-> #774, giovanni>> Pazi, sa tobom rasprava o ... nema nikakvog smisla pošto na svaki
>> argument ostaješ gluv i slep i vodiš se nekom sumanutom logikom.
Interesantno. Do istog sam ja zaključka došao o tebi za vrijeme one
rasprave o Schumacheru prošle godine.
košarka.835stefan,
-> #830, rades>> (...) trener Lucic. On ide na to da na kraju,
>> dva razlike za Partizan, na nekoliko sekundi pred kraj, ne
>> pravi faul i time dopusti da Zvezda resava utakmicu. (...)
>
>Ovo stoji. Pitanje je i da li bi Zvezda realizovala oba penala,
>a u svakom slucaju Partizan bi imao zadnji napad. Necu ni da
>pricam o glupom udvajanju Topica...
Tjah, sada je lako tvrditi da je trebalo drugačije uraditi. Partizan je
imao isuviše problema sa realizacijom napada pri kraju utakmice tako da odluka
da se brani koš nije bez rezona pošto se verovatno očekivao isforsiran šut
nekog od igrača Zvezde za tri poena. Nije Lučić kriv što je Brkić poleteo da
udvoji Topića u odbrani u kojoj je jedino bilo bitno da se ne primi trojka.
Lučić je kriv za neke druge stvari ;)
košarka.836stefan,
-> #831, rades>Ako Zvezda ostane poslednja, a Partizan i Buducnost ne udju u
>polufinale - mozemo da se slikamo. Prvak i pobednik kupa ce
Postoji mogućnost da čak i tako imamo predstavnika iduće godine u LŠ.
Naime, ukoliko neko od polufinalista Kupa Saporte dolazi iz zemlje koja već
ima tri predstavnika u LŠ mesto koje su oni "zaradili" će dobiti neka od
zemalja čiji su predstavnici ušli u četvrtfinale. Koja će zemlja dobiti to
mesto određuje se na osnovu plasmana zemalja na Fibinoj listi. E sad, pitanje
je kako mi stojimo tamo a to već Ognjen verovatno znati ;)
košarka.837stefan,
-> #833, giovanni> Ako je bilo 62:57 kako to da su igrani produžeci?
Gleda se samo razlika a ne to ko je koliko koševa postigao u gostima.
košarka.838papa.smurf,
C. Zvezda - Fenerbaghče 88:66
Bolje da gligu ostavim da prokomentariše... ;)
Dakle, fenomenalni Mekre, Kutlaj, Tabak... ;)
Takođe, još lepih vesti iz Evrope... :)
Cibona - Žalgiris 61:70 (ili tako nešto) :)
Tdk Manresa - Ortez 51:69
Trenutno je Zvezda na 5.-oj poziciji, sa jednom pobedom manje od
Cibone.
P.S. Pojedincima koji su prošle nedelje rekli nešto tipa: "ne mogu
da verujem da neko i dalje razmišlja o 4.-oj poziciji..." da
poručim da se raspravlja sa pobednikom prognoze... i da se priseti
polufinala. ;)
košarka.839krimer,
-> #823, zeccKR> Ako je ostalo 0.00.2 do kraja, nije bilo ni teoretske
KR> sanse da Partizan uputi sut, a kamoli da postigne kos.
KR> Podsetio bih da po NBA pravilima (gde se znatno
KR> rigoroznije meri vreme i cesce zaustavlja sat, a lopta
KR> moze da se izvede i sa pola terena) da bi se priznao sut
KR> na kos, do kraja moraju da ostanu NAJMANJE 3 (tri) desetinke.
Nije tacno.
Po Nba pravilima lopta ne moze da se PRIMI i SUTNE za tri desetinke. To ne
znaci da igrac ne moze iz "odbojke da da kos". Po ovome sto si ti napisao
moglo bi da se kaze da poluvreme traje 19 minuta, 59 sekundi i 7 desetinki.
Koliko ja znam poluvreme traje 20 min. :)
košarka.840papa.smurf,
-> #803, rades* Nikad od Zlatka nece biti igrac. Kao sto ovde vec neko rece,
* nikad od reprezentaciju nece videti - osim na TV-u. Igra na
Pravo da ti kažem, baš me briga za reprezentaciju... :) Neka on
igra fino i napreduje u Zvezdi kako to sada čini, a vi i dalje
dižite u nebesa svoj tim govoreći da ste bolji na svakoj
poziciji.
košarka.841papa.smurf,
-> #795, ognjen.s* Imam snimljen SOS koš, u njemu izveštaj sa utakmice i u izveštaju
* poslednjih 15 sekundi sa sve tonom. Posle šuta Popovića se sirena NE
* ČUJE.
Kako onda tumačiš reči iz saopštenja: "... porešan ZNAK merioca
vremena..." ? :)
košarka.842papa.smurf,
-> #836, stefan* mesto određuje se na osnovu plasmana zemalja na Fibinoj listi. E
* sad, pitanje je kako mi stojimo tamo a to već Ognjen verovatno znati
* ;)
Prošle godine smo imali finale Kupa Koraća, polufinale Lige
Šampiona i četvrtfinale Kupa Evrope. To je donelo dosta poJena ;)
pa bi trebalo da smo negde pri vrhu ovih zemalja sa manje od
3 predstavnika... :) Reče mi Ognjen da mogu da nas ispale
Francuzi, ili možda Kroati. U svakom slučaju, ako Partizan
i Budućnost uđu u četvrtfinale, cenim da je sigurno bar jedno
mesto, ali za 2 mesta bi verovatno bilo potrebno da obe ekipe
uđu u polufinale, iil da se pogode "fino" ostali rezultati
u četvrtfinalu. :)
košarka.843rades,
-> #838, papa.smurf
> P.S. Pojedincima koji su prosle nedelje rekli nesto tipa: "ne
> mogu da verujem da neko i dalje razmislja o 4.-oj poziciji..."
> da porucim da se raspravlja sa pobednikom prognoze... i da se
> priseti polufinala. ;)
:)) Pazi, dobili ste - ok, ali ipak je 4. mesto daleko. Samo
vi zadrzite ovo peto i svi cemo se secati vasih blistavih
pobeda u evro-ligi. ;) Realno od sledece 3 utakmice - sigurno
se moze racunati samo na pobedu kod kuce protiv Orteze. Sad,
bilo bi fenomenalno da se dobije na strani, ali protiv Zalgi-
risa i Fenerbahcea... tesko.
košarka.844stefan,
-> #838, papa.smurf>Cibona - Žalgiris 61:70 (ili tako nešto) :)
71:79 ako se ne varam...
košarka.845ognjen.s,
-> #841, papa.smurf>* Imam snimljen SOS koš, u njemu izveštaj sa utakmice i u izveštaju
>* poslednjih 15 sekundi sa sve tonom. Posle šuta Popovića se sirena NE
>* ČUJE.
>
> Kako onda tumačiš reči iz saopštenja: "... porešan ZNAK merioca
> vremena..." ? :)
Ko zna? Možda je mahao rukama, lupao u sto da označi kraj utakmice ili
nešto treće. :)
Sirena se sigurno ne čuje.
košarka.846ognjen.s,
-> #835, stefan> Tjah, sada je lako tvrditi da je trebalo drugačije uraditi. Partizan je
> imao isuviše problema sa realizacijom napada pri kraju utakmice tako da
> odluka da se brani koš nije bez rezona pošto se verovatno očekivao
> isforsiran šut
Ne. Bez ikakve dileme, sa kim god da igraš, u onakvoj situaciji faul se
pravi. I to na 8-9 sekundi do kraja, da protivniku ne ostaviš vremena da
i on pokuša da ide na faul (mada je kod nerešenog rezultata to stvar
procene trenera). Sa faulom na 2 razlike se obezbeđuješ da ne izgubiš,
ukoliko protivnik promaši bar jedno bacanje (najmanje 25% šansi i to ako
je u pitanju odličan šuter) i u svakom slučaju sebi ostavljaš dovoljno
vremena za poslednji napad. Ako ne ideš na faul, možeš očekivati ili
nekakav šut za 3 poena ili ulazak pod tvoj koš sa mogućnošću da napraviš
faul, a uz to možda i protivnik ubaci koš. Samo što posle toga priliku
za ispravku nemaš, što se i videlo na derbiju.
košarka.847ognjen.s,
-> #836, stefan> Naime, ukoliko neko od polufinalista Kupa Saporte dolazi iz zemlje koja
> već ima tri predstavnika u LŠ mesto koje su oni "zaradili" će dobiti neka
> od zemalja čiji su predstavnici ušli u četvrtfinale. Koja će zemlja
> dobiti to mesto određuje se na osnovu plasmana zemalja na Fibinoj listi.
> E sad, pitanje je kako mi stojimo tamo a to već Ognjen verovatno znati ;)
Dakle, evo analize. :)
Parovi osmine su:
Šarlroa BEL - Beneton ITA
Turk Telekom TUR - Partizan YUG
Budućnost YUG - Slovakofarma SVK
Ulm GER - Tofaš TUR
Split CRO - Pamesa ESP
Jerusalim ISR - Huventud ESP
Venstpils LAT - Aris GRE
Pivovarna SLO - Šole FRA
Mesto obezbeđuju polufinalisti, samo što zemlje koje već imaju tri
predstavnika, ne mogu dobiti još nekog pa onda ulaze i neki učesnici
četvrtfinala. Tri predstavnika za sledeću sezonu će imati Italija, Turska,
Grčka. Pod pretpostavkom da TDK završi na petom mestu Španci će imati dva
predstavnika i iz Kupa Saporte će moći da dobiju još jednog. Ukoliko u
gore navedenim duelima pobede favoriti (sve ekipe koje su gosti u prvom
duelu, izuzev Budućnosti), u četvrtfinalu će se naći: YUG 2, ESP 2, TUR,
ITA, FRA, GRE. Tako bi mi dobili dva mesta, Španci jedno i Francuzi jedno.
Turci, Grci, Italijani i drugi Španac ne bi mogli svojoj zemlji da
povećaju broj mesta na četiri. Ako se desi neko iznenađenje, pa bude više
od četiri zemlje koje bi mogle dobiti još neko mesto u EL, među
četvrtfinalistima presuđuje bolji koeficijent u zadnje tri sezone (u svim
kupovima). Tu su od nas (od zemalja što pretenduju na meso u EL) sigurno
bolji Španci i Francuzi, za Hrvate nisam siguran, a od ostalih smo 99%
bolji. Znači, pod pretpostavkom da Partizan i Budućnost pobede, da Split
izgubi i da niko od domaćina u prvom susretu (izuzev Budućnosti) ne uđe u
polufinale, imaćemo još dva predstavnika u EL.
košarka.848zecc,
-> #839, krimer> Po Nba pravilima lopta ne moze da se PRIMI i SUTNE za tri
> desetinke. To ne znaci da igrac ne moze iz "odbojke da da kos".
> Po ovome sto si ti napisao moglo bi da se kaze da poluvreme
> traje 19 minuta, 59 sekundi i 7 desetinki.
Zasto bi se mucio sa odbojkom, moze i glavom dati kos. Lepo
mu saigrac nabaci na glavu, a on elegantno sa pola terena,
nema sanse da promasi. Uostalom sta rade ti kosarkasi na
treninzima ako ne vezbaju sutiranje glavom i odbojku (servis,
smec, dizanje). :)
Kako god bilo, kontakt sa loptom mora trajati najvise 2
desetinke. To znaci da bi igrac morao s kraja na kraj terena
da "izboksuje" nabacenu loptu i pogodi kos (kod nas nema,
koliko je meni poznato, izvodjenja sa pola terena). I kad
ne bi bio ometan, bilo bi cudo ako bi pogodio tablu.
Ako znas neku utakmicu gde je ovo uspelo, obavezno napisi.
Osim toga, Partizan je taj napad imao, niko im nije
oduzeo te 2 desetinke. To sto ne mogu sportski da podnesu
poraz, druga je stvar. Postali su razmazeni, valjda zato
sto su poslednjih godina bili jedini tim u Yu koji je nesto
vredeo. Ali vremena se menjaju. Mislim da je dobro za nasu
kosarku da ima nekoliko dobrih ekipa koje konkurisu za
titulu.
A Zvezda je pokazala da moze mnogo, juce protiv Fenera.
Bez obzira na to sto su Turci igrali slabo (ipak, 20-tak
razlike nije mala stvar).
košarka.849corgan,
-> #825, miskop> Da, i jos da moja baba ima muda...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Znash shta....Nikad se ne zna....:)
košarka.850stefan,
-> #846, ognjen.s> Ne. Bez ikakve dileme, sa kim god da igraš, u onakvoj situaciji faul se
> pravi. I to na 8-9 sekundi do kraja, da protivniku ne ostaviš vremena da
> i on pokuša da ide na faul (mada je kod nerešenog rezultata to stvar
Tjah, sa 8-9 sekundi do kraja protivnik ako hoće može da napravi faul za
sekund-dva a ako mu se baš hoće može da napravi faul a da ne protekne ni
desetinka (fora sa tehničkom). I onda panika, igrač promašuje bacanje, 6-7
sekundi do kraja a protivnik sada i sa dva poena pobeđuje...;) Elem, ono što
hoću da kažem je da je sve to ipak procena trenera u datoj situaciji - da
Brkić nije poleteo za Topićem sada bi smo pričali o hrabroj ali ispravnoj
Lučićevoj odluci da ne pravi faul ;)
košarka.851gligo,
-> #816, junior> Kako bi ti krstio MVPa Svetskog prvenstva u kosarci za mlade
> (igrace do 22 godine)? Ja cenim, najboljim mladim igracem na
> svetu, zar ne? :)
Krstio bih ga sa _ja_moram_da_dam_30_poena_po_tekmi_i_da_
_uzmem_MVP_, a_vi_vidite_sta_cete :)
Djanmarko Poceko.
Liderstvo, hrabrost, ezgibicija, umece.
košarka.852junior,
-> #851, gligo> Krstio bih ga sa _ja_moram_da_dam_30_poena_po_tekmi_i_da_
> _uzmem_MVP_, a_vi_vidite_sta_cete :)
Ovo mi zvuči kao opis Iversona :))
BTW, mi smo uzeli zlato .. Fili je uzela 3. ili 4. pik :)
PS. On i Jarić su davali 2/3 poena po meču za našu reprezentaciju.
košarka.853ognjen.s,
-> #851, gligo>> Kako bi ti krstio MVPa Svetskog prvenstva u kosarci za mlade
>> (igrace do 22 godine)? Ja cenim, najboljim mladim igracem na
>> svetu, zar ne? :)
>
> Krstio bih ga sa _ja_moram_da_dam_30_poena_po_tekmi_i_da_
> _uzmem_MVP_, a_vi_vidite_sta_cete :)
A, zašto ne probaš sa _ja_moram_da_dam_37_poena_u_finalu_i_donesem_
_Jugoslaviji_titulu_prvaka_Evrope, a_ti_Giriček_crkni_od_muke. :)
Što da ne daje po 30 poena kad je najbolji i kad to donosi rezultate?
> Djanmarko Poceko.
>
> Liderstvo, hrabrost, ezgibicija, umece.
Ma daj. :)
Matori Žabarin koji može da se iživljava samo u seljačkoj ekipi kao što
je Vareze.
BTW, Igor nije MVP Svetskog već Evropskog prvenstva.
košarka.854dule.n,
-> #783, rades> Todoric juce izjavio da ne vidi zasto bi se Partizan trudio
> da udje u 1/2 Kupa Saporte i time obezbedi predstavnika za
> nekog drugog, jer sudije nece dati Partizanu da bude sampion.
> Po njegovim recima - oni koji su ugrozili predstavnika - neka
> ga sad spasavaju.
Ne samo sebično i glupo, već i kratkovido!?
Pa zar neće Partizan imati više šansi da igra Evropsku ligu u
narednim godinama ako mi imamo predstavnika više.
košarka.855giovanni,
-> #834, vpoznanovicĘ? Interesantno. Do istog sam ja zaključka došao o tebi za vrijeme one
Ę? rasprave o Schumacheru prošle godine.
Drago mi je zbog tebe. ;)
košarka.856gligo,
-> #838, papa.smurf> C. Zvezda - Fenerbaghce 88:66
> Bolje da gligu ostavim da prokomentarise... ;)
> Dakle, fenomenalni Mekre, Kutlaj, Tabak... ;)
Hm, odmah sam rekao da ce biti tesko, al' da oni ipak
u gostima igraju, blago je reci, ocajno, s' obzirom
kakav tim imaju. Jedna pobeda u gostima, a sve kod kuce.
Valjda ti to govori kako ce vas poniziti u Turskoj. :)
A prvo vas ceka Zalgiris...:(
košarka.857gligo,
-> #853, ognjen.s> Sto da ne daje po 30 poena kad je najbolji i kad to donosi
> rezultate?
Licno mi se ne svidja kada igrac toliko solira, pa makar to
i donosilo rezultate, da totalno baca ekipu u drugi plan.
Klasican primer ti je junior, covek zna da je Rakocevic bio
MVP prvenstva, al' ne zna koje je to uopste prvenstvo bilo. :)
Shvatas sta hocu da kazem?
> Ma daj. :)
> Matori Zabarin koji moze da se izivljava samo u seljackoj ekipi
> kao sto je Vareze.
Kako se on to izivljava, leba ti?
'Matori Zabarin' predvodi Vareze na celu tabele najjace lige
u Evropi. Cenim sto decko ume da stane na loptu, da asistira,
da pogodi trojku kada treba, i sve to uprkos njegovim godinama
koje su karakteristicne za samoisticanje i soliranje.
Sve nasuprot Rakocevicu...
A da je Vareze seljacka ekipa, hm, jeste, uz to, pogledaj tabelu...
Cak je i najbolji strelac Evro-lige, zamisli, seljak iz Varezea...
košarka.858miskop,
-> #855, giovanni>> Ę? Interesantno. Do istog sam ja zaključka došao o tebi za vrijeme one
>> Ę? rasprave o Schumacheru prošle godine.
>> Drago mi je zbog tebe. ;)
I meni za vas dvojicu. ;))
košarka.859kum.djole,
-> #827, junior>> Eto, dileme otklonjene, sad PATITEEEE :)))
Možete samo sad da se radujete.. ;)
košarka.860junior,
-> #857, gligo> Klasican primer ti je junior, covek zna da je Rakocevic bio
> MVP prvenstva, al' ne zna koje je to uopste prvenstvo bilo. :)
Ok, moja greška. Tad je bilo SP u Atini, pa mi se u glavi stopilo
to dvoje. ;)
A Rakočević. Pa sine, što ne pljuješ po Đorđevićevom soliranju u
Atini '95. ;)
Ili po Majklovom soliranju u Juti '98. :)
Kad pobediš, nema ništa loše u soliranju .. problem je u soliranju
u kombinaciji sa porazom (čitaj: Iverson;).
Znam, znam .. dvostruki kriterijumi, ali oduvek je tako bilo. Kad
neko solira i promaši, biće kao "e, što nije dodao, imao je ovog
samog" ili "ovo je timska igra" ili tako nešto .. a da je pogodio
bio bi bog, jedan jedini i najveći.
košarka.861junior,
-> #859, kum.djole> Možete samo sad da se radujete.. ;)
Znaš šta je meni najbolje. Pred početak sezone, oooodraste nas na
beogradskom trofeju, svi ste se naložili, počeli da se primate, samo
kenjali i niko nije mogao da vas ućutka. :)
Prvo kolo, Zvezda puca od FMP-a, opet .. najglasniji grobari ;)
Ja krećem sa demagogijom, samo da vas ućutkam, baš u fazonu "ma, nije
ovo važno, titula se brani u aprilu".
Sad, 6 meseci posle, nakon 2 poraza na derbijima, boljeg plasmana na
tabeli, sve što od grobara možeš da čuješ jeste upravo "ma, prvenstvo
se osvaja u aprilu". ;))
E, pa grobari .. znam kako vam je. Nama je tako bilo 5 godina, sad je
red na vas da patite :)
košarka.862dr.iivan,
-> #856, gligo> > C. Zvezda - Fenerbaghce 88:66
> > Bolje da gligu ostavim da prokomentarise... ;)
>
> Valjda ti to govori kako ce vas poniziti u Turskoj. :)
> A prvo vas ceka Zalgiris...:(
'Ajde zeldi, prognoziraj sad nešto lepo :)
košarka.863dr.iivan,
-> #861, junior> E, pa grobari .. znam kako vam je. Nama je tako bilo 5 godina, sad je
> red na vas da patite :)
U košarci.
A u fudbalu... :(
košarka.864papa.smurf,
-> #857, gligo* Klasican primer ti je junior, covek zna da je Rakocevic bio
* MVP prvenstva, al' ne zna koje je to uopste prvenstvo bilo. :)
Pa dobro, ali evo, ja sam ti primer čoveka koji je uvek 100 puta
više gotivio Magica od Jordana, pa ipak smatram da Igor treba da
igra ovako kako sada igra (pogledaj malo poslednjih nekoliko utakmica,
gde je Igor smanjio broj šuteva, a povećao broj asistencija). :)
Dečko probija odbranu bez ikakvih problema, a u poslednje vreme i dobro
zna šta će sa loptom. :)
košarka.865papa.smurf,
-> #862, dr.iivan* 'Ajde zeldi, prognoziraj sad nešto lepo :)
:)) Inače, po povratku sa Fener-a, u svojoj glavi sam "video" poraz
Cibone, ali pobedu TDK-a... Srećom, pogrešio sam u ovom drugom. :)
A do Žalgirisa ima vremena, prvo Lovćen da dobijemo tamo. :)
košarka.866junior,
-> #865, papa.smurf> A do Žalgirisa ima vremena, prvo Lovćen da dobijemo tamo. :)
I da Budućnost pukne od Hemofarma :)
košarka.867gligo,
-> #860, junior> A Rakocevic. Pa sine, sto ne pljujes po Dordevicevom soliranju
> u Atini '95. ;)
Cekaj, ako je po tebi soliranje sto je covek sutnuo 10 trojki i
od toga pogodio 8, onda ok. Ali nigde nisam video da je
predvodio kontru 3 na 2, da bi sam krenuo pod kos, ostavio
saigrace da vise i pritom 'popio' blokadu :)
> Ili po Majklovom soliranju u Juti '98. :)
> Kad pobedis, nema nista lose u soliranju .. problem je u
> soliranju u kombinaciji sa porazom (citaj: Iverson;).
Moras da razlikujes dve stvari, ako ces bas da cepidlacis :)
Soliranje i 'silovanje'...
Rakocevic toliko solira u igri i ponekad je toliko sebican,
da jednostavno ta igra prestaje da bude soliranje i prerasta
u 'silovanje'. Pratis? :) E, sad, kada on bude znao, da nekad
odigra glavom, razmisljanjem, pre nego nogama i ishitrenim
sutevima i prodorima, bice nesto od njega.
MJ i Iverson umeju da odigraju glavom, sto ih stavlja daleko
ispred jednog Rakocevica, toliko ispred da me je blam staviti
ih u istu recenicu sa malim anti-Hristom. Al' eto, i to uradih. :(
košarka.868nikolaj,
-> #864, papa.smurf> igra ovako kako sada igra (pogledaj malo poslednjih nekoliko
>utakmica, gde je Igor smanjio broj suteva, a povecao broj asistencija). :)
Pa mozda je i smanjio broj suteva jer sad vishe nema
zajebavanja,jer ako bude nastavio tako da igra zvezda nece nishta
da uradi.
> Decko probija odbranu bez ikakvih problema, a u poslednje vreme i
>dobro zna sta ce sa loptom. :)
Strasno probija odbranu bez problema,ima 1.67 faula u napadu po
utakmici.On kad ima loptu ne gleda kuda ide..
Ne znam tacno na kojoj utakmici je krenu sam na cetvoricu..pa to je
smesno..
košarka.870juice,
-> #867, gligoJU> Rakocevic toliko solira u igri i ponekad je toliko sebican,
JU> da jednostavno ta igra prestaje da bude soliranje i prerasta
JU> u 'silovanje'. Pratis? :) E, sad, kada on bude znao, da nekad
JU> odigra glavom, razmisljanjem, pre nego nogama i ishitrenim
JU> sutevima i prodorima, bice nesto od njega.
Protiv Beopetrola je igrao skoro neshvatljivo posto je podelio
neverovatan broj lopti. Uopste, vidi se da pocinje nesto da uci ;)
i jednog dana od njega ce biti CUDO!!!
Inace, decko ima m*da od celika jer treba sutnuti za 3 onda kad to
ne moze da ucini ni Top ni Oliver. On je ionako jos uvek mlad i to
soliranje i dokazivanje je samo dokaz te mladosti a nikako dokaz da
je on sebican, da ne zna da razmislja a da siluje ponekad, siluje
ali kao sto rekoh sve to ide u rok sluzbe.
Pozdrav!
košarka.871junior,
-> #868, nikolaj> Ne znam tacno na kojoj utakmici je krenu sam na cetvoricu..pa
> to je smesno..
Stvarno, ni četvorica ne mogu njega da zaustave :)
košarka.872junior,
-> #867, gligo> Rakocevic toliko solira u igri i ponekad je toliko sebican,
> da jednostavno ta igra prestaje da bude soliranje i prerasta
> u 'silovanje'. Pratis? :)
Ok. Evo ovako. Sačekajmo kraj sezone, da vidimo šta će Zvezda
sve da učini. Koja će završiti u Evro-ligi, ili gde će završiti
ako eventualno prođe dalje. Kako ćemo proći u regularnom delu
sezone i kako ćemo proći u playoffu. Iz kupa smo već ispali.
E, kad se sve to svede, zamoliću te da mi upreš prstom u najboljeg
Zvezdinog igrača ove sezone, a njega trenutno možeš da biraš između
3 igrača - Rakočević, Stanojević i Bolić. Do kraja sezone će se već
videti ko je lider od njih trojice .. a onda svali svu krivicu za
eventualni neuspeh na dotičnog, ili lepo čestitaj i promeni mišljenje
o dotičnom u slučaju uspeha.
Ok?
košarka.873corgan,
-> #872, juniorJest da sam grobar al aj da odgovorim na ovo.
Kakav bre Rakocevic,Stanojevic i Bolic.
Vash najbolji igrach je ubedjivo Topic i to stoji.
Ovo za Rakocevica znam sigorno da mu je na psiholoshkom planu.
Svi kao iz zajebancije kazu ovaj treba na letchenje al stvarno je tako
Odkad mu je majka umrla od raka prolupao je
Corgan
A.M.
košarka.874kum.djole,
Juniore, stravično se izlećeš ;)... daj bolan namesti ti to negde
u neku grupu, te tvoje prognoze, pa posle da to iskopamo ako je istina,
a ako nije, da završiš karijeru lošeg prognozera, a? ;)
košarka.875junior,
-> #874, kum.djole> Juniore, stravično se izlećeš ;)... daj bolan namesti ti to negde
> u neku grupu, te tvoje prognoze, pa posle da to iskopamo ako je istina,
> a ako nije, da završiš karijeru lošeg prognozera, a? ;)
Eh kume, život bi bio dosadan da je sve predvidljivo. ;)
A i suviše kratak da bi se gubilo vreme za svađu .. ovako, ja kažem
svoje, neko drugi kaže svoje, svi srećni i zadovoljni, a istorija će
suditi ko je bio u pravu :)
Što je najbolja stvar, istog tog Rakočevića koga sad pljujete, za
par godina kad bude bio u prvom timu reprezentacije ima da svršavate
na pomen njegovog imena. ;)
A ko zna, možda će i on jednom da se vrati iz nba-a i to u Partizan,
zarad nekog "interesa yu košarke" :))
košarka.876gligo,
-> #872, junior> E, kad se sve to svede, zamolicu te da mi upres prstom u
> najboljeg Zvezdinog igraca ove sezone, a njega trenutno mozes
> da biras izmedu 3 igraca - Rakocevic, Stanojevic i Bolic.
Ti mora da se salis? Jova, Bolic? :) Bre, pa Topic vas izvlaci
cele godine, covek stvarno ima igru, konstantnu, mozda u
30 tekmi naidje i njegov los dan, ali dati prednost Bolicu i
Stanojevicu u odnosu na Topa, u ocenjivanju Zvezdinog
'uspeha' je stvarno smesno.
Ma bre, jedino njega priznajem u toj Zvezdi, jedini igrac kome
mozes dati loptu i biti siguran da nece zas*ati...
Sto se ne moze reci, ni za prvog, ni za drugog, ni za...
košarka.877junior,
-> #876, gligo> Ti mora da se salis? Jova, Bolic? :) Bre, pa Topic vas izvlaci
> cele godine, covek stvarno ima igru, konstantnu, mozda u
> 30 tekmi naidje i njegov los dan, ali dati prednost Bolicu i
Topić je u neviđenom padu forme u odnosu na prošlu sezonu. Mislim da je
prošla sezona bila vrhunac njegove karijere .. odigrao je fenomenalno,
imao je prosek 20 poena po meču u Zvezdi, skoro 10 poena po meču u
reprezentaciji i ne verujem da je on to sposoban da ponovi.
Ove sezone njegove partije su se kretale od odličnih do katastrofalnih.
Izgubio je svoju ulogu u napadu, jer više lopti ide na bekove, traži se
onaj šut za trojku koji je Zvezda imala prošle godine, ali neće nikako da
dođe.
On i dalje ima mek šut, i dalje ima strašnu koncentraciju, ali nije onaj
iz prošle sezone. Ne pitaj me zašto, pitaj njega.
Što se ocenjivanja mvp-a tiče, ostaje činjenica da je Rakočević najbolji
strelac tima, da je Bolić davao gomiletinu ključnih poena cele sezone (od
prvog derbija pa na dalje) i da bez Stanojevića Zvezda uopšte ne bi igrala
odbranu, niti bi imala skok u napadu.
Jel' ima neko statistiku, recimo za Winston YUBA ligu, koliko Jestratijević
ima skokova u napadu? Taj čovek je neverovatan. On se namesti na jedno
mesto i čeka da mu lopta padne u ruke .. ako ne padne, bože moj, a ako
padne - super. Ej, blage veze nema sa igrom.
> Ma bre, jedino njega priznajem u toj Zvezdi, jedini igrac kome
> mozes dati loptu i biti siguran da nece zas*ati...
Takav je bio prošle godine. Pogledaj mečeve protiv Orteza i protiv
Partizana pa ćeš videti da _može_ zasrati. Ne kažem da će zasrati,
ali dešava se i njemu. Godine, džebiga..;)
košarka.878vpoznanovic,
-> #855, giovanni>> Ę? Interesantno. Do istog sam ja zaključka došao o tebi za vrijeme one
>> Ę? rasprave o Schumacheru prošle godine.
>>
>> Drago mi je zbog tebe. ;)
Sad kad si napokon spoznao svoje nedostatke, vrijeme je i da nešto
preduzmeš.
košarka.879junior,
-> #877, junior> Jel' ima neko statistiku, recimo za Winston YUBA ligu, koliko
> Jestratijević ima skokova u napadu? Taj čovek je neverovatan.
Našao sam statistike. Jestratijević 18 skokova u napadu, Jovo 51.
Što se ukupno skokova tiče, Jovo 97 (znači više ih ima u napadu!;),
a ovaj seljak 48. Dvostruko manje.
Što se ostale statistike tiče, Jovo je najbolji strelac tima, potom
Rakočević, Topić je treći. U MVP indexu je ipak najbolji Topić pa Jovo,
pa Rakočević.
E, da, nisam znao da je Lukovski drugi strelac Partizana :)) Bolji i
od Radoševića, bolji i od Brkića, jedino slabiji od Tomaševića.
košarka.880nikolaj,
-> #879, junior>U MVP indexu je ipak najbolji Topic pa Jovo,pa Rakocevic.
Ide Topic,Rakocevic pa onda Stanojevic..
košarka.881junior,
-> #880, nikolaj> Ide Topic,Rakocevic pa onda Stanojevic..
Evo ti pa proveri, kad već ne veruješ :)
zvezda.txtkošarka.882ognjen.s,
-> #881, junior> > Ide Topic,Rakocevic pa onda Stanojevic..
>
> Evo ti pa proveri, kad već ne veruješ :)
Tu je prikazan ukupan index i Jovo ima više poena od Igora (209-174), ali je
Rakočević odigrao nekih 5-6 utakmica manje, pa kad podeliš ukupan index sa
brojem utakmica ipak je Rakočević ispred Stanojevića, a sa Topićem je tu
negde.
košarka.883gligo,
-> #877, junior> Topic je u nevidenom padu forme u odnosu na proslu sezonu.
> Mislim da je prosla sezona bila vrhunac njegove karijere ..
> odigrao je fenomenalno,
> Ove sezone njegove partije su se kretale od odlicnih do
> katastrofalnih.
S' tim da su se partije jednog Bolica kretale od katastrofalnih
do katastrofalnih, uz par izuzetaka, a partije Stanojevica da ni
ne pominjem. Nije ih ni imao. Ne bar onih dobrih.
> Sto se ocenjivanja mvp-a tice, ostaje cinjenica da je Rakocevic
> najbolji strelac tima, da je Bolic davao gomiletinu kljucnih
> poena cele sezone (od prvog derbija pa na dalje) i da bez
> Stanojevica Zvezda uopste ne bi igrala odbranu, niti bi imala
> skok u napadu.
Ovo poslednje me prosto odusevljava ;) Ko bre drzi odbranu?
Jova? ;)) Daj bre, pa ako neko lakta centre pod kosem i kupi
skokove, to je onda Topic. A Bolic, ;), smeh...Taj se proslavio
na 2 derbija, izmedju toga, k'o da ne postoji.
Jedino koga mozes da poredis tj. ocenjujes, su Rakocevic i
Topic, a i tu je kapiten, Zvezdi dao mnogo, mnogo vise nego
Rakocevic.
> Takav je bio prosle godine. Pogledaj meceve protiv Orteza i
> protiv Partizana pa ces videti da _moze_ zasrati. Ne kazem da
> ce zasrati, ali desava se i njemu. Godine, dzebiga..;)
Ajde...:) Desava se i njemu, zamisli, desava se to i jednom MJ-u,
Iversonu :), Riversu, Djordjevicu, Danilovicu, svakom se desava,
stoga me mani tih stupidnih formulacija. Ma uostalom, valjda
Zeljko Obradovic zna bolje od tebe ko valja u toj Zvezdi :), i
cenim da je smesno uopste raspravljati se oko toga.
košarka.884junior,
-> #882, ognjen.s> Rakočević odigrao nekih 5-6 utakmica manje, pa kad podeliš
> ukupan index sa brojem utakmica ipak je Rakočević ispred
> Stanojevića, a sa Topićem je tu negde.
I stabilnost utiče na ocenu igrača. ;) Jovo se ne povređuje,
to mu je veliki plus u mojim očima. A onaj mali kad se zaleti,
pravo je čudo da se ne polomi :)
Ok, to znači i da Igor ima najveći prosek poena po meču, right?
košarka.885junior,
-> #883, gligo> Jova? ;)) Daj bre, pa ako neko lakta centre pod kosem i kupi
> skokove, to je onda Topic. A Bolic, ;), smeh...Taj se proslavio
> na 2 derbija, izmedju toga, k'o da ne postoji.
Topić fakat nabija skokove, ali pogledaj malo bolje snimak nekog
Zvezdinog meča .. pogledaj ko napravi prostora za taj skok. Što
se Bolića tiče, mislim da podatak od 28 ukradenih lopti do sada
dovoljno govori. A podatak da je dobro odigrao na 2 derbija znači
da mali igra _kad treba_. Bolje to, nego da cele sezone ima prosek
20 poena, a na derbiju ubode cirka 3, ala Radošević.
Cenim ja Mireta, ali činjenica je da nema herca (ili slobodu) da
preuzme odgovornost na sebe. Boliću toga ne nedostaje. Istina,
glup je pa ga zabole :) al' nema veze, bar šutira. Do sad je pogađao,
bar ste vi to dobrano osetili ;))
> stoga me mani tih stupidnih formulacija. Ma uostalom, valjda
> Zeljko Obradovic zna bolje od tebe ko valja u toj Zvezdi :), i
> cenim da je smesno uopste raspravljati se oko toga.
Zar ja sporim Obradovićev izbor? Ako postoji čovek čije odluke nikad
neću da kritikujem, to je on. Čovek je pokazao šta sve može i šta sve
ume, i tu nema šta da sporim.
Što se tiče pozivanja igrača iz Zvezde, sačekaj sledeće prvenstvo
pa ćemo videti ko će sve biti pozvan. A ako je neko zaslužio poziv,
to su Jovo i Rakočević.
Uostalom, zamisli samo, šta bi jednom Rakočeviću, koji je stvarno
veliki potencijal (valjda bar to možeš da priznaš), značilo nekih
20-30 dana treniranja pored Đorđevića i Obradovića. Zamisli samo
šta bi tebi značilo 20 dana treniranja sa Đorđevićem :)
košarka.887nikolaj,
-> #881, junior> Ide Topic,Rakocevic pa onda Stanojevic..
>Evo ti pa proveri, kad vec ne verujes :)
A reci mi ko je pravio ovu tabelu..
Pa mozda si ti u pravu ,ali mi se cini da je na sosu bilo da je
prvi Topic pa za njim Rakocevic,a Stanojevica uopshtte nije bilo
medju prvih pet..
košarka.888junior,
-> #887, nikolaj> A reci mi ko je pravio ovu tabelu..
Tabela je sa zvaničnog sajta Winston YUBA lige. Da, btw, preporuka
svima .. promenili su izgled sajta, sad mnogo lepo izgleda, a statistika
je mnogo pristupačnija nego ranije.
Što se tabele tiče, ognjen je već dao pojašnjenje - ovo je ukupan mvp
index, a rakočević je propustio par mečeva na početku. Nego, ako si
pregledao tabelu .. jesi provalio da onaj mali Radmanović ima šut za
trojke 5/6 ;) Neverovatno :)
košarka.889sani.,
-> #875, junior}} A ko zna, mozda ce i on jednom da se vrati iz nba-a
Rakochevic u NBA??!?! pffffffffff :))))
Ako si napravio lapsus , pa si mislio da greje klupu u
CBA onda okej :)
košarka.890sani.,
-> #879, junior}} Sto se ukupno skokova tice, Jovo 97
}} a ovaj seljak 48. Dvostruko manje.
To bi bio do jaja argument kada usput ne bi postojala
minutaza ;)
košarka.891morkin,
-> #877, junior> On i dalje ima mek šut, i dalje ima strašnu koncentraciju, ali nije
> onaj iz prošle sezone. Ne pitaj me zašto, pitaj njega.
Kakva crna koncentracija? Sećam se da je prodao nekoliko lopti i to na
krajnje imbecilan način.
Verujem da se svi sećate kad Topić krade loptu, prenosi je preko centra i
_dodaje_ protivničkom igraču, ovi iz kontre organizuju napad i šutiraju
trojku sa strane a Milenko doleće neznano otkuda i lupa bandžu... Mislim da
je bilo protiv Žalgirisa.
Jedan je Milenko Topić.
košarka.892ognjen.s,
-> #884, junior> Ok, to znači i da Igor ima najveći prosek poena po meču, right?
Zavisi koliko je mečeva odigrao. Topić ima 17.9 index poena po meču, a
Igor 17.5 ako ima 10 mečeva, a 19.4 ako je odigrao 9 susreta. Čini mi se
da je na SOS-u pisalo da je Topić bolji, tako da je verovatno Rakočević
odigrao 10 mečeva. Takođe je i po odnosu IDX/MIN Topić najbolji (.566),
zatim Rakočević (.544), pa onda Jovo (.515).
BTW, ako ti nije teško dovuci ovu statistiku i za Partizan. :)
košarka.893gligo,
-> #885, junior> Topic fakat nabija skokove, ali pogledaj malo bolje snimak
> nekog Zvezdinog meca .. pogledaj ko napravi prostora za taj
> skok.
A pogledaj ti 10 minuta pre tekme, ko brise taj parket na kom'
oni igraju, a? :)
Mislim, konstatacija ti je na pogresnom mestu. Ajde sad da
vidimo lanac igre, i ko od koga tu zavisi. Topic je bre alfa i
omega Zvezde, i po igri, i po statistikama, kazem i po igri,
jer se u statistikama ne vidi sve ono laktanje udaranje i
prljav posao koji on mora da radi, a uz to spada u jedne
od najnizih cetvorki u Evropi sto je prilican hendikep,
bar sto se tice borbe pod kosem.
Sve to nadoknadjuje borbenoscu, a zato ga i mrzim...;)
> Sto se Bolica tice, mislim da podatak od 28 ukradenih
> lopti do sada dovoljno govori. A podatak da je dobro odigrao na
> 2 derbija znaci da mali igra _kad treba_. Bolje to, nego da
> cele sezone ima prosek 20 poena, a na derbiju ubode cirka 3,
> ala Radosevic.
Da, video se na 2 tekme od 32 i to ga cini jednim od
najzasluznijih za Zvezdine dosadasnje rezultate?
Molim te...
> Zar ja sporim Obradovicev izbor? Ako postoji covek cije odluke
> nikad necu da kritikujem, to je on. Covek je pokazao sta sve
> moze i sta sve ume, i tu nema sta da sporim.
Svojim izjavama ga indirektno sporis. Da on igra tako kako ti
pricas, i da Zvezda vecinom njegovim igrama ostvaruje uspehe
( ma sta mi pod tim uspesima podrazumevali ;), on bi odavno
bio BAR_na_ SIREM spisku reprezentacije.
Cisto ako si zaboravio, Topic je i dalje standardan clan iste.
Uostalom, ako nista, bar jos nisam cuo da su 'cigani' napravili
pesmu za Bolica. :) A znas i sam, da je decu najteze prevariti. ;)
košarka.894papa.smurf,
-> #876, gligo* Ti mora da se salis? Jova, Bolic? :) Bre, pa Topic vas izvlaci
* cele godine, covek stvarno ima igru, konstantnu, mozda u
* 30 tekmi naidje i njegov los dan, ali dati prednost Bolicu i
* Stanojevicu u odnosu na Topa, u ocenjivanju Zvezdinog
* 'uspeha' je stvarno smesno.
Gledam vas kako se svađate bez ikakvog normalnog razloga, ali dobro,
nastavite slobodno. :)
U međuvremenu da vam iznesem i svoje mišljenje, kao čoveka koji
je video više Zvezdinih utakmica ove sezone od vas obojice.
Top jeste Zvezdin najbolji igrač i junior debelo greši kada kaže da
je on u padu forme. Top igra isto kao i prošle sezone i najveći je
ljubimac severa, upravo iz tog razloga. Međutim, njemu fali nešto
da bude "veliki igrač". On to nikada i neće postati, jer na velikim
i važnim utakmicama, kada se od njega očekuje da odigra najbolje,
ume da use*e motku. ;( Dakle, ne događa se to svaki put, često upravo
on uradi svoj posao kapitenski i kada je najteže, ali... Prošle godine
protiv Masha, promašivao je ono što nikada ranije nije, na drugoj
utakmici sa FMP-om je postigao 2 poena, a ove godine se to ponovilo,
takođe nekoliko puta... Promašio je i protiv Panatenaikosa onaj
pretposlednji napad, koji je bio građen za njega... Po meni, on nije
igrač sa pobedničkim mentalitetom, jer je godinama igrao za slabije ekipe
i verovatno se to odrazilo na njega. Ipak, i dalje smatram da je on
naš najbolji igrač i bez njega Zvezda nikada ne bi došla do finala
kupa Koraća i titule prvaka. :)
* Ma bre, jedino njega priznajem u toj Zvezdi, jedini igrac kome
* mozes dati loptu i biti siguran da nece zas*ati...
*
* Sto se ne moze reci, ni za prvog, ni za drugog, ni za...
A ovde se vidi da ti uopšte ne pratiš Zvezdine utakmice, pa bi bilo
bolje da ne raspravljaš o tome.
Za pomenutu trojicu moram da kažem da su mnogo napredovali u poslednjih
godinu dana (u stvari, od početka playoffa prošle sezone). Igora je
omela povreda, ali se povratkom na teren mnogo poboljšao (u tim koji je
bio bez pobede u evro-ligi, sa smenjenim trenerom i sl.), međutim,
igrao je maximalno na većini utakmica, još uvek ima trenutaka kada
preterano "siluje", ali se to smanjuje u svakoj sledećoj utakmici
i mislim da će postati fenomenalan igrač i da će nadmašiti Saleta
Đorđevića. :) Kvaliteti u odnosu na Topića: fenomenalna brzina i
ja*a, koja su potrebna u poslednjim trenucima utakmice.
Zlatko je došao iz Vojvodine sa Jovom pre 2 godine. Na samom početku,
jedini se on isticao na svakoj utakmici i postizao preko 20 poena.
Međutim, kao i svaki sledeći put kada nas je vodio konjina Pavićević,
tim je padao u krizu, a sa njim i jedina svetla tačka, Zlatko. Tada mu
je drastično palo samopouzdanje, a znamo šta to znači za beka šutera.
Dolaskom Laleta, dobija mnogo važniju ulogu i veću minutažu, koju kasnije
dobro koristi. Imao je i on loših utakmica, ali je u poslednje vreme jedan
od najboljih igrača Zvezde. Odličan je u napadu u situacijama 1 na 1, kao
i u odbrani. Takođe, kao i Igor, ima ja*a. :) Recimo, da je on igrao
onu tekmu protiv Masha u Beogradu, siguran sam da bismo je dobili (pre
tekme sam baš govorio da će nedostatak, tada još ne toliko bitnog igrača,
nama puno oduzeti... i na kraju se ispostavilo da sam bio u pravu). :(
I na kraju Jovo... :) Eh, kada bi imao još koji centimetar više, gde bi
nam bio kraj. :) Počeo je sa fenomenalnim partijama u playoffu prošle
sezone i bio najbolji igrač Zvezde u početnom delu sezone. Čini mi se
da je u poslednje vreme malo stagnira, ali će se uskoro i on vratiti
u punu formu (ovo se prevashodno odnosi na lošiji šut nego u prvom delu).
U svakom slučaju, tim Zvezde trenutno ne može da se zamisli bez Topića,
ali polako mu titulu najboljeg igrača preuzimaju (tj. trude se da je
preuzmu) ostala trojica.
košarka.895junior,
-> #893, gligo> Sve to nadoknadjuje borbenoscu, a zato ga i mrzim...;)
Aman. :) Borben je bio i Mileta Lisica, borben je i Grušanović,
ali se oni u mom selu ;) zovu (zemljo)radnici ;)
Topić je faca, to niko nije ni sporio, ne znam šta si se primio
ko da sam ti Iversona tako :) Ali po meni, prošle godine je bio
mnogo veća faca nego ove .. ništa više.
> ( ma sta mi pod tim uspesima podrazumevali ;), on bi odavno
> bio BAR_na_ SIREM spisku reprezentacije.
Ma bre, Bolić u reprezentaciji .. pliz, nećemo da se blamiramo :)
Ipak mi idemo da osvojimo zlato ;) Seti se ranije šta sam pisao,
šta treba Zvezdi - bek šuter. Bolić jeste dobar, ali je toliko
nekonzistentan da to boli. Naša je sreća da je on dobro odigrao
na upravo 2 utakmice na kojima je i trebao da odigra, ali to ga
ne čini dobrim igračem.
A dečko ume svašta, ima ulaz, ima šut, ima odbranu, ima herca,
ima sve .. samo kad bi se ustalio u formi, bilo bi divno. Dok
to ne učini, nema ni potrebe da se prepiremo :)
košarka.896nikolaj,
-> #894, papa.smurf> U meduvremenu da vam iznesem i svoje misljenje, kao coveka koji
> je video vise Zvezdinih utakmica ove sezone od vas obojice.
Jaooo, kako je to skromno recheno...:))
košarka.897nikolaj,
-> #894, papa.smurf>On to nikada i nece postati, jer na velikim
>i vaznim utakmicama, kada se od njega ocekuje da odigra najbolje,
>ume da use*e motku. ;( Dakle, ne dogada se to svaki put, cesto
>upravoon uradi svoj posao kapitenski i kada je najteze, ali... Prosle
>godineprotiv Masha, promasivao je ono sto nikada ranije nije, na drugoj
>utakmici sa FMP-om je postigao 2 poena, a ove godine se to
>ponovilo,takode nekoliko puta... Promasio je i protiv Panatenaikosa onaj
>pretposlednji napad, koji je bio graden za njega... Po meni, on nije
>igrac sa pobednickim mentalitetom,
To je stvarno cudno, ali se meni cini da tu nije u pitanju to da
Topic nema pobednichki mentalitet vec se meni chini(shto ce nekima
to biti malo smeshno) da jednostavno ne takvim utakmicama nema
srece.
Jer ako se okrenemo malo ka reprezentaciji on je na poslednja dva
takmicenja u Spaniji i Grckoj na nekoliko veoma vaznih utakmica bio
kljucni igrac.
Ja licno mislim da ce Top u narednom periodu shto se tiche lige
sampiona(jer za prvenstvo ne mogu da tvrdim)pokazati da je pravi
vodja Zvezde.
No,vreme ce da pokaze..:)
košarka.898gligo,
-> #894, papa.smurf> A ovde se vidi da ti uopste ne pratis Zvezdine utakmice, pa bi
> bilo bolje da ne raspravljas o tome.
U pravu si. Luzeri me ne interesuju, ne znam samo kako me je
jr. navukao na sve ovo. :)
košarka.899gligo,
-> #895, junior> Topic je faca, to niko nije ni sporio, ne znam sta si se primio
> ko da sam ti Iversona tako :) Ali po meni, prosle godine je bio
> mnogo veca faca nego ove .. nista vise.
'ebote, majstor si za izvlacenje ;)
Rekao si da od Rakocevica, Stanojevica i Bolica izaberem
onog koji je najzasluzniji za Zvezdine 'uspehe'. Kad' sam
ja rekao da nijedan nije prineti Topicu, ti si rekao...
Ma bre....ovo smara, i nisi u pravu...:)
košarka.900rades,
Turk Telekom - Partizan Zepter 70:85
Verovatno najbolja igra Partizana od pocetka sezone.
košarka.901junior,
-> #900, rades> Turk Telekom - Partizan Zepter 70:85
> Verovatno najbolja igra Partizana od pocetka sezone.
Lepa igra, izuzev onog trenutka kad su Turci od -22 došli do -10.
Jadna su ekipa, samo probajte ovog puta da ih dobijete i u Pioniru,
ono .. da se ne ponove zli Broćeni. :)
košarka.902rades,
-> #901, junior
> Lepa igra, izuzev onog trenutka kad su Turci od -22 dosli do
> -10.
Da. Lale je i pricao da Partizan moze da odigra vrhunski 30 min,
ali da jos nema snage za 40 minuta u istom tempu. Polako - bitno
je da do play-off-a sve dodje na svoje mesto. :)
> Jadna su ekipa, samo probajte ovog puta da ih dobijete i u
> Pioniru, ono .. da se ne ponove zli Broceni. :)
Nadam se da su nesto naucili od prosli put.
Inace - Buducnost je dobila Slovakofarmu u Podgorici 20 razlike -
mislim da je bilo 86:66. Mnogo glupa i dosadna utakmica. Budu-
cnost bolja za 2 klase - 5 minuta i naprave 15 razlike, onda se
opuste i ovi dodju na 3 i tako non-stop.
košarka.903miskop,
Cibona - Fenerbahče 85 : 84
Etkins u poslednjoj sekundi, trojkom, doneo pobudu "Cibosima". ;)
Pa, paaa 4. mesto... ;)
košarka.904junior,
Pukosmo ..
Govna, odsekli se bez razloga. Jes' da su ovi Francuzi krvavi, ali
odbrana nam je katastrofalna (mislim da smo primili više od 20 trojki
u poslednje 2 tekme sa šutom protivnika od preko 50%).
Ništa, još da vidimo šta je tdk uradio, pa da saznamo hoćemo li imati
2 ili 3 predstavnika sledeće godine.
košarka.905corgan,
Pukuste od zhabara :)))
:)))
:)
košarka.906nikolaj,
-> #905, corgan>Pukuste od zhabara :)))
>:)))
Ma kakvi bre zabarii..:)
Francuska govna..
košarka.907corgan,
-> #906, nikolajI oni se ubrajaju pored italijana u zhabare.(zbog njihove kuhinje)
Corgan
A.M.
košarka.908rades,
Finalni turnir Kupa Jugoslavije ce se odrzati u Beogradu. Time je
KSJ nacinio presedan, posto je vazilo pravilo da nijedna ekipa
koja ucestvuje na finalnom turniru ne igra u svom gradu. Presedan
je ucinjen zbog toga sto su svi polufinalisti iz Beograda:
Partizan Zepter, Radnicki Jugopetrol, FMP Zeleznik i Beopetrol.
košarka.909nikolaj,
Koliki je krajnji rezultat Partizan-Ptt Turk Telekom?
košarka.910junior,
-> #909, nikolaj> Koliki je krajnji rezultat Partizan-Ptt Turk Telekom?
Hm, recimo 76:43.
Odlično su igrali momci, ako tako nastave možda se i probiju
iz ovih nižerazrednih takmičenja .. ;)
košarka.911nikolaj,
E pa josh jedna katastrofa zvezde u evro ligi..
Ja ne znam ima li koji tim goru kos razliku od zvezde..:)
Stvarno sramota..:))
košarka.912sani.,
-> #910, junior}} Odlično su igrali momci, ako tako nastave možda se i probiju
}} iz ovih nižerazrednih takmičenja .. ;)
Nazalost ne mogu da uzvratim lepom recju.
Fener - Zvezd. 78 - 69
Samo da citiram Sharenca: 'Ne treba ochajavati , ova liga je bila
jedna shkola za cvrenu zvezdu..'
U skoli u kojoj smo mi maturirali sa final four-om prosle godine
zvezda je pala na popravni moleci boga da Francuzi (a ne oni)
sachuvaju to mesto Jugoslovenskom timu.
košarka.913gligo,
Eh, zabranio bih vam ja da igrate Evro-ligu, pa nas ne bi
onako blamirali...
Onaj Jestratijevic se nije ni upisao, Topic je promasio
sve sto se moglo promasiti, plus i ono sto se nije moglo
promasiti.
Bolica ne treba komentarisati, njega treba leciti, bas kao
i Rakocevica. ;) Mislim, sta da pricam o timu, kome je najbolji
igrac Pavicevic. ;) Mada, kad se pogleda bolje, ni Jovo nije
daleko, i on je uspeo da napravi par faulova u napadu, kao i
da promasi cisto zakucavanje.
Budale...
Sad' jos kada bi poceo da vadim vase izjave o Partizanu
prosle godine i gromoglasne najave vaseg ucesca u Ligi
koje se zavrsilo ovako tragicno, stvarno bi bilo interesantno.
Al' eto, po nekim vestima, vec su izracunati bodovi koje su
doneli Buducnost i Partizan, te je Jugoslavija obezbedila
vec 2 predstavnika, dok Ortez sutra protiv TDK obezbedjuje
i trece. Sad, hoce li Francuzi dati mesto Spancima ili nama,
videce se sutra.
A vi, cutite i vezbajte, da nas vise ovako ne brukate...
košarka.914rades,
-> #911, nikolaj
> Stvarno sramota..:))
Slazem se. Ako sledece godine budemo imali "samo" dva predsta-
vnika (umesto tri) u Evro-ligi - a kojim slucajem Zvezdi pripadne
jedno od njih - trebalo bi sami da se povuku, da kazu nije to
za nas i da igraju u Kupu Koraca - jer nisu za vise.
košarka.915rades,
-> #913, gligo
> Al' eto, po nekim vestima, vec su izracunati bodovi koje su
> doneli Buducnost i Partizan, te je Jugoslavija obezbedila
> vec 2 predstavnika, dok Ortez sutra protiv TDK obezbedjuje
> i trece. Sad, hoce li Francuzi dati mesto Spancima ili nama,
> videce se sutra.
Pa kad slepci ne mogu sami da sacuvaju to mesto.
Nego, ko ima bolji medjusobni skor - Ortez ili Fenerbahce,
odnosno - imaju li Francuzi racuna da igraju - da li mogu
da budu drugi na kraju??
košarka.916miskop,
-> #913, gligo>> Onaj Jestratijevic se nije ni upisao, Topic je promasio
>> sve sto se moglo promasiti, plus i ono sto se nije moglo
>> promasiti.
>> Bolica ne treba komentarisati, njega treba leciti, bas kao
>> i Rakocevica. ;) Mislim, sta da pricam o timu, kome je najbolji
>> igrac Pavicevic. ;) Mada, kad se pogleda bolje, ni Jovo nije
>> daleko, i on je uspeo da napravi par faulova u napadu, kao i
>> da promasi cisto zakucavanje.
Stvarno tragedija... Ono, ni jednog igrača ne bih uzeo ni u ekipu
za basket na Adi. Mislim, svi su ono cool kad daju izjave, a kad tre-
ba da se zapne, ku*ac. Cela ekipa je mentalno labilna, nema šta.
Onaj "Jovo"..."Jovo" jebo te, ima 2.10 a ne može da zakuca. Samo
sam mu gledao kretnju pod košem - ono i kadeti znaju bolje. Jestra
je priča za sebe i njemu treba pomoći - dati mu lopatu pa da kopa
negde. Pavićević, matora plačipička koja tri blage veze nema, Ra-
kočević zreo za pregled kao i Bolić.
Jedino mi je žao Pekovića, koji se stvarno borio. Ne znam iz kog
razloga je zanemaren u timu, a da je konstantno igrao u evro ligi,
možda bi i uradili nešto.
Mislim da treba šutnuti i Antonića. Dečko ipak nema blage veze i
on misli ako stavi kravatu da će sve da ide kako treba. Mislim, onim
idiotskim eksperimetisanjem na početku drugog poluvremena sa Jestrom
i Rakočevićem u timu je definitivno "potez" utakmice.
I samo na kraju, za ovakvu igru ne treba da nam daju jedno mesto (ako
ostanemo peti) već treba da nam oduzmu i ova dva što su osvojili Parti-
zan i Budućnosti. Izem ti tim koji nije postigao koš cca 8 minuta. ;(
košarka.917nikola.s,
Izvolte gospodo, pobedite nas ili Buducnost, pa dokazite da
zasluzujete Evroligu.
košarka.918mindcrime,
-> #913, gligo>
> Budale...
>
> Sad' jos kada bi poceo da vadim vase izjave o Partizanu
> prosle godine i gromoglasne najave vaseg ucesca u Ligi
> koje se zavrsilo ovako tragicno, stvarno bi bilo interesantno.
>
> Al' eto, po nekim vestima, vec su izracunati bodovi koje su
> doneli Buducnost i Partizan, te je Jugoslavija obezbedila
> vec 2 predstavnika, dok Ortez sutra protiv TDK obezbedjuje
> i trece. Sad, hoce li Francuzi dati mesto Spancima ili nama,
> videce se sutra.
>
> A vi, cutite i vezbajte, da nas vise ovako ne brukate...
E da, a kad covek pomisli da u ovoj nasoj ligi ima "jakih" timova koji su vec
dva puta izgubili od tako kilave Zvezde, samo moze da se zapita kakvi li su to
tek jadnici (jasno je o kome pricam). Ono sto ste vi nama s*ali prosle godine
kada smo igrali u Kupu Koraca (slabi protivnici i slicno) isto sada moze da
se kaze vama. Koga bre vi to gazite u tom smrdljivom kupu gde igrate? Izgubite
u sred Beograda od jadnih Letonaca (ili sta su vec) i jos vas nije blam da
ovde lupetate.
košarka.919rades,
-> #918, mindcrime
> E da, a kad covek pomisli da u ovoj nasoj ligi ima "jakih"
> timova koji su vec dva puta izgubili od tako kilave Zvezde,
Ne bih se vracao na to, ali - drugi put smo izgubili od
zvezde, Belosevica & Co.
> Ono sto ste vi nama s*ali prosle godine kada smo
> igrali u Kupu Koraca (slabi protivnici i slicno) isto sada moze
> da se kaze vama.
Mozda slabiji protivnici - ali mi nikad nismo doveli u pitanje
mesto Jugoslavije u evro-ligi. A vi jeste. Nije sramota izgubiti
od Turaka u gostima - sramota je izgubiti na onakav nacin i
naravno sto ste dozvolili da zavisimo od Francuza.
košarka.920rades,
-> #917, nikola.s
> Izvolte gospodo, pobedite nas ili Buducnost, pa dokazite da
> zasluzujete Evroligu.
Kad bi Ortez veceras dobio - Partizan ce ici na pobedu u
Podgorici. Ako ostanemo na 2 mesta u evro-ligi - bolje da
Buducnost dobije, jer njihovim porazom od Partizana i mogucim
porazom od Zvezde nedelju dana kasnije - Zvezda ce biti prva -
i ici direktno u evro-ligu - sto bi bio veliki udarac nasoj
kosarci ;) - jer niko ne zeli da se ova sezona ponovi. Zasto
bi 2 tima cele godine dobro igrala u interesu nase kosarke,
kad ima somova koji ce to da upropaste. ;)
košarka.921kum.djole,
Uopšte bi bilo najbolje da u evro ligu ide prvi (drugi, treći..)
tim na tabeli - pred play off. Play off u suštini nema nikakvo drugo
značenje nego da napuni kasu klubova, malo razgali publiku i produži
neizvesnost oko toga ko će biti prvak države. O tome ko treba da ide
u Evro Ligu play off ne bi trebalo da odlučuje. Ako zvezda npr. jedva
uđe u taj play off i osvoji prvenstvo, te na taj način ode u Evro ligu
onda je to neka je*ena nepravda. I kao posledica, je*ena situacija
za celokupnu našu klupsku košarku, što se vidi iz priloženog. ;)
košarka.922kum.djole,
Btw, da je ostao Divac možda biste i bili peti. ;)
košarka.923mindcrime,
-> #919, rades> > E da, a kad covek pomisli da u ovoj nasoj ligi ima "jakih"
> > timova koji su vec dva puta izgubili od tako kilave Zvezde,
>
> Ne bih se vracao na to, ali - drugi put smo izgubili od
> zvezde, Belosevica & Co.
Dobro, o tome je ovde bilo reci i vise nego sto treba. Ne ulazeci u to da se
vi UVEK zalite na te stvari, opet je cinjenica da je ta utakmica bila potpuno
izjednacena i neizvesna do samog kraja, sto bi, s obzirom na to kako vi ovde
predstavljate Zvezdu, trebalo da bude sramota za vas. Ako vi jednu utakmicu
glatko izgubite, a drugu se 40 minuta natezete sa ekipom koja je po vama,
sastavljena od onih koji su za posmatranje (u medicinskom smislu) i onih koji
su za smejanje, kakva ste vi to onda ekipa?
Mislite o tome. :)
>
> > Ono sto ste vi nama s*ali prosle godine kada smo
> > igrali u Kupu Koraca (slabi protivnici i slicno) isto sada moze
> > da se kaze vama.
>
> Mozda slabiji protivnici - ali mi nikad nismo doveli u pitanje
> mesto Jugoslavije u evro-ligi. A vi jeste. Nije sramota izgubiti
> od Turaka u gostima - sramota je izgubiti na onakav nacin i
> naravno sto ste dozvolili da zavisimo od Francuza.
Objektivno, ovaj tim Zvezde s obzirom na kvalitet i nije mogao mnogo bolje.
Po meni, Zvezda je mogla da dobije jos par utakmica ovde u Beogradu (da je
bilo malo vise srece i/ili pameti), sto bi sigurno bilo dovoljno da se obezbedi
peto mesto. Sa druge strane, Partizan bi sa ovim istim protivnicima verovatno
nesto bolje prosao, ali ne zbog kvaliteta vec pre zbog iskustva igranja u evro
ligi koje vecina njegovih igraca ima.
košarka.924junior,
-> #914, rades> Slazem se. Ako sledece godine budemo imali "samo" dva predsta-
> vnika (umesto tri) u Evro-ligi - a kojim slucajem Zvezdi
> pripadne jedno od njih - trebalo bi sami da se povuku, da kazu
> nije to za nas i da igraju u Kupu Koraca - jer nisu za vise.
Ćujte dećki, mi smo peti u svojoj grupi u Evro-ligi (dok pišem ovu poruku;)
dok vi slavite pobede protiv zlih Brocena i turskog PTT-a. Ja se ne bunim,
znam da će Zvezda i sledeće godine u Evro-ligu kao šampion ove zemlje, a
vi možete samo da patite ;)
Uostalom, momci su dobro igrali sve do trenutka kad su nam presekli loptu
pri izvođenju ispod koša i postigli trojku. Tu je krenula serija, i tu je
obezbeđena pobeda.
Što se Jovice tiče, meni je on stvarno kul kao trener, ali me i dalje čude
neke njegove odluke. Pa ne može Zvezda da dobije utakmicu bez Rakočevića.
Ako je mali do sad imao prosek od 15-16 poena po meču u Evro-ligi, a ti
njemu daš minutažu od 10-ak minuta, ne znam šta očekuješ. Ista je priča i
sa Bolićem, mada se petorka sa Pekovićem na beku pokazala odlično.
Nu, šta je bilo, bilo je .. sad se koncentrišemo na ligu, navijamo za vas
da dobijete Budućnost tamo i da posle, pobedom u Beogradu obezbedimo prvo
mesto i prednost domaćeg terena u playoffu.
košarka.925gligo,
-> #918, mindcrime> E da, a kad covek pomisli da u ovoj nasoj ligi ima "jakih"
> timova koji su vec dva puta izgubili od tako kilave Zvezde,
> samo moze da se zapita kakvi li su to tek jadnici (jasno je o
> kome pricam)
Rezon ti je kao kod klinca od 9 godina...
Ti to po onom, 'oni su nas, mi smo vas, to znaci oni bi i vas'. :)
Mi smo izgubili i od Radnickog, al' bi bilo mnogo smesno reci
da su oni bolji od nas. Paralelu mozes tako povuci i za FMP,
i za Zvezdu.
> Ono sto ste vi nama s*ali prosle godine kada smo
> igrali u Kupu Koraca (slabi protivnici i slicno) isto sada moze
> da se kaze vama. Koga bre vi to gazite u tom smrdljivom kupu
> gde igrate? Izgubite u sred Beograda od jadnih Letonaca (ili
> sta su vec) i jos vas nije blam da ovde lupetate.
Ej, moras da shvatis da Partizan ima totalnu drugacije ambicije
od Zvezde. Pobednicke. Mi pred sobom postavljamo vrhunske
ciljeve, a ne samo opstanak u Ligi Evrope. Vi ste bruka nase
kosarke. Dosli ste u situaciju da sudbinu tog jednog mesta koje
Jugoslavija kao SVETSKI prvak ima, resavaju neki Francuzi.
Uz ispadanje iz Lige u najranijoj fazi iste, ispali ste i iz Kupa,
u prvenstvu hvatate na misice. E, sad, mi vladamo u tom
Saporteu, vladali smo i prosle godine u Ligi, opstali smo u
Kupu, guramo u prvenstvu uz sudije koje se izivljavaju nad
nama i nad publikom.
Al' neka, nicija nije doveka...
košarka.926gligo,
-> #923, mindcrime>Sa druge strane, Partizan bi sa ovim istim protivnicima
> verovatno nesto bolje prosao, ali ne zbog kvaliteta vec pre
> zbog iskustva igranja u evro ligi koje vecina njegovih igraca
> ima.
Ma pocinjete da mi licite na one politicke glavonje koji za svoje
neuspehe konstantno optuzuju sankcije umesto da se prihvate
posla onako kako treba. Tako i vi. O kom vi to iskustvu pricate?
Jel' treba iskustvo Zalgirisu, da iz proslogodisnjeg Saportea
predje u Ligu Evrope i tu zavlada? I nemoj sad samo da potezes
Tyusa Edneya i ostalo. Vi ste bre predstavnik, i to jedini,
SVETSKOG prvaka u kosarci u toj Ligi, a ni peto mesto da
obezbedite ne mozete.
Imate nekih 4 reprezentativca u istoj, o cijem se vec kvalitetu
odnosno nekvalitetu moze raspravljati, ali da oni pobede jedan
Fener 25 razlike u Beogradu, i odu istim tim Turcima na noge i
budu porazeni 20 razlike u tekmi koja tim Turcima takmicarski,
nista ne znaci, stvarno ne shvatam.
Al' polako, izgleda da je ovo tek pocetak vasih iznenadjenja.
košarka.927nikolaj,
-> #917, nikola.s>Izvolte gospodo, pobedite nas ili Buducnost, pa dokazite da
>zasluzujete Evroligu.
Evo odma dolazi nekakvo vadjenje..:)
Ako se ne varam,to se u psihologiji zove mehanizam
racionalizacije..:)
košarka.928nikolaj,
Uzgred ljudi jel' zna neko rezultat Ortez-TDK?
košarka.929stefan,
-> #928, nikolaj>Uzgred ljudi jel' zna neko rezultat Ortez-TDK?
Ortez-TDK 66:69
Ovo znači da je Zvezda zauzela poslednje, šesto, mesto u svojoj grupi i
izgubila jedno mesto u evropskoj ligi tako da ćemo iduće sezone imati dva
mesta u tom takmičenju.
košarka.930nikolaj,
-> #929, stefan> Ortez-TDK 66:69
>
> Ovo znaci da je Zvezda zauzela poslednje, sesto, mesto u svojoj
>grupi iizgubila jedno mesto u evropskoj ligi tako da cemo iduce sezone
>imati dvamesta u tom takmicenju.
E pa cigani ovo je stvarno bruka..
Sampion Jugoslavije na 6. mestu u evro ligi..
košarka.931junior,
U četvrt-finalu Evro lige gledamo finale pre finala: Pao - Timsistem.
Kakve će to tekme da budu, samo kad bi naši otkupili prenos.
E, da, Ortez dobio TDK tako da se eto otvorilo mesto i za
Partizan sledeće godine u Evro-ligi.
Bedak..;)
košarka.932junior,
-> #929, stefan> Ortez-TDK 66:69
SOS je pogrešio, Ortez je dobio, na sreću grobarsku.
Eto, Francuzi im obezbediše to mesto koje su toliko želeli i za
kojim su toliko kukali. Užas .. ;)
košarka.933rades,
-> #924, junior
> Cujte decki, mi smo peti u svojoj grupi u Evro-ligi (dok pisem
> ovu poruku;)
Samo se ti nadaj.
> Nu, sta je bilo, bilo je .. sad se koncentrisemo na ligu,
> navijamo za vas da dobijete Buducnost tamo i da posle, pobedom
> u Beogradu obezbedimo prvo mesto i prednost domaceg terena u
> playoffu.
Kao sto rekoh u prethodnoj poruci - to bi bio veliki udar na
nasu kosarku. ;) Cigani - nije to za vas. ;)
košarka.934rades,
-> #925, gligo
> Ej, moras da shvatis da Partizan ima totalnu drugacije ambicije
> od Zvezde. Pobednicke. Mi pred sobom postavljamo vrhunske
> ciljeve, a ne samo opstanak u Ligi Evrope. Vi ste bruka nase
> kosarke. Dosli ste u situaciju da sudbinu tog jednog mesta koje
> Jugoslavija kao SVETSKI prvak ima, resavaju neki Francuzi.
Svaka cast.
košarka.935stefan,
-> #932, junior>SOS je pogrešio, Ortez je dobio, na sreću grobarsku.
Možda, ali su to onda maestralno izveli ;) Pustili snimak poslednja tri
minuta, kraj utakmice na TVu rezultat (na francuskom ;), publika zviždi,
igrači Manrese se raduju...stvarno neverovatno dobro urađeno :)