košarka.507junior,
-> #493, poulos> Šta će nam, imamo Zlatka i Popa. ;>
Ma dajem 2x njih dvojicu, za jednog Radoševića. Ako jedna dobra partija
u sezoni, čini igrača, onda stvarno. Shvataš li ti da je rezultata na
početku utakmice bio Radošević - Zvezda 8:8 ;)
Ono kao, dečko je zver kad se razigra .. problem je što je tad Lale,
hteo da razigra ostale, i "oladio" ga od šuta. U principu, Partizan je
pukao tekmu kad je ušao Brkić ;)
košarka.508junior,
-> #501, rades> Covece, jednom nas dobijete i odmah ko da ste izmislili
> kosarku. Mozda i treba tako. Pamtite ovu pobedu, posto cete na
> sledecu dugo, dugo cekati.
Ček. Ja se ne sećam nešto .. može li neko da me podseti kad su nas
to grobari zadnji put dobili? ;) Davno beše, a? ;)
Idi bre, svaki pripremni turnir vas pustimo, vi se malo naložite,
i posle prc. Pa dokle tako ..;)
košarka.509junior,
-> #504, juice> Ali , ja i dalje ostajem pri tome da Cubrilu treba dati jos
> samo jednu godinu i ako do tada ne uspe nista da uradi od sebe
Ma, Čubra je zver od igrača.
Samo da ne zakucava ..;)))
košarka.510rades,
-> #508, junior
> Cek. Ja se ne secam nesto .. moze li neko da me podseti kad su
> nas to grobari zadnji put dobili? ;) Davno bese, a? ;)
> Idi bre, svaki pripremni turnir vas pustimo, vi se malo
> nalozite, i posle prc. Pa dokle tako ..;)
Zadnji put smo vas dobili kad ste ono pravili sranja na derbiju,
sto ipak nije toliko davno (onako smo se prosle godine samo
3 puta sastali - trofej, 2 prvenstvo).
A vasa poslednja pobeda (ne racunajuci ovu od pre neki dan) je
bila 2-3 kola pre kraja regularnog dela prosle sezone, kad
Partizanu rezultat uopste nije bio bitan. Inace,
malo podsecanja nije na odmet, to vam je bila prva pobeda
posle jedno 3-4 godine. ;) Znaci imate 2 pobede za 4 godine.
Ala nas razbijate - svaka vam cast. ;)
košarka.511rades,
-> #506, juice
> Jao vama grobari kad vam jednom bude centarski tandem
> Gilic-Varda
Zasto jao nama?? Pa vi cete u bolnicu, ne mi? ;)
košarka.512stefan,
AEK-Partizan 71:62 (tj. +09 ;)
košarka.513stefan,
Pamesa-Budućnost 78:68
košarka.514juice,
-> #511, rades@> Zasto jao nama?? Pa vi cete u bolnicu, ne mi? ;)
Mi u bolnicu a vi u I Srpsku ;)))))))))))))
Pozdrav!
košarka.515sani.,
-> #512, stefan}} AEK-Partizan 71:62 (tj. +09 ;)
U blicu sam kolko se secam procitao 71:65 , kazu da je
priznata ona trojka u poslednjoj sekundi. Meni bi vishe
odgovaralo da je +06 O:)
košarka.516ruby.rod,
-> #509, junior=> Ma, Čubra je zver od igrača.
Dobar je Čuki, samo treba da sazri malo. Više kao čovek, nego kao
igrač. (mada će to sazrevanje uticati na ovo drugo ;)
košarka.517stefan,
-> #516, ruby.rod>Dobar je Čuki, samo treba da sazri malo. Više kao čovek, nego kao
>igrač. (mada će to sazrevanje uticati na ovo drugo ;)
A kad gospodin ima nameru da sazri? U 35 godina, posle 15 prvoligaških
sezona? ;)
košarka.518miskop,
-> #515, sani.>> }} AEK-Partizan 71:62 (tj. +09 ;)
>> U blicu sam kolko se secam procitao 71:65 , kazu da je
>> priznata ona trojka u poslednjoj sekundi. Meni bi vishe
>> odgovaralo da je +06 O:)
Pa i meni bi dobro došlo, ali ipak je +09. ;)
Nego, videste li Tomaševića, ima novu foru za penale. Sad kad
tapka loptu o parket, gleda u koš, tj. ne gleda više u patos. ;)
Izgleda da mu to pomaže da poboljša izvođenje penala, što se i
videlo na tekmi.
košarka.519juice,
-> #517, stefan@> A kad gospodin ima nameru da sazri? U 35 godina, posle 15 prvoligaskih
@> sezona? ;)
Dajmo mu jos jednu godinu, a onda svi krenimo da ga pljujemo.
Pozdrav!
košarka.520corgan,
Cigani,jeste videli sta vam je Drobnjak uradio!!!
košarka.521rades,
Efes - Zvezda 73:60
Drobnjak 27 poena
košarka.522gligo,
-> #521, rades> Efes - Zvezda 73:60
> Drobnjak 27 poena
Ajde malo detaljnije, za nas koji ne gledasmo...
košarka.523stefan,
-> #519, juice> Dajmo mu jos jednu godinu, a onda svi krenimo da ga pljujemo.
Vidim ja da će on, poput Šilobada, sa 30 godina i par komada dece još uvek
biti velika nada jugoslovenske košarke ;))
košarka.524ognjen.s,
Rezultati 3. kola:
C D
Pamesa-Budućnost 78:68 AEK-Partizan 71:62
Broćeni-Slask 77:73 PAKS-Pivovarna 73:84
Ejlat-Sent Polten 92:77 TOPO-Zagreb 58:63
1. Pamesa 3 0 1. Pivovarna 3 0
2. Slask 2 1 2. AEK 3 0
3. Ejlat 2 1 3. Partizan 2 1
4. Budućnost 1 2 4. Zagreb 1 2
5. Broćeni 1 2 5. PAKS 0 3
6. Sent Polten 0 3 6. TOPO 0 3
Partizan: Radošević 14, Gilić 13, Lukovski 9, Čubrilo 9, Tomašević 7,
Brkić 5, Vidačić 3, Stevanović 2
Budućnost: Ćeranić 17, Pajović 13, Toplaović 10, Bošković 8, Vukčević 7,
Bulatović 6, Radonjić 5, Šćepanović 2
košarka.525ognjen.s,
Rezultati 3. kola Evro Lige:
A B
Vareze-Taukeramika 86:79 Efes-C.zvezda 73:60
Ortez-Fenerbahče 73:48 Cibona-Panatinaikos 61:69
Autodorožnik-Žalgiris 87:82 TDK-Makabi 72:65
1. Ortez 2 1 1. Panatinaikos 3 0
2. Fenerbahče 2 1 2. Efes 3 0
3. Autodorožnik 2 1 3. TDK 2 1
4. Žalgiris 1 2 4. Cibona 1 2
5. Vareze 1 2 5. C.zvezda 0 3
6. Taukeramika 1 2 6. Makabi 0 3
C D
Zadar-CSKA 82:79 Real-Samara 101:72
Kinder-Alba 78:52 PAOK-Olimpija 76:68
Olimpijakos-Ulker 58:72 Asvel-TimSistem 71:66
1. Kinder 2 1 1. Asvel 3 0
2. Ulker 2 1 2. Real 2 1
3. CSKA 2 1 3. PAOK 2 1
4. Olimpijakos 2 1 4. TimSistem 1 2
5. Zadar 1 2 5. Olimpija 1 2
6. Alba 0 3 6. Samara 0 3
C.zvezda: Jestratijević 14, Topić 13, Stanojević 11, Bolić 7, Popović 7,
Radmanović 3, Peković 3, Pavićević 2
košarka.526junior,
-> #522, gligo>> Efes - Zvezda 73:60
> Ajde malo detaljnije, za nas koji ne gledasmo...
Dobra tekma. Zvezda vodila na početku, posle Turke krenule trojke,
a Drobnjak divljao pod košem. Onda ušao Jovo, pa se situacija malo
sredila ;) Anyway, na poluvremenu nekih 10 poena za Efes. Posle
Zvezda pravi seriju, igra dobro u odbrani (kako Bolić igra defense,
surovo .. 2 faula Sarice i Naumovskog u napadu, je izvukao, i lupio
rampu Sarici ;), dolazi na 4-5 razlike, tako se malo klacka rezultat,
ali niko nema herca u Zvezdi da šutne trojku i prelomi.
Ništa, Efes se vraća na 9 razlike, 40 sekundi do kraja, Zvezdina
lopta .. gubimo loptu, zakucavanje. 20 sekundi do kraja, opet naš
napad, opet gubimo loptu, i opet zakucavanje, sad ih je čak i mrzelo
da trče da zatvore kontru.
Eto, i umesto da bude 7 razlike, bilo je 13 .. to je jedino što mi
žao.
Drobnjak je inače završio sa 27 poena i 12 skokova. Ali mu je Jova
u napadu, malu decu pravio ;)
košarka.527miskop,
-> #526, junior> Zvezda vodila na početku, posle Turke krenule trojke,
Kad je zvezda vodila, sa 2:0 ? ;)
> Eto, i umesto da bude 7 razlike, bilo je 13 .. to je jedino što mi žao.
Da, i meni je to žao, ali samo zbog ove prognoze što igramo. ;)
> Drobnjak je inače završio sa 27 poena i 12 skokova. Ali mu je Jova u
> napadu, malu decu pravio ;)
Ja ne znam koju si ti tekmu gledao, ali Jovo je odigrao katastrofalno.
Gomilu lopti je izgubio pod košem. Jadnik se sve odbijao od Drobnjaka u
napadu, a ovaj se iživljavao.
Ne znam, pola tima treba šutnuti... Vidačića prvog treba oterati,
zatim Jestru, pa Olivera, možda i Bolića, ništa od njega... A sve mi se
čini i da Džaković nije pravi trener
košarka.528sani.,
-> #526, junior}} Drobnjak je inace zavrsio sa 27 poena i 12 skokova. Ali mu je
}} Jova u napadu, malu decu pravio ;)
Ovo me malo podseca na onu pricicu kad su se slonovi posle
utakmice izvinjavali mishevima sto su igrali grubo. Na to ce
misevi: "Pa dobro , krljali smo i mi"
košarka.529junior,
-> #527, miskop> Kad je zvezda vodila, sa 2:0 ? ;)
Ako se ne varam bilo je 13:10 i 17:14. To je dobrih 10 minuta utakmice.
> Ja ne znam koju si ti tekmu gledao, ali Jovo je odigrao
> katastrofalno. Gomilu lopti je izgubio pod košem. Jadnik se sve
> odbijao od Drobnjaka u napadu, a ovaj se iživljavao.
Onda objasni, kako je uspeo sa tom svojom jadnom minutažom da uvalja
10 poena? I to u veoma bitnim trenucima.
> Ne znam, pola tima treba šutnuti... Vidačića prvog treba
> oterati, zatim Jestru, pa Olivera, možda i Bolića, ništa od
> njega... A sve mi se čini i da Džaković nije pravi trener
Da, stvarno, baš je sramota izgubiti od ovakvog Efesa, usred Turske sa 13
razlike? ;) Ajde, bre, polako .. jedini poraz koji smo imali i koji može da
zaboli jeste od Cibone u Beogradu, a taj je bio bez publike, bez
Rakočevića, i bez trenera, ili bolje rečeno sa 2 protivnička trenera ;)
tako da i on može da se preživi. Najteže utakmice smo preživeli (ostaje još
jedna u Zagrebu), i valjda ćemo krenuti sa pobedama.
Što se šutanja iz tima tiče, ja sam tek sad shvatio, kad sam gledao
Radnički protiv onih seljančića iz Bratislave, da je ubedljivo najgori
potez uprave puštanje Benčića. Čovek igra pravu odbranu, onu mesarsku,
i sad možeš samo da nagađaš kako bi on čuvao Atkinsa, recimo, ili
Naumovskog, protiv Efesa .. mada ne sumnjam da bi je odigrao bolje od
Bulje, to bar nije problem ;)
Ali dobro, bek šuter ostaje ranjivo mesto (e, da nam je Radoševića;),
ostalo je manje više ok, s tim da mi se ne sviđa forsiranje Jestratijevića,
ali ajde .. možda mali pokaže nešto, tek mu je 22.
Za Džakovića .. čovek radi šta ume i zna. On je _nasledio_ ekipu koju je
sastavljao prethodni trener, tek uvežbava igru sa igračima, a ima 2 poraza
i jednu pobedu. Od čega su 2 poraza, 2 u Evro-ligi, u gostima, protiv
najtežih protivnika, a pobeda kod kuće, u prvenstvu, u najtežoj utakmici
sezone - derbiju.
Pa sad ono, ako smatraš da čovek nije dobro odradio posao, ja ti kažem da
ni Pat Rayli za ovo vreme ne bi napravio bolji rezultat ;) A ti veruj, ili
ne .. uvek se svodi na to.
košarka.530miskop,
-> #529, junior>> Onda objasni, kako je uspeo sa tom svojom jadnom minutažom da uvalja
>> 10 poena? I to u veoma bitnim trenucima.
Ma, uvaljao je on, ali kako? Sve su bile bugarke i pravo je čudo
kako su uopšte i ušle te lopte... Ni jednom nije onako, 'školski'
uradio neki potez, već kao kad vidiš neke klince na Adi kad dođu
na basket, a nemaju pojma... ;)
košarka.531sani.,
Partizan - Beobanka 73 - 61
Sta je zvezda radila?
košarka.532miskop,
-> #531, sani.>> Sta je zvezda radila?
Danas igra. Koliko videh u novinama, ima prenos u 18:30.
košarka.533junior,
-> #530, miskop> Ma, uvaljao je on, ali kako? Sve su bile bugarke i pravo je
> čudo kako su uopšte i ušle te lopte... Ni jednom nije onako,
> 'školski'
Pa koju si ti utakmici gledao? ;) Jovo ga je par puta tako svetski
izvrteo da ovaj nije znao ni gde se nalazi. Dobro, nije ni Jovo
znao gde se nalazi ;), ali je ipak dao koš. ;)
košarka.534junior,
-> #532, miskop>>> Sta je zvezda radila?
> Danas igra. Koliko videh u novinama, ima prenos u 18:30.
Igrali smo danas, i dobismo na jedvite jade. Onaj Preković je
krvnik .. no, nema veze, pobede se gledaju. ;) Bolić postigao
skoro sve poslednje poene za Zvezdu, na kraju napravljen i faul
za Beopetrol, koji nije sviran.
Bože moj, malo protekcije sudija, nije naodmet. ;)
košarka.535ruby.rod,
-> #534, junior=> na kraju napravljen i faul za Beopetrol, koji nije sviran.
A i sudija je na podbacivanju bacio loptu ka Boliću. ;)
košarka.536junior,
-> #535, ruby.rod> A i sudija je na podbacivanju bacio loptu ka Boliću. ;)
Što jes, jes. ;)
Nema to veze, kad nas isteraše iz Evro-lige. ;( Mislim, nisu
nas bukvalno isterali, ali sve utakmice koje treba da igramo
kao domaćini su otkazane do daljneg. Isti je slučaj i sa kupom
rejmonda, tj. Partizanom i Budućnosti.
Užas. :((
košarka.537sani.,
Pivovarna - Partizan 71 : 86
košarka.538ruby.rod,
-> #536, junior=> Nema to veze, kad nas isteraše iz Evro-lige. ;( Mislim, nisu
=> nas bukvalno isterali, ali sve utakmice koje treba da igramo
=> kao domaćini su otkazane do daljneg.
Hoće li biti moguće igranje na neutralnom terenu?
Npr. Partizan u Funelabradi i slično... :)
=> Isti je slučaj i sa kupom rejmonda, tj. Partizanom i Budućnosti.
Treba dobiti AEK sa 10 razlike van Beograda...
košarka.539poulos,
-> #500, rades* Ta poredjenja tipa " mi od njih izgubili 10 razlike, a vas smo
* dobili sa 5, so vas ce otkinuti sa 15" su glupa. Ja sam rekao
Naravno da su glupa, ali moram malo da vas peckam. :) Mislim, najviše
volim kada mi neko kaže: "...Jao, dobili vas ovi klinci ;) ", a već
sledeće nedelje mora da poliže pljucu, što bi rekao kelt (sezampro). ;)
košarka.540poulos,
-> #502, rades* nstrukciju. Izgleda da je Topic hteo da se zadrzi na onom su-
* ndjeru, ali je nekako nezgodno doskocio i razbio se. Nije to
* bio toliko grub faul nad njim.
Faul je bio nameran, video sam to jer sam se nalazio u ravni (izvinjavam
se, prof. deformacija) sa pomenutom dvojicom, video sam dobro kako Varda
kasni, a potom se odlučuje da se unese u Topa pa šta bude... Epilog znamo.
košarka.541poulos,
-> #527, miskop* Kad je zvezda vodila, sa 2:0 ? ;)
Vodila je sa 18:17 recimo (ili nešto slično). Razlika se povećala
tek u samom finišu prvog poluvremena.
* katastrofalno. Gomilu lopti je izgubio pod košem. Jadnik se sve
* odbijao od Drobnjaka u napadu, a ovaj se iživljavao.
Jovo ga je razbio, a ovaj seljak se iživljavao jer je pola koševa dao
tako što mu Naumoski da loptu u idealnoj poziciji.
* Ne znam, pola tima treba šutnuti... Vidačića prvog treba oterati,
* zatim Jestru, pa Olivera, možda i Bolića, ništa od njega... A sve mi
* se čini i da Džaković nije pravi trener
Samo Vidačića, svi ostali su dosta dobri. Efes je ove godine jedna od
najjačih ekipa u Evropi i ne znam zašto su se sad svi naložili posle
poraza od dve najjače ekipe Evrope u gostima. Jedino je poraz od
Cibone kiks, ali tada nas je još trenirao kreten Miki. (fala Bogu da ode)
košarka.542vdunic,
Grupa "A"
─────────
Fenerbahče - Autodorožnik 80:76
(Milić 20, Tabak 17 - Nvosu 19, Šikalkin 14)
Taukeramika - Žalgiris 91:97
(Berić 15, Angulo 17 - Bouvi 18, Edni 17)
Vareze - Ortez 89:77
(Mršić 33, Poceko 18 - Grent 18)
Fenerbahče 4 3 1 7
Ortez 4 2 2 6
Autodorožnik 4 2 2 6
Žalgiris 4 2 2 6
Vareze 4 2 2 6
Taukeramika 4 1 3 5
Grupa "B"
─────────
Panatinaikos - TDK 74:58
(Bodiroga 20, Alvertis 20, Rađa 16 - Mils 16, Mot 11)
Efes Pilsen - Cibona 80:57
(Drobnjak 12, Saridža 26 - Giriček 12, Prkačin 9)
Panatinaikos 4 4 0 8
Efes Pilsen 4 4 0 8
TDK Manresa 4 2 2 6
Cibona 4 1 3 5
Crvena Zvezda 3 0 3 3
Makabi 3 0 3 3
Grupa "C"
─────────
CSKA - Kinder 62:70
(Daineko 26 - Rigodo 22, Nesterović 18)
Ulker - Alba 76:65
(Koturović 7, Rankin 28 - Pešić 6, Bogojević 2, Aleksis 17)
Olimpijakos - Zadar 71:55
(Komazec 29 - Naglić 16)
Kinder 4 3 1 7
Ulker 4 3 1 7
Olimpijakos 4 3 1 7
CSKA 4 2 2 6
Zadar 4 1 3 5
Alba 4 0 4 4
Grupa "D"
─────────
Real Madrid - Asvel 71:70
(Strulens 16, Ereros 15, Berd 15 - Bilba 15, Rad 14)
Timsistem - PAOK 76:61
(Majers 23, Mulaomerović 17 - Beri 22, King 12)
Samara - Olimpija 60:67
(Melešenko 17 - Zdovc 17)
Real Madrid 4 3 1 7
Asvel 4 3 1 7
Timsistem 4 2 2 6
PAOK 4 2 2 6
Olimpija 4 2 2 6
Samara 4 0 4 4
košarka.543vdunic,
FIBA skinula "veto", što znači da će svi naši klubovi igrati kao
domaćini u našoj zemlji.
košarka.544sani.,
-> #543, vdunic}} FIBA skinula "veto", sto znaci da ce svi nasi klubovi igrati kao
}} domacini u nasoj zemlji.
Pa da..
Glupo je da igramo kao gosti u nasoj zemlji ;)
košarka.545rades,
Izgleda da je trener C. zvezde Bora Dzakovic - smenjen.
Kao moguci naslednici se pominju Boza Maljkovic, Momir Milatovic i
Dokic (cini mi se Bosko - bivsi trener FMP-a).
košarka.546junior,
-> #545, rades> Izgleda da je trener C. zvezde Bora Dzakovic - smenjen.
Bezveze. Hteli su novom treneru da uvale najlakšu utakmicu, sad
protiv Makabija u Beogradu, da startuje sa pobedom u Evro-ligi :(
Mislim, baš, baš, trulo.
Al' ajde, možda dovedu Božu, pa im sve oprostim ;)
košarka.547sani.,
C.Zvezda - Makabi 67 - 70
košarka.548gligo,
Ono, posle vecerasnjeg poraza i tvrdo zacementirane poslednje
pozicije, ni ne cudi nov nadimak vaseg tima, srpski Porto...;)
Ajde, Panatenaikos, ajde Efes, ajde oni Spanci, al' kad su i
Izraelci poceli da vam drze kosarkaske lekcije, valjda ste shvatili
ko ste i sta ste u Evropskoj kosarci.
Dobro de, najzanimljivije tek predstoji, u Zagrebu...:(
košarka.549gkod,
Pa kad je zvezda kupila proslo prvenstvo sta ocekivati od njih i kupu
sampiona.A svi koji se neslazu sa ovom konstatacijom sta mislite zasto je
FMP protestvovao protiv sudjenja i onda otisao u finale.Mislite li da bi
Zvezda tukla Partizan u finalu.Tesko.
Inace sto se tice navijanja ja nisam navijac nego ljubitelj dobrog
sportskog takmicenja pa mi ovakve mahinacije koje se desavaju u nasem
sportu smetaju.
Ako ovako nastave da vode kosarku gospoda iz vlasti u KSJ zapamtite kada je
zadnj9 put juga bila evropski i svetski prvak kako bi mogli o tome deci da
pricate.
Viktor
košarka.550rades,
-> #548, gligo
> Ajde, Panatenaikos, ajde Efes, ajde oni Spanci, al' kad su i
> Izraelci poceli da vam drze kosarkaske lekcije, valjda ste
> shvatili ko ste i sta ste u Evropskoj kosarci.
Slazem se. Kad ove nisu dobili na svom parketu - koga ce??
Ipak, i Zvezda ce u istoriju - kao poslednji nas klub u Ligi
sampiona. Daj Boze, da Partizan ili Buducnost vrate, bar tog
jednog predstavnika.
Ako nam izgubite predstavnika, od sledece sezone bolje se
sami javite da ne ucestvujete u jacim takmicenjima od Kupa
Koraca - pod parolom finansijska situacija. ;)
košarka.551ognjen.s,
Kup Rajmonda Saporte:
C D
1. Pamesa 5 0 1. AEK 5 0
2. Budućnost 3 2 2. Partizan 4 1
3. Slask 2 3 3. Pivovarna 3 2
4. Ejlat 2 3 4. Zagreb 2 3
5. Broćeni 2 3 5. TOPO 1 4
6. Sent Polten 1 4 6. PAKŠ 0 5
košarka.552ognjen.s,
Evro Liga:
A B
1. Fenerbahče 4 1 1. Panatainaikos 5 0
2. Žalgiris 3 2 2. Efes 4 1
3. Ortez 2 3 3. TDK 3 2
4. Taukeramika 2 3 4. Makabi 2 3
5. Autodorožnik 2 3 5. Cibona 1 4
6. Vareze 2 3 6. C.zvezda 0 5
C D
1. Kinder 4 1 1. Real 4 1
2. Olimpijakos 4 1 2. Olimpija 3 2
3. Ulker 3 2 3. Asvel 3 2
4. CSKA 2 3 4. PAOK 3 2
5. Zadar 2 3 5. TimSistem 2 3
6. Alba 0 5 6. Samara 0 5
košarka.553andrijak,
-> #548, gligo> Dobro de, najzanimljivije tek predstoji, u Zagrebu...:(
Pa, pazi da te upoznam sa nekim stvarcicama!!!!!
Najzanimljivije je bilo prosle godine u Zagrebu protiv "Cibone"!!!
A bese i nesto : "Kroacija Osiguranje - sponzori sampiona"!!!!
A tek onih 5:0!!!(Izvinjavam se zbog fudbalskih rezultata u ovoj
temi ali cisto da napomenemo)
košarka.554junior,
-> #550, rades> Ako nam izgubite predstavnika, od sledece sezone bolje se
> sami javite da ne ucestvujete u jacim takmicenjima od Kupa
> Koraca - pod parolom finansijska situacija. ;)
Znaš šta je vama bedak?
Sve i da obezbedite to (extra;) mesto u Evro-ligi, opet ćemo
mi biti šampioni, i radićete posao za nas. ;) Džaba vam trud. ;)
košarka.555rades,
-> #554, junior
> Sve i da obezbedite to (extra;) mesto u Evro-ligi, opet cemo
> mi biti sampioni, i radicete posao za nas. ;) Dzaba vam trud.
> ;)
:)) Mozda, mozda...
košarka.556morkin,
-> #550, rades> Slazem se. Kad ove nisu dobili na svom parketu - koga ce??
Bogami, ako dobijemo sledeću partiju, sve naredne u sezoni možemo da
izgubimo i ja ću biti zadovoljan.
košarka.557rades,
Zvezda ispala iz Kupa!!!
Jr. jel si ti to spominjao da cete biti sampioni? ;) Pa ni u Final
Four naseg Kupa ne mozete da se plasirate. ;)
Inace na finalni turnir su se plasirali: Partizan, FMP Zeleznik,
Radnicki Jugopetrol i Buducnost/Beopetrol.
košarka.558rades,
Umesto Bore Dzakovica Zvezdu ce preuzeti Jovica Antonic -
dosadasnji trener Zvezde Rume.
košarka.559junior,
-> #557, rades> Jr. jel si ti to spominjao da cete biti sampioni? ;) Pa ni u
> Final Four naseg Kupa ne mozete da se plasirate. ;)
To je dobar znak.
Ni prošle godine nismo stigli do Final Foura našeg kupa ;)
> Inace na finalni turnir su se plasirali: Partizan, FMP
> Zeleznik, Radnicki Jugopetrol i Buducnost/Beopetrol.
Beopetrol je izbacio Budućnost. Tipujem na FMP da osvaja kup.
BTW, gde se igra Final Four (kupa)?
košarka.560gligo,
-> #559, junior> Tipujem na FMP da osvaja kup.
Tesko. Klinci igraju napaljeno, ali Partizan je suvise jak i
suvise iskusan za tako mladu ekipu FMP-a.
košarka.561stefan,
-> #560, gligo>Tesko. Klinci igraju napaljeno, ali Partizan je suvise jak i
>suvise iskusan za tako mladu ekipu FMP-a.
A ti si izgleda neiskusan pa nasedaš na ovakve sitne provokacije ;)
košarka.562rades,
-> #559, junior
> To je dobar znak.
> Ni prosle godine nismo stigli do Final Foura naseg kupa ;)
Mozda, ali prosle godine vas je izbacila Buducnost (kasnije
osvajac Kupa), a ove godine Jugopetrol. ;)
> Beopetrol je izbacio Buducnost. Tipujem na FMP da osvaja kup.
Tesko, ali nisu bez sansi. Klinci nisu losi, cesto sam na
njihovim utakmicama. Sve zavisi od zreba. Partizan jeste jak,
ali ako udje opusteno u mec (sto se desavalo), lako mogu
do trofeja. U svakom slucaju, posle Partizana imaju najvece
sanse.
> BTW, gde se igra Final Four (kupa)?
Nemam pojma, ali trebalo bi u Srbiji.
košarka.563sani.,
Zagreb - Partizan 87 - 97
Inter Bratislava - Radnichki 83 - 85
Hapoel - Buducnost 76 - 78
košarka.565gligo,
-> #563, sani.> Zagreb - Partizan 87 - 97
Retko zanimljiva tekma, sa opet, retko lepim potezima :)
Izdvojio bih 'stavljanje na poster' ili ti 'posterizovanje' Cubrila i
Vidacica, od strane Sesara i to jednom rukom...:(
Ono se i u NBA-u retko vidja...
Mada, Vidacic je fino preuzimao Sesara, Cubrilo se izdvojio dobrim
potezima, i trojkom sa 9 metara o' tablu, koja je resila tekmu,
Brkic se povredio, Gilica su povredili ;), Lukovski, po meni,
igrac tekme, Radosevic rutinski 23 poena itd...
Jos da napomenem da je AEK izgubio od poslednje_plasiranog Paksa,
tako da je Partizan konacno zaposeo prvu poziciju s' obzirom na bolju
kos-razliku.
košarka.566junior,
-> #565, gligo> Izdvojio bih 'stavljanje na poster' ili ti 'posterizovanje'
> Cubrila i Vidacica, od strane Sesara i to jednom rukom...:(
> Ono se i u NBA-u retko vidja...
Bogami, ja sam potcenio tog Sesara. ;)
Mali je istina extremno naložen, ako pređe u neki veći klub,
valjda će da iskulira što se šuteva tiče, ali neka samo nastavi
da se ovako iživljava ;)
Što reče George Karl, Kempu, kad su se prvi put sreli:
"Ti treba da zakucaš loptu u koš. ZAKUCAŠ loptu U koš." ;))
košarka.567miskop,
Posle produžetaka:
Cibona - Zvezda 77 : 80
Skinusmo mrak, najzad... ;)
košarka.568kiki,
Cibona : Crvena Zvezda 77:80
košarka.569rades,
-> #566, junior
> Bogami, ja sam potcenio tog Sesara. ;)
>
> Mali je istina extremno nalozen, ako prede u neki veci klub,
> valjda ce da iskulira sto se suteva tice, ali neka samo nastavi
> da se ovako izivljava ;)
Takodje bi istakao njegovu korektnost. Prvi je prisao da cestita
nasim igracima. Zaista sportski gest. Tako treba da se ponasa
reprezentativac, pa cak i ako je njihov.
košarka.570ognjen.s,
Rezultati 6. kola Evro Lige:
A B
Žalgiris-Fenerbahče 64:59 Panatinaikos-Makabi 67:58
Ortez-Taukeramika 81:71 Cibona-C.zvezda 77:80
Vareze-Autodorožnik 95:73 Efes-TDK 82:74
1. Fenerbahče 4 2 1. Panatinaikos 6 0
2. Žalgiris 4 2 2. Efes 5 1
3. Ortez 3 3 3. TDK 3 3
4. Vareze 3 3 4. Makabi 2 4
5. Taukeramika 2 4 5. C.zvezda 1 5
6. Autodorožnik 2 4 6. Cibona 1 5
C D
Olimpijakos-Kinder 55:50 TimSistem-Olimpija 63:66
CSKA-Alba 86:75 Real-PAOK 77:69
Zadar-Ulker 73:85 Asvel-Samara 92:69
1. Olimpijakos 5 1 1. Real 5 1
2. Kinder 4 2 2. Asvel 4 2
3. Ulker 4 2 3. Olimpija 4 2
4. CSKA 3 3 4. PAOK 3 3
5. Zadar 2 4 5. TimSistem 2 4
6. Alba 0 6 6. Samara 0 6
C.zvezda: Rakočević 22, Stanojević 17, Bolić 13, Topić 13, Jestratijević 8,
Popović 7
košarka.571sane,
Je l' neko primetio onog kulera Milenka Topicja kako lagano napushta
teren dok su vecj svi ostali igrachi i sudije odavno zbrisali..
Jedan je Milenko Topicj..
košarka.572morkin,
-> #571, sane> Je l' neko primetio onog kulera Milenka Topicja kako lagano
> napushta teren dok su vecj svi ostali igrachi i sudije odavno
> zbrisali..
> Jedan je Milenko Topicj..
Najveći lik.
Kad se samo setim da sam se iznervirao kad sam video rezultat - pomislio
sam da nije trebalo da ga objavljuju. Kako je tekma odmicala, stalno sam
razmišljao kako ćemo da ih dobijemo, ali ono nisam ni u snu pretpostavio.
Nakon odgledane utakmice skapirao sam da je neko na RTS-u poštedeo par
života i neizmerno mnogo živaca.
košarka.573sane,
-> #572, morkin> Kad se samo setim da sam se iznervirao kad sam video rezultat - pomislio
> sam da nije trebalo da ga objavljuju. Kako je tekma odmicala, stalno sam
> razmisljao kako cemo da ih dobijemo, ali ono nisam ni u snu
> pretpostavio.
Kod mene bilo neko drushtvo i gledali Partizan Lazio, kada su
objavili rezultat.. Mi svi razocharani, jao sranj* kako sad da gledamo itd..
I onda ajde bila tekma odluchili mi da pogledamo.. I onda smo shvatili
da bi verovatno ostali nepokretni kad je Jovo promashio bacanja, a umrli bi
kad bi videli onaj "faul" u poslednjoj sekundi.. Sve u svemu, dobro je..
Zvezda dobila, ja ostao zhiv.. Shta cjesh bolje..
košarka.574gligo,
Jaric nalupao Majersa...
Ono, jes' vest malko starija ali za one koji nisu culi....
Jaricev citat iz medija:
"Naime, u proslom kolu, posle jedne moje izgubljene lopte,
Majers mi je prisao i povikao: " Sto mi nisi dao loptu, pe*eru mali?!"
Odjednom mi je pao mrak na oci, i udario sam ga...
Igraci su nas rastavili, a secam se da je on posle nesto vikao i
psovao, ali to vise nije ni vazno. Sad tek shvatam zasto je Danilovic
najveci. Nikog' se ne boji, i nikog' ne postuje..."
Do sada se situacija smirila. Ono, Jaric jos nije dobio sutku, al' se
i to ocekuje s' obzirom kakav uticaj Majers ima u Timsistemu.
Kad' je Djordjevic mogao da leti, moze i Jaric...:)
Mada, po meni, Timsistem bi sve probleme resio kada bi
upravo Majersa posutirao. Al' eto, izgleda da gazda Timsistema
vise voli Majersova izivljavanja nego titule, kojih i onako ni od
korova od kada je isti u timu...
košarka.575poulos,
-> #548, gligo* Dobro de, najzanimljivije tek predstoji, u Zagrebu...:(
Pa hmmm... :) Bilo je veoma zanimljivo. ;)
P.S. Volim ovog gliga kad se zaleti. :)))
košarka.576poulos,
-> #550, rades* Ako nam izgubite predstavnika, od sledece sezone bolje se
* sami javite da ne ucestvujete u jacim takmicenjima od Kupa
* Koraca - pod parolom finansijska situacija. ;)
Koliko beše skor sa Cibonom prošle sezone? ;)
Ax, da, beše -25 u Zagrebu? Šteta za tako mladu ekipu ... Poremetiše
joj "mentavni skvop". ;)
košarka.577poulos,
-> #549, gkod* sampiona.A svi koji se neslazu sa ovom konstatacijom sta mislite
* zasto je FMP protestvovao protiv sudjenja i onda otisao u
* finale.Mislite li da bi Zvezda tukla Partizan u finalu.Tesko.
Veliki poznavalac, ha? :)
Prvo, zašto misliš da Zvezda ne bi tukla Partizan u finalu?
Dobili smo grobare u poslednjem prvenstvenom duelu pre toga,
a Partizan je sam kriv što je ispao od FMP-a, koji je u tom
trenutku očigledno bio u boljoj formi.
košarka.578poulos,
-> #572, morkin* Nakon odgledane utakmice skapirao sam da je neko na RTS-u poštedeo
* par života i neizmerno mnogo živaca.
Eh, ja sam preživeo. :) Naime, na yu radiju je bio paralelan prenos
Partizan - Lacio i Cibona - Zvezda. Imao sam osećaj da ću umreti kada
je ortak koji je prenosio rekao: "... Produžeci... NEEEEEEEEE.
Neverovatno... Sudija je svirao faul, po isteku vremena...", itd...
Tih 20-ak sekundi koliko je prošlo do drugog promašenog bacanja
su po uzbuđenju bili približni penalima na Zvezda - Olimpik. Preživeh
po drugi put. :)
košarka.579gkod,
-> #577, poulos> Veliki poznavalac, ha? :)
Ok da rezimiramo sta je sve bilo u proslom prvenstvu kada je zvezda
pobedila partizan u sampionatu i buducnost u polufinalu.
Partizan je protiv zvezde u utakmici koju je zvezda dobila vodio koji
trener?
Partizan je od promene trenera izgubio koliko evropskih a koliko domacih
utakmica.
Uprava Buducnosti je na kojim utakmicama u polufinalu imala primedbe na
sudjenje.
Kakva je bila mediska presija od strane FMP posle utakmice sa partizanom.
Lose sudjenje je bilo prisutno u celom prvenstvu ali nikada toliko lose
koliko u play offu i to bas u polufinalu cudno zar ne?
Zvezda jeste osvojila titulu i to moram da priznam zasluzeno jer je
objektivno bila bolja od fmp-a sto je i na terenu pokazala.Da se moze reci
da su kosarkasi partizana pali u formi posle teske sezone i to mogu da
razumem ali buducnost koja je mnogo rano zavrsila u euro takmicenjima i
koja je igrala samo u domacem prvenstvu a nezaboravi da je i zvezda igrala
do kraja kupa koraca.Tu nesto smrdi i ako nismo drzava danska.
A da znas li ko je sve u kosarkaskom savezu a da ima veze sa zvezdom.
Mnogo ljudi zar ne?
Viktor
košarka.580rades,
-> #577, poulos
> Prvo, zasto mislis da Zvezda ne bi tukla Partizan u finalu?
> Dobili smo grobare u poslednjem prvenstvenom duelu pre toga,
Dobili ste mec koji apsolutno nista nije znacio. Partizan je u
taj mec usao opusteno, uspeli ste da povedete 10-15 razlike,
ali ipak na poluvremenu je bilo egal (jer je Brkic dao preko
20 poena). I pored te pobede vi niste mogli dalje od 3. mesta,
a Partizan je (uz pobede u poslednja 2 kola protiv slabih
ekipa) bio i ostao prvi. Mislim, da bi Partizan imao mnogo vece
sanse u finalu.
> a Partizan je sam kriv sto je ispao od FMP-a, koji je u tom
> trenutku ocigledno bio u boljoj formi.
Ovo stoji. Partizan je morao da razbije FMP, ali sta ces kad
Haris ne zna da izvodi sl. bacanja, a pritom se upise tek
u produzetku. ;(
košarka.581rades,
-> #576, poulos
>* Ako nam izgubite predstavnika, od sledece sezone bolje se
>* sami javite da ne ucestvujete u jacim takmicenjima od Kupa
>* Koraca - pod parolom finansijska situacija. ;)
>
> Koliko bese skor sa Cibonom prosle sezone? ;)
Ko te pita za skor?? Mi nikad nismo ugrozili predstavnika
u Evro-ligi kao vi. Svaka cast na pobedi, ali i dalje vas
ocekuje teska borba za 5. mesto.
košarka.582juice,
Koliko sam popizdeo na utakmici ladno sam i rezultat zaboravio ;)
Ali nema veze...
Ukratko, zasluzili smo pobedu ali sta da se radi (e da je Bolicu
uslo ono, sta bi bilo.. ), ono govno ustasko je razbilo na centru i
fala bogu i Jova i Jestratijevic po 5 komata. Inace, samo gledam
onog Jestratijevica u odbrani a i u napadu. Decko ko da ne zna gde
se nalazi, izgubljen totalno.... Bas bez veze...
Igor je jos jednom dokazao da ima muda od celika, a svi koji tako
ne misle mogu da..... Bolic odlican....
Samo neko na kraju da mi objasni po kojim rezonima se pravi onakav
prekrsaj 35 sekundi pre kraja a jos kad se imaju 4 licne????? Ima
li tu nekog rezona ili je to ipak samo Jova?
Pozdrav!
Igor Rakocevic je jedan jedini!
košarka.583gligo,
-> #582, juice> Ukratko, zasluzili smo pobedu ali sta da se radi
Zasluzili ste je, kao i Panatenaikos...
> Igor je jos jednom dokazao da ima muda od celika, a svi
> koji tako ne misle mogu da...
To je mnogo vazno s' obzirom da ostajete zakucani za dno tabele...
Btw, sta ono Bodirogi skandiraste? :(
Mnogo ste bre jadni...
košarka.584sani.,
-> #582, juice}} Ukratko, zasluzili smo pobedu ali sta da se radi
Zasluzili ste , imate + za trud ;)
košarka.585juice,
-> #583, gligo@> Zasluzili ste je, kao i Panatenaikos...
Nemo` preterano da seres kad ti nije nuzda. Trebalo je da pobedimo ali
sreca nije bila na nasoj strani.
@> To je mnogo vazno s' obzirom da ostajete zakucani za dno tabele...
@>
@> Btw, sta ono Bodirogi skandiraste? :(
@>
@> Mnogo ste bre jadni...
Polako, polako. Inace, vi ste apsolvirali prozivanje svega i svakoga
bez ikakvog rezona. Inace, da si bio skapirao bi da su Bodirogu pljuvali
samo odredjeni navijaci i da su i oni ucutalu kada je citava hala pocela
da mu aplaudira.
Za ovo jadni nemam komentar, ne znam sto se vi javljate po ovom pitanju
uopste.
Pozdrav!
košarka.586miskop,
-> #582, juice>> Igor je jos jednom dokazao da ima muda od celika, a svi koji tako
>> ne misle mogu da..... Bolic odlican....
Kao prvo, zvezdaš sam... ;)
Kao drugo, Igor je sinoć imao x^n izgubljenih lopti i ne znam odakle
treneru ideja da on završi napad. Kao, sudije će svirati faul? Oće, kako
da ne... Dečko koji je sav rahitičan da da koš preko onih gromada? Sme-
šno...
A kao treće, potpuno sam se razočarao u navijanje Delija. Srozavaju
se na nivo onih iz Zagreba, skandiraju Rađi kakve gluposti a čovek je
stvarno OK. Nema smisla... Pa onda skandiranje Bodirogi... ;(
košarka.587sani.,
-> #586, miskop> A kao trece, potpuno sam se razocarao u navijanje Delija. Srozavaju
> se na nivo onih iz Zagreba, skandiraju Radi kakve gluposti a covek je
> stvarno OK. Nema smisla... Pa onda skandiranje Bodirogi... ;(
A ti kao do sad nisi znao ko su i sta su cigani :)
Nego ovo je za jednu drugu temu.
košarka.588sani.,
-> #585, juice> Polako, polako. Inace, vi ste apsolvirali prozivanje svega i svakoga
> bez ikakvog rezona.
Nemo kakis , mi smo Saleta nacionaleta i dochekali i ispratili
ovacijama "Sale grobare" onda kada je protiv nas sutirao trojke
6/5.
košarka.589ognjen.s,
Rezultati 7. kola Evro Lige:
A B
Vareze-Žalgiris 75:84 C.zvezda-Panatinaikos 76:74
Taukeramika-Fenerbahče 63:57 Efes-Makabi 81:74
Autodorožnik-Ortez 83:86 TDK-Cibona 67:79
1. Žalgiris 5 2 1. Panatinaikos 7 0
2. Fenerbahče 4 3 2. Efes 6 1
3. Ortez 4 3 3. TDK 3 4
4. Vareze 3 4 4. Makabi 2 5
5. Taukeramika 3 4 5. Cibona 2 5
6. Autodorožnik 2 5 6. C.zvezda 1 6
C D
Ulker-CSKA 64:91 PAOK-Asvel 65:69
Kinder-Zadar 62:53 Samara-TimSistem 59:71
Olimpijakos-Alba 94:65 Real-Olimpija 67:68
1. Olimpijakos 6 1 1. Real 5 2
2. Kinder 5 2 2. Asvel 5 2
3. CSKA 4 3 3. Olimpija 5 2
4. Ulker 4 3 4. TimSistem 3 4
5. Zadar 2 5 5. PAOK 3 4
6. Alba 0 7 6. Samara 0 7
C.zvezda: Rakočević 20, Bolić 20, Stanojević 12, Jestratijević 8, Topić 7,
Popović 5, Radmanović 2
košarka.590nemanjja,
Citam u novinama kako je Bodiroga "uvredjen" skandiranjem tipa
"Bodiroga je grobar". Bar sam ja mali milion puta i cuo i video
Bodirogu kako se hvali da je veeeliki grobar. Stvarno smesno.
Decko je ok, ali mi smeta ta njegova dvolicnost.
košarka.591nikolaj,
-> #590, nemanjja> Decko je ok, ali mi smeta ta njegova dvolicnost.
To nije dvolicnost..
Nije se on bunio shto su mu skandirali da je grobar vec su mu
upucivali druge povike koje se ne upucuju jednom reprezentativcu,
bez obzira za koga navija..
košarka.592ruby.rod,
-> #590, nemanjja=> Citam u novinama kako je Bodiroga "uvredjen" skandiranjem tipa
=> "Bodiroga je grobar".
A i Rađu ste verovatno vređali skandiranjem "Rađa je Hrvat". ;)
Znaš ti vrlo dobro da su skandiranja tipa "Grobarska _pi*ko_"
ono što je njega uvredilo.
košarka.593kiki,
-> #592, ruby.rod> A i Rađu ste verovatno vređali skandiranjem "Rađa je Hrvat". ;)
Ako ti misliš da je ovo što si napisao, vredjanje za njega.. onda
svaka čast.
košarka.594ruby.rod,
-> #593, kiki=> > A i Rađu ste verovatno vređali skandiranjem "Rađa je Hrvat". ;)
=>
=> Ako ti misliš da je ovo što si napisao, vredjanje za njega.. onda
=> svaka čast.
Rekao bih da nisi baš najbolje shvatio šta sam želeo da kažem. ;)
Sledeći put makar pokušaj da razmisliš pre nego što lupiš reply.
košarka.595lboki,
Partizan : AEK
87 82
komentator : " Dejan Tomasevic, centralna figura ove utakmice..."
faca :)
košarka.596corgan,
-> #595, lbokiNema,mi smo prvi u nashoj grupi,a pogledaj Zvezdu.
Ja koji sam grobar,tako sam se radovao sto je zvezda shampion zato sto sam
znao da ce da ispushe u ligi shampiona,a Partizan da hara u kupu Saporte.
košarka.597ognjen.s,
Rezultati 8. kola Kupa Rajmonda Saporte:
C D
Budućnost-Pamesa 71:78 Partizan-AEK 87:82
Sent Polten-Ejlat 93:72 Pivovarna-Pakš 99:87
Slask-Broćeni 76:67 Zagreb-TOPO 73:62
1. Pamesa 8 0 1. Partizan 7 1
2. Slask 5 3 2. AEK 6 2
3. Budućnost 4 4 3. Pivovarna 6 2
4. Broćeni 3 5 4. Zagreb 3 5
5. Sent Polten 2 6 5. TOPO 1 7
6. Ejlat 2 6 6. Pakš 1 7
Partizan: Tomašević 25, Čubrilo 18, Đokić 16, Varda 11, Vidačić 7,
Radošević 5, Ilijevski 2, Stevanović 2, Lukovski 1
Budućnost: Šćepanović 23, Topalović 17, Bulatović 12, Bošković 8, Ćeranić 4,
Pajović 3, Vukčević 2, Radunović 2
košarka.598ognjen.s,
Parovi 1/16 finala Kupa Radivoja Koraća (9. i 16. 12.):
Alita LTU - Galatasaraj TUR
Keravnos CYP - Suner BEL
Forum ESP - Bešiktaš TUR
Bamberg GER - Brotnjo BSH
Benston CRO - Estudijantes ESP
Pogon POL - Bon GER
Krka SLO - Barselona ESP
Iraklio GRE - Arsenal RUS
RADNIČKI YUG - Norčeping SWE
R. Emilija ITA - Panionios GRE
Erikson POL - Dižon FRA
Apolon GRE - Rišon ISR
Porto POR - Sijena ITA
Papagu GRE - Sijauli LTU
Alst BEL - Pompea ITA
Neptunas LTU - Darušafaka TUR
U nastavku takmičenja protivnici se sparuju odozgo na dole. Dakle, Radnički
bi (ako prođe) u narednom kolu za protivnika imao pobednika duela
R.Emilija-Panionios.
košarka.599ognjen.s,
Rezultati 8. kola Evro Lige:
A B
Taukeramika-Vareze 75:72 C.zvezda-Efes 71:72
Žalgiris-Autodorožnik 77:62 Panatinaikos-Cibona 83:70
Fenerbahče-Ortez 78:71 Makabi-TDK 81:55
1. Žalgiris 6 2 1. Panatinaikos 8 0
2. Fenerbahče 5 3 2. Efes 7 1
3. Ortez 4 4 3. Makabi 3 5
4. Taukeramika 4 4 4. TDK 3 5
5. Vareze 3 5 5. Cibona 2 6
6. Autodoržnik 2 6 6. C.zvezda 1 7
C D
Ulker-Olimpijakos 79:89 Samara-Real 88:109
CSKA-Zadar 66:68 Olimpija-PAOK 84:68
Alba-Kinder 75:72 TimSistem-Asvel 84:61
1. Olimpijakos 7 1 1. Real 6 2
2. Kinder 5 3 2. Olimpija 6 2
3. CSKA 4 4 3. Asvel 5 3
4. Ulker 4 4 4. TimSistem 4 4
5. Zadar 3 5 5. PAOK 3 5
6. Alba 1 7 6. Samara 0 8
C.zvezda: Topić 18, Rakočević 17, Jestratijević 13, Stanojević 9, Peković 8,
Popović 4, Pavićević 2
košarka.600stefan,
U poslednjoj utakmici 8. kola JUBA lige Partizan je pobedio Beopetrol
sa 93:71 (46:32). E sad, ne bih ja ovo ni pisao ;) da najefikasniji igrač
utakmice Miroslav Radošević nije svojih 30 poena postigao sa procentom šuta
od 100% što je svakako trebalo zabeležiti.
košarka.601ognjen.s,
-> #600, stefan> U poslednjoj utakmici 8. kola JUBA lige Partizan je pobedio Beopetrol
> sa 93:71 (46:32). E sad, ne bih ja ovo ni pisao ;) da najefikasniji igrač
> utakmice Miroslav Radošević nije svojih 30 poena postigao sa procentom
> šuta od 100% što je svakako trebalo zabeležiti.
Imao sam sreće da prisustvujem ovoj Radoševićevoj simultanci, pa da dodam
da je imao još i 8 asistencija (Partizan čak 23, skoro polovina poena),
4 skoka i par ukradenih lopti. Bacanja 6-6, dvojke 9-9 i trojke 2-2. Inače,
meč su posmatrali Duda i Željko, pa je moguće da mu je to bio ekstra motiv.
košarka.602junior,
-> #601, ognjen.s> 4 skoka i par ukradenih lopti. Bacanja 6-6, dvojke 9-9 i trojke
> 2-2. Inače, meč su posmatrali Duda i Željko, pa je moguće da mu
> je to bio ekstra motiv.
Džaba, kad ga opet nisu pozvali u reprezentaciju.
Nije mi samo jasno, na koji fazon su na spisku Jestratijevič, Lukovski
i Čubrilo, a nema Radoševića. Ok, jeste da bekova već imamo dosta, ali
ne pozvati njega, a pozvati ove čobane .. jezivo.
košarka.603morkin,
-> #602, junior> Nije mi samo jasno, na koji fazon su na spisku Jestratijevič,
> Lukovski i Čubrilo, a nema Radoševića. Ok, jeste da bekova već imamo
> dosta, ali ne pozvati njega, a pozvati ove čobane .. jezivo.
A, da... Obradović i Ivković ne valjaju, a Santrač valja...
;)
košarka.604junior,
-> #603, morkin> A, da... Obradović i Ivković ne valjaju, a Santrač valja...
Uvek ću se ja odreći Radoševića, ako će nas to dovesti do zlata ;)
A ako postoji čovek kome verujem, to je Obradović (Duda manje-više).
A o Santraču, u prigodnoj temi .. samo što ću ti reći - koji trener
je više ostvario za svoje 3 prve godine treniranja?
košarka.605rades,
FIBA je donela odluku da dozvoli nasim igracima sa grckim pasosima
da igraju za Jugoslaviju. Igraci (njih 7 - Stojakovic, Gurovic,
Tomic...) treba da do februara '99 donesu odluku da li zele da
igraju za Jugoslaviju ili za Grcku.
košarka.606vdunic,
Partizan-Pivovarna Laško 89:68 (44:41)
Partizan je lako i ubedljivo savladao Pivovarnu i pokazao razliku u klasi
izmedju jugoslovenske i slovenačke košarke. Osim u prvih nekoliko minuta
meča kada se vodilia ravnopravna borba Partizan je lako probijao odbranu
Slovenaca, a u fazi odbrane relativno lako blokirao napade pivara koje su
Čubrilo i Radošević sa lakoćom i kontranapadima pretvarali u poene. U
posledjih pet minuta igre Lučić je na parket poslao rezerviste što su gosti
iskoristili i za 3 minuta postigli 15 poena i smanjili razliku na svega 3
poena. U drugom poluvremenu Partizan je opet pojacao ritam i razlika je uz
efektnu igru ponovo rasla iz minuta u minut. Odlične partije pružili su
Radošević sa nekoliko efektnih poteza, efikasni i racionalni Čubrilo i mladi
Vladimir Vidačić koji je iako ne preterano visok podelio cak 5 'banana'.
Partizan je obezbedio prvo mesto u grupi. Dejan Tomasević je po ko zna koji
put napravio incident, upustio se u verbalni duel sa trenerom Lučićem i
prema izjavama Laleta Lučića biće kažnjen sa 20.000dm.
Partizan - Ilijevski, Đokić 3, Čubrilo 17, Stevanović 6, Gilić 7, Vidačić 13,
Tomašević 6, Radošević 12, Lukovski 21, Peković 4
Pivovarna - Jurak 18, Doncic 8, Cop 1, Lisica 18, Starovasnik, Bećirović 12,
Kazaferović, Drakšić 10, Kunc 1, Miletić
Budućnost-SLASK 89:82 (45:41)
Budućnost je sigurnom igrom došla do pobede koja donosi drugo mesto u grupi
i obezbeđuje da se naši klubovi ne mogu sastati u 1/16 finala.
Budućnost - Sćepanović 27, Pajović 24, Bošković 6, Radonjić, Vukčević 9,
Ceranić 4, S. Radunović 12, Topalović 7, Ostojić
SLASK - Smit 10, Miglinikas 18, Krzvakata, Kuzrimos, Zielinski 12, Vipcik 8,
Vizek 3, Kristof 13, Meknil 6, Ivskovski 7
košarka.607ognjen.s,
KRK: Radnički-Norčeping 107:93
EL: Cibona-Efes 76:70