košarka.608nikolaj,
-> #607, ognjen.s> EL: Cibona-Efes 76:70
Znaci ispusili smo za evropsku ligu sledece godine..
košarka.609rades,
-> #606, vdunic
> Partizan je obezbedio prvo mesto u grupi.
Moram da te ispravim - prvo mesto nije obezbedjeno. U slucaju
poraza u Finskoj (a o tome se prica da bi se u kasnijem
kosturu izbegli Beneton, Tofas...), a pobede AEK-a - Partizan
ce biti drugi (AEK je vecom razlikom pobedio Partizan u Atini).
košarka.610ognjen.s,
Makabi-C.zvezda 78:59
košarka.611vdunic,
Danas i sutra 10. kolo WInston YUBA lige.
Parovi:
FMP Železnik-Hemofarm,
Budućnost-Beobanka,
Iva-Radnički,
Partizan-Zdravlje,
Spartak-Crvena Zvezda (nedelja),
Beopetrol-Lovćen (nedelja).
Derbi u Podgorici gde trenutni lider dočekuje posrnulu ekipu Beobanke.
U Crvenoj Zvezdi veliki žal za odličnom partijom iz prvih tridesetak
minuta koje je upropastila više nego očajna partija u završnici.
Celnici šampiona ipak optimisti u nadi da ce Zvezda uspeti da sačuva
jedno mesto u Evro-ligi.
košarka.612junior,
-> #611, vdunic> Danas i sutra 10. kolo WInston YUBA lige.
Ima li rezultata?
košarka.613nikolaj,
Zvazda pukla od Spartaka..
košarka.614vdunic,
Rezultati 10. kola Winston YUBA lige
Partizan-Zdravlje 95:77
Budućnost-Beobanka 89:66
Iva-Radnički 73:85
FMP-Hemofarm 76:74
Spartak-Crvena Zvezda 89:83
Beopetrol-Lovćen 81:68
Tabela
Budućnost 815:695 20
Partizan 848:723 17
Crvena Zvezda 773:714 17
Radnički 792:755 17
FMP Železnik 736:713 15
Beopetrol 794:772 15
Spartak 756:753 15
Beobanka 718:752 14
Lovćen 634:670 14
Hemofarm 713:720 13
Zdravlje 671:777 12
Iva 713:919 11
košarka.615vdunic,
Spartak-Crvena Zvezda 89:83 (46:46)
Pred 3000 gledalaca Spartak je uspeo da napravi iznenađenje i da u
jednoj neizvesnoj utakmici savlada favorizovanu ekipu Crvene Zvezde.
Sredinom drugog poluvremena Zvezda se rezultatski odmiče, ali 5 minuta
kasnije Spartak hvata priključak. Koševima Markovića i Čanka, tri minuta
pre kraja, domaći stižu do prednosti od osam koševa (79:71) i ne
ispuštaju je do kraja.
Spartak - Đurić 17, Vojnić, Pokrajac 18, Matić 4, Bjelica,
Maljković 10, Sirovina, Marković 22, Vuletić 2, Čanak 16.
Crvena Zvezda - Vidačić, Pavićević 2, Rakočević 24, Peković 7,
Cvetković, Stanojević 14, Bolić 4, Radmanović , Jestratijević 2,
Popović 14, Topić 16.
košarka.616gligo,
-> #615, vdunic> Spartak-Crvena Zvezda 89:83 (46:46)
E, stvarno se blam od tima...
Zakucani ste za dno Evro-lige, ispali ste iz Kupa, a u prvenstvu
ste cetvrti i cini se da igrate sve losije i losije...
Jos samo i trenera da smenite...
košarka.617stefan,
Košarkaš Budućnosti, Nikola Bulatović, osuđen je na tri godine zatvora.
košarka.618vdunic,
Nikola Bulatović osuđen je odlukom Okružnog suda na tri godine
zatvora zbog silovanja maloletnice. Incident se dogodio pre nesto
više od godinu dana, a Bulatović se izjasnio kao nevin. Njegovi
advokati uložiće žalbu Vrhovnom sudu, a do pravosnažnosti presude
Bulatović će biti na slobodi.
košarka.619vdunic,
Partizan večeras u 20.15h igra poslednju utakmicu u grupi D protiv
finske ekipe TOPO. Pobedom nad Fincima crno-beli bi osigurali prvo
mesto i izbegli Budućnost u sledećem krugu. TOPO zauzima poslednje
mesto u grupi sa samo jednom pobedom, ali su sve utakmice na domaćem
terenu izgubili sa malom koš razlikom.
Budućnost će pokušati da opravda dobre igre u šampionatu Jugoslavije
dobrim rezultatom u Evropi. Pobedom nad Sent Poltenom (Austrija)
Podgoričani bi osigurali drugo mesto u grupi i lakšeg protivnika u
sledećem kolu.
Na pomolu je i zanimljiva zamena između Spartaka i Partizana. Vladimir
Vidačić, bivši igrač Subotičana voljan je da se vrati u klub u kom
je igrački stekao afirmaciju. Spartak bi u zamenu za njega u Beograd
poslao Dragana Markovića, talentovanog krilnog igrača koji želi
da se dokaže u velikom klubu. Čini se da će ova zamena biti i
sprovedena u delo s obzirom da su sve zainteresovane strane spremne
da se dogovore.
košarka.620kiki,
-> #616, gligo> Jos samo i trenera da smenite...
E jebi*a, nije sve u treneru.. dok se sami igrači ne probude, neće ih
niko spasti. Šta da kažem, bruka & sramota! Kad čoveka neće završnica
pa to ti je. Ispadne sad da nas je Zagreb usr*o ;)
košarka.621gligo,
-> #619, vdunic> Na pomolu je i zanimljiva zamena izmedu Spartaka i Partizana.
> Vladimir Vidacic, bivsi igrac Suboticana voljan je da se vrati
> u klub u kom je igracki stekao afirmaciju. Spartak bi u zamenu
> za njega u Beograd
Vladimir Djokic je u pitanju. A cisto sumnjam da ce Partizan pored
Brkica i Radosevica, trpeti jos i jednog Markovica.
A s' druge strane, ko je alternativa Lukovskom? Ilijevski?
Smesno...
košarka.622nikolaj,
Cetiri najbolja kosarkasa Evrope nashi:
1.Rebraca
2.Bodiroga
3.Danilovic
4.Savic
Dodushe,Danilovic je dobio najvise glasova trenera,dok su novinari
vecinom glasali za Rebracu..
košarka.623vdunic,
Na kraju svake godine treneri i novinari glasaju za najboljeg
trenera i igrača starog kontinenta. U anketi poznatog mesečnika
"FIBA Basketbol" za najboljeg igrača Evrope proglašen je Zeljko
Rebrača. Najozbiljniji konkurent, po oceni novinara, je bio MVP
grčkog prvenstva Dejan Bodiroga dok su treneri bili na strani Predraga
Danilovića. Međutim novinari su mnogo vise glasova dali Rebrači
nego Daniloviću tako da je mladi centar jugoslovenske reprezentacije
zaseo na pobednički tron. Italijan Etore Mesina, koji je sa ekipom
Kindera osvojio titulu šampiona Evrope i italijansko prvenstvo,
proglašen je za najboljeg trenera Evrope i to ispred našeg Zeljka
Obradovića.
Igrači
1- Zeljko Rebrača
2- Dejan Bodiroga
3- Predrag Danilović
Treneri
1- Etore Mesina
2- Zeljko Obradović
3- Joanis Joanidis
košarka.624vdunic,
TOPO-Partizan 71:82(40:38)
Partizan je rutinskom pobedom u Finskoj osvojio nova dva boda i prvi
krug Kupa Rajmonda Saporte završio na čeonoj poziciji.U prvom
poluvremenu domaći košarkaši su šutevima za tri poena održavali
ravnotežu. U drugom delu igre Partizan je zaigrao čvršću odbranu što je
nakon pet minuta donelo rezultatski višak koji do kraja nisu ispuštali.
U šesnaestini finala košarkaši Partizana će se sastati sa ekipom Broćeni
(Riga) koja je zauzela četvrto mesto u grupi "C". U koliko crno-beli prođu
Broćeni u osmini finala bi se mogli sastati sa pobednikom duela
Kovinotehna (Slovenija)-Turk Telekom (Turska) za koju igra nas Mirko
Milićević.
TOPO - Ričardson 9, Li 11, Klinga 5, Makinen 6, Hautala 2, Pekonen 13,
Matanen 12, Mojola 3, Lukonen 11.
Partizan - Đokić 9, Čubrilo 14, Stevanović 2, Gilić 8, Varda, Vidačić,
Tomašević 27, Radošević 19, Lukovski 3, Peković.
košarka.625vdunic,
Budućnost-Sent Polten 95:69(40:30)
U poslednjem meču "C" grupe Budućnost je na svom terenu savladala
ekipu Sent Polten-a i zauzela drugo mesto. Budućnost je sredinom
prvog poluvremena stigla do deset poena viška i sa tom prednošću se
i otišlo na odmor. U drugom delu igre domaći su uz egzibicionu
igru povećavali prednost. Dragan Vukčević je tokom celog meča,
a naročito u drugom poluvremenu, predstavljao najveći problem
gostujuće ekipe. Podgoričani su tako u možda najboljoj igri u ovom
takmičenju stigli do šesnaestine finala u kome će se sastati
sa grčkim AEK-om. U slučaju da eliminišu AEK, Budućnost bi se
sastala sa boljim iz duela Slovakofarma (Slovačka)-Soni (Italija).
Budućnost - Šćepanović 18, Pajović 3, Bošković 12, Radonjić 3,
Vukčević 28, Ceranić 2, S. Radunović 4, Topalović 8, Ostojić 1.
Sent Polten - Lamot 25, Trijemstra 6, Vašanbak 11, Novbron 23,
Nuster 2, Karolev 2, Karling, Jordan, Aselbang.
košarka.626kiki,
-> #623, vdunic> Igrači
> 1- Zeljko Rebrača
> 2- Dejan Bodiroga
> 3- Predrag Danilović
> Treneri
> 2- Zeljko Obradović
Samo da se zna ko HARA (j)Evropom! :)
košarka.627gligo,
-> #623, vdunic> 1- Zeljko Rebraca
> 2- Dejan Bodiroga
Uh, ovaj Rebraca je postao i previse surov za evropske centre.
Jedini sledeci korak je NBA, jer ovde ocigledno stagnira.
košarka.629legolas,
Evo malo slika sa Zvezda - TDK
Mnogo je jak onaj Rakocevic!
cztdk.zipkošarka.630papa.smurf,
Zvezda - TDK Manresa 88:60 (41:24)
Meni nije jasno kako smo mi od ovih čobana izgubili tamo. Igrali
smo noćad samo dobro u odbrani, u napadu solidno, ali su nam trojke
bile katastrofalne (u prvom poluvremenu mislim da nismo pogodili
nijednu)... Ipak, ovi kreteni nisu mogli koš da daju iz normalne
akcije, već su sve "umuljavali" pa i nisu mogli više od ovoga. :)
Sada, u novoj grupi smo Cibona, TDK i mi, a sa obe ekipe imamo
bolji međusobni skor. :)
košarka.631giovanni,
-> #621, gligoĘ? A s' druge strane, ko je alternativa Lukovskom? Ilijevski?
Ę? Smesno...
Šta, bre, smešno? Ilijevski već sad pokazuje da će za Lukovskog biti
tata, samo da napuni bar 19 godina. ;)
košarka.632ognjen.s,
Rezultati 10. kola Evro Lige:
A B
Taukeramika-Autodorožnik 82:78 C.zvezda-TDK 88:60
Ortez-Žalgiris 56:66 Cibona-Makabi 78:60
Vareze-Fenerbahče 92:78 Efes-Panatinaikos 53:80
1. Žalgiris 8 2 1. Panatinaikos 10 0
2. Fenerbahče 6 4 2. Efes 7 3
3. Ortez 5 5 3. Makabi 4 6
4. Taukeramika 5 5 4. Cibona 4 6
5. Vareze 4 6 5. TDK 3 7
6. Autodorožnik 2 8 6. C.zvezda 2 8
C D
Ulker-Kinder 49:60 Samara-PAOK 84:77
Olimpijakos-CSKA 74:76 Asvel-Olimpija 77:68
Zadar-Alba 79:82 Real-TimSistem 65:69
1. Olimpijakos 8 2 1. Olimpija 7 3
2. Kinder 7 3 2. Asvel 7 3
3. CSKA 5 5 3. Real 6 4
4. Ulker 4 6 4. TimSistem 5 5
5. Zadar 3 7 5. PAOK 4 6
6. Alba 3 7 6. Samara 1 9
C.zvezda: Rakočević 28, Bolić 21, Stanojević 17, Topić 8, Jestratijević 6,
Pavićević 5, Popović 3
košarka.633ognjen.s,
Evo kako izgledaju novoformirane grupe Evro Lige i raspored utakmica:
E F
1. Žalgiris 8 2 1. Panatinaikos 10 0
2. Fenerbahče 6 4 2. Efes 7 3
3. Ortez 5 5 3. Taukeramika 5 5
4. Cibona 4 6 4. Makabi 4 6
5. TDK 3 7 5. Vareze 4 6
6. C.zvezda 2 8 6. Autodorožnik 2 8
7.1. i 4.2.
C.zvezda-Žalgiris Autodorožnik-Panatinaikos
TDK-Fenerbahče Vareze-Efes
Cibona-Ortez Taukeramika-Makabi
14.1. i 11.2.
Žalgiris-TDK Panatinaikos-Vareze
Fenerbahče-Cibona Efes-Taukeramika
Ortez-C.zvezda Makabi-Autodorožnik
21.1. i 18.2.
Cibona-Žalgiris Taukeramika-Panatinaikos
C.zvezda-Fenerbahče Autodorožnik-Efes
TDK-Ortez Vareze-Makabi
G H
1. Olimpijakos 8 2 1. Olimpija 7 3
2. Kinder 7 3 2. Asvel 7 3
3. TimSistem 5 5 3. Real 6 4
4. CSKA 5 5 4. Ulker 4 6
5. PAOK 4 6 5. Zadar 3 7
6. Samara 1 9 6. Alba 3 7
Samara-Olimpijakos Alba-Olimpija
PAOK-Kinder Zadar-Asvel
TimSistem-CSKA Ulker-Real
Olimpijakos-PAOK Olimpija-Zadar
Kinder-TimSistem Asvel-Ulker
CSKA-Samara Real-Alba
TimSistem-Olimpijakos Ulker-Olimpija
Samara-Kinder Alba-Asvel
PAOK-CSKA Zadar-Real
košarka.634ognjen.s,
Liste strelaca tri naša najbolja kluba posle prvog kruga Evro kupova:
C.zvezda Partizan Budućnost
Stanojević 144 Tomašević 162 Šćepanović 183
Topić 130 Čubrilo 153 Bulatović 144
Rakočević 108 Radošević 143 Vukčević 109
Bolić 87 Lukovski 124 Pajović 82
Jestratijević 79 Brkić 64 Topalović 82
Popović 41 Gilić 61 Ćeranić 54
Peković 41 Vidačić 39 Bošković 49
Pavićević 30 Stevanović 36 Radonjić 43
Radmanović 23 Đokić 35 Radunović 33
Vidačić 12 Varda 20 Ostojić 1
Peković 7
Ilijevski 6
košarka.635giovanni,
-> #623, vdunicĘ? 1- Zeljko Rebrača
Ę? 2- Dejan Bodiroga
Ę? 3- Predrag Danilović
Zaboravio si četvrtog sa liste:
4- Zoran Savić
košarka.636giovanni,
-> #630, papa.smurfĘ? Sada, u novoj grupi smo Cibona, TDK i mi, a sa obe ekipe imamo
Ę? bolji međusobni skor. :)
Mnogo će to da vam znači... Treba da imate bar jednu pobedu više od TDK
da bi izbegli poslednje mesto a nije mi jasno kako ćete to da izvedete
protiv ekipa kakve su Žalgiris (posebno ako im se priključi Sabonis),
Bešiktaš (koji je možda i jači od Efesa) i Ortez.
košarka.637vdunic,
Vlade Divac je najavio mogućnost da u sledećih nekoliko dana potpiše
ugovor sa jednim evropskim klubom. U igri su Barselona, Kinder, Efes,
Real, Olimpijakos i još neki poznati učesnici Evro lige. Divac kaže da
će u izboru nove sredine presudni biti kvalitet života i ambicije
kluba i da je visina ugovora u drugom planu. Ukoliko u sledećih
nekoiko dana dođe do dogovora igrača i vlasinaka NBA klubova,
odnosno do okončanja "lokauta", naš reprezentativac će ipak ostati
u Americi.
košarka.638vdunic,
Crvena zvezda-TDK Manresa 88:60(41:24)
U zanimljivoj ali ne preterano kvalitetnoj predstavi Crvena Zvezda
je uspela da zabeleži i drugu pobedu u Evro ligi, prvu u Beogradu.
Savladan je španski šampion TDK Manresa i to više nego ubedljivo,
sa 28 poena razlike, čime je nadoknađen minus od 15 poena iz prvog
susreta i ukoliko ova dva tima na kraju budu imali isti broj bodova
Crvena Zvezda bi bila bolje plasirana. To je ujedno i najveći značaj
sinoćne pobede do koje su crveno-beli stigli mnogo lakše nego sto se
mislilo. Od samog starta Zvezda je povela i već u 17. minutu stigla
do vođstva od 16 poena. mnogi od 3.500 gledalaca u Pioniru su se
zabrinuli pošto je do kraja ostalo vise od 20 minuta i mnogo vremena
za Špance da se konsoliduju i smanje razliku. Međutim, kako u ekipi
španskog šampiona sinoć nije bilo igrača koji je u stanju da pogodi
dva vezana šuta niti da stane na loptu kada je potrebno, prednost
našeg tima rasla je iz minuta u minut i na kraju stala na odličnih +28.
Najefikasniji ali ne i najbolji u Zvezdi bio je Rakočević koji je
postigao 28 poena. Igrač odluke bio je Zlatko Bolić koji je zabeležio
21 poen i imao 5 skokova a standardno dobar bio je i Stanojević
sa 17 poena i 9 skokova (7 u napadu). Ostali su solidno odradili
svoj deo posla i treneru Antoniću nije ostalo ništa do da čestita
svojim izabranicima na dobroj partiji ali i da ih opomene da ova
pobeda sama po sebi ne znači ništa i da će vrednost dobiti tek
ukoliko crveno-beli nastave sa dobrim igrama i pobedama u Evropi.
Sledeći protivnik je litvanski Žalgiris, najboljeplasirana ekipa
u grupi A. Pored Litvanaca u istu grupu sa Zvezdom, TDK Manresom
i Cibonom dolaze i turski Fenerbahče i francuski Ortez. Bodovi se
prenose, a posle šest odigranih kola u ovom delu četri najbolje idu
u plej-of dok poslednje plasirana ekipa gubi mesto za svoju zemlju u
narednom izdanju Evro lige.
košarka.639miskop,
-> #623, vdunic>> Na kraju svake godine treneri i novinari glasaju za najboljeg
>> trenera i igrača starog kontinenta.
>> Igrači
>> 1- Zeljko Rebrača
>> 2- Dejan Bodiroga
>> 3- Predrag Danilović
Samo da dodam da je četvrti Zoran Savić, a peti Dino Rađa.
A ostalih pet igrača (6-10) su sledeći:
6. Antoan Rigodo (Kinder)
7. Vasilij Karasev (CSKA)
8. Karlton Majers (Timsistem)
9. Predrag Stojaković (Sakramento)
10. Alberto Ereros (Real Madrid)
košarka.640gligo,
-> #636, giovanni> Mnogo ce to da vam znaci... Treba da imate bar jednu pobedu
> vise od TDK da bi izbegli poslednje mesto a nije mi jasno kako
> cete to da izvedete protiv ekipa kakve su Zalgiris (posebno ako
> im se prikljuci Sabonis), Besiktas (koji je mozda i jaci od
> Efesa) i Ortez.
Bice vrlo tesko.
Prosto je neverovatno koliko dobrih igraca imaju ove ekipe.
Zalgiris je potpisao sa Edney-em, bivsim plejem Bostona, imaju
Stormbergasa, Zukauskasa ;), a na klupi im sedi Zidek. ;)
I jos kad im stigne Sabonis, lele vama...
Fenerbahce je vratio Milica i Tabaka iz NBA, imaju onog Mcrae-a_
_neizivljenog crnca, ali vrlo slabo igraju u gostima.
Za Ortez samo napomena da im je Zalgiris juce prekinuo seriju
od 43 uzastopne pobede na domacem parketu.
Realno, Zvezda do kraja nema sta da trazi, treba ocekivati
gresku Spanaca, ali ni to vam ne ide na ruku jer im se posle
povrede, ovih dana u tim vraca najbolji igrac Williams.
košarka.641junior,
-> #640, gligo> Fenerbahce je vratio Milica i Tabaka iz NBA, imaju onog
> Mcrae-a_ _neizivljenog crnca, ali vrlo slabo igraju u gostima.
Na svu sreću pa su Mahmuda šutnuli :) Sa njim tek ne bi imali
šta da tražimo. Mada, biće interesantno ako sezone ne bude, gde
će recimo Olowokandi da ode (sigurno negde u Tursku;).
> Realno, Zvezda do kraja nema sta da trazi, treba ocekivati
> gresku Spanaca, ali ni to vam ne ide na ruku jer im se posle
> povrede, ovih dana u tim vraca najbolji igrac Williams.
Samo da se momci oslobode pritiska, i može uvek nešto da se uradi.
Kad pogledaš da smo 4 tekme izgubili sa 3 i manje razlike, onda
shvatiš koliko neiskustvo uzima danak kod nas. Valjda će malo da
se oslobode, valjda će jednom i da ih prosere, jer do sad, kroz
celu Evro-ligu, ne sećam se kad smo trojke šutirali preko 30%, a
to je kao trebalo da bude naše najjače oružje.
Ništa, sve ćemo videti sledeće godine .. a ko zna, možda Zvezda i
dovede neko pojačanje (Divca?;).
košarka.642vdunic,
Danas i sutra utakmice 10. kola Winston YUBA lige
Parovi:
Zdravlje-Beopetrol,
Hemofarm-Partizan,
Beobanka-Spartak,
Lovćen-Budućnost,
Crvena Zvezda-Iva,
Radnički-FMP Železnik (nedelja).
Posle dužeg perioda na terenu će se pojaviti i kapiten Partizana,
Haris Brkić. Crvena Zvezda slavi uspeh protiv TDK Manrese i
ističe da ce se do zadnje utakmice boriti za što bolji plasman.
Sledi period u kome će klubovi moći da licenciraju nove igrače
za Evro-ligu, a zbog lok-auta očekuje se veliki priliv kvalitetnih
igrača u Evropu. Žalgiris objavio da je postigao dogovor sa
Arvidasom Sabonisem da ukoliko ne bude NBA lige, centar litvanske
reprezentacije pojača redove Žalgirisa, Litvanci će biti mnogo
jači nego do sada.
Za 23. decembar zakazan all-star utakmica najboljih jugoslovenskih
igrača. Selektori Miroslav Nikolić i pomoćnik Aca Petrović, a
protivničku ekipu predvodice Jovica Antonić i Rajko Toroman.
Na spisku su:
Prva ekipa: Pajović, Topić, Vučurović, Raičević, Čanak, Mitić,
Benčić, Milojević, Bulatović, Bolić, Radonjić, Petrović, Rajevac,
Nadjfeji.
Druga ekipa: Tomašević, Ivanović, Čarapić, Sekularac, Petrović,
Bukumirović, Šćepanović, Rakočević, Topalović, Obradović, Stanojević,
Marković, Nedić, Kuzmanović, Glintić.
košarka.643vdunic,
U derbiju kola Lovćen želi skalp Podgoričana
Preko Budućnosti pred vrata Evrope
Totalni autsajder protiv apsolutnog favorita. Drugim rečima,
Lovcen - Budućnost. Republički derbi u kome Cetinjani ne gaje
velike ambicije, iako su iz Njegoševog grada Podgoričani retko
i teško odnosili bodove. Trener Lovćena Miodrag Kadija o meču
sa neporaženom ekipom na tabeli kaže:
- Sada je druga situacija, u odnosu na ranije sezone, jer ne
možemo sa sigurnošću tvrditi da ćemo pobediti. Ako nam se ukaže šansa
za trijumf verujem da je nećemo propustiti, ali ćemo pokušati da
se za nju izborimo - rekao je Kadija. Cetinjani će i večeras igrati
bez povređenog beka Darka Pekovića, mada jednog od najboljih
igrača Nebojšu Bogavca ne napušta optimizam.
- Skidanjem skalpa Budućnosti ostali bi u trci za plasman u Evropu,
dok bi nas poraz ipak približio borbi za opstanak. Čvrsto sam
uveren da smo bliži ovom prvom, odnosno izlasku na
medunarodnu scenu.
košarka.644vdunic,
Određeni akteri košarkaškog "Belim ol-stara" (sreda - dvorana "Pionir")
Zvezde za dečiju radost
U susret novom "Belim ol-star" susretu, najboljih košarkaša
Winston YUBA lige koji se igra 23. decembra (sreda) u dvorani
"Pionir" (20,30 casova - TV), u organizaciji "Beogradskog trofeja",
juče su u hotelu "Hajat" određeni sastavi ekipa "Nekst" i "Iks drink".
U ekipu "Neksta", koju su birali treneri Miroslav Nikolić i Aco
Petrović igraće: Gavrilo Pajović, Milenko Topić, Željko Vučurović,
Boris Raičević, Nenad Čanak, Slobodan Mitić, Vojkan Benčić,
Dejan Milojević, Nikola Bulatović, Zlatko Bolić, Nikola Jestratijević,
Dejan Radonjić, Veselin Petrović, Branko Rajevac, Stevan Nađfeji.
Treneri "Iks drinka", Jovica Antonić i Rajko Toroman opredelili
su se za sledeće košarkaše: Dejan Tomašević, Marko Ivanović,
Ranko Čarapić, Mladen Šekularac, Vladimir Petrović, Nenad Bukumirović,
Vlado Šćepanović, Igor Rakočević, Željko Topalović, Bojan
Obradović, Jovo Stanojević, Dragan Marković, Dušan Nedić, Vladimir
Kuzmanović i Aleksandar Glintić.
U "ol-star" sastave nisu birani prvotimci Partizana koji će tada
učestvovati na božićnom turniru u Madridu. Utakmicu će suditi
beogradski internacionalci Belošević i Jovčić, a posle košarkaškog
spektakla, u diskoteci "XL" biće upriličena velika žurka sa
ucesnicima: Anom Stanić, Montenigersima i Ksenijom Pajčin.
Egzibiciona utakmica ove godine posvećena je deci Jugoslavije.
košarka.645vdunic,
U KK Partizan zadovoljni rezultatima u prvom delu sezone,
ali najavljuju bolje igre Crno-belo prolece
BEOGRAD - Onako kako dolikuje najvećim svetskim košarkaškim
klubovima Partizan je juče na velelepnoj konferenciji za štampu
obeležio uspešan prvi deo sezone. U organizaciji generalnog
sponzora "Cepter-Internacional" velikom broju novinara i prijatelja
kluba u sali "Njujork" hotela "Interkontinental" obratili su
se predsednik Partizana Boriša Vuković, sportski direktor Dragan
Todorić, trener Vladislav Lučić, kapiten Haris Brkić, kao i
generalni direktor firme "Cepter", Jauković.
- Najvažnije je da smo prvi ciklus Kupa Rajmonda Saporte
završili na prvom mestu grupe "D". Naš cilj je jasan a to je
plasman u polufinale, a ukoliko nam se ukaže šansa pokušaćemo i
da osvojimo ovo renomirano takmičenje - istakao je predsednik
crno-belih Boriša Vuković.
Generalni direktor "Ceptera", gospodin Jauković, istakao
je zadovoljstvo saradnjom sa Partizanom, najavivši novine i
organizovanje nagradne igre za navijače.
- Želimo da mečeve Partizana pretvorimo u prave spektakle.
Smatraju nas najboljima u oblasti kojom se bavimo, pa je red
da budemo uz najbolji sportski klub.
Dragan Todorić, sportski direktor Partizana, istakao je da Partizan
ima kvalitetne igrače i stručni štab za igru na sva tri fronta.
- Pružićemo sve od sebe da u domaćem prvenstvu odigramo još bolje.
Želimo Kup Jugoslavije, a dodao bih da u vitrini već imamo
trofeje Kupa šampiona, Kupa Radivoja Koraća i nedostaje nam
samo onaj namenjen pobedniku Kupa osvajača Kupova. Na kraju
konferencije svi igrači dobili su nagrade, a diplome su poneli
novinari RTS-a, SOS-a, BK, Večernjih novosti kao i "Blic"-a.
košarka.646papa.smurf,
-> #636, giovanni* Mnogo će to da vam znači... Treba da imate bar jednu pobedu više od
* TDK da bi izbegli poslednje mesto a nije mi jasno kako ćete to da
* izvedete protiv ekipa kakve su Žalgiris (posebno ako im se priključi
* Sabonis), Bešiktaš (koji je možda i jači od Efesa) i Ortez.
Ukoliko mi ponovimo igru koju smo pružili protiv Panatenaikosa
u svim mečevima kod kuće i pobedimo bar jednu na strani, mislim
da možemo da dođemo do npr. 4. mesta. Mislim, vi možete da za*ebavate
koliko hoćete, ali ste i sami svesni da broj pobeda nije realan
u odnosu na igru koju je Zvezda pokazala u evro-ligi. Raspored je bio
katastrofalan, poraz od Cibone u utakmici bez publike je uslovio
dalja događanja. Sada predstoji pauza koju Zvezda mora da iskoristi da
dovede svoj tim u pravu formu za nastavak lige. Ukoliko to uspemo da
učinimo, za 5. mesto nema bojazni, a za 4. će biti potrebno malo
sreće.
košarka.647papa.smurf,
-> #640, gligo* Zalgiris je potpisao sa Edney-em, bivsim plejem Bostona, imaju
* Stormbergasa, Zukauskasa ;), a na klupi im sedi Zidek. ;)
Jel to beše Tuys Edney? Gledao sam ga juče protiv Orteza. :)
Brz je i precizan, ali često siluje i gubi lopte, tačnije,
to je igrač veoma sličan Rakočeviću (po igri, ne po izgledu). ;)
Ovi ostali nisu ništa bolji od naših igrača... Biće gusto.
* I jos kad im stigne Sabonis, lele vama...
E sad, nadam se da će neko drugi da ga kupi, jer sa njim, ne bismo
zaista imali šanse.
* Fenerbahce je vratio Milica i Tabaka iz NBA, imaju onog Mcrae-a_
* _neizivljenog crnca, ali vrlo slabo igraju u gostima.
Baš to... Kod kuće jesu gadni, ali mislim da su slabiji od Žalgirisa.
P.S. Kao pobedniku prognoze, možete mi verovati... ;) Idemo na
4. mesto na kraju.
košarka.648papa.smurf,
-> #638, vdunic* postigao 28 poena. Igrač odluke bio je Zlatko Bolić koji je
* zabeležio 21 poen i imao 5 skokova a standardno dobar bio je i
* Stanojević sa 17 poena i 9 skokova (7 u napadu). Ostali su solidno
* odradili
Ne znam ko piše ove izveštaje, ali Bolić je ove skokove zabeležio
posle promašenih slobodnjaka protivnika, koji nisu mnogo bitni.
Pored 21 poena, za njegov fenoemenalan učinak su presudne ukradene
lopte. Mislim da je na kraju imao 7-9 komada. :)
košarka.649papa.smurf,
-> #643, vdunic* U derbiju kola Lovćen želi skalp Podgoričana
Lovćen - Budućnost 73:70
Svaka čast momci. :)
košarka.650kiki,
-> #649, papa.smurf> Lovćen - Budućnost 73:70
Jel igrao Bulatović? Ako i jeste, mora da je igrao pod velikom dozom stresa.
Uglavnom, svaka čast lovćenu na pobedi, jer... sve smo bliži fleš-royalu. ;)
košarka.651junior,
-> #649, papa.smurf> Lovćen - Budućnost 73:70
> Svaka čast momci. :)
Ludi su ;)) Ko će kome, ako ne svoj svome :)
Inače, juče u novinama sam pročitao da Budućnost u poslednje 4 godine
nije uspela da pobedi na Cetinju. Trač ili istina? :)
košarka.652gligo,
-> #646, papa.smurf> Mislim, vi mozete da za*ebavate koliko hocete, ali ste
> i sami svesni da broj pobeda nije realan u odnosu na igru
>koju je Zvezda pokazala u evro-ligi.
Znam da ti objektivnost nije jaca strana, ali bar pokusaj. :)
Mislim, koje ste vi to igre pa pruzili u Evro-ligi?
PaoK vas je izgazio i tamo i ovde. Efes vas je izgazio u Turskoj,
a ovde su sve vreme vodili po desetak razlike, da bi ih vi stigli
tek 2 minuta pred kraj posle isljucenja Besoka. Cibona vas je
tukla usred Beograda, a i u Zagrebu bi, da onaj maloumnik nije
promasio oba bacanja kada je vreme vec bilo isteklo.
Makabi vas je lako dobio ovde, dok vas je tamo ponizio.
TDK je smesna ekipa sama po sebi. Od njih izgubiti veci
je blam nego biti 6. u grupi. Mislim, njihov plej ima 42 godine. :)
A tek onaj crnac Mili, on je bre za ispitivanje. :)
I onda nam pricaj o nekoj realnosti. Realnost je da vi dolazite
iz zemlje evropskog i svetskog prvaka, i da ste ono sto ste i
znali, pokazali na parketu. A to sto ste pokazali ogleda se u
vasem plasmanu na tabeli. Uopste vase igre ove godine na
sve tri strane su ocajne. Realnost je da cete ove godine
igrati prvi i poslednji put Evro-ligu, ma sta vi pricali i prepustiti
ucesce onima kojima ambicije nisu prolazak u drugi krug
takmicenja, vec FF.
košarka.653ognjen.s,
-> #651, junior> Inače, juče u novinama sam pročitao da Budućnost u poslednje 4 godine
> nije uspela da pobedi na Cetinju. Trač ili istina? :)
Trač. :) Dobili su ih prošle godine. Imali su samo poraze u Pioniru od
Par i CZ.
košarka.654rades,
-> #646, papa.smurf
> Ukoliko mi ponovimo igru koju smo pruzili protiv Panatenaikosa
> u svim mecevima kod kuce i pobedimo bar jednu na strani, mislim
> da mozemo da dodemo do npr. 4. mesta. Mislim, vi mozete da
> za*ebavate
Ma budite vi samo peti. Nista vise ne trazimo. ;)
košarka.655rades,
-> #650, kiki
>> Lovcen - Buducnost 73:70
>
> Jel igrao Bulatovic? Ako i jeste, mora da je igrao pod velikom
> dozom stresa.
Nije. Povredjen.
košarka.656rades,
-> #651, junior
> Inace, juce u novinama sam procitao da Buducnost u poslednje 4
> godine nije uspela da pobedi na Cetinju. Trac ili istina? :)
Nema sanse. Verovatno si lose procitao - verovatno je pisalo
da "Buducnost tesko odnosi bodove sa Cetinja".
košarka.657vdunic,
Rezultati 11. kola Winston YUBA lige
Crvema Zvezda-Iva 104:74 (48:45)
Beobanka-Spartak 75:77 (39:40)
Hemofarm-Partizan 73:97 (33:49)
Zdravlje-Beopetrol 79:73 (31:23)
Lovćen-Budućnost 73:70 (61:61 35:31)
Tabela
Budućnost 11 10 1 885:768 21
Partizan 11 8 3 945:796 19
C. Zvezda 11 8 3 894:800 19
Radnički 10 7 3 806:772 17
Spartak 11 6 5 833:830 17
Beopetrol 11 5 6 867:851 16
Lovćen 11 5 6 707:740 16
FMP 10 5 5 736:713 15
Beobanka 11 4 7 793:829 15
Hemofarm 11 3 8 786:817 14
Zdravlje 11 3 8 750:850 14
Iva 11 1 10 787:1023 12
košarka.658giovanni,
-> #655, radesĘ? Nije. Povredjen.
Šta mu je povređeno? Sujeta? ;)
košarka.659miskop,
-> #650, kiki>> Jel igrao Bulatović? Ako i jeste, mora da je igrao pod velikom dozom
Axa, igrao je NBA Live 99 u padinjaku. ;))
košarka.660papa.smurf,
-> #652, gligo* PaoK vas je izgazio i tamo i ovde. Efes vas je izgazio u Turskoj,
"Izgazio" nas je ovde sa celih 2 razlike i to smo mi vodili celu tekmu. ;(
* a ovde su sve vreme vodili po desetak razlike, da bi ih vi stigli
* tek 2 minuta pred kraj posle isljucenja Besoka. Cibona vas je
* tukla usred Beograda, a i u Zagrebu bi, da onaj maloumnik nije
* promasio oba bacanja kada je vreme vec bilo isteklo.
E pa tukli bi i mi njih ovde da onaj kreten čamuganski nije pogađao
4 trojke preko ruke, da nismo promašili nekoliko poslednjih napada
dobili bismo još nekoliko utakmica...
* prepustiti ucesce onima kojima ambicije nisu prolazak u drugi krug
* takmicenja, vec FF.
Ako neko gubi više puta u toku godine sa po 25 razlike taj i nije za FF.
;)
košarka.661ognjen.s,
-> #660, papa.smurf>* tek 2 minuta pred kraj posle isljucenja Besoka. Cibona vas je
>* tukla usred Beograda, a i u Zagrebu bi, da onaj maloumnik nije
>* promasio oba bacanja kada je vreme vec bilo isteklo.
>
> E pa tukli bi i mi njih ovde da onaj kreten čamuganski nije pogađao
> 4 trojke preko ruke, da nismo promašili nekoliko poslednjih napada
> dobili bismo još nekoliko utakmica...
Ako ćemo realno, trebalo bi da ste sada na 3 pobede. Četiri meča ste pukli
relativno lako (Efes, PAO, Makabi, TDK - u gostima), jedan dobili ubedljivo
(TDK). Od ovih što su bili tesni, protiv Cibone i PAO-a u Beogradu ste veći
deo utakmice vodili i može se reći da ste nesrećno izgubili. U Zagrebu je
bilo obrnuto, a Efes i Makabi, iako su vas dobili sa malom razlikom, tokom
cele utakmice su imali priličnu prednost. Znači, neki realan skor (da
kažemo po prikazanoj igri, mada u košarci nikad nema nezaslužene pobede kao
što to može biti u fudbalu) bi bio 3-7.
> Ako neko gubi više puta u toku godine sa po 25 razlike taj i nije za FF.
Tolikom razlikom smo pukli samo 2 meča Kinder u Beogradu i CSKA u Moskvi,
pri čemu smo prethodno Ruse u Beogradu rasturili, pa kad smo već videli
da pucamo čuvali smo se za majstoricu. ;) Što se tiče ostalih mečeva u
grupi, protiv Jerusalima i Barse smo izgubili na produžetke, protiv AEK-a
smo vodili 35 minuta (10 razlike) da bi zbog mentalnog sklopa :( i to
izgubili. I protiv TimSistema u Bolonji smo poklekli u zadnja 2 minuta, a
Ortez u gostima (10. kolo) nismo ni pokušavali da dobijemo, jer nam je
više odgovarao poraz da bi zauzeli četvrto mesto (bolje nego da smo
završili treći posle prvog kruga).
Procenjujući na isti način kao i kod Zvezde, mislim da nam je skor u grupi
morao biti veći za najmanje 2-3 pobede, što uopšte nije bitno jer smo
ovako stigli do FF što je ipak i bio glavni cilj prošlogodišnjeg učešća
Partizana u Evro Ligi.
košarka.662ognjen.s,
Po današnjoj vesti sa eurobasket.com Vlade Divac ima 85% šansi (tačno
toliko :) da potpiše da igra za Zvezdu u Evro Ligi (za YUBA ne može da
bude registrovan). Vest su dobili od "jugoslovenskih izvora", a izgleda
da taj izvor nije nepouzdan. Recimo, trampu Marković-Đokić (od koje je
Lučić odustao) su najavili desetak dana pre nego što je Žurnal pisao o
tome. Još piše da bi Divac trebalo 28.12. da dođe u Beograd na konačan
dogovor.
košarka.663gligo,
-> #662, ognjen.s> Po danasnjoj vesti sa eurobasket.com Vlade Divac ima 85% sansi
> (tacno toliko :) da potpise da igra za Zvezdu u Evro Ligi (za
> YUBA ne moze da bude registrovan). Vest su dobili od
> "jugoslovenskih izvora", a izgleda da taj izvor nije nepouzdan.
U danasnjem Blic-u se kaze da su Sabonisu stigli papiri za registraciju,
i da ce ipak, i pored ogromnih ponuda, Reala i Barse, odrzati obecanje,
i zaigrati za litvanskog prvaka Zalgiris.
Svejedno, uz Divcev i Sabonisov dolazak, kao i dolazak pa jos najmanje,
desetak vrhunskih NBA igraca, Evro-liga ce biti jaca nego ikada.
Izmedju ostalih, ukoliko se narednih nedelju dana ne resi lock-out
NBA lige, dolazak u Evropu su najavili i, La Phonso Ellis, Olowokandi,
Stoudamire, Detlef Scremf, pa i igraci sa vazecim ugovorima,
Nick VanExel, Camby, Christian Slater, a u tom slucaju se moze
ocekivati i, recimo, Toni Kukoc :)
Sto je jos vaznije, veliki broj igraca koji bi zeleli da dodju, definitivno
ce smanjiti astronomske cene pojedinih igraca, pa mozemo ocekivati
dolazak istih i u neke manje klubove....
Sve u svemu, dok jednom ne smrkne, drugom ne svane...;)
košarka.664nikolaj,
-> #662, ognjen.s> Po danasnjoj vesti sa eurobasket.com Vlade Divac ima 85% sansi
>(tacno toliko :) da potpise da igra za Zvezdu u Evro Ligi
He,he..Divac u Zvezdi..:))
košarka.665rades,
-> #664, nikolaj
>> Po danasnjoj vesti sa eurobasket.com Vlade Divac ima 85% sansi
>> (tacno toliko :) da potpise da igra za Zvezdu u Evro Ligi
>
> He,he..Divac u Zvezdi..:))
Ma nek im dodje - da spasi mesto u Evro-ligi.
Medjutim - kakav je ostatak tima - ni 2 Divca ne bi mogla
nista da ucine. ;)
košarka.666junior,
-> #663, gligo> Sto je jos vaznije, veliki broj igraca koji bi zeleli da dodju,
> definitivno ce smanjiti astronomske cene pojedinih igraca, pa
> mozemo ocekivati dolazak istih i u neke manje klubove....
A i dobra stvar je što će igrati samo pola sezone, pa su i pare
duplo manje. Recimo, Divac za polusezonu u Zvezdi ne bi trebao
da traži više od 2-3 mil. $. Ako imaju te pare, onda neka ga plate. ;)
Mada, mislim da pored Jove, on nema šta da traži u timu .. gde da
se blamira pred stare dane.
košarka.667papa.smurf,
-> #661, ognjen.s* kažemo po prikazanoj igri, mada u košarci nikad nema nezaslužene
* pobede kao što to može biti u fudbalu) bi bio 3-7.
Pa to sam i ja mislio. Ta jedna pobeda bi nam mnogo značila, a
moglo je i malo sreće da kapne pride (kao debitantima u Evro ligi).
Umesto toga, nama se dogodilo suprotno.
* Tolikom razlikom smo pukli samo 2 meča Kinder u Beogradu i CSKA u
* Moskvi, pri čemu smo prethodno Ruse u Beogradu rasturili, pa kad smo
A Cibona u Zagrebu? :)
* produžetke, protiv AEK-a smo vodili 35 minuta (10 razlike) da bi
* zbog mentalnog sklopa :( i to izgubili. I protiv TimSistema u
Samo da te ispravim. Kaže se mentavnog skvopa. :)
košarka.668giovanni,
-> #665, radesĘ? Medjutim - kakav je ostatak tima - ni 2 Divca ne bi mogla
Ę? nista da ucine. ;)
A ionako ne bi mogao da im igra u YU ligi.
košarka.669rades,
-> #668, giovanni
> A ionako ne bi mogao da im igra u YU ligi.
Juce sam procitao da zali sto Partizan ne igra evro-ligu, jer
onda ne bi bilo dileme. Ipak, rekao je da ako Partizan prodje
jos jedno kolo Kupa Saporte - da bi mozda dosao i u Partizan -
ipak tu ima vise sansi da odbrani tog jednog predstavnika Ju-
goslaviji. ;) Jedino za sta mu vise odgovara Zvezda je sto
tu ima 6 garantovanih utakmica, dok bi sa Partizanom imao
2 po 2.
košarka.670stex,
-> #662, ognjen.sJel se to Divac vraca da bi pomogo nama ili zbog strajka NBA igraca?
Ako se vraca samo da bi zaradio ovde, a ujedno i da ispadne da je patriota
onda nek se goni u tri lepe.
Stex
košarka.671kiki,
-> #670, stex> Jel se to Divac vraca da bi pomogo nama ili zbog strajka NBA igraca?
> Ako se vraca samo da bi zaradio ovde, a ujedno i da ispadne da je patriota
> onda nek se goni u tri lepe.
Pazi, odbio je mnooooogooo jače klubove (dakle više novca), biće kod kuće,
"pomoći će" YU basketu, treniraće da ostane u formi, i za to će sve lepo
da dobije i koji dinar (marku ;).
košarka.672junior,
-> #671, kiki> Pazi, odbio je mnooooogooo jače klubove (dakle više novca),
> biće kod kuće, "pomoći će" YU basketu, treniraće da ostane u
> formi, i za to će sve lepo da dobije i koji dinar (marku ;).
Ili dolar. :)
Sve u svemu, zna on ko je u Zvezdi (Sead) i nije sisao vesla, što dolazi
baš u Zvezdu .. Ovako ima garantovanih 6 veoma jakih utakmica (nije isto
igrati protiv Žalgirisa i protiv Broćenija;), jake kondicione treninge
(Sead;), a to je upravo ono što mu treba. A o patriotizmu, dovoljno je reći
da u ugovoru insistira na klauzuli koja mu omogućava trenutan povratak u
Ameriku, kad se lockout završi.
košarka.673sergio.,
Ne S*RI bre kakav je problem u klauzuli,
pa netje valjda u toj ciganiji da ostane,
ako se nastavi NBA !!!!!!!!!!
Sorry za ovo gore ali stvarno !!
C-YA
košarka.674stex,
-> #672, juniorDa ponovim:
>onda nek se goni u tri lepe.
Prosto ne mogu da verujem da ima toliko primitivnih ljudi
koji se raduju povratku divca (divac se pise malim slovima).
Ku*ac bi on doso da nije strajka. A i taj strajk. Strajkuju nba
(Najgori Basketbalski Amateri) igraci zato sto su im honorari
2-3 miliona $. Kod nas ljudi primaju plate 40 $ mesecno pa
ne strajkuju. Da se ja pitam otpustio bi sve te igrace, a divcu
bi zabranio ulazak u YU (kao i svim ostalim slicnim njemu
sportistima). Doso ku*va od nas da se ogrebe. A sto je najgore
od svega cak smo ga i opevali.
Stex
košarka.675dr.iivan,
-> #672, junior> (Sead;), a to je upravo ono što mu treba. A o patriotizmu, dovoljno je
> reći da u ugovoru insistira na klauzuli koja mu omogućava trenutan
> povratak u Ameriku, kad se lockout završi.
A šta je bilo sa onim fondom, od, čini mi se, sedam naših
reprezentativaca? Valjda je i on tu.
košarka.676junior,
-> #675, dr.iivan> A šta je bilo sa onim fondom, od, čini mi se, sedam naših
> reprezentativaca? Valjda je i on tu.
Ma kul, mislim, Srbin je on .. diže 3 prsta, kad BK prenosi utakmicu
i tako to ;), ali teško da ovo što sad radi predstavlja neki ultramega
patriotski čin. Lepo od njega što je došao, imaće priliku na treninzima
da se istrči, ali na parket teško da pored Jove može da dođe na red.
Još kad mu Jestratijević pokaže par poteza, zbrisaće on nazad u Šarlot
pre no što se još više izblamira..;)
košarka.677junior,
-> #673, sergio.> Ne S*RI bre kakav je problem u klauzuli,
> pa netje valjda u toj ciganiji da ostane,
> ako se nastavi NBA !!!!!!!!!!
Pa mislim, toliko o patriotizmu :)
A što se ciganije tiče, ima mesta za njega. Uvek treba neko da čisti
parkete u pauzama, da skuplja peškire posle treninga, vuče torbe, greje
klupu pravim igračima na utakmici i tako to..
Ja sam svoje mišljenje o Divcu odavno rekao, nemam nikakvu nameru da ga
menjam sad, pošto je prešao u Zvezdu. Što se mene tiče, to što Zvezda
dovodi Divca kao pojačanje je čist pokazatelj koliko smo pukli. Mislim,
provali samo taj oksimoron: Divac - pojačanje .. strašno .. užas.
Al' dobro, kao, gledam ja to ipak sa pozitivne strane .. možda Diki,
konačno nešto i nauči dok bude gledao Jovu kako igra :)
košarka.678sergio.,
-> #677, juniorTI DEFINITIVNO NISI PRI SEBI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bozhe kakav jovo bre ?
Tebe nije blam da tog klinca pominjesh u istoj poruci sa DIVCEM !!!
Ne mogu da verujem !!!
Malo razmisli pre nego shto tako neshto napishesh !!!!
U suprotnom mislim da te niko ozbiljan netje podrzhati !!!!
Jebiga
bez C-YA
košarka.679junior,
-> #678, sergio.> Tebe nije blam da tog klinca pominjesh u istoj poruci sa DIVCEM
> !!! Ne mogu da verujem !!!
E, stvarno, sad mi žao zbog Jove .. njega i Divca sam stavio u istu
rečenicu .. užas. Valjda će Jovo moći da mi oprosti. ;)
> Malo razmisli pre nego shto tako neshto napishesh !!!!
> U suprotnom mislim da te niko ozbiljan netje podrzhati !!!!
Bože moj, neće mi biti prvi put da budem sam protiv svih.
košarka.680giovanni,
-> #674, stexĘ? Stex
Idi se malo kultiviši pa onda prosipaj mudrosti na javnom mestu.
košarka.681kiki,
-> #674, stexPazi, prvo je ispala "bula" oko toga kako je Divac patriota. Odnosno neko
je odvalio priču o "velikom srbinu Divcu" i njemu se to naravno svidelo
i prihvatio kao takav iskaz da priča o tome. To mu je ovde malo i podiglo
popularnost i tako su ga svi i zapamtili. Uostalom, nije ni on andjeo
čuvar srpske kase pa da toči novac ili da ga ne uzima iz iste.
košarka.683stex,
-> #680, giovanni> Idi se malo kultivisi pa onda prosipaj mudrosti na javnom mestu.
Ma kulturan sam ja (dete iz komsiluka:) ali jednostavno
ne volim sportiste koje igraju za inostrane timove.
Jeste da tamo vise zarade ali... A jos kad neko od njih ode u
ameriku...e tek onda poludim.
Stex
košarka.684kiki,
-> #676, junior> Još kad mu Jestratijević pokaže par poteza, zbrisaće on nazad u Šarlot
> pre no što se još više izblamira..;)
Eh, da.. divac je bre jajara kakve nema (pored tomaševića)! Toliko je srao
da voli partizan i da (ako se bude vraćao) će da igra u istom. Ali, gle
čuda, divac u Zvezdi :))))
košarka.685gligo,
-> #676, junior> Ma kul, mislim, Srbin je on .. dize 3 prsta, kad BK prenosi
> utakmicu i tako to ;), ali tesko da ovo sto sad radi
> predstavlja neki ultramega patriotski cin.
A kako onda objasnjavas to sto je odbio Kinder i Barselonu?
Zbog novca nije, cak naprotiv, tamo bi dobio milione, prijatelje
takodje ima i u Barsi i u Kinderu, da ne uporedjujem organizaciju
u ova dva kluba, u odnosu na (ne)organizaciju Zvezde.
Uostalom, niko nije ni rekao da je to neki 'ultramega patriotski cin',
vec naprosto covek zeli da pomogne Zvezdi, odnosno YU kosarci.
košarka.686gligo,
-> #677, junior> Ja sam svoje misljenje o Divcu odavno rekao, nemam nikakvu
> nameru da ga menjam sad, posto je presao u Zvezdu. Sto se mene
> tice, to sto Zvezda dovodi Divca kao pojacanje je cist
> pokazatelj koliko smo pukli. Mislim, provali samo taj
> oksimoron: Divac - pojacanje .. strasno .. uzas.
Za nas sa jeftinijim kartama, moze li to jos jednom? :)
Nekako i ja imam misljenje da Divac nece prikazati one igre iz NBA,
ali da ce dati neophodnu psiholosku snagu Zvezdinim igracima da
pruze 120% od sebe, definitivno stoji.
Ali, spominjanje Divca u kontekstu koji nije primeren jednoj
takvoj legendi i velicini, zasluzuje da se detaljno ispita tj. prouci. :)
Ono, dal' ti pozelis s' vremena na vreme da lozis ljude ovakvim i sl.
pricama (Santrac), ili je to tvoje iskreno razmisljanje, ne znam, ali
ako, po tebi, Divac nije pojacanje vredno paznje, onda ne znam ko
jeste. Mozda Stoudamire? A? ;)
> Al' dobro, kao, gledam ja to ipak sa pozitivne strane .. mozda
> Diki, konacno nesto i nauci dok bude gledao Jovu kako igra :)
Boga mi, bez obzira na ovaj smajli, vidim ja da si ti smrtno ozbiljan ;)
A to ti ne valja, bar u ovom slucaju...;)
košarka.687junior,
-> #685, gligo> Uostalom, niko nije ni rekao da je to neki 'ultramega
> patriotski cin', vec naprosto covek zeli da pomogne Zvezdi,
> odnosno YU kosarci.
A i zna (tj. nada se) da će ovde dobiti najviše vremena za igru.
Tamo se nešto pored Nesterovića i Duenjasa baš i ne bi naigrao.
Mada, neće ni ovde pored naših "vihornih" centara :)
košarka.688junior,
-> #686, gligo> Nekako i ja imam misljenje da Divac nece prikazati one igre iz
> NBA, ali da ce dati neophodnu psiholosku snagu Zvezdinim
> igracima da pruze 120% od sebe, definitivno stoji.
Ma koje su to ONE igre iz nba? Kad je bre on išta uradio tamo?
Poslednja rupa na svirali bre, menjali su ga za naloženog srednjoškolca,
bez extra naplate :) Mislim, čovek koji deli minutažu sa Matt Geigerom ;)
Patetično :)
> jeste. Mozda Stoudamire? A? ;)
Pa on kad bi došao, bez blama bi zavladao ...
No, dobro, ajde, malo ozbiljno .. činjenica je da Divac u Evropi
predstavlja veliko ime, i da pojačanje _centra_ u Evropi, mnogo
više znači nego pojačanje na play-u, recimo.
Kul, mislim, biće on baja, ali ne znam koliko on stvarno može da
utiče na razvoj igrača .. većina akcija preći će da se bazira na
njemu, neuigranost sa najboljim igračem će biti veliki problem, a
nema šansu da igra domaću ligu, kako bi se upoznao sa saigračima.
Ne znam, možda sve i izađe na dobro, ali nešto bih radije imao
poverenja u ovaj sastav Zvezde + neko obično pojačanje, koje bi
igralo i u domaćoj ligi, jer momci su pokazali da imaju srca, da
imaju znanja, samo nemaju iskustva (pogledaj ti samo broj mečeva
izgubljen sa 3-5 razlike).
Ajde kao, da se ne prima sergio više ;) .. videćemo, ko zna na
šta će to sve da liči.
BTW, Divac je potpuno nesposoban da čuva Sabonisa .. za tako
nešto trebali su da uzmu Savića. ;) Valjda će Jovica sad probati
taktiku sa Divcem i Jovom u reketu, jer bi se Jova odlično snašao
na poziciji četvorke (dobar šut, odlično gradi prostor, dobar
skok u napadu), Topić na trojci (da forsira svoj spoljni šut,
i koristi snagu i visinu protiv timova sa nižim krilima), a
bekovski par je već poznat .. Rakočević - Bolić ili Pavičević-
Rakočević. Ne bi trebao da menja nešto što je već uigrano.
Sa svim tim, na klupi ima Popovića, Pekovića, Jestratijevića
(ovo je veoma bitno .. treći centar ume mnogo da znači), ali
problem rezervnog beka šutera i dalje ostaje.
Ne znam, videćemo stvarno na šta to sve liči, i to vrlo skoro.
košarka.689sergio.,
e momak ( junior ) Vidim da si se za*ebavao :)
misLim ko bi josh ozbiljAn reko da Divac nijE nishta postigao :)
i Da tjemo to I da Vidimo bez ovolikog nAgadjanja !
C-ya
< OBRATITI PAZHNJU NA VELIKA SLOVA :) >
košarka.690sani.,
Saopstelje Agencije Grobari:
29. dec. 1998.
" Odlukom da postane igrach C.Zvezde Vlade Divac je napravio
glup i pogresan potez, prodao sve "grobare" koji s ga voleli
kao boga i ubuduce neka se kloni svih utakmica nasheg kluba
i navijacha Partizana.
Nas ne zanima nikakav patriotizam kada je u pitanju C.Zvezda,
a Divchevo opravanje da je zobg toga presao u Zvezdu moze da
se protumachi samo kao interes, jer ce dobijati po 300.000 dm
po odigranoj utakmici.
Milion puta u razgovoru sa nama rekao je da nikada ne bi nosio
dres C.Zvezde i sada je pogazio rech..."
košarka.691legolas,
-> #690, sani.>>Saopstelje Agencije Grobari:
Da ne citiram ceo tekst, evo mog zakljucka o ovom "saopstelju":
Kako ovo BEDNO zvuci! Ko da ga je napisao 6godisnjak koji je dobio
losiju igracku za Novu Godinu od svog brata. Priznajem, stil je malo
lepsi (nivo 7godisnjaka), ali je sadrzaj beeeda.
Sto ne razmisle o tome sta pisu.
U stvari, sani. mora da navija za Zvezdu cim kaci ovakve tekstove.
Verovatno da bi se Delije smejale ;)
košarka.692sergio.,
-> #691, legolasSlazhem se sa tobom u vezi saopshtenja,
ali i ne u vezi sanija. poshto je on ....
jedan VELIKI GROBAR ,
shta mu bi da ono poshalje na znam,
ali da je grobar - jeste,
da mrzi CIGANE ( delije ) - mrzi ih,
sve u svemu ...
Sretjna nova sportske dushe !!!!! :)
C-YA
košarka.693gligo,
-> #687, junior> Tamo se nesto pored Nesterovica i Duenjasa bas i ne bi naigrao.
Da, onaj Duenjas bi mu bas predstavljao problem..;)
Daj bre, Juniore, Duenjas, pa taj klosar ne moze da kontrolise
svoje telo koliko je nezgrapan, a kamoli da Divca posalje na klupu.
Mislim, opste su poznati njegovi dueli sa Drobnjakom prosle i
pretprosle godine, kada ga je Drobnjak ponizavao.
Taj Spanac i dalje drzi Divcevu sliku na vratima frizidera, ma bre
smesno je uopste raspravljati se oko toga.
košarka.694gligo,
-> #688, junior> Ma koje su to ONE igre iz nba? Kad je bre on ista uradio tamo?
Postigao je u korak sa Kukocem vise od bilo kog stranca tamo,
stranca, ne igraca neamerickog porekla poput Sremfa i Smitsa
koji su tamo zavrsili koledze. Bio je na 2 minuta od titule sa
Lejkersima :), i zvanicno je po statistikama medju prvih 7 centara,
glumeo je u mnogim filmovima ;), a istovremeno je igrao i za nasu
reprezentaciju, sto nije cinio niko od stranaca iz NBA.
Ej, on je svake godine posle, u proseku 90 NBA utakmica, citavo
leto umesto da odmara kao svi NBA igraci, trcao po turnirima i
prvenstvima. A nije morao. Misli malo o tome.
> Poslednja rupa na svirali bre, menjali su ga za nalozenog
> srednjoskolca, bez extra naplate :) Mislim, covek koji deli
> minutazu sa Matt Geigerom ;)
Ajde, ajde...
Prva nije, al' nije ni poslednja. Mislim, sta si pa ocekivao kada su
ljudi najavili Shaqa kao pojacanje. Da bude cetvorka? Smesno...
A i nije moglo ispasti bolje po njega. Dosao je u competitive klub,
zna svoju ulogu, i ne dobija 10 milki po sezoni zato sto je 'poslednja
rupa na svirali'.
BTW, juce bese neka emisija o njemu, gde usput rekose da gotovo
sigurno, ukoliko se NBA lock-out okonca, odlazi put Phoenixa.
Mislim, Jason Kid, Pipen i Divac :) Videces kako sviraju,
poslednje rupe na svirali....;)
> njemu, neuigranost sa najboljim igracem ce biti veliki problem,
> a nema sansu da igra domacu ligu, kako bi se upoznao sa
> saigracima.
E, ovo definitivno stoji. Tako je bilo i sa onim crncem Charles
Smith-om, sto je igrao za vas pre neke 2,3 sezone.
U prvenstvu jedna prica, na strani sasvim druga...
> BTW, Divac je potpuno nesposoban da cuva Sabonisa .. za tako
> nesto trebali su da uzmu Savica. ;)
Ma tu svinju ne bih uzeo, pa da 'oce za dzabe da mi igra. ;)
On je satro neki MVP, a od trenutka kad se vratio u Efes posle povrede,
Efes ima skor 0:5...
Ma samo zna da se guzi pod kosem i da zagradjuje, ma prosto mi je
drago sto ne igra vise za reprezentaciju.
košarka.695junior,
-> #694, gligo> Postigao je u korak sa Kukocem vise od bilo kog stranca tamo,
> stranca, ne igraca neamerickog porekla poput Sremfa i Smitsa
Ma dobro, možda je on baja među strancima, možda je i baja među
belcima, ali globalno gledajući .. Divac .. pliiiz! :)
> Ej, on je svake godine posle, u proseku 90 NBA utakmica, citavo
> leto umesto da odmara kao svi NBA igraci, trcao po turnirima i
> prvenstvima. A nije morao. Misli malo o tome.
Da, a što je igrao za nas, polomio se :) Bolje da nije ni dolazio,
jednu jedinu dobru partiju u svim reprezentativnim utakmicama je
pružio '96-e u Atlanti, ako se dobrom partijom može nazvati pet
ličnih za 30 minuta.
> A i nije moglo ispasti bolje po njega. Dosao je u competitive
> klub, zna svoju ulogu, i ne dobija 10 milki po sezoni zato sto
> je 'poslednja rupa na svirali'.
Prva stvar, ne dobija 10 milki, već traži 10 milki. E, sad, možda
on i dobije 10 milki (noisette, a ako bude imao sreće, možda i one
sa keksom;), ali to samo pokazuje koliko su centri u NBA-u precenjeni.
> BTW, juce bese neka emisija o njemu, gde usput rekose da gotovo
> sigurno, ukoliko se NBA lock-out okonca, odlazi put Phoenixa.
A što se Phoenixa tiče .. pa oni su bar klub poznat po tradiciji dovođenja
loših centara .. i rest my case :)
Šalim se, Phoenix je strašna ekipa, Jason Kid je bog :), ako dovedu
poštenog centra (ajde, čak i Divca), zadrže Hot Rod Williamsa, zadrže
Mcdyessa, imaće strašan tim. Uz Pippena? Imaće šampionski tim :)
> Ma samo zna da se guzi pod kosem i da zagradjuje, ma prosto mi
> je drago sto ne igra vise za reprezentaciju.
Ume i trojku da ubode .. bar je Partizan to iskusio..;) Dobar je bre
Savić, mislim, neko mora i da se guzi pod košem, zar ne? A on bar to
radi odlično, najbolje.
Ajde, dosta za danas .. srećna nova, sve najbolje :)
košarka.696gligo,
-> #695, junior> Ma dobro, mozda je on baja medu strancima, mozda je i baja medu
> belcima, ali globalno gledajuci .. Divac .. pliiiz! :)
Cek, cek, ti 'oces da kazes, onako globalno :), da Divac nije vredan
tako velikog kluba kao sto je Zvezda? Zvezda....pliiiz! :)
;)
> Da, a sto je igrao za nas, polomio se :) Bolje da nije ni
> dolazio, jednu jedinu dobru partiju u svim reprezentativnim
> utakmicama je pruzio '96-e u Atlanti, ako se dobrom partijom
> moze nazvati pet licnih za 30 minuta.
Atine '95 se ne secas? :) Selektivno pamcenje a? ;)
Tada je uopste trebalo skupiti muda u svetu, pa reci da si Srbin.
A njegovih igara, nadam se da si se vec setio...:)
> Prva stvar, ne dobija 10 milki, vec trazi 10 milki. E, sad,
> mozda on i dobije 10 milki (noisette, a ako bude imao srece,
> mozda i one sa keksom;), ali to samo pokazuje koliko su centri
> u NBA-u precenjeni.
Dobro de, sad prima dve, al' je vredan 10 milki..:)
U stvari, sad ne prima nista, zbog lock-outa. :)
Ne, pa nije on kriv sto na trzistu postoje 2 slobodna, dobra centra,
'ebiga, moze mu se...
> Ajde, dosta za danas .. srecna nova, sve najbolje :)
Takodje, takodje...
košarka.697junior,
-> #696, gligo
> Cek, cek, ti 'oces da kazes, onako globalno :), da Divac nije
> vredan tako velikog kluba kao sto je Zvezda? Zvezda....pliiiz! :)
Jel' Zvezda igra u nba ligi?
Mislim kao, ako ćemo da se zezamo, možemo da se zezamo, ali ako
hoćeš nešto da me ubediš, nemoj da mešaš babe i žabe. Sad 3 poruke
unazad, pa čitaj ponovo.
2. stvar, glede patriotizma, prenosim Dikijevu izjavu danas (napamet)
(iz blica): "stvar koja je prelomila, jeste to što sa zvezdom imam
džentlmenski sporazum, da kad se reši lockout mogu istog trenutka da
se vratim u ameriku .. ostali klubovi su tražili da sa njima ostanem
do kraja sezone."
Interes yu košarke .. pffff :))
> Atine '95 se ne secas? :) Selektivno pamcenje a? ;)
Koje je on tamo partije pružio, leba ti? Tu Atinu je na svojim plećima
izneo Đorđević, uz pomoć Danilovića i Bodiroge, i veliku ulogu Savića u
samom finalu. Divac se celu Atinu samo šetkao levo-desno, gađao kamermane
peškirima, i pokazivao 3 prsta. Ajde, navedi neku njegovu dobru partiju
tamo.
> Tada je uopste trebalo skupiti muda u svetu, pa reci da si
> Srbin. A njegovih igara, nadam se da si se vec setio...:)
Ma da, žešći je on baja. Važno da je Srbin, ostalo ćemo da zaboravimo, a?
košarka.698gligo,
-> #697, junior> Jel' Zvezda igra u nba ligi?
> Mislim kao, ako cemo da se zezamo, mozemo da se zezamo, ali ako
> hoces nesto da me ubedis, nemoj da mesas babe i zabe. Sad 3
> poruke unazad, pa citaj ponovo.
Znas kako, ironicni komentari koje od pocetka rasprave dajes, se hteo
ti da priznas ili ne, svode na jedno. - Divac je nula u NBA, i takav lik,
kao pojacanje, Zvezdi uopste i ne treba. Moze ona i bez njega.-
Jel' to to? :)
> 2. stvar, glede patriotizma, prenosim Dikijevu izjavu danas
> (napamet) (iz blica): "stvar koja je prelomila, jeste to sto sa
> zvezdom imam dzentlmenski sporazum, da kad se resi lockout mogu
> istog trenutka da se vratim u ameriku .. ostali klubovi su
> trazili da sa njima ostanem do kraja sezone."
> Interes yu kosarke .. pffff :))
Daj, ne verujes stvarno da to nije mogao izdejstvovati i u Italiji?
Mislim, kad je onaj Del Negro postigao takav dogovor, zasto ne bi i
Divac koji je triput cenjeniji od gorepomenutog.
Ma u stvari, sta bi mu bilo tesko da potpise za neke Italijane, dobije
par milki, i Krdzalica unajmi da ga sprema individualno? Ne, on je ipak
odlucio da igra za 'cak' 300 000 maraka, u timu koji je smeh Evro-lige ;(
Stavi sebe u slicnu situaciju i iskreno reci sta bi uradio?
Otisao u Zvezdu? Miiislim...
> Koje je on tamo partije pruzio, leba ti? Tu Atinu je na svojim
> plecima izneo Dordevic, uz pomoc Danilovica i Bodiroge, i
> veliku ulogu Savica u samom finalu. Divac se celu Atinu samo
> setkao levo-desno, gadao kamermane peskirima, i pokazivao 3
> prsta. Ajde, navedi neku njegovu dobru partiju tamo.
E, mrzi me da gledam kasete, al' ajde onako, iz secanja, prva tekma sa
Litvanijom, i polufinale sa, cini mi se, Grcima. Covece, pa cela taktika se
zasnivala na njemu, udvajali su ga, sledili su pasovi napolje i tu bekovi
nisu zatajili.
Uostalom, ako cemo da cepidlacimo, sta je pa taj Bodiroga uradio na EP-u?
Danilovic?
Secas se verujem, njegovog zakucavanja preko Sabonisa i par slobodnih
bacanja? Savic? Sta je on uradio sem sto je tuk'o Sabonisa k'o vola? :)
Da si mi ti ziv i zdrav, al' mi bez Divca, tj. njegovog autoriteta prema
sudijama, i respekta od strane suparnika, ni do polufinala ne bi dosli...
> Ma da, zesci je on baja. Vazno da je Srbin, ostalo cemo da
> zaboravimo, a?
To su tvoje reci...
Pogledaj jos jednom recenicu na koju si ovako odgovorio.
košarka.699junior,
-> #698, gligo> ti da priznas ili ne, svode na jedno. - Divac je nula u NBA, i
> takav lik, kao pojacanje, Zvezdi uopste i ne treba. Moze ona i
> bez njega.-
>
> Jel' to to? :)
Ne.
> Daj, ne verujes stvarno da to nije mogao izdejstvovati i u
> Italiji?
Ne verujem, bar ne u klubovima kao što su Kinder i Timsistem.
Štos je da Divac kao pojačanje mnogo više donosi nego Vini :),
a jedan ozbiljan klub kao što je Kinder nikad si ne bi dopustio
da mu jedan od 2 najbolja igrača, recimo uz Danilovića, može da
ode kad god hoće, i da im si time potpuno poremeti koncepcija
igre. S druge strane, Kinder može finansijski, potpuno da parira
ponudama iz nba i zato sa stanovišta gazde Kindera ne postoji ni
jedan razlog da sa Divcem ima ovakav dogovor kao što ima Zvezda
i tu potpuno shvatam čoveka.
S treće strane, Divac ovde igra 6 utakmica + jaki treninzi što
je tačno ono što njemu treba, par teških utakmica (sve utakmice
sa Zvezdom su teške;) znači održavanje forme, dok bi igranje u
italijanskom šampionatu, bilo mnogo veće opterećenje za Divca i,
da se ne lažemo, mnogo veći rizik od povrede, a on ipak ima 30
i neku...
> Stavi sebe u slicnu situaciju i iskreno reci sta bi uradio?
> Otisao u Zvezdu? Miiislim...
Glupo pitanje, nisam ja Divac, ali bezveze je da se vraća na
jednu utakmicu (za Božić), pa reše lockout pa se vrati nazad.
Mislim, izem ti takav povratak .. al' dobro, on je to izabrao,
a Zvezda je stvarno mogla da uloži neke pare i dovede pravo
pojačanje (trebaće nam bre u prvenstvu pojačanje, Budućnost je
surovo jaka), jer ovako će biti više nego čupavo.
> Secas se verujem, njegovog zakucavanja preko Sabonisa i par
> slobodnih bacanja? Savic? Sta je on uradio sem sto je tuk'o
> Sabonisa k'o vola? :)
Savić? :)) Pa jesi li ikad video čoveka, grdosiju od 2.15 da
sedi na klupi i plače :)) zar može neko da uradi nešto više
od toga? ;)
> Da si mi ti ziv i zdrav, al' mi bez Divca, tj. njegovog
> autoriteta prema sudijama, i respekta od strane suparnika, ni
> do polufinala ne bi dosli...
Fakat, imao je autoritet, imao je respekt, ali realno nije pružio
ni 50% svojih mogućnosti. Dominantan centar u Evropi znači mnogo
više nego u Americi i njegovo prisustvo MORA da se iskoristi. Ja,
tvrdim, kao što si video da je tu Atinu Đorđević izneo na svojim
plećima, a ne Divac .. ali dobro, glupa je rasprava uopšte, jer
kad u timu imaš Đorđevića, Danilovića, Bodirogu, Savića, Divca,
Paspalja, Rebraču, Obradovića .. a na klupi Dudu Ivkovića i Željka
Obradovića (kako ih Hrvati nazvaše "trust mozgova";), uopšte se i
ne dovodi u pitanje osvajanje zlata, zar ne?
košarka.700junior,
Džebiga, karte za Zvezdu će verovatno biti od 100 do 300 dinara. :(
Da onaj čobanin Divac nije došao, verovatno bi otvorili ulaz, ili
stavili neke minimalne cene karata, da bi dovukli bar nešto publike,
a ja bih na miru gledao Tyus Edney-a ;)
košarka.701gligo,
-> #699, junior > Stos je da Divac kao pojacanje mnogo vise donosi nego Vini :),
> a jedan ozbiljan klub kao sto je Kinder nikad si ne bi dopustio
> da mu jedan od 2 najbolja igraca, recimo uz Danilovica, moze da
> ode kad god hoce, i da im si time potpuno poremeti koncepcija
> igre.
Tako veliki tim, kao Kinder vec ima, ili bi bar trebalo da ima koncepciju
igre bez obzira na lock-out. I jedni i drugi su sada u cajtnotu, klubovi
zbog fibine registracije, igraci zbog lock-outa. Kinderu, Timsistemu,
ili bilo kom vecem klubu lock-out je samo povoljan dodatak koji bi
trebalo iskoristiti i potpisati sa nekim boljim igracem. Dakle, da se
igra NBA, do ovih razgovora ne bi ni doslo, a oni bi igrali sa timom u
vec postojecem sastavu. A Divac im je dosao k'o kec na jedanaest,
ponudili su mu ugovor sa, naravno nekim restrikcijama u ugovoru
sto se tice finansijskog dela, bas kao i Olowokandi-ju, ukoliko zeli
ponovo u Ameriku.
Uostalom, danas bese neki intervju s' njim (Divac) na SOS-u, gde on
kaze da je bio vec sve dogovorio sa Kinderom, a da se odjednom
pojavila Zvezda sa ponudom takvom kakva jeste, da moze odmah u
NBA po zavrsetku lock-outa. Stoga, i sam mozes da zakljucis da ga je
Kinder uslovio (najverovatnije finansijski) ako ode u NBA, jer je njemu
NBA opcija najvaznija. Mislim, kad ne pristaje vise da igra u Charlottu
zbog udaljenosti sa svojom porodicom koja je u L.A.-u, onda ne znam
sta to moze da ga privuce da igra u Evropi.
> S trece strane, Divac ovde igra 6 utakmica + jaki treninzi sto
> je tacno ono sto njemu treba, par teskih utakmica (sve utakmice
> sa Zvezdom su teske;) znaci odrzavanje forme, dok bi igranje u
> italijanskom sampionatu, bilo mnogo vece opterecenje za Divca
> i, da se ne lazemo, mnogo veci rizik od povrede, a on ipak ima
> 30 i neku...
Kontadiktoran si. Prvo kazes da ce sa Zvezdom imati teske utakmice,
sto njemu upravo odgovara, a onda da igranje u Italiji zahteva vece
opterecenje, koje mu ne odgovara, i sto moze usloviti povredu?!?
Istina je da bi on u Italiji igrao i u prvenstvu, sto znaci 2 utakmice
nedeljno, ali sa vrhunskim igracima oko sebe, koji bi skinuli bar deo
pritiska sa njega, nasuprot onome sto ga ceka u Zvezdi gde ce morati da
odgovori i igracki, i psiholoski zahtevima ne samo trenera, nego i cele
javnosti koja od njega ocekuje cudo.
Pravi primer je pitanje onog Tegeltije sa SOS-a upuceno Divcu:
' Moze li Zvezda sa Divcem, do Final-Foura? ' ;)
> (trebace nam bre u prvenstvu pojacanje, Buducnost je
> surovo jaka), jer ovako ce biti vise nego cupavo.
Ma kakva Buducnost, mi samo cekamo pravosnaznost presude za Bulata,
pa nek igra u Zabeli :) Mi cemo i onako ovima da presudimo, bez njega
nemaju ali, nikakvih sansi.
Al' vidim, Boga mi, svi izbacuju Partizan iz trke, al' to nam ide u korist,
vrebacemo iz senke, i sa zdravim Brkicem, Radosevicem MVP-om
madridskog turnira, najatraktivnijim igracem lige Cubrilom i MVP-om nase
lige Tomasevicem, poslati Zvezdu u Kup koji joj po tradiciji i renomeu i
pripada, Kup Koraca. :)
> Fakat, imao je autoritet, imao je respekt, ali realno nije
> pruzio ni 50% svojih mogucnosti.
Pa sad, pruzio je dovoljno da vladamo. :)
Ono kao, igrati 90 utakmica u NBA, pa onda bez odmora doci na pripreme,
kod Seada :), na Kopaoniku visinske, privici se na evropski stil igre i
sudjenja
i na kraju pruziti partije koje zadovoljavaju Dudu i Zeljka, ne moze svako.
Ne zovu to dzabe Partizanova skola...:)
Divac, Rebraca, Drobnjak, Tomasevic...:)
košarka.702junior,
-> #701, gligo> Kontadiktoran si. Prvo kazes da ce sa Zvezdom imati teske
> utakmice, sto njemu upravo odgovara, a onda da igranje u
> Italiji zahteva vece opterecenje, koje mu ne odgovara, i sto
> moze usloviti povredu?!?
Shvatio si i sam posle .. nije isto igrati 6 teških utakmica,
i recimo 26, koliko bi ih odigrao da je u Kinderu. Frka, sine,
frka .. ipak je on 30 i kusur, ipak ima par kila viška, ipak
je totalno van forme (pauza od 7 meseci neigranja ostavi traga)
i sve to uslovljava da on izabere lakši put, sigurniji put. Jaki
treninzi + par jakih utakmica, i on će biti srećan čovek.
Aktivno igranje, bez potpune fizičke spreme bi ga nateralo da
rizikuje povredu, a to bi u njegovim godinama verovatno značilo
i kraj karijere. Zar zbog par stotina hiljada dolara više, čovek
kao što je on rizikuje kraj karijere .. neka hvala, ne isplati mu
se. Što se i vidi iz samog dogovora sa Zvezdom.
> Pravi primer je pitanje onog Tegeltije sa SOS-a upuceno Divcu:
> ' Moze li Zvezda sa Divcem, do Final-Foura? ' ;)
To su gluposti. Napisao sam na pro-u, ponoviću i ovde. Nama je ova
utakmica protiv Žalgirisa biti ili ne biti, jer pobeda nad Žalgirisom
znači sve. Na pobede protiv Fenera i Orteza, mogu računati i TDK i
Cibosi, ali ko dobije Žalgiris, biće u neviđenoj prednosti. Evo, prenosim
i svoju prognozu .. ako u četvrtak dobijemo Žalgiris, predviđam da će
Zvezda do kraja imati skor 4-2 (sve pobede kod kuće + Ortez na strani),
a ukoliko izgubimo, tipujem na skor 1-5 (2 poraza od Fenera, pobeda samo
protiv Orteza).
So, biti ili ne biti .. i ne, nije sve na Divcu, sve je na ostalima,
jer će Divac pružiti svoju standardnu partiju, a to po meni nije dovoljno
za pobedu. Moraće ne samo Igor da se razigra, nego i Topić + neki od
bekova .. da li Peković, da li Bolić, ali MORAĆE .. inače nas neće biti :)
> Ma kakva Buducnost, mi samo cekamo pravosnaznost presude za
> Bulata, pa nek igra u Zabeli :) Mi cemo i onako ovima da
> presudimo, bez njega nemaju ali, nikakvih sansi.
Istina je da Budućnost bez Bulatovića je neuporedivo slabija, nego sa njim,
ali pretpostavimo da čovek neće u zatvor još par godina (tužbe,
razvlačenja, odlaganje suđenja i tako to), mislim da su oni stvarno najveći
favoriti za osvajanje prvenstva.
Prva stvar je prednost domaćeg terena je njima presudna (beš prednost
Pionira kad igraju Partizan i Zvezda), a nju trenutno imaju. Druga stvar je
što imaju ubedljivo najkompletniji tim u celoj ligi (bukvalno za svaku
poziciju, sem Šćepine imaju po 2 dobra igrača), a treće što su na klupi
Muta i Vujošević, što mi deluje kao mnogo bolja kombinacija i od Laleta i
Kimeta, i od Jovice + ko zna koga ...
> Al' vidim, Boga mi, svi izbacuju Partizan iz trke, al' to nam
> ide u korist, vrebacemo iz senke, i sa zdravim Brkicem,
> Radosevicem MVP-om
Partizan je uvek tu i Zvezda je uvek tu, ali ako Budućnost zadrži prednost
domaćeg terena do kraja prvenstva (čitaj, ako je neko od vodećih timova ne
porazi do kraja), sumnjam da ćemo moći nešto protiv njih. Mafija je to..;)
> Ne zovu to dzabe Partizanova skola...:)
> Divac, Rebraca, Drobnjak, Tomasevic...:)
Strašni ste vi u košarci, to niko i ne spori. Imate u poslednjih 15 godina
jednu neverovatnu tradiciju, jednu neverovatnu školu koja samo pumpa nove
igrače, i to mora da se poštuje.
Džebiga, i Zvezda će tako jednom, za kojih 10-ak godina, kad poosvajamo par
trofeja Evrolige .. a onda ćemo videti ko živi u prošlosti :) Vi kad budete
nabrajali Divca, Đorđevića, Danilovića ili mi kad krenemo sa Savićevićem,
Pančevom, Mihajlovićem .. ;)
BTW, što se Dikija u NBA-u tiče, nađoh jednu tvoju staru poruku :)
===============================
4.1823 SPORT.4:nba
gligo, 06.07.98. 15:26, 467 chr
Odgovor na 4.1822, nba.news, 06.07.98. 13:08
---------------------------------------------------------
> He has Nick. You say New Nick, we say Old Nick. You say Good
> Nick, we say Bad Nick. Let's call the whole thing off. He'll
> let us know when
Meni, nikako nije jasan ovaj trejd sa Nickom :)
Dobro, neko je morao da leti, al' sta ce im Tony Battie i onaj
Lue, jos gori od Battija. Ako ih ne trejduju, cele sezone
ima da prave drustvo Barry-ju, i onom dripcu Robinsonu :)
Na klupi, mislim...:)
U Denveru bi bar igrao, i zakucavao preko Divca...:(
----------------------------------------------- 4.1823---
;))
košarka.703gligo,
-> #702, junior> Nama je
> ova utakmica protiv Zalgirisa biti ili ne biti, jer pobeda nad
> Zalgirisom znaci sve.
Bice tesko. Mnogo tesko. Sabonis je stigao, pola litvanske
reprezentacije uz njega, par NBA igraca, tesko. Ne znam
kol'ko ce publika moci da ponese Zvezdu, da pruze 120%
od sebe, ali cenim da je Zalgiris u ovom sastavu za vas
neprelazan, po meni, i kandidat za osvajanje FF-a.
> Istina je da Buducnost bez Bulatovica je neuporedivo slabija,
> nego sa njim, ali pretpostavimo da covek nece u zatvor jos par
> godina (tuzbe, razvlacenja, odlaganje sudenja i tako to),
> mislim da su oni stvarno najveci favoriti za osvajanje
> prvenstva.
Cenim da ce klub tu uraditi sve da mu odlozi kaznu, al' ne mislim
da ce moci duze od 2,3 meseca. Uostalom, nek se javi neki
pravnik da razjasni ovo . :) A opet ti kazem, bez Bulata, pa i
sa prednoscu domaceg terena, Partizan prolazi Buducnost.
On nas je unistio u Beogradu. U reketu ga onako krakatog ne
mozes zaustaviti, a kad ga izbacis van, sipa trojke k'o John Stokton.
:)
> Partizan je uvek tu i Zvezda je uvek tu, ali ako Buducnost
> zadrzi prednost domaceg terena do kraja prvenstva (citaj, ako
> je neko od vodecih timova ne porazi do kraja), sumnjam da cemo
> moci nesto protiv njih. Mafija je to..;)
Da je mafija, stoji. Mislim, sta se njima dopusta da rade na domacem
parketu je stvarno strasno. Jurenje sudija, potezanje, psovanje,
gadjanje, al' zato kad izadju u Evropu, gde se zahteva fer i korektno
ponasanje, ne mogu ni Broceni da dobiju...;)
> U Denveru bi bar igrao, i zakucavao preko Divca...:(
> ;))
Da, da, to je bila poruka posle Battie-vog svirepog zakucavanja
preko Divca. ;) Krajnje surovo....:)
Ono kao, Divac je poznat kao igrac preko koga je najlakse izaci na
posteru :), ali je isto tako poznat kao jedini igrac preko koga Bryant
nije uspesno zakucao. ;) A zakuc'o je preko mnogih...:)
Sto se Divca tice, potez koji cu vecno pamtiti je sa one tekme kad je
postavio rekord od 12 blokada. Mislim da je u pitanju New Yersey...
Ono, prvi kadar, Kendel Gill krece na zakucavanje, drugi kadar, Divac ga
blokadom spusta iz vazduha na parket, treci i najjaci kadar, Gill se drzi
za nogu, a pomocni treneri ga iznose sa parketa. :)
Diki legenda...
košarka.704junior,
-> #703, gligo> od sebe, ali cenim da je Zalgiris u ovom sastavu za vas
> neprelazan, po meni, i kandidat za osvajanje FF-a.
Definitivno, mada lockout je završen, požuriće i Sabonis
nazad u nba, a s njim odlaze i šampionske ambicije Žalgirisa.
> Ono kao, Divac je poznat kao igrac preko koga je najlakse izaci
> na posteru :), ali je isto tako poznat kao jedini igrac preko
> koga Bryant nije uspesno zakucao. ;) A zakuc'o je preko
> mnogih...:)
Dobro sad, imao je on svojih svetlih trenutaka, to niko ne spori,
mada ovog puta moram da stanem u odbranu Divca. Nema goreg centra
za "posterizaciju" od Rony Seikaly-a ;))
> Diki legenda...
Ma legenda .. ako ništa drugo, bar je bio prvi čovek sa bradom u
nba-u :)
košarka.705kum.djole,
-> #704, junior> Ma legenda .. ako ništa drugo, bar je bio prvi čovek sa bradom u
> nba-u :)
Šališ se?
košarka.707sani.,
Ko glasa da gligo i junior pocnu da razmenjuju mailove?! :)))
košarka.708gligo,
-> #707, sani.> Ko glasa da gligo i junior pocnu da razmenjuju mailove?! :)))
Ma sevaj bre..;)
Al', cekaj, ti jos ne znas?
Pogledaj konfu Igre, pa citaj od poruke 8.71, i sve ce ti
se samo kaz' ti...;)
košarka.710sergio.,
E JA GLASAM ZA NE..
DOBRA SE OVDE DISKUSIJA VODI :)
ZANIMLJIVO JE SVAKI DAN CHITATI SHTA IMAJU DA KAZHU JEDAN DRUGOM !
ALI SVE U SVEMU VISHE MI SE SVIDJA GLIGO-OV POGLED NA TAJ PROBLEM :)
C-YA
košarka.711junior,
-> #707, sani.> Ko glasa da gligo i junior pocnu da razmenjuju mailove?! :)))
Ok, ćutim .. znam kad nisam poželjan.
Šmrc :)
BTW, ako neko ide na tekmu večeraas i zgrabi Edney-ev dres,
plaćam bogatstvo za njega :)