košarka.712papa.smurf,
Crvena Zvezda - Žalgiris 77:69
Ne pamtim ovakvu atmosferu, ali dobro, o tome ću u navijačima. :)
U svakom slučaju, ispostavilo se tačnim da Divac daje veliko
samopouzdanje igračima, mada nekima i preveliko (pogađate, Igor je
u pitanju). :)
Što se tiče Edney-a, Zideka i onog Bovija... ;)) Gligo je,
verujem, razočaran. :))
A i Džuniorove pretpostavkeo Divcu nisu baš najbolje... :)
No, svađajte se vi i dalje... ;)
P.S.
Oj grobari
jel vam žao
Divac vam je
q*ac dao. ;)
košarka.713junior,
-> #712, papa.smurf> U svakom slučaju, ispostavilo se tačnim da Divac daje veliko
> samopouzdanje igračima, mada nekima i preveliko (pogađate, Igor
> je u pitanju). :)
Mali je lud, totalno .. onako, šašav, blentav, samo leti po terenu :)
Ne znam, ne bih ga menjao za 2 Džordana, kad ga vidim, meni odma
toplo oko srca :) Jes da gubi dosta lopti, ali dobar je bre .. ko
lebac je dobar ;))
Biće za 2-3 godine od njeg igračina, sa velikim I, samo da nauči
bar ponekad da stane na loptu. Ali dobro, doći će to sa godinama,
sad neka se šašavi, dok može.
> Što se tiče Edney-a, Zideka i onog Bovija... ;)) Gligo je,
> verujem, razočaran. :))
Edney i Zidek, 2 člana šampionske postave UCLA-e od pre 4 godine,
su sasvim dobro igrali. Edney ne šutira mnogo, ali ne da koristi
brzinu, nego jezivo. Tri puta bolje barata loptom od Rakočevića,
odlično proigrava saigrače .. kad bi više šutirao, bio bi to mnogo
opasniji tim, ali mislim da sami Litvanci to ne žele da dopuste,
da se ne bi pretvorili u Olimpijakos od pre par godina, koji je
išao prostim principom - Rivers uzme loptu, prevede, šutira, ako
pogodi super, ako ne, Tarlać i Fasulas pokupe otpatke i daju lake
poene.
> A i Džuniorove pretpostavkeo Divcu nisu baš najbolje... :)
Jg :) Nisam ja imao pretpostavke .. videlo se da je tim neuigran,
da je Divac u jednom trenutku (kad je krenuo da se izvlači na
trojku) čak igrao playa :), da se dosta akcija baziralo na njemu,
a ovi su ga udvajali.
No, nema to ni toliko veze, dobili smo ključnu utakmicu, sad
treba da navijamo za Žalgiris protiv Cibosa i TDK, a da dobijemo
Ortez i Fenera u Beogradu, jer su oni (blago rečeno) očajni na
strani.
BTW, zna li neko zašto Jovo nije igrao?
košarka.714gligo,
-> #712, papa.smurf> Sto se tice Edney-a, Zideka i onog Bovija... ;)) Gligo je,
> verujem, razocaran. :))
Nemas pojma koliko :)
Moja prognoza je pala u vodu, onog trenutka kad' sam
video Sabonisa u odelu. Mislim, da je igrao, pokid'o bi
Divca, videlo se sinoc kol'ko je Divac fizicki nespreman,
tako da od vaseg radovanja ne bi bilo nista. :)
Ma, ustvari, videlo se to odma', namestaljka od tekme bre,
cista namestaljka. ;)
Edney je i odigrao fino, Zidek je parirao Divcu, al' onaj Bouvi,
to je prica za sebe, mislim da znam koja budala njemu daje
da igra. :) I jos je kao bivsi NBA igrac, strasno...
> Oj grobari
> jel vam zao
> Divac vam je
> q*ac dao. ;)
Dace i vama, ovih dana, kad' ode u NBA...;)
košarka.715dalex,
-> #713, junior> Ne znam, ne bih ga menjao za 2 Džordana, kad ga vidim, meni odma
> toplo oko srca :) Jes da gubi dosta lopti, ali dobar je bre .. ko
> lebac je dobar ;))
Ćale od ortakinje, okoreli severnjak, gleda fudbal. Posle grubog faula
na Ognjenoviću: "Pero, sine, šta je bilo, reci svom čika Boži!?".
A bre, isti ste ;)
Nije me bilo neko vreme, pa da pozdravim sve Sezamovce i čestitam
praznike.
košarka.717sergio.,
-> #715, dalexE ljudi pa njih dvojica su isti
ko da ih ista majka rodila bre !
Obojica cu sebichni
i glupi ko q*ac :)
C-YA
košarka.718dalex,
-> #717, sergio.> Obojica cu sebichni i glupi ko q*ac :)
Šta ti ovo znači, osim da nisi baš vaspitan?
košarka.719papa.smurf,
-> #691, legolas* Kako ovo BEDNO zvuci! Ko da ga je napisao 6godisnjak koji je dobio
* losiju igracku za Novu Godinu od svog brata. Priznajem, stil je
* malo lepsi (nivo 7godisnjaka), ali je sadrzaj beeeda.
* Sto ne razmisle o tome sta pisu.
Čegi je poznat kao veliki mislilac. ;)
* U stvari, sani. mora da navija za Zvezdu cim kaci ovakve tekstove.
* Verovatno da bi se Delije smejale ;)
;)
košarka.720papa.smurf,
-> #692, sergio.* jedan VELIKI GROBAR ,
Čitavih 172 cm. ;) (znam da će hteti da kaže da je 173, ali to potom
treba proveriti sa deom.). ;)
košarka.721papa.smurf,
-> #703, gligo* da ce moci duze od 2,3 meseca. Uostalom, nek se javi neki
* pravnik da razjasni ovo . :) A opet ti kazem, bez Bulata, pa i
* sa prednoscu domaceg terena, Partizan prolazi Buducnost.
Reče Rades da će sigurno pred playoff da uleti u ćuzu. ;)
košarka.722papa.smurf,
-> #713, junior* Biće za 2-3 godine od njeg igračina, sa velikim I, samo da nauči
* bar ponekad da stane na loptu. Ali dobro, doći će to sa godinama,
* sad neka se šašavi, dok može.
Slično mislim. :) Inače, za one koji su baš preterali sa optuživanjem
Rakočevića, da kažem da je imao najveći broj osvojenih lopti u Zvezdi,
a da su istovremeno Divac i Topić imali najveći broj izgubljenih.
* Edney i Zidek, 2 člana šampionske postave UCLA-e od pre 4 godine,
Edney šutira mnogo kada može. U ovoj utakmici je bio dosta dobro čuvan
pa i nije mogao više.
* išao prostim principom - Rivers uzme loptu, prevede, šutira, ako
* pogodi super, ako ne, Tarlać i Fasulas pokupe otpatke i daju lake
* poene.
Koliko se sećam, taj tim je postao prvak Evrope... Sumnjam da i Žalgiris
nema takvu želju. :)
* trojku) čak igrao playa :), da se dosta akcija baziralo na njemu,
* a ovi su ga udvajali.
Akcije se bazirale na njemu? :) Akcije koje su se bazirale na njemu su bile
one kada Luka prođe jednog i baci mu loptu pod koš, gde ovaj igra 1 na 1,
1 na 2, 1 na 3 ili baci loptu nazad. :))
* treba da navijamo za Žalgiris protiv Cibosa i TDK, a da dobijemo
* Ortez i Fenera u Beogradu, jer su oni (blago rečeno) očajni na
* strani.
Tome se i ja nadam. Mislim da ćemo dobiti obe tekme u Beogradu, a za 4.
mesto je potrebna i pobeda nad Ortezom u Francuskoj. Biće mnogo teško,
ali sa Divcem, naloženim igračima i mogućom krizom Francuza, mogli
bi da slavimo tamo. :)
* BTW, zna li neko zašto Jovo nije igrao?
U planiranju utakmice, bilo je određeno da na petici igraju
Divac i Jestratijević (zbog snažnijih centara Žalgirisa, Joca je odredio
da im parira Jestra), a da na četvorci igraju Topić i Stanojević. Međutim,
Top je sve vreme igrao odlično tako da nije bilo potrebe za njegovim
ulaskom. Ovu su u principu reči trenera, meni je žao što nije igrao,
ali mi se čini da je on u blagom padu forme pa je možda i bolje da malo
odmara, dok Dile ne ode. :)
košarka.723papa.smurf,
-> #714, gligo* Nemas pojma koliko :)
Drago mi je. ;)
* video Sabonisa u odelu. Mislim, da je igrao, pokid'o bi
* Divca, videlo se sinoc kol'ko je Divac fizicki nespreman,
A Sabonis je kao super spreman? ;)
* Edney je i odigrao fino, Zidek je parirao Divcu, al' onaj Bouvi,
* to je prica za sebe, mislim da znam koja budala njemu daje
* da igra. :) I jos je kao bivsi NBA igrac, strasno...
Isto tako može da se kaže da je Jestratijević parirao Zideku i to
veoma uspešno... :)
Edney je odigrao prosečno, a ja sam se upravo njega najviše plašio.
Ipak, izgleda da su se Igor i on međusobno dosta dobro čuvali,
tako da i nisu mogli bolje da odigraju.
A Bouvi... ;) I Rastko je bivši NBA igrač, ali bar ne igra u Zvezdi. :)
* Dace i vama, ovih dana, kad' ode u NBA...;)
Ma samo mi da dobijemo Ortez i Fener ovde, pa nek ide... :)
košarka.724papa.smurf,
Dobar onaj Radnički... ;)
košarka.725gligo,
-> #723, papa.smurf>* video Sabonisa u odelu. Mislim, da je igrao, pokid'o bi
>* Divca, videlo se sinoc kol'ko je Divac fizicki nespreman,
> A Sabonis je kao super spreman? ;)
Pa bato, on trenira vec, cini mi se, 3,4 meseca sa ovom ekipom
Zalgirisa, da ne racunas igranje u kvalifikacijama sa litvanskom
reprezentacijom, gde u principu igraju svi 'domaci' igraci iz
Zalgirisa.
E, sad, to uporedi sa Divcem koji nije imao nijednu utakmicu
od zavrsetka lock-outa, mozda se kao spremao sam, al' to nije
to. Uostalom, Sabonis je za Divca izmislio kosarku.
> Isto tako moze da se kaze da je Jestratijevic parirao Zideku i
> to veoma uspesno... :)
Pa ne znam sta je tu sporno, Zidek je direktno preko Divca
nabacio oko 17 poena na svoj konto.
> Ma samo mi da dobijemo Ortez i Fener ovde, pa nek ide... :)
Ortez jos kao i mozete dobiti kuci, al' Tabak, Milic, Mcrae, Ajdin,
pa pojesce vas, bre....:) Da i Divac igra, ne bi vas spas'o...
košarka.726gligo,
-> #724, papa.smurf> Dobar onaj Radnicki... ;)
Figura meca, onaj Tomasevic, on je bre za ispitivanje...
Covek je kao lider tima, tip koji dobija najvise para, treba bre da
gine na terenu k'o u reprezentaciji kod Zeljka, a on 'ebote, seta
se onim parketom juce, ko da ga je on pravio.
Umisljena primadona...
Misli da je igracina, ono kao, s' kojim ja budalama igram, nisu me
ni zasluzili. Da ne bese onog Brkica, sahranili bi nas...
Ma neka, sa onakvom igrom Tomasevica, Partizan nema sta da
trazi protiv ovih smesnih timova, a kamoli da se umesa u borbu za
titulu. Tu nesto Lucic mora da presece. Jeste da smo igrali bez
Gilica i Stevanovica, al' bekovi tu moraju da preuzmu. Radosevic,
katastrofa, Djokic se decko bori, vidi se, al' ni on nema sigurnost
da preokrene, Vidacic zablista, a onda usere, kao i Varda.
Jednostavno, mora se nesto promeniti, izabrati jedan igrac koji
ce biti lider, da se zna 'ko kosi, a ko vodu nosi' a ne ovako,
odlucuje se tekma, a pola igraca se sakriva iza protivnickih igraca
i blokova, kao da ne zele odgovornost i pobedu.
košarka.727corgan,
-> #724, papa.smurf>Dobar onaj Radnicki... ;)
______________________________
Dobar i onaj Divac.(sta bi vi bez njega)
Corgan.
A.M.
košarka.728sergio.,
E mogo bi neko da poshalje,
i spisak kosharkashkih timova (svih igracha) iz nekih evropskih liga.
Hvala
košarka.729gligo,
Legenda odlazi...:(
ESPN je danas i zvanicno potvrdio ono o cemu se
nagadjalo proteklih sedam meseci.
Jordan se definitivno povlaci, a za sutra je zakazano
i zvanicno saopstenje od samog Jordana.
'ebiga, ova liga vise nikad nece biti ista, a sigurno
i kosarka u celini.
:(
košarka.730giovanni,
-> #726, gligoĘ? Misli da je igracina, ono kao, s' kojim ja budalama igram, nisu me
Ę? ni zasluzili. Da ne bese onog Brkica, sahranili bi nas...
Pa pazi, čovek je u pravu. Onaj Đokić promašuje bacanje, uzima loptu,
trči na trojku, niko ga ne ometa i opet promašuje. Nek si jebe* mater,
u Spartaku je pogađao i iz podruma.
košarka.731gligo,
'ebiga momci, 'ebiga papa. :), izgleda da ce te
vi vas Final Four da odigrate samo u snovima...;)
Ono kao, pozdravio vas Davis, a boga mi i ona braca,
oni, oni gadni, mnogo gadni, Gadu, da, Gadu...;)
Vidimo se u nedelju...:)
košarka.732papa.smurf,
-> #731, gligo> 'ebiga momci, 'ebiga papa. :), izgleda da ce te
> vi vas Final Four da odigrate samo u snovima...;)
>
> Ono kao, pozdravio vas Davis, a boga mi i ona braca,
> oni, oni gadni, mnogo gadni, Gadu, da, Gadu...;)
Jadniju utakmicu odavno nisam gledao. Vodili smo do 10 minuta
pred kraj, ali je maximalna prednost bila 4 poena.
Tek tada, uspeli smo da dođemo i do 6 razlike i kada sam pomislio
da ćemo konačno prelomiti utakmicu, posle asistencije Bolića,
divac maši čist (naglasak na ČIST) zicer, iz kontre primamo prvu
trojku, posle čega je meč izgubljen... Ako nam je Vlade doneo
pobedu protiv Žalgirisa ovde, onda nam je tamo sigurno odneo.
Bukvalno smo bolje igrali sa Jovom u timu.
Jedini koij su nešto radili su Igor i Zlatko. Utakmicu bismo
sigurno samo da je Igora (bar malo) išao šut. Promašio je sve
što praktično uvek daje. Topić se nije video i odigrao najlošije
od kad je u Zvezdi, osim možda protiv Mash-a. Ostale ne bih ni da
komentarišem. Čak je i trener Joca ;) za*eb'o stvar. Umesto da
traži time-out u trenucima protivničke serije, on prvo čeka da
nam ubace 10 poena za 2 minuta. :(
Ipak, realne šanse za 5. mesto postoje ako dobijemo obe u
Beogradu, jer bi TDK trebalo da pukne od Žalgirisa na svom terenu
(po nekim mojim predviđanjima). Za 4. mesto šanse su samo teoretske
posle jučerašnjeg poraza (da smo to dobili, imali bismo sigurno 4.
mesto). Pošto nam Cibona beži 2 pobede, trebalo bi dobiti Fener ili
Žalgiris u gostima (mislim da obe ekipe imaju sve pobede na svom
terenu do sada), a da Cibona pukne jednu kod kuće...
P.S. I da, vidimo se u nedelju. :)
P.S.2. Onima koji idu na utakmicu, predlažem da po svaku cenu
izbegnu mesta ispod semafora... Ovo shvatite prilično ozbiljno, ali
ne pitajte zašto. :)
košarka.733papa.smurf,
Ako ne grešim (vrlo malo verovatno), cene karata za derbi su 100
dinara (naravno, tribine).
Uprava Partizana sigurno na meni neće ništa zaraditi, neka nekom
drugom prodaju karte...
košarka.734rades,
-> #732, papa.smurf
> Ipak, realne sanse za 5. mesto postoje ako dobijemo obe u
> Beogradu, jer bi TDK trebalo da pukne od Zalgirisa na svom
> terenu (po nekim mojim predvidanjima).
Ma cak ne morate da dobijete ni obe kuci - ako TDK izgubi
sve do kraja. ;)
> Za 4. mesto sanse su samo teoretske
Ne mogu da verujem da neko razmislja o 4. mestu. I 5. vam je
(prilicno) nedostizno - nazalost. ;(
košarka.735rades,
-> #733, papa.smurf
> Ako ne gresim (vrlo malo verovatno), cene karata za derbi su 100
> dinara (naravno, tribine).
Ne gresis. Sto je mnogo - mnogo je.
košarka.736corgan,
E bre cigani
No other comment....
košarka.737gligo,
-> #732, papa.smurf> komentarisem. Cak je i trener Joca ;) za*eb'o stvar. Umesto da
> trazi time-out u trenucima protivnicke serije, on prvo ceka da
> nam ubace 10 poena za 2 minuta. :(
Bozina skola...;)
Prica se da je celu taktiku za jucerasnji mec spremio upravo
Boza Maljkovic. Uostalom, videsmo ga i u Beogradu,
slucajno ili ne...
košarka.738junior,
-> #731, gligo> 'ebiga momci, 'ebiga papa. :), izgleda da ce te
> vi vas Final Four da odigrate samo u snovima...;)
Fala Bogu, pa će Divac sad nazad u NBA, a onda se šanse za Final
Four, ponovo bude :) Ima bre, da zavladamo .. ne onaj čoban da
nam bude bog i batina u timu.
Vidim, skidao neke poteze od Jove .. naučio roling :)
Ma, nije ni važno, samo da se on tornja nazad u Ameriku, pa ćemo
mi lako, uostalom, proći ćemo kako smo i zaslužili. A koliko smo
zaslužili .. hmm, videćemo :)
košarka.739kum.djole,
-> #738, junior> Ma, nije ni važno, samo da se on tornja nazad u Ameriku, pa ćemo
> mi lako, uostalom, proći ćemo kako smo i zaslužili. A koliko smo
> zaslužili .. hmm, videćemo :)
Ti definitivno moraš kod lekara... ;)
košarka.740sergio.,
-> #739, kum.djoleSlazhem se !!!! :)
košarka.760junior,
-> #739, kum.djole> Ti definitivno moraš kod lekara... ;)
Hoćeš da kažeš je Divac u Zvezdi, pružio partije koje bi opravdale
njegovu cenu na tržištu u Americi, od (otprilike) 10 mil. dolara?
Da ne zaboravimo da igra u jednoj nižerazrednoj ligi, kao što je
Evropska, odnosu na NBA. Daj bre, onaj Roni Smit, koji ne vredi
2 pare, je odigrao u istom nivou kao Divac.
Mislim, ako će tako da se folira, da se vuče terenom, maši zicere,
pravi se baja jer je zakucao na početku tekme .. za takve stvari
možemo i druge likove da koristimo. A ne da jedan Jova ;) suši na
klupi, jer Divac igra.
No, doći će svemu tome kraj za nedelju dana.
A onda da vidimo stvarno, koliko vrede.
košarka.761nikolaj,
E bre ljudi shta je bre ovo..
Ko to salje poruke sa mog usera..
košarka.762ian.stuart,
Pitam se shta je pisalo u onim porukama :)
košarka.763corgan,
-> #761, nikolajJA
košarka.764gligo,
-> #731, gligo> Vidimo se u nedelju...:)
Hm, Zvezda 85, Partizan 84....:(
Da nije bilo 'tendecioznog' sudjenja Belosevica, i nesrece Radosevica,
cestitao bih...
Mislim, tehnicka Tomasevicu, pa peti faul Vidacica, pa nedosudjivanje
tehnicke Bolicu za sutiranje lopte i klupi Zvezde za ulazak u teren,
sviranje nepostojecih faulova, stvarno zalosno.
Protiv petorke Zvezde se moglo, ali protiv sudija kao sestog i sedmog
igraca nikako ne...
košarka.765pecanac,
-> #738, junior> Fala Bogu, pa će Divac sad nazad u NBA, a onda se šanse za Final
> Four, ponovo bude :) Ima bre, da zavladamo .. ne onaj čoban da
> nam bude bog i batina u timu.
>
> Vidim, skidao neke poteze od Jove .. naučio roling :)
>
> Ma, nije ni važno, samo da se on tornja nazad u Ameriku, pa ćemo
> mi lako, uostalom, proći ćemo kako smo i zaslužili. A koliko smo
> zaslužili .. hmm, videćemo :)
Ovo je smešno :))))
nhf
košarka.766junior,
-> #764, gligo> Protiv petorke Zvezde se moglo, ali protiv sudija kao sestog i
> sedmog igraca nikako ne...
Ne budi smešan, ako je suđenje išlo u nečiju korist, to je bilo
Partizana. Na Harisu je svirano, po slobodnoj proceni, više od 10
faulova. To što on nije znao da ih iskoristi je njegov problem.
Druga stvar, koja vam je ono genijalna taktika da Varda izvodi
slobodnjake za tehnički faul (imao je 2 za faul Jestre, a onda
ostao da izvede još 2 za tehničku) kad je Radošević u igri. Pa,
ono kao, valjda taj Radošević ume bar slobodnjake da gađa.
Treće, niste bili loši, imali ste neverovatan skok u napadu, čak
i bez centara, ali džaba .. kad neko ne ume, onda ne ume.
Realno gledajući, sad na polusezoni .. ovaj tim Partizana izgleda
ovako .. na playu, Lukovski suviše neiskusan, i suviše nemaštovit
za mesto playa (čitaj: glup:), s druge strane šut ga ponekad služi,
ponekad ne, ali kad šutira, šutira samo trojke .. šut iz polja ni
ne pokušava. Dalje, Đokić se vraća u formu, i to jezivo dobro, videlo
se juče da je i u odbrani, i u napadu odigrao odlično .. ono što je
igrao, naravno. :) Njega valja zadržati, možda a_bre_makedonče_bre,
nauči nešto od njega.
Na bekovima, onog tragičara, Harisa kapitena, jedinog beka šutera
na svetu (uz Nick Andersona;) koji ne ume da pogodi slobodnjake.
Radošević je povratkom Brkića izgubio minutažu, a on se u sporednoj
ulozi nikako ne snalazi. To se videlo prošle sezone, to se videlo
ove, dakle, ako Brkić ne ode iz tima, bolje da pustite Radoševića,
i dovede nekog epizodistu, koji će biti srećan što ima 10 minuta po
meču, i što može da pogodi 2-3 trojke.
Čubra, još jednu sezonu, evo već petu zaredom :) ostaje talenat.
Ono, čovek je toliko nekonzistentan, da je to neverovatno. Može da
pogodi trojku preko ruke, a može da promaši zicer na 2-3 metra od
koša, bez ikog oko njega.
Mali Vidačić je interesantan, ali ne da mu fali iskustva, nego i više
od toga. Da onako glupo napravi peti prekršaj, da ga Bolić na onako
glup način navuče (tačno se na usporenom snimku vidi, kako je Bolić
usporio i pogledao da li ga ložana prati .. i uspelo je) to ne sme
da si dopusti. Anyway, sudeći po nekim rahitičnim kretnjama :) za 1-2
sezone možda od njega dobijete nekog zemljoradnika, ko Savića, da se
guzi ispod koša, a povremeno šutne i koju trojku.
Lucidne zamisli o čuvanju Rakočevića od strane Vidačića, neću ni da
pominjem :)
I na kraju, jedina svetla tačka Partizana - Tomašević, al' džaba vam
to, kad će on na kraju ove sezone da zapali .. tako da je bolje ni ne
trošiti reči na njega. Čovek zna znanje, trpa šta god stigne, skače
gde god može, još da je iole motivisaniji bio bi jedan od najboljih
centara, ili krila u Evropi.
To je to, Gicka i Svinju neću ni da pominjem, nisu se nešto ni naigrali.
E, sad, ako ti misliš da je to šampionski tim, ili da takav tim uopšte
može da mašta o pobedi nad Zvezdom, onda nek vam je sa srećom. Da mene
pitaš, ja bih pošutao pola tima, kupio nekog yu igrača iz inostranstva
i gradio tim oko njega i Tomaševića (zadržati pod obavezno!).
košarka.767rades,
-> #764, gligo
> Protiv petorke Zvezde se moglo, ali protiv sudija kao sestog i
> sedmog igraca nikako ne...
Ajde onaj Mrdak je jos bio neutralan, ali Belosevic - ono je
sramota. Covek je svirao i kad se nalazio na drugom kraju
terena, a sve se dogadja ispred Mrdaka. To mu nije prvi put.
košarka.768rades,
-> #766, junior
> Ne budi smesan, ako je sudenje islo u neciju korist, to je bilo
> Partizana.
Ovo-je-sme-sno. Jel mi mislimo na istu utakmicu? ;)
> Druga stvar, koja vam je ono genijalna taktika da Varda izvodi
> slobodnjake za tehnicki faul (imao je 2 za faul Jestre, a onda
> ostao da izvede jos 2 za tehnicku) kad je Radosevic u igri.
Zasto da ne? Decko je ubacio 2, zasto da ne pokusa jos 2. Solidno
je izveo ta bacanja. Pitanje je da li bi i Mire pogodio sva 4 (da
je faul bio nad njim).
> Realno gledajuci, sad na polusezoni .. ovaj tim Partizana
> izgleda ovako .. na playu, Lukovski suvise neiskusan, i suvise
> nemastovit za mesto playa (citaj: glup:),
Nazalost - tacno.
> Na bekovima, onog tragicara, Harisa kapitena, jedinog beka
> sutera na svetu (uz Nick Andersona;) koji ne ume da pogodi
> slobodnjake.
Uzas. Setimo se prosle godine - Partizan - FMP - produzetak i
"kapiten" Haris sutira 1/4 bacanja.
> Radosevic je povratkom Brkica izgubio minutazu, a on se u
> sporednoj ulozi nikako ne snalazi.
Mogao je i morao Mire mnogo bolje. I Brkic je na pocetku
bio totalno izgubljen, ali ni Radosevic nije bio bolji.
> Cubra, jos jednu sezonu, evo vec petu zaredom :) ostaje
> talenat.
Opet - nazalost - tacno.
> Lucidne zamisli o cuvanju Rakocevica od strane Vidacica, necu
> ni da pominjem :)
Tog nosonju ja ne bih ni cuvao. On nije nista bolji od Lukovskog.
> E, sad, ako ti mislis da je to sampionski tim, ili da takav tim
> uopste moze da masta o pobedi nad Zvezdom, onda nek vam je sa
> srecom.
Vidi prvu moju recenicu. :) Zvezda mi je mnogo bolja, uf. Kad
bih napravio analizu - takodje samo jedna-dve svetle tacke. Pored
Topa - koji zna znanje, jedina svetla tacka je Jovo (koji ne igra
bas mnogo u poslednje vreme). Mali nosonja Igor - sa svojim cu-
venim rezonskim ulazima i sutevima preko 3 igraca... zajedno pod
ruku sa Lukovskim. Godine su ipak na strani Rakocevica i treba
mu dati 2-3 godine, mozda nesto i bude od njega. Ostalo - ne
vredi pricati.
košarka.769papa.smurf,
Samo kratko o uletanju Zvezdine klupe u teren...
Dakle, na snimku derbija sam jasno čuo sirenu sa zapisničkog stola,
koja se oglasila u toku leta lopte kod poslednje trojke.
To je očigledno bila greška ljudi za zapisničkim stolom, ali za to
ne treba kriviti Zvezdu, te zato i nije bilo tehničke.
košarka.770gligo,
-> #766, junior> Ne budi smesan, ako je sudenje islo u neciju korist, to je bilo
> Partizana. Na Harisu je svirano, po slobodnoj proceni, vise od
> 10 faulova. To sto on nije znao da ih iskoristi je njegov
> problem.
Znas kako, mogao bi da pojasnis ono sto je bilo ocigledno,
ono sto sam ja naveo kao razloge poraza, a to je sudijska kradja.
Nedosudjivanje tehnickih Zvezdinoj klupi i Bolicu.
Mani izokretanje i filozofiranje tipa, na Brkicu je napravljeno 10
faulova, pa Partizan je prema sudijskoj proceni iz bonusa izasao
u 17., a Zvezda u 7,8 minutu. To ti valjda nesto govori.
Da, vi ste igrali balet, a mi ragbi...
Uz to, sudjenje lopte za Zvezdu u borbi Topica i Tomasevica,
kada se cisto videlo ko je zadnji igrao njom. Posle toga Dejan
dobija tehnicku i vi se jos vise priblizavate. Da ne spominjem,
peti faul Vidacica nad Bolicem pri cistoj blokadi. Isto vazi i za
Dejanovu blokadu nad Topicem.
Mislim, na tim sitnicama se dobija utakmica, i da je Partizan kojim
cudom otisao u produzetak ne bi imao nikakvih sansi. I za to su
se sudije vec pobrinule, jer Brkic koji u karijeri nije imao 4 faula na
pocetku poluvremena, sada ih je uveliko imao.
> Trece, niste bili losi, imali ste neverovatan skok u napadu,
> cak i bez centara, ali dzaba .. kad neko ne ume, onda ne ume.
Umemo mi, umemo. Toga sam se i plasio. Da ce te jednostavno
da nas ponizite ko u proslom derbiju. Ali se videlo da ovi momci
mogu da igraju sa ovom Zvezdom i zbog toga mi je ovaj poraz
teze pao. Jos kad bude pristojnije sudjenje, videce se ko stvarno
ume, a ko ne.
> E, sad, ako ti mislis da je to sampionski tim, ili da takav tim
> uopste moze da masta o pobedi nad Zvezdom, onda nek vam je sa
> srecom. Da mene
Pa znas kako, pre nego sto pogledas u komsijino, prvo pogledaj u
svoje dvoriste. Ono kao, kada bih ja izanalizirao vase igrace, to
bi bila tuga. Jestratijevic veciti talenat, Jova zvani _jos_nisam_
naucio_roling_ali_ima_vremena,_imam_tek_28_godina, Popovic
koji je i sam rekao da je bio najgori igrac tekme do 2 sekunde do
kraja, mada bih dodao da je on uvek najgori, Rakocevic zvani
_imam_12_godina, a_jel'_da_da_licim_na_Jordana?_, veciti
pacijent Bolic koji ma koliko dobro igrao nikad nece uci u
reprezentaciju, prvo jer ne zna da napravi sebi poziciju za sut,
nema prodor, i jedino sto zna, je da se namesti na trojku i da sipa.
Zato ce Cubrilo talenat da igra, a Zlatko ce uz TV. Da posmatra.
Da, tu je jos Topic, momku svaka cast, al' jedno stoji, trenutno
je najzasticeniji igrac lige od strane sudija. :(
Ako sa ovim tipovima mislite da zadrzite titulu, onda srecno.
U stvari, dok god Partizan bude ovako igrao, i gubio od Zvezde i
Buducnosti ovakvim sudjenjem, ja cu biti zadovoljan. A onda,
kad izadjete u Ligu, i vi, i Buducnost, neka vam je Bog u pomoci,
da zadrzite i to mesto sto imamo u njoj. I nek se stvarno pokaze
ko danas treba da predstavlja jugoslovensku kosarku i da li joj je
stvarno mesto medju onima koji se bore za opstanak ili za FF.
košarka.771m.milos,
-> #770, gligo
> Znas kako, mogao bi da pojasnis ono sto je bilo ocigledno,
> ono sto sam ja naveo kao razloge poraza, a to je sudijska kradja.
> Nedosudjivanje tehnickih Zvezdinoj klupi i Bolicu.
Ljudi o cemu vi pricate. Kakve silne tehnicke, pa na TVu se videlo da je
vreme isteklo i cula se sirena. Normalno je da ce klupa da utrci misleci
da je utakmica gotova. Tek nakon isteka vremena sudije su pokazale da
postoji time-out i pokazale igracima da ima jos 2 sekunde.
Sto se tice sutiranja lopte, to se masovno radi kad istekne poslednja
sekunda (Bolic u Zagrebu itd...). Posto se cula sirena covek je mislio
da je vreme isteklo.
košarka.772stefan,
-> #769, papa.smurf>Dakle, na snimku derbija sam jasno čuo sirenu sa zapisničkog stola,
>koja se oglasila u toku leta lopte kod poslednje trojke.
Ja sam snimak samo jednaput odlgedao pri čemu nisam obraćao pažnju
isključivo na taj detalj ali mi se čini da je jedino što se čuje sudijska
pištaljka - jesi li siguran da nisi to pomešao?
košarka.773miskop,
-> #764, gligo>> Mislim, tehnicka Tomasevicu,
Da, u pravu si. Tomašević je zaslužio zabranu igranja na godinu
dana a ne jednu bednu tehničku grešku.
>> pa peti faul Vidacica,
Hoćeš da kažeš da je ono bila banana? Jebo te, dečko je bio bar
korak iza Bolića i nije imao šanse da mu lupi čistu rampu, što se
vidi i iz TV snimka.
>> pa nedosudjivanje tehnicke Bolicu za sutiranje lopte i klupi
>> Zvezde za ulazak u teren,
Da kod nas sve funkcioniše kao u NBA, mislim na rad zapisničkog
stola, bilo bi ispravno dosuđivanje tehn. greške. Ali kod nas prvo
istekne vreme, pa ga onda naknadno vraćaju. Zato deluje sve onako
konfuzno.
Takođe je bilo primedbi da je Oliver nagazio liniju za trojku.
Na SOS-u se lepo videlo da linija nije bila nagažena.
košarka.774giovanni,
-> #766, juniorĘ? Ne budi smešan, ako je suđenje išlo u nečiju korist, to je bilo
Ę? Partizana. Na Harisu je svirano, po slobodnoj proceni, više od 10
Ę? faulova. To što on nije znao da ih iskoristi je njegov problem.
Pazi, sa tobom rasprava o košarci, fudbalu, rukometu, vaterpolu, hokeju
(na bilo kojoj površini), šahu, odbojci, atletici, tenisu, stonom tenisu,
biciklizmu, veslanju (uključujući kajak i kanu na mirnim vodama ;)),
kuglanju, ragbiju (sve vrste: euro, NFl itd.), plivanju, klizanju
(umetničko i brzo), skokovima u vodu, skijanju (alpske i nordijske
discipline uključujući skokove i letove), skakanju padobranom, gimnastici,
akrobatskom letetnju motornim i bezmotornim letelicama, bejzbolu,
karlingu, streljaštvu, badmintonu, skvošu i drugim popularnim sportovima
nema nikakvog smisla pošto na svaki argument ostaješ gluv i slep i vodiš
se nekom sumanutom logikom. Prema tome, o tvom stavu i poruci čiji sam deo
citirao gore imam samo jednu jedinu stvar da ti kažem:
u krivu si, momče. ;)
košarka.776giovanni,
-> #773, miskopĘ? Hoćeš da kažeš da je ono bila banana? Jebo te, dečko je bio bar
Ę? korak iza Bolića i nije imao šanse da mu lupi čistu rampu, što se
Ę? vidi i iz TV snimka.
To što je bio iza Bolića nema nikakve veze pošto je 20 cm viši od njega i
ima mnogo duže ruke. TO nije bila banana, on je samo skinuo Boliću loptu.
A na snimku SOS-a se lepo vidi da nema veze sa faulom.
Ę? Da kod nas sve funkcioniše kao u NBA, mislim na rad zapisničkog
Ę? stola, bilo bi ispravno dosuđivanje tehn. greške. Ali kod nas prvo
Ę? istekne vreme, pa ga onda naknadno vraćaju. Zato deluje sve onako
Vreme nije vraćano. A i u NBA se dešava da dolazi do krekcije semafora.
košarka.777gligo,
-> #771, m.milos> Ljudi o cemu vi pricate. Kakve silne tehnicke, pa na TVu se
> videlo da je vreme isteklo i cula se sirena.
Koju si ti to tekmu gledao, leba ti? Partizan - Zvezda sigurno ne,
cim ovako bulaznis :)
Nije se videlo da je vreme isteklo, i nije se cula sirena. Jedino,
mozda ti imas neke specijalne sposobnosti kojima si to utvrdio...
Imas i u 'Sport-u' zamrznut trenutak tek nakon Popoviceve
trojke, gde se jasno vidi semafor i ostatak vremena, od 2
DESETINKE. E, sad, Tomasevic i Brkic signaliziraju Mrdaku
i Belosevicu da se vrati vreme, i oni ga vracaju na 2 SEKUNDE.
Da je ostalo 2 desetinke, Brkic sigurno ne bi stigao ni ruke da
ispruzi, a kamoli da sutne, stoga je nedosudjivanje tehnicke
Bolicu i klupi Zvezde apsolutna krivica sudija. Cak je i Popovic
u jednom momentu vracao igrace na klupu, ali ni to izgleda
nije bilo dovoljno sudijskom dvojcu, da bar na kraju skine ljagu
sa sebe.
>Normalno je da ce
> klupa da utrci misleci da je utakmica gotova. Tek nakon isteka
> vremena sudije su pokazale da postoji time-out i pokazale
> igracima da ima jos 2 sekunde.
Te dve desetinke, ma koliko malo izgledale, dovoljan su razlog
da se sudije drze onog sto su trebale da nauce jos na seminarima
i predavanjima. A Belosevic je izgleda bezao sa istih.
košarka.778gligo,
-> #773, miskop> Da, u pravu si. Tomasevic je zasluzio zabranu igranja na godinu
> dana a ne jednu bednu tehnicku gresku.
Zasto? Sto je Belosevicu rekao da treba da ga je sramota onakvog
sudjenja? Ma, trebao je da ga pljune posred lica, ma ni to ne bi bilo
dovoljno. Taj je poznat po deljenju svoje (ne)pravde jos sa trofeja
BGD-a, nek je djubretu na cast.
> Hoces da kazes da je ono bila banana? Jebo te, decko je bio bar
> korak iza Bolica i nije imao sanse da mu lupi cistu rampu, sto
> se vidi i iz TV snimka.
Ovakve gluposti moze da izvali samo neko ko u zivotu nije igrao
kosarku. A tek je glupost i neistina da se faul video iz TV snimka.
Mislim, kako mozes da kazes ovako nesto, bar nama koji smo
te sporne detalje videli po nekoliko puta?
košarka.779junior,
-> #770, gligo> Znas kako, mogao bi da pojasnis ono sto je bilo ocigledno,
> ono sto sam ja naveo kao razloge poraza, a to je sudijska
> kradja.
>
> Nedosudjivanje tehnickih Zvezdinoj klupi i Bolicu.
E, bre, vama kad god izgubite sudije su krive. Dokle više? ;)
Shvatite već jednom, bolji smo i.
> cudom otisao u produzetak ne bi imao nikakvih sansi. I za to su
> se sudije vec pobrinule, jer Brkic koji u karijeri nije imao 4
> faula na pocetku poluvremena, sada ih je uveliko imao.
Ej, bre, pa o tome ti i pričam. Provali koliko protekciju sprovode
na Brkiću. Zašto? Ko je bre, on? Zašto ima toliku zaštitu sudija?
> svoje dvoriste. Ono kao, kada bih ja izanalizirao vase igrace,
> to bi bila tuga. Jestratijevic veciti talenat,
Jestra nikad ni nije bio talenat :) Ako se nešto za njega može
reći to je da je visok (i ružan;), ali nikako da je talentovan.
Bre, po čemu je on talentovan, nema šut, nema odbranu, nema skok,
nema ništa .. jedino što ima su fizičke predispozicije, pa se svi
treneri nadaju da od njega mogu da naprave nešto.
Što se Jove tiče, roling izvodi savršeno, i ima 21 godinu.
> Ako sa ovim tipovima mislite da zadrzite titulu, onda srecno.
Što da ne. Tu je najbolji 6 čovek reprezentacije, tu je najbolji
mladi igrač sveta, tu je Jova, najperspektivniji centar u YU, uz
epizodiste kao što su Bolić i Peković, i iskustvo koje daju Pop
i Pavičević, ne vidim zašto ne bi zadržali titulu.
Naravno, uvek može i bolji tim da se napravi, ali ovaj je trenutno
najbolji i kraj priče.
> da zadrzite i to mesto sto imamo u njoj. I nek se stvarno
> pokaze ko danas treba da predstavlja jugoslovensku kosarku i da
> li joj je stvarno mesto medju onima koji se bore za opstanak
> ili za FF.
Što se tiče borbe za Final Four, mislim da tim koji od Radničkog
primi 104 poena, i čak 30 poena za 10 minuta, bolje da se kloni
te priče.
košarka.780junior,
-> #774, giovanni> nema nikakvog smisla pošto na svaki argument ostaješ gluv i
> slep i vodiš se nekom sumanutom logikom. Prema tome, o tvom
Argument da je Bolić trebao da dobije tehničku, kao i klupa
Zvezde? Pliiz, U ŽIVOTU nisam video da je neko dobio tehničku
zbog sličnog postupka.
Evo, demantuj me, kad je to klupa dobila tehničku, zato što su
igrači mislili da je kraj utakmice.
Evo, od nekih par stotina hiljada košarkaških utakmica, odigranih
u istoriji do sada, navedi mi jedan. I prihvatiću.
Ajde, samo jedan.
košarka.782ognjen.s,
-> #780, junior> Evo, demantuj me, kad je to klupa dobila tehničku, zato što su
> igrači mislili da je kraj utakmice.
>
> Evo, od nekih par stotina hiljada košarkaških utakmica, odigranih
> u istoriji do sada, navedi mi jedan. I prihvatiću.
>
> Ajde, samo jedan.
Ajde ti navedi jedan slučaj kada je kompletna klupa uletela u teren pre
završetka susreta, a da niko nije dobio tehničku. :)
BTW, evo ti jedan primer iz vaterpola. :)
OI u Atlanti, meč za treće mesto između Italije i Mađarske. Utakmica je
posle produžetaka završena sa 20:18 ili 18:16 za Italijane. U svakom
slučaju, u poslednjoj sekundi regularnog dela, pri nerešenom rezultatu,
jedna reprezentacija (ne sećam se tačno koja) postiže gol (pobedonosni?)
i igrači sa klupe uskaču u bazen da proslave pobedu. Međutim, kako vreme
na semaforu još nije bilo isteklo (ostalo manje od sekunde) sudije su
svirale četverac za protivničku ekipu, oni su izjednačili i igrani su
produžeci.
košarka.783rades,
Todoric juce izjavio da ne vidi zasto bi se Partizan trudio
da udje u 1/2 Kupa Saporte i time obezbedi predstavnika za
nekog drugog, jer sudije nece dati Partizanu da bude sampion.
Po njegovim recima - oni koji su ugrozili predstavnika - neka
ga sad spasavaju.
košarka.784stefan,
Sinoć je Budućnost posle produžetaka uspela da izbori plasman u naredno
kola Kupa Saporte pobedivši AEK sa 74:63 (62:57, 30:24). Sledeći protivnik će
im biti Slovakofarma koja je eliminasala italijanski Soni.
košarka.785papa.smurf,
-> #727, corgan* Dobar i onaj Divac.(sta bi vi bez njega)
Mi i bez njega dobijamo derbije... :)
košarka.786papa.smurf,
-> #764, gligo* Da nije bilo 'tendecioznog' sudjenja Belosevica, i nesrece
* Radosevica, cestitao bih...
Tendecioznog suđenja? Nemoj bre da lupaš. :)
Da su sudije bile tendeciozne, zar misliš da bi sudile da je
Pavićević zgazio crtu na 15 sekundi do kraja, iako se na snimku
vidi da, ukoliko je uopšte i zgazio, da je to 1 mm. Dakle, da su
oni hteli da navijaju za Zvezdu, sigurno to ne bi svirali.
* Mislim, tehnicka Tomasevicu, pa peti faul Vidacica, pa
* nedosudjivanje tehnicke Bolicu za sutiranje lopte i klupi Zvezde za
* ulazak u teren, sviranje nepostojecih faulova, stvarno zalosno.
Šta je kod tehničke Tomaševiću tebi čudno? Počeo je da se dere
na sudiju i žali se na odluku (seti se samo kako je Pavićević
dobio tehničku protiv Orteza), a drugo, što se ne žališ za
tehniču Jestratijevića? :) Za faul Vidačića nisam siguran, ali
znam da kod ulaska u teren nije kriva Zvezdina klupa, već zapisnički
sto.
* Protiv petorke Zvezde se moglo, ali protiv sudija kao sestog i
* sedmog igraca nikako ne...
E smešan si skoro kao onaj ministar, u vašoj upravi... Kako se beše
preziva... Džukela u svakom slučaju. ;)
košarka.787papa.smurf,
-> #766, junior* Na bekovima, onog tragičara, Harisa kapitena, jedinog beka šutera
* na svetu (uz Nick Andersona;) koji ne ume da pogodi slobodnjake.
Njih je za*ebala 4. lična Harisa. Dečko je pre toga igrao fenomenalno,
moram da priznam. Po povratku, više nije mogao koš da ubode. :)
* Mali Vidačić je interesantan, ali ne da mu fali iskustva, nego i
* više od toga. Da onako glupo napravi peti prekršaj, da ga Bolić na
Cenim da će biti odličan igrač, ali je imao katastrofalan šut na
derbiju (10-2), a i što se neiskustva tiče, očigledno je. :)
* srećom. Da mene pitaš, ja bih pošutao pola tima, kupio nekog yu
* igrača iz inostranstva i gradio tim oko njega i Tomaševića (zadržati
* pod obavezno!).
Ma Tomašević je jadan. Jeste on sve to što si ga ishvalio i sada, kada
je popravio bacanja, sigurno je jedan od najboljih u Evropi. Ali, ako
on neće da igra, ko mu je*e mater. Da je u našoj petorci neki takav,
šutnuo bih njega, pa makar to značilo da će mi Gile igrati u prvoj
petorci. ;)
košarka.788m.milos,
-> #777, gligo
> Imas i u 'Sport-u' zamrznut trenutak tek nakon Popoviceve
> trojke, gde se jasno vidi semafor i ostatak vremena, od 2
> DESETINKE. E, sad, Tomasevic i Brkic signaliziraju Mrdaku
> i Belosevicu da se vrati vreme, i oni ga vracaju na 2 SEKUNDE.
Mnogo bre, gledas NBA ligu ;)
Sta treba sad da se pojavi Stern i da ih sve kazni najmanje jednom
utakmicom neigranja sto su usli na teren a "navodno" nije isteklo vreme.
Mnogo bi vam pametnije bilo da se preispitate kako ste jedini klub ove
sezone protiv koga je Zvezda uspela da se vrati u igru i pobedi.
A te jadne izjave tipa "necemo da igramo za one koji ispadaju iz lige
Evrope" su samo spremanje terena za buduce poraze ili sta?
Nagledao sam se godinama svakakvih sudijskih kradja ali na ovoj utakmici
da neko vadi detalje iz 26. minuta tipa "bila je nasa lopta" je u
najmanju ruku smesno.
Nije vam kriv ni Belosevic ni Bolic vec vas vrli Har's sto je ostavio
coveka samog 5 sek. pre kraja.
košarka.789papa.smurf,
-> #768, rades* Ovo-je-sme-sno. Jel mi mislimo na istu utakmicu? ;)
I ti si znači mišljena da su sudije bile "tendeciozne"? :))
* Uzas. Setimo se prosle godine - Partizan - FMP - produzetak i
* "kapiten" Haris sutira 1/4 bacanja.
Ma daj bre, ipak je on bio odličan, a hlađenje na klupi obično
loše deluje na svakog igrača...
* Topa - koji zna znanje, jedina svetla tacka je Jovo (koji ne igra
* bas mnogo u poslednje vreme). Mali nosonja Igor - sa svojim cu-
* venim rezonskim ulazima i sutevima preko 3 igraca... zajedno pod
A Zlatko? :)
košarka.790papa.smurf,
-> #777, gligo* Koju si ti to tekmu gledao, leba ti? Partizan - Zvezda sigurno ne,
* cim ovako bulaznis :)
Izgleda da si ti počeo da bulazniš, a kad bi pogledao snimak, čuo
bi tu sirenu...
* Nije se videlo da je vreme isteklo, i nije se cula sirena. Jedino,
* mozda ti imas neke specijalne sposobnosti kojima si to utvrdio...
Evo, ja ti kažem da jeste. Pa šta ti misliš, da su u Zvezdi ljudi
toliko glupi da uleću u teren iako meč nije završen?
* Imas i u 'Sport-u' zamrznut trenutak tek nakon Popoviceve
* trojke, gde se jasno vidi semafor i ostatak vremena, od 2
* DESETINKE. E, sad, Tomasevic i Brkic signaliziraju Mrdaku
* i Belosevicu da se vrati vreme, i oni ga vracaju na 2 SEKUNDE.
To je tačno, ali nije greška do samo semafora, niti sudija, već
je greška zapisničkog stola... Ako imaš ikakve šanse, pogledaj
ponovo snimak, ako ne, veruj mi na reč da se sirena jasno čula.
Ako u to ne veruješ, budi u zabludi i dalje i veruj da su sudije
protiv vas... Boli me uvo.
košarka.791papa.smurf,
-> #772, stefan* isključivo na taj detalj ali mi se čini da je jedino što se čuje
* sudijska pištaljka - jesi li siguran da nisi to pomešao?
Znači, ti ipak misliš da sam lud (ili gluv)? ;)
Pa jeste li bre vi ljudi normalni, odakle vam uopšte ideja da
bi igrači sa klupe uleteli u teren, a da nisu pomislili da je tekma
gotova. Prvo se čula sirena (nemoguće je pomešati njen zvuk sa pištaljkom),
koja se čula tek nekoliko sekundi kasnije, kada je sudija pokazao
time-out. Nije mi jasno kako se dogodilo da se sirena čuje iako vreme
nije isteklo, ali to je već problem zvaničnih lica...
Ali gledam vas samo... Pa niste valjda toliko jadni, da vam za pobedu
treba, ne samo poklon Topića minut pre kraja, nego i tehnička u poslednjoj
sekundi... Šta će vam to, kada ste vi sjajni učesnici FF-a? ;)
košarka.792papa.smurf,
Čujem da će KK Partizan da uloži novu žalbu u vezi derbija. Naime
radi se o tome da Oliver Popović nije imao pravo da igra za Zvezdu
u ovom meču...
Pouzdani izvori kažu da ovaj igrač nije kupio bedž "droga je smrt",
te da nije imao pravo nastupa u akciji "trojkom protiv droge". ;>
košarka.793stefan,
-> #791, papa.smurf> Znači, ti ipak misliš da sam lud (ili gluv)? ;)
To šta mislim o tebi ovoga puta ću zadržati za sebe ;> Lepo sam rekao da
nisam previše obraćao pažnju ali da mi se čini da sirene nije bilo. Ni više ni
manje od toga tako da ne znam čemu ovakva poruka. Ima ih još koji nisu čuli
sirenu, a zamisli, među njima ima čak i navijača Zvezde.
košarka.794m.milos,
-> #793, stefan
> Ima ih jos koji nisu culi
> sirenu, a zamisli, medu njima ima cak i navijaca Zvezde.
Radovali se ljudi ;)
košarka.795ognjen.s,
-> #791, papa.smurf>* isključivo na taj detalj ali mi se čini da je jedino što se čuje
>* sudijska pištaljka - jesi li siguran da nisi to pomešao?
>
> Znači, ti ipak misliš da sam lud (ili gluv)? ;)
>
Verovatno je u pitanju ovo iz zagrade. ;)
> Pa jeste li bre vi ljudi normalni, odakle vam uopšte ideja da
> bi igrači sa klupe uleteli u teren, a da nisu pomislili da je tekma
> gotova. Prvo se čula sirena (nemoguće je pomešati njen zvuk sa
> pištaljkom), koja se čula tek nekoliko sekundi kasnije, kada je sudija
> pokazao time-out. Nije mi jasno kako se dogodilo da se sirena čuje iako
> vreme nije isteklo, ali to je već problem zvaničnih lica...
Imam snimljen SOS koš, u njemu izveštaj sa utakmice i u izveštaju
poslednjih 15 sekundi sa sve tonom. Posle šuta Popovića se sirena NE ČUJE.
Jedino se čuje sudijska pištaljka kojom je svirao tajm aut. Sirena se
automatski uključuje kad sat dođe do 0:00.0, ovde je stao na 0:00.2 pa je
zato nije ni bilo. Da ne bi pomislio da se možda ne čuje sirena uopšte na
SOS-u (zbog položaja kamere ili nečeg drugog), posle Harisovog šuta sirena
se oglasila i to prilično glasno.
Inače, normalno je da su igrači Zvezde mislili da je utakmica gotova, ali
to ne bi smelo da zanima sudije. Znači, nije bilo greške zapisničkog
stola, sirena se nije čula, sat je stajao na 0.2 sekunde i tu je došlo do
materijalne povrede pravila.
> Ali gledam vas samo... Pa niste valjda toliko jadni, da vam za pobedu
> treba, ne samo poklon Topića minut pre kraja, nego i tehnička u
> poslednjoj sekundi... Šta će vam to, kada ste vi sjajni učesnici FF-a? ;)
Pobeda nam nije toliko bitna (da je bilo preko 12 razlike to bi nam već
značilo za drugo mesto) i mislim da ljudi iz Partizana preteruju kad
pričaju o tendencioznom suđenju. Možda se potkrala neka greška, ali
sigurno ne sa namerom da Zvezda zbog "interesa srpske košarke" pobedi.
Verovatno i ljudima iz Partizana nije bilo toliko bitno da ovaj meč
pobede, ali sada pripremaju teren za plej of da tu sudije vode računa
kad budu sudili Partizanu (kao što su bili pod pritiskom pred treći
meč Partizan-FMP od strane ljudi iz Železnika).
Za kraj, siguran sam da sudije nisu sa namerom pogrešili kod ne
dosuđivanja tehničke (ipak je to derbi, možda nisu ni smeli?), ali ostaje
to da su igrači Zvezde ušli u teren pre završetka susreta, a oni to
nisu kaznili.
košarka.796kum.djole,
-> #760, junior>> Hoćeš da kažeš je Divac u Zvezdi, pružio partije koje bi opravdale
>> njegovu cenu na tržištu u Americi, od (otprilike) 10 mil. dolara?
Ne, hoću da kažem da moraš kod lekara.
košarka.797junior,
-> #782, ognjen.s> Ajde ti navedi jedan slučaj kada je kompletna klupa uletela u
> teren pre završetka susreta, a da niko nije dobio tehničku. :)
Partizan - Zvezda, 18. januar '99. ;)
De bre, imaš gomilu primera, od samog nba, kad neko postigne poen,
pa svi skaču po terenu, dok sudije ne izvrše korekciju sata (s tim
da je kod njih i 0.3 sekunde bitno, jer se lopta posle tajm-outa
izvodi sa pola terena, a ne kao kod nas, ispod svog koša).
Mislim, dosta ste nas dobijali na sudije. Od svakog derbija koji
sudi "čuveni" sudija Ljuca, do onog prekinutog derbija minut pre
kraja .. e, pa neće moći više. Vreme je da se stvari postave na
svoje mesto.
I postavile su se :)
BTW, ako budete četvrti do kraja lige, odoste u kup koraća :)
košarka.798junior,
-> #783, rades> Todoric juce izjavio da ne vidi zasto bi se Partizan trudio
> da udje u 1/2 Kupa Saporte i time obezbedi predstavnika za
> nekog drugog, jer sudije nece dati Partizanu da bude sampion.
To traži opravdanje za eventualni poraz od zlih broćena? ;)
košarka.799junior,
-> #784, stefan> Sinoć je Budućnost posle produžetaka uspela da izbori plasman u
> naredno kola Kupa Saporte pobedivši AEK sa 74:63 (62:57, 30:24).
E, luđu utakmicu nisam video.
A Budućnost .. ako oni imaju ONAKVU protekciju sudija u Evropi,
mislim da smo mi u domaćem prvenstvu pukli .. ali totalno.
Za one koji nisu gledali tekmu, ono je bila sramota. Tukli su
ih, ali baš su ih tukli, a sudije ništa.
No dobro, ispade jedan prošlogodišnji FF-ovac, sad čekamo sudbinu
drugog :)
košarka.800corgan,
-> #785, papa.smurf
>* Dobar i onaj Divac.(sta bi vi bez njega)
>
> Mi i bez njega dobijamo derbije... :)
_________________________________________
Dobiste na srecu bivsheg grobara Popovica.
Mada je niste dobili faktichki posto nije registrovana.
Da vashi grejachi klupa nisu uleteli u teren i da Bolic nije shutnuo loptu na
tribine i da su sudije sudile kako treba onda bi tek priznao poraz,ovako....
Pozdrav
Corgan
A.M.
košarka.801nikolaj,
E pa ljudi ovo je stvarno neshto neverovatno..
Meni nikako nije jasno kako neki ljudi koji veze nemaju sa kosarkom
mogu da procenjuju ko je dobar, a ko losh igrac,ko je bolji a ko
slabiji tim,da pricaju svakojake gluposti o tome koji igrac treba
da ode iz kluba a koji treba da dodje.
To je bre posao ljudi koji su ceo zivot posvetili tome a ne svakog
od nas..
košarka.802nikolaj,
A shto se tiche sudjenja ni to ne moze da se komentarishe..
Ja ne kazem da su sudije pokrale Partizan,vec je moje licno
misljenje da je to neiskustvo sudija..
košarka.803rades,
-> #789, papa.smurf
> A Zlatko? :)
Nikad od Zlatka nece biti igrac. Kao sto ovde vec neko rece,
nikad od reprezentaciju nece videti - osim na TV-u. Igra na
mahove -ili ga ke**a sut ili ne moze nista da ubaci.
košarka.804rades,
-> #797, junior
> BTW, ako budete cetvrti do kraja lige, odoste u kup koraca :)
Tesko - Kup je nas. :)
košarka.805rades,
-> #784, stefan
> Sinoc je Buducnost posle produzetaka uspela da izbori plasman u
> naredno kola Kupa Saporte pobedivsi AEK
Ono sto je zanimljivo je da i sami igraci nisu znali pravila,
odnosno posle kraja regularnog dela (i pobede od 5 razlike)
- poceli su da ulecu u teren i slave prolaz dalje.
košarka.806junior,
-> #804, rades> > BTW, ako budete cetvrti do kraja lige, odoste u kup koraca :)
> Tesko - Kup je nas. :)
Pored zlog Radničkog? ;)
Pa još ako i sudije budu pristrasne .. ne bih se ja kladio, viš'
da postoji neka zavera protiv Partizana :)
košarka.807gligo,
-> #790, papa.smurf> Izgleda da si ti poceo da bulaznis, a kad bi pogledao snimak,
> cuo bi tu sirenu...
Kakve li su tebi sirene zvonile te veceri, pitam se? :)
Pogledao sam snimak, i to sto ti pricas je daleko od istine.
> Evo, ja ti kazem da jeste. Pa sta ti mislis, da su u Zvezdi
> ljudi toliko glupi da ulecu u teren iako mec nije zavrsen?
Na glupa pitanja ne odgovaram...
košarka.808gligo,
-> #788, m.milos> Mnogo bre, gledas NBA ligu ;)
> Sta treba sad da se pojavi Stern i da ih sve kazni najmanje
> jednom utakmicom neigranja sto su usli na teren a "navodno"
> nije isteklo vreme.
Pa u toj NBA ligi sam sve video, ali da igrac uzima loptu dok
utakmica jos traje i sutira je u publiku, to jos nisam.
I tu nema tu nikakvog 'navodno'. Vreme nije isteklo, Zvezdini
igraci utrcavaju na teren, sudije se ne oglasavaju, i jasno ti je
da je doslo do povrede pravila. Da ne gusim, stvar je sada pocela
da se vrti samo oko ove trojke, a druge stvari se zaboravljaju.
Nepostojeci faulovi, koraci itd...
> Nagledao sam se godinama svakakvih sudijskih kradja ali na ovoj
> utakmici da neko vadi detalje iz 26. minuta tipa "bila je nasa
> lopta" je u najmanju ruku smesno.
Covece, to predstavlja klasiku sudijske kradje. Kao u fudbalu,
sviranje nekih sitnih nepostojecih faulova koji seckaju igru,
priblizavaju favorizovanog protivnickom golu, itd.
Da ne shvatis pogresno, klasican primer ti je blokada Vidacica
nad Bolicem, kada je Vidacicu sviran peti faul, i time se automatski
srusila do tada korektna Partizanova odbrana. Mali je bukvalno sam
drzao odbranu u tim trenucima, da bi ga sudijska greska oterala na
klupu, tada Zvezda pravi seriju i izjednacava.
Drugi primer ti je Tomasevic. U borbi za loptu, Topic je_cisto_
izbacuje u aut, a sudija sudi loptu za Zvezdu, Tomasevic se sa
pravom buni i dobija tehnicku. Uz to, takve tehnicke se retko
dodeljuju, a pogotovo se ne dodeljuju igracima kao sto je Tomasevic.
On bi ipak trebao da ima neki autoritet kod sudija, odigrao je ovih
derbija vise nego sto je Belosevic sudio utakmica.
Te i takve sitnice odlucuju utakmice, a Belosevic je pao,
svesno ili ne, upravo na njima. Na stetu Partizana.
košarka.809gligo,
-> #786, papa.smurf> Tendecioznog sudenja? Nemoj bre da lupas. :)
> Da su sudije bile tendeciozne, zar mislis da bi sudile da je
> Pavicevic zgazio crtu na 15 sekundi do kraja, iako se na snimku
> vidi da, ukoliko je uopste i zgazio, da je to 1 mm. Dakle, da
> su oni hteli da navijaju za Zvezdu, sigurno to ne bi svirali.
Pa da ni to nisu svirali, tek bi onda bila bruka. A do tada su
vam vec dosta pomogli, pa ako niste mogli do tad da dobijete,
'ebiga, mozda je bilo bolje da se odmah registrovalo u vasu korist.
Necije vreme i nerviranje bi sigurno bilo izbegnuto.
> Sta je kod tehnicke Tomasevicu tebi cudno? Poceo je da se dere
> na sudiju i zali se na odluku (seti se samo kako je Pavicevic
> dobio tehnicku protiv Orteza), a drugo, sto se ne zalis za
> tehnicu Jestratijevica? :)
Pavicevic je napravio cist faul. Jestratijevic takodje. Ne znam
zasto ne bi dobili tehnicke za zaljenje na odluke koje su 100%
ispravne. Situacija sa Tomasevicem je totalno drugacija.
Belosevic pogresno dodeljuje loptu Zvezdi, Tomasevic se zali
i dobija tehnicku. Sudija je u 2 sekunde napravio dve greske.
Em sto je pogresno procenio ko je izbacio loptu, em odakle
njemu moralno pravo da posle toga on daje nekom tehnicku?
Igracu koji se pobunio protiv njegove ocigledne greske?
Molim te, to se zove licemerno djubre koje pokazuje elementarno
nepoznavanje sudijskih pravila. Takvim sudijama definitivno
nije mesto na kosarkaskim terenima, pogotovo ne na derbijima.
košarka.810gligo,
-> #779, junior> E, bre, vama kad god izgubite sudije su krive. Dokle vise? ;)
Pa mi se bunimo jer nas vi ne mozete dobiti bez sudijske pomoci ;(
Mislim, ono kada ste nas ponizili 25 razlike, jel' rekao neko nesto
u stilu sudijska kradja, namestaljka i sl. ?
Jel' se neko zalio?
Prvi cu pruziti ruku i cestitati, kada tako pobedite, ali ovoj vasoj
pobedi, uz losu igru Partizana, definitivno su kumovale pogresne
sudijske odluke. I to ne prvi put, nadam se i poslednji.
> Bre, po cemu je on talentovan, nema sut, nema odbranu, nema
> skok, nema nista .. jedino sto ima su fizicke predispozicije,
> pa se svi treneri nadaju da od njega mogu da naprave nesto.
Po tome sto sa 20 godina i 10-minuta u Zvezdi, vec ima poziciju u
reprezentaciji. A od njega ce sigurno biti nesto, samo to necete
napraviti vi, nego Zeljko i Duda.
> Sto se Jove tice, roling izvodi savrseno, i ima 21 godinu.
Jova? Roling? Savrseno?
;))
Taj kada god iole pokusa da napravi isti, napravi i 'korake', sto se
potvrdilo i na derbiju. Ubedljvo vodeci centar u ligi, sa najvecim
procentom napravljenih gresaka u koracima po mecu.
> najbolji mladi igrac sveta, tu je Jova, najperspektivniji
> centar u YU,
Ko je bre najbolji mladi igrac sveta? Mislis na Rakocevica?
Hm, sa ili bez NBA? ;) Daj bre covece, pa on u Evropi nije
najbolji mladi, a kamoli u svetu. Odakle ti te bapske price?
Iz indirekta? Dnevnika?
> Sto se tice borbe za Final Four, mislim da tim koji od
> Radnickog primi 104 poena, i cak 30 poena za 10 minuta, bolje
> da se kloni te price.
Znas ti dobro da su tekme sa Radnickim i Zvezdom vrh krize
koja je odavno zahvatila Partizan. Tacnije onog' dana, kada
nas je FMP izbacio iz play - offa. Usledio je odlazak Drobnjaka,
nedovodjenje najboljih igraca u prelaznom roku, sto je uvek bila
praksa u Partizanu, (prvenstveno tu mislim na Bulatovica) itd, sto
sve dokazuje da ono o cemu ti pricas nema blage veze jedno
sa drugim, pogotovo ne mozes porediti ova dva poraza i iz njih
zakljucivati nase mogucnosti tj. nemogucnosti.
Ovo nije pravi Partizan, on ce se tek videti :)
košarka.811zecc,
-> #767, rades> Ajde onaj Mrdak je jos bio neutralan, ali Belosevic - ono je
> sramota. Covek je svirao i kad se nalazio na drugom kraju
> terena, a sve se dogadja ispred Mrdaka. To mu nije prvi put.
Ko gubi ima pravo da se ljuti. :)
košarka.812zecc,
-> #768, rades>> Ne budi smesan, ako je sudenje islo u neciju korist, to je
>> bilo Partizana.
>
> Ovo-je-sme-sno. Jel mi mislimo na istu utakmicu? ;)
Ne mislim da je sudjenje bilo nepogresivo, ali i jedni i
drugi imaju argumente za to. Ali glupo je da pobednik napada
sudije, zar ne?
košarka.813zecc,
-> #803, rades> Nikad od Zlatka nece biti igrac. Kao sto ovde vec neko rece,
> nikad od reprezentaciju nece videti - osim na TV-u. Igra na
> mahove -ili ga ke**a sut ili ne moze nista da ubaci.
Slicno je govorio i Zeljko Obradovic kad su ga pitali
zasto Harisa nema u reprezentaciji. Mozda Bolic nije
"talent-igrac" kao npr. Cubrilo (koji ovaj epitet nosi vec
godinama), ali borac jeste.
Mislim da bi Vidacic mogao postati odlican igrac, ako
se ne uobrazi (kao npr. Rakocevic). O Rakocevicu se svasta
prica, ali tvrdim da je on najveci talenat kod nas (to ne
znaci da ce biti najbolji igrac). Cinjenica je da uglavnom
upropasti utakmicu, ali i da se ne boji da preuzme
odgovornost, da ulazi pod kos i pored visih igraca (zbog
toga nekad dobije "bananu", kao npr. na derbiju), ili da
sutira u poslednjim sec. napada, kad niko drugi ne sme.
košarka.814zecc,
-> #805, rades> Ono sto je zanimljivo je da i sami igraci nisu znali pravila,
> odnosno posle kraja regularnog dela (i pobede od 5 razlike)
> - poceli su da ulecu u teren i slave prolaz dalje.
Zanimljivo je sto ni komentator nije znao pravila.
:)
košarka.815zecc,
-> #808, gligo> Da ne shvatis pogresno, klasican primer ti je blokada Vidacica
> nad Bolicem, kada je Vidacicu sviran peti faul, i time se
> automatski srusila do tada korektna Partizanova odbrana.
Svaka cast Vidacicu, stigao je Bolica, ali ipak
je bio faul (mozda ga je Bolic namerno sacekao, ali ne
verujem).
> Drugi primer ti je Tomasevic. U borbi za loptu, Topic je_cisto_
> izbacuje u aut, a sudija sudi loptu za Zvezdu, Tomasevic se sa
> pravom buni i dobija tehnicku. Uz to, takve tehnicke se retko
> dodeljuju, a pogotovo se ne dodeljuju igracima kao sto je
> Tomasevic.
Bez obzira da li je sudija pogresio ili nije, igrac
mora da pazi na svoje ponasanje, jer tesko je da ce ga
navesti da promeni odluku. Pitanje je kako je jedan
reprezentativac dozvolio sebi takvu gresku (reagovao je
mnogo "jace" nego Jestratijevic kad je dobio t.g.)
Tebi je sad lako da kazes ko je izbacio loptu, ali
sudija nema snimak i on mora da veruje u svoju procenu.
Samim tim, mora da kazni igraca koji na nedozvoljen nacin
protestvuje. Da nije dosudio tehnicku Tomasevicu, to bi
znacilo da je svestan da je pogresio i tako bi doveo u
pitanje svoju raniju odluku.
košarka.816junior,
-> #810, gligo> Ko je bre najbolji mladi igrac sveta? Mislis na Rakocevica?
> Hm, sa ili bez NBA? ;) Daj bre covece, pa on u Evropi nije
> najbolji mladi, a kamoli u svetu. Odakle ti te bapske price?
Kako bi ti krstio MVPa Svetskog prvenstva u košarci za mlade
(igrače do 22 godine)? Ja cenim, najboljim mladim igračem na
svetu, zar ne? :)
Ajde, ok, nba se tu ne računa, mada znaš i sam da tamo ima
cirka 3 igrača ispod 22 godine, i svi su bolji od Rakočevića :)
> nas je FMP izbacio iz play - offa. Usledio je odlazak
> Drobnjaka, nedovodjenje najboljih igraca u prelaznom roku, sto
> je uvek bila praksa u Partizanu, (prvenstveno tu mislim na
> Bulatovica) itd,
E, upravo o tome ti i pričam. Partizan je imao toliku dominaciju
prethodnih godina, da kad mu se jednom samo pojavila konkurencija
(prvenstveno u parama), prosto nije znao kako da se snađe. Kao
pojačanja ove sezone dovedeni su Stevke i Gilić, a regrutovan je
iz mladih - Vidačić. S druge strane, Zvezda je kupila Pekovića,
Jestratijevića, Pavičevića (i Vidačića), a Budućnost je kupila sve
što se kupiti moglo (Radonjić, Bošković, Bulatović, Topalović).
U poslednjih 5 godina, Partizan nije bio u poziciji da neko može
da "nadbiduje" njegovu ponudu, čak je bilo neverovatno da neko
može da poželi da ide u drugi tim, sem Partizana, kad se zna ko
je šampion.
Ali, prošle godine, stvari se okreću (fala bogu) na bolje, Zvezda
uzima prvenstvo, pojavljuje se Budućnost sa enormnom količinom
para, kupuje sve što je Partizan planirao, i USPEVA da zadrži
Šćepanovića (zamisli samo da je pre 3 godine ista ova situacija
i da je Partizan hteo Šćepu .. dečko se ne bi dvoumio ni 2 sekunde).
Šta se dešava .. totalni kolaps.
E, pa gospodo, navikli ste na komfor, navikli ste da vam sve iz
godine u godinu, ide od ruke, sad je bilo dosta. Imate konkurenciju,
mi konačno imamo kvalitetnu ligu, imamo derbije koji se odlučuju
trojkom u poslednjoj sekundi .. a to što neko mora da izgubi,
džebiga to je sastavni deo igre.
Meni je samo drago što ste to bili vi, a ne mi. :)
košarka.817junior,
-> #798, junior:: Zli Broćeni :)
> To traži opravdanje za eventualni poraz od zlih broćena? ;)
Aii, jezik pregrizo.
Ubuduće ćutim, da se ne ponovi ova bruka.
košarka.818rades,
-> #812, zecc
> Ne mislim da je sudjenje bilo nepogresivo, ali i jedni i
> drugi imaju argumente za to. Ali glupo je da pobednik napada
> sudije, zar ne?
Koje argumente vi imate?? Cak i ako odbacimo sve ostalo sto
se dogadjalo tokom meca (aut-lopte, nepostojeci koraci, faulovi),
dovoljno je samo pogledati poslednje sekunde meca i sutiranje
lopte u publiku i uletanje klupe - iako je na semaforu stajalo
00:00.2 .
košarka.819rades,
-> #808, gligo
> Drugi primer ti je Tomasevic. U borbi za loptu, Topic je_cisto_
> izbacuje u aut, a sudija sudi loptu za Zvezdu,
Cini mi se da je posle tehnicke Tomasevic prisao Topu i upitno ga
pogledao, a ovaj samo pognute glave produzio dalje...
košarka.820rades,
-> #810, gligo
> nedovodjenje najboljih igraca u prelaznom roku, sto
> je uvek bila praksa u Partizanu, (prvenstveno tu mislim na
> Bulatovica) itd
Bulatovic svesno nije doveden. Znalo se da ce biti krivicno
gonjen i njegovo dovodjenje bi bio veliki rizik. Partizan se
mnogo vise interesovao za Jestratijevica - koga nije mogao da
dovede zbog klauzule u ugovoru da iz FMP-a moze (sto se domacih
klubova tice) samo u Zvezdu.
> Ovo nije pravi Partizan, on ce se tek videti :)
Slazem se - timovi koje vodi Lucic - najbolje igraju u aprilu,
odnosno u play-off-u. :)
košarka.821rades,
-> #806, junior
>> > BTW, ako budete cetvrti do kraja lige, odoste u kup koraca
>> :) Tesko - Kup je nas. :)
>
> Pored zlog Radnickog? ;)
Ako ne racunamo Kup Jugoslavije - onda i trece mesto vodi
u Kup Koraca - ili racunas da cemo imati 2 predstavnika u
Evro-ligi?
> Pa jos ako i sudije budu pristrasne .. ne bih se ja kladio,
> vis' da postoji neka zavera protiv Partizana :)
Dobro je da si i ti to primetio. ;)
košarka.822rades,
-> #814, zecc
> Zanimljivo je sto ni komentator nije znao pravila.
> :)
Pusti komentatora - za njega se zna da je budala.:) On je
vikao "...61:57 - idemo dalje..."
košarka.823zecc,
-> #818, rades> ... dovoljno je samo pogledati poslednje sekunde meca i
> sutiranje lopte u publiku i uletanje klupe - iako je na
> semaforu stajalo 00:00.2 .
Ako je ostalo 0.00.2 do kraja, nije bilo ni teoretske
sanse da Partizan uputi sut, a kamoli da postigne kos.
Podsetio bih da po NBA pravilima (gde se znatno
rigoroznije meri vreme i cesce zaustavlja sat, a lopta
moze da se izvede i sa pola terena) da bi se priznao sut
na kos, do kraja moraju da ostanu NAJMANJE 3 (tri) desetinke.
U suprotnom, nema ni govora. Dalje, zamisli da je sudija
dodelio TG Zvezdi u takvim uslovima (kad Partizan nije imao
vise ni teoretske sanse).
Osim toga, igraci Zvezde nisu takve budale da rizikuju
TG 2 desetinke, cak ni sekund pre kraja, jer praksa pokazuje
da protivnicki tim u tim uslovima u 99% odsto slucajeva ne
uspeva da postigne kos (jer obicno sutira sa pola terena).
Dakle, apsurdno je govoriti o nameri da se utakmica
omete, a kao sto znas TG se dodeljuje mahom kod namernih
prestupa.
Nisam siguran, ali mislim da se cula sirena (verovatno
je greska zapisnicara).
Osim toga, vreme vam niko nije oduzeo, imali ste napad
kao sto ste i trazili kod sudija i zapisnicara.
Nije mi jasno sto ste se tako uhvatili za tehnicku, mozda
ste hteli da sudija za vas dobije utakmicu kad vi niste mogli.
:)
košarka.824miskop,
-> #783, rades>> Todoric juce izjavio da ne vidi zasto bi se Partizan trudio
>> da udje u 1/2 Kupa Saporte i time obezbedi predstavnika za
>> nekog drugog, jer sudije nece dati Partizanu da bude sampion.
>> Po njegovim recima - oni koji su ugrozili predstavnika - neka
>> ga sad spasavaju.
Nešto me interesuje... Ako Zvezda ostane poslednja u grupi, a time
izgubi mesto u Evro ligi za nas, da li to mesto automatski može da
se povrati dobrim plasmanom Partizana ili Budućnosti ili to nema ve-
ze? Da li ustvari Partizan i Budućnost mogu da omoguće samo dodatna
mesta u Evro ligi, ali samo u slučaju da je jedno mesto obezbeđeno
dobrim plasmanom tima (Zvezda) u evro ligi?
I još nešto... Ako Zvezda i stvarno ostane poslednja, šta se onda
dešava u sledećoj sezoni pošto mi izgubimo ovo jedno mesto u ligi?
Da li se igraju neke kvalifikacije ili šta?
košarka.825miskop,
-> #800, corgan>> Mada je niste dobili faktichki posto nije registrovana.
>> Da vashi grejachi klupa nisu uleteli u teren i da Bolic nije shutnuo loptu
>> na tribine i da su sudije sudile kako treba onda bi tek priznao
Da, i još da moja baba ima muda...
košarka.826miskop,
-> #808, gligo>> Da ne shvatis pogresno, klasican primer ti je blokada Vidacica
>> nad Bolicem, kada je Vidacicu sviran peti faul, i time se automatski
>> srusila do tada korektna Partizanova odbrana. Mali je bukvalno sam
>> drzao odbranu u tim trenucima, da bi ga sudijska greska oterala na
>> klupu, tada Zvezda pravi seriju i izjednacava.
Mali je sam sebe oterao na klupu. Da je imao malo mozga mogao je
Bolića da pusti da da koš i ostao bi u igri. Mali je očigledno hteo
da spreči Bolića da da koš, sad, ili faulom ili bananom, ali na njegovu
nesreću, faulom.
BTW, mogu grobari da se žale na ovo_i_ono, ali ja mislim da je za po-
raz (ipak) kriv trener Lučić. On ide na to da na kraju, dva razlike
za Partizan, na nekoliko sekundi pred kraj, ne pravi faul i time dopu-
sti da Zvezda rešava utakmicu. Da je Partizan napravio brz faul, ima
bi 'sudbinu' u svojim rukama, a ovako... ;)
košarka.827junior,
::That's all folks
Vanredno saopštenje iz Winston YUBA lige
Derbi registrovan
Posle pismenih i usmenih izveštaja službenih lica, izveštaja sudijske
komisije, kotrolora suđenja i analize televizijskih snimaka komesar Winston
YUBA lige Slobodan Jelić registrovao je "večiti" derbi postignutim
rezultatom 85:84 za Crvenu Zvezdu.
Sporni detalj zbog koga je Partizan uložio žalbu, dogodio se pošto je
Popović pogodio trojku i doveo Zvezdu u vođstvo 85:84. Igrač Crvene Zvezde
Bolić šutnuo je nogom loptu u publiku.
Posle pogrešnog znaka merioca vremena, igrači Zvezde i neki igrači
Partizana ušli su u teren smatrajući da je kraj utakmice. Ulazak je bio
nenameran i bez uticaja na igru - kaže se u saopštenju Jelića. Zbog
nesportskog ponašanja gledalaca crno-beli su kažnjeni sa 12 000 dinara,
Jestratijević sa 800 zbog dosuđene tehničke greške, dok je Tomašević lakši
za 5 600 dinara zbog nesportskog ponašanja i tehničke greške.
(iz današnjeg Blica)
Eto, dileme otklonjene, sad PATITEEEE :)))
košarka.828m.milos,
-> #808, gligo
> Pa u toj NBA ligi sam sve video, ali da igrac uzima loptu dok
> utakmica jos traje i sutira je u publiku, to jos nisam.
E pa nisi ni ovde. Zvanicno saopstenje komesara pod tackom 1. sadrzi
objasnjenje da je Bolic sutnuo loptu nakon zvanicnog zavrsteka utakmice.
> I tu nema tu nikakvog 'navodno'. Vreme nije isteklo, Zvezdini
> igraci utrcavaju na teren, sudije se ne oglasavaju, i jasno ti je
> da je doslo do povrede pravila.
Nije isteklo ali je usledio pogresan znak od strane zapisnickog stola
(da li je to sirena???) pa su svi mislili da je utakmica zavrsena -
takodje iz zvan. saopstenja komesara SUGA lige.
košarka.829rades,
-> #823, zecc
> Ako je ostalo 0.00.2 do kraja, nije bilo ni teoretske
> sanse da Partizan uputi sut, a kamoli da postigne kos.
Pusti ti da li je bilo teoretske sanse ili ne - bitno je
da utakmica nije bila zavrsena, a da je klupa uletela.
Uostalom - vise nije ni vazno - posto je zalba odbijena.
košarka.830rades,
-> #826, miskop
> (...) trener Lucic. On ide na to da na kraju,
> dva razlike za Partizan, na nekoliko sekundi pred kraj, ne
> pravi faul i time dopusti da Zvezda resava utakmicu. (...)
Ovo stoji. Pitanje je i da li bi Zvezda realizovala oba penala,
a u svakom slucaju Partizan bi imao zadnji napad. Necu ni da
pricam o glupom udvajanju Topica...
košarka.831rades,
-> #824, miskop
> Nesto me interesuje... Ako Zvezda ostane poslednja u grupi, a
> time izgubi mesto u Evro ligi za nas, da li to mesto automatski
> moze da se povrati dobrim plasmanom Partizana ili Buducnosti
> ili to nema veze? Da li ustvari Partizan i Buducnost mogu da
> omoguce samo dodatna mesta u Evro ligi, ali samo u slucaju da
> je jedno mesto obezbedeno dobrim plasmanom tima (Zvezda) u evro
> ligi?
Naravno da Zvezda ne mora da zadrzi mesto. Bitno je samo da
Partizan ili Buducnost udju u polufinale Kupa Saporte - jer
iz evro-lige ispadaju 4 kluba, a po jedno mesto dobijaju
zemlje polufinalista (osim ako neka zemlja vec nema 3
predstavnika). Najbolji primer je Zalgiris - kome je ovo
prvo ucesce u evro-ligi (uopste za neki litvanski klub).
> I jos nesto... Ako Zvezda i stvarno ostane poslednja, sta
> se onda desava u sledecoj sezoni posto mi izgubimo ovo jedno
> mesto u ligi? Da li se igraju neke kvalifikacije ili sta?
Ako Zvezda ostane poslednja, a Partizan i Buducnost ne udju u
polufinale - mozemo da se slikamo. Prvak i pobednik kupa ce
sledece sezone u Kup Saporte (zajedno sa prvacima Poljske,
Belorusije, i sl.), a ostali u Kup Koraca.
Nema nikakvih posebnih kvalifikacija za Evro-ligu. Kup Sapo-
rte je na neki nacin - kvalifikacioni turnir.
košarka.832giovanni,
-> #780, juniorĘ? Zvezde? Pliiz, U ŽIVOTU nisam video da je neko dobio tehničku
Ę? zbog sličnog postupka.
Nemoj da lažeš! Znam da si gledao polufinale SP u Atini.
košarka.833giovanni,
-> #784, stefanĘ? kola Kupa Saporte pobedivši AEK sa 74:63 (62:57, 30:24). Sledeći
Ę? protivnik će
Ako je bilo 62:57 kako to da su igrani produžeci?