fudbal.1stefan,
"Fudbaleri", evo konačno teme samo za vas i prilike da se i vi kao i
ostali stanovnici Jugoslavije istaknete kao vrhunski stručnjaci ;)
fudbal.2junior,
reply to lexus at extra.sport
> Kup nešto ne spominješ... Skrivene nade???
> ;))))
:) Kup su 2-3 utakmice, na kojima može biti svašta. Setimo se samo kako
je Obilić prošao u finale kupa, ili kako je Zvezda izgubila 1989 (ili '90)
od Borca (čini mi se) ono kad je Piksi promašio penal ...
Tu svakakva iznenađenja mogu da budu, dakle tu je i Čukarički favorit.
jr.
fudbal.3kum.djole,
-> #2, junior>> Tu svakakva iznenađenja mogu da budu, dakle tu je i Čukarički favorit.
Čukarički ?
Ako se ne varam, u polufinalu su Novi sad i Badnjevac..?
-
(čestitam upravi na pametnim potezima:).
fudbal.4ognjen.s,
Evo bisera selektora YU reprezentacije SS-a:
" Češka ima Kuku koji igra u Ajntrahtu (ko razume shvatiće :). "
*********
O Slovačkoj: " Nji'ovi igrači su veoma kvalitetni. "
*******
" Malta ima izvrsne pojedince, tehnički dobro potkovane, ali smatram da
smo mi ipak u prednosti zato što smo jači na taktičkom planu. "
O Farskim Ostrvima: " Za nji' će biti uspeh da postignu po neki gol. "
****
Ni trener A selekcije Milan Živadinović nije mnogo daleko od njega:
" Mi imamo jednog SaviČevića,..., OgnjAnovića,... "
Posle 102. derbija priča sa Pižonom: " Ja znam kako se radi u Zvezdi. Ti
i Ljupko ste sigurno razgovarali sa Cveletom i Đajom.. "
*
Ne znam da li da se smejem ili da plačem zbog njih dvojice? Ko li ih
samo sastavi zajedno? Njih dvojica bi trebali da budu neki autoritet, da
ih slušaju igrači kao što su Piksi, Dejo, Mijatović,... Ne znam na šta će
ovo izaći, ali se ipak nadam da će se ova trojica gore pomenutih lepo
slagati u ekipi. Bez svađe oko toga ko će biti glavni (naravno to je
Piksi:). Jer ako samo njih trojica zaigraju kako umeju tvrdim da ćemo se
prošetati do Francuske, pa makar nam reprezentaciju vodio i Miša Tumbas.
fudbal.5kant,
-> #2, junior> je Obilić prošao u finale kupa, ili kako je Zvezda izgubila
> 1989 (ili '90) od Borca (čini mi se) ono kad je Piksi promašio
> penal ...
11. maj 1988. Tada je trebalo da uzmemo duplu krunu. Uzeli smo
je dve godine kasnije.
Milan
fudbal.6junior,
-> #3, kum.djole> Ako se ne varam, u polufinalu su Novi sad i Badnjevac..?
Da, da ... nešto sam pomešao O:)
Nego, ja rekoh da je Zvezda jadna, ali ni vama ne cvetaju ruže.
Poraz od Mladosti iz Lučana, jedan pretendent na titulu nikako
ne sme da si dopusti ...
jr.
P.S.
A morali su da izgube, baš kad sam ja tipovao na njih ;(
fudbal.7junior,
-> #6, kum.djole> Vanredno kolo: par 1
> Lučani: Mladost - Partizan 1:0
'Beš šampiona koji izgubi u Lučanima ;) Sad se bojim za onu opkladu sa
dizelom. Ne zato što je Zvezda slepački tim, već zato što su i ostali
slepci ...
fudbal.8dizel,
>>> Tu svakakva iznenadenja mogu da budu, dakle tu je i Cukaricki
> favorit.
>
> Cukaricki ?
> Ako se ne varam, u polufinalu su Novi sad i Badnjevac..?
>
> -
>
> (cestitam upravi na pametnim potezima:).
Jedini favorit je ZVEZDA!!!
fudbal.9dizel,
>
> Evo bisera selektora YU reprezentacije SS-a:
>
> " Ceska ima Kuku koji igra u Ajntrahtu (ko razume shvatice :).
> "
>
>
> O Slovackoj: " Nji'ovi igraci su veoma kvalitetni. "
>
>
> " Malta ima izvrsne pojedince, tehnicki dobro potkovane, ali
> smatram da smo mi ipak u prednosti zato sto smo jaci na
> taktickom planu. "
>
> O Farskim Ostrvima: " Za nji' ce biti uspeh da postignu po neki
> gol. "
>
>
> Ni trener A selekcije Milan Zivadinovic nije mnogo daleko od
> njega:
>
> " Mi imamo jednog SaviCevica,..., OgnjAnovica,... "
>
> Posle 102. derbija prica sa Pizonom: " Ja znam kako se radi u
> Zvezdi. Ti i Ljupko ste sigurno razgovarali sa Cveletom i
> Dajom.. "
>
>
>
> Ne znam da li da se smejem ili da placem zbog njih dvojice? Ko
> li ih samo sastavi zajedno? Njih dvojica bi trebali da budu
> neki autoritet, da ih slusaju igraci kao sto su Piksi, Dejo,
> Mijatovic,... Ne znam na sta ce ovo izaci, ali se ipak nadam da
> ce se ova trojica gore pomenutih lepo slagati u ekipi. Bez
> svade oko toga ko ce biti glavni (naravno to je Piksi:). Jer
> ako samo njih trojica zaigraju kako umeju tvrdim da cemo se
> prosetati do Francuske, pa makar nam reprezentaciju vodio i
> Misa Tumbas.
E,ovde se potpuno slazem s tobom!
Da li je moguce da nam reprezentaciju vode dvojica najblaze receno idiota!
Umesto da uzmu nekog internacionalnog trenera (Boskov,Antic,...),oni
stavljaju ove...
fudbal.10koky,
-> #6, junior> A morali su da izgube, bas kad sam ja tipovao na njih ;(
Nemoj vise nikad, vidis da nam ne ide kad nam ti prognoziras pobedu :)
Dejan
fudbal.11koky,
C.Zvezda - Radnicki 1:1
Dokle bre na penale ocete titulu ;)
fudbal.12lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabele posle III kola I-a i I-b lige
-----------------------------------------------------------
Mladost(L)-Partizan 1:0
Crvena Zvezda-Radnički(N) 1:1
Čukarički-Bečej 1:1
Sloboda-Vojvodina 1:2
Proleter-Rad 4:3
1. Partizan 3 2 0 1 6:3 (+3) 24
2. Crvena Zvezda 3 1 2 0 3:2 (+1) 21
3. Vojvodina 3 2 1 0 5:2 (+3) 20
4. Mladost (L) 3 2 1 0 5:1 (+4) 13
5. Čukarički 3 0 2 1 2:3 (-1) 13
6. Bečej 3 1 1 1 3:5 (-2) 12
7. Radnički (N) 3 0 2 1 3:6 (-3) 11
8. Proleter 3 1 1 1 5:6 (-1) 10
9. Rad 3 0 1 2 3:5 (-2) 9
10. Sloboda 3 0 1 2 1:3 (-2) 6
-----------------------------------------------------------
Budućnost-Zemun 0:0
Obilić-Mladost(BJ) 5:1
Radnički(NB)-Napredak 0:0
Borac-Hajduk 2:0
OFK Beograd-Loznica 2:0
1. Radnički (NB) 3 1 2 0 2:0 (+2) 12
2. Hajduk 3 2 0 1 4:3 (+1) 12
3. Obilić 3 2 0 1 6:3 (+3) 11
4. Zemun 3 1 1 1 3:2 (+1) 11
5. Borac 3 2 0 1 4:2 (+2) 8
6. OFK Beograd 3 1 1 1 3:2 (+1) 8
7. Napredak 3 1 1 1 2:2 (0) 7
8. Budućnost 3 1 1 1 2:3 (-1) 7
9. Loznica 3 1 0 2 3:5 (-2) 5
10. Mladost (BJ) 3 0 0 3 3:10 (-7) 4
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.13giovanni,
-> #2, junior Najpre da svima čestitam dobijanje conf.
Ę? :) Kup su 2-3 utakmice, na kojima može biti svašta. Setimo se samo kako
Ę? je Obilić prošao u finale kupa, ili kako je Zvezda izgubila 1989 (ili '90)
Ę? od Borca (čini mi se) ono kad je Piksi promašio penal ...
Obilić je prošao tako što je u prvom kolu eliminisao Vojvodinu, a igrana
je jedna utakmica. U dve utakmice protiv slaninara ne bi imao šta da traži.
Na istu foru je i Borac dobio Zvezdu '88. godine.
Ę? Tu svakakva iznenađenja mogu da budu, dakle tu je i Čukarički favorit.
Ovde si se malo zeznuo. Čuka je ispao od Badnjevca u četvrtfinalu.
fudbal.14brad,
> Crvena Zvezda-Radnički(N) 1:1
Ovaj rezultat me je prijatno iznenadio sobzirom da se zna da Radnički(N)
istureno zvedino odeljenje u Nišu.Prosto nemogu da poverujem da su oni uzeli
bod
u sred Beograda,kada se to i u Nišu nedogađa.
brad (bane)
fudbal.15kum.djole,
-> #6, junior>> Nego, ja rekoh da je Zvezda jadna, ali ni vama ne cvetaju ruže.
>> Poraz od Mladosti iz Lučana, jedan pretendent na titulu nikako
>> ne sme da si dopusti ...
Bogami, da si znao kako će Zvezda danas igrati... :O
Ovu trenutnu (?) krizu Zvezde i Partizana mogu mnogi da iskoriste.
Pre svega Vojvodina i Čukarički. Sve u svemu, ako se manemo raznoraznih
priča o rekordima, primljenim golovima, rezervistima koji igraju kao
prvotimci - ostaje utisak da je apsolutno suvišno od večitih rivala
graditi i večite šampione. Šampion će se znati kad se završi prvenstvo.
Iskreno, više bih voleo neku druguu ekipu na tronu.. malo osveženja. :)
fudbal.16kum.djole,
-> #8, dizel>> Jedini favorit je ZVEZDA!!!
A Radnički ? ;)
fudbal.17kum.djole,
- Stadion Crvene zvezde / konferencija za štampu -
DŽAJIĆ ODBIO OLIMPIAKOS
Danas je u prostorijama press sale FK Crvena zvezda direktor našeg
šampiona obelodanio svoju definitivnu odluku - ostaje u Crvenoj zvezdi.
Rok za konačan odgovor vlasnicima grčkog kluba istekao je danas,
Dragan Džajić će ostati u fotelji našeg šampiona, kako sam kaže,
sve dok sam ne odluči da se povuče sa tog mesta.
Džajić je objasnio da je ponuda Olimpiakosa bila veoma povoljna
i da je vredelo razmisliti, ali sve opcije o odlasku pale su u
vodu nakon razgovora sa čelnicima i stručnjacima Crvene zvezde.
Po njegovim rečima, 34 godine rada u FK Crvena zvezda su više od
ljubavi prema klubu, fudbalu i sportu. Džajić je Crvenoj zvezdi
dao gotovo ceo svoj život i ne može je se tek tako odreći.
"Bez daljnjeg, odbio bih sve ponude koje bi u ovom trenutku mogao
da dobijem. Potreban mi je apsolutni mir, koncentracija, ne želim
da se oko mene stvara bilo kakva fama. Mi moramo da stvorimo dobru
ekipu i tim zreo za uspehe ne samo na domaćoj već i na evropskoj sceni.
Ja ću raditi maksimalno, kao i do sada, imam u sebi mnogo energije
i želim da stvaram, ovde, u Crvenoj zvezdi." - istakao je Džajić.
(SezamNET-Sport)
fudbal.18kum.djole,
Stadion Crvene zvezde, 28.02.1996. 14:00h
Crvena zvezda - Radnički 1:1 (1:1)
Ako je jučerašnji debakl Partizana bio iznenađenje, onda frapantno
deluje činjenica da su se fudbaleri Crvene zvezde danas proveli kao
bosi po trnju, na sopstvenom stadionu. Nadahnuta, ozbiljna ekipa
Radničkog stigla je do svog cilja zahvaljujući neozbiljnoj igri
domaćih fudbalera koji su svojim greškama praktično sami
ugrožavali svoj gol.
Počelo je klasičnim napadima Crvene zvezde i bunkerom gostiju -
nekoliko blagih prodora i nepovezanih akcija bilo je znak da timu
Crvene zvezde nedostaju radilica i egzekutor - Milivojev i Krupniković.
Gosti iz Niša oslobodili su se pritiska i čvrsto branili svoj gol
sve do dvadesetog minuta - iz dobro osmišljene akcije iznenadili
su crveno-bele. Lopta je izbačena u polje Crvene zvezde, hitro
upućena na krilo Jovanoviću koji je znalački uposlio Stevanovića - 0:1
i iznenađenje za sve prisutne! Do kraja prvog dela igre Crvena zvezda
je nastavila po starom, izdvojio bih samo šansu Puače koji je šutirao
preko gola i Dejana Stankovića čiji je šut glavom završio tik pored
leve stative Ranđelovića.
Poslednji minut prvog poluvremena donosi nezasluženo izjednačenje
Crvene zvezde - Pantelić je ušao u šesnaesterac, zavrnuo loptu
i srušio se ispred jednog igrača gostiju, a sudija Petar Savanović
pokazao na penaltik. Čudna odluka uplašenog sudije i šansa za prvenac
Petra Puače - nesigurno, ali uspešno, 1:1.
Drugo poluvreme donosi žestoke atake na gol gostiju, ali i opasne
kontranapade Radničkog - sve do 75. minutaa gosti su se uspešno
branili a potom iz kontre silovito napali. Lopta je preko desnog
krila koje je držao danas veoma slabi Predrag Stanković stigla
do Pavlovića, ovaj se ustremio ka golu Milojevića i šutirao
tek koji santimetar pored desne stative gola Crvene zvezde!
Usplahireni domaćini bezglavo su jurišali ka golu Radničkog,
ali su Nišlije još dva puta preko Jovanovića uputile udarac iz
efektnih kontranapada - oba puta Milojević je bio na mestu.
Poslednji minuti susreta pripali su očigledno dekoncentrisanim
i umornim igračima domaćeg tima, no, pravda je zadovoljena po
poslednjem zvižduku sudije Savanovića - 1:1.
Radnički nije iskoristio par kolosalnih prilika i šansu da u Niš
odnese sva tri boda, a Crvena zvezda je svojim navijačima priredila
još jednu fudbalsku sramotu svojom jalovom igrom.
Stadion Crvene zvezde, gledalaca 4000
Vreme: sunčano, hladno i vetrovito
Sudija: Petar Savanović (Omoljica)
Strelci: Stevanović u 20. za Radnički, Puača u 45. iz penala za C.zvezdu
Žuti kartoni: Radmanović (CZV), Jovanović, Mladenović, Ilić (RAD)
Korneri: 14:0 za Crvenu zvezdu
Crvena zvezda:
Milojević 7, Podunavac 6 (Marinović), Stanković P. 6, Radmanović 6,
Milojević V. 6, Sakić 6, Adžić 5 (Jovičić), Pantelić 7, Puača 6 (Lazetić),
Stanković D. 6, Ognjenović 6.
Radnički:
Ranđelović 8, Gavrilović 6, Milenković 6, Veselinović 6, Dimitrijević 6,
Jovanović 6, Mladenović 6, Ilić 6, Stevanović 7 (Pavlović), Jovanović 7,
Kalinić 7 (Grozdanović).
Ocena igre: Crvena zvezda 7 - Radnički 7
(SezamNET-Sport)
fudbal.19stefan,
-> #15, kum.djole> Ovu trenutnu (?) krizu Zvezde i Partizana mogu mnogi da iskoriste.
> Pre svega Vojvodina i Čukarički. Sve u svemu, ako se manemo raznoraznih
Nema šanse - ako smem da primetim ;) Vojvodina je tim koji je već duže
vreme "tu negde", ima poprilinčo kvalitetne igrače, međutim nikako ne mogu
da izdrže pritisak i da idu do kraja. Uostalom, moje lično mišljenje je da
klub koji u sred sezone hoće da proda svoje igrače direktnim konkurentima
ni ne zaslužuje ništa bolje. Da se razumemo voleo bih ja da dobijemo još
neki klub koji bi se svrstao uz Partizan i C.Zvezdu (neka nova "velika
četvorka" :) ali to se tako ne radi. Moraju prvo u svojim glavama da
postanu veliki klub.
fudbal.20ognjen.s,
-> #11, koky
> C.Zvezda - Radnicki 1:1
> Dokle bre na penale ocete titulu ;)
Dobar im je prosek u svakom kolu po jedan penal. Evo kako izgleda u prva
3 kola za CZ i Partizan.
penali_za penali_protiv crveni_protivnika crveni_svoji
C.zvezda 3 1 2 1
Partizan 1 1 2 1
fudbal.21schef,
-> #13, giovanni=-> Obilić je prošao tako što je u prvom kolu eliminisao
=-> Vojvodinu, a igrana je jedna utakmica. U dve utakmice protiv
=-> slaninara ne bi imao šta da traži.
Vojvodina je ispala od Badnjevca, a ne od Obilića.
Srleř
fudbal.22schef,
-> #18, kum.djole=-> Korneri: 14:0 za Crvenu zvezdu
Kuuuume, kako te ovo nije mrzelo da brojiš???? :>>>
Srleř
fudbal.23kum.djole,
-> #19, stefan>> ali to se tako ne radi. Moraju prvo u svojim glavama da
>> postanu veliki klub.
Može biti, ali ne bih rekao da je Vojvodina u drugom delu prvenstva
previše oslabljena. Ima više prostora za igrače koji su uglavnom
grejali klupu ili igrali na nekim drugim pozicijama u timu (pre svega
Ćurković i Anić). Vojvodina je dovela i jednog Zdravka Drinčića za koga
je prošle godine bila zainteresovana i Zvezda.. Sve u svemu, oni igraju
standardno dobro, a od para koje su dobili za Pantelića i Govedaricu
sigurno će kupiti par dobrih fudbalera i 'delovati iz prikrajka'. ;)
fudbal.24kum.djole,
-> #22, schef>> Kuuuume, kako te ovo nije mrzelo da brojiš???? :>>>
Pa i nisam. ;) Prepisao sam od jednog reportera.. :))
Inače, baš što se tiče jučerašnje utakmice i konkretno
golmana gostiju Ranđelovića - postoje indicije da će Kocić
otići u Englesku, i da je dolazak kapitena Radničkog u redove
Vojvodine već gotova stvar. Ako se to desi, obratite pažnju na
budućeg golmana Nišlija, Dejana Pešića. Ima devetnaest godina,
gledao sam ga još dok je branio za kadete OFK Beograda, dečko
je zaista veliki talenat..
fudbal.25junior,
reply to dizel (fuj;) at sport
> Partizan.Mislim,Mladost - Partizan 1:0. Zato,ja ne mislim da
> Zvezda ima strasan tim,ali je trenutno bolja od svih u
> Jugoslaviji!!!
Ma ima najbolji tim ... samo onaj Radnički je mnogo gadan, a? :>
Ne preteruj ... valjda si i sam do sad shvatio koliko smo jadni ...
:((
fudbal.26junior,
-> #15, kum.djole> Ovu trenutnu (?) krizu Zvezde i Partizana mogu mnogi da
> iskoriste. Pre svega Vojvodina i Čukarički. Sve u svemu, ako se
Pa teško. Vojvodina i može nekako da uleti, ali Čukarički, realno nema
tim za velike domete. Sa "velikom trojkom" ne može ravnopravno da se nosi u
derbijima, ima možda neke šanse kad igra kod kuće, a i ostali slabiji
timovi mu zadaju probleme, kao Sloboda npr. koju je u Ib ligi 2 puta
pobedio ...
Ustvari, hoću da kažem, da više nema u našem šampionatu jakih i slabih
ekipa, više nema ni _izrazitih_ favorita. Takva izjednačenost i nije loša -
prvenstvo će dobiti na zanimljivosti, možda se vrati i publika, da ponovo
bodri svoje timove u borbi sa "velikima" ...
Ali, na našu žalost, ta "egalizacija" nije izvedena kako je trebalo, tj.
da slabi timovi kupe dobre igrače, već su veliki timovi prodali sve što su
imali, i sad su i oni pali na nivo osrednjih timova ...
Evo, npr. Vojvodina - ona osim svog imena, nema ništa više.
Zvezda takođe, ima samo slavno ime, i dosta love da, ako ponekad treba,
kupi koji penal ili crveni karton ;) Od igrača možda samo 2-3 imena vredna
pomena ;(
Partizan po igračima, trenutno najbolje stoji, mada kad se pogleda koga
ste vi sve dali (Milošević, Pandurović, Ćirić, ...), tek se onda shvati
koliko je naš fudbal na gubitku. :(
> Šampion će se znati kad se završi prvenstvo. Iskreno, više bih
> voleo neku druguu ekipu na tronu.. malo osveženja. :)
Bilo bi lepo, ali niko nema ni volje, a ni snage da prestigne Partizan ...
:(
pozdrav, jr.
fudbal.27junior,
-> #19, stefan> da izdrže pritisak i da idu do kraja. Uostalom, moje lično
> mišljenje je da klub koji u sred sezone hoće da proda svoje
> igrače direktnim konkurentima ni ne zaslužuje ništa bolje.
PSV je prodao centarfora Ajaksu. Trenutno je prvi u Holandiji, tako što
je nadoknadio 5 poena zaostatka za Ajaksom ... Istina, ima utakmicu više,
ali mnogo bolju gol razliku, a Ajaks još treba da dođe u Ajndhoven (da se
podsetimo u Amsterdamu je bilo 2:2), gde PSV _sigurno_ dobija.
Tj. računica PSV je sasvim na mestu ... što znači možda je i Đoko
Hadžijevski nešto smislio pa je rešio da se reši svog najboljeg napadača.
jr.
P.S. Kad smo kod Holandije ... Jel' igrao Govedarica nešto?
fudbal.28junior,
-> #13, giovanni> Obilić je prošao tako što je u prvom kolu eliminisao Vojvodinu,
> a igrana je jedna utakmica. U dve utakmice protiv slaninara ne
> bi imao šta da traži.
Upravo to je bila poenta moje poruke ... u čitavom kupu, ima 2-3
utakmice važne, kad se igra protiv jačih timova ... Ako njih spremiš
dobro (tempiraš formu samo za kup, podrediš prvenstvo kupu itd.),
onda je sasvim moguće i da potučeš mnogo jačeg rivala ...
Još pogotovo što će motivacija _uvek_ biti na strani i Badnjevca
i Loznice i svih tih gradova u kojima neki veliki tim dođe svakih 10
godina ...
jr.
fudbal.29junior,
-> #17, kum.djole> da se oko mene stvara bilo kakva fama. Mi moramo da stvorimo
> dobru ekipu i tim zreo za uspehe ne samo na domaćoj već i na
> evropskoj sceni.
Ako je iskren, a nadam se da jeste, ne sumnjam da će napraviti
dobar tim. Čovek stvarno zna svoj posao ...
Ali da li je iskren ?
fudbal.30junior,
-> #18, kum.djole> Radnički nije iskoristio par kolosalnih prilika i šansu da u
> Niš odnese sva tri boda, a Crvena zvezda je svojim navijačima
> priredila još jednu fudbalsku sramotu svojom jalovom igrom.
Video sam snimak. Oni su nas karali ;) i da nije bilo Milojevića,
a i treme igrača gostujućeg tima (sama pomisao da uzmu 3 poena na
Marakani ;) dobili bi nas sa _drugim_ timom.
P.S.
> Ocena igre: Crvena zvezda 7 - Radnički 7
Iako je Zvezda imala inicijativu, potpuno odsustvo ideje u napadu,
katastrofalno šuplja odbrana, ne može biti nagrađena sa sedmicom.
Oni bi jedva dobili i 6, jer ovo nije igra koju Zvezda može da
pruži ...
fudbal.31stefan,
-> #27, junior> Tj. računica PSV je sasvim na mestu ... što znači možda je i Đoko
> Hadžijevski nešto smislio pa je rešio da se reši svog najboljeg napadača.
Može biti al' se meni nešto čini da nije ;)
fudbal.32kum.djole,
-> #26, junior>> ima možda neke šanse kad igra kod kuće, a i ostali slabiji
>> timovi mu zadaju probleme, kao Sloboda npr. koju je u Ib ligi
>> 2 puta pobedio ...
Ovo baš i nije najsretniji argument.
Čukarički je stvorio izuzetnu ekipu, postoje izgledne šanse da
ode u Evropu, sigurno je da ekipa neće biti u podređenom položaju
do kraja prvenstva, a ni u sledećim..
Interesantno je da već godinama nismo videli da neki beogradski
fudbalski klub ispadne u niži rang takmičenja od saveznog.
Pre svega mislim na prvu i drugu ligu - ušli su Čukarički, Radnički,
Obilić, Zemun, OFK.. uskoro će Hajduk sa Liona, Železnik, možda
jednog dana Beograd, Palilulac, Zvedara.... Iz ovoga bi se izvukla
jedna zanimljiva teorija o opstanku beogradskih klubova i favorizaciji u
odnosu na klubove iz unutrašnjosti. Za par godina očekujmo jaku Vojvodinu,
jak Radnički i jaku Budućnost.. i još petnaestak beogradskih klubova.
>> Evo, npr. Vojvodina - ona osim svog imena, nema ništa više.
Kao što rekoh već, Vojvodina je pustila dva igrača i dovela Drinčića.
Sa ovakvim igračkim kadrom mogu daleko da doguraju, nisu opterećeni
kupom, nisu u krizi, nemaju nikakvih problema.. a Hadžijevski je
veliki stručnjak.
>> Partizan po igračima, trenutno najbolje stoji, mada kad se pogleda koga
>> ste vi sve dali (Milošević, Pandurović, Ćirić, ...)
Kad smo dali Ćirića ? ;)
>> Bilo bi lepo, ali niko nema ni volje, a ni snage da prestigne Partizan ...
Ne bih se složio. Pobeda 3 boda, nerešeno bod. Pokazalo se da i ostale
ekipe znaju da igraju fudbal, prema tome - biće zanimljivo do kraja.
fudbal.33giovanni,
Ę? Ne mozes nista da procenis po tome kako je Zevzda igrala u prva dva kola,
Ę? ali mozes da pretpostavis kakav je Partizan.Mislim,Mladost - Partizan 1:0.
Ę? Zato,ja ne mislim da Zvezda ima strasan tim,ali je trenutno bolja od svih
Ę? u Jugoslaviji!!!
Svaka ti čast ;) CZ - Radnički 1:1. Da nije bilo sudije bilo bi 0:1.
Možeš da pretpostaviš kakva je Zvezda.
fudbal.34giovanni,
-> #9, dizelĘ? Umesto da uzmu nekog internacionalnog trenera (Boskov,Antic,...),oni
Ę? stavljaju ove...
Uzeli bi oni nekog boljeg ali ti bolji rade za ogromne pare
u inostranstvu i boli ih uvo da sebi troše živce za džabe
(Boškov = $600.000 US, Antić > $1.000.000 US naravno, po sezoni).
fudbal.35koky,
-> #32, kum.djole> Kad smo dali Cirica ? ;)
Verovatno je mislio na Curcica.
fudbal.36junior,
-> #32, kum.djole> Čukarički je stvorio izuzetnu ekipu, postoje izgledne šanse da
> ode u Evropu, sigurno je da ekipa neće biti u podređenom
> položaju do kraja prvenstva, a ni u sledećim..
Ok, Čukarički ima uigranu ekipu, sa mnogo motiva i dosta visokim
moralom ;) I što je najvažnije, imaju pobednički mentalitet.
> odnosu na klubove iz unutrašnjosti. Za par godina očekujmo jaku
> Vojvodinu, jak Radnički i jaku Budućnost.. i još petnaestak
> beogradskih klubova.
Otprilike si u pravu. Ali to je nekako i logično, iako deluje čudno.
U Beogradu ima više stadiona nego u ostalim gradovima zajedno. Ima par
veoma jakih škola fudbala (ovo je najvažnije), pogotovo Zvezdina i
Partizanova. Jer će igrač, koji se ne afirmiše u Zvezdi ili Partizanu,
preći pre u neki beogradski klub nego ići u unutrašnjost. Tako se praktično
većina dobrih igrača zadržava ovde. Dalje, san svakog čoveka, a pogotovo
igrača jeste da dođe u metropolu, da zaigra u Zvezdi ;), a logičan put do
Zvezde je preko OFK-e i sl.
Zato će beogradski klubovi uvek biti favorizovani u odnosu na druge.
Ali bez obzira na tu favorizaciju, mislim da u Srbiji ima dovoljno
talentovanih igrača, koji mogu da igraju u lokalnim klubovima i da se
ravnopravno nose sa skoro svakim klubom iz Bg-a. Pri tom najviše mislim na
Bečej, Borac, Mladost (L). Gornja trojka je, naravno, uvek sigurna.
>>> ste vi sve dali (Milošević, Pandurović, Ćirić, ...)
> Kad smo dali Ćirića ? ;)
Lapsus calami ;) Ćureta ...
fudbal.37giovanni,
-> #26, juniorĘ? Evo, npr. Vojvodina - ona osim svog imena, nema ništa više.
Nemo' da se neki navijač Voše ovde naljuti (ako ih uopšte ima ;)), ali
Vojvodina nema ni neko ime. Ta trojka je veštački stvorena jer je
dvojcu jedinih velikih klubova kod nas dodata Vojvodina zbog 2 titule
koje je osvojila. Veće ime ima n.pr. Radnički, "Real sa Nišave". To
je klub koji je u mnogo dužem periodu od Vojvodine bio strahovito
jak i nezgodan za sve klubove iz bivše YU. Vojvodina je šesto ispadala
u drugu ligu pa se vraćala pa opet ispadala. To nije veliki klub. Od onih
para koje su dobili za Pantelića neće kupiti ni jednog igrača jer njima
trebaju novci za osnovno "preživljavanje".
fudbal.38giovanni,
-> #21, schefĘ? Vojvodina je ispala od Badnjevca, a ne od Obilića.
Ove godine od Badnjevca, prošle od Obilića. Princip je isti.
fudbal.39ilazarevic,
-> #36, junior> Ok, Čukarički ima uigranu ekipu, sa mnogo motiva i dosta visokim
> moralom ;) I što je najvažnije, imaju pobednički mentalitet.
Čukarički je protiv Vojvodine pružio sasvim finu igru.
fudbal.40lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabele I-a i I-b lige u fudbalu - IV kolo
-----------------------------------------------------------
Vojvodina-Čukarički 1:1
Radnički(N)-Sloboda 2:1
Rad-Crvena Zvezda 0:1
Partizan-Proleter 4:1
Bečej-Mladost(L) 1:0
1. Partizan 4 3 0 1 10:4 (+6) 27
2. Crvena Zvezda 4 2 2 0 4:2 (+2) 24
3. Vojvodina 4 2 2 0 6:3 (+3) 21
4. Bečej 4 2 1 1 4:5 (-1) 15
5. Čukarički 4 0 3 1 3:4 (-1) 14
6. Radnički (N) 4 1 2 1 5:7 (-2) 14
7. Mladost (L) 4 2 1 1 5:2 (+3) 13
8. Proleter 4 1 1 2 6:10 (-4) 10
9. Rad 4 0 1 3 3:6 (-3) 9
10. Sloboda 4 0 1 3 2:5 (-3) 6
-----------------------------------------------------------
Napredak-Obilić 3:1
Loznica-Radnički(NB) 2:0
Hajduk-OFK Beograd 2:1
Zemun-Borac 3:1
Mladost(BJ)-Budućnost 0:0
1. Hajduk 4 3 0 1 6:4 (+2) 15
2. Zemun 4 2 1 1 6:3 (+3) 14
3. Radnički (NB) 4 1 2 1 2:2 (0) 12
4. Obilić 4 2 0 2 7:6 (+1) 11
5. Napredak 4 2 1 1 5:3 (+2) 10
6. Loznica 4 2 0 2 5:5 (0) 8
7. Borac 4 2 0 2 5:5 (0) 8
8. OFK Beograd 4 1 1 2 4:4 (0) 8
9. Budućnost 4 1 2 1 2:3 (-1) 8
10. Mladost (BJ) 4 0 1 3 3:10 (-7) 5
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.42dizel,
>>> ali to se tako ne radi. Moraju prvo u svojim glavama da
>>> postanu veliki klub.
>
> Moze biti, ali ne bih rekao da je Vojvodina u drugom delu
> prvenstva previse oslabljena. Ima vise prostora za igrace koji
> su uglavnom grejali klupu ili igrali na nekim drugim pozicijama
> u timu (pre svega Curkovic i Anic). Vojvodina je dovela i
> jednog Zdravka Drincica za koga je prosle godine bila
> zainteresovana i Zvezda.. Sve u svemu, oni igraju standardno
> dobro, a od para koje su dobili za Pantelica i Govedaricu
> sigurno ce kupiti par dobrih fudbalera i 'delovati iz
> prikrajka'. ;)
>
Vojvodina nije los tim,ali nema sanse da osvoji titulu.
Na samom kraju im uvek popnestane snage.Ocigledno,nisu
tim koji ima taj pobednicki mentalitet.
Trenutno ni Zvezda ni Partizan nisu u formi,ali ce uskoro
sve doci na svoje mesto,a prvenstvo ce,bar za prva dva mesta biti
zanimljivo.
fudbal.43dizel,
> Ę? Ne mozes nista da procenis po tome kako je Zevzda igrala u
> prva dva kola, Ę? ali mozes da pretpostavis kakav je
> Partizan.Mislim,Mladost - Partizan 1:0. Ę? Zato,ja ne mislim da
> Zvezda ima strasan tim,ali je trenutno bolja od svih Ę? u
> Jugoslaviji!!!
>
> Svaka ti cast ;) CZ - Radnicki 1:1. Da nije bilo sudije bilo bi
> 0:1. Mozes da pretpostavis kakva je Zvezda.
Jel hoce jos neko da se kladi da Zvezda ove godine uzima duplu krunu?
fudbal.44stefan,
U Americi ove godine (opet :) startuje fudbalska liga. Takmičenje traje
od 6. aprila do 22. septembra (ligaški deo). Potom počinje plej-of čije se
finale odigrava 26. oktobra u Bostonu. U ligi će učestvovati 10 klubova
podeljenih u dve grupe, zapadnu i istočnu. U zapadnoj su Kolorado, Dalas,
Kanzas Siti, San Hoze i Los Anđeles dok u istočnoj učestvuju Kolumbus,
Nova Engleska, Nju Džersi, Tampa Bej i Vašington. Svaka ekipa ću ukupno
odigrati 32 utakmice (po nekom sistemu nalik onom u NBA). organizovan je
i draft za fudbalere, pri čemu je određena "prva liga" igrača od kojih je
svaki klub mogao da uzme po 4 (kako oni kažu, da bi bila izjednačena
konkurencija na početku). Svi igrači imaju ugovore sa ligom a ne sa
klubovima.
Biće zanilmjivo videti da li će ovoga puta fudbal uspeti da se održi u
Americi.
fudbal.45guta,
IIa fudbalska liga
Hajduk (Lion) - Železnik 1:2
fudbal.46kum.djole,
Fudbal / Prva A liga
Rad - Partizan 2:1 (1:1)
fudbal.47kum.djole,
Kup UEFA / četvrtfinale
Bajern (M) - Notingem Forest 2:1
Slavija Prag - Roma 2:0
Milan - Bordo 2:0
Barselona - PSV 2:2
Večeras:
KEŠ: Real Madrid - Juventus, 20:30 TV1
fudbal.48kum.djole,
Liga šampiona / četvrtfinale
Real Madrid - Juventus 1:0
Borusija (D) - Ajaks 0:2
Legija - Panatinaikos 2:0
Nant - Spartak (M) 2:0
fudbal.49kum.djole,
- Prva A i B fudbalska liga - (rezultati i tabele posle zaostalog kola)
Crvena zvezda - Čukarički 1:0 OFK Beograd - Obilić 0:1
Sloboda - Proleter 2:1 Radnički (NB) - Borac 0:3
Vojvodina - Mladost (L) 5:0 Napredak - Budućnost 3:1
Radnički - Bečej 2:2 Loznica - Mladost (BJ) 2:1
Rad - Partizan 2:1 Hajduk - Zemun 0:0
---------------------------------- ----------------------------------
1. Partizan 5 3 0 2 11:6 27 1. Hajduk 5 3 1 1 6:4 16
2. C. zvezda 5 3 2 0 5:2 27 2. Zemun 5 2 2 1 6:3 15
3. Vojvodina 5 3 2 0 11:3 24 3. Obilić 5 3 0 2 8:6 14
4. Bečej 5 2 2 1 6:7 16 4. Napredak 5 3 1 1 8:4 13
5. Radnički 5 1 3 1 7:9 15 5. Radnički NB 5 1 2 2 2:5 12
6. Čukarički 5 0 3 2 3:5 14 6. Borac 5 3 0 2 8:5 11
7. Mladost 5 2 1 2 5:7 13 7. Loznica 5 3 0 2 7:6 11
8. Rad 5 1 1 3 5:7 12 8. OFK Beograd 5 1 1 3 4:5 8
9. Proleter 5 1 1 3 7:12 10 9. Budućnost 5 1 2 2 3:6 8
10. Sloboda 5 1 1 3 4:6 9 10. Mladost BJ 5 0 1 4 4:12 5
---------------------------------- ----------------------------------
fudbal.50lexus,
-----------------------------------------------------------
Sa malim zakašnjenjem O:), V kolo I-a i b lige
-----------------------------------------------------------
Rad-Partizan 2:1
Crvena zvezda-Čukarički 1:0
Vojvodina-Mladost(L) 5:0
Radnički(N)-Bečej 2:2
Sloboda-Proleter 2:1
1. Partizan 5 3 0 2 11:6 (+5) 27
2. Crvena zvezda 5 3 2 0 5:2 (+3) 27
3. Vojvodina 5 3 2 0 11:3 (+8) 24
4. Bečej 5 2 2 1 6:7 (-1) 16
5. Radnički (N) 5 1 3 1 7:9 (-2) 15
6. Čukarički 5 0 3 2 3:4 (-1) 14
7. Mladost (L) 5 2 1 2 5:7 (-2) 13
8. Rad 5 1 1 3 5:7 (-2) 12
9. Proleter 5 1 1 3 7:12 (-5) 10
10. Sloboda 5 1 1 3 4:6 (-2) 9
-----------------------------------------------------------
Radnički(NB)-Borac 0:3
OFK Beograd-Obilić 0:1
Loznica-Mladost(BJ) 2:1
Hajduk-Zemun 0:0
Napredak-Budućnost 3:1
1. Hajduk 5 3 1 1 6:4 (+2) 16
2. Zemun 5 2 2 1 6:3 (+3) 15
3. Obilić 5 3 0 2 8:6 (+2) 14
4. Napredak 5 3 1 1 8:4 (+4) 13
5. Radnički (NB) 5 1 2 2 2:5 (-3) 12
6. Borac 5 3 0 2 8:5 (+3) 11
7. Loznica 5 3 0 2 7:6 (+1) 11
8. OFK Beograd 5 1 1 3 4:5 (-1) 8
9. Budućnost 5 1 2 2 3:6 (-3) 8
10. Mladost (BJ) 5 0 1 4 4:12 (-8) 5
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996
-----------------------------------------------------------
fudbal.51kum.djole,
Kup evropskih Kupova - četvrtfinale
Sinoć: Parma - PSŽ 1:0
La Korunja - Saragosa 1:0
Borusija - Fejnord 2:2
Dinamo (M) - Rapid Beč 0:1
fudbal.52kaiser,
-> #50, lexus==>> 2. Crvena zvezda 5 3 2 0 5:2 (+3) 27
Čista sreća
(pukli ste na marakani)
partizan.
fudbal.53kum.djole,
Španija: Valensija - Barselona 4:1 (Mijatović 2)
Francuska: Bastija - Monpelje 1:0 (Drobnjak)
Oba naša fudbalera vode na listi strelaca sa 21 odnosno 18 pogodaka.
fudbal.54stefan,
3:2 :) Za koga? Pa za boljeg naravno O;)
fudbal.55sav.gacic,
-> #15, kum.djole>>> Nego, ja rekoh da je Zvezda jadna, ali ni vama ne cvetaju ruže.
>>> Poraz od Mladosti iz Lučana, jedan pretendent na titulu nikako
>>> ne sme da si dopusti ...
> Bogami, da si znao kako će Zvezda danas igrati... :O
> Ovu trenutnu (?) krizu Zvezde i Partizana mogu mnogi da iskoriste.
> Pre svega Vojvodina i Čukarički. Sve u svemu, ako se manemo raznoraznih
Momci moje iskreno divljenje za vaš entuzijazam koji drži budnim i aktivnim i
kada pričate o PRVOJ ligi u kojoj se za faktore računaju Mladost (Lučani),
Čukarički i slični...
fudbal.56guta,
C.Zvezda - Partizan 2:3
strelci: Krupniković (penal) i Pantelić za Zvezdu, Pažin,
Čakar i Nađ za Partizan
gledalaca: oko 45000 (po mojoj slobodnoj proceni)
sudija: Branimir Babarogić
Ponovljena slika iz prethodnih derbija - Zvezda imala
terensku inicijativu, lošu realizaciju. Partizan se
uglavnom branio, ponekad i panično, no više od dva gola nije
primio. Viđen i lep gol Čakara iz slobodnog udarca.
Navijačima Partizana moje čestitke, ovaj put (i uz malo
sreće, ipak se mora priznati) zaslužena pobeda.
fudbal.57lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabele posle 6. kola Ia i Ib lige
-----------------------------------------------------------
Crvena zvezda-Partizan 2:3
Proleter-Bečej 2:2
Sloboda-Rad 0:1
Vojvodina-Radnički(N) 4:0
Čukarički-Mladost 1:1
1. Partizan 6 4 0 2 14:8 (+6) 30
2. Vojvodina 6 4 2 0 15:3 (+12) 27
3. Crvena zvezda 6 3 2 1 7:5 (+2) 27
4. Bečej 6 2 3 1 8:9 (-1) 17
5. Rad 6 2 1 3 6:7 (-1) 15
6. Čukarički 6 0 4 2 4:6 (-2) 15
7. Radnički (N) 6 1 3 2 7:13 (-6) 15
8. Mladost (L) 6 2 2 2 6:8 (-2) 14
9. Proleter 6 1 2 3 9:14 (-5) 11
10. Sloboda 6 1 1 4 4:7 (-3) 9
-----------------------------------------------------------
Obilić-Budućnost 0:1
Borac-Mladost(BJ) 1:0
OFK Beograd-Zemun 0:2
Napredak-Loznica 2:1
Radnički(NB)-Hajduk 1:1
1. Zemun 6 3 2 1 8:3 (+5) 18
2. Hajduk 6 3 2 1 7:5 (+2) 17
3. Napredak 6 4 1 1 10:5 (+5) 16
4. Borac 6 4 0 2 9:5 (+4) 14
5. Obilić 6 3 0 3 8:7 (+1) 14
6. Radnički (NB) 6 1 3 2 3:6 (-3) 13
7. Loznica 6 3 0 3 8:8 (0) 11
8. Budućnost 6 2 2 2 4:6 (-2) 11
9. OFK Beograd 6 1 1 4 4:7 (-3) 8
10. Mladost (BJ) 6 0 1 5 4:13 (-9) 5
----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.58schef,
Crvena zvezda - Partizan 2:3
Hej ci*ani, pozdravio vas Hristo Stoičkov. O:))))) To je bio ubedljivo
najbolji deo utakmice, kada su se svi okrenuli da ga vide u loži sa
Cvetkovićem i Miroslavom Ilićem. :))) Miloje takođe. :) Izgleda da nije
primetio Pažina kako mu ufurava loptu u mrežu. No, tako i treba, to je
nadoknada za onaj penal. ;) Glupi klovn. :>
Ako ćemo o igri, vala Partizan je bio mnogo bolji u većem delu utakmice.
Prvo poluvreme je dominirao posle početne zvezdine inicijative (koja je
trajala svega 5 minuta). Posle Ćirine prečke sve se okrenulo kako treba.
Jedina Partizanova mana je bila što su tokom cele utakmice dozvoljavali
zvezdine upade kroz sredinu. Ali zato je razbijao zvezdu po strani, pogotovo
po svojoj desnoj. Tu je zvezda pukla.
Jedini kritičan Partizanov period je bio posle drugog zvezdinog gola.
'Ako se sada nisam šlogirao, nikad neću.' :))) No, zvezda očigledno nije
imala snage u tih desetak minuta, tako da je ipak Partizan izvojevao više
nego zasluženu pobedu.
Igrač utakmice: Ćirić
Odlični u Partizanu: Mirković (po običaju) i Pažin
Odlični u Zvezdi: Adžić ( eh, da je igrao od početka... :> ) i Pantelić
Očajan: Perica Ognjenović
Izgubljen slučaj: Milojević :)
Srleř
fudbal.59kum.djole,
-> #56, guta>> terensku inicijativu, lošu realizaciju. Partizan se
>> uglavnom branio, ponekad i panično,
Statistika (televizijska) kaže da je Partizan imao jedan šut
više u okvir gola i jedan manje van okvira gola, kao i jedan
korner manje, ali i nekoliko prekršaja manje od Zvezde..
Ipak, ovo je bila izuzetna i izjednačena utakmica, Partizan
je samo iskoristio šansu više (ili je imao više sreće)..
fudbal.60lexus,
-> #56, guta=> Ponovljena slika iz prethodnih derbija - Zvezda imala
=> terensku inicijativu, lošu realizaciju. Partizan se
Gde si ti video terensku inicijativu? Zvezda je imala par akcija od
55. do 65. minuta kada je i postignut drugi gol i to je sve.
=> uglavnom branio, ponekad i panično, no više od dva gola nije
=> primio. Viđen i lep gol Čakara iz slobodnog udarca.
Branio se tek posle 3:2 i sasvim se lepo odbranio, Pažin je
igrao izuzetno dobro. Čakar je pogodio nekog iz živog zida, a
Milojević je napravio svoju karakterističnu intervenciju tj. primio
je gol ;)))
=> Navijačima Partizana moje čestitke, ovaj put (i uz malo
=> sreće, ipak se mora priznati) zaslužena pobeda.
Bez sreće! Nismo igrali naročito dobro, ali Zvezda nema pojma!!!
Nisu imali 2 povezane akcije, a golove su postigli posle glupih
grešaka Partizanove odbrane, naročito prvi... Krajnje bespotreban
penal, gori nego na 100-tom derbiju.
Pozdrav -Lex->
fudbal.61kaiser,
-> #54, stefan==>> 3:2 :) Za koga? Pa za boljeg naravno O;)
pa za partizan normaleze.
fudbal.62stefan,
-> #59, kum.djole> Ipak, ovo je bila izuzetna i izjednačena utakmica, Partizan
> je samo iskoristio šansu više (ili je imao više sreće)..
Stvarno, ovo je bio jedan od zanimljivijih derbija za gledanje u
poslednje vreme. A i već dugo nismo videli ovoliko golova na istom. A što
se sreće tiče...Miloje ljubi te majka ;)) Vodi li neko evidenciju koliko
je on kiks-golova primio do sada (samo na derbijima :)?
fudbal.63kaiser,
-> #54, stefan==>> 3:2 :) Za koga? Pa za boljeg naravno O;)
pa za partizan normaleze.
fudbal.64merlin,
-> #60, lexusI to sto kazes.Sve se lepo videlo.
Zvezda iz nikakvih akcija postigla golove,
nakon gresaka partizanove odbrane.
Dok na drugoj strani partizan iz izradjenih akcija
i bez srece dade golove.
Ocigledno Zvezda jos dobro i prosla.
A umalo da zaboravim na ponasanje vaseg kapitena.
Veoma sportski, nema sta.
Ali sta je tu je, nadam se da mi NECEMO tako imati
srece sledeci put.;)
fudbal.65guta,
-> #59, kum.djole#> Statistika (televizijska) kaže da je Partizan imao jedan šut
Da, verovatno je tako. Bio sam na derbiju, pa sam napisao utisak koji sam
stekao prosto posmatrajući utakmicu, bez _baš_ preciznog vođenja
statistike.
fudbal.66guta,
-> #60, lexus#> Gde si ti video terensku inicijativu?
Na utakmici. 'Imati inicijativu' je, prosto, subjektivan utisak.
Statistika može i drugačije da kaže.
#> Branio se tek posle 3:2 i sasvim se lepo odbranio,
Branio se od trenutka kada je postigao treći gol (47. minut). Slično se
može reći i za priličan deo prvog poluvremena. Inače, svaka odbrana je
jako dobra, čak fenomenalna, ako ne primi gol.
#> Bez sreće! Nismo igrali naročito dobro, ali Zvezda nema
#> pojma!!! Nisu imali 2 povezane akcije, a golove su postigli
#> posle glupih grešaka Partizanove odbrane, naročito prvi...
Sreća je relativan pojam, pogotovo kada u mladom organizmu uzavreju
navijačke strasti ;). Drugo, golovi se i inače postižu uglavnom posle
'glupih grešaka odbrane'. Malo se golova postiže sa 30+ metara, pa da
odbrana u tome ne učestvuje.
Navijačke parole oblika 'Zvezda nema pojma' i tome sl., ostavi za temu
navijači. Nisam previše zainteresovan da vodim takvu raspravu.
fudbal.67lexus,
-> #66, guta=> Navijačke parole oblika 'Zvezda nema pojma' i tome sl., ostavi za
=> temu navijači. Nisam previše zainteresovan da vodim takvu raspravu.
To nije navijačka parola, nego odraz našeg fudbala! Ljudi moji vidite
li vi da Partizan i Zvezda zajedno nisu imali pet smislenih akcija, ili
se išlo na driblinge ili su lopte upućivane napamet!!!
Partizan je imao tri akcije - klasičan kontranapad kod drugog gola,
akciju koja je prethodila slobodnom udarcu i trećem golu, i još
jednu kada je Svetličić izašao sam pred Milojevića, ali nije dao gol.
Zvezda je imala jedinu smislenu akciju kod svog drugog gola!!!
Ovo je inače bio tehnički najlošiji derbi koji sam sa svojih 18 (još
malo pa 19 :) godina video. Drugo poluvreme je bilo zanimljivo, ali
Partizan i Zvezda će u Evropi biti pregaženi od bilo koje ekipe :(
fudbal.68dizel,
> Ipak, ovo je bila izuzetna i izjednacena utakmica, Partizan
> je samo iskoristio sansu vise (ili je imao vise srece)..
>
Realna ocena.Derbi je bio dobar.Billo je dosta gresak u Zvezdinoj odbrani
(Miloje ponovo pomogao Partizanu),tako da je shvatljivo zasto je Zvezda
lose igrala posle tako primljenih golova.Takodj i nesrecno primljen treci
gol je uzdrmao Crveno-bele.
Takodje Partizanova odbrana nije smela da pravi faul nad Sakicem,jer bi on
odmah izgubio loptu.
U svakom slucaju,sad dolaze mecevi odluke u kojima cemo i dobiti
sledeceg sampiona,mada ce najverovatnije to pitanje biti reseno na
sledecem vecitom derbiju(i poneki izublen bod u mecu sa Vojvodinom,ili
Becejom).
fudbal.69dizel,
> Jedini kritican Partizanov period je bio posle drugog zvezdinog
> gola. 'Ako se sada nisam slogirao, nikad necu.' :))) No, zvezda
> ocigledno nije imala snage u tih desetak minuta, tako da je
> ipak Partizan izvojevao vise nego zasluzenu pobedu.
Uh,da je ona stativa zavrsila na pravom mestu,...
Do kraja bi Zvezda uterala jos neki gol...
> Ocajan: Perica Ognjenovic
Zasto?
Jeste bio sebican,ali je imao i lepih prodora i asistirao je Pantelicu
kod drugog gola.
Kod Partizana najbolji je bio Cakar,a kod Zvezde opet u derbiju,
odlicno je odigrao Adzic.Da je usao ranije,ko zna...
fudbal.70kum.djole,
-> #67, lexus>> To nije navijačka parola, nego odraz našeg fudbala! Ljudi moji vidite
>> li vi da Partizan i Zvezda zajedno nisu imali pet smislenih akcija,
>> ili se išlo na driblinge ili su lopte upućivane napamet!!!
To nije odraz našeg fudbala, već tvoje subjektivno mišljenje. ;)
Po mom subjektivnom :) derbi je bio sjajan, na mestu. Izuzmimo
to što smo mi Jugovići vezani za taj derbi kao pupčanom vrpcom,
pa ponekad i preteramo u procenama ;) ..ali istog dana odigran je
milanski večiti derbi, šta da kažem, bleda kopija beogradskog.
U svakom slučaju, makar je Stoičkov došao na pravo mesto.. ;)
fudbal.71kum.djole,
Prva polufinalna utakmica Kupa Jugoslavije
Novi Sad - Crvena zvezda 0:4 (0:0)
Očekivana pobeda Crvene zvezde u Novom Sadu, posle neuspeha u večitom
derbiju daje gotovo siguran plasman u finale domaćeg kupa. Trener gostiju
Petrović od početka je uz oporavljenog G. Đorovića ukazao šansu Pecelju,
Stankoviću, Jovičiću i Njegušu, dok su Krupniković, Puača, Milivojev i
Adžić ostali na klupi za rezerve.
U prvom poluvremenu Crvena zvezda igrala je nepovezano i sporo, što je
domaćinu omogućilo par izuzetnih prodora i akcija preko danas agilnog
Muratovića, ali je rezultat ostao nerešen - 0:0.
U drugom delu igre Ljupko Petrović umesto Njeguša u igru ubacuje
dojučerašnjeg kapitena Crvene zvezde, Ivana Adžića koji iz dve
poluprilike u 45. i 46. minutu dovodi Crvenu zvezdu do rezultatske
prednosti od dva gola. Ekipa Novog Sada potpuno se povukla i dozvolila
gostima iz Beograda da još nekoliko puta ugroze mrežu golmana Nađa.
Prvo je to učinio Milivojev posle prodora Jovičića u 65. minutu,
a potom rezervista Puača nakon izuzetnog prodora Živkovića i proigravanja
petom od strane Ivice Milivojeva. Do kraja susreta nije bilo uzbuđenja,
domaćini se već danas opraštaju od finala, a Crvena zvezda i pored slabe
i bezvoljne igre važi za prvog finalistu domaćeg Kupa.
Novi Sad - Crvena zvezda 0:4 (0:0)
Vreme: hladno i vetrovito, teren prekriven snegom
Strelci: Adžić u 46. i 47. minutu, Milivojev u 65. i Puača u 81.
Korneri: 4:3 za Crvenu zvezdu
fudbal.72kum.djole,
Real Madrid nudi Valensiji 22 miliona dolara za Peđu Mijatovića,
tačnije 12 Valensiji i 10 Mijatoviću.. Navijači Valensije složni
su u cilju da finansijski pomognu klub kako bi Peđa ostao u ekipi,
a predsednik Figo razmatra okolnost da _štrajkuje glađu_ ako
Mijatović prihvati ovu ponudu..
Kakva frka.. :)
fudbal.73ognjen.s,
-> #71, kum.djole> Stankoviću, Jovičiću i Njegušu, dok su Krupniković, Puača, Milivojev i
> Adžić ostali na klupi za rezerve.
Mali propust, zar ne? Adžić je igrao od početka utakmice. Nosio je
sedmicu.
fudbal.74kum.djole,
Drugo polufinale Kupa Jugoslavije / prva utakmica
Badnjevac - Partizan 1:1 (1:0)
Najrealniji ishod ovog duela upravo je gornji rezultat - domaćin
je svoje šanse imao u prvom, a gost u drugom delu igre. Fudbaleri
Partizana izašli su na megdan raspoloženoj ekipi Badnjevca i tek
na momente podsećali na lidera našeg prvenstva.
Od samog početka Badnjevac je krenuo silovito preko svojih napadača
Radosavljevića i Pelemiša, dok je kompletan tim Partizana delovao
iznenađeno, opušteno, igrao po starom, uz poznatu devizu 'lako ćemo'.
To se u nekoliko navrata osvetilo igračima Partizana, a nagoveštaj je
usledio u 7. minutu - nakon velike greške Mirkovića i nepotrebnog
driblinga ispred svog gola, centarfor i najbolji igrač domaćih,
Goran Pelemiš je šutira tik pored desne stative.
Badnjevac nastavlja sa prodorima i samo dva minuta kasnije ponovo
prolazi kroz šuplju odbranu gostiju, ovoga puta preko Radosavljevića
čiji je udarac završio pored gola Damjanca.
U nastavku Partizan se konsolidovao i u nekoliko navrata preko
Vukićevića organizovao atake ka golmanu domaćih Mariću - prvo je
Hristov u 12. minutu šutirao sa dvadesetak metara pored gola,
a Ivan Tomić u 16. pokušao da iznenadi Marića direktnim udarcem.
Izuzetan početak utakmice karakterišu mnogi uspešni prodori krilnih
napadača domaćih i izuzetno povezana igra, dok su fudbaleri Partizana
igrali kao pijani - sporo, neefikasno, ali veoma grubo.
24. minut donosi zasluženo vođstvo Badnjevca - posle uspešnog prodora
Radosavljević centrira sa desne strane, Pelemiš je brži od Mirkovića
i već je 1:0 za Badnjevac. Ovaj pogodak, međutim, nije mnogo uzdrmao
crno-bele - nastavili su sa greškama u odbrani i lošim dodavanjima
prema špicu napada. U jednoj od mnogih solo akcija gostiju nepropisno
je zaustavljen Nađ na oko 17 metara od gola Marića, loptu je prihvatio
Tomić i silovito šutirao - lopta je pogodila stativu!
U 35. minutu Pelemiš nakon prodora šalje loptu do Radosavljevića,
a ovaj sa samo pet metara ne uspeva da savlada sigurnog Damjanca.
Poslednja prilika u prvom delu igre pripala je Partizanu, Taševski
je centrirao a Ivan Tomić sa par metara pogodio prečku.
U drugom poluvremenu Partizan deluje nešto agilnije, domaći igrači
koncentrisali su se uglavnom na odbranu svog gola. Partizan je
imao nekoliko prilika, ali golman Marić je delovao sigurno zaustavivši
par šuteva gostujućih igrača - Svetličića u 50. i Nađa u 65. minutu.
Ulaskom u igru Viktora Trenevskog Partizan postaje brži na sredini
terena i osam minuta pre kraja igre uspeva da izjednači preko
rezerviste Rahima Beširovića iz jedne kompleksne akcije.
Centrirao je Taševski, potom Marić u dva navrata brani udarce
Hristova i Vukićevića, ali treći put Beširović je siguran - 1:1.
U 85. minutu Radosavljević izbija sam ispred golmana Damjanca,
ali Taševski šalje loptu u korner. Do poslednjeg zvižduka Partizan
je pokušavao sa napadima, jalovo i bez dobre završnice, dok je
ekipa Badnjevca zahvaljujući povređenom Goranu Mariću još jednom
dokazala da je sasvim zasluženo u samoj završnici Kupa Jugoslavije.
Badnjevac - Partizan 1:1 (1:0)
Vreme: hladno, teren solidan
Strelci: Pelemiš u 24. za Badnjevac, Beširović u 82. za Partizan
Žuti kartoni: Pažin, Tomić, Đurić, trenevski (PAR),
Stanojlović, Jeftić (BAD)
Korneri: 9:4 za Partizan
fudbal.75kum.djole,
-> #73, ognjen.s>> Mali propust, zar ne? Adžić je igrao od početka utakmice.
>> Nosio je sedmicu.
Tačno. :)
Nisam ga primetio u prvom poluvremenu, promak'o mi, ali kad
bolje razmislim, ne znam kako sam i ostale zvezdaše primetio ? ;)
fudbal.76lexus,
-> #73, ognjen.s=> Mali propust, zar ne? Adžić je igrao od početka utakmice. Nosio je
=> sedmicu.
Ne znam šta je nosio, ali je ušao u igru u drugom poluvremenu i za
dva minuta dao dva gola!
fudbal.77koky,
-> #74, kum.djole> Poslednja prilika u prvom delu igre pripala je Partizanu, Tasevski
> je centrirao a Ivan Tomic sa par metara pogodio precku.
U nastavku akcije Hristov je sa tri metra sutirao u aut(ne gol-aut).
fudbal.78junior,
-> #72, kum.djole> Real Madrid nudi Valensiji 22 miliona dolara za Peđu
> Mijatovića, tačnije 12 Valensiji i 10 Mijatoviću..
Koliko sam ja čuo, Peđa je prihvatio ponudu (a ko ne bi) i
seli se u Real sledeće sezone, i to dobija 20 miliona za 6
sezona.
jr.
P.S. Ako je verovati BK ...
fudbal.79kum.djole,
-> #78, junior>> Koliko sam ja čuo, Peđa je prihvatio ponudu (a ko ne bi) i
>> seli se u Real sledeće sezone, i to dobija 20 miliona za 6
>> sezona.
Ako se kojim slučajem dogodi da Real osvoji KEŠ ove sezone,
biće veoma zanimljivo takmičenje u KEŠ 96/97.. Ajaks, Milan,
Real, i.. valjda će se i Mančesteru posrećiti. ;)
Još jedan dokaz o superiornosti jugoslovenske fudbalske škole,
za početak Šuker & Mijatović.. a kasnije verovatno pola naše
i hrvatske reprezentacije u jednom klubu.. ;)
fudbal.80kum.djole,
Fudbal - prva utakmica 25. kola Prve A lige
Bečej - Crvena zvezda 1:0
fudbal.81nenad,
Jel igramo protiv nekog sada 24., 25. kog beše..?
fudbal.82kum.djole,
-> #81, nenad> Jel igramo protiv nekog sada 24., 25. kog beše..?
27. marta u 17:30 protiv Rumunije - A reprezentacije,
mlade reprezentacije dan ranije u Kragujevcu. :)
fudbal.83schef,
Evo mog malog mišljenja o trenutnom stanju u IA ligi. :)
Nema tu neke naročite filozofije. Da je Partizan pobedio u Lučanima i
na Banjici imao bi 6 bodova prednosti u odnosu na zvezdu, tako da bi zvezda
imala više motiva da pobedi u derbiju, a to bi se sigurno i desilo. Ovako,
Partizan će, ako danas pobedi, isto imati 6 bodova prednosti, ali ima jednu
pobedu više u derbijima. :) I to na marakani. :)))
Srleř
fudbal.84stefan,
-> #83, schef> Evo mog malog mišljenja o trenutnom stanju u IA ligi. :)
Sjajan pregled situacije u našem fudbalu :))) Šta si u stvari želeo da
kažeš? :)
fudbal.85junior,
-> #72, kum.djole> Real Madrid nudi Valensiji 22 miliona dolara za Peđu
> Mijatovića, tačnije 12 Valensiji i 10 Mijatoviću..
Koliko sam ja čuo, Peđa je prihvatio ponudu (a ko ne bi) i
seli se u Real sledeće sezone, i to dobija 20 miliona za 6
sezona.
jr.
P.S. Ako je verovati BK ...
fudbal.86kum.djole,
-> #84, stefan>> Sjajan pregled situacije u našem fudbalu :)))
>> Šta si u stvari želeo da kažeš? :)
Evo ja ću. ;)
Uopšte uzev, nije toliko bitno protiv koga se igra i od koga
se izgubi - sada imamo zanimljivu situaciju, Partizan će
najverovatnije i ostvariti tu prednost od 6 bodova, dok će
se Vojvodina učvrstiti na drugoj poziciji. U nastavku takmičenja
Zvezdi bi svaki kiks bio 'od sudbinskog značaja', oni se uzdaju
u podelu bodova u Novom Sadu između Vojvodine i Partizana,
i očekuju da se ta predost smanji već od narednog kola.
U ovom trenutku sve je na strani Partizana, ali Vojvodina igra
fantastično - ne verujem da će ijednom timu biti lako do samog
kraja prvenstva. Splet raznih okolnosti, kiks 'tamo gde ne treba'
i situacija je već maltene izjednačena. Jedno je sigurno - neće
derbiji toliko uticati na vrh tabele, koliko utakmice sa timovima
iz 'donjeg doma'.. Ja lično ne verujem da će Zvezda osvojiti ovaj
šampionat, iako je ovo sigurno samo prolazna kriza.. Očekujmo ipak
veliku borbu i neizvesnost do samog kraja prvenstva, nešto što nismo
gledali godinama, nešto kao iz vremena ExYU..
fudbal.87lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabele sedmog kola Ia i Ib lige u fudbalu.
-----------------------------------------------------------
Rad-Vojvodina 2:2
Partizan-Sloboda 5:0
Mladost(L)-Proleter 0:1
Radnički(N)-Čukarički 0:2
Bečej-Crvena zvezda 1:0
1. Partizan 7 5 0 2 19:8 (+11) 33
2. Vojvodina 7 4 3 0 17:5 (+12) 28
3. Crvena zvezda 7 3 2 2 7:6 (+1) 27
4. Bečej 7 3 3 1 9:9 (0) 20
5. Čukarički 7 1 4 2 6:6 (0) 18
6. Rad 7 2 3 0 8:9 (-1) 16
7. Radnički (N) 7 1 3 3 7:15 (-8) 15
8. Mladost (L) 7 2 2 3 6:9 (-3) 14
9. Proleter 7 2 2 3 10:14 (-4) 14
10. Sloboda 7 1 1 5 4:12 (-8) 9
-----------------------------------------------------------
Loznica-Obilić 2:0
Hajduk-Napredak 0:0
Zemun-Radnički(NB) 2:1
Mladost-OFK Beograd 4:1
Budućnost-Borac 1:1
1. Zemun 7 4 2 1 10:4 (+6) 21
2. Hajduk 7 3 3 1 7:5 (+2) 18
3. Napredak 7 4 2 1 10:5 (+5) 17
4. Borac 7 4 1 2 10:6 (+4) 15
5. Loznica 7 4 0 3 10:8 (+2) 14
6. Obilić 7 3 0 4 8:9 (-1) 14
7. Radnički (NB) 7 1 3 3 4:8 (-4) 13
8. Budućnost 7 2 3 2 5:7 (-2) 12
9. Mladost (BJ) 7 1 1 5 8:14 (-6) 8
10. OFK Beograd 7 1 1 5 5:11 (-6) 9
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.88schef,
-> #84, stefan=-> Evo mog malog mišljenja o trenutnom stanju u IA ligi. :)
=- Sjajan pregled situacije u našem fudbalu :))) Šta si u stvari
=- želeo da kažeš? :)
Ma cela fora je u tome što sam dobio vezu mnogo pre nego što sam
očekivao :> tako da sam izlaganje naprasno morao da skratim, ali,
pogađate, zaboravio sam da izmenim taj prvi red (ma nije multitasking
za ljude...). I eto, hteo bih da dodam da sam zadovoljan trenutnim
stanjem :) na tabeli, ali ko mi opet garantuje da se neće ponoviti
Lučani. :))) Ali, trebalo bi sve da bude u redu ako Partizan nastavi
kao sad u zadnjem kolu. Vojvodina, po meni tu nije prepreka zato što
još uvek nisu na tom nivou na kom su Partizan i zvezda. Ovo im je
ipak maksimum jer čak i da dobiju Partizan sada u Novom Sadu, što je
vrlo moguće, desiće se bar još dva nerešena rezultata na strani, tako
da će ih to definitivno izbaciti. Zvezda će se vratiti u trku, prebrodiće
krizu, samo se nadam da Partizan neće ponovo upasti u istu, pa pobogu
tek se iskobeljao. Znači, Partizanu bi bilo sasvim dovoljno da pobeđuje
druge ekipe, ali izgleda da se i u fudbalu 'dešava košarka', no ne u toj
meri kao u našoj 'Super ligi', ali je ipak primetan skok kvaliteta
'ostalih' ekipa u odnosu na veliku trojku. Ako se ovako nastavi, pitanje
je da li će zvezda i treće mesto da zadrži. O:)))))
Srleř
fudbal.89giovanni,
-> #68, dizelĘ? sledecem vecitom derbiju(i poneki izublen bod u mecu sa Vojvodinom,ili
Ę? Becejom).
E, pozdravio te Novčić. :))))))))))
fudbal.90giovanni,
-> #69, dizelĘ? Uh,da je ona stativa zavrsila na pravom mestu,...
Ę? Do kraja bi Zvezda uterala jos neki gol...
Da je Svetličić bio prisebniji bila bi to "petarda"!!!
Ę? odlicno je odigrao Adzic.Da je usao ranije,ko zna...
Prvi put u poslednjih nekoliko godina Adžić nije odigrao slabo.
fudbal.91giovanni,
-> #87, lexusĘ? 6. Rad 7 2 3 0 8:9 (-1) 16
^^^^^^^^^^^^^^
Ovde si se malo zeznuo. Mislim da treba 7 2 3 2...
fudbal.92junior,
-> #85, juniorre: 2.85 i 2.72
Toliko o sprečavanju duplog execa. Sorry što sam ovde morao da isprobam :(
fudbal.93ilazarevic,
Škotska liga, 29. kolo - Rangers vs Celtic 1:1
Ko je gledao, gledao je. Ko nije, ne zna šta je propustio.
fudbal.94junior,
-> #86, kum.djole> šampionat, iako je ovo sigurno samo prolazna kriza.. Očekujmo
> ipak veliku borbu i neizvesnost do samog kraja prvenstva, nešto
> što nismo gledali godinama, nešto kao iz vremena ExYU..
Kao što rekoh, Zvezda je toliko jadna, da nam sad samo Kup ostaje
šansa za _siguran_ izlazak u Evropu. Ustvari, mi ćemo svakako ići
u Kup Kupova, jer ako i ne pobedimo u njemu, bićemo finalisti, a
Partizan je naravno šampion ;)
jr.
fudbal.95kum.djole,
-> #94, junior>> Kao što rekoh, Zvezda je toliko jadna, da nam sad samo Kup ostaje
>> šansa za _siguran_ izlazak u Evropu. Ustvari, mi ćemo svakako ići
>> u Kup Kupova, jer ako i ne pobedimo u njemu, bićemo finalisti, a
>> Partizan je naravno šampion ;)
Ako je tačno da će prvak države igrati pretkvalifikacije u KEŠ,
onda je Kup zaista jedina šansa Zvezde.. Bilo bi lepo kada bi se
trofeji podelili :) .. ali, zamisli da titulu osvoji Vojvodina ? ;)
fudbal.96brad,
Beogradska zona - rezultati 18. kola
GSP Polet - TEK Sloga 3:0
BSK Borča - Mladenovac Dedinje 3:0
Teleoptik - 21. Maj 2:2
Zmaj Gram - Srem 3:0
Prva Iskra - Lokomotiva 2:2
Budućnost - Borac 0:0
Milicionar - Sopot 10:0
Kneževac - Dorćol 0:0
BPI Pekar - Vranić 1:0
TABELA:
1. GSP Polet 18 15 1 2 52:15 46
2. Dorćol 18 12 3 3 35:13 39
3. TEK Sloga 18 11 3 4 34:23 36
4. Kneževac 18 9 5 4 38:21 32
5. Teleoptik 18 9 4 5 34:20 31
6. BSK 18 9 4 5 28:22 31
7. Lokomotiva 18 8 4 6 25:19 28
8. Milicionar 18 6 8 4 33:20 26
9. Vranić 18 7 3 8 32:20 24
10. 21. Maj 18 4 9 5 21:28 21
11. Prva Iskra 18 5 5 8 24:24 20
12. Srem 18 5 5 8 21:25 20
13. Zmaj Gram 18 5 4 9 22:27 19
14. Pekar 18 3 9 6 18:25 18
15. Borac 18 4 5 9 17:32 17
16. Mladenovac 18 4 1 13 17:45 13
17. Budućnost 18 2 5 11 13:45 11
18. Sopot 18 4 2 12 18:58 8 (-6)
Parovi sledećeg kola:
BPI Pekar - BSK Vranić - Kneževac
Dorćol - Milicionar Sopot - GSP Polet
TEK Sloga - Budućnost Borac - Prva Iskra
Lokomotiva - Zmaj Gram Srem - Teleoptik
21. Maj - Mladenovac Dedinje
brad (bane)
p.s. - ukoliko vas interesuje ova liga dobijaćete svakog ponedeljka
rezultate i tabelu i poneki izveštaj sa utakmica GSP Poleta ili Dorćola,
jer sam ja sa Dorćola i idem na te utakmice.
Neka neko odgovori da li da radim ovo ili ne !?
fudbal.97lexus,
-> #91, giovanni=> Ovde si se malo zeznuo. Mislim da treba 7 2 3 2...
Da, stvarno, treba 2 3 2 :)
fudbal.99kum.djole,
-> #96, brad>> Neka neko odgovori da li da radim ovo ili ne !?
Što da ne ? :)
Zanimljivo je, a sportske novine ne kupujem tako često..
Ako ja budem bio u prilici, slaću vam informacije iz srpske lige
(Beograd) pošto je moj cenjeni brat u postavi Mladosti iz Umčara,
a liga je izuzetno jaka. Po njegovoj proceni samo Sinđelić (trenutno 11.)
ne pretenduje na ulazak u drugu ligu, a juče je Mladost upravo izgubila
od Sinđelića rezultatom 1:4.. Od ostalih rezultata izdvajam remi Voždovca
i Železničara (1:1), pobedu Palilulca nad Trudbenikom od 6:1 i trijumf
Kolubare u gostima protiv Grafičara - 1:2.
U subotu su Vrčin 91 i Bežanija počastili gostujuće favorite Zvezdaru i
Balkan sa 4 odnosno 2 pogotka u svojim mrežama.
Na tabeli vodi Palilulac sa 44 boda, prate ga Zvezdara i Balkan sa po 37
a četvrta je ekipa Mladosti iz Umčara sa 33.
Iduće nedelje je derbi - Balkan Bukovica vs. Palilulac. :)
fudbal.100kum.djole,
Tek da se zna - danas je Ljupko Petrović, šef stručnog štaba
našeg šampiona, podneo ostavku. Ekipu će ubuduće voditi Vladimir
Petrović - 'Pižon', dojučerašnji pomoćni trener.
Lično mislim da Pižon još uvek nije trener za prvi tim Crvene zvezde,
a kolege navijači Partizana poručuju ovako: "eh, šteta, da Ljupko
nije otišao Zvezda bi ostala u ligi.. ovako..;)". No comment. :))
fudbal.101ilazarevic,
-> #100, kum.djole> a kolege navijači Partizana poručuju ovako: "eh, šteta, da Ljupko
> nije otišao Zvezda bi ostala u ligi.. ovako..;)". No comment. :))
:)) Pa, Ljupko je stalno gurao nesposobnog Milojevića na gol. U mojim očima,
to je izuzetan kvalitet, ali mislim da se Zvezdinim navijačima to nije ni
malo sviđalo ;)
fudbal.102koky,
-> #96, brad> p.s. - ukoliko vas interesuje ova liga dobijacete svakog ponedeljka
> rezultate i tabelu i poneki izvestaj sa utakmica GSP Poleta ili Dorcola,
> jer sam ja sa Dorcola i idem na te utakmice.
> Neka neko odgovori da li da radim ovo ili ne !?
Jos ako mi kazes da si za Dorcol a ne za ove druge mozemo i da se vidimo
protiv pandura, sad u subotu :))
Dejan