fudbal.104boshko,
-> #43, dizel> Jel hoce jos neko da se kladi da Zvezda ove godine uzima duplu krunu?
Jel i dalje vazi opklada O;>>
fudbal.106lexus,
-> #96, brad=> Neka neko odgovori da li da radim ovo ili ne !?
Radi! :)
fudbal.107lexus,
-> #101, ilazarevic=> :)) Pa, Ljupko je stalno gurao nesposobnog Milojevića na gol. U
=> mojim očima, to je izuzetan kvalitet, ali mislim da se Zvezdinim
=> navijačima to nije ni malo sviđalo ;)
I Pižon je izdiktirao sastav za sutrašnju utakmicu :)
Miloje i brani i zadržava kapitensku traku. Inače sastav je izašao
u Politici, a zanimljivost je što sadrži samo 10 igrača :)))
Čudna taktika novog trenera :)))
fudbal.108kum.djole,
-> #107, lexus> u Politici, a zanimljivost je što sadrži samo 10 igrača :)))
A možda je to neki novi stil, "i sa deset go*nara stižem Partizana!" ? ;)
Doduše, ako je mogao Ljupko '91. sa deset, što ne bi Pižon '96. ;)
fudbal.109vsmrti,
-> #96, brad>> Neka neko odgovori da li da radim ovo ili ne !?
Ne vidim razlog zašto ne. Ako imaš vremena, samo napred.
fudbal.110dizel,
-> #70, kum.djole> pupcanom vrpcom, pa ponekad i preteramo u procenama ;) ..ali
> istog dana odigran je milanski veciti derbi, sta da kazem,
> bleda kopija beogradskog. U svakom slucaju, makar je Stoickov
> dosao na pravo mesto.. ;)
>
Nas fudbal jeste ostao bez onih pravih zvezda,jer svi idu za parama(za sta
mi ne mozemo da ih krivimo),ali nismo losi.Uopste se ne slazem da mi u
Evropi ne bi imali sta da trazimo.
Ocekujem da sledece godine Zvezda,a Pertizan sve posvete medjunarodnom
takmicenju,da se malo prisetimo onih najlepsih trenutaka naseg klupskog
fudbala(Bari,Tokio 1991...)
fudbal.111dizel,
-> #90, giovanni>
> Prvi put u poslednjih nekoliko godina Adzic nije odigrao slabo.
Tu si u pravu,ali on uvek protiv vas igra dobro.Trebalo je da ga Ljupko
ranije ubaci...
fudbal.112dizel,
Zvezda je dobila novog trenera!
To je Pizon (Vladimir Petrovic).
Ostavku je potpisao (na moje veliko razocaranje) Ljupko Petrovic i
otisao iz Zvezde,odustajuci od stvaranja novog "tima za Evropu".
Ali,dolaskom Pizona ,koji je do nedavno bio trener omladinaca Crvene Zvezde
mladji igraci ce dobiti sansu(to su upravo oni koji svoje konkurente gaze
sa po 17:0,...).
Mozda ce to biti i dobro za Zvezdu,da malo prodrma igrace,...
(Nadam se...)
fudbal.113kum.djole,
-> #110, dizel>> Ocekujem da sledece godine Zvezda,a Pertizan sve posvete medjunarodnom
>> takmicenju,da se malo prisetimo onih najlepsih trenutaka naseg klupskog
>> fudbala(Bari,Tokio 1991...)
A ono, davne '66.. to se ne računa ? ;)
Optimisto. Nema teorije da iduće, i naredne, i one tamo godine
naši klubovi načine neki veći uspeh u evro-takmičenjima.
Bez obzira na kvalitet i talenat naših igrača, nema tu iskustva,
nema htenja, elana.. taki nam je mentalitet. Nema ni povratnika!
Evropa je otaljala tri godine bez nas i mnogo toga se promenilo.
Uvođenjem novog 'zakona o bezakonju' glede inostranih igrača,
možeš samo da sanjaš o nekom skorom polufinalu, finalu,
a daleko bilo - trijumfu.. Bolje konsultuj snimke utakmica
iz navedenog perioda i odmaraj dušu. :(
fudbal.114kum.djole,
-> #112, dizel>> Ali,dolaskom Pizona,koji je do nedavno bio trener omladinaca Crvene
>> Zvezde mladji igraci ce dobiti sansu(to su upravo oni koji svoje
>> konkurente gaze sa po 17:0,...).
Žali Bože takve Zvezde. :( Žali Bože tima kome je Pižon trener..
Seti se ekipe Radničkog (NB) i Pižonovog salda na kraju trenerskog
posla u tom klubu.. Inače, očita je zaslepljenost domaćih fudbalofila
silnim komplimentima upućenim 'vunderkind generaciji' koja 'gazi sve
pred sobom i predsobljem'.. ali dobro je poznato da Zvezda tu decu
skuplja maltene iz cele Srbije i da zaista nije teško voditi ekipu
koja je sastavljena od 90% talenata i 10% tatinih sinova..
U tom pogledu, Pižon kao timotvorac može da se slika.
Dok igrači ne budu davali svoj maksimum, dok se ne nađe čovek
koji sve to može da uklopi, ukomponuje i donese rezultate,
nema te sile i tih 17:0 koji će Zvezdi doneti rezultate..
Na kraju, evo mog skromnog predloga kako da TRAJNO rešite
pitanje šefa stručnog štaba i svih problema koji vas more.
Ako je Ivica Osim mogao da bude selektor reprezentacije i trener
Partizana, zašto Slobodan Santrač ne bi bio trener Zvezde ?
Zvezda je naš najtrofeniji klub, svetskog renomea, bivši evropski
i svetski prvak (mada to 'bivši' i nije toliko važno) i zaslužuje
takvog znalca, taktičara, stratega i iskusnog stručnjaka kakav je
Slobodan Santrač. Samim tim, ni uspesi, a ni Đorović - neće izostati.
;)
fudbal.115junior,
-> #101, ilazarevic> :)) Pa, Ljupko je stalno gurao nesposobnog Milojevića na gol.
Čekaj, izvini, hold it, wowoow, stani malo, oups, heeej.
Šta fali Miloju? Trenutno ubedljivo najbolji golman u Jugoslaviji,
ako ne možda i prvi ove sezone (zbog nekih bezveze primljenih golova)
a ono sigurno među prva 3. Ne zaboravimo, da ne ovisi sve o golmanu,
ovisi mnogo i o odbrani, a kad u odbrani nema Đorovića, kad Živković
igra beka, kad Radmanović dobije crveni karton ... pa šta ostaje Miloju
nego da primi gol. On ima svoje trenutke, kad ga ni Vea :) ne bi savladao
(setimo se samo turnira prošle godine u Francuskoj, kad je Zvezda dobila
Nant - Miloje dobio osmicu u fr. novinama :). Isto tako ima i krizne
trenutke, kao i svako drugi golman. Uostalom, mnogo bolji timovi imaju
mnogo lošije golmane na golovima (Rossi npr.).
Miloje je, sviđalo se to tebi ili ne, reprezentativni golman. Ako ne prvi,
onda uvek među prvom trojicom. To je pokazatelj njegovih kvaliteta, više i
ne treba ...
A što se njegove inteligencije tiče, bar može da sklopi više od 2 rečenice
bez mucanja i zastajkivanja (više od ostatka zvezdinog tima :).
jr.
fudbal.116junior,
-> #100, kum.djole> Tek da se zna - danas je Ljupko Petrović, šef stručnog štaba
> našeg šampiona, podneo ostavku. Ekipu će ubuduće voditi
> Vladimir Petrović - 'Pižon', dojučerašnji pomoćni trener.
Tako nešto se očekuje još od početka sezone, kad je odlučeno
da se prodaju Rambo, Stefanović i Darko. Ljupko je tad zatražio,
da i on bude pušten, jer ima finu ponudu iz J-lige, ali rukovodstvo
je ostalo hladno ... sad, i sam kad vidi da ne ide, da se ne slaže
sa timom ... bolje je ovako.
Brine me pomalo Pižon. Uopšte se nije proslavio kao trener. Jest da je
postigao fantastičan uspeh sa omladincima, ali jedno je amaterski, a
drugo profesionalni fudbal. A još kad vodi ovakav slepački tim...
fudbal.117junior,
-> #114, kum.djole> Ako je Ivica Osim mogao da bude selektor reprezentacije i
> trener Partizana, zašto Slobodan Santrač ne bi bio trener
> Zvezde ?
Znaš šta? Dok god je LjubIša trener Partizana, i moja baba
bi bila u prednosti kad bi trenirala Zvezdu...
fudbal.118kum.djole,
-> #115, junior>> (setimo se samo turnira prošle godine u Francuskoj, kad je Zvezda dobila
>> Nant - Miloje dobio osmicu u fr. novinama :). Isto tako ima i krizne
Igrala nerešeno 2:2.. Miloje je na toj turneji branio odlično,
i rekao bih, to je sve u ovoj sezoni od jagodinca.. ;)
>> mnogo lošije golmane na golovima (Rossi npr.).
Ne bih se ni bleCav složio da je Rossi lošiji golman od Miloja. ;)
>> Miloje je, sviđalo se to tebi ili ne, reprezentativni golman.
>> Ako ne prvi, onda uvek među prvom trojicom. To je pokazatelj njegovih
>> kvaliteta, više i ne treba ...
Ne, to NIJE pokazatelj njegovih kvaliteta.
Dobre odbrane su pokazatelj njegovih kvaliteta. To što ga Santrač zove
i što ga je konstantno trpao na 'pole position' ne znači i da je
najbolji. Takođe ne znači da je reprezentativac po difoltu, jer božemoj,
brani u Zvezdi. Mogu da ti navedem još 10 izvanrednih golmana..
Mesto je izuzetno osetljivo, a mi smo bar uvek imali toliko
dobrih golmana da je to bilo strašno. Istovremeno, svi su imali neke
svoje bube u glavi, neki ih i danas imaju, dođe ponekad i kriza..
..ali sve u svemu, kada se bude ukazala prilika Simeunoviću i Jevriću
odnosno Panduroviću i Kociću, možda ćeš drugačije razmišljati (?).
fudbal.119kum.djole,
-> #117, junior>> Znaš šta? Dok god je LjubIša trener Partizana, i moja baba
>> bi bila u prednosti kad bi trenirala Zvezdu...
Daj babu na konkurs za pomoćnog trenera CZ i eto vam titule. ;)
fudbal.120ilazarevic,
-> #115, junior> Šta fali Miloju? Trenutno ubedljivo najbolji golman u Jugoslaviji,
> ako ne možda i prvi ove sezone (zbog nekih bezveze primljenih
> golova)
Baš je to njegov problem. Sa Milojem nikad ne znaš na čemu si - on je u
stanju da pruži sjajnu partiju, ali isto tako može i da usere stvar
(izvin'te) toliko da meni, kao navijaču Partizana, bude žao kad vidim šta se
desilo ;)
> Miloje je, sviđalo se to tebi ili ne, reprezentativni golman. Ako ne
> prvi, onda uvek među prvom trojicom. To je pokazatelj njegovih
> kvaliteta, više i ne treba ...
Na ovo ti je Kum odgovorio, ja bih samo da dodam da je, po meni, Pandur bolji
iz jednog jedinog razloga - s njim se, manje-više, uvek zna. Zna se šta ne
zna, šta ne može da odbrani, ali se zna da se neće baciti na svog odbrambenog
igrača ili izboksovati loptu pravo na nogu protivnika.
> A što se njegove inteligencije tiče, bar može da sklopi više od 2
> rečenice bez mucanja i zastajkivanja (više od ostatka zvezdinog tima
> :).
Ok, da je genije, genije je ;)
fudbal.121lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabele posle 8. kola Ia i Ib lige u fudbalu
-----------------------------------------------------------
Vojvodina-Partizan 1:1
Crvena zvezda-Mladost(L) 2:0
Čukarički-Proleter 0:1
Sloboda-Bečej 1:1
Radnički(N)-Rad 0:0
1. Partizan 8 5 1 2 20:9 (+11) 34
2. Crvena zvezda 8 3 3 2 9:6 (+3) 30
3. Vojvodina 8 4 4 0 18:6 (+12) 29
4. Bečej 8 3 4 1 10:10 (0) 21
5. Čukarički 8 1 4 3 6:7 (-1) 18
6. Rad 8 2 3 3 8:9 (-1) 17
7. Proleter 8 3 2 3 11:14 (-3) 17
8. Radnički (N) 8 1 4 3 7:15 (-8) 16
9. Mladost (L) 8 2 2 4 6:11 (-5) 14
10. Sloboda 8 1 2 5 5:13 (-8) 10
-----------------------------------------------------------
Obilić-Borac 0:2
OFK Beograd-Budućnost 2:0
Radnički(NB)-Mladost(BJ) 0:1
Napredak-Zemun 1:1
Loznica-Hajduk 2:0
1. Zemun 8 4 3 1 11:5 (+6) 22
2. Borac 8 5 1 2 12:6 (+6) 18
3. Napredak 8 4 3 1 11:6 (+5) 18
4. Hajduk 8 3 3 2 7:7 (0) 18
5. Loznica 8 5 0 3 12:8 (+4) 17
6. Obilić 8 3 0 5 8:11 (-3) 14
7. Radnički (NB) 8 1 3 4 4:9 (-5) 13
8. Budućnost 8 2 3 3 5:9 (-4) 12
9. OFK Beograd 8 2 1 5 7:11 (-4) 11
10. Mladost (BJ) 8 2 1 5 9:14 (-5) 11
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.122junior,
-> #118, kum.djole> Igrala nerešeno 2:2.. Miloje je na toj turneji branio odlično,
> i rekao bih, to je sve u ovoj sezoni od jagodinca.. ;)
Zvezda je _dobila_ Nant sa x:y, a u regularnom toku je bilo 2:2.
Zar ne?
> Takođe ne znači da je reprezentativac po difoltu, jer božemoj,
> brani u Zvezdi. Mogu da ti navedem još 10 izvanrednih golmana..
Ne, nisam mislio da je on reprezentativac zato što brani u Zvezdi. On je
svojim _igrama_ *zaslužio* mesto _prvog_ golmana reprezentacije. (pogledaj
istaknute reči). Što se Santračeve kompetencije tiče, nije predmet ove
rasprave, ali kad se pogleda čovek je postigao sve ok rezultate (pa i ona 2
poraza od Brazila i Argentine su sasvim očekujuća). Jedino kad je
razočarao, jeste bila utakmica protiv Rusije - nju smo morali da dobijemo
... Sve ostale utakmice smo dobili, više nego sigurno, a nisam primetio da
nam je odbrana posebno škripala otkad je Miloje na golu reprezentacije.
Samo se sećam utakmice protiv Brazila, kad je Pandur primio drugi (ili beše
prvi gol). Taj čovek pojma nema gde će lopta da leti. Uopšte nema procenu.
Ovi izvedu korner, a on kao neko kuče, jadno i bespomoćno, ispratio je
loptu pogledom, i kad je bila blizu tlu, krenuo je prema njoj. Naravno, na
nju je već natrčao brazilski igrač i ... epilog znamo.
Uopšte, meni odbrana naše reprezentacije izgleda fenomenalno. U napadu
škripi ...
fudbal.123junior,
-> #120, ilazarevic> Baš je to njegov problem. Sa Milojem nikad ne znaš na čemu si -
> on je u stanju da pruži sjajnu partiju, ali isto tako može i da
> usere stvar (izvin'te) toliko da meni, kao navijaču Partizana,
> bude žao kad vidim šta se desilo ;)
Šta ćeš, čovek je baksuz. Seti se samo Petra Borote i njegovih bisera.
Kad je nakon odbranjenog jedanaesterca ušao sa loptom u gol da bi izvadio
kačket. Naravno, gol je priznat :) Njegove kvalitete niko nije osporavao.
A ni on nije imao sreće na derbijima :>>
P.S. Jedno zastarelo pitanje ... ko je branio u Tokiju?
fudbal.124junior,
-> #119, kum.djole> Daj babu na konkurs za pomoćnog trenera CZ i eto vam titule. ;)
Ne treba :) Imam poverenja u Pižona i njegovog pomoćnika ;)
E sad, mogao bih vama da pomognem, ali šta ćeš ... ne voli Partizan.
fudbal.125kum.djole,
Zanimljiva scena na stadionu Dele Alpi u Torinu. :)
Kanjizares namešta živi zid na 18 metara, Mičel gura saigrače
u zidu prema levom uglu nešto više od pola metra, šutira Di Livio,
Mičel se odvaja u _desnu_ stranu i lopta prolazi kroz zid, 1:0..
Zaista, čovek definitivno ne ume da se ponaša u zidu (setimo se
Stojkovićevog gola na SP90..;)..
fudbal.126kum.djole,
-> #122, junior>> Što se Santračeve kompetencije tiče, nije predmet ove
>> rasprave, ali kad se pogleda čovek je postigao sve ok rezultate
Ja Santrača, kao i sve selektore/trenere gledam iz drugog ugla.
Polaznu osnovu potkrepljujem načinom na koji radi taj posao.
Možda zato drugačije i razmišljam, te drugačije kritikujem.
On nije nikakav čovek, nikakav stručnjak, nikakav selektor.
Pošto sam već svima dosadio s ovakvim ocenama našeg bogomdanog
gazde reprezentacije ;) obećavam, neću više.. dok se neki tamo
Bečej u vidu Farskih ostrva ili Malte ne dogodi predmetnom.. ;)
>> (pa i ona 2 poraza od Brazila i Argentine su sasvim očekujuća).
Porazi možda jesu, ali igra, sastav, formacija.. definitivno nisu.
Za to je najveći krivac taj kuj je to postavlj'o. ;)
>> Jedino kad je razočarao, jeste bila utakmica protiv Rusije - nju smo
>> morali da dobijemo
Čekaj, nije valjda da rad selektora sudiš samo po dobijenim/izgubljenim
utakmicama..? Više puta smo istakli da ovaj selektor ima vundertim na
raspolaganju, da obično jedan ili dva igrača reše utakmicu i da tu
nema mnogo mudrovanja.. Za čoveka njegovih intelektualnih sposobnosti
ovo je pravo selektorsko vreme. Baš bih voleo da ga vidim na klupi
nekog beogradskog ligaša.. nema taj tri čiste. Da spasi neki tim od
ispadanja ? On ? Vic decenije.
>> Sve ostale utakmice smo dobili, više nego sigurno, a nisam primetio da
>> nam je odbrana posebno škripala otkad je Miloje na golu reprezentacije.
Dobili smo utakmice protiv izmučenih/pacerskih timova, 'tedoh reći,
protiv Urugvaja i onih azijata. Meksiko je odigrao sa rezervistima.
Sa Grčkom je bilo egal, da ne beše Save i Ćurčića, tjah..
Što se tiče Milojevića, on možda nije kiksirao u reprezentaciji,
ali je više puta poklanjao golove u domaćem prvenstvu - Santrač
ga ipak nije izbacio iz selekcije, ali je zato kažnjavao druge
fudbalere.. ima tu nešto, a ?.. Sve u svemu, nije on jedini.
Ja se više Kocića i ne sećam, o Panduroviću neću ni da pričam..
>> Samo se sećam utakmice protiv Brazila, kad je Pandur primio drugi (ili
>> beše prvi gol). Taj čovek pojma nema gde će lopta da leti. Uopšte nema
>> procenu. Ovi izvedu korner, a on kao neko kuče, jadno i bespomoćno,
>> ispratio je loptu pogledom, i kad je bila blizu tlu, krenuo je prema njoj.
>> Naravno, na nju je već natrčao brazilski igrač i ... epilog znamo.
Na ovom golu sam pre godinu dana doslovce sačinio kompletan referat,
maltene diplomski rad ;).. Ključna greška je u puštanju Viole u kazneni
prostor, jer se tvoja fenomenalna odbrana vukla po svojoj polovini
kao pijana.. zato je ušao Đorović i tada je SVE POČELO.. ;)))
>> Uopšte, meni odbrana naše reprezentacije izgleda fenomenalno. U napadu
>> škripi ...
Zanimljivo, ja baš imam obrnuto mišljenje.
Napad bi, sa pravim igračima i pravom postavkom bio nenad*ebiv,
a što se tiče odbrane.. sačekajmo neku jaču utakmicu, jačeg protivnika.
Da vidimo na delu nepremostivog Gorana Đorovića koji je stub odbrane,
i to na žalost bukvalno, i fantastičnog Dejana Stefanovića, koji sedi
kući i gleda televiziju dok Šefild igra prvenstvenu utakmicu.
(conf reply 2.123)
>> P.S. Jedno zastarelo pitanje ... ko je branio u Tokiju?
Milojević.
fudbal.127lexus,
-> #117, junior=> Znaš šta? Dok god je LjubIša trener Partizana, i moja baba
=> bi bila u prednosti kad bi trenirala Zvezdu...
Zašto? Tumbaković nije neki trener, ali nije ni toliko loš, čak
je i bolji nego što sam ja mislio :)
fudbal.128brad,
> Jos ako mi kazes da si za Dorcol a ne za ove druge mozemo i da se vidimo
> protiv pandura, sad u subotu :))
Na tvoju veliku žalost ja sam za one druge sa Dorćola - GSP Polet,
a što se tiče subote možemo da se vidimo, jer ću otići da pogledam
tu utakmicu (za neupućene Dorćol - Milicionar).
brad (bane)
fudbal.129brad,
Aman ljudi, toliko raspravljate o ostavci Petrovića i
postavljanju Petrovića II da niko nije ni primetio, a kamoli
spomenuo još jednu ostavku na našim fudbalskim prostorima.
Naime, posle utakmice Radnički (N) - Rad 0:0, trener Radničkog
( gosp. Janković ) podneo je ostavku na mesto šefa stučnog štaba
Nišlija, iz istih razloga kao Ljupko - za dobrobit svoga bivšeg
kluba.
brad (bane)
ps - šteta za Ljubka, baš je bio odličan za nas partizanovce, nadajmo
se da će i Petrović II biti isto tako uspešan.
fudbal.130koky,
-> #125, kum.djole> u zidu prema levom uglu nesto vise od pola metra, sutira Di Livio,
^^^^^^^^
Zar nije bio Del Pjero(il kako se vec pise).
fudbal.131koky,
-> #128, brad> Na tvoju veliku zalost ja sam za one druge sa Dorcola - GSP Polet,
> a sto se tice subote mozemo da se vidimo, jer cu otici da pogledam
> tu utakmicu (za neupucene Dorcol - Milicionar).
Pograsan tim si izabrao :))
Salim se naravno i vidimo se na "tribinama".
fudbal.132guta,
-> #114, kum.djole#> i svetski prvak (mada to 'bivši' i nije toliko važno) i
#> zaslužuje takvog znalca, taktičara, stratega i iskusnog
#> stručnjaka kakav je Slobodan Santrač. Samim tim, ni uspesi, a
#> ni Đorović - neće izostati.
Sve sve, ali Santrač... Po mom poimanju, Santrač ne odgovara bilo kom
jačem klubu I lige, a kamoli tome da vodi reprezentaciju. Taj koji je
progurao njega i Živadinovića na 'kormilo' reprezentacije mora da je
slep kod očiju. I tu nije problem (samo) u izboru igrača (svi, uostalom,
imamo svoju najbolju postavu ;), već u očajnom odsustvu razumevanja
mogućnosti pojedinih igrača (stavljanje igrača na mesta koja im
apsolutno ili relativno ne odgovaraju), odsustvu valjane taktike u
mečevima (posebno u odbrani, koja se menja od prilike do prilike, ne zna
se ko šta igra, delovi terena ostaju prazni, na drugim se gura po pet
igrača koji samo smetaju jedni drugima), i sl. Stalno se stiče utisak,
da nemamo tako kvalitetne igrače na pojedinim mestima, koji na ličnu
inicijativu i potez ne odigraju nešto dobro, ne bi dobili ni Farska
Ostrva.
Za Santrača se može reći samo da je iskusan. Ostali epiteti kao što
su: znalac, taktičar i strateg (kombinator i manipulator ;) mu ne
pristaju ni u vicu.
P.S. Ako si bio samo ironičan, ok, ali bez obzira na to morao
sam ovo da kažem :)
fudbal.133ilazarevic,
-> #123, junior> Šta ćeš, čovek je baksuz. Seti se samo Petra Borote i njegovih
> bisera. Kad je nakon odbranjenog jedanaesterca ušao sa loptom u gol
> da bi izvadio kačket. Naravno, gol je priznat :) Njegove kvalitete
> niko nije osporavao.
:))) Ali, to je čista zaboravnost. Miloje ipak _prima_ glupe golove, a ne
ulazi sam sa loptom u gol.
fudbal.134kum.djole,
-> #132, guta>> Za Santrača se može reći samo da je iskusan.
Hm, ne znam samo - kako ?
On nije vodio mlađe rangove, nije vodio nižerazredne ekipe,
nije spašavao klubove od ispadanja, nije vodio niti jedan tim
osim mlade reprezentacije koja se puvakala po Jugoslaviji i
okolini.. a kao što sam već rekao za Pižona, važi isto i za
Santrača - lako je voditi jaku, perspektivnu ekipu, pa još
imati pravo na neverovatno širok izbor igrača.
Bio veliki fudbaler, veliki golgeter.
Nepisano pravilo je da veliki fudbaler ne može biti i veliki trener.
Ovo je inače deviza čuvenog Di Stefana, koji je za sebe tvrdio da
je bio sasvim prosečan igrač.
>> Ostali epiteti kao što su: znalac, taktičar i strateg (kombinator i
>> manipulator ;) mu ne pristaju ni u vicu.
>> P.S. Ako si bio samo ironičan, ok, ali bez obzira na to morao
>> sam ovo da kažem :)
Izuzetno apsolutistički nastrojeno ironičan. ;)
Neću da se hvalim, ali ja u fudbalu najbolje obožavam Đorovića
i Santrača.. oni svojim umećem stvaraju parodiju za uživanje. ;)
fudbal.135kum.djole,
-> #130, koky>> Zar nije bio Del Pjero(il kako se vec pise).
Jes moguće. On je imao dugu kosu, sad se olindrao..
fudbal.136junior,
-> #130, koky> Zar nije bio Del Pjero(il kako se vec pise).
Del Pjero, naravno ...
fudbal.137lexus,
-> #125, kum.djole=> u zidu prema levom uglu nešto više od pola metra, šutira Di Livio,
Zar nije šutirao DelPiero :)
fudbal.138junior,
-> #134, kum.djole> Nepisano pravilo je da veliki fudbaler ne može biti i veliki
> trener.
Puškaš, Krojf, ...
fudbal.139kum.djole,
-> #137, lexus>> Zar nije šutirao DelPiero :)
Jeste, šutirao je Del Pjero. :)
Zbunio sam se. A moguće je i da nisam dobro video.
Soliter ispred zgrade mi zaklanja stadion Dele Alpi.. ;)
fudbal.140kum.djole,
- Kup evropskih Kupova - četvrtfinale, revanš susreti
+ PSŽ - Parma 3:1 (prvi susret 0:1)
Strelci: Rai 2 (oba iz penala), Loko - Meli
Dalje ide PSŽ.
+ Saragosa - La Korunja 1:1 (prvi susret 0:1)
Strelci: Morientes - Bebeto
Dalje ide La Korunja.
+ Fejnord - Borusija (M) 1:0 (prvi susret 2:2)
Strelac: Trustful
Dalje ide Fejnord.
+ Rapid - Dinamo (M) 3:0 (prvi meč 1:0)
Strelci: Jankez 2, Šteger
Dalje ide Rapid Beč.
- Kup evropskih Šampiona -
Polufinale, 3./17. april:
Panatinaikos - Ajaks
Nant - Juventus
fudbal.141kum.djole,
Peđa Mijatović 'cepa' potpisani ugovor sa Realom ukoliko
ovaj tim ne obezbedi (direktno) učešće u Kupu UEFA..
fudbal.142kum.djole,
Mladost Lučani - Sloboda 5:1
fudbal.143giovanni,
-> #115, juniorĘ? Šta fali Miloju? Trenutno ubedljivo najbolji golman u Jugoslaviji,
Fali mu to što nije nikakav golman. Ako je on najbolji golman u YU, onda
je bolje da se svi ubijemo. Kocić je mnogo bolji i pouzdaniji od Milojevića.
Smatram da su od Milojevića bolji i Damjanac i Kralj. Nikakvo opravdanje
za njega nije činjenica da se u Zvezdinoj odbrani ne zna ko pije a ko plaća.
Čovek skoro na svakoj utakmici kiksira nekoliko puta i od njega se ne može
očekivati ništa, on ne uliva sigurnost odbrani i takva golman ne bi trebalo
da brani uopšte (mislim, neka on brani u Zvezdi, nemam ja ništa protiv ;)).
fudbal.144giovanni,
-> #125, kum.djoleĘ? u zidu prema levom uglu nešto više od pola metra, šutira Di Livio,
Nešto si pomešao ;). Di Livio je ušao umesto Jugovića u drugom poluvremenu.
Gol je postigao Alessandro Del Piero.
fudbal.145dizel,
-> #118, kum.djole> bude ukazala prilika Simeunovicu i Jevricu odnosno Pandurovicu
> i Kocicu, mozda ces drugacije razmisljati (?).
>
Trebalo bi da golman reprezentacije bude Sasa Petrovic,iz OFK Beograda.
Strasno brani,i iako je Ofk poslednja u svojoj ligi,i za to treba da bude
njemu zahvalna.Jos nema medjunarodnog iskustva tako da bi trebalo da
ga stekne na slabijim utakmicama,...ali verujem da cemo ga za par godina
imati medju stativama na vellikim utakmicama!!!
fudbal.146dizel,
-> #122, junior> Ne, nisam mislio da je on reprezentativac zato sto brani u
> Zvezdi. On je svojim _igrama_ *zasluzio* mesto _prvog_ golmana
> reprezentacije. (pogledaj istaknute reci). Sto se Santraceve
To je sigurnoi tacno.Nejcesce Miloje strsano brani.Jeste da mu se
ponekad dogodi da kiksne,sto ne bi smelo da se dogadja velikim golmanima,
(kao na derbijima) ali se nadam da ce to ispraviti.
Prosle godine je ,ako se secate ,Miloje postavio rekord u nesavladivosti.
Sigurno jedno 10 utakmica nije primio gol(u prvenstvu)...
fudbal.147dizel,
-> #120, ilazarevic>
> Na ovo ti je Kum odgovorio, ja bih samo da dodam da je, po
> meni, Pandur bolji iz jednog jedinog razloga - s njim se,
> manje-vise, uvek zna. Zna se sta ne zna, sta ne moze da
> odbrani, ali se zna da se nece baciti na svog odbrambenog
> igraca ili izboksovati loptu pravo na nogu protivnika.
Ovde si vecim delom u pravu,kod Pandura si najcesce siguran sta ce da
odbrani,a sta nece,...Ali,ni on nije bezgresan(seti se 100.-og derbija)
i relativno lakog suta Kovacevica koji je Pandur samo kratko odbio,da bi
loptu Stojkovski poslao u mrezu.
Licno mislim da Miloje moze da odbrani vise onih nemogucih situacija
od bilo kog naseg golmana,ali nije dovoljno siguran...
fudbal.148dizel,
-> #125, kum.djole>
> Livio, Micel se odvaja u _desnu_ stranu i lopta prolazi kroz
> zid, 1:0.. Zaista, covek definitivno ne ume da se ponasa u zidu
> (setimo se Stojkovicevog gola na SP90..;)..
>
Zao mi je Reala.Igrali su sa desetkovanim timom,a nikako da iz tima
izbace tog penzionera Micela.Opet ih je ispalio.Da li ce oni konacno
shvatiti da moraju da ga posalju u legendu(nekada je bio odlican fudbaler).
fudbal.149stefan,
-> #141, kum.djole> Peđa Mijatović 'cepa' potpisani ugovor sa Realom ukoliko
> ovaj tim ne obezbedi (direktno) učešće u Kupu UEFA..
A Valensija mu daje telohranitelje 24h dnevno da ga neko od navijača ne bi
"kaznio" zbog nevernosti sadašnjem klubu ;)
fudbal.150kum.djole,
-> #145, dizel>> Trebalo bi da golman reprezentacije bude Sasa Petrovic,iz OFK Beograda.
Slažem se, ali samo u _užem izboru_..
Ono što bi zaista trebalo da se uradi je _provera svih_ potencijalnih
reprezentativaca.. Dakle, igrači velike trojke i ostali. Možda i Saša
Marković iz Čukaričkog.. Treba na vreme proveriti sve igrače i usaditi
im veru u reprezentaciju, to izuzetno deluje na psihu nekog igrača,
a nećemo večito imati Piksija, Savićevića, Mijatovića.. :)
Dakle, na turneji po Aziji proveriti sve perspektive.
fudbal.151kum.djole,
-> #144, giovanni>> Gol je postigao Alessandro Del Piero.
To smo već apsolvirali, ja sam pobrkao, _izvinjavam se_. :)
fudbal.152kum.djole,
Ne znam samo kako će i ko (?) opravdati današnju partiju
Crvene zvezde.. tek, Proleter trenutno vodi 3:1 i konstantno stvara
šanse, kako kaže reporter 'neopisivom lakoćom'.. Da podsetimo,
komandant te i takve odbrane koja propušta domaće igrače biće i
uzdanica naše reprezentacije u duelu sa Rumunijom. Čestitam..
fudbal.153lexus,
-----------------------------------------------------------
Rezultati i tabele posle 9. kola Ia i Ib fudbalske lige
-----------------------------------------------------------
Partizan-Radnički(N) 4:0
Proleter-Crvena zvezda 3:1
Bečej-Vojvodina 1:0
Rad-Čukarički 1:1
Mladost(L)-Sloboda 5:1
1. Partizan 9 6 1 2 24:9 (+15) 37
2. Crvena zvezda 9 4 2 3 10:9 (+1) 30
3. Vojvodina 9 4 4 1 18:7 (+11) 29
4. Bečej 9 4 4 1 11:10 (+1) 24
5. Mladost (L) 9 4 2 4 16:13 (+3) 20
6. Proleter 9 4 2 3 14:15 (-1) 20
7. Čukarički 9 1 5 3 7:8 (-1) 19
8. Rad 9 2 4 3 9:10 (-1) 18
9. Radnički (N) 9 1 4 4 7:19 (-12) 16
10. Sloboda 9 1 2 7 7:23 (-16) 10
-----------------------------------------------------------
Budućnost-Radnički(NB) 2:0
Mladost(BJ)-Napredak 2:0
Borac-OFK Beograd 4:0
Hajduk-Obilić 3:0
Zemun-Loznica 1:0
1. Zemun 9 5 3 1 12:5 (+7) 25
2. Borac 9 6 1 2 16:6 (+10) 21
3. Hajduk 9 4 3 2 10:7 (+3) 21
4. Napredak 9 4 3 2 11:8 (+3) 18
5. Loznica 9 5 0 4 12:9 (+3) 17
6. Budućnost 9 3 3 3 7:9 (-2) 15
7. Mladost (BJ) 9 3 1 5 11:14 (-3) 14
8. Obilić 9 3 0 6 8:14 (-6) 14
9. Radnički (NB) 9 1 3 5 4:11 (-7) 13
10. OFK Beograd 9 2 1 6 7:15 (-8) 11
-----------------------------------------------------------
Pozdrav -Lex->
Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
-----------------------------------------------------------
fudbal.154ilazarevic,
-> #147, dizel> odbrani,a sta nece,...Ali,ni on nije bezgresan(seti se 100.-og
> derbija) i relativno lakog suta Kovacevica koji je Pandur samo
> kratko odbio,da bi loptu Stojkovski poslao u mrezu.
"Ko radi, taj i greši", reče jež i siđe sa četke ;)
> Licno mislim da Miloje moze da odbrani vise onih nemogucih situacija
> od bilo kog naseg golmana,ali nije dovoljno siguran...
Previše osciluje, to je i moje mišljenje.
fudbal.155giovanni,
-> #146, dizelĘ? To je sigurnoi tacno.Nejcesce Miloje strsano brani.Jeste da mu se
Ę? ponekad dogodi da kiksne,sto ne bi smelo da se dogadja velikim golmanima,
Ę? (kao na derbijima) ali se nadam da ce to ispraviti.
Svi vi koji branite Milojevića bi trebalo da se zapitate kako takav
golman pravi u >svakoj< utakmici poneki kiks. Evo, danas je opet pogrešio
kod trećeg gola Proletera :)) Ja sam zaista srećan što on tako brani ali
bih bio veoma nezadovoljan kad bi on bio prvi golman reprezentacije.
fudbal.156giovanni,
-> #153, lexusĘ? 2. Crvena zvezda 9 4 2 3 10:9 (+1) 30
Ę? 5. Mladost (L) 9 4 2 4 16:13 (+3) 20
Mladost iz Lučana ima bolju gol razliku od Zvezde :)))))))))))
Možda će posle narednog kola Zvezda da ima i negativnu gol razliku :)))),
mada mislim da će ipak pobediti Čuku koji je u krizi rezultata i igre :(.
fudbal.157nothingman,
-> #153, lexus
>> 5. Mladost (L) 9 4 2 4 16:13 (+3) 20
Mladost je, koliko mi se čini, sedma-osma a ne peta!
fudbal.158junior,
-> #143, giovanni> Čovek skoro na svakoj utakmici kiksira nekoliko puta i od njega
> se ne može očekivati ništa, on ne uliva sigurnost odbrani i
> takva golman ne bi trebalo da brani uopšte
Pazi Kepke-a, evo sad je od Borusije primio 6 (šest) golova,
a nikom ne pada na pamet da tvrdi da je on loš golman.
fudbal.159lexus,
-> #153, lexusMala revizija tabele.
-----------------------------------------------------------
1. Partizan 9 6 1 2 24:9 (+15) 37
2. Crvena zvezda 9 4 2 3 10:9 (+1) 30
3. Vojvodina 9 4 4 1 18:7 (+11) 29
4. Bečej 9 4 4 1 11:10 (+1) 24
5. Proleter 9 4 2 3 14:15 (-1) 20
6. Čukarički 9 1 5 3 7:8 (-1) 19
7. Rad 9 2 4 3 9:10 (-1) 18
8. Mladost (L) 9 3 2 4 11:12 (-1) 17
9. Radnički (N) 9 1 4 4 7:19 (-12) 16
10. Sloboda 9 1 2 6 6:18 (-12) 10
-----------------------------------------------------------
Sorry, juče sam slavio rođendan pa sam žurio.
fudbal.160lexus,
-> #156, giovanni=> Mladost iz Lučana ima bolju gol razliku od Zvezde :)))))))))))
Nema, pogrešio sam pri izradi tabele, dva puta sam računao utakmicu
Mladost(L)-Sloboda.
fudbal.161stefan,
-> #152, kum.djole> šanse, kako kaže reporter 'neopisivom lakoćom'.. Da podsetimo,
> komandant te i takve odbrane koja propušta domaće igrače biće i
> uzdanica naše reprezentacije u duelu sa Rumunijom. Čestitam..
To je verovatno zato što i Santrač kao i Pižon ima svoju viziju igre od
koje ne želi da odustane ;))
fudbal.162zkrstic,
-> #161, stefan>> > komandant te i takve odbrane koja propušta domaće igrače biće i
>> > uzdanica naše reprezentacije u duelu sa Rumunijom. Čestitam..
>>
>> To je verovatno zato što i Santrač kao i Pižon ima svoju viziju
>> igre od koje ne želi da odustane ;))
Jebem* ti vizionare ;) Puna zemlja ludaka ;) Svo go vizionar.
Od onog na čelu pa na dalje... Mi bi na državnu zastavu trebali umesto
grba da stavimo svih dvanaest horoskopskih znakova sa kravom u
sredini.
Nek prave horoskope & gledaju u pasulj prebranac a nek
sastavljanje tima puste nekom drugom.
Zkr, jedan od 10.000.000 YU selektora :)
fudbal.163lexus,
-> #158, junior=> Pazi Kepke-a, evo sad je od Borusije primio 6 (šest) golova,
=> a nikom ne pada na pamet da tvrdi da je on loš golman.
Milojević prima tako jadne i fušerske golove da je to sramota.
Zbog toga je loš golman. Mislim, desi se njemu da odbrani sjajne
šuteve, ali greši na glupostima, a to ne sme sebi da dozvoli...
Mada se meni ovakav najviše dopada :)))
fudbal.164giovanni,
-> #158, juniorĘ? Pazi Kepke-a, evo sad je od Borusije primio 6 (šest) golova,
Ę? a nikom ne pada na pamet da tvrdi da je on loš golman.
Pa ne prima on na svakoj utakmici 6 komada. Miloje čak nije ni jednom
primio 6 golova, ali konstantno kiksira, za razliku od Kepkea.
fudbal.165giovanni,
-> #160, lexusĘ? Nema, pogrešio sam pri izradi tabele, dva puta sam računao utakmicu
Ę? Mladost(L)-Sloboda.
Šteta. :(( Nadam se da će imati bolju gol razliku posle sledećeg kola. :))
fudbal.166kum.djole,
-> #164, giovanni>> Pa ne prima on na svakoj utakmici 6 komada. Miloje čak nije ni jednom
>> primio 6 golova, ali konstantno kiksira, za razliku od Kepkea.
Još jedan golman je ovog vikenda stravično kiksirao, i to rezervista
francuskog Rena koji je umesto povređenog Pandurovića stao među stative
i primio golčinu "a la Dika Stojanović".. ;)
fudbal.167kum.djole,
-> #162, zkrstic>> Nek prave horoskope & gledaju u pasulj prebranac a nek
>> sastavljanje tima puste nekom drugom.
Tako je Zkr! Oni nek gledaju u suljpa, a mi na klupu. ;))
fudbal.168kum.djole,
Interesuje me vaše mišljenje o uvođenju personalnih brojeva
u našem prvenstvu.. Primetio sam večeras da personalne brojeve
imaju čak i fudbaleri u hrvatskoj ligi. Inače, u razigravanju,
sličnom takmičenju kao i kod nas (Prva A i B liga) Kroacija je
savladala Hajduk rezultatom 4:1 - Mlinarić evrogol, Asanović počasni.
fudbal.169lexus,
-> #168, kum.djole=> Interesuje me vaše mišljenje o uvođenju personalnih brojeva
To bi bilo odlično :)
Lakše se prepoznaju igrači :)
fudbal.170stefan,
-> #167, kum.djole> Tako je Zkr! Oni nek gledaju u suljpa, a mi na klupu. ;))
Dok mu ti gledaš na klupu, Santrač ti poručuje: "Molim boga da se niko
ne povredi. Imamo problema sa odbrambenim fudbalerima. Đorović se, na
sreću oporavio"
:)))
fudbal.171stefan,
-> #168, kum.djole> Interesuje me vaše mišljenje o uvođenju personalnih brojeva
> u našem prvenstvu.. Primetio sam večeras da personalne brojeve
Ono, svaki igrač izabere svoj broj i nosi ga tokom cele sezone? Sjajna
stvar :)
Nego, pre neki dan pročitah u novinama kako FIFA hoće da pooštrava
kriterijume suđenja, da oštrije kažnjava grube prekršaje. Ideja im je da
ako neki igrač mora zbog povrede da napusti teren i igrač sa kojim je bio
u duelu mora isto dan apusti teren. Pa jesu oni normalni, to je dušu dalo
za folirante? :) Zaletiš se u najboljeg protivničkog igrača, zakucaš se na
zemlju, "umreš" od bolova, iznesu te sa terena i onda mora i on da nestane
;)
fudbal.172stefan,
Sinoć je u finalu Liga Kupa Engleske na Vembilju, Aston Vila pobedila
Lids sa 3:0. Savo Milošević je postigao prvi pogodak za Aston Vilu.
fudbal.173junior,
-> #163, lexus> Milojević prima tako jadne i fušerske golove da je to sramota.
> Zbog toga je loš golman. Mislim, desi se njemu da odbrani
> sjajne šuteve, ali greši na glupostima, a to ne sme sebi da
> dozvoli...
Evo, juče i Markeđani primio slepački gol ... pa je i dalje reprezentativac.
fudbal.174junior,
-> #172, stefan> Lids sa 3:0. Savo Milošević je postigao prvi pogodak za Aston
> Vilu.
I to kakav pogodak ... za istoriju ;)
fudbal.175giovanni,
-> #168, kum.djoleĘ? Interesuje me vaše mišljenje o uvođenju personalnih brojeva
Ę? u našem prvenstvu.. Primetio sam večeras da personalne brojeve
Ako će tako kvalitet fudbala kod nas da se približi evropskom, onda
neka uvedu te brojeve, ali to će mnogo da optereti ionako već preopterećene
budžete manjih klubova. Kod većih, Partizana, Zvezde, Voše, to ne bi bio
nikakav trošak jer oni dobijaju opremu besplatno, još im sponzori
plaćaju da nose njihovu opremu, ali mali klubovi nisu u takvoj situaciji.
Da me ne shvatite pogrešno, meni se izuzetno dopalo uveđenje tih brojeva
u evropi i bilo bi lepo kad bi kod nas uveli taj sistem obeležavanja ali
mislim da trenutno nije ekonomski moguće za siromašnije klubove.
fudbal.176pifat,
-> #168, kum.djoleManji dodatak Kumovoj vesti - sada u razigravanju vodi Dinamo sa 11
bodova, Hajduk ima 10, Zagreb 9, Varteks 8,...Bice jos dosta vatre do
kraja, a verovatno ce i Mercepov H. dragovoljac nekome jos da
zabiberi corbu, iako su u subotu izgubili kod kuce od Zagreba sa 2:1.
fudbal.177stefan,
-> #173, junior> Evo, juče i Markeđani primio slepački gol ... pa je i dalje
> reprezentativac.
Ama, nije problem u tome što neko kiksira - svakom golmanu se to dešava.
Problem nastaje kada neko kiksira tako često kao Milojesku koji će da
brani protiv Rumunije ;)
fudbal.178pifat,
-> #177, stefanMilojesku slobodno moze da emulira Peru Borotu iz Bukuresta od pre
dva'estak godina, ali pod uslovom i da nas napad emulira YU napad iz
iste tekme - bese 6:4 za nas, zar ne ?
fudbal.179koky,
-> #178, pifat> Milojesku slobodno moze da emulira Peru Borotu iz Bukuresta od pre
> dva'estak godina, ali pod uslovom i da nas napad emulira YU napad iz
> iste tekme - bese 6:4 za nas, zar ne ?
Jel tu bese Moca Vukotic dao 6.Cini mi se da je to on bio.
Dobra utakmica, ali vec skoro zaboravljena :)
Barsa ne pusta Hadzija, ali ostali valjda dolaze.
Mozda ce i ova da bude upamcena(bar po golovima).
fudbal.180kum.djole,
-> #173, junior>> Evo, juče i Markeđani primio slepački gol ...
>> pa je i dalje reprezentativac.
Tačnije, povremeni reprezentativac.
Iza Perucija i Bućija, egal sa Toldom i Paljukom.
Ne znam otkud ti ideja da ovime opravdavaš greške Milojevića ? :)
Svakom golmanu se desi da jednom ili više puta u karijeri grdno
pogreši, desilo se Boroti, Panteliću, Stojanoviću, Panduroviću..
i ti čuvari mreže obično su ili skidani sa gola ili nisu ni pozivani.
Milojević, međutim, i posle velikog broja kikseva i dalje suvereno
vlada na golu reprezentacije, i to samo zahvaljujući Santraču.
Dok se u Zvezdi poslednjih nedelja naročito obaziru na Simeunovića,
Sani na gol postavlja Miloja iz nekih svojih razloga..
Đorović posle teške povrede i par odigranih utakmica već uskače
u reprezentativni dres, bez obzira da li je za to vreme neko pokazao
bolju spremu ili je to mesto zaslužio neki 'inostrani' fudbaler.
Kad ono, Đorović zaigra i Zvezda - cap, 3 komada u Zrenjaninu.
Sve u svemu, tu rade neviđene protekcije, čak mnogo gore od onih
koje smo gledali kod Osima '88-'90 i po preuzimanju Partizana..
Miloje nije jedini golman koji ume da brani, i to je to.
Sve se to može objasniti usplahirenom taktikom našeg selektora.
Čovek jednostavno _želi_ da pokaže neki veštački autoritet u tom
svom sastavljanju ekipe - mi posle sankcija tek počinjemo da igramo
fudbal, a on već određuje tim za velike domete. Pošto svi mi znamo
da od tih dometa neće biti ni 'd' valjda je svima jasno koliko je
važno mobilisati i proveriti sve raspoložive snage pred velika
takmičenja. Niko u svetu ne boluje od kompleksa fudbalskih imena,
osim našeg pijanog selektora.
fudbal.181kum.djole,
-> #179, koky>>> Milojesku slobodno moze da emulira Peru Borotu iz Bukuresta od pre
>>> dva'estak godina, ali pod uslovom i da nas napad emulira YU napad iz
>>> iste tekme - bese 6:4 za nas, zar ne ?
Evo proverio sam - Bukurešt 13.11. 1977. kvalifikacije za SP
Rumunija - Jugoslavija 4:6 (3:2)
Strelci: Safet Sušić 3, Mužinić, Aca Trifunović, Filipović
Inače, sastajali smo se s Rumunijom od 1922. do 1983. godine
čak 40 puta. 17 utakmica dobila je naša reprezentacija, 18
Rumunija a 5 susreta završeno je nerešenim rezultatom.
>> Barsa ne pusta Hadzija, ali ostali valjda dolaze.
>> Mozda ce i ova da bude upamcena(bar po golovima).
Tačnije, Timofte, Petresku, Hadži, Popesku, Radučoju,
i eventualno Krajoveanu.. Sve u svemu, ako ubedljivo pobedimo,
neće to biti veliko iznenađenje zbog oslabljenog tima Rumunije.
Selektor će već znati da tu činjenicu baci u drugi plan i istakne
nešto drugo.. a ako izgubimo, nekakvog izgovora će opet biti.
Jedino što nema teorije da se dogodi je otkaz..
fudbal.182kum.djole,
-> #170, stefan>> Dok mu ti gledaš na klupu, Santrač ti poručuje: "Molim boga da se niko
>> ne povredi. Imamo problema sa odbrambenim fudbalerima. Đorović se, na
>> sreću oporavio"
>> :)))
Ali.. na čiju sreću. :(
fudbal.183kum.djole,
-> #171, stefan>> Nego, pre neki dan pročitah u novinama kako FIFA hoće da
>> pooštrava kriterijume suđenja, da oštrije kažnjava grube prekršaje.
Diskutabilno.
Ima još jedna caka - ako se taj igrač više nikada ne vrati na teren
zbog posledica te povrede, i grubijan automatski završava karijeru
profesionalnog fudbalera. Ko zna, možda bi još i najbolje bilo kada
bi se zaustavljalo vreme u toku utakmice, a sudija imao prilike da
pomoću više kamera uz delegata odgleda sporni prekršaj..
U svakom slučaju to bi koristilo u BundesLigi - pre neki dan,
jedan igrač Frajburga je elegantno inscenirao povredu.
Naime, dok se ovaj gradio, protivnički igrač pokušao je da izbije
loptu ispod njegove ruke i dosegao nogom negde u visini grudi.
Igrač Frajburga momentalno se uhvatio za nos i stropoštao na zemlju,
sudija je dotrčao i pokazao protivniku _crveni karton_.
Na snimku se to zaista jasno vidi - nije bilo udarca nogom u nos. :)
Ali bilo je kartona. :(
fudbal.184kum.djole,
-> #175, giovanni>> Ako će tako kvalitet fudbala kod nas da se približi evropskom, onda
>> neka uvedu te brojeve, ali to će mnogo da optereti ionako već
>> preopterećene budžete manjih klubova.
Onda bi se mogao naći neki zajednički sponzor, naravno.
U svakom slučaju nije nemoguće - sa suženjem lige i maksimalnom
popularizacijom fudbala, na utakmice bi dolazilo više ljudi,
samim tim prihodi bi bili veći..auf..O:).. ma, jalova diskusija.
Valjalo bi, al' eto - nema.
fudbal.185junior,
-> #179, koky> Barsa ne pusta Hadzija, ali ostali valjda dolaze.
> Mozda ce i ova da bude upamcena(bar po golovima).
Hadži je na Marakani, evo sad je dao intervju SOS-u ;)
fudbal.186schef,
-> #176, pifat=- Manji dodatak Kumovoj vesti - sada u razigravanju vodi Dinamo
=- sa 11 bodova, Hajduk ima 10, Zagreb 9, Varteks 8,...Bice jos
=- dosta vatre do
Eh, da li se i 'tamo' (prosto ne mogu ime da im izgovorim) na nekom
BBS-u priča o našoj ligi?
Hej Bogec, jes' čul da nam u 'susjednoj državi' (prosto mi se ne sili
niti da im ime nadjenem) Partizan špara k'o Kroacija u nas? ;)
Srleř
fudbal.187schef,
-> #181, kum.djole=- Selektor će već znati da tu činjenicu baci u drugi plan i
=- istakne nešto drugo.. a ako izgubimo, nekakvog izgovora će
=- opet biti. Jedino što nema teorije da se dogodi je otkaz..
Eh, pa nije on Ljupko. :>
Srleř
fudbal.188kum.djole,
-> #186, schef>> Eh, da li se i 'tamo' (prosto ne mogu ime da im izgovorim)
>> na nekom BBS-u priča o našoj ligi?
Mogu misliti kakav bi to šou bio kada bismo mogli da se međusobno
gađamo porukama.. u jednoj konferenciji. ;)
fudbal.189ilazarevic,
-> #171, stefan> Nego, pre neki dan pročitah u novinama kako FIFA hoće da pooštrava
> kriterijume suđenja, da oštrije kažnjava grube prekršaje. Ideja im
> je da ako neki igrač mora zbog povrede da napusti teren i igrač sa
> kojim je bio u duelu mora isto dan apusti teren. Pa jesu oni
> normalni, to je dušu dalo
Kako je FIFA krenula, sviraće se i mrk pogled i zla misao... Trebalo bi da
konsultuju kolege iz škotske ili engleske federacije - oni znaju šta se, kada
i kako sudi.
fudbal.190boshko,
-> #181, kum.djole> Tacnije, Timofte, Petresku, Hadzi, Popesku, Raducoju,
> i eventualno Krajoveanu.. Sve u svemu, ako ubedljivo pobedimo,
Kako bre nema Hadzija? Pa juce je dao intervju sa Marakane SOSu.
fudbal.191nenad,
Nema spora da je Milojević trenutno najbolji golman naše lige.
Ima lošu sezonu, dekoncentrian je, pravi kikseve što nikada nije
bila njegova osobina, ali i dalje je u stanju da odbrani ono
što većina naših golmana nikada ne bi odbranila. Rasulo koje
vlada u Zvezdi utiče i na njega, ali on je valjda još jedina
svetla tačka ovog tima, ako ne i cele lige.
Nadam se da će da ode na vreme, pre nego što se utopi u mrtvilo i
mešetarenje nalik onome u kome je ceo naš fudbal bio 20 godina
pre Zvezdinog osvajanja Kupa šampiona i koje nam sledi narednih
20-ak...
fudbal.192nenad,
-> #175, giovanni> Da me ne shvatite pogrešno, meni se izuzetno dopalo uveđenje tih brojeva
> u evropi i bilo bi lepo kad bi kod nas uveli taj sistem obeležavanja ali
> mislim da trenutno nije ekonomski moguće za siromašnije klubove.
Ja sam uvek mislio da je ekonomski mnogo isplativije da klub ima
za svakog igrača jedan dres sa brojem pod kojim je registrovan.
Ovako, kad se promeni tim mora da se pravi novi dres za
rezervistu, ili da nosi dres koji je nosio onaj koji je
pre njega igrao na tom mestu?
fudbal.193schef,
Kragujevac, 26.3.1996.
Meč mladih selekcija
-------------------------
Jugoslavija - Rumunija 1:0
Utakmica je protekla u vrlo živahnom tonu i vrlo gruboj igri sa obe
strane, tako da su doktori imali pune ruke posla. ;)) U našoj reprezentaciji
moram da izdvojim golmana koji je fenomenalno branio. Perica, naš kapiten,
je kao po običaju mlatio po terenu, driblao uz podržavanje publike sve i
svašta, samo ovog puta sudija je ipak izostao. O:) No, da ne grešim dušu, on
je i namestio jedini gol na utakmici, u 71. minutu, po sredini je uposlio
Cilinšeka iz Vojvodine, i ovaj se našao sam pred golmanom, tako da mu nije
bilo teško da umuva gol. ;) Sve u svemu, naši su imali pet-šest prilika
koje bi iskoristili malo iskusniji igrači, ali ovi ne. Isti je slučaj i sa
Rumunima, samo što su oni imali manji broj prilika. Sudija je svirao dva
indirekta u šesnaestercu (jedan za nas, jedan za njih) i to potpuno
bezrazložno, ali valjda je razumeo psovke sa tribina, pošto je Bugarin. ;)))
Gledalaca je bilo oko 8 hiljada, i to valjda zato što je ulaz bio
besplatan. :))) Vreme je bilo odlično za igru, a i igrači su bili lepo
raspoloženi. Sledeći put kada pozovem ide izveštaj o smešnijoj strani
utakmice. :>>>
Srleř
fudbal.194schef,
Re: Jugoslavija - Rumunija 1:0
Dakle, utakmica k'o utakmica. :) Naši odbrambeni igrači (ko od stene
odvaljeni) su prosto izguravali njio've male napadače. Doduše, i oni su
imali kamene gromade (brr... da ih samo vidite koliki su), ali, 8 mislim,
je bio toliko mali da je prosto bežao u stranu ako naš odbranbeni igrač
samo cimne ka njemu. Odma' je pravio luk.
A najbolja fora je bila kada su uleteli sa nosilima po povređenog
rumunskog igrača. Kada su potrčali sa njim van terena, dečko se toliko
uplašio, uhvatio se za nosila koliko je jako mogao, i molio boga da ga ne
ispuste. :))) Kada su izašli sa terena prosto je iskočio sa nosila, i
naravno, dočekao se lepo na noge. :))) Uostalom, imate sad snimak u 18:00
pa gledajte... ;)
Srleř
fudbal.195brad,
Rezultati 19. kola Beogradske zone
Vranić - Kneževac 1:1
Sopot - GSP Polet 0:6
Srem - Teleoptik 0:0
21. Maj - Mladenovac Dedinje 2:0
BPI Pekar - BSK Borča 0:1
Dorćol - Milicionar 0:0
TEK Sloga - Budućnost 3:0
Borac - Prva Iskra 0:0
Lokomotiva - Zmaj Gram 0:1
Tabela posle 19. kola:
1. GSP Polet 19 16 1 2 58:15 49
2. Dorćol 19 12 4 3 35:13 40
3. TEK Sloga 19 12 3 4 37:23 39
4. BSK 19 10 4 5 29:22 34
5. Kneževac 19 9 6 4 39:22 33
6. Teleoptik 19 9 5 5 34:20 32
7. Lokomotiva 19 8 4 7 25:20 28
8. Milicionar 19 6 9 4 33:20 27
9. Vranić 19 7 4 8 33:21 25
10. 21. Maj 19 5 9 5 23:28 24
11. Zmaj Gram 19 6 4 9 23:27 22
12. Prva Iskra 19 5 6 8 24:24 21
13. Srem 19 5 6 8 21:25 21
14. Pekar 19 3 9 7 18:26 18
15. Borac 19 4 6 9 17:32 18
16. Mladenovac 19 4 1 14 17:47 13
17. Budućnost 19 2 5 12 13:48 11
18. Sopot 19 4 2 13 18:64 8 (-6)
Parovi 20. kola:
Subota, 30.03. u 15.00 Mladenovac Dedinje - Srem (Jakovo)
Nedelja, 31.03. u 10.00 GSP Polet - Dorćol
u 10.00 Teleoptik - Lokomotiva
u 10.00 Milicionar - Vranić
u 10.00 Kneževac - BPI Pekar
u 16.00 BSK Borča - 21. Maj
u 16.00 Zmaj Gram - Borac (O)
u 16.00 Prva Iskra - TEK Sloga
u 16.00 Budućnost (O) - Sopot
pozdrav BRAD (bane)
p.s.- izvinjavam se zbog kašnjenja, ali imamo sa zdravstvenih problema
pa nije moglo biti pre. Nadam se da se neće ponoviti.
fudbal.196giovanni,
-> #189, ilazarevicĘ? Kako je FIFA krenula, sviraće se i mrk pogled i zla misao... Trebalo bi da
Ę? konsultuju kolege iz škotske ili engleske federacije - oni znaju šta se,
Ę? kada i kako sudi.
Meni se čini, gledajući prenose utakmica sa ostrva i upoređujući ono što
imamo prilike da vidimo na kontinentu, da Englezi, i ostali ostrvljani,
igraju mnogo čistiji fudbal (mislim čistiji od grubosti). Tamo se dosta
retko mogu videti startovi "za zatvor" kakvih u drugim ligama sveta ima
na pretek. Takođe je vrlo bitno da je pooštren kriterijum davanja kartona
a ne šta je prekršaj a šta nije.
fudbal.197kum.djole,
-> #190, boshko>> Kako bre nema Hadzija? Pa juce je dao intervju sa Marakane SOSu.
Informaciju sam pročitao dan ranije - povređeni igrači, i oni na koje
računaju inostrane ekipe koje igraju tog dana, navodno neće doći..
fudbal.198stefan,
-> #191, nenad> Nema spora da je Milojević tbenutno najbolji golman naše lige.
Ima spora i to velikog :) To što neko brani u Zvezdi ne mora da znači da
je bolji od nekoga ko brani u Vojvodini :) Uostalom, broj jedan je večeras
rezervisan za Kocića - sa pravom. Miloje će da uđe u drugom poluvremenu
zajedno sa Đorovićem ;)
fudbal.199koky,
-> #195, brad> Parovi 20. kola:
> Nedelja, 31.03. u 10.00 GSP Polet - Dorcol
Ko je slobodan u nedelju pre podne, nek dodje.Ovo ne treba propustiti.
Polet je jaci, ali uz pomoc publike(Bane predji za nas da navijas)
mozemo da ih pobedimo.
> p.s.- izvinjavam se zbog kasnjenja, ali imamo sa zdravstvenih problema
> pa nije moglo biti pre. Nadam se da se nece ponoviti.
Ma nema problema.Samo ti ozdravi, pa u nedelju da stigne poruka sa
ove utakmice, za one koji nisu bili :))
Prognoziram rez. 1:2
Dejan
fudbal.200guta,
-> #180, kum.djole#> Milojević, međutim, i posle velikog broja kikseva i dalje
#> suvereno vlada na golu reprezentacije, i to samo zahvaljujući
#> Santraču.
Po sastavu reprezentacije objavljenom u današnjoj "Politici", Kocić je na
golu, Milojević na klupi.
fudbal.202giovanni,
-> #192, nenadĘ? Ja sam uvek mislio da je ekonomski mnogo isplativije da klub ima
Ę? za svakog igrača jedan dres sa brojem pod kojim je registrovan.
Stvar je u tome što dres nekog igrača sadrži broj i ime tog igrača.
Znači takav dres je jedinstven i godišnje jedan osrednji klub ima potrebu
za max. desetak komada. Kad se taj klub obrati firmi koja proizvodi
sportsku opremu, ta firma ne može da napravi neku veliku seriju istih
dresova pa izrada personalizovanih dresova izađe po klupski budžet
dosta nepovoljnije nego da klub kupi deset garnitura dresova koji
su jeftiniji jer se prave u velikom broju komada.
fudbal.203giovanni,
-> #191, nenadĘ? Nema spora da je Milojević trenutno najbolji golman naše lige.
U velikoj si zabludi. Niti je bio, niti je sada a neće ni biti najbolji
golman naše lige. U prethodnim porukama je već dosta rečeno zašto je Miloje
tek četvrti ili peti golman po kvalitetu.
Ę? vlada u Zvezdi utiče i na njega, ali on je valjda još jedina
Ę? svetla tačka ovog tima, ako ne i cele lige.
Ako treba da se izdvaja neko iz ove lige, onda je to Ćira (Dragan Ćirić).
On je u ovoj sezoni >ubedljivo< najbolji igrač naše lige. Taj igrač vredi
više nego pola ostalih igrača zajedno. Dobrim igrama se povremeno ističu
i Šaula iz Vojvodine i u nekoliko utakmica Vukićević iz Partizana. Ostali
pružaju toliko blede igre da ne zaslužuju ni da im se imena pominju u
novinskim izveštajima sa utakmica.
fudbal.204kum.djole,
Majstor je majstor. Ostalo ne vredi komentarisati.
fudbal.205kum.djole,
Rezultati prijateljskih utakmica / utorak i sreda
Hrvatska - Izrael 2:0 (Štimac, Vlaović)
Belgija - Francuska 0:2
Portugalija - Grčka 1:0
Nemačka - Danska 2:0 (Birof 2)
Engleska - Bugarska 1:0
Irska - Rusija 0:2
Škotska - Australija 1:0
S.Irska - Norveška 0:2
Austrija - Švajcarska 1:0
Poljska - Slovenija 0:0
Jugoslavija - Rumunija 1:0 (Stojković)
-
Špansko prvenstvo - 33. vanredno kolo
Atletiko Madrid - Rajo Valjekano 3:0 (Pantić 2)
Real Madrid - Rasing Santander 1:2
-
I dve informacije, o dvojici povratnika.
Prvi je Predrag Spasić, bivši reprezentativac, član Partizana,
Real Madrida, Osasune i Marbelje koji će ubuduće nastupati u timu
Radničkog sa Novog Beograda. Drugi povratnik je Miodrag Božović
koji se vratio iz Indonezije i sada je slobodan igrač.
-