fudbal.934ilazarevic,
-> #921, budim> Nisam kontraš, :) nerviraju me Irci, za razliku od mnogih u ovom
> gradu koji se lože na njih a nemoju pojma o njima... Dakle, imam
> svojre razloge zašto navijam
Kakve veze ima Celtic sa Ircima? Navijači Celtica su, valjda, Škoti koji drže
do svojih keltskih tradicija, nekakvi škotski nacionalisti.
> došao na Sever i sa nama skandirao SRBIJA!... :))))) A Celtic su
> katolički klub, na koji su se ložili BBB u prethodnoj Jugoslaviji...
Sa druge strane, navijači Rangers-a su protestanti, kao što su protestanti i
stanovnici Alstera koji priznaju britansku vlast. Dakle, šlihtaju se
Englezima ;)
fudbal.935kum.djole,
-> #929, nenad>> Zna li se zašto?
Zbog nekih međusobnih sukoba, sukoba na relaciji Žinola-Kantona
i poznatog incidenta Kantone u Engleskoj (to mu je, recimo, kazna).
Kad budu pukli na EP uvideće ko je sve potreban ekipi..
Ništa novo.
fudbal.936stefan,
-> #877, budim> Alo! Koliko sam ja video, većina Zvezdaša se ovde izjasnila u prilog toga
> što ti kažeš. Dakle, terbali su da dobiju kartone... To što nisu može da
Aman bre :) Ja se malo našalim na vaš račun a ti odma skačeš ko oparen
;) Poenta je u time da se naše sudije u pricpiu jako slabo pridržavaju tih
uputstava koje daje FIFA pa bila u pitanju Zvezda, Partizan ili Mladost.
fudbal.937stefan,
-> #896, zkrstic> A seti se ( tj. pitaj nekoga ) ko je sve promašIvao
> penale kada se pucalo. Dejo, Piksi... a nikada do tada to nisu
> uradili...
Ja Pikseta mnogo volem i cenim i za njega bi se dosta toga lepog moglo
reći ali nikako i da je nepogrešiv izviđač penala :) Pre bi se moglo reći
da kad je mogao da zase*e nešto on je to i činio ;) Recimo kup koji je
Zvezda izgubila od Borca iz Banja Luke, pa ako se ne varam u
reprezentaciji protiv Argentine '90 u Italiji...
fudbal.938stefan,
-> #897, junior>Jednostavno, to nije za kaznu ako je na derbiju.
Ma svašta. Naravno da je za kaznu, uvek i na svakoj utakmici.
fudbal.939giovanni,
Majku im j*bem! Nema prenosa. :(((((( P*zda im materina!
fudbal.940schef,
Koji je najtrofejniji italijanski klub?
Šta beše znače one zvezdice iznad grba na dresovima (Milan ima jednu, a
Juventus dve)? Pet šampionata Italije ili šta već?
Srleř
fudbal.941schef,
Videste li kako sudija nastrada večeras u finalu? ;) Jednom ga lopta
pogodila, a i jedan igrač Ajaksa je natrčao na njega. ;)
Srleř
P.S. Kakav je to slučaj 'Bosman'?
fudbal.942kum.djole,
-> #940, schef> Šta beše znače one zvezdice iznad grba na dresovima (Milan ima
> jednu, a Juventus dve)? Pet šampionata Italije ili šta već?
Vrlo verovatno broj učešća u evropskim kupovima.
Jedna zvezdica znači deset učešća.
fudbal.943kum.djole,
-> #941, schef> P.S. Kakav je to slučaj 'Bosman'?
Slučaj je toliko zastareo da su svi već verovatno zaboravili
celu frku ;) ali i dalje se pominje to ime, jer u žiži interesovanja
je usvajanje odgovarajućeg zakona o učešću 'stranaca' u klubovima.
Žan Mark Bosman je sve to započeo bezazlenom sudskom tužbom protiv
kluba u kome je nastupao (klub nije dozvolio odlazak igrača bez
obeštećenja), a tužba je dogurala čak do UEFE i EZ.
Mora se biti malo više informisan da bi do detalja obradili ceo
postupak i, u stvari, srž problema..
fudbal.944kum.djole,
Finale KEŠ, Rim 22.05.1996.
Juventus - Ajaks p. 4:2 (1:1, 1:1)
Strelci: Ravaneli u 12. za Juventus, Litmanen u 40. za Ajaks
+ Sutra, 12h - snimak drugog poluvremena utakmice Jugoslavija - Meksiko
fudbal.945nenad,
-> #942, kum.djole>> Šta beše znače one zvezdice iznad grba na dresovima (Milan ima
>> jednu, a Juventus dve)? Pet šampionata Italije ili šta već?
>
> Vrlo verovatno broj učešća u evropskim kupovima.
> Jedna zvezdica znači deset učešća.
Pa jel isto značenje imaju zvezdice iznad grba na Zvezdinim
dresovima?
fudbal.946kum.djole,
-> #945, nenad> Pa jel isto značenje imaju zvezdice iznad grba na Zvezdinim
> dresovima?
Isto.
fudbal.947schef,
-> #939, giovanni=- Majku im j*bem! Nema prenosa. :(((((( P*zda im materina!
Eh, da živite u Kragujevcu to vam se ne bi dešavalo... ;>
Srleř
fudbal.948dizel,
-> #937, stefan>
> Ja Pikseta mnogo volem i cenim i za njega bi se dosta toga
> lepog moglo reci ali nikako i da je nepogresiv izvidac penala
> :) Pre bi se moglo reci da kad je mogao da zase*e nesto on je
> to i cinio ;) Recimo kup koji je Zvezda izgubila od Borca iz
> Banja Luke, pa ako se ne varam u reprezentaciji protiv
> Argentine '90 u Italiji...
Utakmica protiv Borca je jedna od prvih na koju sam ja otisao sam.
Tada je Zvezda igrala opusteno i dozvolila Borcu da golom Lupica
u 67.-om minutu povede sa 1:0. Negde u 82.-83.-em minutu za Zvezdu
je dosudjen penal, a Piksi je sutirao, onako, sa lobom, iako mu je
Dzajic pre utakmice rekao da tako ne sme da sutira (to mu je vec
postala praksam u nekoliko meceva za redom je dao takve golove!).
Golman je samo ostao u mesto i lako uhvatio loptu!
A sto se tice utakmice Jugoslavija - Argentina, tu je Piksi dobro
sutnuo, ali je lopta pogodila precku. Steta, ali nije on taj koji
nas je ispalio. Penale su posle pogodili Prosinecki i Savicevic,
a Argentinci Troglio i Maradona nisu postigli golove...
Ali, onda su se istakli "sjajnim" udarcima Hadzibegic i Brnovic
i Argentinci su nas pobedili,... :(((((
A bili smo duplo bolji!
fudbal.949dizel,
-> #941, schef>
> Videste li kako sudija nastrada veceras u finalu? ;) Jednom ga
> lopta pogodila, a i jedan igrac Ajaksa je natrcao na njega. ;)
>
> P.S. Kakav je to slucaj 'Bosman'?
Slucaj Bosman je u vezi sa transferima igraca u neki inostrani klub.
Bosman je jedan od retkih koji je taj slucaj izneo na sud i dobio
taj slucaj, tako da se ocekuje da ce se od sada ukinuti ono pravilo
o maksimalnom broju stranaca i o broju godina potrbnim za prelazak u
inostrani klub.
Inace, zbog toga je Bosman, koji je bio veliki talenat,
morao da igra u trecoj i cetvrtoj ligi, valjda u Francuskoj!!!
fudbal.950dizel,
-> #944, kum.djole>
> Finale KES, Rim 22.05.1996.
>
> Juventus - Ajaks p. 4:2 (1:1, 1:1)
> Strelci: Ravaneli u 12. za Juventus, Litmanen u 40. za Ajaks
>
Poslednji penal za Juventus, iz penala postigao je Jugovic!
fudbal.951kum.djole,
-> #948, dizel>> Ali, onda su se istakli "sjajnim" udarcima Hadzibegic i Brnovic
>> i Argentinci su nas pobedili,... :(((((
Ispade da su nas zbog njih dvojice pobedili ? ;)
Hadžibegić i Brnović su zajedno sa Spasićem, Jozićem i Vulićem branili
i odbranili gol u 120 minuta igre. Pošto je Šabanadžović zaradio crveni
karton, Brnović je preuzeo Maradonu i 'uštopovao' ga u potpunosti.
Poraz leži u neiskorišćenoj šansi Jozića u prvom poluvremenu i
prilikama Savićevića u produžecima, kao i u promašaju Piksija i
odličnim odbranama Goikočee. Brnović je levak, a šutirao je desnom..
Sve u svemu, mogli smo da ih dobijemo ali eto - nismo. ;)
fudbal.952mileusna,
-> #927, madamov>> Čuvena utakmica kada su Švabe navijale za Zvezdu
>> (Rote Štern, ne znam kako se piše u originalu).
Roter Stern Belegrad. :)
fudbal.953budim,
-> #934, ilazarevic(:) Kakve veze ima Celtic sa Ircima? Navijači Celtica su, valjda, Škoti
(:) koji drže do svojih keltskih tradicija, nekakvi škotski nacionalisti.
:))))))) Care! :) Pogledaj, bar, neki put, koje zastave donose predmetni
navijači! :> Znaš gde nastaje problem kod tebe, kada shvatiš da su oni
malčice podeljeni po pitanju vere. Nisu oni nikakvi Škotski nacionalisti,
ako baš hoćeš da budeš pedantan onda su navijači Rangersa škotski nacionalisti,
jer nose škotske zastave...
(:) Sa druge strane, navijači Rangers-a su protestanti, kao što su
(:) protestanti i stanovnici Alstera koji priznaju britansku vlast. Dakle,
(:) šlihtaju se Englezima ;)
:) Dakle "šlihtaju se Englezima"? :)))))) Super, samo još navedi od kog veka,
se šlihtaju Englezima činjenicom da su iste vere i nema problema.... :)))))
Super ti logika... :)
Da poruka ne bi bila izbrisana:
Škotski fudbal ima sličan problem kao naš. Dakle, dva kluba iz istog grada koji
su kvalitetom iznado ostalihu ligi, i još nekoliko dobrih. Ostalo je sve ispod
proseka. Mislim da je njihova liga zanimljivija od naše zbog činjenice da ima
manje klubova u elitnoj grupi. Opet to sa sobom nosi drugi problem, jer dolazi
do čestih utakmica "večitih rivala"...
poz,
budimir
fudbal.954budim,
-> #939, giovanni(:) Majku im j*bem! Nema prenosa. :(((((( P*zda im materina!
Pridružujem se lepim željama! :)
Dakle, ima li reprize i kada je ono u Japanu?
poz,
budimir
fudbal.955junior,
-> #950, dizel> Poslednji penal za Juventus, iz penala postigao je Jugovic!
^^^^^ ^^^^^^
Obožavam tvoje konstrukcije rečenica :)))
P.S. Da se ne briše .. šta se drugo i moglo očekivati kad onaj bilde Santrač
igra sa 5 defanzivaca :(((
fudbal.956kum.djole,
-> #955, junior> P.S. Da se ne briše .. šta se drugo i moglo očekivati kad onaj
> bilde Santrač igra sa 5 defanzivaca :(((
Neefikasna igra ne leži u broju defanzivaca već u koncepciji igre.
Barem prema onome što se moglo čuti o prvom i videti u drugom delu.
Po ko zna koji put je promašio, nervirao se i - omanuo.
fudbal.959ognjen.s,
-> #940, schef
> Koji je najtrofejniji italijanski klub?
Juventus sa 23 titule i 9 kupova.
> Šta beše znače one zvezdice iznad grba na dresovima (Milan ima jednu, a
> Juventus dve)? Pet šampionata Italije ili šta već?
Zvezdice označavaju 10 osvojenih titula. Juventus ima 23 titule pa nosi
2 zvezdice. Po jednu imaju Milan (15 titula) i Inter (13). C.zvezda na ovim
novim dresovima Robi di Kapa (kako li se već piše u originalu :) takođe ima 2
zvezdice (20 titula).
fudbal.960kum.djole,
-> #959, ognjen.s> novim dresovima Robi di Kapa (kako li se već piše u originalu :)
> takođe ima 2 zvezdice (20 titula).
U "Zvezdinom žurnalu" je drugačije pisalo.
Dve zvezdice znače broj učešća u evropskim kupovima - nešto
preko dvadeset, a "uskoro će se naći i treća zvezdica".
fudbal.961schef,
-> #955, junior=- P.S. Da se ne briše .. šta se drugo i moglo očekivati kad
=- onaj bilde Santrač igra sa 5 defanzivaca :(((
Ko to kaže? Savo je bio ofanzivniji no ikad. :)))))
A mogli su bar batine da dobiju kad već nismo mogli da ih pobedimo... ;)
Jeste da je sudija iz sve snage navijao za Mexico, ali to naravno nije
opravdanje za ovaj nerešen rezultat. Mada, kad razmislim malo, da je branio
Miloje možda bismo izgubili. :>
Srleř
fudbal.962zkrstic,
-> #961, schef>> Jeste da je sudija iz sve snage navijao za Mexico, ali to naravno
nije
>> opravdanje za ovaj nerešen rezultat. Mada, kad razmislim malo, da
je branio
>> Miloje možda bismo izgubili. :>
Ma trebalo je da pored onog kretena Saveljića povede i nekog
od sjajnih partizanskih golmana... Pa da nam zabrane ulazak na
aerodromu u Japanu ;>
Daj'bre grobići, ajde malko šetajte okolo, bre, imate tamo
temu basket pa zakucavajte, mojne fudbal da dirate, zajebata igra. ;)
Nego, nešto drugo me čudi, pominju prelazak Kocića u enki
engleski klub, a on ( kao i svi evropski-neostrvski golmani ) kad
mu vratiš loptu prestane da diše, a srce mu stane u najboljem slučaju
dobije trahikardiju ;> A Englezi vraćau' lopte golmanu ko pomanitali'.
I šta bi na kraju, igaju li partizani u KEŠ ili u UEFA-i ko'
što
bi im i priličilo ;>
Zkr
fudbal.963rdejan,
-> #945, nenad>>> Vrlo verovatno broj učešća u evropskim kupovima.
>>> Jedna zvezdica znači deset učešća.
>>
>> Pa jel isto značenje imaju zvezdice iznad grba na Zvezdinim
>> dresovima?
Da, s tim šta kod nas jedna zvezdica znači 0.1 učešća :))
Pozdrav, Dejan
fudbal.964schef,
Šta bi sad? Jel' igra Partizan u kvalifikacijama za kup šampiona, ili ćemo
ipak morati da idemo u kup UEFA? Kada se to odlučuje?
Srleř
fudbal.965ilazarevic,
-> #953, budim> :))))))) Care! :) Pogledaj, bar, neki put, koje zastave donose
> predmetni navijači! :> Znaš gde nastaje problem kod tebe, kada
> shvatiš da su oni malčice podeljeni po pitanju vere. Nisu oni
> nikakvi Škotski nacionalisti, ako baš hoćeš da budeš pedantan onda
> su navijači Rangersa škotski nacionalisti, jer nose škotske
> zastave...
Čekaj, a šta su onda navijači Celtica? Irski državljani, ili su možda ubačeni
komandosi IRA-e? ;)) Kako mogu Irci da navijaju za Celtic, u sred Škotske?
Jesu li Škoti potomci Kelta, ili nisu? Ako prihvataš da jesu, ne vidim u čemu
je problem.
> :) Dakle "šlihtaju se Englezima"? :)))))) Super, samo još navedi od
> kog veka, se šlihtaju Englezima činjenicom da su iste vere i nema
> problema.... :))))) Super ti logika... :)
Šlihtaju se, nego šta. Eno, Gaza je engleski reprezentativac ;) Da sam ja
upravnik jednog škotskog nacionalističkog kluba, ne bih uzeo Engleza ni pod
razno ;)))
fudbal.966ilazarevic,
-> #962, zkrstic> I šta bi na kraju, igaju li partizani u KEŠ ili u UEFA-i ko'
> što bi im i priličilo ;>
Igra u UEFA, kao što im ne priliči, naravno.
fudbal.967madamov,
-> #933, nenad
> Nisam znao za to, zašto su navijali za Zvezdu? :)
Verovatno zato što je Zvezda razbijala Borusiju igrom, samo nije iskoristila
svoje šanse, a povrh svega je bilo toliko očigledno da penal za Borusiju nije
postojao. Dodaj na to da je utakmica igrana u Dizeldorfu, a ne u
Menhengladbahu odakle je Borusija, pa je možda postojala i neka netrpeljivost
između navijača lokalnog kluba i Borusije. Tačan razlog ne verujem da iko zna,
ali je maltene celo drugo poluvreme prošlo u izvikivanju Zvezdinog imena na
nemačkom jeziku.
fudbal.968madamov,
-> #937, stefan
> Recimo kup koji je Zvezda izgubila od Borca iz Banja Luke, pa ako se ne
> varam u reprezentaciji protiv Argentine '90 u Italiji...
Prvi mu zameram, tu se zajeb**** sa navodnim lobovanjem već krenulog golmana
(tako je izvodio par penala te godine), no golman Borca ostao da stoji u mestu
i tako uhvati loptu stojeći. Za drugi mu ne zameram toliko koliko za ovaj jer
ga je pošteno izveo: jak plasiran šut koji je trebalo da ide uz stativu (a
tako se školski i izvode penali), ali je istu pogodio umesto da uđe u mrežu.
Da je išla lopta gde treba, bilo bi neodbranjivo. Na toj utakmici više zameram
Hadžibegiću koji je u odlučujućem penalu praktično dodao loptu golmanu, toliko
je slabo šutnuo, kao i samom Osimu koji posle žutog kartona Šabanadžoviću nije
promenuo čuvara za Maradonu. I matorom Sušiću koji je promašio stopostotnu
priliku.
Nego, zašto uvlačiš tekst poruke za jednu kolonu? Niti je lepo, niti je
praktično, a i pravi probleme kod citiranja.
fudbal.969madamov,
-> #939, giovanni
> Majku im j*bem! Nema prenosa. :(((((( P*zda im materina!
Molim moderatora da ne briše ovu poruku jer je u potpunosti i ja potpisujem.
Mislim da smo jedna od retkih zemalja, uz Burundi i Afričku Gvajanu, koja nije
prenosila finale KEŠ-a.
P.S. Moj drug koji radi na TV-u zvao kolege i ovi mu rekli da ide priča po
RTS-u da navodno nisu imali para. Gluposti, dižu onoliku zgradurinu, a nemaju
para za prenos. Za koji moj služi taksa na brojilo u "glavu nas rojilo"? Za
ovo bi trebalo da lete neke glave u RTS-u, a za to su šanse iste kao i da
dobijem sedmicu na LOTO-u.
fudbal.970madamov,
-> #944, kum.djole
> Sutra, 12h - snimak drugog poluvremena utakmice Jugoslavija - Meksiko
Piše u novinama prenos drugog poluvremena od 13h.
fudbal.971madamov,
-> #951, kum.djole
> Poraz leži u neiskorišćenoj šansi Jozića u prvom poluvremenu i
> prilikama Savićevića u produžecima
Najveću šansu je imao matori Sušić, a Dejo je ušao kasnije i imao samo
jednu šansu koja je dvostruko manje šansa od one u kojoj je bio Sušić.
fudbal.972madamov,
-> #964, schef
> Jel' igra Partizan u kvalifikacijama za kup šampiona
Igra u Kupu UEFA (ili kako bi oni po novinama napisali, ko zna možda je
tako pravilno, u Kupu Uefe).
fudbal.973kum.djole,
-> #968, madamov>> i tako uhvati loptu stojeći. Za drugi mu ne zameram toliko koliko za ovaj
>> jer ga je pošteno izveo: jak plasiran šut koji je trebalo da ide uz
>> stativu (a tako se školski i izvode penali), ali je istu pogodio umesto da
>> uđe u mrežu. Da je išla lopta gde treba, bilo bi neodbranjivo.
Šutirao je pod prečku, ali pogodio je baš nju.. lopta se odbila u gornjem
pravcu, dakle nije bio neki školski udarac (nedostojan Piksija)..
>> Na toj utakmici više zameram Hadžibegiću koji je u odlučujućem
>> penalu praktično dodao loptu golmanu,
Hadžibegić je izveo poslednji penal, prilično dobro.
E on je šutirao uz levu stativu poluvisoko, relativno dobro.
Giokoečea se bacio koliko je dug.. stvarno je čudesno branio.
Možda si mislio na Brnovića, jer on je bio taj 'dodavač' ;).. šutirao je
desnom, blago, po zemlji.. svako bi stigao i dvaput da se baci, i odbrani.
fudbal.974mileusna,
-> #969, madamov>> Mislim da smo jedna od retkih zemalja, uz Burundi i Afričku
>> Gvajanu, koja nije prenosila finale KEŠ-a.
Da, ali smo zato na drugom programu imali prilike da
gledamo neke naše pevce i pevaljke ako se ne varam, a to je
ipak ono pravo, jel tako? ;(
Ali ko živi u Kragujevcu, taj se i nije preterano nervirao
(je li tako schefe). ;))
Dakle, ko nije imao prilike da gleda tekmu, evo par mojih
zapažanja. Obe ekipe vidno nervozne, Juventus čak i više od
Ajaksa iako su po godinama u pitanju mnogo iskusniji igrači.
Juventus ubedljivo bio bolji. Jugović i De Šamp (piši kao što
govoriš...;) su imali apsolutnu prednost na sredini terena, sa
vrlo jalovim i nespretnim napadom koga su činili Viali,
Ravaneli i Del Pjiero. Ovaj poslednji se pošteno izmašio. U
89. minutu je posle Jugovićevog fenomenalnog prodora dobio
loptu kao na tacni i umesto da se iskupi za sve grehe, po ko
zna koji put je zakucao loptu u golmana. Viali u produžetku
preševao i golmana a zatim omašio ama baš prazan gol. :)
Torićeli izvrstan, možda čak i najbolji igrač na terenu uz
Jugovića. Rekoh, napad je izneverio.
Ajaks nije ni došao do svoje igre tako da je glupo o njima
i da pišem. ;) Bili su samo senka onog pravog Ajaksa. Oba gola
su postignuta posle kikseva. Strelci: Ravaneli i Litmanen.
Sve u svemu, zaslužena pobeda Juventusa, samo je šteta što
ih nisu dobili u regularnom delu tekme, a prilika je bilo...
fudbal.976kum.djole,
Leighton ponovo prvi golman Škotlanđana!
Ave majstore! :))
fudbal.977dizel,
-> #922, budim> (:) Ne. Ajd' prebaci ga .. ili bar socnije delove :)
> Nisam ga citao, ja sam uputio poziv nekome ko ga ima...
Evo ga:
(Neki nevazni delovi kao npr. uvod tipa Cvele ne skida osmeh s lica su
izbaceni)
ZVEZDA je deo EVROPE
Zurnal (u daljem textu z): Zvezda je osvojila kup. Koliko je on zadovoljio
njene ambicije u protekloj sezoni ?
Vladimir Cvetkovic : Osvojili smo jedan trofej i to na superioran nacin
(u daljem textu CV) protiv najljuceg rivala Partizana, tako da je CZ
ispunila svoj plan. Mi i crno-beli smo podelili
titule na ravne casti, ali mislim da smo mi ipak
moralni pobednici.
Z: Zbog cega imate takvo misljenje ?
CV: Ako bi se vratili na sve ovogodisnje meceve sa Partizanom, videlo bi se
da su sve pobede komsija bile tesne, gde smo mi mozda cak i bili bolji.
Na kraju, CZ je pokazala pravo lice, jer smo u 2 utakmice "razbili"
Partizan. Odavno se tako nesto nije desilo i bas zbog toga mislim da smo
i u ovoj sezoni potvrdili staru cinjenicu : da je Zvezda mnogo ispred
Partizana.
Z: U poslednje vreme iz Humske je upuceno dosta "otrovnih strelica ka
Marakani, na kojima stoji poruka da je Partizan nas najbolji klub?
CV: To je smesno. U Humskoj su proglasili Brisel za najveci dan YU fudbala.
Sta je sa Barijem ? I Tokijom ? Da li se to zaboravilo ? A ko je
uspesniji najbolje govore osvojenih 35 titula. Nece nas Partizan stici
ni za narednih 50 godina. Medjutim za sve je kriv Miljan Miljanic.
Z: Zasto ?
CV: Iskreno, cenim sve ljude u Partizanu, imam samo komplimente za njihov
strucni rad, ali Miljanic zeli ono sto je nemoguce: da Partizan proglasi
nasim najboljim klubom. Pa, nisam mogao da verujem kada je nedavno
dodelio pehar sampiona YU crno-belima, a prvenstvo se jos nije zavrsilo.
To je presedan. Hocu da ga pitam zasto Zvezdi prosle godine nije dodelio
taj isti pehar, nego ga je u nekoj vreci preko taksiste poslao na
Marakanu ?!
Z: Znaci, igrali ste i protiv Miljana Miljanica?
CV: Tako je ! Miljanic zeli da preko Partizana ostane na celu YU fudbala,
a nije svestan da ga takva politika vodi samo u propast. I njega samog
i nas fudbal. Opet kazem, svaka cast Partizanu, ali ivrapci na grani
znaju da je Zvezda najbolja.
....... Zatim Cvele prica kako je ponosan na 13 trofeja za 13 godina u CZ.
Z: Verovatno i u narednoj sezoni nisanite nove trofeje ?
CV: Naravno. Zvezda bez njih ne moze.
Z: Sta ce biti glavni cilj CZ u narednoj sezoni ?
CV: Evropa! Zelimo da se vratimo u drustvo najboljih evropskih klubova. Posto
nas sampion ne moze da igra u KES-u prizeljkivali smo da od jeseni
zaigramo u Kupu kupova.Ispunili smo plan i sada ne zelimo da se obrukamo.
Naravno, necemo zanemariti ni domaca takmicenja.
Z: Za takve planove potrebna su kvalitetna pojacanja ?
CV: Imacemo , i to velika zvucna.
Z: Ko je prvi na listi zelja ?
CV: Hocemo da vratimo Panceva, Belodedica, Najdovskog , mozda i Binica. Vec
smo uspostavili kontakte sa njima.
Z: Da li mislite da su oni vec dostigli neki svoj zenit?
CV: Ne. Svi oni imaju oko 30 godina. Vidite samo primere Barezija, Mateusa..
Ko se odrice takvih majstora. Ako to rade Milan i Bajern, zasto ne bi
mogla i Zvezda.
Z: Taj potez bi vratio gledaoce na Marakanu?
CV: To i hocemo. Oni ce "zapaliti" Zvezdu. Takodje gde god da gostujemo svi
ce hteti da vide takve majstore. Lucani, Cacak, Kula nisu imali prilike
da vide, recimo, jednog Panceva. Navedeni povratnici ce takodje, svojim
iskustvom mnogo znaciti nasim mladim igracima koji ce po prvi put
osetiti miris Evrope.
Z: Kako cete resiti finansijsku stranu ?
CV: To nece biti problem.
Z: Da li su onda ostala domaca pojacanja (Sabo, Popovic..) jos interesantna
za Zvezdu?
CV: Naravno. Sa njima cemo biti jos jaci, a Zvezdi je uvek cilj da bude
najbolja
Z: Ali opet cete morati ponovo da pravite tim. Jer kako stvari stoje
Zvezdine igrace trazi pola Evrope, pa predstoje nove seobe.
CV: Sa Marakane mogu da odu samo oni kojima istice ugovor. Za sada je samo
Krupnikovic zavrsio posao sa Standardom. Ostali ako zele mogu da idu, u
suprotnom Zvezda ce ih siroke ruke prihvatiti. Drugima je na Marakani
upaljeno crveno svetlo.
Z: I Goranu Djorovicu, za koga su Englezi odvojili dzak funti ?
CV: Nema sanse da ode. Mogu da nam donesu milione i milione funti, ali
Djorovic ostaje da bude jedan od nosilaca Zvezdine igre. On to moze, jer
je i reprezentativac. Njegov primer ce slediti i ostali ubuduce. Niko ne
moze da ode iz Zvezde dok mu ne istekne ugovor, pogotovo ako joj je
potreban. Mi smo jesenas zbog finansijske strane morali da prodamo
Kovacevica i Stefanovica, ali sada je u tom pogledu mnogo bolja
situacija. Zelimo da ponovo stvorimo veliku Zvezdu i da spustimo
Partizan na zemlju. To je samo realna pretpostavka.
Z: Sa Pizonom na trenerskoj klupi ?
CV: Naravno. Pizon je za 2 meseca preporodio Zvezdu i osvojio trofej na
velicanstven nacin. Eto ispostavilo se da je to bio pravi potez kada
smo ga umesto Ljupka gurnuli u vatru.
Z: Da li je ipak Pizonu pehar Kupa YU bio uslov da ostane na klupi?
CV: U neku ruku i jeste. Ali opet ponavljam da smo verovali u njega i da je
on to povernje apsolutno opravdao.
Z: Koliko po vama moze CZ u Kupu pobednika kupova ?
CV: Nadam se do finala.
To bese to. Razgovor je vodio Dragan Ruvarac.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.978mango,
-> #962, zkrstic> Ma trebalo je da pored onog kretena Saveljica povede i nekog
> od sjajnih partizanskih golmana... Pa da nam zabrane ulazak na
> aerodromu u Japanu ;>
Stefanovic je izuzetno odigrao;)))))
> Daj'bre grobici, ajde malko setajte okolo, bre, imate tamo
> temu basket pa zakucavajte, mojne fudbal da dirate, zajebata igra. ;)
Da, da, zaboravih, Zvezda je u fudbalu sampion;)
fudbal.979mango,
-> #974, mileusna> Ali ko zivi u Kragujevcu, taj se i nije preterano nervirao
> (je li tako schefe). ;))
Ili ko hvata TV Banja Luka:)
fudbal.980stefan,
-> #968, madamov> Prvi mu zameram, tu se zajeb**** sa navodnim lobovanjem već krenulog
> golmana (tako je izvodio par penala te godine), no golman Borca ostao da
> stoji u mestu i tako uhvati loptu stojeći. Za drugi mu ne zameram toliko
Pravo da ti kažem, ja mu za taj protiv Borca uopšte ne zameram ;)
> Nego, zašto uvlačiš tekst poruke za jednu kolonu? Niti je lepo, niti je
> praktično, a i pravi probleme kod citiranja.
Ajd o lepoti da ne diskutujemo pošto je to jako rastegljiva kategorija
:) ali nikako nisam uspeo da skontam zašto nije praktično i kakve probleme
pravi kod citiranja?
fudbal.981stefan,
-> #971, madamov> Najveću šansu je imao matori Sušić, a Dejo je ušao kasnije i imao samo
> jednu šansu koja je dvostruko manje šansa od one u kojoj je bio Sušić.
Koliko se ja sećam Dejo je u produžecima uspeo da prebaci gol negde sa
peterca? Jel to - to, ili sam ja nešto pobrkao?
fudbal.982mpedja,
-> #970, madamov#$%&*-> Pise u novinama prenos drugog poluvremena od 13h.
Ma najvaznije da bude bar snimak a ne kao JUVENTUS-AJAX nema nista!
fudbal.983mpedja,
-> #977, dizel#$%&*-> nasim najboljim klubom. Pa, nisam mogao da verujem kada je nedavno
#$%&*-> dodelio pehar sampiona YU crno-belima, a prvenstvo se jos nije
#$%&*-> zavrsilo. To je presedan. Hocu da ga pitam zasto Zvezdi prosle godine
#$%&*-> nije dodelio taj isti pehar, nego ga je u nekoj vreci preko taksiste
#$%&*-> poslao na Marakanu ?!
A onda nama seru da mi potkupljujemo sudiju i sl.
fudbal.985lexus,
-> #983, mpedja=> A onda nama seru da mi potkupljujemo sudiju i sl.
Još da Miljan Miljanić nije zagriženi navijač Zvezde...
Možda bih i poverovao u ovo ;)
fudbal.986dizel,
-> #951, kum.djole>>> Ali, onda su se istakli "sjajnim" udarcima Hadzibegic i
>>> Brnovic i Argentinci su nas pobedili,... :(((((
>
> Ispade da su nas zbog njih dvojice pobedili ? ;)
> Hadzibegic i Brnovic su zajedno sa Spasicem, Jozicem i Vulicem
> branili i odbranili gol u 120 minuta igre. Posto je
> Sabanadzovic zaradio crveni karton, Brnovic je preuzeo Maradonu
> i 'ustopovao' ga u potpunosti.
Ti hoces da kazes da smo se mi u toj utakmici branili!!!
Mi smo imali vise sansi nego oni, iako smo imali manje igraca!
Znam da je jednu sansu promasio Prosinecki, a i ostale sanse,
nije mi jos jasno kako smo promasili. U svakom slucaju nije
trebalo da Hadzibegic i Brnovic izvode penale (u to vreme
Brnovic nikada nije ni izvodio penale, a Hadzibegic, koji
je nekada i sutirao, u to vreme par meseci nije uopste sutnuo
penal na zvanicnoj utakmici nekoliko meseci!).
fudbal.987dizel,
-> #973, kum.djole>
> Hadzibegic je izveo poslednji penal, prilicno dobro.
> E on je sutirao uz levu stativu poluvisoko, relativno dobro.
> Giokoecea se bacio koliko je dug.. stvarno je cudesno branio.
> Mozda si mislio na Brnovica, jer on je bio taj 'dodavac' ;)..
> sutirao je desnom, blago, po zemlji.. svako bi stigao i dvaput
> da se baci, i odbrani.
Molim!!!
Goikocea se bacio koliko je dug? :))))
Goikocea je ostao na nogama, bukvalno je samo dosao i uhvatio loptu.
To je bio jako spor sut,toliko da je Goikocea, da je hteo
da napravi paradu, morao prvo da saceka da prodje nekoliko sekundi posle
suta, pa tek onda da skoci! :)))))
A sto se tice Brnovicevog suta, pa to je neverovatno!
Po mom misljenju penal se mora izvesti jako, pa cak i ne mora
jako precizno.
fudbal.988dizel,
-> #955, junior>> Poslednji penal za Juventus, iz penala postigao je Jugovic!
> ^^^^^ ^^^^^^
> Obozavam tvoje konstrukcije recenica :)))
Hteo sam da kazem: Poslednji gol za Juventus, iz penala postigao je
Jugovic! (Zadovoljan?)
fudbal.989dizel,
-> #956, kum.djole>> P.S. Da se ne brise .. sta se drugo i moglo ocekivati kad onaj
>> bilde Santrac igra sa 5 defanzivaca :(((
>
> Neefikasna igra ne lezi u broju defanzivaca vec u koncepciji
> igre. Barem prema onome sto se moglo cuti o prvom i videti u
> drugom delu. Po ko zna koji put je promasio, nervirao se i -
> omanuo.
Santrac jeste budala, ali ni nasi igraci se nisu proslavili!
Igrali su lezerno u prvom poluvremenu, i u prvom delu drugog.
Tek kad su videli da nema vise vremena, zaigrali su bolje...
Ali, nema veze, treba samo da dobijemo Japance sa dva gola razlike
i uzecemo trofej !
fudbal.990dizel,
-> #961, schef> =- P.S. Da se ne brise .. sta se drugo i moglo ocekivati kad
> =- onaj bilde Santrac igra sa 5 defanzivaca :(((
>
> Ko to kaze? Savo je bio ofanzivniji no ikad. :)))))
Savo je odigrao fantasticno :))))))
Hvala Santracu sto je uveo Darka na citavih 10 min. iako je znao
da Meksikanci imaju u odbrani igrace visine do 150 cm...:))))
> A mogli su bar batine da dobiju kad vec nismo mogli da ih
> pobedimo... ;) Jeste da je sudija iz sve snage navijao za
> Mexico, ali to naravno nije opravdanje za ovaj neresen
> rezultat.
E da se Mihajlovic iznervirao... Ili bar Mirkovic, Saveljic,
Djorovic...
> Mada, kad razmislim malo, da je branio Miloje mozda
> bismo izgubili. :>
Ne bismo sigurno, mozda bi cak Miloje dao koji gol, jer niko od nasih
nije sutirao, pa bi se mozda Miloje na to odlucio, sa svog gola!
fudbal.991dizel,
-> #978, mango>
>> Daj'bre grobici, ajde malko setajte okolo, bre, imate tamo
>> temu basket pa zakucavajte, mojne fudbal da dirate, zajebata
> igra. ;)
>
> Da, da, zaboravih, Zvezda je u fudbalu sampion;)
6:1 6:1 6:1 6:1 6:1 .....
fudbal.992kum.djole,
-> #981, stefan>> Koliko se ja sećam Dejo je u produžecima uspeo da prebaci gol negde sa
>> peterca? Jel to - to, ili sam ja nešto pobrkao?
Nisi pobrkao, stvarno je promašio.. onoliki gol..
Mada, to je ljudski, dešava se da lopta pređe preko noge, ali ono što je
uradio strvina Jozić u 13. minutu bilo je grozno - naleteo na centaršut
i sa pet-šest metara topovski, iz kolena zapucao loptu preko prečke. :(
Ono ipak, da ne beše Jozića na tom SP... ;)
fudbal.993kum.djole,
-> #986, dizel>> Ti hoces da kazes da smo se mi u toj utakmici branili!!!
Neću to da kažem.
Hoću da kažem da su i Argentinci imali svoje šanse,
ali je pomenuta odbrana uspela da ih na vreme pohapsi..
>> Mi smo imali vise sansi nego oni, iako smo imali manje igraca!
To je fakat.
>> Znam da je jednu sansu promasio Prosinecki, a i ostale sanse,
Nije ni imao šansu, stvorio je sebi priliku posle prodora
i iskosa sa desne strane šutirao ceo metar pored desne stative..
>> nije mi jos jasno kako smo promasili. U svakom slucaju nije
>> trebalo da Hadzibegic i Brnovic izvode penale (u to vreme
>> Brnovic nikada nije ni izvodio penale,
"U to vreme nikada nije.." ? Šta ovo treba da znači ?
Hadžibegić je bio 'zadužen' za penale u toj reprezentaciji.
>> a Hadzibegic, koji je nekada i sutirao, u to vreme par meseci
>> nije uopste sutnuo penal na zvanicnoj utakmici nekoliko meseci!).
Pogodio protiv Bordoa i promašio protiv Kolumbije.
Nije trebalo da šutira, ali pitanje je da li je iko drugi to smeo
da uradi (u principu, i nije bilo mnogo ostalih šutera u timu)..
Možda njegov promašaj donekle leži i u tome što je pred četvrtu
seriju bio poremećen spisak, pa je prerano otišao na belu tačku.
Ipak, Goikoečea je odbranio sasvim pristojan šut.
fudbal.994kum.djole,
-> #987, dizel>> Goikocea se bacio koliko je dug? :))))
>> Goikocea je ostao na nogama, bukvalno je samo dosao i uhvatio loptu.
>> To je bio jako spor sut,toliko da je Goikocea, da je hteo
>> da napravi paradu, morao prvo da saceka da prodje nekoliko sekundi
>> posle suta, pa tek onda da skoci! :)))))
Deder.. nemoj pričati staromu kumu šta je bilo, jer on je to pogledao,
odgledavao i reprizirao više miliona puta, te nema svrhe ubeđivati se.
Hadžibegić je šutirao poluvisoko uz levu stativu, Goikoečea u skoku
odbio loptu, a Brnović po zemlji, slabo i uz desnu stativu.
Goikoečea je tu loptu takođe odbio, ali veoma lako.
Sugestija.. - obnovi gradivo ako hoćeš da pričaš o SP90. :)
fudbal.995budim,
-> #951, kum.djole(:) Ispade da su nas zbog njih dvojice pobedili ? ;)
(:) Hadžibegić i Brnović su zajedno sa Spasićem, Jozićem i Vulićem branili
(:) i odbranili gol u 120 minuta igre. Pošto je Šabanadžović zaradio crveni
(:) karton, Brnović je preuzeo Maradonu i 'uštopovao' ga u potpunosti.
Ako hoćeš iskreno i jesu, zbog nji dvojice. Tada smo mogli da odemo mnogo dalje
od tog meča sa Argentinom, ali kada se samo setim Osimovih izjava o "nabeđenim
fudbalskim veličinama (Savićević, Stojković, Prosinečki) koji lagano daju
penale za svoj tim, a pravi "borci" (Osimovi jarani sa Baščaršije) su onako
kilavo šutirali penale.
S obziorm da smo tada imali mnogo bolju reprezentaciju, po imenim, od
Argentine, lično smatram neuspehom poraz na penalima. U redu, penali su
lutrija, ali ne mogu da zaboravim one kilave šuteve dotičnih. Inače, i tada
sam smatrao da pojedinima nije bilo mesta u prvom timu reprezentacije: Sušić
(na zalasku karijere), Baždarević (po kvalitetu), Hadžibegić (po kvalitetu),
Zlatko Vujović (:)))))) .. i.t.d.
poz,
budimir
fudbal.996budim,
-> #965, ilazarevic(:) Čekaj, a šta su onda navijači Celtica? Irski državljani, ili su možda
(:) ubačeni komandosi IRA-e? ;)) Kako mogu Irci da navijaju za Celtic, u
(:) sred Škotske?
:) Škotski državljani. Ej, ponovo te upućujem na prelistavanje literature,
pogotovo istorijskih knjiga. Čisto da znaš, sebe radi. Dakle, Oni su Škoti,
samo što u Škotskoj postoji jak pokret, za jedinstvo Iraca i Škota, koji
te korene nalazi u zajedničkom poreklu i veri. Vidiš Irska je ostrvo i to ime
je prvo geografski pojam. Iz simpatija prema otporu Kelta u Irskoj prema
Englezima (protestantima), oni se. maltene, izjašnjavaju kao Irci, na utakmice
Celtica donose irske zastave, dresovi su im po uzoru na dresove Irske
reprezentacije... i.t.d. Eto, tako mogu Irci da navijaju za Celtic usred
Škotske! :>>>>>>
(:) Jesu li Škoti potomci Kelta, ili nisu? Ako prihvataš da jesu, ne vidim
(:) u čemu je problem.
Jesu, baš kao i Irci, ali zarad simpatija koje su zasnovane na borbi i otporu
prema Englezima (protestantima). Problem je u tome što ti nisi uzimao u obzir
versku razliku dve grupacije, kao i tradiciju...
(:) Šlihtaju se, nego šta. Eno, Gaza je engleski reprezentativac ;) Da sam
(:) ja upravnik jednog škotskog nacionalističkog kluba, ne bih uzeo Engleza
(:) ni pod razno ;)))
Jaoooo! Škotski nacionalisti! :) Dakle, Škoti su bliži Englezima, oni su,
ustvari potomci Engleskih vojnika, baš kao i protestanti u NI. Dakle, nema
zašto ni da se Šlihtaju Englezima, kada su toliko bliski, maltene isti narod.
Gaskonj je sjajan fudbaler i svaki klub bi ga uzeo u svoje redove. Nema tu
nikakvog šlihtanja, čovek je engleski reprezentativac, a Rengersi su poznati
kao klub koji je najbogatiji u Škotskoj i jedan od najbogatijih na Ostrvu...
Ovaj deo je zbog Štefa da mi ne izbriše poruku! :)))
poz,
budimir
fudbal.997budim,
Santrač je posle utakmice protiv Meksika izjavio kako je u drugom
poluvremenu bila bolja igra nego u prvom... Srećom taj deo nismo imali
prilike da vidimo... :(((((( Do kada će onaj "bizgov" Saveljić da igra u
reprezentaciji? :((((
poz,
budimir
fudbal.998schef,
Pa ovo je smešno... Baš me zanima šta će Saniboy sada da smisli da se
opravda pred svojim tutorima u FSJ koji ga zdušno odbraniše, i još htedoše da
kazne Bjekovića zato što ga je kritikovao posle utakmice sa Faranima...
Mada, ovo može da nam posluži i kao dobra, štaviše i odlična lekcija, samo
se plašim da neće imati ko da je sluša...
Toliko sam ogorčen da ne mogu da komentarišem igrače ponaosob... Da smo mi
sada neka normalna država, i da nas vode sada neki normalni ljudi, Santrač bi
sam podneo ostavku... Dajem glavu da su 'igrači bili preumorni od svojih
ligaških takmičenja, jednostavno nisu mogli da se potrude.' A mogli su da
gledaju finale KEŠ noć pred utakmicu sa Meksikom. Puj!
Dakle, Japan - Jugoslavija 1:0, zaslužili smo i gore...
Srleř
fudbal.999guta,
Japan - Jugoslavija 1:0 (0:0)
Šta reći... Katastrofalna igra. Na moju veliku žalost, ovaj neuspeh na
Kirin Kupu verovatno neće dovesti do uzdrmavanja Sanijeve pozicije, već
do kukanja zbog neigranja standardnih rupčaga i maloumnika (Brndža & co),
da ne pričamo što slični igraju i u ovom sastavu. :(
fudbal.1000budim,
Sramota...
poz,
budimir
p.s. Sani odlazi!
fudbal.1001kum.djole,
Nema gospodo.. sit gladnom ne veruje. ;)
Nemaju oni pojma koliko ih ovaj narod prati i koliko želi pobede,
dobru igru i onakav kvalitet kakav pružaju u 'svojim zemljama'..
Nafatirali se lovom i sada im očigledno nije bitno da li će se
uopšte oznojiti, ned'o Bog nešto više..
Nije potrebno ocenjivati pojedince, jer svi su podbacili,
ali svi se moramo zapitati da li će nas i Španci, Česi, Slovaci
ili čak i Maltežani ovako nadigrati kao što su to učinili Japanci.
Jer, ako mogu Japanci..
fudbal.1002kum.djole,
Po izvješću sutrašnje "Politike", trener Partizana Tumbaković
potpisaće novi dvogodišnji ugovor. Videćemo zašto ze odlučio
na ovaj korak, ali već se da provaliti - nije mator, pruža mu
se prilika da postane najtrofejniji trener u istoriji Partizana,
može da stvori kvalitetnu ekipu tzv. 'evropskog renomea' a možda
i zato što Tamara neće da ostavi dečka.. ;)
fudbal.1003budim,
-> #985, lexus(:) Još da Miljan Miljanić nije zagriženi navijač Zvezde...
(:) Možda bih i poverovao u ovo ;)
Možda je bio, tvrde da sada ceni Partizan... više nego Zvezdu...
poz,
budimir
fudbal.1004budim,
-> #989, dizel(:) Ali, nema veze, treba samo da dobijemo Japance sa dva gola razlike
(:) i uzecemo trofej !
Izvini Marko, ali... :)))))))))))))))))))))))
poz,
budimir
fudbal.1005budim,
-> #998, schef(:) Toliko sam ogorčen da ne mogu da komentarišem igrače ponaosob... Da smo
(:) mi sada neka normalna država, i da nas vode sada neki normalni ljudi,
(:) Santrač bi sam podneo ostavku... Dajem glavu da su 'igrači bili
(:) preumorni od svojih
Jeste li videli najmudriji potez voljenog nam selektora Juladžije i njegovog
partijskog kolege Živadinovića (koji je čak i neka funkcija tamo), kada su
Šaulu zamenili KOVAČEVIĆEM! :)))))) Dakle, umesto libera, čovek je uveo
klasičnog centarfora! :)))) Ima lit o igde sem kod nas?... :(((((
Mirkoviću svaka čast.
Kocić nije zaslužio da bude golman reprezentacije.
Đorović solidan...
Saveljić nije zaslužio dres.
Savićević je toliko solirao da je na kraju tekme vrteo i sebe.
O ostalima po potrebi, samo da istaknem Nađa, za koga od ove utakmice
potpisujem da je nikakav čovek... Kako je pukao laktom onog Japanca bez
ikakve potrebe...
poz,
budimir
fudbal.1006mpedja,
-> #987, dizel#$%&*-> A sto se tice Brnovicevog suta, pa to je neverovatno!
#$%&*-> Po mom misljenju penal se mora izvesti jako, pa cak i ne mora
#$%&*-> jako precizno.
Oni su se izgleda doslovno drzali one skolske: Preciznost je ispred jacine!.
U potpunosti se slazem da penal mora jako da se izvede jako iako ne previse
precizno,
samo da pogodis gol sto nije tesko. Kad logicno pogledias isti ti djavo da li
ces
da gadjas precizno i jako ili jako i neprecizno (ali da pogodis gol). U svakom
slucaju ovaj ce pokusati da ga odbrani, ali kad je lopta tako brza to je malo
verovatno. Ovako, kad mu je doda....eeee, to je vec druga prica. :)))
fudbal.1007mpedja,
-> #988, dizel#$%&*-> Hteo sam da kazem: Poslednji gol za Juventus, iz penala postigao je
#$%&*-> Jugovic! (Zadovoljan?)
Bez zareza. :)))
fudbal.1008mpedja,
ZOLTAN Sabo u Partizanu! "Bomba je pukla" i pre
zvanicnog pocetka prelznog roka za fudbalere
(od 3. do 20. juna). Dojucerasnji bek Vojvodine
stavio je potpis na trogodisnju vernost sa
zvanicnim sampionom Jugoslavije.
Izvor: Vecernje Novosti, Nedelja 26. maj 1996.
S obzirom na to koji je izvor ovo bi mogla da bude i laz! :>>>>
fudbal.1009mpedja,
-> #998, schef#$%&*-> Dakle, Japan - Jugoslavija 1:0, zasluzili smo i gore...
Jeste, ali gol sa 18 metara. Kakav blam!!!!
fudbal.1010mpedja,
Samo imam da kazem:
SRAMOTA...
BRUKA...
KATASTROFA...
HAVARIJA...
fudbal.1011dizel,
Poraz nase reprezentacije od Japana 1:0.
Strelac Mijura.
Tragedija...
Valjda cemo Maltu uspeti da pobedimo...:(((((((((((((((((
fudbal.1012kum.djole,
-> #1011, dizel>> Valjda cemo Maltu uspeti da pobedimo...:(((((((((((((((((
Daj Bože da izgubimo! ;>
Ode Sani, ode Đorović, ode Niša, odoše braća Šefildović..
Ode sve! Onda da igramo fudbal. :)
Ja mislim da su za ovaj poraz NAJVEĆI KRIVCI Milinko Pantić
koji je bio neprimetan, Đukić koji se nije ni video na terenu
i Mijatović koji danas nije ni pipnuo loptu! ;)
Šalim se, naravno. Ali, dogorelo je..
Nego, evo jedne zanimljivosti - valjalo bi premestiti je u neku
drugu temu, ali da ne šaram isuviše..
Nekoliko trenutaka pre pogotka Miure, neko je pogrešio na sredini
terena a Milojko izusti "treba se brže oslobađati lopte...".
O'ma sam se presek'o, pomislih - evo ga gol.. i stvarno.
Miura, cap, gol.
Naime, ko se seća utakmice Bajern - Crvena zvezda ('91) shvatiće
povezanost sa već pomalo legendarnom identičnom opaskom istog komentatora.
Pošto je Prosinečki negde na sredini terena uz aut liniju 'udavio loptu'
i o istu se sam okliznuo, Pantić je rekao "treba se brže oslobađati
lopte" i .. Fligler, Volfart, "ii..jedan nulaa..zaa Bajernn..".
Eto ti što je čovek nezgodan. Ko sam đavo.
Valjda će ukapirati da mu je ta konstatacija suvišna
u trenucima kada naši igrači prave greške..? ;)
fudbal.1013budim,
-> #1001, kum.djole(:) Nije potrebno ocenjivati pojedince, jer svi su podbacili,
Nisu svi podbacili. Mirković je odigrao najbolje, a i Piksi nije bio toliko
loš... Posebna priča je golman Kocić, Saveljić, Nađ, Kovačević, Milošević...
(:) ali svi se moramo zapitati da li će nas i Španci, Česi, Slovaci
(:) ili čak i Maltežani ovako nadigrati kao što su to učinili Japanci.
(:) Jer, ako mogu Japanci..
Jok i neće ako se nešto ne promeni... A čisto sumnjam... :( Ima da prođu kao
rukometašice... Nabeđene veličine koje boli uvo i za zemlju i za narod koji
predstavljaju... Recimo, nikada se ne mogu porediti sa košarkašima, koji su
stvarno ispali face.
poz,
budimir
fudbal.1014budim,
-> #1002, kum.djole(:) Po izvješću sutrašnje "Politike", trener Partizana Tumbaković
(:) potpisaće novi dvogodišnji ugovor. Videćemo zašto ze odlučio
:) Mašala! :) Opet će Pižon da ga nadmudruje, kao na zadnja dva derbija. Inače
ja ga ne cenim previše. Nije mi jassan sa nekim fudbalerima koje forsira
(Trenevski, Tešović...) i to po svaku cenu...
(:) se prilika da postane najtrofejniji trener u istoriji Partizana,
(:) može da stvori kvalitetnu ekipu tzv. 'evropskog renomea' a možda
(:) i zato što Tamara neće da ostavi dečka.. ;)
Kako da postane najtrofejniji kada Partizan neće osvojiti niti jedan trofej
u narednoj sezoni? :>
poz,
budimir
fudbal.1015ilazarevic,
-> #996, budim> samo što u Škotskoj postoji jak pokret, za jedinstvo Iraca i Škota,
> koji te korene nalazi u zajedničkom poreklu i veri. Vidiš Irska je
> ostrvo i to ime je prvo geografski pojam. Iz simpatija prema otporu
> Kelta u Irskoj prema Englezima (protestantima), oni se. maltene,
> izjašnjavaju kao Irci, na utakmice
Gledao sam više od nekoliko njihovih utakmica, i znam šta donose na stadion.
Meni se kod njih sviđa baš taj odnos prema Englezima. Na kraju krajeva,
Englezi su ih porobili.
> Jesu, baš kao i Irci, ali zarad simpatija koje su zasnovane na borbi
> i otporu prema Englezima (protestantima). Problem je u tome što ti
> nisi uzimao u obzir versku razliku dve grupacije, kao i tradiciju...
Ti, dakle, navijaš za Rangers zato što su navijači rivala katolici?
Ja navijam za Celtic zato što Irci imaju super muziku, i zato što im jezik
zvuči fenomenalno :)
> Jaoooo! Škotski nacionalisti! :) Dakle, Škoti su bliži Englezima,
> oni su, ustvari potomci Engleskih vojnika, baš kao i protestanti u
> NI. Dakle, nema zašto ni da se Šlihtaju Englezima, kada su toliko
> bliski, maltene isti narod.
Ipak, postoje oni koji pamte šta su Englezi učinili njihovom narodu, i koji
gaje originalne keltske korene koliko je to moguće.
Nego, čuo sam da će od sledeće godine Dandi Junajted igrati u škotskoj prvoj
ligi. Znaš li, kakvi su oni sad, šta mogu da pruže?
fudbal.1016ilazarevic,
-> #976, kum.djole> Leighton ponovo prvi golman Škotlanđana!
> Ave majstore! :))
Goram je, pretpostavljam, prva rezerva?
fudbal.1017schef,
-> #1006, mpedja=- isti ti djavo da li ces
=- da gadjas precizno i jako ili jako i neprecizno (ali da
=- pogodis gol). U svakom
:))))))))) Kako je svejedno da li je precizno ili neprecizno? :))) Pa valjda
je MNOGO bolje kada gađaš skroz u ugao nego kada gađaš bliže sredini? E ovi
cigani... Da je na prvoj utakmici finala kupa Čakar šutirao precizno (u samo
donje ćoše), ne bi mu Miloje odbranio penal. Ovako... :(
Srleř
fudbal.1018giovanni,
-> #949, dizelĘ? taj slucaj, tako da se ocekuje da ce se od sada ukinuti ono pravilo
Ę? o maksimalnom broju stranaca i o broju godina potrbnim za prelazak u
To mora da se uradi inače će UEFA pred sudove EU koja je, rešavajući
"slučaj Bosman", naložila evropskoj fudbalskoj uniji da stavi van snage
propise koji se kose sa načelom slobodnog protoka radne snage i kapitala
u okviru EU. Praktično, sve ovo znači da više skoro nikakvih ograničenja
nema što se tiče igrača-stranaca u fudbalskim ekipama. Ovo se ne odnosi
na igrače koji dolaze iz zemalja izvan EU.
fudbal.1019budim,
-> #1015, ilazarevic(:) Meni se kod njih sviđa baš taj odnos prema Englezima. Na kraju krajeva,
(:) Englezi su ih porobili.
Sad i ti... Ako ćemo tako da kopamo po istoriji, neko će da voli Vlahe
ovuda po Srbiji... i da navija za Bor! :)))) Kakve to evze ima sa fudbalom?
(:) Ti, dakle, navijaš za Rangers zato što su navijači rivala katolici?
(:) Ja navijam za Celtic zato što Irci imaju super muziku, i zato što im
(:) jezik zvuči fenomenalno :)
Ne, ja navijam za Rangers zato što neću da navijam za naložene Katolike, koji
btw. mnogo više vole Croove nego nas.. Inače, navijači Rangersa su u BGD-u,
itekako skandirali Srbija i napijali se sa nama po pivnicama... :)))))
Muzika je ipak stvar ukusa, a meni btw. italijanski mnogo lepše zvuči...
(:) Ipak, postoje oni koji pamte šta su Englezi učinili njihovom narodu, i
(:) koji gaje originalne keltske korene koliko je to moguće.
Eh sad... Nismo baš o ovome raspravljali, ali ajde...
(:) Nego, čuo sam da će od sledeće godine Dandi Junajted igrati u škotskoj
(:) prvoj ligi. Znaš li, kakvi su oni sad, šta mogu da pruže?
Nemam pojma. Nisu oni neka ekipa, već duže vreme... Nemaju ni neke navijače.
Recimo Aberdin je mnogo bolji po tom pitanju...
poz,
budimir
fudbal.1020budim,
-> #1008, mpedja(:) ZOLTAN Sabo u Partizanu! "Bomba je pukla" i pre
(:) zvanicnog pocetka prelznog roka za fudbalere
Jel to nešto da se Nađ ne oseća sam? Ili ako ide, bar da imamo jednog
Hungara u ekipi? :)))))))
Sad ozbiljno, pa on i nije neki igrač? A, grobari?
poz,
budimir
fudbal.1021budim,
-> #1012, kum.djole(:) Ode Sani, ode Đorović, ode Niša, odoše braća Šefildović..
(:) Ode sve! Onda da igramo fudbal. :)
Đorović? Objektivnost ti nije jača strana, Đorović je jedini uz Mirkovića
koji se trudio... I da, Mihajlović i Pikseta takođe... Savu nisi nabrojao? :>
poz,
budimir
fudbal.1022nenad,
Oće li naši da učestvuju na još nekom ovakvom "kupu" pre nego što
počnu prave utakmice za kvalifikacije? Mislim, oće li imati
prilike da se izblamiraju još nekoliko puta i da to eventualno
utiče na smenu Beavisa & Butt-heada, ili je ova generacija ipak
(pošto na SP u SAD nismo mogli da učestvujemo) osuđena na
propast (heh-heh-heh-heh ... cool ... heh-heh)?
fudbal.1023dizel,
-> #1019, budim>
> (:) Nego, cuo sam da ce od sledece godine Dandi Junajted igrati
> u skotskoj (:) prvoj ligi. Znas li, kakvi su oni sad, sta mogu
> da pruze?
>
Mozes da zamislis koliko su losi kad ih je Partizan dobio...
:))))
fudbal.1024dizel,
-> #1021, budim> (:) Ode Sani, ode Dorovic, ode Nisa, odose braca Sefildovic..
> (:) Ode sve! Onda da igramo fudbal. :)
Ako ode Djorovic, mozemo da se oprostimo od sampionata sveta...
Neka ide Nisa, Sava, Nadj,...
>Dorovic? Objektivnost ti nije jaca strana, Dorovic je jedini uz
> Mirkovica koji se trudio... I da, Mihajlovic i Pikseta
> takode... Savu nisi nabrojao? :>
Odgledao sam snimak u nedelju u 17h...
Mi nismo igrali toliko lose koliko svi vi predstavljate!
Glupi Savo je kriv sto gol glavom Piksija nije priznat!
Kako napdac u takvom napadu moze sebi da dopusti da ode ispred
Japanca, a jos je uz to visi od njega za glavu!!!
Najbolji su bili Mirkovic, Djorovic, Piksi, Mihajlovic...
I Savicevic je imao par lepih poteza, ali je cesto davio loptu.
Nadj ubio neduznog Japanca. Sava najgori na terenu...
fudbal.1025kum.djole,
-> #1015, ilazarevic>> Englezi su ih porobili.
Šta bi trebalo da se uradi da vas dvojica pređete u adekvatnu temu ?
fudbal.1026kum.djole,
-> #1024, dizel>> Ako ode Djorovic, mozemo da se oprostimo od sampionata sveta...
:)))))) Stvarno naivno.. pa šta je taj Đorović, vanzemaljac ? ;)
"To su ljudi vaaanzemaaaljci..".. ;))
>> Mi nismo igrali toliko lose koliko svi vi predstavljate!
Neefikasno, panično u odbrani, individualno.. -> loše.
>> Glupi Savo je kriv sto gol glavom Piksija nije priznat!
>> Kako napdac u takvom napadu moze sebi da dopusti da ode ispred
>> Japanca, a jos je uz to visi od njega za glavu!!!
Njihova igra glavom je na 'zavidnom nivou' ..dakle, dobri skakači.
Savo jeste podbacio i to je činjenica. Ali, nije podbacio isključivo
zbog sebe, jer taktika je bila takva da sve lopte idu na Savićevića,
on pola podavi, pola prošvercuje i u*ere. Nisam video dva upotrebljiva
centaršuta prema Savi.. imao je onu finu priliku na početku utakmice,
iskosa sa leve strane, i to je sve što je upropastio.
Kovačević je takođe imao odličnu priliku, ali je šutirao očajno
(a la Beširović;).. i samim tim nije ništa 'iznad' Save..
Ovakav napad sa Savićevićem koji mora da overi svaku loptu,
uopšte nam ne treba..
>> Nadj ubio neduznog Japanca. Sava najgori na terenu...
Ova dvojica ispadaju iz reprezentacije.
Lepo su im smestili.
fudbal.1027lexus,
-> #1024, dizel=> Ako ode Djorovic, mozemo da se oprostimo od sampionata sveta...
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
I to je objektivnost :)
Ovamo dižete Đorovića u nebesa, kao neviđeno se bori, najbolji je
na terenu i sl. Pa i moja baba bi bila najbolja na terenu kada svi
ostali stoje i ne trude se.
=> Neka ide Nisa, Sava, Nadj,...
Ma neka idu svi iz Partizana :) Ali Đorović mora da ostane. Kada
Piksi ode, verovatno će Đorović biti kapiten reprezentacije.
=> Glupi Savo je kriv sto gol glavom Piksija nije priznat!
Kriv je Piksi što je šutirao, a video je da je Sava u ofsajdu ;>
I debilu bi bilo jasno da je gol poništen bez ikakvog razloga.
fudbal.1028mpedja,
-> #1024, dizel#$%&*-> Nadj ubio neduznog Japanca. Sava najgori na terenu...
E ovi grobici! Ne znaju oni sta je sportski duh i fer plej a nama pricaju
kako kupujemo sudije. :))))))))
fudbal.1029mpedja,
-> #1027, lexus#$%&*-> Kriv je Piksi sto je sutirao, a video je da je Sava u ofsajdu ;>
#$%&*-> I debilu bi bilo jasno da je gol ponisten bez ikakvog razloga.
A sta je trebao da radi? Da uhvati loptu i da kaze: "Evo vam ofsajd iako
sudija jos nije svirao" ?
fudbal.1030giovanni,
-> #1012, kum.djoleĘ? terena a Milojko izusti "treba se brže oslobađati lopte...".
Kad već pominješ Milojka, jeste li primetili kako je osuo paljbu
po Saniju pred kraj i posle tekme? Da li imamo čemu da se nadamo?
fudbal.1031kum.djole,
-> #1027, lexus>> Ma neka idu svi iz Partizana :) Ali Đorović mora da ostane. Kada
>> Piksi ode, verovatno će Đorović biti kapiten reprezentacije.
Po nekoj logici, ne samo što će da ostane ovaj Đorović (!) nego
će da dođe još jedan! Ima da se namnoži Đorovića u reprezentaciji,
pa će' po imenima da budemo kao Emirati, bogatiljubim! ;)
Prvo će da izmisle nekog rođaka koji dole sa Šiptarima pika lopte
pa će i njega da promovišu.. polako, vremenom.. naša reprezentacija
pretvoriće se u najružniju, najnesposobniju, najogavniju reprezentaciju
punu - čega ? - punu Đorovića.. twilight zone..
Šta fali ? Ako Kovačević i Stefanović ne igraju za Šefild, a igraju za
'plave' - što ne bi i Zoki Đorović igrao ? Pa on je član prvaka sveta!
;)
fudbal.1032kum.djole,
-> #1030, giovanni>> Kad već pominješ Milojka, jeste li primetili kako je osuo paljbu
>> po Saniju pred kraj i posle tekme? Da li imamo čemu da se nadamo?
Mi se već duže vreme nadamo, al' nema vajde. ;)
Što se tiče Milojka.. toliko sam bio besan da ga posle gola više
nisam ni konstatovao. Nego, šta mislite, ko će sve ispasti iz ekipe ?
fudbal.1033ilazarevic,
-> #1019, budim> Eh sad... Nismo baš o ovome raspravljali, ali ajde...
Nismo, ali smo pomenuli verske podele, pa smo skrenuli u istoriju.
> Recimo Aberdin je mnogo bolji po tom pitanju...
Aberdin je tukao Rejndžerse ove sezone, zaboravio sam rezultat :)
fudbal.1034kum.djole,
Protiv Malte će na klupu Milošević, iz reprezentacije ispada Saveljić.
Partizanovci su isp*šili.
Status Alberta Nađa je nerešen, dakle očekujmo da se 2. juna na terenu
pojave Kocić ili Milojević, Mirković, ĐOROVIĆ, Brnović, Đukić, Jokanović,
Pantić (Ćurčić), Savićević, Mijatović, Stojković, Mihajlović.
Ovo je sve nezvanično, čuće se za koji dan..
fudbal.1035budim,
-> #1025, kum.djole(:) Šta bi trebalo da se uradi da vas dvojica pređete u adekvatnu temu ?
Kad ti ne bi moralisao... :) Ali, ZNAO SAM, da će da se javi! :))))
poz,
budimir
p.s. Novi nadimak: kum.antišum :>
fudbal.1036budim,
-> #1026, kum.djole(:) :)))))) Stvarno naivno.. pa šta je taj Đorović, vanzemaljac ? ;)
:) Ne, Đorović je čovek koji je u tim utakmicama nešto i uradio, za razliku od
pojedinih koji se nisu ni videli... A koliko si samo drvlja i kamenja bacao
na dotičnog, priznaj jednom da nisi u pravu.
(:) iskosa sa leve strane, i to je sve što je upropastio.
Sem kada je visio u off-side poziciji i zato nam poništen gol... :>
(:)>> Nadj ubio neduznog Japanca. Sava najgori na terenu...
(:) Ova dvojica ispadaju iz reprezentacije.
(:) Lepo su im smestili.
Ala su im namestili? :> Da se nisu oni malko potrudili? :> Ko im je namestio
i šta? :>
poz,
budimir
fudbal.1037budim,
-> #1027, lexus(:) Kriv je Piksi što je šutirao, a video je da je Sava u ofsajdu ;>
(:) I debilu bi bilo jasno da je gol poništen bez ikakvog razloga.
I debilu je jasno, ali Savi nije... :> Mislim da je i debilima jasno da Savo
uzima mesto Drobnjaku...
poz,
budimir