SPORT

27 Feb 1996 - 08 Dec 1996

Topics

  1. atletika (44)
  2. fudbal (2992)
  3. kosarka (932)
  4. nba (2000)
  5. rukomet (336)
  6. vaterpolo (63)
  7. odbojka (96)
  8. tenis (32)
  9. skijanje (14)
  10. borilacki (155)
  11. auto-moto (669)
  12. bilijar (91)
  13. sah (42)
  14. rekreacija (60)
  15. prognoza (502)
  16. navijaci (1559)
  17. dogadjanja (71)
  18. razno (280)

Messages - fudbal

fudbal.1038 budim, -> #1031, kum.djole
(:) Po nekoj logici, ne samo što će da ostane ovaj Đorović (!) nego (:) će da dođe još jedan! Ima da se namnoži Đorovića u reprezentaciji, (:) pa će' po imenima da budemo kao Emirati, bogatiljubim! ;) ???? Kume, šumiš! :> (:) Šta fali ? Ako Kovačević i Stefanović ne igraju za Šefild, a igraju za (:) 'plave' - što ne bi i Zoki Đorović igrao ? Pa on je član prvaka sveta! To vas peče? :> Prvaci sveta? :>
fudbal.1039 budim, -> #1032, kum.djole
(:) nisam ni konstatovao. Nego, šta mislite, ko će sve ispasti iz ekipe ? Nađ, Savo, Niša, Kovačević, Stefanović? poz, budimir
fudbal.1040 kant,
Današnji dan. Pre pet godina... 1. Stevan Stojanović 12. Milić Jovanović 2. Vladimir Jugović 13. Ivica Momčilović 3. Slobodan Marović 14. Vlada Stošić 4. Refik Šabanadžović 15. Rade Tošić 5. Miodrag Belodedić 16. Vladan Lukić 6. Ilija Najdoski 7. Robert Prosinečki 8. Siniša Mihajlović 9. Darko Pančev Trener: Ljupko Petrović 10.Dejan Savićević (V.Stošić) 11.Dragiša Binić
fudbal.1041 dizel, -> #1026, kum.djole
>>> Nadj ubio neduznog Japanca. Sava najgori na terenu... > > Ova dvojica ispadaju iz reprezentacije. > Lepo su im smestili. > Nadj valjda ne ispada iz reprezentacije... A za ovo drugo, bilo bi isuvise lepo!!!
fudbal.1043 dizel, -> #1027, lexus
> => Ako ode Djorovic, mozemo da se oprostimo od sampionata > sveta... > > :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) > I to je objektivnost :) > Ovamo dizete Dorovica u nebesa, kao nevideno se bori, najbolji > je na terenu i sl. Pa i moja baba bi bila najbolja na terenu ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ > kada svi ostali stoje i ne trude se. > Jel ti ovo neki argument? Pa, samo da znas da je borbenost jedan od znacajnijih kvaliteta jednog fudbalera! A drugo, da bi neko bio najbolji na terenu, mora da zna bar nesto o fudbalu, sto Djorovic sigurno zna. Ali, posto vidim da si sto se realnosti u ovom slucaju izgubljen slucaj, nema veze! Ostavljam te da zivis u zabludi... :))) > => Glupi Savo je kriv sto gol glavom Piksija nije priznat! > > Kriv je Piksi sto je sutirao, a video je da je Sava u ofsajdu > ;> I debilu bi bilo jasno da je gol ponisten bez ikakvog > razloga. Posto se obracas dosta uvredljivo, moram da ti odgovorim slicno... I najveci debil bi primetio da je gol ponisten zbog off-side-a u kome se nalazio glupi Savo... Potrebno je samo pogledati usporeni snimak na TV-u!
fudbal.1045 kum.djole,
conf reply 2.1042 >> Stefanovic: Malo je igrao, ali je mnogo pokazao. Bilo je dovoljno deset >> minuta da se vide njegove vrednosti koje nikada nisu dolazile u pitanje, >> ali visemesecno pauziranje moralo se odraziti na njegovu formu. Ovaj čovek definitivno nije normalan. "Malo je igrao, ali je mnogo pokazao".. a šta je pokazao ? ŠTA je on KONKRETNO pokazao..? :)) Ocenjuje igrače kao Dobrivoje Janković. Pritom neguje tradiciju da u svakom pogledu istakne svoje pulene. To selektor ? >> Milosevic: Dosta je promenio igru, suvise "vuce" loptu, >> a to ne treba ni njemu ni reprezentaciji. Ne znam samo šta je Savićević radio. ;) Igra se, dakle, i na kredite.. Kad se setim kako je tog Savu maltene _ugurao_ u reprezentaciju.. Pa Ognjenovića.. kako došlo, tako otišlo. >> Kovacevic: Suvo zlato ovog tima. U skoku je nenadmasan, brz je, >> tako da ce za njega uvek biti mesta u drzavnom timu. Stravično kontradiktorne izjave u odnosu na period.. pa, unazad recimo godinu dana. Kad skupite sve njegove ocene, videćete koliko su jedni te isti igrači - svakakvi - i brzi, i spori, i dave, i pod šokom.. Postavlja stavove onako kako mu odgovara, ne onako kako stoji. Da ne bi izgledalo da 'gori kuća' - javnosti je prezentovan Kovačević kao _onaj pravi_.. u stvari, realnost je sasvim drugačija. :( On nikad neće uspeti da uigra ovu reprezentaciju, nikad neće stvoriti profesionalnu i pobedničku atmoseru, prepoznatljivu igru.. Da budem iskren, a više se ne šalim - možda sam jedini koji bi uživao u porazima na jedan, koliko u pobedama na drugi način. Ovaj čovek je zreo za ludaru, i podrazumeva se da mu ne želim ništa dobro u poslu. Samim tim, ni reprezentaciji dok je on vodi. :(
fudbal.1047 dizel,
^D CONF JOIN SPORT CONF REPLY 2.1036 > Ala su im namestili? :> Da se nisu oni malko potrudili? :> Ko > im je namestio i sta? :> > Na ovo pitanje, najbolji odgovor je ocena Santraca nasih reprezentativaca! Kocic: Nekoliko utakmica nalazi se u odlicnoj formi. Posao je besprekorno obavio, mada se mora priznati da i nije imao previse posla. Nije kriv za primljeni gol protiv Japana. Mirkovic: Obe utakmice odigrao je izvanredno u taktickom i tehnickom pogledu. Na vise mesta moze da igra odlicno i pred njim je svetla buducnost. Djorovic: Poput Mirkovica uvek daje sve od sebe. Veliki je borac koji je u Japanu odigrao dva odlicna meca. Saveljic: Sve zadatke obavio korektno. Imao je malo problema u prvom poluvremenu protiv Meksikanaca, ali je opsti utisak zadovoljavajuci. Zivkovic: Pokazao je izvesne individualne slabosti, ali je kao debitant zadovoljio. Ostaje u najuzem krugu reprezentativaca. Saula: Protiv Meksika je odigrao maestralno. Bio je to njegov najbolji mec u reprezentaciji. Steta sto se povredio. Stefanovic: Malo je igrao, ali je mnogo pokazao. Bilo je dovoljno deset minuta da se vide njegove vrednosti koje nikada nisu dolazile u pitanje, ali visemesecno pauziranje moralo se odraziti na njegovu formu. Nadj: Tip igraca na koga svaki selektor moze da se osloni. Maksimalno korektno obavi svaki zadatak. Uvek ce biti potreban reprezentaciji. Curcic: Totalno promenio odnos prema igri u reprezentaciji. Od kada je napustio Jugoslaviju doziveo je strahovite promene. Morace da se potrudi ako zeli da ostane medju reprezentativcima. Jugovic: Odigrao je najbolje sto je mogao. Imao je u sredu tesku utakmicu, pa dugo, naporno, putovanje, ali zna se njegovo mesto u timu. Stojkovic: Uvek je bio i ostao kapiten. Njegov odnos prema reprezentativnom dresu treba da bude primer ostalim fudbalerima. Protiv Japana odigrao je malo slabije, ali i on ima pravo na los dan. Savicevic: Kao i Stojkovic, pravi vodja tima. U oba meca pokazao koliko voli da igra za reprezentaciju. Milosevic: Dosta je promenio igru, suvise "vuce" loptu, a to ne treba ni njemu ni reprezentaciji. Kovacevic: Suvo zlato ovog tima. U skoku je nenadmasan, brz je, tako da ce za njega uvek biti mesta u drzavnom timu. Inace, da kazem da je Santrac izjavio da ce nasa reprezentacija od sada igrati u formaciji 4-4-2! Sava i Curcic, ukoliko ne zaigraju bolje, uskoro ce grejati klupu!!! ^D
fudbal.1048 vitez.koja, -> #1034, kum.djole
#=> pojave Kocić ili Milojević, Mirković, ĐOROVIĆ, Brnović, Đukić, #=> Jokanović, Pantić (Ćurčić), Savićević, Mijatović, Stojković, #=> Mihajlović. Ovo je sve nezvanično, čuće se za koji dan.. Konačno ekipa koja liči na nešto... Imamo 4 obrambena igrača, to je već nešto, još da navatamo nešto za napad, no snaćiće se već Dejo i Mijat, a Pikseta me je prijatno iznenadio u Japanu. Mihajlović i dalje igra na žiletu. Mislim da će uz Jokanovića (i Pantića) biti mnogo lošiji na terenu nego u Japanu. Usput, a gde je tu Jugović? sk
fudbal.1049 lexus, -> #1029, mpedja
=> #$%&*-> Kriv je Piksi sto je sutirao, a video je da je Sava u => ofsajdu ;> ^^ => A sta je trebao da radi? Da uhvati loptu i da kaze: "Evo vam ofsajd => iako sudija jos nije svirao" ? Primećuješ li ti zlobnog smajlija? To znači da sam se šalio! Nije kriv ni Piksi, ni Savo, već sudija koji je bez razloga poništio gol.
fudbal.1050 lexus, -> #1037, budim
=> I debilu je jasno, ali Savi nije... :> Mislim da je i debilima => jasno da Savo uzima mesto Drobnjaku... Savo i Darko zauzimaju mesto Drobnjaku :)
fudbal.1051 lexus, -> #1043, dizel
=> Jel ti ovo neki argument? Pa u odgovorima na tvoje poruke ne smem da koristim argumente, pošto ti ne želiš (ili ne možeš) da ih shvatiš. Zato koristim malo zlobe, koja tebi nije strana, jer ti nisi poslao ni jednu jedinu poruku u kojoj nisi izvređao makar jednog igrača Partizana. => Posto se obracas dosta uvredljivo, moram da ti odgovorim slicno... => I najveci debil bi primetio da je gol ponisten zbog off-side-a u => kome se nalazio glupi Savo... Potrebno je samo pogledati usporeni => snimak na TV-u! To je pasivan off-side, i to se ne sudi! I ja vrlo dobro znam zbog čega je dosuđen off-side!
fudbal.1052 lexus, -> #1039, budim
=> Nađ, Savo, Niša, Kovačević, Stefanović? Izgleda samo Savo. Ovaj Santrač je teška budala. Porazno je to što će u napadu sada igrati Mijatović i Savićević, njih dvojica će se medjusobno kolju za šut i dribling... ;( Nećemo mi videti tri pobede u ovim kvalifikacijama ;(((
fudbal.1053 lexus, -> #1047, dizel
=> Mirkovic: Obe utakmice odigrao je izvanredno u taktickom i => tehnickom pogledu. => Djorovic: Poput Mirkovica uvek daje sve od sebe. Veliki je borac => koji je u Čisto radi uporedjivanja, Mirković i Đorović, Mirković sjajan, bori se i ima izuzetnu tehniku. Đorović se bori, ali gde je tu tehnika??? Nigde, koji će nam igrač bez tehnike u reprezentaciji? => Stefanovic: Malo je igrao, ali je mnogo pokazao. Bilo je dovoljno => deset minuta da se vide njegove vrednosti koje nikada nisu dolazile u Ovo je više nego smešno i jedino što mogu da radim jeste samoubistvo... (ili da ukokam sanija) => Savicevic: Kao i Stojkovic, pravi vodja tima. U oba meca pokazao => koliko voli da igra za reprezentaciju. :)))))))))))))))))))) Obožava da igra za reprezentaciju, čovek dolazi na driblerski trening, ili nešto slično... Dejo protiv deset žutih ;))) => Kovacevic: Suvo zlato ovog tima. U skoku je nenadmasan, brz je, => tako da ce za njega uvek biti mesta u drzavnom timu. Nenadmašan protiv reprezentacije Japana :) Da se mali žuti popnu jedan drugom na rame, bili bi niži od njega, a on ništa. O promašaju glavom sa 7 metara petnestak minuta pre kraj utakmice neću ništa reći. Zaključak: Izvućićemo nerešeno protiv Malte... (uz malo sreće) BTW: Na Kirin kupu nismo postigli gol!!!
fudbal.1054 nenad, -> #1030, giovanni
> Da li imamo čemu da se nadamo? Da parafraziram - "Vi koji volite i pratite Jugoslovenski fubal, ostavite svaku nadu kada ulazite na stadion..."
fudbal.1055 nenad, -> #1040, kant
> Današnji dan. Pre pet godina... Ne bi bilo fer uz ovaj spisak ne pomenuti i Radinovića, čoveka koji je odlično odigrao celu tu sezonu i zbog povrede nije igrao finale.
fudbal.1056 nenad, -> #1047, dizel
> Na vise mesta moze da igra odlicno i pred njim je svetla buducnost. > (...) > zadovoljio. Ostaje u najuzem krugu reprezentativaca. > (...) > korektno obavi svaki zadatak. Uvek ce biti potreban reprezentaciji. > (...) > treba ni njemu ni reprezentaciji. > (...) > tako da ce za njega uvek biti mesta u drzavnom timu. Izvinjavam se zbog dugog citata, ali ne mogu da se otmem utisku da mi ovo liči na horoskop! :)) > Inace, da kazem da je Santrac izjavio da ce nasa reprezentacija od > sada igrati u formaciji 4-4-2! Lepo, to je svakako bolje od formacije 1-1-1-1-1-1-1-1-1-1 u kojoj je do sada igrala...
fudbal.1057 nenad,
Evo "moje" reprezentacije: Milojević Đorović Mihajlović Mirković Komljenović Nađ Pantić Jugović Milošević Stojković Mijatović ...pa se vi češite. ;) The way I see it, jedine dve bitne mane ovakve ekipe (osim što ih ne bih pustio same kod frizera ;) su što je malo spora, (ali onda kada je to bitno, mogu da ulete Živković ili Savićević umesto Miloševića ili Pantića) i što možda nema dovoljno klasičnih "flastera", za slučajave kada je to potrebno. Moguće je da sam nekoga zaboravio, ovo sam nabrojao iz jednog daha... Ipak, mislim da bi prvi tim otprilike onako trebalo da izgleda. Imao bih još neke ideje, ali mislim da su one suviše avangardne za ovdašnju publiku. ;)
fudbal.1058 kum.djole, -> #1048, vitez.koja
>> Mislim da će uz Jokanovića (i Pantića) biti mnogo >> lošiji na terenu nego u Japanu. Usput, a gde je tu Jugović? Moj nezvanični 'izvor' ga nije pomenuo u sastavu, ali ako je verovati izjavi da je Ćurčić odigrao slabo, onda se to mesto svodi na dvojicu, Pantića i Jugovića. Jugović je u Japanu pričao nešto o tome kako svi igrači nemaju volje da posle serije važnih utakmica "biti il' ne biti" igraju jedan ovako bezazlen turnir, što se stručnom štabu nije dopalo.. U svakom slučaju, on će sigurno biti u reprezentaciji, a videćemo ko će od njih dvojice početi utakmicu. Miljanić gura Pantića.
fudbal.1059 kum.djole, -> #1055, nenad
>> Ne bi bilo fer uz ovaj spisak ne pomenuti i Radinovića, čoveka >> koji je odlično odigrao celu tu sezonu i zbog povrede nije igrao >> finale. Što je tada i prokomentarisao posle utakmice: "Onako, u SEBE sam tužan što nisam igrao u ovo finale..".. ;)
fudbal.1060 ilazarevic, -> #1025, kum.djole
> Šta bi trebalo da se uradi da vas dvojica pređete u adekvatnu temu ? Moliću fino, mi istovremeno raspravljamo i o fudbalu. Iz iste te poruke je i pitanje o Dandi Junajtedu?
fudbal.1061 lexus,
EURO 96 - Engleska 8. jun - 30. jun 1996. Šampionat će biti održan u osam gradova, na osam stadiona: London - Wembley Stadium. Kapacitet: 80.000, dimenzije terena: 105 x 68m Prva utakmica na Vembilju je bila finale FA kupa 1923. kada je prisustvovalo oko 200.000 ljudi! Birmingham - Villa Park. (Aston Villa) Kapacitet: 39.500, dimenzije terena: 105 x 69m Stadion je sagrađen daleke 1874. godine. Newcastle - St James' Park. (Newcastle United) Kapacitet: 36.518, dimenzije terena: 101 x 67m Stadion postoji još od 1892. godine. Leeds - Elland Road. (Leeds United) Kapacitet: 40.000, dimenzije terena: 107 x 66m Stadion postoji od 1904. godine. U početku je služio za ragbi. Manchester - Old Trafford. (Manchester United) Kapacitet: 55.300, dimenzije terena: 106 x 69m Sagrađen 1910. godine, ove godine renoviran za potrebe Euro 96. Liverpool - Anfield Road (Liverpool) Kapacitet: 40.500, dimenzije terena: 101 x 68m Sagrađen 1884. godine, u početku stadion Evertona, od 1892. stadion Liverpula. Sheffild - Hillsborough (Sheffild Wednesday) Kapacitet: 42.000, dimenzije terena: 105 x 70m Stadion se prvobitno zvao Owlerton, a 1913. godine ime je promenjeno u Hillsborough. Nottingham - City Ground (Nottingham Forest) Kapacitet: 30.577, dimenzije terena: 105 x 71m Sagrađen 1910. godine. Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
fudbal.1062 lexus,
EURO 96 - Engleska 8. jun - 30. jun 1996. Raspored utakmica po engleskom vremenu (Za naše vreme dodati jedan sat): Grupa A: 08. 6. 1996. (15.00): Engleska - Švajcarska (London) 10. 6. 1996. (16.30): Holandija - Škotska (Birmingham) 13. 6. 1996. (19.30): Švajcarska - Holandija (Birmingham) 15. 6. 1996. (15.00): Engleska - Škotska (London) 18. 6. 1996. (19.30): Škotska - Švajcarska (Birmingham) 18. 6. 1996. (19.30): Engleska - Holandija (London) Grupa B: 09. 6. 1996. (14.30): Španija - Bugarska (Leeds) 10. 6. 1996. (19.30): Rumunija - Francuska (Newcastle) 13. 6. 1996. (16.30): Bugarska - Rumunija (Newcastle) 15. 6. 1996. (18.00): Francuska - Španija (Leeds) 18. 6. 1996. (16.30): Francuska - Bugarska (Newcastle) 18. 6. 1996. (16.30): Rumunija - Španija (Newcastle) Grupa C: 09. 6. 1996. (17.00): Nemačka - Češka (Manchester) 11. 6. 1996. (16.30): Italija - Rusija (Liverpool) 14. 6. 1996. (19.30): Češka - Italija (Liverpool) 16. 6. 1996. (15.00): Rusija - Nemačka (Manchester) 19. 6. 1996. (19.30): Rusija - Češka (Liverpool) 19. 6. 1996. (19.30): Italija - Nemačka (Manchester) Grupa D: 09. 6. 1996. (19.30): Danska - Portugalija (Sheffield) 11. 6. 1996. (19.30): Turska - Hrvatska (Nottingham) 14. 6. 1996. (16.30): Portugalija - Turska (Nottingham) 16. 6. 1996. (18.00): Hrvatska - Danska (Sheffield) 19. 6. 1996. (16.30): Hrvatska - Portugalija (Nottingham) 19. 6. 1996. (16.30): Turska - Danska (Sheffield) Četvrtfinale: 22. 6. 1996. (15.00): A1 - B2 (London) W 22. 6. 1996. (18.30): B1 - A2 (Liverpool) X 23. 6. 1996. (15.00): C1 - D2 (Manchester) Y 23. 6. 1996. (18.30): D1 - C2 (Birmingham) Z Polufinale: 26. 6. 1996. (16.00): X - Z (Manchester) 26. 6. 1996. (19.30): W - Y (London) Finale: 30. 6. 1996. (19.00): Pobednici polufinalnih mečeva ;) (London) Copyright (C) Luka Zlatić 1996.
fudbal.1063 kant, -> #1055, nenad
> Ne bi bilo fer uz ovaj spisak ne pomenuti i Radinovića, čoveka > koji je odlično odigrao celu tu sezonu i zbog povrede nije > igrao finale. Svakako. Kad se sada setim, pre te utakmice me je najviše plašilo to što Duško ne igra i što Piksi igra. Na sreću, Piksi je kasno zaigrao...
fudbal.1064 schef,
Politika 29. maj, 1996. N E Ž E L I M R E P R E Z E N T A T I V N I D R E S D O K J E S A N T R A Č S E L E K T O R -kaže golman Pandurović, čuvar mreže francuskog prvoligaša Rena, koji je na volšeban način sklonjen iz našeg državnog tima. ... "Fudbalska reprezentacija Jugoslavije me ne zanima sve dok je Slobodan Santrač njen selektor, pošto ne želim da me u svojim zrelim fudbalskim godinama uči i vodi jedan fudbalski demagog." ... "Nisam hteo da se oglašavam iz Francuske, jer bih možda bio pogrešno interpretiran. Nisam ni čekao ovaj momenat koji se poklapa sa lošim igrama i rezultatima 'plavih' u Japanu. Ne govorim ovo ni zbog sadašnjih naših reprezentativnih golmana, jer o njima mislim sve najbolje. Ali, moram da otvorim srce o mom slučaju." ... "Dok sam bio reprezentativni golman, selektor i savezni kapiten su me tapšali po ramenima i dičili se što sam jedan od retkih golmana koji je do reprezentativnog dresa stigao isključivo svojim radom a ne tuđom zaslugom. A onda, niko mi se više nije javio ni telefonom da me pita kako sam, da mi objasni zašto me više nema među 'plavima'. Daleko od očiju, daleko od srca... Kao da ne znaju kako branim u jednoj od najjačih evropskih liga, kakva je ona u Francuskoj. Ne znam šta je trebalo još da učinim da me se selektor seti? Ja znam šta sam učino za 'plave' a svi znaju kakav sam patriota. Znam i da sam u Hongkongu povređen u plavom dresu i doveo u pitanje svoj transfer u Renu. A niko me više nije telefonom pozvao..." ... "Selektor mi je tada rekao (pred utakmicu sa Rusima-prim. Srleř) da hoće da me sačuva od uvreda i psovki koje bi, navodno, zvezdini navijači sa 'severa' izgovorili na moju adresu, kao Partizanovca. To objašnjenje je besmisleno." ... "Šteta je za jugoslovenski fudbal što imamo reprezentaciju, po dometima jednu od najboljih u Evropi, a ona igra ovako slabo. Kako se vodi državni tim, teško da ćemo proći kvalifikacije za svetski šampionat, uprkos svemu. Zato ponavljam da dok je Santrač selektor nemam nameru da razmišljam o reprezentativnom dresu jer sam iz reprezentacije sklonjen bez objašnjenja a smatram da selektor nije kadar, ni dovoljno stručan da vodi tim naših asova." ... To bi bilo to, skraćeno izdanje bez komentara između. Samo Pandurove reči. Komentari? Ja mislim da je Pandur potpuno u pravu, i da je više nego iko ko zaslužio taj reprezentativni dres. A o Santraču što je rekao, kao da sam ja pričao. :) U Žurnalu sam pročitao i to da je Santrač pred meč sa Rumunima u svlačionici objavio spisak sa 12 igrača u prvom timu. :)))))) Pa taj čovek ne zna ni da broji... ;))))))) Srleř
fudbal.1065 giovanni, -> #1022, nenad
Ę? Oće li naši da učestvuju na još nekom ovakvom "kupu" pre nego što Ę? počnu prave utakmice za kvalifikacije? Mislim, oće li imati Sigurno. Verovatno će 2 dana pre utakmice sa n.pr. Španijom u Španiji da svrate malo do Australije. Pa, za Boga, tamo ima dosta naših iseljenika a i Australija je, poput Japana, u usponu pa im treba dići moral i dopustiti im da pobede "evropske Brazilce". A umor? Pa ko te pita za umor, to se spominje POSLE utakmice.
fudbal.1066 kum.djole, -> #1064, schef
>> "Fudbalska reprezentacija Jugoslavije me ne zanima sve dok je Slobodan >> Santrač njen selektor, pošto ne želim da me u svojim zrelim fudbalskim >> godinama uči i vodi jedan fudbalski demagog." Svaka mu čast! Dobro je što je barem jedan sportski radnik - bez obzira što je bivši reprezentativac - iskreno i konkretno izjavio da Santrač ne zaslužuje da bude selektor. Nadam se da će njegov primer ubrzo slediti i ovi igrači koji su 'izbačeni' iz reprezentacije (po novim izveštajima to su Ćurčić, Šaula i - zamislite, Ćirić).. a potom i ovi ostali - standardni, povremeni reprezentativci, novinari, treneri.. To uglavnom tako ide. Da je Pandur ovo rekao pre ove turneje, verovatno bi se rešili skota već posle Malte. Ovako.. potrajaće.
fudbal.1067 madamov, -> #973, kum.djole
> Možda si mislio na Brnovića, jer on je bio taj 'dodavač' ;) Moguće. B) Znam samo da nisam mogao da spavam te večeri, a jedini put kada mi se to još desilo je ona utakmica košarakaša sa SSSR-om na SP u Madridu (minut pre kraja, 9 poena za nas i izgubimo...).
fudbal.1068 madamov, -> #980, stefan
> ali nikako nisam uspeo da skontam zašto nije praktično i kakve probleme > pravi kod citiranja? Jedan prazan karakter više. Il' ga uvuci pošteno il' ga ne uvlači. B)
fudbal.1069 madamov, -> #981, stefan
> Koliko se ja sećam Dejo je u produžecima uspeo da prebaci gol negde sa > peterca? Jel to - to, ili sam ja nešto pobrkao? To je to, neko je po zemlji centrirao do njega, iz prve je opalio i lopta ode preko. Daleko veću šansu je uprskao matori Sušić.
fudbal.1070 madamov, -> #992, kum.djole
> Ono ipak, da ne beše Jozića na tom SP... ;) Što jes', jes', onakav gol Kolumbiji... Da ga nije bilo, ništa od drugog kruga, tj. osmine finala sa Špancima.
fudbal.1071 madamov, -> #1022, nenad
> Oće li naši da učestvuju na još nekom ovakvom "kupu" pre nego što > počnu prave utakmice za kvalifikacije? Mislim da neće. > Mislim, oće li imati prilike da se izblamiraju još nekoliko puta i da > to eventualno utiče na smenu Beavisa & Butt-heada Mislim da je njihova smena lagano počela, pogledaj komentar Dobrivoja Jankovića u današnjoj Politici, kao i intervju, tj. izjavu Gorana Pandurovića istom listu. Neko je pokrenuo stvar, kada će se završiti ne zna se, ali se izgleda ide u tom pravcu. Ko je jači, videćemo... Ali, postavlja se pitanje, koga postaviti za selektora, tj. ko bi se od naših trenera i stručnjaka prihvatio takvog zadatka?
fudbal.1072 madamov, -> #1030, giovanni
> Kad već pominješ Milojka, jeste li primetili kako je osuo paljbu > po Saniju pred kraj i posle tekme? Da li imamo čemu da se nadamo? Mislim da imamo, pitanje je jedino koga su on i Janković iz Politike uzeli za zaštitinika, tj. ko tu stvarno vuče konce.
fudbal.1073 madamov, -> #1040, kant
> Današnji dan. Pre pet godina... Svaka čast, treba da se obeleži. Jedan od onih koji su to gledali uživo i popušili tri pakle cigareta za 120 i kusur minuta...
fudbal.1075 stefan, -> #1068, madamov
> Jedan prazan karakter više. Il' ga uvuci pošteno il' ga ne uvlači. B) Uh, znači opet estetika :)
fudbal.1076 stefan, -> #1071, madamov
> Pandurovića istom listu. Neko je pokrenuo stvar, kada će se završiti ne > zna se, ali se izgleda ide u tom pravcu. Ko je jači, videćemo... Ali, > postavlja se pitanje, koga postaviti za selektora, tj. ko bi se od naših > trenera i stručnjaka prihvatio takvog zadatka? Pravo da ti kažem mene plaši i sama pomisao na neka imena koja bi se verovatno prihvatila tog posla. Recimo, neko ko radi u FSJ sa mladom reprezentacijom...užas :)
fudbal.1077 boshko, -> #1061, lexus
Izvini, al pretera ga. Na tom finalu kupa na Vembliju 1923 je bilo oko 130000 ljudi. Doduse to je podatak koji je rekao Vladanko na ovogodisnjem finalu, a njega uvek treba uzimati sa poprilicnom rezervom :).
fudbal.1079 dizel, -> #1040, kant
> Danasnji dan. Pre pet godina... > > Bio je to najlepsi dan !!! ... Darko Pancev i Paskal Olmeta,.... Darko Pancev ................... .....I CRVENA ZVEZDA JE SAMPION EVROPE!!! NAJVECI USPEH U ISTORIJI JUGOSLOVENSKOG KLUPSKOG FUDBALA!!!!.................. Milojko Pantic
fudbal.1080 dizel, -> #1051, lexus
> => Posto se obracas dosta uvredljivo, moram da ti odgovorim > slicno... => I najveci debil bi primetio da je gol ponisten > zbog off-side-a u => kome se nalazio glupi Savo... Potrebno je > samo pogledati usporeni => snimak na TV-u! > > To je pasivan off-side, i to se ne sudi! > I ja vrlo dobro znam zbog cega je dosuden off-side! Luka, Luka... :))))))))))))))) Tacno sam pretpostavio! Juce, kad sam pisao poruku mislio sam da li da odmah napisem da to nije pasivan off-side, vec pravi off-side koji se sudi, a evo i zasto...(napisao sam, pa obrisao, jer sam mislio da to ipak znas!). Pre suta na gol, upucen je centarsut u gomilu igraca, tj. tada je Sava uticao na igru u tom delu i naravno da to nije pasivan off-side!
fudbal.1081 dizel, -> #1052, lexus
> => Nad, Savo, Nisa, Kovacevic, Stefanovic? > > Izgleda samo Savo. Daj Boze!!! > Necemo mi videti tri pobede u ovim kvalifikacijama ;((( Ma daj, ne lupaj! Ubicemo Maltu da 5:0, a onda cete svi reci... bicemo sampioni... Mnogo me nervira tako promenljivo misljenje... posle jednog poraza, odmah smo najgori!!! Ovo se ne odnosi samo na Lexa(cak jako malo na njega, nego na vecinu ljudi, kako na Sezamu, tako i u celoj Jugi!)
fudbal.1082 dizel, -> #1057, nenad
> Evo "moje" reprezentacije: > > Milojevic > Dorovic > Mihajlovic > Mirkovic > Komljenovic > Nad > Pantic > Jugovic > Milosevic > Stojkovic > Mijatovic > Mislim da bi ti bio trener citavih 5 sekundi... Dok navijaci sa severa ili juga ne bi dosli da te olese... Igrao bi bez Savicevica? On ponekad suvise dribla, ali zato u vecini slucajeva posle fantasticnih driblinga sledi odlicna asistencija i najcesce gol!
fudbal.1083 vitez.koja, -> #1057, nenad
#=> Imao bih još neke ideje, ali mislim da su one suviše avangardne #=> za ovdašnju publiku. ;) 1. Mihajlović 2. Savićević 3. Stojković 4. Mijatović 5. Binić 6. Kovačević 7. Kocić 8. Pandurović 9. Jokanović 10. Đorović 11. Milojević Dakle, bekovski par bi bili Piski i Dejo, koje niko ne bi mogao da predribla, zato što znaju sve fore i driblinge. Mijatović bi igrao libera, nismo mi ništa gori od Nemaca, pa kad može Mateus može i on. Kocić, Pandurović i Milojević bi igrali u manevru i napadu, jer znaju kako golmani razmišljaju, pa bi igrajući kontra od toga se nadavali golova. Jokanović je moderan centarfor, visok i borben, a Đorović je požrtvovan, pa bi igrajući na desetci presecao protivničke napade pre nego što bi i počeli. Mihajlović ima snažan udarac, tako da bi mogao da izbacuje lopte daleko od gola. Kovačević ima dobar skok, pa bi na sredini terena mogao da skače za tako izbijene lopte, koje bi onda sve bile naše, a Binić bi mogao da se ubacuje iz drugog plana i da istrčava kontranapade sa loptama koje mu Mihajlović (preko Kovačevića ili bez njega) daje. Pogledajte kako to dobro funkcioniše u rukometu, sigurno bi i ovde. U 89. minuti bi šansu dobijao i Milivojev i to umesto Jokanovića, pa bi igrač koji je čuvao do tada Jokanovića (sigurnio neki visoki) bio skroz zbunjen i u poslednjih dva-tri minuta bismo dali još toliko golova, što bi i psihički slomilo protivnika za neke naredne susrete, pa bi ovakva postavka imala dalekosežne posledice. Ovim sastavom bi svi bili zadovoljni. Mihajlović bi imao manje šanse da dobije crveni karton, ne bi igrali oba Ševildovića, već samo jedan, a ni Savo nije u kombinaciji, a imali bismo i debitatne u pozne dane. Jedini problem je ako Pantića gura Miljanić, on bi morao da igra umesto Kovačevića, pa se ruši koncepcija igre, a i Pandurović bi morao da izjavi da ono nije autentičan interviju, što opet nije problem (kad može Cvetković može i on). sk
fudbal.1084 vitez.koja, -> #1066, kum.djole
#=> izveštajima to su Ćurčić, Šaula i - zamislite, Ćirić).. a potom i Ajde za Ćurčića, ali kako je objasnio Šaulu i Ćirića? sk
fudbal.1085 lexus, -> #1081, dizel
=> Ma daj, ne lupaj! => Ubicemo Maltu da 5:0, a onda cete svi reci... bicemo sampioni... :) Ako pobedimo Češku ili Slovačku možemo biti zadovoljni, a pobeda protiv Malte ne sme da dolazi u pitanje.
fudbal.1086 lexus, -> #1077, boshko
=> Izvini, al pretera ga. Na tom finalu kupa na Vembliju 1923 je bilo => oko 130000 ljudi. Doduse to je podatak koji je rekao Vladanko na => ovogodisnjem finalu, a njega uvek treba uzimati sa poprilicnom => rezervom :). Ja sam tako pročitao :) Mada, poznato je kako u engleskoj sve preuveličavaju ;)
fudbal.1087 kum.djole, -> #1081, dizel
>> Ma daj, ne lupaj! >> Ubicemo Maltu da 5:0, a onda cete svi reci... bicemo sampioni... Uh bogati.. teško da ćemo svi to reći. Rezultat protiv Malte je u senci idiotizma našeg selektora. Teri Venejbls kaže "mora da Jugoslavija ima najbolji tim na svetu kad u njemu nema mesta za Sašu Ćurčića. Šteta što Ćurčić ne može da igra za Englesku reprezentaciju, takav igrač mi treba na EP..". Najbolji libero prvenstva i po svim ocenama najbolji jugoslovenski fudbaler za sezonu 95/96, odstranjeni su iz reprezentacije preko noći. Samo neka se javno oglase, poput Pandurovića.. i biće sve ok. :)
fudbal.1088 kum.djole, -> #1082, dizel
>> On ponekad suvise dribla, ali zato u vecini slucajeva posle fantasticnih >> driblinga sledi odlicna asistencija i najcesce gol! Evo videćemo u nedelju. Pošto će ti Kovačević igrati od početka, videćemo kako će da se snađe u tim "odličnim asistencijama".. a sumnjam da će biti "najčešće gol".
fudbal.1089 kum.djole, -> #1084, vitez.koja
>> Ajde za Ćurčića, ali kako je objasnio Šaulu i Ćirića? Nikako. Nije ih objasnio. Rekao je samo da je straaaašno ljut na pojedine fudbalere. U celoj gunguli najgore je prošao Ćurčić.. Evo i jedne fine zanimljivosti - na pitanje zašto Ćurčić ne može da igra u reprezentaciji, Santrač je odgovorio "A gde mu je tim za koji igra?". ..naravno, aludirajući na ispadanje Boltona iz Premijerne divizije.. Ko prati dešavanja u engleskoj ligi veoma dobro zna da je Šefild na jedvite jade obezbedio opstanak u ligi, ali da tome nisu doprineli Stefanović i Kovačević jer nisu videli loptu mesecima. Ćurčić je do samog kraja bio u ekipi Boltona, ubedljivo najbolji igrač.. vredan ponude od 7 miliona funti od strane Mančestera.. džaba podataka, pojmara radi po svome.
fudbal.1090 mpedja, -> #1039, budim
#$%&*-> Nad, Savo, Nisa, Kovacevic, Stefanovic? Svi! :>>>>>>>
fudbal.1091 mpedja, -> #1051, lexus
#$%&*-> Pa u odgovorima na tvoje poruke ne smem da koristim argumente, posto #$%&*-> ti ne zelis (ili ne mozes) da ih shvatis. Zato koristim malo zlobe, #$%&*-> koja tebi nije strana, jer ti nisi poslao ni jednu jedinu poruku #$%&*-> u kojoj nisi izvredao makar jednog igraca Partizana. Koliko ja znam nije igrao PARTIZAN i Japan Vec Jugoslavija i Japan. Ja u poslednje vreme nisam video nijednu poruku u kojoj je on vredjao igrace partizana. Jeste da je dosta vredjao te debile (tako i treba, cast izuzecima) ali ne vidim kakve to veze ima sa utakmicom na internacionalnom nivou.
fudbal.1092 mpedja, -> #1047, dizel
#$%&*-> Kocic: Nekoliko utakmica nalazi se u odlicnoj formi. Posao je #$%&*-> besprekorno #$%&*-> obavio, mada se mora priznati da i nije imao previse posla. Nije #$%&*-> kriv za #$%&*-> primljeni gol protiv Japana. A ko je kriv. Nisu nam dali gol sa 3m. pa da krivi odbranu nego sa citavih 18m. #$%&*-> Milosevic: Dosta je promenio igru, suvise "vuce" loptu, a to ne #$%&*-> treba ni #$%&*-> njemu ni reprezentaciji. I sto nas je z*jebo za jedan gol! #$%&*-> Sava i Curcic, ukoliko ne zaigraju bolje, uskoro ce grejati klupu!!! Posle ovog za Savu i jeste klupa!
fudbal.1093 dizel, -> #1050, lexus
> => I debilu je jasno, ali Savi nije... :> Mislim da je i > debilima => jasno da Savo uzima mesto Drobnjaku... > > Savo i Darko zauzimaju mesto Drobnjaku :) U timu nema Drobnjaka ni u mecu protiv Malte... Evo spiska reprezentativaca koje je selektor (kreten) odredio za sledeci mec: Golmani: Sredina terena: Kocic (Vojvodina) Stojkovic (Nagoja) Milojevic (Crvena Zvezda) Jokanovic (Tenerife) Nadj (Partizan) Odbrana: Brnovic (Espanjol) Mirkovic (Partizan) Jugovic (Juventus) Djorovic (Crvena Zvezda) Zivkovic (Crvena Zvezda) Napadaci: Saveljic (Parizan) Savicevic (Milan) Djukic (Deportivo) Mijatovic (Valensija) Stefanovic (Sefild) Milosevic (Aston Vila) Mihajlovic (Sampdorija) Kovacevic (Sefild)
fudbal.1094 dizel, -> #1071, madamov
>> Mislim, oce li imati prilike da se izblamiraju jos nekoliko >> puta i da to eventualno utice na smenu Beavisa & Butt-heada > > Mislim da je njihova smena lagano pocela, pogledaj komentar > Dobrivoja Jankovica u danasnjoj Politici, kao i intervju, tj. > izjavu Gorana Pandurovica istom listu. Neko je pokrenuo stvar, > kada ce se zavrsiti ne zna se, ali se izgleda ide u tom pravcu. > Ko je jaci, videcemo... Ali, postavlja se pitanje, koga > postaviti za selektora, tj. ko bi se od nasih trenera i > strucnjaka prihvatio takvog zadatka? > Danas u sporskom zurnalu i Ciric i Curcic ogorceni zbog gresaka selektora Santraca! Ciric: "Otici cu zbog Santraca!" Curcic: "Santrac podnosio ostavku!" Iz intervjua sa Ciricem interesantniji detalji: ------------------------------------------------------------------------------- Ciricevo ogorcenje proizilazi iz cinjenice da je jedini reprezentativac, uz rezervne golmane, Zvonka Milojevica i Predraga Brzakovica, koji na "Kirin kupu" nije odigrao ni minut. - Ono sto Santrac radi sa mnom najbolja je potvrda sta misli o fudbalerima koji igraju u jugoslovenskoj ligi. Ako ja, koga zvanicno smatraju najboljim domacim fudbalerom, nemam mesta medju prvih 20 reprezentativnih igraca, onda je najbolje da idem u inostranstvo i zaradim novac koji mi nude, nego da ostanem i zivim u zabludi kako ce slledeci put biti bolje. Santrac preko mene ponizava jugoslovenski fudbal. "Crno beli genije" uverava da ne zeli da preko novinskih stubaca obuse dres nacionalnog tima: - Savrseno sam svestan da ne mogu da se nadjem u prvoj postavi pored imena kao sto su Stojkovic, Savicevic, Mijatovic... To su igraci potvrdjene svetske klase. Sa njima jos ne mogu da se merim. Oni mogu da dovedu reprezentaciju na sam vrh, ali u tome nece uspeti sve dok Santrac selktira tim. Ciric jos posle kaze kako gnev na selektora proizilazi iz licnog tretmana koji ima u reprezentaciji: - Na zalost, ne mogu ovim putem da kazem kakva sve ponizenja dozivljavam, jer znam da novina to ne trpi. Verujem da bi javnost bila zaprepascena kad bi saznala sta se sve dogadja u reprezentaciji... ------------------------------------------------------------------------------- Izgleda da se Ciric nece naigrati u reprezentaciji dok je Santrac na vrhu. Ovako nesto se dogodilo i prosle godine sa Nebojskom Krupnikovicem... Steta je da ova dvojica fudbalera ne igraju u reprezentaciji, jer su zaista kvalitetni igraci... Ali, selektor je tu da presudi. Naravno, uvek presudi pogresno!!! A sada deo iz intervjua sa Curcicem: ------------------------------------------------------------------------------- ... - Neka Sasa Curcic vise ne bude u krugu kandidata za najdrazi dres, ali, ipak reci cu ono sto moram i sto ce, verujem biti korisno za nas fudbal. Dok Slobodan Santrac bude selektor, jugoslovenskom fudbalu se ne pise nista dobro - uverava Sasa Curcic. - Zbog cega? - Iz jednostavnog razloga sto nas selektor nema potreban autoritet, znanje i opstu kulturu da bi egzistirao na tako znacajnom mestu. ... I sada jako interesantan detalj: - ... Posle poraza od Japana, usao je u svlacionicu i kao poslednji gresnik se zahvalio na saradnji koju smo u proteklih godinu i po dana imali, pri tom je rekao da je on kocnica naseg napretka i bolnih rezultata, pozeleo nam sve najbolje u buducem radu i izasao. Covece, fakticki je podneo ostavku, a onda, odjednom, saopstava ko ce igrati protiv Malte i sa kakvom taktikom cemo im se mi suprotsaviti... - Naravno, bez vas... - Ponavljam. Lagao bih ako kazem da mi nije stalo do plavog dresa. Do sada maltene, samo sto nisam bio golman, eto, toliko sam zeleo da budem medju asovima kakvi su Piksi, Dejo, Juga, Miha i ostali ... ------------------------------------------------------------------------------- Ljudi, ja mislim da ovaj izgubljeni mec sa Japanom moze da se pretvori u veliku pobedu! Ukoliko se ovako nastavi, pada Sani!!!
fudbal.1095 dizel, -> #1058, kum.djole
>>> Mislim da ce uz Jokanovica (i Pantica) biti mnogo >>> losiji na terenu nego u Japanu. Usput, a gde je tu Jugovic? > > bezazlen turnir, sto se strucnom stabu nije dopalo.. U svakom > slucaju, on ce sigurno biti u reprezentaciji, a videcemo ko ce > od njih dvojice poceti utakmicu. Miljanic gura Pantica. > Pantic oseca bolove u preponama, i lekar Atletika mu je rekao da miruje. Zato Pantic nece ni doci u Beograd, a Jugovic ce igrati...
fudbal.1096 dizel, -> #1053, lexus
> > Cisto radi uporedjivanja, Mirkovic i Dorovic, Mirkovic sjajan, > bori se i ima izuzetnu tehniku. Dorovic se bori, ali gde je tu > tehnika??? Nigde, koji ce nam igrac bez tehnike u > reprezentaciji? Mirkovic ima izuzetnu tehniku!!! :)))))))))))))) I on je izuzetan borac i odlican igrac, kao i Djorovic, ali nemoj molim te da lupas! A cak i da je tako, za sta je to potrbna odlicna tehnika fudbalskim bekovima. Treba samo da uvezbaju centarsut i to je sve... Da driblaju ne bi trebalo cak i da su vanserijski dribleri, jer time ugrozavaju svoj gol... Dakle, bitnije je za beka da bude pametan, da ne dopusti da ga protivnicki igrac prodje, da izbaci loptu u aut, kada proceni da je "gusto", da bude dobar u skok igri... > => Stefanovic: Malo je igrao, ali je mnogo pokazao. Bilo je > dovoljno => deset minuta da se vide njegove vrednosti koje > nikada nisu dolazile u > > Ovo je vise nego smesno i jedino sto mogu da radim jeste > samoubistvo... (ili da ukokam sanija) Stefanovic je zaista odlican igrac, a ti vidi sta ces da radis od ove dve stvari koje si naveo... :>>> > => Savicevic: Kao i Stojkovic, pravi vodja tima. U oba meca > pokazao => koliko voli da igra za reprezentaciju. > > :)))))))))))))))))))) > Obozava da igra za reprezentaciju, covek dolazi na driblerski > trening, ili nesto slicno... Dejo protiv deset zutih ;))) Dej je jedan od najboljih igraca sveta, svidelo se to tebi ili ne, a u nasoj reprezentaciji sigurno najbolji! Da li se secas ko je centrirao kod naseg jedinog (ponistenog) gola?
fudbal.1097 lexus, -> #1091, mpedja
=> Ja u poslednje vreme nisam video nijednu poruku u kojoj je on => vredjao igrace partizana. Jeste da je dosta vredjao te debile (tako => i treba, Loše sam se izrazio. Pravilno je "Vređa i bivše i sadašnje igrače Partizana." Ili "Vređa sve reprezentativce koji su igrali za Partizan." Jel ti sad malo jasnije?
fudbal.1098 lexus, -> #1089, kum.djole
=> Rekao je samo da je straaaašno ljut na pojedine fudbalere. => U celoj gunguli najgore je prošao Ćurčić.. Ma trebao bi Ćurčić da ga ispljuje! Pa onda Šaula i Ćira. Pa onda Savo. A i Krupniković i Drobnjak.
fudbal.1099 lexus, -> #1094, dizel
=> Ljudi, ja mislim da ovaj izgubljeni mec sa Japanom moze da se => pretvori u veliku pobedu! Ukoliko se ovako nastavi, pada Sani!!! Ma Sani je samo pion ispred Miljanića! Ali, ako Sani ode, možda i bude nešto...
fudbal.1100 mango, -> #1054, nenad
>> Da li imamo cemu da se nadamo? > > Da parafraziram - "Vi koji volite i pratite Jugoslovenski fubal, > ostavite svaku nadu kada ulazite na stadion..." Pa zimedju naseg reprezentativnog fudbala i pakla nema nekih razlika;(
fudbal.1101 mango, -> #1057, nenad
> Milojevic - slazem se, s tim sto bi drugi golman bio Pandurovic > Dorovic - nikako on, ja bih tu Djukica > Mihajlovic - ok > Mirkovic - ok > Komljenovic - ok > Nad - ja bih Djanija, eto ti brzine;) > Pantic - ok > Jugovic - ok > Milosevic - ovde bih Drobnjaka > Stojkovic - ok > Mijatovic - ok Komentare sam pisao iza imena.
fudbal.1102 mango, -> #1059, kum.djole
>>> Ne bi bilo fer uz ovaj spisak ne pomenuti i Radinovica, coveka >>> koji je odlicno odigrao celu tu sezonu i zbog povrede nije igrao >>> finale. > > Sto je tada i prokomentarisao posle utakmice: > "Onako, u SEBE sam tuzan sto nisam igrao u ovo finale..".. ;) Da nije iz Nis? ;)
fudbal.1103 basrak, -> #1066, kum.djole
> Nadam se da će njegov primer > ubrzo slediti i ovi igrači koji su 'izbačeni' iz reprezentacije > (po novim izveštajima to su Ćurčić, Šaula i - zamislite, > Ćirić).. Evo, već u današnjem "Žurnalu" Ćirić i Ćurčić sa vrlo sličnim rečima o Santraču. Nego, Ljupko zasad nema angažman ;) Mislim da bi on u ovom trenutku bio najbolji izbor. Ima veliki trofej za Zvezdom, ima autoritet i radio je sa ovom generacijom Savičevića, Mihajlovića... ima znanje i veliko iskustvo.
fudbal.1104 basrak, -> #1089, kum.djole
> Ćurčić je do samog > kraja bio u ekipi Boltona, ubedljivo najbolji igrač.. vredan > ponude od 7 miliona funti od strane Mančestera.. džaba > podataka, pojmara radi po svome. Kaže današnji Žurnal da navijači pišu peticiju - Ćurčić za gradonačelnika Boltona, a engleski selektor mu je nudio državljanstvo i igranje za selekciju Engleske. :)
fudbal.1105 kum.djole, -> #1094, dizel
>>> Na zalost, ne mogu ovim putem da kazem kakva sve ponizenja dozivljavam, >>> jer znam da novina to ne trpi. Verujem da bi javnost bila zaprepascena >>> kad bi saznala sta se sve dogadja u reprezentaciji... >>> Covece, fakticki je podneo ostavku, a onda, odjednom, saopstava >>> ko ce igrati protiv Malte i sa kakvom taktikom cemo im se mi Ovo je valjda dovoljno za početak.. sada treba očekivati izjave onih koji ne igraju u reprezentaciji, jer novinari će ih sigurno bockati. Normalno je da većina uputi kritike na Santračev račun, makar zato što ih nije ni isprobao u plavom dresu.. ali opet, moguće je da samo jedan autoritativan igrač koji ima stalno mesto u ekipi, kaže kako nije sve tako kako se priča i odvali nešto poput "bolje je da razmišljaju o svojim igrama nego o selektoru".. uglavnom, može da krene naopako kod ovih zvezdica, ali - ne mora da znači.. jer, može i njima da se smuči ako ih skot bude postavljao na mesta na kojima mogu biti izviždani.. ;) O eventualnoj odbrani Santrača od strane drvenih advokata iz FSJ ne treba ni razmišljati - niko nije toliko blesav da postane žrtveno jagnje, jer svi gledaju sebe i dok maste brkove nije im bitno ko je selektor.. Miljanić je svoje izduvao i valjda je i njemu jasno da nema posla sa slepcima, pa će ga verovatno posle izvesnog vremena, ili nekog žestokog neuspeha, smeniti i reći "mi moramo da radimo onako kako radi ceo fudbalski svet.." tralala.. >> Ljudi, ja mislim da ovaj izgubljeni mec sa Japanom moze da se pretvori >> u veliku pobedu! Ukoliko se ovako nastavi, pada Sani!!! Dobro, i sad kad bolje razmislim, šta kad padne Santrač ? Stefan je lepo primetio ko nam dolazi za šefa.. a ne znam stvarno koji je od njih dvojice veći jadnik.. :( Evo, reći ću vam šta je Živadinović radio mladoj reprezentaciji u meču protiv selekcije Beograda (4:1).. Sve mi je ispričao naš golman, nedavno intervjuisani Dejan Pešić. Pre utakmice podelio zaduženja. Tražio da svako ponovi svoje zaduženje. Za vreme utakmice psovao igrače. U svlačionicu ušao na poluvremenu i nastavio sa psovkama najrazličitijeg 'kalibra'. Nije bilo igrača kome nije opsovao majku ili ga maksimalno izvređao pred saigračima. Jednog od reprezentativaca cimao za dres i bacakao po svlačionici, neprestano ga vređajući. Igrači ne smeju da pisnu, ćute i trpe. Pa ako dođe taj moron, živ neće izaći iz svlačionice. ;)
fudbal.1106 stefan, -> #1094, dizel
> Ljudi, ja mislim da ovaj izgubljeni mec sa Japanom moze da se pretvori u > veliku pobedu! Ukoliko se ovako nastavi, pada Sani!!! Ja sam nekako skeptičan prema tome. Ako pretpostavimo da je tačna tvrdnja da se Santrač u svlačionici praktično oprostio od reprezentacije ovo može da znači dve stvari. Prva mogućnost je da Santrač zaista odlazi a da mu je ova utakmica oproštajna. Pobedićemo mi Maltu sa manje ili više muke ma ko da bude selektor. Druga mogućnost je da Sani ostaje i da će mu eventualna (čak ne i preterano ubedljiva) pobeda protiv Malte doći kao dobar argument da može da kaže: eto, sad sam raščistio malo reprezentaciju, počinjemo da imamo prepoznatljivu igru, bla, bla, truć, truć..znate već kako to ide ;) E onda smo obrali bostan, i nikakve izjave onih koji su izbačeni iz time po novinama nam neće pomoći. Eventulano bi se nešto moglo desiti kada bi neko od onih "neprikosnovenih" i sa zaista čvrstim statusom u reprezentaciji (dakle, Stojković, Mijatović, Savićević) digao glas. A sve i da Santrač ode niz vodu veliko je pitanje ko bi ga zamenio. Ako se tu pojavi neko tipa Živadinovića...skandiraćemo mi "Sani, vrati se, sve ti je oprošteno" ;) Neko poznato ime iz inostranstva mislim da nema šanse da dođe. I na kraju, postoji mogućnost da se desi ono što se desilo kada je Osim bio trener Partizana ;) E to bi bio šok za neke u ovoj konferenciji ;)
fudbal.1107 kum.djole, -> #1105, kum.djole
>> Miljanić je svoje izduvao i valjda je i njemu jasno da >> nema posla sa slepcima, pa će ga verovatno posle izvesnog vremena, >> ili nekog žestokog neuspeha, smeniti i reći "mi moramo da radimo >> onako kako radi ceo fudbalski svet.." tralala.. Uh, da ne bude zabune, jer rečenica je malo nejasna - mislio sam da će Miljanić, uz takve ili slične reči, smeniti Santrača, kao da ga nije on postavio. Ispašće da se ovaj u međuvremenu, straaašno promenio. ;)
fudbal.1108 kum.djole, -> #1106, stefan
>> Neko poznato ime iz inostranstva mislim da nema šanse da dođe. Ako je Vladica Popović poznato ime, a ja mislim da jeste, onda je on sigurno i najveći favorit za sledećeg selektora. Naravno, zamislite samo ko bi se tu još našao - Šekularac na primer, od domaćih Ljupko..:) Sva trojica su trofejni treneri i u svakom slučaju, bolje je da tim vodi neko od njih nego ovi debili.. >> I na kraju, postoji mogućnost da se desi ono što se desilo kada je Osim >> bio trener Partizana ;) E to bi bio šok za neke u ovoj konferenciji ;) Stvarno. ;) Ali, ako ćemo iskreno, nema teorije ;) da 'taj' bude solo trener, to ne bi prošlo ni pod razno jer bi i Zvezda i Vojvodina raspalile po FSJ i preduzele 'odgovarajuće mere'.. mada, ko zna - možda je najbolja ideja da imamo stručni štab od tri trenera, dvojica šefova Zvezde i Partizana i jedan trener koji dobro poznaje i igrače koji igraju u inostranstvu. Po takvom sistemu, za tu poziciju najveće šanse imaju pomenuta trojica na početku poruke. U trenucima kada se borimo za povratak u svetsku elitu, potrebne su nam sve stručne snage. Ne znam samo kako glavonje u savezu nisu prve otkrile rupu na saksiji. ;) Btw, da li ste čuli za novo pravilo UEFE da svaka liga u Evropi mora da ima minimum 18 klubova (dakle jedinstvena liga, najmanje 18)..? Nezvanično, to bi trebalo da važi od sledeće godine..
fudbal.1109 kum.djole, -> #1104, basrak
>> Nego, Ljupko zasad nema angažman ;) Mislim da bi on u ovom trenutku bio >> najbolji izbor. Ima veliki trofej za Zvezdom, ima autoritet i radio je sa >> ovom generacijom Savičevića, Mihajlovića... ima znanje i veliko iskustvo. Pa.. jeste Ljupko odličan trener, ali opet.. teško da će moći _sada_ da bude u konkurenciji, jer je po mnogim ocenama loše vodio Zvezdu (zbog čega je i otišao). Ako bi se eventualno našao u stručnom štabu uz neko zvučnije selektorsko ime, bio bi to pun pogodak.
fudbal.1110 stefan, -> #1103, basrak
> Evo, već u današnjem "Žurnalu" Ćirić i Ćurčić sa vrlo sličnim rečima o > Santraču. Ćurčić je upravo sve to ponovio i na TVu, u Indirektu. Pre toga je bio i Santrač, i naravno nešto muljao po običaju pokušavajući da se opravda na razne načine.
fudbal.1111 stefan, -> #1110, stefan
> Ćurčić je upravo sve to ponovio i na TVu, u Indirektu. Pre toga je bio i Emisija se u stvari zove "Plavi, plavi" :)
fudbal.1112 kum.djole,
Kirin kup: Japan - Meksiko 3:2 posle 0:2 za Meksiko. Turneja Nemačke po Britaniji: Severna Irska - Nemačka 1:1. Valja napomenuti da su u prvih pola časa igre Nemci promašili čitav gol iz dva dosuđena jedanaesterca (Klinsman i Meler). Pre par dana Španija je savladala Škotsku rezultatom 2:1.
fudbal.1113 nenad, -> #1071, madamov
> postavlja se pitanje, koga postaviti za selektora, tj. ko bi se od naših > trenera i stručnjaka prihvatio takvog zadatka? Bora Milutinović, Ljupko Petrović, Vladica Popović..?
fudbal.1114 nenad, -> #1082, dizel
> Igrao bi bez Savicevica? Naravno, a šta bi o meni i mom timu mislili huligani sa tribina koji ni ne dolaze zbog fudbala na utakmicu me ne bi ni malo zanimalo. > On ponekad suvise dribla, ali zato u vecini slucajeva posle fantasticnih > driblinga sledi odlicna asistencija i najcesce gol! Gledam ja Savićevića već 10 godina i vrlo dobro znam šta "najčešće" i u "većini slučajeva" bude rezultat njegovih "fantastičnih driblinga"...
fudbal.1115 schef, -> #1106, stefan
­=- da mu je ova utakmica oproštajna. Pobedićemo mi Maltu sa ­=- manje ili više muke ma ko da bude selektor. Druga mogućnost ­=- je da Sani ostaje i da će mu eventualna (čak ne i preterano ­=- ubedljiva) pobeda protiv Malte doći kao dobar argument da ­=- može da kaže: eto, sad sam raščistio malo Evo izvoda iz današnjeg žurnala, tekst nosi naslov 'Santrač gluv na komentare': ... Ž: Veliki broj igrača oduvek je stvarao probleme trenerima? S: Želeo sam da određenom broju fudbalera, pozivajući ih na pripreme državnog tima, pokažem da na njih računam u bliskoj budućnosti, ali izgleda da to nije bilo dobro. ... Ž: Kako igra Malta? S: Fudbaleri su tehnički potkovani, ali ne trče kao Farani. Jaki su u duelima, ali na taktičkom planu su neuporedivo ispod nas. Ž: Oni su u poslednje vreme zabeležili nekoliko zaista senzacionalnih rezultata? S: Fudbal u toj zemlji je veoma napredovao. Nisu oni više 'topovska hrana'. Ne gube više katastrofalnim rezultatima. Protiv Češke igrali su nerešeno (!), a sjajni tim Holandije je u La Valeti tek u 87. minutu obezbedio pobedu i vizu za kvalifikacije (Ne piše nam se dobro - prim. Srleř) za Englesku. ... Heh, ako su se Holanđani pomučili sa njima, a Česi igrali nerešeno, šta onda naši 'Japanci' da očekuju? ;) A uz to, Maltu vodi Milorad Kosanović (bivši trener Vojvodine) tako da on odlično poznaje naš fudbal... Uh, naj*basmo... ;))) Srleř
fudbal.1116 schef,
A javili su se i prvi Sanijevi advokati, tekst (takođe u Žurnalu) nosi naslov 'Važno je napadati', potpisnik je Radisav Gvozdenović (ko je taj?): ... Nedavno je i Zvonko Milojević, golman Crvene zvezde napao Slobodana Santrača što nije stao na gol protiv Rumunije, pa je kasnije došao da se izvinjava. (Ovo sad što ide otkucano je masnim slovima - prim. Srleř) Prekjuče, dan uoči neslavnog povratka 'plavih' u Beograd iz Japana, oglasio se i drugi čuvar mreže - golman francuskog Rena Goran Pandurović. Održao je konferenciju za novinare na kojoj je izvređao selektora jer je: "demagog, da više voli domaće golmane, da njega niko nije gurao u reprezentaciju, da oko nacionalnog tima Jugoslavije ima mnogo nepoštenih stvari i da njega, dok je Santrač selektor, ne interesuje dres državnog tima." (Ovaj deo što sledi je najubitačniji - prim. Srleř) Reče to slavni (!) Pandur i ostade živ, a mogao bi i sam da 'vrati film' sa nekih utakmica u reprezentaciji i priseti se kakve je golove primao protiv Brazila i Argentine. (E ako je ovo bilo presudno, onda mislim stvaaaarno... - prim. Srleř) Možda ne treba ni pomenuti izjavu jednog od čelnika Partizana kad je Pandur, kako su ga iz milošte zvali navijači 'crno-belih', otišao u inostranstvo a 'parni valjak' pregazio Zvezdu na 'Marakani'. (Uz svu moju subjektivnost ka Partizanu ja NE MOGU da se setim kada je to Partizan PREGAZIO zvezdu na Marakani od kada je Pandur otišao - prim Srleř) Ipak, po sećanju, na TV je taj funkcioner kazao (opet masna slova): "Evo, dočekasmo i taj dan pobede jer nam na golu nije stajao Pandurović." (pa ovo je da umreš... - prim. Srleř) ... Pa ovo je stvarno smešno i žalosno... Zna li iko ko je taj funkcioner Partizana, i da li se uopšte to stvarno desilo? A one optužbe na Pandurov račun za golove koje je primio protiv Argentine i Brazila? Pa to je blago rečeno smešno, da je zbog toga, Pandur bi izleteo iz reprezentacije odmah posle te dve utakmice. Ako se već primenjuje taj aršin, zašto onda ne izbaci iz reprezentacije Savićevića i Mijatovića, ta oni nisu gol dali (ako se ne varam) za reprezentaciju otkada su nam skinuli sankcije! Mislim, ovo je više nego smešno da postaje žalosno... Srleř
fudbal.1117 junior, -> #1083, vitez.koja
> 1. Mihajlović > 2. Savićević > 3. Stojković > 4. Mijatović > 5. Binić > 6. Kovačević > 7. Kocić > 8. Pandurović > 9. Jokanović > 10. Đorović > 11. Milojević ;) Trebalo bi probati :)
fudbal.1118 dizel, -> #1099, lexus
> Ma trebao bi Curcic da ga ispljuje! > Pa onda Saula i Cira. Pa onda Savo. > A i Krupnikovic i Drobnjak. Poceli su!!! Ali, posle onoga sto se dogodilo u svlacionici Santrac se nije povukao. To znaci da ima dobra ledja, nekoga ko ga gura... Bice tesko skinuti ga, mada je sigurno da imamo mnogo bolje trenere, a i selektore... Santrac je bio dobar strelac, ali sigurno nije dobar trener!
fudbal.1119 dizel, -> #1098, lexus
> Lose sam se izrazio. > Pravilno je "Vreda i bivse i sadasnje igrace Partizana." > Ili "Vreda sve reprezentativce koji su igrali za Partizan." Ja sam samo realan :>>>>> Sta da radis kad je tako...? Salim se, nemam nista protiv Mijatovica, Jokanovica, Cirica, cak i Brnovica, koga vi grobari ne volite... Ali, zna se ko je prvak sveta!!!
fudbal.1120 dizel, -> #1106, stefan
>> Ljudi, ja mislim da ovaj izgubljeni mec sa Japanom moze da se >> pretvori u veliku pobedu! Ukoliko se ovako nastavi, pada > Sani!!! > > je pitanje ko bi ga zamenio. Ako se tu pojavi neko tipa > Zivadinovica...skandiracemo mi "Sani, vrati se, sve ti je Bilo bi najbolje da selektor postane Ljupko Petrovic. Mislim da je on ubedljivo najbolji nas trener, ne samo kod nas, nego i u svetu (od nasih ljudi!). Osvojio je sa Vojvodinom prvenstvo Jugoslavije (sto se Vojvodini nece ponoviti u sledecem veku...), zatim kup Sampiona sa Zvezdom... U Evropi se nije proslavio, ali nije imao ni pravu priliku. Mislim da bi se jako dobro snasao u reprezentaciji, narocito zato sto je vecinu nasih zvezda vodio do trijumfa u Bariju (Savicevic, Jugovic, Mihajlovic, a i novije Zvezdine igrace Djorovic, Stefanovic, Kovacevic...).
fudbal.1121 dizel, -> #1114, nenad
>> On ponekad suvise dribla, ali zato u vecini slucajeva posle >> fantasticnih driblinga sledi odlicna asistencija i najcesce > gol! > > Gledam ja Savicevica vec 10 godina i vrlo dobro znam sta > "najcesce" i u "vecini slucajeva" bude rezultat njegovih > "fantasticnih driblinga"... Epa, onda se sigurno secas utakmica protiv Milana, kada je redovno ispaljivao po 2-3 igraca Milana, Kelna, kada je postigao 3 gola ( 1 mu je ponisten zbog pasivnog off-side-a), Dinamo(d), sjajan gol i strasni driblinzi, Bajerna(M), i njegova fantasticna partija u oba meca (gol u prvom mecu i nekoliko sjajnih lopti koje nazalost nasi momci nisu iskoristili ni u Minhenu ni u Beogradu), Mancestera, u superkupu, kada smo porazeni, ali bili duplo bolji, kada je Pancev promasio 6 stopostotnih prilika(koje mu je namestio Savicevic)... Zatim tu je utakmica sa ekipom Kolo-Kolo, kada je vanserijskom asistencijom kod prvog gola obezbedio Zvezdi pobedu,... A sto se tice igara u Milanu, mislim da je najllepsi njegov potez gol protiv Barselone (treci gol, lob golmana...), a imao je jos puno odlicnih partija u prvenstvu...
fudbal.1122 dizel, -> #1101, mango
>> Milojevic - slazem se, s tim sto bi drugi golman bio Pandurovic >> Dorovic - nikako on, ja bih tu Djukica >> Mihajlovic - ok >> Mirkovic - ok >> Komljenovic - ok >> Nad - ja bih Djanija, eto ti brzine;) >> Pantic - ok >> Jugovic - ok >> Milosevic - ovde bih Drobnjaka >> Stojkovic - ok >> Mijatovic - ok > 1. Milojevic 2. Mirkovic 3. Djorovic 4. Jugovic 5. Djukic 6. Komljenovic 7. Mijatovic 8. Savicevic 9. Drobnjak 10. Stojkovic 11. Mihajlovic rezerve: Pandurovic Zivkovic Nadj Curcic Pantic Kovacevic Milosevic
fudbal.1124 mileusna, -> #1121, dizel
>> A sto se tice igara u Milanu, mislim da je najllepsi njegov potez >> gol protiv Barselone (treci gol, lob golmana...), a imao je jos >> puno odlicnih partija u prvenstvu... Pa kad mu se ćefne, onda ga odigra ljudski, ali mu se slabo 'ćefuje'. U reprezentaciji jednostavno nema selektora koji bi bio autoritet i koji bi mogao da utiče na njegovu igru tako da može da solira koliko voli kao i svi ostali igrači, što je normalno loše po tim kao što se i da zaključiti po rezultatima. ;)
fudbal.1125 mileusna, -> #1115, schef
>> S: Fudbaleri su tehnički potkovani, ali ne trče kao Farani. Jaki su >> u duelima, ali na taktičkom planu su neuporedivo ispod nas. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ E kad on ovo kaže... :))
fudbal.1126 mango, -> #1122, dizel
> rezerve: > Pandurovic - ok > Zivkovic - zar stvarno mislis da igrac koji je stavljen u reprezentaciju zbog par dobrih igara treba da zauzima mesto Ciricu koji je proglasen za najboljeg igraca Juge 95\96?! > Nadj - ok > Curcic - e vidis, tu nastaju nesporazumi; jedan od najbolje ocenjenih igraca u engleskom prvenstvu je na klupi, a u igri igrac osporivih kvaliteta?! (ne slazemo se svi da je dobar,sto se za Curcica ne bi moglo reci) > Pantic - ok > Kovacevic - zar bi ti stavio 2 centarfora na klupu (i jednog u igru?!) > Milosevic - ok Opet, moji su komentari iza imena igraca:) Ako nista druga, bar si priznao da bi Pandur trebalo da bude 2. golman reprezentacije i izostavio si Stefanovica:) Napredujemo;)
fudbal.1127 dizel, -> #1126, mango
>> rezerve: >> Pandurovic - ok >> Zivkovic - zar stvarno mislis da igrac koji je stavljen u > reprezentaciju zbog par dobrih igara treba da zauzima mesto Mislim da je Ciric mnogo bolji fudbaler od Zivkovica, ali on ima nesrecu da na svakom mestu na kom bi on mogao da igra, igra neki vanserijski igrac (Piksi, Savicevic, Mijatovic...). A Ciric bas ne moze da igra beka, za razliku od Zivkovica. Moras se sloziti da je ofanzivni, brzi bek, jako bitan u ovo vreme modernog(kontra-napad) fudbala! > Ciricu koji je proglasen za najboljeg igraca Juge 95\96?! >> Nadj - ok >> Curcic - e vidis, tu nastaju nesporazumi; jedan od najbolje > ocenjenih igraca u engleskom prvenstvu je na klupi, a u igri > igrac osporivih kvaliteta?! (ne slazemo se svi da je dobar,sto > se za Curcica ne bi moglo reci) Po meni je Nadj mnogo bolji za reprezentaciju. Nadj trci kao lud, ima dobar sut, bori se... A driblera kao sto je Curcic (tj. boljih) imamo na pretek. Inace to sto ima visoke ocene u engleskom sampionatu, za mene vrlo malo znaci, jer smatram da Englezi nemaju dobar fudbal... >> Pantic - ok >> Kovacevic - zar bi ti stavio 2 centarfora na klupu (i jednog > u igru?!) Milosevic i nije klasicni centarfor. On bi pre mogao da igra neko krilo... Ali, ja nisam mislio one rezerve da sede na klupi, vec su to igraci koji mogu da konkurisu za reprezentativni dres... >> Milosevic - ok > > Opet, moji su komentari iza imena igraca:) > Ako nista druga, bar si priznao da bi Pandur trebalo da bude 2. > golman reprezentacije i izostavio si Stefanovica:) Normalno da bi Pandur trebalo da bude drugi golman. Nece valjda da nam brani onaj ludi Kocic (sa ruznim kacketom). Stefanovica sam izostavio greskom... :)))
fudbal.1128 kum.djole, -> #1122, dizel
>> 6. Komljenovic Komljenović na prednjeg štopera, pa 'ajte molim vas.. >> Pandurovic >> Zivkovic >> Nadj >> Curcic >> Pantic >> Kovacevic >> Milosevic A gde je odbrana ?
fudbal.1129 kum.djole, -> #1120, dizel
>> U Evropi se nije proslavio, ali nije imao ni pravu priliku. Nije ? Hm.. Da vidimo. Od 1991. do 1996. Penjarol, Urugvaj - oteran. Espanjol, Španija - oteran. PAOK, Grčka - slabi rezultati, otišao. Olimpiakos, Grčka - oteran. Crvena zvezda - slabi rezultati, otišao. U odnosu na neke manje zvučne i manje stručne trenere, imao je i više nego dobru priliku da se istakne.. naročito u Espanjolu i Crvenoj zvezdi. Sve u svemu, on zna znanje, ali ne ide mu baš sjajno.
fudbal.1130 kum.djole, -> #1116, schef
>> TV je taj funkcioner kazao (opet masna slova): "Evo, dočekasmo i taj dan >> pobede jer nam na golu nije stajao Pandurović." (pa ovo je da umreš... - Ovo je čista izmišljotina. Novinarska.
fudbal.1131 kum.djole, -> #1121, dizel
>> a imao je jos puno odlicnih partija u prvenstvu... Imao..imao..imao.. sve je _imao_ ali sad ga nema nigde. Baš sam nešto računao - on se u reprezentaciji nije naigrao još od Kipra, 1989. godine.. pa ti računaj koliko je dosad odigrao mečeva, koliko je pauzirao kad je kiša i koliko mu se nije ni dolazilo.
fudbal.1132 basrak, -> #1109, kum.djole
> teško da će moći > _sada_ da bude u konkurenciji, jer je po mnogim ocenama loše > vodio Zvezdu (zbog čega je i otišao). Nije zbog toga otišao. On je lično, nakon prvih godinu dana, hteo u inostranstvo. Takav je bio i dogovor. Imao je finansijski izuzetne ponude sa Dalekog Istoka, ali se njemu tamo nije išlo, kao što mu se ne ide ni sada. Tražio je tim u Evropi, imao neke ponude, ali je na kraju ostao samo na Đajićevo insistiranje koji je trenutno jedini čovek u Zvezdi koji to mesto i zaslužuje i koji tamo treba i da ostane. Zna se da u Crvenoj Zvezdi glavnu reč vodi Arkan. Stvari idu dotle da posle razgovora trenera sa igračima, neposredno pred utakmicu, upada isti, pokaže treneru vrata i održi svoj razgovor sa igračima. Ljupko je imao svoju viziju tima, ali za to Arkan i kompanija nisu hteli ni da čuju. Kao, nije još uvek vreme za takvu Zvezdu... Jedina ideja je bila kako što brže i bolje utopiti nekog igrača i staviti pare u džep. Kako Ljupko nije čovek koji bi tako lako dopustio da bude nečiji pion, Arkan mu je jednog dana prišao i rekao da on njima više "ne odgovara". Zato je i postavljen Pižon sa kojim mogu lako da izađu na kraj. Normalno, odgovornost za neuspehe Zvezde u drugoj godini delom ima i Ljupko, ali je sasvim razumljivo da je nakon svega ovoga, u jednoj takvoj sredini, on samo otaljavao svoj posao. Eto, to je cela priča o Ljupkovom odlasku.
fudbal.1133 mpedja, -> #1116, schef
#$%&*-> subjektivnost ka Partizanu ja NE MOGU da se setim kada je to Partizan #$%&*-> PREGAZIO zvezdu na Marakani od kada je Pandur otisao - prim Srleř) Kada je UOPSTE partizan pregazio Zvezdu!
fudbal.1134 kum.djole, -> #1127, dizel
>> Inace to sto ima visoke ocene u engleskom sampionatu, za mene >> vrlo malo znaci, jer smatram da Englezi nemaju dobar fudbal... I ? Šta sad ? Zato što za tebe i Sanija to ništa ne znači, nema Ćurčića ? ;) Svakome treba pružiti šansu za dokazivanje. Neki su ih imali i previše, nisu oduševili, ali vraga - iznova i iznova oblače plavi dres. Čuj oblače.. Počinju. Veliki borci dragovoljci. ;)
fudbal.1135 kum.djole, -> #1132, basrak
>> Eto, to je cela priča o Ljupkovom odlasku. Dobro, može biti da je Arkan zaista umešao prste i da se Ljupku to nije dopalo.. ali njegovi dosadašnji angažmani u inostranstvu dovoljno govore da u poslednjih nekoliko godina nije imao mnogo uspeha. Doveden je u Zvezdu na 'staru slavu' i nije baš dobro prošao. Svakako, tako kvalitetan trener zaslužuje jednu dobru ekipu i strpljivog gazdu, ali u savremenom/korumpiranom/lovatorskom fudbalu nema mnogo strpljenja i popuštanja.. Šta misliš, kako bi se Antić proveo da je izfubio i Kup i prvenstvo..? Treneri koji gube trofeje i lagano šalju tim u rezultatsku krizu vrlo brzo dobijaju otkaz. Bez obzira na tu 'staru slavu'.. recimo, Valdano, Rehagel, Krojf, Iglesijas..
fudbal.1136 nenad,
Aktivirana je anketa u kojoj možete da prognozitate pobednika na predstojećem šampionatu Evrope, pa da vidimo kakvi su prognozeri Sezamovci. :) Za moderatora smo već videli da nije nikakav. ;)
fudbal.1137 budim, -> #1070, madamov
(:) Što jes', jes', onakav gol Kolumbiji... Da ga nije bilo, ništa od (:) drugog kruga, tj. osmine finala sa Špancima. Da ga nije bilo, verovatno bi neko drugi dao gol, možda i dva... :> poz, budimir
fudbal.1138 budim, -> #1087, kum.djole
(:) Teri Venejbls kaže "mora da Jugoslavija ima najbolji tim na svetu (:) kad u njemu nema mesta za Sašu Ćurčića. Šteta što Ćurčić ne može Moram da kažem, kako, da sam ja selektor, uvek bi našao mesto za Ćurčića. Igrač Partizana u zadnjih nekoliko godina koga sam najviše cenio... (:) Samo neka se javno oglase, poput Pandurovića.. i biće sve ok. :) Pandurović, ne zbog izjave, nije zaslužio dres. Nije ga zaslužio svojom igrom. Nikada mu neću oprostiti onaj šut Branka, kada se bacio jednom rukom za loptom. poz, budimir
fudbal.1139 budim, -> #1076, stefan
(:) Pravo da ti kažem mene plaši i sama pomisao na neka imena koja bi se (:) verovatno prihvatila tog posla. Recimo, neko ko radi u FSJ sa mladom (:) reprezentacijom...užas :) Samo da ne bude Milan Živadinović/Juladžija... :((((((( poz, budimir
fudbal.1140 budim, -> #1055, nenad
(:) Ne bi bilo fer uz ovaj spisak ne pomenuti i Radinovića, čoveka (:) koji je odlično odigrao celu tu sezonu i zbog povrede nije igrao Kako je samo zavukao gol onim Švajcarcima... :> poz, budimir
fudbal.1141 budim, -> #1073, madamov
(:) Svaka čast, treba da se obeleži. Jedan od onih koji su to gledali uživo (:) i popušili tri pakle cigareta za 120 i kusur minuta... Neki su gledali uživo sa barjakom... :) poz, budimir
fudbal.1142 budim, -> #1088, kum.djole
(:) Evo videćemo u nedelju. (:) Pošto će ti Kovačević igrati od početka, videćemo kako će da se snađe (:) u tim "odličnim asistencijama".. a sumnjam da će biti "najčešće gol". Kovačević??????? :((((((((((((((( Kako da se oslobodimo te dvojice (Savo i Darko) i da konačno vidimo Drobnjaka? poz, budimir
fudbal.1143 budim, -> #1066, kum.djole
(:) Svaka mu čast! :) Na čemu?... (:) bivši reprezentativac - iskreno i konkretno izjavio da Santrač (:) ne zaslužuje da bude selektor. Nadam se da će njegov primer ubrzo I terba da je bivši, samo ne treba zbog ove istine da postane budući... Dakle, istina je da je Santrač loš, ali ne zato što ne stavlja Pandura, već zbog drugih stvari... (:) treneri.. To uglavnom tako ide. Da je Pandur ovo rekao pre ove turneje, (:) verovatno bi se rešili skota već posle Malte. Ovako.. potrajaće. Teško da bi Sanni bio skinut samo zbog Pandurove izjave... poz, budimir