SPORT

27 Feb 1996 - 08 Dec 1996

Topics

  1. atletika (44)
  2. fudbal (2992)
  3. kosarka (932)
  4. nba (2000)
  5. rukomet (336)
  6. vaterpolo (63)
  7. odbojka (96)
  8. tenis (32)
  9. skijanje (14)
  10. borilacki (155)
  11. auto-moto (669)
  12. bilijar (91)
  13. sah (42)
  14. rekreacija (60)
  15. prognoza (502)
  16. navijaci (1559)
  17. dogadjanja (71)
  18. razno (280)

Messages - fudbal

fudbal.2190 madamov, -> #2178, stefan
> Nije 9.25 nego 9.15 :) Jel' to beše 10 ili 9 jardi? > Video je i Vladanko Stojaković Dražu Mihajlovića na sletu za 25. maj > iako je većina gledalaca bila sigurna da njega tamo nema ;) Nije za slet već za finale Kupa davnih sedamdesetih (sećam se da sam tu utakmicu gledao u crno-beloj tehnici B)), igrao je Hajduk, ne sećam se protiv koga. Mesto si pogodio, to je igrano na Stadionu JNA.
fudbal.2191 madamov, -> #2182, krimer
> Karton je plave boje i znaci iskljucenje sa pravom zamene. Znaci jaci je od > zutog kartona, i to i nije tako losa stvar. Ni meni ne deluje kao loša stvar. Verovatno postoje i pravila o tome u kojem slučaju on zamenjuje crveni. Mislim da ne sme da se daje kada je reč o faulovima i namernom igranju rukom u šesnaestercu, tu igrači treba da dobijaju crvene kartone. U prvom slučaju stavim pet grubijana u odbranu i još pet na klupi, mogu da ih menjam kako hoću.
fudbal.2192 madamov,
Još malo vesti sa SOCCER-L liste... fudbal
fudbal.2193 stefan, -> #2190, madamov
> Jel' to beše 10 ili 9 jardi? 10. U onim FIFA pravilima se nalazi i kompletna tabela sa uporednim merama u stopama i jardima.
fudbal.2194 madamov,
Rezultati iz Austrije, Danske, Rumunije, rezultati polufinala Intertoto kupa, sa Olimpijade i još neke vesti. fudbal
fudbal.2195 lexus,
Naši timovi su u evropskim takmičenjima postigli sledeće rezultate: Kvalifikacije za Kup UEFA: GAK (Austrija) - Vojvodina 2:0 Partizan - Nacional (Rumunija) 0:0 Kvalifikacije za Kup Kupova: Crvena zvezda - Hearts (Škotska) 0:0 Zanimljivo je da Zvezda još uvek nije postigla gol u Evro-Kupovima... Naravno, misli se na period posle sankcija.
fudbal.2196 madamov,
Nove vesti, rezultati prvenstava, kvalifikacija za evropske kupove itd. fudbal
fudbal.2197 stefan, -> #2195, lexus
> Naši timovi su u evropskim takmičenjima postigli sledeće rezultate: Kako smo krenuli biće dobro ako nas iduće godine puste i u kvalifikacije :(
fudbal.2198 madamov,
U fajlu se nalazi sledeće: Cup Winners Cup prelimary round Futbol news from Bulgaria MFL- The Competition System [T/R] Slovenia Round 1 fudbal
fudbal.2199 madamov,
U ovom izdanju je: A news digest from Daily Socc 1 A news digest from Daily Socc 2 A news digest from Daily Soccer Campeonato Nacional(Fecha 17)(C Cup Winners Cup results (some d More results from Europe (08/10 Olympic Coverage by NBC (US TV) Portugal Premiera Divisao Sched Results from Europe (08/10/96) Results from Europe (08/11/96) [T/R] Austria Round 4 [T/R] Romania Round 2 [T/R] Yugoslavia Round 1 fudbal.zip
fudbal.2200 kum.djole, -> #2183, vitez.koja
>> od jačih reprezentacija pobedili samo Rumuniju i Meksiko, I Urugvaj.
fudbal.2201 dizel, -> #2197, stefan
*> Nasi timovi su u evropskim takmicenjima postigli sledece * rezultate: * * Kako smo krenuli bice dobro ako nas iduce godine puste i u * kvalifikacije :( Ne znam kako su igrali Partizan i Vojvodina (mada sam cuo da su bili dosta losi), moram da kazem da sam prezadovoljan igrom Zvezde protiv Hearts-a. Zvezda je odigrala hrabro, sa puno lepih akcija i puno velikih sansi, ali jednostavno nije imala srece. Vazno je da nismo primili gol, mada kad bolje razmislim, nije bilo ni nacina da primimo gol jer Skoti nisu posteno ni presli centar. Ipak, u Edinburgu, iako se igra pred protivnickim navijacima, ocekujem pobedu Zvezde. Odbrana Hearts-a ce biti bar malo razredjenija, a to ce nadam se biti dovoljno sjajnom Perici Ognjenovicu, ali i ostalim fudbalerima Crvene Zvezde da ostvare prvo pobedu posle ukidanja sankcija u evropskim kupovima i takose plasiraju u prvo kolo Kupa kupova...
fudbal.2202 madamov,
A news digest from Daily Soccer Argentine striker told to get a Brazilians make their mark in F English News - Rioch Sacked German Cup (fwd) Gothenburg thrashed 6-0 MFL- Week 1 More results from Europe (08/11 Nantes signs Argentine Mazzoni Results from Argentina 18/19 [T/R] Belarus Round 16 (complet [T/R] Czech Republic Round 1 [T/R] Estonia, Lithuania, Belar [T/R] Russia, Round 22 (fwd) [T/R] Slovakia Round 2 [T/R] Slovenia Round 2 fudbal.zip
fudbal.2203 madamov,
[Image] HOW DID YOUR TEAM RANK? [Image] First published in August 1993 by FIFA and The Coca-Cola Company, the FIFA/Coca-Cola World Ranking has since provided a monthly status list of all active senior national teams throughout the world. Currently, the ranking includes some 180 teams (191 national associations are affiliated to FIFA). The FIFA/Coca-Cola World Ranking evaluates all matches played by senior national teams, i.e. it covers neither youth nor women's nor any other national representative selections. Thus, the ranking is based upon the results of a. World Cup finals matches b. World Cup preliminary matches c. continental championship final matches d. continental championship preliminary matches e. friendly matches. The initial status of the teams in the FIFA/Coca-Cola World Ranking was based upon the results achieved between 1985 and 1992. The calculation of a team's points from a certain match is based on the following five criteria (for details see Basic Considerations): 1. winning, drawing and losing 2. number of goals 3. home or away match 4. importance of the match (multiplication factor) 5. regional strength (multiplication factor). BASIC CONSIDERATIONS Normally, if a strong team plays repeatedly against obviously weaker teams, the stronger will continually win and the weaker continually lose. The former would stay at the top of the Ranking, the latter at the bottom. But this would not be a true reflection of these teams' real ability or progress. Therefore, it was considered essential to assess the various criteria involved in the pairing of two teams and the outcome of the match between the two teams. FIVE CONSIDERATIONS WERE ADOPTED AS THE MAIN CRITERIA I. WINNING, DRAWING OR LOSING Winning is naturally rewarded more than losing. But simply to award 2 points for a win, 1 for a draw and none for a defeat would not have served the purpose of the FIFA/Coca-Cola World Ranking. A net total of two points is awarded per match. These are divided according to the relative strength of the teams involved in the match. For example, in matches between teams of different strenghts, points could be awarded as in the following table (team A is the strongest, team D is the weakest): A v. D (large difference in teams' strengths): if A wins then A:+1.00 and D:+1.00 if Draw then A:0 and D:+2.00 if D wins then A:-1.00 and D:+3.00 B v. C (little difference in teams' strengths): if B wins then B:+1.90 and C:+0.10 if Draw then B:+0.90 and C:+1.10 if C wins then B:-0.10 and C:+2.10 A1 v. A2 (teams of equal strength): if A1 wins then A1:+2.00 and A2:0 if Draw then A1:+1.00 and A2:+1.00. II. NUMBER OF GOALS Just as points are divided according to the difference in strength of the two teams involved, so the number of goals scored and the goal difference is also taken into account. A goal scored by a weak team against a stronger team is rewarded more than a goal by a strong team against a weak one. However, goals are not evaluated to the point where a large number of goals is rewarded by more points than for winning or losing. III. HOME OR AWAY MATCH A bonus of +0.3 points is awarded to the away team, but teams winning a match on neutral ground receive no bonus points. IV. IMPORTANCE OF THE MATCH Bonus considerations were also introduced as a multiplying factor according to the nature of the match: * friendly match x 1.00 * continental championship preliminary match x 1.10 * continental championship finals match x 1.25 * World Cup preliminary match x 1.25 * World Cup finals match x 1.50 V. REGIONAL STRENGTH In order to reflect the respective footballing strengths of the various regions of the world, the FIFA confederations are regularly objectively evaluated. These assessments are determined according to past performances of teams from the respective continents in intercontinental matches and are, for 1995, as follows: * Europe x 1.00 * CONMEBOL x 1.00 * Africa x 0.95 * CONCACAF x 0.95 * Asia x 0.85 * Oceania x 0.85 This criterion is only applied to matches between two teams from the same continent. Matches between teams from different continents, and also World Cup finals matches, are given the regional strength factor 1.00. The assessments are mathematically updated on an annual basis. SUMMARY The points recorded in the FIFA/Coca-Cola World Ranking are the sum total of the five criteria mentioned above (a to e). If the sum total for a team (for a given match or in the overall standings) is negative, then this negative points total is recorded as 0.00. FURTHER EVALUATION CRITERIA For complete objectivity, two other vital criteria must also be applied when calculating the overall ranking over a given period of time: 1. the number of matches in that period, 2. the evaluation of past matches before that period NUMBER OF MATCHES A special key has been formulated to evaluate the results achieved in the ranking period. This is based upon a combination of - the total of the best eight results in the period - the total of the results of all matches in the period. Thus, in the case of a team playing 12 matches in the ranking period, the calculation is as follows: * The best eight of the 12 results are identified * The total score for these eight matches is calculated (X). * The total score for all 12 matches is calculated * This total is divided by 12 and multiplied by eight (Y). * The total for the eight best results is added to the eight "average" results (X+Y) * This total (X+Y) is divided by two for the final score. In the case of teams which play fewer than eight matches in the period, only the actual results of the matches played are evaluated. PAST RESULTS To ensure that the FIFA/Coca-Cola World Ranking always reflects the current status, FIFA evaluates primarily matches played in the 12 months prior to the date on which it is issued. Performance over the previous years is also taken into account, however. Basically, the score obtained from the current 12 months is added to that of the immediately foregoing five years with each previous year being devalued continually. Thus, at the end of a given year, the calculation is based upon the following components: Last 12 months (e.g. 1995) : 6/6 value + previous year (1994) : 5/6 value + previous year (1993) : 4/6 value + previous year (1992) : 3/6 value + previous year (1991) : 2/6 value + previous year (1990) : 1/6 value In this way, all older results are gradually eliminated from the calculation. Newly emerging associations are evaluated on the value of the results achieved so far. AWARDS The team topping the final ranking list of the year is designated TOP TEAM OF THE YEAR. The designation BEST MOVER OF THE YEAR is awarded by multiplying of points attained at the end of a given year (e.g. 1995) by the net number of points gained since the end of the previous year (in this case 1994). ---------------------------------------------------------------------------- [Image] FIFA Home Page | FIFA Competitions[Image] Copyright ę 1995 FÄdÄration Internationale de Football Association. All rights reserved. Copyright ę 1995 En-Linea, Inc. All rights reserved.
fudbal.2204 budim, -> #2201, dizel
(:) sansi, ali jednostavno nije imala srece. Vazno je da nismo primili (:) gol, mada kad bolje razmislim, nije bilo ni nacina da primimo gol (:) jer Skoti nisu posteno ni presli centar. Ipak, u Edinburgu, iako (:) se igra pred Škoti su u Beogradu odigrali utakmicu sa 10 bekova. Ja onakav bunker u životu nisam video. Čak ni u staroj igrici Commando, na commodoru... :) Zvezda nije imala sreće, to je tačno, ali onakav sebičluk dugo nisam video. Može Perica da bude sto puta najbolji fudbaler, ali ipak mora da doda loptu kada je neko u boljoj šansi od njega. Pre vremena su napravili Zvezdu od deteta, baš zato mislim da će Dejan Stanković biti bolji fudbaler kasnije od njega. poz, budimir
fudbal.2205 nikola.s, -> #2185, zkrstic
> Jelte' jel' BSK Batajnica - Mladi Partizan registrovano ili ce > biti usvojena zalba sto su batajnicani sutirali loptu s obe > noge ? Registrovano...........:>>>>>>>>> pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2206 nikola.s, -> #2186, stefan
> U fajlu prikacenom uz poruku se nalaze zvanicna fudbalska > pravila FIFE za 1995. godinu. A uskoro cete zahvaljujuci meni moci da procitate malu istoriju fudbala...... Za pocetak evo prvog znacajnog dogadjaja: 1815 - u Iton koledzu (Engleska) su formulisana prva pravila fudbalske igre. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2207 nikola.s, -> #2195, lexus
> Zanimljivo je da Zvezda jos uvek nije postigla gol u > Evro-Kupovima... Naravno, misli se na period posle sankcija. Nije zanimljivo nego nesrecno. Promasiti onoliki broj sansi moze se shvatiti samo kao velika bad luck Zvezde i kao velika sreca Zila Rusea, golmana Hartsa. BTW on je posle utakmice izjavio: "U Olimpiku sam igrao sa Piksijem i mislio da takav igrac vise nigde ne postoji, a u Beogradu sam video tu sedmicu (Ognjenovic) i novog Piksija" pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2208 nikola.s, -> #67, dizel
> poradovali ko deca (setite se mece Milan - C.Zvezda, kad su > nasi poveli 1:0, a u sledecem minutu primili gol, jer nisu > mogli da poveruju da vode...) Gol smo tada primili jer nam je ceo tim, sem Stojanovica i jos dva igraca, lezao na travi negde kod nase klupe.... pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2209 stefan, -> #2206, nikola.s
> A uskoro cete zahvaljujuci meni moci da procitate malu istoriju > fudbala...... Unapred se radujemo tome a i nadamo se da nećeš slati po jedan red istorije u svakoj poruci ;) ps. takođe se nadamo da ćeš se češće javljati pa nećemo često čitati odgovore na poruke stare po 15-ak dana ;) Znam, znam, ovo ti je prvi poslati exec u konferenciju :)
fudbal.2210 lexus, -> #2204, budim
=> mislim da će Dejan Stanković biti bolji fudbaler kasnije od njega. To ja govorim već godinu dana :)
fudbal.2211 nikola.s, -> #2209, stefan
> Unapred se radujemo tome a i nadamo se da neces slati po jedan > red istorije u svakoj poruci ;) :) Necu ne boj se. Slacu po dva..:)) > ps. takode se nadamo da ces se cesce javljati pa necemo cesto > citati odgovore na poruke stare po 15-ak dana ;) Znam, znam, > ovo ti je prvi poslati exec u konferenciju :) Javljam se ja svaki dan, samo jos imam nekih tehnickih problema oko slanja i primanja fajlova. Evo ide History of football: 1848- sve skole u kojima se igrao fudbal su se sakupile na Triniti koledzu i ujednacile pravila po kojima se igralo 1855- osnovan prvi fudbalski klub na svetu Sefild 1856- doneta pravila kluba Sefild na osnovu dogovora iz Kembridza 1863- osnovana FA (1.12.) i usvojila komplet od 14 pravila 1864- Na ovih 14 pravila dodato je jos jedno: igraci su morali da nose narocite fudbalske cipele, tj. kopacke 1865- izmedju 2 stativa postavljena je traka, tj. precka i to na visinu 244 cm 1868- uveden je prvi fudbalski ofsajd. Igrac je u nedozvoljenoj poziciji ako ispred njega i gola nisu bar tri protivnicka igraca i golman. Do tada je koriscen ragbi-ofsajd tj. u nedozvoljenoj poziciji su svi igraci koji su ispred lopte. 1869- uvedeno ispucavanje lopte ispred gola (ono sto smo kao deca zvali bekovska..:) ) i zabranjeno je postizanje golova iz slobodnog udarca 1870- dozvoljena je igra glavom 1871- odrzan prvi FA kup i u pravilima su prvi put pomenuti golmani kojima je dato pravo da koriste ruke. 1872- odredjena je velicina lopte, a u prvom medjudrzavnom susretu sastale su se u Glazgovu Engleska i Skotska 1873- uveden je prvi korner, ali se lopta ubacivala u igru sa 15m od stative 1874- uvedeni kostobrani i slobodni udarci za teze prekrsaje 1875- na stadionu u Sefildu postavljena je prava precka, umesto trake 1877- FA ujednacuje pravila igre 1880- teren je prepolovljen i sa 200X100 jardi (182 X 91,5 m) smanjen na 110 X 53 jarda (100 X 51,5 m) 1881- ograniceno vreme za igru i uvedene su sudije 1882- sudije osnivaju svoje udruzenje i proglasavaju se jedinima koji mogu da menjaju pravila igre 1884- uvedene pomocne sudije 1889- doneta nova odluka o velicini i tezini lopte 1891- Englezi prihvataju predlog Iraca da se uvede kazneni i golmanov prostor, mreze na golovima i jedanaesterac 1897- mec ogranicen na 90 minuta, aodmor je trajao dok se ne zamene strane 1904- u Parizu osnovan FIFA u koju se Englezi nisu uclanili 1905- golmanima zabranjeno istrcavanje prilikom izvodjenja penala 1906- odmor izmedju poluvremena odredjen na 5 minuta 1908- fudbal postaje olimpijski sport 1912- golmani smeju da hvataju loptu rukom samo u kaznenom prostoru 1913- korner se izvodi iz ugla, a zivi zid se odaljava na 9,14 m 1920- igac nije u ofsajdu ako se ubacuje za loptom 1924- gol postignut iz kornera postaje regularan, a svi igraci pri izvodjenju penala izlaze iz kaznenog prostora 1925- menja se pravilo ofsajda: napadac je u ofsajdu ako izmedju njega i gola nisu 2 protivnika 1929- za pogresno izvodjenje auta kaznjava se tako da aut izvodi protivnik a ne slobodnim udarcem. Golmani ne smeju da mrdaju sa linije dok igrac koji izvodi penal ne udari loptu. 1930- FIFA organizuje svetsko prvenstvo na kome englezi ne ucestvuju jer znaju da su najbolji 1931- golman moze da nacini 4 (umesto 2) koraka pri deganziranju 1935- ucinjen pokusaj da mec vode dvojica sudija van terena, ali se od toga brzo odustalo 1938- 17 pravila fudbalske igre dobijaju danasnji oblik 1939- igraci moraju na dresu da nose brojeve 1955- prva nocna utakmica 1976- uvode se zuti i crveni karton 1992- golman ne sme da uhvati rukom loptu koju je saigrac poslao nogom To bi bilo to pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2212 madamov,
A news digest from Daily Soccer Asean Cup Croatian Cup 1/16 final (one-le English Result (Full Time) FC Porto 1996-97 Maradona "Cracks" Under Pressur Premiership fixtures Russian Teams' Colors (fwd) Swe [r/t/f] [R] Russian Cup 1996/97, Round [T/R] Russia, re-scheduled matc [T/R] Russia, Round 22 - Stats [T/R] Russia, Round 23 (fwd) fudbal.zip
fudbal.2213 schef,
Videste li vi mladog Obradovića što je dao 2. gol za Partizan protiv Čukaričkog? Dečka ne znam lično, ali sam za njega čuo mnogo lepog, s' obzirom da je iz komšiluka (Aranđelovac), a i ne verujem da bi se Partizan blamirao da dovodi neke anonimuse iz treće lige ako stvarno nisu dobri. :) Mada, ako se zvezda vucara po Lučanima i Badnjevcu, Aranđelovac je ipak metropola za ova dva sela ;), a ne smemo zaboraviti i da je trenutno najbolji jugoslovenski golman Goran Pandurović poreklom iz Aranđelovca. Inače, imam i jednu lepu vest :) a to je da Goran Pelemiš opet trenira, i postoje izgledi (ovo je vest iz prve ruke) da će otići u zvezdu, najverovatnije u polusezoni. Samo da se vrati u formu, i eto nam novog Darka Kovačevića (pu, pu, pu, samo sam se šalio ;) Srleř
fudbal.2214 kum.djole,
Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ?
fudbal.2215 schef, -> #2214, kum.djole
­=- Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ? Yap. Prešao iz Boltona za 6 milki. Baš me zanima šta će sada Saniboj da kaže. :))) Srleř
fudbal.2216 lexus, -> #2214, kum.djole
=> Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ? Ma onaj glupi Partizanov Čurčić što je bio u Boltonu... ;) Što nikako ne ume da igra beka...
fudbal.2217 dr.s, -> #2211, nikola.s
/* 1924- gol postignut iz kornera postaje regularan, a svi igraci pri /* izvodjenju penala izlaze iz kaznenog prostora Ne mogu da imaginiziram kako i gde su stajali pre ovog zakona o penalu... Da nisu svi bili nacickani oko lopte ili oko onog ko sutira ili...
fudbal.2218 madamov, -> #2214, kum.djole
> Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ? Jeste. Jel' ti to slabo čitaš ove vesti što ostavljam ovde ili imaš problema sa engleskim jezikom? B)
fudbal.2219 budim,
Partizan? :))))))) poz, budimir
fudbal.2220 schef,
Nacional - Partizan 1:0 Pukli smo, a tako nam i treba... Ne znamo ništa ko mladmajmuni (c) moj drug Marko Đunisijević. :) Srleř
fudbal.2221 kum.djole, -> #2218, madamov
>> Jeste. Jel' ti to slabo čitaš ove vesti što ostavljam ovde >> ili imaš problema sa engleskim jezikom? B) Nemam problema sa engleskim, ali slabo skidam tvoje fajlove (što ne znači da je sadržaj loš, naprotiv). Mora da mi je dotični promakao jer nisam bio u Beogradu neko vreme. Hvala na informacijama.
fudbal.2222 kum.djole, -> #2220, schef
>> Nacional - Partizan 1:0 Vojvodina - GAK 1:5 Ovo je bruka i sramota. Prvo kukaju što ih godinama ne puštaju u Evropu, a onda.. Prvu utakmicu sam gledao sve dok onaj KRLJA nije dobio crveni karton, ..a Kovinjalo se ubi od ponavljanja da Rumuni igraju prljavo.. Onda mi je, nekako, preselo. Brže bolje uzeh ponovo današnje i jučerašnje novine da se sit načitam sigurnih izjava PartizanOvaca.. BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par nedelja. Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog Evrope", a izgleda da njegova Evropa doseže samo do Bukurešta. Preko Batajnice.
fudbal.2223 mikeman, -> #2220, schef
<<!>> Nacional - Partizan 1:0 <<!>> Pukli smo, a tako nam i treba... Ne znamo nista ko mladmajmuni (c) moj Tesko ispaljivanje posle tolike buke :(((
fudbal.2224 lexus, -> #2220, schef
=> Nacional - Partizan 1:0 => Pukli smo, a tako nam i treba... Ne znamo ništa ko mladmajmuni (c) => moj drug Marko Đunisijević. :) Onakve pacere nisam video još od zvezdine prošlogodišnje ekipe...
fudbal.2225 schef, -> #2224, lexus
­=- Onakve pacere nisam video još od zvezdine prošlogodišnje ­=- ekipe... Kad smo već kod pacera zanima me kako su ocenjeni Partizanovi igrači u novinama (Žurnal, Politika, Sport). Ako nekog ne mrzi neka napiše pošto nisam stigao da vidim u novinama, a žestoko me interesuje. Naročito !$%& Ćirić. Srleř P.S. Ja bih Ćiriću dao negativnu ocenu kad bi postojala. Kad god je uzeo loptu izgubio ju je u roku od 5 sec.
fudbal.2226 lexus, -> #2225, schef
=> P.S. Ja bih Ćiriću dao negativnu ocenu kad bi postojala. Kad god je => uzeo loptu izgubio ju je u roku od 5 sec. E moj Srle... Nije da branim Ćiru, ali, i Savićević bi gubio loptu za 5 sec kada bi mu svi suigrači stajali pokriveni, a oko njega se nalazila trojica protivničkih igrača.
fudbal.2227 budim, -> #2222, kum.djole
(:) Ovo je bruka i sramota. Slažem se. (:) Prvo kukaju što ih godinama ne puštaju u Evropu, a onda.. I mene zanima do kada će se vaditi na "nepravedne i ničim izazvane...". Moramo jednom priznati i reći kako je naš kvalitet, mislim na našu trenutnu fudbalsku ligu, nikakav. Svaka čast nekolicini igrača koji će uskoro otići, ali ja ne vidim ko će ih u bliskoj budućnosti zameniti? Možda imate neku ideju? (:) Prvu utakmicu sam gledao sve dok onaj KRLJA nije dobio crveni (:) karton, ..a Kovinjalo se ubi od ponavljanja da Rumuni igraju (:) prljavo.. Onda mi je, nekako, preselo. Brže bolje uzeh ponovo (:) današnje i jučerašnje novine da se sit načitam sigurnih izjava (:) PartizanOvaca.. Isto, ali potpuno isto sam ja uradio, samo što sam onu sramotu gledao do kraja. Oni nesposobnjakovići od fudbalera nisu zaslužili navijače koji su ih pratili u Rumuniju... i to onakve navijače... Imali su ambijent kao da igraju kod kuće. Najviše sam se iznervirao čekajući da u igru uđu Svetličić i Tomić, a hristov me je posebno razočarao... Ono centarfor??? :( Daj Bože da onako odigra i u derbiju. Jedina svetla tačka je Saveljić, a Obradović i ćirić me nisu toliko razočarali... (:) BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par (:) nedelja. Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog (:) Evrope", a izgleda da njegova Evropa doseže samo do Bukurešta. (:) Preko Batajnice. Jedino je giovanni (svaka čast), ovde javno govorio kako Tumbu i ne voli... Ja sada tvrdim da on i nije neki naročit trener kada je dozvolio sve ovo u prethodnih pola godine: debakl u kupu (mislim na dve utakmice protiv Zvezde), bsk i nacional... Sramota za Partizan a i za srpski fudbal... Onako Rumuni da nas... poz, budimir
fudbal.2228 junior, -> #2227, budim
> Jedino je giovanni (svaka čast), ovde javno govorio kako Tumbu > i ne voli... A ja? To što sam rekao da liči na rumunskog carinika ili na šofera Laste .. to tebi liči da ga gotivim ? :> Ili si mislio samo na grobare ...
fudbal.2229 junior, -> #2222, kum.djole
> Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog Evrope", Gledaj sa pozitivne strane. Zamisli da je na ovakav Partizan, naleteo pomahnitali Fljamurtari :)) Sad bi na pomolu bila Druga Blamaža Partizana :)
fudbal.2230 ilazarevic,
U fenomenalnoj utakmici, Celtic je do nogu potukao Raith Rovers u drugom kolu Premier Division rezultatom 4:1 na domaćem stadionu. Posle drugog kola, na prvom mestu je Glasgow Rangers sa dve pobede, odnosno šest bodova. Celtic ima 4 boda, ali ne znam koji je.
fudbal.2231 budim, -> #2228, junior
(:) tebi liči da ga gotivim ? :> Ili si mislio samo na grobare ... Samo na njih! :) poz, budimir
fudbal.2232 dizel, -> #2216, lexus
* Ma onaj glupi Partizanov Čurčić što je bio u Boltonu... ;) * Što nikako ne ume da igra beka... Primili se Englezi... Aston Villa se zaprepastila dobrim plasmanom u prošlloj sezoni, pa želi da se sada osigura. Nemaju želju da postanu šampioni pa su se odlučili za Ćurčića... :)))))))
fudbal.2233 dizel, -> #2229, junior
* Gledaj sa pozitivne strane. Zamisli da je na ovakav Partizan, * naleteo pomahnitali Fljamurtari :)) Sad bi na pomolu bila Druga * Blamaza Partizana :) Ne smem ni da mislim ... Smejao bih se godinu dana! :))))))))
fudbal.2234 dizel, -> #2222, kum.djole
* Vojvodina - GAK 1:5 * * Ovo je bruka i sramota. Od Vojvodine i nisam očekivao da prođe u sledeće kolo, ali ovu katastrofu nikako... Ljupko je očigledno jako nezgodan za naše klubove! * BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par * nedelja. Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog * Evrope", a izgleda da njegova Evropa doseže samo do Bukurešta. * Preko Batajnice. Ljudi, pomirite se sa tim. Partizan je ove godine loše prošao u prelaznom roku i nije uspeo da nađe prave zamene (ponajviše fali Mirković!)... Jedini koji zna da igra fudbal je Ćira, ali ne može on sam! Ove godine će Partizanu biti veoma teško da se suprotstavi Zvezdi u borbi za titulu! Umalo da zaboravim nadmenog Čakara, koji je postigao 3 gola u prvenstvenom meču, pa je tako naložen izvodio faulove tako što je gađao avione u blizini stadiona... ! Strašno :)))
fudbal.2235 dizel, -> #2226, lexus
* E moj Srle... Nije da branim Ciru, Ćira je jedini nešto radio, ali nema prave saigrače... * ali, i Savicevic bi gubio * loptu za 5 sec kada bi mu svi suigraci stajali pokriveni, a oko * njega se nalazila trojica protivnickih igraca. E pa u to nisam baš siguran... Seti se utakmica između Zvezde i Milana, kada su Deju stalno pratila po trojica igrača Milana, a on je često izlazio kao pobednik!
fudbal.2236 madamov,
Argentina - Final Standings Croatia, round 1 complete Croatian Soccer League openers More results from Croatian Cup Swe [r/t] Velez Wins Argentine Championsh Weekend results from Europe [T/R] Austria Round 5 [T/R] Croatia, Slovenia [T/R] Romania Round 3 [T/R] Yugoslavia Round 2 fudbal.txt
fudbal.2237 giovanni, -> #2227, budim
Ę? ligu, nikakav. Svaka čast nekolicini igrača koji će uskoro otići, ali ja Ę? ne vidim ko će ih u bliskoj budućnosti zameniti? Možda imate neku ideju? Imam ja. Ali ne ideju ko će da zameni već kako bi trebalo da se organizuje i šta da se uradi da bi naš fudbal ponovo postojao. Ovo što mi trenutno gledamo kod nas nije fudbal, to je ubijanje fudbala a za to nisu samo "nepravedne..." sankcije krive već je tu najveći problem nedostatak kvalitetnih stručnjaka koji će da prate promene u svetskom fudbalu i da ovde primenjuju nove modele igre. Ko je gledao (a većina jeste) utkamice zvezde, Partizana ili Vojvodine u Evropi mogao je da primeti da u našim klubovima nisu toliko loši igrači koliko su tu loši i konzervativni treneri. Da li će neki tim da pobeđuje dosta zavisi od igrača (skoro presudno) ali stil igre zavisi od trenera. A stil igre je ono što mora da se menja kod nas. U stvari to je promena u shvatanju fudbalske igre. Na improvizaciju i par driblinga može da se dobije samo još neka izraelska ekipa ;) a za malo jače klubove je potrebna agresivna igra u odbrani, naravno bez nepotrebnih faulova pred šesnaestercem već se faulom napadi protivnika zaustavljeju na centru, mnogo kretanja bez lopte, igra "iz prve" i izbegavanje napada kroz sredinu igrališta da bi se razvukla odbrana protivnika. Ja ovde nisam ništa novo rekao ali je kod naših klubova primetno da faulove prave samo kad moraju ili kad ne treba uopšte da ih prave i to u zoni šuta kad je to već pola gola, da se igrači sporo kreću (iako ih u našoj ligi ima takvih koji bi mogli da se komotno takmiče na nekom atletskom mitingu u trci na 100m), da se lopta mnogo "davi" itd. Zašto je sve to tako možemo da pretpostavimo. Moja pretpostavka je da su za takvo stanje u igri naših klubova krivi treneri. Igrači su po definiciji glupi i ne mogu oni da promene stil igre sami od sebe iako imaju sve mogućnosti da svoju igru prilagode savremenim i nadasve efikasnim stilovima koji su dominantni u svetu danas. Mora neko da ih uputi na tako nešto, da ih natera da se brže kreću itd, da osete veću odgovornost i da im kaže gde greše i kako da isprave nedostatke u svojoj igri. Za to služi stručni štab a ne za davanje izjava novinarima i slično. Možda se ponavljam ali opet moram da podsetim ma odnos Ivice Osima i Predraga Mijatovića u onoj sezoni kad su bili u Partizanu. Predrag Mijatović, tada već zvezda JU fudbala, idol mnogih navijača ne samo Partizana i jedan od najboljih jugoslovenskih igrača još u vreme SFRJ (pored Savićevića i ostalih mega starova), koji je još pri dolasku u Partizan dobrano napunio svoje džepove konvertibilnom valutom, je špartao po terenu k'o lud, bio je na svakom delu terena uklizavao na polovini protivnika da bi oduzeo loptu, pomagao odbrani svog gola itd. A zašto je to radio? Jer ga je Osim na to naterao, jer je Mijat imao poštovanja prema Osimu i jer je Osim znao toliko o fudbalu da je Mijatović od njega mogao mnogo toga da nauči o fudbalu. Koji je to trener u Jugoslaviji koji ima bar deo takvog "ugleda" kod igrača? Ima ih možda dva-tri. Većina "stručnjaka" zna manje od fudbalera koje trenira. Takvo stanje me podseća na ono što se dešava u hrvatskoj košarci. Imaju dobre, odlične igrače i mlađe i one pred "penzijom" ali nemaju dobre stručnjake. Bez toga mladi talenti stagniraju i ostaju samo talenti. To se dešava i nama u fudbalu iako mi imamo dobre stručnjake ali ne u Jugoslaviji. Oni koji vrede vode velike evropske klubove za velike pare. Oni koji nisu mogli da "se prodaju" u inostranstvu greju trenersku klupu u prvoj a ligi.
fudbal.2238 dizel,
Hearts - C.Zvezda 1:1 (1:0)... Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!! Bravo Zvezdo!!! Strelci: u 44 McPerson za Škote a u 59. za Zvezdu Marinović...
fudbal.2239 kum.djole, -> #2237, giovanni
>> zvezde, Partizana ili Vojvodine u Evropi mogao je da primeti da u našim >> klubovima nisu toliko loši igrači koliko su tu loši i konzervativni >> treneri. Ja bih ipak rekao da su podjednako krivi i podjednako 'glupi' (uslovno rečeno) i jedni i drugi. Ako pogledamo kako igraju pojedine nabeđene zvezdice, koje tek ponekad sinu u nekoj važnijoj, ali ne i najvažnijoj utakmici sezone, dolazimo do zaključka da naši fudbaleri u ovoj zemlji jednostavno ne mogu da stasaju. Pre svega zbog kvaliteta igre, odliva iskusnijih i 'vrednijih' igrača, slabe zastupljenosti fudbala u medijima (sve zapadne, pa i bliže zapadne zemlje od svoje sezone prave spektakularni šou) i očajnog sistema takmičenja koji guši naš fudbal već godinama. Postoje mnoge teorije koje ljudi vole da prezentuju javnosti - kako izlečiti jugoslovenski fudbal, ali nijedna ne može da zaživi, pa ma koliko bila dobra, pored ljudi koji sede na čelnim mestima klubova i saveza. Drugo, i dalje mi ne ide u glavu kako je jedan Ljupko Petrović za tako kratko vreme oformio igru jednog potpuno novog kluba u (za njega) stranoj zemlji i prosto ugazio Vojvodinu. Trener koji je odavde bukvalno oteran, koji nije dobio zasluženo mesto u stručnom štabu reprezentacije (Santrač još uvek sve radi solo i na svoju ruku), čovek iza koga stoje ogromni uspesi sada je na fini način pokazao koliko vredi, u svojoj avliji. Sve ide po sistemu 'evo vam kamen pa nas gađajte njime'. Šteta je što se nismo probili malo dalje da osetimo kako nam naši rođeni fudbaleri pune mreže, poučeni profesionalizmom i vrednim radom. Pogledajmo samo koliko su klubovi zaradili u poslednjih nekoliko godina - neverovatan odliv igrača napunio je njihove kase i nadoknadio gubitak planiranog novca od ulaznica i reklama. Pretpostavljam da veći deo tog novca odlazi i u džepove direktora, predsednika, vlasnika, akcionara, političara.. Ovi koji su sada na vlasti, ne samo dok funkcionišu, već verovatno ni za života neće shvatiti koliko su grešili i koliko greše. Treba samo imati nade da će neko, jednog dana, sve promeniti i rešiti tako da ova generacija koja reprezentuje zemlju pod zastavom i himnom, dobije adekvatne naslednike. >> iako mi imamo dobre stručnjake ali ne u Jugoslaviji. Imamo i u Jugoslaviji, ali veoma malo. Primera radi, sada je neopisivo lakše doći do trenerske diplome nego pre dvadesetak godina. U fudbalu su sada manje-više aktuelni samo ljudi usko povezani sa vlašću ili zvučnijim kriminalcima. Dok prekaljeni treneri preko noći, a čista obraza gube posao zbog nekoliko slabih rezultata, na scenu stupaju nuspojave. Duško Milanović, karikatura sa 'Evrogola'. Fudbalski trener. Pa recimo, trener jednog Jugopetrola, Knežević. Za dve godine on će voditi ekipu u elitnom takmičenju, a po preuzimanju kluba (što mu je prvo iskustvo) nije znao da _zagreje ekipu na treningu_ već je molio iskusnijeg trenera da mu _pokaže kako se to radi_. Otkud njemu trenerska diploma, znaju njegovi pajtosi i pajtosi njegovog preminulog sina. Potom čovek sa velikim A kome danas zaista ništa nije teško da ostvari, jer oko sebe okuplja sve same marionete sa ohoho putera na glavi... ...i da ne nabrajam dalje, jer lista je poduga a živci tanki, uvek smo imali neke crve u fudbalu ali sad ih je baš previše.
fudbal.2240 junior,
Ne znam da li je ko zapazio u madamovim vestima (jel' to samo ja skidam? :) ali izgleda da je konačno Francuzima došlo u glavu ko im treba ... Cantona could regain France place this season PARIS, Aug 13 (Reuter) - Manchester United idol Eric Cantona, the most notable absentee at Euro 96, could yet play for France when they host the World Cup finals in 1998. France coach Aime Jacquet said in an interview published on Tuesday that all French players with clubs abroad had a chance of being picked, particularly this season which he termed a "phase of preparation, trials, transformation." "A choice is never definitive," Jacquet told the sports daily L'Equipe when asked whether he would again consider picking Cantona and Newcastle United winger David Ginola. "I know them, I know how to use them. But for the moment we're working on a continuity basis. If I continue with my task it's not to go in reverse. "But I'm not made of stone, nor an idiot, nor mad. I'm there to build the best possible team... to prepare for the World Cup." Jacquet added that Cantona and Ginola were "precisely, an alternative choice." ...
fudbal.2242 lexus, -> #2238, dizel
=> Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!! prvom :)
fudbal.2243 dselic, -> #249, ilazarevic
> Pitanje je šta je lep fudbal... Meni je ostrvski fudbal najlepši na > svetu, ali znam mnoge ljude kojima se uopšte ne sviđa. Mene nervira to što ostrvljani igraju po sistemu 'šutni loptu napred pa šta bude'. Po mom skromnom mišljenju, najbolji fudbal je upravo onaj Brazilski jer u njemu dolazi do izražaja umeće i veština vladanje loptom, za razliku od snage kod Engleza & co. Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo čistija od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih startova).
fudbal.2244 seki,
Crvena Zvezda ce u prvom kolu Kupa pobednika kupova igrati sa Kajzerslauternom, timom koji ce u novoj sezoni igrati u drugoj ligi.
fudbal.2245 budim, -> #2232, dizel
(:) u prošlloj sezoni, pa želi da se sada osigura. Nemaju želju da (:) postanu šampioni pa su se odlučili za Ćurčića... :))))))) Đani je sjajan igrač i neko ko treba da ima sigurno mesto u reprezentaciji. poz, budimir
fudbal.2246 budim, -> #2234, dizel
(:) on sam! Ove godine će Partizanu biti veoma teško da se suprotstavi (:) Zvezdi u borbi za titulu! Potpisujem, Partizan zaista nema tim... (:) Umalo da zaboravim nadmenog Čakara, koji je postigao 3 gola u (:) prvenstvenom Čakar je veliki Partizanov promašaj... poz, budimir
fudbal.2247 budim, -> #248, obren
(:) Ne vidim zašto bi tu grubost bila imperativ, osim za napaljene (:) dizelaše i skinhedse koji čekaju incidente na terenu da bi se (:) međusobno pobili? Šta fali brazilskom fudbalu? Ne bih ga (:) okarakterisao kao grubog a oni Čisto da znaš, u Brazilu u neredima navijača pogine svake godine u proseku 10 ljudi... poz, budimir
fudbal.2248 giovanni, -> #2244, seki
Ę? Crvena Zvezda ce u prvom kolu Kupa pobednika kupova igrati sa Ę? Kajzerslauternom, timom koji ce u novoj sezoni igrati u drugoj ligi. Pavel Kuka, OLE! :)) Ajde da organizujemo kladionicu: koliko će Pavel dati golova ciganima u dve utakmice.
fudbal.2249 lexus, -> #2243, dselic
=> Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo čistija => od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih startova). U Evropi samo Englezi idu na loptu, svi ostali idu na noge. U Južnoj Americi se igra prljavo, ali ne i krvoločno... Brazilce mrzim zato što su bezobrazni.
fudbal.2250 lexus, -> #2245, budim
=> Đani je sjajan igrač i neko ko treba da ima sigurno mesto u => reprezentaciji. Da, ali ne na poziciji beka, već u sredini terena.
fudbal.2251 lexus, -> #2246, budim
=> Potpisujem, Partizan zaista nema tim... Imamo Ćiru, to je najvažnije ;> Partizanu fali još jedan igrač sredine terena, ja se nadam da će to Tomić uskoro postati, ali sa Tešovićem kao glavnim veznim Partizan je ruina od ekipe...
fudbal.2252 dizel, -> #2242, lexus
* => Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!! * * prvom :) Pa ja sam predvideo da ćemo igrati protiv Kajzerslauterna, pa sam rekao da je Zvezda u drugom kolu... :> Naravno, Zvezda je u prvom kolu kupa kupova i igraće sa nemačkim timom Kaiserslautern! Namački tim je ove sezone postao drugoligap, a i ispao je u prvom kolu nemačkog kupa... Dakle, to nije mnogo jak klub, ali će Zvezdi biti zaista teško protiv njih, jer ne samo da im ostaje samo još Evropa za iskazivanje (igranje u drugoj ligi, ispadanje iz Kupa), već su i Nemci tradicionalno težak protivnik za naše klubove... Uprkos tome, pre 5 godina Zvezda je savladala nemački Bajern! Da li će pobede Zvezde nad nemačkim klubovima postati tradicija, ostaje da se vidi...
fudbal.2253 obren, -> #2247, budim
> Čisto da znaš, u Brazilu u neredima navijača pogine svake godine u > proseku 10 ljudi... ...što ne znači da Brazil igra grub fudbal, priznaćeš. ;) Podsećam, tvrdnja je bila da fudbal treba da bude grub sport inače ga ne bi gledali, sa čim se ja nikako ne slažem.
fudbal.2254 mikeman, -> #2238, dizel
<<!>> Hearts - C.Zvezda 1:1 (1:0)... <<!>> <<!>> Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!! <<!>> Bravo Zvezdo!!! <<!>> Strelci: u 44 McPerson za Skote a u 59. za Zvezdu Marinovic... Eve javlja se jedan grobar :)) cestitam BTW C.ZVEZDA-----KAJZERSLAUTERN 12.9.96 I 26.9.96. ps> Partizan se pro*rao ma*u im j*bem ja njihovu!
fudbal.2255 ilazarevic, -> #2243, dselic
> Mene nervira to što ostrvljani igraju po sistemu 'šutni loptu > napred pa šta bude'. Po mom skromnom mišljenju, najbolji fudbal je > upravo onaj Brazilski jer u njemu dolazi do izražaja umeće i > veština vladanje loptom, za razliku od snage kod Engleza & co. O ovome smo već pričali, najmanje dvaput :) Volim kad se fudbal igra sa dosta kontakta - ne samo da volim da gledam takav fudbal, tako volim i da igram. Što se snage i trčanja tiče... Oba kvaliteta meni nekako ostavljaju utisak o muškosti fudbala. Kad vidim da Talijan ili Brazilac padnu sami od sebe, pa se posle još i ljute, prvo što pomislim je: "E, bre, derpe jedan, igraj taj fudbal!"
fudbal.2256 ilazarevic,
Sve u svemu, utakmica između Zvezde i Heartsa nije bila nikakav doživljaj za oko. Škoti su igrali u svom stilu, ali sa slabom realizacijom. Njihov osnovni hendikep je visina igrača (baš čudno, patuljasti Škoti). Zbog toga nisu ni imali šanse da daju previše golova, jer su Zvezdini odbrambeni igrači bili dovoljno visoki u skoku. Sa druge strane, ne vidim zašto je najveći sin našeg sportskog novinarstva, ozloglašeni Dobrivoje Janković, onoliko preuveličavao u svom članku u "Politici". Zvezda nije igrala ništa bolje od Heartsa. U trčanju zamalo da stignu Škote, ali su teško uspevali da probiju poslednju liniju škotske odbrane. Igrali su nespretno, Perica uzdanica nije se ni video... Slaba igra, bez obzira na kišu i besne Škote koji, kako napisa Dobrivoje, samo što ne polomiše ruke, noge i vratove celoj Zvezdinoj ekipi i stručnom štabu svojom "oštrom igrom". Pobogu, Dobrivoje, cela Evropa igra oštar fudbal - ako ti se ne sviđa, idi u komentatore bridža (bićeš uspešniji)! Žao mi je što nije bilo TV-prenosa. Slušao sam radio-prenos. Naravno, nisam zadovoljan onim smešnim komentarom utakmice. Trebalo je da plate put onoj dvojici sa JU-radija, da vidi RTS šta je prenos ;) Dakle, ne vidim čemu se Zvezda može nadati protiv Kajzerslauterna. Stigli ste do prvog kola, dalje nećete.
fudbal.2257 budim, -> #2243, dselic
(:) Mene nervira to što ostrvljani igraju po sistemu 'šutni loptu (:) napred pa šta bude'. Po mom skromnom mišljenju, najbolji fudbal je Grešiš. Ostrvljani igraju najlepši fudbal, ali sve je to stvar ukusa tako da... Mislim da šutiranje lopte napred nije adekvatan izraz... (:) Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo (:) čistija od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih startova). Najprljaviji fudbal upravo igraju Brazilci i Argentinci. Ja se sećam kada je jedan moj ortak igrao protiv neke njihove kadetske/omladinske selekcije, da se vratio sav modar i ištipan jer su Brazilci koristili svaku priliku kada sudija nije gledao... :( poz, budimir
fudbal.2258 budim, -> #2248, giovanni
(:) Pavel Kuka, OLE! :)) :))) (:) Ajde da organizujemo kladionicu: koliko će Pavel dati golova (:) ciganima u dve utakmice. Đoggani, ajde bolje da organizujemo kladionicu: Kada će Partizan proći pred takmičenje u kupu UEFA... :> poz, budimir
fudbal.2259 budim, -> #249, ilazarevic
(:) Pitanje je šta je lep fudbal... Meni je ostrvski fudbal najlepši (:) na svetu, ali znam mnoge ljude kojima se uopšte ne sviđa. Ostrvski fudbal ruleZ! :) poz, budimir
fudbal.2260 lexus, -> #2258, budim
=> Đoggani, ajde bolje da organizujemo kladionicu: Kada će Partizan => proći pred takmičenje u kupu UEFA... :> I dalje postoji takmičenje: Kada će Zvezda pobediti nekoga u Evro kupovima.
fudbal.2263 dizel, -> #2245, budim
* Đani je sjajan igrač i neko ko treba da ima sigurno mesto u * reprezentaciji. Vidim ja da tebe vreme provedeno daleko u Užicu, u društvu grobarki, loše utiče... :)))
fudbal.2264 dizel, -> #2254, mikeman
* ps> Partizan se pro*rao ma*u im j*bem ja njihovu! Ja sam se pomalo zezao, ali mi je zaista žao što ne ide više naših klubova u sledeće kolo... Ostala je samo Zvezda, a i njoj će biti teško da prođe sledeće kolo! Partizan je imao šansu, ali on sa ovakvom igrom sigurno ne bi daleko dogurao. Možemo samo da se nadamo da će uskoro biti bolje, ali ... Čuo sam da će u sledećoj sezoni biti 24 učesnika u ligi šampiona, razvrstanih u 6 grupa. Tako će i naša zemlja imati predstavnika, ali je problem, što je dozvoljeno učešće nekoliko ekipa iz jedne države (najviše 3). To znači da će uskoro biti 3 italijanska i nemačka tima,itd... A to nama ne bi baš odgovaralo. :(((
fudbal.2265 dizel, -> #2243, dselic
* Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo * čistija od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih * startova). Čini ti se da je bez krvoločnig startova, ali tamo se možda igra i najprljaviji fudbal. Koriste se sva moguća sredstva koje sudija ne primeti, tako da, ukoliko je nekad to bio "čistiji" fudbal od evropskog, više nije, naprotiv...
fudbal.2266 dizel, -> #2255, ilazarevic
* fudbal, tako volim i da igram. Što se snage i trčanja tiče... * Oba kvaliteta meni nekako ostavljaju utisak o muškosti fudbala. Mislim da dosta grešiš. Fudbal je igra, a ne tuča! Poenta u igri je nekoga prevariti, nadmašiti inteligentnim pokretom, a ne snagom. Zvezdini igrači su u prvoj utakmici upravo tako i nadigrali Škote. Nije bilo golova u njihovoj mreži, ali za to mogu da zahvale samo njihovom golmanu, koji je očigledno sjajan golman. * Kad vidim da Talijan ili Brazilac padnu sami od sebe, pa se * posle još i ljute, prvo što pomislim je: "E, bre, derpe jedan, * igraj taj fudbal!" Istina je da ima toga, ali u važnim utakmicama, isto tako padaju i Nemci i Englezi, i svi ostali(jer bitno je da se da gol... i da se pobedi!).
fudbal.2267 dizel, -> #2257, budim
* * ukusa tako da... Mislim da šutiranje lopte napred nije * adekvatan izraz... Ma jok... Bollje je "ubacivanje u bunar" :)))))
fudbal.2268 dizel, -> #2247, budim
* Čisto da znaš, u Brazilu u neredima navijača pogine svake * godine u proseku 10 ljudi... Pa kad imaju po 200000 gledalaca...
fudbal.2269 budim, -> #2250, lexus
(:) Da, ali ne na poziciji beka, već u sredini terena. To može da igra samo kod onog morona Sanija... Mada nikada mi neće biti jasno zašto je Tumbaković toliko mrzeo Đanija a voleo onog debila Tešovića?... :) poz, budimir
fudbal.2270 budim, -> #2256, ilazarevic
(:) Dakle, ne vidim čemu se Zvezda može nadati protiv Kajzerslauterna. (:) Stigli ste do prvog kola, dalje nećete. Živi bili pa videli! :) Ja misilm da Kajzerslautern i nije pretežak protivnik za Zvezdu. Mislim da možemo proći a da je i prednost što se prva utakmica igra na strani. poz, budimir
fudbal.2271 giovanni, -> #2258, budim
Ę? Đoggani, ajde bolje da organizujemo kladionicu: Kada će Partizan proći Ę? pred takmičenje u kupu UEFA... :> Još bolje: kada će cz dati više od jednog gola u dve godine takmičenja u evro-kupovima? :)))
fudbal.2272 budim, -> #2263, dizel
(:) Vidim ja da tebe vreme provedeno daleko u Užicu, u društvu (:) grobarki, loše utiče... :))) Šta da ti kažem, ima i jedna pesmica posvećena grobarima na tu temu. Nevezano za temu o kojoj ja i ti raspravljamo, :) Ćurčić je sjajan igrač i ja mislim da mu itekako treba pružiti šansu u dresu nacionalne selekcije, naravno Srbije! :> poz, budimir
fudbal.2273 nikola.s, -> #2222, kum.djole
> Ovo je bruka i sramota. > Prvo kukaju sto ih godinama ne pustaju u Evropu, a onda.. > Prvu utakmicu sam gledao sve dok onaj KRLJA nije dobio crveni > karton, ..a Kovinjalo se ubi od ponavljanja da Rumuni igraju > prljavo.. Onda mi je, nekako, preselo. Brze bolje uzeh ponovo > danasnje i jucerasnje novine da se sit nacitam sigurnih izjava > PartizanOvaca.. > > BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par > nedelja. Tumbakovic moze da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog > Evrope", a izgleda da njegova Evropa doseze samo do Bukuresta. > Preko Batajnice. Ovo je ta cuvena, toliko puta isticana grobarska vernost. Svasta... pozdrav, Nikola R.S.F.C. p.s. Izvinite sto sam citirao celu poruku, ali moralo je
fudbal.2274 nikola.s, -> #2224, lexus
> Onakve pacere nisam video jos od zvezdine proslogodisnje > ekipe... Jel one sto vas je u finalu kupa razvalila sa 3:0 i 3:1 ? pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2275 nikola.s, -> #2248, giovanni
> Ajde da organizujemo kladionicu: koliko ce Pavel dati golova > ciganima u dve utakmice. Ma kad Djora njega uzme pod svoje..:) Bolje bar Kuka nego Mojesku :)))))))) pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2276 lexus, -> #2269, budim
=> To može da igra samo kod onog morona Sanija... Mada nikada mi neće => biti jasno zašto je Tumbaković toliko mrzeo Đanija a voleo onog => debila Tešovića?... :) Nije ni meni... Nikada mi neće ni biti jasno.
fudbal.2277 dizel, -> #2271, giovanni
* Još bolje: kada će cz dati više od jednog gola u dve godine * takmičenja u evro-kupovima? :))) Ove... Zvezda će proći dalje (nešto mi se javlja!, samo da ne bude kao prošlogodišnja rasprava sa juniorom :)! Ipak Zvezda mora da pobedi drugoligaša, makar to bio nemački drugoligaš...
fudbal.2278 budim, -> #2273, nikola.s
(:) Ovo je ta cuvena, toliko puta isticana grobarska vernost. (:) Svasta... Nikolice, osećaj realnosti nema veze sa vernošću. Vernost se ne pokazuje slepim neprihvatanjem činjnica. Vernost je kada pratiš i živiš za svoj tim. poz, budimir
fudbal.2279 nikola.s, -> #2270, budim
> Zivi bili pa videli! :) Ja misilm da Kajzerslautern i nije > pretezak protivnik za Zvezdu. Mislim da mozemo proci a da je i > prednost sto se prva utakmica igra na strani. Ma kakav Kajzerslautern ? Jel to ona ekipa veterana i Kuke, koji jedini nesto vredi ? Njih prolazimo sigurno, narocito sto ce revans biti na prepunoj Marakani...:) pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.2280 budim, -> #2276, lexus
(:) Nije ni meni... Nikada mi neće ni biti jasno. Čitam u današnjim novinama kako se Ćurčić javno izvinjava Santraču... Povlačim sve lepo što sam rekao o "Nosatom"... poz, budimir
fudbal.2281 ilazarevic, -> #2270, budim
> Živi bili pa videli! :) Ja misilm da Kajzerslautern i nije pretežak > protivnik za Zvezdu. Mislim da možemo proći a da je i prednost što > se prva utakmica igra na strani. Što bi rekli svi živi komentatori - u fudbalu više nema autsajdera. Dakle, uvek je sve moguće. Moguće je da će Zvezda proći, ali je moja procena da onakvom igrom neće stići daleko. Gledao sam danas Mančester protiv Blekburna - e, ono je fudbal... Kakva utakmica, pojeo sam dve velike vangle kokica za prvih pet minuta :) Posle sam jeo nokte...
fudbal.2282 schef,
Vojvodina - Partizan 1:1 Ovo stvarno nema smisla... Ovoga ima samo kod nas. Da sam ja bio na Tumbakovićevom mestu razbio bih p*čku onom sudiji. U redu je za onaj indirekt, ali onako kvarno ni Argentinci ne igraju. Koliko ja znam sudija treba da da znak da se izvede slobodan udarac, a u trenutku izvošenja indirekta on je pokazivao žuti karton. Lopovska država, takve nam i sudije. Srleř
fudbal.2283 schef,
U trećem kolu druge lige Kragujevački klub Arsenal je izvojevao pobedu od 6:4 protiv Novog Pazara, iako je na 4:4 bio sa dva (!) igrača manje. Pravi vatromet golova koji je nastavljen u nedelju u utakmici Radnički - Mladost (P) koju je Radnički dobio sa 7:1. I posle vi nešto pričajte o Kragujevcu. ;) Srleř
fudbal.2284 basrak, -> #2272, budim
> Nevezano za temu o kojoj ja i ti raspravljamo, :) Sačuvaj nas Bože. Sad si počeo i sam sa sobom da pričaš ;>
fudbal.2285 schef, -> #2282, schef
­=- znak da se izvede slobodan udarac, a u trenutku izvošenja ­=- indirekta on je pokazivao žuti karton. OK, OK, onako u afektu sam zaboravio da kad je indirekt sudija diže ruku, ali mi se stvarno učinilo kao da daje žuti karton. Al' ipak je kurvinski. Ono ni od zvezde ne bih očekivao. :) Srleř
fudbal.2287 junior, -> #2285, schef
> Al' ipak je kurvinski. Ono ni od zvezde ne bih očekivao. :) Lepo je rekao komentator na SOS-u. Neiskusno od strane igrača Partizana. Podseća me na jedan davni derbi Partizana i Zvezde... :>>>>>
fudbal.2288 stefan, -> #2285, schef
> OK, OK, onako u afektu sam zaboravio da kad je indirekt sudija diže > ruku, ali mi se stvarno učinilo kao da daje žuti karton. Ma ne smeju oni da dopuste sebi da prime gol na tako glup način. Inače, ono što je meni upalo u oči glede jučerašnje utakmice je da je Partizan zaigrao od početka sa dva prava špic igrača. Biće interesantno videti da li će nastaviti da igra u tako izmenjenoj formaciji.
fudbal.2289 dizel, -> #2282, schef
> igraju. Koliko ja znam sudija treba da da znak da se izvede > slobodan udarac, a u trenutku izvošenja indirekta on je > pokazivao žuti karton. A onaj penal u prvom poluvremenu što nije sviran za Vojvodinu??? Bio je čist kao suza! > Lopovska država, takve nam i sudije. Ko gubi (igra nerešeno), ima pravo da se ljuti... :)
fudbal.2290 dizel, -> #2287, junior
> Podseća me na jedan davni derbi Partizana i Zvezde... :>>>>> Jel ono sa Šestićem i Borotom? :))))))
fudbal.2291 giovanni, -> #2277, dizel
Ę? Ove... Zvezda će proći dalje (nešto mi se javlja!, samo da ne bude kao Jel' ti se to javlja nešto slično onome da će zvezda da pobedi Liverpool?
fudbal.2292 kum.djole, -> #2287, junior
>> Lepo je rekao komentator na SOS-u. Neiskusno od strane igrača Partizana. Damjanca i kompanije. Pandurović nikad ne bi poklonio tu loptu protivniku.
fudbal.2293 junior, -> #2290, dizel
>> Podseća me na jedan davni derbi Partizana i Zvezde... :>>>>> > Jel ono sa Šestićem i Borotom? :)))))) Ne može se reći da je Borota tad bio neiskusan :) Al' ko ne bi verovao kumu? (oni su kumovi, beše? :)