fudbal.2190madamov,
-> #2178, stefan
> Nije 9.25 nego 9.15 :)
Jel' to beše 10 ili 9 jardi?
> Video je i Vladanko Stojaković Dražu Mihajlovića na sletu za 25. maj
> iako je većina gledalaca bila sigurna da njega tamo nema ;)
Nije za slet već za finale Kupa davnih sedamdesetih (sećam se da sam tu
utakmicu gledao u crno-beloj tehnici B)), igrao je Hajduk, ne sećam se protiv
koga. Mesto si pogodio, to je igrano na Stadionu JNA.
fudbal.2191madamov,
-> #2182, krimer
> Karton je plave boje i znaci iskljucenje sa pravom zamene. Znaci jaci je od
> zutog kartona, i to i nije tako losa stvar.
Ni meni ne deluje kao loša stvar. Verovatno postoje i pravila o tome u kojem
slučaju on zamenjuje crveni. Mislim da ne sme da se daje kada je reč o
faulovima i namernom igranju rukom u šesnaestercu, tu igrači treba da dobijaju
crvene kartone. U prvom slučaju stavim pet grubijana u odbranu i još pet na
klupi, mogu da ih menjam kako hoću.
fudbal.2192madamov,
Još malo vesti sa SOCCER-L liste...
fudbalfudbal.2193stefan,
-> #2190, madamov> Jel' to beše 10 ili 9 jardi?
10. U onim FIFA pravilima se nalazi i kompletna tabela sa uporednim
merama u stopama i jardima.
fudbal.2194madamov,
Rezultati iz Austrije, Danske, Rumunije, rezultati polufinala Intertoto kupa,
sa Olimpijade i još neke vesti.
fudbalfudbal.2195lexus,
Naši timovi su u evropskim takmičenjima postigli sledeće rezultate:
Kvalifikacije za Kup UEFA:
GAK (Austrija) - Vojvodina 2:0
Partizan - Nacional (Rumunija) 0:0
Kvalifikacije za Kup Kupova:
Crvena zvezda - Hearts (Škotska) 0:0
Zanimljivo je da Zvezda još uvek nije postigla gol u Evro-Kupovima...
Naravno, misli se na period posle sankcija.
fudbal.2196madamov,
Nove vesti, rezultati prvenstava, kvalifikacija za evropske kupove itd.
fudbalfudbal.2197stefan,
-> #2195, lexus> Naši timovi su u evropskim takmičenjima postigli sledeće rezultate:
Kako smo krenuli biće dobro ako nas iduće godine puste i u kvalifikacije
:(
fudbal.2198madamov,
U fajlu se nalazi sledeće:
Cup Winners Cup prelimary round
Futbol news from Bulgaria
MFL- The Competition System
[T/R] Slovenia Round 1
fudbalfudbal.2199madamov,
U ovom izdanju je:
A news digest from Daily Socc 1
A news digest from Daily Socc 2
A news digest from Daily Soccer
Campeonato Nacional(Fecha 17)(C
Cup Winners Cup results (some d
More results from Europe (08/10
Olympic Coverage by NBC (US TV)
Portugal Premiera Divisao Sched
Results from Europe (08/10/96)
Results from Europe (08/11/96)
[T/R] Austria Round 4
[T/R] Romania Round 2
[T/R] Yugoslavia Round 1
fudbal.zipfudbal.2200kum.djole,
-> #2183, vitez.koja>> od jačih reprezentacija pobedili samo Rumuniju i Meksiko,
I Urugvaj.
fudbal.2201dizel,
-> #2197, stefan*> Nasi timovi su u evropskim takmicenjima postigli sledece
* rezultate:
*
* Kako smo krenuli bice dobro ako nas iduce godine puste i u
* kvalifikacije :(
Ne znam kako su igrali Partizan i Vojvodina (mada sam cuo da su bili
dosta losi), moram da kazem da sam prezadovoljan igrom Zvezde protiv
Hearts-a. Zvezda je odigrala hrabro, sa puno lepih akcija i puno velikih
sansi, ali jednostavno nije imala srece. Vazno je da nismo primili gol,
mada kad bolje razmislim, nije bilo ni nacina da primimo gol jer Skoti
nisu posteno ni presli centar. Ipak, u Edinburgu, iako se igra pred
protivnickim navijacima, ocekujem pobedu Zvezde. Odbrana Hearts-a ce biti
bar malo razredjenija, a to ce nadam se biti dovoljno sjajnom Perici
Ognjenovicu, ali i ostalim fudbalerima Crvene Zvezde da ostvare prvo pobedu
posle ukidanja sankcija u evropskim kupovima i takose plasiraju u prvo kolo
Kupa kupova...
fudbal.2202madamov,
A news digest from Daily Soccer
Argentine striker told to get a
Brazilians make their mark in F
English News - Rioch Sacked
German Cup (fwd)
Gothenburg thrashed 6-0
MFL- Week 1
More results from Europe (08/11
Nantes signs Argentine Mazzoni
Results from Argentina 18/19
[T/R] Belarus Round 16 (complet
[T/R] Czech Republic Round 1
[T/R] Estonia, Lithuania, Belar
[T/R] Russia, Round 22 (fwd)
[T/R] Slovakia Round 2
[T/R] Slovenia Round 2
fudbal.zipfudbal.2203madamov,
[Image]
HOW DID YOUR TEAM RANK?
[Image] First published in August 1993 by FIFA and The Coca-Cola Company,
the FIFA/Coca-Cola World Ranking has since provided a monthly
status list of all active senior national teams throughout the world.
Currently, the ranking includes some 180 teams (191 national associations
are affiliated to FIFA).
The FIFA/Coca-Cola World Ranking evaluates all matches played by senior
national teams, i.e. it covers neither youth nor women's nor any other
national representative selections. Thus, the ranking is based upon the
results of
a. World Cup finals matches
b. World Cup preliminary matches
c. continental championship final matches
d. continental championship preliminary matches
e. friendly matches.
The initial status of the teams in the FIFA/Coca-Cola World Ranking was
based upon the results achieved between 1985 and 1992.
The calculation of a team's points from a certain match is based on the
following five criteria (for details see Basic Considerations):
1. winning, drawing and losing
2. number of goals
3. home or away match
4. importance of the match (multiplication factor)
5. regional strength (multiplication factor).
BASIC CONSIDERATIONS
Normally, if a strong team plays repeatedly against obviously weaker teams,
the stronger will continually win and the weaker continually lose. The
former would stay at the top of the Ranking, the latter at the bottom. But
this would not be a true reflection of these teams' real ability or
progress.
Therefore, it was considered essential to assess the various criteria
involved in the pairing of two teams and the outcome of the match between
the two teams.
FIVE CONSIDERATIONS WERE ADOPTED AS THE MAIN CRITERIA
I. WINNING, DRAWING OR LOSING
Winning is naturally rewarded more than losing. But simply to award 2
points for a win, 1 for a draw and none for a defeat would not have
served the purpose of the FIFA/Coca-Cola World Ranking. A net total of
two points is awarded per match. These are divided according to the
relative strength of the teams involved in the match.
For example, in matches between teams of different strenghts, points
could be awarded as in the following table (team A is the strongest,
team D is the weakest):
A v. D (large difference in teams' strengths):
if A wins then A:+1.00 and D:+1.00
if Draw then A:0 and D:+2.00
if D wins then A:-1.00 and D:+3.00
B v. C (little difference in teams' strengths):
if B wins then B:+1.90 and C:+0.10
if Draw then B:+0.90 and C:+1.10
if C wins then B:-0.10 and C:+2.10
A1 v. A2 (teams of equal strength):
if A1 wins then A1:+2.00 and A2:0
if Draw then A1:+1.00 and A2:+1.00.
II. NUMBER OF GOALS
Just as points are divided according to the difference in strength of
the two teams involved, so the number of goals scored and the goal
difference is also taken into account. A goal scored by a weak team
against a stronger team is rewarded more than a goal by a strong team
against a weak one. However, goals are not evaluated to the point where
a large number of goals is rewarded by more points than for winning or
losing.
III. HOME OR AWAY MATCH
A bonus of +0.3 points is awarded to the away team, but teams winning a
match on neutral ground receive no bonus points.
IV. IMPORTANCE OF THE MATCH
Bonus considerations were also introduced as a multiplying factor
according to the nature of the match:
* friendly match x 1.00
* continental championship preliminary match x 1.10
* continental championship finals match x 1.25
* World Cup preliminary match x 1.25
* World Cup finals match x 1.50
V. REGIONAL STRENGTH
In order to reflect the respective footballing strengths of the various
regions of the world, the FIFA confederations are regularly objectively
evaluated. These assessments are determined according to past
performances of teams from the respective continents in
intercontinental matches and are, for 1995, as follows:
* Europe x 1.00
* CONMEBOL x 1.00
* Africa x 0.95
* CONCACAF x 0.95
* Asia x 0.85
* Oceania x 0.85
This criterion is only applied to matches between two teams from the
same continent. Matches between teams from different continents, and
also World Cup finals matches, are given the regional strength factor
1.00. The assessments are mathematically updated on an annual basis.
SUMMARY
The points recorded in the FIFA/Coca-Cola World Ranking are the sum total of
the five criteria mentioned above (a to e). If the sum total for a team (for
a given match or in the overall standings) is negative, then this negative
points total is recorded as 0.00.
FURTHER EVALUATION CRITERIA
For complete objectivity, two other vital criteria must also be applied when
calculating the overall ranking over a given period of time:
1. the number of matches in that period,
2. the evaluation of past matches before that period
NUMBER OF MATCHES
A special key has been formulated to evaluate the results achieved in the
ranking period. This is based upon a combination of
- the total of the best eight results in the period
- the total of the results of all matches in the period.
Thus, in the case of a team playing 12 matches in the ranking period, the
calculation is as follows:
* The best eight of the 12 results are identified
* The total score for these eight matches is calculated (X).
* The total score for all 12 matches is calculated
* This total is divided by 12 and multiplied by eight (Y).
* The total for the eight best results is added to the eight "average"
results (X+Y)
* This total (X+Y) is divided by two for the final score.
In the case of teams which play fewer than eight matches in the period, only
the actual results of the matches played are evaluated.
PAST RESULTS
To ensure that the FIFA/Coca-Cola World Ranking always reflects the current
status, FIFA evaluates primarily matches played in the 12 months prior to
the date on which it is issued.
Performance over the previous years is also taken into account, however.
Basically, the score obtained from the current 12 months is added to that of
the immediately foregoing five years with each previous year being devalued
continually.
Thus, at the end of a given year, the calculation is based upon the
following components:
Last 12 months (e.g. 1995) : 6/6 value
+ previous year (1994) : 5/6 value
+ previous year (1993) : 4/6 value
+ previous year (1992) : 3/6 value
+ previous year (1991) : 2/6 value
+ previous year (1990) : 1/6 value
In this way, all older results are gradually eliminated from the
calculation. Newly emerging associations are evaluated on the value of the
results achieved so far.
AWARDS
The team topping the final ranking list of the year is designated TOP TEAM
OF THE YEAR.
The designation BEST MOVER OF THE YEAR is awarded by multiplying of points
attained at the end of a given year (e.g. 1995) by the net number of points
gained since the end of the previous year (in this case 1994).
----------------------------------------------------------------------------
[Image] FIFA Home Page | FIFA Competitions[Image]
Copyright ę 1995 FÄdÄration Internationale de Football Association. All
rights reserved.
Copyright ę 1995 En-Linea, Inc. All rights reserved.
fudbal.2204budim,
-> #2201, dizel(:) sansi, ali jednostavno nije imala srece. Vazno je da nismo primili
(:) gol, mada kad bolje razmislim, nije bilo ni nacina da primimo gol
(:) jer Skoti nisu posteno ni presli centar. Ipak, u Edinburgu, iako
(:) se igra pred
Škoti su u Beogradu odigrali utakmicu sa 10 bekova. Ja onakav bunker u životu
nisam video. Čak ni u staroj igrici Commando, na commodoru... :) Zvezda nije
imala sreće, to je tačno, ali onakav sebičluk dugo nisam video. Može Perica
da bude sto puta najbolji fudbaler, ali ipak mora da doda loptu kada je neko
u boljoj šansi od njega. Pre vremena su napravili Zvezdu od deteta, baš zato
mislim da će Dejan Stanković biti bolji fudbaler kasnije od njega.
poz,
budimir
fudbal.2205nikola.s,
-> #2185, zkrstic> Jelte' jel' BSK Batajnica - Mladi Partizan registrovano ili ce
> biti usvojena zalba sto su batajnicani sutirali loptu s obe
> noge ?
Registrovano...........:>>>>>>>>>
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2206nikola.s,
-> #2186, stefan> U fajlu prikacenom uz poruku se nalaze zvanicna fudbalska
> pravila FIFE za 1995. godinu.
A uskoro cete zahvaljujuci meni moci da procitate malu istoriju
fudbala......
Za pocetak evo prvog znacajnog dogadjaja:
1815 - u Iton koledzu (Engleska) su formulisana prva pravila fudbalske
igre.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2207nikola.s,
-> #2195, lexus> Zanimljivo je da Zvezda jos uvek nije postigla gol u
> Evro-Kupovima... Naravno, misli se na period posle sankcija.
Nije zanimljivo nego nesrecno. Promasiti onoliki broj sansi
moze se shvatiti samo kao velika bad luck Zvezde i kao velika
sreca Zila Rusea, golmana Hartsa. BTW on je posle utakmice izjavio:
"U Olimpiku sam igrao sa Piksijem i mislio da takav igrac vise nigde
ne postoji, a u Beogradu sam video tu sedmicu (Ognjenovic) i novog
Piksija"
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2208nikola.s,
-> #67, dizel> poradovali ko deca (setite se mece Milan - C.Zvezda, kad su
> nasi poveli 1:0, a u sledecem minutu primili gol, jer nisu
> mogli da poveruju da vode...)
Gol smo tada primili jer nam je ceo tim, sem Stojanovica i jos
dva igraca, lezao na travi negde kod nase klupe....
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2209stefan,
-> #2206, nikola.s> A uskoro cete zahvaljujuci meni moci da procitate malu istoriju
> fudbala......
Unapred se radujemo tome a i nadamo se da nećeš slati po jedan red
istorije u svakoj poruci ;)
ps. takođe se nadamo da ćeš se češće javljati pa nećemo često čitati
odgovore na poruke stare po 15-ak dana ;) Znam, znam, ovo ti je prvi
poslati exec u konferenciju :)
fudbal.2210lexus,
-> #2204, budim=> mislim da će Dejan Stanković biti bolji fudbaler kasnije od njega.
To ja govorim već godinu dana :)
fudbal.2211nikola.s,
-> #2209, stefan> Unapred se radujemo tome a i nadamo se da neces slati po jedan
> red istorije u svakoj poruci ;)
:)
Necu ne boj se. Slacu po dva..:))
> ps. takode se nadamo da ces se cesce javljati pa necemo cesto
> citati odgovore na poruke stare po 15-ak dana ;) Znam, znam,
> ovo ti je prvi poslati exec u konferenciju :)
Javljam se ja svaki dan, samo jos imam nekih tehnickih problema
oko slanja i primanja fajlova.
Evo ide History of football:
1848- sve skole u kojima se igrao fudbal su se sakupile na Triniti
koledzu i ujednacile pravila po kojima se igralo
1855- osnovan prvi fudbalski klub na svetu Sefild
1856- doneta pravila kluba Sefild na osnovu dogovora iz Kembridza
1863- osnovana FA (1.12.) i usvojila komplet od 14 pravila
1864- Na ovih 14 pravila dodato je jos jedno: igraci su morali da nose
narocite fudbalske cipele, tj. kopacke
1865- izmedju 2 stativa postavljena je traka, tj. precka i to na visinu
244 cm
1868- uveden je prvi fudbalski ofsajd. Igrac je u nedozvoljenoj poziciji
ako ispred njega i gola nisu bar tri protivnicka igraca i golman.
Do tada je koriscen ragbi-ofsajd tj. u nedozvoljenoj poziciji su
svi igraci koji su ispred lopte.
1869- uvedeno ispucavanje lopte ispred gola (ono sto smo kao deca zvali
bekovska..:) ) i zabranjeno je postizanje golova iz slobodnog udarca
1870- dozvoljena je igra glavom
1871- odrzan prvi FA kup i u pravilima su prvi put pomenuti golmani kojima
je dato pravo da koriste ruke.
1872- odredjena je velicina lopte, a u prvom medjudrzavnom susretu sastale
su se u Glazgovu Engleska i Skotska
1873- uveden je prvi korner, ali se lopta ubacivala u igru sa 15m od stative
1874- uvedeni kostobrani i slobodni udarci za teze prekrsaje
1875- na stadionu u Sefildu postavljena je prava precka, umesto trake
1877- FA ujednacuje pravila igre
1880- teren je prepolovljen i sa 200X100 jardi (182 X 91,5 m) smanjen na
110 X 53 jarda (100 X 51,5 m)
1881- ograniceno vreme za igru i uvedene su sudije
1882- sudije osnivaju svoje udruzenje i proglasavaju se jedinima koji mogu
da menjaju pravila igre
1884- uvedene pomocne sudije
1889- doneta nova odluka o velicini i tezini lopte
1891- Englezi prihvataju predlog Iraca da se uvede kazneni i golmanov
prostor, mreze na golovima i jedanaesterac
1897- mec ogranicen na 90 minuta, aodmor je trajao dok se ne zamene strane
1904- u Parizu osnovan FIFA u koju se Englezi nisu uclanili
1905- golmanima zabranjeno istrcavanje prilikom izvodjenja penala
1906- odmor izmedju poluvremena odredjen na 5 minuta
1908- fudbal postaje olimpijski sport
1912- golmani smeju da hvataju loptu rukom samo u kaznenom prostoru
1913- korner se izvodi iz ugla, a zivi zid se odaljava na 9,14 m
1920- igac nije u ofsajdu ako se ubacuje za loptom
1924- gol postignut iz kornera postaje regularan, a svi igraci pri
izvodjenju penala izlaze iz kaznenog prostora
1925- menja se pravilo ofsajda: napadac je u ofsajdu ako izmedju njega i
gola nisu 2 protivnika
1929- za pogresno izvodjenje auta kaznjava se tako da aut izvodi protivnik
a ne slobodnim udarcem. Golmani ne smeju da mrdaju sa linije dok
igrac koji izvodi penal ne udari loptu.
1930- FIFA organizuje svetsko prvenstvo na kome englezi ne ucestvuju jer
znaju da su najbolji
1931- golman moze da nacini 4 (umesto 2) koraka pri deganziranju
1935- ucinjen pokusaj da mec vode dvojica sudija van terena, ali se od toga
brzo odustalo
1938- 17 pravila fudbalske igre dobijaju danasnji oblik
1939- igraci moraju na dresu da nose brojeve
1955- prva nocna utakmica
1976- uvode se zuti i crveni karton
1992- golman ne sme da uhvati rukom loptu koju je saigrac poslao nogom
To bi bilo to
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2212madamov,
A news digest from Daily Soccer
Asean Cup
Croatian Cup 1/16 final (one-le
English Result (Full Time)
FC Porto 1996-97
Maradona "Cracks" Under Pressur
Premiership fixtures
Russian Teams' Colors (fwd)
Swe [r/t/f]
[R] Russian Cup 1996/97, Round
[T/R] Russia, re-scheduled matc
[T/R] Russia, Round 22 - Stats
[T/R] Russia, Round 23 (fwd)
fudbal.zipfudbal.2213schef,
Videste li vi mladog Obradovića što je dao 2. gol za Partizan protiv
Čukaričkog? Dečka ne znam lično, ali sam za njega čuo mnogo lepog, s' obzirom
da je iz komšiluka (Aranđelovac), a i ne verujem da bi se Partizan blamirao da
dovodi neke anonimuse iz treće lige ako stvarno nisu dobri. :) Mada, ako se
zvezda vucara po Lučanima i Badnjevcu, Aranđelovac je ipak metropola za ova
dva sela ;), a ne smemo zaboraviti i da je trenutno najbolji jugoslovenski
golman Goran Pandurović poreklom iz Aranđelovca.
Inače, imam i jednu lepu vest :) a to je da Goran Pelemiš opet trenira, i
postoje izgledi (ovo je vest iz prve ruke) da će otići u zvezdu,
najverovatnije u polusezoni. Samo da se vrati u formu, i eto nam novog Darka
Kovačevića (pu, pu, pu, samo sam se šalio ;)
Srleř
fudbal.2214kum.djole,
Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ?
fudbal.2215schef,
-> #2214, kum.djole=- Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ?
Yap. Prešao iz Boltona za 6 milki. Baš me zanima šta će sada Saniboj da
kaže. :)))
Srleř
fudbal.2216lexus,
-> #2214, kum.djole=> Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ?
Ma onaj glupi Partizanov Čurčić što je bio u Boltonu... ;)
Što nikako ne ume da igra beka...
fudbal.2217dr.s,
-> #2211, nikola.s/* 1924- gol postignut iz kornera postaje regularan, a svi igraci pri
/* izvodjenju penala izlaze iz kaznenog prostora
Ne mogu da imaginiziram kako i gde su stajali pre ovog zakona o
penalu... Da nisu svi bili nacickani oko lopte ili oko onog ko sutira ili...
fudbal.2218madamov,
-> #2214, kum.djole
> Koji je to Ćurčić u Aston Vili ? Onaj Ćurčić ?
Jeste. Jel' ti to slabo čitaš ove vesti što ostavljam ovde ili imaš problema
sa engleskim jezikom? B)
fudbal.2219budim,
Partizan?
:)))))))
poz,
budimir
fudbal.2220schef,
Nacional - Partizan 1:0
Pukli smo, a tako nam i treba... Ne znamo ništa ko mladmajmuni (c) moj drug
Marko Đunisijević. :)
Srleř
fudbal.2221kum.djole,
-> #2218, madamov>> Jeste. Jel' ti to slabo čitaš ove vesti što ostavljam ovde
>> ili imaš problema sa engleskim jezikom? B)
Nemam problema sa engleskim, ali slabo skidam tvoje fajlove
(što ne znači da je sadržaj loš, naprotiv). Mora da mi je dotični
promakao jer nisam bio u Beogradu neko vreme.
Hvala na informacijama.
fudbal.2222kum.djole,
-> #2220, schef>> Nacional - Partizan 1:0
Vojvodina - GAK 1:5
Ovo je bruka i sramota.
Prvo kukaju što ih godinama ne puštaju u Evropu, a onda..
Prvu utakmicu sam gledao sve dok onaj KRLJA nije dobio crveni karton,
..a Kovinjalo se ubi od ponavljanja da Rumuni igraju prljavo..
Onda mi je, nekako, preselo. Brže bolje uzeh ponovo današnje
i jučerašnje novine da se sit načitam sigurnih izjava PartizanOvaca..
BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par nedelja.
Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog Evrope",
a izgleda da njegova Evropa doseže samo do Bukurešta.
Preko Batajnice.
fudbal.2223mikeman,
-> #2220, schef<<!>> Nacional - Partizan 1:0
<<!>> Pukli smo, a tako nam i treba... Ne znamo nista ko mladmajmuni (c) moj
Tesko ispaljivanje posle tolike buke :(((
fudbal.2224lexus,
-> #2220, schef=> Nacional - Partizan 1:0
=> Pukli smo, a tako nam i treba... Ne znamo ništa ko mladmajmuni (c)
=> moj drug Marko Đunisijević. :)
Onakve pacere nisam video još od zvezdine prošlogodišnje ekipe...
fudbal.2225schef,
-> #2224, lexus=- Onakve pacere nisam video još od zvezdine prošlogodišnje
=- ekipe...
Kad smo već kod pacera zanima me kako su ocenjeni Partizanovi igrači u
novinama (Žurnal, Politika, Sport). Ako nekog ne mrzi neka napiše pošto nisam
stigao da vidim u novinama, a žestoko me interesuje. Naročito !$%& Ćirić.
Srleř
P.S. Ja bih Ćiriću dao negativnu ocenu kad bi postojala. Kad god je uzeo
loptu izgubio ju je u roku od 5 sec.
fudbal.2226lexus,
-> #2225, schef=> P.S. Ja bih Ćiriću dao negativnu ocenu kad bi postojala. Kad god je
=> uzeo loptu izgubio ju je u roku od 5 sec.
E moj Srle... Nije da branim Ćiru, ali, i Savićević bi gubio loptu
za 5 sec kada bi mu svi suigrači stajali pokriveni, a oko njega se
nalazila trojica protivničkih igrača.
fudbal.2227budim,
-> #2222, kum.djole(:) Ovo je bruka i sramota.
Slažem se.
(:) Prvo kukaju što ih godinama ne puštaju u Evropu, a onda..
I mene zanima do kada će se vaditi na "nepravedne i ničim izazvane...". Moramo
jednom priznati i reći kako je naš kvalitet, mislim na našu trenutnu fudbalsku
ligu, nikakav. Svaka čast nekolicini igrača koji će uskoro otići, ali ja ne
vidim ko će ih u bliskoj budućnosti zameniti? Možda imate neku ideju?
(:) Prvu utakmicu sam gledao sve dok onaj KRLJA nije dobio crveni
(:) karton, ..a Kovinjalo se ubi od ponavljanja da Rumuni igraju
(:) prljavo.. Onda mi je, nekako, preselo. Brže bolje uzeh ponovo
(:) današnje i jučerašnje novine da se sit načitam sigurnih izjava
(:) PartizanOvaca..
Isto, ali potpuno isto sam ja uradio, samo što sam onu sramotu gledao do kraja.
Oni nesposobnjakovići od fudbalera nisu zaslužili navijače koji su ih pratili
u Rumuniju... i to onakve navijače... Imali su ambijent kao da igraju kod kuće.
Najviše sam se iznervirao čekajući da u igru uđu Svetličić i Tomić, a hristov
me je posebno razočarao... Ono centarfor??? :( Daj Bože da onako odigra i u
derbiju. Jedina svetla tačka je Saveljić, a Obradović i ćirić me nisu toliko
razočarali...
(:) BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par
(:) nedelja. Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog
(:) Evrope", a izgleda da njegova Evropa doseže samo do Bukurešta.
(:) Preko Batajnice.
Jedino je giovanni (svaka čast), ovde javno govorio kako Tumbu i ne voli...
Ja sada tvrdim da on i nije neki naročit trener kada je dozvolio sve ovo
u prethodnih pola godine: debakl u kupu (mislim na dve utakmice protiv
Zvezde), bsk i nacional... Sramota za Partizan a i za srpski fudbal... Onako
Rumuni da nas...
poz,
budimir
fudbal.2228junior,
-> #2227, budim> Jedino je giovanni (svaka čast), ovde javno govorio kako Tumbu
> i ne voli...
A ja? To što sam rekao da liči na rumunskog carinika ili na šofera Laste .. to
tebi liči da ga gotivim ? :> Ili si mislio samo na grobare ...
fudbal.2229junior,
-> #2222, kum.djole> Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog Evrope",
Gledaj sa pozitivne strane. Zamisli da je na ovakav Partizan, naleteo
pomahnitali Fljamurtari :)) Sad bi na pomolu bila Druga Blamaža Partizana :)
fudbal.2230ilazarevic,
U fenomenalnoj utakmici, Celtic je do nogu potukao Raith Rovers u drugom kolu
Premier Division rezultatom 4:1 na domaćem stadionu.
Posle drugog kola, na prvom mestu je Glasgow Rangers sa dve pobede, odnosno
šest bodova. Celtic ima 4 boda, ali ne znam koji je.
fudbal.2231budim,
-> #2228, junior(:) tebi liči da ga gotivim ? :> Ili si mislio samo na grobare ...
Samo na njih! :)
poz,
budimir
fudbal.2232dizel,
-> #2216, lexus* Ma onaj glupi Partizanov Čurčić što je bio u Boltonu... ;)
* Što nikako ne ume da igra beka...
Primili se Englezi... Aston Villa se zaprepastila dobrim plasmanom
u prošlloj sezoni, pa želi da se sada osigura. Nemaju želju da
postanu šampioni pa su se odlučili za Ćurčića... :)))))))
fudbal.2233dizel,
-> #2229, junior* Gledaj sa pozitivne strane. Zamisli da je na ovakav Partizan,
* naleteo pomahnitali Fljamurtari :)) Sad bi na pomolu bila Druga
* Blamaza Partizana :)
Ne smem ni da mislim ... Smejao bih se godinu dana! :))))))))
fudbal.2234dizel,
-> #2222, kum.djole* Vojvodina - GAK 1:5
*
* Ovo je bruka i sramota.
Od Vojvodine i nisam očekivao da prođe u sledeće kolo, ali ovu
katastrofu nikako... Ljupko je očigledno jako nezgodan za naše
klubove!
* BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par
* nedelja. Tumbaković može da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog
* Evrope", a izgleda da njegova Evropa doseže samo do Bukurešta.
* Preko Batajnice.
Ljudi, pomirite se sa tim. Partizan je ove godine loše prošao u
prelaznom roku i nije uspeo da nađe prave zamene (ponajviše fali
Mirković!)... Jedini koji zna da igra fudbal je Ćira, ali ne može
on sam! Ove godine će Partizanu biti veoma teško da se suprotstavi
Zvezdi u borbi za titulu!
Umalo da zaboravim nadmenog Čakara, koji je postigao 3 gola u prvenstvenom
meču, pa je tako naložen izvodio faulove tako što je gađao avione u
blizini stadiona... ! Strašno :)))
fudbal.2235dizel,
-> #2226, lexus* E moj Srle... Nije da branim Ciru,
Ćira je jedini nešto radio, ali nema prave saigrače...
* ali, i Savicevic bi gubio
* loptu za 5 sec kada bi mu svi suigraci stajali pokriveni, a oko
* njega se nalazila trojica protivnickih igraca.
E pa u to nisam baš siguran... Seti se utakmica između Zvezde i Milana,
kada su Deju stalno pratila po trojica igrača Milana, a on je često
izlazio kao pobednik!
fudbal.2236madamov,
Argentina - Final Standings
Croatia, round 1 complete
Croatian Soccer League openers
More results from Croatian Cup
Swe [r/t]
Velez Wins Argentine Championsh
Weekend results from Europe
[T/R] Austria Round 5
[T/R] Croatia, Slovenia
[T/R] Romania Round 3
[T/R] Yugoslavia Round 2
fudbal.txtfudbal.2237giovanni,
-> #2227, budimĘ? ligu, nikakav. Svaka čast nekolicini igrača koji će uskoro otići, ali ja
Ę? ne vidim ko će ih u bliskoj budućnosti zameniti? Možda imate neku ideju?
Imam ja. Ali ne ideju ko će da zameni već kako bi trebalo da se
organizuje i šta da se uradi da bi naš fudbal ponovo postojao. Ovo što mi
trenutno gledamo kod nas nije fudbal, to je ubijanje fudbala a za to nisu
samo "nepravedne..." sankcije krive već je tu najveći problem nedostatak
kvalitetnih stručnjaka koji će da prate promene u svetskom fudbalu i da
ovde primenjuju nove modele igre. Ko je gledao (a većina jeste) utkamice
zvezde, Partizana ili Vojvodine u Evropi mogao je da primeti da u našim
klubovima nisu toliko loši igrači koliko su tu loši i konzervativni
treneri. Da li će neki tim da pobeđuje dosta zavisi od igrača (skoro
presudno) ali stil igre zavisi od trenera. A stil igre je ono što mora da
se menja kod nas. U stvari to je promena u shvatanju fudbalske igre. Na
improvizaciju i par driblinga može da se dobije samo još neka izraelska
ekipa ;) a za malo jače klubove je potrebna agresivna igra u odbrani,
naravno bez nepotrebnih faulova pred šesnaestercem već se faulom napadi
protivnika zaustavljeju na centru, mnogo kretanja bez lopte, igra "iz
prve" i izbegavanje napada kroz sredinu igrališta da bi se razvukla
odbrana protivnika. Ja ovde nisam ništa novo rekao ali je kod naših
klubova primetno da faulove prave samo kad moraju ili kad ne treba uopšte
da ih prave i to u zoni šuta kad je to već pola gola, da se igrači sporo
kreću (iako ih u našoj ligi ima takvih koji bi mogli da se komotno takmiče
na nekom atletskom mitingu u trci na 100m), da se lopta mnogo "davi" itd.
Zašto je sve to tako možemo da pretpostavimo. Moja pretpostavka je da su
za takvo stanje u igri naših klubova krivi treneri. Igrači su po
definiciji glupi i ne mogu oni da promene stil igre sami od sebe iako
imaju sve mogućnosti da svoju igru prilagode savremenim i nadasve
efikasnim stilovima koji su dominantni u svetu danas. Mora neko da ih
uputi na tako nešto, da ih natera da se brže kreću itd, da osete veću
odgovornost i da im kaže gde greše i kako da isprave nedostatke u
svojoj igri. Za to služi stručni štab a ne za davanje izjava novinarima i
slično. Možda se ponavljam ali opet moram da podsetim ma odnos Ivice Osima
i Predraga Mijatovića u onoj sezoni kad su bili u Partizanu. Predrag
Mijatović, tada već zvezda JU fudbala, idol mnogih navijača ne samo
Partizana i jedan od najboljih jugoslovenskih igrača još u vreme SFRJ
(pored Savićevića i ostalih mega starova), koji je još pri dolasku u
Partizan dobrano napunio svoje džepove konvertibilnom valutom, je špartao
po terenu k'o lud, bio je na svakom delu terena uklizavao na polovini
protivnika da bi oduzeo loptu, pomagao odbrani svog gola itd. A zašto je
to radio? Jer ga je Osim na to naterao, jer je Mijat imao poštovanja prema
Osimu i jer je Osim znao toliko o fudbalu da je Mijatović od njega mogao
mnogo toga da nauči o fudbalu. Koji je to trener u Jugoslaviji koji ima
bar deo takvog "ugleda" kod igrača? Ima ih možda dva-tri. Većina
"stručnjaka" zna manje od fudbalera koje trenira. Takvo stanje me podseća
na ono što se dešava u hrvatskoj košarci. Imaju dobre, odlične igrače i
mlađe i one pred "penzijom" ali nemaju dobre stručnjake. Bez toga mladi
talenti stagniraju i ostaju samo talenti. To se dešava i nama u fudbalu
iako mi imamo dobre stručnjake ali ne u Jugoslaviji. Oni koji vrede vode
velike evropske klubove za velike pare. Oni koji nisu mogli da "se
prodaju" u inostranstvu greju trenersku klupu u prvoj a ligi.
fudbal.2238dizel,
Hearts - C.Zvezda 1:1 (1:0)...
Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!!
Bravo Zvezdo!!!
Strelci: u 44 McPerson za Škote a u 59. za Zvezdu Marinović...
fudbal.2239kum.djole,
-> #2237, giovanni>> zvezde, Partizana ili Vojvodine u Evropi mogao je da primeti da u našim
>> klubovima nisu toliko loši igrači koliko su tu loši i konzervativni
>> treneri.
Ja bih ipak rekao da su podjednako krivi i podjednako 'glupi'
(uslovno rečeno) i jedni i drugi. Ako pogledamo kako igraju pojedine
nabeđene zvezdice, koje tek ponekad sinu u nekoj važnijoj, ali ne i
najvažnijoj utakmici sezone, dolazimo do zaključka da naši fudbaleri
u ovoj zemlji jednostavno ne mogu da stasaju. Pre svega zbog
kvaliteta igre, odliva iskusnijih i 'vrednijih' igrača, slabe
zastupljenosti fudbala u medijima (sve zapadne, pa i bliže zapadne
zemlje od svoje sezone prave spektakularni šou) i očajnog sistema
takmičenja koji guši naš fudbal već godinama. Postoje mnoge teorije
koje ljudi vole da prezentuju javnosti - kako izlečiti jugoslovenski
fudbal, ali nijedna ne može da zaživi, pa ma koliko bila dobra,
pored ljudi koji sede na čelnim mestima klubova i saveza.
Drugo, i dalje mi ne ide u glavu kako je jedan Ljupko Petrović
za tako kratko vreme oformio igru jednog potpuno novog kluba
u (za njega) stranoj zemlji i prosto ugazio Vojvodinu.
Trener koji je odavde bukvalno oteran, koji nije dobio zasluženo
mesto u stručnom štabu reprezentacije (Santrač još uvek sve radi
solo i na svoju ruku), čovek iza koga stoje ogromni uspesi
sada je na fini način pokazao koliko vredi, u svojoj avliji.
Sve ide po sistemu 'evo vam kamen pa nas gađajte njime'.
Šteta je što se nismo probili malo dalje da osetimo kako nam
naši rođeni fudbaleri pune mreže, poučeni profesionalizmom
i vrednim radom.
Pogledajmo samo koliko su klubovi zaradili u poslednjih nekoliko
godina - neverovatan odliv igrača napunio je njihove kase i
nadoknadio gubitak planiranog novca od ulaznica i reklama.
Pretpostavljam da veći deo tog novca odlazi i u džepove
direktora, predsednika, vlasnika, akcionara, političara..
Ovi koji su sada na vlasti, ne samo dok funkcionišu, već verovatno
ni za života neće shvatiti koliko su grešili i koliko greše.
Treba samo imati nade da će neko, jednog dana, sve promeniti
i rešiti tako da ova generacija koja reprezentuje zemlju pod
zastavom i himnom, dobije adekvatne naslednike.
>> iako mi imamo dobre stručnjake ali ne u Jugoslaviji.
Imamo i u Jugoslaviji, ali veoma malo.
Primera radi, sada je neopisivo lakše doći do trenerske diplome
nego pre dvadesetak godina. U fudbalu su sada manje-više aktuelni
samo ljudi usko povezani sa vlašću ili zvučnijim kriminalcima.
Dok prekaljeni treneri preko noći, a čista obraza gube posao zbog
nekoliko slabih rezultata, na scenu stupaju nuspojave.
Duško Milanović, karikatura sa 'Evrogola'. Fudbalski trener.
Pa recimo, trener jednog Jugopetrola, Knežević. Za dve godine on
će voditi ekipu u elitnom takmičenju, a po preuzimanju kluba
(što mu je prvo iskustvo) nije znao da _zagreje ekipu na treningu_
već je molio iskusnijeg trenera da mu _pokaže kako se to radi_.
Otkud njemu trenerska diploma, znaju njegovi pajtosi i pajtosi
njegovog preminulog sina. Potom čovek sa velikim A kome danas
zaista ništa nije teško da ostvari, jer oko sebe okuplja sve
same marionete sa ohoho putera na glavi...
...i da ne nabrajam dalje, jer lista je poduga a živci tanki,
uvek smo imali neke crve u fudbalu ali sad ih je baš previše.
fudbal.2240junior,
Ne znam da li je ko zapazio u madamovim vestima (jel' to samo ja skidam? :)
ali izgleda da je konačno Francuzima došlo u glavu ko im treba ...
Cantona could regain France place this season
PARIS, Aug 13 (Reuter) - Manchester United idol Eric Cantona, the
most notable absentee at Euro 96, could yet play for France when
they host the World Cup finals in 1998.
France coach Aime Jacquet said in an interview published on Tuesday
that all French players with clubs abroad had a chance of being
picked, particularly this season which he termed a "phase of
preparation, trials, transformation."
"A choice is never definitive," Jacquet told the sports daily
L'Equipe when asked whether he would again consider picking Cantona
and Newcastle United winger David Ginola.
"I know them, I know how to use them. But for the moment we're
working on a continuity basis. If I continue with my task it's not
to go in reverse.
"But I'm not made of stone, nor an idiot, nor mad. I'm there to
build the best possible team... to prepare for the World Cup."
Jacquet added that Cantona and Ginola were "precisely, an
alternative choice."
...
fudbal.2242lexus,
-> #2238, dizel=> Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!!
prvom :)
fudbal.2243dselic,
-> #249, ilazarevic> Pitanje je šta je lep fudbal... Meni je ostrvski fudbal najlepši na
> svetu, ali znam mnoge ljude kojima se uopšte ne sviđa.
Mene nervira to što ostrvljani igraju po sistemu 'šutni loptu
napred pa šta bude'. Po mom skromnom mišljenju, najbolji fudbal je
upravo onaj Brazilski jer u njemu dolazi do izražaja umeće i
veština vladanje loptom, za razliku od snage kod Engleza & co.
Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo čistija
od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih startova).
fudbal.2244seki,
Crvena Zvezda ce u prvom kolu Kupa pobednika kupova igrati sa
Kajzerslauternom, timom koji ce u novoj sezoni igrati u drugoj ligi.
fudbal.2245budim,
-> #2232, dizel(:) u prošlloj sezoni, pa želi da se sada osigura. Nemaju želju da
(:) postanu šampioni pa su se odlučili za Ćurčića... :)))))))
Đani je sjajan igrač i neko ko treba da ima sigurno mesto u reprezentaciji.
poz,
budimir
fudbal.2246budim,
-> #2234, dizel(:) on sam! Ove godine će Partizanu biti veoma teško da se suprotstavi
(:) Zvezdi u borbi za titulu!
Potpisujem, Partizan zaista nema tim...
(:) Umalo da zaboravim nadmenog Čakara, koji je postigao 3 gola u
(:) prvenstvenom
Čakar je veliki Partizanov promašaj...
poz,
budimir
fudbal.2247budim,
-> #248, obren(:) Ne vidim zašto bi tu grubost bila imperativ, osim za napaljene
(:) dizelaše i skinhedse koji čekaju incidente na terenu da bi se
(:) međusobno pobili? Šta fali brazilskom fudbalu? Ne bih ga
(:) okarakterisao kao grubog a oni
Čisto da znaš, u Brazilu u neredima navijača pogine svake godine u proseku
10 ljudi...
poz,
budimir
fudbal.2248giovanni,
-> #2244, sekiĘ? Crvena Zvezda ce u prvom kolu Kupa pobednika kupova igrati sa
Ę? Kajzerslauternom, timom koji ce u novoj sezoni igrati u drugoj ligi.
Pavel Kuka, OLE! :))
Ajde da organizujemo kladionicu: koliko će Pavel dati golova ciganima u
dve utakmice.
fudbal.2249lexus,
-> #2243, dselic=> Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo čistija
=> od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih startova).
U Evropi samo Englezi idu na loptu, svi ostali idu na noge.
U Južnoj Americi se igra prljavo, ali ne i krvoločno...
Brazilce mrzim zato što su bezobrazni.
fudbal.2250lexus,
-> #2245, budim=> Đani je sjajan igrač i neko ko treba da ima sigurno mesto u
=> reprezentaciji.
Da, ali ne na poziciji beka, već u sredini terena.
fudbal.2251lexus,
-> #2246, budim=> Potpisujem, Partizan zaista nema tim...
Imamo Ćiru, to je najvažnije ;>
Partizanu fali još jedan igrač sredine terena,
ja se nadam da će to Tomić uskoro postati, ali
sa Tešovićem kao glavnim veznim Partizan je ruina
od ekipe...
fudbal.2252dizel,
-> #2242, lexus* => Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!!
*
* prvom :)
Pa ja sam predvideo da ćemo igrati protiv Kajzerslauterna, pa sam
rekao da je Zvezda u drugom kolu... :>
Naravno, Zvezda je u prvom kolu kupa kupova i igraće sa nemačkim timom
Kaiserslautern! Namački tim je ove sezone postao drugoligap, a i
ispao je u prvom kolu nemačkog kupa... Dakle, to nije mnogo jak klub,
ali će Zvezdi biti zaista teško protiv njih, jer ne samo da im ostaje
samo još Evropa za iskazivanje (igranje u drugoj ligi, ispadanje iz Kupa),
već su i Nemci tradicionalno težak protivnik za naše klubove... Uprkos
tome, pre 5 godina Zvezda je savladala nemački Bajern! Da li će pobede
Zvezde nad nemačkim klubovima postati tradicija, ostaje da se vidi...
fudbal.2253obren,
-> #2247, budim> Čisto da znaš, u Brazilu u neredima navijača pogine svake godine u
> proseku 10 ljudi...
...što ne znači da Brazil igra grub fudbal, priznaćeš. ;)
Podsećam, tvrdnja je bila da fudbal treba da bude grub sport inače ga
ne bi gledali, sa čim se ja nikako ne slažem.
fudbal.2254mikeman,
-> #2238, dizel<<!>> Hearts - C.Zvezda 1:1 (1:0)...
<<!>>
<<!>> Zvezda je u drugom kolu kupa kupova Evrope!!!
<<!>> Bravo Zvezdo!!!
<<!>> Strelci: u 44 McPerson za Skote a u 59. za Zvezdu Marinovic...
Eve javlja se jedan grobar :))
cestitam
BTW C.ZVEZDA-----KAJZERSLAUTERN 12.9.96 I 26.9.96.
ps> Partizan se pro*rao ma*u im j*bem ja njihovu!
fudbal.2255ilazarevic,
-> #2243, dselic> Mene nervira to što ostrvljani igraju po sistemu 'šutni loptu
> napred pa šta bude'. Po mom skromnom mišljenju, najbolji fudbal je
> upravo onaj Brazilski jer u njemu dolazi do izražaja umeće i
> veština vladanje loptom, za razliku od snage kod Engleza & co.
O ovome smo već pričali, najmanje dvaput :) Volim kad se fudbal igra sa dosta
kontakta - ne samo da volim da gledam takav fudbal, tako volim i da igram.
Što se snage i trčanja tiče... Oba kvaliteta meni nekako ostavljaju utisak o
muškosti fudbala. Kad vidim da Talijan ili Brazilac padnu sami od sebe, pa se
posle još i ljute, prvo što pomislim je: "E, bre, derpe jedan, igraj taj
fudbal!"
fudbal.2256ilazarevic,
Sve u svemu, utakmica između Zvezde i Heartsa nije bila nikakav doživljaj za
oko. Škoti su igrali u svom stilu, ali sa slabom realizacijom. Njihov osnovni
hendikep je visina igrača (baš čudno, patuljasti Škoti). Zbog toga nisu ni
imali šanse da daju previše golova, jer su Zvezdini odbrambeni igrači bili
dovoljno visoki u skoku.
Sa druge strane, ne vidim zašto je najveći sin našeg sportskog novinarstva,
ozloglašeni Dobrivoje Janković, onoliko preuveličavao u svom članku u
"Politici". Zvezda nije igrala ništa bolje od Heartsa. U trčanju zamalo da
stignu Škote, ali su teško uspevali da probiju poslednju liniju škotske
odbrane. Igrali su nespretno, Perica uzdanica nije se ni video... Slaba
igra, bez obzira na kišu i besne Škote koji, kako napisa Dobrivoje, samo što
ne polomiše ruke, noge i vratove celoj Zvezdinoj ekipi i stručnom štabu
svojom "oštrom igrom". Pobogu, Dobrivoje, cela Evropa igra oštar fudbal - ako
ti se ne sviđa, idi u komentatore bridža (bićeš uspešniji)!
Žao mi je što nije bilo TV-prenosa. Slušao sam radio-prenos. Naravno, nisam
zadovoljan onim smešnim komentarom utakmice. Trebalo je da plate put onoj
dvojici sa JU-radija, da vidi RTS šta je prenos ;)
Dakle, ne vidim čemu se Zvezda može nadati protiv Kajzerslauterna. Stigli ste
do prvog kola, dalje nećete.
fudbal.2257budim,
-> #2243, dselic(:) Mene nervira to što ostrvljani igraju po sistemu 'šutni loptu
(:) napred pa šta bude'. Po mom skromnom mišljenju, najbolji fudbal je
Grešiš. Ostrvljani igraju najlepši fudbal, ali sve je to stvar ukusa tako
da... Mislim da šutiranje lopte napred nije adekvatan izraz...
(:) Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo
(:) čistija od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih startova).
Najprljaviji fudbal upravo igraju Brazilci i Argentinci. Ja se sećam kada
je jedan moj ortak igrao protiv neke njihove kadetske/omladinske selekcije,
da se vratio sav modar i ištipan jer su Brazilci koristili svaku priliku
kada sudija nije gledao... :(
poz,
budimir
fudbal.2258budim,
-> #2248, giovanni(:) Pavel Kuka, OLE! :))
:)))
(:) Ajde da organizujemo kladionicu: koliko će Pavel dati golova
(:) ciganima u dve utakmice.
Đoggani, ajde bolje da organizujemo kladionicu: Kada će Partizan proći
pred takmičenje u kupu UEFA... :>
poz,
budimir
fudbal.2259budim,
-> #249, ilazarevic(:) Pitanje je šta je lep fudbal... Meni je ostrvski fudbal najlepši
(:) na svetu, ali znam mnoge ljude kojima se uopšte ne sviđa.
Ostrvski fudbal ruleZ! :)
poz,
budimir
fudbal.2260lexus,
-> #2258, budim=> Đoggani, ajde bolje da organizujemo kladionicu: Kada će Partizan
=> proći pred takmičenje u kupu UEFA... :>
I dalje postoji takmičenje: Kada će Zvezda pobediti nekoga
u Evro kupovima.
fudbal.2263dizel,
-> #2245, budim* Đani je sjajan igrač i neko ko treba da ima sigurno mesto u
* reprezentaciji.
Vidim ja da tebe vreme provedeno daleko u Užicu, u društvu
grobarki, loše utiče... :)))
fudbal.2264dizel,
-> #2254, mikeman* ps> Partizan se pro*rao ma*u im j*bem ja njihovu!
Ja sam se pomalo zezao, ali mi je zaista žao što ne ide više naših
klubova u sledeće kolo... Ostala je samo Zvezda, a i njoj će biti
teško da prođe sledeće kolo! Partizan je imao šansu, ali on sa ovakvom
igrom sigurno ne bi daleko dogurao. Možemo samo da se nadamo da će
uskoro biti bolje, ali ... Čuo sam da će u sledećoj sezoni biti 24 učesnika
u ligi šampiona, razvrstanih u 6 grupa. Tako će i naša zemlja imati
predstavnika, ali je problem, što je dozvoljeno učešće nekoliko ekipa iz
jedne države (najviše 3). To znači da će uskoro biti 3 italijanska i nemačka
tima,itd... A to nama ne bi baš odgovaralo. :(((
fudbal.2265dizel,
-> #2243, dselic* Takodje je za pohvalu to što je igra u Južnoj Americi mnogo
* čistija od evropske (tj. bez onih krvoločnih klizećih
* startova).
Čini ti se da je bez krvoločnig startova, ali tamo se možda igra
i najprljaviji fudbal. Koriste se sva moguća sredstva koje sudija
ne primeti, tako da, ukoliko je nekad to bio "čistiji" fudbal od
evropskog, više nije, naprotiv...
fudbal.2266dizel,
-> #2255, ilazarevic* fudbal, tako volim i da igram. Što se snage i trčanja tiče...
* Oba kvaliteta meni nekako ostavljaju utisak o muškosti fudbala.
Mislim da dosta grešiš. Fudbal je igra, a ne tuča! Poenta u igri
je nekoga prevariti, nadmašiti inteligentnim pokretom, a ne snagom.
Zvezdini igrači su u prvoj utakmici upravo tako i nadigrali Škote.
Nije bilo golova u njihovoj mreži, ali za to mogu da zahvale samo
njihovom golmanu, koji je očigledno sjajan golman.
* Kad vidim da Talijan ili Brazilac padnu sami od sebe, pa se
* posle još i ljute, prvo što pomislim je: "E, bre, derpe jedan,
* igraj taj fudbal!"
Istina je da ima toga, ali u važnim utakmicama, isto tako padaju i Nemci
i Englezi, i svi ostali(jer bitno je da se da gol... i da se pobedi!).
fudbal.2267dizel,
-> #2257, budim* * ukusa tako da... Mislim da šutiranje lopte napred nije
* adekvatan izraz...
Ma jok... Bollje je "ubacivanje u bunar" :)))))
fudbal.2268dizel,
-> #2247, budim* Čisto da znaš, u Brazilu u neredima navijača pogine svake
* godine u proseku 10 ljudi...
Pa kad imaju po 200000 gledalaca...
fudbal.2269budim,
-> #2250, lexus(:) Da, ali ne na poziciji beka, već u sredini terena.
To može da igra samo kod onog morona Sanija... Mada nikada mi neće biti jasno
zašto je Tumbaković toliko mrzeo Đanija a voleo onog debila Tešovića?... :)
poz,
budimir
fudbal.2270budim,
-> #2256, ilazarevic(:) Dakle, ne vidim čemu se Zvezda može nadati protiv Kajzerslauterna.
(:) Stigli ste do prvog kola, dalje nećete.
Živi bili pa videli! :) Ja misilm da Kajzerslautern i nije pretežak protivnik
za Zvezdu. Mislim da možemo proći a da je i prednost što se prva utakmica
igra na strani.
poz,
budimir
fudbal.2271giovanni,
-> #2258, budimĘ? Đoggani, ajde bolje da organizujemo kladionicu: Kada će Partizan proći
Ę? pred takmičenje u kupu UEFA... :>
Još bolje: kada će cz dati više od jednog gola u dve godine takmičenja u
evro-kupovima? :)))
fudbal.2272budim,
-> #2263, dizel(:) Vidim ja da tebe vreme provedeno daleko u Užicu, u društvu
(:) grobarki, loše utiče... :)))
Šta da ti kažem, ima i jedna pesmica posvećena grobarima na tu temu.
Nevezano za temu o kojoj ja i ti raspravljamo, :) Ćurčić je sjajan igrač
i ja mislim da mu itekako treba pružiti šansu u dresu nacionalne selekcije,
naravno Srbije! :>
poz,
budimir
fudbal.2273nikola.s,
-> #2222, kum.djole> Ovo je bruka i sramota.
> Prvo kukaju sto ih godinama ne pustaju u Evropu, a onda..
> Prvu utakmicu sam gledao sve dok onaj KRLJA nije dobio crveni
> karton, ..a Kovinjalo se ubi od ponavljanja da Rumuni igraju
> prljavo.. Onda mi je, nekako, preselo. Brze bolje uzeh ponovo
> danasnje i jucerasnje novine da se sit nacitam sigurnih izjava
> PartizanOvaca..
>
> BSK 1:2, Nacional 0:0, 0:1... jake ekipe.. i sve to za par
> nedelja. Tumbakovic moze da ide, komotno. Ionako je ostao "zbog
> Evrope", a izgleda da njegova Evropa doseze samo do Bukuresta.
> Preko Batajnice.
Ovo je ta cuvena, toliko puta isticana grobarska vernost. Svasta...
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
p.s. Izvinite sto sam citirao celu poruku, ali moralo je
fudbal.2274nikola.s,
-> #2224, lexus> Onakve pacere nisam video jos od zvezdine proslogodisnje
> ekipe...
Jel one sto vas je u finalu kupa razvalila sa 3:0 i 3:1 ?
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2275nikola.s,
-> #2248, giovanni> Ajde da organizujemo kladionicu: koliko ce Pavel dati golova
> ciganima u dve utakmice.
Ma kad Djora njega uzme pod svoje..:)
Bolje bar Kuka nego Mojesku :))))))))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2276lexus,
-> #2269, budim=> To može da igra samo kod onog morona Sanija... Mada nikada mi neće
=> biti jasno zašto je Tumbaković toliko mrzeo Đanija a voleo onog
=> debila Tešovića?... :)
Nije ni meni... Nikada mi neće ni biti jasno.
fudbal.2277dizel,
-> #2271, giovanni* Još bolje: kada će cz dati više od jednog gola u dve godine
* takmičenja u evro-kupovima? :)))
Ove... Zvezda će proći dalje (nešto mi se javlja!, samo da ne bude kao
prošlogodišnja rasprava sa juniorom :)! Ipak Zvezda mora da pobedi
drugoligaša, makar to bio nemački drugoligaš...
fudbal.2278budim,
-> #2273, nikola.s(:) Ovo je ta cuvena, toliko puta isticana grobarska vernost.
(:) Svasta...
Nikolice, osećaj realnosti nema veze sa vernošću. Vernost se ne pokazuje
slepim neprihvatanjem činjnica. Vernost je kada pratiš i živiš za svoj tim.
poz,
budimir
fudbal.2279nikola.s,
-> #2270, budim> Zivi bili pa videli! :) Ja misilm da Kajzerslautern i nije
> pretezak protivnik za Zvezdu. Mislim da mozemo proci a da je i
> prednost sto se prva utakmica igra na strani.
Ma kakav Kajzerslautern ?
Jel to ona ekipa veterana i Kuke, koji jedini nesto vredi ?
Njih prolazimo sigurno, narocito sto ce revans biti na prepunoj
Marakani...:)
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
fudbal.2280budim,
-> #2276, lexus(:) Nije ni meni... Nikada mi neće ni biti jasno.
Čitam u današnjim novinama kako se Ćurčić javno izvinjava Santraču...
Povlačim sve lepo što sam rekao o "Nosatom"...
poz,
budimir
fudbal.2281ilazarevic,
-> #2270, budim> Živi bili pa videli! :) Ja misilm da Kajzerslautern i nije pretežak
> protivnik za Zvezdu. Mislim da možemo proći a da je i prednost što
> se prva utakmica igra na strani.
Što bi rekli svi živi komentatori - u fudbalu više nema autsajdera. Dakle,
uvek je sve moguće. Moguće je da će Zvezda proći, ali je moja procena da
onakvom igrom neće stići daleko.
Gledao sam danas Mančester protiv Blekburna - e, ono je fudbal... Kakva
utakmica, pojeo sam dve velike vangle kokica za prvih pet minuta :) Posle sam
jeo nokte...
fudbal.2282schef,
Vojvodina - Partizan 1:1
Ovo stvarno nema smisla... Ovoga ima samo kod nas. Da sam ja bio na
Tumbakovićevom mestu razbio bih p*čku onom sudiji. U redu je za onaj indirekt,
ali onako kvarno ni Argentinci ne igraju. Koliko ja znam sudija treba da da
znak da se izvede slobodan udarac, a u trenutku izvošenja indirekta on je
pokazivao žuti karton.
Lopovska država, takve nam i sudije.
Srleř
fudbal.2283schef,
U trećem kolu druge lige Kragujevački klub Arsenal je izvojevao pobedu od
6:4 protiv Novog Pazara, iako je na 4:4 bio sa dva (!) igrača manje. Pravi
vatromet golova koji je nastavljen u nedelju u utakmici Radnički - Mladost (P)
koju je Radnički dobio sa 7:1.
I posle vi nešto pričajte o Kragujevcu. ;)
Srleř
fudbal.2284basrak,
-> #2272, budim> Nevezano za temu o kojoj ja i ti raspravljamo, :)
Sačuvaj nas Bože. Sad si počeo i sam sa sobom da pričaš ;>
fudbal.2285schef,
-> #2282, schef=- znak da se izvede slobodan udarac, a u trenutku izvošenja
=- indirekta on je pokazivao žuti karton.
OK, OK, onako u afektu sam zaboravio da kad je indirekt sudija diže ruku,
ali mi se stvarno učinilo kao da daje žuti karton.
Al' ipak je kurvinski. Ono ni od zvezde ne bih očekivao. :)
Srleř
fudbal.2287junior,
-> #2285, schef> Al' ipak je kurvinski. Ono ni od zvezde ne bih očekivao. :)
Lepo je rekao komentator na SOS-u. Neiskusno od strane igrača Partizana.
Podseća me na jedan davni derbi Partizana i Zvezde... :>>>>>
fudbal.2288stefan,
-> #2285, schef> OK, OK, onako u afektu sam zaboravio da kad je indirekt sudija diže
> ruku, ali mi se stvarno učinilo kao da daje žuti karton.
Ma ne smeju oni da dopuste sebi da prime gol na tako glup način. Inače,
ono što je meni upalo u oči glede jučerašnje utakmice je da je Partizan
zaigrao od početka sa dva prava špic igrača. Biće interesantno videti da
li će nastaviti da igra u tako izmenjenoj formaciji.
fudbal.2289dizel,
-> #2282, schef> igraju. Koliko ja znam sudija treba da da znak da se izvede
> slobodan udarac, a u trenutku izvošenja indirekta on je
> pokazivao žuti karton.
A onaj penal u prvom poluvremenu što nije sviran za Vojvodinu???
Bio je čist kao suza!
> Lopovska država, takve nam i sudije.
Ko gubi (igra nerešeno), ima pravo da se ljuti... :)
fudbal.2290dizel,
-> #2287, junior> Podseća me na jedan davni derbi Partizana i Zvezde... :>>>>>
Jel ono sa Šestićem i Borotom? :))))))
fudbal.2291giovanni,
-> #2277, dizelĘ? Ove... Zvezda će proći dalje (nešto mi se javlja!, samo da ne bude kao
Jel' ti se to javlja nešto slično onome da će zvezda da pobedi Liverpool?
fudbal.2292kum.djole,
-> #2287, junior>> Lepo je rekao komentator na SOS-u. Neiskusno od strane igrača Partizana.
Damjanca i kompanije.
Pandurović nikad ne bi poklonio tu loptu protivniku.
fudbal.2293junior,
-> #2290, dizel>> Podseća me na jedan davni derbi Partizana i Zvezde... :>>>>>
> Jel ono sa Šestićem i Borotom? :))))))
Ne može se reći da je Borota tad bio neiskusan :) Al' ko ne bi verovao kumu?
(oni su kumovi, beše? :)