SPORT

27 Feb 1996 - 08 Dec 1996

Topics

  1. atletika (44)
  2. fudbal (2992)
  3. kosarka (932)
  4. nba (2000)
  5. rukomet (336)
  6. vaterpolo (63)
  7. odbojka (96)
  8. tenis (32)
  9. skijanje (14)
  10. borilacki (155)
  11. auto-moto (669)
  12. bilijar (91)
  13. sah (42)
  14. rekreacija (60)
  15. prognoza (502)
  16. navijaci (1559)
  17. dogadjanja (71)
  18. razno (280)

Messages - fudbal

fudbal.731 kum.djole,
OD NULE DO SLAVE - Dejan Pešić ------------------------------------------- Dejan Pešić, još jedno novo ime u našem fudbalu. Ovaj devetnaestogodišnji plavokosi mladić za relativno kratko vreme postigao je ono o čemu mnogi mladi fudbaleri sanjaju - stao je rame uz rame sa prvoligaškim zvezdama i postao član naše Mlade reprezentacije. Ekipa Radničkog iz Niša pred veoma važan duel sa Čukaričkim nalazila se u karantinu hotela "Palas" a Dejan Pešić poklonio je svoje slobodno vreme korisnicima SezamNet-a. SezamNet Samo što si debitovao za svoju ekipu kao prvi golman usledile SPORT: su dobre odbrane i epiteti igrača utakmice, ubrzo i poziv saveznog selektora Živadinovića.. Iznenađujuće dobar početak ? Dejan: Da, mnogi su bili iznenađeni mojim nastupima u prolećnom delu sezone. Verovatno niko od naših poklonika fudbala nije očekivao da ću biti dostojna zamena Ranđeloviću, ali desilo se upravo suprotno, jer ovakvu šansu nisam smeo da prokockam. SezamNet Pet utakmica zaredom na golu Radničkog i titule najboljeg SPORT: pojedinca tog tima obezbedile su ti i poziv za državni tim ? Dejan: Poziv je stigao posle utakmice u Zrenjaninu, koju smo dobili rezultatom 1:0. Selektor Živadinović je ocenio da sam zreo za takvu počast i pozvan sam u ekipu za meč protiv Makedonije. SezamNet SPORT: Kada u stvari počinju tvoji prvi golmanski koraci ? Dejan: Fudbal sam počeo da igram sa 10 godina, u četrnaestoj debitovao na golu FK Vlasina u svom rodnom mestu gde sam branio za prvi tim sve do 1992 godine. Upravo te godine počinje moja fudbalska afirmacija. Tadašnji 'tehniko' OFK Beograda Ljuba Pavlović uočio je moje kvalitete i u dogovoru sa upravom mog kluba predložio da karijeru nastavim u Beogradu, u njihovom omladinskom pogonu, što sam i prihvatio. SezamNet U ekipi OFK Beograda prikazao si izvanredne partije, SPORT: ali tvoj napredak kočio je amaterski status u tom klubu ? Dejan: Da, još nisam bio u mogućnosti da potpišem profesionalni ugovor i trajno se nastanim u Beogradu. Putovao sam svake nedelje na relaciji Vlasotince - Beograd, a preko nedelje trenirao sâm na terenu svog bivšeg kluba. Bio je to težak, ali i koristan period, dešavalo se da u Beograd sa juga Srbije dođem samo par sati pre početka utakmice. Taj inat i upornost pomogli su mi da se kasnije brzo priviknem na profesionalni fudbal. SezamNet Ekipu OFK Beograda u to vreme vodio je Momčilo Kokotović, SPORT: a nastupali su mnogi talentovani igrači koji danas igraju u saveznom rangu takmičenja. Ispostavilo se da si ti najviše napredovao i naravno, najviše i dobio ? Dejan: Moram reći da je taj period u Beogradu bio presudan, jer je predstavljao temelj mom budućem radu. Moma mi je puno pomogao, a igrao sam pored veoma kvalitetnih fudbalera, tako da je kasnije privikavanje na ozbiljniji rad bilo mnogo lakše. SezamNet Sezonu 93/94 odigrao si ponovo u matičnom klubu, usledio SPORT: je poziv Radničkog i obreo si se u niškom prvoligašu. Kako si se osećao u početku, po dolasku u "Real sa Nišave" ? Dejan: Uslovi su bili fantastični, potpisao sam profesionalni ugovor i tako postao treći golman ekipe Radničkog pored Ranđelovića i Tadića. U to vreme trener golmana bio je Ljuborad Stevanović kome dugujem mnogo. Pored Ljube trenirao me je i Miša Petrović kod koga sam načinio svoje prve golmanske korake. Radio sam maksimalno, sticao kondiciju, trenirao dvaput više od ostalih i čekao svoju šansu. Dobio sam je tek sledeće sezone na "Marakani" kada je Ranđelović izašao zbog povrede, a nešto slično desilo se i u ovoj polusezoni kada sam obolelog Ranđelovića zamenio u Bečeju. Sledećih pet utakmica branio sam od početka i, po proceni šefa stručnog štaba, zadovoljio. SezamNet Takvo breme iziskuje i mnogo samopouzdanja.. SPORT: Dejan: Da, sigurno, ali ja i imam mnogo samopouzdanja! (smeh) Od samog početka uz mene su otac, koji je nekada bio golman, i brat, koji danas brani za FK Zanat u trećoj ligi. Uz njihovu pomoć analiziram sve svoje odbrane, zajedno otklanjamo greške koje su u početku sasvim normalna pojava. SezamNet Grešaka je sve manje, a dobrih odbrana sve više. Pored poziva SPORT: Živadinovića, nadaš li se i eventualnom pozivu saveznog selektora Santrača ? Dejan: Rano je pričati o tome, ali sigurno je da želim dres A reprezentacije, no, kako sada stvari stoje, u ovakvoj konkurenciji biće potrebno još mnogo više rada i utakmica da bih ravnopravno sa ostalima konkurisao za to mesto. SezamNet SPORT: Konkurencija je velika, a postoji li neko ko je van nje, takoreći - najbolji golman u zemlji ? Dejan: Naravno, bez daljnjeg, to je Aleksandar Kocić. Bez obzira što smo veliki prijatelji i zemljaci, Koca je strašan čovek i fudbaler. Najviše cenim njegov stil, ali ne kopiram nikoga. Mislim da je Kocić trenutno nezamenljiv na golu reprezentacije, imao je u kontinuitetu nekoliko fantastičnih utakmica i ne verujem da će ga bilo ko u skorije vreme nadmašiti. SezamNet Tvoji dalji planovi ? SPORT: Dejan: Sve je vezano za konkurenciju u timu Radničkog, jer iako nisam ništa slabiji po kvalitetu od svojih kolega, nemam još dovoljno iskustva da bih postao standardni čuvar mreže. Ukoliko Šmuci (Ranđelović) ode u inostranstvo, postoje velike šanse da stanem na gol Nišlija i dokažem se u našem prvoligaškom takmičenju. SezamNet SPORT: ..a onda, jednog dana, ponovo u Beograd - u čiji dres ? Dejan: Pa.. ko bude u toj sezoni igrao u Kupu šampiona.. (smeh). Šalu na stranu, velika mi je želja da se dokažem u prestonici, nadam se da će mi se ta prilika uskoro pružiti. Radiću maksimalno, kao i do sada, imam velike ambicije. SezamNET SPORT: Za kraj našeg razgovora kojeg će korisnici najpopularnije kompjuterske mreže u Jugoslaviji moći da vide, mogao bi da me šokiraš - da li se fudbaleri bave kompjuterima ? Dejan: Brinem se za tvoje zdravlje, pa će odgovor biti negativan (smeh). Ne verujem da bilo koji fudbaler uživa usluge vaše mreže, jer pored svakodnevnih obaveza nemamo vremena ni za odmor. Imam, međutim, par prijatelja koji se u Nišu bave time i iskoristio bih priliku da pozdravim sve korisnike vaše mreže i poželim da i dalje sa uživanjem prate naš fudbal. SezamNET - Sport maj '96.
fudbal.732 giovanni, -> #703, junior
Ę? Vidiš, to mi nikad nije palo na pamet .. šta bi se desilo kad bi Ę? se sudija povredio i morao da napusti teren? Ko preuzima? Kod nas, pojma nemam. Ne znam da li se u našem prvenstvu praktikuje da na većim utakmicama postoji "rezervni" arbitar. Čini mi se da u međunarodnim utakmicama postoji rezerva, čovek koji preuzima vođenje utakmice u slučaju da glavni ili neko od pomoćnih sudija nije u stanju da obavi posao.
fudbal.733 nenad, -> #628, budim
> I jesmo, recimo da se uskoro spremamo da idemo zajedno na neke utakmice, > pa ukoliko želiš možeš sa nama! :) Da rezmiramo, odgovor u privatnu poštu možeš da pošalješ ako iza komande za reply i broja poruke na koju odgovaraš dodaš /p. :)
fudbal.734 schef,
Ko kaže da ne možemo da bijemo zvezdu sa više od 3 razlike? Pa evo večeras, sa igračem manje šampioni i dalje imaju terensku inicijativu protiv Voše! Eh, da nije one stoke Čakara... Baš šteta što ne može sada da igra u revanšu, pa da zabije Miloju jedno 3 komada... Srleř P.S. Juče, na lokalnom radiju 9, jedan pozdrav: 'Grobar taj_i_taj pozdravlja sve cigane uz šifru koju će samo oni razumeti i koja glasi Čakar-Čakar-Mirković-Čakar...' :))))) Umro sam kad sam ovo čuo... ;)
fudbal.735 schef,
Da, sad se setih. Neko mi rekao da se ovaj slučaj stvarno desio na jednom svetskom prvenstvu, ali mi malo zvuči neverovatno... Dakle, situacija je (kao) bila ovakva. Igrač nadire ka golu protivnika, cela protivnička polovina mu je prazna, samo ga ima ispred sebe golmana i jednog igrača iza sebe. Ovaj iza njega ga sapliće na i-ha-haj ispred gola (više od 30 metara) i sudija svira _penal_ . Da li se to stvarno desilo, i kada, i da li sudija ima pravo u takvom slučaju da sudi penal? Nego, jel' videste kako se izvode penali u američkoj fudbalskoj ligi? :) K'o u hokeju... ;))) Srleř
fudbal.736 kum.djole, -> #720, lexus
>> Što se promašenosti tiče, Čakar zaista nije ispunio neka očekivanja, >> međutim, desi se i njemu da se razigra... na žalost retko :( Evo, čovek se večeras baš potrudio da nas demantuje, mene pogotovo :) pošto je odigrao zaista fantastično (ono koliko je uopšte igrao:)... Šansa u kojoj je Partizan postigao drugi gol nije bila neka prava šansa, ali je Čakar zaista, neverovatno smelim udarcem pretvorio u gol, kroz jednog igrača Vojvodine i Kocića. Kasnije je zabiberio gol u sam rogalj :) a kad je ustao sa trave ispred zapada i potrčao ka 'jugu' preskačući reklame, drao se na sav glas, stvarno je bio u delirijumu.. :)) Kasnije mu je verovatno bilo žao što je dobio karton, beše nešto mrzovoljan dok je čekao red za televizijski intervju. Nisam hteo da mu stajem na muku, pitao sam ga samo da li ostaje, odgovorio je potvrdno, a na opasku da bi bilo zgodno zapretiti gospodinu Milojeviću reprizom ovog gola, rekao je "Je*i ga, ne mogu igrati.." Što se same utakmice tiče, zaista fantastičan fudbal, ali ambijent je pokvarilo ovo pasje vreme.. Ako bude onako kako sam planirao, za par dana dobićete i fotografije s liceta mesta. :)
fudbal.737 kum.djole, -> #735, schef
>> Da li se to stvarno desilo, i kada, i da li sudija ima >> pravo u takvom slučaju da sudi penal? Nisam čuo za ovaj slučaj, ali nemoguće je svirati penal ako je prekršaj bio van kaznenog prostora, to je sasvim jasno. Btw, kako se izvode penali u SAD ? :) Zaleti se igrač ka golu i.. ? ;)
fudbal.738 dizel, -> #722, giovanni
> Ę? Zvezda je u najmanju ruku po kvalitetu sastava jednaka sa > Partizanom! > > :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Dobro mozda sam pogresio. Izgleda da je Zvezda ipak bolja, i to samo 3:0, tj.beskonacno puta! :>>>>
fudbal.739 dizel, -> #723, giovanni
> Ę? Tek da znas da je sudija propustio da svira cist penal za > Zvezdu pet Ę? minuta pre kraja meca(sudija pustio prednost,a > kod penala ne postoji Ę? prednost), ali nema veze. > > Otkud ti to da kod penala nema prednosti? Prvi primer kog sam > se setio je utakmica Partizan-Slavija(Sofija) 5:0 odigrana u > jesen '88. Kod prvog gola je nekog od napadaca bugarski golman Procitaj strucni komentar u zurnalu ukoliko meni ne verujes, jer kod penala sme da se pusti prednost samo ukoliko je sudija 100% siguran da ce napadacka ekipa postici gol, a to u ovom slucaju nije smeo da uradi!
fudbal.740 dizel, -> #716, kum.djole
> Ili cete jednog dana shvatiti, ili cete citati ova ogradivanja > mesecima.. > Samo se ti ogradjuj... Ionako se ovo ne odnosi samo na tebe, nego na brojniju navijacku publiku!
fudbal.741 dizel, -> #730, kum.djole
> a i sam je danas dostigao mnogo. Bice veliki igrac. > Iskreno se nadam da ce i Perica u njegovim godinama biti to > isto. > Ja se nadam da ce biti mnogo vise!!!
fudbal.742 vitez.koja, -> #703, junior
#=> Vidiš, to mi nikad nije palo na pamet .. šta bi se desilo kad bi #=> se sudija povredio i morao da napusti teren? Ko preuzima? Primetio sam da dolaze na utakmice po četvorica sudija (ne znam da li je tako na svakoj, ali mi je par puta zapalo za oko), pa valjda ovaj četvrti uleće... sk
fudbal.743 lexus, -> #734, schef
=> razumeti i koja glasi Čakar-Čakar-Mirković-Čakar...' :))))) Umro => sam Kad smo već kod Mirkovića da pitam nešto. Da li je jučerašnji gol iz penala bio prvi gol Bate Mirkovića u dresu Partizana u zvaničnim utakmicama? Meni se čini da jeste, i da je baš zbog toga šutirao penal.
fudbal.744 lexus,
----------------------------------------------------------- Rezultati i tabele posle XVII kola I-a fudbalske lige ----------------------------------------------------------- Proleter-Čukarički 5:3 Mladost-Crvena zvezda 3:2 Bečej-Sloboda 1:0 Rad-Radnički 3:1 Partizan-Vojvodina 6:3 1. Partizan 17 12 3 2 47:16 (+31) 57 2. Crvena zvezda 17 8 5 4 24:15 (+9) 45 3. Bečej 17 9 6 2 18:14 (+4) 41 4. Vojvodina 17 7 6 4 28:19 (+9) 40 5. Mladost 17 8 2 7 24:25 (-1) 32 6. Rad 17 5 5 7 20:20 (0) 28 7. Proleter 17 6 3 8 23:25 (-2) 27 8. Čukarički 17 3 6 8 20:22 (-2) 26 9. Radnički 17 4 5 8 18:33 (-15) 26 10. Sloboda 17 1 3 13 8:41 (-33) 11 ----------------------------------------------------------- Pozdrav -Lex-> Copyright (C) Luka Zlatić 1996. -----------------------------------------------------------
fudbal.745 schef, -> #737, kum.djole
­=- Btw, kako se izvode penali u SAD ? :) ­=- Zaleti se igrač ka golu i.. ? ;) Verovali ili ne ali tako je. :) Bilo na televiziji pre jedno nedelju-dve. Međutim takvi penali (igrač se zaleti sa jedno dvaes' metara, golman krene ka njemu pa kom opanci kom obojci) se izvode u slučaju da se utakmica završi nerešeno. Ne znam da li se tako izvode i posle prekršaja u šesnaestercu u toku utakmice, moguće je da su u tom slučaju klasični jedanesterci. Ama ne bi oni bili amerikanci kad ne bi izmenili nešto... ;) Moraju oni da se razlikuju od ostalog sveta, pa kud puklo da puklo... Mogli bismo nekoga da zamolimo da nam nađe nešto o pravilima kod njih, a i trenutno stanje na tabeli bi me zanimalo. Ima li neko mogućnosti da nam ovo nabavi da ne maltetiramo vpoznanovic-a još i sa tim. :) Srleř
fudbal.746 schef, -> #744, lexus
­=- 1. Partizan 17 12 3 2 47:16 (+31) 57 ­=- 2. Crvena zvezda 17 8 5 4 24:15 (+9) 45 WOW! Pogledajte broj DATIH golova. Skoro duplo! ;) Srleř
fudbal.747 dizel, -> #742, vitez.koja
> > Primetio sam da dolaze na utakmice po cetvorica sudija (ne znam > da li je tako na svakoj, ali mi je par puta zapalo za oko), pa > valjda ovaj cetvrti ulece... Cetvrti sudija je odavno prisutan u fudbalu. On treba da zameni glavnog ukoliko dodje do povrede, a na ovom derbiju je pokazivao brojeve igraca koji izlaze i ulaze(kakva funkcija!), ali je cak i tu pogresio.To je bio sudija Vidic... Pitam se kolika mu je plata za ovaj posao?
fudbal.748 ilazarevic, -> #718, kum.djole
> Po bukmejkerima, Nemačka ima najveće šanse za naslov prvaka Evrope. > A po Sezamovcima ? :) Nemačka ima najveće šanse. Ja navijam za Škote, kad oni ispadnu prelazim na Engleze.
fudbal.749 lexus, -> #718, kum.djole
=> Po bukmejkerima, Nemačka ima najveće šanse za naslov prvaka Evrope. => A po Sezamovcima ? :) Pa sad, to zaista zavisi od sastava koji će zaigrati. Ako Francuska bude naterala Ginolu i Cantonu da igraju, onda će oni biti najveći favoriti, ako ne, onda Englezi, Nemci, Holandjani i Hrvati.
fudbal.750 lexus, -> #746, schef
=> ­=- 1. Partizan 17 12 3 2 47:16 (+31) 57 => WOW! Pogledajte broj DATIH golova. Skoro duplo! ;) To manje-više ;) Koliko nama golova treba protiv Radničkog za obaranje rekorda od 103 postignuta gola u sezoni???
fudbal.751 kum.djole, -> #740, dizel
>> Ionako se ovo ne odnosi samo na tebe, nego na brojniju navijacku publiku! To što ti _meni_ kažeš "meč koji izgubiTE" ne odnosi se samo na mene, nego i na brojniju navijačku publiku.. ? Ma ja ću izgleda da osedim pričajući, ali kad vidim s kim imam posla, bolje je da odustanem..
fudbal.752 kum.djole, -> #750, lexus
>> Koliko nama golova treba protiv Radničkog za obaranje rekorda >> od 103 postignuta gola u sezoni??? Četiri da se rekord izjednači, pet da se obori. Postoje dve teorije o toj utakmici već unazad par kola - pošto je Radničkom potrebna pobeda, moguće je da će Partizan izgubiti ovaj duel, ali ukoliko ne 'preda' meč unapred, još verovatnije je da će uvaliti tih pet golova. Radnički mora da ide na sve ili ništa, i to je Partizanova šansa. Uf, kakva odvratna rečenica. ;) Sve u svemu, biće žestoko.
fudbal.753 giovanni, -> #746, schef
Ę? ­=- 1. Partizan 17 12 3 2 47:16 (+31) 57 Ę? WOW! Pogledajte broj DATIH golova. Skoro duplo! ;) A sa onih 50 (ili 51?) iz jesenjeg dela nam fali samo tri (2?) komada da ponovo stignemo do stotke! Ej, cigani, kad ćete vi da date 100, a kamoli 103 gola? :)))))
fudbal.754 budim, -> #736, kum.djole
(:) Šansa u kojoj je Partizan postigao drugi gol nije bila neka prava (:) šansa, ali je Čakar zaista, neverovatno smelim udarcem pretvorio (:) u gol, kroz jednog igrača Vojvodine i Kocića. Gledao sam prenos i ne mogu da se otmem sledećem utisku. Kod prvog gola Čakar je samo pukao po lopti i ne gledajući gde je šalje, to se tačno videlo na usporenom snimku. Istina lopta je slučajno proletela kroz noge igraču i Kociću, ali to je dokaz da je napamet šutirao... Jednostavno je pukao loptu pravo i ona je na nesreću Vojvodine i Kocića (koga smatraju neki ovde reprezentativnim golmanom :)))), ušla u mrežu. Dakle, čista slučajnost. (:) Kasnije je zabiberio gol u sam rogalj :) a kad je ustao sa trave (:) ispred zapada i potrčao ka 'jugu' preskačući reklame, drao se na (:) sav glas, stvarno je bio u delirijumu.. :)) To je već gol koji ide na dušu Kociću. Lopta je prošla na metar od njega. Da je ispružio ruku, ne da se bacio, odbranio bi bez ikakvih problema... I ja bi bio u delirijumu da mi onakav šut uđe na derbiju... poz, budimir
fudbal.755 budim, -> #730, kum.djole
(:) Vukićević nije mlad i neafirmisan igrač kao Perica. (:) Doveden je kao pojačanje, igrao je u klasi odličnih fudbalera, (:) a i sam je danas dostigao mnogo. Biće veliki igrač. Prvo kažeš da je mator i afirmisan igrač, a zatim izražavaš nadu da će od njega nešto biti. Vukićević je tipično pojačanje kakva je Zvezda dovodila u prethodnih nekoliko sezona... Na godinu dana da popuni rupe u timu... (:) Iskreno se nadam da će i Perica u njegovim godinama biti to isto. Verujem da se nadaš... poz, budimir
fudbal.756 budim, -> #679, kum.djole
(:) Nisam neka vračara, ali ako se pođe od činjenice da čovek sa (:) velikim A planira da načini jednu obećavajuću ekipu, sa nekoliko Pošto ne umem da čitam između redova kada ti pišeš, ako može informacija ko je čovek sa velikim A? poz, budimir
fudbal.757 budim, -> #746, schef
(:) WOW! Pogledajte broj DATIH golova. Skoro duplo! ;) Imamo manje primnjenih golova t.j. boljeg golmana! :> poz, budimir
fudbal.758 nenad, -> #651, dizel
> Poslednji gol je postigao najbolji igrac utakmice - Bratislav > Zivkovic u petom-sestom minutu drugog poluvremena. Šta se dešava sa ovim čovekom? Lj. Petrović mu je povremeno davao šansu i često bio bitna figura kada bi ulazio pred kraj, a ako bi igrao celu utakmicu nije pružao naročite partije... Izuetno je brz, ima dobar dribling, ali evo već drugu godinu nikako da se stabilizuje i u dužem periodu pokaže sve što zna.
fudbal.759 schef, -> #754, budim
­=- To je već gol koji ide na dušu Kociću. Lopta je prošla na ­=- metar od njega. Da je ispružio ruku, ne da se bacio, odbranio ­=- bi bez ikakvih problema... ...ali da je takav gol postigao neki zvezdin igrač onda bi to bila čista majstorija, a golman, jel' te, ne bi ništa mogao da učini. Kad već pišeš završi misao. :) Srleř
fudbal.760 stefan, -> #718, kum.djole
> Po bukmejkerima, Nemačka ima najveće šanse za naslov prvaka Evrope. > A po Sezamovcima ? :) Danska? ;)
fudbal.761 stefan, -> #726, junior
> Prošle godine je bio u odličnoj formi, vidimo i da je sad > ušao u istu .. ako tako nastavi i sledeće - nema mu ravnog. A šta ćemo sa tim rupama kao što je ta između prošle godine i poslednje utakmice? ;)
fudbal.762 stefan, -> #731, kum.djole
> OD NULE DO SLAVE - Dejan Pešić > ------------------------------------------- > SezamNET - Sport > maj '96. E super, prvi SezamNet intervju :) Ko je sledeći? :)
fudbal.763 stefan, -> #735, schef
> bila ovakva. Igrač nadire ka golu protivnika, cela protivnička polovina mu > je prazna, samo ga ima ispred sebe golmana i jednog igrača iza sebe. Ovaj > iza njega ga sapliće na i-ha-haj ispred gola (više od 30 metara) i sudija > svira _penal_ . Da li se to stvarno desilo, i kada, i da li sudija ima > pravo u takvom slučaju da sudi penal? Nema šanse, penal se može svirati samo ako je prekršaj u šesnaestercu. Jedino ako je to bila neka eksperimentalna utakmica ;)
fudbal.764 stefan, -> #754, budim
> pravo i ona je na nesreću Vojvodine i Kocića (koga smatraju neki ovde > reprezentativnim golmanom :)))), ušla u mrežu. Dakle, čista slučajnost. Pošto si već gledao utakmicu mogao si posle toga da odgledaš onu reportažu sa svim Partizanovim golovima ove sezone pa da evociraš uspomene kakve je golove primao naš drugi reprezentativni golman :>
fudbal.765 kum.djole, -> #762, stefan
>> E super, prvi SezamNet intervju :) Ko je sledeći? :) Sigurno neko ko neće reći "šta bre, za kakve kompjutere?".. ;) Takvih je malo, svi očekuju da njihove izjave budu o'ma sutra u novinama, ali ako budem imao sreće ufatiću 'na blic' nekog reprezentativca.
fudbal.766 markojo, -> #747, dizel
&:> i tu pogresio.To je bio sudija Vidic... &:> Pitam se kolika mu je plata za ovaj posao? Verovatno je kao i Babarogi... Ali, ipak, Babaroga dobija i premije ! Za svaki dosudjen penal ! ;))))
fudbal.767 lexus, -> #761, stefan
=> A šta ćemo sa tim rupama kao što je ta između prošle godine i => poslednje utakmice? ;) Popunićemo ih Simeunovićem i Jevrićem kao budućim nadama naše reprezentacije ;))
fudbal.768 imangovski, -> #642, dizel
>> Eto, cak i dizel priznaje da je sut bio fantastican, a vi mi >> dirate Pandura :))) >> >> Uzgred dizelu, imangovski je koristio ironiju kada je pisao >> svoju poruku... > > Ma i ja sam koristio ironiju ...:))))
fudbal.769 imangovski, -> #651, dizel
> I pre, a i posle ovog gola Zvezda je imala mnostvo stopostotnih sansi > i pravo je cudo sto Partizan nije porazen sa vecom razlikom.Na samom > kraju umalo da se to i osveti crveno-belima.Penal nad Ciricem! > Sut je izveo (odlicno) Cakar,ali ga je Miloje procitao i sjajno ukrotio > njegov udarac! Pa, ne bih bas rekao. U svim normalnim fudbalskim zemljama, penal bi se ponovio, posto je Miloje bio skoro na levoj stativi kad je Cakar sutnuo.
fudbal.770 dizel, -> #758, nenad
>> Poslednji gol je postigao najbolji igrac utakmice - Bratislav >> Zivkovic u petom-sestom minutu drugog poluvremena. > > Sta se desava sa ovim covekom? Lj. Petrovic mu je povremeno > davao sansu i cesto bio bitna figura kada bi ulazio pred kraj, > a ako bi igrao celu utakmicu nije pruzao narocite partije... > Izuetno je brz, ima dobar dribling, ali evo vec drugu godinu > nikako da se stabilizuje i u duzem periodu pokaze sve sto zna. Pa iskreno da ti kazem, ne znam. Ne znam zasto ga treneri u Zvezdi stavljaju na mesto desnog beka, jer njegova pozicija je u napadu. To se videlo i u poslednjem derbiju.Cim je krenuo napred niko ga nije mogao zaustaviti.Ako ostane na toj poziciji, mislim da ce biti odlican igrac!
fudbal.771 dizel, -> #764, stefan
> > Posto si vec gledao utakmicu mogao si posle toga da odgledas > onu reportazu sa svim Partizanovim golovima ove sezone pa da > evociras uspomene kakve je golove primao nas drugi > reprezentativni golman :> Ja sam uglavnom pogledao kasetu sa snimljenim 100.-tim derbijem pa sam video kakav je gol primio nas treci golman reprezentacije :>>>>>>>
fudbal.772 dizel, -> #751, kum.djole
> posla, bolje je da odustanem.. > Tacno!!!
fudbal.773 dizel, -> #748, ilazarevic
>> Po bukmejkerima, Nemacka ima najvece sanse za naslov prvaka >> Evrope. A po Sezamovcima ? :) > > Nemacka ima najvece sanse. Ja navijam za Skote, kad oni ispadnu > prelazim na Engleze. Ko je sve na prvenstvu? hrvati(mislim da su oni tu) imaju dosta sansi da se visoko plasiraju, Nemci su favoriti, ali ima jos onih koji im mogu zagorcati zivot. Sanse imaju i Francuzi!
fudbal.774 dizel, -> #753, giovanni
> komada da ponovo stignemo do stotke! Ej, cigani, kad cete vi da > date 100, a kamoli 103 gola? :))))) Kada cete vi da igrate u Tokiju?
fudbal.775 imangovski, -> #755, budim
> (:) Iskreno se nadam da ce i Perica u njegovim godinama biti to isto. > > Verujem da se nadas... Od Perice nikad nece biti igrac..
fudbal.776 imangovski, -> #756, budim
> (:) Nisam neka vracara, ali ako se pode od cinjenice da covek sa > (:) velikim A planira da nacini jednu obecavajucu ekipu, sa nekoliko > > Posto ne umem da citam izmedu redova kada ti pises, ako moze informacija > ko je covek sa velikim A? E pa nauci. Arkan mada bi ja radije pisao arkan s obzirom na to koliko ga postujem;)
fudbal.777 imangovski, -> #749, lexus
>=> Po bukmejkerima, Nemacka ima najvece sanse za naslov prvaka Evrope. >=> A po Sezamovcima ? :) > > Pa sad, to zaista zavisi od sastava koji ce zaigrati. > Ako Francuska bude naterala Ginolu i Cantonu da igraju, onda > ce oni biti najveci favoriti, ako ne, onda Englezi, Nemci, Holandjani > i Hrvati. Moram priznati i pored sveg negodovanja koje ce ova poruka izazvati da cu navijati za Engleze i Hrvate.
fudbal.778 imangovski, -> #757, budim
> (:) WOW! Pogledajte broj DATIH golova. Skoro duplo! ;) > > Imamo manje primnjenih golova t.j. boljeg golmana! :> To jest bolji bunker;))
fudbal.779 schef, -> #731, kum.djole
­=- OD NULE DO SLAVE - Dejan Pešić Jel' on branio na utakmici mladih selekcija Jugoslavija - Rumunija u Kragujevcu? Ako jeste, onda će on da bude lavčina od golmana. Ima sve predispozicije da postane fenomenalan golman, s' obzirom da cele utakmice nije usta zatvarao, a priznaćete to mora da bude odlika dobrog golmana, jer ipak golman ima ceo teren na tanjiru. A mogu reći i da je dobro obavio svoj posao, da se ja pitam :) pre bih njega stavio na gol nego Miloja. ;) Ponavljam, sudeći po toj jednoj utakmici, dečko je veliki talenat... ako je to on uopšte. :))) Srleř
fudbal.780 ilazarevic, -> #749, lexus
> Ako Francuska bude naterala Ginolu i Cantonu da igraju, onda Kantonu neće zvati.
fudbal.781 junior, -> #761, stefan
> A šta ćemo sa tim rupama kao što je ta između prošle godine i > poslednje utakmice? ;) Pa tu neka brane Kocić, Brzaković, Pandurović, ... Ali kad je Miloje ovako zverski raspoložen, bilo bi gre'ota ne iskoristiti to ;)
fudbal.782 junior, -> #759, schef
> ...ali da je takav gol postigao neki zvezdin igrač onda bi to > bila čista majstorija, a golman, jel' te, ne bi ništa mogao da > učini. Udarac jeste bio fantastičan, dostojan velikog igrača, ali reakcija koju je Kocić pružio, mogao je da pruži i Bora Đorđević na golu FK Pekara. Ako već nije mogao da ju uhvati .. a ono je bar mogao da se baci ... da se potrudi ;(
fudbal.783 kum.djole, -> #775, imangovski
>> Od Perice nikad nece biti igrac.. Polako, vreme radi za njega. Rano je ušao u prvi tim i ako bude vredno radio, biće od njega dobar fudbaler. Talenat je očit, ali rad je najbitniji 'deo'.. Mora još mnogo da se potrudi, da izbaci sav individualni višak i nauči ono što još ne zna, a ima više nego dovoljno vremena za to.
fudbal.784 kum.djole, -> #770, dizel
>> Ako ostane na toj poziciji, mislim da ce biti odlican igrac! On već jeste odličan igrač, dokazao je to još u Vojvodini. Pre par nedelja rekao si da on nije za reprezentaciju, zar ne ? No evo, večeras ćemo čuti da li je na spisku za Japan. Po mom mišljenu, trebalo bi da bude.
fudbal.785 kum.djole, -> #769, imangovski
>> Pa, ne bih bas rekao. U svim normalnim fudbalskim zemljama, penal bi se >> ponovio, posto je Miloje bio skoro na levoj stativi kad je Cakar sutnuo. Ako niste videli izveštaj, videćete ne fotografiji koju pripremam: u trenutku kada je Bata Mirković šutirao penal protiv Vojvodine, Kocić je bio _ceo metar_ ispred gol linije. Udarac nije ponovljen. Sudije su čudna sorta.
fudbal.786 kum.djole, -> #781, junior
>> Pa tu neka brane Kocić, Brzaković, Pandurović, ... Ali kad je Miloje >> ovako zverski raspoložen, bilo bi gre'ota ne iskoristiti to ;) Njemu je potrebno 5-6 kvalitetnih utakmica i mnogo dobrih odbrana da bi se definitivno ustalio na golu reprezentacije. Definitivno nije dobro što selektor stalno menja igrače koji u nekoj utakmici podbace, jer to stravično deluje na psihu igrača.. što se kasnije itekako vidi.
fudbal.787 kum.djole, -> #780, ilazarevic
>> Kantonu neće zvati. Italijani su, izgleda, već kapitulirali. Dobro, je l' vidite šta znači kad je selektor svojeglav ? ;) Italija na EP igra bez Roberta Bađa, Vialija i Sinjorija! Selektor smatra da će ih dostojno zameniti Zola, Enriko Kieza i Kaziragi.
fudbal.788 kum.djole, -> #779, schef
>> Jel' on branio na utakmici mladih selekcija Jugoslavija - Rumunija u >> Kragujevcu? Ako jeste, onda će on da bude lavčina od golmana. Prvo da kažem da mi je drago što je neko uopšte prokomentarisao onaj intervju, jer danas izgleda i sportskim krugovima vladaju skeptici (?) koji kao da su zaboravili da ocene pravi talenat jureći samo nabeđene zvezdice koje neko/nešto izbaci u prvi plan. Naime, taj isti Dejan Pešić (da, pogodio si, on je branio na tom meču) igra za istu selekciju za koju nastupaju Ognjenović, Krizmanić, Drulić, igra takođe u prvoligaškoj, nekada slavnoj ekipi Radničkog iz Niša.. Ipak, o ovima se mnogo više govori, a nisu ništa manje talentovani. >> Ima sve predispozicije da postane fenomenalan golman, s' obzirom da cele >> utakmice nije usta zatvarao, a priznaćete to mora da bude odlika dobrog >> golmana, jer ipak golman ima ceo teren na tanjiru. Na prekjučerašnjoj utakmici protiv Rada, gledao sam ga posle dugo vremena i zaista je i dalje pravi 'komandant' odbrane. Zamenio je na golu iskusnog Ranđelovića i dokazao da mu ne manjka samopouzdanja i smelosti. >> A mogu reći i da je dobro obavio svoj posao, da se ja pitam :) >> pre bih njega stavio na gol nego Miloja. ;) Možda jednog dana.. :) >> Ponavljam, sudeći po toj jednoj utakmici, dečko je veliki talenat... >> ako je to on uopšte. :))) To je Dejan. Nisam imao neku fotografiju pri ruci, da je okačim uz intervju, ali stići će uskoro. U poslednjoj utakmici protiv Rada na Banjici branio je solidno, mada je imao jednu lošu procenu koju je Dmitrović iskoristio.. Po oceni 'Sporta' dobio je pored Bore Stevanovića ocenu 7, a drugi gol koji je primio zaista je pravo remek delo Dmitrovića. Pešić se bacio koliko jedug (a dug je ;) no šut je bio neodbranjiv. Videćeš na fotografiji kako to izgleda iz ugla fotoreportera. :)
fudbal.789 kum.djole, -> #774, dizel
>> Kada cete vi da igrate u Tokiju? Partizan je već igrao u Tokiju, doduše protiv reprezentacije Japana. ;)
fudbal.790 budim, -> #775, imangovski
(:) Od Perice nikad nece biti igrac.. Ne bih se složio, ostaje da se vidi... poz, budimir
fudbal.791 budim, -> #776, imangovski
(:) E pa nauci. Arkan mada bi ja radije pisao arkan s obzirom na to koliko (:) ga postujem;) Ni ja ga ne poštujem, nije čovek koji zaslužuje moje poštovanje. Zaista nisam znao o kome je reč... poz, budimir
fudbal.792 lexus, -> #785, kum.djole
=> u trenutku kada je Bata Mirković šutirao penal protiv Vojvodine, => Kocić je bio _ceo metar_ ispred gol linije. Udarac nije ponovljen. Možda nije ponovljen zato što je Mirković postigao gol? Inače bi se golmani namerno bacali ranije, da bi penal bio poništen ako igrač postigne gol :)
fudbal.793 lexus, -> #781, junior
=> Pa tu neka brane Kocić, Brzaković, Pandurović, ... Ali kad je => Miloje ovako zverski raspoložen, bilo bi gre'ota ne iskoristiti to => ;) Ali, kako selektor da zna kada je Miloje zverski raspoložen? Posle jedne utakmice? Nikako, Miloje mora da održi formu još par utakmica, a budući da su ostale još dve do kraja sezone...
fudbal.795 stefan, -> #781, junior
> Pa tu neka brane Kocić, Brzaković, Pandurović, ... Ali kad je Miloje > ovako zverski raspoložen, bilo bi gre'ota ne iskoristiti to ;) Znači astrologa u reprezentaciju? ;)
fudbal.796 kum.djole, -> #792, lexus
>> Možda nije ponovljen zato što je Mirković postigao gol? Moguće, ali pravilo je pravilo. :) Pojedine sudije daju i žute kartone za takvo izletanje. I ponavljaju udarac bez obzira da li je gol ili nije.
fudbal.798 budim, -> #789, kum.djole
(:) Partizan je već igrao u Tokiju, doduše protiv reprezentacije Japana. ;) Verovatno za titulu najboljeg tima na planeti? :> Ma nema veze, važno da ste igrali u Tokiju, još samo da odigrate utakmicu protiv reprezentacije Barija, pa da budemo na istom... :>>>> poz, budimir
fudbal.799 ilazarevic, -> #787, kum.djole
> Dobro, je l' vidite šta znači kad je selektor svojeglav ? ;) > Italija na EP igra bez Roberta Bađa, Vialija i Sinjorija! Nije to ništa, mi igramo bez Pandura ;)
fudbal.800 junior, -> #777, imangovski
> Moram priznati i pored sveg negodovanja koje ce ova poruka > izazvati da cu navijati za Engleze i Hrvate. Što se navijanja tiče, Portugalci imaju moje neograničeno poverenje. Ali ako bih stavljao lovu na nekoga, stavio bih na Nemce, jer stvarno imaju dobar tim ili na Engleze, koji su, em domaćini, em im očajnički treba neki trofej. jr.
fudbal.801 junior, -> #796, kum.djole
>>> Možda nije ponovljen zato što je Mirković postigao gol? > Moguće, ali pravilo je pravilo. :) Ne. Ako se postigne gol, nema ponovnog izvođenja. Kao i slučaj kad se postigne gol iz prednosti ... gol će biti priznat, a igrač koji je načinio faul, ili ako je intervenisao rukom da zaustavi loptu će dobiti crveni/žuti karton, bez obzira šta se desi. Tu niko ne može da ga sačuva ;)
fudbal.802 nenad, -> #737, kum.djole
> Nisam čuo za ovaj slučaj, ali nemoguće je svirati penal > ako je prekršaj bio van kaznenog prostora, to je sasvim jasno. Koliko je meni poznato grešiš. Sudija ima pravo (tj. ne pravo već obavezu) da dosudi penal i ako je igrač kada je fauliran imao otvoren put prema golu (nikog osim golmana ispred sebe) - prekršaj znači ne mora da se dogodi u šesnaestercu. Jedino moram da ostavim rezervu da se pravilo možda promenilo u poslednje 3-4 godine, pre je sigurno ovako bilo (a mislim da važi i sada).
fudbal.803 vitez.koja, -> #787, kum.djole
#=> Italija na EP igra bez Roberta Bađa, Vialija i Sinjorija! #=> Selektor smatra da će ih dostojno zameniti Zola, Enriko Kieza i #=> Kaziragi. I hoće, bar onaj prvi onog prvog i ovaj drugi onog drugog. Ovaj treći neće :) sk
fudbal.804 vitez.koja, -> #783, kum.djole
#=> Polako, vreme radi za njega. #=> Rano je ušao u prvi tim i ako bude vredno radio, biće od njega Kako se niko ne seti Mitra Mrkele? Sećate se fame u tom prelaznom roku kad je, je li, prešao u Zvezdu (iz ofke, beše)? I šta? Ništa, pamtimo ga po promašenom penalu protiv Milana i Lidiji Vukićević. :) sk
fudbal.805 vitez.koja, -> #796, kum.djole
#=>>> Možda nije ponovljen zato što je Mirković postigao gol? #=> Moguće, ali pravilo je pravilo. :) #=> Pojedine sudije daju i žute kartone za takvo izletanje. #=> I ponavljaju udarac bez obzira da li je gol ili nije. Ma nije istina. Nijedan sudija neće da ponovi penal ako je golman krenuo ranije, a igrač dao gol. Nikad nisam čitao, crno na belom, fudbalska pravila (i sve što uz to ide), ali su me učili da se u tom slučaju penal ne ponavlja. Žuti karton je slobodno sudijsko uverenje :) sk
fudbal.806 dizel, -> #622, kum.djole
> > Elem, da okrenemo pricu na drugu stranu, misljenja su > podeljena, ali cini se da je Partizan uzeo silne pare da juce > odigra onako ocajno. Znam ja da Zvezda moze bolje od ovoga, ali > ne verujem da Partizan moze gore.. :)) > :))))))))))))))))) Kad god partizan odigra ocajno grobarima se "cini da je uzeo silne pare". Cuo sam da je partizan kao nas "najbolji klub" vec izneo na licitaciju kup i prvenstvo 96/97 . Becej je ponudio 3 miliona DM za kup, dok ce Crvena zvezda za zadovoljstvo zvano titula platiti 5 miliona DM. Konkurs otvoren. I ajde da ne bude brisanja, Zoran Savic, golman cacanskog Borca nije "prosao" na probi u Realu B. Po spanskoj stampi za njega je sad zainteresovana Crvena zvezda ????? pozdrav, Nikola R.S.F.C.
fudbal.807 schef,
Iz jučerašnje Politike: "ŠPANCI" KVARE POSAO SANTRAČU Slobodan Santrač, selektor fudbalske reprezentacije Jugoslavije, nije juče mogao da saopšti definitivan spisak članova državnog tima koje će voditi u Japan, u borbu za Kirin kup. Učiniće to, kako je selektor juče obećao, u četvrtak, 16. maja, posle finala kupa. ... Jedino ime koje je Santrač juče pomenuo je ime jednog debitanta. To je Bratislav Živković iz Crvene Zvezde (rođen 1970. godine) koji je "južnom prugom" došao u Beograd preko Novog Sada. ... Uz Živkovića, koji dosad nikad nije bio pozvan u državni tim, debitant bi, kako smo nezvanično obavešteni, mogao biti i Ivica Kralj, golman Partizana (rođen 1972. godine). ... Slavko Trošelj Any comments? ;))) Joj ako Kralj uđe u reprezentaciju, al' će tu da bude belaja... Šta mislite, ako Kralj bude branio sad na ovom kupu (makar i malo) hoće li Damjanac moći da povrati svoje mesto u Partizanu? Pa gde bi to imalo smisla da reprezentativni golman sedi na klupi? No, pošto vidim da je ipak "nezvanično" možda sam se prerano ponadao, jer ipak znamo šta su sve novinari u stanju da izmisle. :))) Ali, mislim da ovo nije bez osnova jer je Santrač jednom prilikom izjavio da će 'Kralj ući u reprezentaciju kada se ustali na golu Partizana'. ;)))) Doš'o je i taj dan! ;))) Srleř P.S. Ah da, zaboravih. ;) Živković je stvarno zaslužio da uđe u reprezentaciju. On je jedan od retkih zvezdinih igrača čiji stil igre mi se sviđa.
fudbal.808 kum.djole, -> #804, vitez.koja
>> Kako se niko ne seti Mitra Mrkele? Sećate se fame u tom prelaznom >> roku kad je, je li, prešao u Zvezdu (iz ofke, beše)? I šta? Ništa, >> pamtimo ga po promašenom penalu protiv Milana i Lidiji Vukićević. :) ..ali ga zato Holanđani, Turci i Subotičani neopisivo cene. :)
fudbal.809 kum.djole, -> #801, junior
>> Ne. Ako se postigne gol, nema ponovnog izvođenja. Prošle godine je zbog toga Savo Milošević dva puta izvodio penal protiv Borca, dakle, nije izričito pravilo da se ne izvodi ponovo.
fudbal.810 kum.djole, -> #802, nenad
>> Koliko je meni poznato grešiš. Sudija ima pravo (tj. ne pravo već >> obavezu) da dosudi penal i ako je igrač kada je fauliran imao >> otvoren put prema golu (nikog osim golmana ispred sebe) - >> prekršaj znači ne mora da se dogodi u šesnaestercu. Ja to stvarno _nikad_ nisam video. Znam da se za takav prekršaj odmah vadi crveni karton, ali da se svira penal na, recimo, desetak metara od šesnaesterca.. čudno.
fudbal.811 kum.djole, -> #807, schef
> No, pošto vidim da je ipak "nezvanično" možda sam se prerano > ponadao, jer ipak znamo šta su sve novinari u stanju da izmisle. > :))) Ali, mislim da ovo nije bez osnova jer je Santrač jednom > prilikom izjavio da će 'Kralj ući u reprezentaciju kada se ustali > na golu Partizana'. ;)))) Tačnije, Santrač vodi tri golmana i sigurno Živkovića. Kaže da nam "trebaju brzi igrači" ali i da drugih novajlija neće biti. Od stranaca učestvovaće Komljenović, Stojković i Jugović (24.5) uz 'engleze' Ćurčića i Miloševića.. definitivan spisak sutra.
fudbal.812 kum.djole,
Evo kako Sezamovci u fudbalskoj prognozi vide današnji revanš finala Kupa Jugoslavije (početak u 18:30, stadion Partizana). 01. Partizan - Crvena zvezda 5:2 1 01. Partizan - Crvena zvezda 5:1 1 01. Partizan - Crvena zvezda 1:1 0 01. Partizan - Crvena zvezda 4:1 1 01. Partizan - Crvena zvezda 6:1 1 01. Partizan - Crvena zvezda 5:1 1 01. Partizan - Crvena zvezda 4:0 1 Navijači i simpatizeri Partizana očito veruju da će Partizan uspeti da se revanšira Zvezdi za poraz od pre nedelju dana i osvojiti Kup. Obe ekipe igraće otvoreno, sve je moguće. U Partizanu će utakmicu početi Hristov, Beširović i Taševski. Dođite na goleadu. :)
fudbal.813 stefan, -> #802, nenad
> Koliko je meni poznato grešiš. Sudija ima pravo (tj. ne pravo već > obavezu) da dosudi penal i ako je igrač kada je fauliran imao > otvoren put prema golu (nikog osim golmana ispred sebe) - > prekršaj znači ne mora da se dogodi u šesnaestercu. Nema šanse :) Mogu da se kladim u ruku, nogu, glavu...ma u šta god hoćeš :) Penal se svira _isključivo_ za prekršaj u kaznenom prostoru. Sve što sudija može da učini u situaciji koju si ti opisao je da igraču da crveni karton.
fudbal.814 stefan, -> #809, kum.djole
> Prošle godine je zbog toga Savo Milošević dva puta izvodio penal > protiv Borca, dakle, nije izričito pravilo da se ne izvodi ponovo. Stvar je u tome da se praktikuje da se penal ne ponavlja zbog golmanovog preranog izletanja ukoliko je postignut gol. Radi se o tome da je golman prekršio pravilo i da je dovoljno kažnjen time što je priznat gol ;) Slično onome u košarci kada se bacanja (ne)ponavljaju ukoliko neko ranije kroči u reket.
fudbal.815 guta, -> #799, ilazarevic
#> Nije to ništa, mi igramo bez Pandura ;) Na žalost, mi ne igramo na EP ni sa njim ni bez njega.
fudbal.816 giovanni, -> #796, kum.djole
Ę? I ponavljaju udarac bez obzira da li je gol ili nije. Pravo da ti kažem, mislim da neće biti baš tako. Ako je postignut pogodak, izvođeđnje se ponavlja ako je neko od igrača tima za koji je dosuđen penal ušao ranije u šesnaesterac, a ako je izvođač promašio ili golman odbranio, ponavlja se ako se golman prerano pomerio sa gol linije ili neki igrač tima protiv kojeg je dosuđen penal ušao ranije u "kazneni" prostor.
fudbal.817 junior, -> #814, stefan
> Slično onome u košarci kada se bacanja (ne)ponavljaju ukoliko > neko ranije kroči u reket. E, baš to. :) Bilo bi malo suludo i nefer od sudije da traži da se ponovi već postignuti gol. A to što se Savi desilo ... pa poznata je sudijska urota protiv Partizana ;>>
fudbal.818 kum.djole,
Druga utakmica polufinala Kupa Jugoslavije Partizan - Crvena zvezda 1:3 (0:1) Strelci: P. i D. Stanković 45. i 65. i Krupniković 75. za Crvenu zvezdu Vukićević 62. za Partizan Sudija: Milan Vidić (Užice) Bio je, i završio se još jedan derbi. :) Valja sad rezimirati šta se u stvari večeras desilo. Kao prvo, očekivani trijumf Zvezde u Kupu bio je sasvim na mestu, mada je današnja pobeda delimično iskrivila sliku šampiona i sve one izjave kako će Partizan jurišati i pokušati da načini čudo. Od čuda, naravno, ništa, jer tim koji jedno priča a drugo radi (igra) i ne može ništa više očekivati od dobrog i masnog poraza. Uzdanice Partizanove odbrane, Mijalković i Saveljić, uz 'pokojnog' vezistu Tešovića delovali su kao razbijena banda, kao da su pali s Marsa ili neke druge planete - otud i sijaset grešaka, dva poklon gola i desetak odličnih dodavanja Zvezdinim napadačima. Da ne beše izvrsnog Kralja na golu domaćih, bila bi to bruka koja se ne pamti. Ovako, Partizan je samo prikazao ono što je i zaslužio u prošlonedeljnih 3:0.. greške, nepovezanost, indolentnost u napadu. Bojažljivi napadi, šutevi sa distance, neozbiljnost.. veoma loše za jednu šampionsku ekipu. Videlo se ko nedostaje timu Partizana, što opet ne znači da bi prisustvo tih igrača doprinelo i većoj neizvesnosti (?), ali je sigurno da pojedini TNT igrači (za neupućene, trenira - ne igra - trenira) još uvek, ili definitivno ne zaslužuju šansu u Partizanu. Jović, Beširović, Svetličić, Krstajić.. imali su životnu šansu da prikažu svoje umeće, nisu je iskoristili.. uopšte. Na klupi je ostao Pažin, uvek opasan u napadu i odličan u odbrani. U igri, pak, avanturisti. Od prvog minuta gosti su znali kako treba igrati protiv Partizana i gde treba seći njihove napade, akcije.. U potpunosti eliminisan Ćirić (i pored povrede direktnog čuvara Radmanovića), nejaki Hristov i nedovoljno ambiciozni Tomić, direktno su uticali da Partizanov napad danas ostane kratkih rukava. Majstorski potez Vukićevića prilikom izjednačenja bio je jedini pravi fudbalski potez domaćina. Srljajući ka golu Zvezde, igrači Partizana dozvolili su neverovatne kontre protivnika i sami sebe pobedili - neznanjem i nezalaganjem. Zvezdi sve čestitke - borbenost vredna svake pohvale. Agresivni domaći fudbaleri i delimično crno-beli sudija Vidić bili su velika prepreka ovom timu da večeras malo zaigra i za svoju dušu. Ipak, pehar je otišao u prave ruke - timu koji je, u dva navrata dokazao da može uz ozbiljnu taktiku i postavku igre, samleti šampiona. Na kraju utakmice, Čeda Petrović je u prolazu izjavio "ma ništa, rutinski brate..".. I zaista, bilo je rutinski. Sasvim slučajno, iz press lože za SezamNET - SPORT kum..
fudbal.820 dizel, -> #775, imangovski
> > Od Perice nikad nece biti igrac.. Nego igracina!!!
fudbal.821 dizel, -> #804, vitez.koja
> > Kako se niko ne seti Mitra Mrkele? Secate se fame u tom > prelaznom roku kad je, je li, presao u Zvezdu (iz ofke, bese)? > I sta? Nista, pamtimo ga po promasenom penalu protiv Milana i > Lidiji Vukicevic. :) sk Mitar Mrkela je bio odlican igrac... Levokrilni napadac, jako brz, ali u Zvezdi se nije mnogo istakao. Moguce da je njegova slabasna konstitucija bila razlog tome. Nije nikad bio los, ali ni prava zvezda. Ali, njega nema smisla porediti sa Pericom!
fudbal.822 dizel, -> #778, imangovski
>> Imamo manje primnjenih golova t.j. boljeg golmana! :> > > To jest bolji bunker;)) Ja mislim da imamo sve bolje, a narocito kontru!
fudbal.823 dizel, -> #784, kum.djole
> > On vec jeste odlican igrac, dokazao je to jos u Vojvodini. > Pre par nedelja rekao si da on nije za reprezentaciju, zar ne ? > > No evo, veceras cemo cuti da li je na spisku za Japan. > Po mom misljenu, trebalo bi da bude. Ja i dalje ne verujem da ce igrati za reprezentaciju... Nije igrao dugo u Zvezdi, na toj poziciji. Tek posle jednog malo duzeg preioda selektor bi mogao da ga pozove. Ukoliko ga sad pozove bice to greska... Prerano!
fudbal.824 dizel, -> #796, kum.djole
>>> Mozda nije ponovljen zato sto je Mirkovic postigao gol? > > Moguce, ali pravilo je pravilo. :) > Pojedine sudije daju i zute kartone za takvo izletanje. > I ponavljaju udarac bez obzira da li je gol ili nije. Nije tacno. Svaki put kada bude gol, ne ponavlja se penal, pa i ako je golman izleteo na 10m...
fudbal.825 nenad, -> #810, kum.djole
> Ja to stvarno _nikad_ nisam video. > Znam da se za takav prekršaj odmah vadi crveni karton, ali da se > svira penal na, recimo, desetak metara od šesnaesterca.. čudno. Pa jeste čudno i retko se dešava, ali opet kažem - video sam par puta takve situacije, doduše pre nekoliko godina zbog čega sam se i ogradio da ne znam da li to i dalje važi. Štono se kaže: ako nisam u pravu ispraviće me onaj ko zna više od mene, a ako jesam, ispraviće me onaj ko zna manje. :)) Ima li neko pravila na papiru?
fudbal.826 kum.djole, -> #823, dizel
>> Tek posle jednog malo duzeg preioda selektor bi mogao da ga pozove. >> Ukoliko ga sad pozove bice to greska... >> Prerano! A Pericu ne pozva prerano.. ? ;) Nije sastavio ni dva meseca u prvom timu i već je uš'o.. Znaš li ti koliko godina taj Živković igra fudbal ? Može da 'nosi u zubima' sve Zvezdine igrače, samo mu treba dati pravu šansu i pravu poziciju. Biće to uskoro veliki igrač.
fudbal.827 kum.djole, -> #824, dizel
>> Nije tacno. Šta ste se bre navadili. :) Rekao sam 'pojedine sudije'.. kao što neki daju žute kartone kad igrač izleti van terena da se raduje s navijačima.. a neki jok. Neki ih dele šakom i kapom, a neki samo opominju. Treba to nekako.. regulisati.
fudbal.828 ilazarevic, -> #815, guta
> Na žalost, mi ne igramo na EP ni sa njim ni bez njega. Mislio sam, uopšte, u životu, u obziru itd...
fudbal.829 lexus, -> #823, dizel
=> Ukoliko ga sad pozove bice to greska... => Prerano! Znači za Živkovića je prerano, a za Pericu nije... E bre dizelu...
fudbal.830 schef, -> #818, kum.djole
­=- Da ne beše izvrsnog Kralja na golu domaćih, bila bi to bruka Ma Kralj je zreo za reprezentaciju! To ja odavno tvrdim... ­=- Agresivni domaći fudbaleri i delimično crno-beli sudija Vidić A nedosuđeni penal za Partizan? Jel' to bila kao neka konpenzacija ili šta već? Ipak prekršaj u polju nije isto kao i prekršaj u šesnaestercu... Srleř
fudbal.831 schef, -> #825, nenad
­=- Pa jeste čudno i retko se dešava, ali opet kažem - video sam ­=- par puta takve situacije, doduše pre nekoliko godina zbog ­=- čega sam se i ogradio da ne znam da li to i dalje važi. Pa i ja sam od nekoga čuo (zaboravih od koga, bilo je to pre jedno godinu dana pa sam se sada prisetio tog događaja) da je to bilo na svetskom prvenstvu (ne znam zašto al' u glavi mi se mota da je to bio Čile kada smo bili 4.). Ima li neko podatke o ovom svetskom prvenstu, ili kakvu storiju kad smo već kod toga? Čuo sam da smo 'ladno mogli (bar) da uđemo u finale, ali da je opet politika umešala ruke, t.j. da vodeći komunisti nisu hteli da isplate premije našim fudbalerima i tako obezvoljili tim i prokockali fenomenalnu šansu. :( No, pre koju godinu istu takvu šansu prokockaše naši u Italiji... :( Ma j*bem ti Argentinu, Italiju i sve ekipe koje se na sreću provuku do finala... Srleř
fudbal.832 schef, -> #826, kum.djole
­=- Znaš li ti koliko godina taj Živković igra fudbal ? Od svih zvezdinih igrača samo njega bih voleo da vidim u Partizanu. Ostalo su sve sami paceri... O;) Srleř
fudbal.833 schef, -> #827, kum.djole
­=- Rekao sam 'pojedine sudije'.. kao što neki daju žute kartone ­=- kad igrač izleti van terena da se raduje s navijačima.. a ­=- neki jok. Neki ih dele šakom i kapom, a neki samo opominju. Eh, Čakar zbog tog žutog kartona juče nije mogao da igra, a Krupniković i Stanković ne dobiše ni opomenu... Sramota bre! Mora da je sudijama (kao i ostalom svetu uopšte) mnogo mala plata tako da moraju da rade i 'dodatne' usluge za 'malo' love sa strane... ;) Ma kada malo bolje razmislim, trebalo bi sudije obući u crveno-bele dresove, da više ne zbunjuju narod bre! O:) Ako već igraju za zvezdu, nek obuku i njihov dres... :> Srleř