SPORT

27 Feb 1996 - 08 Dec 1996

Topics

  1. atletika (44)
  2. fudbal (2992)
  3. kosarka (932)
  4. nba (2000)
  5. rukomet (336)
  6. vaterpolo (63)
  7. odbojka (96)
  8. tenis (32)
  9. skijanje (14)
  10. borilacki (155)
  11. auto-moto (669)
  12. bilijar (91)
  13. sah (42)
  14. rekreacija (60)
  15. prognoza (502)
  16. navijaci (1559)
  17. dogadjanja (71)
  18. razno (280)

Messages - navijaci

navijaci.106 budim, -> #95, lexus
(:) Uostalom, svi znamo da je član grupe bio dj.vlada ;>>> Nisam stiga oda pročitam sve te poruke, ali dj.vlada mi je bio pozitivan lik dok nisam otišao sa Net-a? :) Zar je napravio neki "problem" dok ja nisam bio prisutan? :) poz, budimir
navijaci.107 lexus, -> #106, budim
=> Nisam stiga oda pročitam sve te poruke, ali dj.vlada mi je bio => pozitivan lik dok nisam otišao sa Net-a? :) Zar je napravio neki => "problem" dok ja nisam bio prisutan? :) Nije dj.vlada loš, ali je poslao 24 dvostruka exec-a! ;>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Nego, jesi li bio na revanšu u rukometu? Daj neki navijački izveštaj :)
navijaci.108 dizel, -> #88, budim
> I ne samo to, zamisli drskosti, na cuvenoj utakmici protiv > Fljamurtarija, bio sam u kopu i navijao, svim srcem i glasom za > Partizan... :((( Znam da te to pogada jer ne mozes da zamislis > kako sa grobarima neko moze biti ortak... :( > E bas me interesuje kako mozes sa njima da navijas svim srcem i da posle toga na nekom derbiju pevas "Oj,grobari,semenkari,j**** vas Fljarmurtari".Ovo nije tako bitno,alli meni je to glupo.Ne kazem da s njima ne treba da budes dobar ortak,ali kada pocne utakmica mi smo veliki "neprijatelji".Nemoj da mislis da sam ja neki pobornik tuca,ili tako nesto,mislim na neprijateljstvo u navijanju. > Ja sam dugo godina bio u Ultrasima, a sve to vreme najbolji > ortaci su mi cinili grupu Front, iliti tacnije, pod grupu > Ludilo... :)Zajedno smo izlazili, druzili se, isli po > gostovanjima. Na Maksimiru, kada je bila ona frka, bili su > zajedno samnom, kao sto sam ja bio sa njima, one godine kada je > isao poseban grobarski voz za Zagreb... > Postoje situacije kada se na bazi nekih slicnih osobina treba udruziti sa nekim protive nekog treceg.To je upravo ovakva situacija.I treba,normalno je da se kao Srbi,pripadnici jednog naroda udruzimo protiv drugog,na neki nacin neprijateljskog(u to vreme su utakmice bile joko vezane sa politikom). > E sada, mozda sam ja lud ili blesav zbog ovakvog odnosa sa > njima... verovatno smo trebali da se mrzimo ili bijemo pre i > posle utakmice, bez obzira sto smo odrasli na istom asfaltu, > beogradskom... > Ja sam maksimalno protiv tuca,jer smatram da je ona najgluplje resenje za navijace.Do sada sam imao prilike da vidim samo jednu pravu tucu (koja je kratko trajala).To je bilo dosta skoro,ja mislim na basketu prosle godine, kada su posle pobede Zvezde,grobari sacekali ispred Zvezdinog ulaza u Pionir, i nas koji smo izlazili poceli da gadjaju flasama i kamenjem.Ja bih najvise voleo da se na utakmicama bucno navija,napravi lepa atmosfera,ali mi smeta sto su svi oko mene pijani i zeljni tuce.Kada ne mogu da se isprazne drugde pocnu da biju navijace svog kluba(cini mi se da se to kod grobara ne desava, ali kod nas redovno).Ako znas nesto vise o ovome,molim te reci mi! Zasto vodje ne regulisu to,nego na svakoj vecoj utakmici izbije tuca na Severu.Cak i na onoj prijateljskoj utakmici protiv Ollimpijakosa(navodni povrtak Zvezde u Evropu) dogodilo se vise tuca na Severu,i medju vecim grupama navijaca! > Verovatno giovanni nije cutao, drago bi mi bilo da nije, kao > sto mi je drago sto je isao tamo. I jos me nesto zanima. Ko bi > ga to ubio na licu mesta da je cutao? Ti?... > On sam rece da je cutao,i verovatno u sebi navijao za Teku.A,ubio bih ga(da JA) zato sto se puno delija polomilo da dodje do karte,a on koji nece da navija,ide na utakmicu na kojoj smo mi domacini,i jos zeza par dana pre utakmice,u stilu "oce neki cigan da kupi kartu tri puta skuplje i sl." poz,Marko!
navijaci.109 budim, -> #102, kum.djole
(:) Znamo. Mene je fobija jednostavno, prošla. Tebe izgleda još drži. :) :) Izgleda... :) Samo, moja devojka gaji iskrenu nadu, da će to da prođe što pre... :) Ali, kako vreme odmiče sve manje evruje u to... :> (:) Koga vređam ? Nevaspitana stoka je nevaspitana stoka. Toćka. (:) Ne upirem ja prstom na tebe i tvoje kolege sa tribine, niti Ej! :) Nemam nameru da se raspravljam, a i raduje me što ti poruka nije bila svađalačka, kao moja, samo pogledaj svoju prvu poruku vezanu za navijače. To je bila direktna provokacija za sve one koji vole ovu temu, ili su uplatili pretplatu da bi videli neke ljude kojih nema na Pro-u! :) Zato, ganjaj ovakve poruke i nema frke! :) (:) Možebiti, ali i ja kao i svako drugi, imam pravo na svoje mišljenje. (:) Kako to tebe može da remeti ? Imaš ti svoju ideologiju, pusti mene (:) da negujem svoju, moralno-radikalno-prosvetiteljsku. :) Naravno! :) Drago mi je što si na prvo mesto stavio "moralno". To mi je nedostajalo na Pro-u! :>> Ex, još da napišeš u Forumu neku turbo-jugoslovensku poruku! :) U ime starih dobrih vremena, od pre pola godine! :) poz, budimir
navijaci.110 kum.djole, -> #105, budim
>> Pusti bre debile... Zašto se osvrćeš na pisanja likova koji tvrde >> kako su navijači stoka i slično, a ovamo tvrde kako su "inače" vrlo >> vatreni navijači. Ne znam zašto ali osetih se prozvanim. ;) Pre svega, da se ogradim. Ja jesam rekao da je veliki broj navijača stoka (ili možda nisam pomenuo _veliki broj_ ali odnosilo se na većinu, iliti dobar deo) ali nisam rekao DA SAM vatreni navijač. Pre par meseci JESAM rekao da sam BIO vatreni navijač, ako ja uopšte taj izraz smatram na pravi način - onaj koji se dere i skače i peva i uslovno rečeno (metaforično) 'gine' za svoj tim itd. itd.. Čisto sumnjam (!) da je Giovanni hteo da mi uvali kosku tom poslednjom rečenicom, ali od tebe se i moglo očekivati. No, šta te tera na to ? Čemu taj strah ? Plašiš se da, možda jednog dana, neće doći neki ljudi koji će izmeniti vaše 'urbano navijanje' i usaditi neki 'novi način' navijanja..? >> To najbolje govori o njima. Odanost i ljubav prema klubu, u >> kontekstu, urbanog navijanja neki ljudi jednostavno ne mogu da shvate... Odanost i ljubav prema klubu ne iskazuju se isključivo sa tribina, naročito ne sa onog dela od koga počinje svaki eventualni eksces. >> Zašto? Zato što nisu imali dovoljno hrabrosti, zxato što nikada nisu bili >> deo ekipe, zato što se gade onih koji su spremni da se odreknu mnogih >> stvari, e da bi pomogli klubu. Ili su samo prerasli te gluposti, ili su shvatili da 'to' ne vredi tih 'mnogih stvari', ili su najjednostavnije odustali od uzaludnog trošenja energije na pogrešnom mestu..
navijaci.111 kum.djole, -> #108, dizel
>> I treba,normalno je da se kao Srbi,pripadnici jednog naroda udruzimo >> protiv drugog,na neki nacin neprijateljskog(u to vreme su utakmice bile >> joko vezane sa politikom). Onda te SRBE i te navijače treba trajno odstraniti sa stadiona. Ko dolazi na stadion da bi vređao druge timove ili nacije i ubijao ih od batina, ne zaslužuje ništa bolje od eliminacije sa tribina. >> On sam rece da je cutao,i verovatno u sebi navijao za Teku.A,ubio bih >> ga(da JA) zato sto se puno delija polomilo da dodje do karte,a on koji ..a po svoj prilici i tebe bi trebalo odstraniti, sa sistema. :(
navijaci.112 budim, -> #110, kum.djole
(:) Ne znam zašto ali osetih se prozvanim. ;) Stvarno, ni meni nije jasno zašto si se osetio prozvanim! :> (:) Pre svega, da se ogradim. Ja jesam rekao da je veliki broj navijača (:) stoka (ili možda nisam pomenuo _veliki broj_ ali odnosilo se na većinu, (:) iliti dobar deo) ali nisam rekao DA SAM vatreni navijač. (:) Pre par meseci JESAM rekao da sam BIO vatreni navijač, ako ja uopšte (:) taj izraz smatram na pravi način - onaj koji se dere i skače i peva (:) i uslovno rečeno (metaforično) 'gine' za svoj tim itd. itd.. Ex, znam ja tačno šta si rekao, ali nema veze. rekao si, doslovno, kako _si_ vatreni navijač, a zatim si rekao kako se gadiš Čegija i ekipe, za koje si tvrdio: stoka, glupaci i sl. Sećaš se moje reakcije, pa da ne gušim, a i tako ovde ima ljudi koji su ranije učestvovali u svemu tome... Očigledno da ti dotični izraz nisi shvatio na pravi način. No nema veze, to je tvoja lična stvar. Vidiš, lepo si ti pobrojao te stvari, samo što nisi uspeo da skapiraš još jednu stvar. Naime, u navijačkom svetu postoje mnoga pisana i ne pisana pravila. Ono što je za navijače normalno, tebi definitivno nije. Recimo, to su tuče po stadionima. Ma kako to tebi izgledalo, tuče su neka vrsta prestiža, kako za celu navijačku grupu, tako i za pojedinca koji čini dotičnu grupu. Postoje još neke sitnice koje se tebi verovatno ne sviđaju, ali mislim da svako treba da izabere način na koji će organizovati svoj život, i šta želi. Nekoliko godina ranije, lično sam se ložio na takve stvari, nije me sramota da priznam, ali sada sam to prerastao. Nije mi više važno, koliko sam grobarskih šalova skinuo i slične gluposti, period adolescencije je iza mene... Ali, za jednu grupu, recimo Ultrase, je jako važno da zastava koja se "kači" širom Srbije i Evrope skoro 20 godina ne padne u ruke, recimo grobarima. I, ukoliko oni krenu da je skinu, naravno da ću biti prvi koji će je braniti. E sad, koliko si ti u stanju da sve ovo razumeš... to je drugo pitanje... (:) poslednjom rečenicom, ali od tebe se i moglo očekivati. (:) No, šta te tera na to ? Čemu taj strah ? (:) Plašiš se da, možda jednog dana, neće doći neki ljudi koji će izmeniti (:) vaše 'urbano navijanje' i usaditi neki 'novi način' navijanja..? Kakav strah? :) E moj "prijatelju", a sam sa strahom rasčistio još dok sam bio mnogo mlađi... :) Što se mene tiče, urbano navijanje se može izmeniti sutra, ne zavisi to od mene. Samo, čini mi se, da su ljudi poput tebe u manjini kada je u pitanju neka navijačka grupa, i da sa tvojim ponašanjem i stavovima i ne bi imao mnogo simpatija među njima. Možda među njihovim babama i dedama da... Ali, Bože moj, ti si fino vaspitani mladić, pa je to i normalno... :> Kakav bi to novi način navijanja mogao biti? :) Ajde, baš me zanima malo SF-a! (:) Odanost i ljubav prema klubu ne iskazuju se isključivo sa tribina, (:) naročito ne sa onog dela od koga počinje svaki eventualni eksces. A sa kog dela se iskazuje? Naravno, ta stoka koja pravi incidente ustvari ne voli klub. Oni ga ustvari mrze, zato verovatno putuju danima, da bi videli neku utakmicu, daju poslednju kintu za kartu, a ostaju gladni, žrtvuju i zdravlje, a ponekad i živote za svoj klub? Za raliku od onih "pravih" navijača koji odu jednom u dve nedelje na Zapad, isključivo kada "voljeni" tim igra kod kuće, i nisu spremni da iz svoje konformnosti izađu na trenutak kako bi pomogli klubu koji vole. Znam, osećanja nisu racionalna stvar, ne mogu se u potpunosti objasniti, nisam uspeo sebi da definišem još uvek, zašto volim svoj klub i zašto sam spreman da se žrtvujem za njega, pa tako ne mogu objasniti ni mojoj devojci kada me pita: Šta imam od toga?... Toliko o "pravim" navijačima... A što se tiče ekscesa, moram priznati da uglavnom potiču sa one strane gde se nalaze žešći fanovi. Tamo su ljudi koji teško proživljavaju neuspeh svog tima, i zato je razumljivo da adrenalin u krvi, pomešan sa određenom količinom alkoxola, dovede i do takvih stvari. To postoji svuda u svetu... nismo mi neki iznimak od ostalih. (:) Ili su samo prerasli te gluposti, ili su shvatili da 'to' ne vredi (:) tih 'mnogih stvari', ili su najjednostavnije odustali od uzaludnog (:) trošenja energije na pogrešnom mestu.. verovatno si ti prerastao te gluposti, iako si mnogo mlađi od mene, verovatno brže sazrevaš, blago tebi ukoliko je to ono što želiš. Možda se ja bolje osećam jel na taj način imam kontakt sa svojom adolescencijom?... Ko će ga znati?... Da li nešto vredi ili ne je sasvim drugo pitanje, ukoliko voliš svoj klub toliko, onda vredi, ukoliko ne biće ti sve jedno... Uzaludno trošenje energije? Pa znaš, oslobađanje viška energije i nije tako loše, kažu lekari... Dal je uzaludno? Kako za koga... :) Pokušaj, čisto tebe radi, da imaš manje negativne energije prema ljudima koji navijaju na način na koji smatraju da je ok... poz, budmir
navijaci.113 budim, -> #108, dizel
(:) E bas me interesuje kako mozes sa njima da navijas svim srcem i da (:) posle toga na nekom derbiju pevas "Oj,grobari,semenkari,j**** vas (:) Fljarmurtari".Ovo nije tako bitno,alli meni je to glupo.Ne kazem da (:) s njima ne treba da budes dobar ortak,ali kada pocne utakmica (:) mi smo veliki "neprijatelji".Nemoj da mislis da sam ja neki pobornik (:) tuca,ili tako nesto,mislim na neprijateljstvo u navijanju. Prvo i prvo, nikada ne bih pevao tako glupu pesmu. Postoje pesme koje ja nikada neću pevati, a peva ih većina ljudi na Severu. Recimo ono: Pero! PErice! Zvezdina perjanice! :)O)))))))))) To je takva glupost da je to stašno! Meni je navijanje sastavni deo sa kulturom urbanog života koju ja nosim u sebi... Odrastao sam u ovom gradu, u vreme kada se slušala neka druga muzika... i iznad svega mrzim ovu šabanizaciju svega, pa i klinaca koji su većinom dizelaši. Znači, pevao jesam pesme, njihove, koje mi se sviđaju, šutirao se na: Here we go! i sl. Nisam pevao pesme koje su vređale Zvezdu i tako to. Naravno da ću kasnije na derbijima pevati sve ružno protiv Partizana, zaista ga ne gotivim, ali gotivim navijanje i taj stil života. Zato sam, iz tog razloga, išao tamo i drao se sa njima. Neprijateljstvo u navijanju je prirodna stvar koliko i prijateljstvo van navijanja. A tuče su sasvim normalna pojava kada je navijanje u pitanju. (:) Postoje situacije kada se na bazi nekih slicnih osobina treba udruziti (:) sa nekim protive nekog treceg.To je upravo ovakva situacija.I (:) treba,normalno je da se kao Srbi,pripadnici jednog naroda udruzimo (:) protiv drugog,na neki nacin neprijateljskog(u to vreme su utakmice bile (:) joko vezane sa politikom). Naravno! Ja sam, baš kao Srbin, išao u Zagreb i Split (i ne samo tamo), kako bi pomogao grobarima (ipak su Srbi :>) protiv hrvatskih navijača. Ja imam neke svoje ideale i ljubavi, jedan od najosnovnijih je ljubav prema svojoj zemlji i naciji. Najnormalnija stvar za mene je odlazak u Zagreb i pomoć mojim ortacima grobarima protiv Hrvata. Uvek kada su Hrvati dolazili ovde udruživali smo se u jednu ekipu i čekali ih na stanici. Imam gomilu negativa iz takvih situacija, jer sam sa sobom nosio često i foto aparat... :))) Pa, ukoliko te zanima... :) (:) Ja sam maksimalno protiv tuca,jer smatram da je ona najgluplje resenje (:) za navijace.Do sada sam imao prilike da vidim samo jednu pravu tucu (:) (koja je kratko trajala).To je bilo dosta skoro,ja mislim na basketu (:) prosle godine, kada su posle pobede Zvezde,grobari sacekali ispred (:) Zvezdinog ulaza u Pionir, i nas koji smo izlazili poceli da gadjaju Ja nisam protiv tuča. Tuče su sasvim normalna stvar, ma koliko to nekima delovalo suludo, :) i uvek će ih biti. U tim tučama uvek je bilo mnogo fer- pleja. recimo, nikada se nismo napadali u gradu, danima kada nema utakmica, nikada niko nije napadnut od građana koji nemaju veze sa navijačima. Nikada nije došlo do ubistava, mada su se često pričale priče tipa: znam tipa koji zna tog koji je ubijen! :) Nikada nije napadnut neko solo, već ako je neko sam, ide se jedan na jedan... i sl. Ima tu svega, hiljadu puta sam prisustvovao takvim stvarima, i smatram da je to neka vrsta, teško je razumeti ali, navijačkog sporta. Ako si išta slušao o Englezima, znaš po čemu su čuveni? :) Vidim da nisi imao mnogo iskustava. Nema veze, bio sam na većini derbija u basketu, ali se, zaista, ne sećam situacije koju si opisao. Recimo, deluje mi nerealno jer poslednje dve godine murija obezbeđuje celu halu i upućuje navijače na razne strane. Obično se okršaj zakaže na nekom neutralnom mestu u gradu gde nema milicije, jer su sada panduri postali jako dosadni... Zadnji put sume grobari gađali kamenjem i flašama ispred JNA, kada smo im prošli pored JUga pa krenuli ka bašti, tada nismo mogli da prođemo od murije do njih, a oni, hrabri kao i uvek ;>, gađali su nas flašama... To mi je bilo, pravo da ti kažem smešno, jer sam se osećao kao dete... :) Kao, gađamo se kamenjem! :) (:) flasama i kamenjem.Ja bih najvise voleo da se na utakmicama bucno (:) navija,napravi lepa atmosfera,ali mi smeta sto su svi oko mene pijani i (:) zeljni tuce.Kada ne mogu da se isprazne drugde pocnu da biju navijace (:) svog kluba(cini mi se da se to kod grobara ne desava, ali kod nas (:) redovno).Ako znas nesto vise o ovome,molim te reci mi! Zasto vodje ne (:) regulisu to,nego na svakoj vecoj utakmici izbije tuca na Severu.Cak i (:) na onoj prijateljskoj utakmici protiv Ollimpijakosa(navodni povrtak (:) Zvezde u Evropu) dogodilo se vise tuca na Severu,i medju vecim grupama (:) navijaca! Nisu baš svi pijani i željni tuče, takvih je malo, recimo max. 15%. Ali, ono što se tebi sviđa je tzv. Italijanski stil navijanja. Bučna atmosfera, a onda svako svojoj kući. Kod nas je pokupljno sa raznih strana, tako da smo malo skidali :) i Engleze... Zato valjda i ima toliko tuča... :) Zanima te konkretno za nas? Pa, to je večiti problem Severa i specifičnost koju mi "ljubomorno" gajimo. Naime, o čemu je reč? :) Ranije, pre ujedinjenja u Delije :( (tada smo pukli kao grupa), Sever je bio podeljen na nekoliko većih grupa. Te grupe su se retko međusobno šibale, jer ni jednoj nije bilo sve jedno. Zatim su se svi ujedinili u jednu grupu i došlo je do pucanja svih unutrašnjih veza. Došlo je do smene generacija, tada sam i ja "otišao", a došli su neki "novi klinci" koji su morali da se dokažu međusobno. Zato se danas, na Severu, koliko čujem, dečurlija mrzi između sebe neviđeno... :) I zato se dešavaju mnoge tuče. Zadnji veći fajt bio je na derbiju u basketu kada su se Ultra Brigate zakačile sa Ultra Boys... :))) KOliko čujem Ultra Boys su loše prošli! :>>>>> Olimpijakos? Bio sam tamo, tukle su se neke dve grupe iz "provanse", a ne grupe ovog tipa... (:) On sam rece da je cutao,i verovatno u sebi navijao za Teku.A,ubio bih (:) ga(da JA) zato sto se puno delija polomilo da dodje do karte,a on koji (:) nece da navija,ide na utakmicu na kojoj smo mi domacini,i jos zeza par (:) dana pre utakmice,u stilu "oce neki cigan da kupi kartu tri puta (:) skuplje i sl." Pusti giovanni-ja, dobar je on dečko, samo malo voli da pod*ebava okolo! :) Nije ti on kriv što su komunjare iz uprave karte podeli svojim ljudima, pa većina ljudi, među njima i ja, nije uspela da dođe do karte... :( poz, budimir
navijaci.114 budim, -> #111, kum.djole
(:) Onda te SRBE i te navijače treba trajno odstraniti sa stadiona. (:) Ko dolazi na stadion da bi vređao druge timove ili nacije i ubijao (:) ih od batina, ne zaslužuje ništa bolje od eliminacije sa tribina. TI SRBI, i ti navijači su se uvek sukobljavali sa Hrvatima, baš na nacionalnoj osnovi. Priznaćeš, niko nije poginuo, za razliku od rata koji je kasnije došao. Čak sam i među TOrcidom imao ortaka, Hrvata naravno, koji je dolazio kod mene u Beograd i kod koga sam ja išao tamo... Upoznali smo se preko navijanja i Super tifa... Nije nam smetalo što smo drugih nacija, ali smo se na dan derbija tukli (ne međusobne već ka o grupe), upravo po tom osnovu. Uostalom, ne očekujem da razumeš moj stav, sudeči po tvojoj poruci, ali imam razumevanja za tvoj. Probaj i ti da imaš razumevanja za njegov! (:) ..a po svoj prilici i tebe bi trebalo odstraniti, sa sistema. :( Wow! :) Ti si neki gazda ovde ili samo tako predlažeš? poz, budimir
navijaci.115 lexus, -> #113, budim
=> dizelaši. Znači, pevao jesam pesme, njihove, koje mi se sviđaju, => šutirao se na: Here we go! i sl. Nisam pevao pesme koje su vređale => Zvezdu i tako to. :))))))))))))))))))) Car si! Ja nikada ne bih otišao na utakmicu i navijao za Zvezdu. Uzgred, čemu služi "Here we go", to mi nikada nije bilo jasno? Mislim, svi se stušte na ove koji su ispod njih, šutnu se par puta... Glupavo... => Neprijateljstvo u navijanju je prirodna stvar koliko i => prijateljstvo van navijanja. A tuče su sasvim normalna pojava kada => je navijanje u pitanju. Zavisi gde :))) U većini zemalja jesu :) Zanimljivo je da u stranim zemljama ima i ljudi koji odu u kop, odnavijaju svoje, ne tuku se pre i posle utakmice i slično. Poenta je u tome da oni ne zovu ostale navijače stokom, a ni ostali navijači ne kažu da je on pi*ka... Balkanski mentalitet čini svoje :)
navijaci.116 kum.djole, -> #112, budim
>> Ex, znam ja tačno šta si rekao, ali nema veze. rekao si, doslovno, kako >> _si_ vatreni navijač, a zatim si rekao kako se gadiš Čegija i ekipe, za >> koje si tvrdio: stoka, glupaci i sl. Sećaš se moje reakcije, pa da ne >> gušim, a i tako ovde ima ljudi koji su ranije učestvovali u svemu tome... E, fino. Pošto se ti sećaš, a ja se, jeli, ne sećam, potražiću poruku pa ćemo fino da je analiziramo i izvučemo opscene izjave. Možda je nešto u koliziji (c) drbane. pa ako jeste, da se na vreme ispljujem i pokrijem ušima.. >> Očigledno da ti dotični izraz nisi shvatio na pravi način. No nema veze, >> to je tvoja lična stvar. Vidiš, lepo si ti pobrojao te stvari, samo što >> nisi uspeo da skapiraš još jednu stvar. Naime, u navijačkom svetu postoje >> mnoga pisana i ne pisana pravila. Ta što su ne_pisana bolje da su pisana. U krajnjem slučaju ne bi došlo do gramatičke greške. >> Ono što je za navijače normalno, tebi >> definitivno nije. Recimo, to su tuče po stadionima. Ma kako to tebi >> izgledalo, tuče su neka vrsta prestiža, kako za celu navijačku grupu, tako >> i za pojedinca koji čini dotičnu grupu. Postoje još neke sitnice koje se >> tebi verovatno ne sviđaju, ali mislim da svako treba da izabere način na >> koji će organizovati svoj život, i šta želi. Za ubistvenu tuču na javnom mestu treba ići u zatvor. To je moje mišljenje. U takvim tučama neretko stradaju nevini ljudi, navijači kojima primanje i zadavanje udaraca nije baš omiljena rabota. Uopšte svako nasilje je i za svaku osudu. Po mom mišljenju. >> Kakav bi to novi način navijanja mogao biti? :) Ljudi se teško menjaju, u ovakvom vremenu tek ne valja očekivati neku izrazitu promenu na bolje. Nisam baš nešto siguran da može biti i gore (?) ali bolje sigurno ne može. Zato, neka moje iluzije ostanu samo moje. >> Uzaludno trošenje energije? Pa znaš, oslobađanje viška energije i >> nije tako loše, kažu lekari... Dal je uzaludno? Kako za koga... :) Na tom mestu i na takav način, jeste uzaludno. Treba se baviti sportom a ne nasiljem i iživljavanjem. Prvi slučaj donosi samo pozitivno, a drugi od ljudi stvara krvoloke, loše i neodgovorne persone koji će ono što su pokupili sa stadiona usaditi u svest i primeniti u zajednici, ako se u međuvremenu ne otrezne. Kako će taj neko da vaspitava svoje dete kada je kao tinejdžer, ili već formirana ličnost sebi udario temelj onog varvarskog i životinjskog nagona..? Možda bi tebi najviše godilo da tvoje dete bude još vatreniji navijač od tebe, ali vremena se menjaju, pa i ljudi (kažem, vremenom) izmišljaju nešto novo i originalno, što nosi dodatni i zabrinjavajući rizik. U tom slučaju ti bi verovatno poželeo da sve bude kao u tvoje vreme, umesto tog još urbanijeg ;) sistema navijanja, gađanja usavršenim Molotovljevim koktelima, odsecanjem glave navijača suparnika i pikanje iste po tribinama dok se ne raspadne.. Uh. Razmisli gde to vodi. Nekad su samo pevali, pa su počeli da se deru i vređaju.. batinaju.. bodu noževima... a šta kroz desetak godina ? >> Pokušaj, čisto tebe radi, da imaš manje negativne energije prema >> ljudima koji navijaju na način na koji smatraju da je ok... Neljudski je da se ogradim i kažem da me baš briga šta se 'tamo' radi dok mene i meni drage osobe to nešto ne remeti. Zato kažem da bi trebalo uložiti napor da se ta masa kultiviše i da se iz mase izuzmu svi nagoni ka mržnji, haosu i vandalizmu. Videćemo šta će biti, ako poživimo dovoljno dugo..
navijaci.117 kum.djole, -> #114, budim
>> očekujem da razumeš moj stav, sudeči po tvojoj poruci, ali imam >> razumevanja za tvoj. Probaj i ti da imaš razumevanja za njegov! Ne mogu da razumem da neko mrzi pripadnike druge nacije samo zato što su _pripadnici druge nacije_. Niti izjave tipa "oni su nas klali četresprve"... to je smešno. Ali prevazilazi okvire ove konferencije. Zar nismo dovoljno raspravljali o tome ? Mišljenja su i dalje različita i to zaista više ne vredi razmatrati. :) >> (:) ..a po svoj prilici i tebe bi trebalo odstraniti, sa sistema. :( >> Wow! :) Ti si neki gazda ovde ili samo tako predlažeš? Konstatujem. Ta izjava je za svaku osudu, i samim tim poruka je za eliminaciju. Da je ovo profesionalan sistem, te izjave ne bi ni bilo. Ličnosti koja je to napisala u javnoj konferenciji, konferenciji koju uređuju i prate ljudi koji vole sport i druženje, takođe. Moram da priznam, za dve godine koliko sam ovde, to je bila ubedljivo najružnija i najveća uvreda. Potekla je, razume se, od jednog navijača. :(
navijaci.118 giovanni,
Evo, da ispunim obećanje. Juče sam sa ortakom bio u Zrenjaninu na utakmici Proleter-Partizan pa da ukratko ispričam kakva je atmosfera bila na i oko stadiona za vreme i pre i posle utakmice. Svi znate kakve je juče bilo vreme pa sam se ja u jednom trenutku, dok je sneg vejao punom snagom, zabrinuo da li će se utakmica uopšte odigrati rezonujući da ako je kod nas u BG onakva vejavica onda je u ZR još gore. Međutim, kako smo izašli iz Beograda i prošli Borču, Padinjak i ostala naselja s one strane reke, sneg je prešao u kišu i bilo mi je jasno da je najgore što nam se može desiti da pokisnemo. ;) U toku puta čak je par puta i sunce sinulo, što nas je posebno radovalo posle zimskog ambijenta u Beogradu. S obzirom da obojica radimo i da smo sa posla izašli u poslednjem trenutku da bi stigli na tekmu, morali smo dosta da žurimo ali smo ipak stigli na vreme pred stadion. A kako smo izašli iz kola na nas sručio neverovatan pljusak. Bili smo mokri do gole kože, a što je najgore, u jednom trenutku je počeo i grad da pada, doduše sitan ali ipak neprijatan. Srećom, do početka utakmice se vreme koliko toliko stabilizovalo sa blagom kišicom. U Zrenjanin je stiglo tridesetak grobara ukupno, otprilike u isto vreme kad i mi kolima. Naišli smo na zatvorenu kapiju južne tribine (to se i ciganima desilo) ali je neko iz uprave već najavio redarima dolazak Partizanovih navijača tako da smo ubrzo pušteni na tribinu i opet zaključani pa je u poluvremenu bio onemogućen izlazak na poznato pivo. "Indijanaca" nije bilo nigde ni od korova, Bilo je dvadesetak osoba na severnoj tribin i par zastava ali mi je nepoznato zašto se tako malo Zrenjaninacca pojavilo tamo. Utakmica je bila poprilično dosadna, sem u 42. minutu :), tako da je većinu mrzelo da se dere pa nekog navijanja nije ni bilo. Posle utakmice je trebalo Ćume da razgovara sa ovima iz uprave da obezbede autobus za povratak nazad ali ne znam šta je od toga bilo jer smo odmah posle utakmice pohitali do kola i krenuli nazad u BG. Eto, to bi bilo to. Ništa naročito, a s obrzirom kakva je utakmica i kakvo je vreme bilo, nije ni čudno što je jedino što će se pamtiti rezultat.
navijaci.119 dizel, -> #111, kum.djole
>>> I treba,normalno je da se kao Srbi,pripadnici jednog naroda >>> udruzimo protiv drugog,na neki nacin neprijateljskog(u to >>> vreme su utakmice bile jako vezane sa politikom). > > Onda te SRBE i te navijace treba trajno odstraniti sa stadiona. > Ko dolazi na stadion da bi vredao druge timove ili nacije i > ubijao ih od batina, ne zasluzuje nista bolje od eliminacije sa > tribina. > To je bilo tako u to vreme,a to nisu zapoceli navijaci Zvezde i Partizana, nego upravo oni koji su u svojim glavama imali ideje o samostalnosti,... tj.Torcida,BBB,cak i oni Slovenci,... Oni su uvrteli sebi u glavu da su visa rasa,pa su poceli da vredjaju(seti se paljenja zastave u Splitu) pa to nasi navijaci nisu bas mogli da trpe mirno! >>> On sam rece da je cutao,i verovatno u sebi navijao za >>> Teku.A,ubio bih ga(da JA) zato sto se puno delija polomilo da > dodje do karte,a on koji > > ..a po svoj prilici i tebe bi trebalo odstraniti, sa sistema. > :( > Nemam nista protiv tebe,ali nemoj da zapocinjes svadje.Ja samo kazem ovo zato sto bih zaista ubio bilo koga(nije poenta sto je to bio bas Giovanni) ko ne navija za Zvezdu,odnosno,jos gore za Partizan,a dosao je na utakmicu,a nekom vatrenom deliji koji zivi zbog takvih utakmica, oduzeo to! A inace,ovo ubio znaci prebio(da ti prevedem) jer pistolj ili neko drugo oruzje nemam.
navijaci.120 dizel, -> #113, budim
> Partizana, zaista ga ne gotivim, ali gotivim navijanje i taj > stil zivota. Zato sam, iz tog razloga, isao tamo i drao se sa > njima. Ma shvatam te,ali opet...ne bih mogao da navijam za Partizan... Mada,moram da priznam da sam ponekad navijao za Partizan kad igra protiv nekog stranog kluba (npr. Seltik - Partizan 5:4)... > (:) Postoje situacije kada se na bazi nekih slicnih osobina > treba udruziti (:) sa nekim protive nekog treceg.To je upravo > ovakva situacija.I (:) treba,normalno je da se kao > Srbi,pripadnici jednog naroda udruzimo (:) protiv drugog,na > neki nacin neprijateljskog(u to vreme su utakmice bile (:) joko > vezane sa politikom). > > Imam gomilu negativa iz takvih situacija, jer sam sa sobom > nosio cesto i foto aparat... :))) Pa, ukoliko te zanima... :) > E,mogao bi da mi pozajmis,bas nemam nista od slika iz tog vremena,samo po nesto iz onog "Super-Tif-a". > > to neka vrsta, tesko je razumeti ali, navijackog sporta. Ako si > ista slusao o Englezima, znas po cemu su cuveni? :) Znam za engleski stil(alkohol,tuca,bodrenje samo glasom),ali u pravu si kad kazes da mi se vise svidja italijanski stil navijanja(bucna atmosfera, bakle,koreografija,...)Kod njih u svakom kolu ima neka fora na tribinama. Bas se ne secam,ali mislim da je skoro bilo kad su navijaci od obojenih kartona napravili zastavu svog tima(mnogo lepo izgleda).Ali,kod nas to moze da se napravi samo na derbiju(vise nema toliko navijaca).I ne znam zasto bar za derbi tako nesto i ne uradimo...(Samo na stotom derbiju se desilo nesto slicno)... > > vecini derbija u basketu, ali se, zaista, ne secam situacije > koju si opisao. Recimo, deluje mi nerealno jer poslednje dve > godine murija obezbeduje celu halu i upucuje navijace na razne > strane. Obicno se okrsaj zakaze na nekom neutralnom mestu u > To je bilo nekoliko minuta posle utakmice.Videli smo da su grobari, iznervirani izasli par minuta pre kraja,ali niko nije pretpostavljao da ce da nas sacekaju(u stvari to se dogodilo jer su hteli,navodno da uzvrate na nesto slicno sto su im delije uradile nedelju dana pre toga na rukometnom derbiju...). Ne znam zasto,ali murkana nije bilo. > Pusti giovanni-ja, dobar je on decko, samo malo voli da > pod*ebava okolo! :) Nije ti on kriv sto su komunjare iz uprave > karte podeli svojim ljudima, pa vecina ljudi, medu njima i ja, > nije uspela da dode do karte... :( Nemam nista licno protiv njega,nego protiv bilo kog grobara,koji bi tako postupio(bolje bi bilo da je prodao nekom vatrenom deliji po ceni,ili bar ako je vec otisao na utakmicu da navija.)
navijaci.121 budim, -> #116, kum.djole
(:) Za ubistvenu tuču na javnom mestu treba ići u zatvor. (:) To je moje mišljenje. U takvim tučama neretko stradaju nevini ljudi, (:) navijači kojima primanje i zadavanje udaraca nije baš omiljena rabota. (:) Uopšte svako nasilje je i za svaku osudu. Po mom mišljenju. Ja sam ti naveo činjenicu, da u navijačkim tučama nije povređen niti jedan slučajan prolaznik, već navijači koji su se jasno deklarisali kao takvi. Sad, o odlasku u zatvor, odlučuju oni koji donose zakone složili se mi sa njima ili ne. Mislim da o tome ne vredi raspravljati... Što se mene lično tiče, nije mi fah bila tuča i otimanje tuđih zastava. Imao sam neka druga zaduženja u svojoj navijačkoj organizaciji. Bavio sam se koreografijama i pirotehnikom. Među svojim "ortacima" važio sam za "mekšeg" koji je bio protiv tuča i razračunavanja po svaku cenu. Slagao bih, kada bih rekao da se nikada nisam tukao, jesam. Ali se nikada nisam tukao iz obesti, već samo onda kada sam bio napadnut. Gostovanja sa sobom nose određenu dozu rizika, i skoro uvek ima više (doduše više ne, mislim na sadašnje stanje u zemlji) gostujućih navijača... Tako neminovno dolazi do "određenih situacija". (:) Treba se baviti sportom a ne nasiljem i iživljavanjem. (:) Prvi slučaj donosi samo pozitivno, a drugi od ljudi stvara krvoloke, (:) loše i neodgovorne persone koji će ono što su pokupili sa stadiona (:) usaditi u svest i primeniti u zajednici, ako se u međuvremenu ne (:) otrezne. Slažem se. Samo, problem je u tome, što je nasilje sastavni deo navijanja. Da se razumemo, nisam to ja izmislio ni ti to podržavam, već sam spreman da prihvatim realnost. A realnost je takva kakva je... Da te samo podsetim, _onog_ devetog marta, momci koji su se razračunavali sa milicijom su bili Delije, uglavnom. Bili smo kolektivni organizatori tih demonstracija zajedno sa ostalim strankama... Jel i ta tuča bila nešto negativno po tebe? Jesmo li je mi isprovocirali? (:) ili već formirana ličnost sebi udario temelj onog varvarskog i (:) životinjskog nagona..? Možda bi tebi najviše godilo da tvoje dete (:) bude još vatreniji navijač od tebe, ali vremena se menjaju, pa i ljudi Pusti moje dete. Ko zna kako bi se ja prema njemu ponašao i šta bih mu sugerisao. Ukoliko bi želeo da ide na stadion, nemam prava da mu zabranim, ali bi gledao da na neki drugi način utičem na njega, baš zato što sam za ovih nekoliko godina video svašta... :( (:) bude kao u tvoje vreme, umesto tog još urbanijeg ;) sistema navijanja, (:) gađanja usavršenim Molotovljevim koktelima, odsecanjem glave navijača (:) suparnika i pikanje iste po tribinama dok se ne raspadne.. Uh. (:) Razmisli gde to vodi. Nekad su samo pevali, pa su počeli da se deru (:) i vređaju.. batinaju.. bodu noževima... a šta kroz desetak godina ? c,c,,c,c,c, Pokvarena mašta i prljave strasti... Vidim ja da si ti ljubitelj horora, samo nemoj da preteruješ... mislim, mogao bi neko i ozbiljno da te shvati... :> Samo da te obavestim, nekadašnji sukobi navijača su bili mnogo, mnogo opasniji od ovoga što imaš danas. Naučili su se "organi" pa više nema direktnih sukoba navijačkih grupa, niti šetanja gradom bez budne pažnje milicije... Za tvoju informaciju, sredinom osamdesetih, gostujuće navijače po Beogradu ili Zagrebu, nije pratila milicija, pa je dolazilo do velikih sukoba, koji su se odigravali na već ranije "poznatim" mestima... recimo: pomoćni teren Dinama, Hajd park pored JNA, Autokomanda... :))) Kroz desetak godina? MIslim da neće biti tuča, jer će milicija biti mnogo organizovanija i efikasnija, kada su te stvari u pitanju... (:) radi dok mene i meni drage osobe to nešto ne remeti. Zato kažem da (:) bi trebalo uložiti napor da se ta masa kultiviše i da se iz mase (:) izuzmu svi nagoni ka mržnji, haosu i vandalizmu. (:) Videćemo šta će biti, ako poživimo dovoljno dugo.. Nije stvar u kulturi. Pogledaj samo Englesku, to je mnogo kulturnija zemlja od naše. bar koliko sam sam video... :))) ali, tamo su mnogo veći sukobi. Posle njih dolazi Holandija... pa tako redom... Jel i kod njih problem u kulturi? :> poz, budimir
navijaci.122 budim, -> #117, kum.djole
(:) Ne mogu da razumem da neko mrzi pripadnike druge nacije samo zato (:) što su _pripadnici druge nacije_. Niti izjave tipa "oni su nas klali Evo nas kod mržnje! :) Reč je bila o rivalitetu. Jel ti misliš da ja mrzim grobare i da se sa njima sukobljavam jer nisu Srbi? :> Pokušaj da shvatiš pojam, nacionalne solidarnosti... S obzirom da znam, tvoje jugosloventsvo, recimo, igra Zvezda protiv Olimpika a grobari idu sa nama tamo... Jel može? :) (:) Zar nismo dovoljno raspravljali o tome ? Mišljenja su i dalje različita (:) i to zaista više ne vredi razmatrati. :) Naravno! :) Ko će da zaboravi onoklike poruke u starom forumu... :) Mislim da ne vredi, ali korisno je, bar meni, da s vremena na vreme, čujem i takav stav. Stav koji nemam prilike da čujem u stvarnom životu... :> (:) Ta izjava je za svaku osudu, i samim tim poruka je za eliminaciju. (:) Da je ovo profesionalan sistem, te izjave ne bi ni bilo. Znam kako će ovo zvučati... Ali ovaj sistem je daleko od profesionalnog. To ne znači da takvu poruku treba obrisati jer se tebi ne sviđa. Neko ju je potpisao, to je njegov stav i ti sa njom možeš da se složiš ili ne... Mislim da nema potrebe otvarati ponovo grupu, kako se ti ne bi zgražavao... OPet ti kažem, daj resign pa da uživamo u svojoj nekulturi i primitivizmu.. 0:) (:) Moram da priznam, za dve godine koliko sam ovde, to je bila ubedljivo (:) najružnija i najveća uvreda. Potekla je, razume se, od jednog navijača. Ih, ih, ih... Ala ga ocrni... Popio sam ja, recimo, gorih uvreda, svojevremeno, i to sve u cilju, odbrane sistema protiv primitivizma... Koliko čujem, a neće neki da mi pošalju te poruke, ti si bio predvodnik "akcije na svim nivoima"... Aferim... poz, budimir
navijaci.123 budim, -> #115, lexus
(:) Ja nikada ne bih otišao na utakmicu i navijao za Zvezdu. Stvar shvatanja... (:) Uzgred, čemu služi "Here we go", to mi nikada nije bilo jasno? (:) Mislim, svi se stušte na ove koji su ispod njih, šutnu se par puta... (:) Glupavo... Engleski fazon... Tipična inovacija sa ostrva, uz malu dozu surovosti... (:) Zanimljivo je da u stranim zemljama ima i ljudi koji odu u kop, (:) odnavijaju svoje, ne tuku se pre i posle utakmice i slično. Poenta je u (:) tome da oni ne zovu ostale navijače stokom, a ni ostali navijači ne (:) kažu da je on pi*ka... To mi miriše na Italiju... oni su malo mekši po tom pitanju... :) (:) Balkanski mentalitet čini svoje :) Ex... :) poz, budimir
navijaci.124 budim, -> #119, dizel
(:) To je bilo tako u to vreme,a to nisu zapoceli navijaci Zvezde i (:) Partizana, nego upravo oni koji su u svojim glavama imali ideje o (:) samostalnosti,... tj.Torcida,BBB,cak i oni Slovenci,... (:) Oni su uvrteli sebi u glavu da su visa rasa,pa su poceli da (:) vredjaju(seti se paljenja zastave u Splitu) pa to nasi navijaci nisu (:) bas mogli da trpe mirno! Nema tog, ko je prvi započeo... To se nekada neće utvrditi sa sigurnošću. Koliko god su Hrvati bili rešeni da se otcepe i koliko god su napadali naše igrače i navijače, vraćali smo im, bar, istom merom. Imam preko dvadesetak gostovanja po, sada, stranim državama... To su bili dani... Ja sam recimo bio onda kada su Zulu Warriors-i skakali u more, posle derbija u Splitu, kada nas je Torcida jurila.. :)))) Nije bilo loše, mada je bio već oktobar... :)))) Hrvati, baš kao i Srbi ovde, uvrteli su sebi u glavu da su bolji od nas. Samo, to baš i nisu pokazali u navijanju. Uvek smo bili bolji od njih zahvaljujući brojnosti i činjenici da je, recimo zvezdaša, bilo svuda... Recimo, iz Beograda za Split krene 100 ljudi. Kroz Bosnu se broj poveća na 200, a u Kninu, broj poraste na 500... :)))) To je bila snaga koju oni nisu imali... mada. bilo je i blamova, u kojima su grobari prednjačili. Nikada neću zaboraviti najveći navijački blam! :))))) Naime šta se desilo: Dinamo je trebao da igra u Beogradu, i kao pre svake utakmice proradili su telefoni na relaciji Bg-Zg. Saznaju ti grobari, da kao i obično, dolazi jedva 300 purgera u Beograd. Kada se uzme da je to uvek preterivanje, grobari utripuju da dolazi jedva 200 Boy-sa koji u to vreme nisu bili baš brojni po gostovanjima (kasnije doživljavaju pravi bum)... I na stanicu, (štajgu) ode 200-300 grobara kao doček ovoj grupi purgera... kad tamo međutim, :>>>>>> u vozu je bilo preko 500 purgera, koji su ih tako nakantali u sred Beograda... :>>>>>> Najbolji ortak mi banuo na gajbu sa sve masnicom ispod oka... :)))) Onda su proradili telefoni, i posle utakmice im je naplaćen dug, ali... :>>>>> (:) Giovanni) ko ne navija za Zvezdu,odnosno,jos gore za Partizan,a dosao (:) je na utakmicu,a nekom vatrenom deliji koji zivi zbog takvih utakmica, (:) oduzeo to! (:) A inace,ovo ubio znaci prebio(da ti prevedem) jer pistolj ili neko (:) drugo oruzje nemam. Slušaj, pretpostavljam da nisi loš dečko. Ali probaj malo da iscooliraš ovakve poruke. Znaš šta je mene uvek nerviralo u modemskim komunikacijama? Ljudi koji su hrabri na tastaturi, a koji ne postoje :> u stvarnom životu. neću da kažem kako si ti takav, samo pokušavam da ti objasnim, da ovde postoje pisana i nepisana pravila... a jedno od njih je, da je protivnik sa one strane tastature neko ko ga ne smeš da vređaš... nema pretnji. To se obično radi u mail. Ponašaš se kao pravi dizelaš... :))))) A, iskreno se nadam da to nisi! :) poz, budimir
navijaci.125 budim, -> #120, dizel
(:) Ma shvatam te,ali opet...ne bih mogao da navijam za Partizan... (:) Mada,moram da priznam da sam ponekad navijao za Partizan kad igra (:) protiv nekog stranog kluba (npr. Seltik - Partizan 5:4)... kada su u pitanju Šiptari (baš kao i Hrvati i Srbi muslimanske evroispovesti koji se danas odazivaju na Bošnjaci :))))) uvek bih pomogao grobarima, kako srcem tako i glasom. Mislim da se tu svi slažemo, a za ostale me boli uvo... Išao bih da vidim svaku njihovu veliku utakmicu, kao što sam išao na Inter i Romu, iz čisto navijačkih razloga... :) (:) E,mogao bi da mi pozajmis,bas nemam nista od slika iz tog vremena,samo (:) po nesto iz onog "Super-Tif-a". Nema problema, baci poruku u mail, pa se vidimo oko toga. Ja, inače imam i kolekciju video snimaka, jer gde god je grupa išla, vodili smo, jedno vreme, kamermana sa sobom... Tako da, ukoliko još nekog zanima... :))) Onog Giovannija više neću da opominjem za te kasete... Već je zaboravio na obećanje... :>>>> (:) Znam za engleski stil(alkohol,tuca,bodrenje samo glasom),ali u pravu si (:) kad kazes da mi se vise svidja italijanski stil navijanja(bucna (:) atmosfera, bakle,koreografija,...)Kod njih u svakom kolu ima neka fora (:) na tribinama. Bas se ne secam,ali mislim da je skoro bilo kad su Italijanski stil navijanja, btw. i meni je prilično drag, mada lično mislim, kako su Španci ipak najbliži stilom i mentalitetom našim navijačima. Dakle, ukoliko želiš mogu da ti opišem kako to rade: Ultras Sur (Real M.) ili Boixus Noise (Barsa)... :))) To je neki prelaz iz italijanskog, uz elemente svih stilova po malo... (engleski, škotski, nemački, holandski...). Najzanimljiviji stil, sem španaca imaju Škoti! :) Oni su totalni kreteni u pozitivnom smislu! :))) Lično sam se uopznao sa par njih kada su došli ovde na CZ-Rangers... :)))) Sedeli smo par sati sa njima u centru i otkinuli se od piva... :)))) Na kraju smo, sa sve njima, pevajući, došli do Marakane. A njihov vođa je došao ispred Severa i skandirao u mikrofon: SRBIJA! :)))))) (:) navijaci od obojenih kartona napravili zastavu svog tima(mnogo lepo (:) izgleda).Ali,kod nas to moze da se napravi samo na derbiju(vise nema (:) toliko navijaca).I ne znam zasto bar za derbi tako nesto i ne (:) uradimo...(Samo na stotom derbiju se desilo nesto slicno)... :) Ukoliko si čitao (gledao :) italijansku verziju Supertifa, mogao si da vidiš kakve su to koreografije. Oede, dok ti objasniš stoce, :( kako treba da okrene karton koji je u dve boje (svaka strana po boja) ode ti pola sata... Inače, za tvoju informaciju, ta koreografija koštala je 15000 maraka... :))) Jedina zamerka koreografiji je nedostatak ofanzivonog transparenta, ukoliko izuzmemo onaj naš što su ga grobari iscepali... :))) Nema evze, bar ga nisu oteli, već ukrali sa Banjice, a to su dve različite stvari... :))))) A sada jedno razočaranje, nemoj uskoro da se nadaš novim koreografijama... :( Meni lepo rekoše zadnji put, da nam je ovo stvarno zadnji.. :((( budale... (:) To je bilo nekoliko minuta posle utakmice.Videli smo da su grobari, (:) iznervirani izasli par minuta pre kraja,ali niko nije pretpostavljao da (:) ce da nas sacekaju(u stvari to se dogodilo jer su hteli,navodno da (:) uzvrate na nesto slicno sto su im delije uradile nedelju dana pre toga (:) na rukometnom derbiju...). (:) Ne znam zasto,ali murkana nije bilo. Raspitao sam se. Ukoliko je to taj put, jedino je bila jedna sačekuša kod onih hamburgerdžinica nedaleko od tribine, ali ne sećam se da su ikada prišli blizu stepenica... :))) Grobari su to! :))))) Još njih boli onaj blam u rukometu... :>>>>> (:) Nemam nista licno protiv njega,nego protiv bilo kog grobara,koji bi (:) tako postupio(bolje bi bilo da je prodao nekom vatrenom deliji po (:) ceni,ili bar ako je vec otisao na utakmicu da navija.) Znam ja njega! :) pre bi taj iscepao kartu, nego što bi je dao DElijama! :))) Šalim se! :) Verovatno je dečko želeo da vidi sam događaj! To je sve... poz, budimir
navijaci.126 stefan, -> #119, dizel
> Nemam nista protiv tebe,ali nemoj da zapocinjes svadje.Ja samo kazem > ovo zato sto bih zaista ubio bilo koga(nije poenta sto je to bio bas > Giovanni) ko ne navija za Zvezdu,odnosno,jos gore za Partizan,a dosao > je na utakmicu,a nekom vatrenom deliji koji zivi zbog takvih utakmica, > oduzeo to! Pa dobro majku mu dokle :( Šta se toliko primio "ja bih njega" pa sve u krug? Znaš li ti koliko si puta to ponovio? Čovek kupio kartu, navijao za koga je navijao, ko je kriv tvom "vatrenom deliji" što nije. Zar ti misliš da su u dvorani svi bili vatreni navijači Zvezde? I sad se ti nešto ložiš, da ne bi krenuo redom po Pioniru da "kazniš" sve one koji nisu dovoljno vatreni? I meni se dešavalo da ne nađem kartu pa sam je kupovao kod tapkaroša. Po tebi sam posle verovatno trebao da organizujem kaznene brigade po dvorani da traže one koji nisu vatreni navijači? LM, smanji malo doživljaj ako ne želiš da te ovde gledaju kao samo još jednog naloženog klinca (a veruj mi, viđeno ih je dosta ovde). I uostalom, dajte da priča o ovome i na ovakav način prestane. Ja nemam nameru da izigravam žandara ovde (da imam poništio bih još onu tvoju prvu poruku ;) ali još manje imam nameru da dopustim da se ovo pretvori u temu gde će učesnici jedan drugom da psuju sve po spisku, prete batinama, sačekušama itd. Ako ništa drugo, bar za zavođenje reda imam mogućnosti O;>
navijaci.127 lexus, -> #119, dizel
=> Nemam nista protiv tebe,ali nemoj da zapocinjes svadje.Ja samo => kazem ovo zato sto bih zaista ubio bilo koga(nije poenta sto je to => bio bas Giovanni) ko ne navija za Zvezdu,odnosno,jos gore za => Partizan,a dosao je na utakmicu,a nekom vatrenom deliji koji zivi => zbog takvih utakmica, oduzeo to! Ti misliš da "vatreni delija" ima više prava da ide na utakmicu Zvezda- Teka od mene? Ma daj... Besmisleno! Ako ja volim rukomet i ide mi se na utakmicu, a nabavim kartu zašto ne bih i otišao na tu utakmicu? Uostalom, ako je toliko "vatren", zašto ne kupi kartu ranije ili je ne obezbedi na neki drugi način? => Oni su uvrteli sebi u glavu da su visa rasa,pa su poceli da => vredjaju(seti se paljenja zastave u Splitu) pa to nasi navijaci => nisu bas mogli da trpe mirno! U stvari, Hrvati su uvrteli sebi u glavu da su bili potčinjeni Srbima i zato su se i otcepili. I sada kada pitaš prosečnog, primitivnog Hrvata da li bi živeo u Jugoslaviji, kaže da ne bi zato što je Hrvatska predugo bila pod Srbijom... Tužno je kako ljudi uz pomoć medija gube svoje mišljenje... A ko je prvi počeo vredjanje po nacionalnoj osnovi je drugo pitanje, pitanje na koje nikada neće biti nadjen odgovor...
navijaci.128 lexus, -> #120, dizel
=> Ma shvatam te,ali opet...ne bih mogao da navijam za Partizan... => Mada,moram da priznam da sam ponekad navijao za Partizan kad igra => protiv nekog stranog kluba (npr. Seltik - Partizan 5:4)... Bez uvrede, ali imam jedan predlog za tebe :) Kada ti istekne pretplata, učlani se ponovo, a username neka ti bude "kontradiktorni" :))) Evo, kada već priznajemo, da i ja priznam svoju najveću grešku u životu ;) Išao sam na doček Zvezdinih fudbalera, na Marakanu... Istina to sam uradio da ne bih išao na časove, ali, svejedno, još uvek me je sramota zbog toga. Čisto da neki cigani ovde ne bi svašta utripovali, moram da kažem da nisam vadio ruke iz džepova, da sam stajao na zapadu, kod samog juga i da sam ćutao sve vreme :)
navijaci.129 lexus, -> #125, budim
=> vidiš kakve su to koreografije. Oede, dok ti objasniš stoce, :( => kako treba da okrene karton koji je u dve boje (svaka strana po => boja) ode ti pola sata... Inače, za tvoju informaciju, ta => koreografija koštala je 15000 maraka... :))) Jedina zamerka => koreografiji je nedostatak ofanzivonog transparenta, ukoliko => izuzmemo onaj naš što su ga grobari iscepali... :))) Nema evze, bar => ga nisu Primećujem da si napravio gomilu slovnih grešaka u par redova teksta, kao da ti je teško palo pisanje o ovome ;>>> Što se koreografije tiče, problem je što ljude izgleda mrzi da učestvuju u tome... Na 101. derbiju, kada smo poneli PFC table, pola ljudi nije htelo da ih drži, kao blam ih je, šta li, ja i ortak smo držali jednu neko vreme, ali ja više volim da gledam utakmicu i navijam nego da pazim na glupu tablu...
navijaci.130 dizel, -> #124, budim
> > Slusaj, pretpostavljam da nisi los decko. Ali probaj malo da > iscooliras ovakve poruke. Znas sta je mene uvek nerviralo u > modemskim komunikacijama? Ljudi koji su hrabri na tastaturi, a > koji ne postoje :> u stvarnom zivotu. necu da kazem kako si ti > takav, samo pokusavam da ti objasnim, da ovde postoje pisana i > nepisana pravila... a jedno od njih je, da je protivnik sa one > strane tastature neko ko ga ne smes da vredas... nema pretnji. > To se obicno radi u mail. Ponasas se kao pravi dizelas... > :))))) A, iskreno se nadam da to nisi! :) > Ja sigurno nisam od takvih koji su hrabri na tastaturi,a kukavice u pravom zivotu.Ali,da ti kazem kako su mene docekali zbog usera "dizel" na ovom sistemu.Svako je imao macro "Smrt dizelu", svi su mi nesto pretili,psovali i kad bih im predlozio da se nadjemo zbog izvesnih razloga,odjednom bi im "pucala veza",ili bi se izvinjavali zbog toga sto su bili preostri.Inace,ja sam jedan od retkih na ovom sistemu (od kad sam tu) koji je toliko isprovociran, a da nikoga nije opsovao! Inace,ja se nisam (dokle to da ponavljam) zamerio samom giovanniju, vec bilo kome takvom,koji hoce da zaradi na bazi velike zelje pravog navijaca da vide utakmicu! Nisam ja nikakav pravi dizelas (nemam utoku,ni dzip,ni pager,ni devojku- plavusu,ni trnerku kappa ili lotto.)(Imam samo dizelaske patike-nike "triax") Ja sam negde na sredini,ali me mnogo nerviraju padavicari,pa sam zbog toga uzeo user "dizel",da vidim kako ce reagovati "Sezam",... poz,Marko!
navijaci.131 dizel, -> #126, stefan
> > Pa dobro majku mu dokle :( Sta se toliko primio "ja bih njega" > pa sve u krug? Znas li ti koliko si puta to ponovio? Covek > kupio kartu, navijao za koga je navijao, ko je kriv tvom Izvini,vise se ta prica nece ponavljati,ali to sto sam ponavljao je zbog toga sto sam odgovarao svima na ironicna pitanja,itd...(koja su bila u stilu "Ko bi ga ubio?Ti?"... Ali,gotovo je.Od sada nece biti nikakvih zescih svadja sa moje strane.
navijaci.132 dizel, -> #127, lexus
> > Ti mislis da "vatreni delija" ima vise prava da ide na utakmicu > Zvezda- Teka od mene? Ma daj... Besmisleno! Uopste ne mislim tako.Ako si ti kupio kartu,idi na utakmicu,... Ali,kad neko hoce da zaradi na osnovu ljubavi navijaca prema svom klubu,koji bi za kartu dao i zadnju paru,... Onda to najstrozije osudjujem! > pod Srbijom... Tuzno je kako ljudi uz pomoc medija gube svoje > misljenje... A ko je prvi poceo vredjanje po nacionalnoj osnovi > je drugo pitanje, pitanje na koje nikada nece biti nadjen > odgovor... Ja to kazem jer tako zaista mislim.Poreklom sam iz Like,i sve moguce price o zverstvima ustasa su mi ispricane,tako da sam sigurno pristrasan sto se ovog pitanja tice,tako da cu prekinuti svoje politicke aktivnosti u ovoj konferenciji(ionako ona treba da bude bez politike). I meni je jako zao sto se politika umesala u sve oblasti nasih zivota, pa i u sport(i to u velikoj meri).
navijaci.133 dizel, -> #125, budim
> Italijanski stil navijanja, btw. i meni je prilicno drag, mada > licno mislim, kako su Spanci ipak najblizi stilom i > mentalitetom nasim navijacima. Dakle, ukoliko zelis mogu da ti > opisem kako to rade: Ultras Sur (Real M.) ili Boixus Noise > (Barsa)... :))) To je neki prelaz iz italijanskog, uz elemente > svih stilova po malo... (engleski, skotski, nemacki, > holandski...). Najzanimljiviji stil, sem spanaca imaju Skoti! > :) Oni su totalni kreteni u pozitivnom smislu! :))) Licno sam > se uopznao sa par njih kada su dosli ovde na CZ-Rangers... > :)))) Sedeli smo par sati sa njima u centru i otkinuli se od > piva... :)))) Na kraju smo, sa sve njima, pevajuci, dosli do > Marakane. A njihov voda je dosao ispred Severa i skandirao u > mikrofon: SRBIJA! :)))))) > I ja isto mislim da su nam Spanci bliski po mentalitetu,pa i u navijanju.Ali,mene nervira kad se kod nas prica kako smo mi najbolji navijaci na svetu,... U stvari,kad nas tim dobija,lako je biti najbolji,ali kad tim gubi svi se ucute i prestanu da navijaju.To se dogadja od kad idem na utakmice Zvezde(sva sreca pa Zvezda cesto dobija).Ali,kad su evropske utakmice u pitanju...Najsveziji je primer sa Tekom. U prvom poluvremenu Teka je imala prvi napad i Zvezda se odbranila. U tom trenutku cela hala je bila u transu i ocekivao se prvi gol.Ali, cim je Petric promasio gol,svi su poceli da mu psuju majku i govore kako je glup,itd. Bio sam i na utakmici C.Zvezda-Bajern 91.-e. U prvom poluvremenu orila se pesma(Zvezda je vodila sa 1:0).Ali,cim smo primili prvi,pa i drugi gol,zavladala je tisina.Tek pri samom kraju navijaci su se probudili.Do duse,ima pokusaja,npr. kad god Zvezda primi gol,sa Severa se cuje bodrenje "Zvezda,Zvezda,",ali ukoliko Zvezda ne postigne gol u sledecem minutu,nema nista od toga,pocinju zvizduci,...sto meni smeta. Ni ja ponekad ne mogu da pevam i da se derem (to je retko),ali bar ne ocrnim nijednog Zvezdinog igraca... Inace,znam da su Skoti "divljaci",i cenim njihov stil navijanja. Svaka cast ovom njihovom vodji,bas mi je zao sto nisam bio na C.Zvezda-Glazgov(Rangers).
navijaci.134 dizel, -> #129, lexus
> > Na 101. derbiju, kada smo poneli PFC table, pola ljudi nije > htelo da ih drzi, kao blam ih je, sta li, ja i ortak smo drzali > jednu neko vreme, ali ja vise volim da gledam utakmicu i > navijam nego da pazim na glupu tablu... Te table su vam stvarno gadne,skoro kao ona zvonca...
navijaci.135 dizel, -> #128, lexus
> Partizan kad igra => protiv nekog stranog kluba (npr. Seltik - > Partizan 5:4)... > > Bez uvrede, ali imam jedan predlog za tebe :) > Kada ti istekne pretplata, uclani se ponovo, a username neka > ti bude "kontradiktorni" :))) > Nikad ne navijam za Partizan u smislu vikanja,bodrenja,vec mi se samo javi zelja za pobedom,kao u ovom slucaju.Ne znam zasto bih bio kontradiktorni.
navijaci.136 giovanni, -> #104, budim
Ę? razliku od danas... Verovatno se sećaš... Nije to zbog glupavog :) Ę? jugoslovenstva (Bog da mu dušu prosti :>>>), već zbog manje mržnje između Ę? Zvezde i partizana, t.j. njihovih navijača. Sa porastom histerije, razne, Ę? u ovoj zemlji vremenom je rasla i mržnja između dva navijačka tabora... Ę? Danas Nisam, bre, ja tada "simpatisao" Zvezdu u internacionalnim duelima zbog manje histerije i slično. Tada sam navijao i za ostale naše klubove skoro isto kako bih navijao i za Partizan. Protiv Zvezde sam počeo na svakoj utakmici da navijam posle one tekme sa Milanom (kao što sam već rekao u onom "priznanju"). Ne znam zašto je to bio prelomni trenutak, ali ostaje činjenica da od tada nikad nisam osetio da bi mi bilo drago da Zvezda ostvari povoljan rezultat. Ako se već prisećamo raspada svega i svačega, moram da kažem da su mi se tada gadila ona ujedinjavanja navijača i slična sr*nja. Ę? za vreme derbija na Banjici! :>>>> Daj vrati onaj čuveni završetak poruke, Ę? koji me je uveseljava... :))) Xex :>> znam ja da ste vi grobari zaraženi Ę? tom Ma mrzi me da pišem ono, ali ta činjenica i dalje stoji pa ću, da neki ne bi zaboravili, a na veliko insistiranje kolega iz suprotnog tabora, u ovoj i par narednih poruka da podsetim na jedinu istinu ovoga sveta ;) Ę? p.s. Falio si mi na Pro-u! :) I ti meni na NET-u. :)) Uskoro se vraćam tamo. Moj user je koristio ortak u probne svrhe, dok ne skupi pare za pretplatu pa, pošto je najzad izvukao neku kintu od matoraca (težak je studentski život ;)), ponovo će se moj glas čuti na PRO-u. :) **** Malo vas je cigani! ****
navijaci.137 giovanni, -> #110, kum.djole
Ę? Čisto sumnjam (!) da je Giovanni hteo da mi uvali kosku tom Ę? poslednjom rečenicom, ali od tebe se i moglo očekivati. Ej, bre, ljudi!! Nisam ja hteo nikome da uvalim kosku, i najmanje što bih želeo je da se sa nekime ovde, ili bilo gde, svađam oko načina navijanja. Ovom porukom odgovaram i Budimiru i Kum.Djoletu, čisto da se zna. Kume, tvoje je mišljenje takvo kakvo je o navijačima iz "kopa" i ti imaš nekih svojih razloga za takav odnos prema tome. Ja i Budimir imamo međusobno dosta slično viđenje navijača i svega oko navijanja, ali se to razlikuje od onoga što je tvoj stav i smatram da ni ti ni Buda i ja nemamo pravo da vređamo "suprotnu" stranu. Pretpostavljam da je osnova našeg neslaganja u shvatanju pojma "navijanje" i "navijači". Ja sam mišljenja da je u poslednjih dvadesetak (možda i više) godina došlo do modifikacije značenja ovih pojmova. Na stadione je dolazilo dosta mladih ljudi željnih novih izazova koje nisu mogli naći u normalnim životnim okolnostima pa je na tribinama sportskih objekata došlo do pojave organizovanja navijača u neke oblike zajednice u kojima su osećeli snažnu pripadnost kolektivu koji im je zauzvrat davao sigurnost i mnogima novi smisao življenja. Nasilje do koga je sve više počelo da dolazi je posledica ove pripadnosti "plemenu" i želje da se dokaže sposobnost pripadnika tog "plemena" da se održe u ovom surovom svetu. Oni koji su uspeli da se istrgnu iz ove vrste dokazivanja i da razmišljaju drugačije od ostatka grupe su se orijentisali na druge vidove navijanja i dokazivanja ljubavi prema klubu. Ipak, iz one prve grupe treba izdvojiti one koji su se na stadionu našli slučajno i nikako ih ne treba poistovećiveti sa celom masom ljudi za koje se kaže da su navijači. Pritom ne mislim da su oni "slučajni prolaznici" na tribinama već da su na stadionima iz nekih drugih razloga, ne iz ljubavi prema klubu, nego upravo zbog gužve koja može nastati i žele da svoje niske porive zadovolje iskorišćavajući snagu koju imaju mase na tribinama sportskih objekata. Takve treba isterati iz društva a ne samo sa stadiona. Uveren sam da si na njih mislio kad si rekao "stoka" i slično.
navijaci.138 giovanni, -> #108, dizel
Ę? On sam rece da je cutao,i verovatno u sebi navijao za Teku.A,ubio bih Ę? ga(da JA) zato sto se puno delija polomilo da dodje do karte,a on koji Ę? nece da navija,ide na utakmicu na kojoj smo mi domacini,i jos zeza par Ę? dana pre utakmice,u stilu "oce neki cigan da kupi kartu tri puta skuplje i Ę? sl." Ej, bre, cigane, možeš samo da me mrziš. A ko bi koga ubio još ostaje da se vidi. BTW, nisam vam ja kriv što ste truo klub pa vas uprava minira, a to što ste nesposobni pa ne možete ni običnu kartu da obezbedite sebi je vaš problem. Kad smo već kod ulaznice, niko se nije javio da otkupi onu kartu, pa je i to dokaz vaše ljubavi prema klubu. **** Malo vas je cigani! **** P.S. Nije bilo tri puta skuplje već 50 DEM, znači jedno 10 puta skuplje. ;>
navijaci.139 budim, -> #136, giovanni
(:) ostvari povoljan rezultat. Ako se već prisećamo raspada svega i (:) svačega, moram da kažem da su mi se tada gadila ona ujedinjavanja (:) navijača i slična sr*nja. Meni je tada bilo drago, ali sam se osećao malo neprirodno... Zamisli, ideš na derbi kao u prodavnicu... :))) Nije to to... Ali, kad opet razmislim, i nije bilo toliko loše... :)))) Po vas! :>>>>> (:) Ma mrzi me da pišem ono, ali ta činjenica i dalje stoji pa ću, da neki (:) ne bi zaboravili, a na veliko insistiranje kolega iz suprotnog tabora, (:) u ovoj i par narednih poruka da podsetim na jedinu istinu ovoga sveta ;) Eeeeeee! :) Vidim da si se konačno vratio u staru formu! ;) To mi se sviđa! :) (:) I ti meni na NET-u. :)) Uskoro se vraćam tamo. Moj user je koristio (:) ortak u probne svrhe, dok ne skupi pare za pretplatu pa, pošto je (:) najzad izvukao neku kintu od matoraca (težak je studentski život ;)), (:) ponovo će se moj glas čuti na PRO-u. :) Pričaj mi o studentskom životu... :)))) Nego, samo se ti vrati, grupa je prosto zamrla bez tebe! :) Vidim ja da ću morati i Stefana da učlanim... :))) (:)**** Malo vas je cigani! **** Naravno! :))))))) poz, budimir
navijaci.140 budim, -> #130, dizel
(:) Ja sigurno nisam od takvih koji su hrabri na tastaturi,a kukavice (:) u pravom zivotu.Ali,da ti kazem kako su mene docekali zbog usera :) Verujem da nisi, inače ne bi uzeo takav user... Nije da ne nervira... :))) Ja, iskreno da ti kažem, mrzim dizelaše. Jednom prilikom sam se i sam iznenadio koliko ih u stvari mrzim. Kada su ih oni skinsi prebili na Banjici, moram priznati da sam se prvo ljutio, kao: kako Radovci da biju Zvezdaše u sred Beograda? :( A onda me je Rista upitao: Jel ti žao što su skinsi prebili dizelaše? :> E tu sam se duuuuuboko zamislio... :)))))) (:) plavusu,ni trnerku kappa ili lotto.)(Imam samo dizelaske patike-nike (:) "triax") Ja sam negde na sredini,ali me mnogo (:) nerviraju padavicari,pa sam zbog toga uzeo user "dizel",da vidim kako (:) ce reagovati "Sezam",... Vidim da napreduješ, po resu sam video i da slušaš dens muziku... :(((((( No, nije kasno za tebe... :>>>>> Modemske komunikacije daju obrazovati čoveka. Ovde možeš da vidiš kako u životu postoji i neki smisao osim da naslediš "lokalnog kralja kokaina"... :))) Ja, lično, Zezam doživljavam kao crtani film ili strip. Opasno je ako ga doživiš ozbiljno... Gledaj da ga tako kapiraš i da iz njega izvučeš nešto pozitivno... poz, budimir p.s. Znam da nije baš bilo o navijanju, ali kad ovaj SOR nema private reply! :(
navijaci.141 budim, -> #132, dizel
(:) Ja to kazem jer tako zaista mislim.Poreklom sam iz Like,i sve moguce (:) price o zverstvima ustasa su mi ispricane,tako da sam sigurno (:) pristrasan sto se ovog pitanja tice,tako da cu prekinuti svoje (:) politicke aktivnosti u ovoj konferenciji(ionako ona treba da bude bez (:) politike). I meni je jako zao sto se politika umesala u sve oblasti (:) nasih zivota, pa i u sport(i to u velikoj meri). Vidi se da smo zemljaci. Tamo, odakle su naši, Partizan je nešto što ne postoji! :) Sem, ukoliko nisi predsednik komunističke vlade. Takođe, slušao sam sve te priče, one su me svojevremeno nadahnule na neke postupke koji su me naterali da odrastem brže nego moji vršnjaci... A što se tiče politike i navijača, to je sastavni deo stadiona. Uvek je na stadionu bilo politike, biće, a i terba da je bude. Navijači su sjajan pokazatelj osećanja jednog naroda. Tu se, na jednoj gomili, osećasve što se dešava. Uostalom, ako te zanima sociolozi sa mog faksa o tome stalno trube... Svaka pora društva mora biti povezana sa politikom, i to nije ništa loše. Zapamti jednu stvar kao aksiom, ako malo razmisliš videćeš koliko sam u pravu, ne bavljenje politikom je bavljenje politikom. Ukoliko se na stadionu ne oseća otpor ovom režimu, to znači da je režim za te navijače dobar. To se oseća i na fakultetu. Jesi li ti srećan u ovoj zemlji? Ukoliko nisi, pokazaćeš to tako što ćeš zviždati himni koju ne osećaš kao svoju. Što ćeš cepati zastavu države koju ne osećaš kao svoju. .i.t.d. Mogu ovde da ti pišem o navijačima drugih zemalja, recimo u Italiji i Grčkoj, navijači su skoro komplet članovi pojedinih stranaka. Recimo: Atalanta Bergamo (komunisti), Lazio (fašisti), Olimpijakos (Pasok)... i.t.d... Ovde kod nas, državna propaganda servira priču, po kojoj je bavljenje politikom svuda osim u parlamentu pravo svetogrđe... Jel ti misliš da su u pravu? Koliko su navijači politički opasni po establišment najbolje svedoči intervju Radmila Bogdanovića u Zvezdinoj Reviji, kada je jasno rekao: Da je onog 9.03 tu bio Željko sa Delijama, nikada ne bi imali onu tuču... Navijači Zvezde su ti, ukoliko ne znaš bili organizatori čuvenog devetog marta... :(((( a danas... Dens muzika i Radio Košava... ljudi neće ni znati da su izbori... poz, budimir
navijaci.142 budim, -> #129, lexus
(:) Primećujem da si napravio gomilu slovnih grešaka u par redova teksta, (:) kao da ti je teško palo pisanje o ovome ;>>> Pisao sam posle 2 noćom! :) (:) Što se koreografije tiče, problem je što ljude izgleda mrzi da (:) učestvuju u tome... Naravno... Ma najbolja fora je bila svojevremeno, kada smo podelili baklje ljudima koji nisu imali veze sa navijačima... Znaš šta su uradili? :) Odneli ih kućama i palili onako iz zaje*ancije... :)))))) I šta ti posle da radiš sa debilima... ? :) poz, budimir
navijaci.143 budim, -> #134, dizel
(:) Te table su vam stvarno gadne,skoro kao ona zvonca... Zvonca rules! :>>>>>>>>> poz, budimir
navijaci.144 budim, -> #133, dizel
(:) I ja isto mislim da su nam Spanci bliski po mentalitetu,pa i (:) u navijanju.Ali,mene nervira kad se kod nas prica kako smo (:) mi najbolji navijaci na svetu,... Nismo najbolji, daleko smo od najboljih... Jedno vreme su Delije ubrajali među prvih deset navijačkih grupa... :>>>> (c) Supertifo 1991. Sada smo na nivou drugih inostranih liga, sem na derbijima kada smo malčice bolji... (:) U prvom poluvremenu Teka je imala prvi napad i Zvezda se odbranila. (:) U tom trenutku cela hala je bila u transu i ocekivao se prvi gol.Ali, (:) cim je Petric promasio gol,svi su poceli da mu psuju majku i govore (:) kako je Koliko se ja razumem u navijanje, to o čemu ti pričaš nisu navijači, već obični gledaoci. Pravi navijač će pevati sve vreme dok traje utakmica... nevezano za rezultat... (:) primili prvi,pa i drugi gol,zavladala je tisina.Tek pri samom kraju (:) navijaci su se probudili.Do duse,ima pokusaja,npr. kad god Zvezda primi (:) gol,sa Severa se cuje bodrenje "Zvezda,Zvezda,",ali ukoliko Zvezda ne (:) postigne gol u Najbolji dokaz za ono što tvrdim... Samo, bi(J)o sam na dotičnoj utakmici i nisam siguran da je baš tako bilo... Pregledaću ponovo snimak tekme, ali mislim da je navijanje bilo dobro celu utakmicu... (:) Inace,znam da su Skoti "divljaci",i cenim njihov stil navijanja. (:) Svaka cast ovom njihovom vodji,bas mi je zao sto nisam bio na (:) C.Zvezda-Glazgov(Rangers). Na moru 1990. upoznao sam se sa jednim Ircem koji je doputovao na Ostrvo (Siciliju) kako bi bodrio svoju zemlju na SP. Upoznali smo se tako, što smo nas par ortaka pokušavali da otvorimo neku bocu "glupavog" italijanskog vina bez otvarača... Tip se šetao sa devojkom, zastao, prišao, uhvatio flašu zubima i otvorio bocu, onda je zaseo sa nama... Doduše, završili smo na četvrtoj, ali bilo je sjajno.... :)))) Svi ostrvljani su haos, zato smo i išli dole (SIc.) da ih vidimo na delu... Jel se sećaš grupe koja se takmičila dole? Sve divljačke reprezentacije sa navijačima... :))))) poz, budimir
navijaci.145 budim, -> #138, giovanni
(:) Ej, bre, cigane, možeš samo da me mrziš. A ko bi koga ubio još ostaje (:) da se vidi. :))))) Taman da se završi rasprava na temu: Ko će koga da bije! :)))) Kad, eto ga giovanni u pravom svetlu! :))))) Smiri se i pusti ga.. :)))) Vidiš da se smirio! :)) Šta ga ložiš!? :)))) (:) BTW, nisam vam ja kriv što ste truo klub pa vas uprava minira, a to što (:) ste nesposobni pa ne možete ni običnu kartu da obezbedite sebi je vaš (:) problem. Kad smo već kod ulaznice, niko se nije javio da otkupi onu (:) kartu, pa je i to dokaz vaše ljubavi prema klubu. Ma nemoj! :) A jel bi ti dao tolike pare nekom ciganu? :>>>>>> (:)**** Malo vas je cigani! **** :))))))))))))))))))))))))))))))) (:) Nije bilo tri puta skuplje već 50 DEM, znači jedno 10 puta skuplje. ;> :) Matematičar! :) poz, budimir
navijaci.146 lexus, -> #132, dizel
=> Ja to kazem jer tako zaista mislim.Poreklom sam iz Like,i sve => moguce price o zverstvima ustasa su mi ispricane,tako da sam => sigurno pristrasan sto se ovog pitanja tice,tako da cu prekinuti => svoje politicke aktivnosti u ovoj konferenciji(ionako ona treba da => bude bez politike). Nemam ja ništa protiv tvog mišljenja :) A u temi navijači bi moglo i malo politike ;) Budimire, daj one tvoje poruke o uticaju politike na navijanje, da o tome razglabamo :)
navijaci.147 lexus, -> #135, dizel
=> Nikad ne navijam za Partizan u smislu vikanja,bodrenja,vec mi se => samo javi zelja za pobedom,kao u ovom slucaju.Ne znam zasto bih bio => kontradiktorni. Pre svega, to je bila šala, posle svega, zaista si poslao par krajnje kontradiktornih poruka na Sezam...
navijaci.148 stefan, -> #131, dizel
> Izvini,vise se ta prica nece ponavljati,ali to sto sam ponavljao je zbog Lepo :) Sad još da ovo postane opšte prihvaćeno i eto miline :)
navijaci.149 stefan, -> #140, budim
> p.s. Znam da nije baš bilo o navijanju, ali kad ovaj SOR nema private > reply! :( Kad udariš reply u SORu, dodaj (u onoj liniji conf reply...) jesan svič /p i odgovor će otići u mail onoga kome odgovaraš :) ps. i ovo je možda moglo u mail al', neka stoji ovde možda još neko ne zna za to :)
navijaci.150 lexus, -> #142, budim
=> Pisao sam posle 2 noćom! :) Kao i sada ;) => Naravno... Ma najbolja fora je bila svojevremeno, kada smo podelili => baklje ljudima koji nisu imali veze sa navijačima... Znaš šta su => uradili? :) Odneli ih kućama i palili onako iz zaje*ancije... => :)))))) I šta ti posle da radiš sa debilima... ? :) Pametni ljudi ;))) Posle im više ne daješ baklje ;>
navijaci.151 lexus, -> #141, budim
=> ti, ukoliko ne znaš bili organizatori čuvenog devetog marta... => :(((( a danas... Dens muzika i Radio Košava... ljudi neće ni znati => da su izbori... Čak i da većina u Beogradu bude protiv Slobe, a neće biti, ostalo će biti za njega... So, kada ćemo u pečalbu? Naravno, moram negde gde može lepo da se navija, gde postoji gradski derbi, i gde su kompjuteri popularni... LIVERPOOL :))), kao druga alternativa je London, ali oni imaju samo Arsenal, QPR je loša ekipa...
navijaci.152 lexus, -> #143, budim
=> Zvonca rules! :>>>>>>>>> Bolja su od vaših kartončića ;>>>> Mada su kartoni dobra ideja, samo što ih vi loše izvodite ;>>>>
navijaci.153 lexus, -> #144, budim
=> Nismo najbolji, daleko smo od najboljih... Jedno vreme su Delije => ubrajali među prvih deset navijačkih grupa... :>>>> (c) Supertifo => 1991. Sada smo na nivou Ko vas je ubrajao??? Uostalom, bili ste prvaci sveta, tako da je normalno da navijači kotiraju dobro :) => Samo, bi(J)o sam na dotičnoj utakmici i nisam siguran da je baš => tako bilo... Pregledaću ponovo snimak tekme, ali mislim da je => navijanje bilo dobro celu utakmicu... Napravili ste baš lepu atmosferu u prvih 10 minuta, a posle je bilo slabije nego na derbijima (na kojima se ne čujete) ;>>>>
navijaci.154 supers, -> #130, dizel
>> Nisam ja nikakav pravi dizelas (nemam utoku,ni dzip,ni pager,ni >> devojku- plavusu,ni trnerku kappa ili lotto.)(Imam samo dizelaske >> patike-nike "triax") Ja sam negde na sredini,ali me mnogo >> nerviraju padavicari,pa sam zbog toga uzeo user "dizel" Ako te padavičari nerviraju mnogo (zašto?) a dizel-patike nimalo, moram priznati da se bojim da si daleko od sredine.
navijaci.155 superhik, -> #140, budim
=:> poz, =:> budimir E, ovakve poruke su nedostajale NETu.. Welcome back...
navijaci.156 giovanni, -> #119, dizel
Ę? To je bilo tako u to vreme,a to nisu zapoceli navijaci Zvezde i Partizana, Ę? nego upravo oni koji su u svojim glavama imali ideje o samostalnosti,... Ę? tj.Torcida,BBB,cak i oni Slovenci,... Ę? Oni su uvrteli sebi u glavu da su visa rasa,pa su poceli da vredjaju(seti Ę? se paljenja zastave u Splitu) pa to nasi navijaci nisu bas mogli da trpe Ę? mirno! Jel' ti to "Večernje novosti" prenosiš ovde? Paljenje zastave je bilo u jesen '90 godine, znači u toku poslednjeg prvenstva Jugoslavije u fudbalu. Mnogo pre toga je već sve ovde bilo jasno i uzročno-posledična veza koju si ti naveo apsolutno nije tačna. Ę? Giovanni) ko ne navija za Zvezdu,odnosno,jos gore za Partizan,a dosao Ę? je na utakmicu,a nekom vatrenom deliji koji zivi zbog takvih utakmica, Ę? oduzeo to! Utuvi bre sebi jednu stvar u glavu: nisam ni ja ni bilo koji drugi grobar koji je bio tamo (a bilo ih je) oduzeo nekom deliji mogućnost da ide na tu utakmicu. Ko nije bio na toj utakmici, a hteo je, mogao je i morao je da se snađe. Ja sam kupio kartu na blagajni u petak (utakmica igrana 6 dana kasnije). Koštala je 15 dinara, a ko je hteo da ide na utakmicu i da plati kartu je mogao kupi istu toga dana. Ko ide češće na utakmicu, i poznaje više ljudi iz prve ekipe je takođe mogao da se nada da će dobiti ulaznicu. Naravno, nije bilo karata za sve koji su hteli da idu, ali o tome treba da pitaš one iz vaše uprave.
navijaci.157 giovanni, -> #130, dizel
Ę? vec bilo kome takvom,koji hoce da zaradi na bazi velike zelje Ę? pravog navijaca da vide utakmicu! Čekaj malo. Znači tebe je iritiralo to što sam ja rekao da oni koji hoće da idu na tekmu treba da mi se obrate na mail sa ponudom od 50 DEM? Da razjasnimo onda nešto: ja sam kupio jednu kartu i kad sam video sutradan da ih u prodaji više nema poslao sam onu poruku čisto radi, što kaže Buda, pod*ebavanja. Zato sam i tražio 50 DEM, jer ne verujem da bi neko platio takvu cifru (kao što nije ;)). Da se našao papan koji bi stvarno želeo da dâ tolike pare za ulaznicu koja je koštala deset puta manje, onda bih je prodao. Nego, treba ti malo da obratiš pažnju kad ideš na tekme, pa još ako je neka važnija, na neke klince koji se mogu videti u blizini ulaza na vašu stranu hale (ili stadiona) koji prodaju karte koje im da neko iz starije ekipe da bi ušli a ne da bi ih prodavali.
navijaci.165 budim,
Pošto i ovo spada u istoriju, :) a lično sam učestvovao u mnogo toga... probaću da malo opišem događanja u vezinavijača i politike na našim prostorima u zadnjih 20 godina... Pre 1972. uglavnom su se na našim stadionima slušale strogo kontrolisane pesmice koje su bile u skladu sa ispranim mozgovima i situacijom u kojoj se zemlja tada nalazila... 1972. za vreme Maspoka-a u Cro dogodio se prvi politički incident na stadionu, kada su na utakmici protiv Zvezde, navijači hajduka poskidali petokrake sa klupskih znamenja i zamenili ih šahovnicom... Od tog vremena sukobi klubova iz Srbije i Cro poprimaju razmere pravih malih ratova kada su u pitanju navijači. Najpoznatiji od njih je svakako Maksimir, ali o njemu nešto kasnije... U Evropi su već sredinom osamdesetih te tuče postale jako poznate, i mnogi inostrani navijači su me kasnije, prilikom dopisivanja, pitali o tome... Prvi incident, ako izuzmemo onaj u Prištini koji sa navijačima nije imao nikakve veze već je stadion samo iskorišćen za sakupljanje mase, desio se posle utakmice Crvene Zvezde i OFK Beograda, 1987. kada je grupa Zvezdinih navijača od Marakane do Železničke stanice, porazbijala sve radnje Šiptara... Taj dan su naganjani :) i prodavci kukuruza ispred SKC-a... :) U akciji: Ultrasi protiv tuljumba... uhapšeno je nekoliko ljudi koji su kasnije dobili zahvalnice od neke patriotske organizacije iz Amerike... Vrhunac mešanja bio je u vreme nacionalnih homogenizacija. naime, isticane su republičke zastave i pevane pesme koje su do tada bile zabranjivane... Bilo je i pesmica koje su skovane svojim liderima: Slobo Srbine Srbija je uz tebe! i sl. Ta patriotska faza trajala je otprilike do kraha jedinstvene partije i pojave raznih stranaka... Opozicione stranke u Srbiji, baš kao i HDZ su dobro shvatile (SPS nešto kasnije) kolika moć leži u navijačima... Navijači postaju, neka vrsta udarne pesnice, nacionalnog buđenja i nosilac svega što se događalo na mitingu... HDZ je sebe u narodu predstavio kao sponzora navijača. Kupuje BBB i Torcidi baklje i šije zastave, a za uzvrat dobija skandiranje, podršku i glasove... HDZ je organizovao 2 voza Zagrepčana koji su u broju od 5000 došli u Split na derbi i istakli zastavu BBB za HDZ... i sl. U Cro su Riječani bili jedini koji su bili protiv HDZ-a... :) Mnogi to tumače velikim brojem Srba, kao i večitom željom da budu drugačiji od Splita... :) U Srbiji najveći uticaj na navijače imao je SPO. Delije su bili suorganizatori devetomartovskih demonstracija, a prva su navijačka grupa koja je istakla zastavu bez petokrake. Jedan od glavnih ljudi na Severu, postao je i odbornik SPO-a u Gradskoj skupštini... na onim prvim demonstracijama, kada je skidana ploča sa Tiletovim imenom, oni su bili ti koji su je skinuli... (Zulu W.) Mnogi momci sa Severa pristupili su SČP-u, gde je Šuca (jedan od vođa, kasnije je otišao sa ŽRA) bio potpredsednik... Grobari, koji tvrde, da su prvi na stadionu otpevali: Od Topole... dugo su se opirali politici i nacionalnom buđenju. Mnogi to tumače činjenicom da je većini članova prve ekipe, roditelj bio vojno lice... Pesmica: Tito-Partija, crno bela armija, pevala se do pred kraj osamdesetih na Jugu... Uglavnom su se mlađe generacije grobara politički aktivirale, uglavnom iz grupe Front... Grobari su na neki način, najviše bili vezani za SNO... kasnije su u Četničkoj omladini mnogi bili i funkcioneri... Neki za početak rata na ovim prostorima uzimaju onu već čuvenu utakmicu na Maksimiru. Pošto sam bio tamo, sklon sam toj teoriji, jer je tamo bio pravi rat, t.j. prvi međunacionalni sukob, koji su prenele sve strane TV kamere i koji su videli ljudi širom sveta... Iako je dosta starijih Delija, taj dan bilo na Ravnoj Gori, jer je taj dan proslavljano 50 godina od kada je Draža stigao na Ravnu Goru... oko 2000 mladih Srba je stiglo u Zagreb i na vešt način izbeglo policijsku pratnju (povukli kočnicu u nentru Zagreba). Orgijanje ove grupe trajalo je nekoliko sati, a nastavilo se kasnije na stadionu gde je preraslo u pravi rat... na toj utakmici je prvi put otpevana čuvena pesma: Druže Tito tebe Srbi lažu. Oni vole Đenerala Dražu... Pošto su Delije, kao najveća i najorganizovanija grupa uleteli u šape opozicije :) crveni su morali nešto da preduzmu, pogotovu posle informacije da je Šešelj jedva sprečen da uđe na Sever pre utakmice CZ-Grashopers... :> Rešenje su našli u postavljanju preko noće, jednog beogradskog "biznismena" za vođu najbrojnije navijačke armije... radmilo Bogdanović je kasnije izjavio povodom 9.03 da bi sve bilo drugačije da je tu bio Arkan sa Delijama... Tada je počela opasnost po Srbe u Krajini koji nisu imali, tada, gotovo ništa od naoružanja. Nije se moglo preko policije, vojska je tada još bila neutralna i rešenje je nađeno u Zvezdinoj navijačkoj organizaciji. pošto je većina Srba iz RSK i RS navijala za Zvezdu, i uglavnom održavala međusobne kontakte, počelo je da se dotura oružje, vođa posla je čak bio i uhapšre. Ironija je u tome što su ga posle razmenili za Kikaša, koji je isto uhapšen zbog oružja u onom afričkom avionu... Za vreme rata, mnogi moji drugovi su otišli u gardu, neki se nikada nisu vratili... Iz rata su Delije izašle jako oslabljene i pod potpunom kontrolom... Najbolje svedočanstvo je činjenica da na derbiju koji se održao 10.03, samo dan pole mitinga nije bilo ni jedine parole u vezi toga... A nekada... Poslednji verbalni delikt bio je na utakmici sa Ksamaksom kada su navijači Zvezde celu utakmicu skandirali Slobo ***** Krajinu si izdo... (kad je mogao B92... mogu i ja). Navijači su prilično važan faktor u bilo kom događanju, jer imaju osećaj za trenutak, lako su povodljivi, nije im teško ni da se biju sa murijom (to uglavnom i rade). Kao takvi su idealni za priču o kritičnoj masi koja vodi obaranju režima... Uf... Ako nekoga zanima neka stvar konkretnije neka pita... Imam i sada kontakte sa navijačima u Zagrebu a i diljem Evrope... poz, budimir
navijaci.166 budim, -> #155, superhik
(:) =:> poz, (:) =:> budimir (:) (:) E, ovakve poruke su nedostajale NETu.. (:) Welcome back... Hvala! :) poz, budimir
navijaci.167 budim, -> #151, lexus
(:) Čak i da većina u Beogradu bude protiv Slobe, a neće biti, ostalo (:) će biti za njega... Šta da adim kada Forum zvrji prazan! :) I u provansi ljudi ne vole Faraona, ali kako napreduje dens muzika, neće proći dugo, dok ovi klinci ne počnu da se lože na njega... (:) So, kada ćemo u pečalbu? Nagovara me devojka da idemo.. ALi, nigde nema Crvene Zvezde na svetu... tako da mi nema mrdanja iz ovog taloga... Ozbiljno, ovde me drže još po neki ljudi i neka mesta, naravno Marakana spada u ta mesta... :))) (:) Naravno, moram negde gde može lepo da se navija, gde postoji gradski (:) derbi, i gde su kompjuteri popularni... Ima toga gde god hoćeš po Evropi... :)))) Samo ti meni reci koji stil navijanja ti preferiraš pa da vidimo. Samo, ne dolazi u obzir da ideš negde bez Pajčeta! :))))))) Pajče, nema alternativu! :)))))))) (:) LIVERPOOL :))), kao druga alternativa je London, ali oni imaju samo (:) Arsenal, QPR je loša ekipa... Liverpool je cool grad! :)))) Samo, ja tamo navijam za Liverpool, a onaj Everton je jako šugav tim, gotovo kao Partizan! :)))) Zaboravio se voljeni >) Chelsea, oni su iz Londona.... E moj, lex-e duboko si me razo;arao! :))))))
navijaci.168 budim, -> #152, lexus
(:) => Zvonca rules! :>>>>>>>>> (:) Bolja su od vaših kartončića ;>>>> (:) Mada su kartoni dobra ideja, samo što ih vi loše izvodite ;>>>> :) Lex-e, tebi treba jedno upoznavanje sa Supertifo-m! :>>>>>>>> Vidim ja! :>>> Koliko dobro? :) Pa za prilike ovde, prilično dobro! :>>>>>>> poz, budimir
navijaci.169 budim, -> #150, lexus
(:) Kao i sada ;) :) Ono jest! :)))) Uvek mi zapadne takvo vreme za komp... :)))) Šta su ti obaveze! :)))) (:) Pametni ljudi ;))) (:) Posle im više ne daješ baklje ;> A! :) Tu smo se mi naučili odmah posle toga. A još je gore kada baklje podeliš nekim ložanama, pa oni čim vide grobare da su zapalili preko, odma i oni zapale. Tako dolaziš u situaciju da se baklje pale stihijski i onda nisi ništa uradio... :(((( I jedna i druga varijanta ima nedostataka... poz, budimir
navijaci.170 budim, -> #153, lexus
(:) => Nismo najbolji, daleko smo od najboljih... Jedno vreme su Delije (:) => ubrajali među prvih deset navijačkih grupa... :>>>> (c) Supertifo (:) => 1991. Sada smo na nivou (:) Ko vas je ubrajao??? (:) Uostalom, bili ste prvaci sveta, tako da je normalno da navijači (:) kotiraju dobro :) Ajd ponovo pročitaj ono iznad, pogotovo ono oko slova (c)! :>>>>>>>>>>>> Slažem se da smo se kotirali tako zbog Zvezdinih uspeha po Evropi, ali smo mnogo radili u to vreme... :)))) (:) Napravili ste baš lepu atmosferu u prvih 10 minuta, a posle je bilo (:) slabije nego na derbijima (na kojima se ne čujete) ;>>>> Ej! :) Nije tačno! :) Tada smo izumeli mnogo zanimljivih fora... Recimo, fora sa pesmom Juga i Severa. Problem sa tim velikim utakmicama je u tome što nema gostujuće (protivničke) grupe navijača koja će biti "sagovornik" u navijačkom duelu. Drugi problem je u tome što na takve utakmice navijačka jezgra napune ljudi koji nemaju pojma o navijanju, pa imaš situaciju da Sever nema pojma noviju pesmu... :)))) Ima tu svega, ali za tu utakmicu znam, lupao sam bubanj na ogradi i izgoreo Spetfire jaknu sa balkjom! ;>>>>> Dakle, što bi se reklo, iz preve ruke informacija... :))))) poz, budimir
navijaci.171 budim,
Izvinjavam se svima! :) Nisam bane. ali mi je slučajno odleteo jedan exec viška... :))))) Valjda se neće više ponoviti! :) poz, budimir
navijaci.172 budim,
# Posle derbija između Crvene Zvezde i Partizana, odigranog 10.03.01996. navijači Crvene Zvezde, zaplenili su na Južnoj trbini ogromnu umrlicu koju su grobari doneli na dotični derbi i "ostavili" po odlasku... poz, budimir
navijaci.173 budim,
# Posle prijateljske utakmice između reprezentacija Portugala i Italije koji je održan u Lisabonu, izbila je tuča između portugalskih navijača: Juve Leo (Sporting) i NN Boys (Benfica). Mnoštvo uhapšrenih, petorica završila u bolnici... poz, budimir
navijaci.174 budim,
# Preko 200 navijača Vojvodine (Red FIrm) vraćeno je za Novi Sad pošto su na putu za Beograd na četvrtfinale play-off-a u odbojci demolirali jednu samouslugu... poz, budimir
navijaci.175 budim, -> #118, giovanni
navijaci.176 budim,
# Navijači Ljubljanske Olimpije (Green Dragons) početkom 96. objavili su svoj drugi navijački fanzin: "Junaki zelene kronike" (Junaci zelene hronike) koji je urađen na visoko profesionalnom nivou i poseduje veliki poster. Fanzin obuhvata period od '94. do danas. Cena je 10 dem. poz, budimir
navijaci.177 budim,
# Daniel Haime Portela, navijač urugvajskog Nacionala ubijen je na izlasku sa stadiona posle utakmice Nacional - Cerro (2:2). On je pokušao da zaštiti dečaka kome su protivnički navijači pokušali da otmu zastavu. "Od sada više nećeš navijati za Nacional" rekao je jedan od ekstremnijih pripadnika protivničkih navijača i hladnokrvno pucao u njega. Policija je uspela da identifikuje ali ne i da uhapsi napadača. Portela je druga žrtva huligana u ovom prvenstvu a urugvajski prvoligaši su odlučili da odlože sledeće kolo nacionalnog šampionata zbog ovog ubistva... poz, budimir p.s. Nisam siguran da li vam se dopada ova "fora" sa ostavljanjem navijačkih vesti? :) Ukoliko ste za, imam ja ovog još! :))))) Samo ukoliko ostali žele!
navijaci.178 mileusna, -> #154, supers
>> Nisam ja nikakav pravi dizelas (nemam utoku,ni dzip,ni pager,ni >> devojku- plavusu,ni trnerku kappa ili lotto.) Ali bi voleo da imaš, priznaj. ;) Dobro sad, za džip i plavušu ne mogu da te krivim... :))
navijaci.179 giovanni, -> #145, budim
Ę? :))))) Taman da se završi rasprava na temu: Ko će koga da bije! :)))) Kad, Ę? eto ga giovanni u pravom svetlu! :))))) Smiri se i pusti ga.. :)))) Vidiš Ę? da se smirio! :)) Šta ga ložiš!? :)))) Dok sam poslao exec već se situacija malo smirila, pa je ova poruka malo zakasnila. Je*i ga.
navijaci.180 superhik,
=:> # Navijači Ljubljanske Olimpije (Green Dragons) """"""""""""""" BnjjZ! Wrong... Zmajčeki... ;))))
navijaci.181 stefan, -> #154, supers
> Ako te padavičari nerviraju mnogo (zašto?) a dizel-patike nimalo, > moram priznati da se bojim da si daleko od sredine. GOTO Forum ;)
navijaci.182 stefan, -> #165, budim
> Uf... Ako nekoga zanima neka stvar konkretnije neka pita... Imam i sada > kontakte sa navijačima u Zagrebu a i diljem Evrope... Pa ajde, šta kažu Kroati? :) Kako Torcida, kako BBB - koliko čujem intezivno se ne podnose?
navijaci.183 stefan, -> #171, budim
> Izvinjavam se svima! :) Nisam bane. ali mi je slučajno odleteo jedan exec > viška... :))))) Valjda se neće više ponoviti! :) Pa kad si već video bilo ti teško da ih pobrišeš? :) Ovako ja moram da idem za tobom i čistim ono što si za*ro ;>
navijaci.184 budim,
Nisam poslao izveštaj sa utakmice Crvena Zvezda : Rad! :) Ja sam stigao pred sam početak utakmice, tako da nisam imao prilike da vidim dolazak UF na sam stadion i doček o kome sam čuo... Na samoj utakmici, bilo je oko 200 Forsovaca i 300 Zvedaša... Uglavnom se sve svelo na verbalna prepucavanja navijačkih grupa... UF nije donela niti jedan veći transparent, dok je na Severu bila uobičajena postavka transparenata. Primećena je i jedna nova pesmica o Banjici i Crvenkapi koju nikako nisam mogao da zapamtim kada smo zadnji put gostovali na Banjici. Prepucavanje je bilo zanimljivije od mene i Lex-a! :)))) UF: Vi ste Cigani! Najbrži ste najbrži! Ultras: Svi ste nekad bili ciganiiii, ciganiiii, ciganiiii! :> UF: Ja mrzim Partizan! Ja mrzim Chelsea! Ja ***** mater Cveoj Zvezdi! :) Ultras: Mi smo vam idoli! :>>>>> :) Samo jedan od primera prepucavanja za vreme utakmice! :) Pre samog kraja utakmice, oko 20 minuta pre kraja cela ekipa se rasturila i
navijaci.185 budim, -> #182, stefan
(:) Pa ajde, šta kažu Kroati? :) Kako Torcida, kako BBB - koliko čujem (:) intezivno se ne podnose? Šta kažu Hrvati? :) Pričaju svašta, ali se uvek hvale kako su bili u Kninu ili slične provokacije. Izbegavaju, znam, ali im se uvek otme! :))))))) Svi su srećni jer se ponovo pokrenuo časopis koji se zove "Navijačke tribine", a imao je zabranu izvesno vreme na svoje izdavanje. I kod njih su navijači problem, jedino kod nas nisu, jer zaboga, stadion nije mesto gde će biti politike... :(((( Osim ovog časopisa, postoji i: "Tifo magazin"... koji sve vreme izlazi... :) Pre izvesnog vremena bila je promocija predstave o BBB-ima koja je bila zabranjena, a koja je urađena na foru: Bilo jednom u Beogradu... i koja je posvećena navijačima Dinama... Čujem da se Armada ponovo otrgla kontroli i da opet furaju svoju "istarsku politiku"... HDZ šizi ali im ništa nemože... :)))) Oni imaju kontakt sa Bosancima, pa sam čuo da su navijači Želje ponovo na utakmicama. Viđen je i transparent Joint Union, na nekoj utakmici na Koševu (pošto je Grbavica prilično oštećena)... Tako... Ima tu svega... Hrvati često idu po italijanskim derbijima (blago njima...), tako da uglavnom se dopisujemo oko toga... Ukoliko se setim još nečeg važnog napisaću... poz, budimir
navijaci.186 budim, -> #183, stefan
(:) Pa kad si već video bilo ti teško da ih pobrišeš? :) Ovako ja moram da (:) idem za tobom i čistim ono što si za*ro ;> Još mi je na Net-u sve novo, tako da ti se još jednom izvinjavam! :) Sorry! :) poz, budimir
navijaci.187 budim, -> #180, superhik
(:) =:> # Navijači Ljubljanske Olimpije (Green Dragons) (:) """"""""""""""" (:) BnjjZ! Wrong... Zmajčeki... ;)))) Ej! :) Oni se zovu Green Dragons, a naši su ih pri prevodu krstili Zmajčeki... Zatim se to njima svidelo pa su sašili takav transparent... Uglavnom, da ne gušim, oni su Green Dragonsi a u prevodu n slovenački tog imena: Zmaji! :) poz, budimir
navijaci.189 giovanni, -> #172, budim
Ę? # Posle derbija između Crvene Zvezde i Partizana, odigranog Ę? 10.03.01996. Ę? navijači Crvene Zvezde, zaplenili su na Južnoj trbini ogromnu umrlicu koju Ę? su grobari doneli na dotični derbi i "ostavili" po odlasku... ^ ^ Uau! To je bio stvarno veliki uspeh. ;) Nije mi jasno šta će ti ovi navodnici?
navijaci.190 lexus, -> #172, budim
=> navijaci Crvene Zvezde, zaplenili su na Juznoj trbini ogromnu => umrlicu koju su grobari doneli na doticni derbi i "ostavili" po => odlasku... Šta, kao nismo je ostavili????? Uostalom, šta će vam vaša umrlica ;>
navijaci.191 lexus, -> #177, budim
=> p.s. Nisam siguran da li vam se dopada ova "fora" sa ostavljanjem => navijackih vesti? :) Ukoliko ste za, imam ja ovog jos! :))))) Samo => ukoliko ostali zele! Baš je C001, daj još :)
navijaci.192 lexus, -> #167, budim
=> :))))))) Pajce, nema alternativu! :)))))))) Tačno, Pajče nema alternativu ;) Najbolji mladji brat na svetu ;) Iznajmljujem ga na 30 min. za samo 10 din. :))))) => Liverpool je cool grad! :)))) Samo, ja tamo navijam za Liverpool, a => onaj Everton Ja isto navijam za Liverpool :) => je jako sugav tim, gotovo kao Partizan! :)))) Zaboravio se voljeni => >) Chelsea, oni su iz Londona.... E moj, lex-e duboko si me => razo;arao! :)))))) Ja poruke pišem u 7 ujutru, u fazi budjenja, tako da nisu uvek u top formi :)))) Stvarno, zaboravio sam Chelsea, sramota :( BTW: Daj smisli se malo koji code koristiš ;>
navijaci.193 lexus, -> #168, budim
=> :) Lex-e, tebi treba jedno upoznavanje sa Supertifo-m! :>>>>>>>> => Vidim ja! :>>> Dobro vidiš, imao sam ja par brojeva toga u vreme osnovnog školovanja, ali sada nemam nijedan...
navijaci.194 lexus, -> #169, budim
=> :) Ono jest! :)))) Uvek mi zapadne takvo vreme za komp... :)))) Sta => su ti obaveze! :)))) Pa kada spavas u 9 uvece ;>
navijaci.195 lexus, -> #189, giovanni
=> Uau! To je bio stvarno veliki uspeh. ;) Nije mi jasno sta ce ti ovi Za njih i jeste :>
navijaci.196 lexus, -> #184, budim
=> smo zadnji put gostovali na Banjici. Prepucavanje je bilo => zanimljivije od mene i Lex-a! :)))) Zar to može :))))))
navijaci.197 ilazarevic, -> #141, budim
> Mogu ovde da ti pišem o navijačima drugih zemalja, recimo u Italiji > i Grčkoj, navijači su skoro komplet članovi pojedinih stranaka. > Recimo: Atalanta Bergamo (komunisti), Lazio (fašisti), Olimpijakos > (Pasok)... i.t.d... Ovde kod nas, državna propaganda servira priču, > po kojoj je bavljenje politikom svuda osim u parlamentu pravo > svetogrđe... Jel ti misliš da su u pravu? Živo me zanima kakva je situacija u UK što se tiče stranačke podele. Pre svega, da li tamo uopšte ima neke podudarnosti između članstva u strankama i navijanja za neki klub? Ono što je dobro poznato je da su navijači Seltika katolici, a navijači Rendžersa protestanti. So, da li takvih podela ima i šire?
navijaci.198 ilazarevic, -> #151, lexus
> Naravno, moram negde gde može lepo da se navija, gde postoji gradski > derbi, i gde su kompjuteri popularni... Preporučujem Glazgov. Lepo odeš tamo, naučiš onu finu varijantu engleskog kojom govore nepismeni Kelti ;) i usput meni kupiš jedan dres Seltika :)
navijaci.199 dizel, -> #178, mileusna
>>> Nisam ja nikakav pravi dizelas (nemam utoku,ni dzip,ni >>> pager,ni devojku- plavusu,ni trnerku kappa ili lotto.) > > Ali bi voleo da imas, priznaj. ;) Dobro sad, za dzip i > plavusu ne mogu da te krivim... :)) Ne bih voleo(kad bih zeleo imao bi to,ali to se meni ne svidja). Cak bih taj dzip,kad bih ga dobio dzabe(ne mogu da kazem da bih ga bacio),prodao bih ga odmah...
navijaci.200 dizel, -> #157, giovanni
> klince koji se mogu videti u blizini ulaza na vasu stranu hale > (ili stadiona) koji prodaju karte koje im da neko iz starije > ekipe da bi usli a ne da bi ih prodavali. Ima tih klinaca koji dobijaju karte od vodja,ali tada treba biti na pravom mestu,u pravom trenutku... A ja najcesce volim da sam par dana pre velike utakmice siguran da cu imati kartu!Pa je zato i kupim.
navijaci.201 dizel, -> #141, budim
> svojevremeno nadahnule na neke postupke koji su me naterali da > odrastem brze nego moji vrsnjaci... > Isti slucaj! > A sto se tice politike i navijaca, to je sastavni deo stadiona. > Uvek je na stadionu bilo politike, bice, a i terba da je bude. > Navijaci su sjajan pokazatelj osecanja jednog naroda. Tu se, na > jednoj gomili, osecasve sto se desava. Uostalom, ako te zanima > sociolozi sa mog faksa o tome stalno trube... > Vise mi je zao sto se politika uplela u sport-uopste.U pravu si da se na osnovu navijanja mogu izvesti izvesni zakljucci,ali meni smeta nesto drugo. Zasto na svakom vecem takmicenju ima dopingovanih? Zasto se pojedinim ekipama (sa visih nivoa) dopusta da pobede,a onim drugima ne? I tako u nedogled... Sport ce jednog dana propasti,ako se ne odvoji od politike(drzavne). > ne znas bili organizatori cuvenog devetog marta... :(((( a > danas... Dens muzika i Radio Kosava... ljudi nece ni znati da > su izbori... > Radio Kosava je inace najbolji radio u gradu!!! Ovde se ocigledno ne slazemo,ali nema veze,mislim da ce ipak svi znati kad dodje novi "DEVETI MART",da treba podrzati tu inicijativu i poboljsati zivot u ovoj drzavi!
navijaci.202 dizel, -> #152, lexus
> => Zvonca rules! :>>>>>>>>> > > Bolja su od vasih kartoncica ;>>>> > Mada su kartoni dobra ideja, samo sto ih vi lose izvodite ;>>>> Nasi kartoni se bar vide,a ne kao one vasi "dimnjaci" crne boje,koji izgledaju kao da palite gume i ugalj na jugu :>>>
navijaci.203 dizel, -> #138, giovanni
> Ej, bre, cigane, mozes samo da me mrzis. A ko bi koga ubio jos > ostaje da se vidi. No comment.
navijaci.204 dizel,
Od sada ce vam se,preko mog usera,ponekad obracati moj ortak Nikola, takodje veliki navijac Crvene Zvezde.Evo i njegovih prvih poruka...
navijaci.205 dizel, -> #125, budim
> Raspitao sam se. Ukoliko je to taj put, jedino je bila jedna > sacekusa kod onih hamburgerdzinica nedaleko od tribine, ali ne Derbi u basketu,prosle sezone.Rezultat je na kraju bio 95:93 za nas(Gile zakucao u poslednjim sekundama).Tog dana(bila je sreda), igrao se i fudbal(Zvezda-Radnicki(NBg) 4:0),tako da je vecina navijaca dosla tek u drugom.U prvom zato nismo ni navijali.Tek u petom minutu drugog poluvremena cigani pale baklje i pocinje navijanje.Na kraju utakmice grobari su odmah izasli,dok je vecina navijaca Zvezde ostala u hali slaveci pobedu. Posle utakmice,kada smo krenuli ka izlazu,neko je zapoceo neku pesmu,tako da su grobari znali kada cemo izaci.Ja sam izasao medju prvima,i video da se iz pravca naseg drugog ulaza priblizava grupa od oko 30-40 ljudi.Odjednom su potrcali i krenuli da bacaju kamenje na ona stakla od Pionira.Znaci nisu gadjali nas,koji smo izasli nego one u hali(ko je bio skoro u pioniru,mogao je da vidi da su ta stakla i dalje slomljena).Cim je puklo prvo staklo oni su poceli da beze.Verovatno su videli pandure,ali za ovo nisam siguran. Nikakvog direktnog kontakta,znaci nije bilo. > Jedina zamerka koreografiji je nedostatak ofanzivonog transparenta Ovo mi nije bas jasno.Na sta mislis pod ovim "ofanzivni transparent" ? Da te podsetim da se na poluvremenu na Severu pojavilo "odjednom" 7-8 grobarskih zastava,koje smo kasnije sa uzivanjem iscepali. > Nema evze, bar ga nisu oteli, vec ukrali sa > Banjice, a to su dve razlicite stvari... :))))) Koliko sam ja cuo tj. kako rece Savija u intervjuu nisu je ni ukrali nego su za nju platili 500 DM Radovcima(koji su je ukrali). pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.206 dizel, -> #88, budim
> Ja sam dugo godina bio u Ultrasima, a sve to vreme najbolji > ortaci su mi cinili grupu Front, iliti tacnije, pod grupu > Ludilo... :)Zajedno smo izlazili, druzili se, isli po ^^^^^^ Bese li to ona grupa cija je zastava na 99. Derbiju zavrsila na Severu? Na tu utakmicu sam isao sa nekim ortacima,a oni su ispred Severa sreli neke ortake koji su tu zastavu(ne znam kako,jer ortake ne poznajem) nosili sa sobom.So , ako znas nesto o ovome ,ti odgovori. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.207 dizel, -> #86, budim
> Ma sta mislio o klincima koji su sada glavni na Severu, ono Sta mislis o njima? BTW zar vodje nisu Savija,Leo,Ilke.....Ja njih licno ne znam,ali ne bih rekao da su klinci. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.208 dizel, -> #102, kum.djole
> > Sto da gresim dusu :) meni je od pre par godina 'navijanje' > postalo odvratno i 'u tom pogledu nemam nameru nista da > menjam Upravo zbog toga jednostavno daj resign i resi i sebe i nas daljih glupih rasprava.Ko je navijac,navijac je i ti ga svakako neces promeniti. pozdrav, Nikola R.S.F.C
navijaci.209 dizel, -> #107, lexus
> > Nego, jesi li bio na revansu u rukometu? > Daj neki navijacki izvestaj :) Jes' da se nije odnosilo na mene, al' ajde da napisem par redova o tome, posto sam bio na gorenavedenoj utakmici.Prvi utisak je:Nikad veca blamaza grobara (sto se tice brojnosti),ako izuzmemo plej-of u basketu kada je bilo 4:1.U halu sam dosao 15-ak minuta pre pocetka i nisam verovao svojim ocima:grobarska strana vise nego (bukvalno) polu prazna.Doduse ni nas nije bilo kao recimo protiv Teke,ali dobro nema veze.Na pocetku utakmice su se i jedni i drugi podsecali "slavne" istorije nasih klubova u Evropi, pa su se tako grobari setili Xamaxa i Teke,a mi vec "legendarnog" Fljamurtarija.Grobari na samom pocetku po ko zna koji put ponovili nasu foru vicuci ono legendarno "Decooooooooo,decoooooo".Zaboravne da podsetim da su to navijaci Zvezde provalili jos protiv OFK-e ,pre jedno godinu i po, kada je Zvezda dobila 2:1.U toku utakmice navijanje je bilo standardno, s tim sto su se cigani bolje culi(ovo je krajnje objektivno).Ipak grobarima svaka cast sto su se, s vremena na vreme oglasavali,i kada je Zvezda u prvom vodila sa 4-5 golova razlike.Na kraju utakmice,kada se vec znalo da je Zvezda sampion,tj. kada je u produzetku povela sa 3 razlike,cigani prave F E N O M E N A L N U bakljadu,dosad nevidjenu u Pioniru.Po slobodnoj proceni bilo je oko 25 baklji,ako ne i vise.Posle utakmice cigani su proslavili titulu,a koliko mi je poznato , nikakvih obracuna nije bilo(bar ispred hale), sto je pored onolikog broja pandura bilo i nemoguce. pozdrav, Nikola R.S.F.C.
navijaci.210 markojo, -> #204, dizel
&:> Od sada ce vam se,preko mog usera,ponekad obracati moj ortak &:> Nikola, takodje veliki navijac Crvene Zvezde.Evo i njegovih &:> prvih poruka... Ej, bre, grobari, pa ovi cigani se udruzuju jebo te... ;>> Evo ga moj doprinos: O Suzaaana, ja volim Partizana, ta na na na na, na na na na, na na na, na na, naaa ! :>>> Jes' da sam grobar al' ovo je najvece sranje od pesme koje sam ikad cuo :)))
navijaci.211 lexus, -> #199, dizel
=> Ne bih voleo(kad bih zeleo imao bi to,ali to se meni ne svidja). => Cak bih taj dzip,kad bih ga dobio dzabe(ne mogu da kazem da bih => ga bacio),prodao bih ga odmah... Jes, vala, džipovi su užasno nepraktični... Ne mogu se nigde parkirati, troše puno goriva... I ja bih prodao svog. ALI Šta fali devojci plavuši :)
navijaci.212 lexus, -> #201, dizel
=> Radio Kosava je inace najbolji radio u gradu!!! E baš nije!!! ;> => Ovde se ocigledno ne slazemo,ali nema veze,mislim da => ce ipak svi znati kad dodje novi "DEVETI MART",da treba => podrzati tu inicijativu i poboljsati zivot u ovoj drzavi! Ne znam zašto, ali imam osećaj da će Slobaleon ostati na vlasti sledećih 30 godina :((((
navijaci.213 lexus, -> #202, dizel
=> Nasi kartoni se bar vide,a ne kao one vasi "dimnjaci" crne => boje,koji izgledaju kao da palite gume i ugalj na jugu :>>> Ne znam, meni baš fino izgledaju, možda nije ekološki, ali je zanimljivo :))))