navijaci.639schef,
-> #632, giovanni=- Ej bre Srle, šta ti ovo znači? :)))))
Pa ne vidi se nebo od oblaka. :))))) Kao što i piše... ;)
Srleř
navijaci.640schef,
-> #635, ilazarevic=- Razlika između engleskog i italijanskog fudbala je kao
=- razlika između jedne zdrave, čiste šutke, i nekog
=- Đogani-glupiranja.
Tačno. No, ako već znamo da je većina dizelaša u ciganskom taboru, šta se
onda čudiš koji su sistem navijanja izabrali. :)) To im i leži. ;)))
Srleř
navijaci.641budim,
-> #617, giovanni(:) Nije da je naš stadion nešto posebno lep, postoje mnogo lepši, ali je
(:) u našoj zemlji najlepši, svakako lepši od one vaše septičke jame.
Gio, ajde izcooliraj malko! :) Najlepši u zemlji???? :)))) Idi jednom na
Zapad Marakane... Od vašeg je lepši i Radetov! :>>>>>
(:) Kad smo već kod lepote stadiona, koji su po vama najlepši stadioni u
(:) Evropi, ili bar u bivšoj YU? Ja tipujem na stadion Monaka, odnosno na
(:) Poljud u bivšoj YU.
Ograničiću se samo na one na kojima sam bio. Daklem, kod Ex.Yu: Poljud i
Grbavica... Inostranstvo: San Siro i Santiago se Bernabeu (nadam se da sam
tačno napisao). Stadion Monaka video sa strane, nisam ušao na njega... :((((
najveće razočarenje: Olimpijski u Rimu, i Bajernov u Minhenu...
poz,
budimir
navijaci.642budim,
-> #580, giovanni(:) Pojma nemam o tome. Kako misliš na sastanku navijača da su cigani
(:) mislili da nam iznesu barjake?
To je bilo 1989. Na sastanku navijača, dva ortaka su ladno ušla u prostoriju i
u polu-gužvi krenuli da izesu barjake. Naravno, prošli su kao što
pretpostvaljaš. Nije provereno.
(:) poznajem >lično< Čegija niti sam to negde rekao. Ako si mislio na dizela,
Na tebe. Ti si rekao da ga poznaješ, kao i njegovu ženu, u grupi na PRO-u, kada
sam te pitao za ono oko pucnjave posle rukometa...
poz,
budimir
navijaci.643budim,
-> #598, lexus(:) => neću ni sada... :)))) Dakle, ja navijam za Nemce na Euro prvenstvu,
(:) => šta da radim kad ih volim... :)))
(:) Kad si nacista ;>>> Ćao Štef ;)
Zar uvek moraš da me otkrivaš? :) Ovo mi vraćaš za ono o Tifo magazinu?
Dakle, navijam za Nemce! i Engleze! :)
(:) Ja navijam za Engleze, zato što najviše volim ostrvski fudbal, a i
(:) imaju najbolje navijače :)
Definitivno najbolji!
poz,
budimir
navijaci.644budim,
-> #604, dizel(:) Volis engleski fudbal?!?!?!?
Naravno!
(:) Pa ti si zaista cudan.
Što? I ja ga volim pa nisam čudan! :)
(:) To je najgori fudbal na svetu.
Nije, to je najbolji fudbal na svetu! Fajterski, brz, tehnički dobar, nije
spor i dosadan, sjajni šutevi iz svih pozicija i daljina...
(:) Ljudi veze nemaju, jedini Englez koji
(:) nesto zna je onaj Giggs iz Mancestera, a
(:) sve ostalo sto valja su stranci...
:) Velšanin! ;)
Neće biti za ostalo...
poz,
budimir
navijaci.645budim,
-> #614, mileusna(:) Po tom kriterijumu, kakva je razlika između Nemaca i
(:) Hrvata? Seti se _četre's prve_ mladiću. ;)
Nećemo sada od ovog da pravimo Forum... :)
Dakle, čak i 1941 su bile gore ustaše od Nemaca...
Navijam za Nemce jer gaje fudbalsku školu koju ja volim, posle njih za Engleze
koji imaju najzanimljivije susrete i t. d.
poz,
budimir
navijaci.646budim,
-> #594, schef(:) Taj isti Srle je dizelu dao co ignore i-ha-haj, zato što taj isti Srle
(:) nema namere da čita gluposti koje on piše. Da, da, nezrele gluposti, i
(:) to ne samo u
Kada je dizel u pitanju mislim da grešiš. Dečko ne piše samo gluposti već
mnogo toga zanimljivog što vredi pročitati. Zaista mi nije jasno zašto si
dao ignore dečku koji te nije vređao?
(:) što si nepodnošljiv. Zašto na primer ne dam Budimiru? Zato što Budimir
(:) ima u sebi mnogo sportskog duha, dok kod tebe preovladava cinizam.
(:) Dobro, dobro, ni Budimir nije objektivan (eh ti cigani...) ali ti si
(:) nekako drugačiji... Ti si bre poseban slučaj... To je neopisivo. ;)))
Sav sam procvetao! :) Naravno da sam neobjektivan, jer sam Zvezdaš. Kao što ni
ti nisi objektivan... i.t.d. To je normalna stvar. AJde, objasni nam, zašto
je dizel poseban slučaj? :)
poz,
budimir
navijaci.647budim,
-> #631, giovanni(:) Puši Boško, puši Milko, j*bo vas je Atletiko!
Ajmo Điju, Ajmo LIu da pušite vi Piksiju! ;>>>>
poz,
budimir
navijaci.648budim,
-> #595, schef(:) da je sisa, al' je ipak grobar, ne? Mi grobari se ne mlatimo među sobom
(:) kao vi cigani... Čujem da ste se i na ovoj zadnjoj prvenstvenoj
(:) utakmici mlatili među
Sećam se ja i vaših šorki...
poz,
budimir
navijaci.649budim,
-> #589, dizel(:) Nisam mislio na te zastave, nego na neke nase.Sirili smo ih na
(:) poluvremenu na ogradi. To su bile neke manje zastave, ocigledno sa
(:) nekom forom.
Moram priznati da nisam video, nisam obraćao pažnju...
(:) Nista vise od ovog napisanog mi nisu rekli. Mogu da se raspitam.
Raspitaj se.
(:) BTW koja je to grupa u Uzicu? Kad smo mi isli tamo nikog nije bilo.
(:) Da li jos postoje ili...?
Grupa Zvezdaša iz Užica formirala je grupu Phantoms na utakmici protiv Kikinde
1989/90, na moju inicijativu i predlog. Kasnije u eri "pravoslavnih" imena, :(
preinačeno ime u Fantomi, a po mom odlasku iz grupe uzeto je novo ime, kako ih
ništa ne bi podsećalo na mene "Ercovi"... Da naglase koliko ne vole momke iz
Beograda... Ja sam tamo živeo nekoliko godina, za neupućene...
Sada više nema organizovanog navijanja za Slobodu, ali ima za Zvezdu i
Partizan. Dakle, grobarima su poskidali zastave ljudi koji navijaju za Zvezdu,
verovatno će ih grobari videti uskoro... :>>>>
(:) mi verovali kad sam im rekao da su Fighters, uz Ultras-e ,Zulu
(:) Warriors-e i Red Devils-e jedna od nasih najjacih starih grupa.
(:) BTW sta je sa tim starim zastavama? Gde su Fighters, Red Devils,Zulu W,
(:) Crazy Boys....? Ove zastave su poslednji put primecene na kupu 2:0.
(:) Jedino je Ultras redovno primetna.
Ultras je ime koje su svi prihvatili, recimo Tima kada se obraćao Severu na
zadnjem derbiju rekao je: Ultrasi, u 30 minutu palimo sve! Dakle, novo ime...
i nemoj više one nesrećne Delije, je*em ti onoga ko ih je nametnuo!
Zastave su po kućama ljudi koji su prestali da idu aktivno. Fighters je pala
1989/1990 kod Meka na Slaviji (bio prisutan) a ostale su žive :O) ali se ne
nose...
poz,
budimir
FOREVER ULTRAS!
navijaci.650budim,
-> #609, ilazarevic(:) Imamo mi srca koliko god vam treba... Da smo hteli da se bijemo, ne
(:) biste znali šta vas je snašlo - da l' je bio balistički projektil
(:) srednjeg dometa,
:))))))))))))))))))
Sećamse derbija u basketu pre par godina kada smo jurili grobare uličicom od
Pionira a oni usput pevali: Mi smo grobari najjači smo najjači! :>>>>>>>>
poz,
budimir
navijaci.651budim,
-> #567, lexus(:) Tipičan engleski stil :)
:) Tipično engleski bežite... :>>>>
(:) Nije mi jasno u čemu je problem.
U tome što se ložite na Engleze a niste im ni prići...
(:) Uostalom, zna se da je to najbolje navijanje, a ne ono vaše žabarsko,
(:) ne umete da govorite, pa morate da palite neke baklje...
Mi smo od svega uzeli ono najbolje! Bijemo kao Englezi, koreografije
italijanske! :)))
(:) Umjetno navijanje ;) Seljaci ciganski ;)
MI SMO VAM IDOLI!
poz,
budimir
navijaci.652budim,
-> #581, giovanni(:) Joj, kakva laž. Pola severa je sedelo, a onaj deo prema istoku jedva da
(:) je ustao i kad ste davali golove.
Ja sam bio na tom delu. Sve vreme sam navijao iznad Šuce i ekipe...
(:) Mi smo navijali i kod 0:1 i kod 1:3, a vi ste se ućutali kad smo dali
(:) izjednačujući gol, valjda ste se usrali od straha da ne primite još 4.
Sećam se! :))))))))))))))))))
poz,
budimir
navijaci.653budim,
-> #590, dizel(:) posto Red Firmovcima zastavu moze da uzme i moja baba, verovatno su je
(:) UF njima skinuli.
Vrlo verovatno. Ja sam je video na Banjici...
(:) Zastava je bila na Bajernu na jugu, zatim na one dve utakmice u
(:) Segedinu, ali cinjenica je da dugo nije vidjena na Severu.
Upravo sam otkrio pregledanjem starih snimaka da je ona/prava zastava bila
na LATINICI, a ova je bila ĆIRILIČNA! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Toliko o grobraima...
(:) I ovo sam pisao. Zastava je zaista nasa, ali su je verovatno nosila
NIJE! Takijeva zastava ima i žutu boju...
(:) BTW Budime utici malo na tog Takija. Uopste ne vidjam Zemun na Severu,
(:) a Piro da ne pominjem.Nije vidjena od 100-tog derbija.
Mrzi ga da je nosi, ali poneće je na sledeći derbi.
(:) Ako se ne varam zastava je bila na istoku na tom finalu kupa (bojkot
(:) 42) odmah kod zastava Delije Igalo i Delije Pljevlja.
Ne varaš se. A pored njih je bila i DELIJE KNIN!
poz,
budimir
navijaci.654budim,
-> #618, giovanni(:) ?????? Možda ugašenom. A što vi niste tako upalili baklju na istoku ili
(:) na zapadu blizu juga, a ne da su qrčite ovde kao "zamalo da pogine"?
Gio, gađali su ga bakljom, zapaljenom, a onda je baklja gorela na Zapadu...
Što bi palili tamo, kada možemo da vas dobacimo raketom! ;>>>>>
Nego, jel video neko onog navijača Sportinga koji je poginuo od rakete, koju
su ispalili navijači Benfike... Kao Torcida-Armada svojevremeno...
poz,
budimir
navijaci.655budim,
-> #591, dizel(:) Budime ne znas sta si propustio.
Znam, nemoj na muku da mi staješ... :((((((
poz,
budimir
navijaci.656budim,
-> #619, giovanni(:) Ma, brate, u pravu si. A i one naše pesme što ih kao nismo uzeli od vas
(:) su, u stvari, nama neki cigani smislili da ih mi pevamo. ;>
Nisi daleko od istine... Recimo himnu vam je pravio Bora... ;>>>>
poz,
budimir
navijaci.657budim,
-> #629, nenad(:) Koji su ovi, neki elitni, najbrži, tutanj brigada? ;)
Ne, grupa navijača sa Bežanijske kose: Tutanj City! :)))))) Skidali smo
im tri puta zastavu... uvek naprave novu... Dobili su batine i na Jugu
zbog toga.
poz,
budimir
navijaci.658budim,
-> #564, lexus(:) Vraćamo ih mi često, samo one 3 nismo vratili, a od toga je Kula
(:) najpoznatija, a Zvezdaru sam par puta video...
:) Imaš spisak pa pogledaj... :))))
poz,
budimir
navijaci.659budim,
-> #630, nenad(:) Imaš TV? Imaš foto aparat? Ako nemaš, zamoli kum.djole-ta, on je
(:) fotograf, možda ti pomogne. ;)
Zamoljavam Kuma da mi pomogne oko konverzije video materijala u vidu slika
ako može i animirana sekvenca na komp medij... i Sezam!
poz,
budimir
navijaci.660budim,
-> #583, giovanni(:) Jel' opet 103? JESTE!!!
Kako te nije mrzelo? :)
poz,
budimir
navijaci.661budim,
Malo o navijačima u Cro i FEderaciji BiH...
Dakle: BBB imaju frku oko imena. Vođe BBB se sačekuju pre i posle utakmice
od strane policije, a na njih se vrši pritisak. Deo više ne dolazi na stadion
a na svakoj utakmici se skandira: HDZ PEDERI! DINAMO STE S*EBALI!... Predstava
o BBB doživljava parvi bum a navijačku himnu Dinama peva cela sala na nogama.
Grafiti po ulicama: Menjaj ime Dejanu a ne Dinamu! Da je sloboda i demokracija
bio bi Dinamo a ne Croatia... Na svakoj utakmici kordoni milicije presecaju
JUG na kome su sada BBB i privode izgrednike koji skandiraju protv NJofre.
Čak su na nekim utakmicama, organizovali pitomce u civilu sa trubama koji
trube kada Boys-i skandiraju protiv Tukija... Ima ih na gostovanjima, ali,
svaku utakmicu Boys-i skandiraju Dinamu prvih deset minuta a zatim pokupe
transparente i odu sa stadiona... Treba znati da Dinamove utakmice posećuje
Njofra lično... Sve.
Koliko sam video dobre koreografije su napravili protiv Hajduka u Splitu i
Zagrebu...
Torcida: Standardno dobra. Imali su okršaj sa Funcutima kada su poskidali sve
zastave u sred Šibenika mlađahnim Funcutima koje bih poredio sa Indiansima,
a onda ih iscepali... na očigled bivših vlasnika koji su se razbežali po
tribini... Sjajne koreografije sa šalovima Hajduk i narandžastim dimnim
kutijama koje gore li gore... Na svakoj utakmici protiv Dinama zezaju Boys-e
skandiranjima: Vratite im Dinamo! Franjo! Franjo!
Armada, ističe se utakmicama koje se održavaju u Rijeci, manje idu po
gostovanjima, o njima ima najmanje informacija, a ističe se organizacija
utakmice reprezentacije u Rijeci kada su sjajno odradili posao...
Kohorta: Ovde ima samo izveštaj o utakmici Osijek:Dinamo 1:2 14.04.1996.
Utakmica se odigrala pred 15000 ljudi, a došlo je oko 1000 boys-a. Kohorta
je donela kovčeg plave boje na kojem je pisalo Dinamo a zatim ga ubacila na
teren. Napravili su solidnu bakljadu na početku 2. poluvremena a posle gola
Dinama u 69 minutu BBB pale petnaestak baklji... Zbog murije bliski susret je
izostao...
Šibenski Funcuti: Grupa u usponu. PO brojnosti kao United Force ali mnogo
mirnija. Prave dobre bakljade, dospeli su na poster Tifa, ali su slabi kada
je fight u pitanju.
Mladost (Varaždin) KUMOVI: Mala grupa, dečica... Pale baklje a imaju neke
šalove koji su napravljeni u ličnoj "izvedbi"... Ima ih oko 200...
Dragovoljci: (Hrvatski Dragovoljac) Vojnici nekakve brigade koji stoje na
stajanju i pale baklje. Za ne poverovati. :) Btw. u grbu kruga je stilizovano
U koje je u obliku nekakvog venca...
Što se tiče muslimanskog dela Bosne:
RED ARMY: (VELEŽ) Ne rade ništa, na utakmici Velež - Sarajevo u Jablanici su
primećeni sa transparentom. A na utakmici Turbina (Jablanica) - Velež sukobili
su se sa protivničkim navijačima? :))))
HORDE ZLA: (SARAJEVO) Ostala im je većina vođa, ali zbog trenutne situacije ne
mogu da se pokažu jer ne mogu da izađu iz Sarajeva... :>> Na utakmici Sarajevo
Unprofor bilo ih je 300 - 400. Najorganizovaniji su u BiH.
THE MANIACS: (ŽELJEZNIČAR) Za vreme rata uglavnom su bili (muslimani) u
redovima elitnih jedinica muslimanske vojske i MUP-a. Legendarni vođa, ĐILDA,
poginuo je na Vogošći 1992. a od tada se za njegovih 5 dece brinu Manijaci.
Skoro svi su ostali u Sarajevu iz one 50-člane grupe, a imaju jaku podružnicu
u muslimanskom delu Mostara.
ROBIJAŠI: (ČELIK-ZENICA) U Zenici nije bilo rata a Čelik je uzeo prvenstvo.
Dobro su organizovani ali ih malo posećuje stadion...
FUKARE: (SLOBODA-TUZLA) Dobro su organizovani, pogotovo na košarkaškim
utakmicama)...
I jedan specijalni dodatak, kako vide Hrvati grupu Vultures, u kojoj su
pretežno bili SRBI. Borac Banja Luka... "Skoro da Lešinari više ni ne postoje.
Dosta ih je stradalo u srpskim zatvorima, a mali broj ih je ostao u Bihaću..."
:))))))))))))
Toliko za sada, koga zanima bilo koji detalj, probaću da budem detaljniji...
Ima dosta toga, izvukao sam nešto najkraće... Ako neko ima skener možemo
da prenesemo slike iz časopisa TIFO, na Sezam... Ajde valjda neko ima skener
ovde?...
poz,
budimir
navijaci.662junior,
-> #627, nenad> računam JNA pada na svega 35 hiljada. :(
> Izem ti ja glavni grad sa takvim stadionima...
U Engleskoj su svi stadioni od 30 do 50 hiljada ljudi.
Samo Vembli prima 80 hiljada ...
navijaci.663mileusna,
-> #617, giovanni>> Evropi, ili bar u bivšoj YU? Ja tipujem na stadion Monaka
Da li je tačno da se stadion Monaka nalazi na krovu
jedne veeelike zgrade? :)
navijaci.664mileusna,
-> #635, ilazarevic>> nema "drž' me da ga ne ubijem" - kad se biju, biju se stvarno. Sve
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
:)))) Izvinite, nisam mogao da se suzdržim. :))) Pa još
kad im Kantona pokaže neke francuske 'poteze'... ;)
navijaci.665lexus,
-> #637, schef=> da ne pogodiš nekoga je najveći nedostatak zvezdinog stadiona.
=> Nažalost, kad je stadion iskopan :) već je bilo kasno o tome da se
=> razmišlja. :)))
Ko je još video da cigani razmišljaju ;)
navijaci.666lexus,
-> #656, budim=> Nisi daleko od istine... Recimo himnu vam je pravio Bora... ;>>>>
Koju himnu?
navijaci.667lexus,
-> #661, budim=> Dakle: BBB imaju frku oko imena. Vođe BBB se sačekuju pre i posle
=> utakmice
Na finalu kupa igrači Croatie su prvo pozdravili Boyse koji su bili na
istoku, a tek posle toga Franju :)
Izgleda da će Boysi, koji su ga i doveli na vlast, skinuti Franju sa
iste :)
navijaci.668budim,
-> #637, schef(:) ...i ogroman prostor oko stadiona da ljudi mogu komotno da izađu posle
(:) utakmice. To što oko zvezdinog stadiona posle derbija ne može ni da se
(:) pljune a da ne pogodiš nekoga je najveći nedostatak zvezdinog stadiona.
(:) Nažalost, kad je stadion iskopan :) već je bilo kasno o tome da se
(:) razmišlja. :)))
Uh, a koliko treba da se izađe sa vašeg stadiona? Recimo sever i Jug imaju
samo dva izlaza, treba nam oko 5 minuta da izađemo u onoj gužvi... Kod
Zvezde je drugačije, čim dođeš do kapije ti si napolju...
A što se tiče onoga napolju, ti si očigledno išao samo na Zapad! :))) Dobro
i Jug i Sever imaju delimično skučen prostor, ali ceo istočni deo stadiona,
sa tribinama pored, je sjajno rešen... Nema uopšte gužve. Baš me zanima kako
vidiš vaše rešenje Istoka? :>>>
Dakle, situacija je ista... Vi imate bolje kod Zapada, mi kod Istoka, ali se
kod nas lakše izlazi sa stadiona... Nadam se da me je neko razumeo šta sam
želeo da kažem? :)))))
poz,
budimir
navijaci.669budim,
-> #635, ilazarevic(:) predstavu od navijanja - ono, bre, nisu navijači, ono je crtani film.
(:) Te baklje, te neka koreografija (!), sto čuda...
Ovde se nećemo složiti. Ma koliko ja voleo Engleze i njihov stil navijanja
moram da branim i žabarski stil. Sve ono što fali Englezima poseduju Žabari.
Orgqnizacija, pirotehnika, navijanje tokom cele utakmice... Dakle, žabari su
uneli malo više mozga u navijanje i na tome im svaka čast... Recimo, pogledaj
navijače Milana BRN i FDL. Oni maju preko 100 000 ljudi koji plaćaju članarinu
u svoje klubove navijača. Imaju svoje koreografe i kompozitore, samo se
finansiraju. U mnogo većem broju od Engleza idu na gostovanje. Dobro se šibaju
što malo ljudi zna ovde... Svi misle da su Italijani kukavice, pogotovo posle
Hejsela a malo ko zna za proboj Fightersa preko terena do Engleza... Na toj
utakmici su Englezi ispali takvi smradovi da je to strašno, naime, napali su
navijače Juventusa sa tribine gde nije bilo navijanja, kao recimo na Zapad
nekog našeg stadiona, i iživljavali se na deci... No neću sad o tome, na
italijanskim utakmicama je poginulo puno ljudi u sukobima grupa... Po meni,
Italijani su najkompletniji navijači u Evropi, mada lično gotivim Engleze i
pogotovo Škote...
(:) Razlika između engleskog i italijanskog fudbala je kao razlika između
(:) jedne zdrave, čiste šutke, i nekog Đogani-glupiranja.
U fudbalu si apsolutno u pravu...
poz,
budimir
navijaci.670budim,
-> #640, schef(:) =- Razlika između engleskog i italijanskog fudbala je kao
(:) =- razlika između jedne zdrave, čiste šutke, i nekog
(:) =- Đogani-glupiranja.
(:) Tačno. No, ako već znamo da je većina dizelaša u ciganskom taboru, šta
(:) se onda čudiš koji su sistem navijanja izabrali. :)) To im i leži. ;)))
Ma nemoj? :> Kod vas nema dizelaša sa kappa trenerkama? :>> Ja videh neke na
slikama u resu! :) No nema veze, setih se sada zadnje utakmice na koju sam
išao, na JNA. Partizan - Vojvodina... 4:2 Daklem, onoliko dizelaša sam video
samo na Kališu pre pola godine kada sam slučajno zalutao posle 9 sati sa
devojčicom... :))))
poz,
budimir
navijaci.671budim,
-> #634, dizel(:) Izvini, ali ja vas nisam cuo u drugom poluvremenu!
(:) Cutali ste kao pi*ke. Jedino sto sam cuo, bilo je kod gola, i na samom
(:) kraju utakmice, kad ste skandirali, kao fora "partizan,...".
Potpisujem, Marko je tačno rekao kako je bilo.
poz,
budimir
navijaci.672budim,
-> #665, lexus(:) Ko je još video da cigani razmišljaju ;)
Štef, briši ovakve poruke!
poz,
budimir
navijaci.673budim,
-> #666, lexus(:) Koju himnu?
Radi se o himni Partizana. Znam da ju je pevao ali nisam siguran da je on
pisao tekst... Posle se vadio u vozu, kada smo išli za Bari, kao, ma radio
sam to za pare... :)))))
poz,
budimir
navijaci.674budim,
-> #667, lexus(:) Izgleda da će Boysi, koji su ga i doveli na vlast, skinuti Franju sa
(:) iste :)
Ima u tome neke simbolike... :))) Još kada bi se mi ovde ugledali na njih...
poz,
budimir
navijaci.675giovanni,
-> #627, nenadĘ? JNA je izgrađen davno, vrlo brzo posle rata. Šta je tu lepo, ono
Ę? je najjednostavniji stadion koji može da postoji, ravno na istoku
Ę? i zapadu, polukrug na severu i jugu, nigde ništa pokriveno,
Ę? semafor sa grafičkim mogućnostima TTY terminala, nekoliko rupa u
Ę? tribinama da mogu ljudi da uđu i izađu...
:))) Našao se cigan da opisuje grobaru Partizanov stadion.
Teško da je baš mnogo jednostavan. Ne treba zaboraviti da je taj stadion
sagrađen na nezgodnom terenu. Zapad je do pola ukopan u zemlju a istok
je skroz iznad zemlje. Zvezdin stadion je teoretski moguće napraviti
samo jednim malo jačim punjenjem TNTa. ;) Na stranu to što vaš stadion
još uvek nije završen. Što se semafora tiče, u vreme izgradnje stadiona,
taj semafor je bio dosta moderan. Semafor na stadionu C.Z. je napravljen
mnogo kasnije pa opet nije daleko po mogućnostima od našeg.
navijaci.676lexus,
-> #668, budim=> A što se tiče onoga napolju, ti si očigledno išao samo na Zapad!
=> :))) Dobro i Jug i Sever imaju delimično skučen prostor, ali ceo
=> istočni deo stadiona, sa tribinama pored, je sjajno rešen... Nema
=> uopšte gužve. Baš me zanima kako vidiš vaše rešenje Istoka? :>>>
Šta fali našem rešenju istoka?
Ima više mesta nego kod vas :)
Vaš zapad ide na ulicu, a sever i jug su ograđeni zidom, na jugoistoku je
ona uzbrdica, tako da samo severoistok stadiona nije neprohodan :)
Kod nas čak i na istoku ima dovoljno mesta za normalan izlaz. Naročito
severoistok.
navijaci.677mpedja,
-> #657, budim#$%&*-> Ne, grupa navijaca sa Bezanijske kose: Tutanj City! :)))))) Skidali
#$%&*-> smo im tri puta zastavu... uvek naprave novu... Dobili su batine i na
#$%&*-> Jugu zbog toga.
Nisu mogli da izaberu bolje ime! Bas im stoji, a moglo bi da se uzme i
kao zajednicko za sve grobare! :>>>>>
navijaci.678mpedja,
-> #631, giovanni#$%&*-> Pusi Bosko, pusi Milko, j*bo vas je Atletiko!
Jeste li vi normalni. Znate li koja je razlika izmedju Atletika
i Fljarmurtarija!
navijaci.679lexus,
-> #673, budim=> Radi se o himni Partizana. Znam da ju je pevao ali nisam siguran da
=> je on pisao tekst... Posle se vadio u vozu, kada smo išli za Bari,
=> kao, ma radio sam to za pare... :)))))
Kao što se ti sada vadiš :)
Himnu Partizana napisao je S. Novaković.
Dok Partizan bitke bije
hej, hej, hej,
zastava se naša vije
hej, hej, hej,
Parni valjak neka melje
hej, hej, hej,
da ispuni naše želje
hej, hej, hej,
Crno-beli, crno-beli
ma gde bili na tabeli
nek vas hrabri, nek vas jača
pesma naših navijača
Volim Partizan
crno-bele boje
volim Partizan
kao oči svoje.
:)
Inače i Zvezda ima svoju himnu, napisao ju je Ljubivoje Ršumović
(pesmica za decu ;)
navijaci.680giovanni,
-> #641, budimĘ? najveće razočarenje: Olimpijski u Rimu, i Bajernov u Minhenu...
U Rimu pre ili posle renoviranja?
navijaci.681giovanni,
-> #663, mileusnaĘ? Da li je tačno da se stadion Monaka nalazi na krovu
Ę? jedne veeelike zgrade? :)
Ja sam tako nešto čuo. Pretpostavljam da je tačno.
navijaci.682giovanni,
-> #642, budimĘ? To je bilo 1989. Na sastanku navijača, dva ortaka su ladno ušla u
Ę? prostoriju i u polu-gužvi krenuli da izesu barjake. Naravno, prošli su kao
Ę? što pretpostvaljaš. Nije provereno.
J*bati ga, ne sećam se toga. :(
Ę? Na tebe. Ti si rekao da ga poznaješ, kao i njegovu ženu, u grupi na PRO-u,
Ę? kada sam te pitao za ono oko pucnjave posle rukometa...
Stvarno imaš loše pamćenje. Jedini put kada sam pominjao Čegijevu ženu
je bila ta poruka kad si ti tvrdio da je Čegi opet popio olovo. Ma evo ti
cela poruka:
----------------------------------------------------------------------------
Ę? Prvo Čegi je po običaju prošao veoma loše, samo ovaj put pre utakmice...
Ę? Čujem da je opet popio metak, pa dokle, majku mu... ? :) A o onome što se
Ę? dogodilo na
Veoma loše čuješ. Eno ga Čegi, živ i zdrav. Jedino ne znam kako mu je
žena ];>
**** Malo vas je cigani! ****
-----------------------------------------------------------------------------
Znaš, valjda, zašto sam rekao da ne znam kako mu je žena. Ima neke veze
Guliver sa tim (i još neko, da me ubiješ ne mogu da se setim ko) a i
hotel "Mladost" se tu pominje. Kad već potežeš poznanstvo sa Čegijem,
nisam ja nikakav ortak sa njim ili tome slično. Čoveka znam sa tekmi
(gostovanja itd.) a van stadiona se ne krećemo u istim krajevima grada,
ne družimo sa istim tipom ljudi, totalno različiti svetovi, bre :). U
nekoj od poruka sam ti rekao i kakvo mišljenje sam imao jedno vreme o
njemu kao vođi (ono o ulaznicama i tapkanjem istih).
navijaci.683giovanni,
-> #652, budimĘ? Ja sam bio na tom delu. Sve vreme sam navijao iznad Šuce i ekipe...
Dobro, bre, Budo, zar ti misliš da ja na tekme nosim dvogled pa gledam
ko je gde na severu? ;> Ja ti kažem da su ljudi na delu prema istoku
sedeli i još sam se čudio kako to da vas je tako malo pa da može da se sedi
kad je to utakmica u kojoj slavite osvajanje kupa. PAzi ovako, ja sam stajao
u petom redu (otprilike) ispod semafora, odnosno u odnosu na zastavu
torcide nekih desetak metara prema istoku. Levo od mene (prema zapadu, dakle)
svi su stajali pa bi prema tome ja trebalo da zaključim da su svi na jugu
stajali?
navijaci.684giovanni,
-> #654, budimĘ? Gio, gađali su ga bakljom, zapaljenom, a onda je baklja gorela na
Ę? Zapadu... Što bi palili tamo, kada možemo da vas dobacimo raketom! ;>>>>>
??? Ja sam posle našeg gola video da je neko na zapadu zapalio baklju
i vitlao njome tamo. Očigledno se radilo o grobaru koji je proslavljao
zgoditak. ;) Nikakvu drugu baklju nisam video. Kad ste vi ponovo poveli
onde su tamo upaljene još dve (ili tri) baklje. To je sve.
A šta vama vrede rakete kad ne možete da pogodite onoliku južnu tribinu.
Jel' da te podsećam ko je prvi pogodio suprotnu tribinu u derbijima?
Ę? Nego, jel video neko onog navijača Sportinga koji je poginuo od rakete,
Ę? koju su ispalili navijači Benfike... Kao Torcida-Armada svojevremeno...
Nisam ga video. ];> Kako sam čuo, pogođen je u grudni koš. Ništa novo.
Slično se desilo "milion" puta i na drugim stadionima širom sveta. Još se
sećam kad je pre jedno desetak godina na derbiju Lazio-Roma navijač
Lacija završio isto kao i ovaj Sportingov.
navijaci.685giovanni,
-> #673, budimĘ? Radi se o himni Partizana. Znam da ju je pevao ali nisam siguran da je on
????? Bora Čorba pevao našu himnu? Jesi li ti skrenuo s' uma? (ala volim
ove znake pitanja ;)) Ja ne mogu da se setim kako se zove čovek koji je pevao
našu himnu ali znam kako izgleda. To je jedan krupan čovek, ne mnogo visok,
otprilike 180cm, crnomanjast, nosi(o) je bradu i ima nekih četrdesetak godina.
Čoveka sam viđao u partizanovoj loži dosta često (da, da, do svoje dvanaeste-
trinaeste sam sa zetom išao u ložu).
navijaci.686giovanni,
-> #661, budimĘ? tribini... Sjajne koreografije sa šalovima Hajduk i narandžastim dimnim
Ę? kutijama koje gore li gore... Na svakoj utakmici protiv Dinama zezaju
Ę? Boys-e
Te dimne kutije su mi nešto poznate. U polufinalu našeg kupa na JNA 94' smo
zapalili desetak sličnih koje su zaista imale dug vek gorenja (ne onog iz
Velenja ;)). Čini mi se da ste i vi imali nekoliko sličnih na nekom od
kasnijih derbija.
navijaci.687nenad,
-> #676, lexus> Kod nas čak i na istoku ima dovoljno mesta za normalan izlaz. Naročito
> severoistok.
E pa da je "naš" mali kao "vaš", bilo bi i kod "nas" mesta... ;))
navijaci.688markojo,
-> #570, budim
Hej ljudi gde je ona OGROMNA srpska zastava koju
se del..., ovaj, cigani cini mi se samo par puta razvili
dok se Rossa potucala :) po Evropi... ?
Zasto je ne razvijete(mo) ponekad ?
navijaci.689dizel,
-> #570, budim>
> bi ga ucinile lepsim... :>>>> Jedva, ali jedva smo svojevremeno
> uspeli da unesemo par velikih zastava: VOLIM TE i DELIJE IZ
> BUDVE... To je strasno, ti ljudi nas mrze...
>
I crvene i bele kartone na 2:2 kupu.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.690dizel,
-> #597, lexus> Ne smete nista da unosite na vas stadion?!?!?!
Nije rekao najveci, nego najruzniji, i pri tome normalno mislio na vas,
tj. partizanov stadion.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.691dizel,
-> #594, schef
Prvo da naglasim da ovu poruku pise Nikola, a ne Marko.
> Taj isti Srle je dizelu dao co ignore i-ha-haj, zato sto taj
> isti Srle nema namere da cita gluposti koje on pise. Da, da,
> nezrele gluposti
Gde si ti to nasao "nezrele gluposti" ? Bio si mi simpatican, cak si i dalje,
jer onakve poruke o sudjenju u derbiju, pa o prodaji utakmice, pa o
navijacima zaista mogu da izazaovu smeh. Neko bi to okarakterisao kao
gluposti.
Inace sto se tice ove prodaje, pa ljudi da li ste vi normalni.
Vi sumnjate da je partizan prodao kup?
Kada bih ja samo u jednom trenutku pomislio da je CZ prodala neku utakmicu
ne bih vise isao na utakmice, niti navijao za Zvezdu, sve dok iz CZ ne odu
ljudi odgovorni za tu prodaju.
>
> Ne dizelu, nisam ja tebi dao conf ignore zato sto si ciganin,
> nego zato sto si nepodnosljiv. Zasto na primer ne dam Budimiru?
> Zato sto Budimir ima u sebi mnogo sportskog duha, dok kod tebe
> preovladava cinizam. Dobro, dobro, ni Budimir nije objektivan
> (eh ti cigani...) ali ti si nekako drugaciji... Ti si bre
> poseban slucaj... To je neopisivo. ;)))
A ti si kao objektivan. Napao si sudiju na derbiju, a cak je i kum priznao
da je sudija navijao za partizan. Evo citiracu ti i deo teksta iz Zurnala:
Sportski Zurnal , br.2141 , str.3 ,clanak nazvan "Slovo o sudiji" tj.
"Vidiceva prava dioptrija"
".........Uprkos opstoj pozitivnoj oceni, Vidicu i po neka zamerka: U pocetku
meca dva puta je Tasevski nepropisno zaustavljao Zivkovica, a on se nije
latio za gornji mali dzep, kao sto je propustio da Mijalkovica (prvi karton
je dobio zbog rvackog zahvata) casti i drugom opomenom. Prekrsaj libera
partizana nad kolegom iz CZ Djorovicem, koji je bio u prodoru, bio je
ocigledan , pa bi se u ovom slucaju zuta boja pretvorila u crvenu. Vidic je
- zamislite pustio prednost za - partizan......."
Clanak je potpisao Radisav Gvozdenovic.
>
> Koje sportsko drustvo je bilo bolje ove godine? Partizan ili
> zvezda? Pa naravno: PARTIZAN!!!!! PARTIZAN!!!!! PARTIZAN!!!!!
>
> Ko ne veruje, neka proveri... PARTIZAN SAMPION!
Da li su ovo dosadne poruke ? Mogu ti reci da si u poslednje vreme napisao
bar desetak ovakvih poruka. Ali ipak se nadam da ti Marko nece dati ignore,
jer je to po meni nesto najgore i najgluplje, narocito ignore, koji se kako
ti to cinis, objavljuje "na sva zvona".
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.692dizel,
-> #595, schef> Eh, tipicno ciganjski... ;) To je bila samo fora, a tesko je
> kao bilo upecati ga na nju. :))) Glupi klovn! O:))) Dizelu, da
^^^^^^^^^^^^^^
Ej Stefane sta je ovo? Ovo je moglo biti obrisano jer je ovo
najcistija uvreda, bas kao i "ono ubi,ubi ubi ciganaa.."
BTW imperativ glagola cija se inf. osnova zavrsava na i u
2. licu jednine ima j .Evo jos jednog gramaticara :)))))))))
Salim se ,naravno.
>
> :))))) Eh, pusti cigani... :))) UBI UBI UBI CIGANAAAA,
> CIGANAAA, CIGANAAA!!!
>
Pusi,pusi pusi ciganu, ciganuuuu,ciganuuuuuu
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.693dizel,
-> #610, stefan> Ne znam da li si rekao ozbiljno. Ti si coveku napisao to sto si
> napisao jer je on rekao da ce navijati za Hrvatsku. Nema
> smajlija. I da poruka nije obrisana on bi (sa punim pravom)
> mogao da se pobuni zasto takva poruka stoji na sistemu. O tome
> se radi a ne o zaje*anciji zbog torcidinih zastava na derbiju.
A poruke tipa ubi cigana, glupi klovn i sl. ostaju na sistemu.
Eh, sta sve necemo docekati od grobara moderatora :)))))))
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.694dizel,
-> #581, giovanni>
> Joj, kakva laz. Pola severa je sedelo, a onaj deo prema istoku
> jedva da je ustao i kad ste davali golove.
> Mi smo navijali i kod 0:1 i kod 1:3, a vi ste se ucutali kad
> smo dali izjednacujuci gol, valjda ste se usrali od straha da
> ne primite jos 4.
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ovo u viceve.
Cisto da ne bude brisanja, grobari se nisu culi u drugom.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.695dizel,
-> #577, budim>
> Nije tacno. Tu zastavu su skinuli Forsi na banjici a ocigledno
Wrong!! Ponavljam uzeli su je slaninari na prvoj letnjoj TV ligi sampiona,
jer je to zastava cigana iz NS.
> Zemun je pravljena, prizno mi ortak sa Juga, posto sam mu
> pokazao Tifo! :>>>>
Wrong!! Plava Zemun je bila na derbiju kada smo dobili 2:0 na grobarskom
stadionu, onda kada im je Ivic zakucao onu golcinu u 3. minutu.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.696dizel,
-> #582, giovanni> Ę? Nekad je bio hram,
> Ę? a sada grobnica
>
> Jel' i ovo originalna pesma kojoj smo mi samo izmenili reci? ;)
Ne ovo je vasa pesma, koju vi ne pevate. Ovo je jedna od onih koje nam
pustate pred utakmice na vasem stadionu. Kad cujem onog nesrecnika sto peva
kao da ce da se rasplace, i meni dodje da placem.
pozdrav,
Nikola R.S.F.C.
navijaci.697ilazarevic,
-> #669, budim> Italijani su najkompletniji navijači u Evropi, mada lično gotivim
> Engleze i pogotovo Škote...
Ne mogu Italijane da hvalim...nikako ;) Ali, ako usvojimo da Španci navijaju
kao Italijani, prihvatam da su Španci najkompletniji ;)
navijaci.698schef,
-> #696, dizel=- Ne ovo je vasa pesma, koju vi ne pevate. Ovo je jedna od onih
=- koje nam pustate pred utakmice na vasem stadionu. Kad cujem
=- onog nesrecnika sto peva kao da ce da se rasplace, i meni
=- dodje da placem.
Posle 101. derbija stigla je jedna poruka od našeg sadašnjeg moderatora,
koja, po meni, treba da postane hit stoleća, i koju bi trebalo ponavljati
svakih mesec dana da se ne zaboravi. Ja sam to činio već par puta, i učiniću
evo još jednom zato što ima veze sa citiranim tekstom. :)))
===============================
9.1076 EXTRA.8:sport
stefan, 22.09.95. 00:32, 1682 chr
Odgovor na 9.1065, junior, 21.09.Čet 17:16
---------------------------------------------------------
> Hm. Pazi kako karakterišeš budućeg vođu "svetskog šampiona".
Bre ljudi, koliko poruka ispisaste i to samo zbog par očekivanih
rezultata CZ u raznoraznim sportovima i takmičenjima ;) Pretpostavljam da
je teško podnositi toliko šamara u nizu i da se zato njeni navijači
podsećaju na neka srećnija vremena kao što vidimo gore ;) U to ime, ja bih
da ih pozdravim i poželim mnogo srećnije dane za par godina uz prelepu
kompoziciju jednog od doajena naše muzike i velikog navijača CZ :) Inače,
pesma je pre derbija bila hit dana prvo na jednoj a potom i na drugoj
eminentnoj TV stanici koje po svemu sudeći navijači dotičnog kluba u
velikom broju prate čim su iskorišćene za promociju nove himne njihovog
omiljenog kluba ;) Koliko čujem, posle derbija su prestale sa emitovanjem
iste iz meni nepoznatih razloga ;)
Zvezda, Zvezda
Igra zvezda da, da, da
igra kup šampiona
evropa sada neka zna
zvezdi pehar pripada
Ceo svet se pita sad
odakle je zvezda ta
to su ljudi vanzemaljci
to su naši srbijanci
to su ljudi vanzemaljci
to su naši srbijanci
Svetski kup osvojili
sve redom pobedili
alal vera zvezdo naša
tebe voli zemlja naša
Ceo svet se pita sad
odakle je zvezda ta
to su ljudi vanzemaljci
to su naši srbijanci
to su ljudi vanzemaljci
to su naši srbijanci
Igra Binić da, da, da
igra Dejo kako zna
Jugoviću loptu daj
tu je Pančev gol da da
Ceo svet se pita sad
odakle je zvezda ta
to su ljudi vanzemaljci
to su naši srbijanci
to su ljudi vanzemaljci
to su naši srbijanci
Šaban Bajramović
----------------------------------------------- 9.1076---
Toliko o pesmama... ;)
Srleř
navijaci.699dizel,
-> #675, giovanni> Sto se semafora tice, u vreme izgradnje stadiona, taj semafor
> je bio dosta moderan.
Jel to znaci da ako je nesto sto je napravljeno pre 200 godina ne
treba usavrsiti, tj.promeniti... :)
Kakav ti je to argument,... " tej semafor je bio dosta moderan"
^^^
> Semafor na stadionu C.Z. je napravljen
> mnogo kasnije pa opet nije daleko po mogucnostima od naseg.
Bar pise cele reci, a ne slovo po slovo.
navijaci.700dizel,
-> #683, giovanni> Ę? Ja sam bio na tom delu. Sve vreme sam navijao iznad Suce i
> ekipe...
> Ja ti kazem da su ljudi na delu
> prema istoku sedeli i jos sam se cudio kako to da vas je tako
> malo pa da moze da se sedi kad je to utakmica u kojoj slavite
> osvajanje kupa. PAzi ovako, ja sam stajao u petom redu
> (otprilike) ispod semafora, odnosno u odnosu na zastavu torcide
> nekih desetak metara prema istoku. Levo od mene (prema zapadu,
> dakle) svi su stajali pa bi prema tome ja trebalo da zakljucim
> da su svi na jugu stajali?
E, slusaj bre ovamo!
Na severu se sedelo samo pre utakmice (i to samo stariji ljudi) i na
poluvremenu. Mislim da bukvalno nije bilo nijednog navijaca koji je
sedeo u toku same utakmice. Vise puta sam osmatrao sever, jer utakmica
nije bila toliko zanimljiva (odmah se znalo da cemo da vas ugazimo!).
Ceo sever je pevao sve vreme, od pocetka utakmice. Jedino sto mi je
smetalo je da su pojedini delovi severa "kasnili" sa pevanjem, pa
smo ( u pojedinim trenucima) pevali viseglasno. :)
Ali, to je ocigledno greska vodja navijaca, ali atmosfera na severu
je bila zaista jako dobra, za razliku od vase pozorisne grobarske.
Jedino sto se culo od vaseg navijanja u prvom poluvremenu je bilo
ono sto nema veze sa kupom, a to je "partizan - sampion"...,
a u drugom se niste ni culi (jedva nesto malo kod vaseg gola!)
navijaci.701giovanni,
-> #678, mpedjaĘ? Jeste li vi normalni. Znate li koja je razlika izmedju Atletika
Ę? i Fljarmurtarija!
Kakve, bre, to ima veze? :)))
navijaci.702stefan,
-> #572, budim> U redu, izneo si neke stvari, neke stoje a neke ne. Ja bih voleo kada bi
> se ti izjasnio povodom pisanja o tučama i izveštavanju zakazanih
> fajtova... Dakle, reci ukoliko tu ima problema, samo nemoj da zaboraviš
> koliko je to vezano sa temom navijači i sl...
Gde bi nam bio kraj da se oko svega složimo ;) Što se tvog pitanja tiče,
poruke u kojima se zakazuju tuče, zove na sastanke na kojima se zakazuju
tuče i sl. će biti kao i do sada obrisane. E sad, ako se tuča već desila
onda ne mogu da zabranim da se neko osvrne i na tu (tužnu ;) stranu
derbija :) No, ako se već osvrćete molio bih da se ne zanesete previše.
Naravno, zadržavam pravo da poništim i neki "osvrt" ukoliko procenim da
izlazi iz nekih normalnih okvira. I linčo ne bih voleo da se ova tema
pretvori u kečerski klub ;)
navijaci.703stefan,
-> #573, budim> To je tačno, zar ćeš da obrišeš moju poruku ako kažem da smo ih 15
> minuta provocirali da su ustaše?
Neću naravno. Video si i sam da tvoja poruka nije poništena.
navijaci.704stefan,
-> #679, lexus> Inače i Zvezda ima svoju himnu, napisao ju je Ljubivoje Ršumović
> (pesmica za decu ;)
Jel ono:
Mladići borovi, devojke jele
Bore se pošteno za crveno-bele
...
Crvena Zvezda na nebu sja
Crvena Zvezda volim je ja
Užas :))) Dobro nisu uzeli ono "U tunelu usled mraka, sija zvezda
petokraka" ;)))
navijaci.705stefan,
-> #693, dizel> A poruke tipa ubi cigana, glupi klovn i sl. ostaju na sistemu.
Za glupi klovn izvinjotina pošto sam jednostavno prevideo. Što se tiče
onog drugog, dve stvari. Prvo ne videh da ti je smetala kada je umesto
"cigana" pisalo "grobara" ili ti nije smetalo kad si ti pisao ovakve
stvari:
> Ovakve gluposti i idiotske izjave necu ni komentarisati.
> Pusi pusi pusi ciganu,ciganuuu,ciganuuuuuu
A drugo, primećujem da je postalo jako popularno da se poruke završavaju
ovakvim i sličnim parolama te vas molim da malo smanjite količinu kako
agresije&frustracije tako i bludnih radnji ;) u vašim porukama. Ja lično
nisam nešto specijalno oduševljen takvim pošalicama no su do sada
koliko-toliko tolerisane u nadi da ćete se ispucati u desetak poruka a
zatim prestati. Ako krenem da poništavam sve takve poruke (da mi se Nikola
ne bi nervirao ;) neće ih mnogo ostasti na sistemu ;) Hvala :)
navijaci.706lexus,
-> #690, dizel=> Nije rekao najveci, nego najruzniji, i pri tome normalno mislio na
=> vas, tj. partizanov stadion.
Daj bre Nikola, ne moraš da odgovaraš na svaku poruku.
Samo kad imaš nešto pametno da kažeš.
Uostalom Marko je već odgovorio na ono :)
I još nešto - Naš stadion nije neka lepota, ali od one vaše
bezlične rupe je svakako lepši :)
navijaci.707lexus,
-> #692, dizel=>> kao bilo upecati ga na nju. :))) Glupi klovn! O:))) Dizelu, da
=> Ej Stefane sta je ovo? Ovo je moglo biti obrisano jer je ovo
=> najcistija uvreda, bas kao i "ono ubi,ubi ubi ciganaa.."
Iskreno rečeno "Glupi klovn" je citat iz Cipelića ;))))
I garantujem da Srle to nije koristio u nameri da uvredi bilo
koga.
Uostalom, zašto se ti javljaš? Da se Marko uvredio mogao je
on da komentariše.
navijaci.708lexus,
-> #704, stefan=> Jel ono:
Dobro, malo si pogrešio u nekim rečima, ali to je to :)
Ajde neka neki cigan napiše himnu... Ili se možda stidite :)
Mislim, neću je da kucam vašu himnu ;>
navijaci.709giovanni,
-> #691, dizelĘ? Kada bih ja samo u jednom trenutku pomislio da je CZ prodala neku utakmicu
Ę? ne bih vise isao na utakmice, niti navijao za Zvezdu, sve dok iz CZ ne odu
E, momče. Ti, izgleda, ne znaš ili ne želiš da znaš šta se sve u našem
fudbalu dešavalo (i šta se dešava).
navijaci.710giovanni,
-> #699, dizelĘ? Bar pise cele reci, a ne slovo po slovo.
Kakvo dostignuće!! ;)
Zašto je bitno kakav semafor (normalno, samo da nije kao onaj gde se rezultat
menja najmodernijom ručnom tehnikom) ima neki stadion. Jel' bi Partizan ili
zvezda imali neke koristi od nekakvog semafora sa kolor matricom i sličnim
sr*njima? Kada budu imali para za tako nešto, onda neka ga postavljaju a
dotle nek čuvaju pare za transfere igrača, trebaće im.
navijaci.711giovanni,
-> #696, dizelĘ? Ne ovo je vasa pesma, koju vi ne pevate. Ovo je jedna od onih koje nam
Ę? pustate pred utakmice na vasem stadionu. Kad cujem onog nesrecnika sto
Ę? peva
Teško da mi to puštamo sa onim rečima. ;)
navijaci.712mpedja,
-> #665, lexus#$%&*-> Ko je jos video da cigani razmisljaju ;)
Stef ove poruke pravo u kantu !
Nemam ja modem na 28800 da mogu da prenosim ova sra*a od poruka!
navijaci.713mpedja,
-> #668, budim#$%&*-> Dakle, situacija je ista... Vi imate bolje kod Zapada, mi kod Istoka,
#$%&*-> ali se kod nas lakse izlazi sa stadiona... Nadam se da me je neko
#$%&*-> razumeo sta sam zeleo da kazem? :)))))
Ma razume se! Nas je stadion bolji od one grobarske bede!
I STVARNO SE LAKSE IZLAZI POGOTOVO VAZI ZA GROBARE ! :>>>>>>
Razumemo sta si hteo da kazes ! :)))))))))))
navijaci.714schef,
-> #707, lexus=- =>> kao bilo upecati ga na nju. :))) Glupi klovn! O:)))
=- Dizelu, da ^^^^^
Ovo je smajli...
=- Iskreno rečeno "Glupi klovn" je citat iz Cipelića ;))))
Jašta... Zato sam ga i iskoristio (u kombinaciji sa smajlijem).
=- I garantujem da Srle to nije koristio u nameri da uvredi bilo
=- koga.
Tačno tako, moj humor možda i jeste grub, ali je zato dobar. O:)
Srleř
UBI UBI UBI... (ma šalim se ;)))))
navijaci.715dizel,
-> #701, giovanni> Ę? Jeste li vi normalni. Znate li koja je razlika izmedju
> Atletika Ę? i Fljarmurtarija!
>
> Kakve, bre, to ima veze? :)))
Ima!
Zvezda nikada nece puci od tako cobanskog tima!
Pazi kad su vas Siptari dobili...
:)))
navijaci.716dizel,
-> #710, giovanni> Ę? Bar pise cele reci, a ne slovo po slovo.
>
> Kakvo dostignuce!
> Zasto je bitno kakav semafor (normalno, samo da nije kao onaj
> gde se rezultat menja najmodernijom rucnom tehnikom) ima neki
> stadion.
Pa bitno je, jer ne mogu da cekam do 89.-og minuta da napisu
sastav Zvezde, ili da, kada vam damo vise od 3 gola, moraju
da menjaju kompletan sadrzaj ekrana, jer moraju da prezimena
igraca pisu u dva reda!!! :>>>>>
navijaci.717dizel,
-> #707, lexus> =>> kao bilo upecati ga na nju. :))) Glupi klovn! O:))) Dizelu,
> da
>
> => Ej Stefane sta je ovo? Ovo je moglo biti obrisano jer je ovo
> => najcistija uvreda, bas kao i "ono ubi,ubi ubi ciganaa.."
>
> Iskreno receno "Glupi klovn" je citat iz Cipelica ;))))
> I garantujem da Srle to nije koristio u nameri da uvredi bilo
> koga.
> Uostalom, zasto se ti javljas? Da se Marko uvredio mogao je
> on da komentarise.
On se javlja jer zna da je mene to mnogo iznerviralo, ali ja
nisam hteo da od javne konferencije napravim mesto za raspravu
oko licnih poruka. Naravno da sam se uvredio, ali sam poslao
schefu poruku na mail!
Iako je to citat iz Cipelica (devetar Cokulic) moras priznati
da je prilicno uvredljivo!
navijaci.718dizel,
-> #703, stefan>> To je tacno, zar ces da obrises moju poruku ako kazem da smo
>> ih 15 minuta provocirali da su ustase?
>
> Necu naravno. Video si i sam da tvoja poruka nije ponistena.
Jel to znaci da samo ja imam cast da mi poruke budu obrisane?
navijaci.719lexus,
-> #716, dizel=> Pa bitno je, jer ne mogu da cekam do 89.-og minuta da napisu
=> sastav Zvezde, ili da, kada vam damo vise od 3 gola, moraju
Valjda umeš da prepoznaš igrače kluba za koji navijaš,
koji voliš...
Mada, kakvi sve paceri igraju... Čudi me da im i Pižon
zna imena ;)))
navijaci.720lexus,
-> #718, dizel=> Jel to znaci da samo ja imam cast da mi poruke budu obrisane?
U bre cigani, stvarno ste naporni...
Čak je i meni obrisana jedna poruka, pa se ne bunim, zato
što sam zaslužio da bude obrisana...
navijaci.721budim,
-> #706, lexus(:) I još nešto - Naš stadion nije neka lepota, ali od one vaše
(:) bezlične rupe je svakako lepši :)
Sve više me ova rasprava o stadionima podseća na tribinu navijača u Tempu:
Ko je lepši Ćira ili Miloje? :))))))))))))))))))
poz,
budimir
navijaci.722budim,
-> #676, lexus(:) Šta fali našem rešenju istoka?
(:) Ima više mesta nego kod vas :)
:) Recimo da se ne skače sa tribine dole! :>
Ima kako da ne, pogotovo zapreminski! :)
(:) ona uzbrdica, tako da samo severoistok stadiona nije neprohodan :)
Šta da ti kažem, samo ću se grohotom nasmejati! :)))))))))))
Jesi li ti ikada bio na Marakani? :>
(:) Kod nas čak i na istoku ima dovoljno mesta za normalan izlaz. Naročito
(:) severoistok.
:)))))
Naročito, za celu tribinu dva izlaza, ali ko voli, može da skače! :>>>>>
poz,
budimir
navijaci.723budim,
-> #675, giovanni(:) još uvek nije završen. Što se semafora tiče, u vreme izgradnje
(:) stadiona, taj semafor je bio dosta moderan. Semafor na stadionu C.Z. je
(:) napravljen
Pre 50 godina krpenjače su bile moderne lopte... :>>>>>
poz,
budimir
navijaci.724budim,
-> #680, giovanni(:) U Rimu pre ili posle renoviranja?
Pre.
poz,
budimir
navijaci.725budim,
-> #681, giovanni(:) Ja sam tako nešto čuo. Pretpostavljam da je tačno.
Polu tačno! :) iliti delimično tačno. Izgrađen je na nekakvoj kosini tako da
je jednim njegovim delom ispod zapadne tribine izgrađeno nešto od prostorija
kluba. Nikakva stambena zgrada...
poz,
budimir
navijaci.726budim,
-> #688, markojo(:) Hej ljudi gde je ona OGROMNA srpska zastava koju
(:) se del..., ovaj, cigani cini mi se samo par puta razvili
(:) dok se Rossa potucala :) po Evropi... ?
(:) Zasto je ne razvijete(mo) ponekad ?
Ovde je krivac zašto je iscepana... :((((( Dakle, razvili smo je pogrešno i
iscepali dve tri utakmice posle Barija... A dugo nam je i trajala... :(((((
poz,
budimir
navijaci.727budim,
-> #705, stefan(:) ovakvim i sličnim parolama te vas molim da malo smanjite količinu kako
(:) agresije&frustracije tako i bludnih radnji ;) u vašim porukama. Ja
(:) lično
Podržavam, to je nisko, inače bio sam prinuđen par puta da odgovorim tako jer
su me sačekale takve poruke, zato, to izbegavajte, please! :)
poz,
budimir
navijaci.728budim,
-> #697, ilazarevic(:) Ne mogu Italijane da hvalim...nikako ;) Ali, ako usvojimo da Španci
(:) navijaju kao Italijani, prihvatam da su Španci najkompletniji ;)
Španci, definitivno ne navijaju kao Italijani, mnogo gore, mada oni imaju
prilično dofinisan stil navijanja... Italijani su najbolji, posle Engleza,
koji su izvikani, ali ceo navijački svet ih prihvata kao najbolje...
poz,
budimir
navijaci.729budim,
-> #702, stefan(:) poruke u kojima se zakazuju tuče, zove na sastanke na kojima se
(:) zakazuju tuče i sl. će biti kao i do sada obrisane. E sad, ako se tuča
(:) već desila onda ne mogu da zabranim da se neko osvrne i na tu (tužnu ;)
(:) stranu
Dakle, ja imam nameru da pišem i o tome, jer je to sastavni deo navijanja.
Kao što se neko gadi boksa ili kečera zbog toga, i ne prati te stvari, tako
je to, na tvoju žalost (pa i na moju) sastavni deo navijanja i kao takvo,
mora da se spomene. Niko ovde ne zakazuje nikakve tuče, niko nikome ne preti.
Samo zadržavam pravo da pišem o tome kao sastavnom delu navijanja. To je sve.
Ajde da se igramo demokratije bar ovde? :)
(:) izlazi iz nekih normalnih okvira. I linčo ne bih voleo da se ova tema
(:) pretvori u kečerski klub ;)
Niko to ni ne želi, ali ne mogu da zatvaram oči nad stvarima koje direktno
imaju, itekako veze sa navijanjem...
poz,
budimir
navijaci.730budim,
-> #701, giovanni(:) Ę? Jeste li vi normalni. Znate li koja je razlika izmedju Atletika
(:) Ę? i Fljarmurtarija!
(:) Kakve, bre, to ima veze? :)))
Ima, itekako ima: Dakle, ukoliko ti mene za*ebavaš za Atletiko a ja tebe za
Fljamurtari itekako ima razlike... :>>>>
poz,
budimir
navijaci.731budim,
-> #709, giovanni(:) Ę? Kada bih ja samo u jednom trenutku pomislio da je CZ prodala neku
(:) utakmicu Ę? ne bih vise isao na utakmice, niti navijao za Zvezdu, sve
(:) dok iz CZ ne odu
(:) E, momče. Ti, izgleda, ne znaš ili ne želiš da znaš šta se sve u našem
(:) fudbalu dešavalo (i šta se dešava).
Ajde prosvetli nas! :)
poz,
budimir
p.s. Može i iz one knjige "Najveće mućke čelnika Partizana..." :)
navijaci.732budim,
-> #683, giovanni(:) Dobro, bre, Budo, zar ti misliš da ja na tekme nosim dvogled pa gledam
(:) ko je gde na severu? ;> Ja ti kažem da su ljudi na delu prema istoku
(:) sedeli i još sam se čudio kako to da vas je tako malo pa da može da se
Gio, za tebe sam, iskreno, mislio da si najobjektivniji, ali sada...
Ovo je laž, bio sam na delu na kome ti tvrdiš da su ljudi sedeli, ne samo
da niko nije sedeo, već sam kući, kao nekada, došao "bez grla"...
(:) u petom redu (otprilike) ispod semafora, odnosno u odnosu na zastavu
Zato mi i nije jasno kako si to video... :(((
poz,
budimir
navijaci.733budim,
-> #700, dizel(:) Na severu se sedelo samo pre utakmice (i to samo stariji ljudi) i na
(:) poluvremenu. Mislim da bukvalno nije bilo nijednog navijaca koji je
(:) sedeo u toku same utakmice. Vise puta sam osmatrao sever, jer utakmica
poz,
budimir
navijaci.734budim,
-> #684, giovanni(:) ??? Ja sam posle našeg gola video da je neko na zapadu zapalio baklju
(:) i vitlao njome tamo. Očigledno se radilo o grobaru koji je proslavljao
(:) zgoditak. ;) Nikakvu drugu baklju nisam video. Kad ste vi ponovo poveli
(:) onde su tamo upaljene još dve (ili tri) baklje. To je sve.
Tačno grobar je proslavljao zgoditak, :) a zatim su ga naši gađali bakljom a
zatim gA je murija odvela kako ne bi došlo do težeg incidenta... Evo, nadam
se da je to još neko video?
(:) A šta vama vrede rakete kad ne možete da pogodite onoliku južnu
(:) tribinu. Jel' da te podsećam ko je prvi pogodio suprotnu tribinu u
(:) derbijima?
Nismo vas ni gađali, mi to radimo rukama pre i posle utakmice! :>>>>>
Nego, tribina nije pogođena već onaj betonski deo ispred tribine na kome
se drži ograda...
(:) Nisam ga video. Ć;> Kako sam čuo, pogođen je u grudni koš. Ništa novo.
(:) Slično se desilo "milion" puta i na drugim stadionima širom sveta. Još
(:) se sećam kad je pre jedno desetak godina na derbiju Lazio-Roma navijač
(:) Lacija završio isto kao i ovaj Sportingov.
Nije baš često, raketu nije lako uneti. Najbolja je priča sa derbija kada ste
nas gađali kada je jedan grobar okrenuo raketu na suprotnu stranu i pogodio
sam sebe u grudi... Kakvi ste vi "carevi"...
poz,
budimir
navijaci.735budim,
-> #695, dizel(:) Wrong!! Ponavljam uzeli su je slaninari na prvoj letnjoj TV ligi
(:) sampiona, jer je to zastava cigana iz NS.
Wrong! R.s. Clan je zastava iz Beograda koja je dolazila ne sve baskete
svojevremeno, a imam i razlog zbog kojeg je se posebno sećam. :) Dakle, u vreme
kada su se formirale Delije, ekipa koja je nosila taj transparent, nije htela u
Delije, kao ni ja, pa su nosili tu zastavu...
(:) Wrong!! Plava Zemun je bila na derbiju kada smo dobili 2:0 na
(:) grobarskom stadionu, onda kada im je Ivic zakucao onu golcinu u 3.
(:) minutu.
:) Nema više zastava. :) Takijeva je glavna, ovu su napravili. Ko će da pravi
nekoliko takvih zastava i zašto? Pričali smo o tome na Proleteru...
poz,
budimir
navijaci.736budim,
-> #679, lexus(:) Kao što se ti sada vadiš :)
Ne. Bora je pevao himnu. To potpisujem, to na mje rekao u vozu za Bari.
(:) Himnu Partizana napisao je S. Novaković.
Možda, ali je Bora pevao!
(:) Inače i Zvezda ima svoju himnu, napisao ju je Ljubivoje Ršumović
(:) (pesmica za decu ;)
Kako za koga. Pesma je lepa ali nije za himnu... Partizanova je lakša za
pevanje navijačke grupe...
poz,
budimir
navijaci.737budim,
-> #685, giovanni(:) ????? Bora Čorba pevao našu himnu? Jesi li ti skrenuo s' uma? (ala
(:) volim ove znake pitanja ;)) Ja ne mogu da se setim kako se zove čovek
(:) koji je pevao našu himnu ali znam kako izgleda. To je jedan krupan
Tvrdim da je Bora pevao vašu himnu, proverite... :>>>>
(:) čovek, ne mnogo visok, otprilike 180cm, crnomanjast, nosi(o) je bradu i
(:) ima nekih četrdesetak godina. Čoveka sam viđao u partizanovoj loži
(:) dosta često (da, da, do svoje dvanaeste- trinaeste sam sa zetom išao u
(:) ložu).
Žare... ? (hint: Parangal iliti Parengal!)
poz,
budimir
navijaci.738budim,
-> #698, schef(:) Šaban Bajramović
(:) Toliko o pesmama... ;)
Izvini, ne gledam Palmu, sem kada nisu utakmice...
poz,
budimir