arkadne.1159null,
Quake je bolji od duke3d, ko neveruje neka me zamoli da mu dam
argumente :), upravo sam ih sakupi jakoo mnogo. Ovo nije
subjektivno misljenje
NULL
arkadne.1160kdragan,
Kako da u DUKE N-u na kraju pod vodom prodjem zupcanike koji se
okrecu.Ili je izlaz negde drugde?:(
unaored hvala
arkadne.1161jones,
-> #1160, kdragan>> Kako da u DUKE N-u na kraju pod vodom prodjem zupcanike koji se
>> okrecu.
Ako bolje pogledas primetices da na oba zubcanika fali po jedan
"zub".Sacekaj da ta dva "zuba" naidju i prodji tako sto ces stati
na to mesto.
>> Ili je izlaz negde drugde?:(
Tu je izlaz.
arkadne.1162gmatic,
I ja mislim da je Q mlogo boljshi od DN-a!!!!!
arkadne.1163swix,
-> #1162, gmatic > I ja mislim da je Q mlogo boljshi od DN-a!!!!!
I ja mislim da je DN mlogo boljshi od Q-a!!!!!
arkadne.1165vstan,
-> #1163, swix> > I ja mislim da je Q mlogo boljshi od DN-a!!!!!
>
> I ja mislim da je DN mlogo boljshi od Q-a!!!!!
Podržavamo ;)
!!!!
arkadne.1166gmatic,
E ja mislim da je W3D mnogo bolji od svega ako cemo da se shalimo!!!
arkadne.1167vaiv,
Molim korisnika mmcrya da mi da jos neki dodatni fajl (nivo)
za HERETIC.Unapred hvala.
VAIV
arkadne.1168strider,
-> #1166, gmatic<!> E ja mislim da je W3D mnogo bolji od svega ako cemo da se
<!> shalimo!!!
U bre, zasto me bre, bre!
Sta ti sad ovo treba? ;))
ZA MENE W3D je tata i svi kleknite pred njim!
STRiDeR!
arkadne.1169gmatic,
Pa i ja mislim da je W3D super i igrao sam je nekad i odusevljavao se njome
ali sada ju je pregazilo vreme kao sto gazi i DN!!!
arkadne.1170swix,
-> #1166, gmatic > E ja mislim da je W3D mnogo bolji od svega ako cemo da se shalimo!!!
Samo se ti sali. Vidi se po tvojim izjavama da se salis.
DN je bolji od Quake-a i to po svim tackam dnevnog reda ispitivanja
DOOm-acina. :)
arkadne.1171null,
-> #1169, gmatic>> Pa i ja mislim da je W3D super i igrao sam je nekad i
odusevljavao se njome
>> ali sada ju je pregazilo vreme kao sto gazi i DN!!!
Mislim da je DN pregazen kada je izasao QUAKE
arkadne.1172null,
-> #1170, swix>> Samo se ti sali. Vidi se po tvojim izjavama da se salis.
>> DN je bolji od Quake-a i to po svim tackam dnevnog reda ispitivanja
>> DOOm-acina. :)
Ajde majke ti navedi po cemu je bolji od quake-a, tj. navedi mi te tacke.
A ja cu ti za pocetak dati zasto je QUKAE bolji od DN, pre svega QUAKE ima
potpune 3d objekte za razliku od dn koji je tu cak nazadovao i u odnosu na
doom, jer ima samo 4 texture , a doom je imao 8. Drugo quake ima makroe
koji mnoogo znace za dobru igru, sto ni jedna doomacina nema,tj moze se
isprogramirati da na jedan taster igrac uradi mnogo stvari. npr da ispali
raketu i odma da selektuje super-nail gun. i to na pritask samo jednog
tastera.
NULL
P.S Kada mi navedes te tacke zasto je DN bolji od QUAKEa onda cu ti izneti
dzokera iz rukava :)))))))
arkadne.1173ica.z,
-> #1170, swix>> DN je bolji od Quake-a i to po svim tackam dnevnog reda ispitivanja
Tachno.
Samo da Duke josh ima i 3D likove (kao Quake) bio bi daleko ispred
svih danashnjih (nama poznatih) Doom-achina.
arkadne.1174vaiv,
> Pa i ja mislim da je W3D super i igrao sam je nekad i odusevljavao se njome
> ali sada ju je pregazilo vreme kao sto gazi i DN!!!
Sasvim se sla×em da je W3D dobar ali kad odigraÜ jedan nivo
dvaes puta znaÜ sve napamet.Ja W3D obrnem a da nijednom ne zaginem.
Ako nekom treba pomoŠ u vezi ove igre neka se javi
POZDRAV VAIV
arkadne.1175geronimo,
-> #1171, null×× Mislim da je DN pregazen kada je izasao QUAKE
Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama atmosfera nula.
mnogo je bolja u DN i to je veliki minus.
arkadne.1176lexus,
-> #1172, null=> P.S Kada mi navedes te tacke zasto je DN bolji od QUAKEa onda
=> cu ti izneti dzokera iz rukava :)))))))
A ti kvalitet neke igre odredjuješ prema tehničkim osobinama?
arkadne.1177schef,
-> #1175, geronimo][ Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama
][ atmosfera nula. mnogo je bolja u DN i to je veliki minus.
A Descent? ;>
arkadne.1178zerokul,
Ma shta se bre zamarate kad su sve DOOMachine i onako SHLJ.
Jedina koja mi se svidela je Dark Forces i mislim da je ona i dalje najbolja.
Inache ovo shto se prepirete shta je bolje DUKE ili QUAKE mislim da je bolja
ova druga i to u mnogo chemu, ipak DARK FORCES RULEz...
See ya... ZERO...
arkadne.1179the.edge,
-> #1172, null
T?>> doom,jer ima samo 4 texture ,a doom je imao 8.Drugo quake ima makroe
T?>> koji mnoogo znace za dobru igru,sto ni jedna doomacina nema,tj moze se
T?>> isprogramirati da na jedan taster igrac uradi mnogo stvari.npr da
T?>> ispali raketu i odma da selektuje super-nail gun.i to na pritask samo
T?>> jednog tastera.
Vidis za makroe nisam znao, jer nikad nisam igrao quake preko modema.
Cinjenica je da su NEKE tehnicke stvari bolje. Samo nisi naveo neke stvari
kao sto su: nemogucnost razbijanja vrata/cigala/zidova, nemogucnost puzanja,
lose uradjena vatra iz oruzja (deluje ko vatromet u 4kb introu radjen u ASMu),
sto baklju ne mozes da rasturis ni bazukom, da ne pominjem zidove/resetke i
sl.
Dakle, Quake je poboljsana verzija dooma u punom 3D okruzenju.
Ovo sam ja sve vec bio pisao, ali izgleda da moram opet cim tako pitas.
I ovo sam rekao:
Quake je odlicna igra, sa jezivom atmosferom (u pozitivnom smislu), jer
kad igram bez bilo kakvog varanja + ona muzika sa CDa - prolaze zmarci kroz
mene i bukvalno se isprepadam kad mi "simpaticni cikica sa testericom" dodje
iza ledja. ;)
Da napomenem da duke ima totalno drukciju atmosferu (sve je okrenuto na
zezanje i fore), tu su naravno i neprijatelji, ali radjeni tako da ne
predstavljaju neku "jezu", vec radjeni da dopune odlicnu atmosferu.
Perfektno je uradjena vatra/voda, razbijanje zidova/prozora, razne cake sa
liftovima/devojkama ;)
Ukratko, Duke3D predstavlja najbolje ostvarenje (za sada) koliko 2D bitmapa
pruza.
Kad izadje Shadow Warrior (vec je trebao, damujamjkubzju) on ima da potuce
duke u atmosferi i tehnickim stvarima (prave sobe-nad-sobom (room over room),
voznja glisera, tenkova, pri izlazenju iz vode ce biti kao talasasto, tj.
neprijatelji ce se nazirati pri povrsini, itd.)
Duketov jedini nedostatak je 2d sredina. U svemu ostalom je bolji, sa tehnicke
strane naravno. I mislim da je pogresno uzimati duke3d vs quake, posto se
radi o 2 potpuno razlicite igre (jedna je morbidna, druga ide na zezanje),
jedna je 3D, druga je 2D...
Obe igre su fenomenalne za mene!
AcCeSS DeNiED
arkadne.1180the.edge,
-> #1173, ica.z
T?>> Samo da Duke josh ima i 3D likove (kao Quake)bio bi daleko ispred
T?>> svih danashnjih (nama poznatih)Doom-achina.
Nema. Ima samo bolje uradjene bitmape (realnije sa dobrim 3D efektom), u
sustini se radi o 2D objektima.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1181the.edge,
-> #1175, geronimo
T?>> Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama atmosfera
T?>> nula.
Nije. Atmosfera u Qakeu je stravicna! Bas je jeziva i morbidna, a to mi se
itekako svidja. To je prva igra u kojoj osetim zmarce dok igram :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1182darth.vader,
-> #1178, zerokul>> Ma shta se bre zamarate kad su sve DOOMachine i onako SHLJ.
Tako je, kazi im majstore ;)))
>> Jedina koja mi se svidela je Dark Forces i mislim da je ona i dalje
>> najbolja.
Nije losa, ali ipak... To je i dalje DOOMacina... I ona nije nesto...
See ya, Darth :)
arkadne.1183vaiv,
> Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama atmosfera nula.
> mnogo je bolja u DN i to je veliki minus.
Quake nisam video poÜto imam 386 pa nemogu da sudim o njoj,
ali sam video DN i mnogo mi se dopala grafika, fore da cucnes,
pucas razbias predmete i narocito mi se dopalo to sto mozes da
roniÜ pod vodom. DN je moja omiljena doomacina madamnoge nisam ni video.
Nadam se da cu nabaviti bolju plocu i bolje doomacine.
VAIV
arkadne.1184geronimo,
-> #1179, the.edge×× Ukratko, Duke3D predstavlja najbolje ostvarenje (za sada) koliko 2D
×× bitmapa pruza.
Mislim da greshite u izbor mora da udje i Dark Forces i T future shock
arkadne.1185geronimo,
-> #1183, vaiv×× Quake nisam video poÜto imam 386 pa nemogu da sudim o njoj,
×× ali sam video DN i mnogo mi se dopala grafika, fore da cucnes,
×× pucas razbias predmete i narocito mi se dopalo to sto mozes da
×× roniÜ pod vodom. DN je moja omiljena doomacina madamnoge nisam ni
×× video. Nadam se da cu nabaviti bolju plocu i bolje doomacine.
tolko bre spominjete to razbijanje predmeta a cinjenica je da realnost
u tomsmislu nije ni jedna igra uradila kao Rise Of THe Triad.
tamo moze sve da se unishti a cak u zidovima ostaju rupe od metka,
arkadne.1186n.ceh,
-> #1178, zerokul Ze> najbolja. Inache ovo shto se prepirete shta je bolje DUKE ili QUAKE
Ze> mislim da je bolja ova druga i to u mnogo chemu, ipak DARK FORCES
Ze> RULEz... See ya...
DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih igara.
Lik se pokreće, recimo, tastaturom, a oružje mišem. Znači, ne moraš da se
okreneš ka neprijatelju da bi ga upucao, već samo juriš mišem.
Nisam igrao mnogo ovu igru (10ak minuta), tako da ne znam kakve su joj mane,
pa vas molim da ne počnete da me pljujete sad kako ne znam ništa, jer je
logično. Ovo je samo prvi utisak.
STRIFE je takođe zanimljiv. FRP/DOOMachina??
Uglavnom, imaš dve sukobljene strane, zadatke, ... fino.
Čeh
arkadne.1187swix,
-> #1184, geronimo-=> žž Ukratko, Duke3D predstavlja najbolje ostvarenje (za sada) koliko 2D
-=> žž bitmapa pruza.
-=>
-=> Mislim da greshite u izbor mora da udje i Dark Forces i T future shock
Aj'e sad bi ti da stvari još zakomplikuješ. Ovde btw. i nije reč o najboljoj
DOOM-ačimi (mada tako ispada :) već "samo" da li je bolji Duke ili Quake.
Naravno bolji je Duke jer atmosfera je ono što drži igrača uz igru, a
tehničke osobine ja i ne uzimam mnogo u obzir. (naravno do određene granice).
Šta mi vredi šarenilo i "strava" zvučni efekti ako atmosfera tragična, a
samim tim i igrivost ravna nuli.
Ništa mi ne vredi :)
Po meni i Wolf ima bolju atmosferu. (samim tim mi je i Wolf bolji od Quake-a
:)
Uzeću primer debeljka. Tada su se sve "karte bacale" na atmosferu i igrivost,
a neke igre su u tome jakooo uspešne. Dovoljno uspešne da neke od njih ja i
dalje igram :)
Pozdrav!
arkadne.1188swix,
-> #1186, n.ceh-=> DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih igara.
-=> Lik se pokreće, recimo, tastaturom, a oružje mišem. Znači, ne moraš da se
To na neki načim možeš i u Duke-u a ja mislim i u Quake-u i skoro svakoj
drugoj boljoj DOOM-ačini.
arkadne.1189swix,
-> #1185, geronimo-=> tolko bre spominjete to razbijanje predmeta a cinjenica je da realnost
-=> u tomsmislu nije ni jedna igra uradila kao Rise Of THe Triad.
-=> tamo moze sve da se unishti a cak u zidovima ostaju rupe od metka,
Naravno, a u DN ne ostaju?
E da si mi ti živ i zdrav pa još i da malo bolje pogledaš kako izgledaju
zidovi kad, recimo ja nekog u DN jurim Chaingun-om :)
Inače u ROTT-u one posle nekog vremena nestanu dok u DN ........
arkadne.1196orlic,
-> #1186, n.ceh
N.> DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih
N.> igara. Lik se pokrece, recimo, tastaturom, a oruzje misem. Znaci, ne
N.> moras da se okrenes ka neprijatelju da bi ga upucao, vec samo juris
N.> misem. Nisam igrao mnogo ovu igru (10ak minuta), tako da ne znam kakve
N.> su joj mane, pa vas molim da ne pocnete da me pljujete sad kako ne znam
N.> nista, jer je logicno. Ovo je samo prvi utisak.
Eh pa kda moram da se ukljucim... On je najbolji.. :)
Jedina doom-acina koja me je drzala za monitor i jedina koju sam presao.
Malo je tesko snaci se u pocetku, ali kad udjes u fazon... ...osecaj je
neverovatan. Ah, ima li nesto slicno ovih dana?
arkadne.1197the.edge,
-> #1184, geronimo
T?>> Mislim da greshite u izbor mora da udje i Dark Forces i T future shock
DF moze da bude dobro uradjen, ali je (bar meni) u pitanju jedna velika
smaracka igra. Probao sam par puta da je igram, ali se smorim posle 2.- 3.
nivoa. Mozda zato sto nisam nikakav ljubitelj Star Wars serijala, ali volim
takve 3D bilo koje vrste, a DF mi je smor ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1198the.edge,
-> #1185, geronimo
T?>> tolko bre spominjete to razbijanje predmeta a cinjenica je da realnost
T?>> u tomsmislu nije ni jedna igra uradila kao Rise Of THe Triad. tamo
T?>> moze sve da se unishti a cak u zidovima ostaju rupe od metka,
SVE sto moze u Rise Of The Triad moze i u Duke3D, nisu oni ludi da ne prensu
dobre strane ROTT enginea na Duke3d.
Duke3d takodje ima "rupe od metaka na zidovima" (mada rekoh ja SVE ;) ).
AcCeSS DeNiED
arkadne.1199the.edge,
-> #1187, swix
T?>> Po meni i Wolf ima bolju atmosferu.(samim tim mi je i Wolf bolji od
T?>> Quake-a
Ti nisi merodavan. KAKO, objasni KAKO quake moze da bude gori od wolfa,
ne gledamo tehnicku stranu, gledamo atmosferu!
AcCeSS DeNiED
arkadne.1200the.edge,
-> #1192, gmatic
T?>> A dobro bre za mene je Q bolji a za drugog DN3D.Stvar ukusa.Lepse je
T?>> kad te prepadne "cikica sa motornom testericom" nego da mlatis neke
T?>> jadnike!!
Nije stvar u jadnicima. O tome sam pricao. Quake je morbidan, sa morbidnim
likovima, krv ti se ledi u zilama ;)
A u DNu se uopste ne insistira na tome vec na totalno drugoj atmosferi.
I neprijatelji su bas zato namerno covekoliki :)
T?>> Jedna stvar u Q koja mi se ne svidja je stho ima malo
T?>> protivnika(u pocetnim ih ima vise ali kasnije ih je manje ali su tezi)!
T?>> !! A da u Q mi se vise svidja kakao je uradjeno plivane!!!
Koliko mi se cini u Quakeu ima 12 protivnika sto je odlican broj.
Cak mislim maximum u odnosu na druge igre. Prema tome, nisi u pravu.
Takodje u Quakeu mi se uopste ne svidja ono menjanje oruzja odjednom.
Samo pritisnes taster za menjanje oruzja i odmah ti se stvori. Uopste nije
realno, kao ni ona ruka sto drzi onu sekiru, uopste nije lepo napravljena.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1201the.edge,
-> #1193, gmatic
T?>> I u Q mozes da ronis i mnogo mi se cini lepse!!!
Quake ima odlicnu "vodenu" atmosferu!
AcCeSS DeNiED
arkadne.1202geronimo,
-> #1186, n.ceh×× DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih
×× igara. Lik se pokrece, recimo, tastaturom, a oruzje misem. Znaci,
×× ne moras da se okrenes ka neprijatelju da bi ga upucao, vec samo
×× juris misem.
MAla ispravka.Malo pre pomenuti od strane mene "Terminator future shock"
takodje to radi i po meni je mnogo bolja bash zbog toga i od dn i od
qu.
arkadne.1203geronimo,
-> #1188, swix×× To na neki nacim mozes i u Duke-u a ja mislim i u Quake-u i skoro
×× svakoj drugoj boljoj DOOM-acini.
Na neki nacin ali ne mishem.Razlika je ogromna.
arkadne.1204geronimo,
-> #1189, swix×× Naravno, a u DN ne ostaju?
×× E da si mi ti ziv i zdrav pa jos i da malo bolje pogledas kako
×× izgledaju zidovi kad, recimo ja nekog u DN jurim Chaingun-om :)
E ti uporedjujesh Dn koji staje na 1 disk i rott koji staje na 6 disketa.
i usput i ziva sami zdrav sam,ne brini.
arkadne.1205buva,
hm.. u subotu sam , chini mi se u emisiju outer space video
neku 3d igru ... na prvi pogled lichi na Quake , tj. protivnici
se rotiraju dok lezhe i tako to... samo shto su oruzhja mnogo
bolje uradjena nego u quakeu (strahovito liche na one iz Doom-a)...
E sad problem je shto nigde nisam primetio naziv igre... pa jel
zna neko neshto o tome?
arkadne.1206null,
Evo donosim vam lepe novosti :))), odrzava se jos jedan turnir kako sam cuo :)
u monolitu(kako su mi rekli to je negde kod trga), ucesce je 20 din, a
prijavljivanje je najkasnije do subote u 19 h.
NULL
arkadne.1208the.edge,
-> #1206, nullLepo...turnir...a koji turnir? U igranju pasijansa ili...?;)
Ti ko ovi sa arta, pricaju o igri a ne kazu naslov ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1209null,
-> #1208, the.edgeZAboravih da kazem Duke Nukem :)))
Inace kada smo vec kod Quake vs DN, mislim da sve te nedostatke koje nalazite
u Q a postoje u DN mogu se napraviti i u Q, Q ima svoj C compailer sa kojime
je moguce uraditi cak sve, pa i krsenje zidova npr. video sam negde da zid
krsis kada opisis sa rocketo dok imas quake damage :)), isto tako je moguce
napraviti i kamere holo duke i ostale stvarcice pa cak i nova oruzija :)).
NULL
P.S. A i texture je moguce promeniti tako da budu one iz doom2
arkadne.1210legolas,
-> #1184, geronimoBravo majstore :))
Najzad neko i da hvali najbolje doomacine tipa TFS
TFS rules
Mozda nema krvi, ali ubedljivo najbolja atmosfera po mom skromnom
misljenju. O muzici i da ne pricam (ima je i cak u pozovite 92 ;) )
Jedva cekam da nabavim TFS-SKYNet.
Salut
Legolas
arkadne.1211legolas,
-> #1194, gmaticEee, nemoj da vredjas. O ukusima ne vredi raplravljati. TFS je igra
za sebe i po meni je najinteresantnija. Mozda jednostavno volim tu
apokalipticno-kataklizmicnu atmosferu, ali nije ona tu glavna. Sto
se tice DN i Q mislim da nisu dostojne ovolike rasprave :<
arkadne.1212vector,
-> #1195, gmatic
│ n.ceh-u
│ I u DN mozes da misem nisanis!!!
└─────────
Ali ne toliko fleksibilno kao u igri Terminator: Future Shock. U TFS-u je
i kretanje lika _mnogo_ bolje uradjeno nego u DN-u i Q-u. Lik se, najzad,
krece (i trci :) normalno. U DN-u lik kad trci, ide brze od F1 bolida . :))
arkadne.1213the.edge,
-> #1209, null
T?>> Inace kada smo vec kod Quake vs DN,mislim da sve te nedostatke koje
T?>> nalazite u Q a postoje u DN mogu se napraviti i u Q,Q ima svoj C
T?>> compailer sa kojime je moguce uraditi cak sve,pa i krsenje zidova npr.
T?>> video sam negde da zid krsis kada opisis sa rocketo dok imas quake
T?>> damage :)),isto tako je moguce
Cek...prvo ja nisam programer, a drugo ne znam ko bi se jos zezao i pravio
nova oruzja/prepravljao ono sto profesionlaci nisu uradili. Nisam ja tu da im
ispravljam greske, vec da kao "igrac" ocenim sta valja, a sta ne.
Mene JAKO cudi da u tako hvaljeni quake nisu ugradili nesto sasvim normalno
(puzanje npr.), ne ide covek ko prava linija ili se okrece ko sestar...
AcCeSS DeNiED
arkadne.1214the.edge,
-> #1212, vector
T?>> i kretanje lika _mnogo_ bolje uradjeno nego u DN-u i Q-u.Lik se,
T?>> najzad, krece (i trci :)normalno.U DN-u lik kad trci,ide brze od F1
T?>> bolida .:))
Pa lepo, organizujes sa drugom preko modema trcanje Duke-Ta ;)
A finish line neka bude u vidu onog lasera (zaboravih mu ime),
ono zadnje oruzje koje se prikaci na zid i explodira kada neko prodje kroz
snop. :))
AcCeSS DeNiEd
arkadne.1220goxi,
Po meni licno je bolji Duke Nukem 3D od QUAKE-a.Neznam,licno mi se vise svidja
Duke.
Pozdrav od Gorana.
arkadne.1221geronimo,
-> #1197, the.edge×× DF moze da bude dobro uradjen, ali je (bar meni) u pitanju jedna
×× velika smaracka igra. Probao sam par puta da je igram, ali se
×× smorim posle 2.- 3. nivoa. Mozda zato sto nisam nikakav ljubitelj
×× Star Wars serijala, ali volim takve 3D bilo koje vrste, a DF mi je
×× smor ;)
E znam o cemu pricash.Meni je prvi put isto bila smor i zeleo sam
da je predjem po svaku cenu pa sam nabavio shifre za prelazenje nivoa.
E onda sam se zameracio i pre 2 nedelje kreno ponovo i.....i nisam se skidao
sa nje.Neobjashnjivo je ali morash da se " uzivish " u atmosferu koja je
prilicno realna.
arkadne.1222geronimo,
-> #1216, gmatic×× Ali TFS igras nivo 2h i protivnici su glupi a stho se kretanja tice
×× tesko je za upravljanje.
×× Nekada nevalja biti preterano realan!!!
Ako si ljubitelj doomacina onda nishta nije teshko :)))
a shto se tice protivnika...nisu oni nishta narocito pametniji ni u ostalim
igrama.
arkadne.1223geronimo,
-> #1217, gmatic×× Pa i u vesticijem raju ostaju strele u zidovima ako u ROTT-u ostaju
×× rupe!!!
Znaci ostaju i u vesticijem raju.;)
Inace ROTT mi se nesvidja jerbo mi vise lici na W3D nego na
×× DOOM(dobro lepsa je grafika) jer se u principu kreces u jednoj
×× ravni!!!!
Pa u tome i jeste pojenta covece.Najzad mozesh da ubijash shvabe a ne neke
monstrume i nakaze.
arkadne.1224the.edge,
-> #1223, geronimo
T?>> Pa u tome i jeste pojenta covece.Najzad mozesh da ubijash shvabe a ne
T?>> neke monstrume i nakaze.
I plus su svi likovi snimljeni kamerom, tj. predstavljaju prave likove -
zaposlene ljude u Apogee-u :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1225swix,
-> #1199, the.edge-=> Ti nisi merodavan. KAKO, objasni KAKO quake moze da bude gori od wolfa,
-=> ne gledamo tehnicku stranu, gledamo atmosferu!
-=>
-=> AcCeSS DeNiED
Ja sam svoje rekao a ti misli šta oćeš. :)
Eto tako meni može (naglasak je na ovo meni)
Pozdrav!
arkadne.1226swix,
-> #1203, geronimo-=> žž To na neki nacim mozes i u Duke-u a ja mislim i u Quake-u i skoro
-=> žž svakoj drugoj boljoj DOOM-acini.
-=>
-=> Na neki nacin ali ne mishem.Razlika je ogromna.
?????????????????????????
Kolika to ogromna. Znam da je ima i da je Cyclones ipak druačija igra od
ostalih ali nebih reko da je baš ogromna.
Btw to je i osnovni razlog zašto, ne ne volim nego, mrzim Cyclones.
Pozdrav!
arkadne.1227swix,
-> #1204, geronimo-=> E ti uporedjujesh Dn koji staje na 1 disk i rott koji staje na 6
-=> disketa. i usput i ziva sami zdrav sam,ne brini.
Ti si prvi počo da upoređuješ sinak moj živa i zdrava! :) (pogledaj svoju
poruku)
arkadne.1228swix,
-> #1190, gmatic-=> JA VOLIM OVAKVU MRACNU ATMOSFERU.Stho se descenta tice nije lose al
-=> mi se nesto i ne svidja(nema krvi)!!!
I bre oni "monster-i" ako mogu tako da se nazovu, bre izgledaju krajnje
smešno.
arkadne.1229swix,
-> #1200, the.edge-=> Nije stvar u jadnicima. O tome sam pricao. Quake je morbidan, sa
-=> morbidnim likovima, krv ti se ledi u zilama ;)
-=> A u DNu se uopste ne insistira na tome vec na totalno drugoj atmosferi.
-=> I neprijatelji su bas zato namerno covekoliki :)
E baš je to ono što je suštinska razlika između DN-a i Q-a.
To je ono što se nekima sviđa/nesviđa i to je suština ovih prepiranja.
Meni se Q skoro i gadi zbog onih što ti kažeš morbidnih scena. Bre dosta mi
je horora u životu pa ću ga još gledam(igram) u igricama.
-=> Koliko mi se cini u Quakeu ima 12 protivnika sto je odlican broj.
-=> Cak mislim maximum u odnosu na druge igre. Prema tome, nisi u pravu.
Nije rekord jer Duke ima isto toliko. :)
arkadne.1230swix,
-> #1211, legolas-=> za sebe i po meni je najinteresantnija. Mozda jednostavno volim tu
-=> apokalipticno-kataklizmicnu atmosferu, ali nije ona tu glavna. Sto
Debilno-američko-imbecilno majmunsku. To si hteo da kažeš :)
-=> se tice DN i Q mislim da nisu dostojne ovolike rasprave :<
Duke jeste, Q nije.
arkadne.1231swix,
-> #1212, vector-=> krece (i trci :) normalno. U DN-u lik kad trci, ide brze od F1 bolida .
Je*eš Q i švarcija kad su spori. :)
arkadne.1232n.ceh,
-> #1202, geronimo Ge> MAla ispravka.Malo pre pomenuti od strane mene "Terminator future
Ge> shock" takodje to radi i po meni je mnogo bolja bash zbog toga i od dn
Ge> i od qu.
Sorry. Nisam igrao TFS.
Čeh
arkadne.1233n.ceh,
-> #1218, gmatic Gm> U DN3D MOZES NISANITI MISEM!!!!!!!!
Da, ali se pritom okreće i duke, a to mi ne prija. Kad bi mogao da se pokreće
samo crosshair, bilo bi mnogo bolje.
Čeh
arkadne.1234vector,
-> #1216, gmatic
│ Ali TFS igras nivo 2h i protivnici su glupi a stho se kretanja
│ tice tesko je za upravljanje.
│ Nekada nevalja biti preterano realan!!!
└─────────
Pa bas je zanimljivije igrati duze nivo. Tezina nivoa u igri TFS je bas
kako treba. Mnogo je bolje (zanimljivije, realnije) igrati nivo oko 10-15
minuta, za razliku od, npr. Quake-a gde je celu prvu i drugu epizodu
(cak i deo trece) moguce preci za manje od 40 minuta (na Medium nivou
tezine).
A inace, nikad bolje upravljanje u zivotu nisam video. Tesko ti je jedino
ako nisi dobro podesio komande (ili koristis default ;). U vezi toga, do
sad nisam uspeo da ukapiram kako onaj iz SK-a, koji je opisao igru, moze
da kaze da je upravljanje "neprecizno". Na prvom nivou je spomenuo onu,
vec legendarnu, sipku preko koje se ulazi u apartman (jel tako bese ? :),
i rece da ako "ne daj boze" pomerim pogled sigurno padam dole i idem u
vecna lovista. Vecu glupost u zivotu nisam cuo. Ja skacem na tu sipku sa
vrha zgrade bez problema.
Atmosfera u igri je fenomenalna. Jednostavno, dok je igras, imas taj
osecaj ... to je neopisivo! :)
Jos samo da Terminator: SkyNET moze preko modema, pa da osnujemo grupu. :)
arkadne.1235vector,
-> #1218, gmatic
│ U DN3D MOZES NISANITI MISEM!!!!!!!!
└─────────
Pa mozes. Ali nije ni blizu onoga sto pruza Terminator: Future Shock. :)
arkadne.1236lexus,
-> #1212, vector=> Ali ne toliko fleksibilno kao u igri Terminator: Future Shock.
=> U TFS-u je i kretanje lika _mnogo_ bolje uradjeno nego u DN-u
=> i Q-u. Lik se, najzad,
TFS je odličan, jedino nervira što, na slabijim mašinama, učitava
svaku zgradu po pola sata... Naravno, na Pentiumima TFS postaje
veliki konkurent Dukeu i Quakeu... Ali je DF najbolji ;) Još
kad izadje DF2: Jedi Knight...
Uzgred, TFS je još pre Quakea imao likove napravljene od poligona.
arkadne.1237lexus,
-> #1223, geronimo=> Znaci ostaju i u vesticijem raju.;)
Witchaven ;)
arkadne.1238swix,
-> #1217, gmatic-=> Pa i u vesticijem raju ostaju strele u zidovima ako u ROTT-u ostaju
-=> rupe!!! Inace ROTT mi se nesvidja jerbo mi vise lici na W3D nego na
-=> DOOM(dobro lepsa je grafika) jer se u principu kreces u jednoj ravni!!!!
Jedino što mi se dopalo, baš baš dopalo, je kad imaš dva pištolja u rukama.
To je jedino lepo u celoj igri i jedino zbog čega sam je igrao čitavih pola
sata.
(kad sam vido da sa "samo" dva pištolja nemožeš preći igru, a drugačije mi se
nije sviđalo, batalio sam je :)
arkadne.1239tomcat,
Ne bi da se mesam u ovu (konstruktivnu) Quake-DN3D raspravu, samo
me interesuje da li se neko od vas bavi (ili bi zeleo da se bavi)
QuakeC-om. Za one koji ne znaju u pitanju je pseudo programski
jezik kojim mozete da kontrolisete ponasanje monstera kojeg ste
napravili. Poznato je da za Quake mozete praviti svoja cudovista,
oruzja, nivoe ali manje ljudi zna da se u svetu odrzavaju
takmicenja originalnih Quake monstera. Pomocu QuakeC-a mozete da
definisete ponasanje cudovista u raznim situacijama i kazu da nema
vece zabave nego gledanje svog monstera kako u areni tamani
protivnicke.
Mislim da bi mogli da se malo organizujemo u vezi ove veoma
interesantne stvari.
Vladimir.
arkadne.1240legolas,
-> #1230, swixKao sto rekoh o ukusima ne vredi raspravljati. TFS nije isto sto i
Independence Day (valjda se tako pise), ako mislis na to. Ne znam
koliko si igrao TFS, ali priznajem da se ni meni nije dopala od
pocetka.
Imas pravo ,mozda, za DN. On je ipak dobar samo za zezanje. To je
igra koju sam presao lakse od Wolfensteina (ako se secas sta je to
:) ). Q mi je dosadio posle prve epizode.
Onakav osecaj usamljenosti i bespomocnosti (u pozitivnom smislu)
kao u TFS-u . Ostajem pri svom stavu (kako sam principijelan :)) ).
Shvati me, ja sam ETF-ovac zaludjen net-ovima itd. :))))
Salut
Legolas
arkadne.1241legolas,
-> #1216, gmaticKretanje je, po meni, jedno od najboljih koje sam video u
doom-olikm igrama (u stvari najbolje), iako, priznajem, pomucio sam
se dok nisam provalio.
Kad sam provalio- evo najzad dobro koriscenog misa u arkadnim
igrama.
Protivnici su glupi jer tako zahteva scenario( ne verujem da bi
mogao da te ubije pomahnitali kompjuter :) ), mislim na pravog
Terminatora. Najveca mu je odlika sto se tezinski prvi i poslednji
nivo se ne razlikuju( i jedan i drugi su tezi od celog DN ili Q ).
Druga odlika je mogucnost voznje dzipova, letelica...(mislim da je
to sve)
Treca, po meni, najbolja osobina je mogucnost da ides gde hoces,
cak i tamo gde mozda nema na mapi (zvuci neobicno, ali jednom sam
upao negde gde verovatno nije predvidjeno).
Sad ce i SkyNet, pa da vidimo hi-res :)
Salut
Legolas
arkadne.1242vector,
-> #1241, legolas
│ Protivnici su glupi jer tako zahteva scenario( ne verujem da bi
│ mogao da te ubije pomahnitali kompjuter :) ), mislim na pravog
└─────────
Pa dobro. Stavis na najtezi nivo tezine i sve radi odlicno. :)
Jedna od odlicnih stvari u igri je i sam osecaj trodimenzionalnosti.
(najbolji primer: nivo gde treba detonirati 3 satelita)
Stvarno vise, kakav Duke, kakav Quake; TFS je ubedljivo najbolja igra te
vrste.
arkadne.1243the.edge,
-> #1229, swix
T?>> Nije rekord jer Duke ima isto toliko.:)
Pogledao sam knjizicu uz DN3D CD i napisani su opisi za 9 likova, u koje
ulaze i 2 "tigra" samo jedan je zelen, a drugi crven, sto nije neka razlika.
Nije dokumentovana ajkula koja pliva u vodi. Dakle ima 10 likova, s tim sto su
2 skoro ista.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1244the.edge,
-> #1236, lexus
T?>> Uzgred,TFS je jos pre Quakea imao likove napravljene od poligona.
Uh pa i Ultima Underworld je imala neke prave 3D objekte pre Wolfa...
Npr. stolovi, klupe, kovcezi...
AcCeSS DeNiED
arkadne.1245the.edge,
-> #1238, swix
T?>> Jedino sto mi se dopalo,bas bas dopalo,je kad imas dva pistolja u
T?>> rukama. To je jedino lepo u celoj igri i jedino zbog cega sam je igrao
T?>> citavih pola sata.
ROTT je prepun fora (narocito se moze videti u vreme praznika: uskrs, bozic
i dan Amerike), takodje obiluje oruzjem (ima preko 10), a tu su stravicne fore
sa gas-maskom, sa bodzeom, dog-modeom, letenjem, otrovnim pecurkama i plus
nekoliko vrsta modem igara.
On, kao i DN, je zasnovan na forama, a ne na morbidnosti (mada ima kada lete
vilice, kosti, oci ;) ).
AcCeSS DeNiED
arkadne.1246geronimo,
-> #1226, swix×× Kolika to ogromna. Znam da je ima i da je Cyclones ipak druacija
×× igra od ostalih ali nebih reko da je bas ogromna.
Ogromna zato shto je mnogo realnije rukovanje sa oruzjem.
arkadne.1247geronimo,
-> #1227, swix×× Ti si prvi poco da uporedujes sinak moj ziva i zdrava! :) (pogledaj
×× svoju poruku)
Dobro sinak,pobedio si:)))
arkadne.1248geronimo,
-> #1224, the.edge×× I plus su svi likovi snimljeni kamerom, tj. predstavljaju prave
×× likove - zaposlene ljude u Apogee-u :)
Ovo nisam znao,ako je istina fora je strava :))))
arkadne.1249geronimo,
-> #1233, n.ceh×× Da, ali se pritom okrece i duke, a to mi ne prija. Kad bi mogao da
×× se pokrece samo crosshair, bilo bi mnogo bolje.
Pa to moze u TFS-u
arkadne.1250the.edge,
-> #1248, geronimo
T?>> Ovo nisam znao,ako je istina fora je strava :))))
Istina, cak je u jednom Svetu Igara pisalo o tome, a i vidi se kad predjes
igru. :)
Na kraju igre pisu imena "glumaca" - njihova imena u igri i prava imena :)
Kao i imena nekih koji su bili "izbaceni" iz igre. Koliko sam video bila je
cak i jedna zena-protivnik. :)
A glavonje svakog sveta su glavni ljudi u apogeeu :))
Na kraju ubijas El Oscuro-a (mislim da se tako zove), on je bio producent
cele igre, a da bi on crko moras da poubijas sve njegove larve. :))
A larve su napravljene tako odvratno - mozda najgroznije sto sam video :))
AcCeSS DeNiED
arkadne.1251the.edge,
-> #1225, swix
T?>> Ja sam svoje rekao a ti misli sta oces.:) Eto tako meni moze
T?>> (naglasak je na ovo meni)
Ok, mada tacno da se pojavi W3D Special Edition sa hiresom ti bi tvrdio isto;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1252mcule,
Ja takođe ne bih želeo da se mešam u ovu nadasve konstruktivnu
raspravu, već samo da kažem da mi se pojedini korisnici pomalo
žale na punjenje pada "beskorisnim porukama" tipa čiji je veći
;).
Aj'te bre, dosta priče o tome koja je pucačina bolja, tu se
nikada nećete dogovoriti, već nožekanju u ruke i u školu!
arkadne.1253the.edge,
-> #1252, mculeOpa, moderator se javio!
Dobro jutro mcule! ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1254zerokul,
Pazi, kevu ti, mislio sam da je DUKE3D glupost....
A pazi sad, kevu ti, igram ga 3 dana uzastopce...
Nije losh...Samo kad ga űmalo igrash (malo vishe)...
Ipak idalje mislim da ima i boljih....
ZERO....
arkadne.1255zerokul,
E, pazite, al probo neko nekad DOOM II na 2400?
Ja se iskreno nadam da radi, da Ĺň■mogu i ja neshto da igram preko modema.
Nisam probo, ali kada podesim sve ono oko modema i napishem WAIT FOR CALL
nece da mi ■˛kenja shto je modem 2400 , pa ako neko 'oce da probamo nek' javi
bilo bi veoma lepo...
arkadne.1265n.ceh,
-> #1256, gmatic Gm> Vesticiji raj= WICHAWEN
E jebi ga. Gledam sve ove poruke, i rekoh, nema veze, nije bitno, šta me
boli dupe ako momci ne znaju engleski, ali ovako već ne ide.
WHITCH - veštica /vič/
HEAVEN - raj /hevn/ (kratko e)
HAVEN - utočište /hejvn/ (sa dugim e)
WICH - ne znači ništa.
WHICH - koji /vič/
U celoj ovoj zavrzlami, zaboravio sam kako se u stvari zove igra, pa vi skrpite
od ponuđenih reči naziv i odgovarajući prevod.
NHF. NHF. NHF. NHF. !!!
Čeh
arkadne.1266darth.vader,
-> #1265, n.ceh>> U celoj ovoj zavrzlami, zaboravio sam kako se u stvari zove igra, pa
>> vi skrpite od ponudenih reci naziv i odgovarajuci prevod.
Ma igra se zove Witcheaven koliko ja znam, a znam sasvim dovoljno ;))
Nisam igrao, ali verujem da je svakako bolja od onih odvratnih nasilnih
DOOM-ova, DUKE-ova, Quake-ova...
Ovde nema nasilja ;) Samo seckanje sekirama, macevima i ostalim hladnim
oruzjima.. ;)
See ya, Darth :)
arkadne.1267null,
-> #1261, gmaticE decko jesi nekada cuo za quote poruke i reply, pa mozda bi trebao da
koristis posto bi tako tvoje poruke bile jasnije :)
NULL
arkadne.1268legolas,
-> #1258, gmaticEE,
nemoj da se ljutis. Kao sto rekoh ni meni se nije svidela u
pocetku ni kad sam je video u Outer Space-u (i oni su je nesto
pluvali). Komande sam i ja koristio kao default, pa sam ih menjao,
pa vratio jer mi se default najvise svideo.
Onaj T2 o kome pricas ne znam tako da ne shvatam stos.
Ne brini znam da je SKYNet izaso, kad sam rekao da stigne, mislio
sam kad ga kupim ;).
Ja te ne teram da tu igru igras i evo obecavam da je ova poruka
poslednja koja se tice TFS-a od mene (nemoj da me neko izaziva :))
).
Kao sto sam nekih 14 puta rekao o ukusima se ne vredi raspravljati
(ne samo za TFS vec i za raspravu oko Q iDN-a)
Salut
Legolas
arkadne.1269vaiv,
Zna li neki ljubitelj koÜarke neki basket za PC 386DX40 i 8MB RAMA
Ako neko zna neka mi brzo javi!
P.S.Po×urite nedostaju mi pobede.
VAIV
arkadne.1270inferno,
-> #1199, the.edgeŮ│ ˙ Ti nisi merodavan. KAKO, objasni KAKO quake moze da bude gori od wolfa,
Ů│ ˙ ne gledamo tehnicku stranu, gledamo atmosferu!
isto kao i doom 1, doom2, dark forces, rise of the triad
(bljak), duke, i ostalo. 3dwolf je neprevazidjen. da je
tehnicki na nivou duke-ta (ili bolja ;), bio bi najbolja
igra koju sam ja video. To je zato jer je tu nešto strašno.
Izem ti doom kad me juri neko roze govedo da me izjede, i
pritom grokće kao svinja, a nabildovani papkar sa glupim
rogovima baca neke zelene lopte kao da igra bezbol. :)
arkadne.1271inferno,
-> #1242, vectorŮ│ ˙ TFS je ubedljivo najbolja igra te vrste.
pa dobro ljudi koliko je to mb na disku?
arkadne.1272djanjusevic,
-> #1219, gmatic
>> Svidja mi se stho Q ima svoj C kompajler i nadam se da ce se naci neki
>> programer da uradi nove stvari za njega i deli patch-ove na internetu
>> pa da se dodaje to!!!!!
Gde ti zivis?
http://www.stomped.com/
arkadne.1273the.edge,
-> #1262, gmatic
T?>> ROTT ima malo oruzja sto mu je i najveca mana!!!!!!!!!!!!
Vidis ROTT ima mozda najvise oruzja od svih igara...
Ti ili ih nisi otkrio (sa insert selektujes), ili nisi u toku ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1274the.edge,
-> #1270, inferno
T?>> isto kao i doom 1,doom2,dark forces,rise of the triad (bljak),duke,i
T?>> ostalo.3dwolf je neprevazidjen.da je tehnicki na nivou duke-ta (ili
T?>> bolja ;),bio bi najbolja igra koju sam ja video.To je zato jer je tu
T?>> nesto strasno. Izem ti doom kad me juri neko roze govedo da me izjede,i
T?>> pritom grokce kao svinja,a nabildovani papkar sa glupim
Pa vidim da nije samo to u pitanju jer si za ROTT rekao bljak, a tu te jure
LJUDI (ima i par robota), a ne monstrumi...
AcCeSS DeNiED
arkadne.1275emajsijuen,
-> #1255, zerokul>> E, pazite, al probo neko nekad DOOM II na 2400?
>> Ja se iskreno nadam da radi, da Ĺň■mogu i ja neshto da igram preko modema.
>> Nisam probo, ali kada podesim sve ono oko modema i napishem WAIT FOR CALL
>> nece da mi ■˛kenja shto je modem 2400 , pa ako neko 'oce da probamo nek'
>> javi bilo bi veoma lepo...
Probao sam ja sa Vectorem, kada smo imali 2400.Uspevali smo da se
povezemo, ali tada se igra kocila... :(
arkadne.1282dselic,
-> #1255, zerokul> E, pazite, al probo neko nekad DOOM II na 2400?
Heh.... pomenuta igra relativno slabo radi i na 9600.
arkadne.1283lexus,
Igra o čijem imenu raspravljate se zove
"Witchaven"
kao što sam već jednom rekao.
To u prevodu znači - Veštočište, odnosno veštičije
utočište ;)
Čeh, kad sledeći put budeš ispravljao tudje spelovanje,
pripazi malo i na svoje.
Dakle - WHITCH ne znači ništa, WITCH već znači veštica. :)
arkadne.1284zerokul,
E, zamislite bio sam danas na takmichenju iz DUKEA u Monoli╣:`tu i u mojoj
grupi (4 igracha) bio sam ubedljivo NAJBOLJI sa oko 80 ubijenih dok je drugi
imo oko 40.
Eto tako malo da se pohvalim...
ZERO ruleZ...
arkadne.1285zerokul,
Ko ima modem 2400 a 'teo bi neshto da igra nek mi javi na mail.
ZERO...
arkadne.1286geronimo,
-> #1262, gmatic×× ROTT ima malo oruzja sto mu je i najveca mana!!!!!!!!!!!!
Molim ?:)))