IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - arkadne

arkadne.1159 null,
Quake je bolji od duke3d, ko neveruje neka me zamoli da mu dam argumente :), upravo sam ih sakupi jakoo mnogo. Ovo nije subjektivno misljenje NULL
arkadne.1160 kdragan,
Kako da u DUKE N-u na kraju pod vodom prodjem zupcanike koji se okrecu.Ili je izlaz negde drugde?:( unaored hvala
arkadne.1161 jones, -> #1160, kdragan
>> Kako da u DUKE N-u na kraju pod vodom prodjem zupcanike koji se >> okrecu. Ako bolje pogledas primetices da na oba zubcanika fali po jedan "zub".Sacekaj da ta dva "zuba" naidju i prodji tako sto ces stati na to mesto. >> Ili je izlaz negde drugde?:( Tu je izlaz.
arkadne.1162 gmatic,
I ja mislim da je Q mlogo boljshi od DN-a!!!!!
arkadne.1163 swix, -> #1162, gmatic
> I ja mislim da je Q mlogo boljshi od DN-a!!!!! I ja mislim da je DN mlogo boljshi od Q-a!!!!!
arkadne.1165 vstan, -> #1163, swix
> > I ja mislim da je Q mlogo boljshi od DN-a!!!!! > > I ja mislim da je DN mlogo boljshi od Q-a!!!!! Podržavamo ;) !!!!
arkadne.1166 gmatic,
E ja mislim da je W3D mnogo bolji od svega ako cemo da se shalimo!!!
arkadne.1167 vaiv,
Molim korisnika mmcrya da mi da jos neki dodatni fajl (nivo) za HERETIC.Unapred hvala. VAIV
arkadne.1168 strider, -> #1166, gmatic
<!> E ja mislim da je W3D mnogo bolji od svega ako cemo da se <!> shalimo!!! U bre, zasto me bre, bre! Sta ti sad ovo treba? ;)) ZA MENE W3D je tata i svi kleknite pred njim! STRiDeR!
arkadne.1169 gmatic,
Pa i ja mislim da je W3D super i igrao sam je nekad i odusevljavao se njome ali sada ju je pregazilo vreme kao sto gazi i DN!!!
arkadne.1170 swix, -> #1166, gmatic
> E ja mislim da je W3D mnogo bolji od svega ako cemo da se shalimo!!! Samo se ti sali. Vidi se po tvojim izjavama da se salis. DN je bolji od Quake-a i to po svim tackam dnevnog reda ispitivanja DOOm-acina. :)
arkadne.1171 null, -> #1169, gmatic
>> Pa i ja mislim da je W3D super i igrao sam je nekad i odusevljavao se njome >> ali sada ju je pregazilo vreme kao sto gazi i DN!!! Mislim da je DN pregazen kada je izasao QUAKE
arkadne.1172 null, -> #1170, swix
>> Samo se ti sali. Vidi se po tvojim izjavama da se salis. >> DN je bolji od Quake-a i to po svim tackam dnevnog reda ispitivanja >> DOOm-acina. :) Ajde majke ti navedi po cemu je bolji od quake-a, tj. navedi mi te tacke. A ja cu ti za pocetak dati zasto je QUKAE bolji od DN, pre svega QUAKE ima potpune 3d objekte za razliku od dn koji je tu cak nazadovao i u odnosu na doom, jer ima samo 4 texture , a doom je imao 8. Drugo quake ima makroe koji mnoogo znace za dobru igru, sto ni jedna doomacina nema,tj moze se isprogramirati da na jedan taster igrac uradi mnogo stvari. npr da ispali raketu i odma da selektuje super-nail gun. i to na pritask samo jednog tastera. NULL P.S Kada mi navedes te tacke zasto je DN bolji od QUAKEa onda cu ti izneti dzokera iz rukava :)))))))
arkadne.1173 ica.z, -> #1170, swix
>> DN je bolji od Quake-a i to po svim tackam dnevnog reda ispitivanja Tachno. Samo da Duke josh ima i 3D likove (kao Quake) bio bi daleko ispred svih danashnjih (nama poznatih) Doom-achina.
arkadne.1174 vaiv,
> Pa i ja mislim da je W3D super i igrao sam je nekad i odusevljavao se njome > ali sada ju je pregazilo vreme kao sto gazi i DN!!! Sasvim se sla×em da je W3D dobar ali kad odigraÜ jedan nivo dvaes puta znaÜ sve napamet.Ja W3D obrnem a da nijednom ne zaginem. Ako nekom treba pomoŠ u vezi ove igre neka se javi POZDRAV VAIV
arkadne.1175 geronimo, -> #1171, null
×× Mislim da je DN pregazen kada je izasao QUAKE Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama atmosfera nula. mnogo je bolja u DN i to je veliki minus.
arkadne.1176 lexus, -> #1172, null
=> P.S Kada mi navedes te tacke zasto je DN bolji od QUAKEa onda => cu ti izneti dzokera iz rukava :))))))) A ti kvalitet neke igre odredjuješ prema tehničkim osobinama?
arkadne.1177 schef, -> #1175, geronimo
][ Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama ][ atmosfera nula. mnogo je bolja u DN i to je veliki minus. A Descent? ;>
arkadne.1178 zerokul,
Ma shta se bre zamarate kad su sve DOOMachine i onako SHLJ. Jedina koja mi se svidela je Dark Forces i mislim da je ona i dalje najbolja. Inache ovo shto se prepirete shta je bolje DUKE ili QUAKE mislim da je bolja ova druga i to u mnogo chemu, ipak DARK FORCES RULEz... See ya... ZERO...
arkadne.1179 the.edge, -> #1172, null
T?>> doom,jer ima samo 4 texture ,a doom je imao 8.Drugo quake ima makroe T?>> koji mnoogo znace za dobru igru,sto ni jedna doomacina nema,tj moze se T?>> isprogramirati da na jedan taster igrac uradi mnogo stvari.npr da T?>> ispali raketu i odma da selektuje super-nail gun.i to na pritask samo T?>> jednog tastera. Vidis za makroe nisam znao, jer nikad nisam igrao quake preko modema. Cinjenica je da su NEKE tehnicke stvari bolje. Samo nisi naveo neke stvari kao sto su: nemogucnost razbijanja vrata/cigala/zidova, nemogucnost puzanja, lose uradjena vatra iz oruzja (deluje ko vatromet u 4kb introu radjen u ASMu), sto baklju ne mozes da rasturis ni bazukom, da ne pominjem zidove/resetke i sl. Dakle, Quake je poboljsana verzija dooma u punom 3D okruzenju. Ovo sam ja sve vec bio pisao, ali izgleda da moram opet cim tako pitas. I ovo sam rekao: Quake je odlicna igra, sa jezivom atmosferom (u pozitivnom smislu), jer kad igram bez bilo kakvog varanja + ona muzika sa CDa - prolaze zmarci kroz mene i bukvalno se isprepadam kad mi "simpaticni cikica sa testericom" dodje iza ledja. ;) Da napomenem da duke ima totalno drukciju atmosferu (sve je okrenuto na zezanje i fore), tu su naravno i neprijatelji, ali radjeni tako da ne predstavljaju neku "jezu", vec radjeni da dopune odlicnu atmosferu. Perfektno je uradjena vatra/voda, razbijanje zidova/prozora, razne cake sa liftovima/devojkama ;) Ukratko, Duke3D predstavlja najbolje ostvarenje (za sada) koliko 2D bitmapa pruza. Kad izadje Shadow Warrior (vec je trebao, damujamjkubzju) on ima da potuce duke u atmosferi i tehnickim stvarima (prave sobe-nad-sobom (room over room), voznja glisera, tenkova, pri izlazenju iz vode ce biti kao talasasto, tj. neprijatelji ce se nazirati pri povrsini, itd.) Duketov jedini nedostatak je 2d sredina. U svemu ostalom je bolji, sa tehnicke strane naravno. I mislim da je pogresno uzimati duke3d vs quake, posto se radi o 2 potpuno razlicite igre (jedna je morbidna, druga ide na zezanje), jedna je 3D, druga je 2D... Obe igre su fenomenalne za mene! AcCeSS DeNiED
arkadne.1180 the.edge, -> #1173, ica.z
T?>> Samo da Duke josh ima i 3D likove (kao Quake)bio bi daleko ispred T?>> svih danashnjih (nama poznatih)Doom-achina. Nema. Ima samo bolje uradjene bitmape (realnije sa dobrim 3D efektom), u sustini se radi o 2D objektima. AcCeSS DeNiED
arkadne.1181 the.edge, -> #1175, geronimo
T?>> Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama atmosfera T?>> nula. Nije. Atmosfera u Qakeu je stravicna! Bas je jeziva i morbidna, a to mi se itekako svidja. To je prva igra u kojoj osetim zmarce dok igram :) AcCeSS DeNiED
arkadne.1182 darth.vader, -> #1178, zerokul
>> Ma shta se bre zamarate kad su sve DOOMachine i onako SHLJ. Tako je, kazi im majstore ;))) >> Jedina koja mi se svidela je Dark Forces i mislim da je ona i dalje >> najbolja. Nije losa, ali ipak... To je i dalje DOOMacina... I ona nije nesto... See ya, Darth :)
arkadne.1183 vaiv,
> Quake je najbolja igra shto se mtice grafike ali je sama atmosfera nula. > mnogo je bolja u DN i to je veliki minus. Quake nisam video poÜto imam 386 pa nemogu da sudim o njoj, ali sam video DN i mnogo mi se dopala grafika, fore da cucnes, pucas razbias predmete i narocito mi se dopalo to sto mozes da roniÜ pod vodom. DN je moja omiljena doomacina madamnoge nisam ni video. Nadam se da cu nabaviti bolju plocu i bolje doomacine. VAIV
arkadne.1184 geronimo, -> #1179, the.edge
×× Ukratko, Duke3D predstavlja najbolje ostvarenje (za sada) koliko 2D ×× bitmapa pruza. Mislim da greshite u izbor mora da udje i Dark Forces i T future shock
arkadne.1185 geronimo, -> #1183, vaiv
×× Quake nisam video poÜto imam 386 pa nemogu da sudim o njoj, ×× ali sam video DN i mnogo mi se dopala grafika, fore da cucnes, ×× pucas razbias predmete i narocito mi se dopalo to sto mozes da ×× roniÜ pod vodom. DN je moja omiljena doomacina madamnoge nisam ni ×× video. Nadam se da cu nabaviti bolju plocu i bolje doomacine. tolko bre spominjete to razbijanje predmeta a cinjenica je da realnost u tomsmislu nije ni jedna igra uradila kao Rise Of THe Triad. tamo moze sve da se unishti a cak u zidovima ostaju rupe od metka,
arkadne.1186 n.ceh, -> #1178, zerokul
Ze> najbolja. Inache ovo shto se prepirete shta je bolje DUKE ili QUAKE Ze> mislim da je bolja ova druga i to u mnogo chemu, ipak DARK FORCES Ze> RULEz... See ya... DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih igara. Lik se pokreće, recimo, tastaturom, a oružje mišem. Znači, ne moraš da se okreneš ka neprijatelju da bi ga upucao, već samo juriš mišem. Nisam igrao mnogo ovu igru (10ak minuta), tako da ne znam kakve su joj mane, pa vas molim da ne počnete da me pljujete sad kako ne znam ništa, jer je logično. Ovo je samo prvi utisak. STRIFE je takođe zanimljiv. FRP/DOOMachina?? Uglavnom, imaš dve sukobljene strane, zadatke, ... fino. Čeh
arkadne.1187 swix, -> #1184, geronimo
-=> žž Ukratko, Duke3D predstavlja najbolje ostvarenje (za sada) koliko 2D -=> žž bitmapa pruza. -=> -=> Mislim da greshite u izbor mora da udje i Dark Forces i T future shock Aj'e sad bi ti da stvari još zakomplikuješ. Ovde btw. i nije reč o najboljoj DOOM-ačimi (mada tako ispada :) već "samo" da li je bolji Duke ili Quake. Naravno bolji je Duke jer atmosfera je ono što drži igrača uz igru, a tehničke osobine ja i ne uzimam mnogo u obzir. (naravno do određene granice). Šta mi vredi šarenilo i "strava" zvučni efekti ako atmosfera tragična, a samim tim i igrivost ravna nuli. Ništa mi ne vredi :) Po meni i Wolf ima bolju atmosferu. (samim tim mi je i Wolf bolji od Quake-a :) Uzeću primer debeljka. Tada su se sve "karte bacale" na atmosferu i igrivost, a neke igre su u tome jakooo uspešne. Dovoljno uspešne da neke od njih ja i dalje igram :) Pozdrav!
arkadne.1188 swix, -> #1186, n.ceh
-=> DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih igara. -=> Lik se pokreće, recimo, tastaturom, a oružje mišem. Znači, ne moraš da se To na neki načim možeš i u Duke-u a ja mislim i u Quake-u i skoro svakoj drugoj boljoj DOOM-ačini.
arkadne.1189 swix, -> #1185, geronimo
-=> tolko bre spominjete to razbijanje predmeta a cinjenica je da realnost -=> u tomsmislu nije ni jedna igra uradila kao Rise Of THe Triad. -=> tamo moze sve da se unishti a cak u zidovima ostaju rupe od metka, Naravno, a u DN ne ostaju? E da si mi ti živ i zdrav pa još i da malo bolje pogledaš kako izgledaju zidovi kad, recimo ja nekog u DN jurim Chaingun-om :) Inače u ROTT-u one posle nekog vremena nestanu dok u DN ........
arkadne.1196 orlic, -> #1186, n.ceh
N.> DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih N.> igara. Lik se pokrece, recimo, tastaturom, a oruzje misem. Znaci, ne N.> moras da se okrenes ka neprijatelju da bi ga upucao, vec samo juris N.> misem. Nisam igrao mnogo ovu igru (10ak minuta), tako da ne znam kakve N.> su joj mane, pa vas molim da ne pocnete da me pljujete sad kako ne znam N.> nista, jer je logicno. Ovo je samo prvi utisak. Eh pa kda moram da se ukljucim... On je najbolji.. :) Jedina doom-acina koja me je drzala za monitor i jedina koju sam presao. Malo je tesko snaci se u pocetku, ali kad udjes u fazon... ...osecaj je neverovatan. Ah, ima li nesto slicno ovih dana?
arkadne.1197 the.edge, -> #1184, geronimo
T?>> Mislim da greshite u izbor mora da udje i Dark Forces i T future shock DF moze da bude dobro uradjen, ali je (bar meni) u pitanju jedna velika smaracka igra. Probao sam par puta da je igram, ali se smorim posle 2.- 3. nivoa. Mozda zato sto nisam nikakav ljubitelj Star Wars serijala, ali volim takve 3D bilo koje vrste, a DF mi je smor ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1198 the.edge, -> #1185, geronimo
T?>> tolko bre spominjete to razbijanje predmeta a cinjenica je da realnost T?>> u tomsmislu nije ni jedna igra uradila kao Rise Of THe Triad. tamo T?>> moze sve da se unishti a cak u zidovima ostaju rupe od metka, SVE sto moze u Rise Of The Triad moze i u Duke3D, nisu oni ludi da ne prensu dobre strane ROTT enginea na Duke3d. Duke3d takodje ima "rupe od metaka na zidovima" (mada rekoh ja SVE ;) ). AcCeSS DeNiED
arkadne.1199 the.edge, -> #1187, swix
T?>> Po meni i Wolf ima bolju atmosferu.(samim tim mi je i Wolf bolji od T?>> Quake-a Ti nisi merodavan. KAKO, objasni KAKO quake moze da bude gori od wolfa, ne gledamo tehnicku stranu, gledamo atmosferu! AcCeSS DeNiED
arkadne.1200 the.edge, -> #1192, gmatic
T?>> A dobro bre za mene je Q bolji a za drugog DN3D.Stvar ukusa.Lepse je T?>> kad te prepadne "cikica sa motornom testericom" nego da mlatis neke T?>> jadnike!! Nije stvar u jadnicima. O tome sam pricao. Quake je morbidan, sa morbidnim likovima, krv ti se ledi u zilama ;) A u DNu se uopste ne insistira na tome vec na totalno drugoj atmosferi. I neprijatelji su bas zato namerno covekoliki :) T?>> Jedna stvar u Q koja mi se ne svidja je stho ima malo T?>> protivnika(u pocetnim ih ima vise ali kasnije ih je manje ali su tezi)! T?>> !! A da u Q mi se vise svidja kakao je uradjeno plivane!!! Koliko mi se cini u Quakeu ima 12 protivnika sto je odlican broj. Cak mislim maximum u odnosu na druge igre. Prema tome, nisi u pravu. Takodje u Quakeu mi se uopste ne svidja ono menjanje oruzja odjednom. Samo pritisnes taster za menjanje oruzja i odmah ti se stvori. Uopste nije realno, kao ni ona ruka sto drzi onu sekiru, uopste nije lepo napravljena. AcCeSS DeNiED
arkadne.1201 the.edge, -> #1193, gmatic
T?>> I u Q mozes da ronis i mnogo mi se cini lepse!!! Quake ima odlicnu "vodenu" atmosferu! AcCeSS DeNiED
arkadne.1202 geronimo, -> #1186, n.ceh
×× DF je ok, ali CYCLONE ima jednu slobodu koju nema nijedna od ovih ×× igara. Lik se pokrece, recimo, tastaturom, a oruzje misem. Znaci, ×× ne moras da se okrenes ka neprijatelju da bi ga upucao, vec samo ×× juris misem. MAla ispravka.Malo pre pomenuti od strane mene "Terminator future shock" takodje to radi i po meni je mnogo bolja bash zbog toga i od dn i od qu.
arkadne.1203 geronimo, -> #1188, swix
×× To na neki nacim mozes i u Duke-u a ja mislim i u Quake-u i skoro ×× svakoj drugoj boljoj DOOM-acini. Na neki nacin ali ne mishem.Razlika je ogromna.
arkadne.1204 geronimo, -> #1189, swix
×× Naravno, a u DN ne ostaju? ×× E da si mi ti ziv i zdrav pa jos i da malo bolje pogledas kako ×× izgledaju zidovi kad, recimo ja nekog u DN jurim Chaingun-om :) E ti uporedjujesh Dn koji staje na 1 disk i rott koji staje na 6 disketa. i usput i ziva sami zdrav sam,ne brini.
arkadne.1205 buva,
hm.. u subotu sam , chini mi se u emisiju outer space video neku 3d igru ... na prvi pogled lichi na Quake , tj. protivnici se rotiraju dok lezhe i tako to... samo shto su oruzhja mnogo bolje uradjena nego u quakeu (strahovito liche na one iz Doom-a)... E sad problem je shto nigde nisam primetio naziv igre... pa jel zna neko neshto o tome?
arkadne.1206 null,
Evo donosim vam lepe novosti :))), odrzava se jos jedan turnir kako sam cuo :) u monolitu(kako su mi rekli to je negde kod trga), ucesce je 20 din, a prijavljivanje je najkasnije do subote u 19 h. NULL
arkadne.1208 the.edge, -> #1206, null
Lepo...turnir...a koji turnir? U igranju pasijansa ili...?;) Ti ko ovi sa arta, pricaju o igri a ne kazu naslov ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1209 null, -> #1208, the.edge
ZAboravih da kazem Duke Nukem :))) Inace kada smo vec kod Quake vs DN, mislim da sve te nedostatke koje nalazite u Q a postoje u DN mogu se napraviti i u Q, Q ima svoj C compailer sa kojime je moguce uraditi cak sve, pa i krsenje zidova npr. video sam negde da zid krsis kada opisis sa rocketo dok imas quake damage :)), isto tako je moguce napraviti i kamere holo duke i ostale stvarcice pa cak i nova oruzija :)). NULL P.S. A i texture je moguce promeniti tako da budu one iz doom2
arkadne.1210 legolas, -> #1184, geronimo
Bravo majstore :)) Najzad neko i da hvali najbolje doomacine tipa TFS TFS rules Mozda nema krvi, ali ubedljivo najbolja atmosfera po mom skromnom misljenju. O muzici i da ne pricam (ima je i cak u pozovite 92 ;) ) Jedva cekam da nabavim TFS-SKYNet. Salut Legolas
arkadne.1211 legolas, -> #1194, gmatic
Eee, nemoj da vredjas. O ukusima ne vredi raplravljati. TFS je igra za sebe i po meni je najinteresantnija. Mozda jednostavno volim tu apokalipticno-kataklizmicnu atmosferu, ali nije ona tu glavna. Sto se tice DN i Q mislim da nisu dostojne ovolike rasprave :<
arkadne.1212 vector, -> #1195, gmatic
│ n.ceh-u │ I u DN mozes da misem nisanis!!! └───────── Ali ne toliko fleksibilno kao u igri Terminator: Future Shock. U TFS-u je i kretanje lika _mnogo_ bolje uradjeno nego u DN-u i Q-u. Lik se, najzad, krece (i trci :) normalno. U DN-u lik kad trci, ide brze od F1 bolida . :))
arkadne.1213 the.edge, -> #1209, null
T?>> Inace kada smo vec kod Quake vs DN,mislim da sve te nedostatke koje T?>> nalazite u Q a postoje u DN mogu se napraviti i u Q,Q ima svoj C T?>> compailer sa kojime je moguce uraditi cak sve,pa i krsenje zidova npr. T?>> video sam negde da zid krsis kada opisis sa rocketo dok imas quake T?>> damage :)),isto tako je moguce Cek...prvo ja nisam programer, a drugo ne znam ko bi se jos zezao i pravio nova oruzja/prepravljao ono sto profesionlaci nisu uradili. Nisam ja tu da im ispravljam greske, vec da kao "igrac" ocenim sta valja, a sta ne. Mene JAKO cudi da u tako hvaljeni quake nisu ugradili nesto sasvim normalno (puzanje npr.), ne ide covek ko prava linija ili se okrece ko sestar... AcCeSS DeNiED
arkadne.1214 the.edge, -> #1212, vector
T?>> i kretanje lika _mnogo_ bolje uradjeno nego u DN-u i Q-u.Lik se, T?>> najzad, krece (i trci :)normalno.U DN-u lik kad trci,ide brze od F1 T?>> bolida .:)) Pa lepo, organizujes sa drugom preko modema trcanje Duke-Ta ;) A finish line neka bude u vidu onog lasera (zaboravih mu ime), ono zadnje oruzje koje se prikaci na zid i explodira kada neko prodje kroz snop. :)) AcCeSS DeNiEd
arkadne.1220 goxi,
Po meni licno je bolji Duke Nukem 3D od QUAKE-a.Neznam,licno mi se vise svidja Duke. Pozdrav od Gorana.
arkadne.1221 geronimo, -> #1197, the.edge
×× DF moze da bude dobro uradjen, ali je (bar meni) u pitanju jedna ×× velika smaracka igra. Probao sam par puta da je igram, ali se ×× smorim posle 2.- 3. nivoa. Mozda zato sto nisam nikakav ljubitelj ×× Star Wars serijala, ali volim takve 3D bilo koje vrste, a DF mi je ×× smor ;) E znam o cemu pricash.Meni je prvi put isto bila smor i zeleo sam da je predjem po svaku cenu pa sam nabavio shifre za prelazenje nivoa. E onda sam se zameracio i pre 2 nedelje kreno ponovo i.....i nisam se skidao sa nje.Neobjashnjivo je ali morash da se " uzivish " u atmosferu koja je prilicno realna.
arkadne.1222 geronimo, -> #1216, gmatic
×× Ali TFS igras nivo 2h i protivnici su glupi a stho se kretanja tice ×× tesko je za upravljanje. ×× Nekada nevalja biti preterano realan!!! Ako si ljubitelj doomacina onda nishta nije teshko :))) a shto se tice protivnika...nisu oni nishta narocito pametniji ni u ostalim igrama.
arkadne.1223 geronimo, -> #1217, gmatic
×× Pa i u vesticijem raju ostaju strele u zidovima ako u ROTT-u ostaju ×× rupe!!! Znaci ostaju i u vesticijem raju.;) Inace ROTT mi se nesvidja jerbo mi vise lici na W3D nego na ×× DOOM(dobro lepsa je grafika) jer se u principu kreces u jednoj ×× ravni!!!! Pa u tome i jeste pojenta covece.Najzad mozesh da ubijash shvabe a ne neke monstrume i nakaze.
arkadne.1224 the.edge, -> #1223, geronimo
T?>> Pa u tome i jeste pojenta covece.Najzad mozesh da ubijash shvabe a ne T?>> neke monstrume i nakaze. I plus su svi likovi snimljeni kamerom, tj. predstavljaju prave likove - zaposlene ljude u Apogee-u :) AcCeSS DeNiED
arkadne.1225 swix, -> #1199, the.edge
-=> Ti nisi merodavan. KAKO, objasni KAKO quake moze da bude gori od wolfa, -=> ne gledamo tehnicku stranu, gledamo atmosferu! -=> -=> AcCeSS DeNiED Ja sam svoje rekao a ti misli šta oćeš. :) Eto tako meni može (naglasak je na ovo meni) Pozdrav!
arkadne.1226 swix, -> #1203, geronimo
-=> žž To na neki nacim mozes i u Duke-u a ja mislim i u Quake-u i skoro -=> žž svakoj drugoj boljoj DOOM-acini. -=> -=> Na neki nacin ali ne mishem.Razlika je ogromna. ????????????????????????? Kolika to ogromna. Znam da je ima i da je Cyclones ipak druačija igra od ostalih ali nebih reko da je baš ogromna. Btw to je i osnovni razlog zašto, ne ne volim nego, mrzim Cyclones. Pozdrav!
arkadne.1227 swix, -> #1204, geronimo
-=> E ti uporedjujesh Dn koji staje na 1 disk i rott koji staje na 6 -=> disketa. i usput i ziva sami zdrav sam,ne brini. Ti si prvi počo da upoređuješ sinak moj živa i zdrava! :) (pogledaj svoju poruku)
arkadne.1228 swix, -> #1190, gmatic
-=> JA VOLIM OVAKVU MRACNU ATMOSFERU.Stho se descenta tice nije lose al -=> mi se nesto i ne svidja(nema krvi)!!! I bre oni "monster-i" ako mogu tako da se nazovu, bre izgledaju krajnje smešno.
arkadne.1229 swix, -> #1200, the.edge
-=> Nije stvar u jadnicima. O tome sam pricao. Quake je morbidan, sa -=> morbidnim likovima, krv ti se ledi u zilama ;) -=> A u DNu se uopste ne insistira na tome vec na totalno drugoj atmosferi. -=> I neprijatelji su bas zato namerno covekoliki :) E baš je to ono što je suštinska razlika između DN-a i Q-a. To je ono što se nekima sviđa/nesviđa i to je suština ovih prepiranja. Meni se Q skoro i gadi zbog onih što ti kažeš morbidnih scena. Bre dosta mi je horora u životu pa ću ga još gledam(igram) u igricama. -=> Koliko mi se cini u Quakeu ima 12 protivnika sto je odlican broj. -=> Cak mislim maximum u odnosu na druge igre. Prema tome, nisi u pravu. Nije rekord jer Duke ima isto toliko. :)
arkadne.1230 swix, -> #1211, legolas
-=> za sebe i po meni je najinteresantnija. Mozda jednostavno volim tu -=> apokalipticno-kataklizmicnu atmosferu, ali nije ona tu glavna. Sto Debilno-američko-imbecilno majmunsku. To si hteo da kažeš :) -=> se tice DN i Q mislim da nisu dostojne ovolike rasprave :< Duke jeste, Q nije.
arkadne.1231 swix, -> #1212, vector
-=> krece (i trci :) normalno. U DN-u lik kad trci, ide brze od F1 bolida . Je*eš Q i švarcija kad su spori. :)
arkadne.1232 n.ceh, -> #1202, geronimo
Ge> MAla ispravka.Malo pre pomenuti od strane mene "Terminator future Ge> shock" takodje to radi i po meni je mnogo bolja bash zbog toga i od dn Ge> i od qu. Sorry. Nisam igrao TFS. Čeh
arkadne.1233 n.ceh, -> #1218, gmatic
Gm> U DN3D MOZES NISANITI MISEM!!!!!!!! Da, ali se pritom okreće i duke, a to mi ne prija. Kad bi mogao da se pokreće samo crosshair, bilo bi mnogo bolje. Čeh
arkadne.1234 vector, -> #1216, gmatic
│ Ali TFS igras nivo 2h i protivnici su glupi a stho se kretanja │ tice tesko je za upravljanje. │ Nekada nevalja biti preterano realan!!! └───────── Pa bas je zanimljivije igrati duze nivo. Tezina nivoa u igri TFS je bas kako treba. Mnogo je bolje (zanimljivije, realnije) igrati nivo oko 10-15 minuta, za razliku od, npr. Quake-a gde je celu prvu i drugu epizodu (cak i deo trece) moguce preci za manje od 40 minuta (na Medium nivou tezine). A inace, nikad bolje upravljanje u zivotu nisam video. Tesko ti je jedino ako nisi dobro podesio komande (ili koristis default ;). U vezi toga, do sad nisam uspeo da ukapiram kako onaj iz SK-a, koji je opisao igru, moze da kaze da je upravljanje "neprecizno". Na prvom nivou je spomenuo onu, vec legendarnu, sipku preko koje se ulazi u apartman (jel tako bese ? :), i rece da ako "ne daj boze" pomerim pogled sigurno padam dole i idem u vecna lovista. Vecu glupost u zivotu nisam cuo. Ja skacem na tu sipku sa vrha zgrade bez problema. Atmosfera u igri je fenomenalna. Jednostavno, dok je igras, imas taj osecaj ... to je neopisivo! :) Jos samo da Terminator: SkyNET moze preko modema, pa da osnujemo grupu. :)
arkadne.1235 vector, -> #1218, gmatic
│ U DN3D MOZES NISANITI MISEM!!!!!!!! └───────── Pa mozes. Ali nije ni blizu onoga sto pruza Terminator: Future Shock. :)
arkadne.1236 lexus, -> #1212, vector
=> Ali ne toliko fleksibilno kao u igri Terminator: Future Shock. => U TFS-u je i kretanje lika _mnogo_ bolje uradjeno nego u DN-u => i Q-u. Lik se, najzad, TFS je odličan, jedino nervira što, na slabijim mašinama, učitava svaku zgradu po pola sata... Naravno, na Pentiumima TFS postaje veliki konkurent Dukeu i Quakeu... Ali je DF najbolji ;) Još kad izadje DF2: Jedi Knight... Uzgred, TFS je još pre Quakea imao likove napravljene od poligona.
arkadne.1237 lexus, -> #1223, geronimo
=> Znaci ostaju i u vesticijem raju.;) Witchaven ;)
arkadne.1238 swix, -> #1217, gmatic
-=> Pa i u vesticijem raju ostaju strele u zidovima ako u ROTT-u ostaju -=> rupe!!! Inace ROTT mi se nesvidja jerbo mi vise lici na W3D nego na -=> DOOM(dobro lepsa je grafika) jer se u principu kreces u jednoj ravni!!!! Jedino što mi se dopalo, baš baš dopalo, je kad imaš dva pištolja u rukama. To je jedino lepo u celoj igri i jedino zbog čega sam je igrao čitavih pola sata. (kad sam vido da sa "samo" dva pištolja nemožeš preći igru, a drugačije mi se nije sviđalo, batalio sam je :)
arkadne.1239 tomcat,
Ne bi da se mesam u ovu (konstruktivnu) Quake-DN3D raspravu, samo me interesuje da li se neko od vas bavi (ili bi zeleo da se bavi) QuakeC-om. Za one koji ne znaju u pitanju je pseudo programski jezik kojim mozete da kontrolisete ponasanje monstera kojeg ste napravili. Poznato je da za Quake mozete praviti svoja cudovista, oruzja, nivoe ali manje ljudi zna da se u svetu odrzavaju takmicenja originalnih Quake monstera. Pomocu QuakeC-a mozete da definisete ponasanje cudovista u raznim situacijama i kazu da nema vece zabave nego gledanje svog monstera kako u areni tamani protivnicke. Mislim da bi mogli da se malo organizujemo u vezi ove veoma interesantne stvari. Vladimir.
arkadne.1240 legolas, -> #1230, swix
Kao sto rekoh o ukusima ne vredi raspravljati. TFS nije isto sto i Independence Day (valjda se tako pise), ako mislis na to. Ne znam koliko si igrao TFS, ali priznajem da se ni meni nije dopala od pocetka. Imas pravo ,mozda, za DN. On je ipak dobar samo za zezanje. To je igra koju sam presao lakse od Wolfensteina (ako se secas sta je to :) ). Q mi je dosadio posle prve epizode. Onakav osecaj usamljenosti i bespomocnosti (u pozitivnom smislu) kao u TFS-u . Ostajem pri svom stavu (kako sam principijelan :)) ). Shvati me, ja sam ETF-ovac zaludjen net-ovima itd. :)))) Salut Legolas
arkadne.1241 legolas, -> #1216, gmatic
Kretanje je, po meni, jedno od najboljih koje sam video u doom-olikm igrama (u stvari najbolje), iako, priznajem, pomucio sam se dok nisam provalio. Kad sam provalio- evo najzad dobro koriscenog misa u arkadnim igrama. Protivnici su glupi jer tako zahteva scenario( ne verujem da bi mogao da te ubije pomahnitali kompjuter :) ), mislim na pravog Terminatora. Najveca mu je odlika sto se tezinski prvi i poslednji nivo se ne razlikuju( i jedan i drugi su tezi od celog DN ili Q ). Druga odlika je mogucnost voznje dzipova, letelica...(mislim da je to sve) Treca, po meni, najbolja osobina je mogucnost da ides gde hoces, cak i tamo gde mozda nema na mapi (zvuci neobicno, ali jednom sam upao negde gde verovatno nije predvidjeno). Sad ce i SkyNet, pa da vidimo hi-res :) Salut Legolas
arkadne.1242 vector, -> #1241, legolas
│ Protivnici su glupi jer tako zahteva scenario( ne verujem da bi │ mogao da te ubije pomahnitali kompjuter :) ), mislim na pravog └───────── Pa dobro. Stavis na najtezi nivo tezine i sve radi odlicno. :) Jedna od odlicnih stvari u igri je i sam osecaj trodimenzionalnosti. (najbolji primer: nivo gde treba detonirati 3 satelita) Stvarno vise, kakav Duke, kakav Quake; TFS je ubedljivo najbolja igra te vrste.
arkadne.1243 the.edge, -> #1229, swix
T?>> Nije rekord jer Duke ima isto toliko.:) Pogledao sam knjizicu uz DN3D CD i napisani su opisi za 9 likova, u koje ulaze i 2 "tigra" samo jedan je zelen, a drugi crven, sto nije neka razlika. Nije dokumentovana ajkula koja pliva u vodi. Dakle ima 10 likova, s tim sto su 2 skoro ista. AcCeSS DeNiED
arkadne.1244 the.edge, -> #1236, lexus
T?>> Uzgred,TFS je jos pre Quakea imao likove napravljene od poligona. Uh pa i Ultima Underworld je imala neke prave 3D objekte pre Wolfa... Npr. stolovi, klupe, kovcezi... AcCeSS DeNiED
arkadne.1245 the.edge, -> #1238, swix
T?>> Jedino sto mi se dopalo,bas bas dopalo,je kad imas dva pistolja u T?>> rukama. To je jedino lepo u celoj igri i jedino zbog cega sam je igrao T?>> citavih pola sata. ROTT je prepun fora (narocito se moze videti u vreme praznika: uskrs, bozic i dan Amerike), takodje obiluje oruzjem (ima preko 10), a tu su stravicne fore sa gas-maskom, sa bodzeom, dog-modeom, letenjem, otrovnim pecurkama i plus nekoliko vrsta modem igara. On, kao i DN, je zasnovan na forama, a ne na morbidnosti (mada ima kada lete vilice, kosti, oci ;) ). AcCeSS DeNiED
arkadne.1246 geronimo, -> #1226, swix
×× Kolika to ogromna. Znam da je ima i da je Cyclones ipak druacija ×× igra od ostalih ali nebih reko da je bas ogromna. Ogromna zato shto je mnogo realnije rukovanje sa oruzjem.
arkadne.1247 geronimo, -> #1227, swix
×× Ti si prvi poco da uporedujes sinak moj ziva i zdrava! :) (pogledaj ×× svoju poruku) Dobro sinak,pobedio si:)))
arkadne.1248 geronimo, -> #1224, the.edge
×× I plus su svi likovi snimljeni kamerom, tj. predstavljaju prave ×× likove - zaposlene ljude u Apogee-u :) Ovo nisam znao,ako je istina fora je strava :))))
arkadne.1249 geronimo, -> #1233, n.ceh
×× Da, ali se pritom okrece i duke, a to mi ne prija. Kad bi mogao da ×× se pokrece samo crosshair, bilo bi mnogo bolje. Pa to moze u TFS-u
arkadne.1250 the.edge, -> #1248, geronimo
T?>> Ovo nisam znao,ako je istina fora je strava :)))) Istina, cak je u jednom Svetu Igara pisalo o tome, a i vidi se kad predjes igru. :) Na kraju igre pisu imena "glumaca" - njihova imena u igri i prava imena :) Kao i imena nekih koji su bili "izbaceni" iz igre. Koliko sam video bila je cak i jedna zena-protivnik. :) A glavonje svakog sveta su glavni ljudi u apogeeu :)) Na kraju ubijas El Oscuro-a (mislim da se tako zove), on je bio producent cele igre, a da bi on crko moras da poubijas sve njegove larve. :)) A larve su napravljene tako odvratno - mozda najgroznije sto sam video :)) AcCeSS DeNiED
arkadne.1251 the.edge, -> #1225, swix
T?>> Ja sam svoje rekao a ti misli sta oces.:) Eto tako meni moze T?>> (naglasak je na ovo meni) Ok, mada tacno da se pojavi W3D Special Edition sa hiresom ti bi tvrdio isto;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1252 mcule,
Ja takođe ne bih želeo da se mešam u ovu nadasve konstruktivnu raspravu, već samo da kažem da mi se pojedini korisnici pomalo žale na punjenje pada "beskorisnim porukama" tipa čiji je veći ;). Aj'te bre, dosta priče o tome koja je pucačina bolja, tu se nikada nećete dogovoriti, već nožekanju u ruke i u školu!
arkadne.1253 the.edge, -> #1252, mcule
Opa, moderator se javio! Dobro jutro mcule! ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1254 zerokul,
Pazi, kevu ti, mislio sam da je DUKE3D glupost.... A pazi sad, kevu ti, igram ga 3 dana uzastopce... Nije losh...Samo kad ga űmalo igrash (malo vishe)... Ipak idalje mislim da ima i boljih.... ZERO....
arkadne.1255 zerokul,
E, pazite, al probo neko nekad DOOM II na 2400? Ja se iskreno nadam da radi, da Ĺň■mogu i ja neshto da igram preko modema. Nisam probo, ali kada podesim sve ono oko modema i napishem WAIT FOR CALL nece da mi ■˛kenja shto je modem 2400 , pa ako neko 'oce da probamo nek' javi bilo bi veoma lepo...
arkadne.1265 n.ceh, -> #1256, gmatic
Gm> Vesticiji raj= WICHAWEN E jebi ga. Gledam sve ove poruke, i rekoh, nema veze, nije bitno, šta me boli dupe ako momci ne znaju engleski, ali ovako već ne ide. WHITCH - veštica /vič/ HEAVEN - raj /hevn/ (kratko e) HAVEN - utočište /hejvn/ (sa dugim e) WICH - ne znači ništa. WHICH - koji /vič/ U celoj ovoj zavrzlami, zaboravio sam kako se u stvari zove igra, pa vi skrpite od ponuđenih reči naziv i odgovarajući prevod. NHF. NHF. NHF. NHF. !!! Čeh
arkadne.1266 darth.vader, -> #1265, n.ceh
>> U celoj ovoj zavrzlami, zaboravio sam kako se u stvari zove igra, pa >> vi skrpite od ponudenih reci naziv i odgovarajuci prevod. Ma igra se zove Witcheaven koliko ja znam, a znam sasvim dovoljno ;)) Nisam igrao, ali verujem da je svakako bolja od onih odvratnih nasilnih DOOM-ova, DUKE-ova, Quake-ova... Ovde nema nasilja ;) Samo seckanje sekirama, macevima i ostalim hladnim oruzjima.. ;) See ya, Darth :)
arkadne.1267 null, -> #1261, gmatic
E decko jesi nekada cuo za quote poruke i reply, pa mozda bi trebao da koristis posto bi tako tvoje poruke bile jasnije :) NULL
arkadne.1268 legolas, -> #1258, gmatic
EE, nemoj da se ljutis. Kao sto rekoh ni meni se nije svidela u pocetku ni kad sam je video u Outer Space-u (i oni su je nesto pluvali). Komande sam i ja koristio kao default, pa sam ih menjao, pa vratio jer mi se default najvise svideo. Onaj T2 o kome pricas ne znam tako da ne shvatam stos. Ne brini znam da je SKYNet izaso, kad sam rekao da stigne, mislio sam kad ga kupim ;). Ja te ne teram da tu igru igras i evo obecavam da je ova poruka poslednja koja se tice TFS-a od mene (nemoj da me neko izaziva :)) ). Kao sto sam nekih 14 puta rekao o ukusima se ne vredi raspravljati (ne samo za TFS vec i za raspravu oko Q iDN-a) Salut Legolas
arkadne.1269 vaiv,
Zna li neki ljubitelj koÜarke neki basket za PC 386DX40 i 8MB RAMA Ako neko zna neka mi brzo javi! P.S.Po×urite nedostaju mi pobede. VAIV
arkadne.1270 inferno, -> #1199, the.edge
Ů│ ˙ Ti nisi merodavan. KAKO, objasni KAKO quake moze da bude gori od wolfa, Ů│ ˙ ne gledamo tehnicku stranu, gledamo atmosferu! isto kao i doom 1, doom2, dark forces, rise of the triad (bljak), duke, i ostalo. 3dwolf je neprevazidjen. da je tehnicki na nivou duke-ta (ili bolja ;), bio bi najbolja igra koju sam ja video. To je zato jer je tu nešto strašno. Izem ti doom kad me juri neko roze govedo da me izjede, i pritom grokće kao svinja, a nabildovani papkar sa glupim rogovima baca neke zelene lopte kao da igra bezbol. :)
arkadne.1271 inferno, -> #1242, vector
Ů│ ˙ TFS je ubedljivo najbolja igra te vrste. pa dobro ljudi koliko je to mb na disku?
arkadne.1272 djanjusevic, -> #1219, gmatic
>> Svidja mi se stho Q ima svoj C kompajler i nadam se da ce se naci neki >> programer da uradi nove stvari za njega i deli patch-ove na internetu >> pa da se dodaje to!!!!! Gde ti zivis? http://www.stomped.com/
arkadne.1273 the.edge, -> #1262, gmatic
T?>> ROTT ima malo oruzja sto mu je i najveca mana!!!!!!!!!!!! Vidis ROTT ima mozda najvise oruzja od svih igara... Ti ili ih nisi otkrio (sa insert selektujes), ili nisi u toku ;) AcCeSS DeNiED
arkadne.1274 the.edge, -> #1270, inferno
T?>> isto kao i doom 1,doom2,dark forces,rise of the triad (bljak),duke,i T?>> ostalo.3dwolf je neprevazidjen.da je tehnicki na nivou duke-ta (ili T?>> bolja ;),bio bi najbolja igra koju sam ja video.To je zato jer je tu T?>> nesto strasno. Izem ti doom kad me juri neko roze govedo da me izjede,i T?>> pritom grokce kao svinja,a nabildovani papkar sa glupim Pa vidim da nije samo to u pitanju jer si za ROTT rekao bljak, a tu te jure LJUDI (ima i par robota), a ne monstrumi... AcCeSS DeNiED
arkadne.1275 emajsijuen, -> #1255, zerokul
>> E, pazite, al probo neko nekad DOOM II na 2400? >> Ja se iskreno nadam da radi, da Ĺň■mogu i ja neshto da igram preko modema. >> Nisam probo, ali kada podesim sve ono oko modema i napishem WAIT FOR CALL >> nece da mi ■˛kenja shto je modem 2400 , pa ako neko 'oce da probamo nek' >> javi bilo bi veoma lepo... Probao sam ja sa Vectorem, kada smo imali 2400.Uspevali smo da se povezemo, ali tada se igra kocila... :(
arkadne.1282 dselic, -> #1255, zerokul
> E, pazite, al probo neko nekad DOOM II na 2400? Heh.... pomenuta igra relativno slabo radi i na 9600.
arkadne.1283 lexus,
Igra o čijem imenu raspravljate se zove "Witchaven" kao što sam već jednom rekao. To u prevodu znači - Veštočište, odnosno veštičije utočište ;) Čeh, kad sledeći put budeš ispravljao tudje spelovanje, pripazi malo i na svoje. Dakle - WHITCH ne znači ništa, WITCH već znači veštica. :)
arkadne.1284 zerokul,
E, zamislite bio sam danas na takmichenju iz DUKEA u Monoli╣:`tu i u mojoj grupi (4 igracha) bio sam ubedljivo NAJBOLJI sa oko 80 ubijenih dok je drugi imo oko 40. Eto tako malo da se pohvalim... ZERO ruleZ...
arkadne.1285 zerokul,
Ko ima modem 2400 a 'teo bi neshto da igra nek mi javi na mail. ZERO...
arkadne.1286 geronimo, -> #1262, gmatic
×× ROTT ima malo oruzja sto mu je i najveca mana!!!!!!!!!!!! Molim ?:)))