arkadne.1391mcule,
-> #1388, milosh.zorica
>> descent manijak.
>>
>> prvi dan mi je da igram descent 2.
Čujemo se, kolega ;)
Proigraj ga još malo i videćeš da se vrata za sledeći nivo
otvaraju tek kada uništiš reaktor.
Razvaljuj!
arkadne.1392swix,
-> #1389, darth.vader|->>> DA>I kako izgleda taj 'American Revolt' ? Jel bolji od starog Synd-a ?
|-> Aj' proveri, pa iznesi utiske ;)
Ma bre, ima valjda jedan nivo i to zastrasujuce tezak.
Nikad ga nisam presao, mada se nisam ni nesto trudio. ;)
I to i nije bas nesto kao drugi deo ili kao neki nastavak igrice.
To vise dodje kao jednonivojni demo ;)))))
Na njemu dobijes 4 coveka, maximalno opremljena, sa svim mogucim
djidja-bidjama (laseri, minigun, shield, kartice, pa i uredjaj za pretvaranje
u obicnog prolaznika itd. itd.)
Zaboravio sam sta vec treba uraditi ali, je tesko.
Kad pocne nivo imas cca. 15 secundi za pripreme i onda dolece jedno 200-njak
protivnickih "kiborga".
E a kad fight pocne onda ulece murija da vas "smiruje", ali ovog puta sa
avionima i oni pobiju sve zivo i mrtvo na nivou.
Kad oni ulete nema ti vise spasa. ;)
Eto tako izgleda, otprilike american Revolt.
Hvala na paznji i prijatno!
arkadne.1393swix,
-> #1386, dragosh|-> Tacnije receno swix je poceo da vredja vlasnika grupe.I pogadjajte sta se
|-> desilo...;)
Ali, opravdano .... :)
arkadne.1394petronio,
Da li je neko uspeo da se spoji preko modema u Quake-u?
Dakle, ja i ortak pokusavamo vec duze vreme to da uradimo ali nam
ne polazi za rukom (pojavi se konzola) i sta dalje pitam ja vas?
Ako neko moze da pomogne, moze i da se javi fon 3281050 - Dragan -
bio bih mu veoma zahvalan.
arkadne.1395darth.vader,
-> #1392, swix>> djidja-bidjama (laseri, minigun, shield, kartice, pa i uredjaj za
>> pretvaranje u obicnog prolaznika itd. itd.)
Eeeeee, sad se setih... Za sta sluzi uopste ACCESS CARD u starom
Synd-u ?
>> E a kad fight pocne onda ulece murija da vas "smiruje", ali ovog puta sa
>> avionima i oni pobiju sve zivo i mrtvo na nivou.
:)))))))))))))
Energy Shield rulez ;)
See ya, Darth :)
arkadne.1396swix,
-> #1395, darth.vader|->>> avionima i oni pobiju sve zivo i mrtvo na nivou.
|-> Energy Shield rulez ;)
Eh, da bar dovoljno dugo traju moj darthe ;) ...... al' ne traju ;)
Pozdrav! :)
arkadne.1397alekkk,
Treba mi pomoc!!!
Skinuo sam sa Sezama igru HERETIC.
Raspakovao sam je i pokrenuo instalaciju.
Sve je bilo OK. dok nije trebao da startuje igru.
Naime,pri upisu grfike(Loading Graphics) kompjuter mi se
jednostavno blokira.
Posto je ovaj program bio dostupan mogima na sistemu verovatno ce
neko znati u cemu je stos.
Unapred zahvalan Alekkk.(ili mi posaljite savet na email).
arkadne.1398r.i.s,
-> #1397, alekkk
Opisani simptomi blokiranja 'Heretic-a' su karakteristicni za
slucaj kada masina nije 486dx ili jaca (blokira se i na 486sx), a
nekada se blokira i ako ima manje od 8MB rama.
Dakle, resenje je: nabavi 486dx (bilo koji) ili bar 8MB rama :)
Pozdrav, r.i.s
arkadne.1399darth.vader,
-> #1396, swix>> |-> Energy Shield rulez ;)
>> Eh, da bar dovoljno dugo traju moj darthe ;) ...... al' ne traju ;)
Pa uzmi ih 2-3 kile, pa ce da traju ;)))
Vise komada rulez ;)
See ya, Darth :)
arkadne.1400darth.vader,
-> #1397, alekkk>> Skinuo sam sa Sezama igru HERETIC.
>> Naime,pri upisu grfike(Loading Graphics) kompjuter mi se
>> jednostavno blokira.
A da ti mozda nemas 386 komp bez koprocesora ? :)
Ako imas, nema spasa... Ne radi na toj masini...
See ya, Darth :)
arkadne.1401mgmilos,
-> #1388, milosh.zoricaSvaka cast, majstore. Vidi se da si rookie u DESCENTU2.
Da bi mog'o da prodjes kroz EXIT treba prvo da sredis
glavonju(reaktor), a tek posle ce se EXIT otvoriti
arkadne.1402swix,
-> #1399, darth.vader|-> Pa uzmi ih 2-3 kile, pa ce da traju ;)))
|-> Vise komada rulez ;)
Ja sam reko dobije, a ne uzimas ;)
Dobijanje rulez ....
ali dobiti malo (jedan) komada sux ..... ;)
Stvar je u tome sto uopste nema "kupovine" na pocetku nivoa, vec jednostavno
igra pocinje tako sto se odmah ucita nivo i ...........VOZI MISKO!!! ;)
arkadne.1403mancha,
-> #1382, epson
EP>│ program EI koji ucitava PRVI DDI fajl u memoriju i
EP>│ substituise tu memoriju za DRIVE A: tako da dobijas disketu
EP>└─────────────────────────────────────────────────
EP> .... i zahteva EMS .
Pa ok.....zahteva i EMS....pa? Zar je to tako vazno?? :)
arkadne.1404mancha,
-> #1387, ranxRA>> program EI koji ucitava PRVI DDI fajl u memoriju i
RA>Gde bese na Sezamu taj EasyInstall?
?? Nemam pojma....ja ga nisam nabavio sa Sezama...ne znam ni da li
ga ima
arkadne.1405mancha,
-> #1389, darth.vaderDA>>> DA>I kako izgleda taj 'American Revolt' ? Jel bolji od starog Synd-a ?
DA>>> Koliko sam ja shvatio to su novi nivoi....a sve ostalo je isto? Ne
DA>>> znam tacno...nisam je igrao (na PCju) al' cu je otpakovati i
DA>>> videti :)
DA>Aj' proveri, pa iznesi utiske ;)
hmmm....ok...ali tek kada pocnu praznici
arkadne.1406ivanl,
Kako u Tomb Raideru preći nivo Koloseum?
Stigao sam do rupe sa aligatorima ali ne mogu da je preskočim,
drugi put nisam našao.
arkadne.1407jones,
Kako u Tomb raideru preci nivo sa vodopadom (3.)!
unapred zahvalan
arkadne.1408ivanl,
-> #1407, jones Jo> Kako u Tomb raideru preci nivo sa vodopadom (3.)!
Malo više detalja, da znam odakle da počnem da objašnjavam :)
arkadne.1409ranx,
-> #1407, jones> Kako u Tomb raideru preci nivo sa vodopadom (3.)!
To zanima i mog frenda Šavu.
arkadne.1410ranx,
-> #1408, ivanl> Malo više detalja, da znam odakle da počnem da objašnjavam :)
Od početka tog nivoa.
arkadne.1411darth.vader,
-> #1402, swix>> Ja sam reko dobije, a ne uzimas ;)
>> Dobijanje rulez ....
>> ali dobiti malo (jedan) komada sux ..... ;)
Eeeee, j*biga... Kupovina ipak rulezadira ;)
>> Stvar je u tome sto uopste nema "kupovine" na pocetku nivoa, vec
>> jednostavno igra pocinje tako sto se odmah ucita nivo i ...........VOZI
>> MISKO!!! ;)
Ok, na koliko staje to chudo ? :)
See ya, Darth :)
arkadne.1413jones,
-> #1408, ivanl>> >> Malo vise detalja, da znam odakle da pocnem da objasnjavam :)
Pa,ovako,to je treci nivo ,naime tu je neki vodopad,ima i vukova
(koje sam sve poubijao).Kad ides uz reku(pre vodopada)naidjes na
neki most (viseci) i kad predjes most tu su neki zupcanici (fale
3 komada),pretpostavljam d njih treba naci,ali neznam gde su.
Dakle,pocni da objasnjavas.......
arkadne.1414ivanl,
-> #1410, ranx Ra> Od početka tog nivoa.
Pa kad si u prostoriji gde je vodopad treba da uđeš u pećinu kroz
otvor naspram vodopada. Tamo ubiješ par vukova i treba da se popneš
do otvora koji vodi u dolinu. Da pokušam da skiciram gde se nalazi
otprilike:
_____________ ________ | |
| ---------- \\\ | Ovde je onaj deo gde kliziš,
| ^^^ \\\ | radi orijentacije, dakle pre
| ___________________________\\\___| njega treba da se popneš.
| |
| |
U dolini treba da pokupiš 3 zupčanika, ako zaglaviš javi :)
Vodopad
||
\/
arkadne.1415giovanni,
-> #1384, swixĘ? Moze i DDIview.exe :)
A kako konvertovati .img fajlove u .ddi? Ima neko programče koje to radi
ali ne može da savlada MS-ov format diskete od 1.7MB. "Pametne" predloge
tipa "snimiš na disketu pa sa diskete nazad u .ddi" ne uzimam u
razmatranje.
arkadne.1416ivanl,
-> #1413, jones
Jo> Dakle,pocni da objasnjavas.......
Treba da ides na suprotnu stranu :) objasnio sam u prethodnoj poruci
taj deo.
arkadne.1417alexam,
-> #1406, ivanlhi ,za tomb rider
koloseum:mislim da se tu uhvatis sa strane usek u steni)
skok+ctrl+desnoi tamo si.poslacu ti datoteku na mail.
a za ranxa (nivo sa vodopadima).1.tockic skoci preko mosta
rasturenog.2.u hramu u dolini ispod vode.3.je komplikovan.udji u
vodu ispod najveceg vodopada izadji ,ubi dinosaura pa se popni
preko stena moze iako ne izgleda.ako opet stanes mailni me.
p.s. okacicu fajl u conf lara.upu veceras
sretno
arkadne.1418swix,
-> #1411, darth.vader|-> Ok, na koliko staje to chudo ? :)
Mislim da je dve ili cak jedna disketa.
Pozdrav!
arkadne.1419tomcat,
Hoce li neko da igra DescentI/II preko modema? Dogovore u mail.
arkadne.1420vector,
-> #1419, tomcat
Ţ Hoce li neko da igra DescentI/II preko modema? Dogovore u mail.
Ţ
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Uclani se u grupu "spushtanje". Vlasnik je blue, a grupa se bavi modemskim
igranjem Descenta.
PS. Naravno, zna se ko je najbolji. ;)
arkadne.1421darth.vader,
-> #1418, swix>> |-> Ok, na koliko staje to chudo ? :)
>> Mislim da je dve ili cak jedna disketa.
E? A mogo bi to neko na mail meni iz 2-3 dela :)
See ya, Darth :)
arkadne.1422alexam,
hi, pomoc za tomb rider(hitnoooo)
stao sam kod "cisterne"fali mi jos 2. srebrni kljuc u sobi sa
misevima gde ne mogu da izadjem iz vode.imam zlatni i2 zardjala i
1 srebrni.pozurite please .unapred hvala
arkadne.1423johnnya,
-> #1415, giovanni >> A kako konvertovati .img fajlove u .ddi? Ima neko programče koje to radi
>> ali ne može da savlada MS-ov format diskete od 1.7MB. "Pametne" predloge
Imaš na Sezamu unimg program, mislim da može da ti pomogne...
arkadne.1424simce,
-> #1421, darth.vader>>> Mislim da je dve ili cak jedna disketa.
>
> E? A mogo bi to neko na mail meni iz 2-3 dela :)
U konf nek baci, nemoj si tako sebichan darte ;)
arkadne.1425giovanni,
-> #1423, johnnyaĘ? Imaš na Sezamu unimg program, mislim da može da ti pomogne...
Hvala. Probaću.
arkadne.1426darth.vader,
-> #1424, simce>> > E? A mogo bi to neko na mail meni iz 2-3 dela :)
>> U konf nek baci, nemoj si tako sebichan darte ;)
Pa obrisace Sysadm ili Moderator...
See ya, Darth :)
arkadne.1427tomcat,
-> #1420, vector> Uclani se u grupu "spushtanje". Vlasnik je blue, a grupa se bavi modemskim
> igranjem Descenta.
>
>
> PS. Naravno, zna se ko je najbolji. ;)
Rado bi postao clan pomenute grupe. Inace sto se tice onog ko je
najbolji jesi li spreman da promenis svoje misljenje?
arkadne.1428simce,
-> #1426, darth.vader>>> U konf nek baci, nemoj si tako sebichan darte ;)
>
> Pa obrisace Sysadm ili Moderator...
Ne boj se, ja cu te branim :)
arkadne.1429the.edge,
Evo jedne zanimljivosti...
--------------------------┤
Garland, TX - April 28, 1997
3D Realms Licenses id Software's 'Quake II' Engine for `Duke Nukem Forever'
GARLAND, TX -- In an unprecedented convergence of industry titans, GT
Interactive Software Corp. (NASDAQ: GTIS), 3D Realms, a division of Apogee,
and id Software are teaming up on Duke Nukem Forever, the sequel to the
best-selling PC game Duke Nukem 3D.
Under the agreement, GT Interactive obtains all interactive publishing
rights for personal computer and video game systems to 3D Realms'
Duke Nukem Forever, which will utilize id Software's proprietary
cutting-edge Quake II game engine. In addition, GT Interactive obtains
merchandising rights for all derivative works, including films, home video
and books for Duke Nukem Forever, as well as rights on a future title,
tentatively called Duke Nukem 5.
"`Duke Nukem 3D' has become a premier interactive entertainment franchise and
shows no signs of slowing as the title continues to sell-through at retail,"
said Ron Chaimowitz, president and chief executive officer of GT Interactive.
"Obtaining the sequel rights allows us to expand the amazing growth and
popularity of this dynamic property via integrated marketing campaigns and
multi-platform versions." Duke Nukem 3D has captivated gaming enthusiasts by
combining strong character deveaphics and irreverent humor with an advanced
3D gaming engine. The resulting game play experience "raised the bar" for
first-person action games prompting such leading industry publications as
Boot and Wired magazines "absolutely best first-person action game of the
year, bar none" and "the undisputed king."
"Teaming Duke Nukem, perhaps the most recognizable character in the PC
industry, with the Quake II engine, the most advanced currently available
3D engine, is an amazing quadruple-win situation: for 3D Realms, id Software,
GT Interactive, and especially players and fans of both Duke Nukem, Quake and
high-action 3D gaming in general. What more can players ask for than
combining the technology of Quake with the attitude and interactive gameplay
of Duke Nukem!" said George Broussard.
arkadne.1430geronimo,
-> #1428, simce-^- Ne boj se, ja cu te branim :)
I ja!!:))
arkadne.1431petronio,
Niko nezna kako se igra Quake preko modema?
arkadne.1432slayer,
Imam problem u igri quake, u cetvrtoj prici na nivou The pain maze
nemogu da nadjem srebrni kljuc. Zlatni sam nasao i pobio sve na
nivou do cega sam dosao. Pomagajte!!
unapred zahvalan
vlada
arkadne.1433bokili,
Imam jedan problem sa quake-om.
Stigao sam neznam ni ja gde ali to nikako da predjem.
Evo saljem games=save,pa ako neko moze da predje,nek mi da
putokaz.
q9.savarkadne.1434zmdjokic,
Za one koje su trosili besomucno pare po luna-prakovima: Donkey Kong...
Pozdrav, Djole
kong.arjarkadne.1435zmdjokic,
Za one koje su trosili besomucno pare po luna-prakovima, PART II: Pacman...
Pozdrav, Djole
pacem11.ziparkadne.1436the.edge,
Evo patcha za Duke Nukem 3D Atomic Edition, sa v1.4 -> v1.5
Patch je stvarno cool jer otklanja bugove kao sto su crash igre, ukoliko
saveirate poziciju desava se takodje crash (uglavnom), kada startujete DN3D u
okviru w95 igra ce se freezovati pri ucitavanju (ili u toku igre), i od manje
znacajnih stvari jeste da stavlja novi "3D Realms" logo, umesto onog starog
koji je bio skroz sje#an u v1.4, kao i sto necete moci da aktivirate drugu
nogu ako nemate oruzje (ranije su mogle obe noge istovremeno i bilo je
nerealno).
Da napomenem da svi oni koji koriste crackovanu verziju (koji nemaju
originalni Plutonium PAK) da ce morati ponovo sve da instaliraju i PRE cracka
da startuju ovaj patch, pa tek onda da crackuju! To je zato sto ce se patch
zaustaviti kada naidje na promenjeni Dn3d.exe.
AcCeSS DeNiED
patch.ziparkadne.1437the.edge,
Svima koji nemaju DN3D atomic edition, toplo preporucujem da uzmu :)
Ta cetvrta epizoda je mozda najbolja od svih (posebno onaj nivo na tankeru).
Takodje, ako bi filemoderator hteo da skine jos 4 epizode (24) nivoa, nisu by
3D Realms nego neka druga firma, mogu da dam http adresu... ceo paket od 24
nivoa zauzima 16mb. Sa tim se valjda dobije i novo oruzje, nova grafika...
AcCeSS DeNiED
arkadne.1438guta,
- novo -
dos\fun\*.*
------------------
dck362.zip 584k ű DOOM Construction Kit v3.62: editor DOOM mapa
DOOM Construction Kit v3.62
---------------------------
DCK 3.62 adds a couple features, fixes some bugs.
Create maps for DOOM, DOOM 2, HERETIC and
HEXEN: Combining the great features of its
previous version with a ton of enhancements
for Hexen and an entirely new GUI, DCK is a
great choice for new designers and old hands
alike! DCK is shareware, with a small
registration price. Requires an id/Raven
game, a mouse, a SuperVGA card and a few
megs of free memory. Works with DOOM, DOOM2,
The Ultimate DOOM, Heretic and Hexen.
arkadne.1439ranx,
-> #1435, zmdjokic> Za one koje su trosili besomucno pare po luna-prakovima, PART II: Pacman...
BRAVO ZUBE ZELENI!!!
Gde sve ovo nađe?
Pravog Donkey Konga čekam već godinama!
arkadne.1440zmdjokic,
-> #1439, ranx> Gde sve ovo nade?
Sa PRO-a. Ako si skinuo i Pacmana, koga sam okacio, u njemu imas Web adresu
programske kuce koja ga je napravila, a, verovatno da se mogu naci i druge
arkadne legende.
> Pravog Donkey Konga cekam vec godinama!
Ovaj je stvarno dobar, bukvalno kao sa automata. Kad se setim koliko sam
para izdavao na doticni automat :)
Pozdrav, Djole
arkadne.1441kostja,
-> #1437, the.edge=> Takodje, ako bi filemoderator hteo da skine jos 4 epizode (24) nivoa, nisu
=> by 3D Realms nego neka druga firma, mogu da dam http adresu... ceo paket
=> od 24 nivoa zauzima 16mb. Sa tim se valjda dobije i novo oruzje, nova
Ajde Guto ki boga te molimo...
arkadne.1442guta,
-> #1441, kostja
#> mogu da dam http adresu...
#> Ajde Guto ki boga te molimo...
Ma hoću ja :), ali čekam tu obećanu adresu... Da li bi široko
gledateljstvo zanimali i dodatni nivoi za Quake?
arkadne.1444zmdjokic,
Za nostalgicare, PART 4.: "Centipede"
Pozdrav, Djole
arkadne.1445zmdjokic,
Za nostalgicare, PART 3.: "Galaxians"
Pozdrav, Djole
galax111.ziparkadne.1446zmdjokic,
Za nostalgicare, PART 4.: "Centipede"
Pozdrav, Djole
cent10.ziparkadne.1447zmdjokic,
Za nostalgicare, PART 5.: "Asteroids"
Pozdrav, Djole
aster10.ziparkadne.1448the.edge,
Evo adrese za dukeTa:
http://www.elitegames.com/bdp/index2.htm
Video sam neki install file pa bi bilo pozeljno da onaj ko skida, pre
skidanja procita taj fajl i vidi na koji nacin on doda jos 4 epizode.
Takodje te epizode rade samo na v1.5, a ja sam taj patch pre dan-dva poslao
ovde u konf.
AcCeSS DeNiED
arkadne.1449darone,
mame 019, izvršni program.
arkadne.1450guta,
Da li ste (kao ja, na primer ;), potrošili kuću i tri automobila na
starim automatima za igru? Ako još uvek patite zbog toga što su današnje
arkadne igre samo bleda kopija nenadmašnih velikana, a originala nema,
probajte ovo:
dos\fun\*.*
------------------
frogger.zip 28k ű Arcade Emulator: Frogger ROM set
galaxian.zip 11k ű Arcade Emulator: Galaxian ROM set
invaders.zip 6k ű Arcade Emulator: Invaders ROM set
pengo.zip 47k ű Arcade Emulator: Pengo ROM set
phoenix.zip 16k ű Arcade Emulator: Phoenix ROM set
scramble.zip 16k ű Arcade Emulator: Scramble ROM set
spcad195.zip 89k ű Arcade Emulator: emulator starih (dobrih) automata
U pitanju nisu "prepevane" igre, već emulacija starih arakdnih mašina.
Program koji se nalazi u poslednjoj arhivi u spisku je emulator, a
ostali su ROM-ovi sa originalnih automata - dakle, sve je tu, i to
_apsolutno isto_ kao i na originalnom automatu...
Uzgred, ovo _nije_ isti emulator koji je Darone kačio na Pro - ovaj je
bolji ;) Slika je preko celog ekrana, zvuk i boje su vernije...
Naravno, Daroneu se zahvaljujem za web adresu koju je pronašao, a tamo
ima svakojakih linkova... :)
Naravno, disclaimer: datoteke sa originalnim ROM-ovima smete da skinete
odavde isključivo ako posedujete originalnu arkadu. Naravno, ko je pravi
ljubitelj, taj originalnu arkadu sigurno već poseduje ;)
Ovih igara ima još podosta... Ako neko pati za nečim iz mladosti, neka
slobodno viče, nije meni teško... :)
arkadne.1451kostja,
-> #1442, guta=> Ma hocu ja :), ali cekam tu obecanu adresu... Da li bi siroko
=> gledateljstvo zanimali i dodatni nivoi za Quake?
Neverujem da ce se neko buni :)
("Ako treba... a treba, nece se baci" -
Index. Radio Pozoriste)
Premda meni licno vise srcu lezi DN3D...
arkadne.1452darth.vader,
-> #1450, guta>> Ovih igara ima jos podosta... Ako neko pati za necim iz mladosti, neka
>> slobodno vice, nije meni tesko... :)
How about Shadow Dancer ? Ja sam na tom automatu puko love toliko
da sam mogao jos jedan komp da kupim ;)
See ya, Darth :)
arkadne.1453guta,
- novo -
dos\fun\*.*
------------------
bridges.zip 1043k ű Bridges: 10 dodatnih nivoa za Quake
Za ovo nije potrebno dodatno objašnjenje :)
arkadne.1454payce,
-> #1450, guta[-] Uzgred, ovo _nije_ isti emulator koji je Darone kačio na Pro
[-] - ovaj je bolji ;) Slika je preko celog ekrana, zvuk i boje
[-] su vernije...
Emulator koji je darone kachio - Mame, ako se startuje sa parametrom
-noscanlines daje sliku preko celog ekrana, frame rate je isti kao
i kod ovog emulatora. A Mame podrzhava mnogo vechi broj igara, od
ovog emulatora. Mislim da bi oba trebalo da se nadju u direktorijumu.
arkadne.1455ranx,
-> #1450, guta> Naravno, Daroneu se zahvaljujem za web adresu koju je pronašao, a tamo
> ima svakojakih linkova... :)
Daj i nama adresu...
arkadne.1456the.edge,
Izasao je Shadow Warrior!!! FileM. odma da skine!! 12mb, ima mnogo bolji Build
engine od DN3D, i trebao bi da predstavlja nesto strava!
http://www.apogee1.com
AcCeSS DeNiED
arkadne.1457buva,
-> #1456, the.edge
(;)Izasao je Shadow Warrior!!! FileM. odma da skine!! 12mb, ima mnogo bolji
Build
(;)engine od DN3D, i trebao bi da predstavlja nesto strava!
kewl... kakva mu mashina treba?
arkadne.1458the.edge,
-> #1457, buvaTreba mu minimum P5 sa 16mb rama.
Shadow Warrior zapravo ima usavrseni build engine sa nekim cool stvarima kao
sto su:
- voznja raznih vozila
- transparentna voda (izgleda kao bazen, tj. vidi se kroz vodu, kao i sto
mozes da vidis protivnika iz vode)
- Prave sobe iznad sobe (room over room)
- Vise interaktivnih i vecih nivoa od DN3D
Naravno ovo nije skroz quakeovski 3D, u vidu poligona, ali prema snapshotsima
koje sam video izgleda strava!
Pravi 3D ce imati Duke Nukem Forever i Pray (koji ce imati svoj 3d engine,
koji ce prevazici i Quake i Unreal).
AcCeSS DeNiED
arkadne.1459vector,
-> #1458, the.edge
˙˙˙ Naravno ovo nije skroz quakeovski 3D, u vidu poligona, ali prema
˙˙˙ snapshotsima
Hoce li se neko smilovati ;) i poslati neke slike iz igre ili nesto
slicno ?
arkadne.1460the.edge,
-> #1459, vectorMa kakve slike, hocemo igru ;)
Ozbiljno, izasao je danas shareware!
Ranije su ovi sami skinuli DN3D, pa valjda ce i sada :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1461guta,
-> #1456, the.edge
#> Izasao je Shadow Warrior!!! FileM. odma da skine!! 12mb, ima mnogo bolji
Na sajtu su obećali da će okačiti verziju podeljenu u više arhiva u roku
od 24 sata. Kada to okače, potrudiću se da odmah prebacim ovde :)
arkadne.1462kostja,
-> #1454, payce=> [-] Uzgred, ovo _nije_ isti emulator koji je Darone kacio na Pro
=> [-] - ovaj je bolji ;) Slika je preko celog ekrana, zvuk i boje
=> [-] su vernije...
=>
=> Emulator koji je darone kachio - Mame, ako se startuje sa parametrom
=> -noscanlines daje sliku preko celog ekrana, frame rate je isti kao
=> i kod ovog emulatora. A Mame podrzhava mnogo vechi broj igara, od
=> ovog emulatora. Mislim da bi oba trebalo da se nadju u direktorijumu.
Jos kad bi sve to radilo...
Kako se uopste podesava ovaj emulator? Sta god
da mu uradim sa njegovim config-om i *.RAT fajlovima
nema sanse da vidi igrice.
arkadne.1463kostja,
-> #1453, guta=> Za ovo nije potrebno dodatno objasnjenje :)
Za to i nije... ali kad ce Duke da se pojavi?
arkadne.1464nenad,
-> #1458, the.edge> Pravi 3D ce imati Duke Nukem Forever i Pray (koji ce imati svoj 3d engine,
> koji ce prevazici i Quake i Unreal).
Zar nije 3D Realms licencirao Quake engine od ID-a za novog
Duke-a?
arkadne.1465nenad,
-> #1463, kostja> Za to i nije... ali kad ce Duke da se pojavi?
Za Duke-a je spantic poslao jedno 50-ak nivoa pre nekoliko meseci
u ovu konferenciju. Možda bi neko ko ih je probao mogao da kaže
šta od toga valja a šta ne. :)
arkadne.1466inferno,
-> #1450, gutaŮ│ ˙ spcad195.zip 89k ű Arcade Emulator: emulator starih (dobrih) automata
Ů│ ˙ Ovih igara ima još podosta... Ako neko pati za nečim iz mladosti, neka
Ů│ ˙ slobodno viče, nije meni teško... :)
Carrier Airwing (ili tako nekako). Ne da je bila dobra igra
nego nije normalno. :) A ima i još jedna kojoj ne mogu da
se setim imena (ima je i za C64). Neki tip ide i ubija
druge tipove koji nose kapuljače. ;)
arkadne.1467the.edge,
-> #1464, nenad
T?>> Zar nije 3D Realms licencirao Quake engine od ID-a za novog Duke-a?
Licensirao je Quake II engine za Dukne Nukem Forever, ali ce Prey imati svoj
engine koji ce biti bolji i od Quakea (Quake II) i od Unreala.
Nisu stavili Prey engine u DNForever jer je Prey planiran za sredinu 1998.,
tako da bi bio dug interval izmedju Shadow Warrior-DNF, a kratak izmedju
DNForever i Preya. Takodje, najbitnije od svega jeste da Prey nije za sadasnje
PC standarde, jer trazi dosta modernu tehnologiju (3D kartice, verovatno i
MMX, i sl.)
Nisu licensirali Unreal (koji bi trebao imao neke bolje stvari od quakea) jer
Unreal jos nije ni izasao, i predstavlja "prototip", pa je sigurnije uzeti
nesto sto je vec ispitano, a dobro.
Naravno, QII ce imati jos bolje stvari od predhodnika.
Mene samo zanima da li oni pri licensiranju enginea imaju pravo na
prepravke i dorade, posto DN3D i Shadow Warrir su mnooogo interaktivniji od
Quakea i nekako bi bilo steta da novi Duke bude tipa quake, da nista ne
mozes da rasturis, da je sve fixirano, nista se ne mrda, da nema pokretnih
vozila, ruzno oruzje, ruzna krv/vatra, itd. Dzabe ti 3D ako nista nije
pokretno. Kod Quakea to ne smeta posto je "mracna" igra, ali mislim da bi
za DNF itekako smetalo posto smo navikli na DN3D i navikli da se sve
rastura, da je sve pokretno, itd.
Mada mozda je sve to ispravljeno u Quake II engineu,ali ne znam nista o njemu
pa ne mogu da pricam...
AcCeSS DeNiED
arkadne.1468deja,
Imali neko TRAINER.COM za 2. deo Alone in the dark-a ?
arkadne.1469geronimo,
-> #1465, nenad-^- Za Duke-a je spantic poslao jedno 50-ak nivoa pre nekoliko meseci
-^- u ovu konferenciju. Mozda bi neko ko ih je probao mogao da kaze
-^- sta od toga valja a sta ne. :)
ajreci bolje brojeve poruka.
arkadne.1470nenad,
-> #1469, geronimo> ajreci bolje brojeve poruka.
Kucaj samo LIST 1 spantic /a/t u ovoj konferenciji i sve će ti
biti jasno. Ima jedno 25 poruka sa delovima arhive.
arkadne.1471junior,
-> #1469, geronimo> ajreci bolje brojeve poruka.
1.768-1.799
Ima 351 nivo za duke.
arkadne.1472guta,
Shadow Warrior, od tvoraca Duke Nukem-a, je skinut, i to pre par dana :)
Molio bih za malo strpljenja, jer upload 12.8 Mb traje malo duže, ima i
drugih stvari koje čekaju upload, a ja ponekad osećam i potrebu da
spavam ;)
Ergo, Shadow Warrior danas ili sutra uveče na SezamNet-u :)
arkadne.1473xlab,
Moze li neko da nabroji sve bonus misije u Tie Fighteru?
Pozdrav
arkadne.1474kostja,
-> #1465, nenad=> Za Duke-a je spantic poslao jedno 50-ak nivoa pre nekoliko meseci
=> u ovu konferenciju. Mozda bi neko ko ih je probao mogao da kaze
=> sta od toga valja a sta ne. :)
Ajde, po secanju, bilo je nekih 8Mb arhiva
sa ko_zna_koliko nivoa...
Koliko me secanje sluzi vecina njih je bila
za deathmach (sto ce reci bez zrtava:)), a neki
nisu ni bili lepo doradjeni. Sve zajedno bese
nekih 10-15 pristojnih nivoa koji su bili svi
do jednog zamena za prvi nivo prve epizode...
a ovde smo govorili o cetri nove epizode sa
po sest nivoa.
arkadne.1475guta,
Vožd je stigao ;)
- novo -
dos\fun\*.*
------------------
3dsw.arj 3223k ű 3D Realms: Shadow Warrior 3D, v1.0 #1/4
3dsw.a01 3223k ű 3D Realms: Shadow Warrior 3D, v1.0 #2/4
3dsw.a02 3223k ű 3D Realms: Shadow Warrior 3D, v1.0 #3/4
3dsw.a03 2891k ű 3D Realms: Shadow Warrior 3D, v1.0 #4/4
░▒▓█ SHADOW WARRIOR by 3D Realms (v1.0) █▓▒░
░▒▓█ From the creators of Duke Nukem 3D! █▓▒░
Starring Ninja assassin Lo Wang, "it's a slam
bang tribute to the chop-socky movies we all
grew up with. The game is as hilarious as it
is deliciously violent."--Adrenaline Vault
"Cremates the competition!"--GameSlice
Weekly. All we can say is it you liked Duke,
try Shadow Warrior--it's bigger & better.
Visit www.shadowwarrior.com for info/shots.
Also visit www.3drealms.com. (shareware)
arkadne.1476ranx,
-> #1462, kostja> Jos kad bi sve to radilo...
>
> Kako se uopste podesava ovaj emulator? Sta god
> da mu uradim sa njegovim config-om i *.RAT fajlovima
> nema sanse da vidi igrice.
Kod mene sve lepo radi. Možda nemaš ROM image fajlove?
Fora je u tome što emulator dolazi bez njih - kad ih nabaviš, raspakuješ ih u
odgovarajući direktorijum, proveriš da li se imena slažu sa onima u RAT fajlu
u onda mora da radi!!!
arkadne.1477kostja,
-> #1476, ranx=> Kod mene sve lepo radi. Mozda nemas ROM image fajlove?
Ha, znao sam da mi nesto fali...
arkadne.1478ranx,
-> #1477, kostja> Ha, znao sam da mi nesto fali...
Ako hoćeš, mogu poslati ovamo ROM fajlove ili mesta na internetu odakle se oni
mogu slobodno preuzeti.
arkadne.1479the.edge,
Odma svi da su skinuli Shadow Warrior ;)
Igra rules! Odusevile su me neke stvari kao sto su:
Penjanje po merdevinama, voznja automobila na baterije (da bi dobio kljuc),
upravljanje rucnim topom, transparentna voda (super realno!) u kojoj znaju da
plivaju slatke ribice koje ce vas nezno grickati dok ne upotrebite uzi ;)),
kada upotrebljavate pesnicu (karate udarce), sablju ili sl. ruka ce vam biti
sve krvavija, tako da od sjajnog srebrnog macha - dobicete lep, fin mach,
crvene boje ;), zatim velika interaktivnost - skoro sve moze da se rasturi!
Ako pucate u parking sat - izletece novcici, ako pridjete sportskim kolima,
ukljucice se alarm, pa vi (bar u igri) uzmite dupli uzi pa lepo po tim
kolima istersite svoj bes i zivce ;), neke stvari izgledaju jako realno,
kao recimo kanta za djubre u koju kada pucate ima onako lep, metalni 3dstudio
sjaj :)
Zanimljivo oruzje je suriken, koji je bas uzbudljiv dok se igrate njime :)
Svi surikeni koji ne pogode cilj ostaju zabodeni u drvo/kutije, ili sta vec.
Tu su takodje i cuveni kineski (japanski?!) fortune cookie-si, koji ce vam
reci nesto o buducnosti ;)
Tu je naravno i vas glas, koji ce vam dati utisak prave karate borbe :)
Treba da napomenem da sam stigao samo do pocetka drugog nivoa! Dakle, ne
znam jos sve cake, i predpostavljam da ce uskoro biti voznja nekog vozila,
jer sam na 2. nivou primetio viljuskara, koji je na zalost bio u kvaru, ali
se nadam da ce uskoro biti neki koji radi, pa da se lepo i posteno izivim nad
bagrom (C) rts. ;)
Treba reci da podrzava sem 16voice-a i 24, pa cak i 32, kao i cooperative play
koji ima i neke druge over-modem igrice (capture the flag).
Takodje, uopste mi ne smeta ne-full3D okruzenje tipa Quake. 1000000000000000x
vise volim da vidim ovakvu interaktivnu igru nego kao Quake, u kome je sve
staticno i jedino sto postize jeste led u zilama, ali ako je to poenta takvih
igara, onda bolje da ih vise i ne igram... Ne kazem da to ne volim, ali Quake
poseduje dosta losih osobina i uzasno nervirajucu exploziju koja je ko
4kb asm intro. Dzabe ti foto-realisticnost, ako sve pred tobom stoji onako
kakvo jeste i kada igrac jedino sto moze - jeste da ubija ili otvori neka
vrata...
Minimum konfiguracija: P5, 16mb ram
Preporucuje se: P5 od 90mhz pa nadalje, vise od 16mb rama, 2mb memorije za
video karticu.
Ja sam startovao 640x480 rezoluciju u samom windowsu95 i sve ide glatko, sem
mozda ucitavanja same igre koje je malo sporije, ali who cares? :)
Moja masina: P5 120, 16mb, 1mb video.
BTW: Filemoderator se zeznuo, pa umesto imena Shadow Warrior u diru stavio
Shadow Warrior 3D. Duke Nukem 3D je imao tu "naznaku" zato sto je pre njega
postojala istoimena igra, i to u dva dela :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1480mrsan,
-> #1479, the.edgePreso! Ima cetiri nivoa, a na kraju cetvrtog nesto sto se moze
nazvati azdaja koja baca kosturske glave koje eksplodiraju.
Pogvarena vozila se popravljaju sa REPARE KITOM koj se nagde pokupi,
na trecem nivou ima tenk, i na drugom vec pomenuti viljuskar.
Inace ODLICNO (bukvalno tako) radi na 486DX5 (133MHz), ali niska
rezolucija. I za kraj jos jednom: SKIDAJTE!
arkadne.1481the.edge,
Evo jos o Shadow Warrioru.
SVAKA stvar je toliko lepo napravljena, da vi jednostavno ne primecujete
da nije full3d (quake) ambijent. :) Svaka cast artistima.
Za razliku od DN3D, ovde chaure ostaju na zemlji posle pucanja i sve se
pamti, tako da vi mozete do mile volje da pucate na bilo kojim mestima i
videcete na zemlji caure, sto moze da vam bude i pokazatelj da ste tu bili :)
Nivoi nisu naivni! Da bi zavrsili 2. nivo potrebno je (posle dugog trazenja)
da ukljucite struju, da bi masine i aparature pocele da rade.
Postoje 2 cool masine - jedna za pravljenje uzija, a druga
za pravljenje zlatnog kljuca (za zavrsetak nivoa). Stvarno je fenomenalno
ukljuciti presu za uzi-je, koja ce vam posle par sec. napraviti nov-novcijat
uzi, i nju mozete startovati koliko hocete. :)) To se i vidi na gornjem delu
prese, jer ima kalup u obliku uzija.
Zavrsetak nivoa ide tako da ukljucite "burgiju" za naftu koja ce vam
napraviti rupu u zemlji, iz koje ce prvo da izadje nafta, zatim voda u koju
uskocite i sa malo plivanja naci cete se ispred teleporta za drugi nivo
(vi cete zapravo videti kroz teleport sledeci nivo :) ).
Jos jedna fora: ako ste neaktivni, dakle ako stojite jedno vreme nepomicni,
Lo Wang ce poceti stapicima da jede nesto, medjutim letece mu muve, pa ce
on stapicima da ih lovi (tera):)))
Skoro svako oruzje mozete koristiti na vise nacina: ako mitraljez pritisnete
dva puta on ce izbacivati samo jedan metak na jedan pritisak dugmeta, a ako
pritisnete samo jedanput, on ce na jedan pritisak izbacivati vise metkova.
Svako oruzje se boji razlicitom svetloscu u odnosu gde stoji. Sto znaci da
ako stojite iznad crvene lampe, i oruzje ce biti crvenkasto, za razliku od
DukeTa gde je oruzje bilo samo svetlije ili tamnije.
Od inventara nisam puno otkrio osim flash bombe, nightvision cvikera i
suzavca, koji ce vam zagorcati (pozeleneti ;) ) zivot ako se nadjete blizu
dima.
Tu su i neprijatelji, izmedju kojih je i jedan koji ako ga ubijete pucanjem,
iz njega ce izaci duh koji ce vam stvarati nove poteskoce. Za to postoji lek:
raznesite ga necim jacim! ;)
Ili jedan "common" neprijatelj koji ako ga ubijate polako, on ce dobiti
gusenje, pocece da se davi i onda ce pasti mrtav. I za to ima leka:
raznesite ga! ;)
Zaista, sto vise igram - sve me vise fascinira. :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1482guta,
-> #1479, the.edge
║ BTW: Filemoderator se zeznuo, pa umesto imena Shadow Warrior u diru stavio
║ Shadow Warrior 3D. Duke Nukem 3D je imao tu "naznaku" zato sto je pre njega
║ postojala istoimena igra, i to u dva dela :)
╚════════════════════════════════════════════
Hmm, mislim da je ime arhive originalno (3dsw10.zip, koji se nalazi
razbijen u .arj datotekama u direktorijumu), a da naznaka 3d stoji i
na 3dRealms sajtu uz ime igre... Opet, mož' biti da sam se i zaneo ;),
a u krajnjem slučaju, zar SW nije 3d igra? :)
arkadne.1483kostja,
-> #1478, ranx=> Ako hoces, mogu poslati ovamo ROM fajlove ili mesta na internetu odakle se
=> oni mogu slobodno preuzeti.
Bolje salji ovde, ili na mail... jerbo nesto
nemam pristup Internetu.
PS. Ja sam silnu lovu bacio na Scramble...
arkadne.1484the.edge,
-> #1482, guta
T?>> Hmm,mislim da je ime arhive originalno (3dsw10.zip,koji se nalazi
T?>> razbijen u .arj datotekama u direktorijumu),a da naznaka 3d stoji i na
T?>> 3dRealms sajtu uz ime igre...Opet,moz' biti da sam se i zaneo ;), a u
T?>> krajnjem slucaju,zar SW nije 3d igra?:)
Ti si se zaneo ;) 3D stoji uz 3D Realms, a ne uz SW, jer bi se u krajnjem
slucaju igra zvala SW3D, a ne samo SW :)
Ma ok, ne smeta nista, samo reko da znas ;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1485giovanni,
-> #1480, mrsanĘ? Preso! Ima cetiri nivoa, a na kraju cetvrtog nesto sto se moze
E odlično. Kako na trećem (Master Leep's Temple) nivou da se dođe do
srebrnog ključa. Nalazi se nedaleko od one ribe što se kupa ali nikako da
dođem (doskočim) do njega.
arkadne.1486mrsan,
-> #1485, giovanniDesno od ribe se nalazi "brana" ( naprso zid oznacen je kau du Duke-u )
Razbices "branu" tako sto ces se posluziti eksplozivnim sretstvima ( granate,
rakete, bombe ) i kada je srusis voda koju je "brana" zadrzavala srucice se
dole i nivo vode ce da se podigne. Ja mislim levo od ribe sada ces moci da
skocis po kljuc ( prvo ga neces videti vec samo bacac raketa a posle...
arkadne.1487the.edge,
-> #1486, mrsanLjudi kako se prelazi glavonja - ona zmija sa svojim vatrenim lobanjama?!?!
Cheat codeovi ne rade o:)
Sutra cu vam uploadujem (ako budem mogao posto me zeza ul) patch na Shadow
Warrior v1.1 koji doda cheat kodove, i dosta drugih stvari (ako imate
probleme pri igranju u w95 i sl.).
AcCeSS DeNiED
arkadne.1488giovanni,
-> #1486, mrsan┐? Desno od ribe se nalazi "brana" ( naprso zid oznacen je kau du Duke-u )
┐? Razbices "branu" tako sto ces se posluziti eksplozivnim sretstvima (
granate,
Hvala. U međuvremenu sam i sam došao do rešenja i to iz očaja. ;) Pucao sam
sasvim slučajno na taj zid, tek onako da potrošim municiju. :) Inače, ključ se
vidi sa druge strane ali ne može da se "dohvati" jer je onaj zid previsok. E
sad, problem je što je to bio relativno lak deo. Tek sadm tad shvatio da prave
muke tek dolaze. Ako nisam dosadan, da još nešto upitam. :) Šta kad se stigne
do onog dela gde postoje dve statue. Kad se prođe pored njih, nađem se u
klopci. Čak i uništenjem onih statua ne mogu da se postavim na njihovo mesto i
tako izbegnem da plafon napravi od mene palačinku. Dakle, Help, please. :)
arkadne.1489n.ceh,
Eheej!
Shadow Warrior radi i na 486-66, 8Mb RAM!
Doduše, mora iz win95, i malo da se čačka po .pif fajlu, ali radi sasvim ok
u 320x200!
Čeh
arkadne.1490the.edge,
-> #1488, giovanni
T?>> muke tek dolaze.Ako nisam dosadan,da jos nesto upitam.:)Sta kad se
T?>> stigne do onog dela gde postoje dve statue.Kad se prode pored njih,
T?>> nadem se u klopci.Cak i unistenjem onih statua ne mogu da se postavim
T?>> na njihovo mesto i tako izbegnem da plafon napravi od mene palacinku.
T?>> Dakle,Help,please.:)
Da, to je bilo zadalo probleme i meni, ali postoji resenje (naravno) :)
Na statue zaboravi - nisu one u pitanju. U pitanju je mehanizam koji se
nalazi iza onih drugih resetaka (resetke se pojave kada pokusas da udjes u
tu sobu). Dodji do tih resetaka i pogledaj levo od sebe, videces zupcanike
tj. mehanizam koji pokrece plafon na dole. Uzmi jace oruzje i raznesi
mehanizam. Ostalo znas sta ce da se desi :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.1491bokili,
Ako neko poseduje sifre za uake=ako postoje nek bude ljubazan da
mi ihposalje,unapred hvala.
arkadne.1492the.edge,
-> #1491, bokiliCini mi se da u quakeu otvori konzolu i kucas GOD, za neranjivost, a za
oruzje sam zaboravio o:)
AcCeSS DeNiED