IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - arkadne

arkadne.635 saboteur, -> #632, cnenad
T?>> Dokle si stigao ?Igras li je u dvoje ?Najbolja kombinacija,prvi brod Eee...ja mislim da sam do kraja prvog sveta ;< Tacnije do onoga kad se pojavi ogromna zeleno-leteca nakaza. Tu uvek poginem, ma kakvo oruzje imao. :(( T?>> Stigoh do kraljice na kraju treceg sveta,i dosadasnji najveci uspeh je T?>> da sam otisao ispod nje i tu zaginuo. Kako izgleda? AcCeSS DeNiED
arkadne.636 cnenad, -> #635, saboteur
Tubular Worlds => Eee...ja mislim da sam do kraja prvog sveta ;< => Tacnije do onoga kad se pojavi ogromna zeleno-leteca nakaza. => Tu uvek poginem, ma kakvo oruzje imao. :(( Ta je, ali kod nje ne smeš bez barem 4 zelena lasera ili sa svim žutim, raketama i shield-om. Kad se pojavi pucaš joj u glavu, zatim te spušta dole ispod nje, tu joj poskidaš bodlje na donjoj strani, ideš na desno ali pazi na kapljice odozgo, zatim te baci kod repa koji treba da joj smlatiš. Ovde ima mala caka, ako ne želiš, ne moraš odmah, gađaj male larve koje izbacuje i tu ćeš se sigurno nakupiti raznih oružja, shield-a, života, bodova i plavih kuglica koje predstavljaju energiju. Vraća te nazad, pazi opet na kapljice, zatim poskidaj eventualno ostavljene bodlje i onda ideš gore. Gore isto skidaš bodlje, ideš desno, pa nazad. Onda se pomeri gore levo u ćošak i čekaj kad prestane da izbacuje energetski snop iz očiju. ODMAH za njim priđi joj i gađaj oči. Ovako nekoliko puta i za jedno i za drugo oko. Za donje oko naravno ideš odozdo. Pazi na male letilice jer neki put znaju da upute direktan projektil koji možeš zaobići, treba samo malo treninga. Nakon toga se povlači, ti ideš opet gore levo. Vraća se sa pipcima u koje pucaš konstantno. Prvo gornji pa donji. U sredini izbacuje kao pretkraljica one linije. Nakon vežbe ćeš je smlatiti ko žutog mrava čak iako joj nisi uništio drugi pipak (donji). Drugi svet će ti na početku izgledati nemoguć. Mali gadni braonkasti izbacuju neke bombice koje se uopšte ne vide, pa ćeš za ovaj svet morati da do kraja mrdneš osvetljenje monitora i kontrast. Drugi nivo je onako prosečno lak samo kad se uvežba. => T?>> Stigoh do kraljice na kraju treceg sveta,i dosadasnji najveci uspeh => Kako izgleda? Treći svet i kraljica su zaista gadni i zaista teški. Kraljica je slična onoj iz prvog sveta ali je mnogo opasnija. Ima dosta bodlji i noževa koji se mrdaju a moraš da prođeš pored njih, da uđeš u kraljicu jer imaju prolazi u njoj, iz nje izleću mali andrmoljci i ovo je za sada dok se ne uvežbam neprolazno :( Kakav li je tek četvrti svet :) ?
arkadne.637 miccko,
Dali je neko igrao Ciberya gemku, a pritom mu se i dopala ? E upravo je stigao nastavak Ciberya 2 na naravno 2 cd-a. Atmosvera do jaja grafika takoce sve u svemu uau !
arkadne.638 bjevtic,
Tema broja: DOOM II HELL ON EARTH. 1. pitanje: Kako da predjem 17 nivo? To je onaj sa stubom i kiselinom u sredini, i okolo 4 vece grupe prostorija. Nasao sam sve kljuceve (crveni, plavi, zuti), pobio sve sto se mice, i ispritisk'o sve prekidace, ali nista. Molim objasnjenje GDE JE EXIT !!!! 2.pitanje: Jel'ima nekakve razlike izmedju kljuca u obliku lobanje i u obliku kartice, i kakve? 3. pitanje: da li pored cheat-ova IDDQD, IDKFA, IDSPISPOPD, IDCLEV, I IDMYPOS ima jos neki? Ako ima zainteresovanih za partiju preko modema, nek' se javi. Do groba zahvalan, JA.
arkadne.640 junior,
Ima li nekih cheatova za Duke Nukem 3d?
arkadne.641 saboteur, -> #640, junior
T?>> Ima li nekih cheatova za Duke Nukem 3d? dnkroz i dnstuff, 2 cheata sasvim dovoljna;) AcCeSS DeNiED
arkadne.642 sqweaky, -> #638, bjevtic
rep: doom 17-ti nivo Dugo nisam igrao doom i ne secam svega, ali da pokusam da pomognem. :) Na tom nivou (valjda - ako mislimo na isti O:)) nalaze se velike crne kutije. Idi do njih i ispipkaj ih da bi nasao prekidac. Mozda moras da skocis na neku od njih. Ostalo je lako :) milos
arkadne.643 payce, -> #640, junior
[-] Ima li nekih cheatova za Duke Nukem 3d? Poruke 1.497 1.498 1.501 1.556 :) A i imas na www.3drealms.com, na njihovom Web BBS-u sifre za dosta Apogge-ovih i njihovih igara (za one koji ne znaju: 3Drealms je ogranak Apogge-a koji se bavi igrama sa 3D engineom...)
arkadne.644 kostja,
Ej, ljudi... Stigao Duke 3D ceo & kompletan. Poz:)
arkadne.645 lexus, -> #644, kostja
=> Stigao Duke 3D ceo & kompletan. Zauzima 108 MB na CD-u. Od toga 28 sam duke3d. Ostalo zauzimaju Duke Nukem I i II, razni apogee demoi, editor nivoa i slično... Moguće je tih 28 mb instalirati na hard i igrati bez CD-a.
arkadne.646 schef, -> #645, lexus
­=- Moguće je tih 28 mb instalirati na hard i igrati bez CD-a. A koju makinu traži da bi igrao bez štucanja? Jel' postoji 'detaljisanje' nivoa kao kod doom-a, tako da mogu da smanjim detalje ako mi 'zapinje'? I, još jedno pitanje: Vredi li ga nabavljati? ;) Srleř
arkadne.647 lexus, -> #646, schef
=> A koju makinu traži da bi igrao bez štucanja? Jel' postoji => 'detaljisanje' nivoa kao kod doom-a, tako da mogu da smanjim => detalje ako mi 'zapinje'? U niskoj rezoluciji radi sjaaaajno na DX2 66 sa 8 MB RAM-a! Postoji detaljisanje, ali je igra u "low detail" očajno ružna. Naravno, uvek možeš smanjiti ekran ;)
arkadne.648 saboteur, -> #645, lexus
T?>> Zauzima 108 MB na CD-u. Od toga 28 sam duke3d.Ostalo zauzimaju Duke T?>> Nukem I i II,razni apogee demoi,editor nivoa i slicno... Moguce je T?>> tih 28 mb instalirati na hard i igrati bez CD-a. Bez obzira na sve, ja kupujem oridzinal ;) :) AcCeSS DeNiED
arkadne.649 saboteur, -> #644, kostja
T?>> Stigao Duke 3D ceo & kompletan. Dok mi ne stigne original, koliko disketa zauzima reg. verzija? AcCeSS DeNiED
arkadne.650 tomislavr,
Neko je kukao, evo mu ga... ;) Duke Nukem 3D Cheat Codes Cheat Code What it does/gives you ---------- ---------------------- Section I: Useful Cheats (These affect Gameplay) ------------------------------------------------ DNCORNHOLIO God Mode (And Unlimited Jetpack). DNKROZ Same as Cornholio, just quicker to type. DNVIEW Same as the F7 key in the game. (Also prints the message "You're too good to be cheating") DNHYPER Puts you in Steroids Mode. DNITEMS Gives all inventory items and keys. * DNWEAPONS Gives all weapons and ammo. * DNKEYS Gives all the keys. DNSTUFF Gives all weapons, keys, inventory items. * DNSCOTTYxyz Level Warp. x is the Episode Number, yz is the level number. (Ex: dnscotty103 for Episode 1 Level 3, or dnscotty211 for Episode 2 Level 11) DNSKILLx Changes the difficulty mode to x. (x can be 0 to 3) * DNUNLOCK Opens all doors and unlocks all locked doors. DNMONSTERS Turns off (or on) the monsters in the game. DNCLIP Walk Through Walls Warning: Being in God Mode can crash the game at certain points, depending on what you are doing. Being in God mode when you are squashed by rotating gears is one example. Warning 2: The DNCLIP code can be very dangerous. It can cause crashes at any time. If you have a problem, and have used DNCLIP, restart, and do not use DNCLIP, and see if it happens. This was the main reason we didn't have a DNCLIP in v1.0. Section II: Cute Cheats (They do something, but don't affect the game) ---------------------------------------------------------------------- * DNSHOWMAP Shows the entire map. DNCASHMAN Spews money everywhere when you press space. * DNCOORDS Shows extremely detailed map coordinate/level information. * DNDEBUG Shows some debug information. DNRATE Shows your frame rate onscreen. You must be in full screen mode for this to be anywhere near accurate. DNBETA Prints the message "Pirates Suck!" DNALLEN Prints the message "Buy Major Stryker" * DNTODD Prints the message "Register Cosmo Today!" Section III: Useless Cheats (These don't actually do anything) -------------------------------------------------------------- DNXXXXXX Does Nothing. Notes: 1) If a cheat code has a star (*) in front of it, that means it has been added new in v1.3d, or has been changed from v1.1. 2) The DNCOSMO cheat was removed in v1.3d, because the keystroke conflicted with a game function. DNTODD in v1.3d is functionally the same as DNCOSMO. 3) The DNUNLOCK cheat code does *NOT* work in shareware. It only works in the registered version of the game. --------------------------------------------------------------------------- Cheat keys are not officially supported by Apogee. If you use the debug keys, Apogee cannot provide any support, since this alters game performance to a state where our standard support comments and issues might not apply. In short, using cheat keys can cause the game to malfunction or crash. Use at your own risk!
arkadne.651 tomislavr,
Duke Nukem II Cheat Codes + Customer Cheat - For the registered version only, the following two codes can be used during gameplay. Please note that all three letters have to be pressed at the same time. [E] [A] [T] - health is restored to maximum, but score is reset to zero [N] [U] [K] - get a random weapon, plus all inventory required to finish the current level --------------------------------------------------------------------------- Notes * "Customer Cheat" means it's the cheat given out with the registered version of the software. * "Debug Mode" means it's an unsupported cheat mode. * "Tech Parameter" means it's a code that does something, but really isn't a cheat, it's more or less there to help Apogee Customer Support. * "Misc Command Line Parameter" is the same type of thing as Tech Parameter. Cheat keys are not officially supported by Apogee. If you use the debug keys, Apogee cannot provide any support, since this alters game performance to a state where our standard support comments and issues might not apply. In short, using cheat keys can cause the game to malfunction or crash. Use at your own risk!
arkadne.652 tomislavr,
Terminal Velocity Cheat Codes + Customer Cheat - The following cheats are available by typing in the given codes, one character at a time: trigods - Invincibility toggle. trishld - Restore shields. trinext - Skip to the next level. trihovr - Hover in place. trifir8 - Afterburner. maniacs - Afterburner. triburn - Fast afterburner. trscope - Toggles music oscilliscope. trframe - Count frames per second. trwarpX - (where X is a level #) Warp to level X of current episode. 3DREALM - "Smokin'"; power up everything. trifir9 - Thirty seconds of invisibility. trifir0 - Thirty seconds of invincibility. trifir1 - PAC ammo. trifir2 - ION ammo. trifir3 - RTL ammo. trifir4 - MAM ammo. trifir5 - SAD ammo (registered version only). trifir6 - SWT ammo (registered version only). trifir7 - DAM ammo (registered version only). + Extra Keys - Each of the following must be invoked from the main menu. If they don't work on their own, try holding [ctrl] down before pressing the desired letter. [Z] - Display benchmark statistics for your computer. [M] - Play a MOD file. [B] - Play a TVI animation file. [S] - Sound debug mode. [R] - Record a demo. [P] - Play a demo. --------------------------------------------------------------------------- Notes * "Customer Cheat" means it's the cheat given out with the registered version of the software. * "Debug Mode" means it's an unsupported cheat mode. * "Tech Parameter" means it's a code that does something, but really isn't a cheat, it's more or less there to help Apogee Customer Support. * "Misc Command Line Parameter" is the same type of thing as Tech Parameter. Cheat keys are not officially supported by Apogee. If you use the debug keys, Apogee cannot provide any support, since this alters game performance to a state where our standard support comments and issues might not apply. In short, using cheat keys can cause the game to malfunction or crash. Use at your own risk!
arkadne.653 schef, -> #647, lexus
­=- U niskoj rezoluciji radi sjaaaajno na DX2 66 sa 8 MB RAM-a! A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo? Srleř
arkadne.654 lexus, -> #653, schef
=> A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo? Nisam imao prilike da vidim. Mislim da bi u malo smanjenom prozoru radilo odlično.
arkadne.655 bjevtic, -> #642, sqweaky
Ne govorimo o istom nivou. :) U svakom slucaju hvala. Do groba zahvalan JA.
arkadne.656 dselic, -> #653, schef
> ­=- U niskoj rezoluciji radi sjaaaajno na DX2 66 sa 8 MB RAM-a! > > A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo? Kolko se ja sećam, 486SLC je IBM-ova ili Cyrix-ova varijanta 486 procesora koja umesto 32-bitne magistrale ima 16-bitnu, što je čini prilično sporijim od prave 486-ice.
arkadne.657 kostja, -> #649, saboteur
>Dok mi ne stigne original, koliko disketa zauzima reg. verzija? To ti je "sitna" arhvica na 12HD. Poz:)
arkadne.658 jegor, -> #643, payce
> A i imas na www.3drealms.com, na njihovom Web BBS-u sifre za dosta Ovo je za one sa kolor televizorom? :) Da ne šumim. Juče sam nabavio finalni Duke3D. Ono je mrak mrakova. Prešao sam tri nivoa u dahu. Jedino čega se plašim je da ću prebrzo da završim igru, pa ću posle da vrtim palčeve dok se ne pojavi nešto slično ili bolje.
arkadne.659 jegor, -> #646, schef
> A koju makinu traži da bi igrao bez štucanja? Jel' postoji 'detaljisanje' > nivoa kao kod doom-a, tako da mogu da smanjim detalje ako mi 'zapinje'? Kod mene na 486DX2 66 radi ko sat. > I, još jedno pitanje: Vredi li ga nabavljati? ;) Pitanje je suvišno ;)
arkadne.660 junior,
A čemu služe steroidi? U Duke-u, naravno ...
arkadne.661 lexus, -> #658, jegor
=> Da ne šumim. Juče sam nabavio finalni Duke3D. Ono je mrak mrakova. => Prešao sam tri nivoa u dahu. Jedino čega se plašim je da ću prebrzo => da završim igru, pa ću posle da vrtim palčeve dok se ne pojavi => nešto slično ili bolje. Ja trenutno igram drugu epizodu :)))) Nalazim se u stanju totalne ekstaze ;) Ono zaista treba videti... Najbolje je kada te gadjaju raketama sa svemirskog broda koji prolazi pored stanice na kojoj se ti nalaziš :)
arkadne.662 lexus, -> #660, junior
=> A čemu služe steroidi? U Duke-u, naravno ... Ubrzavaju Dukea.
arkadne.663 saboteur, -> #662, lexus
T?>> Ubrzavaju Dukea. Mnogo je dobar efekat ubrzavanja, kad igras preko modema (posto tad jedino vidis suparnika, tj. 'sebe'. :) AcCeSS DeNiED
arkadne.664 pixel, -> #662, lexus
>> Ubrzavaju Dukea. I povećavaju mu snagu nožnog udarca.
arkadne.665 dr.s, -> #653, schef
/* A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo? /* /* Srleř Srleř, sine, koja tebe muka naterala da uzmes tu makinu (makina je krupna rec za to...)?
arkadne.666 dr.s, -> #658, jegor
/* da zavrsim igru, pa cu posle da vrtim palceve dok se ne pojavi nesto /* slicno ili bolje. Kad izvrtis svoje, dodji izvrti i moje... :))) Salim se, ali budimo malo ozbiljniji...:))) Pocni da vrtis nozne palceve. Tako ces izvezbati misice noznih palceva i postati idealan za takmicenje u noznom pikadu... Tako mozes zaraditi silne pare...
arkadne.667 bodu,
Jel postoji neki cheat ili jos neki udarci sem Shoulder Barge i Turbo Head-Butt za Rise Of Robots ?
arkadne.668 mbasta, -> #638, bjevtic
Izvini ako malo kasnim ali evo ti resenje za 17. nivo (Doom2): Od visokog stuba kreni navise (gledano iz mape) i udji u sobu u obliku elipse sa leve strane. Tu se penji kruznim stepenicama dok ne dodjes do jednog prekidaca kojeg ces pritisnuti. Posle izadji iz te sobe i udji u onu preko puta. Tu se popni liftom. Kad se popnes, probaj da nadjes tajne prolaze (pomocu space-a) i otvorice se jedan. Udji u njega do kraja i onda izadji. Pogledaj okolo i videces da se jedan drugi otvorio. Udji u njega do kraja i izadji. Tako ponavljaj dok se prolazi ne "prodube" dovoljno. Tu je kraj. :)) Oblik kljuceva nema veze, a spisak sifara imas u Racunarima br.106 str.54. Ako ga nemas mail-ni me. Prekucacu ti ih. P.S. Rado bih igrao Doom2 ali sam iz Krusevca. Pozdrav, Mbasta.
arkadne.669 bjevtic, -> #668, mbasta
Hvala Mbasta,brate. Ako ti treba bilo kakva pomoc, slobodno me zovi. Do groba zahvalan, JA.
arkadne.670 cnenad,
Tubular Worlds Za pasionirane igrače, pređoh kraljicu na kraju trećeg nivoa i stigoh do pola četvrtog. Četvrti nivo mi deluje dosta lagan, na prvi pogled. Nekoliko puta sam zaginuo i sa brodićem-prdavcem sam dosta daleko dogurao od početka samog nivoa. Inače, sam nivo se zove ALLIEN WORLD (baš tako) i neprijatelji nisu ništa lepši od onih iz prethodnih nivoa. Ukratko, veoma je bitno kada se pokupi SATELITE tj. štit da se održava broj pokupljenih plavih kuglica koje se dobijaju uništavanjem neprijatelja a predstavljaju energiju. Zanimljivo je da sam uspeo da skupim 760 istih ali kod svih neprijatelja njihovi projektili se različito vrednuju. Recimo neki bezveze hitac mi smanji energiju za 300 kuglica, a neki put me razbiju a ne skine mi ni 50 kuglica ;) Sada sam zaista dobio volju da je do kraja završim. PS. I dalje se traže cheat-ovi, hint-ovi... :)
arkadne.671 peccaa,
DA LI NEKO IMA CHEAT ZA DOOM.,MISLIM DA JE U PITANJU 30.-TI NIVO IMA NEKA IKONA GREHA ,,M ICON OF SEAN,,KAKO DALJE FALA NA ODGOVORIMA.
arkadne.672 peccaa,
JEL NEKO ZNA ZA IGRU RISE OF TRIAD ILI TAKO NEKAKO> KAKO DA PREDJEM ONOG ROBOTA. ILI AKO IMATE CHEATOVE JOS BOLJE FALA UNAPRED
arkadne.674 quartz, -> #672, peccaa
> JEL NEKO ZNA ZA IGRU RISE OF TRIAD ILI TAKO NEKAKO > KAKO DA PREDJEM ONOG ROBOTA. ILI AKO IMATE CHEATOVE JOS BOLJE Nije ti potreban nikakav cheat. Imaj samo malo strpljenja. Nije stvarno nikakav problem da se predje. Treba samo da se postavljas na sto vecu razdaljinu od njega. (I normalno, da sto vise pucas direktno u njega) Samo da ti nagovestim da imas jos mnoooooogo da igras da bi stigao do kraja. (Da li uopste koristis Shift za brze kretanje) Czech
arkadne.675 ljuboc, -> #84, sretens
ja da znam ne postoji!
arkadne.676 bolero,
IMA LI NEKO UDARCE ZA MORTAL KOMBAT III UNAPRED ZAHVALAN BOLERO
arkadne.677 mila, -> #676, bolero
Ako se ja dobro sećam, udarci i prevrtanja se vrše tasterima :Insert, Home, Page up, Delete, End i page down, a pokretanje se vrši kurzorima.
arkadne.678 marec,
Jel' igrao neko Bad Mojo? Ja sam dobio demo na jednom CD-u koji sam doneo iz Španije i mnogo mi se sviđa, ali na žalost nemam celu igru. Ako je neko voljan da prenese utiske, nek mi javi da li igru vredi pazariti. Demo bih rado poslao na Sezam, ali je arhiva mnogo dugačka, a kratko se igra :( Ranx, nestašna bubašvaba.
arkadne.679 iaca, -> #676, bolero
> IMA LI NEKO UDARCE ZA > MORTAL KOMBAT III > UNAPRED ZAHVALAN Imas sve udarce u novom "Svetu Igara". ACA
arkadne.680 rados, -> #678, marec
o,igra BAD MOJO perfektna ima da se kupi na dosta mesta:)) nestasna bubica:)!!
arkadne.681 iaca,
Da li je neku uspeo da predje nivo 4 u 1. svetu u Super Mariju?
arkadne.682 toda,
Ej! Igra li neko novog PAC MAN-a? Ja imam SW verziju i odusevio sam se. Do duse ima samo 8 nivoa koje sam do sada presao bezbroj puta. Interesuje me da li je neko provalio cemu sluzi JOCKER? Koristi se sa Space, ali neznam cemu sluzi? TODA
arkadne.683 payce, -> #682, toda
[-] Igra li neko novog PAC MAN-a? Ja imam SW verziju i [-] odusevio sam se. Do duse ima samo 8 nivoa koje sam do sada [-] presao bezbroj puta. Interesuje me da li je neko provalio [-] cemu sluzi JOCKER? Koristi se sa Space, ali neznam cemu [-] sluzi? Okachi ga ovde :)
arkadne.684 nukite, -> #679, iaca
IMAM JA!!! Svaki fatality1, fatality2, stage fatality, animality, babality, friendship, sexality, fergality i sve magije! I KOMBO UDARCE! I SHIFRE ZA VARANJE!!!
arkadne.685 pyramid,
Duke 3D Da li bi neka dobra dusa okacila ovde UniVBE 5.1a. U helpu za duke3d pise da oni koji imaju CD verziju imaju ovaj program u direktorijumu \goodies\UniVBE, pa ako vas ne mrzi jedan mali UL ;) Moja video karta je samo VESA 1.02 kompatibilna, duke trazi VESA VBE 2.0. Karta je S3 Trio 64V+ (cip 765) 2MB. Ako postoji neki drugi program za vesa kompatibilnost za ovu kartu, neka bar izvesti o imenu doticnog, pa da nastavim potragu. Inace, blokira mode 320x400 u DOSu, a u Win95 svi osim 320x200. U Win95 samo zakuca masinu na mrtvo, pomaze samo pravoslavni reset. paraglider
arkadne.686 bodu,
Imam nekog Terminatora Rampage,pa ako postoje sifre molim vas da mi ih napisete.
arkadne.687 toda,
Neko je trazio UNIVBE 5.1... Inace, Duke radi super sa njim u 320x400 na 486 na 100Mhz... univbe.arj
arkadne.688 kostja, -> #685, pyramid
> Karta je S3 Trio 64V+ (cip 765) 2MB. Ako postoji neki drugi program > za vesa kompatibilnost za ovu kartu, neka bar izvesti o imenu > doticnog, pa Gresis, ovaj... silno grasis sinko... Doticni Duke 3D proban i na S3 trio 64, i na 64V+ sa 1 odnosno 2 Mb i fercera ko blesav vidi da nesto drugo nije u pitanju. Poz:)
arkadne.690 smilicic, -> #687, toda
> Neko je trazio UNIVBE 5.1... > Inace, Duke radi super sa njim u 320x400 na 486 na 100Mhz... Ajde daj sada i neki read.me uz ovaj univbe ili bar opis koriscenja. Sta mi ovo vredi kad ne znam sta koji .EXE radi :((( !
arkadne.691 pixel, -> #684, nukite
>> IMAM JA!!! >> Svaki fatality1, fatality2, stage fatality, animality, >> babality, friendship, sexality, fergality i sve magije! Pa šalji čoveče onda ! :)
arkadne.692 basrak, -> #690, smilicic
>> Neko je trazio UNIVBE 5.1... > Ajde daj sada i neki read.me uz ovaj univbe ili bar opis > koriscenja. Sta mi ovo vredi kad ne znam sta koji .EXE radi > :((( ! Svrni do direktorijuma i tamo imaš nesakaćenu verziju. dos\drivers\univesa.zip
arkadne.693 nenad,
- nove datoteke - dos\fun\*.* ------------------ qsw_091.rar 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #1/7 qsw_091.r00 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #2/7 qsw_091.r01 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #3/7 qsw_091.r02 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #4/7 qsw_091.r03 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #5/7 qsw_091.r04 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #6/7 qsw_091.r05 1189k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #7/7 Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :) Na prvi pogled: ima novih ideja, novih fora... Iako piše da je minimalna mašina Pentium, radi i na 486/100, rekao bih čak podnošljivo - ali oseti se usporenje kada se udje u neku kompleksniju prostoriju. Referenca na Pentium se verovatno odnosi na činjenicu da je kod optimizivan za ovaj procesor. Uostalom, evo sta kažu sami autori: QUAKE v0.91 - Shareware - id Software Inc. If you don't know what QUAKE is, ask someone who owns a computer. If you do know what QUAKE is, why are you reading this? Go play the game, for crying out loud! Supports multiple players via modem or network, in either cooperative or deathmatch (yeah!) mode. Requires a floating point processor. QUAKE: the finest 3-D action game in history. Quake System Requirements ------------------------- IBM PC and Compatibles Pentium processor or better VGA Compatible Display or better 8MB RAM minimum, 16MB recommended (16 MB required for running under Win95) CD-ROM drive Required MS-DOS 5.0 or better or Windows 95 Hard Drive (30MB for Shareware, 80 MB for Registered) *** IMPORTANT!: Quake requires a floating point processor. Systems that do not have an FPU installed will not run Quake -- at all.
arkadne.694 vstan, -> #693, nenad
> Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :) Ko je zasluzan ?
arkadne.695 nenad, -> #694, vstan
> Ko je zasluzan ? Niko, ja na sve moram da mislim. ;)
arkadne.696 vstan, -> #695, nenad
>> Ko je zasluzan ? > > Niko, ja na sve moram da mislim. ;) Znaci ipak neko. Pa i red je :)) Nego imam dva urgentna problema - nece da radi SB16 :( + jel postoje neke shifre.
arkadne.697 jovap,
Zamolio bih nekoga ko ima shifre za igru spear of desteny iliti Wolfstain 2 da mi posalje na mail JOVAP. Unapred zahvalan!
arkadne.698 saboteur, -> #694, vstan
T?>> > Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :) T?>> Ko je zasluzan ? Imas quake i sve novo sto izadje na Software Creations BBSu. AcCeSS DeNiED
arkadne.699 smilicic, -> #693, nenad
> Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :) Kako ovo cudo da raspakujem? Probao sam sa rar x -v *.rar ali :(
arkadne.700 vstan, -> #699, smilicic
>> Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :) Jel samo kod mene nece da radi SB16, oridjinale, ili je u pitanji neki stos ?
arkadne.701 nenad, -> #700, vstan
> Jel samo kod mene nece da radi SB16, oridjinale, Šta konkretno ne radi i kako se to manifestuje? Kod mene je ok.
arkadne.702 sekirica.joe,
Treba mi hitno jedan .wad fajl sa podosta nivoa (30) za doom 2 najkasnije do nedelje uvece. Na mail ili ovde svejedno. hvala unapred. PS. Moze i dva
arkadne.703 vstan, -> #701, nenad
>> Jel samo kod mene nece da radi SB16, oridjinale, > > Sta konkretno ne radi i kako se to manifestuje? Kod mene je ok. Nema nikakvog zvuka :(
arkadne.704 mcule,
Ne sećam se da l' je bilo, al' nema veze, uvek ima novih pokolenja :). DARK FORCES - šifre za nivoe ---------------------------- 1. Secret Base - lasecbase 2. Tak Base - latalay 3. Anoat City - lasewers 4. Imeprial Weapons Research Facility - latestbase 5. Gromas Mines - lagromas 6. Imperial Detention Center - ladtention 7. Ramsees Hed Docking Port - laramshed 8. Robots Construction Facility - larobotics 9. Nar Shaddaar - lanarshada 10. Jabba The Hut's Ship - lajabship 11. Imperial City - laimpcity 12. Imperial Fuel Station - lafuelstat 13. The Executor - laexecutor 14. The Arc Hammer - laarc
arkadne.705 mcule,
METAL MARINES ------------- Šifre za nivoe: 1. 2. HBBT 3. PCRC 4. NWTN 5. LSMD 6. CLST 7. JPTR 8. NBLR 9. PRSC 10. PHTN 11. TRNS 12. RNSN 13. ZDCP 14. FKDV 15. YSHM 16. CLPD 17. LNVV 18. JFMR 19. JCRY 20. KNLB
arkadne.706 mcule,
STRIFE ------ Zemlju pogađa kometa iz svemira, donoseći virus od koga umire pola čovečanstva. Deo preživelih postali su verski fanatici i veličajući nekog novog Boga osnovali su klan pod nazivom Order. Članovi Ordera bili su okrutni i odvodili su ljude u roblje, ubijali žene i jednostavno uništavali život prostalom delu čovečanstva. Ljudi su počeli skupljati oružje i obučavati se za borbu. Tu (najzad) uskačete i vi, kao jedan od najboljih boraca za pravdu i slobodu. Doom-like igra koja unosi još jedan bitan segment u igru: sa ostalim akterima igre (neprijateljima/prijateljima) možete pričati i davati odgovore/postavljati pitanja kao što ste to radili u avanturama (izaberete rečenicu od nekoliko predloženih). Igra menja scenario u odnosu na vaše ponašanje. Vrlo korisna opcija je pozivanje ekrana sa ciljevima misije, tako da u svakom trenutku možete videti šta trenutno morate uraditi. Za razliku od doom-a, sakupljate inventar (poput hexen-a), tako da prelaskom preko health pack-a nećete odmah obnoviti energiju, nego paketić stpati u inventar. Minimalna konfiguracija: 486/33, 8 mb.
arkadne.707 mcule,
The HIVE -------- Budućnost, dobri i loši momci. Vi ste dobar, treba zgaziti lošu momčad. Letite u brodu i ubijate zle neprijatelje. Neprijatelji su jako okretni, inteligentni, tako da će vam zadati mnogo muka i na prvom nivou. Znaju da promene putanju taman kada ih uhvatite na nišan, a zatim da se vrate nazad. Jako lepa grafika (Win95), veoma moćna muzika, brzina. Ubačene animacije sjajno urađene. Lepa mogućnost je da, ukoliko vam se svideo odigrani nivo, možete opet da se bacite na njega. 486/33, 8 Mb, Windows 95.
arkadne.708 mcule,
Ko se seća legendarne igre CYBERIA nek se obraduje, jer ću sada napisati (prepisati ;) opis drugog dela ove igre. Elem, igra je rađena bukvalno kao nastavak prvog dela, mada su tu silna poboljšanja. lnače, radnja je smeštena u budućnost, vi ste jedini koji može pomoći šačici pobunjenika da se reše zle vlasti. Igra ima sjajnu grafiku, puna je detalja (ukoliko promašite neprijatelja, a on stoji pored prozora, vaš metak će razbiti prozor); dolazi na 2 cd-a. Za razliku od prvog dela, ovde se neprijatelji ne pojavljuju stalno na istim mestima i u istim količinama, već je prepušteno računaru da sam slučajno to odredi. Inače, u igri ćete ići pešice, vozićete svakakva čuda, letećete, prolazite kroz 14 novih okruženja, tući se prsa u prsa, pucati na daljinu... Sve živo! ;). Igra je ocenjena gotovo maksimalnom ocenom, a zanimljivo da je uporedo napravljena i za Mek. Madamov, eto ti pa se igraj! ;). 486/33, 8 mb, dos, 2 CD-a.
arkadne.709 vojas, -> #699, smilicic
T?>> Kako ovo cudo da raspakujem?Probao sam sa rar x -v *.rar ali :( samo rar x *.rar c:\xxx\ Obavezno stavi na kraju ono '\'!! AcCeSS DeNiED
arkadne.710 dekik,
Subject: Alone in dark 3 jel zna neko da mi objasni koje su komande i sto je najvaznije kako se puca?
arkadne.711 vstan, -> #704, mcule
> Ne secam se da l' je bilo, al' nema veze, uvek ima novih > pokolenja :). > > DARK FORCES - sifre za nivoe Shefe, daj nesto za Quake ;)
arkadne.712 basrak, -> #709, vojas
> T?>> Kako ovo cudo da raspakujem?Probao sam sa rar x -v *.rar > ali :( > > samo rar x *.rar c:\xxx\ > > Obavezno stavi na kraju ono '\'!! Možda je fajl zapakovan rar-om 2.00, a čovek pokušava da otpakuje sa nekom od prethodnih verzija (npr. 1.55) što neće ići...
arkadne.713 djanjusevic, -> #711, vstan
Nece shef, ali cu ja. Sifre za Quake Kucaju se u consol modu: GOD FLY IMPULSE 9 IMPULSE 11 IMPULSE 255 NOCLIP MAP ExMy - x,y promenljive :)
arkadne.714 vstan, -> #713, djanjusevic
> Nece shef, ali cu ja. > > Sifre za Quake Fala, fala, fala :))
arkadne.717 baker, -> #710, dekik
> jel zna neko da mi objasni koje su komande i sto je najvaznije > kako se puca? Bez uvrede. Ako ga dobro ne nanisanis neces ga ni pogoditi.
arkadne.718 mcule, -> #702, sekirica.joe
Pogledaj u conf-u, kačili su ljudi i svoje wad-ove i gotove. Čini mi se da je baš bio jedan od 30 nivoa. Pre nekoliko meseci.
arkadne.719 nenad, -> #703, vstan
> Nema nikakvog zvuka :( Prijatelj je imao sličan problem. Rešen je ispravnim postavljanjem SOUND promenljive u autoexec-u (moraju biti velika slova).
arkadne.720 nenad, -> #712, basrak
> Možda je fajl zapakovan rar-om 2.00, a čovek pokušava da otpakuje sa > nekom od prethodnih verzija (npr. 1.55) što neće ići... Zapakovan je poslednjom zvaničnom verzijom RAR-a, onim koji se koristi na Sezamu kao arhiver.
arkadne.721 nenad, -> #711, vstan
> Shefe, daj nesto za Quake ;) Pa jel ti lepo piše u uputstvu: E. Cheat Codes id Software, as in our previous games, has removed all cheat codes from Quake. """""""""""""""""""""""" ;) Inače, veliko razočarenje - Quake (kao ni Duke) praktično uopšte ne podržava Cooperative igru, bar ne u onom smislu u kome je podržavao Doom. Nije moguće snimiti igru i nastaviti dalje sa snimljenim statusom. :( Zar je moguće da ovakve igre igraju samo telebani koji vole da se ubijaju međusobno na poene. :( Da se ne biste petlali po onoj konzoli stalno dodajte u config.cfg fajlu (nalazi se u ID1 dir-u) red koji glasi: vid_mode n n treba zameniti brojem moda, naravno. Kod mene stoji 17 što je 640x350 i što, čini mi se, predstavlja neki optimum za Pentium 100. Vrlo malo secka u nekim vrlo kompleksnim prostorijama, ali u 95% situacija je bez zastoja. 3D utisak je zaista sjajan.
arkadne.722 vstan, -> #719, nenad
>> Nema nikakvog zvuka :( > > Prijatelj je imao slican problem. Resen je ispravnim > postavljanjem SOUND promenljive u autoexec-u (moraju biti > velika slova). Kod mene su mala. Jeste, to je bio problem ! Radiiii :)
arkadne.723 vstan, -> #721, nenad
> Pa jel ti lepo pise u uputstvu: > > E. Cheat Codes > id Software, as in our previous games, has removed all cheat codes > > ;) Citao i ja, ali eto ipak sam bijo u pravu :)))
arkadne.724 orlic, -> #708, mcule
> Inace, u igri cete ici pesice, vozicete svakakva cuda, > letecete, prolazite kroz 14 novih okruzenja, tuci se prsa u > prsa, pucati na daljinu... Sve zivo! ;). > > Igra je ocenjena gotovo maksimalnom ocenom, a zanimljivo da je > uporedo napravljena i za Mek. Madamov, eto ti pa se igraj! ;). Pa i nije toliko dobra, predje se za jedno popodne. Ko zaglavi (ima li takvih?) moze da edituje .log fajl. Prvi bajt je nivo, tj. deo igre do kojeg se stiglo. Daleko od toga da je igra raznolika. Kao sto neki uljudan glas non stop dovikuje: 'JUST SHOOT'...
arkadne.725 mcule, -> #721, nenad
Inače, veliko razočarenje - Quake (kao ni Duke) praktično uopšte ne podržava Cooperative igru, bar ne u onom smislu u kome je podržavao Doom. Nije moguće snimiti igru i nastaviti dalje sa snimljenim statusom. :( Zar je moguće da ovakve igre igraju samo telebani koji vole da se ubijaju međusobno na poene. :( Descent II snima u cooperative :). .to ivan brale, oćemo li? ;)
arkadne.726 apostol,
Skinuh QUAKE v1.01 sa ID Softwareovog FTP-a... Quake je proradio u visokoj rezoluciji tek kada sam skinuo i najnoviji UNIVBE, koji se sada zove SDD (mada se opet poziva sa UNIVBE). Samo da naglasim da za S/W verziju UNIVBE-a 5.2 važi stari štos sa postavljanjem datuma na 2010. godinu, a zatim vraćanjem na 1996. U Windowsima će tada javljati klasično "5113 days left", a u DOS-u će UVEK javljati da je ostao još samo jedan dan do isteka roka. E1 O:-)
arkadne.727 drakce, -> #726, apostol
>> Skinuh QUAKE v1.01 sa ID Softwareovog FTP-a... Quake je proradio u Dok to ne stigne, evo patch za verziju 0.92. quake92p.zip
arkadne.728 basrak, -> #726, apostol
> S/W verziju UNIVBE-a 5.2 Okači ga u pchard ili pcutil.
arkadne.729 pyramid, -> #726, apostol
Ako nije prevelik, moze li UL UniVBE 5.2. :)) paraglider
arkadne.730 apostol,
Za one koji su tražili UNIVBE - zauzima 1.6 MB, pa ne mogu da ga okačim baš tako lako, ali ću gledati da okačim osakaćenu verziju (samo UNIVBE.EXE i .DRV) čim proverim da li radi samo sa ta dva. E1 O:-)
arkadne.732 nenad, -> #727, drakce
> Dok to ne stigne, evo patch za verziju 0.92. Šta radi patch, ima li nekog readme-ja? I šta ima u verziji 1.0? Konkretno - može li se snimati u kooperativnoj igri?
arkadne.733 schef,
Možda je malo kasno za ovo pitanje, ali eto :) Šta u igri Doom znači kada se pokupi Crna kutija sa krstom i kada napiše 'Beserk', ili tako nešto? Tada mi automatski prebaci na ruke. Pitanje br. 2 glasi KAKO DOĐAVOLA DA UBIJEM GLAVONJU NA KRAJU EPIZODE 'THE SHORES OF HELL' ?!?!?!? Ubodem ga bar 15-20 puta raketom, ali gad i dalje stoji. Srleř
arkadne.734 krimer, -> #733, schef
> Sta u igri Doom znaci kada se pokupi Crna kutija sa krstom i kada > napise 'Beserk', ili tako nesto? Tada mi automatski prebaci na ruke. 'Bersek' znaci nesto kao "furiozan zanos" (inace potice iz plemenskih kultura), i penje ti health na 100%, plus sto rukom bijes ko lud (ako ne pre nego sto im pridjes ne napune olovom ili fireball-ovima :) ). > Pitanje br. 2 glasi KAKO DODAVOLA DA UBIJEM GLAVONJU NA KRAJU EPIZODE > 'THE SHORES OF HELL' ?!?!?!? Ubodem ga bar 15-20 puta raketom, ali gad i > dalje stoji. Zilav gad nema sta :)) Imas 2 resenja: 1) Pogodi ga ne 15-20, vec 55-60 puta raketom, ako imas zivaca za svo to bezanje i snimanje pozicija. Ja pravo da ti kazem ih nisam imao pa sam se posluzio genijalnim resenjem: 2) Otkucaj "idqdd", uzmi motornu testeru, pistolj, pusku ili sta god i pozovi ga da popricate :))
arkadne.735 ancha,
Sta treba raditi na 5. nivou igre DUKE NUKEM 3D. Nigde nema nikagvog prolaza mozda je tajna u visecem mostu kako doci do njega? Poruke na mail ili ovde (bolje na mail).
arkadne.736 basrak, -> #730, apostol
> Za one koji su tražili UNIVBE - zauzima 1.6 MB, pa ne mogu da > ga okačim baš tako lako, ali ću gledati da okačim osakaćenu > verziju (samo UNIVBE.EXE i .DRV) čim proverim da li radi samo > sa ta dva. Kako hoćeš, ali ako već hoćeš da pomogneš, onda reci odakle si ga skinuo i kako se tačno zove pa ćemo da zamolimo calex-a da ga skine i stavi u dir...
arkadne.737 apostol, -> #736, basrak
Re: UNIVBE Adresa je http://www.scitech.com. Uostalom, adresa je pomenuta u Quake-ovim TXT fajlovima. E1 O:-)
arkadne.738 junior, -> #734, krimer
> 2) Otkucaj "idqdd", uzmi motornu testeru, pistolj, pusku ili > sta god i pozovi ga da popricate :)) Mislim da je 'iddqd'. Ali, mnogo je lepše prvo rešenje .. kad nakon sat-dva truda i muke da ga ubiješ, vidiš kako mu se telo raspada na komadiće :))
arkadne.739 meric,
Da li bi neko bio ljubazan da sa CD-a izvadi editor nivoa za Duke i da ga posalje ovamo, please? :) BTW. koliko li on zauzima prostora i da li je onako za*eban kao editor za domm? (onaj dck 2.2)
arkadne.740 dj.gaga, -> #738, junior
> > Mislim da je 'iddqd'. Ali, mnogo je lepse prvo resenje .. kad > nakon sat-dva truda i muke da ga ubijes, vidis kako mu se telo > raspada na komadice :)) Ajd kad si vec pomenuo sifre napisi i ostale. Znam da je za oruzje idkfa za neranjivost iddqd za nivoe idclev ali neznam za prolazak kroz zidove,i ako ima jos nesto. cu