arkadne.635saboteur,
-> #632, cnenad
T?>> Dokle si stigao ?Igras li je u dvoje ?Najbolja kombinacija,prvi brod
Eee...ja mislim da sam do kraja prvog sveta ;<
Tacnije do onoga kad se pojavi ogromna zeleno-leteca nakaza.
Tu uvek poginem, ma kakvo oruzje imao. :((
T?>> Stigoh do kraljice na kraju treceg sveta,i dosadasnji najveci uspeh je
T?>> da sam otisao ispod nje i tu zaginuo.
Kako izgleda?
AcCeSS DeNiED
arkadne.636cnenad,
-> #635, saboteurTubular Worlds
=> Eee...ja mislim da sam do kraja prvog sveta ;<
=> Tacnije do onoga kad se pojavi ogromna zeleno-leteca nakaza.
=> Tu uvek poginem, ma kakvo oruzje imao. :((
Ta je, ali kod nje ne smeš bez barem 4 zelena lasera ili sa svim žutim,
raketama i shield-om.
Kad se pojavi pucaš joj u glavu, zatim te spušta dole ispod nje, tu joj
poskidaš bodlje na donjoj strani, ideš na desno ali pazi na kapljice odozgo,
zatim te baci kod repa koji treba da joj smlatiš. Ovde ima mala caka, ako ne
želiš, ne moraš odmah, gađaj male larve koje izbacuje i tu ćeš se sigurno
nakupiti raznih oružja, shield-a, života, bodova i plavih kuglica koje
predstavljaju energiju. Vraća te nazad, pazi opet na kapljice, zatim
poskidaj eventualno ostavljene bodlje i onda ideš gore. Gore isto skidaš
bodlje, ideš desno, pa nazad. Onda se pomeri gore levo u ćošak i čekaj
kad prestane da izbacuje energetski snop iz očiju. ODMAH za njim priđi joj
i gađaj oči. Ovako nekoliko puta i za jedno i za drugo oko. Za donje oko
naravno ideš odozdo. Pazi na male letilice jer neki put znaju da upute
direktan projektil koji možeš zaobići, treba samo malo treninga.
Nakon toga se povlači, ti ideš opet gore levo. Vraća se sa pipcima u koje
pucaš konstantno. Prvo gornji pa donji. U sredini izbacuje kao pretkraljica
one linije. Nakon vežbe ćeš je smlatiti ko žutog mrava čak iako joj nisi
uništio drugi pipak (donji).
Drugi svet će ti na početku izgledati nemoguć. Mali gadni braonkasti izbacuju
neke bombice koje se uopšte ne vide, pa ćeš za ovaj svet morati da
do kraja mrdneš osvetljenje monitora i kontrast.
Drugi nivo je onako prosečno lak samo kad se uvežba.
=> T?>> Stigoh do kraljice na kraju treceg sveta,i dosadasnji najveci uspeh
=> Kako izgleda?
Treći svet i kraljica su zaista gadni i zaista teški. Kraljica je
slična onoj iz prvog sveta ali je mnogo opasnija. Ima dosta bodlji i
noževa koji se mrdaju a moraš da prođeš pored njih, da uđeš u kraljicu jer
imaju prolazi u njoj, iz nje izleću mali andrmoljci i ovo je za sada dok se
ne uvežbam neprolazno :(
Kakav li je tek četvrti svet :) ?
arkadne.637miccko,
Dali je neko igrao Ciberya gemku, a pritom mu se i dopala ?
E upravo je stigao nastavak Ciberya 2 na naravno 2 cd-a. Atmosvera do
jaja grafika takoce sve u svemu uau !
arkadne.638bjevtic,
Tema broja: DOOM II HELL ON EARTH.
1. pitanje: Kako da predjem 17 nivo? To je onaj sa stubom i kiselinom
u sredini, i okolo 4 vece grupe prostorija. Nasao sam sve kljuceve
(crveni, plavi, zuti), pobio sve sto se mice, i ispritisk'o sve
prekidace, ali nista. Molim objasnjenje GDE JE EXIT !!!!
2.pitanje: Jel'ima nekakve razlike izmedju kljuca u obliku lobanje i
u obliku kartice, i kakve?
3. pitanje: da li pored cheat-ova IDDQD, IDKFA, IDSPISPOPD, IDCLEV, I
IDMYPOS ima jos neki?
Ako ima zainteresovanih za partiju preko modema, nek' se javi.
Do groba zahvalan,
JA.
arkadne.640junior,
Ima li nekih cheatova za Duke Nukem 3d?
arkadne.641saboteur,
-> #640, junior
T?>> Ima li nekih cheatova za Duke Nukem 3d?
dnkroz i dnstuff, 2 cheata sasvim dovoljna;)
AcCeSS DeNiED
arkadne.642sqweaky,
-> #638, bjevticrep: doom 17-ti nivo
Dugo nisam igrao doom i ne secam svega, ali da pokusam
da pomognem. :)
Na tom nivou (valjda - ako mislimo na isti O:)) nalaze se velike
crne kutije. Idi do njih i ispipkaj ih da bi nasao prekidac.
Mozda moras da skocis na neku od njih.
Ostalo je lako :)
milos
arkadne.643payce,
-> #640, junior[-] Ima li nekih cheatova za Duke Nukem 3d?
Poruke 1.497 1.498 1.501 1.556 :)
A i imas na www.3drealms.com, na njihovom Web BBS-u sifre za dosta
Apogge-ovih i njihovih igara (za one koji ne znaju: 3Drealms je ogranak
Apogge-a koji se bavi igrama sa 3D engineom...)
arkadne.644kostja,
Ej, ljudi...
Stigao Duke 3D ceo & kompletan.
Poz:)
arkadne.645lexus,
-> #644, kostja=> Stigao Duke 3D ceo & kompletan.
Zauzima 108 MB na CD-u.
Od toga 28 sam duke3d. Ostalo zauzimaju Duke Nukem I i II, razni
apogee demoi, editor nivoa i slično...
Moguće je tih 28 mb instalirati na hard i igrati bez CD-a.
arkadne.646schef,
-> #645, lexus=- Moguće je tih 28 mb instalirati na hard i igrati bez CD-a.
A koju makinu traži da bi igrao bez štucanja? Jel' postoji 'detaljisanje'
nivoa kao kod doom-a, tako da mogu da smanjim detalje ako mi 'zapinje'?
I, još jedno pitanje: Vredi li ga nabavljati? ;)
Srleř
arkadne.647lexus,
-> #646, schef=> A koju makinu traži da bi igrao bez štucanja? Jel' postoji
=> 'detaljisanje' nivoa kao kod doom-a, tako da mogu da smanjim
=> detalje ako mi 'zapinje'?
U niskoj rezoluciji radi sjaaaajno na DX2 66 sa 8 MB RAM-a!
Postoji detaljisanje, ali je igra u "low detail" očajno ružna.
Naravno, uvek možeš smanjiti ekran ;)
arkadne.648saboteur,
-> #645, lexus
T?>> Zauzima 108 MB na CD-u. Od toga 28 sam duke3d.Ostalo zauzimaju Duke
T?>> Nukem I i II,razni apogee demoi,editor nivoa i slicno... Moguce je
T?>> tih 28 mb instalirati na hard i igrati bez CD-a.
Bez obzira na sve, ja kupujem oridzinal ;) :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.649saboteur,
-> #644, kostja
T?>> Stigao Duke 3D ceo & kompletan.
Dok mi ne stigne original, koliko disketa zauzima reg. verzija?
AcCeSS DeNiED
arkadne.650tomislavr,
Neko je kukao, evo mu ga... ;)
Duke Nukem 3D Cheat Codes
Cheat Code What it does/gives you
---------- ----------------------
Section I: Useful Cheats (These affect Gameplay)
------------------------------------------------
DNCORNHOLIO God Mode (And Unlimited Jetpack).
DNKROZ Same as Cornholio, just quicker to type.
DNVIEW Same as the F7 key in the game.
(Also prints the message "You're too good to be cheating")
DNHYPER Puts you in Steroids Mode.
DNITEMS Gives all inventory items and keys.
* DNWEAPONS Gives all weapons and ammo.
* DNKEYS Gives all the keys.
DNSTUFF Gives all weapons, keys, inventory items.
* DNSCOTTYxyz Level Warp. x is the Episode Number, yz is the level
number.
(Ex: dnscotty103 for Episode 1 Level 3, or dnscotty211
for Episode 2 Level 11)
DNSKILLx Changes the difficulty mode to x. (x can be 0 to 3)
* DNUNLOCK Opens all doors and unlocks all locked doors.
DNMONSTERS Turns off (or on) the monsters in the game.
DNCLIP Walk Through Walls
Warning: Being in God Mode can crash the game at certain points, depending
on what you are doing. Being in God mode when you are squashed by
rotating gears is one example.
Warning 2: The DNCLIP code can be very dangerous. It can cause crashes at
any time. If you have a problem, and have used DNCLIP, restart,
and do not use DNCLIP, and see if it happens. This was the main
reason we didn't have a DNCLIP in v1.0.
Section II: Cute Cheats (They do something, but don't affect the game)
----------------------------------------------------------------------
* DNSHOWMAP Shows the entire map.
DNCASHMAN Spews money everywhere when you press space.
* DNCOORDS Shows extremely detailed map coordinate/level information.
* DNDEBUG Shows some debug information.
DNRATE Shows your frame rate onscreen. You must be in full screen
mode for this to be anywhere near accurate.
DNBETA Prints the message "Pirates Suck!"
DNALLEN Prints the message "Buy Major Stryker"
* DNTODD Prints the message "Register Cosmo Today!"
Section III: Useless Cheats (These don't actually do anything)
--------------------------------------------------------------
DNXXXXXX Does Nothing.
Notes:
1) If a cheat code has a star (*) in front of it, that means it has been
added new in v1.3d, or has been changed from v1.1.
2) The DNCOSMO cheat was removed in v1.3d, because the keystroke conflicted
with a game function. DNTODD in v1.3d is functionally the same as DNCOSMO.
3) The DNUNLOCK cheat code does *NOT* work in shareware. It only works in
the registered version of the game.
---------------------------------------------------------------------------
Cheat keys are not officially supported by Apogee. If you use the debug
keys, Apogee cannot provide any support, since this alters game performance
to a state where our standard support comments and issues might not apply.
In short, using cheat keys can cause the game to malfunction or crash. Use
at your own risk!
arkadne.651tomislavr,
Duke Nukem II Cheat Codes
+ Customer Cheat - For the registered version only, the following two codes
can be used during gameplay. Please note that all three
letters have to be pressed at the same time.
[E] [A] [T] - health is restored to maximum, but score is reset to zero
[N] [U] [K] - get a random weapon, plus all inventory required to finish
the current level
---------------------------------------------------------------------------
Notes
* "Customer Cheat" means it's the cheat given out with the registered
version of the software.
* "Debug Mode" means it's an unsupported cheat mode.
* "Tech Parameter" means it's a code that does something, but really
isn't a cheat, it's more or less there to help Apogee Customer
Support.
* "Misc Command Line Parameter" is the same type of thing as Tech
Parameter.
Cheat keys are not officially supported by Apogee. If you use the debug
keys, Apogee cannot provide any support, since this alters game performance
to a state where our standard support comments and issues might not apply.
In short, using cheat keys can cause the game to malfunction or crash. Use
at your own risk!
arkadne.652tomislavr,
Terminal Velocity Cheat Codes
+ Customer Cheat - The following cheats are available by typing in the given
codes, one character at a time:
trigods - Invincibility toggle.
trishld - Restore shields.
trinext - Skip to the next level.
trihovr - Hover in place.
trifir8 - Afterburner.
maniacs - Afterburner.
triburn - Fast afterburner.
trscope - Toggles music oscilliscope.
trframe - Count frames per second.
trwarpX - (where X is a level #) Warp to level X of current episode.
3DREALM - "Smokin'"; power up everything.
trifir9 - Thirty seconds of invisibility.
trifir0 - Thirty seconds of invincibility.
trifir1 - PAC ammo.
trifir2 - ION ammo.
trifir3 - RTL ammo.
trifir4 - MAM ammo.
trifir5 - SAD ammo (registered version only).
trifir6 - SWT ammo (registered version only).
trifir7 - DAM ammo (registered version only).
+ Extra Keys - Each of the following must be invoked from the main menu. If
they don't work on their own, try holding [ctrl] down before
pressing the desired letter.
[Z] - Display benchmark statistics for your computer.
[M] - Play a MOD file.
[B] - Play a TVI animation file.
[S] - Sound debug mode.
[R] - Record a demo.
[P] - Play a demo.
---------------------------------------------------------------------------
Notes
* "Customer Cheat" means it's the cheat given out with the registered
version of the software.
* "Debug Mode" means it's an unsupported cheat mode.
* "Tech Parameter" means it's a code that does something, but really
isn't a cheat, it's more or less there to help Apogee Customer
Support.
* "Misc Command Line Parameter" is the same type of thing as Tech
Parameter.
Cheat keys are not officially supported by Apogee. If you use the debug
keys, Apogee cannot provide any support, since this alters game performance
to a state where our standard support comments and issues might not apply.
In short, using cheat keys can cause the game to malfunction or crash. Use
at your own risk!
arkadne.653schef,
-> #647, lexus=- U niskoj rezoluciji radi sjaaaajno na DX2 66 sa 8 MB RAM-a!
A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo?
Srleř
arkadne.654lexus,
-> #653, schef=> A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo?
Nisam imao prilike da vidim. Mislim da bi u malo smanjenom
prozoru radilo odlično.
arkadne.655bjevtic,
-> #642, sqweakyNe govorimo o istom nivou. :)
U svakom slucaju hvala.
Do groba zahvalan
JA.
arkadne.656dselic,
-> #653, schef> =- U niskoj rezoluciji radi sjaaaajno na DX2 66 sa 8 MB RAM-a!
>
> A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo?
Kolko se ja sećam, 486SLC je IBM-ova ili Cyrix-ova varijanta
486 procesora koja umesto 32-bitne magistrale ima 16-bitnu,
što je čini prilično sporijim od prave 486-ice.
arkadne.657kostja,
-> #649, saboteur>Dok mi ne stigne original, koliko disketa zauzima reg. verzija?
To ti je "sitna" arhvica na 12HD.
Poz:)
arkadne.658jegor,
-> #643, payce> A i imas na www.3drealms.com, na njihovom Web BBS-u sifre za dosta
Ovo je za one sa kolor televizorom? :)
Da ne šumim. Juče sam nabavio finalni Duke3D. Ono je mrak mrakova.
Prešao sam tri nivoa u dahu. Jedino čega se plašim je da ću prebrzo
da završim igru, pa ću posle da vrtim palčeve dok se ne pojavi nešto
slično ili bolje.
arkadne.659jegor,
-> #646, schef> A koju makinu traži da bi igrao bez štucanja? Jel' postoji 'detaljisanje'
> nivoa kao kod doom-a, tako da mogu da smanjim detalje ako mi 'zapinje'?
Kod mene na 486DX2 66 radi ko sat.
> I, još jedno pitanje: Vredi li ga nabavljati? ;)
Pitanje je suvišno ;)
arkadne.660junior,
A čemu služe steroidi? U Duke-u, naravno ...
arkadne.661lexus,
-> #658, jegor=> Da ne šumim. Juče sam nabavio finalni Duke3D. Ono je mrak mrakova.
=> Prešao sam tri nivoa u dahu. Jedino čega se plašim je da ću prebrzo
=> da završim igru, pa ću posle da vrtim palčeve dok se ne pojavi
=> nešto slično ili bolje.
Ja trenutno igram drugu epizodu :))))
Nalazim se u stanju totalne ekstaze ;)
Ono zaista treba videti... Najbolje je kada te gadjaju
raketama sa svemirskog broda koji prolazi pored stanice na
kojoj se ti nalaziš :)
arkadne.662lexus,
-> #660, junior=> A čemu služe steroidi? U Duke-u, naravno ...
Ubrzavaju Dukea.
arkadne.663saboteur,
-> #662, lexus
T?>> Ubrzavaju Dukea.
Mnogo je dobar efekat ubrzavanja, kad igras preko modema (posto tad jedino
vidis suparnika, tj. 'sebe'. :)
AcCeSS DeNiED
arkadne.664pixel,
-> #662, lexus>> Ubrzavaju Dukea.
I povećavaju mu snagu nožnog udarca.
arkadne.665dr.s,
-> #653, schef/* A na 486 SLC na 33 MHz sa 8 Mb RAM-a? Kako bi tu radilo?
/*
/* Srleř
Srleř, sine, koja tebe muka naterala da uzmes tu makinu (makina je
krupna rec za to...)?
arkadne.666dr.s,
-> #658, jegor/* da zavrsim igru, pa cu posle da vrtim palceve dok se ne pojavi nesto
/* slicno ili bolje.
Kad izvrtis svoje, dodji izvrti i moje... :)))
Salim se, ali budimo malo ozbiljniji...:)))
Pocni da vrtis nozne palceve. Tako ces izvezbati misice noznih
palceva i postati idealan za takmicenje u noznom pikadu... Tako mozes
zaraditi silne pare...
arkadne.667bodu,
Jel postoji neki cheat ili jos neki udarci sem Shoulder Barge i
Turbo Head-Butt za Rise Of Robots ?
arkadne.668mbasta,
-> #638, bjevtic
Izvini ako malo kasnim ali evo ti resenje za 17. nivo (Doom2):
Od visokog stuba kreni navise (gledano iz mape) i udji u sobu u obliku
elipse sa leve strane. Tu se penji kruznim stepenicama dok ne dodjes do
jednog prekidaca kojeg ces pritisnuti. Posle izadji iz te sobe i udji u onu
preko puta. Tu se popni liftom. Kad se popnes, probaj da nadjes tajne prolaze
(pomocu space-a) i otvorice se jedan. Udji u njega do kraja i onda izadji.
Pogledaj okolo i videces da se jedan drugi otvorio. Udji u njega do kraja i
izadji. Tako ponavljaj dok se prolazi ne "prodube" dovoljno. Tu je kraj. :))
Oblik kljuceva nema veze, a spisak sifara imas u Racunarima br.106 str.54.
Ako ga nemas mail-ni me. Prekucacu ti ih.
P.S. Rado bih igrao Doom2 ali sam iz Krusevca.
Pozdrav, Mbasta.
arkadne.669bjevtic,
-> #668, mbastaHvala Mbasta,brate.
Ako ti treba bilo kakva pomoc, slobodno me zovi.
Do groba zahvalan,
JA.
arkadne.670cnenad,
Tubular Worlds
Za pasionirane igrače, pređoh kraljicu na kraju trećeg nivoa i stigoh
do pola četvrtog.
Četvrti nivo mi deluje dosta lagan, na prvi pogled. Nekoliko puta sam
zaginuo i sa brodićem-prdavcem sam dosta daleko dogurao od početka samog
nivoa. Inače, sam nivo se zove ALLIEN WORLD (baš tako) i neprijatelji nisu
ništa lepši od onih iz prethodnih nivoa.
Ukratko, veoma je bitno kada se pokupi SATELITE tj. štit da se održava
broj pokupljenih plavih kuglica koje se dobijaju uništavanjem neprijatelja
a predstavljaju energiju. Zanimljivo je da sam uspeo da skupim 760 istih
ali kod svih neprijatelja njihovi projektili se različito vrednuju. Recimo
neki bezveze hitac mi smanji energiju za 300 kuglica, a neki put me razbiju
a ne skine mi ni 50 kuglica ;)
Sada sam zaista dobio volju da je do kraja završim.
PS. I dalje se traže cheat-ovi, hint-ovi... :)
arkadne.671peccaa,
DA LI NEKO IMA CHEAT ZA DOOM.,MISLIM DA JE U PITANJU 30.-TI
NIVO IMA NEKA IKONA GREHA ,,M ICON OF SEAN,,KAKO DALJE
FALA NA ODGOVORIMA.
arkadne.672peccaa,
JEL NEKO ZNA ZA IGRU RISE OF TRIAD ILI TAKO NEKAKO>
KAKO DA PREDJEM ONOG ROBOTA. ILI AKO IMATE CHEATOVE JOS BOLJE
FALA UNAPRED
arkadne.674quartz,
-> #672, peccaa> JEL NEKO ZNA ZA IGRU RISE OF TRIAD ILI TAKO NEKAKO
> KAKO DA PREDJEM ONOG ROBOTA. ILI AKO IMATE CHEATOVE JOS BOLJE
Nije ti potreban nikakav cheat. Imaj samo malo strpljenja.
Nije stvarno nikakav problem da se predje. Treba samo da se
postavljas na sto vecu razdaljinu od njega.
(I normalno, da sto vise pucas direktno u njega)
Samo da ti nagovestim da imas jos mnoooooogo da igras da bi
stigao do kraja.
(Da li uopste koristis Shift za brze kretanje)
Czech
arkadne.675ljuboc,
-> #84, sretensja da znam ne postoji!
arkadne.676bolero,
IMA LI NEKO UDARCE ZA
MORTAL KOMBAT III
UNAPRED ZAHVALAN
BOLERO
arkadne.677mila,
-> #676, bolero Ako se ja dobro sećam, udarci i prevrtanja se vrše tasterima :Insert, Home,
Page up, Delete, End i page down, a pokretanje se vrši kurzorima.
arkadne.678marec,
Jel' igrao neko Bad Mojo? Ja sam dobio demo na jednom CD-u koji sam doneo iz
Španije i mnogo mi se sviđa, ali na žalost nemam celu igru. Ako je neko voljan
da prenese utiske, nek mi javi da li igru vredi pazariti. Demo bih rado poslao
na Sezam, ali je arhiva mnogo dugačka, a kratko se igra :(
Ranx, nestašna bubašvaba.
arkadne.679iaca,
-> #676, bolero> IMA LI NEKO UDARCE ZA
> MORTAL KOMBAT III
> UNAPRED ZAHVALAN
Imas sve udarce u novom "Svetu Igara".
ACA
arkadne.680rados,
-> #678, mareco,igra BAD MOJO perfektna ima da se kupi na dosta mesta:))
nestasna bubica:)!!
arkadne.681iaca,
Da li je neku uspeo da predje nivo 4 u 1. svetu u Super Mariju?
arkadne.682toda,
Ej!
Igra li neko novog PAC MAN-a? Ja imam SW verziju i odusevio
sam se. Do duse ima samo 8 nivoa koje sam do sada presao bezbroj
puta. Interesuje me da li je neko provalio cemu sluzi JOCKER? Koristi
se sa Space, ali neznam cemu sluzi?
TODA
arkadne.683payce,
-> #682, toda[-] Igra li neko novog PAC MAN-a? Ja imam SW verziju i
[-] odusevio sam se. Do duse ima samo 8 nivoa koje sam do sada
[-] presao bezbroj puta. Interesuje me da li je neko provalio
[-] cemu sluzi JOCKER? Koristi se sa Space, ali neznam cemu
[-] sluzi?
Okachi ga ovde :)
arkadne.684nukite,
-> #679, iacaIMAM JA!!!
Svaki fatality1, fatality2, stage fatality, animality, babality,
friendship, sexality, fergality i sve magije!
I KOMBO UDARCE!
I SHIFRE ZA VARANJE!!!
arkadne.685pyramid,
Duke 3D
Da li bi neka dobra dusa okacila ovde UniVBE 5.1a.
U helpu za duke3d pise da oni koji imaju CD verziju imaju ovaj program
u direktorijumu \goodies\UniVBE, pa ako vas ne mrzi jedan mali UL ;)
Moja video karta je samo VESA 1.02 kompatibilna, duke trazi VESA VBE 2.0.
Karta je S3 Trio 64V+ (cip 765) 2MB. Ako postoji neki drugi program za
vesa kompatibilnost za ovu kartu, neka bar izvesti o imenu doticnog, pa
da nastavim potragu.
Inace, blokira mode 320x400 u DOSu, a u Win95 svi osim 320x200.
U Win95 samo zakuca masinu na mrtvo, pomaze samo pravoslavni reset.
paraglider
arkadne.686bodu,
Imam nekog Terminatora Rampage,pa ako postoje sifre molim vas
da mi ih napisete.
arkadne.687toda,
Neko je trazio UNIVBE 5.1...
Inace, Duke radi super sa njim u 320x400 na 486 na 100Mhz...
univbe.arjarkadne.688kostja,
-> #685, pyramid> Karta je S3 Trio 64V+ (cip 765) 2MB. Ako postoji neki drugi program
> za vesa kompatibilnost za ovu kartu, neka bar izvesti o imenu
> doticnog, pa
Gresis, ovaj... silno grasis sinko...
Doticni Duke 3D proban i na S3 trio 64, i na 64V+ sa 1 odnosno
2 Mb i fercera ko blesav vidi da nesto drugo nije u pitanju.
Poz:)
arkadne.690smilicic,
-> #687, toda> Neko je trazio UNIVBE 5.1...
> Inace, Duke radi super sa njim u 320x400 na 486 na 100Mhz...
Ajde daj sada i neki read.me uz ovaj univbe ili bar opis
koriscenja. Sta mi ovo vredi kad ne znam sta koji .EXE radi
:((( !
arkadne.691pixel,
-> #684, nukite>> IMAM JA!!!
>> Svaki fatality1, fatality2, stage fatality, animality,
>> babality, friendship, sexality, fergality i sve magije!
Pa šalji čoveče onda ! :)
arkadne.692basrak,
-> #690, smilicic>> Neko je trazio UNIVBE 5.1...
> Ajde daj sada i neki read.me uz ovaj univbe ili bar opis
> koriscenja. Sta mi ovo vredi kad ne znam sta koji .EXE radi
> :((( !
Svrni do direktorijuma i tamo imaš nesakaćenu verziju.
dos\drivers\univesa.zip
arkadne.693nenad,
- nove datoteke -
dos\fun\*.*
------------------
qsw_091.rar 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #1/7
qsw_091.r00 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #2/7
qsw_091.r01 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #3/7
qsw_091.r02 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #4/7
qsw_091.r03 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #5/7
qsw_091.r04 1270k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #6/7
qsw_091.r05 1189k ű QUAKE v0.91 - Shareware (Doom-like arkada) #7/7
Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :)
Na prvi pogled: ima novih ideja, novih fora... Iako piše da je
minimalna mašina Pentium, radi i na 486/100, rekao bih čak
podnošljivo - ali oseti se usporenje kada se udje u neku
kompleksniju prostoriju. Referenca na Pentium se verovatno
odnosi na činjenicu da je kod optimizivan za ovaj procesor.
Uostalom, evo sta kažu sami autori:
QUAKE v0.91 - Shareware - id Software Inc.
If you don't know what QUAKE is, ask someone
who owns a computer. If you do know what
QUAKE is, why are you reading this? Go play
the game, for crying out loud! Supports
multiple players via modem or network, in
either cooperative or deathmatch (yeah!)
mode. Requires a floating point processor.
QUAKE: the finest 3-D action game in history.
Quake System Requirements
-------------------------
IBM PC and Compatibles
Pentium processor or better
VGA Compatible Display or better
8MB RAM minimum, 16MB recommended (16 MB required for running under Win95)
CD-ROM drive Required
MS-DOS 5.0 or better or Windows 95
Hard Drive (30MB for Shareware, 80 MB for Registered)
*** IMPORTANT!: Quake requires a floating point processor.
Systems that do not have an FPU installed will not run Quake -- at all.
arkadne.694vstan,
-> #693, nenad> Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :)
Ko je zasluzan ?
arkadne.695nenad,
-> #694, vstan> Ko je zasluzan ?
Niko, ja na sve moram da mislim. ;)
arkadne.696vstan,
-> #695, nenad>> Ko je zasluzan ?
>
> Niko, ja na sve moram da mislim. ;)
Znaci ipak neko. Pa i red je :))
Nego imam dva urgentna problema - nece da radi SB16 :(
+ jel postoje neke shifre.
arkadne.697jovap,
Zamolio bih nekoga ko ima shifre za igru spear of desteny iliti
Wolfstain 2 da mi posalje na mail JOVAP.
Unapred zahvalan!
arkadne.698saboteur,
-> #694, vstan
T?>> > Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :)
T?>> Ko je zasluzan ?
Imas quake i sve novo sto izadje na Software Creations BBSu.
AcCeSS DeNiED
arkadne.699smilicic,
-> #693, nenad> Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :)
Kako ovo cudo da raspakujem? Probao sam sa rar x -v *.rar ali :(
arkadne.700vstan,
-> #699, smilicic>> Najzad je stigao - Quake, poznat i kao Doom III. :)
Jel samo kod mene nece da radi SB16, oridjinale,
ili je u pitanji neki stos ?
arkadne.701nenad,
-> #700, vstan> Jel samo kod mene nece da radi SB16, oridjinale,
Šta konkretno ne radi i kako se to manifestuje? Kod mene je ok.
arkadne.702sekirica.joe,
Treba mi hitno jedan .wad fajl sa podosta nivoa (30) za doom 2
najkasnije do nedelje uvece.
Na mail ili ovde svejedno.
hvala unapred.
PS. Moze i dva
arkadne.703vstan,
-> #701, nenad>> Jel samo kod mene nece da radi SB16, oridjinale,
>
> Sta konkretno ne radi i kako se to manifestuje? Kod mene je ok.
Nema nikakvog zvuka :(
arkadne.704mcule,
Ne sećam se da l' je bilo, al' nema veze, uvek ima novih
pokolenja :).
DARK FORCES - šifre za nivoe
----------------------------
1. Secret Base - lasecbase
2. Tak Base - latalay
3. Anoat City - lasewers
4. Imeprial Weapons Research Facility - latestbase
5. Gromas Mines - lagromas
6. Imperial Detention Center - ladtention
7. Ramsees Hed Docking Port - laramshed
8. Robots Construction Facility - larobotics
9. Nar Shaddaar - lanarshada
10. Jabba The Hut's Ship - lajabship
11. Imperial City - laimpcity
12. Imperial Fuel Station - lafuelstat
13. The Executor - laexecutor
14. The Arc Hammer - laarc
arkadne.705mcule,
METAL MARINES
-------------
Šifre za nivoe:
1.
2. HBBT
3. PCRC
4. NWTN
5. LSMD
6. CLST
7. JPTR
8. NBLR
9. PRSC
10. PHTN
11. TRNS
12. RNSN
13. ZDCP
14. FKDV
15. YSHM
16. CLPD
17. LNVV
18. JFMR
19. JCRY
20. KNLB
arkadne.706mcule,
STRIFE
------
Zemlju pogađa kometa iz svemira, donoseći virus od koga umire
pola čovečanstva. Deo preživelih postali su verski fanatici i
veličajući nekog novog Boga osnovali su klan pod nazivom
Order. Članovi Ordera bili su okrutni i odvodili su ljude u
roblje, ubijali žene i jednostavno uništavali život prostalom
delu čovečanstva. Ljudi su počeli skupljati oružje i obučavati
se za borbu. Tu (najzad) uskačete i vi, kao jedan od najboljih
boraca za pravdu i slobodu.
Doom-like igra koja unosi još jedan bitan segment u igru: sa
ostalim akterima igre (neprijateljima/prijateljima) možete
pričati i davati odgovore/postavljati pitanja kao što ste to
radili u avanturama (izaberete rečenicu od nekoliko predloženih).
Igra menja scenario u odnosu na vaše ponašanje.
Vrlo korisna opcija je pozivanje ekrana sa ciljevima misije,
tako da u svakom trenutku možete videti šta trenutno morate
uraditi.
Za razliku od doom-a, sakupljate inventar (poput hexen-a), tako
da prelaskom preko health pack-a nećete odmah obnoviti energiju,
nego paketić stpati u inventar.
Minimalna konfiguracija: 486/33, 8 mb.
arkadne.707mcule,
The HIVE
--------
Budućnost, dobri i loši momci. Vi ste dobar, treba zgaziti lošu
momčad.
Letite u brodu i ubijate zle neprijatelje. Neprijatelji su jako
okretni, inteligentni, tako da će vam zadati mnogo muka i na
prvom nivou. Znaju da promene putanju taman kada ih uhvatite na
nišan, a zatim da se vrate nazad.
Jako lepa grafika (Win95), veoma moćna muzika, brzina. Ubačene
animacije sjajno urađene. Lepa mogućnost je da, ukoliko vam se
svideo odigrani nivo, možete opet da se bacite na njega.
486/33, 8 Mb, Windows 95.
arkadne.708mcule,
Ko se seća legendarne igre CYBERIA nek se obraduje, jer ću sada
napisati (prepisati ;) opis drugog dela ove igre.
Elem, igra je rađena bukvalno kao nastavak prvog dela, mada su
tu silna poboljšanja. lnače, radnja je smeštena u budućnost, vi
ste jedini koji može pomoći šačici pobunjenika da se reše zle
vlasti. Igra ima sjajnu grafiku, puna je detalja (ukoliko
promašite neprijatelja, a on stoji pored prozora, vaš metak će
razbiti prozor); dolazi na 2 cd-a.
Za razliku od prvog dela, ovde se neprijatelji ne pojavljuju
stalno na istim mestima i u istim količinama, već je prepušteno
računaru da sam slučajno to odredi.
Inače, u igri ćete ići pešice, vozićete svakakva čuda, letećete,
prolazite kroz 14 novih okruženja, tući se prsa u prsa, pucati
na daljinu... Sve živo! ;).
Igra je ocenjena gotovo maksimalnom ocenom, a zanimljivo da je
uporedo napravljena i za Mek. Madamov, eto ti pa se igraj! ;).
486/33, 8 mb, dos, 2 CD-a.
arkadne.709vojas,
-> #699, smilicic
T?>> Kako ovo cudo da raspakujem?Probao sam sa rar x -v *.rar ali :(
samo rar x *.rar c:\xxx\
Obavezno stavi na kraju ono '\'!!
AcCeSS DeNiED
arkadne.710dekik,
Subject: Alone in dark 3
jel zna neko da mi objasni koje su komande i sto je najvaznije kako se puca?
arkadne.711vstan,
-> #704, mcule> Ne secam se da l' je bilo, al' nema veze, uvek ima novih
> pokolenja :).
>
> DARK FORCES - sifre za nivoe
Shefe, daj nesto za Quake ;)
arkadne.712basrak,
-> #709, vojas> T?>> Kako ovo cudo da raspakujem?Probao sam sa rar x -v *.rar
> ali :(
>
> samo rar x *.rar c:\xxx\
>
> Obavezno stavi na kraju ono '\'!!
Možda je fajl zapakovan rar-om 2.00, a čovek pokušava da otpakuje sa nekom od
prethodnih verzija (npr. 1.55) što neće ići...
arkadne.713djanjusevic,
-> #711, vstanNece shef, ali cu ja.
Sifre za Quake
Kucaju se u consol modu:
GOD
FLY
IMPULSE 9
IMPULSE 11
IMPULSE 255
NOCLIP
MAP ExMy - x,y promenljive :)
arkadne.714vstan,
-> #713, djanjusevic> Nece shef, ali cu ja.
>
> Sifre za Quake
Fala, fala, fala :))
arkadne.717baker,
-> #710, dekik> jel zna neko da mi objasni koje su komande i sto je najvaznije
> kako se puca?
Bez uvrede. Ako ga dobro ne nanisanis neces ga ni pogoditi.
arkadne.718mcule,
-> #702, sekirica.joe
Pogledaj u conf-u, kačili su ljudi i svoje wad-ove i gotove.
Čini mi se da je baš bio jedan od 30 nivoa.
Pre nekoliko meseci.
arkadne.719nenad,
-> #703, vstan> Nema nikakvog zvuka :(
Prijatelj je imao sličan problem. Rešen je ispravnim
postavljanjem SOUND promenljive u autoexec-u (moraju biti velika
slova).
arkadne.720nenad,
-> #712, basrak> Možda je fajl zapakovan rar-om 2.00, a čovek pokušava da otpakuje sa
> nekom od prethodnih verzija (npr. 1.55) što neće ići...
Zapakovan je poslednjom zvaničnom verzijom RAR-a, onim koji se
koristi na Sezamu kao arhiver.
arkadne.721nenad,
-> #711, vstan> Shefe, daj nesto za Quake ;)
Pa jel ti lepo piše u uputstvu:
E. Cheat Codes
id Software, as in our previous games, has removed all cheat codes from
Quake. """"""""""""""""""""""""
;)
Inače, veliko razočarenje - Quake (kao ni Duke) praktično uopšte
ne podržava Cooperative igru, bar ne u onom smislu u kome je
podržavao Doom. Nije moguće snimiti igru i nastaviti dalje sa
snimljenim statusom. :( Zar je moguće da ovakve igre igraju samo
telebani koji vole da se ubijaju međusobno na poene. :(
Da se ne biste petlali po onoj konzoli stalno dodajte u
config.cfg fajlu (nalazi se u ID1 dir-u) red koji glasi:
vid_mode n
n treba zameniti brojem moda, naravno. Kod mene stoji 17 što je
640x350 i što, čini mi se, predstavlja neki optimum za Pentium
100. Vrlo malo secka u nekim vrlo kompleksnim prostorijama, ali u
95% situacija je bez zastoja. 3D utisak je zaista sjajan.
arkadne.722vstan,
-> #719, nenad>> Nema nikakvog zvuka :(
>
> Prijatelj je imao slican problem. Resen je ispravnim
> postavljanjem SOUND promenljive u autoexec-u (moraju biti
> velika slova).
Kod mene su mala.
Jeste, to je bio problem ! Radiiii :)
arkadne.723vstan,
-> #721, nenad> Pa jel ti lepo pise u uputstvu:
>
> E. Cheat Codes
> id Software, as in our previous games, has removed all cheat codes
>
> ;)
Citao i ja, ali eto ipak sam bijo u pravu :)))
arkadne.724orlic,
-> #708, mcule
> Inace, u igri cete ici pesice, vozicete svakakva cuda,
> letecete, prolazite kroz 14 novih okruzenja, tuci se prsa u
> prsa, pucati na daljinu... Sve zivo! ;).
>
> Igra je ocenjena gotovo maksimalnom ocenom, a zanimljivo da je
> uporedo napravljena i za Mek. Madamov, eto ti pa se igraj! ;).
Pa i nije toliko dobra, predje se za jedno popodne. Ko zaglavi (ima li
takvih?) moze da edituje .log fajl. Prvi bajt je nivo, tj. deo igre do kojeg
se stiglo. Daleko od toga da je igra raznolika. Kao sto neki uljudan glas non
stop dovikuje: 'JUST SHOOT'...
arkadne.725mcule,
-> #721, nenad
Inače, veliko razočarenje - Quake (kao ni Duke) praktično uopšte
ne podržava Cooperative igru, bar ne u onom smislu u kome je
podržavao Doom. Nije moguće snimiti igru i nastaviti dalje sa
snimljenim statusom. :( Zar je moguće da ovakve igre igraju samo
telebani koji vole da se ubijaju međusobno na poene. :(
Descent II snima u cooperative :).
.to ivan brale, oćemo li? ;)
arkadne.726apostol,
Skinuh QUAKE v1.01 sa ID Softwareovog FTP-a... Quake je proradio u
visokoj rezoluciji tek kada sam skinuo i najnoviji UNIVBE, koji se
sada zove SDD (mada se opet poziva sa UNIVBE).
Samo da naglasim da za S/W verziju UNIVBE-a 5.2 važi stari štos sa
postavljanjem datuma na 2010. godinu, a zatim vraćanjem na 1996.
U Windowsima će tada javljati klasično "5113 days left", a u DOS-u
će UVEK javljati da je ostao još samo jedan dan do isteka roka.
E1 O:-)
arkadne.727drakce,
-> #726, apostol
>> Skinuh QUAKE v1.01 sa ID Softwareovog FTP-a... Quake je proradio u
Dok to ne stigne, evo patch za verziju 0.92.
quake92p.ziparkadne.728basrak,
-> #726, apostol> S/W verziju UNIVBE-a 5.2
Okači ga u pchard ili pcutil.
arkadne.729pyramid,
-> #726, apostol
Ako nije prevelik, moze li UL UniVBE 5.2. :))
paraglider
arkadne.730apostol,
Za one koji su tražili UNIVBE - zauzima 1.6 MB, pa ne mogu da ga
okačim baš tako lako, ali ću gledati da okačim osakaćenu verziju
(samo UNIVBE.EXE i .DRV) čim proverim da li radi samo sa ta dva.
E1 O:-)
arkadne.732nenad,
-> #727, drakce> Dok to ne stigne, evo patch za verziju 0.92.
Šta radi patch, ima li nekog readme-ja? I šta ima u verziji 1.0?
Konkretno - može li se snimati u kooperativnoj igri?
arkadne.733schef,
Možda je malo kasno za ovo pitanje, ali eto :)
Šta u igri Doom znači kada se pokupi Crna kutija sa krstom i kada napiše
'Beserk', ili tako nešto? Tada mi automatski prebaci na ruke.
Pitanje br. 2 glasi KAKO DOĐAVOLA DA UBIJEM GLAVONJU NA KRAJU EPIZODE 'THE
SHORES OF HELL' ?!?!?!? Ubodem ga bar 15-20 puta raketom, ali gad i dalje
stoji.
Srleř
arkadne.734krimer,
-> #733, schef> Sta u igri Doom znaci kada se pokupi Crna kutija sa krstom i kada
> napise 'Beserk', ili tako nesto? Tada mi automatski prebaci na ruke.
'Bersek' znaci nesto kao "furiozan zanos" (inace potice iz plemenskih
kultura), i penje ti health na 100%, plus sto rukom bijes ko lud (ako ne
pre nego sto im pridjes ne napune olovom ili fireball-ovima :) ).
> Pitanje br. 2 glasi KAKO DODAVOLA DA UBIJEM GLAVONJU NA KRAJU EPIZODE
> 'THE SHORES OF HELL' ?!?!?!? Ubodem ga bar 15-20 puta raketom, ali gad i
> dalje stoji.
Zilav gad nema sta :))
Imas 2 resenja:
1) Pogodi ga ne 15-20, vec 55-60 puta raketom, ako imas zivaca za svo to
bezanje i snimanje pozicija. Ja pravo da ti kazem ih nisam imao pa sam se
posluzio genijalnim resenjem:
2) Otkucaj "idqdd", uzmi motornu testeru, pistolj, pusku ili sta god i
pozovi ga da popricate :))
arkadne.735ancha,
Sta treba raditi na 5. nivou igre DUKE NUKEM 3D. Nigde nema
nikagvog prolaza mozda je tajna u visecem mostu kako doci do njega?
Poruke na mail ili ovde (bolje na mail).
arkadne.736basrak,
-> #730, apostol> Za one koji su tražili UNIVBE - zauzima 1.6 MB, pa ne mogu da
> ga okačim baš tako lako, ali ću gledati da okačim osakaćenu
> verziju (samo UNIVBE.EXE i .DRV) čim proverim da li radi samo
> sa ta dva.
Kako hoćeš, ali ako već hoćeš da pomogneš, onda reci odakle si ga skinuo i kako
se tačno zove pa ćemo da zamolimo calex-a da ga skine i stavi u dir...
arkadne.737apostol,
-> #736, basrakRe: UNIVBE
Adresa je http://www.scitech.com. Uostalom, adresa je pomenuta u
Quake-ovim TXT fajlovima.
E1 O:-)
arkadne.738junior,
-> #734, krimer> 2) Otkucaj "idqdd", uzmi motornu testeru, pistolj, pusku ili
> sta god i pozovi ga da popricate :))
Mislim da je 'iddqd'. Ali, mnogo je lepše prvo rešenje .. kad nakon
sat-dva truda i muke da ga ubiješ, vidiš kako mu se telo raspada na
komadiće :))
arkadne.739meric,
Da li bi neko bio ljubazan da sa CD-a izvadi editor nivoa za Duke i da ga
posalje ovamo, please? :)
BTW. koliko li on zauzima prostora i da li je onako za*eban kao editor za
domm? (onaj dck 2.2)
arkadne.740dj.gaga,
-> #738, junior>
> Mislim da je 'iddqd'. Ali, mnogo je lepse prvo resenje .. kad
> nakon sat-dva truda i muke da ga ubijes, vidis kako mu se telo
> raspada na komadice :))
Ajd kad si vec pomenuo sifre napisi i ostale.
Znam da je za oruzje idkfa
za neranjivost iddqd
za nivoe idclev
ali neznam za prolazak kroz zidove,i ako ima jos nesto.
cu