diplomatija.213danijel,
-> #202, schef=> +junior kao posmatrac. Eh, da, ima jos mesta za 12-GM-7igraca-junior=3
=> posmatraca. :)) I naravno jos 2 igraca...
Jel mogu i ja da budem posmatrač?
diplomatija.214ivanb,
Kada ce biti objavljeno ko je koja drzava?Balsu bih molio da mapu
koju je hteo da posalje,posalje ponovo(ali da je stvarno posalje)zato
sto je onda nije poslao.Bilo bi dobro da igra sto pre pocene,a GM
treba da kaze kako se zove grupa.
Ivanb
diplomatija.215balsa,
A evo i mape za Makijaveli varijantu, opet .cdr format.
(imam je i kao .wmf, ako nekom treba).
mapmach.zipdiplomatija.216supers,
-> #114, supers
Game : WWIII
From : GM
To : Public
Season: Spring 1912.
P: Austria (crnjini)
A Vie MS A Klu ++
A Rum S A Sev +
A Sev S ITALIAN A Ank - Arm +
U: A Vie, A Klu, A Rum, A Sev (4).
C: Klu, Rum, Vie, Sev (4).
P: China (vitez.koja)
F ObA - NAO -, standoff
F ObG - Eaf -, standoff
A Snd - Yem +
F Ara c A Snd - Yem +
A Del - Snd +
A Cal - Del +
A Brm - Cal +
A Tha - Brm +
F Mad s F Ara +
A Dec s F Mad +
A Eaf - Mag -, standoff
A Ira - Arm -, standoff
A Afg - Ira -, standoff
A Tur s A Afg - Ira +
F Jav - Ein +
F Mal s F Jav - Ein +
F Tim s F Jav - Ein +
F Spo - ObK -, standoff
F ObK - ObB -, standoff
F Kor - Ech +
F Kyo - Soj +
A Vla - Kor +
F Npo - ObL +
F Pek - Can +
F Can - Sch +
U: F ObA, F ObG, A Eaf, A Ira, A Tur, A Afg, A Snd, A Del, A Dec, A Cal,
U: A Yem, F Ara, F Mad, A Brm, F Ein, F Mal, F Tim, F Sch, F ObK, F Spo,
U: F Can, F Ech, A Kor, F Soj, F ObL (25).
C: Pek, Han, Can, Vtn, Sai, Cam, Tha, Joh, Bor, For, Man, Kor, Vla, Omo,
C: Sin, Brm, Cal, Del, Mad, Ira, Osa, Phi, Jav, Tok, Kar, Kyo (26).
P: England (schef)
F eng s ita A bel holds +
F lon-nth -, standoff
F edi s f lon-nth +
F nwg s f lon-nth -, cut
U: F Nwg, F Edi, F Lon, F Eng (4).
C: Lon, Liv, Ire, Edi (4).
P: Germany (babbage)
F Nwy - Nwg -, standoff
F Nth S F Nwy - Nwg -, cut
F Hel S F Nth H +
F Ska - Nwy -, standoff
F Kie - Den +
A Hol - Bel -, standoff
A Ruh S A Hol - Bel +
A Mun S A Trl H +
A Boh S A Trl H +
A Trl S Austrian A Vie H -, cut
A Gal S Austrian A Klu H +
A Mos NMR
U: F Nth, F Nwy, F Ska, F Den, F Hel,
U: A Hol, A Ruh, A Mun, A Trl, A Boh, A Gal, A Mos (12).
C: Kie, Ber, Pos, Den, Swe, Nwy, Stp, Mos, War, Hol, Oms, Mun, (12).
P: Italy (superhik)
F Nao S ENG F Nwg H -, cut
F Mao - ObB +
F ObC S F Mao - ObB +
F Sao - Mor +
F Pen - Ion +
F Egy(ec) - Red +
A Sud - Eth +
F ObH - ObG -, standoff
F Som - Goa +
F Mag S F Som - Goa -, cut
F Cey S F Win +
F Win H +
F Bag - Ira -, standoff
A Ank - Arm +
F Bla S A Ank - Arm +
F Bul(sc) - Aeg +
A Con - Bul +
A Pie - Trl -, standoff
A Ven S A Pie - Trl +
A Tri S A Pie - Trl +
A Bud S A Ser +
A Ser S A Bud +
A Pic S A Bur +
A Bur S A Bel +
A Bel S A Bur -, cut
A Nap - Apu +
U: F Nao, F ObB, F ObC, F Mor, A Bel, A Pic, A Bur, A Pie, A Ven, A Tri,
U: A Apu, F Ion, F Aeg, A Bud, A Ser, A Bul, F Bla, A Arm, F Bag, A Eth,
U: F Red, F Goa, F Mag, F ObH, F Win, F Cey (26).
C: Rom, Nap, Ven, Mar, Spa, Tri, Gre, Con, Mor, Tun, Pen, Egy, Bag,
C: Yem, Eth, Mag, Bul, Cey, Bre, Por, Smy, Par, Bud, Ser, Bel, Ank (26).
Well, well, well... Personalne promene nisu rezultovale bitnijim
promenama na tabli. Novi Englez i novi Italijan su tandem kao da igraju
otpočetka. Nemac nikako da uđe u Nwg, može da proba varijantu sa zamenom
Nwg za Nth, mada se nisam preterano udubljivao u to na šta bi to ispalo
(bolje da uopšte nisam, jel :)))
Na francuskom ratištu mrtvo more, na austrijskom ratištu mrtvo more...
Austrijanac je na interesantan način promenio stranu, nepotrebnom
podrškom. Da li je to greška ili su neke finte u pitanju (ja sam sad
tvoj saveznik, kad ono međutim...) videćemo... Da li će eventualno
dobiti neki centar od Italije - videćemo, dokle će ga Nemac podržavati -
videćemo...
Put kroz Mesopotamiju je definitivno zatvoren, ali je Kinez uradio
posao s Jemenom kako treba. Jedina zamerkica njemu je nepotrebna podrška
za Mad, pa je Raj ostao prazan...
Italijanske flote su na mestu, u Mesopotamiji kao da mu je jedna armija
manjka, pa će obet biti malo jurnjave sa Kinezom ali ništa nije
definitivno... Usput i Kinez ulazi u Indijski okean...
wwiii.s12diplomatija.217balsa,
-> #212, ivanb:: Sve je super samo sto nista nisi poslao!Probaj ponovo!
Znam, Sezam mi se čitavu noć zaglavljivao. Sad je zakačeta.
diplomatija.218schef,
-> #213, danijel=-> Jel mogu i ja da budem posmatrač?
Može...
Srleř
diplomatija.219ivanb,
Skinuo sam mapu!Hvala!
Ivanb
diplomatija.220dj.vlada,
-> #195, schef=>
=> NADEN JE GAMEMASTER!!!!!! Ko je ? Za sada tajna... :))) Prvih 6 koji mi
=> se jave na mail igraju... Pozurite. Dakle ja + jos 6-oro. Igrace se
=> standard (valjda) :))))
=>
=> Srleř
Evo, OCU JAAAAAA!!!!!!
diplomatija.221dj.vlada,
-> #196, schef=> =-> NADEN JE GAMEMASTER!!!!!! Ko je ? Za sada tajna... :)))
=> =-> Prvih 6 koji mi se jave na mail igraju... Pozurite. Dakle
=> =-> ja + jos 6-oro. Igrace se standard
=>
=> Evo, za sada su igraci schef, ognjen.s i superhik. Dakle, ima jos 4 mesta.
=> Pozurite.
=>
=> Srleř
Ocu jaaaaaaa!!!
diplomatija.222dj.vlada,
-> #201, schef=> =-> Evo, za sada su igraci schef, ognjen.s i superhik. Dakle,
=> =-> ima jos 4 mesta. Pozurite.
=>
=> Imamo jos dva clana, miko i imangovski. Znaci, ima jos dva mesta.
=>
=> Srleř
OCU JAAAAA!!!
diplomatija.223space.ace,
-> #213, danijel\\* Jel mogu i ja da budem posmatrač?
E, oću i ja da posmatram. Šta treba da uradim, jel' treba neki formular da
napišem, ili molbu da sročim za Butrosa Butrosa Butrosa Butrosa Galija ?
E, ozbiljno,hoću i ja da posmatram partiju, zanima me :)
diplomatija.224alien,
-> #189, schef[] Ama imam ja uputstva i znam da igram (čak sam ušao kao zamena u WWIII
[] a to je youngstown varijanta), samo mi treba malo objašnjenja oko
[] procedure kontaktiranja sa judgeom i ostalim igračima u igri, kao i kako
[] da recimo šaljem poruke a da ih svi vide i sl.
Mislio sam upravo na uputstva za Judge. Sve to sam već slao, ali
trenutno nije dostupno. Mogao bi neko od ovih što su tamo redovno da
prenese par osnovnih fajlova da ne bi svako pojedninačno akao mail.
Sa sada, evo ti spisak partija sa Galeba (mada sumnjam da će ti
išta značiti):
From judge@galeb.etf.bg.ac.yu Sun Jan 28 11:08:20 1996
Return-Path: judge
Received: (from judge@localhost) by galeb.etf.bg.ac.yu (8.7/8.7) id LAA22740
for mita@galeb.etf.bg.ac.yu; Sun, 28 Jan 1996 11:08:18 +0100
Date: Sun, 28 Jan 1996 11:08:18 +0100
From: Diplomacy Judge for YUBG <judge@galeb.etf.bg.ac.yu>
Message-Id: <199601281008.LAA22740@galeb.etf.bg.ac.yu>
To: mita@galeb.etf.bg.ac.yu
Subject: Re: get
Status: RO
Server for YUBG
--------------------------------------------------------------
:: Judge: YUBG
Game 'war' order #009 (F1903M) has a deadline of Tue Jan 30 23:30:00 MET.
One or more players have not gotten their orders in.
Those who haven't gotten their orders in will be CD if nothing
is received by Tue Feb 6 23:30:00 MET.
The parameters for 'war' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 72.00 grace 72.00 delay 0.50 days --TWTF-
Retreat clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 72.00 delay 0.50 days --TWTF-
Adjust clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 72.00 delay 0.50 days --TWTF-
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Standard.
Flags: NMR, NoProxy, DIAS.
Press: White, Partial Allowed, No Fake.
Boardman Number: 1995TS.
Winning Centers: 18.
Index: 24
The following players are signed up for game 'war':
Master balsa@osmeh.fon.bg.ac.yu
Italy move 4/4 2 wwalker@utdallas.edu
Germany move 4/4 6 johnd@cs.uidaho.edu
Russia move 6/6 7 R.J.Say@sheffield.ac.uk
Turkey move 5/5 27 p1prodan@rcub.rcub.bg.ac.yu
France move 6/6 20 spop@galeb.etf.bg.ac.yu
England move 4/4 15 P1ELCIC@RCUB.RCUB.BG.AC.YU
Austria move 5/5 6 millosh@osmeh.fon.bg.ac.yu
Observer eric@galeb.etf.bg.ac.yu
Observer junior@galeb.etf.bg.ac.yu
Observer TOMIC_41095D@buef31.etf.bg.ac.yu
Observer baja@galeb.etf.bg.ac.yu
Observer ksasa@setnet.co.yu
alternate STStone@aol.com
Observer mmike@galeb.etf.bg.ac.yu
Observer vnesic@galeb.etf.bg.ac.yu
Game 'lucrezia' order #002 (S1454M) has a deadline of Fri Feb 23 23:30:00 MET.
One or more players have not gotten their orders in.
One or more players have requested that orders not be processed
until the deadline.
Those who haven't gotten their orders in will be CD if nothing
is received by Mon Feb 26 12:00:00 MET.
The parameters for 'lucrezia' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 60.00 delay 3.00 days smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 60.00 delay 3.00 days smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 72.00 grace 60.00 delay 3.00 days smtwtfs
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Unrated, Dedication: -10.
Variant: Machiavelli, Gunboat.
Flags: NMR, NoProxy, DIAS, NoFamine, NoPlague, Loans, Assassination,
Special, NoAdjacency.
Press: White, No observers (except to Master), Partial Allowed, No Fake.
Miller Number: 1996ABMpw02.
Winning Centers: 15.
The following players are signed up for game 'lucrezia':
Master balsa@osmeh.fon.bg.ac.yu
Turkey move 3/2 someone@somewhere
Naples move 4/4 someone@somewhere
Austria move 3/1 someone@somewhere
France move 3/1 someone@somewhere
Papacy move 4/6 someone@somewhere
Venice move 4/9 someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Florence move 3/10 someone@somewhere
Milan move 3/8 someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Game 'ares' order #006 (F1902M) has a deadline of Tue Jan 30 23:30:00 MET.
One or more players have not gotten their orders in.
One or more players have requested that orders not be processed
until the deadline.
Those who haven't gotten their orders in will be CD if nothing
is received by Fri Feb 2 23:30:00 MET.
The parameters for 'ares' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 72.00 delay 4.50 days smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 72.00 delay 2.00 days smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 72.00 delay 2.00 days smtwtfs
Access: Any-site, Level: Novice, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Standard, Gunboat.
Flags: NMR, NoProxy, DIAS.
Press: White, White observers, Partial Allowed, No Fake.
Miller Number: 1995ANKrb104.
Winning Centers: 18.
Index: 21
The following players are signed up for game 'ares':
Master balsa@osmeh.fon.bg.ac.yu
Germany move 5/5 someone@somewhere
England move 4/4 someone@somewhere
Turkey move 4/5 someone@somewhere
Austria move 5/5 someone@somewhere
France move 5/5 someone@somewhere
Russia move 4/4 someone@somewhere
Italy move 4/4 someone@somewhere
Observer someone@somewhere
alternate someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Game 'winter96' order #007 (S1903M) has a deadline of Tue Jan 30 23:30:00 MET.
One or more players have not gotten their orders in.
Those who haven't gotten their orders in will be CD if nothing
is received by Tue Feb 6 23:30:00 MET.
The parameters for 'winter96' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 72.00 grace 168.00 delay 0.50 days --TWTF-
Retreat clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 72.00 delay 0.50 days --TWTF-
Adjust clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 72.00 delay 0.50 days --TWTF-
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Unrated, Dedication: -101.
Variant: Fleet_Rome.
Flags: NMR, Proxy, NoDIAS.
Press: Grey/White, Partial Allowed, No Fake.
Winning Centers: 18.
Index: 24
The following players are signed up for game 'winter96':
Master STStone@aol.com
Austria move 5/5 6 millosh@Afrodita.rcub.bg.ac.yu
Italy move 5/5 jcarl@cannet.cannet.com
Germany move 5/5 mmike@galeb.etf.bg.ac.yu
Russia move 5/5 afelton@ix.netcom.com
France move 4/4 Chimera9@aol.com
Turkey move 4/4 luca@labnmr.icmnmr.mi.cnr.it
England move 6/6 jfleming@mit.edu
Observer 3 junior@galeb.etf.bg.ac.yu
Observer tmilos@galeb.etf.bg.ac.yu
Game 'anarchy' is waiting for 20 more players to sign on.
The parameters for 'anarchy' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 48.00 delay 5.00 days smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 24.00 delay 5.00 days smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 72.00 grace 24.00 delay 5.00 days smtwtfs
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Chaos, Gunboat.
Flags: NoNMR, Proxy, DIAS.
Press: Grey, Partial may be Faked.
Winning Centers: 34.
Index: 0
The Great Anarchy. Rules for Chaos (file: info.chaos), but 34 supplay
centers for win. NoNMR. Proxy. Just Grey press. May be Faked. Any level. Any
language. Gunboat game - no personal names, just names of leaders and states
(punish - withdraw from game). Rated game.
The Great Anarchy is just for GREAT PLAYERS!
The following players are signed up for game 'anarchy':
Master millosh@afrodita.rcub.bg.ac.yu
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Game 'balkan' order #001 (S1901M) has a deadline of Sat Feb 10 23:30:00 MET.
One or more players have not gotten their orders in.
Those who haven't gotten their orders in will be abandoned if nothing
is received by Tue Feb 13 23:30:00 MET.
The parameters for 'balkan' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 72.00 delay 5.00 days smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 24.00 delay 5.00 days smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 24.00 delay 5.00 days smtwtfs
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Crowded, Gunboat.
Flags: NoNMR, Proxy, DIAS.
Press: Grey/White, Partial Allowed, No Fake.
Miller Number: 1996ABArb84.
Winning Centers: 18.
Index: 0
The following players are signed up for game 'balkan':
Master millosh@Afrodita.rcub.bg.ac.yu
England move someone@somewhere
Turkey move someone@somewhere
Spain move someone@somewhere
Lowland move someone@somewhere
Italy move someone@somewhere
Norway move someone@somewhere
Balkan move someone@somewhere
Germany move someone@somewhere
Russia move someone@somewhere
Austria move someone@somewhere
France move someone@somewhere
alternate someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Game 'loeb96' order #001 (S1901M) has a deadline of Sat Feb 10 23:30:00 MET.
One or more players have not gotten their orders in.
Those who haven't gotten their orders in will be abandoned if nothing
is received by Tue Feb 13 23:30:00 MET.
The parameters for 'loeb96' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 72.00 delay 5.00 days smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 24.00 delay 5.00 days smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 72.00 grace 24.00 delay 5.00 days smtwtfs
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Loeb9, Gunboat.
Flags: NoNMR, Proxy, DIAS.
Press: Grey/White, Partial Allowed, No Fake.
Miller Number: 1996ABCcn13.
Winning Centers: 20.
Index: 0
The following players are signed up for game 'loeb96':
Master millosh@Afrodita.rcub.bg.ac.yu
Germany move someone@somewhere
Spain move someone@somewhere
Norway move someone@somewhere
Austria move someone@somewhere
Russia move someone@somewhere
France move someone@somewhere
Italy move someone@somewhere
Turkey move someone@somewhere
England abandon someone@somewhere
Game 'special' order #001 (S1901M) has a deadline of Mon Jan 29 23:30:00 MET.
One or more players have not gotten their orders in.
One or more players have requested that orders not be processed
until the deadline.
Those who haven't gotten their orders in will be CD if nothing
is received by Tue Jan 30 23:30:00 MET.
The parameters for 'special' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 24.00 delay 0.50 days SMTWTFS
Retreat clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 24.00 delay 0.50 days SMTWTFS
Adjust clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 24.00 delay 0.50 days SMTWTFS
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Standard, Gunboat.
Flags: NMR, Proxy, DIAS.
Press: White/Grey, White observers, Partial Allowed, No Fake.
Miller Number: 1996ABLrb104.
Winning Centers: 18.
Index: 0
In this game is allowed SERBIAN PRESS ONLY!!!
The following players are signed up for game 'special':
Master mmike@galeb.etf.bg.ac.yu
Austria move someone@somewhere
Italy move someone@somewhere
France move someone@somewhere
England move someone@somewhere
Turkey move someone@somewhere
Germany move someone@somewhere
Russia move someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Game 'modern' is waiting for 8 more players to sign on.
The parameters for 'modern' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 72.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Modern, Gunboat.
Flags: NoNMR, Proxy, DIAS.
Press: White/Grey, Partial Allowed, No Fake.
Winning Centers: 33.
Index: 0
The following players are signed up for game 'modern':
Master millosh@Afrodita.rcub.bg.ac.yu
a power someone@somewhere
a power someone@somewhere
Game 'kmer' is waiting for 9 more players to sign on.
The parameters for 'kmer' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 72.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Youngstown, Gunboat.
Flags: NoNMR, Proxy, DIAS.
Press: Grey/White, Partial Allowed, No Fake.
Winning Centers: 37.
Index: 0
The following players are signed up for game 'kmer':
Master millosh@Afrodita.rcub.bg.ac.yu
a power someone@somewhere
Observer someone@somewhere
Game 'waterloo' order #001 (S1901M) has a deadline of Wed Jan 24 23:30:00 MET.
Those who haven't gotten their orders in will be abandoned if nothing
is received by Wed Jan 31 23:30:00 MET.
The parameters for 'waterloo' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 72.00 grace 168.00 delay 0.50 days --TWTF-
Retreat clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 72.00 delay 0.50 days --TWTF-
Adjust clock -1 min 0.00 next 24.00 grace 72.00 delay 0.50 days --TWTF-
Access: Different-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Standard.
Flags: NoNMR, NoProxy, DIAS.
Press: White, Partial Allowed, No Fake.
Winning Centers: 18.
Index: 0
The following players are signed up for game 'waterloo':
Italy late acrnjin@osmeh.fon.bg.ac.yu
Germany move 3 dshaw@zeus.via.org
England move 3 dmclachl@julian.uwo.ca
Turkey abandon *
Austria abandon 3 *
Russia move 3 BAJIC_04392D@buef31.etf.bg.ac.yu
France move 3 3kjb11@qlink.queensu.ca
Observer millosh@Afrodita.rcub.bg.ac.yu
Observer lamouret@dgp.toronto.edu
Game 'homer' is waiting for 7 players to sign on.
The parameters for 'homer' are as follows:
Move clock 1410 min 12.00 next 120.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Retreat clock -1 min 0.00 next 48.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Adjust clock -1 min 0.00 next 72.00 grace 24.00 delay 24.00 days
smtwtfs
Access: Any-site, Level: Any, Moderated, Dedication: -10.
Variant: Standard, Gunboat, Blind.
Flags: NoNMR, Proxy, DIAS.
Press: White/Grey, Partial Allowed, No Fake.
Winning Centers: 18.
Index: 0
The following players are signed up for game 'homer':
Master millosh@Afrodita.rcub.bg.ac.yu
Ko razume, može izvući dovoljno zaključaka...
diplomatija.225alien,
-> #187, balsa[] :: Postoji mogućnost interaktivne komunikacije između korisnika,
[] :: pejdžovanje, chat, mogućnost proveravanja da li je i kada poruka
[] :: pročitana, kada se partner u igri javljao.
[]
[] Ovo nije prednost, jer je *ista* stvar moguća i na bilo kom juniks
[] računaru na YUInternet, a takvi su većina.
Nije. Na stranu to što snalaženje na juncu ne bi trebalo da bude
nešto čime se mere igrači diplomatije, ja sam mislio na neke konkretne
stvari koje su na jednom BBS-u moguće, a na Mreži nisu. Zaista je
nepraktično proveravati sve računare u mreži na koje je neki od igrača
mogao da se javi, fingerovati okolo... Ako neko od igrača igra sa nekog
sistema koji je vezan samo UUCP-jem, nema šanse. Na Sezamu imam (čim se
ulogujem) podatak o tome ko je sve na vezi, kada je i da li je neko
pročitao poruku koju sam poslao u mail ili grupu (doduše, svič /r i
SYSMESSAGE ovde ne rade trenutno, ali proradiće valjda). Dobar BBS je u
prednosti zato što je sve tu na jednom mestu i na dohvat ruke.
Zaista nije ista stvar nalaziti se s prijateljima recimo u
Pivnici u Skadarskoj (to je _jedna_ kafana) i nalaziti se u Skadarliji
(gde ti treba celo veče da obiđeš sve kafane).
Ima Sezam i druge tehničke prednosti koje tamo ne možeš imati,
recimo: ignore ;>.
[] :: 11:30 telefonom zbog završnih dogovora, do 12 moći da pozovem i
[] Ja baš i nisam siguran. ;) Čuješ se sa saveznikom u 23:30, a Sezam
[] hoćeš da dobiješ do 24:00? To i ne pali uvek, znaš. ;)
Daj, ne zajebavaj :). Nismo valjda toliki monstrumi da dedlajn
postavljamo u ponoć. Naravno da sam mislio na podne.
[] A evo najvećeg ograničenja -- nemogućnost da se odigra
[] Gunboat partija! Osim ona koja je 'no press'. Nekom ovo i nije
[] bitno, meni recimo jeste.
Ovo zaista jeste ograničenje, ali i nije toliki problem jer
ne dovodi u pitanje previla i običaje iz klasične igre na tabli. Ja
lično smatram da gunboat ubija jednu dimenziju diplomatske realnosti
(lik vladara, nešto veoma bitno u stvarnoj politici), a ubacuje neke
detektivske zezalice koje baš i nisu u duhu klasičnog Dipa. Sve u svemu,
to je simpatična perverzija (mislim na nešto što valja probati promene
radi ;)), pa ne bi bilo loše da bude omogućena na Sezamu (a to nije
nemoguće). Doduše, ne verujem u mogućnost pravog, fer odigranog gunboata
na lokalnom nivou od onda kada me je Boshko (sjajan igrač) ustartovao (u
toku partije (siroče, VF na VV) na bilijaru zbog toga što sam mu u
gunboat prepisci rekao neke ružne reči ;).
Mislim da je gunboat realno moguće odigrati tek na nekom
globalnom nivou, ali onda ne vidim neku svrhu istog sem u eliminaciji
učešća nacionalnih osećanja ;) igrača, što nije zanemarivo.
[] Nemam vremena da Diplomatiju igram telefonski.
Bojim se da onda i nisi neki saveznik. Neke velike, komplikovane
i lepe akcije je zaista teško dogovoriti sa saveznikom bez intenzivnog
dijaloga, a to u prepisci zna da trrraaajeee...
Jesi li igrao na tabli?
[] Otkud to? Pošalješ mail Džadžu sa Osmeha, on stigne za 10 sekundi, i
[] nema ga više ni na jednom disku.
Siguran?
:(
[] Da svedem, po drugi put: Treba razdvojiti dve stvari -- diskusiju
[] 'igra na džadžu uopšte vs. igra na Sezamu' i diskusiju o pouzdanosti
[] funkcionalnosti ovog našeg Džadža na Galebu.
Da, to pokušavam od početka da razdvojim. Smatram da je igra na
globalnoj mreži i na nekom tamo velikom Džadžu nešto što iskusni igrači
sa Sezama svakako treba da probaju.
[] Nezavisnost od dobre volje i agilnosti GMa,
Vidi, čovek GM može (samo može) masterisati (voditi partiju,
suditi) savršeno, a program za sada samo dovoljno dobro. Uvek je moguće
da igrač napravi beznačajnu grešku u kucanju i da Diplomacy Adjudicator
to odbaci kao illegal iako bi čovek iz aviona video šta je pisac hteo da
kaže. Po pravilima Diplomatije, svaki potez, ma kako loše bio napisan,
mora biti izvršen ako je nedvosmislen.
Dobrim igračima je malo bitno kakav je GM, ali početnicima je
mnogo bolje da imaju čoveka s autoritetom za sudiju, vodiča i učitelja.
[] tačnost i fleksibilnost (tu mislim na raznorazne mogućnosti slanja pressa,
[] podešavanja klizećih rokova, itd),
To klizanje rokova me izrazito iritira. Volim da imam mogućnost
da isplaniram svoje vreme za igru. Mislim da je običaj razvijen na
Sezamu gde se igra jedan pokret nedeljno, uvek istog dana i u isto vreme
najbolje rešenje. Tako mogu da optimizujem svoje vreme i da mi Dip ne
uzima suviše vremena. Što se mene tiče, NMR treba uvek da bude CD - to
je legitiman (u određenim situacijama koristan) potez svakog igrača, a
o poštovanju vremena igrača koji šalju poteze na vreme neću ni da
govorim...
[] i pre svega -- mogućnost Gunboat igre.
Da izboksujemo ovo na Sezamima?
[] Glede drugog -- za ovih nekoliko meseci Džadž na Galebu se pokazao
[] pouzdanim. Treba, razume se, sačekati da se završi nekoliko partija da
[] bi se mogao steći valjan utisak.
Da. Još kada bi mogli s vremena na vreme ovde da vidimo ASCII+
mape.
diplomatija.226alien,
-> #190, schef[] Pa, da li onda postoji mogućnost da se judge sa ETF-a prebaci na sezam?
Ne, jer je to Unix program, ali moguće je napraviti nešto
slično, možda i bolje.
diplomatija.227alien,
-> #199, junior[]> partija. Ja smatram da je 15 suviše za te uslove, za broj ljudi
[]> koji to koristi itd. Jednostavno, to mi liči na 'daj pet
[] Otkud ti znaš koliko ga ljudi koristi, kad nisi ni svratio na njega?
Aman, čoveče, prestani da iznosiš netačne zaključke i
pretpostavke sa takvim 'samopouzdanjem'. Svraćao sam do Judge-a itekako.
Bez razloga me provociraš. Zašto ne pokušaš da pretpostaviš da ja znam o
čemu govorim? Otkud ja nešto znam se tebe ne tiče ;). Ako hoćeš da
prihvatiš moju procenu da je nerealno da se u takvim uslovima završi tih
15 partija, prihvati, ako nećeš - uverićeš se ;>.
[] Jest' da si ga dovukao i nagovorio Veču da ga stavi, svaka čast, ali
[] nemoj sad da mu blatiš ugled ;)
Veči? Ne pada mi na pamet da mu blatim ugled. Pazi, ja znam da
je Večo mnoge stvari radio onako kako ne treba i brljao, ali izuzetno
cenim njegov entuzijazam, znanje i energiju kojima je izgradio taj Galeb
za druge. Njegova lična korist je tu neznatna spram onoga šta je uložio
i šta je ostvario.
[] Za sad judge radi punom parom i bez greške (naglašavam :),
Što naglašavaš suđenje bez greške kada se to podrazumeva u
svakoj partiji? Pravila su jasna, svi igrači ih znaju i još nisam video
neku ozbiljnu raspravu o presuđenom u bilo kojoj partiji.
Btw, pošalji mu naređenje tipa:
F Srb s Grc - Bug/s ;)
[] i "tako treba i da ostane" :)
Ako, deco, ako...
diplomatija.228alien,
-> #188, balsa[] Ali ovde nije bitan VV, nego GM, nesavršen i grešan. ;)
[] U sezamovskoj varijanti Diplomatije, od GMa zavisi i previše, na
[] Džadžu je uticaj ljudskog faktora korigovan u pravcu veće automatizacije.
Diplomatija postoji nekoliko decenija duže nego Internet i
projektovana je tako da GM nije čak ni neophodan, jer svaki igrač može
da presudi isto ako zna pravila (to se podrazumeva). GM je jako
poželjan, pre svega zbog autoriteta, a moći koje moderator partije
dobija na Judge-u su ograničene.
[] Da, igrao sam tu prvu na Sezamu. Ta je pukla jer su igrači izgubili
[] interesovanje za nastavak posle ispitne pauze, a ni GM nije mogao mnogo
[] da se angažuje oko nastavka.
Bilo je dovoljno zainteresovanih, ali skoro niko tada nije znao
sva pravila... :(
[] Sledeću sam igrao na VVu, i ta je pukla posle pola godine igre, GM nije
[] bio zainteresovan da ponovo okupi igrače posle letnjeg odmora.
Ko je bio GM i o kojoj se partiji radi? Bitno je.
[] I šta sad? U svaku partiju uložio sam jako mnogo truda i bio u prilično
[] dobroj poziciji.
Šta da ti kažem sem da nisi imao sreće... :(
[] Jednostavno -- ne želim da mi se ovakvo iskustvo ponovi, a mislim da se
[] Džadž mnogo uspešnije nosi sa sličnim situacijama.
Jasno mi je. Ko u ovoj zemlji još ima hrabrosti da uloži npr.
pare u banku nakon svega...? Ipak, vreme uvek pokaže kome možeš
verovati, a kome ne.
[] ostali potezi bivaju obrađeni. Dakle, uvek znam na čemu sam. A ako pukne
[] veza ETF - FON, pošaljem naređenja sa nekog drugog računara. Uostalom,
[] to pucanje veze, i kada se desi, retko traje duže od nekoliko sati.
Ne znaš na čemu si jer ne znaš da li je poruke primio i poteze
poslao tvoj (potencijalni) saveznik. To u startu obeshrabruje igrače od
davanja bitnih podrški i kompleksnih akcija, a to igru čini ružnijom :(.
[] Ne smeta, samo ni to ne pomaže kod sindroma "bio_kod_babe_na_selu". ;)
Moja baba ima i kompjuter i modem u kući, a živi na selu O;).
Dip je ozbiljna igra i ozbiljnost GM-a je nešto što bi trebalo
da se podrazumeva. Treba biti strpljiv - ako ne postoje valjani uslovi,
onda ne treba počinjati partiju.
diplomatija.229alien,
-> #194, severian[] Ojjjj! No šalu na stranu, zbog poznatih problema sa konverzijom
[] starih konferencija jedan pad mi je potpuno progutan, tako da ne znam o
[] čemu se radi. Ako nekoga ne mrzi da citira, pa da se uključim...
Mogao bi malo da masterišeš! :)
diplomatija.230alien,
-> #205, schef[] Evo postave: nemko, ivanb, imangovski, miko, superhik, ognjen.s i schef.
[] Posmatrači su oldtimer i junior (ima mesta za još dvojcu).
Oho! Sve sami poletarci... :)
[] Inače, GM je Darone,
:)))))))))))
[] pa Darone, izvoli... Ubaci dotične u grupu, a igrači da pošalju (što
[] pre) Darone-u na mail listu država koje bi hteli da igraju.
Ubaci i mene u grupu. Ovde je potreban ozbiljan nadzor ;).
diplomatija.231lexus,
-> #218, schef> =-> Jel mogu i ja da budem posmatrac?
>
> Moze...
Daj Srle ako ima mesta, baci i mene da vidim kako se igra ta igra ;)))
A jednog dana i da odigram neku partiju ;)))
Pozdrav -Lex->
diplomatija.232balsa,
-> #225, alien:: [] Nemam vremena da Diplomatiju igram telefonski.
::
:: Bojim se da onda i nisi neki saveznik. Neke velike, komplikovane
:: i lepe akcije je zaista teško dogovoriti sa saveznikom bez intenzivnog
:: dijaloga, a to u prepisci zna da trrraaajeee...
Možda. Ne znam kako tebi, ali meni je telefonska diplomatija
oduzimala mnogo više vremena nego što mogu da odvojim za to. I još --
znaš koji je podvig Sezamovca dobiti telefonom. ;) Probao jednom,
takvu igru, i zahvalio se.
:: Jesi li igrao na tabli?
Ne, voleo bi h da probam jedared.
::
:: Vidi, čovek GM može (samo može) masterisati (voditi partiju,
:: suditi) savršeno, a program za sada samo dovoljno dobro. Uvek je moguće
:: da igrač napravi beznačajnu grešku u kucanju i da Diplomacy Adjudicator
:: to odbaci kao illegal iako bi čovek iz aviona video šta je pisac hteo da
:: kaže. Po pravilima Diplomatije, svaki potez, ma kako loše bio napisan,
:: mora biti izvršen ako je nedvosmislen.
Ovo gore ti neće svaki GM prihvatiti. Osim toga, iako je Džadž samo
glupi kompjukter, čim pošalješ naređenja, dobiješ i odgovor da su primljena,
i izveštaj o eventualnoj grešci.
:: Da izboksujemo ovo na Sezamima?
Vidim da nešto muljate i spremate, well, izmuljajte i mogućnost
Gunboat igre. ;)
:: [] Glede drugog -- za ovih nekoliko meseci Džadž na Galebu se pokazao
:: [] pouzdanim. Treba, razume se, sačekati da se završi nekoliko partija da
:: [] bi se mogao steći valjan utisak.
::
:: Da. Još kada bi mogli s vremena na vreme ovde da vidimo ASCII+
:: mape.
Eh, meni su te ASCII mape neviđeno antipatične... Ako znaš neki
čin da se (polu)automatski prave (tj. da se ne mora ucrtavati ručno),
rado ću ovde kačiti izveštaje sa par zanimljivijih partija na Džadžu.
diplomatija.233schef,
-> #220, dj.vlada=-> Evo, OCU JAAAAAA!!!!!!
Too late budy, zakasnio si.
Srleř
diplomatija.234schef,
-> #231, lexus=->> =-> Jel mogu i ja da budem posmatrac?
=-> Daj Srle ako ima mesta, baci i mene da vidim kako se igra ta
=-> igra ;))) A jednog dana i da odigram neku partiju ;)))
Polako ljudi BRE. Ovde grupa ima 12 članova, a ostalo je samo još jedno
mesto. Javite se daroneu na mail (nisam baš siguran da prati temu). :)))))
Ako možete izdejstvujte da se proširi grupa, pa će onda biti mesta za sve...
Inače, igra se zove stab! (sa uskličnikom). :) I ne obraćajte se više meni,
darone je glavni, a ja sam samo običan igrač. See what i mean? ;)
Srleř
diplomatija.235severian,
-> #229, alien> [] Ojjjj! No šalu na stranu, zbog poznatih problema sa konverzijom
> [] starih konferencija jedan pad mi je potpuno progutan, tako da ne znam o
> [] čemu se radi. Ako nekoga ne mrzi da citira, pa da se uključim...
>
> Mogao bi malo da masterišeš! :)
Dobro, de...;) Evo javno upućujem predpoziv zainteresovanima za jednu
dobru partiju DIP-a (koja će sigurno da ide do kraja) da se jave na mail. Ako
bude interesovanja igramo...
diplomatija.236dj.vlada,
-> #233, schef=> =-> Evo, OCU JAAAAAA!!!!!!
=>
=> Too late budy, zakasnio si.
=>
=> Srleř
Steta, a kako se zove,... vi to igrate pa saljete poteze, jel tako ili
sta radite, a koju igricu igrate, nije valjda DIPLOMACY!
diplomatija.237dj.vlada,
-> #235, severian=>> [] Ojjjj! No salu na stranu, zbog poznatih problema sa konverzijom
=>> [] starih konferencija jedan pad mi je potpuno progutan, tako da ne znam
=>> o [] cemu se radi. Ako nekoga ne mrzi da citira, pa da se ukljucim...
=>>
=>> Mogao bi malo da masterises! :)
=>
=> Dobro, de...;) Evo javno upucujem predpoziv zainteresovanima za jednu
=> dobru partiju DIP-a (koja ce sigurno da ide do kraja) da se jave na mail.
=> Ako bude interesovanja igramo...
A kako to "masterisete" ???????
Mislim, kako da napravim grupu, kako da igram igricu koju nemam kod
kuce :))))))!
diplomatija.238space.ace,
-> #215, balsa\\* A evo i mape za Makijaveli varijantu, opet .cdr format.
Može neka pamet da malo pojasni ovo o varijantama, i da odgovori na nekoliko
pitanjaca (jel, ja tek počinjem :)) :
Kakve sve postoje varijante, i koje se mape koriste?
Da li su pravila za svaku varijantu različita (tu ne mislim generalno, jer su
valjda ista, već na neke finese, bar što se tiče postavljanja jedinica)?
Koliko se jedinica dobija po svakoj varijanti, itd, itd ?
Ajde, malo mi pojasnite ove nedoumice, i objasnite varijante, pošto ja imam
pravila za igru, normalna varijanta, i imam pravila za normal.
Objasnite nešto što nisam pitao, jer svaka informacija je dobrodošla!
BTW, ne zamerite ako su ova pitanja već bila pitana ranije, ali nema načina da
se pristupi tim ranijim pitanjima i odgovorima zbog... poznate situacije :)
Toliko od mene. Hvala unapred :)
s.a
diplomatija.239oldtimer,
-> #238, space.ace> Ajde, malo mi pojasnite ove nedoumice, i objasnite varijante, pošto ja imam
> pravila za igru, normalna varijanta, i imam pravila za normal.
>
> BTW, ne zamerite ako su ova pitanja već bila pitana ranije, ali nema načina
> da se pristupi tim ranijim pitanjima i odgovorima zbog... poznate situacije
Kako stoji stvar sa IGRE.2.DIP temom? Ako je moguć pristup, tamo su
uz poruke okačena pravila, mape, pravila za varijante, uputstvo za
judge, pomoćni programi za masterisanje i prikaz pozicija, gomila
tekstova vezanih za Dip...
Ako se i dalje ne može pristupiti staroj temi, možemo da okačimo
važnije stvari ponovo. Ja se dobrovoljno javljam za Gamers Guide
i Dip A-Z, samo proverite pristup staroj temi.
diplomatija.240junior,
-> #227, alien> Što naglašavaš suđenje bez greške kada se to podrazumeva u
> svakoj partiji? Pravila su jasna, svi igrači ih znaju i još
> nisam video neku ozbiljnu raspravu o presuđenom u bilo kojoj
> partiji.
Evo, izmasteriši ovo:
Engleska: Francuska : Italija:
F Iri - Mao F Mao - Por F Spa,sc S F Mao - Por
F Bre S F Iri - Mao
F NAO S F Por - Mao
F Por - Mao
Došlo je do nesporazuma jer u VVHR, piše da u slučaju self-standoffa:
"nijedan potez ne uspeva". Ako nijedan potez ne uspeva => engleski napad
na Mao nije uspeo => on je dislogovan i destroyed u Portugalu. Tako je i GM
izmasterisao. Naravno, ako čovek malo razmisli, vidi se da je to logička
besmislica i da on ne može biti uništen, jer je napao Mao snagom 2...
Itd, itd...
Rasprava je potrajala, na kraju je odlučeno razumom (u korist Engleza), a
da se takve stvari _meni_ više ne bi dešavale, prešao sam na judge.
Eto, na takve greške sam mislio, a njih na judge-u nema..
diplomatija.241junior,
-> #224, alien> Ko razume, može izvući dovoljno zaključaka...
diplomatiju...
diplomatija.242junior,
-> #225, alien> Daj, ne zajebavaj :). Nismo valjda toliki monstrumi da dedlajn
> postavljamo u ponoć. Naravno da sam mislio na podne.
:) Pogledaj partiju koja upravo počinje, alias "stab" :)))
Darone, ču li da te ovaj nazva monstrumom? :)
diplomatija.243junior,
-> #224, alien> Ko razume, može izvući dovoljno zaključaka...
...da smo usred ispitnog roka, i da ljudi nemaju vremena za
diplomatiju...
Jel' može da prođe? :)
diplomatija.244superhik,
-> #235, severian=:> Dobro, de...;) Evo javno upućujem predpoziv zainteresovanima
=:> za jednu dobru partiju DIP-a (koja će sigurno da ide do
=:> kraja) da se jave na mail. Ako bude interesovanja igramo...
Sev, zar ti nisi odustao od WWIII zbog nedostatka vremena, da li
si siguran da imaš vremena za još jednu obavezu ?
diplomatija.245supers,
-> #238, space.ace>> Kakve sve postoje varijante, i koje se mape koriste?
>> Da li su pravila za svaku varijantu različita (tu ne mislim
>> generalno, jer su valjda ista, već na neke finese, bar što se tiče
>> postavljanja jedinica)?
Generalno, pravila u vezi pokretanja jedinica su uglavnom svuda
standardna. Dakle, varijante se pre svega razlikuju po obliku table,
početnom rasporedu jedinica, broju igrača...
Od toga odstupa samo Makijaveli gde pored armija i flota postoje i
garnizoni, jedinice se kupuju, flote mogu da konvojišu i ako su u
priobalnoj teritoriji... Dakle, u judge verziji Makijavelija zajednički
su sa diplomatijom samo tehnika pisanja poteza i pregovori... Čist
Makijaveli koji se igra na tabli je potpuno drugačija igra i po načinu
pokretanja jedinica.
Što se ostalih varijanti tiče, to su samo manje ili veće varijacije
Diplomacy standarda. Fleet Rome je varijanta gde je u Rimu flota umesto
armije i to je jedina razlika. 1898. svi igrači startuju sa jednom
jedinicom iz jednog centra i tek treba da osvoje svoje ostale matične
centre. Loeb9 je za 9 igrača, dodate Španija i Norveška. U Chaosu ima
onoliko igrača koliko je polja na tabli, i svaki startuje sa jednom
jedinicom. U Englandu Britanija ima 6 armija, svih 6 teritorija su joj
snabdevački centri ali savznici moraju da je konvojišu.
To i još mnogi drugi su samo iživljavanja na standardnoj tabli.
Druga grupa su varijante sa izmenjenim tablama. Najpopularnija je
Youngstown, 10 igrača, dodate Indija, Kina i Japan, tabla obuhvata
Evropu, Aziju i severnu Afriku. Uvedeni su off-board boxevi, specijalna
polja putem kojih flote mogu da u jednom potezu prelaze s kraja na kraj
table (time se sprečavaju nerešive stalemate pozicije na kopnu).
Drugih koncepcijskih izmena nema.
Postoji i varijanta sa izmenjenom mapom Evrope, radnja se događa u
srednjem veku a u igri su sile poput Vizantije. To je možda jedino
vredno pažnje što u našoj zemlji nismo probali :)
diplomatija.246danijel,
Evo jednog programa koji generise mapu iz DipGM-ovog UNI fajla...
dmg10.zipdiplomatija.247nenad,
-> #226, alien> [] Pa, da li onda postoji mogućnost da se judge sa ETF-a prebaci na
> sezam?
>
> Ne, jer je to Unix program, ali moguće je napraviti nešto
> slično, možda i bolje.
Još pre oko godinu i po dana sam, za potrebe ovog BBS softvera,
sa jednim prijateljem razvio algoritam za rad sudije za
Diplomatiju i otprilike osmislio interfejs za rad sa njim.
Pošto sam davno ispao iz tokova sa Diplomatijom (bio sam tu samo
na samom početku kada je steva i pokrenuo stvar), pitam vas da li
bi uopšte imalo smisla nastaviti rad na tome kad se stvari malo
srede i kada ne bude bilo urgentijih stvari na dnevnom redu,
recimo na leto? Naravno, ako bi i došlo do rada na tome bili bi
konsultovani iskusniji igrači, jer ja definitivno ne poznajem sve
tajne igre, da napomenem samo da kada smo osmišljavali algoritam
ja nisam ni znao za postojanje više varijanti igre, ni za to da
postoji samo par džadžova u svetu (čemu onda PD sors?) i sl.
Dakle - ima li uopšte smisla razmišljati u tom pravcu?
diplomatija.248space.ace,
-> #245, supers\\* Od toga odstupa samo Makijaveli gde pored armija i flota postoje i
\\* garnizoni, jedinice se kupuju, flote mogu da konvojišu i ako su u
Znači, kupovanje jedinica. Super.
\\* Druga grupa su varijante sa izmenjenim tablama. Najpopularnija je
\\* Youngstown, 10 igrača, dodate Indija, Kina i Japan, tabla obuhvata
E, ova Youngstown varijanta me posebno zanima, baš zbog toga što ima 10 igrača.
Pošto ne može da se pristupi IGRE.2 konferenciji, tako da od onih silnih mapa
i pravila nema ništa, molio bih neku dobru dušu da pošalje ovdi pravila i mapu
za Yougnstown varijantu, a mogla bi da padnu i pravila za Makijavelija, pošto
mi vrlo primamljivo zvuči, a mapa je lepa.
Toliko od mene, pa vi odgovarajte.\\* jedinicom. U Englandu Britanija ima 6
armija, svih 6 teritorija su
\\* joj snabdevački centri ali savznici moraju da je konvojišu.
diplomatija.249space.ace,
-> #239, oldtimer\\* Ako se i dalje ne može pristupiti staroj temi, možemo da okačimo
\\* važnije stvari ponovo. Ja se dobrovoljno javljam za Gamers Guide
\\* i Dip A-Z, samo proverite pristup staroj temi.
Ja proverih pa ne može, so šalji sve što imaš!
Ogladnelo se za Diplomatijom...
diplomatija.250vitez.koja,
-> #232, balsa#=> Ako znaš neki čin da se (polu)automatski prave
#=> (tj. da se ne mora ucrtavati ručno)
Znam ja bar dva... Pomoću bigbradinog Hewidija ili mog (ax, ta
skromnost :) Double Underscore-ta... Gde ih naći? Pa ovde :), tj.
bilo ih je u "prethodnim" konferencijama...
sk
__ver22.zipdiplomatija.251severian,
-> #244, superhik> Sev, zar ti nisi odustao od WWIII zbog nedostatka vremena, da li
> si siguran da imaš vremena za još jednu obavezu ?
Moj brat je igrao WWIII i odustao. Inače, za masterisanje treba mnogo
manje vremena nego za ozbiljnu igru, pogotovo Youngstown. Dakle, ko je
zainteresovan neka se javi. Ta partija će, malo da prejudiciram stvari, biti
važna i kao test primer za jedan projekat O:)
diplomatija.252balsa,
-> #248, space.ace:: za Yougnstown varijantu, a mogla bi da padnu i pravila za Makijavelija,
Vataj. ;)
machrule.zipdiplomatija.253severian,
-> #247, nenad> Dakle - ima li uopšte smisla razmišljati u tom pravcu?
Na džadžu se radi i dok se stvari stabilizuju na Sezamu trebao bi da
bude gotov. Osmišljen je i interfejs, malo zavistan od prirode samog sistema.
Napominjem da je ideja da integrišemo najbolje osobin unix džadža sa
fleksibilnošću koju nosi ljudski sudija. Razna varijante će biti podržane.
diplomatija.254oldtimer,
-> #247, nenad> Dakle - ima li uopšte smisla razmišljati u tom pravcu?
Naravno da ima :) Nema razloga za žurbu, ali definitivno postoji
želja da ovde imamo kombinaciju judge + human GM, što bi trebalo
da omogući pokretanje većeg broja partija i manje opterećenje za
one koji masterišu. Interes za Dip opet raste, igrača je sve više,
tako da potreba svakako postoji. Kad proradi Internet možda će i
ljudi iz belog sveta dolaziti da igraju protiv Sezamovaca baš na
Sezamu :)
diplomatija.255oldtimer,
-> #249, space.ace> Ja proverih pa ne može, so šalji sve što imaš!
Evo ga prvo Gamers Guide.
guide.zipdiplomatija.256oldtimer,
Dip A-Z. Kratak opis varijanti i dosta zanimljivih tekstova o
PBEM Diplomatiji.
dip_a-z.zipdiplomatija.257oldtimer,
-> #240, junior> Evo, izmasteriši ovo:
>
> Engleska: Francuska : Italija:
> F Iri - Mao F Mao - Por F Spa,sc S F Mao - Por
> F Bre S F Iri - Mao
> F NAO S F Por - Mao
> F Por - Mao
> Došlo je do nesporazuma jer u VVHR, piše da u slučaju self-standoffa:
> "nijedan potez ne uspeva". Ako nijedan potez ne uspeva => engleski napad
Šta je tu komplikovano? Pravila su jasna kao dan. U Portugalu i MAO
je klasičan 2:2 stand-off, jer je zamena mesta Por-Mao nemoguća.
Napad Iri-Mao nema nikakvog značaja bez obzira na snagu jer je self
dislodgement takođe nemoguć.
To što je neko uvek raspoložen za svađu problem je GMa i njegove
čvrstine u ophođenju sa igračima. Pravila su uvek iznad bilo kog
house rules dogovora. Ako je isti neprecizan tu je GM da se pozove
na Rulebook i zaustavi svađu pre nego što se razvije.
diplomatija.258bigbrada,
-> #240, junior&>> Engleska: Francuska : Italija:
&>>
&>> F Iri - Mao F Mao - Por F Spa,sc S F Mao - Por
&>> F Bre S F Iri - Mao
&>> F NAO S F Por - Mao
&>> F Por - Mao
&>>
&>> Rasprava je potrajala, na kraju je odlučeno razumom (u korist
Engleza),
&>> a da se takve stvari _meni_ više ne bi dešavale, prešao sam na
judge.
&>>
&>> Eto, na takve greške sam mislio, a njih na judge-u nema..
E, to se zove neiskusan GM :)) Btw. jesi li namerno kucao spa,sc? O;)
I jesi li namerno ispustio FRA u italijanskom potezu? Na takve greške
je alien mislio :)
Sale
diplomatija.260bigbrada,
Da ne kopate po konferencijama :)
Sale
hewidi13.zipdiplomatija.261junior,
A da li mogao da se u diru games, otvori poddirektorijum diplomatija, u
koji bi se preneli svi ovi fajlovi+okačile bi se odigrane partije
diplomatije?
Slična inicijativa bila je na VV pre kraha, s tim da je tamo bila
obuhvaćena i privatna prepiska, no...
diplomatija.262schef,
-> #253, severian=-> Na džadžu se radi i dok se stvari stabilizuju na Sezamu
=-> trebao bi da bude gotov. Osmišljen je i interfejs, malo
=-> zavistan od prirode samog sistema.
Jel' to ono o čemu je nenad (wizard) pričao?
Srleř
diplomatija.263vitez.koja,
Trazi se jedan (1) igrac, tj. zamena za Nemacku u partiji Hide &
Seek. Pozeljno igrac-nepocetnik. Ko zna o cemu se radi zna, a ko ne
zna da kazem da se radi o partiji na standardnoj tabli (Evropa 1900.)
i standardnim pravilima, ali :) GM, tj. ja, ne objavljuje javno sve
poteze igraca, vec samo neuspele. Svaki igrac naravno zna gde su
njegove jedinice, ali ne i tudje. Nemacka je pred zimu 1902. imala 6
centara, a sada pred zimu 1903. ima 4 centra, tako da pozicija nije
sjajna, ali je daleko od tragicne. Detalji na mail...
sk
diplomatija.264junior,
-> #258, bigbrada> E, to se zove neiskusan GM :)) Btw. jesi li namerno kucao
> spa,sc? O;) I jesi li namerno ispustio FRA u italijanskom
> potezu? Na takve greške je alien mislio :)
Nisam namerno, samo tebi izgleda nije jasno da judge pošalje poruku
koja izgleda ovako:
Server for YUBG
--------------------------------------------------------------
:: Judge: YUBG Game: **** Variant: Standard Gunboat
:: Deadline: S1901M Mon Jan 29 23:30:00 MET
Message sent to France:
Message from Austria to France in '****':
Pozdrav Predsedniku Francuske
Austrija je sa zadovoljstvom primila Vas predlog i ideju o savezu. Medjutim,
na zalost moram da Vas informisem da trenutno nemamo nikakvih aspiracija ni
prema Italiji ni prema Nemackoj, ni prema jednom nasem susedu. Austrija se
zaklela da ce propagirati politiku mira i konacno okoncati visevekovna
ratovanja u Evropi. No, ako neko pokusa da udari na nasu malu zemlju, skupo
ce ga kostati.
Nadam se da cemo uskoro konkretnije saradjivati. Do tad, cuvajte se grey
pressa (ne znam da li je ukljucen ;) i molim Vas, posaljite nam kakve god
informacije imate o nasim susedima.
Car Austrije, ******
End of message.
Movement orders for Spring of 1901. (****.001)
Austria: Army Budapest, No Order Processed.
Austria: Army Vienna, No Order Processed.
Austria: Fleet Trieste, No Order Processed.
Orders not received for all units. If complete orders are not
received by Mon Jan 29 23:30:00 MET, you will be considered late.
The partial orders will be processed if nothing is received by
Tue Jan 30 23:30:00 MET.
_________________
Kao što vidiš, džadž te obaveštava da nisi poslao potez. A kad pošalješ
potez, on će ti vratiti poruku (svaka poruka, poslata na judge, dobija
reply sa istim sadržajem poruke i komentarom judge-a npr. "Message sent to
Italy" ili "Message not sent, invalid signon comand encountered" itd.),
ovakvog oblika:
Server for YUBG
--------------------------------------------------------------
:: Judge: YUBG Game: **** Variant: Standard Gunboat
:: Deadline: S1901M Mon Jan 29 23:30:00 MET Miller: 1996ABLrb104
Message sent to Russia:
Message from Austria to Russia in '****':
> Srbija i grcka su vase. Nadam se da nemate nista protiv toga a ja
> "standardno" uzmem rumuniju.
Pa ako ne bude meni frke sa Italijanom, mislim da ce sve biti u najboljem
redu...Kako cete Vi regulisati stvari oko Crnog mora?
> Planovi turske su rumunija sto mi ne odgovara.
Znam, nisam stigao da Vas obavestim o tome..
Kakvi su Vasi planovi sa A iz War?
> Ako se svo troje dogovorimo podelicemo je.
> Vama ide bugarska i constaantinopol a italijanu smyrna.
Dobro, polako...
To su prvenstveno turski centri, a onda bilo ciji...
Ima vremena za podele. Cak i da se svi udruzimo (!?) Turcin ume da bude
veoma zilav protivnik.
Car Austrije, *****
End of message.
Movement orders for Spring of 1901. (****.001)
Austria: Army Budapest -> Serbia.
Austria: Army Vienna HOLD.
Austria: Fleet Trieste -> Albania.
_____________
Eto, znači na kraju svake poruke on ti pošalje poteze. Ukoliko potez nije
validan (npr. Nwx, a treba Nwy, judge ga neće uvažiti, a ti samo 1 pogledom
na te poteze videćeš da ti nedostaje jedna jedinica...)
Shvataš, sama mogućnost greške je svedena na minimum.
pozdrav, jr.
P.S. Ne zamerite što sam stavio zvezdice umesto imena, partija je ipak
gunboat :)
diplomatija.265schef,
Imam jedno pitanje:
Da li važi podrška za hold jedinici koja će dobiti naređenje da se kreće,
ukoliko joj to kretanje ne uspe? U pravilima piše da ne važi, al' dal' me
neko slaga da važi ili sam ja to samo sanjao... Znam da važi ukoliko jedinica
koja prima podršku za hold daje support nekoj drugoj, ali ovo mi je još
nejasno...
Srleř
diplomatija.266balsa,
-> #265, schef:: Da li važi podrška za hold jedinici koja će dobiti naređenje da se
::kreće, ukoliko joj to kretanje ne uspe? U pravilima piše da ne važi, al'
::dal' me neko slaga da važi ili sam ja to samo sanjao...
Sanjao si. :) Takva podrška ne važi.
diplomatija.267balsa,
Na Džadžu je upravo krenula partija pod imenom Censored.
Gunboat, NOPRESS. Dakle, nema nikakvih pregovora, čista brzopotezna
strategija. Rok je na svaka dva dana, a verovatno i kraće, s obzirom
da Džadž može da procesira poteze čim svi stignu.
Napunila se neverovatno brzo, pre nego što sam stigao da
vas pozovem da se prijavite. :)
Posmatrač se postaje slanjem poruke "observe censored password"
Džadžu.
Ako ima interesovanja, poteze ću kačiti i ovde, kako stignu.
poz, balša
diplomatija.268supers,
-> #251, severian>> Moj brat je igrao WWIII i odustao. Inače, za masterisanje treba
>> mnogo manje vremena nego za ozbiljnu igru, pogotovo Youngstown.
Jel'? Čikam nekoga da izmasteriše Youngstown, otkuca položaje šezdesetak
jedinica i proveri snabdevačke centre za manje od 45-60min udarničkog
rada, ili 2h ako usput i grickam :)
diplomatija.269oldtimer,
-> #267, balsa> Na Džadžu je upravo krenula partija pod imenom Censored.
> Gunboat, NOPRESS. Dakle, nema nikakvih pregovora, čista brzopotezna
> Ako ima interesovanja, poteze ću kačiti i ovde, kako stignu.
Kači, to smo jednom hteli i ovde da probamo, ali bez džadža stvarno
ne ide, GM bi se ubio od mailova.
diplomatija.270junior,
-> #263, vitez.koja> Trazi se jedan (1) igrac, tj. zamena za Nemacku u partiji Hide & Seek.
Traži, traži, pa ćeš naći ...
.. a imao si ga na dlanu O:)
diplomatija.271schef,
-> #267, balsa=-> Ako ima interesovanja, poteze ću kačiti i ovde, kako stignu.
Kači, kači....
Srleř
diplomatija.272dj.vlada,
-> #270, junior=>> Trazi se jedan (1) igrac, tj. zamena za Nemacku u partiji Hide & Seek.
=>
=> Trazi, trazi, pa ces naci ...
=>
=> .. a imao si ga na dlanu O:)
Evo ja se prijavljujem!
diplomatija.273superhik,
-> #263, vitez.koja=:> njegove jedinice, ali ne i tudje. Nemacka je pred zimu 1902.
=:> imala 6 centara, a sada pred zimu 1903. ima 4 centra, tako da
=:> pozicija nije sjajna, ali je daleko od tragicne. Detalji na
=:> mail...
Inače ko zna partiju videće da Turska ima 3 centra tako da je
Nemac daleko od tragične situacije...
diplomatija.274vitez.koja,
-> #272, dj.vlada#=> Evo ja se prijavljujem!
Znas li pravila i da li si igrao do sada neku partiju (koju)?
sk
diplomatija.275oldtimer,
>= :> njegove jedinice, ali ne i tudje. Nemacka je pred zimu 1902.
>= :> imala 6 centara, a sada pred zimu 1903. ima 4 centra, tako da
>= :> pozicija nije sjajna, ali je daleko od tragicne. Detalji na
>= :> mail...
>
> Inače ko zna partiju videće da Turska ima 3 centra tako da je
> Nemac daleko od tragične situacije...
Ne plači Turčine, koja se šašava varijanta igra, niko ne zna ko
će iduće godine imati tri centra :))
Samo mala primedba, igra se Stab! varijanta sa izmenjenim pravilima,
stvarno nije za početnike, em ćete pokvariti partiju, em ništa
ne možete da naučite, zato apelujem da se prijavi neko ko ima
iskustva bar u standardnom Dipu.
P.S. Nemac nije mrtav, na njega se još uvek ozbiljno računa ;))
diplomatija.276darone,
jedan igrač za dip koji još nije počeo je u procesu traženja.
dakle, fali nam jedan. mail :)
diplomatija.277dj.vlada,
-> #274, vitez.koja=> Znas li pravila i da li si igrao do sada neku partiju (koju)?
Steta, ne znam pravila i nisam igrao nijednu partiju zato sto sam novi
(pre mesec dana prijavio) na sezamu!
diplomatija.278superhik,
-> #275, oldtimer=:> P.S. Nemac nije mrtav, na njega se još uvek ozbiljno računa
=:> ;))
A je l' mogu germanski&ostali prijatelji da pošalju koji centar
'preko bare' ? ;)))) U nekom smo nedostatku centara ovde na istoku
diplomatija.279junior,
-> #275, oldtimer> P.S. Nemac nije mrtav, na njega se još uvek ozbiljno računa ;))
Ako me GM proglasi kompetentim (možda bi neko pićence pomoglo)
ja sam još uvek available :)
jr.
diplomatija.280superhik,
-> #279, junior=:> Ako me GM proglasi kompetentim (možda bi neko pićence
=:> pomoglo) ja sam još uvek available :)
Kojo, objasni zašto čovek ne mere da igra ?
:))
diplomatija.281darone,
-> #242, junior>> > Daj, ne zajebavaj :). Nismo valjda toliki monstrumi da dedlajn
>> > postavljamo u ponoć. Naravno da sam mislio na podne.
>>
>> :) Pogledaj partiju koja upravo počinje, alias "stab" :)))
>> Darone, ču li da te ovaj nazva monstrumom? :)
Baš me briga kako me nazvao, ali ću morati da priupitam u čemu je štos
sa slanjem u ponoć? Odnosno, šta je to što taj rok čini toliko
monstruoznim?
Kad ja kažem 12, onda je 12, i to ponoć! Osim ako se igrači ne pobune,
ofkors ;)
diplomatija.282junior,
-> #280, superhik> =:> Ako me GM proglasi kompetentim (možda bi neko pićence
> =:> pomoglo) ja sam još uvek available :)
> Kojo, objasni zašto čovek ne mere da igra ?
Zašto? Zato što znam sve vaše jedinice gde se nalaze :>
Zato sam i tražio da mi pošaljete spisak jedinica, pa
da vidim ko me laže, a ko ne...:>
No, ionako sam u teškoj situaciji, mislim da to samo može
da doprinese kvalitetu igre. :)
pozdrav, jr.
diplomatija.283supers,
-> #216, supers
Game : WWIII
From : GM
To : All
Season: Fall 1912.
P: Austria (crnjini)
***NMR***
A Vie destroyed
U: A Klu, A Rum, A Sev (3).
C: Klu, Rum, Sev (3).
P: China (vitez.koja)
F ObK - ObB +
F ObA s F ObK - ObB +
F ObL s F ObA +
F ObG - Eaf -, standoff
A Eaf - Sud +
A Ira - Arm -, standoff
A Snd - Ira -, standoff
A Tur s A Snd - Ira -, standoff
A Afg s A Snd - Ira -, standoff
A Del - Snd -, standoff
A Cal - Del -, standoff
A Yem holds -, retreated to Nej
F Ara - Goa +
F Mad - Raj +
A Brm - Cal -, standoff
F Ein - Mad +
A Dec s F Ein - Mad +
F Tim - Ein +
F Mal s F Tim - Ein +
F Sch - Cel +
F Spo - Tim +
F Can - Sch +
F Ech - Spo +
A Kor - Tok +
F Soj c A Kor - Tok +
***NBR***
U: F ObA, F ObB, F ObG, A Sud, A Nej, F Goa, F Raj, F Mad, F Ein,
U: A Ira, A Tur, A Afg, A Snd, A Del, A Dec, A Cal, A Brm,
U: F Mal, F Tim, F Sch, F Cel, F Spo, F Soj, F ObL, A Tok (25).
C: Pek, Han, Can, Vtn, Sai, Cam, Tha, Joh, Bor, For, Man, Kor, Vla, Omo,
C: Sin, Brm, Cal, Del, Mad, Ira, Osa, Phi, Jav, Tok, Kar, Kyo (26).
P: England (schef)
F lon-nth +
F eng s F lon-nth +
F nwg s F lon-nth +
F edi s F lon-nth +
U: F Nwg, F Nth, F Eng, F Edi (4).
C: Lon, Liv, Ire, Edi (4).
P: Germany (babbage)
F Nth H -, retreated to Ska
F Hel S F Nth H +
F Den S F Nth H +
F Nwy - Bar +
F Ska - Nwy +
A Hol - Bel -, standoff
A Ruh S A Hol - Bel +
A Mun - Bur -, standoff
A Trl - Vie +
A Boh S A Trl - Vie +
A Gal S A Trl - Vie +
A Mos S Austrian A Sev H +
B: A Ber
U: A Hol, A Ruh, A Mun, A Boh, A Vie, A Gal, A Mos,
U: F Hel, F Den, F Ska, F Nwy, F Bar, A Ber (13).
C: Kie, Ber, Pos, Den, Swe, Nwy, Stp, Mos, War, Hol, Oms, Mun, VIE (13).
P: Italy (superhik)
F ObB - Mao +
F Nao S Eng F Nwg H +
F Mor - ObD +
A Apu - Tun +
F Ion C A Apu - Tun +
F Aeg - Eas +
A Eth - Eaf +
F Mag S A Etf - Eaf +
F ObC S F Mor - ObD +
F Goa - Yem +
F Red S F Goa - Yem +
F ObH - ObI +
F Win - Ara +
F Cey - Ein -, standoff
A Arm - Ira -, standoff
F Bag S A Arm - Ira +
F Bla S A Bul +
A Bul S A Ser +
A Ser S A Bud +
A Bud S A Tri +
A Tri S A Pie - Trl +
A Ven S A Pie - Trl +
A Pic S A Bel +
A Bur S A Bel -, cut
A Bel S A Bur -, cut
A Pie - Trl +
U: F Nao, F Mao, F ObC, F ObD, A Pic, A Bel, A Bur, A Trl, A Ven, A Tri,
U: A Bud, A Ser, A Bul, A Tun, F Ion, F Eas, F Bla, A Arm, F Bag,
U: A Eaf, F Red, F Yem, F Mag, F Ara, F ObI, F Cey (26).
C: Rom, Nap, Ven, Mar, Spa, Tri, Gre, Con, Mor, Tun, Pen, Egy, Bag,
C: Yem, Eth, Mag, Bul, Cey, Bre, Por, Smy, Par, Bud, Ser, Bel, Ank (26).
Ha, sezona završava skandalom u Austriji... Nemačka vojska je bez otpora
umarširala u Beč i anšlus je ponovljen... Izgleda kao da je ovo izvršeno
dogovorno, mada ne dajem glavu. No, valjda Nemac zna šta radi.
Bečka armija se našla u klinču italijanskih vojski.
Na francuskom frontu, sreća je htela Italijana. Nemac nije pogodio koju
će teritoriju da brani A Pic, a da jeste i da je ušao u Bur, bilo bi
veselja s obzirom da je Italijan ostavio Mar da se luftira, igrajući u
Tirol iz Pie a ne Ven...
Englez ima problem, iako je ponovo ušao u Nth.
Italijan nije morao da sam izlazi iz ObB (stvar principa). Kinez je na
Atlantiku postao nezgodan, a Italijan je prioritet trebao da dâ
išutiravanju Kineza iz ObA pre nego ulasku u ObD. I to i A Tun su znaci
odlučne namere da se likvidira kinez u Africi, ali to s obzirom na
množenje žutih u italijanskoj pozadini neće biti nimalo lako.
I dok je tu zamešateljstvo sve veće, na iranskoj visoravni ništa novo.
Glavnina kineskih trupa je i dalje blokirana. Kinez je na pravi način
provukao još jednu flotu do Indije, u narednim potezima ima više načina
da vrši pritisak na Italijana ali ovome odbrana još nije pukla. Ušančen
je je u ObG odakle je neisteriv. Flote Cey i Win zatvaraju same
zatvaraju prolaz, osim ako im se priđe s leđa...
wwiii.f12diplomatija.284nenad,
-> #254, oldtimer> Naravno da ima :) Nema razloga za žurbu, ali definitivno postoji
> želja da ovde imamo kombinaciju judge + human GM, što bi trebalo
> da omogući pokretanje većeg broja partija i manje opterećenje za
> one koji masterišu.
Izgleda da se nismo bas razumeli, algoritam koji smo razvili se
pre svega odnosio na potpuno automatsko obradjivanje poteza,
dakle bez zivog GM-a. Kakva je uloga coveka u igranju na judge-u?
diplomatija.285superhik,
-> #282, junior=:> Zašto? Zato što znam sve vaše jedinice gde se nalaze :>
=:> Zato sam i tražio da mi pošaljete spisak jedinica, pa
=:> da vidim ko me laže, a ko ne...:>
E , a je l' to može meni na mail ?
diplomatija.286oldtimer,
-> #284, nenad> Izgleda da se nismo bas razumeli, algoritam koji smo razvili se
> pre svega odnosio na potpuno automatsko obradjivanje poteza,
> dakle bez zivog GM-a. Kakva je uloga coveka u igranju na judge-u?
Nije sve u obradi poteza, a i to nije loše kontrolisati dok je
judge beta verzija.
diplomatija.287bigbrada,
-> #278, superhik&>> A je l' mogu germanski&ostali prijatelji da pošalju koji centar
&>> 'preko bare' ? ;)))) U nekom smo nedostatku centara ovde na istoku
Evo, daću ti ja jedan - samo nemoj više da mi kukaš ;) Biraj koji
ćeš, Berlin ili Veneciju? :)
Sale
diplomatija.288supers,
-> #283, supers
Game : WWIII
From : GM
To : Public
Season: Spring 1913.
P: Austria (crnjini)
***NMR***
A Rum dislodged to Ukr
U: A Klu, A Ukr, A Sev (3).
C: Klu, Rum, Sev (3).
P: China (vitez.koja)
F ObA - ObB -, standoff
F ObL s F ObA - ObB +
F ObB - MAO -, standoff
F ObG - Eaf +
A Sud s F ObG - Eaf +
A Nej - Yem -, standoff
F Goa - Red -, standoff, retreated to Som,standoff,destroyed
F Mad - Ara +
F Raj s F Mad - Ara +
F Ein - Mad +
A Dec s F Ein - Mad +
A Ira - Arm -, standoff
A Snd - Ira -, standoff
A Tur s A Snd - Ira +
A Afg s A Snd - Ira +
A Del - Snd -, standoff
A Cal - Del -, standoff
A Brm - Cal -, standoff
F Tim - Ein +
F Mal s F Tim - Ein +
F Sch - Cel +
F Cel - Tim +
F Spo - ObK +
F Soj - Npo +
A Tok looking for geishas +
U: F ObA, F ObB, F Eaf, A Sud, A Nej, A Ira, A Tur, A Afg, A Snd,
U: A Del, A Dec, F Raj, F Ara, F Mad, A Cal, A Brm, F Ein, F Mal, F Tim,
U: F Cel, F ObK, A Tok, F Npo, F ObL (24).
C: Pek, Han, Can, Vtn, Sai, Cam, Tha, Joh, Bor, For, Man, Kor, Vla, Omo,
C: Sin, Brm, Cal, Del, Mad, Ira, Osa, Phi, Jav, Tok, Kar, Kyo (26).
P: England (schef)
F nth-hol +
F eng s ita A bel holds +
F nwg holds +
F edi s f nwg holds +
U: F Nwg, F Edi, F Hol, F Eng (4).
C: Lon, Liv, Ire, Edi (4).
P: Germany (babbage)
F Bar - Nwg -, standoff
F Nwy S F Bar - Nwg +
F Den - Nth +
F Ska S F Den - Nth +
F Hel S F Den - Nth +
A Hol - Bel -, standoff, retreated to Kie
A Ruh S A Mun H +
A Mun S A Boh H -, cut
A Boh S A Vie H +
A Gal S A Vie H +
A Mos S Austrian A Sev H +
A Ber - Sax +
A Vie H +
U: F Bar, F Nwy, F Nth, F Ska, F Hel, A Kie, A Ruh, A Mun, A Sax,
U: A Boh, A Vie, A Gal, A Mos (13).
C: Kie, Ber, Pos, Den, Swe, Nwy, Stp, Mos, War, Hol, Oms, Mun, Vie (13).
P: Italy (superhik)
f nao s eng f nwg h +
a bel s eng f nth - hol +
a pic s a bur +
a bur s a trl-mun +
f mao - obb -, standoff
f obc s f mao-obb +
f obd - obg +
a eaf-eth +
f mag - goa +
f red s f mag - goa +
f obi-win +
f cey s f obi -win +
f ara s f obi - win -, cut, retreated to Som,standoff,destroyed
f yem s f ara H -, cut
F eas - egy(nc) +
f ion - eas +
a arm s f bag h -, cut
a bul - rum +
f bla s a bul - rum +
a ser s a bul - rum +
a bud - vie -, standoff
a ven - tyr -, standoff
a tri s a ven - tyr +
a tyr - mun -, standoff
a tun -sah +
f bag h +
U: F Nao, F Mao, F ObC, A Sah, A Pic, A Bel, A Bur, A Tyr, A Ven, A Tri,
U: A Bud, A Ser, A Rum, F Bla, F Eas, F Egy(nc), A Arm, F Bag, A Eth,
U: F ObG, F Goa, F Red, F Yem, F Win, F Cey (25).
C: Rom, Nap, Ven, Mar, Spa, Tri, Gre, Con, Mor, Tun, Pen, Egy, Bag,
C: Yem, Eth, Mag, Bul, Cey, Bre, Por, Smy, Par, Bud, Ser, Bel, Ank (26).
Eto, Italijan se priključio akciji "svi mi volimo Austriju i želimo
joj dobro"... Inače, ostavio je klimavi Nemcev Beč po strani, i pokušao
prepad na Minhen, kojeg je Nemac predvideo. I pored tog punog pogotka,
Englezov upad u Holandiju Nemac sigurno nije imao u vidu (još onda kada je
gradio u Berlinu a ne Kielu), ali s obzirom na koncentraciju njegovih
jedinica, to nije neporemostiv problem. Mnogo ozbiljniju pretnju Nemac
ima na južnom frontu.
Kineska prepadanja po afričkom ratištu se nastavljaju, a prodor u
Arabijsko more je značajan uspeh. Mada je Kinez propustio priliku da uđe u
Jemen.Najveći Italijanov problem je što kineske jedinice uvek imaju
gde da uzmaknu, a disband im se neće desiti pošto ih Kinez već ima previše...
Povlačenja su bila zanimljiva, imali smo standoff pri povlačenju...
wwiii.s13diplomatija.289supers,
-> #288, supers
Game: WWIII
From: China
To: All
Time: Fall 1913.
Nego, da iznesem jedno obaveštenje. Kina je u skladu sa svojim
opredeljem nemešanja u unutrašnje probleme drugih zemalja pristala na
dezangažovanje svojih jedinica iz istočne Afrike. Po postignutom
sporazumu kineska flota je krenula putem do kineskih teritorijalnih
voda, i na tom putu je bila mučenički napadnuta od strane brojčano
nadmoćnog neprijatelja, pa je bila prinuđena da promeni maršrutu i uđe
u Somalijsko more. Vrhunac svega je još jedan napad neprijatelja, na
nenaoružani trgovački brod u Somalijskom moru, gde je posle kraćeg i
herojskog otpora, na kraju i potopljen. Po matici Kini se proširila
ova vest i u radikalnim antiitalijanskim krugovima se sve češće čuju
povici za osvetom i revanšizmom. Naš Mudri Vođa u svom govoru, pozvao
je na razum i podsetio na vesti da se radi o piratskim brodovima,
odbeglim od vrhovne italijanske komande, koji plove pod italijanskom
zastavom da bi profitirali u ratnim uslovima. Očekuje se odlučna akcija
italijanskih vlasti u rešavanju ovog problema, a nezvanično saznajemo
i na upozorenje intervencijom kineskih ratnih brodova, ako akcija ne
da zadovoljavajuće rezultate...
sk
diplomatija.290superhik,
-> #287, bigbrada=:> Evo, daću ti ja jedan - samo nemoj više da mi kukaš ;) Biraj
=:> koji ćeš, Berlin ili Veneciju? :)
;)))))))))) E dakle lud si 1000% :))) Mislio sam na neki MOJ
home centar (recimo Beč ;) )
diplomatija.291superhik,
-> #289, supers=:> Nego, da iznesem jedno obaveštenje. Kina je u skladu sa svojim
Molio bih GM-a da iznese obaveštenja obeju strana...
diplomatija.292supers,
-> #289, supers
Game: WWIII
From: Italy (superhik)
To: MassMedia
Dnevni listovi u Rimu osuđuju kukavičluk Kineske vlade u
proglasu koji ste verovatno svi pročitali. Politički i vojni
vrhovi Italije spremni su na borbu do poslednje kapi krvi dok se
ne osigura budućnost stanovništva na Afričkom kontinentu! Stoga
se mole neutralni krugovi da zanemare laži žutih predstavnika i
razmisle o tome šta 'nenaoružani trgovački brodovi' traže u
teritorijalnim vodama Italije!
Sasvim je jasna namera da kosooki ljudi profitiraju i na tim
prostorima, vlada poručuje stanovništvu da ne treba paničiti i
takođe obećava još koji disband ove i sledeće godine!
Moli se vlada Kine da stane na kraj ovim prepadima po afričkom
kontinentu (od koga do sada ništa nije dobila), i da potraži
profit na nekom drugom ratištu!
Inače, Italijanski predsednik je voljan da poštedi živote
kineskim mornarima pri povlačenju kući...
diplomatija.294balsa,
Date: Wed, 14 Feb 1996 23:55:53 +0100
From: Diplomacy Judge for YUBG <judge@galeb.etf.bg.ac.yu>
Subject: Diplomacy results censored S1901M (NO PRESS!)
Server for YUBG
--------------------------------------------------------------
:: Judge: YUBG Game: Censored Variant: Standard Gunboat
:: Deadline: S1901M Wed Feb 14 23:30:00 MET Miller: 1996ADBrb32
Movement results for Spring of 1901. (censored.001)
Austria: Army Budapest -> Serbia.
Austria: Army Vienna -> Trieste. (*bounce*)
Austria: Fleet Trieste -> Albania.
England: Army Liverpool -> Yorkshire.
England: Fleet Edinburgh -> Norwegian Sea.
England: Fleet London -> North Sea.
France: Army Marseilles -> Spain.
France: Army Paris -> Burgundy. (*bounce*)
France: Fleet Brest -> Mid-Atlantic Ocean.
Germany: Army Berlin -> Kiel.
Germany: Army Munich -> Burgundy. (*bounce*)
Germany: Fleet Kiel -> Denmark.
Italy: Army Rome -> Venice. (*bounce*)
Italy: Army Venice -> Trieste. (*bounce*)
Italy: Fleet Naples -> Ionian Sea.
Russia: Army Moscow -> St Petersburg.
Russia: Army Warsaw -> Ukraine.
Russia: Fleet Sevastopol -> Black Sea.
Russia: Fleet St Petersburg (south coast) -> Gulf of Bothnia.
Turkey: Army Constantinople -> Bulgaria.
Turkey: Army Smyrna -> Ankara.
Turkey: Fleet Ankara -> Constantinople.
The next phase of 'censored' will be Movement for Fall of 1901.
The deadline for orders will be Sat Feb 17 23:30:00 MET.
diplomatija.295alien,
-> #281, darone[] Baš me briga kako me nazvao,
Nisam te nazvao monstrumom. To je bila čista isinuacija!
Za tebe imam druge, ovaj... lepe... opise ;). Ti si baš poseban
slučaj.
[] ali ću morati da priupitam u čemu je štos sa slanjem u ponoć?
Pa... i nije ti neki štos ;).
[] Odnosno, šta je to što taj rok čini toliko monstruoznim?
To što se u to vreme BBS najteže dobija. Takvim dedlajnom
prektično onemogućavaš bilo kakve akcije igrača u 'pet do dvaneast'
(nadam se da Dip ne zamišljaš kao ruski rulet s 5 i po metaka), a i ti
kao GM teško možeš dobiti vezu, pokupiti poteze i poslati tumačenja u
nekom pristojnom roku.
diplomatija.296alien,
-> #264, junior[] P.S. Ne zamerite što sam stavio zvezdice umesto imena, partija je ipak
[] gunboat :)
Nema veze, već si prekrišio pravila Gunboat-a time što si
rastrubio svima ovde da učestvuješ u nekim od tih partija ;>.
diplomatija.297alien,
-> #290, superhikgame: hideseek
from: italy
to: emperors party
season: 1904, spring
Ovaj, mogao bi ovde i neki pečat da padne, a? ;)
[] =:> Evo, daću ti ja jedan - samo nemoj više da mi kukaš ;) Biraj
[] =:> koji ćeš, Berlin ili Veneciju? :)
[]
[] ;)))))))))) E dakle lud si 1000% :))) Mislio sam na neki MOJ
[] home centar (recimo Beč ;) )
Nema šanse, mi krademo od siromašnih i dajemo bogatima ;>.
Duce
diplomatija.298superhik,
-> #297, alienGame: Hideseek
From: Turkey
To: Italy
=:> Nema šanse, mi krademo od siromašnih i dajemo bogatima ;>.
Italijanski mornari su u celom svetu poznati po svojoj
'hrabrosti', naročito kada upadaju u nebranjene centre!
;)
Car Nikola Sulejman.
diplomatija.299junior,
-> #296, alien> Nema veze, već si prekrišio pravila Gunboat-a time što si
> rastrubio svima ovde da učestvuješ u nekim od tih partija ;>.
Na judge-u ima 3-4 partije non-gunboat tako da se i nisam
mnogo otkrio ... ;)
jr.
P.S. Pazim ja na sebe, ne brini se :)
diplomatija.300space.ace,
Interesuje me ima li neko u JUgi set Diplomatije (tabla i figurice)?
Da li može negde u JU da se nabavi igra? Ako može (a mislim da ne može)
GDE???
10x in advance,
space.ace
diplomatija.301boshko,
U Beogradu postoji par setova Diplomatije. Jedan imam ja i to je neki
italijanski, ne izgleda bas najbolje. Drugi ima alekm i taj je bas
Avalon Hill-ov. Mislim da i braca Kusovac imaju nesto a i kroz ruke
su mi prolazile razne table cije poreklo nisam znao.
U Bgdu ce moci uskoro da se kupi diplomatija. Jedan covek koji ima
privatnu stampariju odlucio je da istancuje Diplomatiju. Prevod
pravila je bio vec na reviziji a kart su vec gotove. Dakle trebalo bi
uskoro da pojavi u prodaji. Cena bi treba da bude oko 20-30%
jeftinija nego u Americi. Tako mi je bar on rekao. U svakom slucaju
bicete ovde obavesteni kada prodaja bude krenula.
diplomatija.302balsa,
Server for YUBG
--------------------------------------------------------------
:: Judge: YUBG Game: Censored Variant: Standard Gunboat
:: Deadline: F1901M Wed Feb 21 23:30:00 MET Miller: 1996ADBrb32
Movement results for Fall of 1901. (censored.002)
Austria: Army Serbia SUPPORT Fleet Albania -> Greece.
Austria: Army Vienna -> Trieste.
Austria: Fleet Albania -> Greece.
England: Army Yorkshire -> North Sea -> Norway.
England: Fleet Norwegian Sea SUPPORT Army Yorkshire -> Norway.
England: Fleet North Sea CONVOY Army Yorkshire -> Norway.
France: Army Spain -> Gascony.
France: Army Paris -> Burgundy.
France: Fleet Mid-Atlantic Ocean -> Portugal.
Germany: Army Kiel -> Holland.
Germany: Army Munich -> Ruhr.
Germany: Fleet Denmark -> Sweden. (*bounce*)
Italy: Army Rome -> Venice.
Italy: Army Venice -> Tyrolia.
Italy: Fleet Ionian Sea -> Tunis.
Russia: Army St Petersburg -> Norway. (*bounce*)
Russia: Army Ukraine -> Rumania.
Russia: Fleet Black Sea SUPPORT Army Ukraine -> Rumania.
Russia: Fleet Gulf of Bothnia -> Sweden. (*bounce*)
Turkey: Army Bulgaria SUPPORT Russian Fleet Black Sea -> Rumania. (*void*)
Turkey: Army Ankara -> Constantinople.
Turkey: Fleet Constantinople -> Aegean Sea.
Ownership of supply centers:
Austria: Budapest, Greece, Serbia, Trieste, Vienna.
England: Edinburgh, Liverpool, London, Norway.
France: Brest, Marseilles, Paris, Portugal.
Germany: Berlin, Denmark, Holland, Kiel, Munich.
Italy: Naples, Rome, Tunis, Venice.
Russia: Moscow, Rumania, Sevastopol, St Petersburg, Warsaw.
Turkey: Ankara, Bulgaria, Constantinople, Smyrna.
Unowned: Belgium, Spain, Sweden.
Austria: 5 Supply centers, 3 Units: Builds 2 units.
England: 4 Supply centers, 3 Units: Builds 1 unit.
France: 4 Supply centers, 3 Units: Builds 1 unit.
Germany: 5 Supply centers, 3 Units: Builds 2 units.
Italy: 4 Supply centers, 3 Units: Builds 1 unit.
Russia: 5 Supply centers, 4 Units: Builds 1 unit.
Turkey: 4 Supply centers, 3 Units: Builds 1 unit.
The next phase of 'censored' will be Adjustments for Winter of 1901.
The deadline for orders will be Thu Feb 22 22:21:14 MET.
diplomatija.303space.ace,
-> #301, boshko--> jeftinija nego u Americi. Tako mi je bar on rekao. U svakom
--> slucaju bicete ovde obavesteni kada prodaja bude krenula.
Obavezno javi kad budu u prodaju !!
diplomatija.304junior,
-> #301, boshko> U Beogradu postoji par setova Diplomatije. Jedan imam ja i to
> je neki italijanski, ne izgleda bas najbolje. Drugi ima alekm i
> taj je bas Avalon Hill-ov. Mislim da i braca Kusovac imaju
> nesto a i kroz ruke su mi prolazile razne table cije poreklo
> nisam znao.
Dobro, i ja znam dečka koji ima francuski set diplomatije
(Bla = Noi, ... :))) malo za*ebano, ali je tu.
diplomatija.305supers,
-> #292, supers
Game : WWIII
From : GM
To : All
Season : Fall 1913.
P: Austria (crnjini)
A Ukr - Mos -, standoff
A Sev S A Ukr - Mos -, cut
A Klu S ITALIAN A Rum - Gal +
D: A Klu
U: A Sev, A Ukr (2).
C: Klu, Sev (2).
P: China (vitez.koja)
F ObA - NAO +
F ObB - ObC +
F ObK s F ObB - ObC +
F ObL - ObB +
F Eaf - Som +
A Sud - Fez -, standoff
A Nej - Jor -, standoff, destroyed
A Ira - Sev -, standoff
A Snd - Ira -, standoff
A Tur s A Snd - Ira +
A Afg s A Snd - Ira +
A Del - Snd -, standoff
F Ara - Per +
F Mad - Ara +
F Raj s F Mad - Ara +
F Ein - Mad +
A Dec s F Ein - Mad +
A Cal - Del -, standoff
A Brm - Cal -, standoff
F Mal - Ein -, standoff
F Tim - ObJ +
F Cel - Jav +
A Tok holds +
F Npo - Spo +
B: F Can, F Pek, A Han
U: F Nat, F ObB, F ObC, A Sud, F Som, A Ira, A Snd, A Tur, A Afg, A Del,
U: A Dec, A Cal, A Brm, F Per, F Raj, F Ara, F Mad, F Mal, F Jav, F ObJ,
U: F Spo, A Tok, F ObK, F Can, F Pek, A Han (26).
C: Pek, Han, Can, Vtn, Sai, Cam, Tha, Joh, Bor, For, Man, Kor, Vla, Omo,
C: Sin, Brm, Cal, Del, Mad, Ira, Osa, Phi, Jav, Tok, Kar, Kyo (26).
P: England (schef)
F hol S ita A bel holds +
F eng - lon +
F nwg holds -, retreated to Cly
F edi s F nwg holds +
B: F Lvp
U: F Hol, F Lon, F Edi, F Cly, F Lvp (5).
C: Lon, Liv, Ire, Edi, HOL (5).
P: Germany (babbage)
F Bar - Nwg +
F Nwy S F Bar - Nwg +
F Nth S F Bar - Nwg +
F Hel S F Nth H +
F Ska S F Nth H +
A Kie S A Ruh H +
A Ruh S A Mun H +
A Boh S A Vie H +
A Vie S A Gal - Klu -, cut, destroyed
A Sax - Sil +
A Gal - Klu -, standoff, retreated to War
A Mos S Chinese A Ira - Sev -, cut
A Mun H +
D: F Ska
U: F Nwg, F Nwy, F Nth, F Hel, A Kie, A Ruh,
U: A Mun, A Boh, A Sil, A War, A Mos (11).
C: Kie, Ber, Pos, Den, Swe, Nwy, Stp, Mos, War, Oms, Mun, (11).
P: Italy (superhik)
F nao - mao +
f mao - eng +
f obc h -, retreated to Sao
a bel s eng f hol h +
a bur s a bel +
a pic s a bur +
a sah - fez -, standoff
a rum - gal +
a ser - rum +
f bla s a ser - rum +
a trl - VIE +
a tri s a trl - VIE +
a bud s a trl - VIE +
a VEN - trl +
a arm s f bag h +
f bag gone for fishing ;) +
F eas - jor (nc) -, standoff
f red - nej (wc) +
f yem s f red - nej +
f egy moral support a tok - kyo ;> -, NSO
a eth - mag -, standoff
f goa - mag -, standoff
f obg - obf -, illegal
f win -ein +
f cey s f win - ein +
B: F Mag, F Nap, A Ven
U: F Mao, F Sao, A Sah, F Eng, A Pic, A Bel, A Bur, A Trl, A Vie, A Tri,
U: A Bud, A Gal, A Rum, F Bla, A Arm, F Bag, F Eas, F Egy(nc), F Nej(wc),
U: F Yem, F Goa, A Eth, F ObG, F Cey, F Ein, F Mag, F Nap, A Ven (28).
C: Rom, Nap, Ven, Mar, Spa, Tri, Gre, Con, Mor, Tun, Pen, Egy, Bag, Yem,
C: Eth, Mag, Bul, Cey, Bre, Por, Smy, Par, Bud, Ser, Bel, Ank, VIE, RUM (28).
Wow, kakve su to kombinacije, kakvi su to novi momenti... :)
Sve pršto od iznenađenja. Austrijanac je, željan osvete, za objekat
svoje osvete izabrao Nemačku, koji je obnovio saradnju sa Kinezom...
Kao rezultat, svi su ostali tamo gde su i bili, s tim što je Austriji
novopečeni saveznik opet maznuo centar... Šta ti je život...
Italijan je pogodio sve poteze kineske gerile, armija Nedžd je uništena
i Bagdad je spašen, u trenutku kada mu je zapretila kineska flota koja
je ušla u Persijski zaliv. Italijan je konačno ušao i u Ein, ali u zao
čas, kada mu je pet kineskih flota prošlo iza... Takođe, u ovom potezu
je na greškama naučio da flote ne mogu igrati u kopnene teritorije ObE i ObF.
Više preteći deluje proboj kineskih flota u Atlantik. Kao da se otvara
novi front na koji je Italijan zapostavio, a na kojem je veoma tanak.
Da je bar igrao F ObG-ObD, ovako Kinez može slobodno da navali u
teleport svojih flota...
Nemac je odigrao jako slabo. Čudi njegova odluka da brani Nth po svaku
cenu, umesto da povrati Holandiju i izbegne skidanje. Englez se uplašio
za London, Italijan za Engleski kanal, a Nemac je grčevito branio
sigurnu teritoriju Nth. Skroz pogrešna procena svih strana u sukobu ;)
Kao rezultat, Nemac je Englezu poklonio gradnju kojoj se niko nije
nadao. Šteta po njega (Nemca). No, eto njemu Kineza u pomoć.
wwiii.f13diplomatija.306imangovski,
Jel ima neko raspolozen za masterisanje?
Ako ima molim da ostavi svoje dobre namere u ovu konferenciju,i neka
me odma ukljuci u partiju.Ako ima neko da je odustao od igranja,pa
vam treba zamena slobodno bez ustrucavanja otkucajte ma wr
imangovski(necu se ljutiti:)
diplomatija.307balsa,
Date: Sun, 25 Feb 1996 22:26:08 +0100
From: Diplomacy Judge for YUBG <judge@galeb.etf.bg.ac.yu>
Subject: Diplomacy results lucrezia S1454M
Server for YUBG
----------------------------------------
:: Judge: YUBG Game: Lucrezia Variant: Machiavelli Gunboat
:: Deadline: S1454M Fri Feb 23 23:30:00 MET Miller: 1996ABMpw02
Expenditure results for Spring of 1454. (lucrezia.002)
Milan: Pays 1 ducat to Turkey.
Milan: Pays 1 ducat to Austria.
Venice: Pays 3 ducats to Turkey.
Austria: Borrows 15 ducats for 1 year, 18d due in Spring of 1455.
Papacy: Borrows 6 ducats for 2 years, 9d due in Spring of 1456.
Turkey: Borrows 7 ducats for 1 year, 9d due in Spring of 1455.
Venice: Borrows 25 ducats for 2 years, 38d due in Spring of 1456.
Austria: E1: 9d, Buy Autonomous garrison Montferrat.
Austria: E2: 3d, Counter-Bribe army Hungary.
Florence: E1: 9d, Buy Autonomous garrison Piombino.
Milan: E1: 3d, Counter-Bribe army Milan.
Papacy: E1: 12d, Disband Autonomous garrison Lucca.
Turkey: E1: 9d, Buy Autonomous garrison Ragusa.
Venice: E3: 3d, Counter-Bribe garrison Venice.
Venice: E4: 3d, Counter-Bribe army Verona.
Movement results for Spring of 1454.
Austria: Army Austria -> Carinthia.
Austria: Army Hungary -> Slavonia.
Austria: Army Tyrolea SUPPORT Army Austria -> Carinthia.
Florence: Army Arezzo -> Sienna.
Florence: Army Florence SUPPORT Army Arezzo -> Sienna.
Florence: Fleet Pisa -> Western Tyrrhenian Sea.
France: Army Avignon -> Provence.
France: Fleet Marseilles -> Western Gulf of Lyons.
France: Army Swiss -> Turin.
Milan: Army Cremona -> Mantua.
Milan: Army Milan SUPPORT Venetian Army Verona -> Trent. (*void*)
Milan: Army Pavia -> Montferrat. (*bounce*)
Naples: Army Bari -> Aquila.
Naples: Army Messina -> Palermo.
Naples: Fleet Naples -> Gulf of Naples.
Naples: Fleet Palermo -> Western Mediterranean.
Papacy: Fleet Ancona -> Lower Adriatic Sea.
Papacy: Army Bologna -> Lucca.
Papacy: Army Perugia -> Urbino.
Papacy: Army Rome -> Tivoli.
Turkey: Army Albania HOLD.
Turkey: Fleet Durazzo -> Ionian Sea.
Turkey: Fleet Tunis -> Bay of Tunis.
Venice: Fleet Dalmatia -> Croatia (south coast).
Venice: Army Padua -> Ferrara.
Venice: Garrison Venice CONVERT TO Fleet.
Venice: Army Verona HOLD.
Autonomous: Garrison Ferrara.
Autonomous: Garrison Genoa.
Autonomous: Garrison Mantua.
Autonomous: Garrison Modena.
Autonomous: Garrison Saluzzo.
Autonomous: Garrison Savoy.
Autonomous: Garrison Sienna.
Autonomous: Garrison Trent.
Florence: Garrison Piombino CONVERT TO Fleet.
Turkey: Garrison Ragusa CONVERT TO Fleet.
Austria: Garrison Montferrat CONVERT TO Army. (*bounce*)
Ownership of provinces changing hands:
Austria: +Montferrat, +Slavonia.
Florence: +Piombino.
France: +Turin.
Papacy: +Lucca, +Tivoli.
Turkey: +Ragusa.
Venice: +Croatia.
Ownership of cities changing hands:
Austria: +Montferrat.
Florence: +Piombino.
France: +Turin.
Papacy: +Lucca.
Turkey: +Ragusa.
Venice: +Croatia.
Power Treasury
-------- --------
Austria 5d, 15+3d due Spring 1455
Florence 1d
France 1d
Milan 3d
Naples 4d
Papacy 0d, 6+3d due Spring 1456
Turkey 4d, 7+2d due Spring 1455
Venice 25d, 25+13d due Spring 1456
The next phase of 'lucrezia' will be Movement for Summer of 1454.
The deadline for orders will be Fri Mar 1 23:30:00 MET.
diplomatija.308balsa,
Server for YUBG
--------------------------------------------------------------
:: Judge: YUBG Game: Censored Variant: Standard Gunboat
:: Deadline: F1901B Thu Feb 22 22:21:14 MET Miller: 1996ADBrb32
Adjustment orders for Winter of 1901. (censored.003)
Turkey: Builds a fleet in Smyrna.
Italy: Builds a fleet in Naples.
Russia: Builds an army in Warsaw.
France: Builds an army in Paris.
Germany: Builds an army in Munich.
Germany: Builds an army in Kiel.
Austria: Builds an army in Vienna.
England: Builds a fleet in London.
Austria: 1 build pending.
The next phase of 'censored' will be Movement for Spring of 1902.
The deadline for orders will be Tue Feb 27 23:30:00 MET.
diplomatija.309junior,
-> #307, balsa> Subject: Diplomacy results lucrezia S1454M
Zanimljivo. Video sam spisak sila, zar ne bi trebalo i Genova da igra?
diplomatija.310balsa,
-> #309, junior:: Zanimljivo. Video sam spisak sila, zar ne bi trebalo i Genova da igra?
U nekim varijantama ove varijante, Đenova igra; ali ne u u ovoj,
na Džadžu.
diplomatija.311darone,
-> #295, alien>> [] Odnosno, šta je to što taj rok čini toliko monstruoznim?
>>
>> To što se u to vreme (...)
ok, ali meni to vreme najviše odgovara, i niko se od igrača nije
uopšte protivio.
Sa tih stanovišta, ne valja ni neko prepodne (a pogotovo 10-14),
centrale su večito zauzete, ni posle dva noću (ko je lud u to doba da
šalje naređenja?), ni popodne (jer klinci svake dve nedelje menjaju
smenu, pa gde da ih teram da beže iz škole), etc etc etc.
Samo precizan rok je dobar rok.
diplomatija.312johnnya,
Narode, potrebna je vaša mala pomoć...
A iskreno se nadam da će neko pročitati ovu poruku, pre nego što
dobije status "poništio moderator" :(
Dakle, nabavio sam Diplomacy Game Manager for Windows, Version 3.1 od
11.08.95, sve lepo radi, ali... naravno traži 25 funti sterlinga, da
partija može da se masteriše i posle Jeseni 1902...
Pošto se registracija svodi na prosto ukucavanje broja, da li neko
ima taj broj, (nadam se da nije morao da ga plati) ili kako da se
ovaj problem zaobiđe...
U arhivi sam dobio i *.ini fajl koji ima sekciju
[Registred]
Regno=8639724004
Ali na ovaj broj ne sređuje stvar... :((
■■ Johnnya ■■
diplomatija.313mcule,
-> #312, johnnya
>> Narode, potrebna je vaša mala pomoć...
>>
>> A iskreno se nadam da će neko pročitati ovu
>> poruku, pre nego što dobije status "poništio
>> moderator" :(
Čekaj bre, ispade da sam ja ovde neka zadužena baba-roga :).
Ne znam od kada si na Sezamu, ali je činjenica da na Sezamu
*nikada* u konferenciji nije ostavljen ni jedan komercijalni
program. To je oduvek bila politika Susama, promenom na čelu ova
politika se nije promenila.
Znači, svakakva priča (u vezi igrica, naravno) je moguća, kako
prevariti i registrovati neki program je takođe moguće ;), ali se
registrovani programi ne šalju :).
So, ako neko ima peč za registraciju DIplomasi gejm menadžera za
vindovs:
NEKA POMOOOGNEEEE!!!!!
mc
diplomatija.314supers,
-> #305, supers
Game : WWIII
From : GM
To : Public
Season : Spring 1914.
P: Austria (crnjini)
***NMR***
U: A Ukr, A Sev
C: Klu, Sev (2).
P: China (vitez.koja)
F NAO S F ObB - MAO -, cut, retreated to Ire
F ObB - MAO -, standoff
F ObC - SAO -, standoff
A Sud - Fez -, standoff
A Ira - Sev -, standoff
A Snd - Ira -, standoff
A Tur S A Snd - Ira +
A Afg S A Snd - Ira +
A Del - Snd -, standoff
A Dec H +
A Cal - Brm +
A Brm - Tha +
F Per - Yem +
F Ara - GoA -, standoff
F Som S F Ara - GoA -, cut
F Raj - Ara -, standoff
F Jav - Ein +
F Mad S F Jav - Ein +
F Mal S F Jav - Ein +
F ObJ - ObK -, standoff
F Spo - Tim +
A Tok H +
F ObK - ObB -, standoff
F Can - Ech +
F Pek - Yel +
A Han - Can +
U: F Ire, F ObB, F ObC, A Sud, A Ira, A Tur, A Afg, A Snd, A Dec, A Del,
U: F Yem, F Ara, F Raj, F Som, F Mad, F Ein, F Mal, F Tim, F ObJ, F ObK,
U: A Can, F Yel, F Ech, A Tok, A Brm, A Tha (26).
C: Pek, Han, Can, Vtn, Sai, Cam, Tha, Joh, Bor, For, Man, Kor, Vla, Omo,
C: Sin, Brm, Cal, Del, Mad, Ira, Osa, Phi, Jav, Tok, Kar, Kyo (26).
P: England (schef)
F cly - nao +
F lvp s F cly - nao +
F lon - nth -, standoff
F hol s F lon - nth -, cut
F edi s F lon - nth +
U: F Nao, F Lvp, F Edi, F Lon, F Hol (5).
C: Lon, Liv, Ire, Edi, Hol (5).
P: Germany (babbage)
F Nwy S F Nth H +
F Nwg MS F Nth + ; -, cut
F Hel S F Nth H +
A Kie - Hol -, standoff
A Ruh - Bel -, standoff
A Mun MS A Boh -, cut, retreated to Sax ; -, cut
A Sil S A Boh +
A War H +
A Mos S Chinese A Ira - Sev +
U: F Nwg, F Nwy, F Nth, F Hel, A Kie, A Ruh, A Sax,
U: A Boh, A Sil, A War, A Mos (11).
C: Kie, Ber, Pos, Den, Swe, Nwy, Stp, Mos, War, Oms, Mun (11).
P: Italy (superhik)
F Mao S Eng F Cly-Nao -, cut
F Eng S F Mao H +
F Sao S F Mao H -, cut
F ObG - ObD +
A Pic S A Bur +
A Bel - Ruh -, standoff
A Bur S A Trl-Mun +
A Trl-Mun +
A Ven-Pie +
A Tri-Trl +
A Vie-Boh -, standoff
A Gal S A Vie-Boh +
A Rum S A Gal H +
A Bud-Vie -, standoff
F Bla S AUS A Sev H +
A Arm S F Bag H +
F Yem-Nej(ec) +
F Nej(wc)-Red +
F Bag S F Yem-Nej(ec) +
A Sah-Fez -, standoff
F Egy(nc)-Sue +
F Eas-Egy(nc) +
A Eth-Eaf +
F Mag-Som -, standoff
F Goa S F Mag-Som -, cut
F Cey-Win +
F Ein-Mad -, standoff, retreated to Cey
F Nap-Tys +
U: F Mao, F Sao, F ObD, A Sah, F Eng, A Pic, A Bel, A Bur, A Pie, A Trl,
U: A Mun, A Vie, A Bud, A Gal, A Rum, F Bla, A Arm, F Bag, F Egy(nc),
U: F Sue, F Nej(ec), F Red, F Goa, F Mag, A Eaf, F Win, F Cey, F Tys (28).
C: Rom, Nap, Ven, Mar, Spa, Tri, Gre, Con, Mor, Tun, Pen, Egy, Bag, Yem,
C: Eth, Mag, Bul, Cey, Bre, Por, Smy, Par, Bud, Ser, Bel, Ank, Vie, Rum (28).
To bi bilo to... Nažalost, ni u ovom potezu nisam uspeo da primenim
Saletov judge pošto nije hteo da prizna sopstveni format (ili ja negde
debelo grešim...)
Da vidimo šta smo ovde imali. Nemac veoma loše.
Po drugi put propušta da uzme Holandiju na tacni i uništi englesku flotu.
Ako već sa A Kie-Hol odseca drugu englesku podršku za Nth, F Hel S A Kie-Hol
umesto nepotrebnog F Hel S F Nth mu je moglo doneti supply centar.
Takođe, moralo je A Ruh-Bel a ne A Ruh-Bur (ovo ga je koštalo Minhena).
Italijan je izveo neke čudne, jako čudne manevre napuštanja supply
centara. Valjda je izračunao da bi na jesen uništio kinesku armiju da je
ova ušla u Etiopiju. Možda i bi, da mu tri kineske flote ne duvaju za
vrat... A šta je bio cilj manevra sa izlaskom iz Jemena, to zbilja ne
naslućujem.
Čim je Kinez otišao na skijanje vojska mu se šlogira od standoffova...
Šalim se, onaj koji je prosledio njegove poteze ih je poslao bolje nego
sebi... Pokušaj prodora u Atlantik je propao ali utešna nagrada ostaje
povlačenje flote Nao na obližnje kopno ;>
Serija standoffova na srednjem istoku je posledica dobre Italijanove
odluke da produži život austrijskom garnizonu u Sev. Po načinu
italijanske odbrane Ein-a se vidi da je imao nameru da Kineza tuče kinsekim
oružjem - zavlačenjem svoje flote u neprijateljsku pozadinu. No,
u kineskim potezu je i to predviđeno, zaštićeni su Brm i Tha, tako da se
Italijan povukao na Cey.
wwiii.s14