IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - razno

razno.1078 goth,
Zna neko cheatove za Heroes of Might & Magic 1 ili 2??
razno.1079 van.gogh,
Ojha...da nema nego dobru nam staru igru jos sa AMIGE... POWERMONGER I ili II... Prvi deo je ono kao macevi, koplja i to... Drugi deo je I svetski rat i to.... P.S: Ako moze da radi sa fellow-om onda ce biti super kad bi poslali bas AmiGInu ver. Ajd' pa vidimo se...nego bre jel' neko naso CASTLES II?!? Jos jednom POWERMONGER I ili II...prihvata se i I i II deo. cya...to you all
razno.1080 rados,
Yo,e da li je neko zainteresovan za kupovinu cd-ova!!??? Ja ih imam 40 pa me zanima da li bih neko kupio neki???? uglavnom su hitovi! a imam i mix-ove cena od 15 do 18 maraka ajde nek neko ostavi mail!!!! cu Rados glavni snabdevac cd-ova ;)
razno.1081 gligo,
Potrebna pomoc. Igra se zove KGB. Please, nek' se javi ko ju je igrao.
razno.1082 tile, -> #1081, gligo
Ja sam igrao, ali i ja sam se zaglavio odma u kaficu i batalio. Ajde ako neko kaze kojim redom treba da postavim pitanja stanarima, i sta treba da uradim sa drogom bio bi mu zahvalan. Za slucaj da ti trebaju sifre reci i dobices.
razno.1084 rados,
Evo spiska spisak.cd
razno.1085 gligo, -> #1082, tile
> Ja sam igrao, ali i ja sam se zaglavio odma u kaficu i batalio. > Ajde ako neko kaze kojim redom treba da postavim pitanja > stanarima, i sta treba da uradim sa drogom bio bi mu zahvalan. > Za slucaj da ti trebaju sifre reci i dobices. E, da si mi ti ziv i zdrav, Gligo je tek poceo da je igra i vec je zaglavio u delu oko mikrokasete i prisluskivaca. To je mislim Chapter 1 ;( Pa sam mislio, ono, mala pomoc do novog zaglavljivanja :) P.S. A sho se tice tih sifri, baci u confu, mozda mi i zatrebaju :)
razno.1088 tile, -> #1085, gligo
Izvinite sto ne citiram, ali pisem on line. Ako nisi preslusao kasetu, fazon je da pitas policajca koji stoji ispred za kljuc od ormarica. U ormaricu nadjes vokmen i preslusas kasetu. Posle vratis kljuc i sefu odgovoris tacno na pitanje(mislim da je odgovor HOLYVOOD). Odma posle toga te ceka ono zaglavljivanje :)
razno.1089 drejk,
potrebna igra champions manager 93,94,ITALY. vrlo je vazno!!
razno.1090 drejk,
Ponavljam, trazi se igra CHAMPIONSHIP MANAGER 93 ili 94 ili chak ITALY...
razno.1091 retaliator,
sta ce ti to kad ima 96/97
razno.1092 drejk, -> #1091, retaliator
>> sta ce ti to kad ima 96/97 pa, imam bednu 386-icu, a igra vlada... a ta tvoja, update verzija, trazi 8 mb i zver od mashine inache je prilichno sporoa
razno.1093 retaliator,
jel hoce neko Heroes of M.M II? ali trazi tonsko navijanje?Ako neko hoce, nek se javi na mail.
razno.1094 the.edge,
Evo nekih info-a o slavnim firmama u vreme starog, dobrog ZX Spectruma... Ultimate - Play The Game, je sada poznat kao Rare Ltd., radi igre iskljucivo za Nintendo (N64/SNES/Game Boy). Zasluzan je za Donkey Kong Country (fenomenalna igra!) i Killer Instinct. Zanimljivo je da je Ultimate uvek odbijao intervjue i niko nije skoro nista znao o njima. Core Ultimateov tim su cinila 2 brata + bratova zena!! Imali su i druge programere, ali nisu bili toliko vazni. Ovo je neverovatno, jer svi dobro znamo sta je Ultimate bio u ono vreme (a boga mi i sada kao Rare), a sve je to bilo delo 3-5 ljudi! Cak se sada saznaje da je Knight Lore bio napravljen PRE SabreWolfa. Ovo je izuzetno znacajno, jer je 3D tehnologija koju je imao Knight Lore tada bila nezamisliva. Ljudi (Ultimate) su bili svesni svega toga i bas zato, posto su videli da trziste nije jos bilo spremno za takvu igru kao sto je KL, su izbacili SabreWolf koji je postigao fantastican uspeh. Ovde vidimo kako je nekada bilo, a kako je sada. Sada se igre prave tako da maltene hardver juri za njima, tako da su sve nove igre skroz 3D, zahtevaju MMX, 3DFX karticu, itd. Ko to jos ima? Skoro niko... Poslednja igra od Ultimatea je bila Gunfright. Posle su izasle jos 2 njihove igre, ali njih nije radio core Ultimate team. 1988 su promenili ime u Rare i od tada prave igre samo za Nintendove konzole. Takodje prave igre i masine za arcadese (buvare). Imagine Software, se raspao krajem 80ih, pa ga je otkupio Ocean koji je jedno vreme drzao Imagine logo na igrama, a kasnije je prestao. Tuzno je da se to desilo kuci koja je do tada bila jedina firma sa tako puno kvalitetnih igara! :( O programeru Matthew Smithu se danas skoro nista ne zna. Svi ga znamo po liku Willyu (Manic Miner, Jet Set Willy) kojeg je kreirao sa 18 godina (s obzirom da je 1984. imao 19). Matthew Smith je bio totalno lud covek u smislu da nije bio kao vecina programera (teglari, fala ti bako, kuvani ljudi, itd.), vec je svaki trenutak koristio na zezanje (jednom je bio izasao u neki klub/kafe obucen u togu :)) ). Ostale su neke nedovrsene igre kao sto su Manic Miner 3 i Willy Meets The Taxman (u kojem je Willy trebao da se suoci sa taxama, tako da sigurno ne bi bio vise Jet Set ;) ). Uradio je 3 dela JSW-a, dok su ostale delove te igre uradili drugi ljudi uz njegovu pomoc. Manic Minera je uradio za kucu Bug-Byte, medjutim sa njima se bio posvadjao i zajedno sa svojim drugom osnovao kucu Software Projects. Sva tri dela JSW-a su radjena za ovu kucu, a treba napomenuti da su oni zajedno sa Broderboundom napravili 3. megahit - Loderunner (koji je nedavno doziveo reinkarnaciju - done by Sierra). Neki su ga videli (cini mi se) u Holandiji i kazu da radi kao neki moto-tehnicar (za ovo nisam bas siguran). Nije voleo slavu, tako da ga danas skoro niko i ne zna... :(( Sto se tice Sir Clivea Sinclaira, on i dalje radi na elektricnim vozilima i na kompjuterima. Poslednje njegovo delo je bicikl na elektricni pogon (sigurno nije obican :) ) kojeg je napravio 1995 (ili bese 1996..sve jedno). Sinclair Research jos uvek postoji. Ne znam za vas, ali ja bih dao hiljadu Pentiuma i Sextiuma za ono vreme, kada je Spectrum vladao svetom... Nostalgija... AcCeSS DeNiED
razno.1096 ranx, -> #1094, the.edge
> Ne znam za vas, ali ja bih dao hiljadu Pentiuma i Sextiuma za ono vreme, > kada je Spectrum vladao svetom... Hvala, lepa poruka.
razno.1097 zeljkoj, -> #1094, the.edge
> Sto se tice Sir Clivea Sinclaira, on i dalje radi na U vreme kada je pravio Spectrum, nije bio Sir. Da li je titulu dobio zbog svog doprinosa razvoju računarske tehnike?
razno.1098 saint,
Cao evo ga CheatMashine cheat
razno.1099 goth, -> #1098, saint
-> Cao evo ga CheatMashine Posto mi je ostalo jos 500kB dnl-a do limita vazno mi je da znam odgovor: Je li to nesto starije ili neka nova verzija?
razno.1100 goxi,
Kupujem RED NECK RAM PAGE i SCREAMER II diskove, izkljucivo nove. Ponude na mail goxi.
razno.1101 rados,
DA li neko zna sifre za Crusader:NO Regret??? ajde recite ako znate!!! ajde cu
razno.1102 saint, -> #1099, goth
=> Je li to nesto starije ili neka nova verzija? Ovo je starija verzija A ne znam gde se moze nabaviti novija... Pa ako neko ima noviju neka je baci na SEZ
razno.1103 nenad, -> #1097, zeljkoj
> U vreme kada je pravio Spectrum, nije bio Sir. Da li je titulu dobio > zbog svog doprinosa razvoju računarske tehnike? Da.
razno.1104 kajko,
Izvinjavam se što remetim red, ali... U toku je takmičenje u izradi programa za XOX. Sve dodatne informacije naći će te u PCPROG.6:ALGORITMI od poruke 274 na dalje. Hvala... KAJKO
razno.1105 van.gogh,
Ako ima neko POWERMONGER... Moze i sa Amige ako pika pod fellow(emulator-om)... Ajd' pa fala...
razno.1106 saint,
Evo stize FAMOZNI Cheat Mashine PS: Obavezno skinuti cm.zip
razno.1107 smilicic, -> #1098, saint
» » Cao evo ga CheatMashine ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ A čemu to služi? Mislim, neko varanje jeste ali kakvo i za koju igru?
razno.1108 bastion, -> #1106, saint
>> Evo stize FAMOZNI >> Cheat Mashine >> PS: >> Obavezno skinuti Pa jel moras svuda da saljes a da nenavodis od koga si dobio, a?
razno.1109 saint, -> #1107, smilicic
=> A cemu to sluzi? Mislim, neko varanje jeste ali kakvo i za koju igru? To je jedan odlican progam u kome se nalaze razna varanja, pored varanja tu se nalaze jos PATCH-ova za razne igre, Trainera... Takodje imaju razne fore za razne programe... Cak i za Win95 ima jedna fora sa HELP-om... Probajte Necete zazaliti... PS: Da li neko ima Game Wizard... >>>Za moderatore: Program je Shareware tako da se slobodno moze baciti na BBC. Kao drugo: Nesto sam citao da moze da se obesi na svaki BBC. Pa ga onda bacite u DIR. Cheat Mashine rulles
razno.1110 darth.vader, -> #1108, bastion
>> Pa jel moras svuda da saljes a da nenavodis od koga si dobio, a? Ako je od tebe dobio, trebao si TI da ga posaljes ovamo, a ne da cekas da neko drugi posalje, i da ocekujes da napise da je dobio od tebe... Sto ga ti nisi poslao, kad si tako velikodusan ? Mozda bi onda postao slavniji a? See ya, Darth
razno.1111 bastion, -> #1110, darth.vader
>> Ako je od tebe dobio, trebao si TI da ga posaljes ovamo, a ne >> da cekas da neko drugi posalje, i da ocekujes da napise da je >> dobio od tebe... Nisam mu ja rekao da posalje! >> Sto ga ti nisi poslao, kad si tako velikodusan ? >> Mozda bi onda postao slavniji a? >> Eh... Da sam samo stigao da ga okacim!
razno.1112 djanjusevic, -> #1108, bastion
>> >> Obavezno skinuti >> >> Pa jel moras svuda da saljes a da nenavodis od koga si dobio, a? Hm, gde se kupuju ta ekskluzivna prava za slanje datoteka na Net? Zaista, tuzno.
razno.1113 saint, -> #1112, djanjusevic
=> Hm, gde se kupuju ta ekskluzivna prava za slanje datoteka na Net? => Zaista, tuzno. Mene pitas? Procitaj FAJL koji ide uz CM
razno.1114 saint,
Secate li se stare igre tipa Final Fight ili Dinosaurus Cadilak... Zanima me ime te igre... A evo i opisa: Imaju da se biraju Majmun-covek , Starac i Svinja... Igra je u VGA rezoluciji... Da li se secate njenog imena i koliko disketa zauzima... PS: Da li znate koje jos igre tipa Final Fight postoje za PC...
razno.1115 milosh.zorica,
da li neko ima igre za c64 emulator porsche 911 turbo skuba kid italia 90 cabal a najbolje da mi neko baci spisak
razno.1116 pvlada, -> #1115, milosh.zorica
> da li neko ima igre za c64 emulator A da li neko ima bilo koju ? Pozdrav Vlada P.S. Da li neko ima ATF za c64 emulator ?
razno.1117 saint,
Nova grupa je otvorena Grupa za zaludjenike za igru WORMS Za uclanjenje u grupu ..MAIL SAINT Grupa je otvorena u cast 9 miliona crvica koji su poginuli boreci se za svoju otadzbinu...
razno.1118 stripi,
jel neko igrao timeshock pro pinball kakvi su komentari o ovom ffliperu i koju makinu trazi pozdrav
razno.1119 saint, -> #1118, stripi
Odlican fliper... Cak i najbolji... Kod mena na 486 vrlo sporo radi Mislim treba mu dosta dok se ucita ali kad se ucita sve je glatko... Odlican je...
razno.1120 zoran.r,
Jel igrao neko Star Wars:Shadow of the empire? Kakva je igra i kakav hardver zahteva?
razno.1121 kostja, -> #1118, stripi
> kakvi su komentari o ovom ffliperu i koju makinu trazi > pozdrav Teze malo da cu ti pomoci oko zahteva igre jer sam je probao na Cyrix P150, 64Mb, rez 1024x768 i 17".... jedino mogu da kazem da je igra stigla maksimalno blizu pravom fliperu.
razno.1122 fisek,
Lepa vest za sve igracke fanove - otvoren je novi klub za igranje u mrezi. Klub se nalazi u "Stankom centru" na Banovom brdu, u ulici Stevana Brakusa, na I spratu, mislim da je lokal broj 8 ili 9. Bio sam tamo, video, dakle kako sve to izgleda... U lokalu solidne velicine nalaze se 4 umrezena racunara i to Pentiuma na 200MHz. Quake i Duke prosto lete... Svi racunari imaju miseve i slusalice, ali ne i jousticke. Sve instalirane igre (nekoliko doomacina, strategija i poneka simulacija) radile su lepo i bez poteskoca. Mana kluba je sto su vlasnici pozurili da ga otvore, tako da enterijer jos uvek nije konacno uredjen i sto nisu stigli da instaliraju sve igre koje planiraju, pa je izbor pomalo ogranicen. Takodje jos nije poceo sa radom CD klub koji ce biti otvoren u istom lokalu. Zakljucak - pojavilo se mesto koje bi svaki ljubitelj igara trebalo da poseti. Pri tome, za one kojima je vazan enterijer i detalji bolje bi bilo da sacekaju da klub prevazidje decije bolesti kako ne bi bili odbijeni sitnicama, dok je za one kojima su bitne jake masine i dobra zabava ovo pravo mesto.
razno.1123 gligo,
Evo nadjoh kompletno resenje za KGB..... Nadam se da je kompletno jer ga jos nisam video, rek'o ajde kad sam vec tu blizu, da bachim.... So, ko je zaglavio kao agent KGB-a, evo resenja.... kgb.zip
razno.1124 zoran.r,
Jel igrao neko Star Wars:Shadow of the empire? Kakva je igra i kakav hardver zahteva?
razno.1125 dekiz,
Potreban CD sa igrom CYCLEMANIA dajem cd TOP 97 sa najnovijim igrama ma se DEKIZ ili jos bolje na tel 5321-003 Goran
razno.1127 tile,
Ono resenje za KGB..... U maloj sobici kad treba onaj amer da onesposobi alarm nesto nije uredu. HELP!!!
razno.1128 gligo, -> #1127, tile
> Ono resenje za KGB..... > U maloj sobici kad treba onaj amer da onesposobi alarm nesto > nije uredu. HELP!!! E, pa imas .......mail autora, pa mu pisi ako je jos ziv....
razno.1129 bastion,
Nastala je nova grupa pod imenom WAR2 Bavi se igranjem warcrafta 2 (naravno preko modema) Moguce je da ce da budu organizovana takmicenja itd... Ajde javite se... Necekajte mnogo!!!
razno.1130 emajsijuen, -> #1129, bastion
Ba>> Nastala je nova grupa pod imenom WAR2 Grupa koja se bavi istom tematikom vec postoji i zove se Warcraft.
razno.1131 raikhan, -> #1130, emajsijuen
> Grupa koja se bavi istom tematikom vec postoji i zove se > Warcraft. Sto jes jes, ali ta jones-ova grupa je zamrla odavno zato predlazem svima iz bivse grupe da se prebace u sadasnju pa kad i ona zamre ja cu da osnujem grupu itd. Pozdrav!
razno.1132 tile, -> #1131, raikhan
>> tile vise nije clan grupe warcraft Ajde uclanite me
razno.1133 samhain,
Nintendo emulator + gomila igrica... Uglavnom onih klasicnih, sa starih automata. Da li je neko zainteresovan? Nadam se da jeste, te igrice su mnogo uzbudljivije od ovih, kojekakvih... nestc040.zip
razno.1134 nevas,
ima li neko _ceo_ komander keen 4? radi mail ;)
razno.1135 plejboj,
Otvorena grupa RedNeck.Rampage Igraj mo je !!
razno.1136 kojai,
>> ima li neko _ceo_ komander keen 4? Imam ja ali necu da saljem te debilizme... :)
razno.1137 ljiljam,
ZDRAVO,ova poruka mozda i nije za ovu temu al ajde. Posto je problem mog sestrica veoma veliki on je opisan u fajlu koji ide uz poruku .Tu se nalaze i autoexec i config.sys kvar.zip
razno.1138 posejdon,
Hteo sam da instaliram DOOM1 sa Sezama (dosĐfunĐdoom1a.zip, doom1b.zip, doom1c.zip) i preneo samo ova 3 fajla, izvrsio dekompresiju, install.bat... Na oko, instalacija korektno tece (mada, cini mi se da kratko traje, uporedjujuci sa ranijim instaliranjem sa instalacionih disketa, koje su mi, uzgred, 'crkle'), ali kad treba da se desi 'Run' - corak ! Ima li neko ideju, gde je greska ? Da nisam omanuo u postupku od trenutka 'downloadovanja' ova tri fajla (doom1a.zip, doom1b.zip i doom1c.zip) ?
razno.1139 vstan, -> #1138, posejdon
> ali kad treba da se desi 'Run' - corak ! > > Ima li neko ideju, gde je greska ? Treba malo protresti config.sys, koliko se sećam.
razno.1141 sdanijel,
Subject : Sah Ako neko ima neki sah koji moze da radi preko modema neka ga posalje. Probao sam BC 4000 pa nece i ako ima opciju. Pozdrav...
razno.1142 devil,
Da li neko ima sifre za igru CARMEN SANDIJEGO??? Trenutno se zabavljam pa mi trebaju. poz NH
razno.1143 johnnya,
Prvo sam mislio da ovu poruku pošaljem u forum/devojke :) ali ipak evo je ovde... Najseksipilniji kompjuterski lik, Lara Croft u slobodnijem izdanju. Patch za Tomb Raider -> Nude Raider :) Uputstvo za upotrebu. 1. Kopirajte ceo sadržaj originalnog CD-a Tomb Raider na Hard ( i nije puno, svega 120 Mb ) u dir. recimo C:\TOMB_CD 2. iz arhive koju ste preuzeli izvucite nrp_gym.zip i nrp_lv1.zip, pa opet iz njih izvucite odgovarajuće EXE fajlove koje prebacite u dir. C:\TOMB_CD\DATA , izvršite te programe - to su patchevi za "Lara Home" i prvi nivo (Caves). 3. startujte emulaciju CD-roma (zato se u arhivi nalazi 0cd.com) 0cd.com -m0 -w -s8 c:\tomb_cd Ovo će dodati još jedno slvo u listi diskova (ako vam je CD-ROM bio D:, dobićete još jedno E:) i otvoriće se novi shell iz kojeg izlazite sa komandom EXIT 4. prebacite sa na "CD-ROM" E: i startujte install.bat, baš kao i kada ste prvi put instalirali Tomb Raider... 5. Enjoy :) -------------- from : http://www.cervia.com/games/Tomb/tomb.htm poruka autora : Se le patch non funzionano, Ő perchŐ non avete seguito scrupolosamente le istruzioni che vi ho dato; nel caso, invece, funzionassero, gradirei che mi ringraziaste. In tutti e due i casi una mail al mio indirizzo: fcristi@cervia.com sarů molto gradita. nuderaid.zip
razno.1144 xlab,
Da li postoji neka grupa vezana za Tomb Raider?
razno.1145 xlab,
Otvorena je nova grupa Tomb Raider! Za pristup eMAIL me!
razno.1146 emajsijuen, -> #1145, xlab
Xl>> Otvorena je nova grupa Tomb Raider! Xl>> Za pristup eMAIL me! Too care... Ne zaboravi da posaljes ovu poruku i u Komunikacije.10 ;)
razno.1147 n.ceh, -> #1145, xlab
E, igrao sam TR kod ortaka par puta, i kupio bih disk, te ako je neko voljan...
razno.1148 outlaw,
HITNO POTREBNE SHIFRE ZA "BLOOD"
razno.1149 strider, -> #1146, emajsijuen
>> Xl>> Otvorena je nova grupa Tomb Raider! >> Xl>> Za pristup eMAIL me! >> Too care... Ne zaboravi da posaljes ovu poruku i u Komunikacije.10 ;) I u SezamNet: Obavestenja ;)))
razno.1150 pvlada, -> #1149, strider
> I u SezamNet: Obavestenja ;))) Šteta što je Read Only ;) Pozdrav Vlada
razno.1151 milosh.zorica,
Pre nekog vremena u temu je poslat tamagotchi.Da li neko može da mi kaže adresu na internetu www ili ftp gde mogu naći bolju verziju.
razno.1153 buva, -> #1148, outlaw
(;)HITNO POTREBNE SHIFRE ZA "BLOOD" cousteau - Energija na 200% lara croft - Sva oruzhja i beskonachno municije mario - prelazak na odabrani nivo vorhees - Neranjivost (ustvari nisam siguran jel voorhees, voorhes il vorhees al jedno od da tri je 99% ;) sija
razno.1154 the.edge, -> #1151, milosh.zorica
Ja sam bio poslao tamagotchia u pcutil konf. Bolju verziju, tj. pravu verziju (100% tamagotchi, cak ima i isti oblik) ces naci na http://www.geocities.com/Hollywood/Lot/6166. AcCeSS DeNiED
razno.1155 johnnya,
Ovde se povremeno jave ljudi koji bi želeli da svoje stare Spectrum programe prebace na PC i koriste na simulatoru... Postoji jedno jednostavno rešenje ako posedujete muzičku karticu... Ima li zainteresovanih ?
razno.1156 the.edge, -> #1155, johnnya
Ja. AcCeSS DeNiED
razno.1157 lena,
Postovani Moderatore, sta mislis o ideji da igru sub ucinis zanimljivijom, tako sto ces da useru Goro (kome je pretplata istekla pre 386) dana i useru Sall (pretplata istekla pre 93 dana) skines bodove i omogucis trku za prvo mesto? Ionako svi znamo da su obojica ove bodove zaradili na neposten nacin - KRADJOM. molim odgovor
razno.1158 popovics, -> #1155, johnnya
▄- Ovde se povremeno jave ljudi koji bi želeli da svoje stare ▄- Spectrum ▄- Ima li zainteresovanih ? Ima, ja, ali ne za Spectrum, nego za Commodore 64, a inače imam SB 16 P'n'P.
razno.1159 strider, -> #1150, pvlada
>> > I u SezamNet: Obavestenja ;))) >> Steta sto je Read Only ;) Pa neka nadje vezu ;))))
razno.1160 ranx, -> #1155, johnnya
> Ima li zainteresovanih ? Čini mi se da se uz WinSpec Emulator isporučuje program TAPE2TAP.EXE koji služi za prebacivanje programa sa trake pomoću muzičke karte ili serijskog porta. Na žalost, sa mog vokmena nije htelo da radi - bilo je previše smetnji. Verujem da bi jedan dobar dek rešio problem!
razno.1162 nenad, -> #1157, lena
> sta mislis o ideji da igru sub ucinis zanimljivijom, tako sto ces da > useru Goro (kome je pretplata istekla pre 386) dana i useru Sall > (pretplata istekla pre 93 dana) > skines bodove i omogucis trku za prvo mesto? Razmatra se varijanta da se automatski briše sa liste svako ko nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period dobro izabran, da li bi trebalo da bude veći, manji...
razno.1163 lena, -> #1162, nenad
>> Razmatra se varijanta da se automatski brise sa liste svako ko >> nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period >> dobro izabran, da li bi trebalo da bude veci, manji... BRAVO!] Podrzavam iz sve snage! Ostali?
razno.1165 johnnya,
>> Čini mi se da se uz WinSpec Emulator isporučuje program TAPE2TAP.EXE >> koji služi za prebacivanje programa sa trake pomoću muzičke karte ili Sistem je vrlo sličan, s tim da su ljudi napravili novi format zapisa Spektrumove trake - TZX. Na Internetu sam našao program TAPER koji "čita" višemegabajtni VOC file (dobija se semplovanjem Spektrumove trake) i iz njega izvlači čist kod. Postupak bi bio sledeći : 1. Nabavite neki sempler koji može da snima (8-bitni, nekompresovan, mono) VOC file. Najbolje je semplovati na 44.1 kHz, jer tada ne dolazi ni do kakvih "izobličenja" zvuka sa trake (5 minuta - 15 Mb). (Ako vam je VOC format problem, u arhivi se nalazi i WAV2VOC.EXE) 2. Dobijeni VOC file, propustite kroz TAPER.EXE i uz malo sreće (traži malo eksperimentisanja - biranja prave jačine snimka sa trake pri semplovanju) dobićete "dešifrovani" VOC file - isto kao što Spektrum čita traku prilikom učitavanja. 3. Dobijeni rezultat, snimite u TZX formatu i izađete iz TAPER-a. 4. Sada vam je potreban Spectrumov emulator koji podržava TZX format, njega još uvek ne podržava Z80 (koji se nalazi na Sezamu), tako da se u arhivi nalazi i X128 emulator Spectruma (48 i 128). Za detalje oko upotrebe pročitajte uputstva za oba programa. Napomena za moderatore : oba programa su FREE ware ! PS Jedina "mana" TZX formata je što ne omogućava trenutno učitavanje programa u emulator, već to traje kao na pravom Spectrumu (ubr. ako tom prilikom uključite zvuk, i povežete SB sa Spectrumom - Spektrum će učitavati program kao da se pušta sa kasetofona!). Ova mana se lako prevazilazi tako što kada se program (TZX) jednom učita, snimite ga u Z80 formatu za buduću "instant" upotrebu... korisne adrese : TAPER -- http://www.void.demon.nl/taper.html comp.sys.sinclair FAQ -- http://www.jetman.demon.co.uk/speccy/faq/index.html puno Spektrumovih igara snimljenih u TZX formatu -- ftp://ftp.gns.getronics.nl/pub/os/sinclair/tzx/ tzx.zip
razno.1166 simce, -> #1163, lena
> Ostali? I ja se slazem! Ali mozda bi rok treba da bude duzi, poshto mozda neko ne plati pretplatu (recimo za vreme leta dok je na havajima) pa da ga obrishu sa liste, tako da je 2-3 meseca minimalno. Naravno prvoj dvojici sa liste je svejedno poshto nisu igrali skoro godinu dana ;)
razno.1167 supers, -> #1162, nenad
>> Razmatra se varijanta da se automatski briše sa liste svako ko >> nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period Neka brisanje bude vezano za prestanak članstva na Sezamu (od mesec dana ili više meseci). Da se ne bi neki članovi žalili za svoja prava...
razno.1168 emajsijuen, -> #1162, nenad
Ne>> Razmatra se varijanta da se automatski brise sa liste svako ko Ne>> nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period Ne>> dobro izabran, da li bi trebalo da bude veci, manji... Podrzavam ideju, ali mislim da bi period trebao da bude bar 2-3 meseca.
razno.1169 posejdon,
Ljubitelji preferansa, zanima me vaše iskustvo sa programima za ovu igru. Ja imam neki osrednji (ver. 1.1 made by Goran i Nidza - verovatno na daleko znan) pa bih voleo da mi neko pošalje, po svom mišljenju nekog jačeg "igrača". Malo me čudi što na Sezamu nema ničeg sličnog ?
razno.1170 marco,
gde se na sez-u nalazi slovenacki c64 emulator. cini mi se da sam ga ranije odavde skinuo, a sad ne mogu da ga nadjem.
razno.1171 nenad, -> #1167, supers
> Neka brisanje bude vezano za prestanak članstva na Sezamu (od mesec > dana ili više meseci). Da se ne bi neki članovi žalili za svoja > prava... Nema na šta da se žali, na tabeli treba da su oni koji učestvuju u igri. Tako se praktično potpuno onemogućava varanje, odnosno postaje vrlo ograničenog dejstva. U prevodu - u laži su kratke noge. :)
razno.1172 johnnya, -> #1165, johnnya
>> 4. Sada vam je potreban Spectrumov emulator koji podržava TZX format, >> njega još uvek ne podržava Z80 (koji se nalazi na Sezamu), tako da >> se u arhivi nalazi i X128 emulator Spectruma (48 i 128). PAŽNJA ! Zbog nenormalnog interesovanja za stare Spectrumove programe (čak 1 download, ako mi nešto nije promaklo), nastavljamo serijal, ovaj put sa "karikom koja nedostaje" ! :)) Predlažem moderatoru da zameni Z80 emulator iz dir.-a sa ovim X128, jer je FREEware i nema glupih ograničenja kao Z80. Emulira : Spectrum 48 Mode. Spectrum 128 Mode. Spectrum +2 Mode. Spectrum +2A Mode. Spectrum +3 Mode. Pentagon 128 Mode. Scorpion 128 Mode. Novo u verziji 0.8 (koju šaljem) - moguće je snimati TAP file-ove na HDD, šta ovo praktično znači ? Recimo ovako, pomoću SoundBlastera semplujete Spectrumovu traku, dobijete VOC file, provučete ga kroz TAPER, dobijete TZX file (čist code), TZX učitate u emulator, EDITUJETE po želji program, snimite ga kao TAP file. Ako želite da ga učitate u pravi Spectrum, dobijeni TAP "odsvirate" pomoću TAPER-a! PS X128 zahteva dos4gw.exe (negde u path-u), pošto je exe veličine reda 250 Kb, a svako ga ima barem u jednom dir.-u kod sebe (zbog gomile igara koji ga koriste) nisam ga uključio u arhivu. x128v08s.zip
razno.1174 posejdon,
Nije valjda da niko nema kakav-takav preferans !?
razno.1175 morkin, -> #1162, nenad
> Razmatra se varijanta da se automatski briše sa liste svako ko > nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period > dobro izabran, da li bi trebalo da bude veći, manji... Računajte samo poene iz partija koje su igrane u poslednja tri meseca.
razno.1176 niko., -> #1174, posejdon
imam ja..
razno.1178 firus, -> #1174, posejdon
> > Nije valjda da niko nema kakav-takav preferans !? Eve ... B))) pref.zip
razno.1179 posejdon, -> #1176, niko.
> imam ja.. Ovaj... pa pošalji... prikači...
razno.1180 posejdon, -> #1178, firus
> Eve ... B))) Hvala
razno.1181 niko., -> #1179, posejdon
>Ovaj... pa pošalji... prikači... ovaj......paaaa.....xmmmmm......shadakazhemmm..... ide.. pref.rar
razno.1182 van.gogh,
Ako je neko zainteresovan za sledece igre preko modema nek ostavi mail il' nek se javi...:) Igre su : IMPERIALSM LORDS OF THE REALM II DARK REIGN (i to bi bilo to za sad) :) Pa ako neko oce da se okusa protiv starog lisca u strategijama nek se javi...;) VaN.GoGH
razno.1183 pvlada,
Da li neko ima neku od sledećih igara: 1. Universal Military Simulator ver. 1.00 2. Lightspeed (od Microprose-a) 3. Perfect general ver. 1.00 Ako neko ima ili zna gde može da se nađe molio bi ga da mi pošalje, ili kaže gde mogu da nabavim ;) Pozdrav Vlada
razno.1184 posejdon, -> #1181, niko.
> ovaj......paaaa.....xmmmmm Ovaj... kako da kažem... sramota... ja ne znam šta da radim sa onim .RAR !? Je l' to neki arhiver ? :((
razno.1185 redhead,
Da li ima neko da mi posalje igru MOON STONE Hvala !! bye ! Lambrusco Kid
razno.1186 ranx, -> #1184, posejdon
> Je l' to neki arhiver ? :(( Pogledaj dir na Sezamu. Sve lepo piše.
razno.1187 niko., -> #1186, ranx
>> Je l' to neki arhiver ? :(( >Pogledaj dir na Sezamu. Sve lepo piše. sramote jedna.. rar najbolji arhiver a on tako.. ccc.. i,da.. treba ti 2.00 ili wetji..
razno.1188 the.edge, -> #1187, niko.
DN reshava stvar kod svih arhivera - sve se obavi za 3 sec. AcCeSS DeNiED