razno.1078goth,
Zna neko cheatove za Heroes of Might & Magic 1 ili 2??
razno.1079van.gogh,
Ojha...da nema nego dobru nam staru igru jos sa AMIGE...
POWERMONGER I ili II...
Prvi deo je ono kao macevi, koplja i to...
Drugi deo je I svetski rat i to....
P.S: Ako moze da radi sa fellow-om onda ce biti super kad bi
poslali bas AmiGInu ver.
Ajd' pa vidimo se...nego bre jel' neko naso CASTLES II?!?
Jos jednom POWERMONGER I ili II...prihvata se i I i II deo.
cya...to you all
razno.1080rados,
Yo,e da li je neko zainteresovan za kupovinu cd-ova!!???
Ja ih imam 40 pa me zanima da li bih neko kupio neki????
uglavnom su hitovi! a imam i mix-ove cena od 15 do 18 maraka
ajde nek neko ostavi mail!!!!
cu
Rados glavni snabdevac cd-ova
;)
razno.1081gligo,
Potrebna pomoc.
Igra se zove KGB.
Please, nek' se javi ko ju je igrao.
razno.1082tile,
-> #1081, gligoJa sam igrao, ali i ja sam se zaglavio odma u kaficu i batalio.
Ajde ako neko kaze kojim redom treba da postavim pitanja stanarima,
i sta treba da uradim sa drogom bio bi mu zahvalan.
Za slucaj da ti trebaju sifre reci i dobices.
razno.1084rados,
Evo spiska
spisak.cdrazno.1085gligo,
-> #1082, tile> Ja sam igrao, ali i ja sam se zaglavio odma u kaficu i batalio.
> Ajde ako neko kaze kojim redom treba da postavim pitanja
> stanarima, i sta treba da uradim sa drogom bio bi mu zahvalan.
> Za slucaj da ti trebaju sifre reci i dobices.
E, da si mi ti ziv i zdrav, Gligo je tek poceo da je igra i vec je
zaglavio u delu oko mikrokasete i prisluskivaca.
To je mislim Chapter 1 ;(
Pa sam mislio, ono, mala pomoc do novog zaglavljivanja :)
P.S. A sho se tice tih sifri, baci u confu, mozda mi i zatrebaju :)
razno.1088tile,
-> #1085, gligoIzvinite sto ne citiram, ali pisem on line.
Ako nisi preslusao kasetu, fazon je da pitas policajca
koji stoji ispred za kljuc od ormarica. U ormaricu nadjes vokmen i
preslusas kasetu. Posle vratis kljuc i sefu odgovoris tacno na
pitanje(mislim da je odgovor HOLYVOOD).
Odma posle toga te ceka ono zaglavljivanje :)
razno.1089drejk,
potrebna igra champions manager 93,94,ITALY.
vrlo je vazno!!
razno.1090drejk,
Ponavljam, trazi se igra CHAMPIONSHIP MANAGER 93 ili 94 ili chak
ITALY...
razno.1091retaliator,
sta ce ti to kad ima 96/97
razno.1092drejk,
-> #1091, retaliator>> sta ce ti to kad ima 96/97
pa, imam bednu 386-icu, a igra vlada...
a ta tvoja, update verzija, trazi 8 mb i zver od mashine
inache je prilichno sporoa
razno.1093retaliator,
jel hoce neko Heroes of M.M II? ali trazi tonsko navijanje?Ako neko hoce,
nek se javi na mail.
razno.1094the.edge,
Evo nekih info-a o slavnim firmama u vreme starog, dobrog ZX Spectruma...
Ultimate - Play The Game, je sada poznat kao Rare Ltd., radi igre iskljucivo
za Nintendo (N64/SNES/Game Boy). Zasluzan je za Donkey Kong Country
(fenomenalna igra!) i Killer Instinct. Zanimljivo je da je Ultimate uvek
odbijao intervjue i niko nije skoro nista znao o njima. Core Ultimateov tim
su cinila 2 brata + bratova zena!! Imali su i druge programere, ali nisu bili
toliko vazni. Ovo je neverovatno, jer svi dobro znamo sta je Ultimate bio u
ono vreme (a boga mi i sada kao Rare), a sve je to bilo delo 3-5 ljudi! Cak
se sada saznaje da je Knight Lore bio napravljen PRE SabreWolfa. Ovo je
izuzetno znacajno, jer je 3D tehnologija koju je imao Knight Lore tada bila
nezamisliva.
Ljudi (Ultimate) su bili svesni svega toga i bas zato, posto su videli da
trziste nije jos bilo spremno za takvu igru kao sto je KL, su izbacili
SabreWolf koji je postigao fantastican uspeh. Ovde vidimo kako je nekada
bilo, a kako je sada. Sada se igre prave tako da maltene hardver juri za
njima, tako da su sve nove igre skroz 3D, zahtevaju MMX, 3DFX karticu, itd.
Ko to jos ima? Skoro niko...
Poslednja igra od Ultimatea je bila Gunfright. Posle su izasle jos 2 njihove
igre, ali njih nije radio core Ultimate team. 1988 su promenili ime u Rare
i od tada prave igre samo za Nintendove konzole. Takodje prave igre i masine
za arcadese (buvare).
Imagine Software, se raspao krajem 80ih, pa ga je otkupio Ocean koji je jedno
vreme drzao Imagine logo na igrama, a kasnije je prestao. Tuzno je da se
to desilo kuci koja je do tada bila jedina firma sa tako puno kvalitetnih
igara! :(
O programeru Matthew Smithu se danas skoro nista ne zna. Svi ga znamo po liku
Willyu (Manic Miner, Jet Set Willy) kojeg je kreirao sa 18 godina
(s obzirom da je 1984. imao 19). Matthew Smith je bio totalno lud covek u
smislu da nije bio kao vecina programera (teglari, fala ti bako, kuvani ljudi,
itd.), vec je svaki trenutak koristio na zezanje (jednom je bio izasao u
neki klub/kafe obucen u togu :)) ). Ostale su neke nedovrsene igre kao sto su
Manic Miner 3 i Willy Meets The Taxman (u kojem je Willy trebao da se suoci sa
taxama, tako da sigurno ne bi bio vise Jet Set ;) ).
Uradio je 3 dela JSW-a, dok su ostale delove te igre uradili drugi ljudi uz
njegovu pomoc. Manic Minera je uradio za kucu Bug-Byte, medjutim sa njima se
bio posvadjao i zajedno sa svojim drugom osnovao kucu Software Projects.
Sva tri dela JSW-a su radjena za ovu kucu, a treba napomenuti da su oni
zajedno sa Broderboundom napravili 3. megahit - Loderunner (koji je nedavno
doziveo reinkarnaciju - done by Sierra).
Neki su ga videli (cini mi se) u Holandiji i kazu da radi kao neki
moto-tehnicar (za ovo nisam bas siguran). Nije voleo slavu, tako da ga danas
skoro niko i ne zna... :((
Sto se tice Sir Clivea Sinclaira, on i dalje radi na elektricnim vozilima
i na kompjuterima. Poslednje njegovo delo je bicikl na elektricni pogon
(sigurno nije obican :) ) kojeg je napravio 1995 (ili bese 1996..sve jedno).
Sinclair Research jos uvek postoji.
Ne znam za vas, ali ja bih dao hiljadu Pentiuma i Sextiuma za ono vreme, kada
je Spectrum vladao svetom...
Nostalgija...
AcCeSS DeNiED
razno.1096ranx,
-> #1094, the.edge> Ne znam za vas, ali ja bih dao hiljadu Pentiuma i Sextiuma za ono vreme,
> kada je Spectrum vladao svetom...
Hvala, lepa poruka.
razno.1097zeljkoj,
-> #1094, the.edge> Sto se tice Sir Clivea Sinclaira, on i dalje radi na
U vreme kada je pravio Spectrum, nije bio Sir. Da li je titulu dobio zbog svog
doprinosa razvoju računarske tehnike?
razno.1098saint,
Cao evo ga CheatMashine
cheatrazno.1099goth,
-> #1098, saint-> Cao evo ga CheatMashine
Posto mi je ostalo jos 500kB dnl-a do limita vazno mi je da znam
odgovor:
Je li to nesto starije ili neka nova verzija?
razno.1100goxi,
Kupujem RED NECK RAM PAGE i SCREAMER II diskove, izkljucivo nove.
Ponude na mail goxi.
razno.1101rados,
DA li neko zna sifre za Crusader:NO Regret???
ajde recite ako znate!!!
ajde cu
razno.1102saint,
-> #1099, goth=> Je li to nesto starije ili neka nova verzija?
Ovo je starija verzija
A ne znam gde se moze nabaviti novija...
Pa ako neko ima noviju neka je baci na SEZ
razno.1103nenad,
-> #1097, zeljkoj> U vreme kada je pravio Spectrum, nije bio Sir. Da li je titulu dobio
> zbog svog doprinosa razvoju računarske tehnike?
Da.
razno.1104kajko,
Izvinjavam se što remetim red, ali...
U toku je takmičenje u izradi programa za XOX.
Sve dodatne informacije naći će te u PCPROG.6:ALGORITMI od poruke
274 na dalje.
Hvala...
KAJKO
razno.1105van.gogh,
Ako ima neko POWERMONGER...
Moze i sa Amige ako pika pod fellow(emulator-om)...
Ajd' pa fala...
razno.1106saint,
Evo stize FAMOZNI
Cheat Mashine
PS:
Obavezno skinuti
cm.ziprazno.1107smilicic,
-> #1098, saint»
» Cao evo ga CheatMashine
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A čemu to služi? Mislim, neko varanje jeste ali kakvo i za koju igru?
razno.1108bastion,
-> #1106, saint>> Evo stize FAMOZNI
>> Cheat Mashine
>> PS:
>> Obavezno skinuti
Pa jel moras svuda da saljes a da nenavodis od koga si dobio, a?
razno.1109saint,
-> #1107, smilicic=> A cemu to sluzi? Mislim, neko varanje jeste ali kakvo i za koju igru?
To je jedan odlican progam u kome se nalaze razna varanja,
pored varanja tu se nalaze jos PATCH-ova za razne igre,
Trainera...
Takodje imaju razne fore za razne programe...
Cak i za Win95 ima jedna fora sa HELP-om...
Probajte
Necete zazaliti...
PS:
Da li neko ima Game Wizard...
>>>Za moderatore:
Program je Shareware tako da se slobodno moze baciti na BBC.
Kao drugo: Nesto sam citao da moze da se obesi na svaki BBC.
Pa ga onda bacite u DIR.
Cheat Mashine rulles
razno.1110darth.vader,
-> #1108, bastion>> Pa jel moras svuda da saljes a da nenavodis od koga si dobio, a?
Ako je od tebe dobio, trebao si TI da ga posaljes ovamo, a ne da
cekas da neko drugi posalje, i da ocekujes da napise da je dobio
od tebe...
Sto ga ti nisi poslao, kad si tako velikodusan ?
Mozda bi onda postao slavniji a?
See ya, Darth
razno.1111bastion,
-> #1110, darth.vader>> Ako je od tebe dobio, trebao si TI da ga posaljes ovamo, a ne
>> da cekas da neko drugi posalje, i da ocekujes da napise da je
>> dobio od tebe...
Nisam mu ja rekao da posalje!
>> Sto ga ti nisi poslao, kad si tako velikodusan ?
>> Mozda bi onda postao slavniji a?
>>
Eh... Da sam samo stigao da ga okacim!
razno.1112djanjusevic,
-> #1108, bastion
>> >> Obavezno skinuti
>>
>> Pa jel moras svuda da saljes a da nenavodis od koga si dobio, a?
Hm, gde se kupuju ta ekskluzivna prava za slanje datoteka na Net?
Zaista, tuzno.
razno.1113saint,
-> #1112, djanjusevic=> Hm, gde se kupuju ta ekskluzivna prava za slanje datoteka na Net?
=> Zaista, tuzno.
Mene pitas?
Procitaj FAJL koji ide uz CM
razno.1114saint,
Secate li se stare igre tipa Final Fight ili Dinosaurus Cadilak...
Zanima me ime te igre...
A evo i opisa:
Imaju da se biraju Majmun-covek , Starac i Svinja...
Igra je u VGA rezoluciji...
Da li se secate njenog imena i koliko disketa zauzima...
PS:
Da li znate koje jos igre tipa Final Fight postoje za PC...
razno.1115milosh.zorica,
da li neko ima igre za c64 emulator
porsche 911 turbo
skuba kid
italia 90
cabal
a najbolje da mi neko baci spisak
razno.1116pvlada,
-> #1115, milosh.zorica> da li neko ima igre za c64 emulator
A da li neko ima bilo koju ?
Pozdrav Vlada
P.S. Da li neko ima ATF za c64 emulator ?
razno.1117saint,
Nova grupa je otvorena
Grupa za zaludjenike za igru
WORMS
Za uclanjenje u grupu ..MAIL SAINT
Grupa je otvorena u cast 9 miliona crvica
koji su poginuli boreci se za svoju otadzbinu...
razno.1118stripi,
jel neko igrao timeshock pro pinball
kakvi su komentari o ovom ffliperu i koju makinu trazi
pozdrav
razno.1119saint,
-> #1118, stripi
Odlican fliper...
Cak i najbolji...
Kod mena na 486 vrlo sporo radi
Mislim treba mu dosta dok se ucita ali kad se ucita sve je glatko...
Odlican je...
razno.1120zoran.r,
Jel igrao neko Star Wars:Shadow of the empire?
Kakva je igra i kakav hardver zahteva?
razno.1121kostja,
-> #1118, stripi> kakvi su komentari o ovom ffliperu i koju makinu trazi
> pozdrav
Teze malo da cu ti pomoci oko zahteva igre jer sam je
probao na Cyrix P150, 64Mb, rez 1024x768 i 17"....
jedino mogu da kazem da je igra stigla maksimalno
blizu pravom fliperu.
razno.1122fisek,
Lepa vest za sve igracke fanove - otvoren je novi klub za igranje u
mrezi. Klub se nalazi u "Stankom centru" na Banovom brdu, u ulici
Stevana Brakusa, na I spratu, mislim da je lokal broj 8 ili 9.
Bio sam tamo, video, dakle kako sve to izgleda...
U lokalu solidne velicine nalaze se 4 umrezena racunara i to
Pentiuma na 200MHz. Quake i Duke prosto lete... Svi racunari imaju
miseve i slusalice, ali ne i jousticke. Sve instalirane igre
(nekoliko doomacina, strategija i poneka simulacija) radile
su lepo i bez poteskoca.
Mana kluba je sto su vlasnici pozurili da ga otvore, tako da
enterijer jos uvek nije konacno uredjen i sto nisu stigli da
instaliraju sve igre koje planiraju, pa je izbor pomalo ogranicen.
Takodje jos nije poceo sa radom CD klub koji ce biti otvoren u
istom lokalu.
Zakljucak - pojavilo se mesto koje bi svaki ljubitelj igara trebalo
da poseti. Pri tome, za one kojima je vazan enterijer i detalji bolje bi bilo
da sacekaju da klub prevazidje decije bolesti kako ne bi bili
odbijeni sitnicama, dok je za one kojima su bitne jake masine i
dobra zabava ovo pravo mesto.
razno.1123gligo,
Evo nadjoh kompletno resenje za KGB.....
Nadam se da je kompletno jer ga jos nisam video, rek'o ajde
kad sam vec tu blizu, da bachim....
So, ko je zaglavio kao agent KGB-a, evo resenja....
kgb.ziprazno.1124zoran.r,
Jel igrao neko Star Wars:Shadow of the empire?
Kakva je igra i kakav hardver zahteva?
razno.1125dekiz,
Potreban CD sa igrom CYCLEMANIA dajem cd TOP 97 sa najnovijim igrama
ma se DEKIZ ili jos bolje na tel 5321-003 Goran
razno.1127tile,
Ono resenje za KGB.....
U maloj sobici kad treba onaj amer da onesposobi alarm nesto nije
uredu. HELP!!!
razno.1128gligo,
-> #1127, tile> Ono resenje za KGB.....
> U maloj sobici kad treba onaj amer da onesposobi alarm nesto
> nije uredu. HELP!!!
E, pa imas .......mail autora, pa mu pisi ako je jos ziv....
razno.1129bastion,
Nastala je nova grupa pod imenom WAR2
Bavi se igranjem warcrafta 2 (naravno preko modema)
Moguce je da ce da budu organizovana takmicenja
itd...
Ajde javite se...
Necekajte mnogo!!!
razno.1130emajsijuen,
-> #1129, bastionBa>> Nastala je nova grupa pod imenom WAR2
Grupa koja se bavi istom tematikom vec postoji i zove se Warcraft.
razno.1131raikhan,
-> #1130, emajsijuen> Grupa koja se bavi istom tematikom vec postoji i zove se
> Warcraft.
Sto jes jes, ali ta jones-ova grupa je zamrla odavno zato predlazem
svima iz bivse grupe da se prebace u sadasnju pa kad i ona zamre ja cu da
osnujem grupu itd.
Pozdrav!
razno.1132tile,
-> #1131, raikhan>> tile vise nije clan grupe warcraft
Ajde uclanite me
razno.1133samhain,
Nintendo emulator + gomila igrica... Uglavnom onih klasicnih, sa starih
automata. Da li je neko zainteresovan? Nadam se da jeste, te igrice su mnogo
uzbudljivije od ovih, kojekakvih...
nestc040.ziprazno.1134nevas,
ima li neko _ceo_ komander keen 4?
radi mail ;)
razno.1135plejboj,
Otvorena grupa RedNeck.Rampage
Igraj mo je !!
razno.1136kojai,
>> ima li neko _ceo_ komander keen 4?
Imam ja ali necu da saljem te debilizme... :)
razno.1137ljiljam,
ZDRAVO,ova poruka mozda i nije za ovu temu al ajde.
Posto je problem mog sestrica veoma veliki on je opisan u fajlu koji ide
uz poruku .Tu se nalaze i autoexec i config.sys
kvar.ziprazno.1138posejdon,
Hteo sam da instaliram DOOM1 sa Sezama (dosĐfunĐdoom1a.zip, doom1b.zip,
doom1c.zip) i preneo samo ova 3 fajla, izvrsio dekompresiju, install.bat...
Na oko, instalacija korektno tece (mada, cini mi se da kratko traje,
uporedjujuci sa ranijim instaliranjem sa instalacionih disketa, koje su mi,
uzgred, 'crkle'), ali kad treba da se desi 'Run' - corak !
Ima li neko ideju, gde je greska ?
Da nisam omanuo u postupku od trenutka 'downloadovanja' ova tri fajla
(doom1a.zip, doom1b.zip i doom1c.zip) ?
razno.1139vstan,
-> #1138, posejdon> ali kad treba da se desi 'Run' - corak !
>
> Ima li neko ideju, gde je greska ?
Treba malo protresti config.sys, koliko se sećam.
razno.1141sdanijel,
Subject : Sah
Ako neko ima neki sah koji moze da radi preko modema neka ga
posalje.
Probao sam BC 4000 pa nece i ako ima opciju.
Pozdrav...
razno.1142devil,
Da li neko ima sifre za igru CARMEN SANDIJEGO???
Trenutno se zabavljam pa mi trebaju.
poz NH
razno.1143johnnya,
Prvo sam mislio da ovu poruku pošaljem u forum/devojke :) ali ipak
evo je ovde...
Najseksipilniji kompjuterski lik, Lara Croft u slobodnijem izdanju.
Patch za Tomb Raider -> Nude Raider :)
Uputstvo za upotrebu.
1. Kopirajte ceo sadržaj originalnog CD-a Tomb Raider na Hard ( i nije
puno, svega 120 Mb ) u dir. recimo C:\TOMB_CD
2. iz arhive koju ste preuzeli izvucite nrp_gym.zip i nrp_lv1.zip, pa
opet iz njih izvucite odgovarajuće EXE fajlove koje prebacite u dir.
C:\TOMB_CD\DATA , izvršite te programe - to su patchevi za "Lara Home"
i prvi nivo (Caves).
3. startujte emulaciju CD-roma (zato se u arhivi nalazi 0cd.com)
0cd.com -m0 -w -s8 c:\tomb_cd
Ovo će dodati još jedno slvo u listi diskova (ako vam je CD-ROM bio
D:, dobićete još jedno E:) i otvoriće se novi shell iz kojeg izlazite
sa komandom EXIT
4. prebacite sa na "CD-ROM" E: i startujte install.bat, baš kao i kada
ste prvi put instalirali Tomb Raider...
5. Enjoy :)
--------------
from : http://www.cervia.com/games/Tomb/tomb.htm
poruka autora :
Se le patch non funzionano, Ő perchŐ non avete seguito scrupolosamente
le istruzioni che vi ho dato; nel caso, invece, funzionassero,
gradirei che mi ringraziaste. In tutti e due i casi una mail al mio
indirizzo: fcristi@cervia.com sarů molto gradita.
nuderaid.ziprazno.1144xlab,
Da li postoji neka grupa vezana
za Tomb Raider?
razno.1145xlab,
Otvorena je nova grupa Tomb Raider!
Za pristup eMAIL me!
razno.1146emajsijuen,
-> #1145, xlabXl>> Otvorena je nova grupa Tomb Raider!
Xl>> Za pristup eMAIL me!
Too care... Ne zaboravi da posaljes ovu poruku i u Komunikacije.10 ;)
razno.1147n.ceh,
-> #1145, xlabE, igrao sam TR kod ortaka par puta, i kupio bih disk, te ako je neko
voljan...
razno.1148outlaw,
HITNO POTREBNE SHIFRE ZA "BLOOD"
razno.1149strider,
-> #1146, emajsijuen>> Xl>> Otvorena je nova grupa Tomb Raider!
>> Xl>> Za pristup eMAIL me!
>> Too care... Ne zaboravi da posaljes ovu poruku i u Komunikacije.10 ;)
I u SezamNet: Obavestenja ;)))
razno.1150pvlada,
-> #1149, strider> I u SezamNet: Obavestenja ;)))
Šteta što je Read Only ;)
Pozdrav Vlada
razno.1151milosh.zorica,
Pre nekog vremena u temu je poslat tamagotchi.Da li neko može da mi
kaže adresu na internetu www ili ftp gde mogu naći bolju verziju.
razno.1153buva,
-> #1148, outlaw
(;)HITNO POTREBNE SHIFRE ZA "BLOOD"
cousteau - Energija na 200%
lara croft - Sva oruzhja i beskonachno municije
mario - prelazak na odabrani nivo
vorhees - Neranjivost (ustvari nisam siguran jel voorhees, voorhes il
vorhees al jedno od da tri je 99% ;)
sija
razno.1154the.edge,
-> #1151, milosh.zoricaJa sam bio poslao tamagotchia u pcutil konf.
Bolju verziju, tj. pravu verziju (100% tamagotchi, cak ima i isti oblik) ces
naci na http://www.geocities.com/Hollywood/Lot/6166.
AcCeSS DeNiED
razno.1155johnnya,
Ovde se povremeno jave ljudi koji bi želeli da svoje stare Spectrum
programe prebace na PC i koriste na simulatoru...
Postoji jedno jednostavno rešenje ako posedujete muzičku karticu...
Ima li zainteresovanih ?
razno.1156the.edge,
-> #1155, johnnyaJa.
AcCeSS DeNiED
razno.1157lena,
Postovani Moderatore,
sta mislis o ideji da igru sub ucinis zanimljivijom, tako sto ces da useru Goro
(kome je pretplata istekla pre 386) dana i useru Sall (pretplata istekla pre
93 dana)
skines bodove i omogucis trku za prvo mesto?
Ionako svi znamo da su obojica ove bodove zaradili na neposten nacin - KRADJOM.
molim odgovor
razno.1158popovics,
-> #1155, johnnya
▄- Ovde se povremeno jave ljudi koji bi želeli da svoje stare
▄- Spectrum
▄- Ima li zainteresovanih ?
Ima, ja, ali ne za Spectrum, nego za Commodore 64, a inače imam SB 16 P'n'P.
razno.1159strider,
-> #1150, pvlada>> > I u SezamNet: Obavestenja ;)))
>> Steta sto je Read Only ;)
Pa neka nadje vezu ;))))
razno.1160ranx,
-> #1155, johnnya> Ima li zainteresovanih ?
Čini mi se da se uz WinSpec Emulator isporučuje program TAPE2TAP.EXE koji
služi za prebacivanje programa sa trake pomoću muzičke karte ili serijskog
porta. Na žalost, sa mog vokmena nije htelo da radi - bilo je previše smetnji.
Verujem da bi jedan dobar dek rešio problem!
razno.1162nenad,
-> #1157, lena> sta mislis o ideji da igru sub ucinis zanimljivijom, tako sto ces da
> useru Goro (kome je pretplata istekla pre 386) dana i useru Sall
> (pretplata istekla pre 93 dana)
> skines bodove i omogucis trku za prvo mesto?
Razmatra se varijanta da se automatski briše sa liste svako ko
nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period
dobro izabran, da li bi trebalo da bude veći, manji...
razno.1163lena,
-> #1162, nenad>> Razmatra se varijanta da se automatski brise sa liste svako ko
>> nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period
>> dobro izabran, da li bi trebalo da bude veci, manji...
BRAVO!]
Podrzavam iz sve snage!
Ostali?
razno.1165johnnya,
>> Čini mi se da se uz WinSpec Emulator isporučuje program TAPE2TAP.EXE
>> koji služi za prebacivanje programa sa trake pomoću muzičke karte ili
Sistem je vrlo sličan, s tim da su ljudi napravili novi format zapisa
Spektrumove trake - TZX. Na Internetu sam našao program TAPER koji
"čita" višemegabajtni VOC file (dobija se semplovanjem Spektrumove
trake) i iz njega izvlači čist kod.
Postupak bi bio sledeći :
1. Nabavite neki sempler koji može da snima (8-bitni, nekompresovan,
mono) VOC file. Najbolje je semplovati na 44.1 kHz, jer tada ne
dolazi ni do kakvih "izobličenja" zvuka sa trake (5 minuta - 15 Mb).
(Ako vam je VOC format problem, u arhivi se nalazi i WAV2VOC.EXE)
2. Dobijeni VOC file, propustite kroz TAPER.EXE i uz malo sreće (traži
malo eksperimentisanja - biranja prave jačine snimka sa trake pri
semplovanju) dobićete "dešifrovani" VOC file - isto kao što Spektrum
čita traku prilikom učitavanja.
3. Dobijeni rezultat, snimite u TZX formatu i izađete iz TAPER-a.
4. Sada vam je potreban Spectrumov emulator koji podržava TZX format,
njega još uvek ne podržava Z80 (koji se nalazi na Sezamu), tako da
se u arhivi nalazi i X128 emulator Spectruma (48 i 128).
Za detalje oko upotrebe pročitajte uputstva za oba programa.
Napomena za moderatore : oba programa su FREE ware !
PS
Jedina "mana" TZX formata je što ne omogućava trenutno učitavanje
programa u emulator, već to traje kao na pravom Spectrumu (ubr. ako
tom prilikom uključite zvuk, i povežete SB sa Spectrumom - Spektrum će
učitavati program kao da se pušta sa kasetofona!). Ova mana se lako
prevazilazi tako što kada se program (TZX) jednom učita, snimite ga u
Z80 formatu za buduću "instant" upotrebu...
korisne adrese :
TAPER -- http://www.void.demon.nl/taper.html
comp.sys.sinclair FAQ
-- http://www.jetman.demon.co.uk/speccy/faq/index.html
puno Spektrumovih igara snimljenih u TZX formatu
-- ftp://ftp.gns.getronics.nl/pub/os/sinclair/tzx/
tzx.ziprazno.1166simce,
-> #1163, lena> Ostali?
I ja se slazem!
Ali mozda bi rok treba da bude duzi, poshto mozda neko ne
plati pretplatu (recimo za vreme leta dok je na havajima)
pa da ga obrishu sa liste, tako da je 2-3 meseca minimalno.
Naravno prvoj dvojici sa liste je svejedno poshto nisu igrali
skoro godinu dana ;)
razno.1167supers,
-> #1162, nenad>> Razmatra se varijanta da se automatski briše sa liste svako ko
>> nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period
Neka brisanje bude vezano za prestanak članstva na Sezamu (od mesec dana
ili više meseci). Da se ne bi neki članovi žalili za svoja prava...
razno.1168emajsijuen,
-> #1162, nenadNe>> Razmatra se varijanta da se automatski brise sa liste svako ko
Ne>> nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period
Ne>> dobro izabran, da li bi trebalo da bude veci, manji...
Podrzavam ideju, ali mislim da bi period trebao da bude bar 2-3 meseca.
razno.1169posejdon,
Ljubitelji preferansa, zanima me vaše iskustvo sa programima za ovu igru.
Ja imam neki osrednji (ver. 1.1 made by Goran i Nidza - verovatno na daleko
znan) pa bih voleo da mi neko pošalje, po svom mišljenju nekog jačeg "igrača".
Malo me čudi što na Sezamu nema ničeg sličnog ?
razno.1170marco,
gde se na sez-u nalazi slovenacki c64 emulator. cini mi se da sam ga ranije
odavde skinuo, a sad ne mogu da ga nadjem.
razno.1171nenad,
-> #1167, supers> Neka brisanje bude vezano za prestanak članstva na Sezamu (od mesec
> dana ili više meseci). Da se ne bi neki članovi žalili za svoja
> prava...
Nema na šta da se žali, na tabeli treba da su oni koji učestvuju
u igri. Tako se praktično potpuno onemogućava varanje, odnosno
postaje vrlo ograničenog dejstva. U prevodu - u laži su kratke
noge. :)
razno.1172johnnya,
-> #1165, johnnya >> 4. Sada vam je potreban Spectrumov emulator koji podržava TZX format,
>> njega još uvek ne podržava Z80 (koji se nalazi na Sezamu), tako da
>> se u arhivi nalazi i X128 emulator Spectruma (48 i 128).
PAŽNJA ! Zbog nenormalnog interesovanja za stare Spectrumove programe
(čak 1 download, ako mi nešto nije promaklo), nastavljamo serijal,
ovaj put sa "karikom koja nedostaje" ! :))
Predlažem moderatoru da zameni Z80 emulator iz dir.-a sa ovim X128,
jer je FREEware i nema glupih ograničenja kao Z80.
Emulira : Spectrum 48 Mode. Spectrum 128 Mode. Spectrum +2 Mode.
Spectrum +2A Mode. Spectrum +3 Mode. Pentagon 128 Mode.
Scorpion 128 Mode.
Novo u verziji 0.8 (koju šaljem) - moguće je snimati TAP file-ove na
HDD, šta ovo praktično znači ? Recimo ovako, pomoću SoundBlastera
semplujete Spectrumovu traku, dobijete VOC file, provučete ga kroz
TAPER, dobijete TZX file (čist code), TZX učitate u emulator,
EDITUJETE po želji program, snimite ga kao TAP file. Ako želite da ga
učitate u pravi Spectrum, dobijeni TAP "odsvirate" pomoću TAPER-a!
PS
X128 zahteva dos4gw.exe (negde u path-u), pošto je exe veličine reda
250 Kb, a svako ga ima barem u jednom dir.-u kod sebe (zbog gomile
igara koji ga koriste) nisam ga uključio u arhivu.
x128v08s.ziprazno.1174posejdon,
Nije valjda da niko nema kakav-takav preferans !?
razno.1175morkin,
-> #1162, nenad> Razmatra se varijanta da se automatski briše sa liste svako ko
> nije igrao, recimo, mesec dana. Ostaje pitanje da li je period
> dobro izabran, da li bi trebalo da bude veći, manji...
Računajte samo poene iz partija koje su igrane u poslednja tri meseca.
razno.1176niko.,
-> #1174, posejdonimam ja..
razno.1178firus,
-> #1174, posejdon>
> Nije valjda da niko nema kakav-takav preferans !?
Eve ... B)))
pref.ziprazno.1179posejdon,
-> #1176, niko.> imam ja..
Ovaj... pa pošalji... prikači...
razno.1180posejdon,
-> #1178, firus
> Eve ... B)))
Hvala
razno.1181niko.,
-> #1179, posejdon>Ovaj... pa pošalji... prikači...
ovaj......paaaa.....xmmmmm......shadakazhemmm.....
ide..
pref.rarrazno.1182van.gogh,
Ako je neko zainteresovan za sledece igre preko modema nek
ostavi mail il' nek se javi...:)
Igre su : IMPERIALSM
LORDS OF THE REALM II
DARK REIGN
(i to bi bilo to za sad) :)
Pa ako neko oce da se okusa protiv starog lisca u strategijama nek
se javi...;)
VaN.GoGH
razno.1183pvlada,
Da li neko ima neku od sledećih igara:
1. Universal Military Simulator ver. 1.00
2. Lightspeed (od Microprose-a)
3. Perfect general ver. 1.00
Ako neko ima ili zna gde može da se nađe molio bi ga da mi pošalje,
ili kaže gde mogu da nabavim ;)
Pozdrav Vlada
razno.1184posejdon,
-> #1181, niko.> ovaj......paaaa.....xmmmmm
Ovaj... kako da kažem... sramota...
ja ne znam šta da radim sa onim .RAR !?
Je l' to neki arhiver ? :((
razno.1185redhead,
Da li ima neko da mi posalje igru MOON STONE
Hvala !!
bye !
Lambrusco Kid
razno.1186ranx,
-> #1184, posejdon> Je l' to neki arhiver ? :((
Pogledaj dir na Sezamu. Sve lepo piše.
razno.1187niko.,
-> #1186, ranx>> Je l' to neki arhiver ? :((
>Pogledaj dir na Sezamu. Sve lepo piše.
sramote jedna..
rar najbolji arhiver a on tako..
ccc..
i,da..
treba ti 2.00 ili wetji..
razno.1188the.edge,
-> #1187, niko.DN reshava stvar kod svih arhivera - sve se obavi za 3 sec.
AcCeSS DeNiED