razno.1400noay,
-> #1399, elminster Kakav to 'cip' treba da se stavi u SONY PLAYSTATION da bi
mogao da cita
diskove koji su rezani na 'kucnim' pisacima (ono sto rade svi
pirati) ?
Koliko to kosta i da li mogu sam da ga stavim u konzolu ?
--------------------------------------------------------------------
Taj chip ti u principu ugradjuju sami ljudi kod kojih kupujesh,
recimo u Esprou ..itd.Jedino pazi da se ne zajebesh pa da
kupish kod Beosofta<jer mi se chini da su oni legalni distribut-
eri Sony-a >.
Cena istog<chipa>je urachunata u cenu konzole.
razno.1401retaliator,
EXTRA POVOLJNO !!!
Star Craft (Blizzard) -30din.
Age of Empires -25din.
(na novim kvalitetnim cd- ima).
ma wr.
razno.1402senna,
-> #1401, retaliator>EXTRA POVOLJNO !!!
>Star Craft (Blizzard) -30din.
>Age of Empires -25din.
>(na novim kvalitetnim cd- ima).
>ma wr.
Ono.. Dosado bozija.
razno.1403gumiflex,
E ,
da li neko zna da li negde na mrezi moze da se pika pref protiv
zivijeh protivnika?
razno.1404gligo,
-> #1403, gumiflex> E ,
> da li neko zna da li negde na mrezi moze da se pika pref protiv
> zivijeh protivnika?
Probaj na 'www.yahoo.com'.
razno.1405retaliator,
age of empires na kvalitetnom disku 25din.
pitati preko mail-a
razno.1406krsta,
U arhivi igra 3D POOL. Fantastichna igra al' u 320x200!
KRLE
pool.rarrazno.1407lena,
Subjekt: submarine
Predlog:
Kako bi bilo da se uvede, da svaki prekid igre (iz bilo kog
razloga) bude sankcionisan gubitkom bodova za onog ko je
prekid izazvao?
Takvo je pravilo na internetu!
Za one sa slabijom vezom:
igrajte samo onda kad vam je veza ok.
Molim vasa misljenja.
razno.1409senna,
-> #1407, lena>Molim vasa misljenja.
Ako te neko ispali, ti nemoj vishe da igrash sa njim..
razno.1410kiki,
-> #1409, senna>> Molim vasa misljenja.
> Ako te neko ispali, ti nemoj vishe da igrash sa njim..
Pa ne treba on sada da gleda u pasulj.. dali će neko da ga ispali ili ne.
Inače predlog je Ok. ;)
razno.1411poulos,
-> #1407, lena* Kako bi bilo da se uvede, da svaki prekid igre (iz bilo
* kog razloga) bude sankcionisan gubitkom bodova za onog ko
* je prekid izazvao?
* Takvo je pravilo na internetu!
Zašto se zadovoljiti tim? ;) Predlažem giljotinu za muški
svet, dok za ženski sledi lomača. ;)
* Za one sa slabijom vezom:
* igrajte samo onda kad vam je veza ok.
Za one koji igraju 200 partija dnevno:
Radite nešto pametnije. :)
* Molim vasa misljenja.
Eto mog mišljenja. :)
razno.1412sherloc,
-> #1407, lena>> Kako bi bilo da se uvede, da svaki prekid igre (iz bilo kog
>> razloga) bude sankcionisan gubitkom bodova za onog ko je
>> prekid izazvao?
>> Za one sa slabijom vezom:
>> igrajte samo onda kad vam je veza ok.
Ja se ne slazem sa predlogom. Sta ce oni kojima je veza cesce
losa nego dobra, zar onda treba da pricamo " Jao nije mi bas
najbolja veza, sorry ne mogu sub" ili nesto tako. Ako je ovaj
predlog postavljen zbog onih koji beze jednostavno nemoj da
igras sa njima. Mislim da nije u redu da deo ljudi na sezamu
kojima veza nije bas najbolja ispasta (koliko toliko) zbog one
nekolicine koji beze.
>> Takvo je pravilo na internetu!
Zar to znaci da tako mora i ovde da bude?
>> Molim vasa misljenja.
Ovo je bilo moje licno misljenje o predlogu, ako se neko sa
necim sto sam napisao ne slaze, takodje molim odgovore.
Pozdrav, Holmes.
razno.1413vule.,
Kako da snimim ekran u QUAKE II ali ne onako crno-belo i bez Print
Screen ?
razno.1414lena,
Backgammon
..conf write Igre\Razno /r /s
Backgammon
Interesuje me da li neko igra
Backgammon?
Da li ima zainteresovanih za ovu drevnu igru?
Osnovana je grupa, pa ko ×eli neka mi se javi na mail.
razno.1415lena,
Backgammon
..conf write Igre\Razno /r /s
Backgammon
Interesuje me da li neko igra
Backgammon?
Da li ima zainteresovanih za ovu drevnu igru?
Osnovana je grupa, pa ko ×eli neka mi se javi na mail.
razno.1416noay,
Spisak igara za Sony koji posedujem:
Wipeout 2097
Soul Blade(Edge)
Exhumed
ISS pro(naj fuca na Sony-ju)
V-Rally
Nightmare`s Creatures
Tomb Raider2
Colony Wars
Street Fighter EX + alpha
Castlevania:Simphony of the night
Saga Frontier(na foru Final Fantasy-ja)
MDK
Samurai Showdown3
Gex2:Enter the Gecko
To je to
Mogutje sve vrste razmena
I prodaje
razno.1417vule.,
Duke Nukem 3D...
Nece da mi radi 3D mod u editoru za Djuku. 2D lepo radi. U cemu je
problem ?
p.s. gde se nalazi onaj .grp otpakivac ?
razno.1418null,
-> #1417, vule.Koliko se secam editor treba da se prebaci u direktorijum gde ti je duke.
NULL
PS batali duke , igraj quake 2
razno.1419vule.,
-> #1418, null:)
Quake I i Quake II su zakon, ali sam utripovao ideju da napravim
svoju skolu kao nivo u djuki...
razno.1420buva,
-> #1419, vule.
(;) Quake I i Quake II su zakon, ali sam utripovao ideju da napravim
(;) svoju skolu kao nivo u djuki...
a kad smo vec kod toga , jel postoji neki editor za quake 2?
razno.1421vule.,
Jel neko radio u editoru za Duke Nuke 3D ?
Kako da napravim spratove ili vrata ?
razno.1422apopovic,
-> #1417, vule.> Nece da mi radi 3D mod u editoru za Djuku. 2D lepo radi. U cemu je
> problem ?
Moguce da koristis 1.7 verziju tj. DC a editor radi samo sa 1.3
verzijom.
Editor naravno treba da se nalazi u ditektorijumu gde i igra.
Tako MORA da radi - kod mene OK !
P.S.
Ako si za malo egzibicije modemom JaVNi !
Pozdrav !
razno.1423apopovic,
-> #1418, null> PS batali duke , igraj quake 2
P.S.
Duke RULEZ !
1. Quake2 ne mere modemom !
2. Morbidan je samo tako...ali na glup nacin. Inache zavrsio sam ga
za 4-5 dana normalnog
pikanja na normal levelu.
3. Zaplet igre je ..........kao sto je i potrebna kolicina mozga .....
4. Zidovi su pod uglom tako da je strafe pored zida skoro nemoguc
5. Najgori neprijatelj je poput komarca na bulji bika.
6. Koji SHIT kad na kraju napise GLUPO The End !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
razno.1424apopovic,
-> #1419, vule.> Quake I i Quake II su zakon, ali sam utripovao ideju da napravim
> svoju skolu kao nivo u djuki...
Fazon je ql, moji ortaci imaju level koji je kao firma u kojoj rade,
moguce je npr. ubaciti i likove pravih ljudi...
razno.1425apopovic,
-> #1418, null> PS batali duke , igraj quake 2
P.S.
Duke RULEZ !
1. Quake2 ne mere modemom !
2. Morbidan je samo tako...ali na glup nacin. Inache zavrsio sam ga
za 4-5 dana normalnog
pikanja na normal levelu.
3. Zaplet igre je ..........kao sto je i potrebna kolicina mozga .....
4. Zidovi su pod uglom tako da je strafe pored zida skoro nemoguc
5. Najgori neprijatelj je poput komarca na bulji bika.
6. Koji SHIT kad na kraju napise GLUPO The End !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24.Sve u svemu bese bolji prvi deo...
ALI, Ali
QL je fazon sa gravitacijom.
I jos da recem...Sminka je jedno a kvalitet sasvim nesto drugo !
Jeste onaj zid sa Open GL strava ali cemu to pored onoliko miNUsa ?
Uzdravlje !
Sad VAlja.....
razno.1426the.edge,
-> #1423, apopovic
T?>> 1.Quake2 ne mere modemom ! 2.Morbidan je samo tako...ali na glup
T?>> nacin.Inache zavrsio sam ga za 4-5 dana normalnog pikanja na normal
T?>> levelu. 3.Zaplet igre je ..........kao sto je i potrebna kolicina
T?>> mozga ..... 4.Zidovi su pod uglom tako da je strafe pored zida skoro
T?>> nemoguc 5.Najgori neprijatelj je poput komarca na bulji bika. 6.Koji
T?>> SHIT kad na kraju napise GLUPO The End !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bas vodimo diskusiju na internetu i svi smo se slozili da Quake poseduje samo
engine, dok je playabilitty ravan nuli.
I sam id software kaze da se njihove igre zasnivaju prvenstveno na engineu
i shminci. Ocigledno da za pojam "playability" nisu ni culi.
Dok recimo 3D Realms su i sami rekli da nikad nisu isli da budu prvi u engineu
,ali zato hoce im igre budu skroz "igrive", tipa Duke i SW.
Mada i to za engine cemo da vidimo, jer im pred kraj godine izlazi Prey,
a svi na E3-u su bili shokirani igrom koju su videli. Kazu da ce Quake i
Unreal izgledati kao W3D prema Prey-u.
Tako da tu nema govora: Quake se SAMO i ISKLJUCIVO zasniva na engineu.
Sad vidim da se pravi i Quake III - stvarno su preterali...
Ni Doom nisu pravili u 3 serijala.
Mislim da ce da naprave jos jedan deo, znaci Quake III, a onda ce da se bace
na posao da naprave neku jos bolju igru (citaj: engine), pa ce onda i tu
igru u jedno 2-3 serijala da izbacuju i tako u nedogled...
Boli ih dupe, sve dok im to donosi lovu, mada meni takav sistem suckira.
AcCeSS DeNiED
razno.1427saint,
-> #1418, null=> PS batali duke , igraj quake 2
Jesu zakon ali mozes li molim
te Quake II preko modema nekako?
razno.1428jujo,
-> #1423, apopovic# 1. Quake2 ne mere modemom !
Dobro...al moze preko mreze.
# 2. Morbidan je samo tako...ali na glup nacin. Inache zavrsio sam ga
# za 4-5 dana normalnog pikanja na normal levelu.
QUAKE 1 za 3 dana na najtezem. Lud sam...
# 3. Zaplet igre je ..........kao sto je i potrebna kolicina mozga .....
A Duke?
# 4. Zidovi su pod uglom tako da je strafe pored zida skoro nemoguc
????
# 5. Najgori neprijatelj je poput komarca na bulji bika.
???????
U svakom slucaju... QUAKE je najbolja igra svih vremena. Video sam
par demoa za QUAKE i cudio se kako ljudi igraju. Trikovi sa pucanjem
raketom u pod i skakanjem po 10m uvis su zaista neizvodljivi u Duke-u.
yooyo:
razno.1429the.edge,
-> #1428, jujo
T?>> A Duke?
Ne mozes da poredis tako.
Duke je napravljen PRVENSTVENO kao parodija na sve zivo. Duke obiluje velikom
kolicinom humora i raznih zezalica koje prakticno za prelazak nivoa ni ne
znace nesto specijalno. U Dukeu nije cilj da se igrac uplasi, vec da se
nasmeje i pre svega zabavi. Naravno, da sve to bude upakovano sa etiketom
RSAC Advisory, violence 4 (maximum).
Quake je druga prica. Quake je i napravljen da bude sto strasniji, sto
suroviji, sto krvaviji i sto brutalniji. U Quakeu ne postoji ni truncica
humora (sem Well of wishes-a, sa Dopefish ribicom), a da ne kazem sto
igrac maltene ne moze nista da uradi "van igre" (mislim na one silne zezalice
kao u Dukeu).
A plus, i upravo to na cemu se insistiralo u Quakeu (krv) je uradjeno
katastrofalno. Krv predstavljaju sitne kockice - kao neki ASM 4kb firework
intro.
Ovo se naravno odnosi na prvi deo Quakea.
T?>> par demoa za QUAKE i cudio se kako ljudi igraju.Trikovi sa pucanjem
T?>> raketom u pod i skakanjem po 10m uvis su zaista neizvodljivi u Duke-u.
Zato Duke ima razne druge cake.
Mislim da je Dukea glupo porediti sa Quakeom. Duke predstavlja odgovor na sve
do tada (Doom, Heretic, Hexen, itd.), a ne na Quake.
Mada cak i posle 2 godine od izlaska Duketa (1996), Duke je i dalje toliko
zastupljen da svaki novi unofficial deo (Life's a Beach, Atomic Winter, itd)
se proda do zadnjeg primerka. Da ne kazem sto je po svim anketama Duke
daleko ispred svih, ukljucujuci i Laru Croft.
Tako da... videcemo tek sta ce biti sa Duke Nukem Forever, s obzirom da ce se
zasnivati na QuakeII engineu, samo totalno izmenjenom - da omoguci istu ili
slicnu interakciju sa igracem, kao sto je to bilo kod prvog dela. :)
AcCeSS DeNiED
razno.1430null,
-> #1423, apopovic
>> 1. Quake2 ne mere modemom !
Ali zato ga igraj na internetu protiv 64 coveka ako hoces, a to je feeling
>>2. Morbidan je samo tako...ali na glup nacin. Inache zavrsio sam ga
>> za 4-5 dana normalnog
>> pikanja na normal levelu.
A duke jetoliko detinjast da mi se povraca, a zavrsio sam ga celog za 2 dana
>> 3. Zaplet igre je ..........kao sto je i potrebna kolicina mozga .....
A duke bas ima zaplet nesto vec vidjeno iz dooma :)), alikao da je zaplet
za 3d pucacine vazan, bez toga ne bih mogao cak ne bih mogao ni da spavam
bez toga :))
>> 4. Zidovi su pod uglom tako da je strafe pored zida skoro nemoguc
Pa to zavisi od nivoa, a i decko ko ti je kriv kad nemas osecaj za prostor,
to ti je veliki nedostatak.
>> 5. Najgori neprijatelj je poput komarca na bulji bika.
Id ove igre glavni potencijal imaju u multiplayer igranju (citaj death match)
>> 6. Koji SHIT kad na kraju napise GLUPO The End !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A sta bi trebalo da pise ziveo je dugo i sretno :>>>
NULL
razno.1431null,
-> #1427, saint>> Jesu zakon ali mozes li molim
>> te Quake II preko modema nekako?
Mozes i to ako hoces ali ipak ne bih preporucio ukoliko nemate barem 33600
modeme, a i tada neznam koliki je ping onoga ko zove, ali inace vec dosta
dugo je provaljeno da je LAN(Lokal Area Network) igranje zakon. Ili probaj
preko interneta. Ako imas modem na 33600 ili brzi mozes da se konuktejes na
gomilu servera po svetu. Cakpostoji i jedan koji je podignut u racunskom
centru. Ako vas zanima adresa mogu da vam je dam.
NULL
razno.1432jujo,
-> #1429, the.edge# A plus, i upravo to na cemu se insistiralo u Quakeu (krv) je uradjeno
# katastrofalno. Krv predstavljaju sitne kockice - kao neki ASM 4kb
# firework intro.
# Ovo se naravno odnosi na prvi deo Quakea.
Nisi probao GLQuake?
# Zato Duke ima razne druge cake.
# Mislim da je Dukea glupo porediti sa Quakeom. Duke predstavlja odgovor na
# sve do tada (Doom, Heretic, Hexen, itd.), a ne na Quake.
# Mada cak i posle 2 godine od izlaska Duketa (1996), Duke je i dalje
# toliko zastupljen da svaki novi unofficial deo (Life's a Beach, Atomic
OK tu se slazem. Za quake takodje postoji 1000000 dodataka. Quake je
vise "operativni sistem" nego engine. Za quake postoji quake C, jezik
jaaakkkkooooo slican C-u, u kome mozes da programiras sta hoces, a
pored toga da se sve to odvija u quake okruzenju. Tako da fore tipa
Alt+f1-f12 se vrlo lako mogu dodati. A sta su sve ljudi uradili za quake
nemogu ti opisati. Navescu par primera, pa zakjuci...
1. Glavni lik je promenjen u DESCENT space ship. Sada igru
jednostavno preletis.
2. Igrao sam simulaciju letenja koja je u stvari quake level.
Naravno, vozis lovca-bombardera i gadjas ciljeve na zemlji.
3. Qball ili fudbal. Sutas glavu nekog jadnika i dajes golove.
....
yooyo:
razno.1433apopovic,
-> #1428, jujo># 3. Zaplet igre je ..........kao sto je i potrebna kolicina mozga .....
>
> A Duke?
Duke skoro iskljucivo igram u mrezi i modemom. Nisam cestito prosao nekoliko
nivoa u obicnoj igri. Ako igram sam, onda je to neka user mapa
(imam 500 kom.) cisto radi vezbanja gadjanja ili potrage za novim
userom.
Cari Duke-a leze u atraktivnom, brzom i okretnom kretanju + dobro odmerena
oruzja.
Jesu blentavi oni prasici i drugi protivnici ali prava stvar je tek
multiplayer....
Bitno je jos sto postoje munje sa SobBotovima kojima dajes stepen
inteligencije.
# 4. Zidovi su pod uglom tako da je strafe pored zida skoro nemoguc
> ????
Da da....Koristis li ti strafe uopste ????????????
Ali na primer na kraju zadnjeg nivoa Quake II kada se telepotujes u arenu
sa onim skotovima, zidovi su ravni a i prostor je veliki tako da ni u kom
slucaju neeeemaaaa sanse ma da me i malo bilo ko zakaci, zato i jeste :
# 5. Najgori neprijatelj je poput komarca na bulji bika.
:)
Jos jedna glupost koje sam se setio:
Ono, kad imas mitraljez sa 6 cevi ili onaj mitraljez sa celijama slobodno
stanem ispred onog najgoreg skota sa raketama na ramenu i samo prosto
raspalim u meso bez centa pomeranja i lagano ga sroljam a da on 10 sec.
ne moze da opali..........Gde je tu akciJA ?
Problema svakako ima u Quake-u ALI !!!!!...........
P.S.
>U svakom slucaju... QUAKE je najbolja igra svih vremena. Video sam
>par demoa za QUAKE i cudio se kako ljudi igraju. Trikovi sa pucanjem
>raketom u pod i skakanjem po 10m uvis su zaista neizvodljivi u Duke-u.
Tvoj izbor.....
Hoces da vidis i koji demo Duke-a koje su igrali profiji ?
Uzdravlje !
razno.1434apopovic,
-> #1430, null>>> 1. Quake2 ne mere modemom !
> Ali zato ga igraj na internetu protiv 64 coveka ako hoces, a to je feeling
Dechko ! Nemam pametnija posla na i-netu od pikanja igara.....!!!!!!!
>>> 4. Zidovi su pod uglom tako da je strafe pored zida skoro nemoguc
>
> Pa to zavisi od nivoa, a i decko ko ti je kriv kad nemas osecaj za
> prostor, to ti je veliki nedostatak.
Pazi sad ! Ako mislis da sam naivko & slabo se snalazim u prostoru
a ti poigraj sa mnom Duke - ti biraj level !
>>> 5. Najgori neprijatelj je poput komarca na bulji bika.
> Id ove igre glavni potencijal imaju u multiplayer igranju (citaj death
Da, da preko interneta...Posebno je to za nas u Yugi zanimljivo !
A bogami svi imamo novca :)
>>> match) 6. Koji SHIT kad na kraju napise GLUPO The End
> !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
> A sta bi trebalo da pise ziveo je dugo i sretno :>>>
Pa kad su se onoliko potrudili oko pravljenja snicli, mlevenja, secenja,
spljeskanja onih ljudi mogli su i Kraj da zacine :>
POZ!
razno.1435sane,
Kako se koristi onaj mame 30, nesto mi prijavljuje gresku...
kao fali mi ddmi
ili tako nekako...
aj polako...
razno.1436saint,
-> #1429, the.edge=> Tako da... videcemo tek sta ce biti sa Duke Nukem Forever, s obzirom da
=> ce se
KAd izlazi?
razno.1437saint,
-> #1431, null=> preko interneta. Ako imas modem na 33600 ili brzi mozes da se
=> konuktejes na gomilu servera po svetu. Cakpostoji i jedan koji je
=> podignut u racunskom centru. Ako vas zanima adresa mogu da vam
je dam.
Zanima nas adresa.
A i zanima me kako da Quake II igram
preko modema 1on1 ne internet.
razno.1438ventura,
To: All
Subject: Multiply Arcade Maschine Emulator
Mame se startuje komandom MAME <IMEIGRE> naime kad igu skines s nekog bbs-
ili na bilo koji nacin je dobijes u direktorijumu ROMS moras da napravis
isti direktorium kao sto je i ime ZIP fajla i onda u taj dir raspakujes
igu. i pises gore navedenu komandu i umesto ime igre pises ime dir-a.
poruka :
No DPMI Menager Present (il kako vec bese )
ti ukazuje na to da igru pustas pod DOS-om, i da treba da je pustis pod
Windowsom. A ako startujes igru sa parametrom -CHEAT (on ide na kraj
komande) u meniju ces dobiti opciju CHEAT i tu mozes da se zezas oko igre.
-Ako nisam bio jasan sa onim opisom za DPMI, dos ne poseduje daj DPMMI i
zato ti treba win da bi pustio emulator.
From: Ventura
razno.1439the.edge,
-> #1430, null
T?>> A duke jetoliko detinjast da mi se povraca,a zavrsio sam ga celog za
T?>> 2 dana
Uhh...let's cut the crap.
Secam se price kada je doom harao svetom, pa su se onda na sezu svi bunili
"sto nema 3D igre u kojoj su 'covekoliki' protivnici"?
Onda se pojavi Rise Of The Triad i Duke3D i zelje budu zadovoljene.
Evo sad opet... sad je "a zasto protivnici nisu krvolocniji i
'monstruozniji'?".
Dokle vise?
AcCeSS DeNiED
razno.1440the.edge,
-> #1436, saint
T?>> KAd izlazi?
"When it's done" ;)
...inace, trebao bi za par meseci (ali ne za mesec-dva!). :)
AcCeSS DeNiED
razno.1441jujo,
-> #1433, apopovic# Jos jedna glupost koje sam se setio:
# Ono, kad imas mitraljez sa 6 cevi ili onaj mitraljez sa celijama
# slobodno stanem ispred onog najgoreg skota sa raketama na ramenu i samo
# prosto raspalim u meso bez centa pomeranja i lagano ga sroljam a da on 10
# sec. ne moze da opali..........Gde je tu akciJA ?
# Problema svakako ima u Quake-u ALI !!!!!...........
Pa imas 300 metaka, koji ce da iscure za tih 10 sec. Logicno je da
protivnik nemoze da reaguje jer mu nonstop zadajes udarce.
Meni u Duke-u smeta sto nije precizan kada gadjas protivnike koji nisu
u tvojoj ravni. U Quake-u protivnik moze bit na platformi koja je 100
metara iznad i mozes da ga pogodis.
yooyo:
razno.1442sane,
to ventura:
kako bre to sa ddpmii ili kako vec istim...
onaj mame je za dos jelte?
kako onda sad trazi windows?
razno.1443ventura,
To: All
Subject: MAME
Taj dpmi ti je neki memory menager (valjda) i kolko vidis njega dos 7.0
nema pa ga moras pustati iz windowsa. Sad neznam dali ga dos 6.2 ima a
ako ga ima i ti hoces da se igras pod dosom butuj kompjuter sa F4 i ucices
u pravi dos odakle mozes da pustis mame bez problema
From: Ventura
razno.1444supers,
-> #1438, ventura
>> -Ako nisam bio jasan sa onim opisom za DPMI, dos ne poseduje daj DPMMI
>> i zato ti treba win da bi pustio emulator.
Ko radi u DOS-u ne mora da se pati i diže Windows samo zbog DPMI podrške.
Valjda dos4gw.exe i slični DPMI menadžeri rade posao?
razno.1445ranx,
-> #1438, ventura> -Ako nisam bio jasan sa onim opisom za DPMI, dos ne poseduje daj DPMMI i
> zato ti treba win da bi pustio emulator.
Postoji DPMI manager za DOS, ja sam ga kačio ovde. Ipak, sve verzije MAME koje
sam slao su prvenstveno za W95 - nisam ih probao u DOS-u. Što se tiče igara,
nije neophodno raspakovati ih - MAME od verzije 0.3 podržava i zapakovane igre
(ZIP, naravno).
razno.1446van.gogh,
menjam diskove...DIE BY THE SWORD i LORDS OF MAGIC...
ako neko oce nek se javi na mail pa nek kaze sta
nudi u zamenu.
cya...
razno.1447pips,
-> #1435, saneako nije problem trebao bi mi point na broj poruke i konf da ga
skinem. Mame naravno.
pozdrav
razno.1448buva,
'elp!
kad pokusham da instaliram Battlezone javi mi greshku u stilu:
This program requires English Language version of Windows95/NT
operating system..blablabla..
i izleti iz instal programa..
koj mu je ?!
inache imam win95 osr2 , verzija : 4.00.950a
sij
razno.1449poulos,
-> #1448, buva* koj mu je ?!
Osetljiv je na buve. ;)
razno.1450sfilip,
-> #1448, buva>'elp!
>kad pokusham da instaliram Battlezone javi mi greshku u stilu:
hey, imao sam isti problem!!
jedino što ne mogu da se nikako setim kako sam ga sredio. Mislim da sam menjao
sve što mi je palo napamet, time zone, language i tko zna shta josh i na kraju
je radilo. Mada mi se čini da cela stvar zaista nije imala nikakve veze sa
porukom koju prikazuje :)
shta da ti kazhem, probaj, uspećeš sigurno... inače, igra je mnogo gotivna :)
uzmi i igraj sa amerima, ruje su mnogo zajebanije, tačnije odigro sam samo
prvu sa rusima pa sam morao da vratim cd iz finansijskih razloga :)
razno.1451dekiz,
Interesuju me razne voznje (dobre)motorcikala tipa formule 1
ako neko ima na cd neka mi javi na mail
dajem simulacije voznje aviona tipa f22 stealth CD ,NAVY CD...
DEKIZ
razno.1452vule.,
Jel zna neko da radi u build-u za duke3d ?
razno.1453noay,
Pitanje..radi se o igri Forsaken:
Shta treba uraditi na 3. nivou kad se overe 4 prekidacha?
razno.1454corgan,
Evo da okachim onaj Screeen saver sto je Vesic pokushavo...
B.
cashway.ziprazno.1455saint,
Igra li neko igru BattleZone ?
Neverovatna igra moze se raci i revolucionarna.
Nalazis se na samom bojnom polju. Nesto kao MeshWarrior
ali ti si coveculjak pa mozes da menjas razne letelice
tokom borbe. Naravno posto je to strategija postoji
izgradnja jedinica njihovo upravljanje kao u "obicnim"
strategijama. Zadaci u igri su odlicni dok prica malo
odstupa od kvaliteta ovako dobre igre.
Sve u svemu jedna od najboljih strategija do sada,
mozda cak i najbolja.
Obavezno je nabavite ili barem iznajmite iz CD Kluba.
Malo je na pocetku teska za upravljanje ali boze moj :)
razno.1456sfilip,
Hey ljudi... Verovatno ste upoznati sa postojanjem gaming
klubova po gradu, ono, mreže i kompjuteri. Ja lično znam samo
za par, npr u beogradjanci, cena 15din sat, p5 na 133mhz, 16ram,
15-14" monitori. Imaju i internet.
Zanima me koliko bi maximalno bili spremni da platite za 8
umrezenih pentijuma2 na 266mhz sa 64mb memorije, 15" mon.,
sb-om i slušalicama i mozda jos kakvim džidžabidžama?
a.) 15 dinara sat
b.) 20 dinara sat
c.) 25 dinara sat
d.) 30 dinara sat
koga ne mrzi nek odgovori ovde ili na mejl :)
razno.1457saint,
-> #1456, sfilip
a. ) Mada znam neke ludake koji bi dali i 30 dindzi :)
kad nabavis BattleZone javi :)
razno.1458sfilip,
-> #1457, saintono sam pitao zato što postoje mogućnosti da se tako neki klub realizuje pa me
zanima statistika :)
Naravno da ću, ako do realizacije dođe, nabaviti od softvera sve što se
nabaviti može, betlzoun sa tim :)
razno.1459supers,
-> #1450, sfilip
>> jedino što ne mogu da se nikako setim kako sam ga sredio. Mislim da sam
>> menjao sve što mi je palo napamet, time zone, language i tko zna shta
>> josh i na kraju je radilo. Mada mi se čini da cela stvar zaista nije
>> imala nikakve veze sa porukom koju prikazuje :)
U takvim slučajevima se proba reginal settings postaviti na English USA.
Ako to ne pomaže, uglavnom nema veze čija je tastatura ili time zone.
razno.1460sfilip,
-> #1459, supers>U takvim slučajevima se proba reginal settings postaviti na English USA.
>Ako to ne pomaže, uglavnom nema veze čija je tastatura ili time zone.
ma ja sam probao sve to, na kraju sam ga vratio na ono shto je bilo (a bilo je
english usa) i ko zna šta sam još promenio i onda mi je radilo :)
buvo, esi uspeo?
razno.1461drist,
-> #1456, sfilip
Definitivno odgovor pod a) jer u vecini tih klubova vise klinci
koji pice Duke ili nesto slicno :((( i glavni prihodi su od njih a
ne od starijih koji dolaze da igraju.
Inace ako se klinci iz kraja navade nema im prestajanja oni ce
stalno dolaziti po jos :))))).
Inace cena ne bi trebalo da zavisi od kompijutera na kojima se
igra, jeste da je taj neko dao velike pare za to ali ipak sad
netreba odseci nekome uvo za sat igranja na toj masini.
Drist Do`Urden
razno.1462legolas,
Kako da u ovoj Fifi 98 WC igram sa onim starim timovima kao sto su
najavljivali? Mislim naprimer na Nemacku iz 66....
razno.1463jpedja,
hi
da li se neko seca igre wings of fury, jako davno je bila
aktuelna na amigi, ako je neko ima za pc, voleo
bih da se setim malo tog vremena
Pedja...
Hvala
razno.1464drejk,
-> #1463, jpedjaImam ja...
razno.1465jpedja,
-> #1464, drejk> Imam ja...
i jos ako si voljan da je posaljes ...
razno.1466giovanni,
-> #1462, legolasĘ? Kako da u ovoj Fifi 98 WC igram sa onim starim timovima kao sto su
Ę? najavljivali? Mislim naprimer na Nemacku iz 66....
Moraš da pre toga da osvojiš svetsko prvenstvo '98 sa nekom ekipom pa tek
onda dobijaš u glavnom meniju opciju Classic. Dakle, prvo treba
da postaneš dobar igraš da bi mogao uopšte da stekneš pravo učešća u
utakmicama protiv starih majstora. ;)
razno.1467legolas,
-> #1466, giovanniHvala, ali i sam sam otkrio :)
Moram ipak priznati da igra gotovo da nema neke razlike od Fifa RTWC.
Dobro je da kod nas CDjovi kostaju samo 10tak DM (konvertibilnih ;) )
razno.1468junior,
-> #1466, giovanni> onda dobijaš u glavnom meniju opciju Classic. Dakle, prvo treba
> da postaneš dobar igraš da bi mogao uopšte da stekneš pravo
> učešća u utakmicama protiv starih majstora. ;)
Bogami, ako je nisu težom napravili, bolje da je ne uzimam.
Ranije sam imao cilj/želju, da sa jednim igračem postignem 50 golova
u sezoni. Kad sam pre koju nedelju završio špansku ligu, i osvojio je
naravno sa Celtom, kojih 10-ak kola pre kraja, i utvrdio da sam sa
Gudeljom postigao 86 golova te sezone, stvarno mi se više nije igralo :)
A Gudelj mora u reprezentaciju .. pisaću Santraču da sam u fifi vladao
sa njim :)
razno.1469giovanni,
-> #1468, juniorĘ? Bogami, ako je nisu težom napravili, bolje da je ne uzimam.
Pa jeste teža od FIFA98 (ovu sam igrao na World Class i pobeđivao i sa
slabijim timovima a WCup98 sam pukao prvih 10 utakmica na World Class
nivou) ali teško da ćeš moći sa Gudeljom išta da radiš jer u WCup98
postoje samo repreznetacije i to učesnice SP i još po neka.
razno.1470poulos,
-> #1466, giovanni* da postaneš dobar igraš da bi mogao uopšte da stekneš pravo učešća
* u utakmicama protiv starih majstora. ;)
A ti si ovo pročitao negde ili ti je neko pričao? ;>
razno.1471milosh.zorica,
-> #1464, drejkŠalji, šta čekaš.
razno.1472drejk,
-> #1471, milosh.zoricaOcu ako me jpedja lepo zamoli ;)
razno.1473drejk,
Nek neko poshalje (poulos) igru The Manager, ili tako neku
(Champion manager 95-italy) i neku drugu dobru (kracu) menadzersku
igru.... A ti poulose poshalji i onaj MANA.DAT za The Manager... AJ
zhivi bili...
unapred zahvalan...
razno.1474van.gogh,
e jel ima neko CONFLICT...?
Tacnije ispravnu ver. igre...?! ;)
Ja imam al' neku sjeb verziju...blokira mi makina kad pocne rat na
granici i kad uvelicam stratesku mapu...jel' razumeo neko ?! ;)
razno.1475poulos,
-> #1473, drejk* Nek neko poshalje (poulos) igru The Manager, ili tako neku
* (Champion manager 95-italy) i neku drugu dobru (kracu) menadzersku
* igru.... A ti poulose poshalji i onaj MANA.DAT za The Manager... AJ
* zhivi bili...
;) Pa pazi, jeste da ja skupljam antivitete, ali ne čuvam baš
praistoriju. ;) Šalim se, igra je stvarno svetska, ali je nemam. :)
No, pouzdano znam da se mladi junior ;) i dalje sa njom bakće, a
a takođe ima i editovani fajl sa sve onim lepim imenima. :)
Ipak, red bi bio da kupiš nek noviju mašinu, sad je u modi
Championship manager 97/98. :)
* unapred zahvalan...
Sad će junior da ti pomogne, a ja ću da pripomongem ako se bude vadio
da nema vremena. ;)
razno.1476giovanni,
-> #1470, poulosĘ? A ti si ovo pročitao negde ili ti je neko pričao? ;>
Ne, potvrdio sam u praksi milion puta svoje umeće. Mislim da bi trebalo
da se prisetiš svog odsadašnjeg uspeha protiv mene. ;) Da li imaš jednu
ili dve pobede? :)))
razno.1477vdunic,
Povezao bih dva kompjutera da igram neku igru (npr.
Age of Empires, C&C: Red Alert ...) pa bih hteo da
vidim vashe mishljenje kako to da izvedem. Da li preko
null-modem veze koja je opisana u allcable.zip trebaju
dva modema ili ne, da li mozhe neka veza preko serijskog
porta ili drugo.
razno.1478poulos,
-> #1476, giovanni* trebalo da se prisetiš svog odsadašnjeg uspeha protiv mene. ;) Da li
* imaš jednu ili dve pobede? :)))
U jednom ili dva naša duela. ;) Uostalom, da bi potvrdio svoje
gnusne laži, moraćeš da nađeš svedoke. ;)
razno.1479pperica,
-> #1477, vdunicNe znam kako se linkuju dve igre ali sam skoro siguran da bi
umrezavanjem (potrebne 2 mrezne karte) resio problem.
Null modem se zove tako zato sto modem ne postoji. Null modem je
kabl. Imam semu za vezivanje.
pperica
razno.1480milosh.zorica,
-> #1456, sfilip> a.) 15 dinara sat
Toliko bi max. dao za sat igranja u mreži.
razno.1481corgan,
E jel zna neko u WORMS2 kako da izaberem zvuchnu shemu kad se fajtam.Ono...sta
ja znam Jenki,Skoti,NewYorker itd.
Unapred zahvalan...
razno.1482vdunic,
-> #1462, legolas> Kako da u ovoj Fifi 98 WC igram sa onim starim timovima kao sto
> su najavljivali? Mislim naprimer na Nemacku iz 66....
Imash shifre za varanja i one se unose umesto imena igracha.
Treba da obratish pazhnju na mala i velika slova. Kad zavrshish sa
unosom pritisni "Back" na ekranu da bi imena ostala u originalu. Zatim
se vrati u glavni meni i pritisni Scroll Lock i dobichesh meni sa
varanjima koje ukljuchujesh po zhelji: Zico (Classic mech 1982.), Hurst
(Classic mechevi '82, '74, '70, '66), Kenny (lopta- kometa), Gabo
(velike glave), Kyle (visoki i mrshavi igrachi), Cartman (provera svakog
igracha), Gonzo ("vruch krompir"), Mr Hat (luda lopta), Powder (smeshni
pokreti), Neila (igrachi postaju Gray vanzemaljci). Shifre nisam probao
i prepisao sam ih iz SK 07/98.
razno.1483vdunic,
-> #1475, poulos> Sad će junior da ti pomogne, a ja ću da pripomongem ako se bude
> vadio da nema vremena. ;)
'Ajde poulose pomogni da nam junior poshalje The Manager, a ti ako
mozhesh poshalji onaj izmenjeni MANA.DAT.
razno.1484milosh.zorica,
-> #1472, drejk> Ocu ako me jpedja lepo zamoli ;)
Evo, ja te lepo molim. Možeš i meni u mejl.
razno.1485milosh.zorica,
-> #1479, pperica> Null modem se zove tako zato sto modem ne postoji. Null modem je
> kabl. Imam semu za vezivanje.
Ako možeš, baci?
razno.1486dragosh,
-> #1474, van.gogh-> e jel ima neko CONFLICT...?
-> Tacnije ispravnu ver. igre...?! ;)
-> Ja imam al' neku sjeb verziju...blokira mi makina kad pocne rat na
-> granici i kad uvelicam stratesku mapu...jel' razumeo neko ?! ;)
Ti verovatno misliÜ na Balkanski konflikt??
Fina je to igra,svojedobno sam se zaludjivao s njom na Amigi.
Nemam pojma ni da li postoji za pc.
razno.1487dragosh,
-> #1474, van.gogh-> e jel ima neko CONFLICT...?
-> Tacnije ispravnu ver. igre...?! ;)
-> Ja imam al' neku sjeb verziju...blokira mi makina kad pocne rat na
-> granici i kad uvelicam stratesku mapu...jel' razumeo neko ?! ;)
Ti verovatno misliš na Balkanski konflikt??
Fina je to igra,svojedobno sam se zaludjivao s njom na Amigi.
Nemam pojma ni da li postoji za pc.
razno.1488van.gogh,
-> #1487, dragoshVA>Ti verovatno mislis na Balkanski konflikt??
VA>Fina je to igra,svojedobno sam se zaludjivao s njom na Amigi.
VA>Nemam pojma ni da li postoji za pc.
NE...ja bash mislim na CONFLICT...igra koja postoji na Amigi, a
prebacena (konvertovana) i za PC. Prema tome CONFLICT... ;)
razno.1489johnnya,
-> #1477, vdunic >> Povezao bih dva kompjutera da igram neku igru (npr.
>> Age of Empires, C&C: Red Alert ...) pa bih hteo da
>> vidim vashe mishljenje kako to da izvedem. Da li preko
Ako obe mašine imaju modeme, najprostije je da povežeš modeme
međusobno LINE IN-LINE IN, zatim na oba računara startuj neki
comm.program
Na jednom računaru otkucaj ATA, a na drugom ATD i uspostavićeš vezu
Zatim startuj igre i izaberi Modem povezivanje, podopciju Already
connected (ili tako nešto)
razno.1490poulos,
-> #1483, vdunic* 'Ajde poulose pomogni da nam junior poshalje The Manager, a ti ako
* mozhesh poshalji onaj izmenjeni MANA.DAT.
Ajde sad i ceo sezam da sazna. ;) Dakle, konektujem se na 1200. Da li
shvataš šta to znači? ;) Drugo, strpite se par dana, siguran sam
da će mladi Džunior sve to ubrzo obaviti, ali trenutno je malo
zauzet... :) Drugo, zašto bi vam ja slao izmenjeni fajl, kada će on
ionako da ga ubaci umesto starog i gotovo...
razno.1491milosh.zorica,
-> #1486, dragosh> Ti verovatno misliÜ na Balkanski konflikt??
> Fina je to igra,svojedobno sam se zaludjivao s njom na Amigi.
> Nemam pojma ni da li postoji za pc.
To je domaća igra? Ima li je neko, može i za Amiga-u?
razno.1492van.gogh,
-> #1491, milosh.zoricaVA>To je domaca igra? Ima li je neko, moze i za Amiga-u?
Da to je domaca igra. Pa mislim da ce morati ovo posle zaraza..:)
Ajd' pogledacu ja da je izganjam...
razno.1493vdunic,
Menjam Tomb Raider II za neki Red Alert bilo koji disk
ili za bilo koju noviju real-time strategiju.
razno.1494vdunic,
-> #1489, johnnya
> Na jednom računaru otkucaj ATA, a na drugom ATD i uspostavićeš
> vezu Zatim startuj igre i izaberi Modem povezivanje, podopciju
> Already connected (ili tako nešto)
Da, ali u Age of empire-u nema already connected, ima samo null-modem
veza i čini mi se preko nekog Microsoft-ovog servera.
razno.1495giovanni,
-> #1478, poulosĘ? U jednom ili dva naša duela. ;) Uostalom, da bi potvrdio svoje
Ę? gnusne laži, moraćeš da nađeš svedoke. ;)
Imam ih dovoljno da napune halu Pionir. ;)
razno.1496the.edge,
Da li postoji neki command switch sa kojim bi mogao da disableujem joystick?
Jedna igra lose radi sa joystickom, pa ne bi hteo da svaki cas skidam i
stavljam.
AcCeSS DeNiED
razno.1497johnnya,
Ako neko u svojoj kolekciji ima Spektrumovu igru : 180
(ona sa bacanjem pikada) neka se ne ustručava da mi je pošalje
na mail.
Hvala
razno.1498kec.,
-> #1484, milosh.zoricaK> > Ocu ako me jpedja lepo zamoli ;)
K> Evo, ja te lepo molim. Mozes i meni u mejl.
I ja te lepo molim da mi poshaljesh tu igru (Wings of fury) ;)
...ako nije problem...
razno.1499kec.,
Od onih koji su imali Amigu,verovatno su retki oni koji nisu igrali
WINGS(ona,po meni,najbolja pucachka igra sa dvokrilcima iz I sv.rata)...
Moje pitanje je da li postoji PC verzija istoimene igre?
A ako postoji - da li bi neko bio voljan da mi je poshalje? ;)
razno.1500van.gogh,
-> #1499, kec.VA> Moje pitanje je da li postoji PC verzija istoimene igre?
Ne...na zalost...ako os' tako neshto za PC...jedino sto ti
preostaje je Red Baron II...mada...WING vlada...e to su bili
dani...:)