IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - razno

razno.1501 kec., -> #1500, van.gogh
pravo zborish...;1
razno.1502 pavijan,
Ako neko zna od starijih Nije da je takmicenje ko ce da se seti starije igre ali ako neko ima TRON da radi na PC-ju bio bih zahvalan. Ovo je nekada radilo na Commodor-u 64 i 128. Inace prema igri je svojevremeno snimljen film (mada sumnjam da ima nekog ko ga nije gledao) a za animaciju u filmu je koriscen tada najbolji kompjuter Cray. E, staro dobro vreme kada je vazduh bio cist a sex prljav. :))))) Pozdrav od pavijana.
razno.1503 dr.iivan,
Da li poslednja verzija MAME-ta podrzava Jackal?
razno.1504 drejk,
Aj nek neko bachi igru Millenium, ovdi.. kratka je, nije vishe od megaabajta... a stara je i dobra
razno.1505 sfilip, -> #1504, drejk
>Aj nek neko bachi igru Millenium, ovdi.. kratka je, nije vishe od >megaabajta... poznato mi je, šta je to?
razno.1506 dzakic,
Svi se igramo, omladinci ipak malo više. Culeta nam je vreme pregazilo, pa je vreme da ode u zasluženu penziju. ;) Mesto moderatora ove konferencije ustupiće mlaĐem. Dame i gospodo, igrači i igralice - junior. Poželimo mu srećan rad. Iskoristite raspust na pravi način - igrajte se :)
razno.1507 junior, -> #1506, dzakic
> je vreme da ode u zasluženu penziju. ;) Mesto moderatora ove > konferencije ustupiće mlađem. Dame i gospodo, igrači i igralice > - junior. Poželimo mu srećan rad. Hvala, hvala. Moto konferencije - manje pisanja, više igranja ;)
razno.1508 kiki, -> #1506, dzakic
> ustupiće mlaĐem. Dame i gospodo, igrači i igralice - junior. Poželimo mu > srećan rad. UAAAAAAAAAAA UUUUUUUUUUUUUUUUU ;) Naravno.. malo šale za početak :) Paaa juniore srećan rad :)
razno.1509 van.gogh, -> #1508, kiki
VA>> ustupice mlaDem. Dame i gospodo, igraci i igralice - junior. VA>> srecan rad. VA> VA>UAAAAAAAAAAA VA>UUUUUUUUUUUUUUUUU ;) VA> VA>Naravno.. malo sale za pocetak :) VA>Paaa juniore srecan rad :) E da Bog da ti uvek pucala veza...! :)
razno.1510 ranx, -> #1503, dr.iivan
> Da li poslednja verzija MAME-ta podrzava Jackal? Ne bih rekao, ali proveriću.
razno.1511 the.edge,
Ako neko hoce u grupu SINCLAIR neka javi. Grupa postoji preko godinu dana, ali postoji jos slobodnih mesta, a i treba je malo dignuti na noge. Napravljena je prvenstveno da bi se vrsila razmena igara/programa za ZX (a i da bi se stedelo vreme na internetu ;) ). AcCeSS DeNiED
razno.1512 mcule, -> #1506, dzakic
I da nam novi toreador bude bolji od starog (od one lafcine culeta ;). mc
razno.1514 morkin, -> #1511, the.edge
> Ako neko hoce u grupu SINCLAIR neka javi. Ubaci mene... Nisam od neke vajde, interesuju me samo dve igre - Doomdark's Revenge i Lords of Midnight. Baci mi ih na mail ili ovde. Ako budeš imao više prijava, ne ubacuj me. Ne mogu mnogo da doprinesem.
razno.1516 slick, -> #1514, morkin
chime se ti bavish.. ;) jesi igro ovo? krsh_lom.arj
razno.1518 morkin,
E, jebe* moderatora kad mu konferencija ima onakav bajat welcome... ;)
razno.1519 milosh.zorica, -> #1499, kec.
> Od onih koji su imali Amigu,verovatno su retki oni koji nisu igrali > WINGS(ona,po meni,najbolja pucachka igra sa dvokrilcima iz I sv.rata)... > Moje pitanje je da li postoji PC verzija istoimene igre? > A ako postoji - da li bi neko bio voljan da mi je poshalje? ;) Može i AMIGA verzija. Hajde.
razno.1520 junior, -> #1518, morkin
> bajat welcome... Zar to neko čita? :) Uskoro se bližimo novom tomu konferencije igre (igre.4), jer je konferencija pod palicom one lafčine mculeta :) izgurala 9300 poruka, pa kad dođe novi tom, biće i novi welcome.
razno.1521 junior, -> #1126, namcor
> Hvala jos jednom... Nema problema, malo sam se namučio dok sam našao rešenje, pošto za igricu nikad nisam čuo :) Sve što sam znao o njoj, jeste da je avantura, i da se zove Neverhood. Inače, cdr je bio ljubazan, pa me uputio na 2-3 dobra sajta na internetu koji imaju gomilu patcheva, krekova, raznoraznih drugih stvari, tako da sam juče dovukao jedan patch za FIFU, od 2 i kusur mega, pa čim budem smogao snage, poslaću ga ovde.
razno.1522 van.gogh, -> #1521, junior
VA>Inace, cdr je bio ljubazan, pa me uputio na 2-3 dobra sajta VA>na Ajd' to podeli sa nama...mislim te sajtove...
razno.1523 junior, -> #1522, van.gogh
> Ajd' to podeli sa nama...mislim te sajtove... Uvek :) Manje posla meni .. www.dlh.net www.avault.com
razno.1524 van.gogh,
http://www.exxtreme.yunet.com/ Jedan nas sajt za igre...super je uradjen vredi videti...aj '
razno.1525 johnnya, -> #1514, morkin
>> Ubaci mene... Nisam od neke vajde, interesuju me samo dve igre - >> Doomdark's Revenge i Lords of Midnight. Baci mi ih na mail ili ovde. Ako budeš imao sina, slobodno mu daj moje ime :) dm_map_e zip 70,662 - PC program, Map-editor za Doomdark's Revenge doomdark zip 47,436 - TAP file, sa 35 Kb propratnog teksta lordsmid zip 41,448 - TAP file, poke-ovi i 7 Kb propratnog teksta keywords: ZX Spectrum games doom-lrd.zip
razno.1526 van.gogh,
E usput aj' nek neko posalje emulator za commodore 64 al' samo ako ima igru " USAGI O JuMBO" zec samuraj...!!! Igra pored koje sam ja pizdeo...aj' mora bre neko da ima...
razno.1527 van.gogh,
...da ono kao igra za Commodore 64 " Samurai Warrior " + emul. za C64 al' samo ako neko ima igru...
razno.1528 johnnya,
>> keywords: ZX Spectrum games kasnije sam primetio i ovo : PC program za editovanje mape igre Lords of Midnight lr-map-e.zip
razno.1529 morkin, -> #1516, slick
> chime se ti bavish.. ;) > jesi igro ovo? Doomdark's Revenge ima bag... Pritisni Y u igri. Ipak, hvala.
razno.1530 morkin, -> #1525, johnnya
> Ako budeš imao sina, slobodno mu daj moje ime :) Ne znam... Moraću da vidim sa Tarithel (to mi je žena)... ;) > dm_map_e zip 70,662 - PC program, Map-editor za Doomdark's > Revenge E, a burazeru ću sa ovim da uvalim kajlu... Biće sve isto, samo ponešto će biti malo drugačije. :>>>>
razno.1532 morkin, -> #1529, morkin
> > chime se ti bavish.. ;) > > jesi igro ovo? > > Doomdark's Revenge ima bag... Pritisni Y u igri. Ipak, hvala. E, nema bug... Y je u stvari Z, a Z je LPRINT, mislim, nema veze...
razno.1534 milosh.zorica,
Nabavio sam Wings Of Fury za Amiga emulator na PC-u. Za iole pristojnu igru treb će vam bar P5/233-266+ MMX/32+ mb/.... Zna li neko za neki brži Amiga emulator od UAE? Ako hoćete, Wings Of Fury ću poslati ovde?
razno.1535 vector, -> #1534, milosh.zorica
─┼Î Nabavio sam Wings Of Fury za Amiga emulator na PC-u. Za iole pristojnu ─┼Î igru treb ce vam bar P5/233-266+ MMX/32+ mb/.... Zar nije bolje bilo otici do lokalnog dilera i uzeti WOF koji zauzima jednu jedinu disketu i radi i na tamo nekim 386-icama? o;)
razno.1536 milosh.zorica, -> #1535, vector
Da.
razno.1537 vdunic,
Moderatore 'ajde pronadji broj poruke uz koju je zakachen ZX Spectrum Emulator 3.05.
razno.1538 van.gogh, -> #1534, milosh.zorica
VA>Nabavio sam Wings Of Fury za Amiga emulator na PC-u. Za iole VA>pristojnu igru treb ce VA>vam bar P5/233-266+ MMX/32+ mb/.... Zna li neko za neki brzi VA>Amiga emulator od UAE? Ako hocete, Wings Of Fury cu poslati VA>ovde? E jebo te i emulator. Bre jebem ti ja emulator koj zahteva takvu konjfiguraciju... ;) Lepo bre kupis AMIGU za 150 DM i uzivaj... PUUU bre...jebem ti ja PC koj ne moze da imulira bre jednu AMIGU sa 512 KB-a... AMIGA vlada...samo kad se setim dobrih starih vremena...tad PC nije ni za qrac bio... ;) Aj'...
razno.1539 junior,
Proteklih par dana nisam hteo da brišem neke poruke, ali od sad upozoravam da se nivo diskusije mora podići, da se besmislene poruke, kao i one koje sadrže (samo) psovke, apsolutno neće tolerisati.
razno.1540 junior, -> #1537, vdunic
> Moderatore 'ajde pronadji broj poruke uz koju je zakachen > ZX Spectrum Emulator 3.05. Ovog puta hoću, za ubuduće - komanda: co find /t /a, traži ZX, bi trebala da da ploda za manje od minut. Kao što rekoh .. poruka 8.1172 (johnnya).
razno.1541 vdunic, -> #1540, junior
> Ovog puta hoću, za ubuduće - komanda: co find /t /a, traži ZX, > bi trebala da da ploda za manje od minut. > > Kao što rekoh .. poruka 8.1172 (johnnya). Hvala. Nisam iz Beograda pa zbog vremena sam morao da pitam.
razno.1542 milosh.zorica, -> #1535, vector
> Zar nije bolje bilo otici do lokalnog dilera i uzeti WOF koji > zauzima jednu jedinu disketu i radi i na tamo nekim 386-icama? o;) Da. Ali, portovi sa Amige na PC su jaaako loše odrađeni, bilo igre ili progra- mi. Ko ima jaku makinu i UAE, mnogo je bolje da igra pod emulatorom.
razno.1543 milosh.zorica, -> #1538, van.gogh
> E jebo te i emulator. Bre jebem ti ja emulator koj zahteva takvu > konjfiguraciju... ;) Emulatori na PC-u si dosta zahtevni. Npr. za ccs64 ti treba optimalno P5/90-100/16mb/brza grafička karta. To jeste žalosno, da ne može da emuli- ra punom brzinom i do 10 puta sporije makine. > Lepo bre kupis AMIGU za 150 DM i uzivaj... Koju, A500, 1Mb, RF, bez harda? To je smeeešno. > PUUU bre...jebem ti ja PC koj ne moze da imulira bre jednu AMIGU sa > 512 KB-a... UAE na mojoj makini sasvim brzo emulira A1220/33/18mb/68882 fpu. Pod kojim sasvim fino teram Real 3D, Light Wave 5.5, D-Paint, ArtEfects, IBrowse, Page Stream, ADoom, Storm C++, Amiga E,... > AMIGA vlada...samo kad se setim dobrih starih vremena...tad PC nije > ni za qrac bio... ;) > Aj'... Da. Ona još uveke vlada, doduše nema baš softvera.:( UAE je slat ovde, ali, to su sve beskorisne verzije. Idi na yahoo i taži UAE. Ima li neko Wings za Amigu, adf ili bilo koji oblik?
razno.1544 supers, -> #1542, milosh.zorica
>> Da. Ali, portovi sa Amige na PC su jaaako loše odrađeni, bilo igre ili >> programi. Ko ima jaku makinu i UAE, mnogo je bolje da igra pod emulatorom. Uvek se setim kako je portovan Outrun sa Sega automata na PC. Bili su to prvi automati u Beogradu koji su imali nešto što liči na cockpit. Eh, kad bi postojao bolji port za PC od one parodije na Outrun za 286 EGA...
razno.1545 legolas,
Sa malim zakasnjenjem, cestitam Junioru na naimenovanju ;) Neka ti je sa srecom... BTW, ne zaboravi da imas ispite da polazes :)) Decko napreduje krupnim koracima ;) Sve one prognoze, web strane, ludilo. Kako napreduje Empires strana?
razno.1547 ventura,
Ocel neko Indy Car Racing 2 ili Duke Nukem, preko telefona? - Na mail
razno.1548 legolas,
Zasto mi se Carmagedoon iskljuci kad pocne igra? Probao sam i Dos i Win verziju... Nista :(
razno.1550 ranx, -> #1544, supers
> cockpit. Eh, kad bi postojao bolji port za PC od one parodije na Outrun > za 286 EGA... Emulator Atarija ST. Možda će ga uskoro biti i na MAME.
razno.1551 milosh.zorica, -> #1448, buva
> > This program requires English Language version of Windows95/NT > operating system..blablabla.. Taj problem znaju da prave i neke verzije dx5. Podesi mu reginal settings na USA i eto.
razno.1552 milosh.zorica, -> #1550, ranx
> Emulator Atarija ST. Možda će ga uskoro biti i na MAME. Mada, može i Amiga emulator. Ja igram OutRun pod UAE za Linux.
razno.1554 van.gogh,
Ma bre pustite te likove iz SVETA KOMPJUTERA...! Oni su (davno to bese) za jednu cuvenu igru u pitanju je PIRATES! dali ocenu 81 ;) Ko im j**e mater... ;)
razno.1559 van.gogh,
oce neko Diablo preko modema ?
razno.1560 shoom,
KOga zanima Tetrix, moze ga naci u PCPROG:8.1230
razno.1561 giuliano,
Evo screen-ova iz nove Psygnosis-ove igre D.O.T. Igra je u principu arkadna avantura sa puno akcije i elementima RPG-a. Ima 9 setova sa po 7 pod-nivoa,a bira se izmedju 4 lika, sa razlicitim psiho-fizickim glupostima i sa PUNO oruzja..:)) Koga zanima,evo...:) odt.arj
razno.1562 giuliano,
sorry.....:)) Igra se zove O.D.T. :))) Za**bo sam se,buljio sam u neki film na TV-u,i eto...:))
razno.1564 giuliano,
Je*i ga,ne znam u koju konfu da ovo bacim, a nije ni vazno...:) Igre se zove Dethkarz,i po onome sto sam citao zaj*bace sve do sada napravljene i proslavljene trke sa pozeljnim unistavanjem svoje zivotne sredine... Dakle...skrinovi iz Dethkarz...:) dethkarz.arj
razno.1565 junior,
Subject: izbor najboljih igara 97/98 Dakle, podrška je dobijena, imaćete vote. ;) Molim sve korisnike, koji imaju ideju koje igre treba da uđu u vote, da mi predloge za "najbolje igre godine" šalju na mail, i to tako što će navesti one koje su izašle u poslednjih godinu dana (okvirno od prošlog leta), kao i "klasu" u koju one pripadaju. Nemojte posle da se bunite ako je neka igra izostavljena sa vote-a, jer ste sami za to krivi, pošto vas je mrzelo da mi pošaljete mail. Primer: strategije: - Age of Empires - Total Anihilation arkade: - Quake2 simulacije: - Fifa98 - WC98 - Nba live98 itd, itd. Kad se skupi dovoljan broj predloga (okvirno krajem sledeće nedelje, ukoliko odziv bude dovoljan), otvorićemo vote za najbolje igre u svakoj kategoriji, i vote za najbolju igricu protekle sezone. Ako bude zdravlja (a bogami i para;), pa da od ovoga napravimo tradiciju i da svake sezone, krajem leta, zaključimo šta smo to propustili, a treba imati.
razno.1566 dr.iivan,
Jel' igra neko staru ali dobru Gold of the Americas i ako igra, kakvi su rezultati? :) Tips&tricks? :) Ima li jos dobrih igara tog tipa?
razno.1567 morkin, -> #1565, junior
> Molim sve korisnike, koji imaju ideju koje igre treba da uđu u vote, > da mi predloge za "najbolje igre godine" šalju na mail, i to tako > što će navesti Bolje da gušimo u konfu, da ne dobiješ dvadeset mailova sa "Age of Empires"...
razno.1569 junior, -> #1567, morkin
> Bolje da gušimo u konfu, da ne dobiješ dvadeset mailova sa "Age of > Empires"... Mailovi nisu za konferenciju. Kad bacim spisak igara, imaćete dan-dva da ga dopunite, i tu možete da se prepirete ;), ali predloge (hvala onima koji su se odazvali), šaljite u mail. Napomena, prosto lupite conf reply /p, na ovu poruku i ona će otići meni u mail.
razno.1570 junior,
:: Boogaloopers Mnooooogo simpatična igrica. Obavezan dl. Zezanje je zagarantovano. ;) booga12.zip
razno.1571 poulos, -> #1569, junior
* Napomena, prosto lupite conf reply /p, na ovu poruku i ona će otići * meni u mail. World cup '98 Mogla bi i FIFA, ali nema šanse, a samo će odneti glasove, te je stoga ne ubacuj. ;)
razno.1572 djlucky,
Da nema neko mozda kod sebe igru UGH? Nesto mi se igraju te stare igre! Ako ima nek nakaci ovde...........
razno.1573 dr.iivan, -> #1570, junior
> :: Boogaloopers > > Mnooooogo simpaticna igrica. Obavezan dl. > Zezanje je zagarantovano. ;) O cemu se radi? Daj, da ne skidam bezveze.. I nije valjda da niko ne igra Gold of the Americas? Igra jeste stara, ali bas zbog toga.
razno.1574 johnnya, -> #1570, junior
>>:: Boogaloopers >> >>Mnooooogo simpatična igrica. Obavezan dl. Pa zar je tako teško bilo da prepišeš ovo ? Ne bi se džaba trudio... Required Configuration Processor Family: Intel 80x86 (minimum Pentium) Clock Speed: 90 MHz Minimum OS: Windows 95 Standard RAM: 8000K Hard Drive Space: 3000K Required: Hard drive Video Graphics Array (VGA) Keyboard Mouse Req'd Software: DirectX 3.0 or later
razno.1575 junior, -> #1573, dr.iivan
> O cemu se radi? Daj, da ne skidam bezveze.. Ne veruješ mi na reč? ;) Igrica je shareware, za win95, i spada u domen logičke/razonoda. Definitivno, jedna od onih stvari kojima možeš da se truješ sate i sate, a da te glava ne zaboli ;)
razno.1576 vantic,
Neko je trazio UGH , pa evo da je siljnem! Igrica je mnogo dobra za one koji ne znaju , stavlja igraca u ulogu vazdusnog taksiste iz praistorije. Bez obzira sta volite , ovo ce vam se svideti! ugh.zip
razno.1577 vantic,
Samo jedna napomena uz izvinjenje svima koji ce da skinu UGH : Arhiva je arj a ne zip , zajebo sam se!
razno.1578 kiki, -> #1575, junior
> Igrica je shareware, za win95, i spada u domen logičke/razonoda. > Definitivno, jedna od onih stvari kojima možeš da se truješ sate > i sate, a da te glava ne zaboli ;) Jel imaš onaj password, pošto me izbaci posle 10 minuta igre?!@#$%^&
razno.1579 yvan,
Ima li neko programce koje pretvara direktorijum u CD i radi pod Win95?? Nek salje..
razno.1580 sfilip, -> #1579, yvan
> Ima li neko programce koje pretvara direktorijum u CD i radi > pod Win95?? Nek salje.. Postoji Virtual Drive V2.0, skinuo sam ga s interneta pre par meseci al ne znam tačno odakle pa ako imaš pristup lupi neki search, ako nemaš onda se slikaj jer je velik 1.3mb a to je mnogo za moje živce i ove bangave modeme..
razno.1581 junior, -> #1578, kiki
> Jel imaš onaj password, pošto me izbaci posle 10 minuta igre?!@#$%^& Nemam, ali potražićemo..;) BTW, koji ti je hajskor?
razno.1582 vogue,
Je l' ima neko slučajno Micro Machines 2 ? :)) Verzija koju sam skinuo s Interneta ne radi, nedostaje fajl INSTALL.CFG, pa ako neko ima tu igru, nek' pošalje taj fajl ili da se dogovorimo preko maila da presnimim...(niko nije blesav da šalje igru od 3.5 mb na 14.4 ;)) Sale
razno.1583 epson, -> #1582, vogue
│ Je l' ima neko slučajno Micro Machines 2 ? :)) │ Verzija koju sam skinuo s Interneta ne radi, nedostaje fajl │ INSTALL.CFG, pa ako neko ima tu igru, nek' pošalje taj fajl │ ili da se dogovorimo preko maila da presnimim...(niko nije │ blesav da šalje igru od 3.5 mb na 14.4 ;)) └───────────────────────────────────────────────── Evo ti probaj sa ovim fajlom (preimenuj ga u install.cfg). Ja imam verziju od 12Mba. Nabavi MMV3, 3d pogled, mlogo dobro, naravno u 2-3 i više igrača. e_inst.cfg
razno.1584 vlarad, -> #1580, sfilip
> > Ima li neko programce koje pretvara direktorijum u CD i radi > > pod Win95?? Nek salje.. > > Postoji Virtual Drive V2.0, skinuo sam ga s interneta pre par meseci Virtual Drive 2.0 je okacen u PCUTIL.4:razno C U
razno.1585 yvan, -> #1580, sfilip
=> Postoji Virtual Drive V2.0, skinuo sam ga s interneta pre par meseci al => ne znam tačno odakle pa ako imaš pristup lupi neki search, ako nemaš Nemam, ima li nekog koga ne mrzi da šalje ili ima nešto manje ?
razno.1586 vdunic, -> #1585, yvan
> Nemam, ima li nekog koga ne mrzi da šalje ili ima nešto manje ? Pogledaj poruku u konferenciji PCUTIL.4:razno broj poruke 9.1175.
razno.1587 sfilip, -> #1584, vlarad
>Virtual Drive 2.0 je okacen u PCUTIL.4:razno >C U upozorenje, verzija koju sam skinuo sa interneta (dakle isto 2.0) pravi mi probleme kod deinstalacije tojest otišli su mi totalno drajveri za CD rom... Što je najgore sistem PUKNE svaki put kad čita više od 2mb sa cd-a... Menjao sam drajvere, aninstaliro, instaliro neke majkrosoftove al izgleda da je nešto drugo u pitanju... a iz DOS-a cd radi savršeno... Ne vidim nijedno drugo rešenje osim da opet instaliram 98micu al to moram iovako ionako.
razno.1588 vogue, -> #1583, epson
> Evo ti probaj sa ovim fajlom (preimenuj ga u install.cfg). > Ja imam verziju od 12Mba. Nabavi MMV3, 3d pogled, mlogo dobro, > naravno u 2-3 i više igrača. E hvala ti, isprobaću pa će javim rezultati ;)) hvala još jednom :)
razno.1589 yvan, -> #1586, vdunic
=> Pogledaj poruku u konferenciji PCUTIL.4:razno broj poruke 9.1175. Thanx...
razno.1590 thug, -> #1587, sfilip
> >Virtual Drive 2.0 je okacen u PCUTIL.4:razno > >C U > > upozorenje, verzija koju sam skinuo sa interneta (dakle isto 2.0) pravi mi > probleme kod deinstalacije tojest otisli su mi totalno drajveri za CD rom... > Sto je najgore sistem PUKNE svaki put kad cita vise od 2mb sa cd-a... Menjao Ja sam skinuo odavde i sve radi OK. Deinstalaciju nisam probavao... poz, thug :)
razno.1591 vantic,
E , el ima neko crack ili registraciju za onaj boogaloopers sto ste kacili ovde?
razno.1592 sale.car, -> #1591, vantic
> E , el ima neko crack ili registraciju za onaj boogaloopers sto ste > kacili ovde? Meni trazi neki dll... u cemu je fazon ?!
razno.1593 johnnya, -> #1592, sale.car
>>> E , el ima neko crack ili registraciju za onaj boogaloopers sto ste >>> kacili ovde? >> >> Meni trazi neki dll... u cemu je fazon ?! Verovatno treba da instaliraš DirectX... (readme fajl)
razno.1594 junior,
:: Izbor najboljih igara sezone 97/98 Danas počinje prvi, istorijski ;) izbor za najbolje igre protekle sezone. Naravno, u izboru članova SezamNeta. Princip glasanja, već znate, navikli ste glasanjem za najbolje viceve meseca i godine. Ukoliko odziv bude velik, ovo bi moglo prerasti u tradiciju, tako da, sad je sve na vama, ja sam svoj deo obavio (kao i zak;). Ispod je spisak igara po kategorijama, neke igre su i iz '96-e, ali su ostavile neizbrisiv trag prošle godine, tako da su uvrštene u izbor. Glasanje se, naravno obavlja vote podsistemom, ne u konfi. Eto, toliko od mene .. kad se završi izbor po kategorijama, po 3 najbolje igre iz svake kategorije, biće uvrštene u "finale", tj. izbor baš, baš najbolje igre protekle sezone. ;) Avanture: 1. 101 Dalmatians (Disney) 2. Alien Earth (Beam) 3. Armed & Delirious (Telstar+Sir-Tech) 4. Black Dahlia (Take 2) 5. Blade Runner (Westwood) 6. Broken Sword II (Virgin) 7. Curse of Monkey Island (LucasArts) 8. Dark Earth (Microprose) 9. Legacy of Time (Presto) 10. Meaning of Life of Monty Python (7th Level) 11. Men In Black (Gremlin) 12. Of Light and Darkness (Interplay) 13. Overseer (Access) 14. Reah (Project 2) 15. Riven (Cyan) 16. Starship: Titanic 17. Titanic (Cyberflix) 18. Zork: Grand Inquisitor (Activision) Arkade: 1. Agent Armstrong (Virgin) 2. Claw (Monolith) 3. Die By the Sword (Interplay) 4. Forsaken (Acclaim) 5. Hercules (Disney) 6. Hexen II (Raven) 7. Jazz Jackrabbit 2 (Project 2) 8. Jedi Knight (LucasArts) 9. Mortal Kombat 4 (Aclaim) 10. Nightmare Creatures (Activision) 11. Oddworld: Abe's Oddysee (GT) 12. Quake II (Id) 13. Street Fighter alfa (Virgin) 14. Shadow Warrior (3D Realms) 15. Shadows of the Empire (LucasArts) 16. Take No Prisoners (RedOrb) 17. Tomb Raider II (Core) 18. Unreal (Epic) 19. Worms 2 (Team17) Simulacije: 1. Air Warrior III (Interactive Magic) 2. Armored Fist II (NovaLogic) 3. Balls of Steel (Pinball Wizards) 4. Battlezone (Activision) 5. Beasts & Bumpkins (EA) 6. Conflict: Freespace (Interplay) 7. Evolution (Crossover) 8. F22 Raptor (NovaLogic) 9. F/A-18 Korea (Empire) 10. Holliday Island (Sunflowers) 11. Industry Giant (Interactive Magic) 12. Judge Dredd Pinball (Pinball Games) 13. M1 Tank Platoon (Microprose) 14. Panzer 44 (Interactive Magic) 15. Panzer Commander (SSI) 16. Red Baron II (Sierra) 17. Sabre Ace (Virgin) 18. Sierra Pro Pilot (Sierra) 19. Star Trek Pinball (Interplay) 20. Team Apache (Mindscape) 21. X-com Interceptor (Microprose) Sportske simulacije: 1. Actua Golf II (Gremlin) 2. Actua Ice Hockey (Gremlin) 3. Actua Soccer 2 (Gremlin) 4. Cart Precision Racing (Papyrus) 5. Chessmaster 5500 (Mindscape) 6. Combat Chess (Empire) 7. Fifa RTWC 98 (EA) 8. Fifa WC 98 (EA) 9. Golf Pro (Empire) 10. Ignition (Virgin) 11. Motorhead (Gremlin) 12. NBA Live 98 (EA) 13. NHL Hockey 98 (EA) 14. Redline Racer (Ubi) 15. Screamer Relly (Virgin) 16. Ski Racing (Sierra) 17. Ultimate Race Pro (Microprose) 18. World League Basketball (Mindscape) Strategije: 1. 7th Legion (Microprose) 2. Age of Empires (Microsoft) 3. Commandos (SSI) 4. Chaos Island (Dreamworks) 5. Dark Reign (Activision) 6. Final Liberation (SSI) 7. Incubation (Blue Byte) 8. Lords of Magic (Sierra) 9. M.A.X. 2 (Interplay) 10. Mech Commander (Microprose) 11. MYTH: The Fallen Lords (Bungie) 12. Panzer General II (SSI) 13. Red Alert (Westwood Studios) 14. Soldiers At War (SSI) 15. Star Wars: Rebellion (LucasArts) 16. Starcraft (Blizzard) 17. Steel Panthers III (SSI) 18. SWAT 2 (Sierra) 19. Total Annihilation (Cavedog) 20. Tribal Rage (Empire) 21. War Wind II (SSI) FRP: 1. Battlespire (Bethesda) 2. Descent to Undermountain (Interplay) 3. Diablo (Blizzard) 4. Fallout (Interplay) 5. Final Fantasy VII (Square) 6. Lands of Lore II (Virgin) 7. Might & Magic VI (New World)
razno.1595 saboteur.jr,
Jedna ispravka... Jazz Jackrabbit2 je radio Epic Megagames. AcCeSS DeNiED
razno.1596 junior, -> #1595, saboteur.jr
> Jazz Jackrabbit2 je radio Epic Megagames. Zalomi se uvek pokoja greška. Neke od ovih firmi su pisane iz sećanja, neke sam dobio pa ako su lagali mene, ja lažem vas .. sve u svemu, valjda me Epic neće tužiti rušenje ugleda ;) PS Hvala na ispravci.
razno.1597 saint, -> #1594, junior
Steta sto si ispustio mnoge igre...
razno.1598 legolas, -> #1597, saint
>> Steta sto si ispustio mnoge igre... To nije njegova greska. Sto niste slali kad je covek to trazio. Ja sam sam poslao oko 150 igara (najveci broj iz prosle godine, tacnije one opisane u SK), sto je on morao da smanjuje. Da si,recimo, slao igre i da je on video da tih ima na tom spisku, sigurno bi ubacio u listu. Covek sigurno nije mogao da odigra sve igre da bi rekao koje mogu uci u kriterijum izbora.
razno.1599 kiki, -> #1576, vantic
> Neko je trazio UGH , pa evo da je siljnem! Evo i šifre za jednog igrača: CAVITY 01 FIRSTCOMMUNION 02 FIGURATIUETHEATRE 03 BURNTOFFERINGS 04 MYSTERIUMINQUITATIS 05 DREAMFORMOTHER 06 UNCERTAINJOURNEY 07 SPIRITUALCRAMP 08 ROMEOSDISTRESS 09 RESURRECTION 10 PRAYER 11 DEATHWISH 12 DOGS 13 DESPERATEHELL 14 AWAKEATTHEWALL 15 SLEEPWALK 16 THEDROWNING 17 THEBLUEHOUR 18 ASEVENINGFALLS 19 ANDROGYNOUSNOISE 20 HANDPERMEATES 21 ELECTRADESCENDING 22 CERVIXCOUCH 23 THISGLASSHOUSE 24 FLEEINGSOMNAMBULIST 25 THESOMNOLENTPERSUIT 26 ASHES 27 ASHESPARTII 28 WHENIWASBED 29 LAMENTOUERTHESHADOWS 30 FACE 31 THELUXURYOFTEARS 32 OFTHEWOUND 33 BELIEVERSOFTHEUNPURE 34 OUVERTURE 35 WINDKISSEDPICTURES 36 THELAKEOFFIRE 37 BLASTOFTHEBOUGH 38 AMATERASU 39 THEABSOLUTE 40 LACRIMACHRISTI 41 BETWEENYOUTH 42 AFTERTHERAIN 43 WILLOTHEWISP 44 TALESOFINNOCENCE 45 STRAPPINGMEDOWN 46 THEDANZIGWALTZ 47 CHIMEREDESIDELA 48 SILENTTHUNDER 49 STRAHGEFORTUNE 50 VENTRILOQUIST 51 GLOOMYSUNDAY 52 THEDEATHOFJOSEF 53 SONGOFSOLOMON 54 SICKOFLOVE 55 VANITY 56 FOURHORSEMEN 57 1983 58 OMEGADAWN 59 ARINGINGINTHEIREARS 60 THEGOLDENAGE 61 ALPHASUNSET 62 SPLITBLOOD 63 RAWWAR 64 REFLECTIONS 65 CHURCHOFNORETURN 66 WHATSTHEVERDICT 67 ZEROSEX 68 THISISHERESY 69 Kraj
razno.1600 saint, -> #1598, legolas
=> rekao koje mogu uci u kriterijum izbora. Pravo da ti kazem meni je sve jedno... Ali glupo je to sto je ubacivao neke igre od pre godinu i vise dana a nije ubacio mnogo novih.
razno.1601 the.edge, -> #1598, legolas
Uzasno mi je krivo sto na listi nema Little Big Adventure2: Twinsen's Odyssey, ali sam sam kriv. ;( AcCeSS DeNiED
razno.1602 giovanni, -> #1594, junior
Ę? Simulacije: A gde je ovde FS98? Mislim, ako je trebalo da te podsećamo i za takve naslove kakav si ti onda moderator ove konferencije?
razno.1603 simce,
A gde je 'STARS!' u izboru za najbolju strategiju?? Ovo je bre jedina igra koju tjete igrati do kraja svog zhivota kada se jednom zaludite za nju.. Nije igra za par mesetzi.. Jedna od najrealnijih strategija ever.. well?
razno.1604 sfilip, -> #1603, simce
> A gde je 'STARS!' u izboru za najbolju strategiju?? > Ovo je bre jedina igra koju tjete igrati do kraja Pa stvarno mislim, reč strategije nema pravo značenje bez igre STARS! i predlažem da se na ceo sezam baci par neutron-bombi i da se pobiju svi koji ne vole stars! ;)
razno.1605 junior, -> #1602, giovanni
> A gde je ovde FS98? Mislim, ako je trebalo da te podsećamo i za > takve naslove kakav si ti onda moderator ove konferencije? Hvala na lepim rečima, ako pogledaš koliko je ovde poruka stiglo na tu temu, očigledno zainteresovanosti za tu igru nema. Mislim, nije ti ovo conf igre na prou, gde je od 5000 poruka u konferenciji 2000 na temu FS98, 2000 na temu d3d, open gl i drugih gluposti, a ostatak pitanja i odgovori za razne igre. Anyway, bilo kako bilo, sad je kasno .. jedino da je vanredim dekretom uvrstimo u izbor za najbolju igru godine.
razno.1607 morkin, -> #1604, sfilip
> Pa stvarno mislim, reč strategije nema pravo značenje bez igre > STARS! i predlažem da se na ceo sezam baci par neutron-bombi i da se > pobiju svi koji ne vole stars! ;) I ja isto mislim...
razno.1608 giovanni, -> #1605, junior
Ę? Hvala na lepim rečima, ako pogledaš koliko je ovde poruka stiglo Šta se brecaš kog đavola? FS98 jeste de facto najbolja simulacija vožnje aviona (sama činjenica da je u nekim zemljama prihvaćen kao program u obuci pilota dovoljno govori). Ovako ostaje da se glasa za druge, takođe dobre simulacije ali otkud neko može da zna koliko bi FS98 dobio glasova kad nije ni uvršten na listu za izbor? Ę? Anyway, bilo kako bilo, sad je kasno .. jedino da je vanredim Ę? dekretom uvrstimo u izbor za najbolju igru godine. Pa može i tako. ;)
razno.1609 obren, -> #1603, simce
> A gde je 'STARS!' u izboru za najbolju strategiju?? E ajde sad, postalo je monotono... Čovek je lepo zamolio zainteresovane da mu pošalju na mail svoje predloge igara, ako je nešto propušteno nije njegova krivica, ne može se držati u glavi par stotina naslova koji izađu svake godine.
razno.1610 junior, -> #1608, giovanni
> Šta se brecaš kog đavola? FS98 jeste de facto najbolja simulacija v > aviona (sama činjenica da je u nekim zemljama prihvaćen kao program > u obuci pilota dovoljno govori). Upravo zbog toga postoji i pitanje, da li spada u igre. ;)
razno.1611 dr.iivan, -> #1575, junior
> Igrica je shareware, za win95, i spada u domen logicke/razonoda. > Definitivno, jedna od onih stvari kojima mozes da se trujes sate > i sate, a da te glava ne zaboli ;) E, daj jos ovoga ;) A za hajskor.. ima malo zajeban nacin racunanja hajskora, sve zavisi od sektora.. Pitas od pocetka ili od nekog sektora? :) Gde si skin'o ovo? I dajte vise taj crack ;)
razno.1612 junior, -> #1611, dr.iivan
> A za hajskor.. ima malo zajeban nacin racunanja hajskora, sve > zavisi od sektora.. Pitas od pocetka ili od nekog sektora? :) Naravno da igram od najtežeg. Ostali nisu tako interesantni. ;) Aktuelni hajskor je i dalje 78 soma i neka sića.
razno.1613 kiki, -> #1612, junior
> Aktuelni hajskor je i dalje 78 soma i neka sića. Daj vise taj crack ;)
razno.1614 the.edge,
Hit igra: Quake. Play it today! ;) AcCeSS DeNiED
razno.1615 noay,
Da li postoji nachin da se u igri Collor Lines prekine ona strhotna muzika sa pocetka?