razno.1616johnnya,
-> #1615, noay >> Da li postoji nachin da se u igri Collor Lines prekine
>> ona strhotna muzika sa pocetka?
Pazljivo pritisni Escape taster, ako budeš držao predugo izletećeš
iz igre. :)
razno.1617junior,
-> #1594, junior:: Izbor najbolje igre sezone 97/98
Završen je izbor najboljih igara sezone 97/98, po kategorijama.
Sad je došlo vreme, da se izabere naj-najbolja igra protekle sezone.
Kako to učiniti? Jednostavno, po 3 najbolje igre iz svake kategorije,
kvalifikovale su se za veliko finale, u kom ćete izabrati jednu, ali
vrednu.
Specijalnim dekretom, kao moderator ;), u veliko finale, zbog ranijeg
očiglednog propusta, uvrštene su Stars, kao i FS98. Znam da su oštećene
za kampanju, ali se nadam da glasači neće bojkotovati izbore.
Eto, toliko od mene, glasanje će biti postavljeno tokom dana, a ovde
pogledajte spisak igara koje učestvuju u izboru za najbolju.
1. Age of Empires (Microsoft)
2. Balls of Steel (Pinball Wizards)
3. Battlezone (Activision)
4. Blade Runner (Westwood)
5. Curse of Monkey Island (LucasArts)
6. Diablo (Blizzard)
7. F22 Raptor (NovaLogic)
8. Fallout (Interplay)
9. Fifa WC 98 (EA)
10. Fifa RTWC 98 (EA)
11 FS98 (Microsoft)
12. Meaning of Life of Monty Python (7th Level)
13. Might & Magic VI (New World)
14. NBA Live 98 (EA)
15. Quake II (Id)
16. Red Alert (Westwood Studios)
17. Starcraft (Blizzard)
18 Stars (Empire Interactive)
19. Tomb Raider II (Core)
20. Worms 2 (Team17)
razno.1618junior,
:: Rezultati izbora za najbolje igre 97/98
Evo, i kompletnih rezultata za najbolje igre po kategorijama.
* Najbolja igra u kategoriji: Avanture
1. Curse of Monkey Island (LucasArts) .................................. 117
2. Blade Runner (Westwood) ............................................. 59
3. Meaning of Life of Monty Python (7th Level) ......................... 58
4. Broken Sword II (Virgin) ............................................ 52
5. 101 Dalmatians (Disney) ............................................. 44
6. Titanic (Cyberflix) ................................................. 31
7. Men In Black (Gremlin) .............................................. 21
8. Alien Earth (Beam) .................................................. 17
9. Black Dahlia (Take 2) ............................................... 16
10. Zork: Grand Inquisitor (Activision) ................................. 14
11. Riven (Cyan) ........................................................ 13
12. Dark Earth (Microprose) ............................................. 12
13. Starship: Titanic ................................................... 8
14. Legacy of Time (Presto) ............................................. 6
15. Of Light and Darkness (Interplay) ................................... 6
16. Armed & Delirious (Telstar+Sir-Tech) ................................ 5
17. Reah (Project 2) .................................................... 5
18. Overseer (Access) ................................................... 2
* Najbolja igra u kategoriji: Arkade
1. Quake II (Id) ....................................................... 84
2. Worms 2 (Team17) .................................................... 82
3. Tomb Raider II (Core) ............................................... 74
4. Unreal (Epic) ....................................................... 33
5. Mortal Kombat 4 (Aclaim) ............................................ 30
6. Jazz Jackrabbit 2 (Project 2) ....................................... 20
7. Jedi Knight (LucasArts) ............................................. 20
8. Shadow Warrior (3D Realms) .......................................... 18
9. Forsaken (Acclaim) .................................................. 15
10. Agent Armstrong (Virgin) ............................................ 12
11. Hercules (Disney) ................................................... 12
12. Hexen II (Raven) .................................................... 12
13. Claw (Monolith) ..................................................... 8
14. Die By the Sword (Interplay) ........................................ 7
15. Oddworld: Abe's Oddysee (GT) ........................................ 6
16. Shadows of the Empire (LucasArts) ................................... 6
17. Nightmare Creatures (Activision) .................................... 5
18. Street Fighter alfa (Virgin) ........................................ 3
19. Take No Prisoners (RedOrb) .......................................... 3
* Najbolja igra u kategoriji: Simulacije
1. Balls of Steel (Pinball Wizards) .................................... 47
2. F22 Raptor (NovaLogic) .............................................. 40
3. Battlezone (Activision) ............................................. 30
4. Red Baron II (Sierra) ............................................... 30
5. Panzer Commander (SSI) .............................................. 25
6. Air Warrior III (Interactive Magic) ................................. 23
7. Armored Fist II (NovaLogic) ......................................... 23
8. Evolution (Crossover) ............................................... 18
9. Star Trek Pinball (Interplay) ....................................... 17
10. Team Apache (Mindscape) ............................................. 17
11. Beasts & Bumpkins (EA) .............................................. 13
12. Holliday Island (Sunflowers) ........................................ 11
13. Conflict: Freespace (Interplay) ..................................... 10
14. Judge Dredd Pinball (Pinball Games) ................................. 9
15. M1 Tank Platoon (Microprose) ........................................ 9
16. Sabre Ace (Virgin) .................................................. 8
17. Panzer 44 (Interactive Magic) ....................................... 7
18. F/A-18 Korea (Empire) ............................................... 5
19. Sierra Pro Pilot (Sierra) ........................................... 5
20. Industry Giant (Interactive Magic) .................................. 3
* Najbolja igra u kategoriji: Sportske simulacije
1. Fifa WC 98 (EA) ..................................................... 93
2. Fifa RTWC 98 (EA) ................................................... 57
3. NBA Live 98 (EA) .................................................... 57
4. Actua Golf II (Gremlin) ............................................. 26
5. Chessmaster 5500 (Mindscape) ........................................ 24
6. Actua Soccer 2 (Gremlin) ............................................ 20
7. NHL Hockey 98 (EA) .................................................. 18
8. Golf Pro (Empire) ................................................... 16
9. Motorhead (Gremlin) ................................................. 16
10. Actua Ice Hockey (Gremlin) .......................................... 15
11. Ignition (Virgin) ................................................... 15
12. Ultimate Race Pro (Microprose) ...................................... 14
13. Screamer Relly (Virgin) ............................................. 10
14. Cart Precision Racing (Papyrus) ..................................... 8
15. Redline Racer (Ubi) ................................................. 8
16. World League Basketball (Mindscape) ................................. 5
17. Ski Racing (Sierra) ................................................. 4
18. Combat Chess (Empire) ............................................... 2
* Najbolja igra u kategoriji: Strategije
1. Age of Empires (Microsoft) .......................................... 81
2. Starcraft (Blizzard) ................................................ 77
3. Red Alert (Westwood Studios) ........................................ 50
4. Commandos (SSI) ..................................................... 32
5. MYTH: The Fallen Lords (Bungie) ..................................... 24
6. Panzer General II (SSI) ............................................. 24
7. 7th Legion (Microprose) ............................................. 22
8. Star Wars: Rebellion (LucasArts) .................................... 20
9. Total Annihilation (Cavedog) ........................................ 20
10. Lords of Magic (Sierra) ............................................. 14
11. Mech Commander (Microprose) ......................................... 14
12. Dark Reign (Activision) ............................................. 13
13. SWAT 2 (Sierra) ..................................................... 11
14. Steel Panthers III (SSI) ............................................ 6
15. Tribal Rage (Empire) ................................................ 6
16. Incubation (Blue Byte) .............................................. 5
17. Soldiers At War (SSI) ............................................... 4
18. Final Liberation (SSI) .............................................. 3
19. M.A.X. 2 (Interplay) ................................................ 3
* Najbolja igra u kategoriji: FRP
1. Diablo (Blizzard) ................................................... 109
2. Might & Magic VI (New World) ........................................ 72
3. Fallout (Interplay) ................................................. 65
4. Lands of Lore II (Virgin) ........................................... 42
5. Battlespire (Bethesda) .............................................. 19
6. Descent to Undermountain (Interplay) ................................ 19
7. Final Fantasy VII (Square) .......................................... 16
razno.1619thug,
-> #1614, the.edge> Hit igra: Quake. Play it today! ;)
>
II
^^^^
E, bas sam zaglavio, i ne mogu da zavrsim nivo...
thug
razno.1620dr.iivan,
-> #1618, junior> 1. Balls of Steel (Pinball Wizards) ...............................
Ovo neki fliper?
Ako jeste, kol'ko zauzima i gde ga naci?
razno.1621sherloc,
-> #1620, dr.iivan>> Ovo neki fliper?
Jeste, fliper i to prilicno dobar. Samo za njega ne smes da imas
jaci kompjuter od recimo 486 133Mhz, posto inace ide previshe brzo.
ByE
razno.1622the.edge,
-> #1621, sherloc
T?>> Jeste,fliper i to prilicno dobar.Samo za njega ne smes da imas jaci
T?>> kompjuter od recimo 486 133Mhz,posto inace ide previshe brzo.
Daaaj... sta tripujes. Fliper je za P5 i napravljen i ide savrseno glatko i
dobro. Brzina i jeste fora.
Inace, to je najbolji fliper koji sam ja igrao, zajedno sa Psycho Pinballom.
AcCeSS DeNiED
razno.1623the.edge,
-> #1620, dr.iivan
T?>> Ako jeste,kol'ko zauzima i gde ga naci?
U CD klubu ili tako negde, zauzima na hardu oko 70mb, ima 5 tabli
(Firestorm, Darkside, Duke Nukem3D, Barbarian i Mutation).
Ako se neko seca Duke3D-a, u prvom nivou u arcade-u (buvari) ima ovaj
fliper. :) Naravno, Pinball Wizards = 3D Realms = Apogee.
AcCeSS DeNiED
razno.1624sherloc,
-> #1622, the.edge
Pa meni na AMD 166Mhz ide dovoljno brzo da ne mozhe da se igra.
Tj. mozhe ali nije zabavno poshto je brzhe nego sto treba. Ode mi
time.
ByE
razno.1625the.edge,
Sta dobijaju korisnici kada neka igra bude pobedila?
Par originala te firme?
;>
AcCeSS DeNiED
razno.1626junior,
-> #1625, the.edge> Sta dobijaju korisnici kada neka igra bude pobedila?
> Par originala te firme?
Korisnu preporuku šta kupiti ;)
BTW, zaboravih da napomenem, juče je počelo glasanje
za najbolju igru .. pa ajte, ljudi da vidimo ko je to
stvarno najbolji. :)
Možda je kršenje izborne tišine, ali ako Age of Empires
ne pobedi, poješću svoj šešir. ;) U stvari, što da se
nerviram, ima da namestimo glasanje :>>
razno.1627sfilip,
-> #1626, junior>Možda je kršenje izborne tišine, ali ako Age of Empires
>ne pobedi, poješću svoj šešir. ;) U stvari, što da se
>nerviram, ima da namestimo glasanje :>>
well, agesu se loše piše ;)
svi znamo koja je najbolja strategija....... ;)
razno.1628junior,
-> #1627, sfilip> well, agesu se loše piše ;)
> svi znamo koja je najbolja strategija....... ;)
Pu, bre, majku vam. Ko je ovo nameštao glasanje? ;) Ej, preko noći
stars je ladno skupio 35 glasova, i ima duplo više bodova od prvog
konkurenta. Mislim, stvarno .. kakva je ovde nameštaljka pala, plašim
se i da mislim.
Ajde, ajde, videćemo mi ko može bolje da namešta :>
razno.1629sfilip,
-> #1628, junior>stars je ladno skupio 35 glasova, i ima duplo više bodova od prvog
>konkurenta. Mislim, stvarno .. kakva je ovde nameštaljka pala, plašim
tz tz tz... kakve neargumentovane optužbe... zar nikad nisi čuo za medijsku
kampanju?
uostalom bolji često pobeđuje ;)
razno.1630junior,
-> #1629, sfilip> uostalom bolji često pobeđuje ;)
Zato se nadam da će to biti i ovog puta slučaj ;)
Pu, sad proklinjem svoj moderatorski dekret i što ga donesoh..;)
razno.1631byello,
DIABLO RULES!!!!!
Pomozite najboljoj igri da pobedi
(kršim predizbornu ćutnju)
Byello
razno.1632simce,
-> #1628, junior> Pu, bre, majku vam. Ko je ovo namestao glasanje? ;) Ej,
> preko noci stars je ladno skupio 35 glasova, i ima duplo vise
> bodova od prvog konkurenta. Mislim, stvarno .. kakva je ovde
> namestaljka pala, plasim se i da mislim.
Eh eh sad odma nameshtaljka, jednostavno ljudi misle da je
stars! stvarno dobra igra :) Rekoh bre vetj, kada se jednom
zaludish za stars! igratjesh je do kraja zhivota, a ako bog
da bitjesh jedan od onih fanatika koje gajimo u grupi ;)
Pozivam sve ljude da skinu shareware verziju stars! iz
windows/fun dir-a i da oprobaju malo mozak. Igra je komplikovana
samo na prvi pogled, a postoji tutorial koji vam vrlo brzo
sve objasni. Jedini je bedak shto nema animatzija, ali i to tje
se srediti kada izadje drugi deo sledetje godine :)
Za sva pitanja u vezi igre mozhete me slobodno mailovati, netje
biti maila na koji netju odgovoriti.. ;)
STARS! STARS! STARS! STARS! STARS! STARS! STARS! STARS! STARS!
razno.1633sfilip,
-> #1632, simce> Eh eh sad odma nameshtaljka, jednostavno ljudi misle da je
> stars! stvarno dobra igra :) Rekoh bre vetj, kada se jednom
sad je jedina dilema dal će stars pobediti ages sa duplom razlikom ili ne ;)
i dal će dobiti više glasova od svih ostalih zajedno ;)
razno.1634vantic,
E , sto se tice tog starsa , moze li neko da da vise infoa , kako
se igra itd. i da da kaze koliko zauzima i gde se moze naci
finalana verzija?
razno.1635poulos,
-> #1628, junior* Pu, bre, majku vam. Ko je ovo nameštao glasanje? ;) Ej, preko noći
* stars je ladno skupio 35 glasova, i ima duplo više bodova od prvog
* konkurenta. Mislim, stvarno .. kakva je ovde nameštaljka pala,
* plašim se i da mislim.
Ma sran*e. Mislim, kakva vam je to fora da svi koji igraju stars
drugim korisnicima govore: "... E znaš, glasaj za stars". Mislim,
glasanje je besmisleno, baš kao i za one viceve...
* Ajde, ajde, videćemo mi ko može bolje da namešta :>
Moraću izgleda i ja da krenem u marketinšku kampanju. ;)
razno.1636sfilip,
-> #1635, poulos> Ma sran*e. Mislim, kakva vam je to fora da svi koji igraju stars
> drugim korisnicima govore: "... E znaš, glasaj za stars". Mislim,
> glasanje je besmisleno, baš kao i za one viceve...
ko gubi ima prava da se ljuti...
razno.1637sfilip,
-> #1634, vantic>E , sto se tice tog starsa , moze li neko da da vise infoa , kako
>se igra itd. i da da kaze koliko zauzima i gde se moze naci
>finalana verzija?
zauzima cirka 3 megabajta, ako kreneš da ga igraš intenzivno sve sa potezima,
rasama i koznačime zauzme do 4mb. Finalnu verziju možeš negde da skineš, ona
je freeware ali ne možeš da igraš bez reg. broja.
razno.1638alec,
-> #1634, vantic> se igra itd. i da da kaze koliko zauzima i gde se moze naci
> finalana verzija?
Kod lokalnog pirata... ;)
razno.1639vantic,
Inace, glasanje je definitivno namesteno.Tako igra kao sto je Worms
2 ili Starcraft da gubi od nekog tamo Starsa! (koga , istina jos
niam probao) , pa je prosto neverovatno.Neko je rekao da je ovo kap
ono glasanje za viceve i totalno je u pravu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ako se iznerviram , uzecu jos tri usera i sve na Worms 2 i
Starcraft!
razno.1640simce,
-> #1637, sfilip> zauzima cirka 3 megabajta, ako krenes da ga igras intenzivno
> sve sa potezima,rasama i koznacime zauzme do 4mb. Finalnu verziju
> mozes negde da skines, ona je freeware ali ne mozes da igras bez
> reg. broja.
Kod mene stars! zauzima 12 megabajta, ali ima tu stvari kao shto su
strategy guide, stars! calculator i neki budjavi sfilipov program
za generisanje mape koji nikada nije ni zavrshio ;)
btw, registarski broj nije teshko nabaviti ako ti se svidi igra,
samo ma wr simce ;)
razno.1641simce,
-> #1639, vantic> Inace, glasanje je definitivno namesteno.Tako igra kao sto je Worms
> 2 ili Starcraft da gubi od nekog tamo Starsa! (koga , istina jos
> niam probao) , pa je prosto neverovatno.
Da se razumemo, Starcraft i Worms2 su mnogo gotivne igre, ali su
u poredjenju sa starsom smeshne. I ja tju se zaludjivati verovatno
Starcraftom par meseci i kda ga predjem bacitju ga. Stars! igram
vetj godinu dana i sumnjam da tje mi dosaditi, iz jednostavnog
razloga shto je najrealnija strategija koju sam ikada video i shto
je igram sa josh 15-toro ljudi (a ovo fali svim strategijama)
> Neko je rekao da je ovo kao
> ono glasanje za viceve i totalno je u pravu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kao shto Fika reche.. 'ko gubi ima pravo da se ljuti' ;)
razno.1643sherloc,
>> weeasebeeth == 'jebem vam mater be STARS! vlada'
Da da, slazem se :)
BRE JE*EM VAM MATER BRE STARS STVARNO VLADA, U TOME JE POENTA
SVEGA, KAD JEDNOM ZAIGRATE STARS VISHE NEMA POVRATKA, OKUPIRACE
VAS, NECETE MOCI DA ZHIVITE BEZ NJEGA.
Zato i jeste toliko dobro :)
Eve sima mi reko da obrishem zadnju recenicu, pa zato ovo stoji
umesto toga :)
ByE
PS. Stars ipak vlada :)
razno.1644sherloc,
payce == Ja se zovem Milan i imam 14 godina, taman sam pocinjao da zivim
zivotom prosecnog tinejdzera (droga, qrve, pice) kad je nesto promenilo
moj pristup svetu. Upoznao sam se sa par cudaka koji su govorili o
nekakvim Jihadima i Battle Super Computerima, kasnije sam saznao da je u
pitanju Stars! - igra na kompjuteru. Posle prve partije vise nikada nisam
mogao da prestanem sa igranjem. Stars! je sada moj zivot, a vise nemam ni
problema sa zakonom.
A shto je najgore i ovo je tacno :))
ByE
razno.1645legolas,
PAZNJA PAZNJA!
Osnovana grupa Mrzimo Stars
Svi zainteresovani ma wr kiki
razno.1646sherloc,
-> #1643, sherloc
>> Da da, slazem se :)
>> BRE JE*EM VAM MATER BRE STARS STVARNO VLADA, U TOME JE POENTA
>> SVEGA, KAD JEDNOM ZAIGRATE STARS VISHE NEMA POVRATKA, OKUPIRACE
>> VAS, NECETE MOCI DA ZHIVITE BEZ NJEGA.
>> Zato i jeste toliko dobro :)
>> Eve sima mi reko da obrishem zadnju recenicu, pa zato ovo stoji
>> umesto toga :)
Da ne bude zabune, ovo sam ja pisao, ne sima :)
ByE
razno.1647sherloc,
-> #1644, sherloc>> payce == Ja se zovem Milan i imam 14 godina, taman sam pocinjao da zivim
>> zivotom prosecnog tinejdzera (droga, qrve, pice) kad je nesto promenilo
>> moj pristup svetu. Upoznao sam se sa par cudaka koji su
>> govorili o nekakvim Jihadima i Battle Super Computerima, kasnije sam
>> saznao da je u pitanju Stars! - igra na kompjuteru. Posle prve partije
>> vise nikada nisam mogao da prestanem sa igranjem. Stars! je sada
>> moj zivot, a vise nemam ni problema sa zakonom.
Da se razumemo :) Ovo je paya(lex) pisao meni sta da napishem u
konfi :)
ByE
PS. Evo vidite kolko stars utice na ljude, vidite sta mi je uradio :)
Ali stars(!) i dalje vlada. Barem probajte pa ga onda pljujte
do mile volje.
razno.1649simce,
-> #1645, legolas> Osnovana grupa Mrzimo Stars
> Svi zainteresovani ma wr kiki
Koliko vidim, niste uspeli u grupi (u koju ste me nasilno
ubatzili) nishta da uradite. Kako tek zamishljate neshto
argumentovano ovde u konfi da napishete?? :))
Ni jedan jedini pametan reply nisam ja ovde video, sve neki
kojima je dojadila rech 'stars!' a dotichnu igru nisu ni
videli i chisto ih zabole..
Nisam ni znao koliko ima smeshnih ljudi na ovom sistemu dok
nije pochelo ovo glasanje ;))
razno.1651byello,
Mislim da je besmisleno da se u ovoj konferenciji prepucavaju kiki
&co. koji mrze stars i ostali koji tu igru vole, ova konferencija
je predvidjena i za druge igre, napravite posebnu konferenciju pa
se tamo prepucavajte.
BYELLO
razno.1652simce,
-> #1651, byello> Mislim da je besmisleno da se u ovoj konferenciji prepucavaju kiki
> &co. koji mrze stars i ostali koji tu igru vole, ova konferencija
> je predvidjena i za druge igre, napravite posebnu konferenciju pa
> se tamo prepucavajte.
Preselili smo se u grupu 'mrzimo.stars' mada lichno mislim da bih
smislio bolje ime grupe, za sada valja za nastavak rasprave o
GENIJALNOSTI NAJBOLJE IGRE IKADA NAPRAVLJENE MUAHHAHAHAHAHAHA!!!
;)
razno.1653junior,
-> #1633, sfilip> sad je jedina dilema dal će stars pobediti ages sa duplom
> razlikom ili ne ;) i dal će dobiti više glasova od svih ostalih
> zajedno ;)
Bogami, iako nisam igrao, sad navijam za onaj Monkey Island ;)
Sramota bre, ima zbog ovakvog flagrantnog kršenja izborne tišine,
da sve poizbacujem sa liste ;) Mislim, jedino što još fali, jeste
da pored naslova votea, ubacim i tekst "glasajte za stars" pa da
pobedite. ;)
E, netje motji ..
razno.1654sfilip,
-> #1653, junior>Sramota bre, ima zbog ovakvog flagrantnog kršenja izborne tišine,
>da sve poizbacujem sa liste ;) Mislim, jedino što još fali, jeste
Ali to je čista ucena i pokvareno menjanje pravila dok igra traje! Jednostavno
se pre glasanja odrede zakoni koji će sprečiti neke nepravilnosti pa da nebude
kasnije šešelj-like poruka "flagrantno kršenje izborne tišine" ;)
>da pored naslova votea, ubacim i tekst "glasajte za stars" pa da
>pobedite. ;)
to bi bila pravda ;)
ali pitanje pravde je previše širok pojam...
razno.1655vantic,
POKRECEM MEDJUNARODNU PROPAGANDSKU KAMPANJU PROTIV STARSA!
APUELUJEM NA MODERATORA DA SE OVAKAV GNUSNI SCENARIJSKI MARKETING
TAKO GNUSNE IGRE SANKCIONISE IZBACIVANJEM SA LISTE GLASANJA ODNOSNO
DISKVALIFIKACIJOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa to je prosto neverovatno!
Do sada na sezamu i u ovoj konfi nisam zapazio vise od 5 poruka na
temu STARS! , a sada odjedared 67 glasova.Preko noci!
Pu bre sljame jedan pokvareni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kako bre to moze?!!?!?!?!?!?!?
Ajmo bre peticiju da pisemo , bilo sta da uradimosamo da se resimo
doticnog sa nase fine liste!
PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
p.s. Ovo za peticiju ukoliko prezivimo bombardovanje! ;)
razno.1656junior,
-> #1655, vantic> POKRECEM MEDJUNARODNU PROPAGANDSKU KAMPANJU PROTIV STARSA!
Pa ovakvom porukom nećeš ništa uraditi, nego naterati ljude
da samo i dalje glasaju za stars, kad vide kakvi su im protivnici. ;)
Protiv starsa treba mirno, fino, staloženo .. kad tad će se ispucati
njihovi glasači, a mi ćemo vote držati otvorenim dok ne padnu sa prvog
mesta. ;) E, u noći (što baš noći, neko bi rekao;) kad stars, izleti
sa prvog mesta, ja zovem zaka da zatvara vote, i rešen problem.
Tako da, polako momci (devojke nešto ćute;), tiha voda, breg roni..
razno.1658sfilip,
-> #1656, junior>Pa ovakvom porukom nećeš ništa uraditi, nego naterati ljude
>da samo i dalje glasaju za stars, kad vide kakvi su im protivnici. ;)
Stars! je igra za inteligentne ljude (sa izuzetkom NULL-a) pa i nije čudno
da "protivnici" pišu poruke tipa CAPSLOCKON & !!!!!!!!! jer je to jedina
zamena za argumente koje ne mogu imati ;)
razno.1659simce,
-> #1655, vantic
> POKRECEM MEDJUNARODNU PROPAGANDSKU KAMPANJU PROTIV STARSA!
> APUELUJEM NA MODERATORA DA SE OVAKAV GNUSNI SCENARIJSKI MARKETING
> TAKO GNUSNE IGRE SANKCIONISE IZBACIVANJEM SA LISTE GLASANJA ODNOSNO
> DISKVALIFIKACIJOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oh bozhe..
> Do sada na sezamu i u ovoj konfi nisam zapazio vise od 5 poruka na
> temu STARS! , a sada odjedared 67 glasova.Preko noci!
Pa onda nisi dobro chitao, ili pokushavash da nas zajebesh jer
mislish da ne znamo koliko smo poruka napisali sa temom stars!
Bilo ih je dosta i pishu se od pre godinu dana, ranije smo bili
malo uporniji, chak smo i novi shareware uplodovali na sezam ;)
> Ajmo bre peticiju da pisemo , bilo sta da uradimosamo da se resimo
> doticnog sa nase fine liste!
> PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
> ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Josh jedno 'oh bozhe..' ti uputjujem, a da izbacite stars! sa liste
bash nije korektno kada ste ga vetj ubacili. Trebalo je ranije da
mislite na to koliko tje stars! fanatika da se javi i glasa :)
razno.1660ruby.rod,
Povodom rasprave o igri Stars, ja sam skinuo shareware igru
i dopala mi se, ali ne dovoljno da glasam za nju. No, posle
kontakta sa Stars! manijacima i igranja e-mail partije putem
full verzije (koja podržava i pravljenje sopstvene rase i mnogo
toga) moram da kažem da je Stars jedna od 5 mojih najomiljenijih
igara. Kako se ostale 4 ne nalaze na listi, logično je da
sam glasao za Stars!.
Uopšte mi nisu jasni ljudi sa izjavama "skinuo sam Stars i
sranje je, treba ga obrisati sa liste!!!!!!!!!!" i slično...
Meni se, recimo, Age of Empires ne dopada previše (mada sam
igrao i prešao) pa opet ne pišem po konferenciji da je
Age sranje...
Uopšte, ljudi koji pljuju po tuđem favoritu, umesto da veličaju
svog zaslužuju najdublji prezir.
razno.1661alien,
-> #1626, junior[] Možda je kršenje izborne tišine, ali ako Age of Empires
[] ne pobedi, poješću svoj šešir. ;)
Tako ti i treba kad u izbor nisi stavio Majku! ;>
Trebalo je da je staviš makar u novijem izdanju (Civilization II
+ Fantastic Worlds).
Za to što si međ' avanturama izostavio Discworld II, nekako i
mogu da ti oprostim (ili nisi video, ili ti je suviše komplikovano ;)).
*
Prave ljudi nove i nove igre, ali tri NAJ igre svih vremena
ostaju nepromenjene: Elite, Tetris i Civilization.
Savremena produkcija je toliko jaka da je najverovatnije
nemoguće da više ijedna pojedinačna igra izazove globalnu pomamu i/ili
ostavi pečat kakav su te tri igre ostavile.
razno.1662vantic,
E , ako se iznerviram pa odigram tutorial u tom Starsu! , odvalicu
vas!
Malo sam ga razgledao i mogu reci nije lose , sigurno jedan sasvim
drugi tip strategije.
Anyway na one subjetktivno uvredljive poruke necu ni odgovorati
,bolje je se distanciram od svega toga na vreme da ne bih poceo kao
sto imam obicaj...
p.s. Zar ovo oko STARSA! nije bilo najzesci pizvajz u confi igre od
kako ista postoji!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
razno.1663sfilip,
-> #1661, alien> Prave ljudi nove i nove igre, ali tri NAJ igre svih vremena
>ostaju nepromenjene: Elite, Tetris i Civilization.
nemoj preterivati :) Od navedenih igara jedino se Tetris može svrstati u Naj
igru. Ja lično volim elitu ali smatram da je Elite 2: Frontier bolji. Mislim
elita me je držala neko kratko vreme dok sam frontiera igrao dve godine i
dostigao štajaznam najviši rejting u federal navy :) Frontiera bih čak stavio
i pre starsa na prvo mesto...
Sve zavisi od definicije NAJ igre: NAJviše ljudi ju je igralo, NAJduže je
ostala igrana, NAJviše para zaradila...
razno.1664kiki,
-> #1660, ruby.rod> Povodom rasprave o igri Stars, ja sam skinuo shareware igru
> i dopala mi se, ali ne dovoljno da glasam za nju. No, posle
> kontakta sa Stars! manijacima i igranja e-mail partije putem
> full verzije (koja podržava i pravljenje sopstvene rase i mnogo
> toga) moram da kažem da je Stars jedna od 5 mojih najomiljenijih
> igara. Kako se ostale 4 ne nalaze na listi, logično je da
> sam glasao za Stars!.
Auuu.. zvučiš kao naJgora reklama! :)
> Uopšte mi nisu jasni ljudi sa izjavama "skinuo sam Stars i
> sranje je, treba ga obrisati sa liste!!!!!!!!!!" i slično...
> Meni se, recimo, Age of Empires ne dopada previše (mada sam
> igrao i prešao) pa opet ne pišem po konferenciji da je
> Age sranje...
Da.. ali nema ljudi koji dave ostale.. E AGE JE STRAVA! GLASAJTE ZA AGE!
TRI BODA ZA AGE OF.. itd.
Nemoj da misliš o tome.. nego RAZmisli o tome!
razno.1665corgan,
Da se razumemo...
Nisam probao stars!, i nisam ljubitelja strategija...
Ali..........(dramska pauza).......
Nema smisla da svako kome je "Stars! promenio zhivot" potcenjuje
Curse of the Monkey Island, koja je verovatno najbolja avantura ikada.
I valjda je poenta da ti se svidi igra a ne da ti "promeni zhivot".
Odigrash, predjesh i gotova stvar.
B.
P.S.:Ako se nekome svidja sadashnji zhivot, ne terajte ga da ga menja sa nkim
tamo "zvezdicama".
razno.1666junior,
-> #1661, alien> Prave ljudi nove i nove igre, ali tri NAJ igre svih vremena
> ostaju nepromenjene: Elite, Tetris i Civilization.
Pa ako ćeš pravo, po meni su legendarne igre, one koje su promenile izgled
igara posle sebe. Primera radi, simulacije vožnja, sa pogledom van kola, i
pojava .. ne znam, Test Drive-a, recimo, kao prave simulacije vožnje. Onda,
šta ja znam, arkade pre Dooma i posle Dooma (ok, wolfenstein je došao prvi,
ali je doom definitivno napravio veći boom) itd, itd. Takve igre po meni
"ostaju nepromenjene" ;)
Mislim, ako ćeš pravo, meni je najluđi menadžer svih vremena, bio jedan sa
komodora, mislim da se zvao Italian Cup menadžer, ili tako nešto, gde si
ono, birao tim, taktiku, gledao teletext prenos utakmica, a sa space si
ubrzavao vreme ;) Eh, koliko sam samo sati proveo pored njega, sve ostalo
mi deluje smešno.
> Savremena produkcija je toliko jaka da je najverovatnije
> nemoguće da više ijedna pojedinačna igra izazove globalnu
> pomamu i/ili ostavi pečat kakav su te tri igre ostavile.
Da, a to je verovatno i posledica toga, da se ukus ljudi po pitanju
računarskih igara, veoma iskristalisao, tako da čovek više nije neobrazovan
po pitanju igara, i nema više filing kad startuje neku igru tipa "wooow,
vidi ovo .. kako su ovo izveli" ili "džizus, ovo je mnogo moćno" ;) već će
se uvek pozvati na nešto od ranije, kao .. ma tako su se jedinice kretale
još u Dini, sad su samo malo poboljšali, ubacili grupisanje .. sve u svemu,
ako mi se tad nije dopadala, ni ova danas neće.
Jednostavno, kompjuterske igrice, sad za sobom imaju neku istoriju, nešto
što ljudi u svojoj podsvesti mogu da uključe, kad startuju neku igru. Iz
toga i proizilazi da će se teško pojaviti (ali će se sigurno pojaviti, u
to ne sumnjajte) neka nova igrica koja će izboriti svoje mesto u toj
istoriji.
razno.1668ruby.rod,
-> #1664, kiki=> Auuu.. zvučiš kao naJgora reklama! :)
Otprilike je tako i trebalo da zvuči. ;)
=> Da.. ali nema ljudi koji dave ostale.. E AGE JE STRAVA! GLASAJTE ZA
=> AGE! TRI BODA ZA AGE OF.. itd.
To treba da raspraviš sa ljudima koji gnjave, zar ne? No, razumem
ja njih. Malo ljudi ovde zna za Stars tako da dotična igra ne može
da dobije mnogo glasova bez medijske kampanje, a kako je poenta
ove liste da se ljudima predloži par najboljih igara koje treba
da pogledaju... Mislim da je sve jasno. :)
=> Nemoj da misliš o tome.. nego RAZmisli o tome!
Takođe.
razno.1669alien,
-> #1663, sfilip[] > Prave ljudi nove i nove igre, ali tri NAJ igre svih vremena
[] > ostaju nepromenjene: Elite, Tetris i Civilization.
[]
[] nemoj preterivati :) Od navedenih igara jedino se Tetris može svrstati u
[] Naj igru. Ja lično volim elitu ali smatram da je Elite 2: Frontier bolji.
Naravno da je bolji u smislu da je bolje urađen - i Civ II je
bolji od Civ, i Warcraft II od Warcraft, pa i World Cup 98 od RTWC... :)
Tamo negde '85 kada se Elite pojavila, skoro sve ostale igre su
bile, s oproštenjem, razrade digitalne simulacije flipera tj. konzolnih
igara za mamljenje sitnih para. Šablon "ubaciš žeton (startuješ), imaš
3 života i GAME OVER" je bio sveprisutan. Naravno, bilo je i drugačijih
igara, ali su pretežno bile nedovoljno primamljivo urađene (npr. neke
tekstualne avanture), a onda se pojavila ELITE. Ta igra je donela mnogo
toga novog, do tada samo sanjanog: vektorska 3D grafika, simulacija,
žešća pucačina, trgovina, politika, mogućnost potpunog uživljavanja u
sopstveni lik u igri, beskonačne mogućnosti i drugačiju igru za sve.
Zbog te igre su ljudi čak kupovali onako anoniman model računara kakav
je bio BBC (igra je prvo napravljena za njega). Srećom, tada nije bilo
nečega poput Interneta i igranja na njemu, inače bi čovečanstvo potpuno
odlepilo. Ta igra je bila jedna i jedina, bez ikakve konkurencije na
horizontu. Domaći zadatak koji je postavila jako dugo niko nije rešio.
Sid Meier je bio najbliži sa Pirates!, ali to nije bilo
dovoljno (nije bilo dovoljno drugačije), a uspeo je tek sa Civilization.
Ta igra je uspela da, dajući "humani" lik strategijama, uvede iste na
široku scenu i stvori globalnu pomamu. Strategije pre Civ su bile, s
oproštenjem, prilično smorne, pretežno usredsređene na taktiku, bez
mnogo mogućnosti uživljavanja i, što je najvažnije, prilično neprivlačne
za one koji nisu freakovi. A onda... Civ nudi Stvaranje, jednostavnu ali
dobru apstrakciju politike, potpuno uživljavanje u sopstveni lik i
ulogu, zanimljivost ponovnog i ponovnog igranja i "završavanja". Do Civ
je bilo nezamislivo da neka potpuno nearkadna igra (u smislu da ne traži
reflekse i real-time reakcije) doživi toliki komercijalni uspeh, a
Civilization je na jako puno lista bila top igra tokom cele tri godine.
Skoro strategije posle Civ, vuku šablone iz nje, porede se s njom, i ne
mogu da joj poljujaju globalnu popularnost, jer su urađene za specifičnu
"dušu" tj. za određeni profil korisnika. Civ nije imala konkurenciju.
Što se Tetrisa tiče, tu nema šta da se opisuje. Igra koju je
svaka sekretarica igrala jeste nesumnjivo "istorijska" :).
[] Sve zavisi od definicije NAJ igre: NAJviše ljudi ju je igralo, NAJduže
[] je ostala igrana, NAJviše para zaradila...
Najvažniji je neki "overall" kojim pokušavamo da procenimo šta
će jednog dana biti izučavano kao klasika. Kreacija je obično mnogo
vrednija od usavršavanja. Kod igre je svakako najvažnije koliki broj
ljudi je uspela da "primi" na sebe - kako među postojećim igračima i
korisnicima, tako i privlačenjem novih. Za sam vrh NAJ igara je
neophodno da igra poseduje veliku "univerzalnost" tj. da ne eliminiše
razne profile korisnika svojim zemljaskim specifičnostima (kao što je
npr. fudbal).
Među igrama koje su napravile globalnu pomamu, tri igre koje sam
naveo se posebno izdvajaju po tome što u svom domenu, u svoje vreme nisu
imale apsolutno nikakvu konkurenciju.
Te igre su bile toliko napredne, da konkurencija i nije mogla da
postoji. Sopstevnom snagom su iskrčile do tada neistražena područja.
Sve ostale igre se svode na "da li je bolje ovo ili ono", gde se
najčešće radi o međusobno sličnim igrama i gde odlučuju specifični
ukusi.
Ne bi trebalo da za NAJ igru bude bitno da li se sviđa tebi,
meni ili Džunioru :).
razno.1670alien,
-> #1666, junior[] Pa ako ćeš pravo, po meni su legendarne igre, one koje su promenile
[] izgled igara posle sebe.
Ajd' da izbegnemo to "po tebi" i "po meni" :).
Po tom kriterijumu (koji je svakako neophodan, ali ne i
dovoljan), legendarnih igara može biti puno...
Ima dosta igara koje su bile značajne iteracije u stvaranju
odličnih igara, ali ipak je to bio iterativni & evolutivni postupak
usavršavanja ;).
[] Primera radi, simulacije vožnja, sa pogledom van kola, i pojava .. ne
[] znam, Test Drive-a, recimo, kao prave simulacije vožnje.
Čuj, "simulacija vožnje" je bilo otkad postoje igre i
usavršavane su postepeno. Navozao ;) sam se ja pre TD. Sem toga,
simulacije realnosti kao takve nikad ne mogu dostići sam vrh igara, kako
zbog toga što tu nema mnogo mogućnosti stvaranja nečeg originalnog, tako
i zbog toga što je publika oko realnih zemaljskih stvari (kao što su
automobili, avioni, fudbal, košarka itd.) već podeljena i opredeljena.
[] Onda, šta ja znam, arkade pre Dooma i posle Dooma (ok, wolfenstein je
[] došao prvi, ali je doom definitivno napravio veći boom) itd, itd.
:)))
Jeste, još samo da neko napravi "Shoot'em Up Construction Kit
3D", pa će takve igre postati još originalnije, lepše i starije ;).
U mnoštvu takvih igara je nemoguće postići bilo kakav konsenzus
o najboljoj, sama ideja (šablon) je prastara i samo je hardver određivao
granice mogućnosti. Šminka, k'o šminka...
Commando ruleZ! ;)
[] Takve igre po meni "ostaju nepromenjene" ;)
Kako misliš nepromenjene? Nije bilo patch-eva za njih? ;)))
[] Mislim, ako ćeš pravo, meni je najluđi menadžer svih vremena, bio jedan
[] sa komodora, mislim da se zvao Italian Cup menadžer, ili tako nešto, gde
[] si ono, birao tim, taktiku, gledao teletext prenos utakmica, a sa space
[] si ubrzavao vreme ;) Eh, koliko sam samo sati proveo pored njega, sve
[] ostalo mi deluje smešno.
Stvarno smešno :))).
[] Da, a to je verovatno i posledica toga, da se ukus ljudi po pitanju
[] računarskih igara, veoma iskristalisao, tako da čovek više nije
[] neobrazovan po pitanju igara, i nema više filing kad startuje neku igru
[] tipa "wooow, vidi ovo .. kako su ovo izveli" ili "džizus, ovo je mnogo
[] moćno" ;)
Čuj, za NAJ igru, mora prvo da padne jedno "svaka čast onome ko
je ovo smislio", a onda mora da bude i odlično izvedeno. Sama izvedba
nije dovoljna, jer je uvek moguće napraviti bolju, a ni ideja nije
dovoljna, jer je kompletnost izvedbe neophodna da bi održala igrače uz
tu igru, a da ih ne odvede drugima koje maknu ideju.
Malo je toga ostalo da se smisli...
[] Jednostavno, kompjuterske igrice, sad za sobom imaju neku istoriju,
[] nešto što ljudi u svojoj podsvesti mogu da uključe, kad startuju neku
[] igru. Iz toga i proizilazi da će se teško pojaviti (ali će se sigurno
[] pojaviti, u to ne sumnjajte) neka nova igrica koja će izboriti svoje
[] mesto u toj istoriji.
Da bi se pojavila neka stvarno NAJ igra, to bi morao biti ili
potpuno novi žanr ili nekakav savršen FRP koji bi celu planetu uvukao
u igru na Internetu. Voleo bih da radim na takvom projektu :).
razno.1671johnnya,
-> #1670, alien >> Malo je toga ostalo da se smisli...
To bi verovatno rekao i pre Tetrisa, kad ono...
razno.1672ztasic,
-> #1663, sfilip╗ nemoj preterivati :) Od navedenih igara jedino se Tetris može svrstati u
╗ Naj igru. Ja lično volim elitu ali smatram da je Elite 2: Frontier bolji.
╗ Mislim elita me je držala neko kratko vreme dok sam frontiera igrao dve
╗ godine i dostigao štajaznam najviši rejting u federal navy :) Frontiera bih
╗ čak stavio i pre starsa na prvo mesto...
Iz tvoga pisanja bih zaključio da nisi savremenik Elite, te stoga nisi ni
kompetentan da ocenjuješ njenu vrednost.
╗ Sve zavisi od definicije NAJ igre: NAJviše ljudi ju je igralo, NAJduže je
╗ ostala igrana, NAJviše para zaradila...
NAJ igra je ona koja donosi prekretnicu u stvaranju igara. Navešću tebi jedan
blizak primer - Doom.
Rukovodeći se ovim, NAJ igre su, po meni:
Manic Miner - platformska;
Hobit - avantura;
Civilization - potezna strategija;
Dune 2 - real time strategija;
Elite - istraživačko-trgovačka-borbeno-svemirska simulacija ;)
Tetris - logička.
...
Postoje igre koje su meni možda i draže od ovih, ali je činjenica da su
pomenute bile revolucionarne i odredile dalji tok razvoja novih igara, Üto ih
definitivno Ŕini posebnim, odnosno NAJ. :)
razno.1673sfilip,
-> #1672, ztasic>Iz tvoga pisanja bih zaključio da nisi savremenik Elite, te stoga nisi ni
>kompetentan da ocenjuješ njenu vrednost.
...što uopšte nije bitno kod ocenjivanja vrednosti jer "vrednost igre" nije
ANSI standard nego subjektivna ocena.
>NAJ igra je ona koja donosi prekretnicu u stvaranju igara. Navešću tebi
>jedan blizak primer - Doom.
Naj igra je po meni ona igra koja me je najviše držala ispred ekrana i koju
najbolje pamtim "po dobru" i koja je jošuvek neprevaziđena po nekim pitanjima
dovoljno da mi ponekad padne napamet da odigram koju partiju.
To čak nemora biti originalna igra (mada uglavnom jeste).
Primer je frontier, naslednik elite (nasleđuje SVE dobre osobine). Još uvek ne
postoji igra koja je prevazišla frontiera. I skoro sam (po n-ti put) seo i
igrao frontiera.
Kao primer igre koja jeste prekretnica ali je niko neće proglasiti najboljom
uzeću Deuterius (il tako nekako), igra koju sam igrao na Atariju
još kada je PC značilo hercules 286ica. Igra je išla na dve diskete i bila je
kombinacija avanture i svemirske strategije. U njoj su se nalazili elementi
istraživanja komponenata (oružije, delovi za brodove, letelice...),
menadžmenta ruda i minerala (kopanje, preko 10 različitih minerala, pravljenje
novih kombinovanjem starih...), menadžment posada za brodove, naučnika,
inžinjera... Avanturistički deo pratio je linearnu priču koja je bila sasvim
solidna. Ta igra međutim nije poznata, ne verujem da ju je iko ovde igrao ali
sam ubeđen da je korišćena kao osnova za pravljenje prethodnika novih
ascendancy, master of orion (2) i još par čijih naslova ne mogu da se setim.
Ona jeste prekretnica ali je niko neće proglasiti najboljom igrom jer je niko
nije igrao (a nije je igrao jer niko nije ni video jer, opet, nije imao
Atarija) . So dal je ona Naj igra? :)
Isto tako ne znam dal' se neko seća Space Marines-a, verovatno prva potezna
strategija u kojoj se upravlja vojnicima. Sada postoji mali milion sličnih
(i odličnih) X-com, Soldiers of War, Jagged Alliance.
I zašto bi onda Space Marines bila najbolja potezna strategija jer je prva
prodala foru sa poteznim upravljanjem vojnika? :)
Mislim, ne kažem da treba zaboraviti Elitu zbog slave Frontiera.
I klinasto pismo bilo je prekretnica ali mi sad pišemo na papiru (tastaturi) i
ne verujem da će iko reći da je klinasto pismo najbolji način zapisivanja
misli...
I zato mi se frontier čini kao naj-igra više nego elita.
(Naravno, na ovaj moj stav utiče činjenica da sam otprilike istovremeno
nabavio elitu i frontiera, još davno na Atariju, pa sam elitu igrao dve tri
nedelje dok nisam otkrio lepote frontiera... onda sam na elitu zaboravio ;) )
razno.1674sfilip,
Inače, el igrao neko dotični Deuterius? Valjda se tako zove.
Koliko se sada prisećam igra je nastavak neke slične.
Priča ide nekako ovako:
Zemlja je zagađena, neko je nekad davno bacao otpatke ili atomske bombe,
preživelo je nekih 10tak hiljada ljudi uspavanih nekim hibernacijskim
postupkom. Sad se oni bude, igrač im je gazda, šalje šatlove u svemir, pravi
orbitalnu bazu, pravi kolonijice po zemljinom mesecu, ostalim planetama
sunčevog sistema i njihovim satelitima. Tu se sreće sa pripadnicima neke
davno zaostale zemaljske kolonije koja je izbegla apokalipsu, tu dođe do rata.
U priču upadaju neki vanzemaljci (pozitivci), itd...
I, el igrao neko mislim da se zove Damocles. Pomalo podseća na frontiera (mada
samo podseća), više avantura nego bilo šta drugo. Priča je, igrač dolazi do
neke planete u koju treba da udari veliki meteor (po imenu Damocles) i tu sad
pokušava da nađe načina da skrene ili uništi meteor, nisam je prešao, bila je
mnogo zamorna.
razno.1675dbambi,
-> #1632, simce
=> Pozivam sve ljude da skinu shareware verziju stars! iz
=> windows/fun dir-a i da oprobaju malo mozak. Igra je komplikovana
=> samo na prvi pogled, a postoji tutorial koji vam vrlo brzo
=> sve objasni. Jedini je bedak shto nema animatzija, ali i to tje
=> se srediti kada izadje drugi deo sledetje godine :)
=>
=> Za sva pitanja u vezi igre mozhete me slobodno mailovati, netje
=> biti maila na koji netju odgovoriti.. ;)
Šta joj je potrebno od hardvera ?
Bambi
razno.1676simce,
-> #1675, dbambi> Sta joj je potrebno od hardvera ?
386/8mb ram-a :)
Naravno ovde tje to da ide poprilichno sporo i u kasnijim
delovima igre tjesh se nachekash dok bude generisao godinu.
U stvari nije vazhna mashina na kojoj terash stars! vetj
samo treba imati shto vishe mb ram-a :)
razno.1677morkin,
Par reči o najboljoj igri - Stars!
Odigrao sam Civilization, oba dela sa po 200% na Emperor nivou, bez
cheatova, završio Panzer General, Warcraft, Dune i dobar deo drugih
strategija. Na kraju mi je dosadilo da deljem kompjuter i poželeo sam
strategiju u kojoj neće sve ići glatko ni nakon pet-šest partija.
U svakoj igri koju sam gore pomenuo nakon nekoliko nedelja igre steknete
šablon koji uporno i uspešno primenjujete bez obzira na situaciju na
terenu. Ako su u pitanju real-time strategije put do pobede se uglavnom
svodi na pravljenje jedinica koje imaju najveći domet, najveću
izdržljivost, kao i pravljenje jedinica koje imaju sposobnost da leče ili
opravljaju oštećene.
Stars! je za solo igranje najgluplja igra od gore pomenutih. Međutim, ono
što tu igru izdvaja od drugih je mogućnost igranja putem e-maila. Po tome
se može porediti sa diplomatijom. U poređenju sa Diplomatijom, bolji je jer
može da se igra bržim tempom - obično je to 24 časa dok u diplomatiji vreme
između poteza može da se otegne po nekoliko meseci. ;)
Drugo, za igranje poteza je potrebno najviše pola sata dnevno, sve zajedno
sa skidanjem i slanjem poteza. Interfejs korisnik-igra je urađen idealno -
masa dosadnih poslova se može automatizovati. Otprilike, kao da u
Civilizaciji naredite da svai grad koji osvojite pravi građevine određenim
redom, a nakon što ih izgradi pravi avione i šalje ih u neki drugi grad.
Podatke o svemiru je moguće eksportovati u fajl i tako lako naći koja je
planeta najvažnija neprijatelju, koja je neprijateljska flota
najopasnija...
Druga stvar koja čini Stars! najboljom strategijom je što imate priliku da
sami pravite svoju rasu. Rase su toliko dobro izbalansirane da ne može da
se nađe najbolja. Igramo ovu igru dosta dugo i ne mogu da se setim da je
više od dva puta pobedio isti tip rase. A rasa ima, ako ne grešim oko 12
osnovnih vrsta puta dvanaestak sekundarnih puta..... Mogućnosti su
neograničene.
Dalje, igrate protiv ljudi, a ne glupog kompjutera. To znači da ima
pregovaranja, ucenjivanja, ispaljivanja, udaranja na kvarno, zajebavanja...
Recimo, napravite minsko polje i proglasite igrača X za saveznika. On uđe u
to minsko polje i kreće se po njemu bez problema. Zameri vam se i vi ga
samo jednom proglasite za neprijatelja i... puf... odoše bombarderi.
Igra pruža dovoljno mesta za iznenađenja. Recimo, u partiji koja je
trenutno u toku ja sam se nazidao na jednoj planeti i okružio je minskim
poljem. Napadač je pokušao da me uništi u borbi, ali je pukao. Onda je
zauzeo planetu u neposrednoj blizini moje i kulirao neko vreme. Ja sam se i
dalje zidao ne sluteći ništa. Nakon nekog vremena sam primetio samo
mineralni paket (nešto što bi se moglo opisati kao asteroid) ogromne
veličine kako ide ka toj planeti. Nije bilo nikakve šanse da ga uhvatim.
Jedini lek koji sam mogao u tom trenutku da primenim je da potrpam sve
koloniste u brodove koji su tada bili u orbiti, sačekam da asteroid pobije
sve živo na tlu i posle ponovo kolonizujem planetu. Tako sam preživeo. E,
sad ako mi nađete barem jednu drugu strategiju koja može sve ovo, svaka vam
čast. BTW, ipak sam kasnije pukao u borbi na onoj planeti, ali sam barem
naučio nešto. ;)
razno.1678junior,
-> #1669, alien> Ne bi trebalo da za NAJ igru bude bitno da li se sviđa tebi,
> meni ili Džunioru :).
Veoma lep opis, al' malo ga pretera sa Elitom ;) Mislim jeste to super
igra, jesam se i ja zaluđivao ko lud, al' ipak sad kad pogledam unazad,
igrao sam i bolje igre od nje. I siguran sam, da iako ti možeš da nađeš
3 miliona ljudi koji misle kao ti, mogu i ja da nađem 3 miliona drugih
koji misle kao ja ;)
razno.1680junior,
-> #1670, alien> Da bi se pojavila neka stvarno NAJ igra, to bi morao biti ili
> potpuno novi žanr ili nekakav savršen FRP koji bi celu planetu
> uvukao u igru na Internetu. Voleo bih da radim na takvom projektu :).
Ma voleo bi, a? ;)
Sad je "majušni" problem, u tome što da se i pojavi neka igra koja
koristi mogućnosti najboljih procesora, nikad ne bi mogla da zapali
kompletnu populaciju, jer bi uvek bilo ljudi koji to ne bi mogli da
igraju zbog starih procesora. A opet, da igra radi na starim procesorima,
teško da bi vlasnici "novih" bili zadovoljni igrom.
Nekad je bilo jednostavno .. igra za komodor, i kraj priče, a danas,
užas .. na kom procesoru radi, da li podržava d3d, traži ovo-ono..;)
Definitivno shvatam što su ljudi batalili rabotu smišljanja "naj" igre,
već idu samo da naprave dobru igru, i zarade pare.
razno.1681junior,
-> #1677, morkin> Par reči o najboljoj igri - Stars!
MR flag. ;) Izvinjenje onima sa sdw-om.
razno.1682junior,
-> #1673, sfilip> Primer je frontier, naslednik elite (nasleđuje SVE dobre
> osobine). Još uvek ne postoji igra koja je prevazišla
> frontiera. I skoro sam (po n-ti put) seo i igrao frontiera.
Čuj, igram ja sa društvom i dalje onaj stari nba, i za mene
će on uvek biti legendaran, ali to je ipak uzak krug ljudi.
Istina, ako ćeš jednu VEČNO neprevaziđenu igru, to ti je ova
okačena uz poruku, čuvena odbojka 2 velika smajlija :) CGA
grafika, of kors. Kačio sam pre skoro godinu dana, pa da sad
ne preturate, evo je za mlade naraštaje ;)
Trebao sam nju da stavim u izbor najbolje igre..;))
> I klinasto pismo bilo je prekretnica ali mi sad pišemo na
> papiru (tastaturi) i ne verujem da će iko reći da je klinasto
Dalje (Da/Ne/Bez pauze/Sledeća)?
> pismo najbolji način zapisivanja misli...
Upravo tako, ali ipak će Elita ostati upamćena kao igra koja je
napravila veliki bum, dok će Frontier biti možda mnogo bolji, i
uspešniji nastavak, ali ipak _nastavak_. ;)
av.arjrazno.1683buva,
Crack za Boogalooper wanted!! dead or alive ;)
razno.1684kiki,
-> #1680, junior> Nekad je bilo jednostavno .. igra za komodor, i kraj priče, a danas,
> užas .. na kom procesoru radi, da li podržava d3d, traži ovo-ono..;)
A sa njim su nestale i ideje :(
razno.1685dr.iivan,
-> #1683, buva> Crack za Boogalooper wanted!! dead or alive ;)
;))
Ja sam se malo o'ladio :)
Otkad sam skinuo Lines (za koga nisam znao ranije), sada samo to
picim, mada vec postaje pomalo dosadno. Onda cu malo onu odbojku od 24
kilobajta ;) a onda skidam Stars! da vidim na cemu su svi ovi ;)
E, da vidim ko ima najveci skor u Lines-u? :)
razno.1686alien,
-> #1678, junior[] Veoma lep opis, al' malo ga pretera sa Elitom ;) Mislim jeste to super
[] igra, jesam se i ja zaluđivao ko lud, al' ipak sad kad pogledam unazad,
[] igrao sam i bolje igre od nje.
Hej, svako od nas će naći po neku igru koja je, po nekom njemu
važnijem kriterijumu bolja od "Elite" ili bilo koje druge igre. Zar se
iko ikada može složiti sa samim sobom oko toga koja je najbolja igra, a
kamoli s drugim!? Takav izbor zavisi i od ukusa, ali i od trenutnog
raspoloženja i koječega drugog.
Ja nisam ni pokušao da ubedim nekoga u to da su tri igre koje
sam nabrojao apsoltno najbolje i da ih stoga treba igrati umesto drugih.
Samo sam konstatovao šta će jednog dana (kad godine pregaze
računare u ovom obličju) biti izdvojeno kao najznačajnije među klasičnim
igrama za lični računar. Ta procena je stara nekoliko godina, potvrđena
je kroz razgovore sa dosta "znalaca" i još uvek drži vodu... Svako,
naravno, ima svoje favorite, ali ni oko jednog od tih nema makar
minimalne saglasnosti, dok ovima trima niko ne spori značaj i veličinu.
Moguće je jedino da im se pridruži Doom. Iako je to samo jedna
od takvih igara i iako nije prva takva igra, ipak se za te ostale kaže
"Doom-like" iliti "dumačine", a Doom je Doom. No, treba sačekati i
videti šta će VR da donese - da li će uzdići ili obesmisliti Doom.
[] I siguran sam,
Khmmm... Obožavam tvoje izlive "sigurnosti" ;>.
[] da iako ti možeš da nađeš 3 miliona ljudi koji misle kao ti, mogu i
[] ja da nađem 3 miliona drugih koji misle kao ja ;)
Plebiscitarna podrška me tu ič ne zanima. Mase imaju isuviše
pileće pamćenje da bi im se smelo dozvoliti da odlučuju o tako važnim
pitanjima kao što su igre ;).
razno.1687alien,
-> #1672, ztasic[] NAJ igra je ona koja donosi prekretnicu u stvaranju igara.
Ma samo se treba zapitati: koje među igrama koje su nam
"dosadile" vredi pamtiti i u kafani pominjati :).
[] Rukovodeći se ovim, NAJ igre su, po meni:
[] Manic Miner - platformska;
Ako se dobro sećam, "Donkey Kong" je stariji (moguće čak i
rodonačelnik) i prilično značajniji, a ta igra spada u domen "konzolnih"
igara, gde se kao klasici izdvajaju npr. "Space Invaders" i "PacMan".
[] Tetris - logička.
Hmmm... Tetris je logička igra koliko i arkadna ;). Na višim
nivoima arkadni deo prilično potire logički.
Zanimljivo je da Tetris u svoj svojoj genijalnoj jednostavnosti
i originalnosti ipak vuče stari "fliperaški" šablon, koji vuče i npr.
"Space Invaders" ili "Arkanoid", a to je:
"Nešto pada odozgo, a ti se snađi..." :)))
razno.1688alien,
-> #1680, junior[] Sad je "majušni" problem, u tome što da se i pojavi neka igra koja
[] koristi mogućnosti najboljih procesora, nikad ne bi mogla da zapali
[] kompletnu populaciju, jer bi uvek bilo ljudi koji to ne bi mogli da
[] igraju zbog starih procesora. A opet, da igra radi na starim
[] procesorima, teško da bi vlasnici "novih" bili zadovoljni igrom.
AKO bi se pojavila neka takva igra, verovatno bi naterala veliki
broj ljudi na ulaganje u odgovarajući hardver.
U protivnom, to ne bi bilo TO :).
Uostalom, nešto će morati da napravi VR proboj... Pitanje je
samo da li će to onda više biti igre u smislu o kome sada govorimo.
[] Definitivno shvatam što su ljudi batalili rabotu smišljanja "naj" igre,
[] već idu samo da naprave dobru igru, i zarade pare.
Čuj, "firme" kao takve su oduvek tako radile - imaš jeftin gotov
šablon (engine), proceniš šta je "u modi" i tvoj tim to odradi...
Ako nisi već primetio, obrati pažnju na to da su igre koje sam
izdvojio kao NAJ ipak dela AUTORA, takoreći usamljenih vizionara :).
razno.1689morkin,
-> #1684, kiki> > Nekad je bilo jednostavno .. igra za komodor, i kraj priče, a
> danas, > užas .. na kom procesoru radi, da li podržava d3d, traži
> ovo-ono..;)
> A sa njim su nestale i ideje :(
Spektrum je ipak bio bolji. :)
(Oh no, not again!!!!)
razno.1690morkin,
-> #1685, dr.iivan> E, da vidim ko ima najveci skor u Lines-u? :)
Štrumberger Aleksandar je izjavio da mu je rekord 3400. Ja mu, naravno,
nisam poverovao. Onda je seo i za sat vremena došao do 2300.
Sad mu verujem.
razno.1691ztasic,
-> #1673, sfilip╗ ...što uopšte nije bitno kod ocenjivanja vrednosti jer "vrednost igre" nije
╗ ANSI standard nego subjektivna ocena.
Utoliko gore - nisi "osetio" atmosferu koje je nosilo to vreme, i igre iz tog
vremena - Elite je napravila pravu buru u ustajaloj bari šetajsprajtpoekranu
igrica, čijim su stvaranjem bubuljičavi tinejdžeri zarađivali džeparac. ;)
Elite je verovatno prva igra koja je igračevom duhu i mašti pustila na volju,
i dozvolila mu da razvija radnju koja njegovom temperamentu najviše odgovara.
Ukratko, preteča je tzv. nelinearnih igara.
╗ (Naravno, na ovaj moj stav utiče činjenica da sam otprilike istovremeno
╗ nabavio elitu i frontiera, još davno na Atariju, pa sam elitu igrao dve tri
╗ nedelje dok nisam otkrio lepote frontiera... onda sam na elitu zaboravio ;)
Baš tako - ne bi tako pričao da si umesto dve-tri nedelje morao na nastavak da
čekaš skoro celu deceniju. :)
razno.1692ztasic,
-> #1687, alien╗ [] Rukovodeći se ovim, NAJ igre su, po meni:
╗ [] Manic Miner - platformska;
╗
╗ Ako se dobro sećam, "Donkey Kong" je stariji (moguće čak i
╗ rodonačelnik) i prilično značajniji,
Još jedan dokaz da uprkos snažnom osećanju za pravdu i istinu, a ujedno i
želji da se bude objektivan, emocije odnose prevagu.
;)
razno.1693vantic,
Neko pomenu Color Lines....
Pa , moja keva posle visegodisnjeg iskustva ladno prelazi 3000!
Ali je uzas kada sedne pa po sat i nesto , a ja cekam , cekam....
Nikako roditeljima ne pokazivati ni linijice a ni preferans , sem
naravno ako imate 2 kompa u kuci!!
razno.1694sfilip,
-> #1691, ztasic>Utoliko gore - nisi "osetio" atmosferu koje je nosilo to vreme, i igre iz
>tog vremena - Elite je napravila pravu buru u ustajaloj bari
>šetajsprajtpoekranu igrica, čijim su stvaranjem bubuljičavi tinejdžeri
>zarađivali džeparac. ;)
dobro, dobro, biće da si u pravu :)
Ali to ne menja stvar, pitanje je bilo kriterijuma naj-igre :)
Nekako najbliži kriterijum je igra koja se trenutno najviše igra. A stars!
svakako spada u to ;)
razno.1695the.edge,
-> #1684, kikiPotpuno se slazem. Programeri su se trudili da optimizuju program da stane u
48kb memorije. Govorim o ZXu, posto je on, naravno, bio bolji. ;)
U svakom slucaju, tada su igre imale dushu - igre vredne igranja i potrosenog
vremena. Ovo danas... uzas. Sve se svodi na animacije, cd zvuk, 3d grafiku.
Primer za to su Wormsi. Nista nemam protiv igre, cak sta vise strava je,
ali tu se vidi kako neka igra koja bi i na ZXu mogla da se napravi,
zauzima pun CD.
A ono djubre Pandemonium2 (ili vec kako se zove) trazi 3dfx karticu. Svaka
cast na igri, ali da mi platforma kaze 3dfx required - neka hvala.
AcCeSS DeNiED
razno.1696junior,
-> #1687, alien> "Nešto pada odozgo, a ti se snađi..." :)))
Pošto se uskoro bliži zatvaranje ovog toma igara, i otvaranje novog
(dva-tri meseca;), mislio sam se kakvu welcome poruku da stavim, ali
čitajući ovu poslednju raspravu, toliko ideja sam dobio, da sam sad
čak i zbunjen. ;)
Ima bre, da polupam vaše citate, ionako je ovo vaša konferencija. ;)
razno.1697simce,
-> #1696, junior> Ima bre, da polupam vase citate, ionako je ovo vasa konferencija. ;)
Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars!
;)
razno.1698dr.iivan,
-> #1690, morkin> > E, da vidim ko ima najveci skor u Lines-u? :)
>
> Strumberger Aleksandar je izjavio da mu je rekord 3400. Ja mu, naravno,
> nisam poverovao. Onda je seo i za sat vremena dosao do 2300.
> Sad mu verujem.
KOLIKO?
Cekaj, to je ovaj Lines koji je ovde nedavno okacen (onaj sa Slobom i
Mirom)? Mozda neki drugi ima drugaciji sistem bodovanja, pa zato pitam?
Jeer... ja sam igrao i igrao i... napravio najvise 572 :)
Btw, ako neko ima neka okaci neku drugu verziju Lines-a.
razno.1699dr.iivan,
-> #1677, morkin> Par reci o najboljoj igri - Stars!
Skinuo sam igru i... ono bre mnogo komplikovano.
Nijednu igru koja ima slican interfejs od hiljadu nekih stvari koje
treba da definises i ko-zna-cega-jos nisam ostavio na disku posle prvog
startovanja.
'Ajd sad, pomozite mi da i ovu ne obrisem.
Cime bih mogao da se zainteresujem?
razno.1701dr.iivan,
-> #1693, vantic> Neko pomenu Color Lines....
> Pa , moja keva posle visegodisnjeg iskustva ladno prelazi 3000!
Lele... Koliko visegodisnjeg? O:)
Jel' ima neki Lines na kome ima Safe? :)
razno.1702ruby.rod,
-> #1699, dr.iivan=> 'Ajd sad, pomozite mi da i ovu ne obrisem.
=> Cime bih mogao da se zainteresujem?
Odigraj tutorial... Tu će ti u par poteza kompjuter objasniti
sve kontrole (a dotične su zaista jednostavne i lako se uče).
Sve ostalo što ti treba ćeš naučiti kroz igru.
razno.1703ruby.rod,
-> #1697, simce=> Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars! Stars!
Sensible World of Soccer 96/97 - najbolji fudbal svih vremena. :)
Doduše, ako EA Sports nastavi sa ubrzavanjem FIFE možda Sensi jednom
i padne sa trona...
razno.1704ruby.rod,
Samo da upozorim da je glasanje za igre po kategorijama trajalo
9 dana i nekoliko sati. ;) Dok glasanje za naj igru traje nekoliko
sati manje od 10 dana. Dakle, trebalo bi završiti glasanje i
proglasiti Stars! za apsolutnog šampiona. ;)
razno.1705ztasic,
-> #1694, sfilip╗ A stars! svakako spada u to ;)
E sad ga preteraste! ;)
Ako ima neka grupa u kojoj je full ver. okačena, molim autora da mi je prebaci
mail, da već jednom vidim to čudo.
razno.1706vantic,
Ova Monkey iland plako stize Stars-a !
razno.1707morkin,
-> #1699, dr.iivan> > Par reci o najboljoj igri - Stars!
>
> Skinuo sam igru i... ono bre mnogo komplikovano.
Ja sam je isto obrisao nakon prvog startovanja... Dobar znak. :)
> Nijednu igru koja ima slican interfejs od hiljadu nekih stvari koje
> treba da definises i ko-zna-cega-jos nisam ostavio na disku posle
> prvog startovanja.
Startuj tutorial scenario. Dosta je dobar, ukapiraćeš osnovno.
> 'Ajd sad, pomozite mi da i ovu ne obrisem.
Ako voliš strategije, nema šansi da ovo ne voliš. Ubedljivo najviše
elemenata za usklađivanje. Glupo je da ti ovde objašnjavam ono što je
opisano u tutorialu.
> Cime bih mogao da se zainteresujem?
Time da igraš protiv puno drugih ljudi i da redovno gubiš. ;) Idealna igra
za nabijanje kompleksa.
razno.1708morkin,
-> #1698, dr.iivan> KOLIKO?
Preko 3000!
> Cekaj, to je ovaj Lines koji je ovde nedavno okacen (onaj sa Slobom
> i Mirom)? Mozda neki drugi ima drugaciji sistem bodovanja, pa zato
> pitam?
Nije, sistem bodovanja je sličan.
> Jeer... ja sam igrao i igrao i... napravio najvise 572 :)
E, ali on ima neke teorije, fore i gomilu partija prakse. Isto kao i za
Stars! ;) ne možeš da upoznaš svu lepotu igre dok se ne uživiš.
razno.1709sfilip,
onaj log info je bila krajnje pokvarena stvar ali bez brige, bolji će pobediti
;)
razno.1710the.edge,
-> #1709, sfilipDa sam ja moderator, Balls Of Steel bi bio pobednik, drugo mesto Curse of
monkey island i trece Worms2. ;)
Stars! ne bi ni usao u listu. ;)
AcCeSS DeNiED
razno.1711sherloc,
-> #1710, the.edge>> Da sam ja moderator, Balls Of Steel bi bio pobednik, drugo mesto
>> Curse of monkey island i trece Worms2. ;)
>> Stars! ne bi ni usao u listu. ;)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Zato NIKAD i necesh biti moderator :)
ByE
razno.1712dr.iivan,
-> #1708, morkin> > Cekaj, to je ovaj Lines koji je ovde nedavno okacen (onaj sa Slobom
> > i Mirom)? Mozda neki drugi ima drugaciji sistem bodovanja, pa zato
> > pitam?
>
> Nije, sistem bodovanja je slican.
Ipak bih ja da vidim tu verziju ;)
> > Jeer... ja sam igrao i igrao i... napravio najvise 572 :)
>
> E, ali on ima neke teorije, fore i gomilu partija prakse. Isto kao i za
> Stars! ;) ne mozes da upoznas svu lepotu igre dok se ne uzivis.
Pa provalio sam i ja neke teorije. Recimo, u pocetku nisam mogao da
predjem 200. Onda sam malo ukapirao sistem i presao tu cifru, ali vidim
da ima jos toga da se uci ;)
Sve u svemu, voleo bih da ga gledam kako igra.
razno.1713junior,
::Najbolja igra sezone 97/98:
Najbolja igra protekle sezone bila je Curse of Monkey Island, koja je u tesnoj
borbi pobedila drugoplasirani Stars, i nešto slabije plasirani Age of Empires.
U glasanju je učestvovao 131 korisnik.
Specijalnu nagradu dobija "Forsaken", koji nije bio u završnom glasanju, ali
za njega se uvodi nagrada "naviše se dopada sysadm-u" ;)
To je to, za ovu godinu .. imate lep spisak, navalite na cd klubove, ko je šta
propustio, a za sledeću godinu, malo mirnija izborna kampanja da bude, biće
svima mnooooogo lakše. ;)
Evo i konačnog plasmana igara:
1. Curse of Monkey Island (LucasArts) .................................. 110
2. Stars (Empire Interactive) .......................................... 108
3. Age of Empires (Microsoft) .......................................... 68
4. Tomb Raider II (Core) ............................................... 55
5. Worms 2 (Team17) .................................................... 52
6. Starcraft (Blizzard) ................................................ 47
7. Fifa WC 98 (EA) ..................................................... 44
8. Quake II (Id) ....................................................... 41
9. Red Alert (Westwood Studios) ........................................ 37
10. Diablo (Blizzard) ................................................... 33
11. Meaning of Life of Monty Python (7th Level) ......................... 32
12. Fifa RTWC 98 (EA) ................................................... 28
13. NBA Live 98 (EA) .................................................... 28
14. Balls of Steel (Pinball Wizards) .................................... 27
15. Might & Magic VI (New World) ........................................ 20
16. FS98 (Microsoft) .................................................... 18
17. Fallout (Interplay) ................................................. 11
18. Battlezone (Activision) ............................................. 10
19. F22 Raptor (NovaLogic) .............................................. 10
20. Blade Runner (Westwood) ............................................. 7
razno.1714vantic,
E , eto vam sad vaseg stars-a !
razno.1715ruby.rod,
-> #1713, junior=> ::Najbolja igra sezone 97/98:
Lopovi! Lopovi! ;)
razno.1716sfilip,
-> #1713, juniorLopovi! Lopovi! ;)
razno.1717sherloc,
-> #1714, vantic
Eto dokaza kolko ste pokvareni, kako moze bilo kojadruga igra da
pobedi, kad je stars najbolji, nelogicno. Varate... ccc. Na kraju
ste ipak morali neto da muvate a? Ccc.
ByE
PS. O:)
razno.1718sfilip,
ma očigledno je da je muvanje bilo u pitanju al šta je tu je, kod nas ionako
nikad nije bilo pravednih izbora...
razno.1719buva,
-> #1713, junior
Lopovi! ;) Lopovi ! ;)
razno.1720dselic,
Lopovi! Lopovi! ;)
Dan
razno.1721weeasebeeth,
Lopovi! Lopovi!
grr..
razno.1722the.edge,
Ha, cak i pored namestanja i teranja svih clanova sezama da glasaju za
Starsş, nije uspela da pobedi.
Budite srecni da je igra i 2. mesto... da niste terali ljude da glasaju,
pitanje da li bi bila i medju prvih deset. ;)
Bas mi je drago. ;)
AcCeSS DeNiED