simulacije.312superhik,
-> #310, nebojsha=:> He, he, he ... Kod koga si snimio CD ? Trazi da ti vrati
=:> pare.
He he he majstor superhik je ubedio fifu da mu radi
naime eto problema sa 8 mega rama drajveri za CD ROM odnose
previše memorije za fifin ukus tako da sam u mscdexu smanjio
parametar /M txanks to funky (ljubim te ;) )
I tako to... uglavno fifa je najjači fudbal
Ali postoji sad problem za zvuk, kada pokušam da setujem kaže
'Enviroment variable not set!'
i tras nema zvuka !???
simulacije.313soul,
Hi!
Pitanje (u ime poznanika): Ima li neko (fajlove ili pointer) domaće
scenarije i tako to za MS FS 5.1? U PCu rekoše da ima i sve one lepe
mape za rep aviona i sl. Pošto je gore pomenuti poznanik tipični
predstavnik onih koji više vole da klimaju flapsove nego 'leba da
jedu, bio bi vam veoma zahvalan za svaki info glede tih domaćih
scenarija, a za fajlove da ne pričam. U njegovo ime, hvala unapred.
c'mon!
simulacije.314guta,
-> #312, superhik
#> Ali postoji sad problem za zvuk, kada pokušam da setujem kaže
#> 'Enviroment variable not set!'
#> i tras nema zvuka !???
Verovatno je SB u pitanju i traži env setovanje tipa:
SET BLASTER=I7 D1...
ili slično, zavisno od toga kako je setovana kartica.
simulacije.315bjevtic,
Ovako, na pochetku, ne znam da li je ovo za simulacije (100 % nije)
ali nisam znao gde cu ga. Radi se o FIRST ENCOUNTERS ili FRONTIER 2
ili ELITE 3.
So, pochnem ja da igram, znas, kad ono, rek'o bice kao frontier
valjda. I bilo tako u pocetku. Ali kad sam poleteo u susedni sistem,
znas, navataju me dvojica nekih ludih. I ubiju me. Tu se ja sad setim
FRONTIER 2, znas, kako su me u pochetku i tamo ubijali, jel'. Pa
pocnem ja da se prisecam sta sam radio onda, jel', i setim se da mi
neko sapnuo onu foru sa extra-passanger cabin i prodavanjem broda sa
putnikom. Pa se ja sad pored novonastalog problema zamislim, znas, i
zakljucim da mi je ista fora potrebna da bih igrao i treci deo, bez
preteranog umaranja oko one dvojice ludaka koje sam pomenuo na
pocetku. Pa se resim da nadjem negde foru, ili cheat, svejedno. Pa ja
pocnem da trazim, ali sto vise trazim, znas, sve manje su sanse da
nadjem, jel', sa obzir da je doticna igra odavno odigrana i uglavnom
, jel',obrisana. Te ja resih da zamolim ljude dobre volje, jel', da
mi pomognu u vezi novonastale situacije.
Zahvaljujem na paznji sto ste me citali, jel', i molim Vas da sto pre
moguce dostavite cheat ili foru.
Do groba zahvalan (u pravom smislu te reci, jel')
JA.
simulacije.316ividicki,
-> #305, superhik>-> AJd' posto sam smeker ;) nabavio sam i CD verziju, znaci polu
>-> originalni CD fifa96 i sad:
>-> kada instaliram sa CD-a na hard (regularno) posle startovanja
>-> univbe i fifa96 ispise mi neko dubre i rikne...
>-> ajde reko ja memorija, snimim CEO cd na hard, instaliram sa
>-> jednog harda na drugi, oslobodim memoriju, startujem i...
>-> FILE READ ERROR !?!??!?!?
probaj sa 4 Mb rama pa sa 8 pa sa 16.........
ako nece a i da oce sve jedno je, DMA Controler ti je rikno :>>
ajde cu
simulacije.317ividicki,
-> #308, crnjini>-> Podseca me na NBA Jam, koji radi ako mu se cefne, a ako mu se necefne,
>-> nema sanse :(
DMA, DMA, taj problem imaju mnoge ploce, pogotovu malko starije, ali
i novije !
simulacije.318bjevtic,
E javljam se u vezi NBA JAM isto.
Ni meni nece da radi, a cujem da ima veze sa maticnim plocama. Kakve?
do groba....
simulacije.319mboban,
-> #315, bjevticSubject: First Encounters
=-= Pa se resim da nadjem negde foru, ili cheat, svejedno. Pa ja pocnem
=-= da trazim, ali sto vise trazim, znas, sve manje su sanse da nadjem,
Jesi probao da prihvatiš da preneseš nešto, pa neograničen broj puta
da tražiš dodatnih 10% plaće? :)
Probaj ovo, pa ako ti uspe, onda imaš najzabagiraniju moguću verziju
igre, pa možeš slobodno da je obrišeš.
simulacije.320superhik,
-> #314, guta=:> Verovatno je SB u pitanju i traži env setovanje tipa:
axa txanks...
simulacije.322biber,
Može li neko sa PRO-a da prebaci ovamo scenery fajlove za
YU aerodrome ( Flight Simulator ) Trebalo bi da je u
AIR:\FUN\FSLT.... ili tako nešto.
Uradio ih je naš čovek, i kažu da nešto tako kvalitetno
i sa toliko detalja nije viđeno na FS.
simulacije.323nebojsha,
-> #312, superhik> Ali postoji sad problem za zvuk, kada pokušam da setujem kaže
> 'Enviroment variable not set!'
> i tras nema zvuka !???
Nece FIFA da radi sa svakom zvucnom karticom.
simulacije.324toca,
Ima li neko Frontier koji ti ne traži prvo slovo te i te reči, u tom i tom
pasusu na toj i toj strani, ili neku krakovanu ili makar ta potrebna slova
u datoteci ili originalno uputstvo ili bilo šta drugo što omogućava normalno
igranje?
Ovako, ako omašiš slovo, nema ništa od kupovine boljeg lasera, a ako kupiš
bolji brod on opet nema laser i poludeo sam.
Ljudi pomagajte!
Pozdrav,
Toca
simulacije.325sfilip,
-> #324, toca> Ima li neko Frontier koji ti ne traži prvo slovo te i te reči, u
> tom i tom pasusu na toj i toj strani, ili neku krakovanu ili makar
> ta potrebna slova u datoteci ili originalno uputstvo ili bilo šta
> drugo što omogućava normalno igranje?
ma batali ti igranje Frontiera2, isuviše je bagovit, čak i posle patchovanja,
i maltene neupotrebljiv za igranje, samo će te iznervirati :) stvarno ne znam
šta su mu ti buggovi trebali (davidu braben-u), uništio je genijalnu ideju...
igru bih verovatno jošuvek igrao, da nije bagovita, s' obzirom da sam starog
frontiera igrao dve godine :)
simulacije.326mboban,
-> #325, sfilip=-= > Ima li neko Frontier koji ti ne traži prvo slovo te i te reči, u
=-=
=-= ma batali ti igranje Frontiera2, isuviše je bagovit, čak i posle
=-= igru bih verovatno jošuvek igrao, da nije bagovita, s' obzirom da sam
=-= starog frontiera igrao dve godine :)
E baš o tome toca i govori, o starom Frontieru, kojeg sam i ja igrao
godinama. Ali moja verzija je bila neka crackovana, tako da mi je tražio
slova, a puštao me da radim sve (?).
simulacije.327the.edge,
-> #325, sfilipU svetu je izasla (jos pre nekoliko meseci) bug free verzija (u
pitanju je First Encounters), u kojoj su navodno otklonjeni svi
bugovi. Cudi me da je nisu nasi pirati nabavili?!
AcCeSS DeNiED
simulacije.328sfilip,
-> #327, the.edge> U svetu je izasla (jos pre nekoliko meseci) bug free verzija (u
> pitanju je First Encounters), u kojoj su navodno otklonjeni svi
> bugovi. Cudi me da je nisu nasi pirati nabavili?!
pod jedan, pitanje je dal' je uopšte bugfree, a pod dva, pitanje je dal' se
piratima isplati takva igra, koja kolko znam nije preterano popularna :)
a što se frontiera tiče, ko' god da je pitao, predlažem da i od njega
odustaneš, jer sam se ja razočarao posle dve godine manijačkog (bukvalno sam
igrao po minimum 2-3 sata dnevno, godinu dana) igra, da bih provalio da je ta
igra isti ogoljeni First Encouters, i da verovatno i nije trebala da izađe na
tržište nego je braben shvatio da je ono što je trebao da bude nastavak elite
preveliki zalogaj za kratko vreme, pa je rešio da izda dve igre, da obe budu
vredne kupovanja i da obe donesu profit, a pritom je druga samo dosta
poboljšana prva, ili je prva ogoljena druga :( Dal' je u pitanju novac, ili
nešto drugo svejedno je, glavna stvar je da je on omanuo kod First
Encountersa, a da je Frontier verovatno i tada bio samo podloga za F.E., ali
je izbačen da donese lovu...
simulacije.329lexus,
-> #327, the.edge=> U svetu je izasla (jos pre nekoliko meseci) bug free verzija (u
=> pitanju je First Encounters), u kojoj su navodno otklonjeni svi
=> bugovi. Cudi me da je nisu nasi pirati nabavili?!
Nije baš bug-free.
Ta verzija je izašla prilično davno, ali je u stvari samo originalna
igra na kojoj je primenjen najnoviji patch. Taj patch je moguće skinuti
i sa interneta. Inače, igra je i sa patchom bagovita, tako da je
bolje čekati Elite IV i nadati se da će ovoga puta u pitanju biti igra
na nivou prvog dela.
simulacije.330biber,
-> #322, biber>> Može li neko sa PRO-a da prebaci ovamo scenery fajlove za
>> YU aerodrome ( Flight Simulator ) Trebalo bi da je u
Zar ovde nema ljubitelja FS, koji bi prebacio tričavih
megabajt?
Ajde nek se neko potrudi ko ima user na pro-u. Biću mu
izuzetno zahvalan.
simulacije.331biki,
-> #330, biber
U ovom fajlu je i update za ovu verziju.
L P M
yufs51.zipsimulacije.332neno,
-> #322, biber===> Može li neko sa PRO-a da prebaci ovamo scenery fajlove za
===> YU aerodrome ( Flight Simulator ) Trebalo bi da je u
Ajde ljudi i mene zanima...
simulacije.333johnnya,
Znam da se vodila mala diskusija o INDY CAR RACING u conf. IGRE.2
ali "misterija" čemu služe F R B pokazatelji nije razjašnjena, takođe
da li je neko do sada podesio bolid tako da ne izgleda kao da ga vozi
pijani mornar (molim za UL settings).
simulacije.334ranx,
-> #319, mboban> Probaj ovo, pa ako ti uspe, onda imaš najzabagiraniju moguću verziju
> igre, pa možeš slobodno da je obrišeš.
Ako imaš neku manje bagiranu (First Encounters), a ti pošalji na mail...
simulacije.335johnnya,
Da li se u toku same trke (Indy car) može menjati položaj kamere ?
simulacije.336miloshb,
Hoće li neko da igra Formulu 1 Grand Prix 2 preko modema:)?
Ako ima zainteresovanih javite se!!
simulacije.337djanjusevic,
-> #333, johnnya>> da li je neko do sada podesio bolid tako da ne izgleda kao da ga vozi
>> pijani mornar (molim za UL settings).
ICR I ili ICR II? Setup za koju stazu?
simulacije.338johnnya,
-> #337, djanjusevic >> ICR I ili ICR II? Setup za koju stazu?
ICR 1.01g, za sve staze koje imaš ...
hvala
simulacije.339mikeman,
-> #336, miloshb<<!>> Hoce li neko da igra Formulu 1 Grand Prix 2 preko modema:)?
Ma jel oce neko da mi reche kako ja da podesim bolid ? ;)
Uspeo sam da ga nabudzim da ide 305 km\h, al me zanima el moze brze?
btw na ACE levelu voze ko ludi :(
simulacije.340djanjusevic,
-> #338, johnnya>> >> ICR I ili ICR II? Setup za koju stazu?
>>
>> ICR 1.01g, za sve staze koje imas ...
Zasto ICR I, kad je ICR II, tehnicki savrseniji, graficki mnogo, mnogo
brzi od keca? A i svi setup-i su mi za dvojku :)) Kad nabavis, ako
nabavis, javi mi za setup-e.
simulacije.341milanmi,
Moze li neko da mi preporuci dobru simulaciju voznje (bilo automobila,
formule, motora, kamiona, ...) uzimajuci u obzir (pre)skromni hardver koji
posedujem (386DX 4MB Trident 9000 512KB)?
simulacije.342milanmi,
-> #336, miloshb> Hoce li neko da igra Formulu 1 Grand Prix 2 preko modema:)?
Mozes li mi reci koji su hardverski zahtevi za ovu igru i da li bi (i kako)
ista radila na 386-ici sa 4MB RAM-a?
simulacije.343zormi,
-> #342, milanmi*> Hoce li neko da igra Formulu 1 Grand Prix 2 preko modema:)?
*
* Mozes li mi reci koji su hardverski zahtevi za ovu igru i da li bi (i kako)
* ista radila na 386-ici sa 4MB RAM-a?
Maločas sam je instalirao na Pentium PRO/200 MHz/256k int.cache/64MB EDO RAM
/Diamond Virge 3D 2MB EDO/8xSpeed CDROM... i moraju da se isključe neke
teksture u SVGA rezoluciji da bi se dobilo glatkih 20-tak slika u sekundi.
VGA mod je znatno manje zahtevan ali si verovatno na granici...
simulacije.344toda,
-> #341, milanmiII O M O 3 b O I~
<T> Moze li neko da mi preporuci dobru simulaciju voznje (bilo
<T> automobila, formule, motora, kamiona, ...) uzimajuci u obzir
<T> (pre)skromni hardver koji posedujem (386DX 4MB Trident 9000
<T> 512KB)?
4D Sports Driveing! (Stunts)
TODA
simulacije.345johnnya,
-> #340, djanjusevic >> Zasto ICR I, kad je ICR II, tehnicki savrseniji, graficki mnogo, mnogo
>> brzi od keca? A i svi setup-i su mi za dvojku :)) Kad nabavis, ako
Čak i na 386DX40 sa 8 Mb ???
simulacije.346dzoni,
Da li neko zna da li za PC postoji Skid marks sa Amige i da li radi na 386
Hvala!
simulacije.348ivantod,
-> #342, milanmi> > Hoce li neko da igra Formulu 1 Grand Prix 2 preko modema:)?
>
> Mozes li mi reci koji su hardverski zahtevi za ovu igru i da li bi (i kako)
> ista radila na 386-ici sa 4MB RAM-a?
Instalacioni program ispisuje sledeće minimalne zahteve: 486, 8MB, cdrom 2x˝ů,
pa ti vidi.
Ivan
simulacije.349djanjusevic,
-> #345, johnnya>> >> Zasto ICR I, kad je ICR II, tehnicki savrseniji, graficki mnogo,
>> >> mnogo brzi od keca? A i svi setup-i su mi za dvojku :)) Kad
>> >> nabavis, ako
>>
>> Cak i na 386DX40 sa 8 Mb ???
U SVAKOM slucaju je brzi od keca.
simulacije.350mikeman,
-> #342, milanmi<<!>> Mozes li mi reci koji su hardverski zahtevi za ovu igru i da li bi (i
<<!>> kako) ista radila na 386-ici sa 4MB RAM-a?
Pa kod mene na 486 100mhz ide (al bas ide..) u visokoj
sa par tekstura. Verujem da bi ti bio na nekoj granici moguceg
i to naravno u vga, ali imaj u vidu da prvi deo pravi decu drugom
u vga rezoluciji (sto se tice grafike) a i suska se da F1GP2 trazi
486icu.
simulacije.351mikeman,
-> #346, dzoni<<!>> Da li neko zna da li za PC postoji Skid marks sa Amige i da li radi na
Ja sam takodje svojevremeno trazio Skidmarkse za PC ali bezuspesno.
Evo sad prelistah neke novije kataloge i nisam ga nasao.Steta je
sto PC nema jednu takvu trku...
simulacije.352mikeman,
Nije valjda da niko nema posten car setup za F1GP2 ?
simulacije.353djanjusevic,
-> #352, mikeman>>
>> Nije valjda da niko nema posten car setup za F1GP2 ?
A sto se ti ne bi malo potrudio, pa da ga napravis sam?
Al', ajde ako si vec toliki antitalenat, reci za koju stazu ti treba.
simulacije.354mikeman,
-> #353, djanjusevic> A sto se ti ne bi malo potrudio, pa da ga napravis sam?
> Al', ajde ako si vec toliki antitalenat, reci za koju stazu ti treba.
;) Za sve ;> ....
btw, nisam antitalenat nego me mrzi, pa sam mislio ako neko ima...
...da se ne bi....petljao....
simulacije.355djanjusevic,
-> #354, mikeman>> ;) Za sve ;> ....
>> btw, nisam antitalenat nego me mrzi, pa sam mislio ako neko ima...
>> ...da se ne bi....petljao....
Evo ti ovi, skinuti su sa Inet-a, nisu bas nesto, ali mogu da posluze kao
osnova za nadogradnju.
gp2su.rarsimulacije.356miloshb,
-> #339, mikeman|| Ma jel oce neko da mi reche kako ja da podesim bolid ? ;)
|| Uspeo sam da ga nabudzim da ide 305 km\h, al me zanima el moze
|| brze? btw na ACE levelu voze ko ludi :(
Imaš u Amiga Style-u, u dva uzastopna broja... Ima mnogo toga,
pa me mrzi da prekucavam, ako si kupovao Amiga Style pogledaj opis
igre. Što se brzine tiče, ne znam šta da ti kažem... Nemoj da biraš
ACE level, isključi sva pomagala, i vozi;) Tvoj bolid je brži od
njihovih, tako da ne bi trebalo da bude problema.
Evo jednog TIPa: Ako su drugi bolidi brži na dugim pravcima
smanji potisak na prednjem i zadnjem spojleru, promeni prenosne
odnose (napravi 'duže' brzine), koristi više gasa.
Ako te interesuje neki drugi problem javi, pa ću pogledati koji
je uzrok i kako se sređuje...
simulacije.357miloshb,
COme oN! wAnnA PlaY sOMe fOrMUla?
simulacije.358mikeman,
-> #353, djanjusevic> A sto se ti ne bi malo potrudio, pa da ga napravis sam?
> Al', ajde ako si vec toliki antitalenat, reci za koju stazu ti treba.
;) Za sve ;> ....
btw, nisam antitalenat nego me mrzi, pa sam mislio ako neko ima...
...da se ne bi....petljao....
PS> salji sta imas...
simulacije.359djanjusevic,
-> #357, miloshb>> COme oN! wAnnA PlaY sOMe fOrMUla?
>>
Ajde pljuni par vremena za staze, cisto da vidimo da li si amater
ili ...
simulacije.360baker,
F1GP2
Da li je bolje igrati iz WIN95 ili DOS-a?
..
simulacije.361baker,
F1GP2
Sta od grafickih detalja treba iskljuciti, da bi se moglo normalno
igrati?
Koji mod SVGA ili VGA?
Koliki frame rate preporucujete?
Igram na sledecoj konfiguraciji: 486DX4 100 MHz
32 MB RAM
SVGA Color
S3 805 2 MB VLB
CD ROM 4x Mitsumi
hvala.
simulacije.362baker,
F1GP2
Koju instalaciju predlazete?
1. minimalnu
2. Medium
3. Optimalnu
????
simulacije.363baker,
F1GP2
Kada u toku igre pritisnete "O" dobijate "Procesor Occupancy %"
Kod mene se krece od 243% do 326%
Da li je ovo dobro ili lose?
..
simulacije.364baker,
F1GP2
Da li zvuk utice na brzinu igranja?
Cemu sluzi F7 pomagalo?
..
simulacije.365guta,
-> #363, baker
#> Kod mene se krece od 243% do 326%
#>
#> Da li je ovo dobro ili lose?
Naravno da je loše. Trebalo bi da bude <= 100% Sa više od toga počinje
da se guši, zapinje i propušta frejmove.
simulacije.366lexus,
-> #360, baker=> Da li je bolje igrati iz WIN95 ili DOS-a?
Iz DOS-a, zato što ostaje više memorije.
(REPLY 3.361)
=> Koji mod SVGA ili VGA?
Za 486 je VGA.
=> Koliki frame rate preporucujete?
Trudi se da ti bude oko 20-25.
(REPLY 3.362)
=> Koju instalaciju predlazete?
=> 3. Optimalnu
Ovu ako imaš dovoljno veliki hard :)
simulacije.367space.ace,
-> #361, bakerE, pa ovako...
>> Koji mod SVGA ili VGA?
Obavezno staviti SVGA!!! Mnogo je čistije i vidljivije, ali ne preterivati
sa grafičkim detaljima.
>> Koliki frame rate preporucujete?
Da ti se kreće preko 20. Znači što više to bolje.
>> Igram na sledecoj konfiguraciji: 486DX4 100 MHz
>> 32 MB RAM
Ova tvoja konfiguracija komotno može da potera SVGA rezoluciju, tako da
nećeš imati problema.
>> Sta od grafickih detalja treba iskljuciti, da bi se moglo normalno
>> igrati?
Ovako, Sky obavezno isključiti, trackside objects (ili tako nešto) uključiti
ali staviti na medium (ustvari, ako je striktno SVGA, onda se ovo može i
isključiti, jer je brže, a i liči na stari ;)). Takođe isključiti i teksture
u retrovizoru, ali ipak ostaviti asfalt (bez textura). To je ono najvažnije,
sa ostalim detaljima treba experimentisati, tako da se održi ravnoteža između
ličnog ukusa i frame rate-a (koji, kao što rekoh, treba da se kreće obavezno
preko 20).
To je ovako za početak. Moja konfiguracija je ista kao tvoja, osim što imam
486/133Mhz :), pa je malo i brže...
simulacije.368space.ace,
-> #363, baker>> Kod mene se krece od 243% do 326%
>> Da li je ovo dobro ili lose?
Veoma loše. treba da se kreće ispod 100 %, da bi bilo OK?
P.S. Kako li vidiš kuda se krećeš, da li ti secka animacija ;)?
simulacije.369space.ace,
-> #364, baker>> Da li zvuk utice na brzinu igranja?
Ne, mislim da je isto i sa i bez.
>> Cemu sluzi F7 pomagalo?
Mislim da ne postoji F7 pomagalo (ispravite me ako grešim). Zadnje je F6 i to
je
predloženi stepen menjača u kom treba da se krećeš kroz krivine :).
simulacije.370shadow,
F1GP II
Uspeo sam da podesim bolid da se krece 325 KPH (Italija).
Neko je pitao cemu sluzi F7,mislim da je to poslednje pomagalo ABS.
SHADOW
simulacije.371djanjusevic,
-> #369, space.ace>> >> Da li zvuk utice na brzinu igranja?
>>
>> Ne, mislim da je isto i sa i bez.
Utice na okupaciju procesora.
>> >> Cemu sluzi F7 pomagalo?
>>
>> Mislim da ne postoji F7 pomagalo (ispravite me ako gresim). Zadnje je
>> F6 i to je predlozeni stepen menjaca u kom treba da se kreces kroz
>> krivine :).
F7 je nesto poput traction kontrola. Na analognim stvarcicama je moguce
igrati bez, ali na tastaturi ne.
simulacije.372baker,
-> #365, guta> Naravno da je lose. Trebalo bi da bude <= 100% Sa vise od toga
> pocinje da se gusi, zapinje i propusta frejmove.
Sta treba da radim?
Kako da smanjim ovo?
..
simulacije.373shadow,
F1GP 2
Imam jedan solidan setup za Italiju i Nemacku.Neka mi neko posalje
dobar setup za Brazil.
SHADOW
germany.csisimulacije.374kalim,
-> #360, bakerBolje je iz Dos-a u slucaju da imas slabije od 6x86/16,....
simulacije.375kalim,
-> #361, bakerBrate,menjaj procesor pod hitno u bar 5x86 133 (pa ga nabudzi na
150MHz),a za pitanje... iskljuci gore-levo automatic,i ukljuci
Svga,trakside,smoke,low i nema sanse da ti "secka"
simulacije.376kalim,
-> #362, baker1-cd 8X 2. cd 2X 3. cd 4X
simulacije.377kalim,
-> #363, bakerlose, mora da bude manje od 100%,da bi ti lepo radila,BEZ
SECKANJA(Brate iskljuci nesto od detalja),ovako ti prikaze svaki
3-4 frame(sliku)
simulacije.378orlic,
-> #365, guta
#> Kod mene se krece od 243% do 326%
#>
#> Da li je ovo dobro ili lose?
Gu> Naravno da je lose. Trebalo bi da bude <= 100% Sa vise od toga
Gu> pocinje da se gusi, zapinje i propusta frejmove.
:) Da s' tim da manje od 100% ne mogu da postignu racunari sadasnjice... :)
simulacije.379baker,
-> #368, space.ace> P.S. Kako li vidis kuda se kreces, da li ti secka animacija ;)?
Nikako sve ide kao usporen film!
..
simulacije.380baker,
F1GP II
Batalio sam je , zamalo da mi rikne komp!
..
simulacije.381mo.lie,
Da li neko ima bolje CAR Setup-ove od ovih Internetovih (Microprosovih) koji
nizasta nisu ! Jedva pobedjujem na PRO nivou.
Unaperd se zahvaljujem ako neko ko ima pristup internetu pogleda da li je neko
izbacio bolje SETUPOVE.
MO. LIE B. H.
simulacije.382nenad,
-> #381, mo.lie> Da li neko ima bolje CAR Setup-ove od ovih Internetovih (Microprosovih)
> koji nizasta nisu ! Jedva pobedjujem na PRO nivou.
Ja imam samo ovo (izvor - PC Gamer):
-----------------------
Wings and Brakes table:
-----------------------
Circuit Front Wing Rear Wing Brake Balance (f:r)
-------------------------------------------------------------------
Brazil 14 4 34.250:65.750
Pacific 15 8 36.500:63.500
San Marino 15 8 40.000:60.000
Monaco 20 15 40.125:59.875
Barcelona 15 10 39.750:60.250
Canada 14 9 40.500:59.500
Magny Cours 17 11 40.000:60.000
Silverstone 20 13 40.000:60.000
Hockenheim 13 1 37.500:62.500
Hungaroring 20 14 40.000:60.000
Spa Francor. 11 9 42.500:57.500
Monza 15 2 40.250:59.750
Estoril 17 12 41.500:58.500
Jerez 20 13 40.250:58.750
Suzuka 18 12 40.625:59.375
Adelaide 20 13 40.250:59.750
Ako ovo valja recite da li treba i setap menjača brzina.
simulacije.383rkovacevic,
Dobro, kad smo već kod setovanja bolida u GP2
može li neko konačno objasniti običnim smrtnicima
kako tačno utiče na bolid koja stavka CAR SETUP-a
Ovo se pogotovo odnosi na ADVANCED opcije
(packers, slow & fast rebounds, springs itd.)
kao i kako izabrati tip guma (A, B, C, D, Q)
Unapred zahvalan,
***** KOVAČ *****
simulacije.384guta,
-> #378, orlic
#> :) Da s' tim da manje od 100% ne mogu da postignu racunari
#> sadasnjice... :)
Znam, pričam iz iskustva sa prvim delom, ista stvar je u pitanju...
simulacije.385olix,
-> #375, kalim> 150MHz),a za pitanje... iskljuci gore-levo automatic,i ukljuci
Njaaa, na 160Mhz (naravno ako imaš Hariken ploču)
simulacije.386obren,
-> #382, nenad> Wings and Brakes table:
Evo kompletne tabele...
Wings and Brakes table
----------------------
Circuit Front Wing Rear Wing Brake Balance (F:R)
Brazil 14 4 34.250:65.750
Pacific 15 8 36.500:63.500
San Marino 15 8 40.000:60.000
Monaco 20 15 40.125:59.875
Barcelona 15 10 39.750:60.250
Canada 14 9 40.500:59.500
Magny Cours 17 11 40.000:60.000
Silverstone 20 13 40.000:60.000
Hockenheim 13 1 37.500:62.500
Hungaroring 20 14 40.000:60.000
Spa Francorchamps 11 9 42.500:57.500
Monza 15 2 40.250:59.750
Estoril 17 12 41.500:58.500
Jerez 20 13 40.250:58.750
Suzuka 18 12 40.625:59.375
Adelaide 20 13 40.250:59.750
Gear Ratios Table
-----------------
Circuit 1st 2nd 3rd 4th 5th 6th
Brazil 33:64 39:64 45:64 51:64 58:64 64:64
Pacific 20:64 27:64 36:64 45:64 53:64 60:64
San Marino 24:64 30:64 38:64 47:64 55:64 62:64
Monaco 19:64 26:64 33:64 40:64 47:64 55:64
Barcelona 27:64 34:64 41:64 49:64 55:64 61:64
Canada 25:64 33:64 40:64 48:64 54:64 60:64
Magny Cours 24:64 30:64 36:64 42:64 51:64 59:64
Silverstone 24:64 30:64 37:64 43:64 51:64 59:64
Hockenheim 35:64 39:64 35:64 53:64 60:64 67:64
Hungaroring 28:64 34:64 41:64 46:46 51:64 55:64
Spa Francorchamps 25:64 33:64 41:64 49:64 56:64 63:64
Monza 29:64 38:64 45:64 52:64 59:64 66:64
Estoril 24:64 31:64 39:64 46:64 53:64 60:64
Jerez 23:64 29:64 36:64 41:64 50:64 58:64
Suzuka 22:64 30:64 38:64 45:64 52:64 59:64
Adelaide 22:64 30:64 38:64 45:64 53:64 59:64
Mislim da ipak tabelu ne treba uzimati kao Bogom danu, ali su setovanja
svakako bolja od onih default. Treba probati sa finim štelovanjem oko
ovih vrednosti iz tabele kako bi se setup bolida prilagodio sopstvenom
stilu vožnje (to naročito važi za odnose prenosa u menjaču).
simulacije.387djanjusevic,
GP2JAM 2.0 - Konvertuje gp2 jam fajlove u bmp i obrnuto.
gp2jam.rarsimulacije.388djanjusevic,
GP2 patch za 1996 sezonu. Potreban GP2JAM 2.0 iz prethodne poruke.
Menja teksture bolida, kaciga, imena vozaca&timova, brojeve, boje
kokpita i performanse.
gp2_1996.rarsimulacije.389chip,
hto bi da pitam da li neko ima sifre za wing commande 4 neka mi
brzo javi na mail chip
simulacije.390rkovacevic,
Ako neko zna kako se u GP2 bira tip guma za trku, neka javi
ODMAH, JER ĆU POLUDETI OD VOŽENJA KVALIFIKACIJA NA 'B' GUMAMA!
10x a lot in advance
simulacije.392sdanijel,
HI
Da neko ne zna neke sifre ili chat za NEED FORE SPEED :)
BY
simulacije.393mmilosh,
Postoji grupa need.for.speed za sve zainteresovane!
simulacije.394mmilosh,
-> #392, sdanijelPostoje šifre, ali tek kada dva puta pobediš na turniru i onda pogledaš
credits. (moraš pobediti na svim stazama)
A, kada jednom pobediš dobićeš bonus track. (pa još jednom i dobijaš
šifre)
Ali evo probaj da ih ukucaš, verovatno neće raditi dok ne uradiš gore
navedeno.
EAC POWR bonus kola sa 800 konja!
EAC RALY kola se klizaju kao da voziš reli!
EAC WARP sve ide brže!
Važna su VELIKA slova.
Inače javi se da te ubacim u grupu need.for.speed ako hoćeš.
(Takođe i poziv svim zainteresovanima)
CU
simulacije.395mmilosh,
-> #390, rkovacevicIsto pitanje.
Kako se menja tip guma u GP2?
A takođe i...
Ako bi neko mogao da napiše spisak korišćenih tastera u toku igre
(ili bar nekih koje je provalio a misli da nisu očigledni).
10q unapred.
simulacije.396mixi,
-> #395, mmilosh>> Kako se menja tip guma u GP2?
To bih stvarno i ja volio da znam...!?
>> Ako bi neko mogao da napise spisak koriscenih tastera u toku igre
>> (ili bar nekih koje je provalio a misli da nisu ocigledni).
a - gas (ubrzavanje)
z - kocnice
<,> - skretanje
4 (num) - kamera (kao TV)
6 (num) - pogled iz kokpita
3 (num) - pogled sprijeda
. (num) - pogled odpozadi (probaj i 7 i 9 (num))
2,3,4,5 - koristis za priblizavanje, udaljavanje (i podizanje
i spustanje pogleda) od bolida kada je pogled sprijeda ili odpozadi
PageUp, PageDown - razni pogledi sa bolida
Insert - ako hoces da ostavis kompjuteru da rezira prenos
(nije lose kad se spucas, jer ne mozes da vozis dok je aktivno)
P - pauza
R - replay (koristi se kao => prvo pauziras igru, pa R, za
replay, pa onda mijenjas pogled, npr. 4 (num))
Moguce da sam negdje pogrijesio (nisam igrao vec 3 dana), a i
da ima jos nesto pa cu javit ovdje... :)
simulacije.397biber,
Šta bi sa novom verzijom Flight Simulatora?
Je li se pojavila kod nas?
Šta zahteva?
simulacije.398zormi,
-> #397, biber* Šta bi sa novom verzijom Flight Simulatora?
* Je li se pojavila kod nas?
* Šta zahteva?
Windows 95 sa CDROM-om.
simulacije.399manga,
AKO NEKO IMA UPUTSTVO ZA ARMOUR GEDON 1
NEKA SE JA
simulacije.400neno,
-> #398, zormi==> * Šta bi sa novom verzijom Flight Simulatora?
Gde ima da se kupi ?
Koja je oznaka programa (stara je 5,1)?
simulacije.401biber,
-> #398, zormi>>* Šta zahteva?
>> Windows 95 sa CDROM-om.
Može li i na NT (3.51 i 4.00)?
simulacije.402zormi,
-> #400, neno*==> * Šta bi sa novom verzijom Flight Simulatora?
*
* Gde ima da se kupi ?
* Koja je oznaka programa (stara je 5,1)?
Zvanično se zove MS FLIGHT SIMULATOR FOR WINDOWS 95, neki ga krste i 6.0.
Pojavio se u prodaji pre nekoliko dana u USA. Izgleda da je napisan
ispočetka, tek se očekuju konvertori za stare aerodrome i avione pravljene
od strane trećih firmi. Radi podjednako brzo kao prethodna DOS verzija
ali u nešto višoj rezoluciji od 640 x 480. Dodat je Boeing 737-400
(zvanično verifikovana simulacija) i još jedan malecki avion, uključeni
su neki scenery-ji koji su ranije išli posebno... itd.
simulacije.403n.ceh,
Re: Whiplash
Da li ke neko ovo nabavio, i da li postoji mogucnost da se dogovorimo
oko razmene...
thanx,
n.ceh
simulacije.404null,
Da li neko ima first ecounter bez bagova, jer ovaj koji sam ja
igrao je pravo mucenje. Da li je neko u istoimenoj igri vozio
targoidski brodic. ili tarner's quest.. vrlo su interesantni prvi
skace 635 ly a drugi 94 ly :)))) i nose military hyper drive 4 .
simulacije.405lepiaf,
-> #403, n.ceh Ja sam nabavio doticnu igru... I ako me pirat nije zaje*ao
ISTA JE KAO Fatal Racing... samo sto pise Whiplash...
Le Piaf
simulacije.406mboban,
-> #404, null˘ Da li neko ima first ecounter bez bagova, jer ovaj koji sam ja
§ igrao je pravo mucenje.
Na žalost, FE bez bagova (bar koliko je meni poznato) ne postoji.
Šteta, jer igra je koncepcijski odlično osmišljena: Uvođenje Alijanse
kao treće supersile u igru, dodatni brodići i naoružanje, kao i
"avanturistički deo" (pobeda u trci na početku, način na koji dolaziš
do Questa, itd).
Čeprkajući po EXE fajlu našao sam mnoge zanimljivosti, kao recimo rat
između Federacije i Imperije sa jedne i Alijanse i Targoida sa druge
strane. Svojevremeno je pristizalo dosta poruka na ovu temu u grupu
koja se bavila svim delovima igre Elite.
˘ Da li je neko u istoimenoj igri vozio targoidski brodic. ili tarner's
│ quest.. vrlo su interesantni prvi skace 635 ly a drugi 94 ly :)))) i
§ nose military hyper drive 4 .
Mislim da imam negde snimljene pozicije sa oba ova broda, zahvaljujući
vasicu, koga nije mrzelo da igra onako bagovitu igru. :) Ako nekog
interesuje, mogu da pošaljem te pozicije...
simulacije.407lepiaf,
-> #406, mboban Imam ja neki patch za F.E... Ispravlja neke (bitne) bagove u
igri... Npr. kad sam je igrao niko nije mogao da me ubije laserom. Prvo
sam mislio "Ala chicha pilotira..." kad ono patchujem je i na prvog
protivnika PUF!
Ulovacu to ako hocete...
Le Piaf
simulacije.408lexus,
-> #407, lepiaf=> Imam ja neki patch za F.E... Ispravlja neke (bitne) bagove u
Nijedan patch ne ispravlja sve bagove u FE.
U svetu je izašla i FE Bug Free verzija, ali je i ona puna
bagova... :(
Šteta, mogla je to da bude zanimljiva igra :)
simulacije.409djanjusevic,
Update za GP2, ali nije Microprose-ov vec domaca radinost :)
Toliko toga je izmenjeno da necete prepoznati igru ;)
gp2upd.exesimulacije.410buva,
High!
Jel probao neko ovaj F-22 Lighting ? Utisci?
Jel bolji od U.S. Navy Fighters?
simulacije.411lepiaf,
dakle evo obecanog patcha za First Encounters ...
Ispravlja NEKE bagove...
Le Piaf
simulacije.412lepiaf,
baksuzni fajl NIJE HTEO da ide uz 3.411... dakle evo ga uz
ovu poruku... nadam se..
Le Piaf
simulacije.413lepiaf,
-> #412, lepiaf NECE PA NECE! UVEK MI OBARA VEZU!
probacu sutra....
Le Piaf
simulacije.414lepiaf,
ajd' da probam sada sa tim patchom...
Le Piaf