simulacije.415lepiaf,
-> #414, lepiaf MODERATORI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
STA VAM SE DESAVA SA SISTEMOM?!?!?!?!?
ako sad ne uspe pocecu da ubijam...
First Encounters Patch IV put...
Le Piaf
elite3up.rarsimulacije.416gradic,
>>> Jel probao neko ovaj F-22 Lighting ? Utisci?
>>> Jel bolji od U.S. Navy Fighters?
Jos od neke 84. kada sam imao c64, simulacije leta
su mi bile najomiljeniji vid zabave na racunaru.
Tada sam do iznemoglosti igrao simulaciju
helikoptera "Apache", a na Amigi nekoliko godina
kasnije simulaciju aviona f-18.Nakon ovih igara
nije se pojavila ni jedna simulacija koja mi je
pobudila vecu paznju. Jednostavno, svakoj je nesto
bitno nedostajalo.Naravno, bilo je dosta uspesnih
igara ove vrste ali moji zahtevi su brze rasli od
razvoja samih simulacija.
Pojava igre F22 Lighting, po mom misljenju
predstavlja revolucionarni skok i jednu od prvih
simulacija III generacije (Apache I, F-18 II).
Sta da kazem sem da igra izgleda FENOMENALNO!
Nisam imao vremena da je posteno probam i ako
sam je nabavio pre masec dana, ali sam uocio
jedan manji nedostatak.Rec je o previse osetlji-
vim komandama levo-desno. Da li je rec o kalibraciji
joystick-a ili nesto slicno neznam ali igra je
toliko dobra da zaista pretstavlja samo manji
nedostatak.
simulacije.417fortuna,
u simulaciji aviona f-15 strike eagle postoji li neka caka kako da sletim na
pistu kada igram na Ace.trazim ozbiljan odgovor unapred hvala
simulacije.418ranx,
-> #407, lepiaf> Ulovacu to ako hocete...
Šalji o'ma!
simulacije.419supers,
-> #417, fortuna>> u simulaciji aviona f-15 strike eagle postoji li neka caka kako da
>> sletim na pistu kada igram na Ace.trazim ozbiljan odgovor unapred
Probaj da izbaciš točkove ;) Mislim da beše slovo L, ili koje li je već?
simulacije.420lepiaf,
-> #418, ranx Nadam se da si mislio na patch za F.E... Ulovao sam ja to pre
jedno nedelju dana, ili malko vise... vidi poruke...
Le Piaf
simulacije.422null,
Right on, commander !!!
Posle patcha koji mi je dao lepiaf(obozavam da ga gledam na TV-u)
za first ecounters. Poceo sam ponovo da ga igram i razocarao se
malo na f.e. , ali dobio sam nadahnuce i malko hakovao :)))) pozicije
i sredio stvar tako sto sam bez questa otisao na Miacke[37,144]
home base targoida i tamo dobio da pokupim vakcinu (sto sledi posle
odlaska na polaris redovnim igranjem) i to sam sredio i dobio tar.
brodic bez da me inra juri :)))), jedina mana sto ne pise moje ime
u novine za quest,ali boze moj :))). Inace dok sam trazio mem. adresu
za vakcinu nasao sam jos nekoliko stvari za koje neznam
znacenje,zato uz poruku prilazem i poziciju. Ukoliko neko ko
nastavi zeli da si navuce inru na vrat neka ode na
polaris[0,76],ili na pleione[32,32] i to je reseno,inace sa tom
pozicijom sam pokupio dva Rigt on, commandera na nivou competent,
... i tako :)))
NULL
null.arjsimulacije.423ranx,
-> #422, nullJa sam igrao pošteno i preuzeo misiju da prevezem neku statuu, ali kad sam
stigao na mesto gde treba da je utovarim, ništa se ne dešava. Hints?
simulacije.424null,
-> #423, ranxI ja sam igrao posteno skoro do samog kraja dok nisam video da i
pored patcha ne moze da se predje jedan deo.
A vezano za tvoj problem moze da bude ako na toj planeti ima vise
star-portova onda treba da odes na svaki od njih, na jednom od njih
ce ti dati tovar koji treba da preneses.
simulacije.425rkovacevic,
NHL 97 update 1.0 -> 1.1 ...
nhl97upd.zipsimulacije.426d.jovanovic,
Jedno pitanje za First Encounters:
Kako da dobijem/kupim/otmem/iznajmim/pozajmim brodic "Turner's Quest"?
Vrteo sam se po New Rossynt (il' kako se vec zvase) Shipyardu,
pa sam bio u bazi Argent u nekom sistemu M??????[-1,6] al' nista...
Da li sam nesto propustio?
Da li sam uradio nesto sto nije trebalo?
Da li sam ja normalan?!?!?
10x
simulacije.427sfilip,
-> #426, d.jovanovic>Kako da dobijem/kupim/otmem/iznajmim/pozajmim brodic "Turner's Quest"?
>Vrteo sam se po New Rossynt (il' kako se vec zvase) Shipyardu,
>pa sam bio u bazi Argent u nekom sistemu M??????[-1,6] al' nista...
ma valjda daš onih 10.000 u neki dobrotvorni prilog, il' nešto na tu foru, pa
ti oni daju... nepali uvek, ako se ne varam, ali preporučujem ti da batališ
igranje, previše je bagovita igra... šteta :(
najbolja igra, frontier, držala me kao nijedna do tada i posle toga, čitave
DVE godine, pa sam se strašno razočarao zbog bugova u F.E. :)
>Da li sam ja normalan?!?!?
nisi ;)
batali F.E. :)
simulacije.428d.jovanovic,
-> #427, sfilip>> batali F.E. :)
Jok!
Otkad sam dobio onaj patch igra radi bez vecih (citaj: granular page
limit) problema...;)
Sto se tice Turner's Questa, jedina prilika da dam lovu za nesto je
kad mi neki tip ponudi informacije o nekom military defence satelitu
koji je navodno unistio Mic-ov brod.
Pomagajte ljudi! ;)
P.S.: Frontier jeste dobra, ali cini mi se da nema nikakav storyline
(bar ja nisam primetio)
simulacije.429dragoljub,
TOP SIMULATION/SPACE COMBAT GAMES
NAME COMPANY SCORE
1. Wing Commander IV EA/Origin 8,55
2. Grand Prix 2 MicroProse 8,41
3. MechWarrior 2 Activision 8,40
4. AH-64 Longbow Origin 8,25
5. Wing Commander III EA/Origin 8,25
6. EF2000 Ocean 8,01
7. Silent Hunter SSI 8,00
8. U.S. Marine Fighters EA 7,94
9. Advanced Tactical Fighters EA 7,87
10. NASCAR Racing Sierra 7,79
Izvor: Computer Gaming World, NO. 149, december 1996.
simulacije.430null,
-> #428, d.jovanovicEvo kako stoje stvari u vezi f.e. ja sam pokupio argent quest 1.
oktobra na planeti argent claim (tako nesto ako se ne varam, pisem
on line) na bouletin board-u pojavice se tarners reqiuem gde
uplatis 10000 cr. i oni ti ponude argent quaest, zatim posle prvog
obavljenog zadatka igra blokira :(((, i posle patcha, tako ako
zelis da vozis targoid war ship moras da varas tako sto se vise
nikada neces vratiti na alioth.
Ako hoces uzmi moju poziciju, slao sam je pre par dana u conf gde
je sve ok, osim sto je prica stala, ne izlaze novine vise :(.
simulacije.431sfilip,
-> #428, d.jovanovic>Jok!
>Otkad sam dobio onaj patch igra radi bez vecih (citaj: granular page
>limit) problema...;)
>Sto se tice Turner's Questa, jedina prilika da dam lovu za nesto je
>kad mi neki tip ponudi informacije o nekom military defence satelitu
>koji je navodno unistio Mic-ov brod.
vrati se i igraj ispočetka :)
meni je iz drugog pokušaja uspelo da nabavim a.q., imao sam patchovanu
verziju igre, i onako sav srećan otkrijem da igra posle toga često blokira, i
onda uzmem i batalim igranje, što i tebi preporučujem, ali ako pak nastaviš
da igraš i ako ti nikad ne blokira, well, viči, eto me do tebe da uzmem igru
;)
simulacije.432buva,
High !
Imam jedan problem u vezi Flight Simulatora 5.1(disketna ver.)
Naime, kad u Options/Preferences/Display/Scenery Display Options
uljuchim texture neba, zemlje zgrada itd. vrlo chesto mi se
deshava da kompjuter s vremena na vreme pochne udarnichki da
ore po disku (shto dovodi do kochenja animacije) ,kao da
nema dovoljno memorije a imam 16 mb rama konfigurisanog u
EMS memoriju ... u chemu je shtos ?
simulacije.433shegi,
Da li neko zna postoji li neka igra 'simulacija berze' (stock market)?
Unapred zahvalan,
Shegi
simulacije.434nenad,
-> #433, shegi> Da li neko zna postoji li neka igra 'simulacija berze' (stock market)?
Postojala je sigurno, pokušao sam da je igram svojevremeno, pre
nekih 7-8 godina. Radila je u tekst-modu. :)
Inače, polovinom ove godine izaći će Enterprenaur (valjda se tako
piše), simulacija Majkrosofta kako neki kažu. Počinješ sa malom
firmom i cilj ti je da osvojiš svetsko tržište. Na početku biraš
oblast (auto-industrija, kompjuteri, gazirana pića...) i svoju
osnovnu jaku crtu - naučnik, menadžer, radnik. Na osnovu nje ćeš
imati prednosti u nekim oblastima tokom igre. Moraš da formiraš
razvojno-naučne timove, stručnjake za marketing, praviš fabrike i
sl. Moduli za industrije će biti kao plug-in-ovi tako će se
kasnije moći dodavati... zvuči interesantno, nešto kao do detalja
razrađena nauka i proizvodnja iz Civ-a, Orion-a i sličnih igrara. :)
simulacije.435radosav,
Igra li neko MechWarior2?
Kako preci cetvrtu misiju ( odbrana tvrdjave? )
simulacije.436mango,
-> #434, nenad> pise), simulacija Majkrosofta kako neki kazu. Pocinjes sa malom
> firmom i cilj ti je da osvojis svetsko trziste. Na pocetku biras
A jel dozvoljeno raditi ono sto je radio Majkrosoft (da
ne kazem krasti;> Inace, u praksi je potvrdjeno da onaj
ko laze i krade:) ne ide u zatvor vec zaradi mloogo love:)
simulacije.437dragosh,
-> #435, radosavcit>> Igra li neko MechWarior2?
cit>> Kako preci cetvrtu misiju ( odbrana tvrdjave? )
Pa valjda koristiš šifre? ;) Drži alt+ctrl+shif pa kucaj prvo "blorb",pa
"cia",pa "coldmiser" i svi tvoji problemi će nestati ;) Bez navodnika...
p.s. 'si provalio kako se igra preko modema da odigramo koju ? ;)
poz.
simulacije.438nenad,
-> #436, mango> A jel dozvoljeno raditi ono sto je radio Majkrosoft (da
Ne znam, uključivanje u beta program je koštalo $50 a i ja sam za
celu priču saznao nekih mesec dana nakon zatvaranja prijava za
beta testere.
simulacije.439superhik,
E ljudi fifa96 mi javlja
' Datei Lesefehler ' !???
simulacije.440ranx,
-> #439, superhik> ' Datei Lesefehler ' !???
Greška u čitanju...
simulacije.441superhik,
=:>> ' Datei Lesefehler ' !???
=:>
=:>Greška u čitanju...
Ok, ali kako to da ispravim !?
Pre nego što mi to javi, pokušava da pročita nešto sa diska,
međutim pošto je to RIP diska nema... !?
simulacije.442ranx,
-> #441, superhik> Ok, ali kako to da ispravim !?
Kupi tajvanski "original" CD.
simulacije.443mango,
-> #438, nenad>> A jel dozvoljeno raditi ono sto je radio Majkrosoft (da
>
> Ne znam, ukljucivanje u beta program je kostalo $50 a i ja sam za
> celu pricu saznao nekih mesec dana nakon zatvaranja prijava za
> beta testere.
Za te pare, trebalo bi da je dozvoljeno:)
simulacije.444vdunic,
Koji NBA Live i FIFA Soccer da nabavim da rade dobro kod mene.
Imam sledeću konfiguraciju:
486DX/4 120MHz 8MB RAMa i CD ROM 2x
i hoću da vidim vaše mišljenje. Planiram da kupim original.
simulacije.445drejk,
kolko znam sa tom konfiguracijom radi i fiifa fifa 96 posteno
i nba live 97
ive 976
97
simulacije.446radosav,
-> #437, dragoshOkej prosao sam misiju (nisam video da mogu da angazujem i kolegu
koji mi pomaze u misiji. Imam drugo pitanje: U prvoj "Wolf" misiji je
potrebno ispitati rusevine. To mi nekako ne polazi za rukom. Sta
treba da uradim?
simulacije.447vector,
Da li CD verzija igre Super Karts podrzava igranje preko modema ?
( disketna ne, moze samo preko mreze )
simulacije.448sfilip,
zna li neko šta je bilo sa X-wingom vs Tie fighter-om?
simulacije.449null,
-> #447, vector>> Da li CD verzija igre Super Karts podrzava igranje preko modema ?
>> ( disketna ne, moze samo preko mreze )
Ne ne podrzava modem ali mreza sa 3 igraca je prava stvar za Super
karts, CD-verzija ima samo jos koju stazu i muziku i nista vise.
NULL
simulacije.450the.edge,
-> #448, sfilipKoliko sam chuo Xwing je dobio dete - cherkicu, a Tie Fighter se
zaposlio u nekom PUBu. ;))
AcCeSS DeNiED
simulacije.451zormi,
-> #448, sfilip* zna li neko šta je bilo sa X-wingom vs Tie fighter-om?
Ako se dobro sećam najavljen je negde za maj-jun (?)
simulacije.452mala,
Zdravo!
Nabavio sam NHL97 CD i instalirao ga pod dosom i win95-icom i
Ni jedna ni druga varijanta ne radi.
Imam:
486 dx4 na 100 mhz
16 mb rama
isa cl 5422 karticu
hdd ibm 1,7 gb
ess1868 3d sound card
cd-rom teac 8x speed 58e
Naime kad pokrenem verziju za dos, on me posle par sekundi
izbaci natrag sa nekim zelenim znakovima i to u nekoj velikoj
rezoluciji.
Kod win95 je nesto drugacije. Posle par sekundi ucitavanja
zvucna kartica me obavestava da je doslo do neke greske u
izvrsavanju aplikacije.
Zamolio bih neku dobru dusu da mi kaze gde gresim pri
instalaciji, koja memorija je neophodna za igricu i da li ona
uopste moze da radi na mom hardveru?
Hvala unapred!
Mladen.
simulacije.453drejk,
e vdunicu, aj jke ti salji taj basket manager ili na mail , ili jos bolje
ovde da svi mogu da ga uzmu.... pozdrav unapred
simulacije.454lexus,
-> #452, mala=> 486 dx4 na 100 mhz
Najmanje pentium...
simulacije.455danda,
-> #451, zormi U novom PCZONE-u imaju screen-ovi iz igre X-Wing.
Sta da kazem izgledaju odlicno.
Igra je u visokoj rezoluciji i ukljuceno je mnogo vise detalja nego
pre(naravno) - senke presijavanja svetla itd. Pise da izlazi oko
Aprila.
simulacije.456gradic,
Direktno sa Lucas Art site-a.
Slike X Wing vs TIE fighter
x-vs-tie.zipsimulacije.457gradic,
X-Wing vs TIE izgleda fenomenalno, ali zahteva win95 ,
min p75 i video kartu koja podrzava direct x.
U fajlu ostale informacije.
x-faq.zipsimulacije.458darth.vader,
-> #457, gradic>> X-Wing vs TIE izgleda fenomenalno, ali zahteva win95 ,
>> min p75 i video kartu koja podrzava direct x.
UAAAAA !!!
Eh ta propaganda... (C) Chadra ;)
simulacije.459buva,
-> #457, gradic
(;)X-Wing vs TIE izgleda fenomenalno, ali zahteva win95 ,
(;)min p75 i video kartu koja podrzava direct x.
(;)
(;)U fajlu ostale informacije.
hm... a jel zna neko dal ce konachno moci da se igra i na
tastaturi ?:)
Vishe mi se smuchilo da veslam mishem po stolu a dzojstik nemam
nameru da kupujem ...
simulacije.460the.edge,
Jel igrao neko SimCopter?
Igra je stvarno strava, posebno moguchnost da igrash svoj saveirani grad u
SimCityu2000. To je posebno cool, videti svoj grad u super 3d okruzhenju :)
Ono shto me nervira, zbog chega i pishem ovde, jeste da mi se pojavljuju
errori na svake 2sekunde. Taman kada uchitam igru i pochnem da igram, desi se
error. Pa me izbaci u win. I tako stalno... Nekad mozhe Retry kod errora, pa
mozhe da se nastavi igra, ali ipak i to je nesnosno.
Da li je to zato shto je igra bugovita ili je do mog hardvera ili pak do nekih
drajvera? Voleo bih da chujem josh nekog ko je igrao ovu igru...
AcCeSS DeNiED
simulacije.461sfilip,
-> #459, buva>hm... a jel zna neko dal ce konachno moci da se igra i na
>tastaturi ?:)
>Vishe mi se smuchilo da veslam mishem po stolu a dzojstik nemam
>nameru da kupujem ...
uf! pa ti onda ni ne znaš šta znači igranje T/F :) pazi, jedina
moguća kombinacija ti je igranje na džojstiku Uz miša koj služi za
precizno nišanjenje, recimo, kod daljinskog "hvatanja" neprijatelja
u missile lock :)
sve ostalo je paćenje :)
simulacije.462morkin,
-> #459, buva> Vishe mi se smuchilo da veslam mishem po stolu a dzojstik nemam
> nameru da kupujem ...
Sa mišem nisam mogao da pređem 3/10 misiju (uništavanje kontejnera na površini
Death Star). Batalio sam igru.
Koji mesec kasnije zamoli me ortak da probam njegov džojstik da vidim da li
radi (crko mu port). Ja sam uzeo X-Wing da probam "u praksi" i prešao tu
misiju.
Epilog: Kupio sam džojstik.
simulacije.463lexus,
-> #459, buva=> Vishe mi se smuchilo da veslam mishem po stolu a dzojstik
=> nemam nameru da kupujem ...
Ti si samoubica ;)
Nema pravog X-Winga bez džoje...
simulacije.464lepiaf,
> Jel igrao neko SimCopter?
> Igra je stvarno strava, posebno moguchnost da igrash svoj saveirani grad u
> SimCityu2000. To je posebno cool, videti svoj grad u super 3d okruzhenju :)
> Ono shto me nervira, zbog chega i pishem ovde, jeste da mi se pojavljuju
> errori na svake 2sekunde. Taman kada uchitam igru i pochnem da igram, desi
> se error. Pa me izbaci u win. I tako stalno... Nekad mozhe Retry kod errora,
> pa mozhe da se nastavi igra, ali ipak i to je nesnosno.
> Da li je to zato shto je igra bugovita ili je do mog hardvera ili pak do
> nekih drajvera? Voleo bih da chujem josh nekog ko je igrao ovu igru...
Igra je fenomenalna, ali meni se NE desavaju ti "ispadi" sistema.
Mozda imash beta verziju? Ali imam drugi problem sa tom igrom. U misijama
transporta i medivac, osoba(e) koje pokupim i odvedem do oznacenog mesta
NECE da izadju iz helisha. Ako ih izbacim ruchno, kaze mi NON-MISION point
i oduzima mi poene, pare i sl... I opet se vrate u vozilo. U chemu je fora?
Vlada
simulacije.465supers,
-> #460, the.edge>> Jel igrao neko SimCopter?
>> Igra je stvarno strava, posebno moguchnost da igrash svoj saveirani
>> grad u SimCityu2000. To je posebno cool, videti svoj grad u super
>> 3d okruzhenju :)
Jel može za mene sa jevtinijim ulaznicama kratak opis SimCoptera?
Jel i to simulacija grada kao Simcity ili nešto drugo?
>> Ono shto me nervira, zbog chega i pishem ovde, jeste da mi se
>> pojavljuju errori na svake 2sekunde. Taman kada uchitam igru i
>> pochnem da igram, desi se
Postoji li negde ispravna verzija?
simulacije.466ranx,
-> #464, lepiaf> Igra je fenomenalna, ali meni se NE desavaju ti "ispadi" sistema.
> Mozda imash beta verziju? Ali imam drugi problem sa tom igrom. U misijama
A možda imaš problem sa hardverom?
simulacije.467darth.vader,
-> #463, lexus>> Ti si samoubica ;)
>> Nema pravog X-Winga bez dzoje...
Phu bre ljudi, pa ja sam i Tie i X-Wing presao samo sa
misem, i mogu vam reci da mi ne predstavlja neki problem... :)
simulacije.468borisl,
-> #460, the.edge> Jel igrao neko SimCopter?
> Da li je to zato shto je igra bugovita ili je do mog hardvera ili pak do
> nekih drajvera? Voleo bih da chujem josh nekog ko je igrao ovu igru...
I kod mene je isto,javlja neki C++ error i trazi debuger...
simulacije.469the.edge,
-> #465, supers
T?>> Jel moze za mene sa jevtinijim ulaznicama kratak opis SimCoptera?
T?>> Jel i to simulacija grada kao Simcity ili nesto drugo?
To je simulacija nad gradom :)
Izuzetno dobro uradjena (zahteva jaku mashinu). Mozhesh da pochnesh u nekom
od vech ponudjenih gradova ili da sam ubacish svoj *.sc2 fajl u direktorijum,
i da ga zatim startujesh i vidish kako tvoj grad izgleda u 3d okruzhenju. :)
Stvarno phenomenalno.
Cilj je da vozish helikopter i sprechavash nesreche koje se javljaju u gradu.
Ti si rescue guy. ;) Ali to nije uopshte lako, jer sve ide od sluchaja do
sluchaja.
T?>> Postoji li negde ispravna verzija?
Pa ne znam. Vidish, lepiafu sve radi ok, a meni i josh jednom isto zeza...
AcCeSS DeNiED
simulacije.470the.edge,
-> #464, lepiaf
T?>> Igra je fenomenalna,ali meni se NE desavaju ti "ispadi" sistema.
E, jel zauzima 20disketa tvoja verzija? Ako da, onda najverovatnije
imamo istu. I koju graf. karticu imash?
T?>> NECE da izadju iz helisha.Ako ih izbacim ruchno,kaze mi NON-MISION
T?>> point i oduzima mi poene,pare i sl...I opet se vrate u vozilo.U chemu
T?>> je fora?
Pojma nemam, ja ne znam ni vodeni shmrk da ispalim a kamoli to. o:)
AcCeSS DeNiED
simulacije.471the.edge,
-> #468, borisl
T?>> I kod mene je isto,javlja neki C++ error i trazi debuger...
E to. Takodje. Taj C++ error je najgori, jer neki put dobijem neki
s3blabla error, ali mozhe Retry tako da kad nekoliko puta pritisnem to dugme,
mogu da nastavim igru. Medjutim, kad mi se pojavi c++, retry ne pomazhe,
moram trenutno da napustim igru. ;(((
Ugradjena je moguchnost saveiranja pozicije ako ti pukne igra, ali shta
mi vredi kad ne mogu ni 10minuta poshteno da igram :((
AcCeSS DeNiED
simulacije.472the.edge,
Pitanje u vezi simcoptera.
Kad se skrshim sa helikopterom, pojavim se ponovo na aerodromu. Medjutim ni
traga od helikoptera?!?
Ja lutam ko kreten oko hangara, ali nishta. Jel i to neki bag?!
AcCeSS DeNiED
simulacije.473lexus,
-> #467, darth.vader=> Phu bre ljudi, pa ja sam i Tie i X-Wing presao samo sa
=> misem, i mogu vam reci da mi ne predstavlja neki problem... :)
Kada budeš probao Joystick, bacićeš miša ;)
simulacije.474sfilip,
-> #467, darth.vader>>> Ti si samoubica ;)
>>> Nema pravog X-Winga bez dzoje...
>
>Phu bre ljudi, pa ja sam i Tie i X-Wing presao samo sa
>misem, i mogu vam reci da mi ne predstavlja neki problem... :)
:) nema teorije da pređeš ceo TIE/Fighter sa dodatnim misijama na medium, a
kamoli na hard nivou bez džojstika :)
simulacije.475nenad,
-> #471, the.edge> Medjutim, kad mi se pojavi c++, retry ne
> pomazhe, moram trenutno da napustim igru. ;(((
Očigledno ste se dokopali neke razvojne verzije pune debug koda.
simulacije.476darth.vader,
-> #473, lexus>> => Phu bre ljudi, pa ja sam i Tie i X-Wing presao samo sa
>> => misem, i mogu vam reci da mi ne predstavlja neki problem...
>> :)
>> Kada budes probao Joystick, bacices misa ;)
Imam dzojstik otkad imam i misa, ali sam ipak presao sve sa misem.
Po meni, lakse je :)
simulacije.477darth.vader,
-> #474, sfilip>> :) nema teorije da predes ceo TIE/Fighter sa dodatnim misijama
>> na medium, a kamoli na hard nivou bez dzojstika :)
E, stvarno, imam dodatne misije, ali nemam crack za sifre :((((((((((
Dodatne misije se zovu koliko ja znam 'Defender of the Empire' ili tako
nesto. Dajte mi crack, pa da vidite!!!
simulacije.478mango,
-> #473, lexus>=> Phu bre ljudi, pa ja sam i Tie i X-Wing presao samo sa
>=> misem, i mogu vam reci da mi ne predstavlja neki problem... :)
>
> Kada budes probao Joystick, bacices misa ;)
Osecaj igranja Moystick-om je neuporedivo bolji
nego igranja misem:)))
simulacije.479borisl,
-> #460, the.edge> Jel igrao neko SimCopter?
> Igra je stvarno strava, posebno moguchnost da igrash svoj saveirani grad u
Ima jedna zanimljivost vezana za ovu igru.Naime,na kraju igre postoji
scena gde muskarac muskarcu onako prijateljski zavali jezicinu u krajnike.
"Maxis" je navodno odmah otpustio programera Jacquesa Sevrina cija je to
ideja bila,izbacio tu scenu iz igre i povukao iz prodaje verziju koja nije
prepravljena.Tako, postoje najmanje dve oficijelne verzije igre.
Kako mozete proveriti da li vasa verzija ima "slobodnu scenu" ?
Ovako:
Kada ste u igri,aktivirajte cheat kombinacijom ctrl-alt-X.
ukucajte: Warp me to career : 29
i to bi trebalo da vas odvede na poslednji nivo.Tada ponovo
aktivirajte cheat,i ukucajte:
Been there,done that
i trebalo bi da ste stigli do zgrazavajuce scene ;).
Moram da napomenem da kod mene ovo ne radi,ja imam onu
bugovitu verziju igre,mozda je to ustvari ta cenzurisana.
Inace , sve ovo je preuzeto iz Sveta kompjutera 2/97.
simulacije.480the.edge,
-> #479, borisl
T?>> Ima jedna zanimljivost vezana za ovu igru.Naime,na kraju igre postoji
T?>> scena gde muskarac muskarcu onako prijateljski zavali jezicinu u
T?>> krajnike. "Maxis" je navodno odmah otpustio programera Jacquesa
T?>> Sevrina cija je to ideja bila,izbacio tu scenu iz igre i povukao iz
T?>> prodaje verziju koja nije prepravljena.Tako,postoje najmanje dve
T?>> oficijelne verzije igre. Kako mozete proveriti da li vasa verzija ima
T?>> "slobodnu scenu" ?
T?>> Inace ,sve ovo je preuzeto iz Sveta kompjutera 2/97.
Vidim da svet kontejnera vishe nije ni to vech svet djubreta ;)
Takva lazh...to samo oni.
Da bi takva scena uopshte bila uradjena potreban je dobar artist (3d modelar)
i programer da to uskladi. Dakle suvishe ljudi za tako neshto "skriveno".
Da ne kazhem shto se to odvija na kraju, a pre bilo kakve prodaje celu
igru pogledaju ljudi koji su na chelu firme.
Dakle, takva scena je nemogucha.
AcCeSS DeNiED
simulacije.481schef,
-> #480, the.edge][ Dakle, takva scena je nemogucha.
E kad ti počneš da oponiraš proliv dobijem. ;) Ma, smak sveta bi bio kada
se ti ne bi javio da nešto ne dovedeš u pitanje...
Zašto je nemoguće? Misliš da jedan čovek sam to ne može da uradi? :)
Uostalom, vrlo je moguće da je to promaklo ljudima koji su pregledali igru jer
u tekstu NIGDE ne piše da je ta scena veličine ekrana. :) Možda je samo
usitnjeno u nekom ugliću... ;)
simulacije.483the.edge,
-> #481, schef
T?>> E kad ti pocnes da oponiras proliv dobijem.;)Ma,smak sveta bi bio kada
T?>> se ti ne bi javio da nesto ne dovedes u pitanje...
Eh da znash. I ja kad vas (ne konkretno tebe) chitam po konferencijama,
dobijam prolivchine, povrachanje i alergiju. Bash kritichno eh?
T?>> Zasto je nemoguce?
T?>> Mislis da jedan covek sam to ne moze da uradi?:) Uostalom,vrlo je
T?>> moguce da je to promaklo ljudima koji su pregledali igru jer u tekstu
T?>> NIGDE ne pise da je ta scena velicine ekrana.:)Mozda je samo usitnjeno
T?>> u nekom uglicu...;)
Pa evo zashto: animaciju nije lako uraditi, pogotovu shto zna da je to
"zabranjeno" i shto zna da mu to ne bi dodalo extra profit. Drugo, sam
nije to uradio, jer profesionalni programer u nekoj
jakoj firmi nikad ne crta - to rade artisti. Treche: tu igru nije sam
programirao pa da stavi onda shta on hoche, vech chitav tim ljudi, koji
poznaju dobro sve kodove u igri. Chetvrto: posle finalizacije, glavni i lead
programer sve pregledaju i potom daju na testiranje.
Peto: cela igra prodje beta test fazu, pri chemu rachunash da je bar 50oro
ljudi igralo tu igru i testiralo je od A do SH. ;)
Dakle, ako ta pederska animacija prodje kroz sve ove filtere nek sve ide do
djavola.
Btw: Ovu glupu diskusiju si ti zapocheo, da ne bi posle bilo "ja kriv". ;)
AcCeSS DeNiED
simulacije.484lepiaf,
Imam verziju SIm Coptera od 30 disketa... pishe FINAL, dakle ko
'oce neka viche... Inache MNOGO zarazna igra... I radi sve kako treba
sada...
Vlada
simulacije.485inferno,
-> #459, buvaSubject: X-Wing i igrarije
Ů│ ˙ Vishe mi se smuchilo da veslam mishem po stolu a dzojstik nemam
Ů│ ˙ nameru da kupujem ...
Elem, X-Wing je za mene najbolja igra ikad napravljena. Od
kad je izašla pa sve do danas stoji na mom disku. Zbog nje
sam i kupio džojstik što i tebi toplo preporučujem, jer sa
mišem to nije to (to je bildovanje desnog bicepsa), a
tastatura i simulacije letenja nikad nisu imale mnogo veze..
;)
simulacije.486n.ceh,
-> #474, sfilip Sf> :) nema teorije da pređeš ceo TIE/Fighter sa dodatnim misijama na
Sf> medium, a kamoli na hard nivou bez džojstika :)
AAAAA!
Instalirao sam ponovo Xwing i Tie Fighter pre neki dan, podstaknut
ovdašnjom diskusijom, i gle tuge! Kada mi je utaknut džojstik, igra se
Blokira. Pređe intro, stigne do kalibracije džojstika, proleti mi par
ekrana (centriranje valjda) i kaže "push the stick to the upper left
corner and press a button" ili nešto tome slično, ali ne reaguje ni na
šta, osim na sveto trojstvo (CTRL+ALT+DEL).
Šta mu je (c) Topalovići
Ceh.
simulacije.487nenad,
Nove datoteke:
dos\fun\*.*
------------------
tdordemo.r00 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke džipova) #2/5
tdordemo.r01 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke džipova) #3/5
tdordemo.r02 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke džipova) #4/5
tdordemo.r03 2126k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke džipova) #5/5
tdordemo.rar 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke džipova) #1/5
Ime sve kaže, verujem da će one koji poslednjih 5 godina čekaju
Test Drive 4 ovo zanimati. Ja ću samo da dodam da zahteva solidnu
mašinu, ali da u "Modu X" i kada se "isključi nebo" sasvim lepo
radi, kao i da je ovo beta-preview, pa ima nekih bubica - na
primer zahteva da bude učitan drajver za CD, inače ne radi.
simulacije.488vector,
-> #487, nenad
■ dos\fun\*.*
■ ------------------
■ tdordemo.r00 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke dzipova) #2/5
■ tdordemo.r01 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke dzipova) #3/5
■ tdordemo.r02 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke dzipova) #4/5
■ tdordemo.r03 2126k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke dzipova) #5/5
■ tdordemo.rar 2813k ű Accolade Test Drive: Off-Road (trke dzipova) #1/5
(...)
■ Ime sve kaze, verujem da ce one koji poslednjih 5 godina cekaju
■ Test Drive 4 ovo zanimati. Ja cu samo da dodam da zahteva solidnu
(...)
Mene zanima ;), ali zar to nije moglo u arhive od po 1MB ? Da bih ovo preneo,
treba sve da prebacim u PAD, da ove datoteke podelim (split) na delove od po
1MB i da to sebi saljem na MAIL da bih fajlove lakse preneo.
2,8 + 2,8 + 2,8 + 2,1 + 2,8 = 13,3 MB = nesto vise od 140 minuta ! O:))
simulacije.489the.edge,
-> #488, vectorNikakva podela ti ne treba - Zmodem je tu!
AcCeSS DeNiED
simulacije.490ranx,
-> #488, vector> Mene zanima ;), ali zar to nije moglo u arhive od po 1MB ? Da bih ovo
> preneo, treba sve da prebacim u PAD, da ove datoteke podelim (split) na
> delove od po 1MB i da to sebi saljem na MAIL da bih fajlove lakse preneo.
Nije baš tako. Počneš DL, a kad pukne veza ili ti istekne vreme, pozoveš
ponovo i opet zadaš komandu za DL istog fajla. Crash recovery sam nastavlja
tamo gde je stao...
simulacije.491sfilip,
Zanimaju li nekoga sledeći diskovi:
Tie Fighter Collection Disk (640*4xx), dodatne misije i poneka animacijica :)
US navy fighters
Apache
Master Of Orion 2
simulacije.492darth.vader,
-> #491, sfilip>> Tie Fighter Collection Disk (640*4xx), dodatne misije i poneka
>> animacijica :)
Ovaj imam, i sta da kazem... U odnosu na stari Tie Fighter je
revolucionaran. Rulez, nema sta :)
Jos ima i interni graber, tako da mozes da pokupis koju oces slichicu :)
See ya, Darth :)
simulacije.493sfilip,
-> #492, darth.vader>Ovaj imam, i sta da kazem... U odnosu na stari Tie Fighter je
>revolucionaran. Rulez, nema sta :)
>Jos ima i interni graber, tako da mozes da pokupis koju oces slichicu :)
e, fala na reklami ;)
da, trebao sam da napišem i neke opise al' ajde....
kolko sam ja čuo, T/F vs X-Wing neće imati kampanje uopšte, tj ovo je
najkompletnija kolekcija svih imperial kampanja, a tako će i ostati jer će u
ovoj novoj biti samo pokoja misija a ne i kampanje :)
a s' obzirom da je u hi res, igra je stvarno do sada najbolja te vrste :)
simulacije.494darth.vader,
-> #493, sfilip>> e, fala na reklami ;)
Ma nema problema ;) 50% ;)))
>> kampanje :) a s' obzirom da je u hi res, igra je stvarno do
>> sada najbolja te vrste :)
Sto se ne moze reci za X-Wing CD ;>>>>>
simulacije.495sfilip,
-> #494, darth.vader>>> kampanje :) a s' obzirom da je u hi res, igra je stvarno do
>>> sada najbolja te vrste :)
>
>Sto se ne moze reci za X-Wing CD ;>>>>>
zezaš?
to postoji?
e je*iga.... a taman sam rekao sebi, prestajem sa igrama....
;)
simulacije.496darth.vader,
-> #495, sfilip>> zezas?
>> to postoji?
>> e je*iga.... a taman sam rekao sebi, prestajem sa igrama....
>> ;)
Ne bih reko da se zezam ;)
See ya, Darth :)
simulacije.497mrsan,
Ako je neko uspeo da skine TEST DRIVE OFF ROAD onda evo sifre koju sam
slucajno provalio :
Umesto imena ukucajte MSA i dobicete jos trje kola.
simulacije.498n.ceh,
-> #497, mrsan Mr> Ako je neko uspeo da skine TEST DRIVE OFF ROAD onda evo sifre koju
Mr> Umesto imena ukucajte MSA i dobicete jos trje kola.
Skinuo ja, ali me zeza, kaže nema dovoljno memorije, a imam 8Mb, proverio
sam i sa mem /c komandom, i ima dovoljno slobodne (oko 7.3). A kad startujem
sa VM setovanjima ili iz windowsa95 pukne ubrzo po početku vožnje.
Koji mu je kuwac?
Čeh
simulacije.499mrsan,
-> #498, n.cehVeruj mi nemam pojma o cemu se radi! Ali veruj mi meni je igra HAOS!
Ja pokrecem iz DOS-a ali imam 16Mb tako da nebih znao da ti kazem da li treba
16 ili jednostavno nesto zeza.
simulacije.500n.ceh,
-> #497, mrsan Mr> Ako je neko uspeo da skine TEST DRIVE OFF ROAD onda evo sifre koju
Mr> sam slucajno provalio :
Mr> Umesto imena ukucajte MSA i dobicete jos trje kola.
Meni nešto neće.
Čeh
simulacije.501ivantod,
-> #498, n.ceh> Skinuo ja, ali me zeza, kaže nema dovoljno memorije, a imam 8Mb, proverio
> sam i sa mem /c komandom, i ima dovoljno slobodne (oko 7.3). A kad startujem
> sa VM setovanjima ili iz windowsa95 pukne ubrzo po početku vožnje.
> Koji mu je kuwac?
Misilm da zahteva 16MB. Tačnije, pri startovanju "pojede" 7.5 a za posle
ne znam. U svakom slučaju, na 16 definitivno radi.
Ivan
simulacije.502djanjusevic,
Nezvanizni update za GP2( '97 sezona ).
gp2_97up.exesimulacije.503epson,
-> #500, n.ceh
│ Meni nešto neće.
└─────────────────────────────────────────────────
Možda ima full verziju .
simulacije.504nenad,
Nešto za one koji igraju FIFA 97:
FIFA 97 European Roster Update
By Paul Gregory
pgregory@uic.edu
http://www2.uic.edu/~pgregory/fifa97.html
Last update of database file: 2/27/97
What this is:
Using the Tranfer system in EA Sports FIFA 97 I have been
updating the European club rosters. So far I have completed
the following leagues: England, Spain, Italy, Germany. France
next.
roster.zipsimulacije.505nenad,
Takođe za igrače FIFA 97 fudbala, dokument koji je išao uz demo
verziju igre, značajan po tome što sadrži i detaljno objašnjenje i
spisak svih komandi.
fi97-kom.zipsimulacije.506nenad,
I na kraju da kažem svoje mišljenje o ovoj igri. Za mene je ona
totalno razočarenje, ništa posebno novo nema u odnosu na staru,
čak su i upropastili atmosferu (lošija je publika). Zakomplikovali
su igranje (promenili komande - a ništa posebno novo), a ono što
je najvažnije - i dalje je user interface kao da je igra skinuta
sa Amige ili neke konzole... I kad pobediš na turniru moraš dva
puta da klikćeš na exit i na potvrdu.
Važno da su pokrili Malezijsku ligu, a što nema ni svih evropskih
reprezentacija, to nema veze...
simulacije.507swix,
-> #502, djanjusevic Hvala :)
btw. a da mail poshaljes da se dogovorimo ?
simulacije.508junior,
-> #506, nenad> I na kraju da kažem svoje mišljenje o ovoj igri.
Znaš šta, igrao sam je par puta kod ortaka, i svaki put sam imao sledeći osećaj
- da gledam utakmicu, a nijednom se nisam uživeo, kao da je sam igram. Ni
trunke onog feelinga iz '96-ice, a glupe golove koji se daju sa pola terena
(mnogo bagovito, bre) da ne spominjem. Jedan takav gol (a možeš 10 da ih daš)
ti upropasti celu utakmicu. BTW, za one koji ne znaju - dođite na pola terena,
sa leve ili desne strane, i zatim šutirajte na gol (D) sa suprotnim felšom.
Ukoliko lopta ide u gol, završiće u golu, jer golman ne reaguje na takvu loptu.
To znači, da svaki put, ukoliko imate "boljeg" igrača, možete da postignete
gol.
Bedak.
simulacije.509lexus,
-> #508, junior=> Bedak.
Ljudi božiji, a zašto se uopšte gubite sa tim fifama?
Uzmete lepo Sensible i igrate se do mile volje. Imate atmosferu,
brzinu, lepe golove... SVE! Prava Engleska liga.
I Sensible ima nešto što se može nazvati cakom za gol, ali ona ne
pali svaki put...
BTW i Fifa 96 ima caku za gol, desno krilo napravi prodor do ugla
šesnaesterca i centrira, ukoliko je centarfor iole dobar, ubaciće
loptu glavom...
simulacije.510nenad,
-> #508, junior> trunke onog feelinga iz '96-ice, a glupe golove koji se daju sa pola
> terena (mnogo bagovito, bre) da ne spominjem. Jedan takav gol (a možeš 10
> da ih daš)
Nisam znao za te golove, ali me je najviše iznerviralo kada sam
već nakon 5 minuta igre pronašao "šemu" za davanje golova koja
pali tek nešto ređe od one sa centaršutom u 96-tici.
simulacije.511junior,
-> #510, nenad> Nisam znao za te golove, ali me je najviše iznerviralo kada sam
> već nakon 5 minuta igre pronašao "šemu" za davanje golova koja
> pali tek nešto ređe od one sa centaršutom u 96-tici.
Znam, golovi se prilično lako postižu, ako izbiješ sam pred golmana,
ali ona fora sa centaršutom/šutom_na_gol ima neku dozu realnosti, a
btw, to može da se odbrani (ukoliko izblokiraš igrača koji centrira,
ili ako istog srušiš, ili ako srušiš onog u šesnaestercu), dok ovde
je baš glup bag - golman stoji na golu (znači nije istrčao), a loptu
samo isprati pogledom.
'96-ica ima mnogo bolju atmosferu. '97-ica ima bolju muziku :)
Dok je u NBA Live obrnut slučaj ;)
simulacije.512superhik,
-> #509, lexus=:> BTW i Fifa 96 ima caku za gol, desno krilo napravi prodor do
=:> ugla šesnaesterca i centrira, ukoliko je centarfor iole
=:> dobar, ubaciće loptu glavom...
Pa i u pravom fudbalu to pravilo važi, al' ajde ti prođi do ugla
šesnaesterca, po strani (svaki put!)
simulacije.513lexus,
-> #512, superhik=> Pa i u pravom fudbalu to pravilo važi, al' ajde ti prođi do
=> ugla šesnaesterca, po strani (svaki put!)
Pa, u pravom fudbalu se desi da protivnički odbrambeni igrač
skoči i izbaci loptu, a ovde se ne dešava.
A dovoljno je tri puta proći po strani i tako pobediti :)
simulacije.514epson,
-> #509, lexus
│ šesnaesterca i centrira, ukoliko je centarfor iole dobar, ubaciće
└─────────────────────────────────────────────────
Ili iz kornera, namincaš na belu tačku i felš ....
simulacije.515epson,
-> #511, junior
│ Dok je u NBA Live obrnut slučaj ;)
└─────────────────────────────────────────────────
NBA Live 97 ko nije igrao, nek obavezno proba, neće zažaliti .
simulacije.516geronimo,
Ovo mozda i nije za simulacije ali treba mi jedan fajl od
igre EXTREME GAMES( ono sa trkom rolera skejtera itd..)
fajl je:pc1rom.bit