simulacije.724retaliator,
pool!!!
simulacije.725ksanyi,
-> #724, retaliator
>Pool!!!
Da,može i to!
Imaš li ga?
simulacije.726sfilip,
tko je za tie fighter vs x ving preko modema? Naravno, ako iko sme.... ;)
simulacije.727the.edge,
-> #726, sfilipniTko. ;)
AcCeSS DeNiED
simulacije.728dea.,
-> #726, sfilip>> tko je za tie fighter vs x ving preko modema? Naravno, ako iko
>> sme.... ;)
Ja sam bre master za X-wing i tie fighter,no imam slabiju mashinu
pa ne mogu da igram ovaj Vs.
simulacije.729retaliator,
ponovo probam POOL
poolsimulacije.731sfilip,
-> #728, dea.>Ja sam bre master za X-wing i tie fighter,no imam slabiju mashinu
>pa ne mogu da igram ovaj Vs.
onda bolje ni nemoj nabavljati bolju mašinu, jer ako je nabaviš postoji šansa
da odigraš koju partiju protiv mene, da budeš ubijen u pojam i da od blama
pobegneš od kompjutera i zamonašiš se u kakvom manastiru ;)
simulacije.732the.edge,
21st Century Entertainment Ltd. (UK) je mrtav. :((
Svi ih znamo po Pinball Dreams & Pinball Fantasies serijalima...
Dobra vest je da je 21st Century Entertainment Inc. (US deo firme, koji u
stvari, nikad nije ni bio pravi ogranak 21st C. Entertainmenta) jos ziv i da
ce (valjda) nastaviti tamo gde mu je 'brat' stao.
Obe firme su imale teske finansijske teskoce, s tim sto se ..Inc. izborio, a
..Ltd. nije. :(
AcCeSS DeNiED
simulacije.733raikhan,
-> #726, sfilip> tko je za tie fighter vs x ving preko modema? Naravno, ako iko
> sme.... ;)
Ja sam ZA !!! Nikad do sad nisam igro modemski ali cu da te oderem !
simulacije.734sfilip,
-> #733, raikhan>Ja sam Nikad do sad igro modemski ali cu da te oderem !
So, you want to test your metal against mine, young man? ;)
Zna li neko za one klubove sa umreženim kompjuterima, ono, cene, gde, kako,
koje makine itd?
simulacije.735dekiz,
-> #734, sfilip
Pozovi 513-028,"CYBERROCK" Gaming club (na CERAK-u) pa se lepo na tenane
raspitaj.Mislim da je najpovoljnije u gradu!
Igranje u mrezi 3 racunara(686 233 mmx u planu jos toliko),odabrano drustvo
posle 21h.
LUDILO BATE sto bi rekli juznjaci :)
Poz,dekiz
simulacije.737vule.,
Moze li mi neko poslati komande za Wing Commander 4 ?
simulacije.738vasic,
-> #737, vule.> Moze li mi neko poslati komande za Wing Commander 4 ?
Kad počneš misiju, pritisni ctrl-O (ili možda alt-O) - dobićeš ekran sa
raznim zanimljivim :) opcijama, a tu negde ti je i help sa komandama.
simulacije.739gumiflex,
E cao ,
da li neko moze da mi posalje simulaciju helikoptera LHX .Igra je
mala , ali vrlo dobra!Ajd molim vas!
Unapred zahvalan./
simulacije.740yvan,
Da li postoji neki update za Primier Manager 97?
simulacije.741van.gogh,
...davno je to bilo kada sam otisao do pirata i na 3 diskete
snimio tada ne tako poznatu igru po imenu "Wing Commander", sada
vec svako od vas zna o cemu se radi. Igra je sada uznapredovala
po svemu i svacemu sto dokazuje i broj diskova koje ona zauzima.
E pa ocu da obradujem sve fanove ove igre i da im kazem da se
snima film po doticnoj igri. Filmcina ima da zajebe sve SF
filmove po pitanju scenarija, rezije itd. Glumci su neki
anonimusi al' to ne menja stvar posto radnju filma vec
predpostavljamo. ;)
...EVO PAR SLIKA SA SNIMANJA FILMA AKO STE ZAINTERESOVANI MOGU
DA POSALJEM JOSH.
I DA ONO NAJJBITNIJE FILM IZLAZI ZA 178 DANA !
...zivi bili pa videli...u svakom slucaju ja moram da ga imam.
VaN.GoGH
wing.arjsimulacije.742oliva,
Zna li neko koji su specijalni potezi
u NHL98 i kako se koriste?
simulacije.743vule.,
Kako se u XWING VS TIE FIGHTER ispaljuju rakete ? (Warheads)
simulacije.744ventura,
jel ima neko sifre za simcity2000
simulacije.745sane,
Molio bih da mi neko poshalje igru ELite 2 : Final frontier, ili tako
nekako
simulacije.746gligo,
Kupujem Nba live '98...
Na mail...
simulacije.747oliva,
Jel zna neko kako se prave makazice
u fifi 98.
simulacije.748vule.,
Jel ima nacin da dobijem specijalna kola u ignition-u bez obrtanja
sampionata ?
mislim na neki fajl, crack ili slicno ....
simulacije.749emajsijuen,
vector wrote:
1:13.577 u Monacu u prvom delu F1GP preko tastature.. nije lose, a?
simulacije.750senna,
-> #749, emajsijuen> 1:13.577 u Monacu u prvom delu F1GP preko tastature.. nije lose, a?
Ima nas koji smo pre 2-3 godine vozili 1:13.1xx.. A i ko josh vozi
keca.. ;)
simulacije.751emajsijuen,
-> #750, sennaŮ▀█ Ima nas koji smo pre 2-3 godine vozili 1:13.1xx.. A i ko josh vozi
Ů▀█ keca.. ;)
..oni kojima je Thrustmaster skoro riknuo.. ;))
simulacije.752ljubisha,
Nadam se da je ovo tema za "letačke" stvari. :) Elem, jel može
neko da popuni ovaj spisak (prve tri stavke)? Pitao sam u temi avioni
ali niko nije znao. :(
GMTI
IFF
TACN
DDI (Digital Display Indicators)
RWS (Range While Search radar)
TWR (Track While Scan radar)
RWR (Radar Warning Receiver)
SAM (surface-to-air-missiles)
HARM (Hi-velocity Anti-Radiation Missile)
EO (electro-optical)
HSD (Horizontal Situation Display)
LSO (Landing Signal Officer)
ILS (instrument landing system)
AOA (angle-of-attack)
ECM (Electronic Counter Measures)
TWI (Threat Warning Indicator)
HUD (Head-Up Display)
ARAD (Air-to-ground Display)
SDT (Sudden Deceleration Trauma)
BVR (Beyond Visual Range)
FLIR (Forward Looking Infra-Red)
MFCD (Multi-Function Color Display)
Ovo mi treba za FA18 Hornet (Kuwait i Korea) ali pretpostavljam da
su oznake slične i na ostalim simulacijama. Ustvari, trebale bi da su
tu negde oko sličnog a sve je upropastila verzija 3 koja se pojavila i
za pc-a kod kojeg su oznake totalno neprepoznatljive. :( Jel vozio
neko to čudo (nadam se da se već pojavio u gradu)?
simulacije.753shegoterach,
-> #752, ljubisha>> IFF
Ovo bi trebalo da bude 'Identify Friend or Foe'...
...bar je tako u Wing Commanderu. ;)
nemaljutish
simulacije.754king.diamond,
jel neko moze da mi okachi na mail (il da baci u konfu) igru...
4d sports driving? (stunts)
simulacije.755vantic,
-> #754, king.diamondEvo ide 4d Stuns !
stuns.arjsimulacije.756king.diamond,
jel ima neko hotrod 1 ili 2?
ono...60te...vozish kola....fazon brilijantina...
ako ima nek okachi.....ako moze :}
simulacije.757king.diamond,
dal je neko mozda zainteresovan za pokretanjee jedne
staaaaaaaaaaaaare :} teme...igre 4D SPORTS DRIVING (STUNTS)
ako ima nekoga....bar troje,javite se,ubacicu vas u grupu,pa cemo
da se takmichimo u stazama...
inache,igra se nalaziu ovoj konfi....poslao je vantic (10x)
dakle skinite,pa ko je zainteresovan...nek se javi :}
inache,iako je stara, igra je uvek zarazna...
simulacije.758king.diamond,
-> #757, king.diamondigra se nalazi uz poruku 755
simulacije.759king.diamond,
i dalje vazi poziv za "stunts" grupu.....
simulacije.760milosh.zorica,
Potrebne su mi komande preko tastature/miša za ARMORED FIST 2.
simulacije.761junior,
Pošto smo pre nekih godinu dana utvrdili da u igri nigde nema znaka
copyrighta :), evo ga ponovo, najbolji menadžer all-times, the čuveni
BMP :)
bmp.arjsimulacije.762vdunic,
-> #761, junior
> Pošto smo pre nekih godinu dana utvrdili da u igri nigde nema znaka
> copyrighta :), evo ga ponovo, najbolji menadžer all-times, the čuveni
> BMP :)
Kako da prepravim save fajl da bi se poboljšao finansijski.
simulacije.763junior,
-> #762, vdunic> Kako da prepravim save fajl da bi se poboljšao finansijski.
Bolje nauči da igraš pošteno .. uz par trikova, naravno :)
simulacije.764lboki,
da li postoji bolji fud. menadzer od USM2 i koji?
simulacije.765mcule,
Ljudi, jel probao neko "Motorhead"?
Ono je besno bre!
Ima tamo opcija da se pika i preko modema, pa ako je neko
zaihteresovan, mail me.
Da, za neupucene, rec je o simulaciji voznje (neka besna kola iz
skore buducnosti). Mnogo je lepo, brzo, muzika, voodoo, ma kida bre!
simulacije.766kiki,
-> #764, lboki> da li postoji bolji fud. menadzer od USM2 i koji?
Ja mislim da je USM2 Najgluplji menager svih vremena!!!
Najbolji je normalno Championship Menager 97/98, a treba uskoro da izadje
i Championship Menager III :)
simulacije.767junior,
Pitao me čovek danas u mailu ... kaže 'nije u toku' pa ga zanima koji
fudbalski menadžer mogu da mu preporučim. Pa, pošto ni ja nisam u toku,
koji menadžer mu vi preporučujete?
simulacije.768kiki,
-> #767, junior> Pitao me čovek danas u mailu ... kaže 'nije u toku' pa ga zanima
> koji fudbalski menadžer mogu da mu preporučim. Pa, pošto ni ja
> nisam u toku, koji menadžer mu vi preporučujete?
===============================
3.766 IGRE.3:simulacije
kiki, 23.07.98. 20:42, 218 chr
Odgovor na 3.764, lboki, 23.07.98. 14:19
---------------------------------------------------------
> da li postoji bolji fud. menadzer od USM2 i koji?
Ja mislim da je USM2 Najgluplji menager svih vremena!!!
Najbolji je normalno Championship Menager 97/98, a treba uskoro da
izadje i Championship Menager III :)
----------------------------------------------- 3.766 ---
simulacije.769kann,
Ako neko zna kako da ubacim jos vrsta aviona u flight simylator ver.5 Radim na
windows-u 3.11.
Unapred zahvalan za objasnjenje
Zeljko
simulacije.770poulos,
Na molbu ;) mladog moderatora, evo malo pomoći za igrače World Cup
98. :)
controls.txtsimulacije.771poulos,
Evo i još malo pomoći... :)
tactics.txtsimulacije.772poulos,
Evo ja da napišem ponešto iz sopstvenog iskustva. :)
Dakle, WC 98 je najrealnija i najbolja fudbalska simulacija do sada.
Videćete da driblinzi iz FIFA-e nisu mogući u svakom trenutku (baš
kao i u pravom fudbalu), golman je mnogo bolji i ne pravi (bar ne toliko
često katastrofalne greške), kompjuter je mnogo jači protivnik, više
Ekvador nema nikakve šanse da postane prvak sveta ;) i sl. :)
Što se tiče saveta za samu igru...
Napravite 3 različite taktike (defanzivnu, ofanzivnu i normalnu). :)
Ja u principu od samog početka igram u ofanzivnoj 3-4-3 formaciji.
Pozadi je libero, koji čisti duge lopte, koje izbacuju uspaničeni
obrambeni igrači protivnika ;). Vezni red je u diamond formaciji, dok
su napadači u liniji, tako da je igra po krilima maksimalno omogućena. :)
E sad, da bi se došlo do protivničkog gola, ima dosta štosova, koje ćete
verovatno pročitati i u onim fajlovima koje sam poslao, ali ajd' da
ja to sažeto predstavim. :)
Po krilu je najlakše proći, i to koristeći alt+ctrl+w (igrač koji se
ubacuje po krilu) i lako ga je proigrati, ili dribliznima i izbegavanjem
startova (q je izbegavanje starta, a ctrl/alt + s je roling, koji
ostavlja protivnika koji se zaleti, na zemlji). Možda i najbolji
način, ali i najteži je igranje iz prve. Po zemlji je moguće relativno
lako se dodavati, mada uz presing protivnika i to postaje teško i mora
se misliti unapted. Vrhunac umeća po meni, je odigravanje dok je
lopta u vazduhu. :) Za to treba biti brz i precizan i naravno, unapred
smisliti gde ubaciti loptu i sl. :) Koristite dodavanje glavom na nogu
(dugo držanje "s" dok je lopta u vazduhu) kada golman dodaje vašem
igraču na polovini, ili kod dodavanja visokim loptama.
Kada već priđete golu, ima više načina za postizanje gola, ali su
meni omiljeni voleji i makazice. :) Oni naravno slede posle centaršuta,
koji ćete najbolje izvesti ukoliko što više priđete samom golu
(centaršut uputite sa šesnaesterca recimo, kada prođete dvojicu
odbrambenih igrača, na drugu stativu i golman gotovo sigurno neće moći da
stigne loptu, ako udarac pravilno izvedete). :)
Naravno, postoje tu i drugi načini, za one koji više vole da prođu
kroz sredinu. :) Golman će vam često skratiti ugao, pa morate da naučite
kako ga savladati i u takvoj sitaciji. :) Jedno od rešenja je kratak
pritisak na "D", ili rainbow kick (shift+A), a jedno od najjačih rešenja
je skok preko golmana (obično Q) itd... :)
Nadam se da sam pomogao onima koji su pomislili da je WC izuzetno teška
igra i da će im ovo koliko - toliko izmeniti to mišljenje. :) Ovo je samo
_fenomenalna_ igra i ništa više. :)
P.S. Po najnovijim vestima sa interneta ;) po bontonu modemskih
komunikacija, treba što češće pisati sa uključenim caps lockom,
naročito u konferenciji IGRE. ;) Zato, slobodno navalite. :)
;>
Zbog najboljeg pregleda, predlažem pogled kamerom F8. :)
simulacije.773junior,
-> #772, poulos> Nadam se da sam pomogao onima koji su pomislili da je WC
> izuzetno teška igra i da će im ovo koliko - toliko izmeniti to
> mišljenje. :) Ovo je samo _fenomenalna_ igra i ništa više. :)
Ma gde teška bre?
Igram igru drugi put u životu. World class, naravno. Uzeo sam Nigeriju,
napravljenu sasvim prosečno, ali sa izuzetno napupmanim napadačima.
Protiv Španije 7:0, Bugarske 6:0, Paragvaja 5:1.
Golovi se postižu kao od šale, a i dalje je kompjuter dovoljno glup,
da kad postigneš gol ili dva, on krene u "totalni napad", tako da u
odbrani imaš fore da zapališ cigaru, popiješ pivce i opet istrčiš
kontru 2-2, 3-2, 4-2.
Igra je maximalno pojednostavljena, više nije cilj igrati lepo, već
igrati efikasno. Ono što jes', možeš ti da se zezaš kad vodiš 7:0,
al' to ti jednostavno ne prolazi. U Fifi 98, ti si mogao da uđeš sa
igračem u šesnaesterac, staneš na loptu, i kažeš "ajde, koji će prvi
na mene" i onda driblaš ko manijak, dok ne predriblaš i samog golmana.
Ovako napravljena fifa, uopšte ne liči na "simulaciju", već na arkadu.
Liči mi na nešto što se igra na segi, gde se drdnaju dugmići, bez neke
lepe akcije. Jeste ona brža, zanimljivija, agresivnija, ali to je po
meni totalno srozavanje u odnosu na prošlu fifu.
Inače, uopšte protivnik nije učinjen pametnijim, već je zarad težeg
igranja protiv kompjutera, TVOJ tim, učinjen glupljim. Kako inače
objasniti pogrešne pasove na sredini terena, kad se samo nas dvojica
nalazimo tamo, bez ikakvog presinga.
Što se golmana tiče .. sećaš li se gola, koji je Zubizareta primio od
Nigerije (kad je onaj šutirao sa strane, a Zubizareta sam čuknuo loptu
u gol)? E, probaj da uzmeš bilo kog igrača, koji ima shot power 90 i
kusur, i uđi u mrtvi ugao i šutiraj. Na prste jedne ruke se mogu nabrojati
golmani koji će ti to odbraniti.
Sve u svemu, uradili su par stvari za pohvalu. Golman, bez obzira na
bubice jeste pametniji, igra se više ne zadržava toliko prilikom prekida,
kojih opet ima minimalno (argument više, na moju tezu da to sad liči na
arkadu, ne na simulaciju), statistike se mnogo bolje vode, upravljanje
timom sa 3 različite taktike je mnogo lakše, dakle ima dosta stvari koje
moraju da ostanu i u fifi99, ali stvari za poboljšanje ima mnogo više
nego ranije.
Primera radi, napraviš izmenu u timu, i nekad, bez obzira na prekide,
kompjuter neće da je izvrši sve do, recimo, poluvremena (sećate se Sanijeve
priče o komplikovanoj proceduri izmena na SP :), golmani moraju mnogo bolje
da brane šuteve iz mrtvog ugla, a napadači mnogo teže da ih pogađaju.
Startovi se suviše lako izvode, i lopta se oduzima suviše lako, to mora,
MORA biti teže, jer ovako svaka akcija protivnika može da se saseče na pola
terena, bez bojazni za svoj gol.
Da zaključim i ne davim više ... za 2 igrača, mora se priznati da je
neuporedivo dinamičnija, brža, čak i zanimljivija od stare fife, dok za
igru protiv kompjutera, moraju da izvrše velike izmene u stilu igre.
simulacije.774poulos,
-> #773, junior* Igram igru drugi put u životu. World class, naravno. Uzeo sam
* Nigeriju, napravljenu sasvim prosečno, ali sa izuzetno napupmanim
* napadačima.
* Protiv Španije 7:0, Bugarske 6:0, Paragvaja 5:1.
Ili si ti genije, ili si se zeznuo u podešavanju nivoa. :)
Razgovarao sam sa nekim ljudima koji su u FIFA-i recimo bili bolji
od mene, ali su na najtežem nivou u prvih par mečeva obavezno
bili poraženi.
* glup, da kad postigneš gol ili dva, on krene u "totalni napad", tako
* da u odbrani imaš fore da zapališ cigaru, popiješ pivce i opet
* istrčiš kontru 2-2, 3-2, 4-2.
Kompjuter kreće u totalni napad, ali se ovakve stari retko dešavaju,
jer protivnik, koji je bez lopte, nešto je brži od napadača
sa loptom i logično je da ga stiže, što je recimo bio problem
u FIFA-i.
* Ovako napravljena fifa, uopšte ne liči na "simulaciju", već na
* arkadu.
Po meni, baš je suprotno. No, svima su već poznati tvoji stavovi
koji su drugačiji od svih ostalih (ko pomenu Santrača). ;)
* Liči mi na nešto što se igra na segi, gde se drdnaju dugmići, bez
* neke lepe akcije. Jeste ona brža, zanimljivija, agresivnija, ali to
* je po meni totalno srozavanje u odnosu na prošlu fifu.
Ajd' probaj da igraš sa svim ovim što sam ja poslao i videćeš da
neće biti baš tako kao što si napisao. :) Takođe, proveri da ti
je nivo podešenna world class. :) Ako i tada budeš isto mislio,
odustajem. :)
* Inače, uopšte protivnik nije učinjen pametnijim, već je zarad težeg
* igranja protiv kompjutera, TVOJ tim, učinjen glupljim. Kako inače
Protivnik igra nešto bolje u odbrani (mada se često zaleću na igrača),
ali je logično da je i tvoj tim načinjen glupljim, tj. moguće su
povremene greške, što kod mašine recimo nije moguće.
* vode, upravljanje timom sa 3 različite taktike je mnogo lakše, dakle
* ima dosta stvari koje moraju da ostanu i u fifi99, ali stvari za
* poboljšanje ima mnogo više nego ranije.
1. :)) Uzmi FIFU 98, stoj na polovini i čekaj da te faulira protivnik. :)
Centriraj na 20 m i gledaj kako postižeš gol, lobujući istrčalog golmana.
:)
2. Pokušaj da daš gol iz faula sa veće daljine od 20 metara.
3. Pokušaj da daš gol iz daljine. :)
4. Šutni golmanu sa 3 m i on će je uhvatiti u ruke... ;) (u WC-u će
ako uspe da odbrani, sigurno će je izboksovati). :)
* mora, MORA biti teže, jer ovako svaka akcija protivnika može da se
* saseče na pola terena, bez bojazni za svoj gol.
Ajd ti lepo nabavi taj CD, zovni me telefonom ;) pa da mi
demonstriraš to svoje znanje, rado ću naučiti nešto novo. :)
simulacije.775epson,
-> #774, poulos
│ * Igram igru drugi put u životu. World class, naravno. Uzeo sam
│ * Nigeriju, napravljenu sasvim prosečno, ali sa izuzetno napupmanim
│ * napadačima.
│ * Protiv Španije 7:0, Bugarske 6:0, Paragvaja 5:1.
│
│ Ili si ti genije, ili si se zeznuo u podešavanju nivoa. :)
└─────────────────────────────────────────────────
Sve mi se čini da je jr. podesio World class, ali nije sejvovao
opcije, pa su se sva podešavanje resetovala (tj. na Amater).
simulacije.776junior,
-> #774, poulos> Ili si ti genije, ili si se zeznuo u podešavanju nivoa. :)
Pa nisam ja džabe moderator :>
> Ajd' probaj da igraš sa svim ovim što sam ja poslao i videćeš
> da neće biti baš tako kao što si napisao. :) Takođe, proveri da
> ti je nivo podešenna world class. :) Ako i tada budeš isto
Aman, što bih koristio udvajanja, raznorazne gluposti, kad mogu da
postižem golove sa 30m, iz kornera, iz mrtvog ugla, i sve druge
lepote koje bagovi u igri donose.
Mislim, ja se trudim da to ne koristim, ali kad god mi zatreba,
ponese me žar, i onda ... slab sam karakter, šta mogu :)
> 2. Pokušaj da daš gol iz faula sa veće daljine od 20 metara.
Nikakav problem. Uvek gađaš stativu, ili tik pored nje, i biće ili
direktan gol, ili će neko da naleti na odbijenu loptu.
> 3. Pokušaj da daš gol iz daljine. :)
Kao što ti rekoh u chatu :), sa 40m iz igre, Cocu (PSV), protiv Fortune.
> Ajd ti lepo nabavi taj CD, zovni me telefonom ;) pa da mi
> demonstriraš to svoje znanje, rado ću naučiti nešto novo. :)
Dosta šuma. ;)
simulacije.777poulos,
-> #776, junior* Nikakav problem. Uvek gađaš stativu, ili tik pored nje, i biće ili
* direktan gol, ili će neko da naleti na odbijenu loptu.
Hehe. ;) Uvek ja i gađam stativu, plus što zafelširam loptu, ali
ne preterano, jer je to previše uspori, nego negde, na sredinu. :)
Ali, to u staroj FIFI slabije pali.
simulacije.778junior,
-> #777, poulos> Hehe. ;) Uvek ja i gađam stativu, plus što zafelširam loptu,
> ali ne preterano, jer je to previše uspori, nego negde, na
> sredinu. :) Ali, to u staroj FIFI slabije pali.
Ne umeš ti da gađaš, tako kaži. :)
A što se tiče golova iz centaršuta, i lobovanja glavom preko golmana,
sve što ću ti reći, jeste odgledaj danas snimak utakmice Inter - Parma,
na SOSu, i pogledaj izjednačujući gol na 2:2.
Ako i onda tvrdiš da je ono u FIFI nerealno, odustajem.
simulacije.779poulos,
-> #778, junior* Ako i onda tvrdiš da je ono u FIFI nerealno, odustajem.
Pazi, to je moguće jednom u životu ;) kad se golman zaleti ko budala.
Ono što su u FIFA-i napravili je bila velika greška, jer je totalna
glupost da svaki faul na polovini terena znači i gol, ili u 90%
slučajeva. :)
simulacije.780junior,
-> #779, poulos> glupost da svaki faul na polovini terena znači i gol, ili u 90%
> slučajeva. :)
Čini ti se da se često dešava. Takav gol, stvarno padne na možda
svakoj petoj, šestoj utakmici. To sam već jednom ortaku objašnjavao,
evo i tebi ću ovde.
Pogledaj Svetsko prvenstvo. Odigrano je 64 susreta tamo, a glupih, šašavih
i nemogućih golova bilo je sigurno preko 20. Znači, prosečno, na svakoj
trećoj tekmi, bude neka glupost.
Ja ti tvrdim, da je ista takva frekventost i u fifi, ali ti u fifi, kad
se igra neki turnir, recimo, odigraš 10-20 mečeva u toku jednog dana, i
onda naravno da ti se čini da se to često dešava. A rasporedi, tih 20
mečeva na 7 dana, kao na Svetskom prvenstvu, pa ćeš videti da takve
situacije uopšte nisu česte.
Problem nije u fifi, već u nezasitosti. ;)
simulacije.781poulos,
-> #780, junior* svakoj petoj, šestoj utakmici. To sam već jednom ortaku
* objašnjavao, evo i tebi ću ovde.
E hvala ti što se trudiš, ali nisi u pravu. ;) Uostalom, imam
svedoke. :)
* Pogledaj Svetsko prvenstvo. Odigrano je 64 susreta tamo, a glupih,
* šašavih i nemogućih golova bilo je sigurno preko 20. Znači,
* prosečno, na svakoj trećoj tekmi, bude neka glupost.
Ok, to znam i ja. :) I istina je da se na to često ne obraća
pažnja, pa upravo zato i ja u ovom slučaju mislim kao i ti.
* Ja ti tvrdim, da je ista takva frekventost i u fifi, ali ti u fifi,
* kad se igra neki turnir, recimo, odigraš 10-20 mečeva u toku jednog
* dana, i onda naravno da ti se čini da se to često dešava. A
* rasporedi, tih 20 mečeva na 7 dana, kao na Svetskom prvenstvu, pa
* ćeš videti da takve situacije uopšte nisu česte.
Heh. Zamisli sada scenu... Igram ti ja turnir sa giovannijem, nikolom.s
i još jednim ozloglašenim rušiocem sistema. ;) I sad, tenzija je
veoma visoka, krlja se i psuje sve vreme ;), a kad sudija svira faul
(negde oko centra) ;) odrambeni igrač se hvata za glavu, dok se
napadač blago osmehuje. ;) Sledi centaršut na 16 i gol. ;) Ipak, najjače
je kada se u sledećem napadu (to u onom "dugotrajućem" 90.-om minutu)
dogodi faul na suprotnoj strani, i dogodi se isto. :)
* Problem nije u fifi, već u nezasitosti. ;)
Fifa je za mene ql igra, ali je dosta ispod novog World Cup-a. No, džabe
se mi raspravljamo ovde, ako tebi ovaj bag sa faulom na polovini i nije
bag. ;)
simulacije.782junior,
-> #781, poulos> Fifa je za mene ql igra, ali je dosta ispod novog World Cup-a.
> No, džabe se mi raspravljamo ovde, ako tebi ovaj bag sa faulom
> na polovini i nije bag. ;)
To nije bug, to se dešava.
Mnogo veći bug, je davanje direkt golova sa 40-50 metara, kad se golman čak
ni ne baci za loptom. Mislim, i takve golovi se dešavaju u fudbalu, ali
golman bar stigne da je vidi, a ne da se ponaša kao da ona ne postoji.
Šta? Nisi još dao gol sa 45 metara? Probaj, pravi je filing. :>
A korištenje bugova je stvar dogovora. Imali smo mi par skotova u
društvu koji su znali da daju gol, i onda drže loptu do kraja tekme,
a jedini način da ga zaustaviš, i uzmeš loptu, bio je da ga fauliraš.
No, kako tako vreme brzo prolazi, i njegovo vođstvo ostajalo bi obično
do kraja.
E, takvi skotovi su brzo leteli iz društva, a ostali su samo oni koji
forsiraju lep, napadački, engleski stil igre. Znači, ko Živadinović:
"Nije važno ko pobedi, važan je fudbal."
I nama je lepo :)
No, dosta ove rasprave, da ne bih počeo da brišem poruke. :) Smaramo
ljude privatnom prepiskom, a znamo obojica da WC ne može da parira
staroj FIFI jer nema čak ni lige da se igraju :). No, sačekaćemo mi
FIFU 99, pa da uživamo k'o ljudi i razmenjujemo savete oko davanja
golova, a ne da se svađamo koja igra ima više bagova.
simulacije.783poulos,
-> #782, junior* u fudbalu, ali golman bar stigne da je vidi, a ne da se ponaša kao
* da ona ne postoji.
* Šta? Nisi još dao gol sa 45 metara? Probaj, pravi je filing. :>
Dao sam jedan, ali sam mislio da su tvoji golovi iz igre ;) nešto
normalno, a ne obični bagovi. Nego, samo ti kuliraj, "friziraj"
napadače, koristi bagove i sve to, ali opet mi neće biti jasno
kako si na world class nivou dobijao za 7:0...
* No, dosta ove rasprave, da ne bih počeo da brišem poruke. :)
* Smaramo ljude privatnom prepiskom, a znamo obojica da WC ne može da
* parira staroj FIFI jer nema čak ni lige da se igraju :). No,
Aaaaa, ljudi mogu da se uključe ako hoće, a ako neće, mogu tebi
da daju ignore. ;)
simulacije.784milosh.zorica,
-> #770, poulos> Na molbu ;) mladog moderatora, evo malo pomoći za igrače World Cup
> 98. :)
Važi i za RTWC?
simulacije.785milosh.zorica,
-> #782, junior> staroj FIFI jer nema čak ni lige da se igraju :). No, sačekaćemo mi
Taman sam mislio da kupim WC. Pošto nema ligu, zbog čega i igram FIFU, ništa
od kupovine.
simulacije.786poulos,
-> #784, milosh.zorica* Važi i za RTWC?
Većina komandi da, ali mislim (nisam proveravao) da ne rade one fore
sa offside-ima, presingom, wingback run, i sl. Takođe, mislim da
se "shift" ne koristi u RTWC.
simulacije.787poulos,
-> #785, milosh.zorica* Taman sam mislio da kupim WC. Pošto nema ligu, zbog čega i igram
* FIFU, ništa od kupovine.
Na sajtu www.fifagaming.com ima ludaka koji kače nove stadione,
timove (sa sve imenima, dresovima i sl.) i svakakvim glupostima. :)
Ko ima internet, neka se prošeta malo... :)
simulacije.788van.gogh,
E jel' u FORSAKEN-u...postoji neka sifra za zaustavljenje vremena ?!
Sad sam na III nivou i bre nemam vremena za sve...
simulacije.789vector,
-> #788, van.gogh─┼Î E jel' u FORSAKEN-u...postoji neka sifra za zaustavljenje vremena ?!
Ako vec igras Forsaken, znaci da ti se svidja i Descent? Jesam li
u pravu?
simulacije.791junior,
-> #788, van.gogh> E jel' u FORSAKEN-u...postoji neka sifra za zaustavljenje vremena ?!
Za vreme nisam našao šifru, no evo par komada koje se jedine pominju
na internetu. Ispod njih je i hexedit cheat, možda nešto od toga pomogne.
BTW, uz poruku je trainer za Unlimited Shields & Mull, Pulse & Troj, Suss,
and Lives, kao i neki 'gamehack table', kome treba, već će se snaći. :)
Evo i cheatova...
Type in any menu:
"bubbles" - Enables cheats.
"thefullmonty" - Turns on level switch capability, use menus to pick
any level.
"iamzeus" - God mode. Invulnerable, full weapons, unlimited ammo &
nitro, 4 powerpods, 2 unknown weapons "SPID" and "THIEF" eyeballs.
"titsoot" - If you have access to the special ship, turns on the
"adult" textures.
"lumberjack" - This turns on a missile toggle. Hitting quick key for
Mug selects normal, hit Mug again for spiraling Mug, once more for
bouncy-Mug. (2 bounces) Hitting quick key for Solaris selects
normal, once more for homing plasma like the turrets use, once more for
extra powerful blue homing plasma.
"jimbeam" - This turns on the beam toggle. Hitting laser quick key
selects normal laser. once more for electro-beam like LevTank. once
more for superbeam from hades.
Forsaken
Hex Level Cheat:
The saved game files are in the SAVEGAME folder under the folder that
Forsaken is installed into. The saved game data is in the files named
SAVExx.SAV where xx is the save slot the game was saved into. To access any
level of the game use a hex editor to change the level name which starts in
the ninth decimal position of the file. You may have to overwrite the end
of a longer level name that was there previously with binary zeros. For
example, Using a level 3 saved game file to skip to level 4, you would
write "thermal", then 1 byte of binary zeros to overlay the last byte of
"nps-sp01". Also, depending on which level the saved game actually is and
which level is desired to be accessed, one or more bytes of binary zeros
may need to be added or deleted from the end of the level name entered. For
instance, when "capship" was written over "fedbankv", one byte of binary
zeros had to be added for a total of two bytes of binary zeros, before the
level would load. The following lists the level names of the game:
1 = vol2
2 = asubchb
3 = nps-sp01
4 = thermal
5 = fedbankv
6 = pship
7 = spc-sp01
8 = bio-sphere
9 = nukerf
10 = capship
11 = space
12 = high
13 = military
14 = azt-sp01 (last regular level)
15 = azchb (secret level?)
Please Note: Cheats and Hints listed above may not support all
versions of the game.
forsaken.arjsimulacije.792vdunic,
Imam jedan problem sa The Manager-om. Na mašini sam prvo imao istaliran
Win95 PEE i igra je radila besprekorno u dos prozoru. E sad došlo je do
havaraije sa windows-om jer hard ima bad blokove. Sada sam instalirao
Win95 osr2, ali igra ne radi iz dos prozora. Kada počnu utakmice
odjednom iskoči i izbaci memory-error, ali samo kada startujem stare
saveove. Kada igru počnem ispočetka sve radi kako treba. I da pomenem da
stari saveovi nisu oštećeni.
simulacije.793junior,
-> #792, vdunic> havaraije sa windows-om jer hard ima bad blokove. Sada sam
> instalirao Win95 osr2, ali igra ne radi iz dos prozora. Kada
> počnu utakmice odjednom iskoči i izbaci memory-error, ali samo
Znam, mene isto zeza sa osr2. I to toliko da uopšte ne može da se
igra. Probaj da držiš igru u rootu, nekad je to palilo.
simulacije.794vdunic,
-> #793, junior
> Znam, mene isto zeza sa osr2. I to toliko da uopšte ne može da se
> igra. Probaj da držiš igru u rootu, nekad je to palilo.
Problem je bio u količini slobodne konvencionalne memorije. Kad sam
izbacio neke stvari iz autoexec-a igra je proradila. Treba da ima
slobodno nekih 560-570 KB slobodno.
simulacije.795junior,
-> #794, vdunic> Problem je bio u količini slobodne konvencionalne memorije. Kad sam
> izbacio neke stvari iz autoexec-a igra je proradila. Treba da ima
> slobodno nekih 560-570 KB slobodno.
Pre bih rekao da su konflikti sa nekim programima u memoriju, jer
ja oslobodim i preko 600k osnovne, pa se opet nakon 2-3 kola zakoči.
Jednostavno, nekad radi, nekad ne .. evo sad ću da instaliram 4dos,
da vidim hoće li tako da upali :)
simulacije.796vdunic,
-> #795, junior
> Pre bih rekao da su konflikti sa nekim programima u memoriju, jer
> ja oslobodim i preko 600k osnovne, pa se opet nakon 2-3 kola zakoči.
Ja sam samo skinuo driver za cdrom u config.sys-u i sve je proradilo.
Neznam uopšte i kako mi se tamo zateko driver kad on nije ni potreban
sa osr-om.
simulacije.797vdunic,
Evo šifre za Moto Racer ...
Umesto imena igrača upiši šifre:
CDNALSI - sve staze
CTEKCOP - mali motor
simulacije.798jujo,
Moj brat ima jedan mali problem u Fifi WC98. Igrica jednostavno nece
da detektuje misa prilikom odabira ko ce koju ekipu da vodi. U starijoj
Fifi RTWC ovo je sljakalo bez problema.
yooyo:
simulacije.799junior,
-> #798, jujo> Moj brat ima jedan mali problem u Fifi WC98. Igrica jednostavno
> nece da detektuje misa prilikom odabira ko ce koju ekipu da vodi. U
> starijoj Fifi RTWC ovo je sljakalo bez problema.
Da, wc98 ne radi sa mišem. Uopšte, preporučuju igranje sa gamepadom
od 8 dugmića :), tako da je teško poverovati da se može nešto učiniti
sa 2/3 dugmića na mišu.
Dok ne dopuste igranje dvojice na tastaturi, ništa od fer-playa :)
simulacije.800junior,
Evo onih add_onova koje sam obećao za fifu.
Ovo je po meni najzanimljiviji paket, iako ceo komplet addonova ima
preko 2 mega .. slaću još neke zanimljive stvari, kad ih isprobam.
A ovde možete naći raznorazne gluposti, kao što su:
- obične kopačke prerađene u Adidas Predator kopačke ;)
- updateovi transfera svih liga, za prošlu godinu
- za indoor stadium - texture plaže, ulice i trave
- opet neki transferi po raznim ligama, nešto svežiji
- cool reklame oko stadiona
- Roberto Bađo će nositi svoje Diadora, a ne Adidas kopačke ;)
- kreirajte sami svoju reklamu ...
- oficijelni dresovi francuskog tima na Svetskom prvenstvu
- (ovaj zapazite!) - 2 ženska tima, čini mi se da oba imaju vokale ;)
- pravi dresevi Intera
- updateovi ne samo transfera, već i taktika raznih timova
- više novca svim velikim klubovima u Evropi
- za sve koji nemaju 3d kartice, texture snega i kiše
- i last but not the least - Super liga!
Elem, ja lično preporučujem fajlove All.zip koji sadrže sve transfere
završno sa 18. januarom prošle godine, ali je i kreiran velik broj
igrača u raznim ligama (recimo Adailton ;) i odličan fajl Superl~1.zip
koji sadrži napravljenu Super-ligu, a u Škotskoj su ubačeni Zvezda,
Partizan, Croatia i Hajduk, koji se uz mala doterivanja mogu dovesti
u savršeno stanje.
Anyway .. uživajte.
fifaxtra.arjsimulacije.802vector,
┼─┤ Re: F1GP/wc
1:13.271 u Monacu... jos samo da se naviknem na novi stil voznje (bez
traction helpa) pa idem ispod 1:13. ;)
simulacije.803vector,
-> #750, senna┼─┤ Ima nas koji smo pre 2-3 godine vozili 1:13.1xx.. A i ko josh vozi
┼─┤ keca.. ;)
E,pazi... od pre par minuta ima i nas koji smo vozili 1:12.985 ;).
simulacije.804vector,
-> #803, vector┼─┤ E,pazi... od pre par minuta ima i nas koji smo vozili 1:12.985 ;).
Moderatore, napravi neki Hall of Fame i stavi me na prvo mesto da se zna
ko je ovde the man :))
simulacije.805junior,
-> #804, vector> Moderatore, napravi neki Hall of Fame i stavi me na prvo mesto
> da se zna ko je ovde the man :))
Ti si Da Man ;)
A jel' probao neko one nove simulacije formule? Prost Grand Prix,
i šta je već novo izašlo ..?
simulacije.806legolas,
-> #805, juniorA jel' probao neko one nove simulacije formule? Prost Grand Prix,
i sta je vec novo izaslo ..?
_____________________________________
Ja sam probo PGP (Prost). Ajde da ga uporedimo sa GPII. U odnosu na
njega je s**nje. Ali sama po sebi, nije losa.
Najvise me iznerviralo sto zauzima samo 75 MB, a ja uzo CD :(
(kosto me je samo 5DM srecom).
Od timova i vozaca postoje samo Prost i njegovi vozaci, dok su ostali
izmisljeni. Staze su realne i svidja mi se pozadina. Nije za
bacanje...
simulacije.807junior,
-> #806, legolas> Od timova i vozaca postoje samo Prost i njegovi vozaci, dok su
> ostali izmisljeni. Staze su realne i svidja mi se pozadina.
> Nije za bacanje...
U kojoj rezoluciji radi, jel' podržava 3d karte, i kakvu makinu
zahteva? :)
simulacije.808legolas,
-> #807, juniorU kojoj rezoluciji radi, jel' podrzava 3d karte, i kakvu makinu
zahteva? :)
__________________________________________________________
Radi u visokoj rezoluciji (640 mislim), podrzava 3d karte i radi lepo
kod mene na mom 6x86 200MX. Pokazacu ti je jednom ;)
simulacije.809vector,
-> #803, vector┼─┤ E,pazi... od pre par minuta ima i nas koji smo vozili 1:12.985 ;).
A od pre par sekundi ima i onih koji su popravili svoje vreme i postavili
novo: 1:12.783 -- nije lose,a?
simulacije.810sfilip,
uzeo Team Apache.... Lošija grafika od Apache Longbow (i Hind-a koj je
isti) ali mnogo više liči na vožnju helikoptera :)
Kad se skršiš ode ti onaj deo na koj si pao, kad te pogode otpadne ti krilo
ili rotor, kad letish nemožeš da praviš lupinge bilokada ko u longbowu, ono,
igra je realna, to stoji. I zanimljiva je. Samo treba tri de karta...
simulacije.811saint,
-> #810, sfilip=> igra je realna, to stoji. I zanimljiva je. Samo treba tri de karta...
Videh grafiku na Diamond Viperu V330...
Bilo je zapanjujuce. Nesto najbolje
sto sam video u simulaciji letenja.
Kod mene na Virgeu izgleda odvratno.
Valjda vazi ono Kolko para tolko i muzike.
simulacije.812giuliano,
Evo skrinova iz igre Europian Air War,
valjda se tako zove...
Nije ni bitno kada ovako dobro izgleda...:))
eurowar.arjsimulacije.813vector,
E,ljudi... kolko vozite u f1gp (wc) preko tastature na Monzi?
simulacije.814vector,
-> #813, vector┼─┤ E,ljudi... kolko vozite u f1gp (wc) preko tastature na Monzi?
Meni je najbolje vreme 1:16.230 -- nije toliko bedno,a?
simulacije.815junior,
-> #813, vector> E,ljudi... kolko vozite u f1gp (wc) preko tastature na Monzi?
Čekaj, hoćeš da kažeš da si ti _onaj_ rezultat od 1:12, u Monaku
ostvario na tastaturi? ;)
simulacije.816vector,
-> #815, junior┼─┤ Cekaj, hoces da kazes da si ti _onaj_ rezultat od 1:12, u Monaku
┼─┤ ostvario na tastaturi? ;)
Jea... pa valjda se zna da je 'keyboard' moje srednje ime. ;)
simulacije.817van.gogh,
E jebem ti ja CARMAGEDON...igra je dobra. Ali...
Stavim ja na makinu 32MB RAM-a i josh Voodoo i ono gurko kekonen...
;)
Nece da je pokrene u hi-res...cak sam i punu instalaciju stavio...
Jel' znade neko u cemu je caka... ?!
Aj'...
VAN.GoGH
simulacije.818legolas,
-> #817, van.gogh>>E jebem ti ja CARMAGEDON...
Kako si je uopste naterao da ti radi? Mene izbaci odma po znaku za
start?
simulacije.819byello,
Za van.gogha
Ne pomaze nista na caramageodonu, masina ti ocigledno ne prihvata
igru (citaj nesto nije kompatibilno), jer kod mene je na P166mmx
radila dosta solidno, bez vooodo-a.
Ovo se desavalo i drugima a ne samo tebi.
Byello
simulacije.820pecapop,
Pozdrav,
StraÜno mi se igra Rail Road Tycoon, ali sam disketu sa
igrom davno dao uz 286-icu. Molio bih nekoga ako je poseduje
da je podeli samnom.
pecapop
simulacije.821thug,
Eh...da li neko ima F-22 Lightning ?
mail wr thug
:)
simulacije.822pecapop,
Da li neko zna kako se igra FIFA98 RTWC preko modema.
U setovanju modema ne'e da prihvati promenjeni Init string, a ovako
;eka DIAL TONE.
pecapop
simulacije.823vantic,
Kako u Fifi da dam go glavom?
simulacije.824corgan,
-> #823, vanticU neko menuu stavis stiklic na ALL ASSIST HEADERS.
I to ti je to.
B.
simulacije.825vantic,
Evo idu patchevi sa Starcraft!
Prvo pustite ovaj iz bilo kog direktorijuma!
star102.exesimulacije.826vantic,
E , a kada ste ga upgrade-ovali na ver. 1.02 sa predhodnim patch-om
, prekopirajte sledeci fajl u Starcraft direktorjium , pritisnite
patch kad otvori malo prozorce , zatvorite prozorce i uzivajte u
najboljoj igri!
star102c.exesimulacije.827kmirko,
Da li neko zna kada ce da izadje SIM CITY 3000, ili je vec izasao,
ili nisam dobro obavestan. Koliko ja znam ova igra je najavljena
jos u avgustu prosle godine.
save