strategije.1142xlab,
Organizuje se pravi turnir u Warcraftu (4ili8 umrezenih komp.)
Za detalje obratiti se ili na xlabŽsezam.co.yu ili na
krtinicmŽeunet.yu
Pozdrav
strategije.1143rades,
No sta je bilo za one sifre za Red Alert?
strategije.1144namcor,
Da sta je sa siframa za RED ALERT saljite ljudi brze preci cu igru
sta onda?
Ako neko ima ruse neka mi se javi igram sa onim bednim plavim
razbise me Rusi.
Da nema neko savegame da posalje.
NAMCOR
strategije.1145gonzo,
-> #1144, namcor> Da nema neko savegame da posalje.
Pa reci dokle si stigao..
strategije.1146namcor,
Pa stigo sam do 7 nivoa ja mislim kada treba da sacuvan neke radare.
Imam vreme ali neznam da li trebam da cuvam do isteka vremena ili
sta?Trebaju mi sifre nemogu da stignem da se naproizvodim tenkova.
strategije.1147buva,
-> #1118, tomcat
(;)===========================================================
(;)A.I. Wars - The Insect Mind v2.1a
jel bi mogo file moderator to da dovuche ovde ?:)
strategije.1148emajsijuen,
-> #1147, buvaBu>> jel bi mogo file moderator to da dovuche ovde ?:)
U jee, udaviste coveka. Nesrecnik je dovukao preko 40 megabajta u poslednje
2-3 nedelje :)
strategije.1149buva,
-> #1148, emajsijuen
(;) U jee, udaviste coveka. Nesrecnik je dovukao preko 40 megabajta u
poslednje
(;)2-3 nedelje :)
pa dobro ,nepostoji samo jedan file m. :)
strategije.1150darth.vader,
-> #1148, emajsijuen>> U jee, udaviste coveka. Nesrecnik je dovukao preko 40 megabajta u poslednje
>> 2-3 nedelje :)
Pa ako je dovukao preko 40 Mb, mogao bi jos 2-3 ;)))))
See ya, Darth :)
strategije.1151dragosh,
-> #1144, namcor--> Da sta je sa siframa za RED ALERT saljite ljudi brze preci cu igru
--> sta onda?
Pa zar nisam ja slao gomilu čitova i raznih zezalica? Ili je to bilo na
pro-u..Ma sigurno sam poslao i ovde,pregledajte malo starije poruke
u temi
..co jo igr
..co find (valjda) strat dragosh /a /t
Traži:alert
Ili nešto u tom stilu ;).
strategije.1152guta,
-> #1118, tomcat
║ A.I. Wars - The Insect Mind v2.1a
║ (c)1997 John A.Reder.Sumware Software This game allows you
║ to design the Artificial intellegence of a Insect like
║ mechinized unit. Once you feel that your A.I. program is
║ ready, then you can send it into battle to see how good it
║ handles itself.
║ We also encourage competitions and tournaments.
╚════════════════════════════════════════════
*** NOVO ***
windows\fun\*.*
------------------
aiwar.arj 2764k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #1/2
aiwar.a01 2726k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #2/2
strategije.1153rades,
-> #1151, dragosh
> --> Da sta je sa siframa za RED ALERT saljite ljudi brze preci
> cu igru --> sta onda?
>
> Pa zar nisam ja slao gomilu citova i raznih zezalica? Ili je to
> bilo na pro-u..Ma sigurno sam poslao i ovde,pregledajte malo
> starije poruke u temi
Ako ti nije tesko - mogao bi opet. Ipak mene zanima samo 1 cit
- za lovu.
strategije.1154namcor,
Jesi poslo ali to je za C&C. A meni trebaju za RED ALERT. To nisu
iste verzije igre RED ALERT na istu foru samo nova verzija ako za
nju imas onda salji ovako nista.
...
strategije.1155space.ace,
-> #1152, guta> ║ A.I. Wars - The Insect Mind v2.1a
> windows\fun\*.*
> ------------------
> aiwar.arj 2764k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #1/2
> aiwar.a01 2726k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #2/2
Dok ovo čudo skinete, probajte ovo:
PCROBOTS V1.41 By P.D.Smith (psmithb@CIX) 1992
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Introduction
~~~~~~~~~~~~~
PCROBOTS is an adaptation of CROBOTS by Tom Poindexter. This
version has more features, and allows for much more
intelligent robots. It is not limited to any particular
language; C, Pascal,Compiled Basic, 8086 Assembler etc are
all possible. The only limitation is that it must be run on
an IBM PC Compatible.
PCRobots uses 'robots' which are actually MsDos .COM or .EXE
programs. Each program is allocated 64k for data, program &
stack requirements.
-------------
Radi se o starijoj igri CROBOTS, gde je vaš zadatak da napišete program
(klasičan izvršni program u bilo kom prog. jeziku, sa pozivima iz specijalne
biblioteke) koji će kontrolisati vašeg robota, koji pak ima zadatak da u
jednoj areni pobije sve ostale robote i preživi u isto vreme. Ova igra je
preteča svih sličnih igara (ukjlučujući i A.I. Wars), pa bi valjalo da je
malo probate :).
Mogli bi i takmičenje da organizujemo, kako u ovoj prostijoj varijanti, tako
i u A.I. Wars-u. Naravno, ako smete ;).
pcrob141.zipstrategije.1156vasic,
Ima li neko igru War In Middle Earth? Malo je starija ('88-89), EGA
grafika, i naravno, bavi se ratom za Prsten. Ako je iko sačuvao ovaj
biser, neka mi se javi.
strategije.1157space.ace,
-> #1155, space.ace> Mogli bi i takmičenje da organizujemo, kako u ovoj prostijoj varijanti,
> tako i u A.I. Wars-u. Naravno, ako smete ;).
Kad rekoh da je ovaj PCROBOTS prostiji od A.I. Wars-a grdno sam se prevario.
Igra je mnogo dinamičnija i maštovitija od A.I-ja. Tačno je da je A.I. Wars
grafički mnogo lepši, ali su bube neverovatno proste, imaju samo četiri
pravca kretanja i sve teče prilično sporo. Dok jedna buba provali gde se
druga nalazi, prođe večnost. Takođe, A.I ne daje nikakve informacije tokom
borbe, npr. koliko je kojoj bubi ostalo municije, raketa, štitova, goriva...
To mi se nije svidelo.
Poen plus za Bube je taj što ih je relativno lakše pisati od Robota, ali
prednost robota je u tome što program može da se piše u bilo kom jeziku za
kog postoji biblioteka funkcija. Takođe, kod buba je veoma lako odrediti
položaj zidova (tj. buba zna za zid samo kad udari u njega :) dok je kod
Crobota to malo teže, a samim tim i izazovnije.
strategije.1158the.edge,
-> #1157, space.ace
T?>> Igra je mnogo dinamicnija i mastovitija od A.I-ja.Tacno je da je A.I.
T?>> Wars graficki mnogo lepsi,ali su bube neverovatno proste,imaju samo
T?>> cetiri pravca kretanja i sve tece prilicno sporo.Dok jedna buba
T?>> provali gde se
Jedine mane koje sam ja uocio jesu te sto se bube krecu dosta sporo i sto
ne pisu statistike, tj. podaci o municiji/fuelu/shieldu.
A sta fali sa 4 pravca kretanja molim te? Ti bi 10?
T?>> Poen plus za Bube je taj sto ih je relativno lakse pisati od Robota,ali
T?>> prednost robota je u tome sto program moze da se pise u bilo kom
T?>> jeziku za kog postoji biblioteka funkcija.Takode,kod buba je veoma
T?>> lako odrediti
To nije mana - to je bas vrlina sto AI ima ugradjen svoj editor i sa
svojim komandama! Na ovaj nacin je igra mnogo pristupacnija sirokim krugovima.
I jos jedan plus je sto je za Windows.
A.I. je napravljen da bude zanimljiva igra, a ne da mi treba kurs
programiranja pre samog startovanja igre... Ne mislim bukvalno, ali je meni
nevidjena prednost sa internim editorom i internim komandama.
AcCeSS DeNiED
strategije.1159darth.vader,
-> #1152, guta>> windows\fun\*.*
>> ------------------
>> aiwar.arj 2764k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #1/2
>> aiwar.a01 2726k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #2/2
Guto majstore !!!
Svaka cast, nas si covek ;)
See ya, Darth :)
strategije.1160space.ace,
-> #1152, guta> *** NOVO ***
> windows\fun\*.*
> ------------------
> aiwar.arj 2764k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #1/2
> aiwar.a01 2726k ű AI Wars: Borbe inteligentih buba #2/2
*** NOVO ***
ftp.emi.yu/incoming/aiwar21a.zip 5640K A.I. Wars: The Insect Mind
;).
strategije.1161darth.vader,
-> #1158, the.edge>> I jos jedan plus je sto je za Windows.
Windows okruzenje nikad nije plus...
See ya, Darth :)
strategije.1162darth.vader,
-> #1155, space.ace>> Mogli bi i takmicenje da organizujemo, kako u ovoj prostijoj varijanti,
>> tako i u A.I. Wars-u. Naravno, ako smete ;).
Chek da poskidamo sve to prvo :)
See ya, Darth :)
strategije.1163null,
Moram priznati da me je aiwars (insect mind) malo razocarao, posto sam pre
toga pokupio pcrobots. Inace pcrobots mi se vise dopao jer je moguce kretati
robota u smeru od 360 stepeni, a koliko sam video u aiwarsu samo u 4 smera
(ispravite me ako gresim) i sto aiwars ima nekakav basic dok u PCrobots-u
mozes svoje cedo da napises u cemu zelis(ziveo watcom c/c++, sto pravi tako
kratak i optimizovan kod :)) ) inace posto sam video ai wars samo na kratko
da li moguce konfigurisati bubu npr koje ce oruzije da nosi i kog dometa ili
koji stit nosi ili npr maximalnu brzinu bube itd. i cemu sluze sve one stvari
na mapi.BTW ima li jos ovakvih igarai gde mugu se nabave, inace citao sam u
pc.prog o nekakvom turniru na internetu o ovakkvim igrama gde se daju pravila
igre a vi napisete program koji se bori protiv drugih programa.
NULL
P.S. Jel moze neko da mi malo bolje objasni ai wars, tj. kakve su mu sve
mogucnosti.
strategije.1164null,
-> #1158, the.edge>> Jedine mane koje sam ja uocio jesu te sto se bube krecu dosta sporo i sto
>> ne pisu statistike, tj. podaci o municiji/fuelu/shieldu.
>>
>> A sta fali sa 4 pravca kretanja molim te? Ti bi 10?
Pa pcrobots omogucava 360 sto je dovoljno a 4 je malo
plus toga pcrobots su jako dinamicni i to mi se jako svidja a i roboti se
brzo nalaze.
>> A.I. je napravljen da bude zanimljiva igra, a ne da mi treba kurs
>> programiranja pre samog startovanja igre... Ne mislim bukvalno, ali je meni
>> nevidjena prednost sa internim editorom i internim komandama.
Pa vidi ovakve igre uglavnom igraju programeri i tvrdim da je lakse napisati
to u vec nekom poznatom jeziku nego uciti taj njegov skrip jezik, a i ovako
kada pises u nekom pravom jeziku igra u tebi pobudjuje vecu draz :) a i posle
je nekako lepse gledati pogotovo ako se dva ortaka mlate sa robotima a jedan
tvrdi da c bolji a drugi naprimer da je paskal itd.
NULL
P.S. Ako neko ima jos ovakvih igara bilo bi pozeljno da ih posalje ili da nam
da adresu na internetu gde ih mozemo naci
strategije.1165the.edge,
-> #1161, darth.vader
T?>> Windows okruzenje nikad nije plus...
U ovom slucaju jeste, nije kod igara tipa SW/DN/QUAKE, ali tamo gde ne treba
puno memorije je perfektno.
AcCeSS DeNiED
strategije.1166the.edge,
-> #1164, null
T?>> Pa pcrobots omogucava 360 sto je dovoljno a 4 je malo plus toga
T?>> pcrobots su jako dinamicni i to mi se jako svidja a i roboti se brzo
T?>> nalaze.
Ja sa 360 stepeni ne vidim neku ogromnu prednost, tacnije uopste me ne
zanima kretnja buba, dovoljno mi je cetiri. Ono sto meni smeta jeste sto
nema (ili ja nisam provalio) detektor za missile, jer me moj bug uzasno
iznervira kada stoji u mestu, tj. scan-ira predeo, a raketa nailazi.
Vidim da ima dovoljno vremena da se skloni, ali je on ne detektuje i na kraju
rikne...
T?>> Pa vidi ovakve igre uglavnom igraju programeri i tvrdim da je lakse
T?>> napisati to u vec nekom poznatom jeziku nego uciti taj njegov skrip
T?>> jezik,a i ovako kada pises u nekom pravom jeziku igra u tebi pobudjuje
T?>> vecu draz :)a i posle je nekako lepse gledati pogotovo ako se dva
T?>> ortaka mlate sa robotima a jedan tvrdi da c bolji a drugi naprimer da
T?>> je paskal itd.
Pa vidis zezno' si se. Njegov "skript jezik" kako ti kazes nije uopste tezak
i nema sta da se uci specijalno, bitno je kako ces ti da programiras njega,
na koji nacin i koje ces komande koristiti da ti sto pre nadje protivnika/
ispali raketu/oformi shield/ispusti minu/skloni se u zaklon i sl.
U ostalom kakve su to IGRE kada zahteva znanje C-a, ili nekog drugog jezika?
Ako je tebi do takve igre, uzmi lepo pisi program(e)
u svom omiljenom jeziku, i zabavices se sigurno. Ja konkretno ne programiram,
znam basic (sto danas i nije neki jezik, ako se izuzme VB), i nikad ne bih
uzeo da programiram robota u basicu i posle da ga stavim da se bori.
Mnogo su mi lepse ove komande koje su totalno logicne (if found enemy then
launch missile, itd.), nego pravljenje robota u nekom 10tom programu...
To prakticno i nije vise igra, vec pravo programiranje, a AI wars je IGRA!
AcCeSS DeNiED
strategije.1167null,
-> #1166, the.edge>> Ja sa 360 stepeni ne vidim neku ogromnu prednost, tacnije uopste me ne
>> zanima kretnja buba, dovoljno mi je cetiri. Ono sto meni smeta jeste sto
>> nema (ili ja nisam provalio) detektor za missile, jer me moj bug uzasno
>> iznervira kada stoji u mestu, tj. scan-ira predeo, a raketa nailazi.
> Vidim da ima dovoljno vremena da se skloni, ali je on ne detektuje i na kraju
>> rikne...
A moze li buba da skanira pod nekomi uglom npr 45 stepeni na ne samo u smeru
kretanja tj u 4 smera jer ako nemoze da skenira i puca koso onda je to veliki
nedostatak, plus toga koliko sam video pcrobots je mnoooogo dinamicniji ud
buba, a i f-ja pc robotsa nisu teske, a koliko sam video bube cak nemaju ni
fja vec se pozivaju sa goto labelama sto je jaaaako lose jer f-ja ima
povratnu vrednost a ovo nema.
NULL
strategije.1168space.ace,
-> #1158, the.edge> A sta fali sa 4 pravca kretanja molim te? Ti bi 10?
Evo konkretnog primera: Bube se kreću samo levo, desno, gore, dole, a bogami
tako i skeniraju područje za protivnike. Right? Right. Pazi sad, bube stoje
jedna do druge po dijagonali, znači jednoj su koordinate (x,y) a drugoj
(x+1,y+1). Ako te bube počinju kretanje samo ako uoče protivnika, onda nema
ŠANSE da se završi igra pobedom jedne od njih, jer on neće moći da vide
protivničku bubetinu -> neće se kretati -> neće ni pucati -> remi!
Eto to ti je glavni razlog protiv 4 pravca kretanja! :)
> To nije mana - to je bas vrlina sto AI ima ugradjen svoj editor i sa
> svojim komandama! Na ovaj nacin je igra mnogo pristupacnija sirokim
> krugovima.
Tu si u pravu, ok, ali po mom mišljenju komande su nekako ograničene, i
ne verujem da ćeš moći da dobro razradiš neki algoritam koji ti je pao na
pamet samo pomoću tih komandi. Ima ih mnogo, slažem se, ali...
>I jos jedan plus je sto je za Windows.
Ne vidim što je ovo plus, štaviše, mislim da je jedan veeliki minus, jer
recimo darth.vader bi voleo da je igra, ali ne može da instalira Win95,
koji zahteva igra.
// izvinjavam se darth-u na prozivci //
> A.I. je napravljen da bude zanimljiva igra, a ne da mi treba kurs
> programiranja pre samog startovanja igre... Ne mislim bukvalno, ali je
> meni nevidjena prednost sa internim editorom i internim komandama.
Jeste napravljena da bude zanimljiva, ali nedostaje joj dinamičnost, što
zahteva većina igrača. Kad pogledaš robote u PCROBOTS koji jurcaju po areni
pucajući ko ludi (uključiš malo maštu i zamisliš prave robote ;) ) i kad posle
pogledaš ove bube kako se vrte u mestu po pola sata pa se pomere za jedno polje
kažeš sebi (bar sam ja to sebi rekao):"Izgleda lepo, ali ništa više od toga.
Bolji su roboti!".
Da sam kojim slučajem prvo video AI Wars pa posle PCROBOTS možda bih imao
drugačije mišljenje, ali...
Sve u svemu, odlična ideja i odlična igra, ali spooora, brate.
Nego, ako ste imali živaca da pročitate ovo, ide poklončić. Uz poruku je
prikačen izvršni fajl AI Wars 21c koji rešava probleme sa NT 4.0. Samo
ga zamenite sa prethodnim, i gotovo.
aiw21c.zipstrategije.1169the.edge,
-> #1167, null
T?>> A moze li buba da skanira pod nekomi uglom npr 45 stepeni na ne samo
T?>> u smeru kretanja tj u 4 smera jer ako nemoze da skenira i puca koso
T?>> onda je to veliki nedostatak,
Moze. Imas corner scan koji ti skenira sve uglove oko bube. Kombinacijom
corner scana i cross scana mozes se obezbediti od neprijatelja kada stoji
pored tebe jer ces dischargeovati energy, naravno za to ti treba komanda.
T?>> plus toga koliko sam video pcrobots je
T?>> mnoooogo dinamicniji ud buba,a i f-ja pc robotsa nisu teske,a koliko
T?>> sam video bube cak nemaju ni fja vec se pozivaju sa goto labelama sto
T?>> je jaaaako lose jer f-ja ima povratnu vrednost a ovo nema.
Sta je "f-ja"? Drugo, ako vam se ne svidja igra ima resenja - igrajte
pcrobots, prosto i jednostavno.
AcCeSS DeNiED
strategije.1170space.ace,
-> #1165, the.edge> U ovom slucaju jeste, nije kod igara tipa SW/DN/QUAKE, ali tamo gde ne
> treba puno memorije je perfektno.
Netačno, igri uopšte ne treba puno memorije.
strategije.1171space.ace,
-> #1164, null> je nekako lepse gledati pogotovo ako se dva ortaka mlate sa robotima a
> jedan tvrdi da c bolji a drugi naprimer da je paskal itd.
Upravo slučaj kod mene. Naime imam prijatelja koji još od pamtiveka tvrdi
da je Pascal najbolji jezik, i došlo je vreme da mu pokažem suprotno.
Lepota PCROBOTS-a je što program za robota možeš razvijati u bilo kom
jeziku (čak i BASIC-u), što znači da ih mogu pisati skoro svi ljudi
u Jugoslaviji (opšte je poznato da je svaki jugoslovenski kompjuteraš
pomalo programer :).
> P.S. Ako neko ima jos ovakvih igara bilo bi pozeljno da ih posalje ili
> da nam da adresu na internetu gde ih mozemo naci
Naravno, imam ih jedno desetak. Najinteresantniji je RARS, simulacija
formula, zadatak ti je da napišeš program koji kontroliše formulu i cilj
ti je da pobediš :). UL-ovaću je čim stignem.
strategije.1172space.ace,
-> #1166, the.edge> nema (ili ja nisam provalio) detektor za missile, jer me moj bug uzasno
> iznervira kada stoji u mestu, tj. scan-ira predeo, a raketa nailazi.
E, vidiš, tu je PCROBOTS malo napredovao. Pošto postoji samo jedna vrsta
naoružanja, koji ne nanosi ogromnu štetu pogotkom (štaviše ima 3 vrste
štete, u zavisnosti od daljine robota od bombe pri detonaciji), dovoljno
je samo proveriti štetu robota, i ako se smanjuje, znak je da te neko pogodio,
i teraš svog robota da se pomeri. Jednostavno.
Kod buba to nisam primetio.
> Mnogo su mi lepse ove komande koje su totalno logicne (if found enemy
> then launch missile, itd.), nego pravljenje robota u nekom 10tom
> programu...
Skup funkcija koje moraš koristiti u programiranju PCROBOTS-a je isto tako
logičan, evo tog tvog primera, samo u C-u:
robot_id=scan(ugao,širina, &udaljenost);
if (robot_id>0)
shot(ugao, udaljenost);
itd. Jednostavno, zar ne? Nije uopšte potrebno neko veliko znanje ni C-a
ni bilo kod drugog prg. jezika, jer se koristi samo skup funkcija iz
robot biblioteke.
Ove dve igre, kao i još mnogo drugih, upravo su namenjene programerima, a
ne doom-igračima.
strategije.1173space.ace,
-> #1162, darth.vader> Chek da poskidamo sve to prvo :)
Za to vreme, osnovao sam grupu robots, koja će se baviti igrom PCROBOTS.
Zainteresovani neka me mail-nu. Onaj ko osnuje grupu aiwars neka me ubaci
u istu, pod tačkom obavezno.
strategije.1174space.ace,
-> #1163, null> toga pokupio pcrobots. Inace pcrobots mi se vise dopao jer je moguce
> kretati robota u smeru od 360 stepeni, a koliko sam video u aiwarsu samo
> u 4 smera (ispravite me ako gresim) i sto aiwars ima nekakav basic dok u
Potpuno si u pravu, AIWARS ima samo četi smera kretanja.
> PCrobots-u da li moguce konfigurisati bubu npr koje ce oruzije da nosi i
> kog dometa ili koji stit nosi ili npr maximalnu brzinu bube itd. i cemu
Ne, bube nije moguće konfigurisati na način na koji se konfigurišu roboti
u PCROBOTS. Velika mana.
> sluze sve one stvari na mapi.
Sve je običan dekor, osim onih nagaznih mina koje šalju bube u večna lovišta.
Taj dekor, a i popularni prelazak svega i svačega u Windows okolinu, glavni
je razlog što igra zahteva Windows 95 ili NT. Bljak :).
>BTW ima li jos ovakvih igarai gde mugu se nabave, inace citao sam u pc.prog
> o nekakvom turniru na internetu o ovakkvim igrama gde se daju pravila
Ima mnogo takvih turnira, jedan od najpopularnijih je POTM Contest (Programmer
Of The Month). Ne znam tačnu adresu na Internetu, ali je imam zapisanu negde,
pa ću vam javnuti kad je nađem.
>P.S. Jel moze neko da mi malo bolje objasni ai wars, tj. kakve su mu
>sve mogucnosti.
Sačekaj još koji dan da je detaljno proučim, pa ću vam dati komparaciju
AI Wars-a i PCROBOTS-a, pa izaberite.
PCROBOTS je za malo jače programere... ;)
strategije.1175null,
-> #1169, the.edge>> Sta je "f-ja"? Drugo, ako vam se ne svidja igra ima resenja - igrajte
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) f-ja znaci skracenica
reci funkcija, npr f-je -> funkcije itd.
NULL
strategije.1176null,
-> #1168, space.ace>> Tu si u pravu, ok, ali po mom misljenju komande su nekako ogranicene, i
>> ne verujem da ces moci da dobro razradis neki algoritam koji ti je pao na
>> pamet samo pomocu tih komandi. Ima ih mnogo, slazem se, ali...
Tu si potpuno u pravu nemozes svoje cedo da razvijes koliko stvarno zelis jer
si ogranicen skrip jezikom, dok sa pravim programskim jezikom mozes da
realizujes svaku ideju ( imam jednu mnooogo mocnu za pcrobots samo nek mi
prodje prijemni :) ) inace kada smo vec kod robota sta sve f-ja scan vraca
dali vraca podatke o zidovima, recharge stationa, canon shell-a ili samo daje
uocenog robota.
NULL
strategije.1177the.edge,
-> #1170, space.ace
T?>> Netacno,igri uopste ne treba puno memorije.
Pa to sam i rekao, zato i jeste cool windows okruzenje.
AcCeSS DeNiED
strategije.1178the.edge,
-> #1172, space.ace
T?>> Ove dve igre,kao i jos mnogo drugih,upravo su namenjene programerima,
T?>> a ne doom-igracima.
Hmm...svakako da vise volim SW, Quake ili DN, ali mi se svidja sama ideja
pravljenja neceg "licnog" i da to posle pustis da se bori protiv drugih. :)
Cudi me onda zasto nije napravljena nova verzija pcrobotsa, ako je toliko
dobar? I jos me cudi zasto programer AI-a nije pravio, tj. zasto nije usavrsio
neke tehnike pcrobotsa i premestio ih u "bube"? Na siteu i pise da je igra
slicna pcrobotsu...
AcCeSS DeNiED
strategije.1179the.edge,
-> #1175, null
T?>> :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) f-ja znaci
T?>> skracenica reci funkcija,npr f-je -> funkcije itd.
Vidis nikad nisam cuo da neko funkcije govori "F-ja", al' ajd'...
Btw: ne vidim sta je smesno?
AcCeSS DeNiED
strategije.1180null,
-> #1178, the.edge>> Cudi me onda zasto nije napravljena nova verzija pcrobotsa, ako je toliko
Decko tebi je izgleda microsoft udario u glavu zasto ti treba nova verzija
ako je i ova dobra,a i radi.
NULL
strategije.1181sdanijel,
Izgleda da nevredi ali ajde jos jedamput:
Da li neko ima (bilokakve) sifre ili chat za RED ALERT !!!!
Ako neko zna neka ostavi ovde (ili u mail)
strategije.1182rades,
-> #1181, sdanijel
> Izgleda da nevredi ali ajde jos jedamput:
> Da li neko ima (bilokakve) sifre ili chat za RED ALERT !!!!
Stvarno je vec krajnje vreme da neko napise te sifre (ako uopste
postoje). Dragosh je rekao da ima (da je vec pisao), ali mogao
bi ponovo.
> Ako neko zna neka ostavi ovde (ili u mail)
Neka ostavi ovde - ima nas zainteresovanih.
strategije.1183tomcat,
E na sledecoj adresi je AI Central koji organizuje turnir svake sedmice. Tamo
mozete poslati vaseg mezimca i videti kako se ponasa u "svetu".
http://pages.prodigy.net/bdwyer/
.................................
tomcat@galeb.etf.bg.ac.yu
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~tomcat
strategije.1184nenad,
-> #1160, space.ace> *** NOVO ***
>
> ftp.emi.yu/incoming/aiwar21a.zip 5640K A.I. Wars: The Insect
> Mind
Ta verzija se i nalazi u dir-u.
strategije.1185darth.vader,
-> #1165, the.edge>> T?>> Windows okruzenje nikad nije plus...
>> U ovom slucaju jeste, nije kod igara tipa SW/DN/QUAKE, ali tamo gde ne
>> treba puno memorije je perfektno.
Pa ide bre sporo ko da je neznam sta...
Roboti bre pice pa rasturaju, a ovo... ubi boze...
See ya, Darth :)
strategije.1186darth.vader,
-> #1164, null>> Pa pcrobots omogucava 360 sto je dovoljno a 4 je malo
>> plus toga pcrobots su jako dinamicni i to mi se jako svidja a i roboti se
>> brzo nalaze.
Ma rokanje pocinje odma bre ;)))
See ya, Darth :)
strategije.1187darth.vader,
-> #1166, the.edge>> T?>> ortaka mlate sa robotima a jedan tvrdi da c bolji a drugi naprimer da
>> T?>> je paskal itd.
:)))))))))))))))))))))))
Upravo to... I ja sam spreman da dokazem da je BASIC jos uvek ziv ;)))
Kakvi bre plusevi i asmovi ;))))
See ya, Darth :)
P.S. BAS Lives ;))
strategije.1188darth.vader,
-> #1172, space.ace>> Ove dve igre, kao i jos mnogo drugih, upravo su namenjene programerima, a
>> ne doom-igracima.
Svaka cast majstore :)
See ya, Darth :)
strategije.1189darth.vader,
-> #1180, null>> >> Cudi me onda zasto nije napravljena nova verzija pcrobotsa, ako je
>> >> toliko
>> Decko tebi je izgleda microsoft udario u glavu zasto ti treba nova verzija
>> ako je i ova dobra,a i radi.
MicroSoft nego sta, i to previse ;)))
strategije.1190darth.vader,
-> #1171, space.ace>> Naravno, imam ih jedno desetak. Najinteresantniji je RARS, simulacija
>> formula, zadatak ti je da napises program koji kontrolise formulu i cilj
>> ti je da pobedis :). UL-ovacu je cim stignem.
Formulu ? Ijao brate, pa to mi treba !!!
Aj cim budes imao vremena, UL :)
See ya, Darth :)
strategije.1191darth.vader,
-> #1168, space.ace>> Ne vidim sto je ovo plus, stavise, mislim da je jedan veeliki minus, jer
>> recimo darth.vader bi voleo da je igra, ali ne moze da instalira Win95,
>> koji zahteva igra.
>> // izvinjavam se darth-u na prozivci //
Aaaa, nije bas tako, moja 3jka tera 95icu, i igrao sam je kod sebe, ali
sporo bre... A da je dobro kao robots, ne bih zalio sto je pod 95icom
i igrao bi je ma koliko sporo isla...
BTW, ne treba da se izvinjavas :)
Inace, u pravu si, sve sto zahteva W95 ima veeeeeeeeliki minus...
>> Sve u svemu, odlicna ideja i odlicna igra, ali spooora, brate.
E tooo !!!
See ya, Darth :)
strategije.1192bokir,
-> #1176, null> prodje prijemni :) ) inace kada smo vec kod robota sta sve f-ja scan vraca
> dali vraca podatke o zidovima, recharge stationa, canon shell-a ili samo
> daje uocenog robota.
Samo daje uočenog robota.
Za zidove, recharge, damage koristiš get_local_map(), a shell-ove
nijedna funkcija ne vidi ;(
A čemu služe IFF stringovi (f-ja register_iff())?
strategije.1193space.ace,
-> #1177, the.edge> Pa to sam i rekao, zato i jeste cool windows okruzenje.
Sorry, nisam dobro pročitao, ali moj stav da je win okruženje glupo i dalje
stoji ;).
Inače, AI wars u memoriji zauzima 5-7 Mb, dok procesor opterećuje maksimalno,
100%. Multitasking je sa startovanom igrom misaona imenica na slabijim
mašinama. Evo sad dok ovo pišem, bore se dve bube, i to već duže vreme.
Mogu vam reći da se slova pojavljuju sekund pošto ih otkucam, često se sve
zamrzne na trenutak, što nije nikako povoljno za igru.
Sinoć sam ostavio dve bube da se cede, i otišao da spavam. Ujutru su me
dočekale obe bube. Naravno, borba (ako se to tako može nazvati) je još
uvek trajala.
strategije.1194space.ace,
-> #1179, the.edge> Vidis nikad nisam cuo da neko funkcije govori "F-ja", al' ajd'...
Ali ih svi verovatno tako pišu... Lakše, brže, manje slova, idila, čoveče...
strategije.1195space.ace,
-> #1178, the.edge> Hmm...svakako da vise volim SW, Quake ili DN, ali mi se svidja sama ideja
> pravljenja neceg "licnog" i da to posle pustis da se bori protiv drugih.
Čekaj koji dan da ul-ujem RARS, pa ćeš tek onda da vidiš šta znači boriti
se protiv drugih (ne da ih pobiješ, već pobediš). Za obožavaoce Formule 1,
a uz to i programere, idealna stvar. Trenutno imaju dve staze za trku.
> Cudi me onda zasto nije napravljena nova verzija pcrobotsa, ako je toliko
> dobar? I jos me cudi zasto programer AI-a nije pravio, tj. zasto nije
> usavrsio neke tehnike pcrobotsa i premestio ih u "bube"? Na siteu i pise
> da je igra slicna pcrobotsu...
Što usavršavati nešto što je i ovako odlično? Moglo se malo poraditi na
grafici, čak ni to. Igra je za ljude sa maštom. AI je grafički mnogo bolji,
ali nije ni do članaka Robotima sa programerske strane.
Izem ti Artificial Inteligence kada bubama treba sat i po da pripucaju jedna
na drugu (čak i u open mapi). Neko mi reče da bube i uče tokom borbe, ali
nešto u to ne verujem. U Robote možeš da ubaciš i neuronske mreže, niko ti
ne brani, sve dokle ti je program manji od 64K, važno je da radi.
strategije.1196space.ace,
-> #1176, null> prodje prijemni :) ) inace kada smo vec kod robota sta sve f-ja scan
> vraca dali vraca podatke o zidovima, recharge stationa, canon shell-a
> ili samo daje uocenog robota.
Funkcija scan, kako i uputstvo kaže, vraća ID protivničkog robota, i
njegovu udaljenost. Ako hoćeš da skeniraš područje u potrazi za zidovima,
stanicama za punjenje :), upotrebi get_local_map() funkciju, koja vraća
niz od 81 bajt u kome se nalaze podaci o okolini robota. Robot se nalazi
u centru tog područja (9x9) i običnom pretragom se utvrđuje gde su zidovi,
a matematikom na kojoj su strani. U zavisnosti od strane, određuješ smer
svog robota, kako bi izbegao zid ili ušao u stanicu. Simple...
strategije.1197space.ace,
-> #1185, darth.vader> Roboti bre pice pa rasturaju, a ovo... ubi boze...
Ako pcrobots startuješ sa svičom -s, prilikom borbe sa tasterima 0-9
kontrolišeš brzinu odvijanja borbe.
Još preko SB-a dobiješ zvukove pucanja bombi, ma milina...
strategije.1198space.ace,
-> #1184, nenad> Ta verzija se i nalazi u dir-u.
Bojim se da nisi baš shvatio, hm, moja poruka naglašava da se ista igra
može naći i na ftp sajtu u Jugoslaviji, a ne samo u inostranstvu. Definitivno
je brže DL-ovati nešto sa sajta u miloj nam Jugi, nego iz crne Amerike ;)
strategije.1199space.ace,
-> #1186, darth.vader> Ma rokanje pocinje odma bre ;)))
U grupi robots ću organizovati takmičenje čim malo budemo pročačkali
igru sa teorijske strane :)
Ide takmičenje za petnaest dana... Dajem šansu svima da dotad naprave
svoje robote.
strategije.1200space.ace,
-> #1192, bokir> A čemu služe IFF stringovi (f-ja register_iff())?
Oni služe da se prepoznaju timovi robota, da ne bi pucali na sebe. Recimo,
ako ti je IFF string tvog tima "SWAT", onda bi parče koda, koje proverava
da li je pronađeni robot član tvog tima ili ne, izgledalo ovako:
-------cut here----------
configure(2,2,2,2,2,0); /* konfiguracija robota */
register_iff("SWAT"); /* registruješ svoj string */
while(0) {
id=scan(ugao, sirina, &udaljenost); /* skeniraš, vraća ID robota */
if (check_iff(id) != 1) { /* 1 - stringovi isti, 0 -jok */
shoot(ugao, udaljenost); /* pucaš na protivnika :) */
movement(brzina, ugao); /* ako hoćeš da mu se približiš */
}
else {
transmit(id, kod); /* šalješ prijatelju određeni
kod, u zavisnosti od trenutka */
movement(brzina, abs(ugao+90));
}
}
------to here------------
Nadam se da je jasno sad :).
strategije.1201mango,
-> #1169, the.edge> Sta je "f-ja"? Drugo, ako vam se ne svidja igra ima resenja - igrajte
> pcrobots, prosto i jednostavno.
:))) Sta je f-ja? f-ja je funkcija. A sta je funkcija? O:))
strategije.1202ivanl,
-> #1182, rades
> Izgleda da nevredi ali ajde jos jedamput:
> Da li neko ima (bilokakve) sifre ili chat za RED ALERT !!!!
Ra> Stvarno je vec krajnje vreme da neko napise te sifre (ako uopste
Ra> postoje). Dragosh je rekao da ima (da je vec pisao), ali mogao
Ra> bi ponovo.
Evo našao sam neki trainer za RA ...
ra-trn.zipstrategije.1203guta,
*** NOVO ***
dos\fun\*.*
------------------
probots4.arj 343k ű P-Robots 4.00: Borbe robota-programa (Pascal)
P-Robots V4.00 - Kaempfende Pascal-Programme
--------------------------------------------
┌─────────────┐┌───────────────────────┐
│▀████▄ ▄███▄││ P-Robots V4.00 │
│ ██ █ ██▀ ▀▀││ ───────────────────── │
│ ████▀ ██▄ ▄▄││ Roboter programmieren │
│▄██▄ ▀███▀││ und gegeneinander │
│ O N L I N E ││ kaempfen lassen. │
└─────────────┘└───────────────────────┘
░░▒▒▓▓ P-ROBOTS -- Version 4.0 ▓▓▒▒░░
A game for PASCAL programmers. Battle
robots programmed by others in a fight
with flying missiles, shields, cloaks,
and bombs. Ideal for the PASCAL "pro"
or beginner alike. Includes new "IDE"
or Integrated Development Environment.
*Freeware* Includes PASCAL source code!
strategije.1204guta,
*** NOVO ***
dos\fun\*.*
------------------
pcrob141.zip 109k ű PC Robots 1.41: Borbe robota-programa (svi jezici)
PC Robots 1.41
--------------
Opširniji opis imate u poruci 4.1155.
Zahvaljujem korisniku space.ace na prilogu :)
strategije.1205guta,
*** NOVO ***
windows\fun\*.*
------------------
winrob12.arj 465k ű WinRobots 1.2: Borbe robota-programa
WinRobots 1.2 for Windows 3.x / Windows 95 / Windows NT
--------------------------------------------------------
ROBOT BATTLE v1.1 - Can you design a robot to
best all challengers? To survive, your robot
must have better tactics, intelligence, and
adaptability than all others. Can you out
think and out gun your opponents? This is the
place to find out! Watch your ANIMATED robots
come to life and battle it out with stunning
sound effects. Supports Windows 3.1 and NT.
A CONTEST is planned to find the best robot.
Complete on-line help and docs.
Iako ovde piše da je u pitanju verzija 1.1, web strana kaže da je u
pitanju verzija 1.2, što sugeriše i ime arhive. Kako god bilo, uživajte :)
strategije.1206guta,
Pre nego što vaše najnovije čedo-ubica ;) ukrsti koplja sa robotima
ostalih korisnika, isprobajte ga protiv svetskih šampiona.
Uz ovu poruku je okačena arhiva sa petnaest prvoplasiranih robota za
PC-Robots 1.41.
Ispod se nalazi i tabela robota, druga kolona je procenat uspešnosti u
borbi sa ostalima (po 32 borbe sa svakim pojedinačno od ostalih stotinak
robota!)
1 0.9098 Trmnatr2
2 0.8961 Jota
3 0.8961 GaWolf
4 0.8861 Microbot
5 0.8783 Nexus_5
6 0.8740 Moskito2
7 0.8619 Arriva36
8 0.8555 Theta
9 0.8201 Hexalon
10 0.8195 Eta
11 0.8080 Hexyl
12 0.8010 Storm
13 0.7787 Zeta
14 0.7475 Macross2
15 0.7410 GAlpha
top15r.zipstrategije.1207guta,
*** NOVO ***
windows\fun\*.*
------------------
aiw21c.zip 80k ű AI Wars: Update na verziju 2.1c
AI Wars 2.1c Update
-------------------
Opširnije u poruci 4.1168, inače je u pitanju update AI Wars 2.1 na
verziju 2.1c
Ponovo se zahvaljujem korisniku space.ace na prilogu :)
strategije.1208guta,
Da ne biste kreirali svoje robote "from the scratch", pogledajte i par
primera.
Uz ovu poruku je okačen fajl sa 4 primera robota, 3 u pascal-u, jedan
u C-u.
rsource.zipstrategije.1209jones,
Da li bi neko mogao da mi ovde dovuce jednu od mojih
omiljenih igara iz vremena C64 ,a to je SUPREMACY !
Takodje bih bio zahvalan da ako radi pod nekim emulatorom da
mi kaze gde mogu da ga nadjem...
unapred zahvalan
strategije.1210darth.vader,
-> #1195, space.ace>> Cekaj koji dan da ul-ujem RARS, pa ces tek onda da vidis sta znaci boriti
>> se protiv drugih (ne da ih pobijes, vec pobedis). Za obozavaoce Formule 1,
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Taj sam :)
See ya, Darth :)
strategije.1211space.ace,
-> #1183, tomcat> http://pages.prodigy.net/bdwyer/
Evo još dva sajta:
The Nest - http://www.bran.demon.co.uk/thenest/
Odličan sajt, ali nema ničega na njemu - tj. još je u razvoju.
Još sam našao i:
The Game AI Page - http://www.cris.com/swoodcoc/ai.html
strategije.1212ividicki,
Ja i Payce imamo problema sa opcijom multiplayer game (modem) u KKND-u.
Sve smo podesili, dakle manite se onih glupih pitanja o
Inti string-u, Baud rate-u, E.C.-u itd.
Problem je:
Modemi se konektuju, ali se u prozoru (ispod menija za setovanje parametara
igre) ne pojavljuje drugo ime, dakle kod mene stoji IVAN-SURV-BLUE, ali se ne
pojavljuje PAYCE-itd....
kod baje isto to, samo obrnuto.... ;)
HELP US ! :)
strategije.1213gonzo,
-> #1173, space.ace> Za to vreme, osnovao sam grupu robots, koja ce se baviti igrom
> PCROBOTS.
Moze mene unutra?
strategije.1215jones,
Dakle, ima li neko Supremacy ?!?
strategije.1216space.ace,
-> #1206, guta> Ispod se nalazi i tabela robota, druga kolona je procenat uspešnosti u
> borbi sa ostalima (po 32 borbe sa svakim pojedinačno od ostalih
> stotinak
Ovako, planiram da organizujem malo takmičenje - turnir, "I Turnir Sezamovih
Robota" (skr. "I TSR"), za jedno 15 dana (dajmo svima vremena da naprave svoje
učesnike), pa koristim ovu priliku da pozovem sve zainteresovane da se
pridruže i da prijave svoje robote. Naravno, pozivam i sponzore, valjali bi.
Takođe, pozivam zainteresovane u grupu robots.
strategije.1217richie,
Da li postoje neka varanja za igru ALIEN LEGACY i ako postoje koja
su?
Hvala unapred
strategije.1218gonzo,
-> #1193, space.ace> Sorry, nisam dobro procitao, ali moj stav da je win okruzenje
> glupo i dalje stoji ;).
Nije glupo nego je idiot-proof..
ako shvatate sta hocu da kazem..
strategije.1219gonzo,
-> #1198, space.ace> moze naci i na ftp sajtu u Jugoslaviji, a ne samo u
> inostranstvu. Definitivno je brze DL-ovati nesto sa sajta u
> miloj nam Jugi, nego iz crne Amerike ;)
Zavisi... mnogim .yu sajtovima se IZUZETNO sporo pristupa...
za razliku od nekih u usa.. jel to zavisi od provajdera?
strategije.1220null,
-> #1209, jonesJa imam supermacy ali za pc nije emulirana nego je pc verzija.(ne mogu da
saljem ni na mail jer i vrabci vec znaju dok ne prodje 5.7.1997 ) ako zelis
mozemo jedan dan da se dogovorimo da ti pozajmim cd ili idi u m&s soft 3.
bulevar 130 i trazi to sto zelis.
NULL
strategije.1221jones,
-> #1220, null
>> Ja imam supermacy ali za pc nije emulirana nego je pc verzija.
To mi treba!Ajde ako ti nije tesko reci mo koliko zauzima...
pozdrav
strategije.1222dselic,
-> #1215, jones> Dakle, ima li neko Supremacy ?!?
Dotična postoji i u PC verziji, pa ne bi bilo loše da je potražiš.
strategije.1224boccio,
-> #1218, gonzo
> Sorry, nisam dobro procitao, ali moj stav da je win okruzenje
> glupo i dalje stoji ;).
Go> Nije glupo nego je idiot-proof..
Go> ako shvatate sta hocu da kazem..
WINDOWS - za ljude koji se plase brzine :)))))
strategije.1225sfilip,
-> #1166, the.edge> U ostalom kakve su to IGRE kada zahteva znanje C-a, ili nekog drugog
> jezika? Ako je tebi do takve igre, uzmi lepo pisi program(e)
da li si ti stvarno toliko ograničen ili se meni čini?
Ova igra je jedna od najgenijalnijih ideja na koju sam odavno
naleteo, i glavna lepota je da zahteva neko znanje i nije poput
bung-beng komanch "simulacija" ;), kobajagi c&c strategije, ili
bilo čega što ti nazivaš Igrom.
Koliko ja znam, za igranje šaha potrebno je veliko znanje,
pa se to ipak naziva igrom?
A što se tiče programskih jezika, ako programiraš neko duže vreme
u nekom jeziku mnogo je lepše raditi u njemu nego u nekom
integrisanom debil frendly interfejsu. Ipak, slažem se da
ako ne poznaješ jezike, onda ti je druga opcija svakako bolja,
ali se ne slažem sa time da zbog ograničenosti jednih treba
napasti druge kojima je prvobitna ideja sasvim bliska.
akces dinajd ;)
strategije.1226sfilip,
-> #1179, the.edge> T?>> :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) f-ja znaci
> T?>> skracenica reci funkcija,npr f-je -> funkcije itd.
>
> Vidis nikad nisam cuo da neko funkcije govori "F-ja", al' ajd'...
> Btw: ne vidim sta je smesno?
a i nije smešno, tužno je ;)
(predlažem da se ova poruka obriše ;)
strategije.1227radosav,
Ima li neko iskustva u igri Imperium Galactica? Ja sam stigao do
skoro samog kraja, ostala mi je jedna planeta Darloka u gornjem levom
uglu pod imenom Outer nekibroj ali tu imam problema.Ima li neko
iskustva u igri Imperium Galactica? Ja sam stigao do
skoro samog kraja, ostala mi je jedna planeta Darloka u gornjem levom
uglu pod imenom Outer nekibroj ali tu imam problema. Kada prodjem
kroz odbranu, spustim se na tlo, i pobijem mu sve tenkove, masina
stane! Ne blokira se nego jednostavno radi kao da ima jos
neprijatelja a ja sam ocistio ekran. U cemu je problem?
strategije.1228mango,
-> #1226, sfilip>> Vidis nikad nisam cuo da neko funkcije govori "F-ja", al' ajd'...
>> Btw: ne vidim sta je smesno?
>
> a i nije smesno, tuzno je ;)
Kako kome, meni je smesno:))))))
F-ja se ne govori vec se pise.
strategije.1229null,
E ljudi ajte nemojte vise da ga prozivate :)))) ako sam se ja nasmejao preko
celog reda zato sto covek nezna sta znaci ckracenica f-ja
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
nemojte i vi da ga prozivate :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
on je samo mlad i neiskusan (zelen) pa bih vas molio da ga vise ne zezate.
NULL
strategije.1230stifa.jordan,
Hi,
jel ima neko neki patch file ili cheat za Red Alert?
ako ima neka ga baci
10x
STIFA.JORDAN
strategije.1231sfilip,
-> #1227, radosav> Ima li neko iskustva u igri Imperium Galactica? Ja sam stigao do
ima, pre nedelju dana sam je prešao :)
> uglu pod imenom Outer nekibroj ali tu imam problema. Kada prodjem
> kroz odbranu, spustim se na tlo, i pobijem mu sve tenkove, masina
> stane! Ne blokira se nego jednostavno radi kao da ima jos
> neprijatelja a ja sam ocistio ekran. U cemu je problem?
?
ja nisam imao nikakvih sličnih problema?
esi proverio da mu nije ostao kakav fortress u blizini?
esi probao da ga bombarduješ virus bombama dok mu ne
pobiješ sve na planeti? (nemam nikakvih iskustava sa virus
bombama, osim što znam da sam mogao da ih stavim samo u
Thorin-a, nadam se da si ga čuvao i pazio tokom igre, jer
je on najjači flagship, kao što si i provalio verovatno :)
probaj ovo sa virus bombama, ako nemožeš da ga osvojiš, a
ti ga bar ubij...
nego, sad sam se setio kako sam ja završio... nisam mu
ja ni osvojio sve, već su mu ostala dva sistema, kada sam
mu zatražio da se preda, i on je to uradio :)
prethodono sam poosvajao skoro sve ostale rase, većina
ih odustaje kada im ostanu dva tri sistema, predaju se :)
probaj, diplomacy, pa demand surrender, mora da upali!
strategije.1232the.edge,
-> #1229, null
T?>> E ljudi ajte nemojte vise da ga prozivate :))))ako sam se ja nasmejao
T?>> preko celog reda zato sto covek nezna sta znaci ckracenica f-ja
T?>> nemojte i vi da ga prozivate :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
T?>> ))) on je samo mlad i neiskusan (zelen)pa bih vas molio da ga vise ne
T?>> zezate.
Samo napred... ko se zadnji smeje... nije razumeo vic ;)
Inace zalazem se da F-ja bude ubacena u vujakliju i u sve recnike sveta,
evo stvarno, F-ja vidim na svakom koraku...cak ima i knjiga F-ja...
cut the shhhhh
.to null zanima me u kojoj si skoli/faxu?
AcCeSS DeNiED
strategije.1233sfilip,
Baš sam čitao neki stari cvet kontejnera, pa sam naleteo na članak o C&C: Red
Alert - Counterstrike, u kome se kaže da se u original pakovanju dobija malo
kartonče sa uputstvom napisanom morzeovim znacima, za startovanje neke
mini kampanje. A meni bilo čudno što je onih par misija i animacija zauzelo
ceo disk...
Zna li neko nešto više o tome?
strategije.1234sfilip,
E, stvarno, zna li neko kako se startuje ona mini-kampanja sa diska
counterstrike?
strategije.1235ivanl,
-> #1234, sfilip Sf> E, stvarno, zna li neko kako se startuje ona mini-kampanja sa diska
Sf> counterstrike?
Evo: Na Options ekranu drži levi 'Shift' i klikni levim dugmetom miša
na zvušnik u gornjem desnom uglu. Ovo je iz SK 6/97 nemam counterstrike
pa ne znam da li radi, probaj :)
strategije.1236goxi,
Hi!
Jel zna neko slucajno neke sifre za Red Alert???
strategije.1237gonzo,
-> #1232, the.edge> Inace zalazem se da F-ja bude ubacena u vujakliju i u sve
> recnike sveta, evo stvarno, F-ja vidim na svakom koraku...cak
> ima i knjiga F-ja...
F-ja se samo pise, skraceno, ne govori se fja :))))..
to pisu svi profesori fizike koje znam..
strategije.1238gonzo,
-> #1230, stifa.jordan> Hi,
> jel ima neko neki patch file ili cheat za Red Alert?
> ako ima neka ga baci
> 10x
> STIFA.JORDAN
Bio je par poruka unazad... procitaj ih sve, naci ces..
strategije.1239sfilip,
-> #1235, ivanl> Evo: Na Options ekranu drži levi 'Shift' i klikni levim dugmetom miša
> na zvušnik u gornjem desnom uglu. Ovo je iz SK 6/97 nemam counterstrike
> pa ne znam da li radi, probaj :)
e fala puno :)
radi :)
genijalno je ovo :)
jes da nema animacija, al' su misije zato zajebane do bola... a
i zanimljive.
Da ne pominjem poslednju, u kojoj se sa Stavrosom u glavnoj ulozi
jurcaš po hodnicima i ubijaš mrave (ali velike bogme), dok na kraju
ne naletiš na kraljicu (e, daj jedan život, da ti pređem kraljicu)
koja na leđima ima montirana tesla's coil...
ma mašte im bar ne nedostaje...
ima jedno 5 dodatnih misija, genijalno :)
strategije.1240mikeman,
-> #1225, sfilip> bung-beng komanch "simulacija" ;), kobajagi c&c strategije, ili
Command je izvanredan spoj vise stvari. Ne znam sto ti se ne svidja,
ali nema veze. Da predjem na stvar:
Ko ima cheat za KKND. Hitno mi treba.. ;)
strategije.1241ivanl,
-> #1240, mikeman
Mi> Command je izvanredan spoj vise stvari. Ne znam sto ti se ne svidja,
Mi> ali nema veze. Da predjem na stvar:
Mi> Ko ima cheat za KKND. Hitno mi treba.. ;)
Evo neki trainer ...
kkndtrn2.zipstrategije.1242slick,
Hiya
Potrebna mi je pomoc za Space Hulk 2 : The Vengeance of the...blabla.
Uglavnom komande i nekakvi tips. Da li postoji samo 'vakav Doomoliki
mode ili ima i neka mapa kao u prvom delu?
10x
strategije.1243bcvetkovic,
Otvorena je lokalna mreza pod imenom NET-NET (lep i kreativan naziv
nema sta). Imaju 4 pentijuma. Svi koji su zainteresovani neka se jave
na telefon 428-361.
PS. Ja samo prenosim informacije. Nemam preterane veze sa tim.