IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - strategije

strategije.1348 space.ace,
--- I TSR Status Report --- V Kolo: Rezultati: |Robot |win|lo.|dr.|win % |pts |avg. "Alive" count 1. beta109.exe 31 1 0 96,875 2 pressing.com 1 31 0 3,125 0 2. sakazulu.com 25 6 1 78,125 2 rambo_ii.com 6 25 1 18,75 0 3. kajko.exe / / / / / ---- Man of the hour - pressing.com! Mislim da je ovo istorijski momenat za pressing.com. Taj robot je uspeo da prekine apsolutnu dominaciju beta109 robota, koji je do sada svaku borbu rešavao u svoju korist maksimalnim učinkom. Stvarno neverovatno i neočekivano. Evo, da opišem tu borbu: bilo je stvarno gusto, roboti su se odjednom našli jedan pored drugog i počeli su paljbu. Mislim da je odlučilo to što je pressing prvi počeo da puca, pa je njegov zadnji metak pre stigao do beta109 nego što je beta109-in metak stigao do pressing-a, tako da je pobedio pressing. Imao je "Alive" count samo 15. Da je, kojim slučajem pre zapucao beta109 pobedio bi on. Ipak, ta borba ulazi u istoriju! Ostale borbe je beta109 rešio ubedljivo, ali uprkos svemu, pressing je heroj dana! Svaka čast... Druga borba je bila još interesantnija. Sakazulu je ipak trijumfovao, i to relativno ubedljivo, iako se vodila prava "ulična" borba. Čak je jedna borba bila i nerešena. Sve u svemu, sakazulu je odlično uradio svoj posao, i zasluženo osvojio vice-šampionsku titulu. Rambo_ii je imao svojih momenata, ali je poklekao pod naletima sakazulu-a koji je izgleda usavršio "strafe" tehniku (poznatu iz Doom-ačina :). Da ne davim više, evo i konačne tabele, veoma interesantne: No.|Robot |P |W |L |D |Pts|Avg. % |Max. % |Low. % |Autor --------------------------------------------------------------------------- 1. beta109.exe 4 4 0 0 8 99,218 100,000 96,875 null 2. sakazulu.com 4 3 1 0 6 63,812 96,875 0,000 embe 3. pressing.com 4 1 1 2 3 46,093 96,875 3,125 embe 4. rambo_ii.com 4 1 1 2 3 40,625 93,75 0,000 embe 5. kajko.exe 4 0 4 0 0 3,125 6,25 3,125 kajko --------------------------------------------------------------------------- Eto, to je kraj (malog) turnira. Kao što i sami vidite, beta109.exe je pobednik turnira, i s pravom dobija epitet "Šampiona prvog TSR-a". Autoru pobednika, null-u, iskrene čestitke. Malo je falilo da beta109 ima perfektan učinak, ali ništa nije sigurno dok je pressing.com u areni. Vice-šampion je sakazulu.com, a treći, uz malo sreće, pressing.com. Autor oba robota, kao i četvrtoplasiranog rambo_ii.com-a, je embe, kome takođe upućujem iskrene čestitke. Poslednji, nažalost, kajko.exe, istoimenog autora (bez ekstenzije :) nije pobedio nijednom, opet ponavljam samo zbog štita (trebalo je da vidite tog robota kako se bori), ali je ostavio dobar utisak na organizatora. Nadam se da se autor nije obeshrabrio, i da neće poboljšati svog prvenca, jer kajko.exe ima potencijala da bude odličan robot. Svaka čast, još jednom. Očekujem da će Šampion i Vice-šampion reći koju reč više o ovom turniru, i da podele sa nama svoja zapažanja. Ako oni ne budu rekli ništa, neka onda nešto kažu njihovi autori ;)). Pošto se ovaj (provisional) turnir završio, iskoristiću priliku da pozovem ostale sezamovce da učestvuju u sledećem turniru koji će se održati za 15 dana. Nadam se da vas je zainteresovalo sve ovo, i nadam se da će II TSR imati bar 5 puta više takmičara. Naravno, još jednom da čestitam null-u na odlično obavljenom poslu. Ostalima, više sreće, jer ipak se okreće. Pozdravlja vas sve, Organizator "I TSR"-a. P.S. Šaljite robote, II TSR je za 15 dana. report5.zip
strategije.1349 space.ace,
--- I TSR Status Report --- Posle zvaničnog turnira, održan je "Death Rally", gde su u arenu strpani svi roboti da se odredi koji je robot najjači u tim situacijama. Kako sam i pretpostavio, najjači je bio Beta109.exe i to zbog najbolje rešenog sistema za obnavljanje štita. Posle njega, skoro uvek zadnji ubijan, stoji kajko.exe. Svaka čast! Sistem sa prikrivanjem i upucavanjem protivnika iz potaje savršeno radi u ovakvim situacijama. Posle slede pressing.com, pa rambo_ii.com i na kraju sakazulu.com. Evo, uostalom i tabele: No.|Robot |P |W |L |Kill N.|Win avg|Col. No|Autor --------------------------------------------------------------------------- 1. beta109.exe 32 25 7 69 78,125 none null 2. pressing.com 32 6 26 26 18,75 3 embe 3. kajko.exe 32 1 31 7 3,125 none kajko 4. rambo_ii.com 32 0 32 13 0,000 none embe 5. sakazulu.com 32 0 32 10 0,000 none embe --------------------------------------------------------------------------- Ovom tabelom završava se "I TSR"... Sledeći je, rekoh, za 15 dana. Učesnici neka pripreme bolje verzije svojih takmičara, a ostali bi valjalo da se malo potrude da napišu i svoje takmičare, da naprave ovo takmičenje još uzbudljivijim :) Pozdravlja vas Vaš Organizator. ----- Ovim rečima, Organizator je i zvanično završio istorijsko takmičenje, "I TSR" :) rally.zip
strategije.1350 embe, -> #1344, space.ace
>>-Druga borba... druga borba je bila i vise nego interesantna. Opet je >> ocigledno da oba robota poticu iz iste radionice, jer je borba bila i >> vise nego izjednacena :). Pogledajte samo rezultat. Nisam tako nesto >> ocekivao, pa sam podelio bodove, iako je rambo_ii imao veci "Alive" >> broj (nova kolona :). Da cujem vase misljenje o svemu ovome? Inace, Pa dobro, jesu iz iste radionice ali su dozlaboga razliciti roboti. Sto se tice neresenog ishoda, sasvim je u redu da se bodovi dele. Varijanta je i odrzavanje produzetaka od 3-5 borbi.
strategije.1351 embe, -> #1348, space.ace
>>Ocekujem da ce Sampion i Vice-sampion reci koju rec vise o ovom turniru, >>i da podele sa nama svoja zapazanja. Ako oni ne budu rekli nista, neka >>onda nesto kazu njihovi autori ;)). >> >>Posto se ovaj (provisional) turnir zavrsio, iskoristicu priliku da pozovem >>ostale sezamovce da ucestvuju u sledecem turniru koji ce se odrzati za >>15 dana. Nadam se da vas je zainteresovalo sve ovo, i nadam se da ce >>II TSR imati bar 5 puta vise takmicara. >>Naravno, jos jednom da cestitam null-u na odlicno obavljenom poslu. Ostalima, >>vise srece, jer ipak se okrece. U ime nosioca srebrnog odlicja (sakazulu), bronzanog (pressing) i osvajaca pretposlednjeg mesta (rambo_II) hteo bih da kazem nekoliko reci. Kao prvo cestitam NULL-u na vise nego ubedljivom trijumfu. Po meni, pobedu nije izvojevala spretno izabrana konfiguracija robota jer je sa lakocom zbrisao moja tri robota koji su imali razlicite stilove borbe. Pobedu je izvojevala dobra inteligencija robota. Iako robota beta109 jos nisam imao prilike da sretnem, pretpostavljam da je njegova pobednicka taktika "udri i bezi" :))) Bas bih voleo da ga vidim, i da ga izanaliziram. Za sledece takmicenje spremam nove pulene. Neki su skoro gotovi i dosta su dobri. Sto se tice samog takmicenja, sta da kazem. Sve pohvale organizatoru, sve je bilo bolje nego sto sam ocekivao, a narocito su mi se dopali komentari. U sledecem takmicenju ce verovatno biti vise robota. Na kraju jos jednom da se zahvalim organizatoru SPACE.ACE-u i da ga zamolim da nam da na uvid robote takmicare.
strategije.1352 embe, -> #1345, morkin
>TYPE RegType > ax AS INTEGER > bx AS INTEGER > cx AS INTEGER > dx AS INTEGER > bp AS INTEGER > si AS INTEGER > di AS INTEGER > flags AS INTEGER >END TYPE >DECLARE SUB INTERRUPT (intnum AS INTEGER, inreg AS RegType, outreg AS RegType) >DIM Reg AS RegType >1 REM > Reg.ax = 1 > Reg.bx = 100 > Reg.cx = 90 > CALL INTERRUPT(&HE0, Reg, Reg) >2 GOTO 1 >----------- >Kompajliranje i pravljenje stand-alone .exe programa idu bez greske. >Kad startujem pcrobots proba.exe proba.exe on prijavi: > >Killed by system for violation 25EF > >Gde je greska? Prva dijagnoza: Greska je u deklaraciji RegType. Naime po svoj prilici kod tebe (u tvom kompajleru) tip INTEGER je od 16 bita. Registri ax,bx,cx..... u obicnom DOS-u NISU 16-BITNI (!) nego su 8-bitni. Zato registre ax,bx,cx..... treba deklaristi kao osmobitne. Nisam siguran kako se zove taj tip u BASIC-u (u C-u se zove "short int"). S obzirom da kod sebe nemam ni jedan drugi BASIC osim QBASIC-a iz DOS-a a u njemu je INTEGER sesnaestobitan, pretpostavljam da je u tome problem. Valjda ce ovo da uspe.
strategije.1353 morkin, -> #1345, morkin
> Evo listing programa koji treba da pomera robota udesno dok se ne uništi Htedoh reći nadole.
strategije.1354 morkin, -> #1343, space.ace
> Inače, što se statistika tiče, njih generiše nekoliko batch skriptova, > uz pomoć grep-a i jednog malog C programa, tako da je moj učinak i > više nego mali. Naravno, ja ništa ne menjam u izveštajima. Pitanje: Ako su roboti različito konfigurisani, tako da imaju 100 i 200 armour poena na početku i na kraju partije (niko nikoga ne pogodi) ko je pobednik? Predlog posmatrača: Ako oba robota prežive 50000 ticksova, proglasi borbu nerešenom.
strategije.1355 morkin, -> #1352, embe
> Prva dijagnoza: > > Greska je u deklaraciji RegType. > Naime po svoj prilici kod tebe (u tvom kompajleru) tip INTEGER je > od 16 bita. Onda je pogrešio Ujka Bili. Moj program je od "declare sub" pa nadalje. Ovo pre je _prepisano_ iz qb.bi fajla koji definiše CALL INTERRUPT. Ali, probaću. Nema veze, skinuo sam ASIC, i radi. Bavim se prevođenjem qbasic -> asic. Sa konja na magarca, ali šta ćeš. Pazi kad u ASIC-u ne postoji OR, AND, kad ne može da se napiše a=b+c+d već mora a=b+c i a=a+d...
strategije.1356 space.ace, -> #1354, morkin
> Pitanje: Ako su roboti različito konfigurisani, tako da imaju 100 i 200 > armour poena na početku i na kraju partije (niko nikoga ne pogodi) ko je > pobednik? Odlično pitanje, mučilo me je baš dosta. Najpravednije bi bilo da se podele poeni. > Predlog posmatrača: Ako oba robota prežive 50000 ticksova, proglasi borbu > nerešenom. Predlog prihvaćen. Mislim da sam već slično i postupao. Čini mi se da je bila borba između rambo_ii i pressing-a.
strategije.1357 space.ace, -> #1351, embe
> Na kraju jos jednom da se zahvalim organizatoru SPACE.ACE-u i da ga > zamolim da nam da na uvid robote takmicare. Opet hvala na pohvalama, trudiću se da bude još bolje, samo vi šaljite te robote. Evo, ispuniću vam molbu (inače, to je i moja dužnost), uz poruku su roboti koji su učestvovali na takmičenju. roboti.zip
strategije.1358 m.goran, -> #1352, embe
˘ Registri ax,bx,cx..... u obicnom DOS-u NISU 16-BITNI (!) Kako to? Šta je za tebe "obični DOS"? Da se oglasim i ja glede TSR-a. Čestitke nullu za pobednički algoritam i organizatoru za odlično, zanimljivo organizovanje. Planiram da ubacim svoje robote u konkurenciju, ali trenutno nemam instaliran ni jedan DOS kompajler na disku. Videću da prodžaram malo Delphi, čitao sam da može da generiše DOS-EXE kod. Nadam se skorom susretu u areni... :) (mboban)
strategije.1359 vasic, -> #1352, embe
> Registri ax,bx,cx..... u obicnom DOS-u NISU 16-BITNI (!) > nego su 8-bitni. Zato registre ax,bx,cx..... treba deklaristi kao > osmobitne. Nisam siguran kako se zove taj tip u BASIC-u (u C-u se zove > "short int"). AX, BX, CX i DX _jesu_ šesnaestobitni, bio ti u DOS-u ili bilo kom drugom operativnom sistemu. Osmobitni su AL i AH, BL i BH, itd. na koje se ovi šesnaestobitni mogu podeliti.
strategije.1360 tile,
Ja vido one robote, i, ako nadjem kompajler, mislim da bi moj robot mogo da im primirise. P.S. Ako neko radi u paskalu, mogao bi da mi objasni kako da napravim slicicu svog robota po zelji.
strategije.1361 darth.vader, -> #1336, vule.
>> Oces samo kompajler(BC.EXE) ili sve ? >> to ti dodje:1Mb Ako saljes kompajler, posalji mu i LINK.EXE i biblioteku BRUN45.LIB... See ya, Darth :)
strategije.1362 bokir, -> #1352, embe
> Registri ax,bx,cx..... u obicnom DOS-u NISU 16-BITNI (!) > nego su 8-bitni. Zato registre ax,bx,cx..... treba deklaristi kao osmobitne. AX i ostali JESU 16-bitni... AH, AL i slični su 8-bitni...
strategije.1363 null, -> #1360, tile
>> P.S. Ako neko radi u paskalu, mogao bi da mi objasni >> kako da napravim slicicu svog robota po zelji. Pa ovaj ja programiram u C-u, ali mogu da ti kazem da o tome najkasnije pocnes da brines, ali sve lepo pise u uputstvu i nije neka velika nauka. NULL P.S. Non-stop kupovina armora na max je dobitno resenje ( to je inace razlog onakvog rezultata) P.P.S. Za resto se jos malo potrudite
strategije.1364 vitez.koja, -> #1352, embe
#=> Registri ax,bx,cx..... u obicnom DOS-u NISU 16-BITNI (!) #=> nego su 8-bitni. Ma jok, to te je neko slagao. ax, bx... nemaju veze sa dosom, pa samim tim ni sa obicnim dosom :)... Morkine, probaj sa int86 i drugim funkcijama. Ne znam zašto uopšte deklarišeš interrupt proceduru (nemam quickbasic, nego ovaj qbasic (iz dosa), a tamo se o tome priča samo kao o funkcijama koje isti ne podržava :) i probaj bez call, samo "interrupt &he0, reg, reg" (bez zagrada). sk
strategije.1365 space.ace, -> #1358, m.goran
> Kako to? Šta je za tebe "obični DOS"? Obični DOS je DOS<6.2, znači 16-bitni OS. Na svim 32-bitnim OS-ovima, int-ovi su 32 bita.
strategije.1366 space.ace, -> #1360, tile
> P.S. Ako neko radi u paskalu, mogao bi da mi objasni > kako da napravim slicicu svog robota po zelji. Vrlo jednostavno, deklariši jedan niz shortint-ova, pa onda pointer na taj niz. U nizu neka ti stoje 5 shortint-ova, i to tako da pet donjih bitova formiraju bit-map sliku, npr ovako: 00010001 11 00001010 0A 00000100 04 00001010 0A 00010001 11 I dobićeš sliku u obliku slova X. Kada se to prevede sa bitova na hex. brojeve, dobiješ niz pored. Dalje možeš i sam.
strategije.1367 space.ace,
Spremite se, jer 15. avgusta počinje drugi Turnir Sezamovih Robota, "II TSR"!!! Rok za slanje robota je 13.avgust, a pravila ostaju ista. Šaljite robote...
strategije.1368 space.ace,
Primer: Sub: Timska borba "II TSR" Pošto pravim tim za predstojeći turnir, želim da rezervišem sledeća imena za moje pulene: r.e.m. damon ramon Toliko od mene.
strategije.1369 space.ace,
--- II TSR --- Kao što sam već i najavio, "II TSR" će početi 15. avgusta, dok je rok za slanje robota 13. avgust (taman kad se vratim iz Hungaroring-a da me dočekaju roboti :). Inače, pored takmičenja koje ste već videli ("1o1" i Death Rally) odlučio sam da dodam još jednu disciplinu - borbu timova. Odluka je pala nakon mnogobrojnih sličnih predloga od strane takmičara i posmatrača "I TSR"-a. Znači, discipline su sledeće: "1o1" liga : mečevi kao u prvom TSR-u, jedan na jedan, bodovanje je nepromenjeno. Ako istekne broj tick-ova (50000) a oba robota prežive, borba je nerešena. Death Rally: svi roboti se ubacuju u arenu i "neka najbolji ostane živ". Bodovanje je nepromenjeno. TeamRoll : timske borbe - nova disciplina. Pravila timske borbe: - timovi se sastoje od 3 robota, mada ću računati i tandeme (2 robota), ali će oni imati svoju konferenciju. - formiraće se konferencija, tj. liga, u kojoj će se mečevi igrati po kolima, kao i u pravim ligama (isto kao i u prvom "TSR"-u). - mečevi se izvode isto kao i za "1o1" mečeve - 32 borbe po meču, sve se računa. Timovi moraju poštovati timsku borbu, jer će se negativno računati "ubistvo" team-matea. - broj tick-ova je ograničen na 50000. Ako svi članovi tima prežive do ograničenja, borba je nerešena, otherwise kom timu bude preživelo više članova, taj je pobednik. - ukoliko koristite provere imena, iff_imena, i sl. (register_name(), register_iff(), find_name(), itd.) koristite imena vašeg username-a, sa malim varijacijama (npr. space.ace1, space.ace2, space.ace3 i sl), ili ako nećete to da koristite, već hoćete da koristite neka egzotična imena (kao što je koristio embe u "I TSR"-u) na vreme ih rezervišite slanjem poruke u konferenciju - dajte ostalima do znanja da ste to rezervisali. Primer: =============================== 4.xxxx IGRE.3:strategije space.ace, xx.xx.xx. xx:xx, xxx chr --------------------------------------------------------- Sub: Timska borba "II TSR" Pošto pravim tim za predstojeći turnir, želim da rezervišem sledeća imena za moje pulene: r.e.m. damon ramon Toliko od mene. ----------------------------------------------- 4.xxxx--- Ako dođe do nekih konflikata tokom borbi, neću se obazirati na to. Borbe će se i dalje odvijati, a ja ću napomenuti u izveštajima da je došlo do konflikta sa imenima. - takmičar NEMA pravo, pošto istekne rok za slanje robota, da pošalje modifikovanu verziju već poslatih robota, osim u slučaju kada se utvrdi da je došlo do konflikta sa imenima, i to samo u prvom kolu! - bodovanje je isto kao i u "1o1" ligi, tj. 2 poena za pobedu u meču, 1 poen za nerešen ishod, i bez poena za izgubljen meč. Računa se i "avg. %" za stanje na tabeli. - ostala pravila, ako ima nedefinisanih, važe kao i za borbe jedan-na-jedan. - pošto je prvi turnir prošao skoro nezapaženo, i imao je malo robota, odluka je pala da i organizator može slati svoje robote. Planiram da pošaljem jedan tim i jednog takmičara za "1o1". Pošto ste valjda stekli poverenje u mene, očekujem od vas da donesete odluku, da li da šaljem robote ili ne. Odluka je vaša. Napominjem da je opet moja reč konačna, i da važe sva pravila o suđenju kao u prvom TSR-u. Toliko za sada, ako se setim još nekog pravila, dopisaću. Šaljite robote. Pozdrav, Organizator.
strategije.1370 morkin, -> #1364, vitez.koja
> Morkine, probaj sa int86 i drugim funkcijama. Ne znam zašto uopšte > deklarišeš interrupt proceduru (nemam quickbasic, nego ovaj qbasic (iz Quick Basic i QBsic su isto, razlika je samo u verziji. Ova verzija iz DOS-a ne podržava te naredbe, ali verzija 4.5 podržava. Uz nju se dobije još i QB.QLB dodatak koji omogućava rad sa interaptima. > dosa), a tamo se o tome priča samo kao o funkcijama koje isti ne > podržava :) i probaj bez call, samo "interrupt &he0, reg, reg" (bez > zagrada). Probao sam, uspelo je. Sad je iskrsnuo drugi problem. Kad preradim program PCROBOTS.BAS (uglavnom ispravljajući sintaksu) koji se nalazi u direktorijumu \LIB ispostavlja se da se ne prepoznaje funkcija SSEG. Ta funkcija i nije od nekog većeg značaja - problem je u tome što neće da prorade ni najjednostavniji programi koji imaju za cilj da pokrenu robota u desno. Kad se preradi program (REMovao sam linije koje imaju naredbu SSEG) i IZBRIŠU se BYVAL naredbe dobija se nešto što kad se potera PCROBOTS.EXE odmah ubije zbog "System violation 25EF". O čemu se tu radi? U arhivi uz ovu poruku je robot koji ima samo naredbe 1 rem CALL movement (10,10) 2 goto 1 Pomagajte ljudi. Umesto debilnog 1 rem... 2 goto 1 sam probao i DO...LOOP i slične perverzije. Ne vredi. U ASIC bejziku postoje naredbe za rad sa interaptima. Sa tim interpreterom radi većina naredbi - movement, shoot. Problem je u tome što taj jezik ne dozvoljava ništa tipa a=b+c+d, nema OR, AND, NOT operatore, ne podržava trigonometrijske funkcije, nema copy/paste, ništa.... Spektrumov bejzik je moćniji od njega. :( Mislim da imam genijalna rešenja za algoritme kretanja, lociranja neprijatelja i pucanje - samo nemam jezik da to sprovedem u delo. ;) A baš bih voleo da se oprobam. Ako mnogo gušimo temu, hajde da napravimo grupu u vezi ovog programa. Sudeći po broju učesnika, nema nas puno. :( work.bas
strategije.1371 morkin, -> #1369, space.ace
> - mečevi se izvode isto kao i za "1o1" mečeve - 32 borbe po meču, sve se > računa. Timovi moraju poštovati timsku borbu, jer će se negativno > računati "ubistvo" team-matea. Zašto baš 32? Stavi 50, procenti više znače, a ionako koristiš batch. > - broj tick-ova je ograničen na 50000. Ako svi članovi tima prežive do > ograničenja, borba je nerešena, otherwise kom timu bude preživelo > više članova, taj je pobednik. U timskoj borbi, to neka bude gol-razlika. Ako bude previše "preživelih", povećaj ticksove. Ih, što ne mogu da napišem program....
strategije.1372 bolero,
Evo jedan mali patch za Red Alert vrlo zanimljiva stvar , obavezno skinuti. hyper
strategije.1373 vitez.koja, -> #1369, space.ace
#=> - pošto je prvi turnir prošao skoro nezapaženo, i imao je malo #=> robota, odluka je pala da i organizator može slati svoje robote. Morao bi da nam te robote pošalješ na uvid pre početka turnira. #=> Napominjem #=> da je opet moja reč konačna, i da važe sva pravila o suđenju kao u #=> prvom TSR-u. Jedno pitanje: na kojem se "bojnom polju" igra? :) sk
strategije.1374 vitez.koja, -> #1370, morkin
#=> Kad preradim program PCROBOTS.BAS (uglavnom ispravljajući #=> sintaksu) koji se nalazi u direktorijumu \LIB ispostavlja se da se #=> ne prepoznaje funkcija SSEG. Ajde za početak zameni svaki SSEG sa VARSEG i svaki SADD sa VARPTR (inače naterao si me da skinem pcrobots.zip :) #=> Kad se preradi program (REMovao sam linije koje imaju naredbu #=> SSEG) i IZBRIŠU se BYVAL naredbe dobija se nešto što kad se potera #=> PCROBOTS.EXE odmah ubije zbog "System violation 25EF". O čemu se #=> tu radi? a što brišeš byval? (inače stvarno ne bi trebalo da je od značaja) mali p.s. Sad pogledah kod sebe u qbasic-u i stvarno pominje da je odustao od byval, nema veze... #=> U arhivi uz ovu poruku je robot koji ima samo naredbe nije :) - poslao si svoj autoexec.bat :) #=> 1 rem #=> CALL movement (10,10) #=> 2 goto 1 Jesi li inicijalizovao robota (configure...)? Ajde više odustani od tih CALL... dovoljno je movement 10, 10 Ako sam ja dobro razumeo, treba da uradiš sledeće (igrao sam se ranije dosta basicom, ali priznajem da ne znam/ne sećam se čemu služe .bi fajlovi): - turi pcrobots.bas, pcrobots.bi i tvog robota (.bas) u isti direktorijum - dodaj '$include pcrobots.bi u prvi red svog programa - kompajliraj svog pulena (samo u .obj) i isto to sa ovim pcrobots.bas uradi - linkuj sve to sa qb.lib i trebalo bi da dobiješ .exe fajl da radi Dokle si ti stigao od ovoga? Sigurnija varijanta bi bila da iskopiraš pcrobots.bas u morkin.bas i da ga onda prepravljaš - onda ti ne treba da povezuješ dva .obj-a i slično... Usput kod mene se pcrobots.bas ne učita kako treba, zbog bajvalova, pa ti evo pcrobots.bas bez istih i sa VAR* umesto S*. #=> Ako mnogo gušimo temu, hajde da napravimo grupu u vezi ovog #=> programa. Sudeći po broju učesnika, nema nas puno. :( A ne, ne, ne... Da je bila odmah grupa, nikad ja ne bih za ovo ni saznao/zainteresovao se... #=> U ASIC bejziku postoje naredbe za rad sa interaptima. Sa tim Batali interapte, pređi na ovo... :) #=> Mislim da imam genijalna rešenja za algoritme kretanja, lociranja #=> neprijatelja i pucanje - samo nemam jezik da to sprovedem u delo. sk
strategije.1375 space.ace, -> #1370, morkin
> dozvoljava ništa tipa a=b+c+d, nema OR, AND, NOT operatore, ne podržava > trigonometrijske funkcije, nema copy/paste, ništa.... Spektrumov bejzik > je Trigonometrijske funkcije nisu dozvoljene, već se koriste one iz biblioteke pcrobots! Zabranjeno je koristiti FPU. > Mislim da imam genijalna rešenja za algoritme kretanja, lociranja > neprijatelja i pucanje - samo nemam jezik da to sprovedem u delo. ;) Uči onda neki drugi jezik, jerbo je BASIC odavno propao ;)). Npr. uzmi lepo termis.c (ili .pas) pa počni da pišeš u C-u ili Pascal-u. Uopšte ne treba neko znanje jezika da bi se napisao robot, jer se koriste funkcije iz pcrobots.lib. > Ako mnogo gušimo temu, hajde da napravimo grupu u vezi ovog programa. > Sudeći Grupa već postoji, zove se robots i ja sam vlasnik iste. So, zamoli me da te ubacim ;))
strategije.1376 space.ace, -> #1373, vitez.koja
> Morao bi da nam te robote pošalješ na uvid pre početka turnira. Robte sam već poslao, nešto mi ne pratiš temu... Pogledaj unazad malo. > Jedno pitanje: na kojem se "bojnom polju" igra? :) Na šta misliš? Na arenu? Na računar? Na lokaciju računara? Na direktorijum? ;)
strategije.1377 space.ace, -> #1371, morkin
> Zašto baš 32? Stavi 50, procenti više znače, a ionako koristiš batch. 32 borbe je zato da bi se naš rezultat računao i na svetskom prvenstvu, jer i oni računaju 32 borbe. Pa kada se naši roboti pojave na svetskom, da imaju neku referencu, tj. kako se kotiraju u odnosu na ostale. Doduše, ovde je sigurno manja konkurencija, but... > U timskoj borbi, to neka bude gol-razlika. Ako bude previše "preživelih", > povećaj ticksove. Primljeno k znanju. RAzmatrao sam da povećam broj ticks-ova na 100000, ali pošto su "1o1" borbe trajale max. 20000 ticks-ova, računao sam da ni timske borbe neće trajati duže. > Ih, što ne mogu da napišem program.... Napisaćeš ti, ne boj se.
strategije.1378 morkin, -> #1374, vitez.koja
> (inače naterao si me da skinem pcrobots.zip :) Malo i ti da se nerviraš... > a što brišeš byval? (inače stvarno ne bi trebalo da je od značaja) > mali p.s. Sad pogledah kod sebe u qbasic-u i stvarno pominje da je > odustao od byval, nema veze... Zato jer prijavljuje grešku. >#=> U arhivi uz ovu poruku je robot koji ima samo naredbe > > nije :) - poslao si svoj autoexec.bat :) Zaboravih da iskopiram fajl u odgovarajući direktorijum, ide uz ovu poruku, ako ne zaboravim. ;) > Jesi li inicijalizovao robota (configure...)? Ne mora. Piše da se sve vrednosti postavljaju na 2, ako nema CONFIGURE. > Ajde više odustani od tih CALL... dovoljno je movement 10, 10 Skapirao sam i odustao od CALL, ali bez efekta. :((( > Ako sam ja dobro razumeo, treba da uradiš sledeće (igrao sam se > ranije dosta basicom, ali priznajem da ne znam/ne sećam se čemu služe > .bi fajlovi): To su delovi programa koji su zajednički većem broju nezavisnih programa. Da ne bi stalno prepisivao kod, svakom programu daš da "uključi" i te linije. Zgodno ako imaš potrebu da na jednom mestu promeniš 50 svojih programa, ali krajnje nebitno za ovu priču. > - turi pcrobots.bas, pcrobots.bi i tvog robota (.bas) u isti > direktorijum > - dodaj '$include pcrobots.bi u prvi red svog programa > - kompajliraj svog pulena (samo u .obj) i isto to sa ovim > pcrobots.bas uradi > - linkuj sve to sa qb.lib i trebalo bi da dobiješ .exe fajl da > radi Malo bolje ti opisujem postupak, svede se na sve što si ti predložio: copy pcrobots.bi+pcrobots.bas morkin.bas Editujem morkin.bas i izbrišem sada nepotrebnu $include liniju. Pobrišem sve BYVAL. SSEG zamenim sa VARSEG. Startujem QB morkin.bas /l qb.qlb. Dopišem 1 rem movement 10,10 2 goto 1 Napravi se stand-alone .exe fajl. Koliko sam ja shvatio, fajl qb.lib se automatski uključuje u linkovanje. > Dokle si ti stigao od ovoga? Nidokuda. pcrobots morkin.exe morkin.exe se završava nerešeno - "Killed by system for violation 25EF" za oba robota. > Sigurnija varijanta bi bila da iskopiraš pcrobots.bas u morkin.bas > i da ga onda prepravljaš - onda ti ne treba da povezuješ dva .obj-a i > slično... Tako sam ja i radio od početka. > Usput kod mene se pcrobots.bas ne učita kako treba, zbog > bajvalova, pa ti evo pcrobots.bas bez istih i sa VAR* umesto S*. Hm, nisi poslao čak ni autoexec. ;) Evo tebi morkin.bas, pa se smaraj malo. Probaj da linkuješ sa nekim drugim opcijama, možda je to rešenje. Za ostale, o istom trošku sledi morkin.exe - robot koga je nemoguće pogoditi. >#=> Ako mnogo gušimo temu, hajde da napravimo grupu u vezi ovog >#=> programa. Sudeći po broju učesnika, nema nas puno. :( > > A ne, ne, ne... Da je bila odmah grupa, nikad ja ne bih za ovo ni > saznao/zainteresovao se... Imaš ti pravo. Neka trpe i drugi. Ja odustajem tek kad neko pomogne. qbrobots.zip
strategije.1379 null,
Ma ljudi sta se smarate basicom predjite na C :))))))), jer je jedino C kljuc uspeha, pokazao je beta109.exe sta je C pa vi vidite da li cete basic ili ne :)). NULL
strategije.1380 vule., -> #1379, null
│ Ma ljudi sta se smarate basicom predjite na C :))))))), jer je │ jedino C kljuc uspeha, pokazao je beta109.exe sta je C pa vi │ vidite da li cete basic ili ne :)). └────────────────────────────────────────────────────────────────── TAKO JE ! (ja sam basic programer :(( ) E... da vas pitam nesto, ja startovao one .com i .exe fajlove i zablokira mi se komp. Kakvi su to programi ?
strategije.1381 morkin, -> #1375, space.ace
> Uči onda neki drugi jezik, jerbo je BASIC odavno propao ;)). Da, kao Visual Basic. ;) Ne mogu da učim nove jezike. Nervirao bih se kad omanem u sintaksi.
strategije.1382 tile, -> #1380, vule.
Ti programi su roboti poslati kao primer, i ne treba da se tako startuju, nego kao parametri programu pcrobots.exe.
strategije.1383 morkin, -> #1379, null
> Ma ljudi sta se smarate basicom predjite na C :))))))), jer je jedino C > kljuc uspeha, pokazao je beta109.exe sta je C pa vi vidite da li cete > basic ili ne :)). To se ovi plaše da ćemo da ih zbrišemo sa basicom. ;) Nema programski jezik nikakve veze sa ovim. Da ja znam iole paskal ili neko drugo go*no, lako bih napisao program. Algoritam, prijatelji. Da poruka ne bi bila skroz bez veze, uz poruku ide mini.bas - program koji treba da odradi već čuveno movement 10,10 Naravno, ne radi zbog "violation 25EF". Ako neki od vrllih poznavalaca drugih jezika ume da napiše program koji bi radio isto takvo "violation" i rekao u čemu je stvar, bili bi korak bliže do rešenja. Ako smatrate da je ovo prozivka, u pravu ste. BTW, zamena INTERRUPT sa INT86OLD nije urodila plodom. mini.bas
strategije.1384 null, -> #1383, morkin
Pa ovako takve simptome oko ubijanja sam dobijao kada nisam konfigurisao robota. Jerbo sam i ja hteo da napravim isto sto i ti sa mini.bas. NULL P.S. reply je uzaludan jer me sutra vise nema ovde :)
strategije.1385 vector, -> #1383, morkin
Ů▄▀Ţ Naravno, ne radi zbog "violation 25EF". Cek, zar ne moze neko da napravi biblioteku tih funkcija direktno u assembleru, pa da se to prevede u .OBJ, koji bi se kasnije ulinkovao sa glavnim programom?
strategije.1386 swix, -> #1382, tile
|-> Ti programi su roboti poslati kao primer, i ne treba da se tako |-> startuju, nego kao parametri programu pcrobots.exe. Ajde, pa objasnite to malo. Ja niti pravim robote niti se time smaram, ali sam zainteresovan da vidim tu "vestacku inteligenciju na delu" Ajde pojasnite kako se startuju ti roboti, koji parametri i ......tako to :) P.S. Mislim nije da nebih da ih pravim, ali sa programiranjem stojim vrlo katastrofalno :)
strategije.1387 vitez.koja, -> #1376, space.ace
#=> Robte sam već poslao, nešto mi ne pratiš temu... Pogledaj unazad #=> malo. #=> Na šta misliš? Na arenu? Na računar? Na lokaciju računara? Na #=> direktorijum? Ne znam da li me namerno zajebavaš ili tek tako... Pogledaj malo šta sam citirao. Ajde, najdobronamernije ću da ponovim - ako ćeš ti da učestvuješ trebalo bi (na isteku roka za slanje robota) da pošalješ i svoje robote (koliko znam nisi ih poslao), da bismo bili sigurni da ih ti u hodu ne prepravljaš prema protivniku (i da malo kući probamo, "proverimo" tvoje rezultate i slično). Druga stvar je bila sa sličnom motivacijom - ako ti znaš kako će bojno polje izgledati (arena - pcrobots.rna), možeš optimizovati svoje robote prema tome, pa sam mislio da je najlakše onda da to svi znamo i da tako budemo u istoj poziciji... sk
strategije.1388 vitez.koja, -> #1378, morkin
#=> Evo tebi morkin.bas, pa se smaraj malo. Probaj da linkuješ sa #=> nekim drugim opcijama, možda je to rešenje. Rado da imam neki basic kompajler, ovako teško :) sk
strategije.1389 vitez.koja, -> #1379, null
#=> Ma ljudi sta se smarate basicom predjite na C :))))))), jer je #=> jedino C kljuc uspeha, pokazao je beta109.exe sta je C pa vi #=> vidite da li cete basic ili ne :)). Dobar je taj beta109, stalno je nerešeno (ako se ja ne skucam u zid, no popravićemo :)... sk
strategije.1390 tile, -> #1386, swix
Da bi video vestacku intaligenciju na delu, u diru pcrobots-a upisi: pcrobots <file> <file> gde je <file> ime robota(simple.exe, demo.exe, explorer.com...)
strategije.1391 vector, -> #1387, vitez.koja
Ů▄▀Ţ "proverimo" tvoje rezultate i slicno). Druga stvar je bila sa slicnom Ů▄▀Ţ motivacijom - ako ti znas kako ce bojno polje izgledati (arena - Ů▄▀Ţ pcrobots.rna), mozes optimizovati svoje robote prema tome, pa sam Ů▄▀Ţ mislio da je najlakse onda da to svi znamo i da tako budemo u istoj Ů▄▀Ţ poziciji... Koliko ja znam, koristi se default mapa - fajl pcrobot.rna koji dolazi uz program. BTW, ne verujem da bilo ko 'optimizuje' robota prema mapi... :)
strategije.1392 vector, -> #1383, morkin
Ů▄▀Ţ Da poruka ne bi bila skroz bez veze, uz poruku ide mini.bas - program Ů▄▀Ţ koji treba da odradi vec cuveno Ů▄▀Ţ Ů▄▀Ţ movement 10,10 Ajde posalji i .EXE fajl...
strategije.1393 space.ace, -> #1379, null
> Ma ljudi sta se smarate basicom predjite na C :))))))), jer je jedino C > kljuc uspeha, pokazao je beta109.exe sta je C pa vi vidite da li cete > basic ili ne Men'se čini da je i embe pisao svoje robote u C-u (greška, C++), pa mu to nije donelo neke osobito velike rezultate. ;) Koliko puta treba da ponavljam da jezik u kome se piše robot uopšte nije ključ uspeha robota, već dobro (čakštaviše, odlično) smišljen algoritam. Da povučem paralelu, AI Wars je prava NULA u odnosu na ovo. Btw, ko se bavi Linux-om, mogu da pošaljem Cbots, verziju PCRobots-a za njega. Ima displej u X-u, prosto božanstveno :))
strategije.1394 bokir, -> #1383, morkin
> Naravno, ne radi zbog "violation 25EF". > > Ako neki od vrllih poznavalaca drugih jezika ume da napiše program koji bi > radio isto takvo "violation" i rekao u čemu je stvar, bili bi korak bliže do > rešenja. Pazi 'vamo... :) "violation 25EF" znači da je tvoj program pokušao da izvrši DOS interapt 21h sa vrednoćšu 25EFh u AX. Ovo nije tvoja krivica, već Basicova, jer ovim on pokušava da premesti originalni keyboard handler sa INT 09h na INT EFh. Međutim, PCRobots ne dozvoljava promene interapt vektora, pa ti zato odmah zagine robot... Ipak ti je Basic propao ;>
strategije.1395 vule.,
Moze li mi neko poslati PCROBOTS.BAS i .BI i .EXE (da bi video one vase robote)?
strategije.1396 tile, -> #1395, vule.
To se nalazi u diru dos\fun\pcrob141.zip valjda, tako nesto.
strategije.1397 tile,
E, sad... Robot, najbolji od svih sezamovih robota, zvani BETA109 je ustvari najprostije moguce ostvarenje koje pobedjuje :) Taj robot ustvari samo menja pravac kretanja + ili - 90 stepeni, tj. samo pici u donji levi ugao, ne izbegava zidove ni zamke, puca, i, sto je najbitnije, stalno kupuje armur. Samo da kupim turbo paskal, krvi ce mu se napiti moja pijavica!!!
strategije.1398 morkin, -> #1386, swix
> |-> Ti programi su roboti poslati kao primer, i ne treba da se tako > |-> startuju, nego kao parametri programu pcrobots.exe. > > Ajde, pa objasnite to malo. Startuješ program PCROBOTS.EXE i kao parametre navedeš EXE ili COM fajlove. PCROBOTS je sudija i vrši različite radnje sa robotima, uglavnom ono što im naloži programer. Instrukcija za robote ima nekoliko, a najznačajnije su movement, shoot i scan. Te funkcije idu preko pozivanja interapta i tu je zapelo, što se bejzika tiče. > P.S. Mislim nije da nebih da ih pravim, ali sa programiranjem stojim vrlo > katastrofalno :) Programiranje i nije mnogo važno. Važnije je osmisliti dobar algoritam za robota. Ispisivanje koda nije teško.
strategije.1399 morkin, -> #1385, vector
> Cek, zar ne moze neko da napravi biblioteku tih funkcija direktno u > assembleru, pa da se to prevede u .OBJ, koji bi se kasnije ulinkovao > sa glavnim programom? Ako to uradi neko, ima piće od mene. Sve funkcije idu preko interapta &HE0, a funkcije se smeštaju u registre AX, BX i CX. Izlazne vrednosti tih funcija se smeštaju opet u AX, BX i CX. AX sadrži oznaku koja je funkcija u pitanju, a BX i CX parametre. Pitajte šta vas interesuje.
strategije.1400 morkin, -> #1392, vector
> > Ů▄▀Ţ Da poruka ne bi bila skroz bez veze, uz poruku ide mini.bas - program > Ů▄▀Ţ koji treba da odradi vec cuveno > Ů▄▀Ţ > Ů▄▀Ţ movement 10,10 > > Ajde posalji i .EXE fajl... Idu fajlovi mini.* mini.zip
strategije.1401 morkin, -> #1394, bokir
> Pazi 'vamo... :) > "violation 25EF" znači da je tvoj program pokušao da izvrši DOS > interapt 21h sa vrednoćšu 25EFh u AX. Ovo nije tvoja krivica, već > Basicova, > jer ovim on pokušava da premesti originalni keyboard handler sa INT 09h na > INT EFh. Međutim, PCRobots ne dozvoljava promene interapt vektora, pa > ti zato odmah zagine robot... > Ipak ti je Basic propao ;> Ima li leka? (glas očajnika)
strategije.1402 morkin, -> #1395, vule.
> Moze li mi neko poslati PCROBOTS.BAS i .BI i .EXE (da bi video one > vase robote)? Evo ti .BAS i .BI, .EXE ne može jer ih interpreter ne protumači kako se sviđa PCROBOTS.EXE. basicrbt.zip
strategije.1403 space.ace, -> #1387, vitez.koja
> Ne znam da li me namerno zajebavaš ili tek tako... Pogledaj malo Tek tako ;)) > šta sam citirao. Ajde, najdobronamernije ću da ponovim - ako ćeš ti da > učestvuješ trebalo bi (na isteku roka za slanje robota) da pošalješ i > svoje robote (koliko znam nisi ih poslao), da bismo bili sigurni da ih Najdobronamernije ti kažem da nisam učestvovao u prvom TSR-u tako da nemam šta da pošaljem, a po isteku roka za slanje planirao sam sve robote da pošaljem na Sezam, i to pre takmičenja, ali onda neću primati robote posle roka! To je upravo iz razloga koje si i ti naveo! > motivacijom - ako ti znaš kako će bojno polje izgledati (arena - > pcrobots.rna), možeš optimizovati svoje robote prema tome, pa sam > mislio da je najlakše onda da to svi znamo i da tako budemo u istoj > poziciji... Jel' se ti za*ebavaš ili šta? Kasno si se uključio u sve ovo. Pročitaj pravila "I TSR"-a pa onda ponovo pročitaj šta si napisao...
strategije.1404 space.ace, -> #1385, vector
> Cek, zar ne moze neko da napravi biblioteku tih funkcija direktno u > assembleru, pa da se to prevede u .OBJ, koji bi se kasnije ulinkovao Biblioteka već postoji kao .obj i nalazi se u .\lib direktorijumu. Samo čeka da je neko ulinkuje :)
strategije.1405 space.ace,
--- II TSR - Status Report --- Momci, ja odoh da gledam Formulu 1 u Hungaroring, a kad se vratim, bolje po vas da me čeka jedno 50 robota za takmičenje, ili više. Spremajte robote, Vaš Organizator.
strategije.1406 vector, -> #1397, tile
▀Ţ Robot, najbolji od svih sezamovih robota, zvani BETA109 ▀Ţ je ustvari najprostije moguce ostvarenje koje pobedjuje :) ▀Ţ Taj robot ustvari samo menja pravac kretanja + ili - 90 stepeni, ▀Ţ tj. samo pici u donji levi ugao, ne izbegava zidove ni zamke, ▀Ţ puca, i, sto je najbitnije, stalno kupuje armur. E pa sad, kako stvari stoje, ostali roboti cak ni to ne mogu... ;)
strategije.1407 darth.vader, -> #1375, space.ace
>> Uci onda neki drugi jezik, jerbo je BASIC odavno propao ;)). Auuuu, kakva prozivka... E, sad sam se stvarno zainatio da ipak to uradim u BASICu, i da oderem ostatak robota koji su izasli iz C-a ili PAS-a. Mislio sam da predjem na Pascal, ali sad necu ;) See ya, Darth :)
strategije.1408 darth.vader, -> #1379, null
>> Ma ljudi sta se smarate basicom predjite na C :))))))), jer je jedino C >> kljuc uspeha, pokazao je beta109.exe sta je C pa vi vidite da li cete basic >> ili ne Ajde cuti... Jos nije resen problem sa Bejzikom, a kad bude (i ako bude :S) videces koliko ne vredi taj C. ;) See ya, Darth :)
strategije.1409 bokir, -> #1385, vector
> Cek, zar ne moze neko da napravi biblioteku tih funkcija direktno u > assembleru, pa da se to prevede u .OBJ, koji bi se kasnije ulinkovao > sa glavnim programom? Ja sam prvo i pomislio da to uradim, ali, kako se pokazalo, taj problem ne potiče od PCRobots funkcija, nego od samog Basica.
strategije.1410 bokir, -> #1401, morkin
> Ima li leka? (glas očajnika) Pa...MOŽDA novija verzija Basica, jer tip je sigurno to uspeo da pokrene. Možda bi bilo najbolje poslati mail tipu koji pisao te funkcije za Basic i pitati koji on Basic uopšte ima...
strategije.1411 vule., -> #1399, morkin
│ Pitajte šta vas interesuje. └──────────────────────────────────────────────────────────── A kako mogu da isprobam svog robota ako imam Hercules ?
strategije.1412 vule., -> #1407, darth.vader
│ E, sad sam se stvarno zainatio da ipak to uradim u BASICu, i da │ oderem ostatak robota koji su izasli iz C-a ili PAS-a. Mislio │ sam da predjem na Pascal, ali sad necu ;) └────────────────────────────────────────────────────────────────── Imas moju podrsku !
strategije.1413 buva,
Ovo ce da zvuchi smeshno... jel postoji neki nachin da se u pc-robotsu _iskljuchi_ zvuk , poshto izgleda program neprepoznaje dobro moju zvuchnu karticu pa umesto zvuka dobijem neko krchanje koje prestaje tek kad iskljuchim/hardverski resetujem komp :(
strategije.1414 firus, -> #1393, space.ace
> Btw, ko se bavi Linux-om, mogu da pošaljem Cbots, verziju > PCRobots-a za njega. Ima displej u X-u, prosto božanstveno :)) To bi bilo jako lepo ... BTW, sors, ELF ili nešto treće ?
strategije.1415 morkin, -> #1407, darth.vader
> E, sad sam se stvarno zainatio da ipak to uradim u BASICu, i da oderem > ostatak robota koji su izasli iz C-a ili PAS-a. Mislio sam da predjem na > Pascal, ali sad necu ;) Exactly my thoughts, makar pisao robota u ASIC-u. :( BTW, ako neko ima QBX 7.1, neka proba da li rade roboti pomoću njega. Da znam da li da utrošim 10MB.
strategije.1416 morkin, -> #1411, vule.
>│ Pitajte šta vas interesuje. >└ ──────────────────────────────────────────────────────────── > A kako mogu da isprobam svog robota ako imam Hercules ? Mnogo me pitaš. ;)
strategije.1417 tile,
Povlacim sve one glupe stvari o beti!!!
strategije.1418 darth.vader, -> #1385, vector
>> Cek, zar ne moze neko da napravi biblioteku tih funkcija direktno u >> assembleru, pa da se to prevede u .OBJ, koji bi se kasnije ulinkovao >> sa glavnim programom? Koliko znam, takav OBJ vec postoji... Probah ja da linkujem tako, ali meni prijavi 'Violation 25E9' koliko se secam... ili je 29E5 ? Robot je trebao da se pomera kao sto je morkin rekao.
strategije.1419 darth.vader, -> #1411, vule.
>> │ Pitajte sta vas interesuje. >> └──────────────────────────────────────────────────────────── >> A kako mogu da isprobam svog robota ako imam Hercules ? Ja mislim da PCROBOTS trazi najmanje EGA graficku karticu, pa prema tome, nikako... :(
strategije.1420 darth.vader, -> #1410, bokir
>> Pa...MOZDA novija verzija Basica, jer tip je sigurno to uspeo da pokrene. >> Mozda bi bilo najbolje poslati mail tipu koji pisao te funkcije za >> Basic i pitati koji on Basic uopste ima... Pa zar nije Space.Ace slao neki mail, ili sam to ja nesto utripovao ? See ya, Darth :)
strategije.1421 vector, -> #1418, darth.vader
▒Ţ Koliko znam, takav OBJ vec postoji... Probah ja da linkujem tako, ▒Ţ ali meni prijavi 'Violation 25E9' koliko se secam... ili je 29E5 ? Probajte ljudi sa nekom starijom verzijom tog bejzika.
strategije.1422 tile,
E, ako se neko mucio, poput mene, da napravi robota koji pobedjuje betu, neka stavi zamke na svim uglovima arene, i gleda kako taj robot gine!!!! P.S. Ko napravi tog robota, svaka mu cast!
strategije.1423 embe, -> #1422, tile
>>E, ako se neko mucio, poput mene, da napravi robota koji pobedjuje >>betu, neka stavi zamke na svim uglovima arene, i gleda kako taj robot >>gine!!!! >>P.S. Ko napravi tog robota, svaka mu cast! Robot koji pobedjuje beta109 je napravljen. Taman sam hteo, citajuci tvoju poruku 4.1397 u kome "bogohulis" beta109 da ti nesto *$#%#$!!! a onda sam video da si udario u stenu od beta109. Princip rada beta109 je izuzetno prost: On "zna" gde ce protivnik da se nalazi "u buducnosti" pa onda ispaljuje granate na ta mesta. Sam beta109 se krece takvim sistemom da bi izludeo robote koji se takodje kao i on bave "citanjem misli". Sve u svemu, beta109 je tako dobar robot da svi moramo da mu skinemo kapu (NULL-u da skinemo kapu) i prava je steta (a mozda i nije) sto se pojavio na prvom takmicenju i sto je "objavljen" tako da ce mnogi koji su hteli da se ukljuce u takmicenje, odustati zbog nemogucnosti da naprave robota koji ce pobediti beta109. Prema tome, beta109 je legenda i standard za pravljenje robota. Pozdrav.
strategije.1424 darth.vader, -> #1421, vector
>> Probajte ljudi sa nekom starijom verzijom tog bejzika. Ja cu vrlo rado da probam, ako mi kazes gde da nabavim istu ? :) See ya, Darth :)
strategije.1425 tile, -> #1423, embe
Pretpostavio sam da je tako nesto, zato sam svom robotu ugradio da, povremeno promeni pravac na suprotnu stranu, i bilo je bolje. ALI ipak ostaje kako to da tako brzo kupuje armur?!???
strategije.1426 embe, -> #1425, tile
>>Pretpostavio sam da je tako nesto, zato sam svom robotu ugradio da, >>povremeno promeni pravac na suprotnu stranu, i bilo je bolje. >>ALI ipak ostaje kako to da tako brzo kupuje armur?!??? Prvo, beta109 se ne krece brzinom iznad 40. Samim tim, on uopste ne trosi baterije jer se baterije trose u svakom "tick"-u za brzina/10 a obnavljaju se za 4. Kada beta109 oceni da je proslo dosta vremena od poslednjeg "ranjavanja" (a to je posledica da ga protivnik ili ne moze da dosegne ili je iza zida) stane, i baterije se pune a on kupuje "armour". Prosto ? Opet skrecem paznju na najvecu vrlinu bete109 a to je anticipacija polozaja protivnika. Jos kada bi NULL ispravio onaj jedini "bug".... Predvidjanje polozaja protivnika i "haoticno" kretanje izgleda da predstavljaju jedini pravi put.
strategije.1427 raikhan,
E ima li ovde neko ko igra Dungeon Keeper ? Ako ima je li zeljan da se oproba u multiplayer modu ? Pozdarav
strategije.1428 tile, -> #1426, embe
Izvinite sto nisam citirao poruku, ali pisem ovo na brzaka. Znam da je haoticno kretanje jedini spas, a ono "proslo od poslednjeg ranjavanja" moze da se uradi i sa Get_Shell_Satus i mislim da je tako efektivnije. Ono sa brzinom manjom od 40 nisam znao, ali cu sad da upotrebim. Hvala.
strategije.1429 tile, -> #1428, tile
P.S. Nervira me to sto ni roboti pravljeni u c-u ne izbegavaju zamke. Za c je dat primer robota koj i pamti mapu, i izbegava zamke. Ne kazem da je lako napraviti robota koji izbegava zamke, ali kad je dat primer onda stvarno...
strategije.1430 vitez.koja, -> #1403, space.ace
#=> Jel' se ti za*ebavaš ili šta? Kasno si se uključio u sve ovo. #=> Pročitaj pravila "I TSR"-a pa onda ponovo pročitaj šta si #=> napisao... O je li toliko teško reći da se koricti pcrobots.rna? :(( #=>> šta sam citirao. Ajde, najdobronamernije ću da ponovim - ako ćeš #=>> ti da učestvuješ trebalo bi (na isteku roka za slanje robota) da #=>> pošalješ i svoje robote (koliko znam nisi ih poslao), da bismo #=>> bili sigurni da ih #=> Najdobronamernije ti kažem da nisam učestvovao u prvom TSR-u tako #=> da nemam šta da pošaljem, a po isteku roka za slanje planirao sam #=> sve robote da pošaljem na Sezam, i to pre takmičenja, ali onda #=> neću primati robote posle roka! To je upravo iz razloga koje si i #=> ti naveo! Aman!!!!! Da ti pošalješ svoje (one koje si ti napisao) robote pre (uoči samog) isteka roka, da bi mi (ostali) znali da ti nisi menjao svoje kada si video druge... sk ps. Moj valjda stiže večeraske...
strategije.1431 vitez.koja, -> #1419, darth.vader
#=> Ja mislim da PCROBOTS trazi najmanje EGA graficku karticu, pa #=> prema tome, nikako... :( pcrobots /m ? sk
strategije.1432 vitez.koja, -> #1403, space.ace
#=> Jel' se ti za*ebavaš ili šta? Kasno si se uključio u sve ovo. #=> Pročitaj pravila "I TSR"-a pa onda ponovo pročitaj šta si #=> napisao... O je li toliko teško reći da se koricti pcrobots.rna? :(( #=>> šta sam citirao. Ajde, najdobronamernije ću da ponovim - ako ćeš #=>> ti da učestvuješ trebalo bi (na isteku roka za slanje robota) da #=>> pošalješ i svoje robote (koliko znam nisi ih poslao), da bismo #=>> bili sigurni da ih #=> Najdobronamernije ti kažem da nisam učestvovao u prvom TSR-u tako #=> da nemam šta da pošaljem, a po isteku roka za slanje planirao sam #=> sve robote da pošaljem na Sezam, i to pre takmičenja, ali onda #=> neću primati robote posle roka! To je upravo iz razloga koje si i #=> ti naveo! Aman!!!!! Da ti pošalješ svoje (one koje si ti napisao) robote pre (uoči samog) isteka roka, da bi mi (ostali) znali da ti nisi menjao svoje kada si video druge... sk ps. Moj valjda stiže večeraske...
strategije.1433 vitez.koja, -> #1419, darth.vader
#=> Ja mislim da PCROBOTS trazi najmanje EGA graficku karticu, pa #=> prema tome, nikako... :( pcrobots /m ? sk
strategije.1434 space.ace, -> #1432, vitez.koja
> O je li toliko teško reći da se koricti pcrobots.rna? :(( Jeste! Tebi je lakše da na svom računaru pogledaš koju poruku unazad u OLR-u nego da pitaš mene, pa da ja ponovo šaljem istu poruku, trošeći dragocene međugradske impulse ;)). Peace? > Aman!!!!! Da ti pošalješ svoje (one koje si ti napisao) robote pre > (uoči samog) isteka roka, da bi mi (ostali) znali da ti nisi menjao > svoje kada si video druge... Aman!!! :) Neću da šaljem robote, jer neću ni da učestvujem u takmičenju, jer nisam ni završio robote, jer sam bio u Mađarskoj :). Toliko "jer" u jednoj rečenici niste još videli...
strategije.1435 sfilip,
Igrah X-Com:Apocalypse: Animacije: srednje žalosno, mada ne tako strašno kako ume negde da bude... Igra: Ubačene borbe sa letelicama - vozilima (više nije onako glupavo kao u starom), a same borbe sa timovima su poboljšane, lepše izgledaju explozije realnije, može da se igra na real time i na poteze, svaka ima svoje mane i prednosti, mada ovaj real time uopšte nije loš kako sam očekivao (sistem je ovakav: upauziraš, zadaš naredbe, pustiš igru par sekundi, pa opet...). Opcija za "na poteze" daje skoro identičnu igru kao i staru, mada malo lepše sređenu, tako da ništa nije izgubljeno po tom pitanju. Priča i dizajn su diskutabilni, meni se poneka stvar i ne sviđa, ali nije strašno... Ima par bagova, mada se mogu zaobići, šta je tu je... ukupan utisak: nije izgubila na zaraznosti, ako ništa drugo ;)
strategije.1436 space.ace,
Evo, znam da kasnim jedan dan, ali znate situaciju. Nekako sam uspeo da skrpim ovog Dolph01 robota, radi kako-tako, ali važno je učestvovati. Inače, pravo ime robota je Dolph Lundgren, pojma nemam što (u stvari znam: kada sam smišljao ime robotu, davao se jedan Dolph-ov film na TV-u :). Karakteristike robota su nikakve, tj. nije neka preterana snaga. U testu sa beta109.exe robotom (koji je, kao pobednik "I TSR"-a uzet kao referenca) pokazuje se nikakvo, tj. gubi kao lud. Pošto me mrzi da to sređujem, a dolph04.com još nije dorađen dovoljno da bi učestvovao na turniru, rešio sam da pošaljem ovog pa šta bude. Robot je rađen u Turbo C-u 2.0 za DOS. Kao što i sami znate, to i nije neki kompajler za dobro "spakovan" (optimizovan) kod, ali jedini je koji imam :(. So, morao je da radi tiny model i exe2bin. Puno sreće, Organizator (a bogami i učesnik). dolph.zip
strategije.1437 vector, -> #1436, space.ace
;; Robot je raden u Turbo C-u 2.0 za DOS. Kao sto i sami znate, to i nije ;; neki kompajler za dobro "spakovan" (optimizovan) kod, ali jedini je koji ;; imam :(. So, morao je da radi tiny model i exe2bin. Taj DOLPH01.COM ima neki bug - pustio sam ga protiv ramba_ii i nijednom nije ni zapucao. Koliko sam primetio, protiv nekih drugih robota sve radi lepo, medjutim, postoji jedna stvar koja me izrazito nervira - a to je cekanje robota. Imam par robota koji cekaju da ih neko napadne, pa tek onda pocinju da se krecu i da pucaju. Dosta partija protiv tvog robota zavrseno je cekanjem da se jedan robot pomeri sa mesta i pocne da puca... :) Zasto svi pravite takve robote? ;)
strategije.1438 rados,
da li neko zna sifre za varanje za red alert!? i da li sifre za covert operatio!! mogu da se koriste i za verziju c&c za win!??? Maxmagnus rules
strategije.1439 darth.vader,
Evo novosti u vezi BASIC programiranja robota... Propustio sam onaj file PCROBOTS.BAS kroz Visual Basic 1.0 za DOS, bez ikakvih prepravki BYVAL-a i ostalih zajebancija koje koce QB4.5, i taj deo radi, koliko sam mogao primetiti... E, jedino sto je ostalo je nedefinisana Funkcija ili SUB rutina INTERRUPT. BTW, napravio sam robota koji treba da se pomera dok se ne ubije od udaranja u zid, i probao da kompajliram sve ovo. PCROBOTS.BAS se kompajlirao bez greske. Robot AAA.BAS je takodje bez greske pretocen u .OBJ. Kod linkovanja, linkovao sam oba .OBJ-a, kako su i rekli u PCROBOTS.DOC, ali je prijavljena greska: aaa.obj(aaa.bas) : error L2029: 'MOVEMENT' : unresolved external Kada sam ovako linkovani fajl (AAA.EXE) probao da startujem pod PCROBOTS.EXE, pojavila se arena, i pre nego sto su roboti postavljeni u arenu (bar ja mislim da nisu postavljeni jer nije bilo njihovih slicica), masina se blokirala. Posle ovoga sam pokusao da ulinkujem PCROBOTS.OBJ iz direktorijuma PCROBOTS\LIB zajedno sa AAA.OBJ, prijavio je 2 greske: aaa.obj(aaa.bas) : error L2029: 'MOVEMENT' : unresolved external pcrobots.obj(pcrobots.c) : error L2029: '_getvect' : unresolved external I ovako napravljeni .EXE startovan pod PCROBOTS.EXE blokira masinu na gore opisan nacin... :((( Tu sam odustao... Nedostaje SUB rutina ili Funkcija INTERRUPT, i to nas najvise podjebava... See ya, Darth :)
strategije.1440 bokir, -> #1439, darth.vader
> Tu sam odustao... Nedostaje SUB rutina ili Funkcija INTERRUPT, i to nas > najvise podjebava... 'Vako...u zakačenom fajlu su asemblerske funkcije pisane za Basic. Jedino što fali je Basic heder da bi mogle da se koriste, a pošto ja ne znam Basic, valjda ima neko ko zna i Basic i ASM i voljan je da napravi taj heder. Fajl se može asemblirati samo sa TASM-om, za MASM ćete morati da ga prepravljte... pcrobots.asm
strategije.1441 embe, -> #1429, tile
>>P.S. Nervira me to sto ni roboti pravljeni u c-u ne izbegavaju zamke. >> Za c je dat primer robota koj i pamti mapu, i izbegava zamke. >> Ne kazem da je lako napraviti robota koji izbegava zamke, ali >> kad je dat primer onda stvarno... Za (ne)izbegavanje zamki nije kriv C ili drugi programski jezik. Krivo je nedovoljno pazljivo citanje uputstva. Glavno i osnovno pravilo je da robot ne moze da skrene sa svoje putanje ako mu je brzina veca od maksimalne manevarske brzine. Primer: Kada je robot konfigurisan sa vrednostima 2 za brzinu i 3 za manevar to prakticno znaci: Maksimalna brzina robota je 100 ali manevarska brzina (brzina pri kojoj je moguca promena pravca) je 75% od te brzine, dakle, 75. Ako je trenutna brzina robota veca, promena pravca je nemoguca pa robot nastavlja dalje u istom pravcu, tj. prolazi kroz zamke ili udara u zidove.
strategije.1442 vitez.koja, -> #1428, tile
#=> poslednjeg ranjavanja" moze da se uradi i sa Get_Shell_Satus i get_(a)shell_status meni ne radi, tj. ne ume da vrati vrednosti koje treba - ume da vrati 0, 1 (zid), 5 (greska) i 6 (jos leti), ali 2, 3, i 4 (koji me najvise zanimaju) vraca mi ih kao 0. sk
strategije.1443 vitez.koja, -> #1436, space.ace
#=> Evo, znam da kasnim jedan dan, ali znate situaciju. Nekako sam #=> uspeo da skrpim ovog Dolph01 robota, radi kako-tako, ali važno je #=> učestvovati. Stani!!! Evo kasnim i ja (nije mi baš išao sezam od ruke juče). Daklem, robot zvani vitez La Grange (franc.) - silni oklopnik bez mane i straha koji još ne izgleda kako sam ja to sve zamislio (nije se imalo vremena), ali kad se šalju roboti s koca i konopca ajde i on (ako može - može, mislim ako nije kasno, ako ne onda TSR III). sk lagrange.exe
strategije.1444 space.ace, -> #1437, vector
> Taj DOLPH01.COM ima neki bug - pustio sam ga protiv ramba_ii i nijednom > nije ni zapucao. Koliko sam primetio, protiv nekih drugih robota sve Dolph-a 01 sam pisao pre prvog TSR-a, i pravo da ti kažem, ne sećam se kako je radio O:). Da ima bug, nema, već ima 100 komada, tako da me baš mrzi da ih prepravljam. Najverovatnije dolazi do neke greške prilikom pretrage za ostalim robotima, što - nemam pojma :). > Imam par robota koji cekaju da ih neko napadne, pa tek onda pocinju da Na koje robote misliš? Tvoje ili neke sa strane? Pošalji ih... > Zasto svi pravite takve robote? ;) Pazi 'vamo, uopšte mi nije bio cilj da napravim takvog robota, koliko se sećam, dolph čim otkrije protivnika kreće u poteru za njim, pri tom šenlučeći ;). Što je takav, ne znam, jer ga i nisam mnogo testirao sa ostalim robotima.
strategije.1445 space.ace,
--- II TSR Status Report --- Pozdrav svim takmičarima. Mali info: pošto neočekivano moram ponovo u Mađarsku, i to na nekoliko dana, produžujem rok za slanje robota do 18. avgusta. Da ne bi ispalo da sam produžio rok samo da bih poslao poboljšanog svog robota, neću ništa slati. Inače moram da idem u Mađarsku da zamenim menjač na automobilu, da ne bi plaćao carinu. Btw, do sada je prijavljeno 10 robota za "1o1" takmičenje i 2 tima. Pozdrav, Organizator.
strategije.1446 space.ace,
> Stani!!! Stao sam!! > Evo kasnim i ja (nije mi baš išao sezam od ruke juče). Daklem, > robot zvani vitez La Grange (franc.) - silni oklopnik bez mane i > straha koji još ne izgleda kako sam ja to sve zamislio (nije se imalo I took the liberty, da malo istestiram ovog tvog robota sa mojim dolph01.com. Nadam se da se ne ljutiš. Primetio sam nekoliko bagova, kako na svom robotu, tako i na tvom. Tvoj se robot previše zakucava u zidove, i ponekad se ne pomera uopšte. Možeš to da popraviš. Naravno, popraviću i ja svog robota, ali ću poslati poboljšanu verziju na sledeći turnir.
strategije.1447 vector, -> #1444, space.ace
;; Na koje robote mislis? Tvoje ili neke sa strane? Posalji ih... U pitanju su bili jedan robot koga je napravio embe (pressing?) i emajsijuenov helmut (kakvo kreativno ime;).