strategije.406space.ace,
-> #403, dj.vlada\\*--- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! ---
\\* b) Necu
Nemoj molim te!!! ;)
strategije.407lexus,
-> #403, dj.vlada> --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! ---
> a) Ocu
> b) Necu
b definitivno!!!
;))))))
Pozdrav -Lex->
strategije.408inferno,
-> #403, dj.vladaŮ│ ˙ --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! ---
Ů│ ˙ a) Ocu
Samo napred majstore! ;)
Ulaziiš u legendu. ;)
strategije.409schef,
-> #405, space.ace=-> \\* Juniore, kako se zoves, nisam sada u stanju da ti
=-> procitam rezime, \\* posto ovo
=-> Šta ja to gledam, muvanja off-line ;) ????
Još ako je Vlada ciganin (navijač Crvene zvezde-prim.ur.) odlično će
se složiti... O:)
Srleř
strategije.410superhik,
-> #404, dj.vlada=:> Ma nisu to rekli, cini mi se da su rekli da ne salju
=:> korisnici legendarne AMIGA igrice, a ja ne radim na AMIDZI
=:> nego na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj
=:> grad na Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i
=:> pricao sa SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me
=:> zvao da mi kaze nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome,
=:> a verujem da to sto sam poslao je koristilo mnogima (na sezu
=:> se poceli odmah javljati oni koji su to uzeli sa poli...)!
=:> O:))))
Izvinjavam se na citatu, ali...
konfuzniju poruku nisam pročitao otkad je inferno prestao da
lupa gluposti ;))))
strategije.411payce,
-> #399, dj.vlada-> Hello, dosada sam igrao mnogo strateskih igara, ali sada, eto
-> ponestalo, ako neko
-> zna neku novu ili staru DOBRU strategiju neka mi ostavi mail,
-> takodje sam zainteresovan
-> u simulacije upravljanja!
Kakve strategije, Real Time (Dune 2, Command & Conquer, Warcraft 1 i
2...) ili one po potezima (Colonization, UFO, Terror From The Deep,
Jagged Aliance...)? Sto se tice simulacija upravljanja po meni su dobre
sledece: Sim City 2000, Sim Tower, Populous 1 i 2, Transport Tycoon,
Theme Park...
strategije.412msavkovic,
-> #404, dj.vlada┌┌┌ na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj grad na
┌┌┌ Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i pricao sa
┌┌┌ SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me zvao da mi kaze
┌┌┌ nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome, a verujem da to sto
:))) Mnogo si dobar. Šta kažeš, molio te !__SYSOP__! ? ccc ;)
I bijo si u !__REDAKCIJI__!...pa ti stvarno...pravi DJ :)
strategije.413supers,
-> #401, dj.vlada>> Hey, supers, da nisi ti "cornuo" taj program sa Politike (vec
>> rece), JA sam ga zakacio na Politiku, i zakacio sam ga na sezam. za
>> sdanijel-a! Da se taj grad ne zove BIGMONEY.SC2 (a na Politici pise
>> da je za sve lunateke SIM CITY-a)!?
Ne znam, stvarno. Ja sam okačio program, cheat, koji razbija snimljenu
poziciju, a kako će se ona zvati zavisi od tebe. Ja ga dobio iz ličnih
izvora, dakle nije u pitanju repliciranje tvog dela ;>
BTW, malo manje fascinacije time što si imao posla sa sysopima neke
Politike ti ne bi škodilo. Ako misliš da na trange-frange BBSovima ima
ljudi koji predstavljaju znatnije face, nisi morao ni da dolaziš na
Sezam...
strategije.414budim,
-> #403, dj.vlada:) a) Ocu
Pozdrav! Budimir Marković (dj.budim)
strategije.415dj.vlada,
-> #405, space.ace=> \\* Juniore, kako se zoves, nisam sada u stanju da ti procitam rezime,
=> \\* posto ovo
=>
=> Sta ja to gledam, muvanja off-line ;) ????
=>
=> Nemoj tako, posalji mi priv mail, pa se dogovorite za picence, pa posle
=> ...
=>
=> UA!!!!
Hey, alo covece smiri se. sta ti bi!? :)))))
strategije.416dj.vlada,
-> #406, space.ace=> \\*--- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! ---
=>
=> \\* b) Necu
=>
=> Nemoj molim te!!! ;)
Ajde recite razlog :)))))))
strategije.417dj.vlada,
-> #407, lexus=>> --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! ---
=>> a) Ocu
=>> b) Necu
=>
=> b definitivno!!!
=> ;))))))
=>
=> Pozdrav -Lex->
A zasto :((((((((
strategije.418dj.vlada,
-> #408, inferno=> Ů│ ˙ --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! ---
=> Ů│ ˙ a) Ocu
=>
=> Samo napred majstore! ;)
=>
=> Ulaziis u legendu. ;)
Hvala, care!!!!!!!
strategije.419dj.vlada,
-> #409, schef=> =-> \\* Juniore, kako se zoves, nisam sada u stanju da ti
=> =-> procitam rezime, \\* posto ovo
=>
=> =-> Sta ja to gledam, muvanja off-line ;) ????
=>
=> Jos ako je Vlada ciganin (navijac Crvene zvezde-prim.ur.) odlicno ce
=> se sloziti... O:)
=>
=> Srleř
Jesam, navijac sam crvene zvezde!!!! URAAAAA
strategije.420dj.vlada,
-> #410, superhik=>= :> Ma nisu to rekli, cini mi se da su rekli da ne salju
=>= :> korisnici legendarne AMIGA igrice, a ja ne radim na AMIDZI
=>= :> nego na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj
=>= :> grad na Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i
=>= :> pricao sa SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me
=>= :> zvao da mi kaze nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome,
=>= :> a verujem da to sto sam poslao je koristilo mnogima (na sezu
=>= :> se poceli odmah javljati oni koji su to uzeli sa poli...)!
=>= :> O:))))
=>
=> Izvinjavam se na citatu, ali...
=> konfuzniju poruku nisam procitao otkad je inferno prestao da
=> lupa gluposti ;))))
MOLIM!!!! :((
strategije.421dj.vlada,
-> #411, payce=> -> Hello, dosada sam igrao mnogo strateskih igara, ali sada, eto
=> -> ponestalo, ako neko
=> -> zna neku novu ili staru DOBRU strategiju neka mi ostavi mail,
=> -> takodje sam zainteresovan
=> -> u simulacije upravljanja!
=>
=> Kakve strategije, Real Time (Dune 2, Command & Conquer, Warcraft 1 i
=> 2...) ili one po potezima (Colonization, UFO, Terror From The Deep,
=> Jagged Aliance...)? Sto se tice simulacija upravljanja po meni su dobre
=> sledece: Sim City 2000, Sim Tower, Populous 1 i 2, Transport Tycoon,
=> Theme Park...
TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim bas na one po
potezima!!
strategije.422dj.vlada,
-> #412, msavkovic=> ┌┌┌ na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj grad na
=> ┌┌┌ Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i pricao sa
=> ┌┌┌ SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me zvao da mi kaze
=> ┌┌┌ nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome, a verujem da to sto
=>
=> :))) Mnogo si dobar. Sta kazes, molio te !__SYSOP__! ? ccc ;)
=> I bijo si u !__REDAKCIJI__!...pa ti stvarno...pravi DJ :)
MA nije me molio !_SYSOP_!, nego korisnici :))))0
strategije.423dj.vlada,
-> #413, supers=>>> Hey, supers, da nisi ti "cornuo" taj program sa Politike (vec
=>>> rece), JA sam ga zakacio na Politiku, i zakacio sam ga na sezam. za
=>>> sdanijel-a! Da se taj grad ne zove BIGMONEY.SC2 (a na Politici pise
=>>> da je za sve lunateke SIM CITY-a)!?
=>
=> Ne znam, stvarno. Ja sam okacio program, cheat, koji razbija snimljenu
=> poziciju, a kako ce se ona zvati zavisi od tebe. Ja ga dobio iz licnih
=> izvora, dakle nije u pitanju repliciranje tvog dela ;>
=>
=> BTW, malo manje fascinacije time sto si imao posla sa sysopima neke
=> Politike ti ne bi skodilo. Ako mislis da na trange-frange BBSovima ima
=> ljudi koji predstavljaju znatnije face, nisi morao ni da dolazis na
=> Sezam...
Ma salim se... :)))))))))
strategije.424lexus,
-> #409, schef> Jos ako je Vlada ciganin (navijac Crvene zvezde-prim.ur.)
> odlicno ce se sloziti... O:)
Po potpisu izgleda da nista drugo ni ne moze da bude ;>>>
Jeste, cigos je pit'o ga ja u chatu, mozda da ga bacim u group?
Pozdrav -Lex->
strategije.425lexus,
-> #414, budim> :) a) Ocu
>
> Pozdrav! Budimir Markovic (dj.budim)
Lako je tebi da 'oces kad palis sa NET-a...
A mi jadni ovde da se patimo sa njegov poUtpis...
Pozdrav -Lex->
strategije.426junior,
-> #405, space.ace> Šta ja to gledam, muvanja off-line ;) ????
Majke ti, nemoj da qoutiraš njegove poruke.
Taman sam se rešio muke, kad vi prenosite
njegove "tekstove". ;(
strategije.427space.ace,
-> #416, dj.vlada\\* Ajde recite razlog :)))))))
Da ti ne povredim osećanja, ali,...
DOSADIO SI BrE!!!
strategije.428dj.vlada,
-> #414, budim=> :) a) Ocu
=>
=> Pozdrav! Budimir Markovic (dj.budim)
Zao mi je, pod a) je za sada nedostupno (dok se ne slegne prasina :))) zato
sto neki uporno tvrde da na Sezamu tako nesto nije lepo...itd...itd..pa od
sada pozdravljacu pojedinacno one koji to zele!!!
Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! (ovo je za tebe, valjda si glasao za to)
strategije.429dj.vlada,
-> #425, lexus=>> :) a) Ocu
=>>
=>> Pozdrav! Budimir Markovic (dj.budim)
=>
=> Lako je tebi da 'oces kad palis sa NET-a...
=> A mi jadni ovde da se patimo sa njegov poUtpis...
=>
=> Pozdrav -Lex->
Ej, a da vi malo pisete to u PRIVATE!!! Znate, i ja ovo posmatram
strategije.430dj.vlada,
-> #427, space.ace=> DOSADIO SI BrE!!!
Dobro BREEEE, smiri se malo!
strategije.431dj.vlada,
-> #427, space.ace=> DOSADIO SI BrE!!!
Dobro BREEEE, smiri se malo!
strategije.432inferno,
-> #410, superhikŮ│ ˙ konfuzniju poruku nisam pročitao otkad je inferno prestao da
Ů│ ˙ lupa gluposti ;))))
Kupi tenk. ;)
strategije.433pingvin,
-> #413, supers:: BTW, malo manje fascinacije time što si imao posla sa sysopima neke
:: Politike ti ne bi škodilo. Ako misliš da na trange-frange BBSovima ima
:: ljudi koji predstavljaju znatnije face, nisi morao ni da dolaziš na
Zašto misliš da na malim, kućnim, BBS-ovima nema ljudi koji
nešto znaju/znače? Zar su ljudi na Sezamu popili svu pamet
ovog sveta?
strategije.434lexus,
-> #429, dj.vlada=> Ej, a da vi malo pisete to u PRIVATE!!! Znate, i ja ovo posmatram
I treba da posmatraš, da se naučiš pameti.
Zašto se lepo ne potpisuješ sa
Pozdrav, Vlada!
Lepo i kratko.
Pozdrav -Lex->
strategije.435pingvin,
-> #428, dj.vlada:: sada pozdravljacu pojedinacno one koji to zele!!!
:: Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! (ovo je za tebe, valjda si glasao
Ali ima i drugih koji to čitaju, znaš?
strategije.436space.ace,
-> #426, junior\\* Taman sam se rešio muke, kad vi prenosite
Znači pao je prvi IGNORE na dj-vladu. Po svemu sudeći i drugi ;))
"Nesrećna ljubav je kada se kornjača zaljubi u vojnički šlem!" //nhf ;)
strategije.437supers,
-> #433, pingvin>> Zašto misliš da na malim, kućnim, BBS-ovima nema ljudi koji
>> nešto znaju/znače? Zar su ljudi na Sezamu popili svu pamet
>> ovog sveta?
Ima časnih izuzetaka, organizovanih i ozbiljno vođenih malih BBSova kao
i sposobnih ljudi na njima. Nažalost, većina je ispod praga ozbiljnosti.
Posledice korišćenja usluga određenih malih BBSova upravo gledamo u ovoj
konferenciji.
strategije.438dj.vlada,
-> #434, lexus=>=> Ej, a da vi malo pisete to u PRIVATE!!! Znate, i ja ovo posmatram
=> I treba da posmatras, da se naucis pameti.
=> Zasto se lepo ne potpisujes sa
=> Pozdrav, Vlada!
=> Lepo i kratko.
=>
=> Pozdrav -Lex->
:)))) nema problema, ajde ljudi proslo je vreme zabave (mislim, bicu zaba-
van), pa da lepo sada pricamo, ne zezajte se sa onim fazonom: "pasce jedan
ignore" i te stvari, ja nisam nikome nista lose nisam ucinio!
A evo ovom prilikom, pozivam zainteresovane u novootvorenugrupu "ELITE",
nije za sada pitanje ni o kakvoj dip partiji, ali po zelji moci ce i to!!
strategije.439dj.vlada,
-> #435, pingvin=> Ali ima i drugih koji to citaju, znas?
OK! Razumem!
strategije.440budim,
-> #403, dj.vlada:) a) Ocu
Pozdrav! Budimir Marković (dj.budim)
strategije.441budim,
-> #428, dj.vlada:) Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! (ovo je za tebe, valjda
:) si glasao za to)
Naravno! :)
poz
budimir
strategije.442pingvin,
-> #437, supers:: Ima časnih izuzetaka, organizovanih i ozbiljno vođenih malih BBSova kao
:: i sposobnih ljudi na njima. Nažalost, većina je ispod praga ozbiljnosti.
:: Posledice korišćenja usluga određenih malih BBSova upravo gledamo u ovoj
:: konferenciji.
Ima istine u tome, ali ljudi moraju shvatiti da postoje
razni nivoi stručnosti korisniki, te stoga i nivoi stručnosti
BBS-ova.
Slažem se s tobom da je u poslednje vreme velika 'najezda'
malih BBS-ova koji ništa ne vredi, ali ne treba ih sve trpati
u isti koš :-)
strategije.443dj.vlada,
-> #441, budim=> Naravno! :)
Ok, eto, od sada vise necu stavljati pozdrav (zao mi je), i ako oces da se
prikljucis
mojoj grupi "ELITE", javi se videcu da li ce biti mesta!!
strategije.444dj.vlada,
-> #441, budim=> Naravno! :)
Ok, eto, od sada vise necu stavljati pozdrav (zao mi je), i ako oces da se
prikljucis
mojoj grupi "ELITE", javi se videcu da li ce biti mesta!!
strategije.445payce,
-> #421, dj.vlada-> TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim
-> bas na one po potezima!!
Pa reci mi sta si igrao da znam sta da ti ne nabrajam. :)
poz, payce
strategije.446oldtimer,
> đ-> TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim
> đ-> bas na one po potezima!!
Probaj da zaigraš *1830*. Razvoj železnice u Sjedinjenim Državama,
potpuno skinut Avalon Hill-ov board game, nimalo naivna igra
računara, smučiće ti se upravljanje ;)
strategije.447guta,
-> #442, pingvin#> razni nivoi stručnosti korisniki, te stoga i nivoi stručnosti
#> BBS-ova.
Prosečna stručnost korisnika _nikako_ ne bi smela da se odražava na nivo
BBS-a, naravno, ne računajući sadržaj konferencija. No, i tu dobro
odmerena akcija/insistiranje sysop-a rešava već u začetku.
strategije.448dj.vlada,
-> #445, payce=> -> TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim
=> -> bas na one po potezima!!
=>
=> Pa reci mi sta si igrao da znam sta da ti ne nabrajam. :)
=> poz, payce
Pa reci sta imas i sta ti se svidja ;)))))
strategije.449dj.vlada,
-> #446, oldtimer=> Probaj da zaigras *1830*. Razvoj zeleznice u Sjedinjenim Drzavama,
=> potpuno skinut Avalon Hill-ov board game, nimalo naivna igra
=> racunara, smucice ti se upravljanje ;)
Probacu! Ali kada nabavim!!
strategije.450babbage,
-> #433, pingvin>=>> Zašto misliš da na malim, kućnim, BBS-ovima nema ljudi koji
>=>> nešto znaju/znače? Zar su ljudi na Sezamu popili svu pamet
Ima lepih i lepo organizovanih kućnih BBSova, ali je takvih na
žalost vrlo malo. Većinu (preko 95%) čine BBSovi tipa "dobio
sam komjuter, u njemu i modem, prijatelj mi je objasnio kako
da podesim PCBoard - sad ću da otvorim BBS".
Konkretno, ako bih izložio moje mišljenje o BBS Politika,
obrisali bi mi poruku zbog direktnog vređanja ;). Na žalost,
ima jako mnogo ljudi koji čitaju SK i ne znaju ni za jedan
BBS osim Politike. To je ujedno i jedini razlog zašto je
taj BBS toliko popularan.
I konačno, ako će da se nastavlja ova diskusija, ajmo
u conf. Komunikacije, ovo je davno prestalo da ima veze
sa strategijama B)
Babbage
strategije.451babbage,
-> #430, dj.vlada>=>>=> DOSADIO SI BrE!!!
>=>>
>=>> Dobro BREEEE, smiri se malo!
dj.vladi: popio si ignore.
ostalima: sorry na šumu.
Babbage
strategije.452junior,
-> #447, guta> Prosečna stručnost korisnika _nikako_ ne bi smela da se
> odražava na nivo BBS-a, naravno, ne računajući sadržaj
> konferencija. No, i tu dobro odmerena akcija/insistiranje
> sysop-a rešava već u začetku.
Pa otprilike o društvu na BBS-u zavisi i sam kvalitet BBS-a.
Recimo, za mene je VV bio pojam dobrog BBS-a, gde je čovek mogao
mnogo toga da nauči u konferencijama, a opet i da se našali, a da
ga pritom moderator ili Peđa ne upozorava na temu razgovora.
Istina, bio je posvećen samo malom, uskom broju ljudi, ali možda
je zato i bio tako dobar ;)
strategije.453payce,
-> #452, junior-=> Pa otprilike o drustvu na BBS-u zavisi i sam kvalitet BBS-a.
-=> Recimo, za mene je VV bio pojam dobrog BBS-a, gde je covek mogao
-=> mnogo toga da nauci u konferencijama, a opet i da se nasali, a da
-=> ga pritom moderator ili Peda ne upozorava na temu razgovora.
-=> Istina, bio je posvecen samo malom, uskom broju ljudi, ali mozda
-=> je zato i bio tako dobar ;)
Ajde ljudi da odemo u komunikacije pa pricamo na tu temu!
poz, payce
strategije.455schef,
Upravo sam nabavio UFO, pa da li bi neko bio ljubazan da mi baci neki
TXT file sa uputstvom, jerbo nemam vremena da se bakćem sa tim. Hvala
unapred. ;)
Srleř
strategije.456m.goran,
░▒▓▒░ Upravo sam nabavio UFO, pa da li bi neko bio ljubazan da mi
░▒▓▒░ baci neki
░▒▓▒░ TXT file sa uputstvom, jerbo nemam vremena da se bakćem sa tim.
░▒▓▒░ Hvala
░▒▓▒░ unapred. ;)
ja sam sve provali sam ne vidim tu problem , ako neznaš nešto
napiši mi mail ,il mi daj tel pa da ti detaljnije malo pojasnim
strategije.457schef,
-> #456, m.goran=-> ja sam sve provali sam ne vidim tu problem , ako neznaš
=-> nešto napiši mi mail ,il mi daj tel pa da ti detaljnije malo
=-> pojasnim
Ajd, keve ti baci u txt fajl kratak opis svake opcije i svake podopcije.
Nije da ne znam sam da provaljujem, ali sad mi se eto nešto ne provaljuje...
Srleř
strategije.458bcvetkovic,
Evo nekoliko sifara za nivoe za BATTLE ISLE III
2. 6487674
3. 1564386
4. 9745642
5. 3756838
6. 2957843
7. 8844366
Puno srece.
(Napomena: ako ukucavate sifre mozete da odigrate samo taj nivo i
necete dobiti sifru za sledeci nivo!)
Pozdrav
Bosko.
strategije.459msavkovic,
-> #458, bcvetkovic┌┌┌ Evo nekoliko sifara za nivoe za BATTLE ISLE III
Da li postoji disketna verzija? Koliko zauzima?
strategije.460miks,
Pojavila se i disketna verzija Battle Isle III,
ALI,
radi samo pod Windows-om 95 / NT ili 3.11 + 32s, zauzima 30 disketa
i, na prvi pogled, ne deluje obecavajuce :(
U rezoluciji 800x600 jedinice su tako malecke da se jedva razaznaju
boje na njima, a komandovanje je tipa klik, klik-klik, klik, i
klik-klik da bi se jedninica pomerila i opet klik, klik-klik, klik
da bi napala, i ne moze nikako tastaturom.
strategije.461bcvetkovic,
-> #460, miksNije tacno da ne moze i klikom na tastaturu!
Ukoliko pocinjes novi potez i kompjuter ti ispise
next player
Empire
pritiskom na ENTER (a naravno moze i klikom na dugme misa)
prelazis u glavni ekran.
:))))))))))))))))
Sto se tice ostalog MIKS je uglavnom u pravu. Izvodjenje je stvarno
ocajno uradjeno. Sto se brzine tice BATTLE ISLE III stvarno nema
konkurenta. Neverovatno je sporo! Sta god da izaberes izbrisace se
ekran, da bi se nakog izlaska iz tog prozorcica koji si klikom trazio
ponovo iscrtao,... (Na 486DX4 100 stvarno je ocajno sporo). Jedino
sto je brze je to sto kompjuter dosta brze razmislja neo pre!)
Sve u svemu imam dosta zamerki, ali ne mogu ni da im ne odam priznanje
na nekim novitetima. O tome cu ti pisati sutra, jer trenutno spremam
ispit (pogadjas da ga imam sutra).
Moja preporuka i pored svega je da ga ipak uzmes ukoliko imas jacu
cetvorku.
Pozdrav
Bosko
strategije.462bodu,
SUB: X-COM ( drugi nazivi ) XQUEST Teror From The Deep
Igrica mi se zaglavljuje kada hocu da startujem.Sta god da
uradim nece.Pa mi treba igrica.
Da ponovimo : TREBA MI IGRICA
Posto kad sam je odavno igrao ( otprilike 3 godine ) ne znam sta sam
radio da bi startovao. Tada nisam imao CD ( ako je to u pitanju )
strategije.463guta,
-> #462, bodu#> SUB: X-COM ( drugi nazivi ) XQUEST Teror From The Deep
#> Posto kad sam je odavno igrao ( otprilike 3 godine ) ne znam sta sam
Vrlo teško. Ta igra nije stara tri godine ni slučajno. Možda si mislio
na prvi UFO?
strategije.464bodu,
-> #463, guta Neznam igricu sam dobio od mog druga iz pariza ( on
je odavde ( ne sa sezama ) ) na nekim disketama dobio sam ih cetiri
ta sa Xquestom mi je bila ovakva ( na njoj je pisalo ):
March 1995 Disk 2
XQUEST A blast from the past!Play the shareware version of the Mac
classic Crystal Quest.
( dole je pisalo za igricu Virtual golf
PC GAMER
Znaci igrica je iz 1995 ( Sorry nisam gledao )
Posto sam imao virus snimio sam igricu kad je radila na strimer.A
imam je i na disketi ( na disketi je GO.EXE ( install ) i Xquest.zip
(i kad ga instaliram sa GO i otpakujem sa pkunzip isto je )
A na strimeru je pozivni fajl TFTD.BAT ili EXE ( Terror From The Deep
) sa TFTD udjem u setup muzike a u windowsu ( kad fajl prebacim u
direktorijum WIN ) mi udje u setup za Windows ( neznam da setup za
windows ili samo za igricu ako ocu da startujem u windowsu)
PS: Daj igricu.
strategije.465bodu,
-> #464, bodu Zaboravio sam da kazem igrica je dosta mala sa diskete a sa
strimera zapakovana jedva stane na jednu disketu
strategije.466bcvetkovic,
Evo sifre i za osmi nivo za BATTLE ISLE III
2375411
Uskoro cu poslati i uputstvo (moje vidjenje) za ovu igru (nadam se).
Pozdrav
Bosko.
strategije.467mc.kuzma,
-> #466, bcvetkovic> Uskoro cu poslati i uputstvo (moje vidjenje) za ovu igru (nadam se).
Posalji spisak novih jedinica i njihove karakteristike.
strategije.468lexus,
Hi!
Nabavio sam par stranih časopisa - brojevi za februar i mart :)))))
Kod nas se puno priča o C&C-u 2, a ovde ima informacija pa rekoh,
da prenesem ja to. ;)))
Dakle, prvo izlazi CD sa dodatnim misijama - C&C: Covert Operation,
sadrži 8 NOD, 7 GDI i 10 multiplayer misija.
Posle izlazi C&C: Red Alert, koji će imati SVGA mod, vodene jedinice,
još novih misija i vremenski se odigrava pre C&C-a.
Najranije krajem ove godine izlazi C&C 2: Tiberium Sun sa novim jedinicama,
u SVGA...
Pozdrav -Lex->
strategije.469space.ace,
Zanima me koliko memorije treba da bi se pokrenuo Battle Isle 2, jer mu ja
oslobodim preko 600K a igra neće da se startuje, kaže ne može da stane u
memoriju...
10x unapred, ace
strategije.470lexus,
-> #469, space.ace=> Zanima me koliko memorije treba da bi se pokrenuo Battle Isle 2,
=> jer mu ja oslobodim preko 600K a igra neće da se startuje, kaže ne
=> može da stane u memoriju...
Možda je u pitanju odnos XMS-EMS???
strategije.471m.goran,
SYBJECT : Syndicate
šta trba uraditi u 2 misiji ?
da li može da se gleda unutrašnjost zgrada
da se ne patim ovako ...?
strategije.472nitro,
Kako da u PIZZA TYCOON-u kupim nov lokal?
strategije.473bodu,
-> #472, nitro Novi lokal ces da kupis tako sto kliknes na njega,vidis ko ga izdaje
i kliknes na terminal.Pozoves reatols agents ( valjda je tako
tj.valjda se tako zovu ) i kliknes na onoga ko izdaje lokal.Kada
dobijes vezu kazes da hoces da kupis lokal i OK
PS: Mora da ti pise da je űlokal For sale ili sale/rent
strategije.474bodu,
Zaboravio sam da pitam kako da zaradim preko restorana?Ja ih se
nakupujem i troskovi nedeljno mi budu oko minus sto hiljada. Postanem
market leader u mnogim zemljama ali nikako da zaradim preko restorana
( sva sreca imam 170 miliona O:) )
strategije.475bodu,
-> #374, usul Ala sam zaboravan u pitanju je igrica Pizza Tycoon.
strategije.476schef,
Pitao sam na PRO-u u grupi, al' ajde i ovde, čisto da podstaknem ponovo
malo priče o Panzer-u, mislim da igra vredi toliko, a bogumi sigurno i više.:)
Jeste li igrali Husky scenario, t.j. prvi scenario kampanje 43. u Italiji?
Zanima me da li ste i vi imali ovakve probleme kao ja. :) Nije problem u
pobedi, razbio sam mu sve kopnene jedinice, i povratio sam sve gradove pre
kraja tako da sam dobio Major Victory. Ali, problem je u tome što su me
razbili sa mornaricom i sa avionima. Brodovima mu, naravno, nisam mogao ništa,
a on cepa li cepa... Ali u avijaciji sam mu parirao na početku, skinuo mu
gomilu aviona, ali avaj, kompjuter kao da ima milion prestiža. I samo kupuj
nove avione a moja protivavionska artiljerija je baš najranjivija od svih
kopnenih jedinica, a uz to ni maximum ammo im nije baš neka odlika... :(
Tako sam ja u roku od dva poteza prvo izgubio sva tri lovca, tako da su
bombarderi postali obične ptičice na nebu. :((( Kad se to desilo, s' obzirom
da sam izuzetno bio ograničen sa prestižom (a kompjuter pravi li pravi)
počeo je besomučno bombardovanje onog što mi je ostalo (sve sa po 3-4
zvezdice) a ja nikako nisam uspevao da ih zaštitim, a prestiža nimalo.
Tako je bilo jedno 5-6 poteza koliko mi je ostalo do kraja, i ja sam samo
mogao boga da molim... Ali uspeo je jedno 7-8 da mi skine.
A posle me bacio na Moskvu. :((((((((((((( A ja bez ijednog avijona. :(((
Buuuuuhhuhhuhaahhhaahhhaaa :(((((((((((
Kakva su vaša iskustva?
Srleř
strategije.477junior,
-> #476, schef> Jeste li igrali Husky scenario, t.j. prvi scenario kampanje 43.
> u Italiji? Zanima me da li ste i vi imali ovakve probleme kao
> ja. :)
Naravno da ne :) Mi to malo bolje igramo ...
Ja, npr. sam u tom scenariu uspeo da mu uništim sve kopnene i vazdušne
jedinice, tako da je kompjuter prekinuo igranje (oko 7 krugova pre kraja)
i takođe mi dao Moskvu, ali sa solidnom avijacijom ;)
Što se tiče avijacije, nikako se ne upuštaj u direktan duel sa njom, već
beži na onaj aerodrom gore gde si malo pojačaj FW-ove izgradi airdefense i
čekaj njega. Kad on uđe dublje u teritoriju ožeži ga sa air defense i
anti-aircraft. Tako oštećene _lovce_ napadni sa jakim FW-ovima i to je to.
Bombardere ćeš posle lako ... Ako i kupi nove avione, to nije frka - ti su
neiskusni ... Meni su ostala 2 FW-a živa i čak 1 štuka ;)
Što se mornarice tiče, gađaj ju artiljerijom (zna da bude veoma efikasno),
i ne propuštaj priliku da ju napadneš Tigrom ili JadgPanterom ... Ja sam mu
tako čitav brod uništio Tigrom ..;)
A što se njegovog prestiža tiče - pa čitava caka u scenariju je da mu ne
dopustiš da upostavi bazu. Znači svaki put kad zauzme grad ti postavi 2-3
jedinice pored njega (da ne može da kupuje) pa makar ih i žrtvovao. Tako on
nikad neće moći da kupi jedinice na italijanskom tlu, već će morati da ih
dovlači još tamo iz Tunisa, a do tad možeš da središ odbranu ...
Sve u svemu, lak scenario za Švabu, veoma težak za saveznika (mada, uveren
sam da bi čovek puno bolje koristio onu silnu premoć u avijaciji).
jr.
strategije.478schef,
-> #477, junior=-> Što se tiče avijacije, nikako se ne upuštaj u direktan duel
=-> sa njom, već beži na onaj aerodrom gore gde si malo pojačaj
=-> FW-ove izgradi airdefense i
Pa to sam baš i napomenuo. Kupim ja dva puta air-defense kad on u
sledećem potezu navuče sve brodove na nju i odma' mi skenja. Tako sam
puko dve jedinice i onda odustao. :(((
=-> Što se mornarice tiče, gađaj ju artiljerijom (zna da bude
=-> veoma efikasno), i ne propuštaj priliku da ju napadneš
=-> Tigrom ili JadgPanterom ... Ja sam mu tako čitav brod
=-> uništio Tigrom ..;)
Ovo za artiljeriju nisam znao. :))) Probaću sledeći put. A pokušavao
sam sa Pantherim-a (ne Jadg, već običnim) i skoro se ništa nije dešavalo.
=-> A što se njegovog prestiža tiče - pa čitava caka u scenariju
=-> je da mu ne dopustiš da upostavi bazu. Znači svaki put kad
=-> zauzme grad ti postavi 2-3 jedinice pored njega (da ne može
=-> da kupuje) pa makar ih i žrtvovao. Tako on nikad neće moći
=-> da kupi jedinice na italijanskom tlu, već će morati da ih
=-> dovlači još tamo iz Tunisa, a do tad možeš da središ odbranu
=-> ...
Ama to je sve OK, kompjuter je ipak mnogo glup pa je Tunis stalno
punio, a ja mu nikako nisam dozvoljavao da se ustali na kopnu, jer
Tigrovi i Panteri su bukvalno neuništivi, sa njima mu radim šta hoću.
=-> Sve u svemu, lak scenario za Švabu, veoma težak za saveznika
=-> (mada, uveren sam da bi čovek puno bolje koristio onu silnu
=-> premoć u avijaciji).
Moram da probam ovaj scenario sa nekim. ;)
Srleř
strategije.479severian,
-> #476, schef> A posle me bacio na Moskvu. :((((((((((((( A ja bez ijednog avijona. :(((
> Buuuuuhhuhhuhaahhhaahhhaaa :(((((((((((
U vezi čega? Husky scenaria? Taj scenario nisam igrao ali mogu ti
reći da uopšte panzer pravi gluposti sa davanjem sledeće bitke kada igraš
kampanju. Ja sam lično bio pobedio Ruse, i totalno "zgazio" saveznike u
Normandiji i Južnoj Francuskoj. A onda sam prešao u Ardene uz poruku kako je
ipak saveznička premoć u ljudstvu i materijalu prevladala ??!!
B.
strategije.480schef,
-> #479, severian=-> Normandiji i Južnoj Francuskoj. A onda sam prešao u Ardene
=-> uz poruku kako je ipak saveznička premoć u ljudstvu i
=-> materijalu prevladala ??!!
Pa ne znam u čemu je stvar, ali možda sve zavisi od toga da li si osvojio
Englesku ili nisi. Ako si ih razbio sigurno si dobio Major victory pošto se
u tim scenarijima braniš, ali, možda kažem, da si pre toga osvojio Englesku,
dobio bi napad na Washington. U ovom slučaju si ipak dobio Ardene, baš kao
što se meni desilo kada sam 1940. osvojio Englesku sa minor victory. Rekao
mi je da su Englezi ipak preovladali pošto sam ih kasno osvojio i bacio me
na Balkan/Afrika opciju. Ako se tad ne iskoristi prilika da se osvoje Engleska
i Rusija (1940/41) posle je sve to malo teže.
Pazi sada:
1.Kada se javljaju Henkeli?
2.Kakvo vam je mišljenje o Tiger II tenkovima?
3.Koju artiljeriju najviše koristite kada napadate, a koja je najbolja za
odbranu (mislim na samohodnu i nesamohodnu)?
4.Da li se više isplati samohodna PVO ili ona kojoj je potrebno prevozno
sredstvo?
5.Za šta su dobri padobranci?
6.Zašto se saveznički inženjerci onako dobro ukopavaju u gradovima
(pogotovo ruski)? Da li to isto važi i za švapske?
7.Šta je najbolje staviti u grad kao odbranu? Anti-tenk ili neku od
pešadija? I, koja je najbolja? Pioneere ili Inženjeri ili šta već?
8.Čemu služi AT boat? Za napad na destroyere, ili na druge boat-e?
9.Koji vam se scenariji najviše sviđaju?
Srleř
strategije.481meric,
Na Warcraft II cd-u ima i demoa nekoliko blizzardovih igara koje tek trebaju
da izadju, a medju njima je i "pax imperia 2", neka legendarna igra sa mac-a
kao master of orion, reunion, supremacy, ascendancy,...deja vu!
Bez obzira na to, igra mnogo lepo izgleda, pa da li neko moze da
definise pojam WINTER 1996?
Znam, znam...to je ZIMA!
Ali zima pocinje u decembru, a zavrsava se u martu!
Dakle sada je zima 1996., ali to ce biti i u decembru?!
Zna li neko uopste nesto o ovome?
strategije.482miccko,
Neznam kolko je nova vest da se pojavio Data disk za Command &
Conquer sa novim misijama za strane GDI & NOD i novi nivoji za multi
plejers. Upravo ga testiram misije nisu lose i lake treba ih videti.
Inace Data disk je uzet iz cdteke FLARE .
### MICCKO ###
strategije.483lexus,
-> #482, miccko=> Neznam kolko je nova vest da se pojavio Data disk za Command &
=> Conquer sa novim misijama za strane GDI & NOD i novi nivoji za
=> multi plejers. Upravo ga testiram misije nisu lose i lake treba ih
=> videti. Inace Data disk je uzet iz cdteke FLARE .
Samo reci kako se zove Data Disk. Ja sam po stranim časopisima
pročitao da treba da izadje taj data disk, pa još jedan i posle
toga C&C II :)
strategije.484miccko,
-> #483, lexusData disk za Command & Conquer se zove upravo kao i igra
Command & Conquer - The Covert Operations, na njemu imas 7.misija za
GDI i 8.misija za NOD i 10 multiplayers za dva igraca. Disk radi sam
za sebe tj potrbno je samo da imas instalaciju sa prvih diskova, sa
ovim diskom ih upgredujes i startujes bez prva dva diska.
A sto se tice C&C II to isto treba da izace ali ne verujem da ce tako
brzo, verovatno tek sledece godine.
### MICKO ###
strategije.485lexus,
-> #484, miccko=> Data disk za Command & Conquer se zove upravo kao i igra
=> Command & Conquer - The Covert Operations, na njemu imas 7.misija
=> za GDI i 8.misija za NOD i 10 multiplayers za dva igraca. Disk radi
=> sam za sebe tj potrbno je samo da imas instalaciju sa prvih
=> diskova, sa ovim diskom ih upgredujes i startujes bez prva dva
=> diska. A sto se tice C&C II to isto treba da izace ali ne verujem
=> da ce tako brzo, verovatno tek sledece godine.
Hvala, samo mi je trebao tačan naziv dodatnog diska da bih odlučio
kom časopisu da verujem :)))
Ovo sam možda već i pisao, ali ide ponovo :)
Command & Conquer - Red Alert izlazi krajem aprila, donosi nova vozila
i SVGA mod!
Command & Conquer II - Tiberium Sun izlazi najranije u januaru 1997. i
donosi mnoga poboljšanja, a biće SVGA only!
Pozdrav -Lex->
strategije.486space.ace,
-> #470, lexus--> Možda je u pitanju odnos XMS-EMS???
Nije, drugo je u pitanju. Popravio sam ;))
strategije.487junior,
-> #480, schef> 1.Kada se javljaju Henkeli?
Pojma nemam, niti ih koristim ;)
> 2.Kakvo vam je mišljenje o Tiger II tenkovima?
Divni ... savršeni ;>
> 3.Koju artiljeriju najviše koristite kada napadate, a koja je
> najbolja za odbranu (mislim na samohodnu i nesamohodnu)?
Uvek ona koja dobacuje 3, a ima najjači hard attack. U napadu, istu tu,
ali ponekad iskoristim nebewerfer, pogotovo kod Rusa (imaju slab hard
attack, pa ja upadnem sa artiljerijom, popijem njihov udarac, ali mi ništa
ne bude i onda sa svojih 20 attack-a ostavim prah i pepeo ;)
> 4.Da li se više isplati samohodna PVO ili ona kojoj je potrebno
> prevozno sredstvo?
Ovisi o situaciji. Mada, bolja je uvek ona koja stoji. A za kretanje
koristi anti-aircraft, i to dosta njih.
> 5.Za šta su dobri padobranci?
Posle 42-43. nizašta :) Ali do tad spadaju u najbolje pešadije tog doba ...
> 6.Zašto se saveznički inženjerci onako dobro ukopavaju u
> gradovima (pogotovo ruski)? Da li to isto važi i za švapske?
Ako se i ukopaju, lako se eliminišu sa Pioneer inf (koja ignoriše
entrenchement)
> 7.Šta je najbolje staviti u grad kao odbranu? Anti-tenk ili
> neku od pešadija? I, koja je najbolja? Pioneere ili Inženjeri
> ili šta već?
Najbolje je okružiti grad sa 3-4 antitenka, a u grad staviti
dobrosnabdevenu artiljeriju. Pored nje 1-2 airdefensa i dobio
si neosvojiv grad.
> 8.Čemu služi AT boat? Za napad na destroyere, ili
> na druge boat-e?
Ne treba ti .. eliminiši ga.
> 9.Koji vam se scenariji najviše sviđaju?
UBEDLJIVO najlepši je Balkan.
strategije.488imangovski,
Kako se u c&c prelazi onaj nivo sa komandosom (3 ili 4)kad sa samo 1
vojnikom treba preci ceo nivo i unistiti nod bazu.Lako se izlazi na
kraj sa Pesadijom,ali je nemoguc ubiti autic.Molim za pomoc.
strategije.489meric,
-> #488, imangovskiHelikopterom predjes "baru", sto si sigurno ucinio cim si imao priliku da
se sretnes sa "auticima" i osetis njihiovu vatrenu moc ;>
Nikakav poseban savet, ja sam taj nivo presao tako sto sam bezao glavom bez
obzira od motorizovanih jedinica i TENKOVA i nekako se uvukavsi u
neprijateljsku bazu unistio samo airstrip, ali mislim da je dovoljno da se
unisti bilo koja zgrada (najlakse je u gornjem delu)
Dakle, kada vidis nesto sive boje i ima oklom, sakrivaj se u sumu ili bezi
helikopterom!
I da sve bude malo teze, pre nego sto pocnes sa bezanjem pomocu vazdusnih
jedinica, moras unistiti sve sam site-ove u okolini, inace ce oni tebe.
srecno. inace, to je nivo na kojem sam se najduze zadrzao, a presao sam igru ;>
meric
strategije.490maher,
Da li neko zna kako preci misiju na Sloveniju(mislim da je ta)sa
nekim doktorom Mobiusom u igri COMMAND & CONQUER?
strategije.491bjevtic,
Pitanje za vec zastarelu igru SimCity 2000.
Kako da prosirim grad kada iskoristim sav prostor?
Kako da probijem granicu prema susedima?
Cemu sluzi ARCOLOGIE ?
Zahvaljujem unapred,
JA.
strategije.492bjevtic,
-> #474, bodu???? 170 Miliona
Otkud ti 170 miliona????
Ako imas neki CHEAT salji odmah!!
Do groba zahvalan,
JA.
strategije.493kum.djole,
-> #491, bjevtic>> Kako da prosirim grad kada iskoristim sav prostor?
>> Kako da probijem granicu prema susedima?
Otkud ti ta ideja ?.. Prvi put čujem :))
>> Cemu sluzi ARCOLOGIE ?
Smeštanje veeelikog broja stanovnika na manjem prostoru.
Nešto kao "Big John" u Chicagu, samo mnogo gadnije. ;)
strategije.494saja,
Da li bi neko znao da mi kaze kako se napada u igri
REUNION
Sve zivo sam isprobao ali nisam uspeo!
HVALA u NAPRED.
strategije.495nitro,
Kako se i igri JAGGED ALIANCE
prelazi prvi nivo?
strategije.496meric,
-> #490, maherNe verujem da je Slovenija, ali se secam da je to bila jedna od laksih
misija na mom putu do Sarajeva :)
U svakom slucaju, cini mi se da samo treba da istrebis sve nodove, i onda
ce se pojaviti Chopper koji ce odvesti Moebiusa na sigurno. Tako nesto,
probaj, nije tesko. 99% sure.
meric
strategije.497supers,
-> #491, bjevtic>> Kako da probijem granicu prema susedima?
Sve što možeš da uradiš je da izgradiš drumske i železničke veze sa
susednim naseljima.
strategije.498bjevtic,
-> #497, supers/// Sve sto mozes da uradis...
To sam vec shvatio, ali ne razumem cemu to
sluzi (da li smanjuje guzvu u gradu ili sta vec).
Isto tako oni brodovi i avioni, da li oni imaju neku ulogu
ili su tu zbog (vec fenomenalne) atmosfere?
Da li vojska koja se ponudi da dodje u grad uvek izgradi
aerodrom ili ponekad neki drugi objekat?
Do groba zahvalan,
JA.
strategije.499maher,
Kako preci misiju u Bosni(gde da postavim bazu) u igri COMMAND &
CONQUER.Ova misija je u odnosu na ostale(koje sam presao u jednom
dahu)mnogo teza zato sto cim postavim bazu oni me uniste :(
strategije.500lexus,
-> #496, meric=> Ne verujem da je Slovenija, ali se secam da je to bila jedna od
=> laksih misija na mom putu do Sarajeva :)
Koliko se ja sećam postoje dve misije sa Moebiusom :)))
Ali se ne sećam kako se prelaze :(((
strategije.501ivantod,
-> #491, bjevtic> Pitanje za vec zastarelu igru SimCity 2000.
Ajde kad već igrate da pitam i ja... koliko dugo treba igrati
da bi počele da se pojavljuju i te stvari koje ti pominješ?
Koliko godina, stanovnika, itd.?
Ivan
strategije.502slick,
-> #495, nitro>> prelazi prvi nivo?
Lako, pobijes sve neprijatelje. Dakle prvo iz svog sektora odes na
ivicu ekrana i izaberes iz menija Traverse North, a onda na tom nivou
pobijes neprijatelje. Ako hoces, ovo mozes ponoviti vise puta u toku
jednog dana (u igri, naravno ;) Kada zavrsis, pritisni 'C' na
tastaturi da se ubrza vreme. Ako imas CD-RIP (20HD+) onda moras da
sacekas kraj dana "manuelno".
Pozdrav MK82
strategije.503supers,
-> #498, bjevtic>> To sam vec shvatio, ali ne razumem cemu to
>> sluzi (da li smanjuje guzvu u gradu ili sta vec).
Eh, pa razmišljaj logično. Komunikacija sa susednim naseljima ti
donosi radnu snagu, protok sirovina itd. itd... Grad sa kvalitetnim
vezama će bolje napredovati.
>> Isto tako oni brodovi i avioni, da li oni imaju neku ulogu
>> ili su tu zbog (vec fenomenalne) atmosfere?
Ta atmosfera je itekako poželjna, pošto je prisustvo aviona i brodova
znak da nije zamrla komunikacija između gradova. Dok ih ima, grad ima
uslova da dobro napreduje.
strategije.504supers,
-> #501, ivantod>> Ajde kad već igrate da pitam i ja... koliko dugo treba igrati
>> da bi počele da se pojavljuju i te stvari koje ti pominješ?
Za "arkologije" je neophodno nešto preko 90 000 stanovnika,
a vreme beše posle dvehiljadite?
strategije.505mpedja,
-> #499, maher>> Kako preci misiju u Bosni(gde da postavim bazu) u igri COMMAND &
>> CONQUER.Ova misija je u odnosu na ostale(koje sam presao u jednom
>> dahu)mnogo teza zato sto cim postavim bazu oni me uniste :(
Reci ti meni kako si dosao do Bosne ! :)
strategije.506oki.,
-> #490, maher>> Da li neko zna kako preci misiju na Sloveniju(mislim da je ta)sa
Evo Slovenije, samo što ima malo viška para... :).
sl.zip