IGRE.3

06 Jul 1995 - 12 Nov 1998

Topics

  1. arkadne (2048)
  2. avanture (1153)
  3. simulacije (859)
  4. strategije (2185)
  5. logicke (184)
  6. modemske (276)
  7. frp (447)
  8. razno (1837)
  9. diplomatija (802)
  10. sezam (209)

Messages - strategije

strategije.406 space.ace, -> #403, dj.vlada
\\*--- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! --- \\* b) Necu Nemoj molim te!!! ;)
strategije.407 lexus, -> #403, dj.vlada
> --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! --- > a) Ocu > b) Necu b definitivno!!! ;)))))) Pozdrav -Lex->
strategije.408 inferno, -> #403, dj.vlada
Ů│ ˙ --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! --- Ů│ ˙ a) Ocu Samo napred majstore! ;) Ulaziiš u legendu. ;)
strategije.409 schef, -> #405, space.ace
­=-> \\* Juniore, kako se zoves, nisam sada u stanju da ti ­=-> procitam rezime, \\* posto ovo ­=-> Šta ja to gledam, muvanja off-line ;) ???? Još ako je Vlada ciganin (navijač Crvene zvezde-prim.ur.) odlično će se složiti... O:) Srleř
strategije.410 superhik, -> #404, dj.vlada
=:> Ma nisu to rekli, cini mi se da su rekli da ne salju =:> korisnici legendarne AMIGA igrice, a ja ne radim na AMIDZI =:> nego na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj =:> grad na Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i =:> pricao sa SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me =:> zvao da mi kaze nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome, =:> a verujem da to sto sam poslao je koristilo mnogima (na sezu =:> se poceli odmah javljati oni koji su to uzeli sa poli...)! =:> O:)))) Izvinjavam se na citatu, ali... konfuzniju poruku nisam pročitao otkad je inferno prestao da lupa gluposti ;))))
strategije.411 payce, -> #399, dj.vlada
­-> Hello, dosada sam igrao mnogo strateskih igara, ali sada, eto ­-> ponestalo, ako neko ­-> zna neku novu ili staru DOBRU strategiju neka mi ostavi mail, ­-> takodje sam zainteresovan ­-> u simulacije upravljanja! Kakve strategije, Real Time (Dune 2, Command & Conquer, Warcraft 1 i 2...) ili one po potezima (Colonization, UFO, Terror From The Deep, Jagged Aliance...)? Sto se tice simulacija upravljanja po meni su dobre sledece: Sim City 2000, Sim Tower, Populous 1 i 2, Transport Tycoon, Theme Park...
strategije.412 msavkovic, -> #404, dj.vlada
┌┌┌ na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj grad na ┌┌┌ Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i pricao sa ┌┌┌ SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me zvao da mi kaze ┌┌┌ nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome, a verujem da to sto :))) Mnogo si dobar. Šta kažeš, molio te !__SYSOP__! ? ccc ;) I bijo si u !__REDAKCIJI__!...pa ti stvarno...pravi DJ :)
strategije.413 supers, -> #401, dj.vlada
>> Hey, supers, da nisi ti "cornuo" taj program sa Politike (vec >> rece), JA sam ga zakacio na Politiku, i zakacio sam ga na sezam. za >> sdanijel-a! Da se taj grad ne zove BIGMONEY.SC2 (a na Politici pise >> da je za sve lunateke SIM CITY-a)!? Ne znam, stvarno. Ja sam okačio program, cheat, koji razbija snimljenu poziciju, a kako će se ona zvati zavisi od tebe. Ja ga dobio iz ličnih izvora, dakle nije u pitanju repliciranje tvog dela ;> BTW, malo manje fascinacije time što si imao posla sa sysopima neke Politike ti ne bi škodilo. Ako misliš da na trange-frange BBSovima ima ljudi koji predstavljaju znatnije face, nisi morao ni da dolaziš na Sezam...
strategije.414 budim, -> #403, dj.vlada
:) a) Ocu Pozdrav! Budimir Marković (dj.budim)
strategije.415 dj.vlada, -> #405, space.ace
=> \\* Juniore, kako se zoves, nisam sada u stanju da ti procitam rezime, => \\* posto ovo => => Sta ja to gledam, muvanja off-line ;) ???? => => Nemoj tako, posalji mi priv mail, pa se dogovorite za picence, pa posle => ... => => UA!!!! Hey, alo covece smiri se. sta ti bi!? :)))))
strategije.416 dj.vlada, -> #406, space.ace
=> \\*--- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! --- => => \\* b) Necu => => Nemoj molim te!!! ;) Ajde recite razlog :)))))))
strategije.417 dj.vlada, -> #407, lexus
=>> --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! --- =>> a) Ocu =>> b) Necu => => b definitivno!!! => ;)))))) => => Pozdrav -Lex-> A zasto :((((((((
strategije.418 dj.vlada, -> #408, inferno
=> Ů│ ˙ --- KO HOCE DA OPET STAVIM POZDRAV, KO NECE ! --- => Ů│ ˙ a) Ocu => => Samo napred majstore! ;) => => Ulaziis u legendu. ;) Hvala, care!!!!!!!
strategije.419 dj.vlada, -> #409, schef
=> ­=-> \\* Juniore, kako se zoves, nisam sada u stanju da ti => ­=-> procitam rezime, \\* posto ovo => => ­=-> Sta ja to gledam, muvanja off-line ;) ???? => => Jos ako je Vlada ciganin (navijac Crvene zvezde-prim.ur.) odlicno ce => se sloziti... O:) => => Srleř Jesam, navijac sam crvene zvezde!!!! URAAAAA
strategije.420 dj.vlada, -> #410, superhik
=>= :> Ma nisu to rekli, cini mi se da su rekli da ne salju =>= :> korisnici legendarne AMIGA igrice, a ja ne radim na AMIDZI =>= :> nego na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj =>= :> grad na Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i =>= :> pricao sa SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me =>= :> zvao da mi kaze nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome, =>= :> a verujem da to sto sam poslao je koristilo mnogima (na sezu =>= :> se poceli odmah javljati oni koji su to uzeli sa poli...)! =>= :> O:)))) => => Izvinjavam se na citatu, ali... => konfuzniju poruku nisam procitao otkad je inferno prestao da => lupa gluposti ;)))) MOLIM!!!! :((
strategije.421 dj.vlada, -> #411, payce
=> ­-> Hello, dosada sam igrao mnogo strateskih igara, ali sada, eto => ­-> ponestalo, ako neko => ­-> zna neku novu ili staru DOBRU strategiju neka mi ostavi mail, => ­-> takodje sam zainteresovan => ­-> u simulacije upravljanja! => => Kakve strategije, Real Time (Dune 2, Command & Conquer, Warcraft 1 i => 2...) ili one po potezima (Colonization, UFO, Terror From The Deep, => Jagged Aliance...)? Sto se tice simulacija upravljanja po meni su dobre => sledece: Sim City 2000, Sim Tower, Populous 1 i 2, Transport Tycoon, => Theme Park... TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim bas na one po potezima!!
strategije.422 dj.vlada, -> #412, msavkovic
=> ┌┌┌ na...(pogodite)! A uzgred, mene su MOLILI da zakacim taj grad na => ┌┌┌ Politiku! O:)))) I bio sam u Redakciji "SVETA", i pricao sa => ┌┌┌ SysOp-om BBS-a, (on me zvao) A ne verujem, da me zvao da mi kaze => ┌┌┌ nesto oko toga, jer nismo ni pricali o tome, a verujem da to sto => => :))) Mnogo si dobar. Sta kazes, molio te !__SYSOP__! ? ccc ;) => I bijo si u !__REDAKCIJI__!...pa ti stvarno...pravi DJ :) MA nije me molio !_SYSOP_!, nego korisnici :))))0
strategije.423 dj.vlada, -> #413, supers
=>>> Hey, supers, da nisi ti "cornuo" taj program sa Politike (vec =>>> rece), JA sam ga zakacio na Politiku, i zakacio sam ga na sezam. za =>>> sdanijel-a! Da se taj grad ne zove BIGMONEY.SC2 (a na Politici pise =>>> da je za sve lunateke SIM CITY-a)!? => => Ne znam, stvarno. Ja sam okacio program, cheat, koji razbija snimljenu => poziciju, a kako ce se ona zvati zavisi od tebe. Ja ga dobio iz licnih => izvora, dakle nije u pitanju repliciranje tvog dela ;> => => BTW, malo manje fascinacije time sto si imao posla sa sysopima neke => Politike ti ne bi skodilo. Ako mislis da na trange-frange BBSovima ima => ljudi koji predstavljaju znatnije face, nisi morao ni da dolazis na => Sezam... Ma salim se... :)))))))))
strategije.424 lexus, -> #409, schef
> Jos ako je Vlada ciganin (navijac Crvene zvezde-prim.ur.) > odlicno ce se sloziti... O:) Po potpisu izgleda da nista drugo ni ne moze da bude ;>>> Jeste, cigos je pit'o ga ja u chatu, mozda da ga bacim u group? Pozdrav -Lex->
strategije.425 lexus, -> #414, budim
> :) a) Ocu > > Pozdrav! Budimir Markovic (dj.budim) Lako je tebi da 'oces kad palis sa NET-a... A mi jadni ovde da se patimo sa njegov poUtpis... Pozdrav -Lex->
strategije.426 junior, -> #405, space.ace
> Šta ja to gledam, muvanja off-line ;) ???? Majke ti, nemoj da qoutiraš njegove poruke. Taman sam se rešio muke, kad vi prenosite njegove "tekstove". ;(
strategije.427 space.ace, -> #416, dj.vlada
\\* Ajde recite razlog :))))))) Da ti ne povredim osećanja, ali,... DOSADIO SI BrE!!!
strategije.428 dj.vlada, -> #414, budim
=> :) a) Ocu => => Pozdrav! Budimir Markovic (dj.budim) Zao mi je, pod a) je za sada nedostupno (dok se ne slegne prasina :))) zato sto neki uporno tvrde da na Sezamu tako nesto nije lepo...itd...itd..pa od sada pozdravljacu pojedinacno one koji to zele!!! Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! (ovo je za tebe, valjda si glasao za to)
strategije.429 dj.vlada, -> #425, lexus
=>> :) a) Ocu =>> =>> Pozdrav! Budimir Markovic (dj.budim) => => Lako je tebi da 'oces kad palis sa NET-a... => A mi jadni ovde da se patimo sa njegov poUtpis... => => Pozdrav -Lex-> Ej, a da vi malo pisete to u PRIVATE!!! Znate, i ja ovo posmatram
strategije.430 dj.vlada, -> #427, space.ace
=> DOSADIO SI BrE!!! Dobro BREEEE, smiri se malo!
strategije.431 dj.vlada, -> #427, space.ace
=> DOSADIO SI BrE!!! Dobro BREEEE, smiri se malo!
strategije.432 inferno, -> #410, superhik
Ů│ ˙ konfuzniju poruku nisam pročitao otkad je inferno prestao da Ů│ ˙ lupa gluposti ;)))) Kupi tenk. ;)
strategije.433 pingvin, -> #413, supers
:: BTW, malo manje fascinacije time što si imao posla sa sysopima neke :: Politike ti ne bi škodilo. Ako misliš da na trange-frange BBSovima ima :: ljudi koji predstavljaju znatnije face, nisi morao ni da dolaziš na Zašto misliš da na malim, kućnim, BBS-ovima nema ljudi koji nešto znaju/znače? Zar su ljudi na Sezamu popili svu pamet ovog sveta?
strategije.434 lexus, -> #429, dj.vlada
=> Ej, a da vi malo pisete to u PRIVATE!!! Znate, i ja ovo posmatram I treba da posmatraš, da se naučiš pameti. Zašto se lepo ne potpisuješ sa Pozdrav, Vlada! Lepo i kratko. Pozdrav -Lex->
strategije.435 pingvin, -> #428, dj.vlada
:: sada pozdravljacu pojedinacno one koji to zele!!! :: Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! (ovo je za tebe, valjda si glasao Ali ima i drugih koji to čitaju, znaš?
strategije.436 space.ace, -> #426, junior
\\* Taman sam se rešio muke, kad vi prenosite Znači pao je prvi IGNORE na dj-vladu. Po svemu sudeći i drugi ;)) "Nesrećna ljubav je kada se kornjača zaljubi u vojnički šlem!" //nhf ;)
strategije.437 supers, -> #433, pingvin
>> Zašto misliš da na malim, kućnim, BBS-ovima nema ljudi koji >> nešto znaju/znače? Zar su ljudi na Sezamu popili svu pamet >> ovog sveta? Ima časnih izuzetaka, organizovanih i ozbiljno vođenih malih BBSova kao i sposobnih ljudi na njima. Nažalost, većina je ispod praga ozbiljnosti. Posledice korišćenja usluga određenih malih BBSova upravo gledamo u ovoj konferenciji.
strategije.438 dj.vlada, -> #434, lexus
=>=> Ej, a da vi malo pisete to u PRIVATE!!! Znate, i ja ovo posmatram => I treba da posmatras, da se naucis pameti. => Zasto se lepo ne potpisujes sa => Pozdrav, Vlada! => Lepo i kratko. => => Pozdrav -Lex-> :)))) nema problema, ajde ljudi proslo je vreme zabave (mislim, bicu zaba- van), pa da lepo sada pricamo, ne zezajte se sa onim fazonom: "pasce jedan ignore" i te stvari, ja nisam nikome nista lose nisam ucinio! A evo ovom prilikom, pozivam zainteresovane u novootvorenugrupu "ELITE", nije za sada pitanje ni o kakvoj dip partiji, ali po zelji moci ce i to!!
strategije.439 dj.vlada, -> #435, pingvin
=> Ali ima i drugih koji to citaju, znas? OK! Razumem!
strategije.440 budim, -> #403, dj.vlada
:) a) Ocu Pozdrav! Budimir Marković (dj.budim)
strategije.441 budim, -> #428, dj.vlada
:) Pozdrav, Vladimir Djukelic (dj.vlada)! (ovo je za tebe, valjda :) si glasao za to) Naravno! :) poz budimir
strategije.442 pingvin, -> #437, supers
:: Ima časnih izuzetaka, organizovanih i ozbiljno vođenih malih BBSova kao :: i sposobnih ljudi na njima. Nažalost, većina je ispod praga ozbiljnosti. :: Posledice korišćenja usluga određenih malih BBSova upravo gledamo u ovoj :: konferenciji. Ima istine u tome, ali ljudi moraju shvatiti da postoje razni nivoi stručnosti korisniki, te stoga i nivoi stručnosti BBS-ova. Slažem se s tobom da je u poslednje vreme velika 'najezda' malih BBS-ova koji ništa ne vredi, ali ne treba ih sve trpati u isti koš :-)
strategije.443 dj.vlada, -> #441, budim
=> Naravno! :) Ok, eto, od sada vise necu stavljati pozdrav (zao mi je), i ako oces da se prikljucis mojoj grupi "ELITE", javi se videcu da li ce biti mesta!!
strategije.444 dj.vlada, -> #441, budim
=> Naravno! :) Ok, eto, od sada vise necu stavljati pozdrav (zao mi je), i ako oces da se prikljucis mojoj grupi "ELITE", javi se videcu da li ce biti mesta!!
strategije.445 payce, -> #421, dj.vlada
­-> TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim ­-> bas na one po potezima!! Pa reci mi sta si igrao da znam sta da ti ne nabrajam. :) poz, payce
strategije.446 oldtimer,
> đ-> TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim > đ-> bas na one po potezima!! Probaj da zaigraš *1830*. Razvoj železnice u Sjedinjenim Državama, potpuno skinut Avalon Hill-ov board game, nimalo naivna igra računara, smučiće ti se upravljanje ;)
strategije.447 guta, -> #442, pingvin
#> razni nivoi stručnosti korisniki, te stoga i nivoi stručnosti #> BBS-ova. Prosečna stručnost korisnika _nikako_ ne bi smela da se odražava na nivo BBS-a, naravno, ne računajući sadržaj konferencija. No, i tu dobro odmerena akcija/insistiranje sysop-a rešava već u začetku.
strategije.448 dj.vlada, -> #445, payce
=> ­-> TOOOOOOO, mislim na upravljacke!!!! A na strategije mislim => ­-> bas na one po potezima!! => => Pa reci mi sta si igrao da znam sta da ti ne nabrajam. :) => poz, payce Pa reci sta imas i sta ti se svidja ;)))))
strategije.449 dj.vlada, -> #446, oldtimer
=> Probaj da zaigras *1830*. Razvoj zeleznice u Sjedinjenim Drzavama, => potpuno skinut Avalon Hill-ov board game, nimalo naivna igra => racunara, smucice ti se upravljanje ;) Probacu! Ali kada nabavim!!
strategije.450 babbage, -> #433, pingvin
>=>> Zašto misliš da na malim, kućnim, BBS-ovima nema ljudi koji >=>> nešto znaju/znače? Zar su ljudi na Sezamu popili svu pamet Ima lepih i lepo organizovanih kućnih BBSova, ali je takvih na žalost vrlo malo. Većinu (preko 95%) čine BBSovi tipa "dobio sam komjuter, u njemu i modem, prijatelj mi je objasnio kako da podesim PCBoard - sad ću da otvorim BBS". Konkretno, ako bih izložio moje mišljenje o BBS Politika, obrisali bi mi poruku zbog direktnog vređanja ;). Na žalost, ima jako mnogo ljudi koji čitaju SK i ne znaju ni za jedan BBS osim Politike. To je ujedno i jedini razlog zašto je taj BBS toliko popularan. I konačno, ako će da se nastavlja ova diskusija, ajmo u conf. Komunikacije, ovo je davno prestalo da ima veze sa strategijama B) Babbage
strategije.451 babbage, -> #430, dj.vlada
>=>>=> DOSADIO SI BrE!!! >=>> >=>> Dobro BREEEE, smiri se malo! dj.vladi: popio si ignore. ostalima: sorry na šumu. Babbage
strategije.452 junior, -> #447, guta
> Prosečna stručnost korisnika _nikako_ ne bi smela da se > odražava na nivo BBS-a, naravno, ne računajući sadržaj > konferencija. No, i tu dobro odmerena akcija/insistiranje > sysop-a rešava već u začetku. Pa otprilike o društvu na BBS-u zavisi i sam kvalitet BBS-a. Recimo, za mene je VV bio pojam dobrog BBS-a, gde je čovek mogao mnogo toga da nauči u konferencijama, a opet i da se našali, a da ga pritom moderator ili Peđa ne upozorava na temu razgovora. Istina, bio je posvećen samo malom, uskom broju ljudi, ali možda je zato i bio tako dobar ;)
strategije.453 payce, -> #452, junior
-=> Pa otprilike o drustvu na BBS-u zavisi i sam kvalitet BBS-a. -=> Recimo, za mene je VV bio pojam dobrog BBS-a, gde je covek mogao -=> mnogo toga da nauci u konferencijama, a opet i da se nasali, a da -=> ga pritom moderator ili Peda ne upozorava na temu razgovora. -=> Istina, bio je posvecen samo malom, uskom broju ljudi, ali mozda -=> je zato i bio tako dobar ;) Ajde ljudi da odemo u komunikacije pa pricamo na tu temu! poz, payce
strategije.455 schef,
Upravo sam nabavio UFO, pa da li bi neko bio ljubazan da mi baci neki TXT file sa uputstvom, jerbo nemam vremena da se bakćem sa tim. Hvala unapred. ;) Srleř
strategije.456 m.goran,
░▒▓▒░ Upravo sam nabavio UFO, pa da li bi neko bio ljubazan da mi ░▒▓▒░ baci neki ░▒▓▒░ TXT file sa uputstvom, jerbo nemam vremena da se bakćem sa tim. ░▒▓▒░ Hvala ░▒▓▒░ unapred. ;) ja sam sve provali sam ne vidim tu problem , ako neznaš nešto napiši mi mail ,il mi daj tel pa da ti detaljnije malo pojasnim
strategije.457 schef, -> #456, m.goran
­=-> ja sam sve provali sam ne vidim tu problem , ako neznaš ­=-> nešto napiši mi mail ,il mi daj tel pa da ti detaljnije malo ­=-> pojasnim Ajd, keve ti baci u txt fajl kratak opis svake opcije i svake podopcije. Nije da ne znam sam da provaljujem, ali sad mi se eto nešto ne provaljuje... Srleř
strategije.458 bcvetkovic,
Evo nekoliko sifara za nivoe za BATTLE ISLE III 2. 6487674 3. 1564386 4. 9745642 5. 3756838 6. 2957843 7. 8844366 Puno srece. (Napomena: ako ukucavate sifre mozete da odigrate samo taj nivo i necete dobiti sifru za sledeci nivo!) Pozdrav Bosko.
strategije.459 msavkovic, -> #458, bcvetkovic
┌┌┌ Evo nekoliko sifara za nivoe za BATTLE ISLE III Da li postoji disketna verzija? Koliko zauzima?
strategije.460 miks,
Pojavila se i disketna verzija Battle Isle III, ALI, radi samo pod Windows-om 95 / NT ili 3.11 + 32s, zauzima 30 disketa i, na prvi pogled, ne deluje obecavajuce :( U rezoluciji 800x600 jedinice su tako malecke da se jedva razaznaju boje na njima, a komandovanje je tipa klik, klik-klik, klik, i klik-klik da bi se jedninica pomerila i opet klik, klik-klik, klik da bi napala, i ne moze nikako tastaturom.
strategije.461 bcvetkovic, -> #460, miks
Nije tacno da ne moze i klikom na tastaturu! Ukoliko pocinjes novi potez i kompjuter ti ispise next player Empire pritiskom na ENTER (a naravno moze i klikom na dugme misa) prelazis u glavni ekran. :)))))))))))))))) Sto se tice ostalog MIKS je uglavnom u pravu. Izvodjenje je stvarno ocajno uradjeno. Sto se brzine tice BATTLE ISLE III stvarno nema konkurenta. Neverovatno je sporo! Sta god da izaberes izbrisace se ekran, da bi se nakog izlaska iz tog prozorcica koji si klikom trazio ponovo iscrtao,... (Na 486DX4 100 stvarno je ocajno sporo). Jedino sto je brze je to sto kompjuter dosta brze razmislja neo pre!) Sve u svemu imam dosta zamerki, ali ne mogu ni da im ne odam priznanje na nekim novitetima. O tome cu ti pisati sutra, jer trenutno spremam ispit (pogadjas da ga imam sutra). Moja preporuka i pored svega je da ga ipak uzmes ukoliko imas jacu cetvorku. Pozdrav Bosko
strategije.462 bodu,
SUB: X-COM ( drugi nazivi ) XQUEST Teror From The Deep Igrica mi se zaglavljuje kada hocu da startujem.Sta god da uradim nece.Pa mi treba igrica. Da ponovimo : TREBA MI IGRICA Posto kad sam je odavno igrao ( otprilike 3 godine ) ne znam sta sam radio da bi startovao. Tada nisam imao CD ( ako je to u pitanju )
strategije.463 guta, -> #462, bodu
#> SUB: X-COM ( drugi nazivi ) XQUEST Teror From The Deep #> Posto kad sam je odavno igrao ( otprilike 3 godine ) ne znam sta sam Vrlo teško. Ta igra nije stara tri godine ni slučajno. Možda si mislio na prvi UFO?
strategije.464 bodu, -> #463, guta
Neznam igricu sam dobio od mog druga iz pariza ( on je odavde ( ne sa sezama ) ) na nekim disketama dobio sam ih cetiri ta sa Xquestom mi je bila ovakva ( na njoj je pisalo ): March 1995 Disk 2 XQUEST A blast from the past!Play the shareware version of the Mac classic Crystal Quest. ( dole je pisalo za igricu Virtual golf PC GAMER Znaci igrica je iz 1995 ( Sorry nisam gledao ) Posto sam imao virus snimio sam igricu kad je radila na strimer.A imam je i na disketi ( na disketi je GO.EXE ( install ) i Xquest.zip (i kad ga instaliram sa GO i otpakujem sa pkunzip isto je ) A na strimeru je pozivni fajl TFTD.BAT ili EXE ( Terror From The Deep ) sa TFTD udjem u setup muzike a u windowsu ( kad fajl prebacim u direktorijum WIN ) mi udje u setup za Windows ( neznam da setup za windows ili samo za igricu ako ocu da startujem u windowsu) PS: Daj igricu.
strategije.465 bodu, -> #464, bodu
Zaboravio sam da kazem igrica je dosta mala sa diskete a sa strimera zapakovana jedva stane na jednu disketu
strategije.466 bcvetkovic,
Evo sifre i za osmi nivo za BATTLE ISLE III 2375411 Uskoro cu poslati i uputstvo (moje vidjenje) za ovu igru (nadam se). Pozdrav Bosko.
strategije.467 mc.kuzma, -> #466, bcvetkovic
> Uskoro cu poslati i uputstvo (moje vidjenje) za ovu igru (nadam se). Posalji spisak novih jedinica i njihove karakteristike.
strategije.468 lexus,
Hi! Nabavio sam par stranih časopisa - brojevi za februar i mart :))))) Kod nas se puno priča o C&C-u 2, a ovde ima informacija pa rekoh, da prenesem ja to. ;))) Dakle, prvo izlazi CD sa dodatnim misijama - C&C: Covert Operation, sadrži 8 NOD, 7 GDI i 10 multiplayer misija. Posle izlazi C&C: Red Alert, koji će imati SVGA mod, vodene jedinice, još novih misija i vremenski se odigrava pre C&C-a. Najranije krajem ove godine izlazi C&C 2: Tiberium Sun sa novim jedinicama, u SVGA... Pozdrav -Lex->
strategije.469 space.ace,
Zanima me koliko memorije treba da bi se pokrenuo Battle Isle 2, jer mu ja oslobodim preko 600K a igra neće da se startuje, kaže ne može da stane u memoriju... 10x unapred, ace
strategije.470 lexus, -> #469, space.ace
=> Zanima me koliko memorije treba da bi se pokrenuo Battle Isle 2, => jer mu ja oslobodim preko 600K a igra neće da se startuje, kaže ne => može da stane u memoriju... Možda je u pitanju odnos XMS-EMS???
strategije.471 m.goran,
SYBJECT : Syndicate šta trba uraditi u 2 misiji ? da li može da se gleda unutrašnjost zgrada da se ne patim ovako ...?
strategije.472 nitro,
Kako da u PIZZA TYCOON-u kupim nov lokal?
strategije.473 bodu, -> #472, nitro
Novi lokal ces da kupis tako sto kliknes na njega,vidis ko ga izdaje i kliknes na terminal.Pozoves reatols agents ( valjda je tako tj.valjda se tako zovu ) i kliknes na onoga ko izdaje lokal.Kada dobijes vezu kazes da hoces da kupis lokal i OK PS: Mora da ti pise da je  űlokal For sale ili sale/rent
strategije.474 bodu,
Zaboravio sam da pitam kako da zaradim preko restorana?Ja ih se nakupujem i troskovi nedeljno mi budu oko minus sto hiljada. Postanem market leader u mnogim zemljama ali nikako da zaradim preko restorana ( sva sreca imam 170 miliona O:) )
strategije.475 bodu, -> #374, usul
Ala sam zaboravan u pitanju je igrica Pizza Tycoon.
strategije.476 schef,
Pitao sam na PRO-u u grupi, al' ajde i ovde, čisto da podstaknem ponovo malo priče o Panzer-u, mislim da igra vredi toliko, a bogumi sigurno i više.:) Jeste li igrali Husky scenario, t.j. prvi scenario kampanje 43. u Italiji? Zanima me da li ste i vi imali ovakve probleme kao ja. :) Nije problem u pobedi, razbio sam mu sve kopnene jedinice, i povratio sam sve gradove pre kraja tako da sam dobio Major Victory. Ali, problem je u tome što su me razbili sa mornaricom i sa avionima. Brodovima mu, naravno, nisam mogao ništa, a on cepa li cepa... Ali u avijaciji sam mu parirao na početku, skinuo mu gomilu aviona, ali avaj, kompjuter kao da ima milion prestiža. I samo kupuj nove avione a moja protivavionska artiljerija je baš najranjivija od svih kopnenih jedinica, a uz to ni maximum ammo im nije baš neka odlika... :( Tako sam ja u roku od dva poteza prvo izgubio sva tri lovca, tako da su bombarderi postali obične ptičice na nebu. :((( Kad se to desilo, s' obzirom da sam izuzetno bio ograničen sa prestižom (a kompjuter pravi li pravi) počeo je besomučno bombardovanje onog što mi je ostalo (sve sa po 3-4 zvezdice) a ja nikako nisam uspevao da ih zaštitim, a prestiža nimalo. Tako je bilo jedno 5-6 poteza koliko mi je ostalo do kraja, i ja sam samo mogao boga da molim... Ali uspeo je jedno 7-8 da mi skine. A posle me bacio na Moskvu. :((((((((((((( A ja bez ijednog avijona. :((( Buuuuuhhuhhuhaahhhaahhhaaa :((((((((((( Kakva su vaša iskustva? Srleř
strategije.477 junior, -> #476, schef
> Jeste li igrali Husky scenario, t.j. prvi scenario kampanje 43. > u Italiji? Zanima me da li ste i vi imali ovakve probleme kao > ja. :) Naravno da ne :) Mi to malo bolje igramo ... Ja, npr. sam u tom scenariu uspeo da mu uništim sve kopnene i vazdušne jedinice, tako da je kompjuter prekinuo igranje (oko 7 krugova pre kraja) i takođe mi dao Moskvu, ali sa solidnom avijacijom ;) Što se tiče avijacije, nikako se ne upuštaj u direktan duel sa njom, već beži na onaj aerodrom gore gde si malo pojačaj FW-ove izgradi airdefense i čekaj njega. Kad on uđe dublje u teritoriju ožeži ga sa air defense i anti-aircraft. Tako oštećene _lovce_ napadni sa jakim FW-ovima i to je to. Bombardere ćeš posle lako ... Ako i kupi nove avione, to nije frka - ti su neiskusni ... Meni su ostala 2 FW-a živa i čak 1 štuka ;) Što se mornarice tiče, gađaj ju artiljerijom (zna da bude veoma efikasno), i ne propuštaj priliku da ju napadneš Tigrom ili JadgPanterom ... Ja sam mu tako čitav brod uništio Tigrom ..;) A što se njegovog prestiža tiče - pa čitava caka u scenariju je da mu ne dopustiš da upostavi bazu. Znači svaki put kad zauzme grad ti postavi 2-3 jedinice pored njega (da ne može da kupuje) pa makar ih i žrtvovao. Tako on nikad neće moći da kupi jedinice na italijanskom tlu, već će morati da ih dovlači još tamo iz Tunisa, a do tad možeš da središ odbranu ... Sve u svemu, lak scenario za Švabu, veoma težak za saveznika (mada, uveren sam da bi čovek puno bolje koristio onu silnu premoć u avijaciji). jr.
strategije.478 schef, -> #477, junior
­=-> Što se tiče avijacije, nikako se ne upuštaj u direktan duel ­=-> sa njom, već beži na onaj aerodrom gore gde si malo pojačaj ­=-> FW-ove izgradi airdefense i Pa to sam baš i napomenuo. Kupim ja dva puta air-defense kad on u sledećem potezu navuče sve brodove na nju i odma' mi skenja. Tako sam puko dve jedinice i onda odustao. :((( ­=-> Što se mornarice tiče, gađaj ju artiljerijom (zna da bude ­=-> veoma efikasno), i ne propuštaj priliku da ju napadneš ­=-> Tigrom ili JadgPanterom ... Ja sam mu tako čitav brod ­=-> uništio Tigrom ..;) Ovo za artiljeriju nisam znao. :))) Probaću sledeći put. A pokušavao sam sa Pantherim-a (ne Jadg, već običnim) i skoro se ništa nije dešavalo. ­=-> A što se njegovog prestiža tiče - pa čitava caka u scenariju ­=-> je da mu ne dopustiš da upostavi bazu. Znači svaki put kad ­=-> zauzme grad ti postavi 2-3 jedinice pored njega (da ne može ­=-> da kupuje) pa makar ih i žrtvovao. Tako on nikad neće moći ­=-> da kupi jedinice na italijanskom tlu, već će morati da ih ­=-> dovlači još tamo iz Tunisa, a do tad možeš da središ odbranu ­=-> ... Ama to je sve OK, kompjuter je ipak mnogo glup pa je Tunis stalno punio, a ja mu nikako nisam dozvoljavao da se ustali na kopnu, jer Tigrovi i Panteri su bukvalno neuništivi, sa njima mu radim šta hoću. ­=-> Sve u svemu, lak scenario za Švabu, veoma težak za saveznika ­=-> (mada, uveren sam da bi čovek puno bolje koristio onu silnu ­=-> premoć u avijaciji). Moram da probam ovaj scenario sa nekim. ;) Srleř
strategije.479 severian, -> #476, schef
> A posle me bacio na Moskvu. :((((((((((((( A ja bez ijednog avijona. :((( > Buuuuuhhuhhuhaahhhaahhhaaa :((((((((((( U vezi čega? Husky scenaria? Taj scenario nisam igrao ali mogu ti reći da uopšte panzer pravi gluposti sa davanjem sledeće bitke kada igraš kampanju. Ja sam lično bio pobedio Ruse, i totalno "zgazio" saveznike u Normandiji i Južnoj Francuskoj. A onda sam prešao u Ardene uz poruku kako je ipak saveznička premoć u ljudstvu i materijalu prevladala ??!! B.
strategije.480 schef, -> #479, severian
­=-> Normandiji i Južnoj Francuskoj. A onda sam prešao u Ardene ­=-> uz poruku kako je ipak saveznička premoć u ljudstvu i ­=-> materijalu prevladala ??!! Pa ne znam u čemu je stvar, ali možda sve zavisi od toga da li si osvojio Englesku ili nisi. Ako si ih razbio sigurno si dobio Major victory pošto se u tim scenarijima braniš, ali, možda kažem, da si pre toga osvojio Englesku, dobio bi napad na Washington. U ovom slučaju si ipak dobio Ardene, baš kao što se meni desilo kada sam 1940. osvojio Englesku sa minor victory. Rekao mi je da su Englezi ipak preovladali pošto sam ih kasno osvojio i bacio me na Balkan/Afrika opciju. Ako se tad ne iskoristi prilika da se osvoje Engleska i Rusija (1940/41) posle je sve to malo teže. Pazi sada: 1.Kada se javljaju Henkeli? 2.Kakvo vam je mišljenje o Tiger II tenkovima? 3.Koju artiljeriju najviše koristite kada napadate, a koja je najbolja za odbranu (mislim na samohodnu i nesamohodnu)? 4.Da li se više isplati samohodna PVO ili ona kojoj je potrebno prevozno sredstvo? 5.Za šta su dobri padobranci? 6.Zašto se saveznički inženjerci onako dobro ukopavaju u gradovima (pogotovo ruski)? Da li to isto važi i za švapske? 7.Šta je najbolje staviti u grad kao odbranu? Anti-tenk ili neku od pešadija? I, koja je najbolja? Pioneere ili Inženjeri ili šta već? 8.Čemu služi AT boat? Za napad na destroyere, ili na druge boat-e? 9.Koji vam se scenariji najviše sviđaju? Srleř
strategije.481 meric,
Na Warcraft II cd-u ima i demoa nekoliko blizzardovih igara koje tek trebaju da izadju, a medju njima je i "pax imperia 2", neka legendarna igra sa mac-a kao master of orion, reunion, supremacy, ascendancy,...deja vu! Bez obzira na to, igra mnogo lepo izgleda, pa da li neko moze da definise pojam WINTER 1996? Znam, znam...to je ZIMA! Ali zima pocinje u decembru, a zavrsava se u martu! Dakle sada je zima 1996., ali to ce biti i u decembru?! Zna li neko uopste nesto o ovome?
strategije.482 miccko,
Neznam kolko je nova vest da se pojavio Data disk za Command & Conquer sa novim misijama za strane GDI & NOD i novi nivoji za multi plejers. Upravo ga testiram misije nisu lose i lake treba ih videti. Inace Data disk je uzet iz cdteke FLARE . ### MICCKO ###
strategije.483 lexus, -> #482, miccko
=> Neznam kolko je nova vest da se pojavio Data disk za Command & => Conquer sa novim misijama za strane GDI & NOD i novi nivoji za => multi plejers. Upravo ga testiram misije nisu lose i lake treba ih => videti. Inace Data disk je uzet iz cdteke FLARE . Samo reci kako se zove Data Disk. Ja sam po stranim časopisima pročitao da treba da izadje taj data disk, pa još jedan i posle toga C&C II :)
strategije.484 miccko, -> #483, lexus
Data disk za Command & Conquer se zove upravo kao i igra Command & Conquer - The Covert Operations, na njemu imas 7.misija za GDI i 8.misija za NOD i 10 multiplayers za dva igraca. Disk radi sam za sebe tj potrbno je samo da imas instalaciju sa prvih diskova, sa ovim diskom ih upgredujes i startujes bez prva dva diska. A sto se tice C&C II to isto treba da izace ali ne verujem da ce tako brzo, verovatno tek sledece godine. ### MICKO ###
strategije.485 lexus, -> #484, miccko
=> Data disk za Command & Conquer se zove upravo kao i igra => Command & Conquer - The Covert Operations, na njemu imas 7.misija => za GDI i 8.misija za NOD i 10 multiplayers za dva igraca. Disk radi => sam za sebe tj potrbno je samo da imas instalaciju sa prvih => diskova, sa ovim diskom ih upgredujes i startujes bez prva dva => diska. A sto se tice C&C II to isto treba da izace ali ne verujem => da ce tako brzo, verovatno tek sledece godine. Hvala, samo mi je trebao tačan naziv dodatnog diska da bih odlučio kom časopisu da verujem :))) Ovo sam možda već i pisao, ali ide ponovo :) Command & Conquer - Red Alert izlazi krajem aprila, donosi nova vozila i SVGA mod! Command & Conquer II - Tiberium Sun izlazi najranije u januaru 1997. i donosi mnoga poboljšanja, a biće SVGA only! Pozdrav -Lex->
strategije.486 space.ace, -> #470, lexus
--> Možda je u pitanju odnos XMS-EMS??? Nije, drugo je u pitanju. Popravio sam ;))
strategije.487 junior, -> #480, schef
> 1.Kada se javljaju Henkeli? Pojma nemam, niti ih koristim ;) > 2.Kakvo vam je mišljenje o Tiger II tenkovima? Divni ... savršeni ;> > 3.Koju artiljeriju najviše koristite kada napadate, a koja je > najbolja za odbranu (mislim na samohodnu i nesamohodnu)? Uvek ona koja dobacuje 3, a ima najjači hard attack. U napadu, istu tu, ali ponekad iskoristim nebewerfer, pogotovo kod Rusa (imaju slab hard attack, pa ja upadnem sa artiljerijom, popijem njihov udarac, ali mi ništa ne bude i onda sa svojih 20 attack-a ostavim prah i pepeo ;) > 4.Da li se više isplati samohodna PVO ili ona kojoj je potrebno > prevozno sredstvo? Ovisi o situaciji. Mada, bolja je uvek ona koja stoji. A za kretanje koristi anti-aircraft, i to dosta njih. > 5.Za šta su dobri padobranci? Posle 42-43. nizašta :) Ali do tad spadaju u najbolje pešadije tog doba ... > 6.Zašto se saveznički inženjerci onako dobro ukopavaju u > gradovima (pogotovo ruski)? Da li to isto važi i za švapske? Ako se i ukopaju, lako se eliminišu sa Pioneer inf (koja ignoriše entrenchement) > 7.Šta je najbolje staviti u grad kao odbranu? Anti-tenk ili > neku od pešadija? I, koja je najbolja? Pioneere ili Inženjeri > ili šta već? Najbolje je okružiti grad sa 3-4 antitenka, a u grad staviti dobrosnabdevenu artiljeriju. Pored nje 1-2 airdefensa i dobio si neosvojiv grad. > 8.Čemu služi AT boat? Za napad na destroyere, ili > na druge boat-e? Ne treba ti .. eliminiši ga. > 9.Koji vam se scenariji najviše sviđaju? UBEDLJIVO najlepši je Balkan.
strategije.488 imangovski,
Kako se u c&c prelazi onaj nivo sa komandosom (3 ili 4)kad sa samo 1 vojnikom treba preci ceo nivo i unistiti nod bazu.Lako se izlazi na kraj sa Pesadijom,ali je nemoguc ubiti autic.Molim za pomoc.
strategije.489 meric, -> #488, imangovski
Helikopterom predjes "baru", sto si sigurno ucinio cim si imao priliku da se sretnes sa "auticima" i osetis njihiovu vatrenu moc ;> Nikakav poseban savet, ja sam taj nivo presao tako sto sam bezao glavom bez obzira od motorizovanih jedinica i TENKOVA i nekako se uvukavsi u neprijateljsku bazu unistio samo airstrip, ali mislim da je dovoljno da se unisti bilo koja zgrada (najlakse je u gornjem delu) Dakle, kada vidis nesto sive boje i ima oklom, sakrivaj se u sumu ili bezi helikopterom! I da sve bude malo teze, pre nego sto pocnes sa bezanjem pomocu vazdusnih jedinica, moras unistiti sve sam site-ove u okolini, inace ce oni tebe. srecno. inace, to je nivo na kojem sam se najduze zadrzao, a presao sam igru ;> meric
strategije.490 maher,
Da li neko zna kako preci misiju na Sloveniju(mislim da je ta)sa nekim doktorom Mobiusom u igri COMMAND & CONQUER?
strategije.491 bjevtic,
Pitanje za vec zastarelu igru SimCity 2000. Kako da prosirim grad kada iskoristim sav prostor? Kako da probijem granicu prema susedima? Cemu sluzi ARCOLOGIE ? Zahvaljujem unapred, JA.
strategije.492 bjevtic, -> #474, bodu
???? 170 Miliona Otkud ti 170 miliona???? Ako imas neki CHEAT salji odmah!! Do groba zahvalan, JA.
strategije.493 kum.djole, -> #491, bjevtic
>> Kako da prosirim grad kada iskoristim sav prostor? >> Kako da probijem granicu prema susedima? Otkud ti ta ideja ?.. Prvi put čujem :)) >> Cemu sluzi ARCOLOGIE ? Smeštanje veeelikog broja stanovnika na manjem prostoru. Nešto kao "Big John" u Chicagu, samo mnogo gadnije. ;)
strategije.494 saja,
Da li bi neko znao da mi kaze kako se napada u igri REUNION Sve zivo sam isprobao ali nisam uspeo! HVALA u NAPRED.
strategije.495 nitro,
Kako se i igri JAGGED ALIANCE prelazi prvi nivo?
strategije.496 meric, -> #490, maher
Ne verujem da je Slovenija, ali se secam da je to bila jedna od laksih misija na mom putu do Sarajeva :) U svakom slucaju, cini mi se da samo treba da istrebis sve nodove, i onda ce se pojaviti Chopper koji ce odvesti Moebiusa na sigurno. Tako nesto, probaj, nije tesko. 99% sure. meric
strategije.497 supers, -> #491, bjevtic
>> Kako da probijem granicu prema susedima? Sve što možeš da uradiš je da izgradiš drumske i železničke veze sa susednim naseljima.
strategije.498 bjevtic, -> #497, supers
/// Sve sto mozes da uradis... To sam vec shvatio, ali ne razumem cemu to sluzi (da li smanjuje guzvu u gradu ili sta vec). Isto tako oni brodovi i avioni, da li oni imaju neku ulogu ili su tu zbog (vec fenomenalne) atmosfere? Da li vojska koja se ponudi da dodje u grad uvek izgradi aerodrom ili ponekad neki drugi objekat? Do groba zahvalan, JA.
strategije.499 maher,
Kako preci misiju u Bosni(gde da postavim bazu) u igri COMMAND & CONQUER.Ova misija je u odnosu na ostale(koje sam presao u jednom dahu)mnogo teza zato sto cim postavim bazu oni me uniste :(
strategije.500 lexus, -> #496, meric
=> Ne verujem da je Slovenija, ali se secam da je to bila jedna od => laksih misija na mom putu do Sarajeva :) Koliko se ja sećam postoje dve misije sa Moebiusom :))) Ali se ne sećam kako se prelaze :(((
strategije.501 ivantod, -> #491, bjevtic
> Pitanje za vec zastarelu igru SimCity 2000. Ajde kad već igrate da pitam i ja... koliko dugo treba igrati da bi počele da se pojavljuju i te stvari koje ti pominješ? Koliko godina, stanovnika, itd.? Ivan
strategije.502 slick, -> #495, nitro
>> prelazi prvi nivo? Lako, pobijes sve neprijatelje. Dakle prvo iz svog sektora odes na ivicu ekrana i izaberes iz menija Traverse North, a onda na tom nivou pobijes neprijatelje. Ako hoces, ovo mozes ponoviti vise puta u toku jednog dana (u igri, naravno ;) Kada zavrsis, pritisni 'C' na tastaturi da se ubrza vreme. Ako imas CD-RIP (20HD+) onda moras da sacekas kraj dana "manuelno". Pozdrav MK82
strategije.503 supers, -> #498, bjevtic
>> To sam vec shvatio, ali ne razumem cemu to >> sluzi (da li smanjuje guzvu u gradu ili sta vec). Eh, pa razmišljaj logično. Komunikacija sa susednim naseljima ti donosi radnu snagu, protok sirovina itd. itd... Grad sa kvalitetnim vezama će bolje napredovati. >> Isto tako oni brodovi i avioni, da li oni imaju neku ulogu >> ili su tu zbog (vec fenomenalne) atmosfere? Ta atmosfera je itekako poželjna, pošto je prisustvo aviona i brodova znak da nije zamrla komunikacija između gradova. Dok ih ima, grad ima uslova da dobro napreduje.
strategije.504 supers, -> #501, ivantod
>> Ajde kad već igrate da pitam i ja... koliko dugo treba igrati >> da bi počele da se pojavljuju i te stvari koje ti pominješ? Za "arkologije" je neophodno nešto preko 90 000 stanovnika, a vreme beše posle dvehiljadite?
strategije.505 mpedja, -> #499, maher
>> Kako preci misiju u Bosni(gde da postavim bazu) u igri COMMAND & >> CONQUER.Ova misija je u odnosu na ostale(koje sam presao u jednom >> dahu)mnogo teza zato sto cim postavim bazu oni me uniste :( Reci ti meni kako si dosao do Bosne ! :)
strategije.506 oki., -> #490, maher
>> Da li neko zna kako preci misiju na Sloveniju(mislim da je ta)sa Evo Slovenije, samo što ima malo viška para... :). sl.zip