diskovi.928ikordic,
-> #816, stanicRE: EZ drive + Win95
=> Pročiah u najnovijim računarima da EZ i Win 95
=> koegzistiraju bez problema na non LBA pločama.
Danas sam tek otkrio sebe u "Računarima" kao potpisnika tog bisera. U poruci u
kojoj sam rekao da je tako nešto moguće sam jasno istakao da tako nešto nisam
probao, već da taj podatak potiče iz MS dokumentacije. Moja poruka se završava
sa "nisam probao, pa ko je zaludan..." što je u BLP preskočeno.
Ja se izvinjavam ako je netko imao problema zbog ovoga, ponavljam da ovo
nisam probao i nemam nikakva iskustva po tom pitanju whatsoever. Nemam pojma
kako se to implementira, jer su ovi iz MS-a su bili vrlo rečiti po tom
pitanju. Koliko sam shvatio, prilikom instalacije će W95 sam provaliti
prisustvo EZ drajvera, isključiti ga i koristiti protected mode varijantu.
Da li ti je nešto od ovoga uspelo i kakvih si ti problema imao na ovu temu?
diskovi.929dveselinovic,
-> #917, ikordic I dalje tvrdim da je ovo vrlo mnogo original po nizu elemenata, od
mehanike, do kvaliteta zvuka sa njega. Naprosto je brži i bolji od
ostalog što sam video u toj klasi, a video sam Panasonic, Sony,
Philips, Mitsumi, Vertos, itd.
Uostalom, sve to nije ni bitno, bitno je da sam ja zadovoljan.
Pozdrav,
DVV
diskovi.930funky,
evo svežih drajvera za Winbond EIDE
stigli su uz SiS ploču gde je sve integrisano, ali je kontroler
Winbond, pa probajte. Za DOS i Win.
sis32.arjdiskovi.931steva,
-> #921, jegor> Ako si nekada ranije radio sa kesom koji ima opciju za odlozen upis,
> onda znas da je normalno da se kes prazni kad je disk besposlen, znaci
> onda kad ne "vidis razlog" za to.
Pre bih rekao - po kolicini drljanja :) - da je u pitanju to navodno
dinamicko povecavanje/smanjenje swap fajla.
diskovi.932iznogud,
-> #931, steva:: Pre bih rekao - po kolicini drljanja :) - da je u pitanju to navodno
:: dinamicko povecavanje/smanjenje swap fajla.
Nije navodno. Pokušaj da odmah pri pokretanju pogledaš dužinu fajla
c:\win95\win386.swp, a onda pokreni dva-tri veća programa pa ponovi
postupak.
Naravno, ovo sve može i brže, iz system monitor-a ;)
diskovi.933mminovic,
Hi
Imam problem :((
Imam Conera od 80 mb i pozajmio sam od drugara Conera od 40
Lepo ja to dablspaceovao kod sada pak drugog drugara i sve je
super radilo(moj master ,pozajmljeni slave).
Dodjem kuci,pojedinacno rade,ali kada ih povezem oba na
kontroler pojavi se Starting MS-DOS...
sekund dzrljne po disku i sve se zakuca(pomaze samo hard reset).
Rekoh da nije do kontrolera,i uzmem ortakov(na njemu su radila
dva diska) medjutim opet se zakucava.
Znaci do moje masine je.Ali sta tacno moze da bude i kako to da
otklonim?
Pozdrav,Mindza.
diskovi.934wizard,
-> #907, ppekovic> OS/2 će se snaći kako god
> okreneš jedino što i kod njega boot particija mora biti u prva 1024
> cilindra.
Ne mora ako je pristuan LBA, tako da je bolje sa njim zbog drugih
operativnih sistema.
E sad, ostaje problem kako u celu kombinaciju ubaciti i Unix.. da
li je jedino rešenje dva diska? Pada mi na pamet da bi se moglo
uraditi nešto sa On-Track Disk Managerom, on ne bi trebalo da
smeta Unix-u, a postoji i za DOS i za OS/2...? Dakle, da li je
neko probao smeta li DM Unix-u?
diskovi.935wizard,
-> #916, kgelevski> Imam instalisan os/2 verzija 2.1 i hocu da instaliram CD rom SONY
> 55e.Kako da to ucinim. Sve sto sam pokusao nije mi uspelo, jer ova
> verzija os2 nema u sebi drajvera za ovaj model sonija. Svaka pomoc i
> savet je dobro dosla. Unapred hvala KGELEVSKI
Pogledaj u prethodnoj konf. PC.OS, tema os2, okačio sam
update-ovane drajvere koji rade i sa 2.x OS/2-om. Fajl se zove
ATAPI.ZIP. Drugo rešenje je da mazneš drajvere iz Warp-a.
diskovi.936vstan,
-> #925, vribar> Zna li neko razlike izmedju SONY CDU 75, 76, 77
Drugi ima 256kb a treci 128kb cache-a.
U cemu se razlikuje prvi neznamo.
diskovi.937kzoran,
-> #935, wizard> ATAPI.ZIP. Drugo rešenje je da mazneš drajvere iz Warp-a.
Ovo drugo rešenje neće da radi uvek, čak ni u samom Warp-u. Naime, sa
Warp-ovim drajverima za 55E na jednoj 486DX/40 VLB, OS/2 nije hteo ni
da se instalira sa CD-a, ni da kasnije uz standardne drajvere radi
sa njim, pa sam posle instalacije morao da mu poturim noviji
ATAPI_CD.SYS drajver (uzet sa Sezama). A isti taj SONY se instalirao
iz cuga na drugoj ploči (486DX4/100 PCI) sa standardnim drajverima.
Uopšte, imam utisak da je Warp izuzetno osetljiv na hardver, i vrlo
tvrdoglav u isterivanju svojih zahteva. Hardver na kome prolazi
instalacija svih ostalih OS-ova (DOS, Win3.1x, Win95, NT, UNIX...),
OS/2 često neće ni da primiriše, iako su neki od pomenutih (npr. NT)
poznati kao žestoki hardver 'testeri' (ili to znači da je OS/2 još
žešći ?). Kakva su ostala iskustva sa OS/2 u ovom pogledu?
diskovi.938ppekovic,
-> #934, wizard>> E sad, ostaje problem kako u celu kombinaciju ubaciti i Unix..
>> da li je jedino rešenje dva diska? Pada mi na pamet da bi se
>> moglo uraditi nešto sa On-Track Disk Managerom, on ne bi
>> trebalo da smeta Unix-u, a postoji i za DOS i za OS/2...?
>> Dakle, da li je neko probao smeta li DM Unix-u?
Zaboravi DM za bilo što drugo osim za DOS. Naime, pri kreiranju
particija on lepo kaže da imaš na disku neke particije, ali ako hoćeš
da koristiš DM moraš da obrišeš postojeće.
Paya
diskovi.939todor,
Da li bi neko mogao da mi kaze koja je oznaka seagate-ove DECATHLON serije
mislim na nesto kao 3390a 5660a...
Milos
diskovi.940milan,
Jope ja o diskovima.
Imam na ploči DX4 na 100 MHZ sa UMC chipsetom koja podržava LBA
mode zakačena (na PCI busu) dva diska - jedan (master) je WD Caviar
(otkud ajvar u nazivu diska? 'ajd' ono FireBall (kao šatro brz je)
al' ajvar?) sa nekim trt mrt slovima u oznaci, od 1.2 GB (2484
cilindra sa 16 glava i 63 sektora po cilindru (i to je, naravno,
bez veze; sva je prilika da je glava stvarno mnogo manje) koje
ploča podeli sa 4 i remapira u 620 cilindara 64 glave i isto
sektora) a drugi (slave) je Maxtor od 1036 cilindara 16 glava i
63 sektora po cilindru. WD podržava moderne IDE funkcije (LBA, PIO
modove i tako to, mislim da se označava sa ATA-2) a Maxtor pak ne.
Kada se na samoj ploči naredi PIO mode 3 diskovi se ubrzaju van
svake sumnje (WD ima 1300 kb/s na SYSINFO bez PIO 3 a 2000 sa) al'
testovi (IDEINFO, ATAID) i dalje tvrde da disk podržava prva tri
PIO moda ali da se nalazi u modu 1. Za Maxtor lepo javi
da mogu da radim šta 'oću al' da spasa nema.
Palo mi je na pamet da odjavim Maxtor ali testovi nastavljaju
da za WD pokazuju iste rezultate.
Da li je ovo maksimum što se od WD-a može izvući, tj. da li je
on možda ipak u PIO 3 modu al' testovi (recimo zbog LBA
remapiranja) javljaju nešto drugo? Ako nije ima li neko savet/ideju
šta da radim?
Pl poz M
diskovi.941ikordic,
-> #939, todorRE: Sgt
=> Da li bi neko mogao da mi kaze koja je oznaka seagate-ove DECATHLON
=> serije
ST5850A i ST51080A.
diskovi.942steva,
-> #932, iznogud> Nije navodno. Pokušaj da odmah pri pokretanju pogledaš dužinu fajla
Da apsolviramo pricu, to znaci da bi se drljanje svelo na minimum
treba povecati swap file na xxx... (xxx >=50 Mb? Bojte?)
P.S. Ja povecao, ali nesto ne vidim neku razliku ;)
diskovi.943.sima,
-> #940, milan║║ Da li je ovo maksimum što se od WD-a može izvući, tj. da li je
║║ on možda ipak u PIO 3 modu al' testovi (recimo zbog LBA
WD bi trebalo da podrzava PIO 3.
diskovi.944oper,
-> #942, steva>> Da apsolviramo pricu, to znaci da bi se drljanje svelo na
>> minimum treba povecati swap file na xxx... (xxx >=50 Mb?
>> Bojte?)
A možda prepakuje swap dok drlja po disku?
(A možda je lupam gluposti ?:)
diskovi.945crncic,
-> #939, todor >> Da li bi neko mogao da mi kaze koja je oznaka seagate-ove DECATHLON
Kako se rangira Decathlon u odnosu na Medalist, kao lošiji ili
kao bolji model ?
diskovi.946zormi,
-> #945, crncic* >> Da li bi neko mogao da mi kaze koja je oznaka seagate-ove DECATHLON
*
* Kako se rangira Decathlon u odnosu na Medalist, kao lošiji ili
* kao bolji model ?
Decathlon je noviji model, Medalist se valjda ne pravi više (?). Decathlon
je nešto manjih dimenzija i nešto brži (nisam merio) ali ne može se folirati
kao dva diska, tačnije model od 850M može a od 1.1 GB ne može.
diskovi.947ssimeunovic,
-> #946, zormi>> Decathlon je noviji model, Medalist se valjda ne pravi više (?).
Imao sam priliku da pregledam propagandni materijal za Seagate
diskove u obliku jedne lepe knjižice. U njemu piše da postoje
EIDE diskovi od 1.2, 1.6 i 2 GB, sva tri su iz Medalist serije i
imaju Fast ATA-2 => 16,6 MB/s.
Druga je stvar što ove diskove nisam video u nijednom stranom
časopisu, ali sam zato video oglas jedne firme koja prodaje
Seagate EIDE disk od 5 GB!? Kod cene piše Call :)
diskovi.948stanic,
-> #928, ikordicPrvo sam imao problema na relaciji EZ+maxtor+win95. Rezultat je bio
zakucavanje. Ni kasnijih par pokušaja nisu uspeli. Onda sam umesto
EZ-a stavio DM 6.03 i sve je glatko prošlo. Sledeći je bio na redu
WD850 i isti slučaj. Pošto je tip naknadno zamenio ploču uključen LBA
i sve OK. Znači što se mene tiče vrlo kilava iskustva sa EZ-om i
dobro sa DM-om. žini mi se da je i maksa imao sličnih problema
sa EZ-om(poruka od pre mesec-dva). Ima li iko da mu je proradila
dotična kombinacija?
diskovi.949zormi,
-> #947, ssimeunovic*>> Decathlon je noviji model, Medalist se valjda ne pravi više (?).
*
* postoje EIDE diskovi od 1.2, 1.6 i 2 GB, sva tri su iz Medalist serije
Govorimo o 1GB modelu. Postoje i Hawk, Baraccuda i još neke serije u opticaju.
diskovi.950violator,
Uf, ala izabra temu... ali nema bolje :"(. Nego, da li mogu na običnom
CD-ROM-u da vidim da li je neki disk snimljen multi session ili nije? Tj. da
vidim da li mogu dalje da snimam na isti.
diskovi.951ssimeunovic,
-> #949, zormi>> Govorimo o 1GB modelu.
Sory, u pitanju na koje si odgovorio nije ni pomenut kapacitet
pa sam došao do zaključka da se govori o celoj seriji.
>> Postoje i Hawk, Baraccuda i još neke serije u opticaju.
Govorili smo o ne-SCSI serijama? :)
BTW, možeš li mi reći koju brzinu sekvencijalnog i random
transfera prijavljuju test programi za Fast SCSI diskove
i koje su trenutno cene za SCSI PCI kontrolere kod nas.
diskovi.952wizard,
-> #940, milan> Da li je ovo maksimum što se od WD-a može izvući, tj. da li je
> on možda ipak u PIO 3 modu al' testovi (recimo zbog LBA
> remapiranja) javljaju nešto drugo? Ako nije ima li neko savet/ideju
> šta da radim?
Probaj na nekoj PCI ploči sa integirisanim kontolerom i AWARD
BIOS-om koji ima autodetekciju PIO moda koji svaki disk
pojedinačno podržava...
"Samo tako možeš biti siguran da je dete tvoje..." ;)
diskovi.953kruska,
U računarima 112 - sezam bilten se pominje u delu za PC:hard diskusija o
faličnom PCI RZ1000 čipu i program za detekciju istog. Gde je tačno ovaj
program. Ako je prikačen uz neku poruku koja je to puruka.
kruska
diskovi.954ttrifa,
Kupio sam nedavno Coner-ov HD CFS1275A.
-Potreban mi je spisak dzampera, tehnicke karakteristike,
-Koja je njegova realna brzina?
Posedujem UMC-ov EIDE kontroler, i plocu 486 dx120Mhz, da li je moguce
imati PIO-3 mod.
Hvala , TRIFA
diskovi.955slom,
Moze li se Seagate ST5850A (850Mb) izdzamperisati tako da se
vidi kao dva diska ?
diskovi.956fancy,
-> #955, slomŮŢ> Moze li se Seagate ST5850A (850Mb) izdzamperisati tako da se
ŮŢ> vidi kao dva diska ?
Decathlon..? Može.
diskovi.957milan,
-> #952, wizard> Probaj na nekoj PCI ploči sa integirisanim kontolerom i AWARD
> BIOS-om koji ima autodetekciju PIO moda koji svaki disk
> pojedinačno podržava...
Dobra ideja, probaću.
Pl poz M
P.S. > "Samo tako možeš biti siguran da je dete tvoje..." ;)
Ono prvo je i moguće proveriti, ovo drugo veruju samo naivni
Crnogorci. :>
diskovi.958calex,
-> #955, slom<!> Moze li se Seagate ST5850A (850Mb) izdzamperisati tako da se
<!> vidi kao dva diska ?
Nisi dobio nikakav papir uz njega?
st5850a.zipdiskovi.959ikordic,
-> #950, violatorRE: Multisession
=> CD-ROM-u da vidim da li je neki disk snimljen multi session ili nije? Tj.
=> da vidim da li mogu dalje da snimam na isti.
Možeš da snimaš na nj ako imaš slobodnog mesta, CD ne mora da bude zatvoren
kao multisession da bi mogao da dorezuješ nove sadržaje. Naravno, na one
"štampane" ne možeš da dosnimavaš :)
diskovi.960dpredovic,
Pitanjce: jel uspeo neko da upari UN-1082VL Winbondov kontoler sa
CDom kao masterom na drugom kanalu? Kod mene neće pa neće... Ispiše
256K Cache memory, pročangrlja malo po disku, izbaci par znakova
đubreta i zakuca se.
Kada ga prebacim kao slave na prvom kanalu sve fercera kako treba.
Ako išta znači: ploča je čuvena UMC 881, OS/2 killer.
diskovi.961slom,
-> #958, calex>** Uz poruku 'st5850a.zip' (2742 bytes)
hvala
sm
diskovi.962peacock,
Moj UMC kontroler ispusti dušu i stavih Tekram DC280E. Drajveri
su sveži, mart '95, no nikako da ga nateram da diskovi (Fireball &
Conner) poteraju preko 2Mgb/sec. So, ako neko ima iskustva s
dotičnim, bio bih mu veoma zahvalan za help.
diskovi.963ddotlic,
Prijatelj ima Panasonic 56x CDROM 2x, u masini 386sx25, 4 Mb ram, 210 Mb HD.
Uz drajv nije dobio skoro nista od dokumentacije, i jedva neke diskete i
na jednoj od njih install koji sam sve podesi (ubaci drajver u config.sys i
mscdex u autoexec.bat). Problem je u tome sto ne zna sviceve za drajvere ne
bi li kesirao cd. Koristi Smartdrv 5.0 koji kod mene kesira i cdrom ali kod
njega nece. Ima li neko pratecu literaturu ili zna kako da resi problem?
Pozdrav,
Drazen
diskovi.964balsa,
Ima li nacina da podelim disk na vise particija, bez formatiranja (i
gubitka sadrzaja)? Disk je WD Caviar 2850, ako to nesto znaci.
poz, balsa
diskovi.965vstan,
-> #963, ddotlic> mscdex u autoexec.bat). Problem je u tome sto ne zna sviceve za
> drajvere ne bi li kesirao cd. Koristi Smartdrv 5.0 koji kod
> mene kesira i cdrom ali kod
Jel ucitava Smartdrv pre Mcdex-a umesto posle ?
diskovi.966mboban,
-> #959, ikordic=-= Možeš da snimaš na nj ako imaš slobodnog mesta, CD ne mora da bude
=-= zatvoren kao multisession da bi mogao da dorezuješ nove sadržaje.
Da, a kako da doznaš koliko fri spejs imaš na CD-u? Postoji li neki
jednostavniji način od 650-koliko_mb_zauzima_sve_što_imam_na_cedeju?
diskovi.967slom,
-> #964, balsa> Ima li nacina da podelim disk na vise particija, bez formatiranja (i
> gubitka sadrzaja)? Disk je WD Caviar 2850, ako to nesto znaci.
Mozes da probas (na svoj rizik) R:\DISKUTIL\fips11.zip
Pre neki dan sam na jednoj masini koristio isti i uspelo je.
sm
PS: prethodno sam za svaki slucaj, uradio bekap
diskovi.968ppekovic,
-> #964, balsa>> Ima li nacina da podelim disk na vise particija, bez
>> formatiranja (i gubitka sadrzaja)? Disk je WD Caviar 2850, ako
>> to nesto znaci.
Imaš ovde na Sezamu program fips koji radi nedestruktivno deljenje
particija. Neki ga hvale, drugi se žale, ...
Paya
diskovi.969ddotlic,
-> #965, vstan>> Jel ucitava Smartdrv pre Mcdex-a umesto posle ?
Hvala na sugestiji, toga se nisam setio... Eto kako sezam uleni coveka-kad
naidje na problem, plitko se zamisli i ako ne nadje resenje-"ma, zvacu sezam
tamo ima sigurno neko ko to zna!".:)))
Drazen
diskovi.970ddotlic,
Ima li neko ispravne (ili novije) drajvere za Goldstar 712 EIDE kontroler?
Drajveri koje sam dobio su od 01.03.1995, kontroler izgleda da je napravljen
oktobra '95 a problem se kokretno Win 3.1 drajver koji javlja validation
error ili tako nesto; inace drajveri su korektno smesteni gde treba tako da
u tome nije problem.
Pozdrav,
Drazen
diskovi.971evlad,
-> #960, dpredovic<> Pitanjce: jel uspeo neko da upari UN-1082VL Winbondov kontoler sa
<> CDom kao masterom na drugom kanalu? Kod mene neće pa neće... Ispiše
<> 256K Cache memory, pročangrlja malo po disku, izbaci par znakova
<> đubreta i zakuca se.
kod mene je sony cdu-55e zakačen kao master na secondary port i sve
fercera, mb je opti-419 sa izvikanim ami-win-bios-om ... drajveri su
za umc kontroler ;> u ovoj kombinaciji su bolji su od wbide ...
diskovi.972stevicm,
Nabavio sam CD ROM SONY 4x, ali imam problema sa ucitavanjem drajvera
kod podizanja masine! Kada ukljucim kompjuter sve ide normalno, ali ako
resetujem masinu, ATAPI drajver javlja da cd nije prikljucen ili da je u
stend by modu! Ovo me zesce nervira, jer kad izadjem iz Win ja obavezno
resetujem masinu, zato sto Win iskljuci IDE blok mod biosa pa se HD malko
uspori. Verzija ATAPI drajvera je 2.19, pa me takodje zanima dal ima neka
novija verzija?
Steva
diskovi.973ndreadnought,
Dakle, problem.... A video sam da je o ovome vec bila prilicna rasprava.
Stara plocha (no LBA), Seagate 1080, EZ driver, QD 6500, i nece da prihvati
drivere za qd, 32-bitni pristup u WIN, ni Seagate driver ni WDCDRV 2.6
s tim shto wdcdrv daje poruku da se ne slazhe prijavljeni number cilindara,
on otkriva 04, a ostali ne rade zbog nekog disk programa, kao cashe ili
eventualno virus. DObivshi ove poruke, checkiram viruse, naravno nije rodilo.
Dakle, da li je u pitanju EZ, i da li postoji nachin da rashim problem.
(Imam i LBA machinu, ali ne bih na njoj da formatiram disk, inat me tera
da ovu gimnastiku izvedem kompletno na ovoj konfiguraciji). Da li bi On-
track DM pomogao...
NEBOJSHA
diskovi.974severian,
-> #964, balsa> Ima li nacina da podelim disk na vise particija, bez formatiranja (i
> gubitka sadrzaja)? Disk je WD Caviar 2850, ako to nesto znaci.
Program FIPS, za nedestruktivno deljenje na particije. Ima ga na
Sezamu...
diskovi.975ilotina,
Da li je neko probao CD-ROM Sony 50E ?
Jel zadrzao karakteristike starijeg mu brata (55e) ?
Ivan
diskovi.976evlad,
-> #972, stevicm<> Nabavio sam CD ROM SONY 4x, ali imam problema sa ucitavanjem drajvera
<> uspori. Verzija ATAPI drajvera je 2.19, pa me takodje zanima dal ima
4.663 PC.HARD.6:diskovi
** Uz poruku 'at-2_22a.zip' (14516 bytes)
<thanks to feniks> (c) bulaja
diskovi.977vbole,
Jel' moze WDC AC2635F pod cistim DOS-om i IDE da radi na vise od 5xx MB ??
Ako neko ev. ima drajvere, pa ih jos i baci ovde - moja zahvalnost ce se
vecito sunjati za njim...
pozdrav, bole
diskovi.978zkadic,
Imam problem sa SCSI CD-om (SONY 76S + NCR 810), pa ako ima dobra duša
da mi pomogne bio bih joj veoma zahvalan.
Sadržaju CD-a pod UNIX-om se pristupa bez problema (probano istina samo
sa DOS CD-ovima), ali pod DOS-om ne mogu nikako da mu pristupim.
CONFIG i AUTOEXEC se izvršavaju kako treba, ali do sadržaja CD-a nisam
stigao - ponaša se otprilike kao da je unutra muzički CD (svirka inače
ne radi). Probano je sa raznim verzijama MSCDEX-a (2.21 do 2.23), sa i
bez keširanja CD-a, menjan je ID, čišćen AUTOEXEC i CONFIG, ali ništa.
Takođe bih molio za prateći materijal za CD, ako je neko ima.
Pozdrav Zoran
diskovi.979balsa,
-> #967, slom: Mozes da probas (na svoj rizik) R:\DISKUTIL\fips11.zip
Tnx na odgovoru, pokusaoa sam ali je fips povikao da mu nesto ne
stima i kazao "zdravo". Nisam hteo da ga forsiram, tako da sam na kraju
ipak FDISKovao sve i obavio pos'o seljackom metodom. :)
diskovi.980sule,
Pozdrav!
Trenutno je kod mene jedan QD6580 VLB... SPojavPojavljuje se stari problem sa
32-bitni pristupom ali u i u DOS-u! U cemu je stvar:
HDD je WD Caviar 2700, formatiran sa Disk Manager-om (BIOS je stari AMI
i "licno" ne zna za velike diskove).
Stari AT-ISA kontroler (UMC) je sa multi-sector driverom (drive rocket)
davao do 2800 Kb/s SUSTAINED RATE!
Qd6580 nece da radi ako ne koristi regularni "int13"
... znaci skoro nista od njega. Sto ce reci, moram da ga instaliram sa
install /NI i da posle toga startujem drive rocket da bi uopste rstvar radila.
Problem je, pretpostavljam, u remapiranju diska - jerbo je kod mene sve
pomereno za jednu traku (ne cilindar, vec traku) da bi se ucitao remapping
driver za velike diskove (disk manager, znate ono cilindri -> glave...)
E, sad - jel zna neko nesto o tome - ili jel ima novu verziju drajvera koji
podrzava velike diskove. Pod Windows-ima problema nekim cudom nisam imao.
Dodusse, morao sam rucno da uradim instalaciju jer je doticni instalator samo
pobrisao odgovarajuce linije u SYSTEM.INI - ali sve radi i sa 32Bit...=On
Dakle?
Opet, pozdrav,
Sule
diskovi.981ttrifa,
Molim vas za pomoc !!!
- Kupio sam CONNER CFS1275A, imam 486 dx4 100Mhz i UMC-ov EIDE kontroler
Da li je to dovoljno da bi se izvukao maksimum iz CONNER-a
Probao sam da prebacim dzampere na kontroleru na najbrze (Speed 3)
ali transfer ide do 3,3 mb/s i racunar se blokira posle izvesnog vremena.
Ako je sve to do kontrolera preporucite mi neki drugi.
Da li neko ima file sa tehnickim karakteristikama ovog modela. (Posalji ako
ti nije problem).
Unapred zahvalan Trifa.
diskovi.982msavkovic,
-> #975, ilotina┌┌┌ Da li je neko probao CD-ROM Sony 50E ?
┌┌┌ Jel zadrzao karakteristike starijeg mu brata (55e) ?
Zasad jeste.
diskovi.983sule,
-> #980, suleJedan dodatak poruci...
Rado bih uzeo (novi) kontroler koji:
- VLB
- >>> radi 32-bit + remapping <<<
- dvostruki - dva porta
- dva serijska, svaki sa 16550...
- ECP/EPP/ISO... printerski port
- game port, pozeljno dvostruki, sa mogucnoscu promene adrese
- sadrzi primitivni caching - buffering reda do 1 Mb
- pozeljno je da radi na 50 MHz (pogadjate, imam 486dx50 i nemam nameru da
se oprastam od masine koja je za moje potrebe brza od mase 486dx4/100...
... Elem, ovo vazi ukoliko ne pronadjem resenje za postojeci QD6580...
Deluje OK po performansama - samo taj j***ni drajver...
Pozdrav,
Sule
diskovi.984vstan,
-> #976, evlad> <> uspori. Verzija ATAPI drajvera je 2.19, pa me takodje zanima
>
> 4.663 PC.HARD.6:diskovi
> ** Uz poruku 'at-2_22a.zip' (14516 bytes)
Evo novije verzije - 2.24a. Vazi za sve 5x, ukljucujuci i 50,
i 7x drajvove.
at-2_24a.zipdiskovi.985sjocic,
Kakav je HDD Seagate Decathlon 1 Mb. Nameravam da kupim isti pa me
zanima da li je neko imao bilo kakvih problema sa istim.
Svaka brza informacija je veoma dobrodosla, jer sam trenutno na FDD :)
diskovi.986ikordic,
-> #977, vboleRE: HD > 500 MB
=> Jel' moze WDC AC2635F pod cistim DOS-om i IDE da radi na vise od 5xx MB
Može, treba ti Ontrack DiskManager v6.03 ili novija, ovde je okačeta, a možda
je i u direktoriju. Budi oprezan sa tim rešenjem, rizikuješ da izgubiš ceo
disk ako ti se nešto (ne)namerno naseli u boot sektor.
diskovi.987msavkovic,
-> #984, vstan┌┌┌ Evo novije verzije - 2.24a. Vazi za sve 5x, ukljucujuci i 50,
┌┌┌ i 7x drajvove.
^^
Sta je ovo? Sony CDU 50e ?
diskovi.988vbole,
-> #986, ikordic> => Jel' moze WDC AC2635F pod cistim DOS-om i IDE da radi na vise od 5xx
> Moze, treba ti Ontrack DiskManager v6.03 ili novija, ovde je okaceta, a
> mozda je i u direktoriju. Budi oprezan sa tim resenjem, rizikujes da
> izgubis ceo disk ako ti se nesto (ne)namerno naseli u boot sektor.
Fala, probacu ipak sa njim, 100MB razlike nije za bacanje.
Ako moze neki hint na poruku ili ime fajla, posto fajl nije (nisam nasao)
u DIR-u ?
BTW, jel' to onaj sto u boot sektoru upisuje svoju sifru ili tako nesto ?
Stari DM je upisivao svoju sifru u BIG_TOTAL_NUMBER_OF_SECTORS - ako je to,
onda je dovoljno da se iz diskedita upise ponovo taj broj i on proradi.
pozdrav, bole
diskovi.989zeljkoj,
-> #986, ikordic> Može, treba ti Ontrack DiskManager v6.03 ili novija, ovde je
> okačeta, a možda je i u direktoriju. Budi oprezan sa tim
> rešenjem, rizikuješ da izgubiš ceo disk ako ti se nešto
> (ne)namerno naseli u boot sektor.
Ja koristim taj DM 6.03 (isti je disk u pitanju). Da li mogu da instaliram
Windows 95? :)
diskovi.990funky,
-> #983, sule)> - pozeljno je da radi na 50 MHz (pogadjate, imam 486dx50 i nemam nameru da
)> se oprastam od masine koja je za moje potrebe brza od mase 486dx4/100...
baš bih voleo da vidim slučaj gde je DX50 brži od dx4/100. čak i da ne
gledamo varijantu 50x2, već 33x3, duplo brži procesor daleko nadmaši
50% brži rad sa memorijom kod DX50 (čak i sa sva 0WS, što je teško na 50)
svojevremeno je bila dževa DX50 ili
DX2-66, pa je ovaj drugi prevladao :)
diskovi.991violator,
Eh... Sada mi treba pomoć nekoga, ko se malo duže bavi računarima... :)
Tj. kod mene je sada jedan praistorijski komp :), no to nije bitno, nego je
bitno da on u sebi ima jedan 20Mb MFM BASF-ov disk o kome ne znam ništa, i on
je prikačen na neki WD-om MFM kontroler... E sada, ja bih voleo da mogu da
prikačim i 2. MFM disk od 40Mb koji imam u kući, ali ne znam kako. Inače to je
Seagate 251-0 disk... Za kontroler, i ovaj disk od 40Mb, možda i nadjem neko
uputstvo, ali za onaj basf-ov jako teško... Dakle, kako da prikačim 2. disk.
diskovi.992panco,
-> #985, sjocic> Kakav je HDD Seagate Decathlon 1 Mb. Nameravam da kupim isti
> pa me
Sa wbond vlb bez drajvera 5,5 mb,pci(qd85..) 7,7mb takodje bez
drajvera
na dx4.
diskovi.993stanic,
-> #989, zeljkojMožeš. Radi bez problema.
diskovi.994sule,
-> #990, funky>>> baš bih voleo da vidim slučaj gde je DX50 brži od dx4/100. čak i
>>> gledamo varijantu 50x2, već 33x3, duplo brži procesor daleko
>>> nadmaši
>>> 50% brži rad sa memorijom kod DX50 (čak i sa sva 0WS, što je
>>> teško na 50)
- realtime obrada velikih kolicina podataka sa optimizovanim 32-bitni
softverom - npr. moj FFT!
(vise procesor ceka periferiju nego sto stvarno racuna - vec na 50 MHz!)
diskovi.995zeljkan,
Hi.
Dobio sam VLB eide kontroler GOLDSTAR PRIME 2C + 712 ,
pa vas molim da mi posaljete drajvere za doticnog, ukoliko ih posedu
jete
hvala
diskovi.996sjocic,
-> #992, panco├> Sa wbond vlb bez drajvera 5,5 mb,pci(qd85..) 7,7mb takodje bez
├> drajvera
├> na dx4.
Hvl. na odg. ! ;)
ps. Za koji se odluciti Quantum Fireball ili Seagate Decathlon (1Gb) ???
diskovi.997ddotlic,
-> #995, zeljkanEve ti drajveri s napomenom da drajver za Win kod mene ne radi...
U win ga ubacujes u 386enh sekciju, obrisi device=wdctrl ili tako nesto
i device=int13 a ubaci device=gsvxide.386 i promeni 32bitaccess na ON.
Ah, da 386enh sekcija u system.ini, naravno.
Ako ti proradi drajver za windows, vici.
Pozdrav,
Drazen
goldstar.arjdiskovi.998zeljkan,
Hvala na drajverima, instalirao sam ih, i radi sve bez kocenja, ali imam
i dalje transfer rate u coretestu oko 1350 kb/s.
Inace hdd je Segate st3290a , a kontroler GOLDSTAR PRIME 2C + 712.
Pitanje je kako da podesim ceo sistem da radi brze?
hvala!
diskovi.999haevorn,
Ima li neko neki lepi programcic za slusanje CD-ova
(za Sony-a) onaj originalni CDPLAY je mnogo ruzan.
diskovi.1000jmilosevic,
-> #971, evlad> kod mene je sony cdu-55e zakačen kao master na secondary port i sve
> fercera, mb je opti-419 sa izvikanim ami-win-bios-om ... drajveri su
Kad već radi na sekundarnom portu kao master, možeš li iz uputstva za drajv
da pročitaš da li piše na koje adrese može da se kači ?
Poz,
jmilosevic
diskovi.1001stevicm,
-> #997, ddotlic> Eve ti drajveri s napomenom da drajver za Win kod mene ne radi...
> U win ga ubacujes u 386enh sekciju, obrisi device=wdctrl ili tako nesto
> i device=int13 a ubaci device=gsvxide.386 i promeni 32bitaccess na ON.
> Ah, da 386enh sekcija u system.ini, naravno.
> Ako ti proradi drajver za windows, vici.
Imao sam pomenuti kontroler na staroj masini i Win drajveri rade samo
ako je iskljucen dos drajver za kontroler! Na disketi sam dobio dva
drajvera za dos, od kojih onaj starijeg datuma i manji, radi u kombinaciji
sa WIN drajverom! Ako ti ovo ne pomogne, javi pa da potrazim, kod koga je
zavrsila stara MAKINA i skinem drajvere!
Steva
diskovi.1002ikordic,
-> #994, suleRE: DX vs DX2
=> ( vise procesor ceka periferiju nego sto stvarno racuna - vec na 50
Pa šta ako procesor čeka više ili manje na ostatak sveta? To samo znači da za
to vreme radi u prazno. Ne može da radi SPORIJE! Ako npr. pedesetica propusti
jedan ciklus zarad čekanja periferije a stotka dva, brzina prema napolje je i
dalje konstantna.
Ja ne kapiram, pa ako bi mogao da objasniš malo ovo, ili malo tog koda koji
brže radi na 50-ici...
diskovi.1003ikordic,
-> #996, sjocicRE: HD 1,1 GB
=> ps. Za koji se odluciti Quantum Fireball ili Seagate Decathlon (1Gb) ???
Sasvim ti je svejedno, razlike su minimalne. Ja bi pre gledao Sgt u mašini,
seksiji je :) jer ima samo jednu ploču. Brzina je tu negde, pouzdanost takođe,
daklem traži jeftiniju varijantu.
diskovi.1004evlad,
-> #1000, jmilosevic<> Kad već radi na sekundarnom portu kao master, možeš li iz uputstva za
<> drajv da pročitaš da li piše na koje adrese može da se kači ?
nije mi jasno pitanje al' ajd' da razjasnim stvar.
imam oem knjižicu (4 lista), na samom cd-romu ima 3 jumpera
csel xx xx-jumper
master xx 00-nema jupmer
slave 00
na ide kontroleru imaš dva konektora za HD
na portu 1 _ide_ kabel do HD
na portu 2 _ide_ kabel do CD-a
na disk kontroleru UN-1082VL je sve postavljeno na default
osim jp1 3,8,13 (3,8 -> 33 Mhz) pošto imam dx2-66
jp1 4,9,14 kombinacija za 240ns
5,10,15
adresu portova na disk kontroleru nisam dirao.
diskovi.1005ddotlic,
-> #998, zeljkan>>Hvala na drajverima, instalirao sam ih, i radi sve bez kocenja, ali imam
>>i dalje transfer rate u coretestu oko 1350 kb/s.
Radi ti i DOS i Win? Koji Win koristiš? Prenos ne bi trebao da ti je tako
spor, meni sa WDAC31600H (1,6G) daje baferisani transfer oko 8000 a sekven-
cijalni 4000 (prva dva broja). Jesi li džamperisao sam kontroler?
Imaš na njemu podešavanja za osam brzina (0-7 0 najbrze a 7 najsporije).
Inače, preporučujem da postepeno ubrzavaš kontroler (ja sam odmah probao na
najbrže pa je riknulo pola podataka na disku). Sad mi je podešen na 2.
Ako nemaš papirić sa položajem džampera, viči.
Pozdrav,
Dražen
P.S. Na poruku se odgovara sa reply pa broj poruke (inače treba da pogađam
da odgovaraš na moju poruku)
diskovi.1006zeljkan,
-> #1005, ddotlic>> Hvala na drajverim , instalirao sam ih i radi sve bez kocenja, ali imam
>> i dalje transfer rate u core-u oko 1350 kb/s.
>> Radi ti Dos i Win ? Koji Win koristis?
Pa pise da radi , a i nekoci se. Koristim Windows 3.11
>>Jesi li izdzamperisoa sam kontroler?
Jesam, podesavao sam ga od majbrzeg ka najsporijeg i na 2. brzini nije brlj-
avio.Nego skinuo sam taj kontroler i stavio u drugu masinu slicnih karakter.
sa winbondovim kontrol. i nekim drugim diskom (sa tim je transfer rate u
core-u bio 2600 kb/s ) i transfer rate mi je pokazao 15000 kb/s ?
Zakljucio sam da moj disk verovatno nije predvidje da radi u tim rezimima,
pa sam winbonda stavio u prvu masinu,sa seagate diskom st3290a.
>>P.S. Na poruku se odgovara sa reply pa broj poruke ...
Hvala, relativno sam nov korisnik.
Pozdrav,
Zeljko.
diskovi.1007zkadic,
-> #978, zkadic> Imam problem sa SCSI CD-om (SONY 76S + NCR 810), pa ako ima dobra duša
> da mi pomogne bio bih joj veoma zahvalan.
Zar nema dobre duše da mi pomogne oko problema sa SCSI CD-om, ili bar
da ima dokumentaciju za njega?
Pozdrav Zoran
diskovi.1008zeljkan,
Potreban drajver za GOLDSTAR PROMIS VLB- IDE , ako neko ima nek posalje,
Hvala.
diskovi.1009bobland,
Trazi se dobri vlasnik Conner-a CFS1275A koji bi pristao da uz nadohnadu
pozajmi elektroniku sa istog na 1 sat radi povraćaja podataka. Ponude na mail.
Bobland
diskovi.1010mboban,
-> #999, haevorn=-= Ima li neko neki lepi programcic za slusanje CD-ova
=-= (za Sony-a) onaj originalni CDPLAY je mnogo ruzan.
Ima. Potraži u PC.UTIL:zvuk
diskovi.1011vstan,
-> #996, sjocic> ps. Za koji se odluciti Quantum Fireball ili Seagate Decathlon
> (1Gb) ???
Nezgodno pitanje. Uzeo sam Fireball pre mesec dana. Prosle
nedelje pojavili se bad sektori, koji su se narednih dana
rapidno umnozavali. U ponedeljak je zamenjen za Decathlon,
jerbo Q. vise nisu imali.
Fireball mi se cini za nijansu brzi. Decathlon ima 4 puta
veci buffer i maltene se ne cuje, za razliku od Quantuma
koji je pored nesnosnog zvuka i preterano vibrirao. E sad,
sta je tu nezgodno - zarekoh se da necu uzimati Seagate
nakon proslogodisnjeg loseg iskustva sa jednim modelom.
Izbora nije bilo :[
A da izgleda sexy, izgleda. K'o tabakera. Do sada smo imali
sexy displeje, stigli i diskovi ;>
diskovi.1012frant,
-> #1011, vstan> za razliku od Quantuma
> koji je pored nesnosnog zvuka i preterano vibrirao.
Jeste, meni je jedan Fireball toliko vibrirao, da su se
vibracije prenosile sa kućišta na sto, a sa stola na parket
:(, ne preterujem, zaista se osećalo. Dakle, ja sam zaključio
da od njega nema ništa, pa sam ga vratio kao neispravan
primerak i uzeo drugi (isti model). Za razliku od prethodnog,
koji je bio "made in Ireland", ovaj je "made in Japan" i ima
"sexy" ;> zeleni LED na štampanoj pločici (nemam pojma čemu
to, al' eto. Stavio sam ga na "U"-profile i montirao u rupu
za 5.25" jedinicu (tu je kućište čvršće). Znatno je tiši od
prethodnog primerka i mnogo manje vibrira (nadam se da će tako
i ostati).
Frant.
diskovi.1013kanki,
Evo mene sa jednim problemčićem :(, a pravi ga cdrom Sony CDU50e???
Normalno se učita Atapi_cd ver2.24a, ali kad se učita MSCDEX onda pri
prvom pozivu čitanja sa diska zaglavi mašinu....
config:////////////////////////////////////////
DEVICE=C:ĐDOSĐHIMEM.SYS /testmem:off
DEVICE=C:ĐDOSĐEMM386.EXE NOEMS
DEVICEHIGH=C:ĐfĐATAPI_CD.SYS /D:MSCD000 /I:0
DEVICEHIGH /L:1,119216 =C:ĐDOSĐWBIDE.EXE
autoexec://////////////////////////////////////
C:ĐfĐMSCDEX.EXE /D:MSCD000 /M:12 /V
čecho off
image c: <- ovdje zaglavi.....
Ali našao sam što je, ne slaže se MSCDEX sa WBIDE>EXE drajverom, šta
da mu radim???? Uzgred izgleda da ne saradjuje dobro ni sa SpeedDiskom
iz Nortona v8.0...
diskovi.1014kanki,
Može li neko da nabaci koje je setovanje kod Seagate diskova MFM
st251 i 225 (cilindara, glava....). mislio sam da ih neću više
gledati.... hića je..
diskovi.1015mjova,
-> #978, zkadic> sa DOS CD-ovima), ali pod DOS-om ne mogu nikako da mu
> pristupim. CONFIG i AUTOEXEC se izvršavaju kako treba, ali
> do sadržaja CD-a nisam
pa ako si terminaciju podesio kako treba i ako si u config.sys
dodao (valjda ide samo ovo, zaboravilo se;) :
device=aspicd.sys /d:unit1
a u autoexec:
mscdex /d:unit1
onda to jednostavno mora da radi. s obzirom da se iz unix-a vidi,
onda je hw ok, proveri sw.
diskovi.1016sjocic,
-> #1011, vstan├> Fireball mi se cini za nijansu brzi. Decathlon ima 4 puta
├> veci buffer i maltene se ne cuje, za razliku od Quantuma
├> koji je pored nesnosnog zvuka i preterano vibrirao. E sad,
Uzeh Decathlona :)
Izmedju goluba na grani, opredelih se za vrabca u ruci ;)
Radi fino, proradilo sve iz prve. Kakva su iskustva sa onim
prilozenim drajverima - naime ploca mi podrzava LBA, pa sam hteo
da instaliram samo onaj drajver MH32BIN.386 za win95, ali mi on
javlja da 'ne podrzava geometriju diska' (ili tako nekakako ) ?!?
Mozda je glupo pitanje, ali da li je bolje (brze, veci kapacitet)
ukljuciti LBA ili instalirati EZ driver. Da li bi Win95 i OS2 imali
problema sa istim ?
├> A da izgleda sexy, izgleda. K'o tabakera. Do sada smo imali
├> sexy displeje, stigli i diskovi ;>
Stvarno, toliko je sexy da mi dodje da ga izvadim iz kucista i
stavim pored tastature ili zalepim na monitor ;)
ps. Kupujem dugacak kabl za HDD i produzni kabl za napajanje :>
diskovi.1017diag,
-> #1014, kanki> Može li neko da nabaci koje je setovanje kod Seagate diskova
> MFM st251 i 225 (cilindara, glava....). mislio sam da ih neću
> više
st251 Type 40 cyl.820, head 6, sec.17
st225 Type 2 cyl.615, head 4, sec.17
diskovi.1018spale,
Zna li neko koja firma u gradu nudi Sony CDU-76E? Takođe, koliki je uticaj
keša na performanse, odnosno, isplati li se uzimati Sony 77 (128k) umesto 76
(256k).
diskovi.1019gerber,
-> #1013, kankiYR>*> DEVICEHIGH /L:1,119216 =C:ĐDOSĐWBIDE.EXE
Možda nema veze, ali da ovo staviš kao prvi drajver,
pre učitavanja Himem i Emm-a.
diskovi.1020zdrawcke,
-> #1015, mjova>>> device=aspicd.sys /d:unit1
pre ovoga treba učitati aspi za dati host adapter (dobija se uz svaki).
diskovi.1021sslavko,
Evo jedne jako čudne priče u vezi CD-ROMa. Juče moj ortak
podiže na jednoj mašini WIN95, Word, Access i sl. sa CD-a (na
mašini je bio Sony CDU 55E). Ja lepo sačekam da on to završi i
uzmem CD da na drugoj mašini sa SANYO CD-ROMom podignem
Access. Ubacim CD, krenem run, browse i lepo dobijem spisak od
600 i kusur MB-a igara!!?? Kažem mu: "Daj mi taj CD koji si ti
sad koristio", a on začuđeno odgovara: "Pa to je taj. Nemam
drugi." "Ama nije, na ovom su samo neke igre." "Kakve bre
igre, nemam ja nijedan CD sa igrama." i tako jeste-nije-jeste
izvadim CD a na njemu lepo piše "Programi za WIN95"! Vratimo
mi taj CD u njegovu mašinu, dir, i... lepo ispiše spisak
raznih programa za 95-icu. Ponovo nazad u SANYO dir, igre.
Neko me ovde laže, ja krenem da startujem jednu po jednu i sve
igre rade!!! To je bio vrhunac. Još nisam ni čuo a ni video CD
sa 1,3 GB koji se čita u običnim CD uređajima. Malo kasnije
utvrdim da dobar deo igara iz sredine nije moguće pokrenuti i
otprilike ukontam u čemu je stvar. Neko je nasnimio igre, a
potom, verovatno greškom preko njih nasnimio WIN95 i ostalo.
Verovatno je to uradio na drugom uređaju koji se baš i ne
poklapa sa onim prvim, pa ako se vaš uređaj uklopi u prvi
zapis onda čitate njega, a ako se uklopi u drugi onda imate
onaj drugi sadržaj. Voleo bih da neko potvrdi ovo. Inače ovaj
način zapisivanja je jako sumnjiv, sigurno da je dobar deo
prvobitnog zapisa uništen, ali je isto tako vrlo verovatno da
se ni sa drugog zapisa neke stvari neće moći čitati. Za sada ih
nisam našao ali još ga nisam pregledao celog.
Zaista neverovatno i da nisam ja lično to doživeo sumnjam da
bih poverovao.
Pozdrav
Slavko.
diskovi.1022cnenad,
-> #1013, kanki=> Ali našao sam što je, ne slaže se MSCDEX sa WBIDE>EXE drajverom, šta
=> da mu radim???? Uzgred izgleda da ne saradjuje dobro ni sa SpeedDiskom
Izbaciš WBIDE, radiš 16-bitno, i po mogućstvu promeniš kontroler jer
Winbond koliko čujem ama nič ne valja. Pre će biti zbog ovog WBIDE-a jer
ne videh drugi drajver koji ga menja.
diskovi.1023zdrawcke,
-> #1021, sslavko>>> onaj drugi sadržaj. Voleo bih da neko potvrdi ovo. Inače ovaj
>>> način zapisivanja je jako sumnjiv, sigurno da je dobar deo
Ništa preterano čudno. Disk je očigledno pukao pri snimanju prve sesije na
kojoj je trebalo da budu igre i to tako da je sesija ipak regularno
zatvorena i pored greške. Dakle upisan je bio prvi TOC (table of contents)
koji u sebi sadrži pointere na direktorijume i fajlove sa igrama. Krenulo
se dalje sa snimanjem druge sesije ali bez uključivanja prvog TOC-a, što je
uobičajeni postupak ako želimo da vidimo obe sesije. Znači, snimljena je
druga sesija iza prve sa svojim, novim TOC-om koji je automatski proglašen
za onaj "pravi" koji bi trebalo da se vidi kao jedini, a najverovatnije je
da su snimljene najmanje tri sesije. Ako je u pitanju Sanyo dvobrzinac sa
svojim drajverom koji čita najviše dve sesije, onda je stvar jasna:
pročitao je verovatno TOC neke od prve dve sesije. Ono što je bitno
naglasiti je da će, ako je poslednja sesija snimljena kako treba, sve iz
poslednje raditi regularno, čak i na Sanyo CD-ROM-u kada mu se stavi drugi
drajver (npr iz WIN95).
diskovi.1024violator,
-> #991, violatorPa zar niko ne zna/nece da mi odgovori kako da prikacim 2 MFM diska?!
diskovi.1025vstan,
-> #1012, frant> Jeste, meni je jedan Fireball toliko vibrirao, da su se
> vibracije prenosile sa kucista na sto, a sa stola na parket
> :(, ne preterujem, zaista se osecalo.
I ovaj moj je neopisivo drmao kuciste.
> koji je bio "made in Ireland", ovaj je "made in Japan" i ima
> "sexy" ;> zeleni LED na stampanoj plocici (nemam pojma cemu to,
Felerican je bio from Japan. LED radi isto sto i HD led na
kucistu.
diskovi.1026vstan,
-> #1016, sjocic> Uzeh Decathlona :)
Nek' nam je sa srecom :)
U medjuvremenu sabrah da je ovde dosad prijavljenih
problema sa 5 komada Fireboll-a. Problemi su daleko
teze prirode nego u slucaju Maverick serije, koji se
uzgred i "proslavio" sa brzinom, pa ostaje da konsta-
tujemo da za Quantum i dalje vazi - zaobici ?
diskovi.1027vstan,
-> #1014, kanki> Moze li neko da nabaci koje je setovanje kod Seagate diskova
> MFM st251 i 225 (cilindara, glava....). mislio sam da ih necu
ST - 251 ST - 225
CYLINDERS ______________820 615
HEADS __________________6 4
DISCS __________________3 2