diskovi.1028vstan,
-> #1018, spale> Zna li neko koja firma u gradu nudi Sony CDU-76E? Takode,
Probaj kod Mega-e. Skoro nabavljen jedan takav kod njih.
diskovi.1029todor,
-> #1016, sjocic====>> Uzeh Decathlona :)
Mislim da nisi uzeo vrapca, evo ti nekoliko podataka:
core 10,5-11,2mb buff
4,6-seq
1,8-random
bench 8.00-2mb smartdrv - 2040
winmark95 - 712 sa 32bit D&Fa i 2mb vcache
sve na 486dx4-100 i sa qd6580 ctrlrKK.
Milos
zanimaju me podaci fireball-a iz winbench-a i iz pc-bench-a
diskovi.1030drvocka,
Zamolio bih nekoga ko koristi CD ROM uredjaj SONY CDU 33A, a ima noviji
SLCD.SYS da ga nekako dostavi na SEZAM. Naime, moja verzija 1.71a ne
podrzava MULTISESSION! 'Kroz' WINDOWS '95, gde koristi 32 bitne drajvere,
citanje MULTISESSION diskova prolazi, ali u DOS-u (ispod verzije 7) to
nikako ne ide. (zbog nesretnog SLCD.SYS).
Unapred zahvaljujem.
diskovi.1031vitez.koja,
-> #1025, vstan#=> Felerican je bio from Japan. LED radi isto sto i HD led na
#=> kucistu.
Ovo ako je jedini disk u računaru, inače radi na onom koji radi :)
sk
diskovi.1032dveselinovic,
-> #1026, vstan Ja ga ne bih zaobišao ni za koje pare. Fireball je jedno čudo od
diska, toliko je brz da mu nema ravnog.
Ovde je i ranije bilo reči da su Quantum diskovi osetljivi na
napajanja. Nije nemoguće da je zaobilaženje napravljeno ranije,
prilikom kupovine kućišta koje može lako imati vrlo traljavo
napajanje. A šta sve traljava napajanja mogu da urade, je spisak bez
kraja (maltene), od bez veze boja na monitoru do problema sa diskom.
Interesantno je da sam ja kod mene u sve tri mašine provrteo niz
Quantum diskova i nikada ni sa jednim nisam doživeo ni najmanji
problem. Što je još lepše, te diskove sam dovlačio iz različitih
izvora, pa otpada teza da se snabdevam iz jednog ili dva pouzdana
izvora. Najzad, u dve od tri mašine čuče Quantum diskovi, jedan od
540 i drugi od 850 MB, i nikada problem sa njima. U trećoj mašini
čuči jedan Seagate ST3660A, sa kojim takođe nikada problema.
Moja iskustva sa tri Fireball diska koji su se u poslednjih dva
meseca prošetali kroz kuću je da su: 1) prilično tihi, 2) veoma,
veoma brzi i 3) pouzdani, jer šta sam im ja radio, malo ko će kod
kuće imati prilike da mu se desi.
Kako sada to objasniti?
Pozdrav,
DVV
diskovi.1033kanki,
-> #1019, gerber>> YR>*> DEVICEHIGH /L:1,119216 =C:ĐDOSĐWBIDE.EXE
>>
>> Možda nema veze, ali da ovo staviš kao prvi drajver,
>> pre učitavanja Himem i Emm-a.
Ne pomaže.. :(
diskovi.1034kanki,
-> #1022, cnenad>> Izbaciš WBIDE, radiš 16-bitno, i po mogućstvu promeniš
>> kontroler jer Winbond koliko čujem ama nič ne valja. Pre će
>> biti zbog ovog WBIDE-a jer ne videh drugi drajver koji ga
>> menja.
To sam i uradio, a zamjenu trenutno ne mogu da priuštim :(, jer
ovo je bio najbolji VLB kontroler koji sam našao u Podgorici...
diskovi.1035kanki,
-> #1017, diag>>> MFM st251 i 225 (cilindara, glava....). mislio sam da ih neću
>>> više
>>
>> st251 Type 40 cyl.820, head 6, sec.17
>> st225 Type 2 cyl.615, head 4, sec.17
Tnh, usput, da ste viđeli šta mi se desilo... Rastavljao sam neki
XT i u njemu je bio MFM kontroler na kome se putem switcheva podešava
tip diska. Prvi put sam takvo nešto vidio pa možete misliti kako sam se
proveo, dok nisam skontao šta i đe što ide...
diskovi.1036kanki,
-> #1024, violator>> Pa zar niko ne zna/nece da mi odgovori kako da prikacim 2 MFM
>> diska?!
Isto kao dva obična diska stim što imaš za MFM diskove po dva
kabla po disku, jedan širi i jedan uži... Širi ide na oba diska, dok
uži ide posebno na svaki disk...
diskovi.1037evlad,
-> #1022, cnenad<> Winbond koliko čujem ama nič ne valja. Pre će biti zbog ovog WBIDE-a jer
<> ne videh drugi drajver koji ga menja.
UMC ;) evo kod mene skoro 8 meseci u mashini (kuc kuc da ne čuje zlo :) )
╔═══════════════════════════════════╗
║ UM82C871 VL BUS IDE DRIVER ║
║ COPYRIGHT 1994,05,12 ║
║ VERSION 3.00 ║
╚═══════════════════════════════════╝
diskovi.1038cnenad,
-> #1037, evlad=><> Winbond koliko čujem ama nič ne valja. Pre će biti zbog ovog WBIDE-a jer
=><> ne videh drugi drajver koji ga menja.
=>
=> UMC ;) evo kod mene skoro 8 meseci u mashini (kuc kuc da ne čuje zlo :) )
Pazi ovako, pitam zbog čika Neše tj. mavava-e ali pošto vidim da se i
dosta drugih korisnika po drugim mrežama žali na WBIDE zato je i krenula
potraga za drajverom koji radi ispravno.
Kao što rekoh, kod njega se nalazi kontroler koji se vika na PT265W iliti
tako nešto, pa ako je taj slučaj i kod tebe zamolio bih te da prikačiš
te drajvere ovde, meni na mail (ili ako mene mrzite ;) valjda ne mrzite
čika Nešu njemu na mail.
Hvala unapred.
diskovi.1039calex,
-> #1035, kanki<!> XT i u njemu je bio MFM kontroler na kome se putem switcheva podešava
<!> tip diska. Prvi put sam takvo nešto vidio pa možete misliti kako sam se
Ih, da si samo video kako sam ja svojevremeno tragao za istim
svičevima kada se pojavilo softversko podešavanje. :))
diskovi.1040calex,
-> #1037, evlad<!> <> Winbond koliko čujem ama nič ne valja. Pre će biti zbog ovog WBIDE-a
<!> UMC ;) evo kod mene skoro 8 meseci u mashini (kuc kuc da ne čuje zlo :)
Kod mene je, izgleda, sve naopako. :) Imam UMC kontroler a turio
sam WBIDE. :))) Radi mesecima bez greške a WBIDE stavljam u svaki PC
koji mi prođe kroz ruke i svuda radi.
diskovi.1041vstan,
-> #1032, dveselinovic> Kako sada to objasniti?
Nekima lako.
diskovi.1042jegor,
-> #1016, sjocic> ps. Kupujem dugacak kabl za HDD i produzni kabl za napajanje :>
Kad si vec pomenuo, da pitam. Ima li negde da se kupi ovo?
Drugar i ja bi zajedno kupili CD-rom, koji bi bio na stalnom
putovanju izmedju moje i njegove masine, pa bi ovo bilo savrseno
resenje.
diskovi.1044frant,
Ima li ovde nekoga ko poseduje CD ROM drive Vertos 400? Zanimaju
me iskustva sa njim, da li dobro čita diskove problematičnog kvaliteta,
brzina pristupa, brzina transfera, sve to u poređenju sa ostalim 4x
modelima...
Frant.
diskovi.1045spantic,
-> #1032, dveselinovic> Ovde je i ranije bilo reči da su Quantum diskovi osetljivi na
> napajanja. Nije nemoguće da je zaobilaženje napravljeno ranije,
Osetljivi su i na udarce.
diskovi.1046gerber,
-> #1040, calexYR>*> sam WBIDE. :))) Radi mesecima bez greške a WBIDE stavljam u svaki PC
YR>*> koji mi prođe kroz ruke i svuda radi.
A da li ti se možda desio slučaj da se sukobi sa QEMM-om,
utoliko što mu onemogući quickboot opciju ? U pitanju su
bili UMC čipovi ali na kontroleru koji je na ploči nosio
oznaku QDI.
diskovi.1047crncic,
-> #1042, jegor Re: HDD kabl, duži
>> Kad si vec pomenuo, da pitam. Ima li negde da se kupi ovo?
>> Drugar i ja bi zajedno kupili CD-rom, koji bi bio na stalnom
Neko je pominjao da se onaj trakasti kabl može negde kupiti
na metar, ali nisam zapamtio gde to :( Zna neko ?
diskovi.1048dveselinovic,
-> #1044, frant Eno jednog čuči na Art kanalu već mesec i po dana, radi na dnevnoj
bazi bez foliranja, a reprodukuje sve od muzike za pokrivanje slike
do igrica. I nikada ni jedan problem sa njim, mada je na jednom CD-u
malo preskakao. Ako je za utehu, na istom CD-u su preskakali i
Philips, i NEC, i Mitsumi - tek ga je Marantz CD53 odradio kako
treba.
Pozdrav,
DVV
diskovi.1049evlad,
-> #1038, cnenad<> Kao što rekoh, kod njega se nalazi kontroler koji se vika na PT265W
<> iliti
moj se vika pti-255w, a na disketLi piše UN-1082VL ...
koliko sam sFatiJo pti-265w ima programibilne pio modove, dok je
pti-255w jumper tehnika ... tako da sumnjam da bi drajveri odgovarali,
a onaj pomenuti UMC je odavde iz confa,prethodni tom, ne sećam se broja
poruke naziv arhive je idedrv.arj (34.102 bytes)
diskovi.1050calex,
-> #1046, gerber<!> A da li ti se možda desio slučaj da se sukobi sa QEMM-om,
<!> utoliko što mu onemogući quickboot opciju ? U pitanju su
Nije, ne koristim QEMM. ;) Mada, drugar koristi QEMM i stalno
radi quickboot a ima WBIDE instaliran.
diskovi.1051calex,
-> #1030, drvocka<!> Zamolio bih nekoga ko koristi CD ROM uredjaj SONY CDU 33A, a ima noviji
<!> SLCD.SYS da ga nekako dostavi na SEZAM. Naime, moja verzija 1.71a ne
Isti slučaj, ali sa CDU31A. Ne verujem da će da se nađe noviji.
Kako se ponaša Win 95 kada se startuje u dos modu? Ne prethodni već
dos 7.0. Kad sam instalirao Win 95, CD nije bio pomenut u autoexecu i
configu pa ga sad imam ili pod Prozorima ili pod prethodnim dosom, to
sam naknadno ubacio.
diskovi.1052cnenad,
-> #1049, evlad=> pti-255w jumper tehnika ... tako da sumnjam da bi drajveri odgovarali,
Ako bi neko neko prijavi ;)
=> poruke naziv arhive je idedrv.arj (34.102 bytes)
TNX, dovoljno za pronaći.
diskovi.1053cnenad,
-> #1046, gerber=> A da li ti se možda desio slučaj da se sukobi sa QEMM-om,
=> utoliko što mu onemogući quickboot opciju ? U pitanju su
Pa naravno da mu onemogući Quickboot kad moraš da resetuješ mašinu na RESET
taster :(
diskovi.1054saxon,
Evo jednog konkretnog problema.
Imam računar DX266MHz VLB koji fino radi i kome od milja tepam
"Miloje". Miloju je, na žalost, ponestalo Caviar-a, tj. prepunila
mu se ona kanta za klopanje podataka (žitaj, stalno se motam u nekih
slobodnih 30Mb od raspoloživih 340). E, sad ja hoću da Miloju pomognem
tako što ću da mu u stomak implantiram još jedan disk od, meni sasvim
dovoljnih, 500 i kusur Mb. Da li će takvu operaciju Miloje da podnese?
Kako da izbegnem odbacivanje stranoga tkiva i postoperativne
komplikacije? Kakvi su mi gajtani, kateteri, preparati i instrumenti
neophodni? Na šta treba posebno obratiti pažnju? Fala.
diskovi.1055ndreadnought,
HELP! Treba mi Ontrack Disk manager (W.digital). videh da ga je negde neko
obesio. Ako li bi mi tkogod ukazao gde je ta omcha, tj. gde visi, bio bih
MEGA-zahvalan.
Ili... da li neko mozhe da stavi novi BIOS na staru Mboard, )OPTI chipset(
to bi trebalo da reshi problem. )bar se nadam...(
SINCERELY YOURS NDREAD-nought
diskovi.1056sule,
-> #1002, ikordic>>> Pa šta ako procesor čeka više ili manje na ostatak sveta? To samo
>>> to vreme radi u prazno. Ne može da radi SPORIJE! Ako npr.
>>> pedesetica propusti jedan ciklus zarad čekanja periferije a
>>> stotka dva, brzina prema napolje je i dalje konstantna.
486DX/50 ima eksterni klok od 50 MHz, dok stotka ima samo 33 MHz. To znaci
da 50-tica brze komunicira sa eksternim kesom i da generalno dolazi i do
manje cekanja na drugim podsistemima jer je 'kvant cekanja' (ovo sam upravo
izmislio) kraci (to ne mora uvek da znaci, ali sta je - tu je - tako je!)
Takodje, ako nisi razumeo, sa periferije se uzima blok po blok 20-tak puta
u sekundi. Jedan blok je samo 8 k i moze da stane u eksterni kes, ali ne i
interni - jer tu je i sam software i obradjeni podaci - Sve ukupno ima oko
32k.
>>> Ja ne kapiram, pa ako bi mogao da objasniš malo ovo, ili malo tog
>>> koda koji
>>> brže radi na 50-ici...
Eto, objasnio sam. Pazi - ni ja se nisam nesto narocito nadao ovoj pojavi.
Jednostavno sam napisao program da sto brze radi - u sto manje instrukcija
i njihovih taktova u 32b asm-u, a kada sam program instalirao na DX2+ masinama
video sam da rade sporije jer sam implementirao i indikator brzine. Konktretno
486dx2/66 radi primetno sporije (*moram* da smanjim preciznost FFT-a za jednu
klasu da bih odrzao realno vreme) dok stotka radi brze ali opet ne dovoljno
(ovaj put je granica mnogo bliza, ali i dalje postoji - doduse 'izdrzljiva je'
iako analiza nije 100% u realnom vremenu)...
Kod ne mogu da ti dam - to bi bilo previse.
Pozdrav,
Sule
diskovi.1057ikordic,
-> #1016, sjocicRE: 32-bit DA
=> prilozenim drajverima - naime ploca mi podrzava LBA, pa sam hteo
=> da instaliram samo onaj drajver MH32BIN.386 za win95, ali mi on
=> javlja da 'ne podrzava geometriju diska' (ili tako nekakako ) ?!?
Taj mh*.bin možeš koristiti samo ako disk voziš sa EZdrajerom, taj drajver ti
ne treba za W95, a za Win 3.11 ti treba drajver koji dobijaš uz svoj VLB ili
PCI adapter i koji zamenjuje generičke *int13 i *wdctrl koji obavljaju
funkciju 32-bitni pristup disku i fajlovima.
=> Stvarno, toliko je sexy da mi dodje da ga izvadim iz kucista i
=> stavim pored tastature ili zalepim na monitor ;)
Xexexe, 'ste videli nove Conner-e? Također jedna ploča, performans svemirski,
dizajn - masakr vena ;)
diskovi.1058ikordic,
-> #1021, sslavkoRE: Multisession CD
=> Neko me ovde laže, ja krenem da startujem jednu po jednu i sve
=> igre rade!!! To je bio vrhunac. Još nisam ni čuo a ni video CD
=> sa 1,3 GB koji se čita u običnim CD uređajima. Malo kasnije
Proveri ti koliko zauzimaju ti Win programi, teško da i jedni i drugi imaju po
šesto mega. Sva je prilika da se radi o CeDeju na kome nije zatvorena prva
sesija kako treba (puk'o prilikom rezanja) i da je kao razultat toga šreder
(momak koji reže cedeje) lepo ubio prethodnu sesiju i nakon nje (fizički) ali
preko postojeće (psihički :)) snimio nove sadržaje.
Kažu ljudi da baš sa Sanyo CRD450 postoje problemi oko čitanja multisession
CeDeja, ja te probleme nisam imao, pa ih pripisujem tome drajveru. On
jednostavno pročita info prve sesije i ne obraća pažnju na njen poništen
sadržaj.
Kako sada stvari stoje, svi znani drajveri za CD plejere iz W95 rade
multisession, pa probaj to da ponoviš iz W95.
diskovi.1059kanki,
-> #1039, calex>> Ih, da si samo video kako sam ja svojevremeno tragao za istim
>> svičevima kada se pojavilo softversko podešavanje. :))
Da nije štampanje na papir pa sistem: čik pogodi :)
diskovi.1060kanki,
U zadnje vrijeme mi se počeli javljati lost clusturi na disku, što
ranije nije bio slučaj. To se dešava od kako sam ubacio CD sony cdu50e,
mada sam napravio multi config, i samo kad mi treba CD, njegove drajvere
učitavam, pa mi nije jasno može li da pravi probleme kad je CD spojen na
kontroler??? (Winbond PTI255W, CD na drugom portu kao master...)
diskovi.1061funky,
-> #1056, sule)> 486DX/50 ima eksterni klok od 50 MHz, dok stotka ima samo 33 MHz. To znaci
)> da 50-tica brze komunicira sa eksternim kesom i da generalno dolazi i do
a pojava da neke ploče (da ne kažem sve) rade u režimu 50x2 umesto 33x3 ?
pa još 16K internog keša ?
diskovi.1062vlad,
-> #1054, saxon> slobodnih 30Mb od raspoloživih 340). E, sad ja hoću da Miloju
> pomognem tako što ću da mu u stomak implantiram još jedan disk od,
> meni sasvim dovoljnih, 500 i kusur Mb. Da li će takvu operaciju
> Miloje da podnese? Kako da izbegnem odbacivanje stranoga tkiva i
Operacija je rutinska, skoro kao vadjenje slepog creveta B), ali
to ne znaci da ne moze da dodje do komplikacija, istimna samo
tokom operacije. Postoperativnih trauma po pravilu nema, a
procenat odbacivanja je zanemarljivo mali. B)
Cim te operacija zabrinjava to samim tim znaci da si laik i da
istu treba da prepustis nekom iskusnijem. Mogu i ja to da ti
odradim ako se ne javi niko drugi. Ako je akutno, u mail sa
brojem telefona. B)
diskovi.1063vlad,
-> #1055, ndreadnought
> HELP! Treba mi Ontrack Disk manager (W.digital). videh da ga je
> negde neko obesio. Ako li bi mi tkogod ukazao gde je ta omcha, tj.
Cini mi se da sam ga ja besio, ali mislim da je bilo na Pro-past.
Ako ne nadjes javi se da organizujemo drugaciju primopredaju.
diskovi.1064violator,
-> #1036, kankiA kako to siri kabl ide na oba diska? Verovastno mi treba taj kabl... uf... :)
Da li mogu da ubacim 2. kontroler pa da mu ubacim taj kabl sa tog kontrolera
(ovo je verovatno izuzetno glupo pitanje :) )? Dobro, bacicu se u potragu za
kablom :).
diskovi.1065jmilovic,
Na koji nacin treba formatirati disk WD CAVIAR 3100 kapaciteta 1,088GB
da radi sa ISA maticnom plocom koja nepodrzava LBA mod, i IDE blok transfer???
diskovi.1066steva,
-> #1065, jmilovic> Na koji nacin treba formatirati disk WD CAVIAR 3100 kapaciteta 1,088GB
> da radi sa ISA maticnom plocom koja nepodrzava LBA mod, i IDE blok
Ja ću se pridružiti pitanju i poslednji puta zavapiti da me neka dobra
duša prosvetli: da li mogu pod Win95 da teram diskove preko 504 Mb bez
ikakvih dodatnih drajvera, ako mi ploča nema LBA?
diskovi.1067peacock,
-> #1057, ikordic#### Xexexe, 'ste videli nove Conner-e? Također jedna ploča,
#### performans svemirski, dizajn - masakr vena ;)
Nismo, al' videh jučeR jedan WD CAVIAR 21000 od 1 giga,
proizveden pre mesec dana. Ima li iskustava sa njim?
diskovi.1068cnenad,
-> #1066, steva=> duša prosvetli: da li mogu pod Win95 da teram diskove preko 504 Mb bez
=> ikakvih dodatnih drajvera, ako mi ploča nema LBA?
Možeš ako ih prijaviš kao 1023 Cyl, 16 Head, 63 Sec i formatiraš na 504 Mb
tj. 528 mili.bajtova.
diskovi.1069cnenad,
-> #1066, steva=> duša prosvetli: da li mogu pod Win95 da teram diskove preko 504 Mb bez
=> ikakvih dodatnih drajvera, ako mi ploča nema LBA?
Možeš ako ih prijaviš kao 1023 Cyl, 16 Head, 63 Sec i formatiraš na 504 Mb
tj. 528 mili.bajtova.
diskovi.1070steva,
-> #1068, cnenad> Možeš ako ih prijaviš kao 1023 Cyl, 16 Head, 63 Sec i formatiraš na 504 Mb
> tj. 528 mili.bajtova.
Vickasto ;)
diskovi.1071moca,
-> #1066, steva>> > Na koji nacin treba formatirati disk WD CAVIAR 3100 kapaciteta 1,088GB
>> > da radi sa ISA maticnom plocom koja nepodrzava LBA mod, i IDE blok
>>
>> Ja ću se pridružiti pitanju i poslednji puta zavapiti da me neka dobra
>> duša prosvetli: da li mogu pod Win95 da teram diskove preko 504 Mb bez
>> ikakvih dodatnih drajvera, ako mi ploča nema LBA?
Uz navedeni HD dobijaš i odgovarajući softver (DM V6.03) koji ti rešava nave-
deni problem. Win95 je odlično sarađivao sa DM-om sve dok nisam stekao uslove
za prelazak na LBA podršku.
diskovi.1072ddjura,
Treba mi DOs driver za sony 55-icu.
Hvala!
diskovi.1073calex,
-> #1066, steva<!> duša prosvetli: da li mogu pod Win95 da teram diskove preko 504 Mb bez
<!> ikakvih dodatnih drajvera, ako mi ploča nema LBA?
Možeš, samo što ćeš često morati da ga formatiraš. ;) Nemoj da
se igraš time.
diskovi.1074zeljkoj,
-> #1071, moca> Uz navedeni HD dobijaš i odgovarajući softver (DM V6.03) koji
> ti rešava nave- deni problem. Win95 je odlično sarađivao sa
> DM-om sve dok nisam stekao uslove
I meni je odlično saradjivao dva dana, a onda je počeo da prijavljuje da
je 'nešto' promenilo MBR i da će da se startuje u DOS compatibility modu. :(
Od tada se neki put lepo startuje (sve lepo 32-bitno :), a neki put u
compatibility modu. Prava misterija...
diskovi.1075.sima,
-> #1072, ddjura║║ Treba mi DOs driver za sony 55-icu.
║║ Hvala!
Pogledaj 4.984 ili 4.663. Još ti treba i mscdex.exe iz dosa.
diskovi.1076crncic,
-> #1071, moca >> deni problem. Win95 je odlično sarađivao sa DM-om sve dok nisam stekao
>> uslove za prelazak na LBA podršku.
Neko me je ubedjivao da je rad sa diskom brži kad se vozi preko
DiskManagera nego kad se ide preko LBA moda. Kako nisam nikad
koristio ta softverska rešenja, može li mi neko reći istinu ?
Konkretno, radi se o Decathlonu i njegovom EZ drajveru.
diskovi.1077steva,
-> #1073, calex><!> duša prosvetli: da li mogu pod Win95 da teram diskove preko 504 Mb bez
><!> ikakvih dodatnih drajvera, ako mi ploča nema LBA?
>
> Možeš, samo što ćeš često morati da ga formatiraš. ;) Nemoj da
> se igraš time.
Neću, čiko :)
diskovi.1078sslavko,
-> #1058, ikordic>> Kako sada stvari stoje, svi znani drajveri za CD plejere iz W95 rade
>> multisession, pa probaj to da ponoviš iz W95.
Upravo sam iz 95-ice i primeto taj problem. U Device Manager-u
za CD piše CRD450 verzija 4.00 i.t.d.
diskovi.1079ikordic,
-> #1056, suleRE: DX2 vs DX4
=> 486DX/50 ima eksterni klok od 50 MHz, dok stotka ima samo 33 MHz. To
Dobro vam jutro, štovani kolega, sve stotke rade na pedeset eksterno. Intel
ima 16 kila keša interno, pa je sve ovo malo mnogo brže od tvoje pedesetice,
ma kakav real-time da je u pitanju.
=> Kod ne mogu da ti dam - to bi bilo previse.
:)
diskovi.1080ikordic,
-> #1007, zkadicRE: SCSI CD
=> Zar nema dobre duše da mi pomogne oko problema sa SCSI CD-om, ili bar
=> da ima dokumentaciju za njega?
O čem' se radi?
diskovi.1081ikordic,
-> #1066, stevaRE: W95 i LBA
=> duša prosvetli: da li mogu pod Win95 da teram diskove preko 504 Mb bez
=> ikakvih dodatnih drajvera, ako mi ploča nema LBA?
Ne.
diskovi.1082kzoran,
-> #1079, ikordic> => 486DX/50 ima eksterni klok od 50 MHz, dok stotka ima samo 33 MHz.
> Dobro vam jutro, štovani kolega, sve stotke rade na pedeset eksterno.
Koje to sve?
diskovi.1083ikordic,
-> #1082, kzoranRE: DX2 vs DX4
=> > Dobro vam jutro, štovani kolega, sve stotke rade na pedeset eksterno.
=> Koje to sve?
Sve.
diskovi.1084funky,
-> #1082, kzoran)> > Dobro vam jutro, štovani kolega, sve stotke rade na pedeset eksterno.
)>
)> Koje to sve?
Sve novije (koje imaju 15ns keš), odnosno, teo sam reći, kulturnije plohe
koje konzumiramo.
diskovi.1085cvetkos,
Molim za pomoc !
Problem: Windows NT i NTFS particija iznad 1024 cyl.
Disk od 1 GB (bez LBA) podelio sam na particije 300 MB DOS +
120 MB EXT DOS + 400 MB SCO UNIX + ostatak za NTFS.
Pokusaj 1:
NT 3.51 WS pri instalaciji javlja da imam atdisk od 504 MB.
Posle instalacije NT-a na EXT DOS particiju, instaliram i drajver za NT
koji sam dobio uz PCI UMC EIDE kontroler. Tada je vidljivo svih 1035 MB, i
kad iz Disk administratora kreiram particiju u poslednjih 200 MB, NT trazi
reeboot. Podizanje NT-a vise nije moguce pri cemu se javlja poruka :
Disk I/O error: Status=00000001
<winnt root>Đsystem32Đntoskrnl.exe missing or corrupt
Pokusaj 2:
Pre instalacije sam zamenio fajl atdisk.sys sa istim sa UMC diskete. Sad
je NT pri instalaciji prijavio disk od 1035MB, ali ne dozvoljava kreiranje
particija preko 504MB. Naknadno dodavanje particije posle instalacije
zavrsava greskom, kao u pokusaju 1.
Gde gresim ? Sta da radim ?
Hvala, Sinisa.
diskovi.1086zeljkan,
Potreban driver pti255w.zip . Ako neko ima bio bih mu zahvalan da doticnog
posalje.
Hvala,
Zeljkan
diskovi.1087kzoran,
-> #1084, funky> )> Koje to sve?
> Sve novije (koje imaju 15ns keš), odnosno, teo sam reći, kulturnije
> plohe koje konzumiramo.
A kako se PCI karte ponašaju na 50MHz?
diskovi.1088kanki,
Može li CD da pravi probleme HDu, ili to radi neki program (win31, DN...)
Uglavnom, pojavljuje mi se velika količina lost clustera, a sve je počelo
od kako sam ubacio CD (i pristupao nekoj slici od 50 i kusur Mb)...
diskovi.1089kanki,
E pazite ovo... Uloge su dva Conner CFS420A diska, rade u dvije mašine,
i pošto sam trebao da klasično prebacim podatke (već rađeno), spojim ih
obadva i trt! crn ekran. Gledam jesam li što falio, ne ništa sve OK
spojeno. Međutim sad ni jedan od ta dva diska neće da radi ni kao duet a
bogami ni kao slave... Probao ih na drugi komjuter i ništa, ni da beknu...
A na jednom od njih 100Mb strašno važnih podataka... i šta ću nemogu ništa
zajebati (bar mislim) ja njima zamijenim elektroniku i upalim, tu mi je pao
kamen sa srca, sve radio OK....
E sad oće li mi neko objasniti šta se desilo???
ps. Na taj komp 386dx40 neće da rade nikako u duetu????
diskovi.1090funky,
-> #1087, kzoran)> > Sve novije (koje imaju 15ns keš), odnosno, teo sam reći, kulturnije
)> > plohe koje konzumiramo.
)>
)> A kako se PCI karte ponašaju na 50MHz?
Integrisani HD kontroler ne pravi probleme, eventualno neki krš od
gr. karte tipa 5434. Skoro sve S3, 9440 isl. rade na 50 MHz, nekad
mora da se stavi i 1ws HOST-TO-PCI ;) (sad će se neki naježiti kako
to da se tera 50 MHz sa 0WS ;) ali je tako. Postoji i opcija PCI
recovery, kojom se fino ušteluju periferije, tj. gr. kartice. Bolje
ploče doszvoljavaju i promenu PCI takta, dok većina PCI tera na taktu
ploče, za razliku od blentijuma koji takt ploče deli sa dva.
diskovi.1091vlad,
-> #1087, kzoran> A kako se PCI karte ponašaju na 50MHz?
ATI mach 64 vozi sve u sesnes', a ni sa ostalim ("narodnim")
video karticama koje sam probao nisam imao nikakvih problema
(osim sto ATI-ju nisu ni primirisati B) ). Trident 9440, S3 764
Trio 32 i Trio 64... - sve radi.
diskovi.1092inferno,
To: guta
Ů│ ˙ Prosto, zameniš redosled priključivanja na kabl za flopije, pa zatim i
Ů│ ˙ prijaviš flopije obrnuto u SETUP-u. Tako barem kod mene funkcioniše.
Nikad nisam voleo da prcakam oko hardvera, tako da mi treba
objasnjenje tipa "uzmi tu i tu zicu i uključi je tu i tu..".
:)
diskovi.1093mboban,
-> #1092, inferno=-= Nikad nisam voleo da prcakam oko hardvera, tako da mi treba
=-= objasnjenje tipa "uzmi tu i tu zicu i uključi je tu i tu..". :)
E moj Drapšine. :)
Nisu to žice, već kao kaiševi. Kvaka je u tome što se adapteri za 3.5"
i 5.25" razlikuju. Ma samo probaj, ne možeš da omašiš. :)
diskovi.1094inferno,
-> #1093, mbobanŮ│ ˙ E moj Drapšine. :)
Ů│ ˙ Nisu to žice, već kao kaiševi. Kvaka je u tome što se adapteri za
Ů│ ˙ i 5.25" razlikuju. Ma samo probaj, ne možeš da omašiš. :)
A znači kaiševi su u pitanju... :)
diskovi.1095deimos,
Hitno mi je potrebna dokumentacija za floppy, a narocito za
hard diskove o pristupanju istim na najnizem nivou. Dakle
spisak sekvenci kojim se pune registri diska (1F0/170) za
operacije citanja, pisanja, formatiranja, seek, block mode...
Hvala unapred!
diskovi.1096djuk,
SOS ! SOS !
Pomagajte, drugovi ;(
Prvo se svima izvinjavam što ovo ide u tri teme, ali kako još sistem
nije u punom pogonu ovako će možda ova poruka dopreti do pravog čoveka :)
Sinoć sam bio kod ortaka i ispalo je da sam mu temeljno sk*enjao disk !
Disk je od 850MB i ima dve particije od po 400+ MB. Radi pod WIN95 koji je
na C particiji. Na D particiji su mu fajlovi od svih poslova koje radi.
Sa nekog BBSa sam skinuo fajlić koji unosi u WIN95 vremensku zonu za BGD i
Srbiju. Posle aktiviranja tih *.reg fajlova Win95 je zatražio da se sistem
resetuje kako bi promene imale efekta. Iskoristio sam reset da uđem sa DEL
u BIOS i da mu podesim vreme koje je stalno kasnilo. Tu je on primetio da
postoji ikonica za Virus zaštitu ali sam ga ja odgovorio od postavljanja
ovakve zaštite, znajući da neki put dolazi do problema kada je to uključeno
u BIOSu. Samo sam kliknuo na ikonu da bih mu pokazao kako to može da bude
ili uključeno ili isključeno ali sam ostavio na Disabled. Iz BIOSa sam
izašao sa Save changes kako bih sačuvao promenu vremena.
Posle resetovanja, Win95 nije hteo da se podigne, izbacio je onaj
odurni plavi ekran sa nekim mem adresama i errorima. Ni pokušaj da se Win95
podigne u safe modu nije dao nikakve efekte osim istog plavog ekrana.
Ulazak u čisti command promt je normalno radio, Scandisk nije dao nikakve
greške. Već malo zabrinut otkucao sam D: da vidim da li su fajlovi od poslova
u redu i normalno sam prešao na D particiju. Čak sam otišao u dir gde su se
nalazili oni *.reg fajlovi i obrisao ih. Posle toga smo mašinu ugasili, jer
on nije hteo da uradimo ponovnu instalaciju WIN95 preko postojeće plašivši
se da će to da mu skrlja sva podešavanja. Probao sam da ga ubedim da se to
ne bi desilo jer znam da se tako samo zamenjuju WIN fajlovi a setovanja,
grupe i svi programi ostaju. Mislio sam da čak i da se nešto desi, ono što
mu je bitno se nalazi na D strani i da će se u najgorem slučaju ponovo
instalirati samo programi na C strani.
Za eventualnu ponovnu instalaciju nije bilo vremena i on je rešio da
odnese mašinu danas kod svog dilera programa za koga ceni da je veliki
stručnjak pa da ako treba instalira sve odjedanput. OK, rekoh, ne naslućujući
belaja.
Sada sam se čuo sa njim i na moje iznenađenje da su me baš neposredno
pre mog poziva pominjali, odmah sam dobio i objašnjenje.
Naravno mašina ne radi i za sve sam kriv ja.
WIN95 je mrtav ( dobro, rekoh ništa strašno ), ali sistem sada ne prepoznaje
ni D particiju. NC daje samo drive A i drive C !! Nikako nisu mogli da pređu
na D stranu. Kaže da je tip stvarno svašta probao puna dva sata ali da ništa
nije pomoglo :( Sada mu je mašina spakovana i nosi je u Četvrtak da se
formatizuje. Iz njegovih postupaka vam je jasno da u kompjuter gleda samo sa
strahopoštovanjem i da osim programa koje koristi mišem nezna ni dir da
otkuca. To situaciju samo otežava jer on ne vidi nikakvog rešenja osim da
temeljno, kako kaže "očisti" mašinu.
Iz razgovora sam shvatio da su oni prvo probali da pokrenu WIN95,
sam Bog zna kako, a pošto to nije uspevalo hteli su da prebace neke fajlove
na D particiju kako bi bili sigurni od ponovne instalacije WIN na C strani,
kada gle iznenađenja >> D ne postoji !!
Tvrdim da je sinoć i posle havarije WIN D normalno radio, ali kako
to da mu objasnim i kako da shvati da su ONI verovatno nešto skršili.
Prvo što mi pada na pamet je da je možda sada isključena podrška
za LBA mod u BIOSu. Da li bi simptomi bili ovakvi ?
Moram da priznam da sam do sada previše puta video da C neće da se odazove,
što se nekada stvarno i završavalo formatiranjem, ali da D iz čista mira
neće da se javi ??
Šta može da bude ?
Ima li pomoći, vreme ističe, u Četvrtak ga nosi na eutanaziju sa
sve fajlovima. Iako sumnjam da sam ja izavao celu čarlamu, ništa
me neće oprati.
Za krš WIN95 ima tri varijante :
- moje ubacivanje BGD.reg i Serbia.reg
- kliktanje po BIOSu ( vreme, virus )
- neki skriveni shit
Za nestajanje D strane neznam šta je uzrok, jer mu je onaj gusar danas rovario
po svemu i svačemu pre nego što je utvrdio da D ne postoji, ali dajte neke
ideje, predloge ili rešenja ako ima nekog leka.
u Big frci čekam pomoć
diskovi.1097speedy,
-> #1096, djuk
Mozda je otisla tabela particija... Pogledaj fdiskom sta se desava...
Speedy
diskovi.1098kzoran,
-> #1096, djuk> Šta može da bude ?
>
> Za krš WIN95 ima tri varijante :
> - moje ubacivanje BGD.reg i Serbia.reg
> - kliktanje po BIOSu ( vreme, virus )
> - neki skriveni shit
Za krš win95 ima SAMO JEDNA varijanta, ali ne smem da kažem koja :)
Ako si skript korektno napisao i ubacio u registry - mirno spavaj,
nisi ti kriv!
diskovi.1099iznogud,
-> #1098, kzoran:: Ako si skript korektno napisao i ubacio u registry - mirno spavaj,
:: nisi ti kriv!
Ne mora da znači. Koliko se sećam, u spantićevom tekstu (jel' su iz
njega prepisani skriptovi?) lepo piše da je potrebno instalirati
multijezičku podršku da bi skriptovi radili kako treba. Nadam se da
ovu poruku neće pročitati tvoj ortak ;)
Mada, _bilo šta_ da se desilo sa Win95, ne bi trebalo da zabrlja
particionu tabelu. Jesi li siguran da na računaru nije bilo budženja
tipa 'nema LBA, pa formatiran na računaru koji ima LBA, pa nakačen
na Win95 kome ne treba LBA...' Tako nešto bi moglo da te uvali u
pomenutu papazjaniju!Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
;)
diskovi.1100shimano,
-> #1096, djuk-> Ima li pomoći, vreme ističe, u Četvrtak ga nosi na eutanaziju sa
Po svemu sudeći nema :( Taj drugi "stručnjak" ma šta da je radio krivica
neminovno ide na tvoju adresu bez obzira ko je kriv. (ovo, naravno iz
psihologije ljudi)
Za ubuduće evo mali "reminder":
1. Backup
2. Backup
3. Na mašinu koja radi POSAO ne ide WIN95 ni bilo koji drugi.
4. Backup
5. Ako i postoji neki posao koji se radi pod WIN95 -> Backup x 2
(ovo je neobavezno pošto je relativno mali broj poslova koji se rade iz
ovog okruženja.)
6. Malo skuplje, ali obezbeđuje relativnu sigurnost i brži rad, je
dokupljivanje još jednog fizičkog Hard Diska - naravno za backup.
7. Zabrana pristupa mašini od strane lica koja imaju običaj da trpaju sve i
svašta sa oznakom SW/PD a posebno u kombinaciji sa nečitanjem help-ova i
doc-ova uz takve aplikacije.
8. Od velike pomoći može biti i analogija sa sex-om, personal protection i
ostalim u vezi s tim pri čemu treba dodatno razmotriti pitanje back-up-a
sa partnerom.
* Za neizlečive paranoike postoji i dopunski set pravila koji je razvijen od
nekih uglednih članova sezama i na lični zahtev u privatnoj režiji
zainteresovani mogu doći do adrese za razmenu iskustava. Sledi malo
redukovan oblik ovih pravila:
1a - Winword (timed backup = 2 min) posebno se preporučuje u periodu
restrikcija električne energije.
2a - Obavezna nabavka UPS-a (savet: prvo nabaviti njega pa tek onda
računar)
3a - Snimanje backup-a na diskete uz uključenu opciju VERIFY ON bez obzira
koliko to trajalo.
4a - Pri pravljenju backup-a obavezno u dve kopije...
jednu disketu staviti među ostale u posebno projektovanu kutiju i po
mogućstvu od teflona a ako je moguće od vojnog teflona jer ima mnogo
bolje karakteristike. Izbegavati sve izvore magnetnog polja kao i
devojke koje nose tašne sa magnetnim patentom za zatvaranje iste...
drugu disketu, propisno upakovanu, odložiti kod komšije za slučaj
elementarne nepogode, poplave, požara u stanu...
Nadam se da će ti biti od pomoći nešto od nabrojanog... :)
diskovi.1101ikordic,
-> #1096, djukRE: Podaci adios!
=> Sa nekog BBSa sam skinuo fajlic koji unosi u WIN95 vremensku zonu za BGD
=> i Srbiju. Posle aktiviranja tih *.reg fajlova Win95 je zatrazio da se
Da si čitao članak u "Računarima" (a očigledno nisi) mogao si primetiti da
je na više mesta naglašeno da obavezno prvo moraš instalirati podršku za CEE.
Daklem, sjebat je W95, što nije ništa strašno, samo ga preinstaliraj preko.
Nestanak druge particije (nisi rekao šta javlja FDISK?) se ni na koji način
ne može pripisati prethodnoj brljotini, to mu je sjebao drug pirat. Pošto je
brljotina možda popravljiva, javni mi se pre fatalnoga četvrtka pa da vidimo
šta može da se načini.
diskovi.1102lexus,
-> #1096, djuk> Za krs WIN95 ima tri varijante :
> - moje ubacivanje BGD.reg i Serbia.reg
Ovo je najverovatnije skrsilo 95-icu koju BTW i nije previse tesko
srusiti.
> Za nestajanje D strane neznam sta je uzrok, jer mu je onaj
> gusar danas rovario po svemu i svacemu pre nego sto je utvrdio
> da D ne postoji, ali dajte neke ideje, predloge ili resenja ako
> ima nekog leka.
To su oni unistili i ne verujem da moze da se popravi. Pokusaj da
dobijes pristup ranjenom HD-u i da izvrsis ponovno instaliranje 95-ice.
Puno srece.
Pozdrav -Lex->
diskovi.1103fancy,
-> #1099, iznogudŮŢ> na Win95 kome ne treba LBA...' Tako nešto bi moglo da te uvali u
ŮŢ> pomenutu papazjaniju!Pozdrav, Aleksandar Petrović (iznogud)!
A nisi uzeo u obzir zlu kob autora pomenutog skripta..? Arcplore
rides again!Pozdrav, Cedomil Visnjic (fancy)!
diskovi.1104fancy,
-> #1096, djukŮŢ> 3. Na mašinu koja radi POSAO ne ide WIN95 ni bilo koji drugi.
Aman, dosta više sa ovakvim glupostima. Radim u win, od verzije 3.0
i nikad, i ponavljam nikad nisam imao gubitka podataka, za svih ovih,
5 godina... Bilo je smrzavanja & zaglavljivanja, ali nikad nisam
imao gubitak particije, pa i druge particije ;) kao rezultat toga.
Stvar je jednostavno u tome što svako ko ume da obidje 2 kruga mišom
po desktopu / program manageru / smatra da se "razume" u problematiku.
Posledice su evidentne...
diskovi.1105kzoran,
-> #1099, iznogud> :: Ako si skript korektno napisao i ubacio u registry - mirno
> spavaj, :: nisi ti kriv!
> Ne mora da znači. Koliko se sećam, u spantićevom tekstu (jel' su iz
> njega prepisani skriptovi?) lepo piše da je potrebno instalirati
> multijezičku podršku da bi skriptovi radili kako treba.
Mislim da nisi u pravu. Zakucavanje sistema i ponovna instalacija
(ako prethodno nije instalirana multijezička podrška) odnose se samo na
promenu fontova (kodnu stranu), a vremenska zona sa ovim ne bi trebalo
da ima previše veze.
I ako se ja dobro sećam, spanticev tekst je imao neku sitnu grešku, i to
baš u skriptu belgrade.reg (izvinjenje spanticu ako grešim - možda sam
ga bio loše ukucao, da sad ne kopam po Računarima), ali ni takav nije
srušio win95.
> Mada, _bilo šta_ da se desilo sa Win95, ne bi trebalo da zabrlja
> particionu tabelu.
O ovome već ne bih da raspravljam :)))
diskovi.1106kzoran,
-> #1099, iznogud> :: Ako si skript korektno napisao i ubacio u registry - mirno
> spavaj, :: nisi ti kriv!
> Ne mora da znači. Koliko se sećam, u spantićevom tekstu (jel' su iz
> njega prepisani skriptovi?) lepo piše da je potrebno instalirati
> multijezičku podršku da bi skriptovi radili kako treba.
Mislim da nisi u pravu. Zakucavanje sistema i ponovna instalacija
(ako prethodno nije instalirana multijezička podrška) odnose se samo na
promenu fontova (kodnu stranu), a vremenska zona sa ovim ne bi trebalo
da ima previše veze.
I ako se ja dobro sećam, spanticev tekst je imao neku sitnu grešku, i to
baš u skriptu belgrade.reg (izvinjenje spanticu ako grešim - možda sam
ga bio loše ukucao, da sad ne kopam po Računarima), ali ni takav nije
srušio win95.
> Mada, _bilo šta_ da se desilo sa Win95, ne bi trebalo da zabrlja
> particionu tabelu.
O ovome već ne bih da raspravljam :)))
diskovi.1107peri,
-> #1100, shimano> Nadam se da će ti biti od pomoći nešto od nabrojanog... :)
Nije loše da se svi skupa malo podesetimo...
Da dopunim primerom,
U firmi u kojoj sam nekad radio, bekap je išao svako popodne, na dve
različite serije magnetnih traka (pon-sre-pet i uto-čet-sub) + nezavisno
od ovoga nedeljno kopiranje subotom + mesečno kopiranje + 1 komplet na
drugom kraju grada(mesečno).
Slična analogija važi i ovde. Na žalost ovo ne pomaže kao odgovor na ono
prvo pitanje u ovom lancu diskusije. :(
diskovi.1108mileusna,
Znam da se o ovome pisalo i znam da znam tačan odgovor, ali
ipak da proverim: Nema veze na kakvom je CD pisaču CD sniman
(1x, 2x, 4x), brži CD čitač, recimo 4x, uvek čita brže od 2x čitača.
Takođe, ono što je snimano na 4x pisaču, savršeno radi i na 2x
CD ROM-ovima. Tačno? :)
diskovi.1109msavkovic,
-> #1108, mileusna┌┌┌ Takođe, ono što je snimano na 4x pisaču, savršeno radi i na 2x
Da, ako je snimano na praznom CD-u koji podržava 4x snimanje.
diskovi.1110crncic,
-> #1108, mileusna>> Takođe, ono što je snimano na 4x pisaču, savršeno radi i na 2x
>> CD ROM-ovima. Tačno? :)
Tačno, ide sve na sve.
diskovi.1111iznogud,
-> #1100, shimano:: 3. Na mašinu koja radi POSAO ne ide WIN95 ni bilo koji drugi.
:: 5. Ako i postoji neki posao koji se radi pod WIN95 -> Backup x 2
:: (ovo je neobavezno pošto je relativno mali broj poslova koji se rade iz
:: ovog okruženja.)
Wow! Jesi mu rekao? Tako je! Stvarno si mu pomogao da reši problem...
Mala pričica za tebe: pre neku godinu dolazim ja kod jednog mog dobrog
prijatelja, DTP-ičara, koji se osim toga baš i ne razume u kompjutere.
Reč 'vamo, reč tamo, dođosmo i do Windowsa. Tu ja njemu kažem kako je
to, doduše, dobro za ljude koji ne bi da uče komande DOS-a, već da
klikću po ekranu, ali da su, brate, nestabilni... Muk sa druge strane.
'Kako nestabilni?'
Da skratim priču, čovek je imao instalirane samo Windowse i dva
programa sa kojima je radio. AUTOEXEC.BAT i CONFIG.SYS su imali
jednocifren broj redova. _Nikada_ mu razni 'stručnjaci' nisu džarali
po win.ini i system.ini fajlovima, _nikada_ na mašinu nisu dodavani
nikakvi progami koji 'olakšavaju posao'. _Nikada_ mu na mašinu nisu
montirani razni skriptovi i dodaci, skinuti sa obližnjeg BBS-a, a koji
služe da u vremenskim zonama može da se locira Donja Pambukovica, ili
nešto slično. Win mu nije pucao ništa češće od, recimo, stare Venture
za DOS/GEM.
E sad, verujem da ovo malo znači u zemlji sa poznatim nacionalnim
sportom (ovde te niko ne smatra 'stručnjakom' ako iznad kreveta ne
držiš natpis 'mrzim Bilija'. Opet, svako ko je u životu video miša
(makar na slici u časopisu) sebe smatra 'stručnjakom'), ali je priča
istinita.
diskovi.1112gerber,
-> #1111, iznogudYR>*> E sad, verujem da ovo malo znači u zemlji sa poznatim nacionalnim
YR>*> sportom (ovde te niko ne smatra 'stručnjakom' ako iznad kreveta ne
YR>*> držiš natpis 'mrzim Bilija'. Opet, svako ko je u životu video miša
YR>*> (makar na slici u časopisu) sebe smatra 'stručnjakom'), ali je priča
YR>*> istinita.
Misliš nešto kao u stilu sledećeg uputstva koje jedan od
takvih "stručnjaka" daje budućem drugom:
****
... Inace svasta sam cackao po System registry-ju pa mi sad sistem
non-stop pada :((
Pogledaj u njemu deo FS Templates, tu imas podesavanja cache-a
za desktop, mobile i server ulogu kompjutera, valjda to ima veze,
ja sam menjao te vrednosti, ali neznam sta znace, izgleda da su
u HEX-u ali cifre koje dobijem kad prevedem u DEC sistem nemaju
neke logike.
****
;)
diskovi.1113zormi,
-> #1108, mileusna* ipak da proverim: Nema veze na kakvom je CD pisaču CD sniman
* (1x, 2x, 4x), brži CD čitač, recimo 4x, uvek čita brže od 2x čitača.
* Takođe, ono što je snimano na 4x pisaču, savršeno radi i na 2x
* CD ROM-ovima. Tačno? :)
Format je isti. Jedino je kod 4x snimanja teško održati kvalitet zapisa
zbog vibracija ploče, nesavršenosti optike itd. Slično u manjoj meri
važi i kod čitanja.
diskovi.1114djuk,
Evo ga epilog čuvenog slučaja nedostajuće particije :)
Kroz više poruka, iskristalizovala se činjenica da sam Win95 skrkao
umetanjem registry podrške za Bgd bez instalirane višejezične podrške
(hvala spanticu ;). Stvarno šteta što nisam čitao članak o tome u
Računarima, već sam koristio script okačen na Imtelu, ali bez ikakvog
uputstva. Znači Win95 jesam stručno razbucao, a dalji razvoj događaja
je sticaj nesrećnih okolnosti.
Naravno da je za nestanak D particije bio kriv čuveni
stručnjak pirat, jer je, što sam posle dugog nagovaranja vlasnika
mašine da ipak ne formatizuje kompjuter tek tako, radio ko sve zna
šta po mašini da bi je na kraju ostavio sa isključenim LBA modom i
preporukom da se formatizuje, jer, eto, ne radi Win95 a i D strana ne
postoji!!
Prostim uključenjem opcije za LBA u BIOSu uspeo sam da
dobijem i D particiju sa fajlovima od svih poslova koje je radio do
sada i koje je onaj gusar hteo da mu formatizuje.
Međutim tu se javila jedna druga neobična stvar. Pri
isključenim LBA računar se normalno butovao ali je biula dostupna
samo C particija. Po uključenju LBA i postavljanju bilo na Master,
bilo na Slave, ili na Master/Slave, butovanje je bilo moguće jedino
sa sistemske diskete koju sam na svu sreću napravio na jednoj drugoj
mašini ranije. NIje mi jasno kako čas hoće da čita sistemske fajlove
koji se nalaze u rootu, a čas neće ??
diskovi.1115aleck,
-> #1099, iznogud# njega prepisani skriptovi?) lepo piše da je potrebno instalirati
# multijezičku podršku da bi skriptovi radili kako treba. Nadam se da
Potrebno je instalirati samo za Us verziju Win95,za PE nije
potrebno.Probao ja.
diskovi.1116spantic,
-> #1105, kzoran> I ako se ja dobro sećam, spanticev tekst je imao neku sitnu grešku, i to
> baš u skriptu belgrade.reg (izvinjenje spanticu ako grešim - možda sam
> ga bio loše ukucao, da sad ne kopam po Računarima), ali ni takav nije
> srušio win95.
Xm, ne bi trebalo da ima, osim ako si ga prekucavao iz "Računara"
za šta ne mogu da prihvatim odgovornost. Stvar je u tome što je
osoba koja je slagala tekst uništila taj skript dodajući crtice za
kojih, naravno, nema. Onome ko je uspeo da ga prekuca i pokrene
ispravnog svaka čast.
Ali, ja sam fajl sa njime pod nazivom R113W95YU.ZIP uredno okačio
na SEZAM. Sa time ne bi trebalo da ima problema, barem ih ja do sada
nisam imao, a i još neki koje znam :)
diskovi.1117bivanisevic,
Da li iko ima iskustva sa kačenjem diskova od 1.1Gb na 386DX? Pošto ploča
nema LBA mod da li je moguće (pod W95) izvršiti particionisanje diska na
tri particije tako da se omogući korišćenje svih 1.1Gb?
diskovi.1118zeljkoj,
-> #1116, spantic> kojih, naravno, nema. Onome ko je uspeo da ga prekuca i pokrene
> ispravnog svaka čast.
Hvala, hvala. :) Bilo je očigledno da crtice označavaju nastavak u sledećem
redu. ;)
diskovi.1119milan,
-> #1114, djuk> Međutim tu se javila jedna druga neobična stvar. Pri
> isključenim LBA računar se normalno butovao ali je biula dostupna
> samo C particija. Po uključenju LBA i postavljanju bilo na Master,
> bilo na Slave, ili na Master/Slave, butovanje je bilo moguće jedino
> sa sistemske diskete koju sam na svu sreću napravio na jednoj drugoj
> mašini ranije. NIje mi jasno kako čas hoće da čita sistemske fajlove
> koji se nalaze u rootu, a čas neće ??
Sistemski podaci o LBA su smešteni na disku pa se stanje
sistemskih fajlova promeni (ponekad, zvuči čudno ali je tako jer ne
zauzimaju ceo klaster nego deo pa ako upadnu u prethodni onda je u
redu a ako ne onda se razlikuju za jedan klaster te "čas ima a čas
nema" sistemskih fajlova). Zato valja postaviti LBA mode i ponovo
uraditi sys c: sa sistemske diskete. To sam radio i palilo je.
Pl poz M
diskovi.1120iznogud,
-> #1115, aleck:: Potrebno je instalirati samo za Us verziju Win95,za PE nije
:: potrebno.Probao ja.
Logično, iznt?
diskovi.1121iznogud,
-> #1114, djuk:: mašini ranije. NIje mi jasno kako čas hoće da čita sistemske fajlove
:: koji se nalaze u rootu, a čas neće ??
Proveri u fdisku da li particija ima 'bootable' flag.
diskovi.1122oldtimer,
-> #1104, fancy> ŮŢ> 3. Na mašinu koja radi POSAO ne ide WIN95 ni bilo koji drugi.
>
> Aman, dosta više sa ovakvim glupostima. Radim u win, od verzije 3.0
> i nikad, i ponavljam nikad nisam imao gubitka podataka, za svih ovih,
> 5 godina... Bilo je smrzavanja & zaglavljivanja, ali nikad nisam
> imao gubitak particije, pa i druge particije ;) kao rezultat toga.
Potpisujem
> Stvar je jednostavno u tome što svako ko ume da obidje 2 kruga mišom
> po desktopu / program manageru / smatra da se "razume" u problematiku.
> Posledice su evidentne...
Potpisujem na kvadrat ;)
diskovi.1123zormi,
-> #1114, djuk* Računarima, već sam koristio script okačen na Imtelu, ali bez ikakvog
* uputstva.
A gde je na Imtelu taj skript, nešto se ne sećam da ima?
diskovi.1124kzoran,
-> #1116, spantic> Xm, ne bi trebalo da ima, osim ako si ga prekucavao iz "Računara"
> Ali, ja sam fajl sa njime pod nazivom R113W95YU.ZIP uredno okačio
> na SEZAM. Sa time ne bi trebalo da ima problema, barem ih ja do sada
> nisam imao, a i još neki koje znam :)
Prekucavao sam ga iz Računara, ali moju primedbu o grešci (uz priloženo
izvinjenje i ogradu) nije trebalo da shvatiš kao kritiku na tvoj račun :)
Sa skriptom sam se snašao i ispravio ga, a poenta primedbe je bila u tome
da ni neispravno unesen skript koji dodaje novu vremensku zonu nije mogao
da napravi onakav haos u win-u.
diskovi.1125imangovski,
-> #1122, oldtimerI ja stojim iza ovih reci 100%.Radim u Windows-u od verzije 3.0 i
nikada niisam imao takvih problema.Stavise,najcesca formatiranja su
iz brljotina koje izazivaju Stacker ,dbl space i razne igre.Fora je u
tome sto je moderno kritikovati windows-e,jer paceri misle da onaj ko
ih kritikuje(win)zna sve.O korisnosti windowsa vec treba povesti
polemiku.
diskovi.1126dr.grba,
-> #1116, spantic>> Ali, ja sam fajl sa njime pod nazivom R113W95YU.ZIP uredno okačio
>> na SEZAM. Sa time ne bi trebalo da ima problema, barem ih ja do sada
Za nas kojima je mrsko da serfuju po starim porukama, može l' pointer na
tačno mesto?
diskovi.1127stanic,
-> #1117, bivanisevicDriveri koje si verovatno dobio uz disk rešavaju stvar.
Ako ih nemaš preronjaj konferenciju jerbo je neko relativno
skoro kačio.
diskovi.1128bivanisevic,
Ima li neko drajvere za W95 za CD-Rom četvorostruke brzine Panasonic
CR-581? Ako ima neka ih okači (ako je voljan) ili mi nekako doturi. Hvala.