dodaci.407nenad,
Sećate se TrackPoint-a, onog džojstika koje je IBM promovisao na
svojim ThinkPad-ovima? Isti čovek koji ga je smislio izašao je sa
još 3 noviteta, uključujući i TrackPoint sa ugrađenim vibratorom. ;)
IBM shows off new peripheral technology
to improve life for ThinkPad users
IBM will demonstrate this week at the ACM 97 Conference here
some new technologies that are designed to make computers
easier to use. These include a screen that can be viewed in
sunlight, a mouse that gives the user the sensation of feeling,
and a mouse that can point and scroll at the same time.
All are the creations of Ted Selker, inventor of IBM's
TrackPoint Mouse.
"I have about a 5 percent hit rate with my ideas," Selker said.
"Most of what I invent never makes it past the prototype
stage."
Selker came upon the idea for his outdoor computer when he
invented a similar display for presenting slides to overhead
projectors.
"It's very simple," Selker said. "It's basically an IBM 760
ThinkPad with a detachable backlight."
Another of Selker's inventions is a multistream input mouse, a
standard mouse with an IBM TrackPoint mouse positioned between
its left and right mouse buttons.
"The mouse lets you point and scroll at the same time," Selker
explained.
Selker's other new TrackPoint mouse uses haptic technology,
which provides the user with sensations when using equipment.
For instance, when the user moves the mouse different
sensations can be felt for different surfaces.
Selker has achieved this by fixing a Piezo electronic vibrator
underneath the TrackPoint that can be programmed to vibrate as
it passes over different images on the screen.
"There are many possibilities for this technology," said
Selker. "It could be programmed to denote danger for blind or
disabled people."
dodaci.408jvujnic,
-> #406, pane> A da ti nemaš instalirana dva različita drajvera za
> mausa pa se kolju a ti imaš probleme u pauzama?!
Ne.
dodaci.409mcikota,
Da li je neko uz UMC 1440 v/f/d dobio Super Voice ?
Hitno potrebno....
dodaci.410mcikota,
Cemu sluzi registar s91 ?
-------------------------
Znam da moze da ima vrednosti od 1-15 dBm,ali sta znaci ona skracenica
u opisu registra i koje vrednosti su najbolje za nase centrale...?
pozdrav...
dodaci.411bokili,
-> #409, mcikota
VLASNIK SAM UMC 14400 VOICE\DATA\FAX -MODEM-a ALI MI NA MAIL
BACI PORUKU U KOJOJ CES MI MALO BOLJE OBJASNITI STA TI TREBA!!!
BOKILI!!!
dodaci.412z.ziva,
Potreban driver za
CD TEAC 12x
Ima li ga neka dobra dusa
Pozdrav
dodaci.413epson,
-> #411, bokili
│ BACI PORUKU U KOJOJ CES MI MALO BOLJE OBJASNITI STA TI TREBA!!!
│ BOKILI!!!
└─────────────────────────────────────────────────
NE DERI SE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dodaci.414tomil,
Potrebni su mi WinNT drajveri za ploter ROLAND DXY1100, ili
HP7475.
P.S. Može i adresa na Internetu odkle mogu da se skinu.
dodaci.415meding,
Hitno potreban driver za EPSON Scenner ES-300C za Windovs 3.1x
dodaci.416epson,
│ Sound Blaster 16 Value Edition - 120 DM
└─────────────────────────────────────────────────
Koja je prednost nad SB16 ?
dodaci.417zbajco,
Traži se softver na engleskom za interni strimer Kolorado 250 MB.
( za windows )
Posedujem nemački.
dodaci.418bokili,
potreban mi je jedan dodatak za sound blaster (ess1868 3d)
imam cd rom momitsu 10x speed i nikako ne mogu da slusam muziku
sa cd-a prko sb.imam prikljucke za mitsumi ,sony.panasonic ali
ni na jednom ne radi.....!!!!!!!!!! help me!!
ako neko ima resenje nek mi ga obesi na mail una pred zahvalan!!!
dodaci.419kolja.t,
-> #418, bokili> imam cd rom momitsu 10x speed i nikako ne mogu da slusam muziku
Za svaki slučaj da pitam: da li imaš kablić koji povezuje cd-rom sa
zvučnom karticom ? Ja mislim da je to obavezno za slušanje audio cd-a.
dodaci.420swix,
-> #419, kolja.t > Za svaki slucaj da pitam: da li imas kablic koji povezuje cd-rom sa
> zvucnom karticom ? Ja mislim da je to obavezno za slusanje audio cd-a.
Nemas sta da misli MORA da postoji kablic on CD-ROM-a do zvucne kartice.
Najcesce ima tri zice, za levi i desni kanal i jednu za uzemljanje, a samo
ponekad 4 i tada ima dva uzemljenja.
Ovo govorim zato jer za (skoro) svakim CD i svaku zvucnu karticu postoji
shema koja zica sta provodi, a sami knektori se lako mogu prepravljati, tako
da ih mozes prepraviti i na taj tvoj MOMITSU CD-ROM.
Pozdrav!
dodaci.421nenad,
-> #419, kolja.t> Za svaki slučaj da pitam: da li imaš kablić koji povezuje cd-rom sa
> zvučnom karticom ? Ja mislim da je to obavezno za slušanje audio cd-a.
Nije obavezno, postoji i mogućnost digitalnog prenosa do kartice
preko IDE kabla, ali malo uređaja to podržava, a s druge strane
nije ni praktično opterećivati IDE kanal.
U svakom slučaju, u 99% slučajeva je obavezno ili veoma
preporučljivo imati taj kabl.
dodaci.422epson,
-> #421, nenad
│ Nije obavezno, postoji i mogućnost digitalnog prenosa do kartice
│ preko IDE kabla, ali malo uređaja to podržava, a s druge strane
│ nije ni praktično opterećivati IDE kanal.
└─────────────────────────────────────────────────
Kako ?
dodaci.423gmatic,
Stho se slusanja CD-a na SB-u tice obavezno je al i ne ako os da nesto
cujes(uvek postoji onaj ushrani izlaz za sluske na uske na CD-ROM-u).
Sa malko smisla za elektroniku povezi to sa stubom i slusaj do mile
volje(mada neznam cemu slusati CD-ove sa kompa jer je malko glupo).
CU!
dodaci.424nenad,
-> #422, epson>│ Nije obavezno, postoji i mogućnost digitalnog prenosa do kartice
>│ preko IDE kabla, ali malo uređaja to podržava, a s druge strane
>│ nije ni praktično opterećivati IDE kanal.
> └─────────────────────────────────────────────────
>
> Kako ?
Mnogo pitaš, nisam ja to pravio. Znam samo da opciju moraju
podržavati i player i CD-ROM. Nijedan običan player koji sam
video (osim onoga koji se dobija uz OS/2) to ne podržava, a ne
podržava ni svaki CD-ROM.
Oni CD-ROM-ovi koji podržavaju mogu da se koriste za kvalitetno
"grebovanje" traka sa CD-a (ima i posebnih programa koji to rade
- snimaju u WAV).
Player iz Warp-a, iako podržava digitalni prenos ne dozvoljava ti
da snimaš trake u WAV-ove, tako da od toga i nema neke velike
koristi osim što je (potencijalno) kvalitetnije i zgodno ako
nemaš onaj audio kablić.
dodaci.425vukan,
Zna li neko, gde može da se nabavi neki MIDI cable? Tačnije,
povezao bih SB32 sa nekim MIDI sintijem.
Fala :)
dodaci.426vstan,
-> #425, vukan> Zna li neko, gde može da se nabavi neki MIDI cable? Tačnije,
> povezao bih SB32 sa nekim MIDI sintijem.
Poledaj poruku:
PCUTIL.4:
11.353 zvuk sbmidi.zip
dodaci.427pane,
Potrebna pomoć!!
Prijatelj dobio na poklon fax(voice?) modem 9600 bez
ikakvog uputstva. Modem ima - standardno - utičnicu za telefon i
liniju ali ispod toga ima i jedan niz svičeva na plavoj osnovi,
koji pretpostavljam, za nešto služe? Na samom modemu postoji
džamper za podešavanje IRQ-a, ali ovi svičevi??!!
Hvala za svku primedbu, savet, a tek za korisničko
uputstvo ...
dodaci.428morkin,
-> #427, pane> liniju ali ispod toga ima i jedan niz svičeva na plavoj osnovi,
> koji pretpostavljam, za nešto služe? Na samom modemu postoji
> džamper za podešavanje IRQ-a, ali ovi svičevi??!!
Biranje odgovarajućeg porta?
dodaci.429smilicic,
-> #412, z.ziva» Potreban driver za
» CD TEAC 12x
» Ima li ga neka dobra dusa
Evo ga, ako nije suviše kasno :)
teac_cdi.sysdodaci.430acafaca,
Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
Hvala.
dodaci.431gmatic,
-> #430, acafaca==> Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
==> Hvala.
dodaci.432bjtislav,
Dali zna neko kako mogu vizuelno da se prepoznaju moduli sa EDO
memorijom za razliku od oni "obicnih" sa DRAM-om.
Na ovim mojim pored ostalog pise ACE ec83004j-60
dh7186
itd...
Moduli su jednostrani i imaju 8 istih cipova i jedan manji u
sredini.Ako sam nekome pomogao sa ovim podacima da lakse provali
koji su to moduli dobro je !
Dali postoji razlika u stabilnosti istih ili u necemu drugome u
zavisnosti od proizvidjca sem njihove brzine naravno.
Hvala !!!
dodaci.433acafaca,
-> #431, gmatic-=>==> Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
-=>==> Hvala.
?
dodaci.434guta,
- novo -
windows\drivers\sound\*.*
------------------
1688nt40.zip 71k ű ESS 1688 drajver za Windows NT 4.0
1788nt40.zip 71k ű ESS 1788 drajver za Windows NT 4.0
1868nt40.zip 81k ű ESS 1868 drajver za Windows NT 4.0
1878nt40.zip 81k ű ESS 1878 drajver za Windows NT 4.0
1887nt40.zip 81k ű ESS 1887 drajver za Windows NT 4.0
1888nt40.zip 81k ű ESS 1888 drajver za Windows NT 4.0
688nt40.zip 83k ű ESS 688 drajver za Windows NT 4.0
Drajveri za zvučne kartice sa ESS čipsetom, za Windows NT 4.0
dodaci.435guta,
- novo -
windows\drivers\sound\*.*
------------------
1688w95.zip 77k ű ESS 1688 drajver za Windows 95
1788w95.zip 80k ű ESS 1788 drajver za Windows 95
1868w95.zip 79k ű ESS 1868 drajver za Windows 95
1878w95.zip 91k ű ESS 1878 drajver za Windows 95
1887w95.zip 78k ű ESS 1887 drajver za Windows 95
1888w95.zip 79k ű ESS 1888 drajver za Windows 95
688w95.zip 73k ű ESS 688 drajver za Windows 95
Drajveri za zvučne kartice sa ESS čipsetom, za Windows 95
dodaci.436dejanp,
Da li neko ima AT-BUS konektor za PANASONIC CF-1000 NOTEBOOK, naime
hteo bih da preko tog BUS-a vezem jos jedan HDD ili CD-ROM, a takodje mi je
potrebna literatura o istom, Knjige bih fotokopirao i odmah vratio ili
otkupio.
Unapred zahvalan
dodaci.437supers,
U poslednje vreme na sve strane neki PS/2 port miševi. Sledeću stvar sam
primetio kod hibridnih tastatura sa trackballom i kod onih ExpertColor
miševa sa ekstremno malom podlogom: u Control Panelu su 'ladno
prijavljeni kao PS/2 port miševi, iako su standardno zakačeni na COM1.
Koliko sam ja imao prilike da razgledam IBM mašine, PS/2 miševi imaju
fundamentalno drugačiji priključak. Otkuda onda ovo? Da li ovo što se
kod nas valja kao PS/2 port mice koristi neke druge resurse umesto COM1
IRQ4?
Sve ovo ne bi bilo strašno da se na ovakvim konfiguracijama ne javlja
veselje: ako se usudim da uštekam standardnog miša, u Control Panelu
obrišem granu za PS/2 port mouse, Windows će sledeći put da detektuje
istovremeno i PS/2 port i standard serial mouse....
Dupliran miš na nekim mašinama jednostavno ne gine, a dešava se čak i to
da kad fizički iskopčam miša, Windows detektuje PS/2 port mouse po
sledećem uključivanju...
Šta je, dođavola, ovo?
dodaci.438zlaya,
-> #437, supers- Koliko sam ja imao prilike da razgledam IBM mašine, PS/2 miševi
- imaju fundamentalno drugačiji priključak. Otkuda onda ovo? Da
- li ovo što se kod nas valja kao PS/2 port mice koristi neke
- druge resurse umesto COM1 IRQ4?
Interface je potpuno isti. Razlika je u priključku i protokolu. Postoje i
adapteri, pomoću kojih je moguće priključiti jedno na drugo (obični žičani -
bez elektronike). Naravno naći će se poneki miš koji neće raditi. Što se samog
PS2 COM porta tiče, on bi trebalo da je fizički isti, i u zadnje vreme je
integrisan u istom čipu sa serijskim, paralelnim i IR portom, pa sve to
programabilno iz SETUPa. Koja mu je konkretno adresa i interapt - neznam.
dodaci.439pane,
Prijatelj ima problem sa CD drajvom. Četvorobrzinac je
ali on nema disketu sa drajverima za njega. Da li mogu poslužiti
oni za Sony CD koji je u dosĐdriversĐcd-drive na SezamNet-u ili
neko ima nešto pogodnije. Nisam uspeo da provalim koja je marka
CD-a osim što piše na njemu da je u pitanju BIHEVIORION TECHNICS
CORP. ( možda nisam pogodio baš svako slovo) ili skraćeno BTC.
Kommletan računar kupljen u Nemačkoj. Moli bih par drajvera za
x4 Cd npr. Sony, Mitsumi, teac itt.
unapred hvala svima ...
dodaci.440sljubisic,
-> #439, pane>CD-a osim sto pise na njemu da je u pitanju BIHEVIORION TECHNICS
>CORP. ( mozda nisam pogodio bas svako slovo) ili skraceno BTC.
Ako se zaista radi o BTC-u, evo nekog drajvera za njihov cetvorobrzinac.
btc4xcd.zipdodaci.441morkin,
-> #439, pane> Kommletan računar kupljen u Nemačkoj. Moli bih par drajvera za
> x4 Cd npr. Sony, Mitsumi, teac itt.
Evo nekoliko komada. Kad sam obriso greškom moj, jedan tip mi je dao nekoliko
i rekao da još nije video CD na kojem barem jedan od njih nije radio.
cddriver.zipdodaci.442mnenad,
Da li bi neko znao da mi kaze kako da eliminishem shuum koji
proizvodi moja PCMCIA kartica.Shum inache prodire u ptt kabl(hocu da
kaze da kada stavim "atd" i podignem slushalicu telefona koji nije
vezan za comp , cujem signal tu tuuu + taj shhum).Inache modem ja
U.S. LOGIC 28800 a je mogu da se konektujem na najvishe 9600 :(((
Da li neko ima ideju sta to moze da bude ??
Hvala unapred !
pozdrav
dodaci.443zlaya,
-> #442, mnenad- Da li bi neko znao da mi kaze kako da eliminishem shuum koji
- proizvodi moja PCMCIA kartica.Shum inache prodire u ptt
- kabl(hocu da kaze da kada stavim "atd" i podignem slushalicu
- telefona koji nije vezan za comp , cujem signal tu tuuu + taj
- shhum).Inache modem ja U.S. LOGIC 28800 a je mogu da se
Taj šum ćeš nažalost eliminisati zamenom faxmodema...
dodaci.444gogica,
Imam problema sa modemom i to sa prepoznavanjem signala za zauzeto.
Da li postoji nacin da se nesto uradi modemu tako da on prepoznaje
zauzeto. Kod mene konkretno modem recimo tri puta uzastopno
prepozna a onda pet puta nista, sledeci put uopste ne prepoznaje.
Da li ima veze duzina kabla i sl. Na koji nacin to uopste radi, mislim
sta se desava u modemu kad dobije signal za zazeto.
dodaci.445gmatic,
-> #444, gogica==> Imam problema sa modemom i to sa prepoznavanjem signala za
==> zauzeto.
A koji je modem u pitanju.
Ja imam USR Sporister i prepoznaje super (omasi jednom u 100 puta a zavisi
i od centrale).
dodaci.446kostja,
Ovih dana sam u jednom januarskom časopisu naleteo na
jedan slatkiš pa ko rekoh da bacim ovdi i upoznam širu
javnost sa jednim slatkim dodatkom.
Kada se spomene reč skener odmah svi pomislimo na aparate
koji vam oduzmu pola radnog stola i dva cela novčanika :),
ali skener firme Spot je nešto malce drugačiji. Njihov model
FotoTak - 6 je pravi slatkiš. Radi se o 24 bitnom flatbed skeneru
optičke rezolucije 600 x 1200 tačaka i cene od 100 GBP + VAT
(ili ti engleskih funti).
Sada se vi pitate u čemu je caka... a ako još kažem da je
transparentni adapter za njega 50 GBP + VAT?
Dakle caka je u tome što je to pravi _mali_ slatkiš. Radi se
o A5 skeneru, a karakteristike su mu:
- Rezolucija: 600 x 1200 dpi
- Max. scan područje: 178 x 127 mm
- Dimenzije: 330 x 188 x 46 mm
- Težina: 1,5 kg
- Software: Net Web Publisher, Kai power Goo, Micrografix Draw
i Greetings Card, Scan-To-T-Shirt i Scan to Puzzle game.
Kako većina treba skener za skeniranje slika (porodičnih ili
za web stranu) ovo je idealan mali, malecni skenerčić (čuvaću te,
maziću te, paziću te i zvaću te Đole).
dodaci.447kostja,
-> #446, kostja=> Dakle caka je u tome što je to pravi _mali_ slatkiš. Radi se
=> o A5 skeneru, a karakteristike su mu:
Dakle, ako sam nekoga zainteresovao sa prethodnom
porukom (imali koga?), evo slikice oglasa... čisto
da se vidi slatkiš.
slatkis.jpgdodaci.448cape,
Treba da kupim zvucnu karticu ESS 1868 ili OPTI pa me zanima vase
musljenje koju mi preporucujete ( nece biti zgoreg da neko ubaci
njihove karakteristike ) .
Pozdrav
dodaci.449johnnya,
-> #448, cape >> Treba da kupim zvucnu karticu ESS 1868 ili OPTI pa me zanima vase
Ne mogu da ti napišem tehničke karakteristike svake kartice, ali iz
ličnog iskustva znam sledeće :
1. ESS ima mnogo manji statički šum, mada...
2. Da bi OPTi instalirao pod DOS-om (neophodno ako hoćeš da igraš igre
iz dos prozora Win95) moraš da startuješ Win3.x ?!?!
3. mnoge igre pored opcije Soundblaster (koja je dovoljna i za OPTi i
za ESS) podržavaju opciju ESS Audiodrive.
Moja preporuke je ESS, mada je to sve ista klasa, pa kako naletiš.
dodaci.450gmatic,
-> #449, johnnya==> 2. Da bi OPTi instalirao pod DOS-om (neophodno ako hoces da
==> igras igre iz dos prozora Win95) moras da startujes Win3.x
==> ?!?!
Znam dvojicu kod kojih nemoras da startujes win 3.x .
Doduse nismo probali iz prozora vec "sa F8" pa prompt only.
Treba samo pokrenuti neko rezidentno shit i radi OK.