dodaci.307funky,
-> #305, mcar)> >> Zanima me da li zvucne kartice koje se mogu naci na nasem trzistu
)> >> poseduju ugradjene tone generatore sa promenljivom ucestanoscu. Voleo
bih
)> >> da ucestanost
Možeš iz bilo kog boljeg WAVE editora da generišeš ton koje hoćeš
frekvencije na bilo kojoj zvučnoj karti. Druga je stvar koliko je
D/A konverter kartice i kasnije linijsko pojačalo kvalitetno da taj
ton verno reprodukuje (ličNo mišljenje je da se kvalitet u većini
sličajeva OK)
dodaci.308mcar,
Posto sam prosli put bio neprecizan, evo da pojasnim.
Zelim da iz svog programa izdam komandu zvucnoj kartici da generise ton
odredjene frekvencije. Dakle ne da pustim fajl u kome je prethodno snimljen
ton, nego da izdam kartici komandu da ga generise. Program pisem u C++ u.
Pretpostavljam da postoje odredjene biblioteke za to (ukoliko same kartice
poseduju ton generatore).
Prvi put se bavim ovom problematikom (karticama) i bicu zahvalan ako mi neko
odgovori.
Marko
dodaci.309smilicic,
-> #302, vlad> Kad smo vec kod 9->25 i obrnutih adaptera, doticni najcesce
> nemaju izvedene sve vodove jer su predvidjeni za prikljucivanje
> misa, tako da moze lako da se desi da ne rade posao u
> konkretnom slucaju.
Hvala tebi i oberonu na odgovorima, problem je rešen kupovinom jednog
9-pinskog(muškog) i 25 pinskog(ženskog) i spajanjem odgovarajućim kablom!
dodaci.310biber,
-> #308, mcar>> Zelim da iz svog programa izdam komandu zvucnoj kartici da generise ton
>> odredjene frekvencije. Dakle ne da pustim fajl u kome je prethodno
>> snimljen
Je su li važan talasni oblik tog signala koji hoćeš da generišeš?
(sinusni, testerasti, trouglasti...), i da li smetaju harmonici?
Ako je tako, moraćeš sam da ga generišeš slanjem pojedinih semplova
zvučnoj kartici (što uopšte nije teško- bilo je par fajlova na Sezamu
koji opisuju kako). Inače možeš da koristiš ton generator u kartici
(o tome je takođe bilo na Sezamu).
Potraži u Sezamovim konferencijama fajl pcgpe.rar ili slično.
Po sećanju, mogao bi da se nalazi u PCPROG.?:razno.
dodaci.311fisek,
Posedujem klavijaturu od neispravnog sintisajzera, koju bih voleo
da prikljucim na racunar kako bih mogao da sviram na njoj. Da li
neko moze da me posavetuje kakav bi dodatak morao da napravim, tj.
kako to da izvedem?
dodaci.312biber,
-> #311, fisek>> da prikljucim na racunar kako bih mogao da sviram na njoj. Da li
>> neko moze da me posavetuje kakav bi dodatak morao da napravim, tj.
>> kako to da izvedem?
Treba ti MIDI interfejs. Ako se ne varam ima šema negde u
sezamovim direktorijumima. U svakom slučaju ti u mail ostavljam
telefon čoveka koji jevtino prodaje gotov uređaj.
dodaci.313zdravkod,
-> #312, biber Ostavi i meni podatke. Unapred hvala!
dodaci.314beatle,
Da li neko ima WIN drajver za skener HP ScanJet 4P na engleskom?
Uz skener je stigla Nemačka varijanta - užas! :((
dodaci.315jolicm,
Ako neko ima drajvere za ISP-16v3 muzičku karticu,za Win 95 i dos
bio bih mu VEOMA zahvalan da mi pošalje na mail :)
dodaci.316jolicm,
-> #315, jolicmNasao sam drajvere na sezamu.
dodaci.317jvujnic,
Uskoro treba da nabavim neku zvučnu karticu i CD-ROM, pa sam se našao u dilemi
šta da kupim. Nadam se da mi neko može pomoći.
Zvučna karta bi mi koristila za kućnu upotrebu, dakle ništa profesionalno,
nego čisto onako da mogu da slušam muziku i tu i tamo nešto usemplujem,
napravim, i tsl. Zanima me kakva je situacija na tržištu kod nas povodom toga,
šta se nudi, koje su cene itd. Poštovalac sam dobrog zvuka, tako da će mi
kvalitet zvuka biti odlučujući pri kupovini. Koje zvučnike savetujete? Ili,
možda, da uzmem obične što se dobijaju uz karticu (ako se dobijaju?), a da
izlaz povežem na mini liniju? Ne bi škodio i jedan FM tuner, ali ako kartica
koja poseduje dotični nema neki kvalitet zvuka, onda ništa.
Što se tiče CD-a, to bi bio najverovatnije neki 8x, pa me interesuje čiji da
uzmem. Znam da je TEAC prilično dobro rešenje, ali nisam ih video skoro u
oglasima (kao novu robu), da ne pominjem neke 6x ili 4x.
BTW, ploča mi je obična SYS sa AMD 5x86 procesorom. Tek da imate u vidu ako se
neka od komponenti kojim slučajem neslaže sa dotičnom.
E, pa, živeli! :)
i veliki porasli. :)
dodaci.318supers,
Sa zvučnim karticama nemam iskustva pa sam dospeo na muke kad je
jednu trebalo da instaliram - ESS 1868, totalno PNP bez džampera.
Molim one koji imaju nešto slično da pročitaju do kraja, možda
imaju neki savet...
DOS instalacija je nekako prošla, ali kad utaknem sluške u SPK OUT,
čuje se baš neprijatno cvrčanje u pozadini... Cvrčanje otprilike
kao kod PC speakera (!) kad nedovoljno procesorskog vremena ide na
generisanje zvuka... Sam zvuk je OK, bassovi su lepi itd. ali to
cvrčanje u pozadini ne prestaje.
Da li je do neispravnosti ili do lošeg podešavanja?
Pokušavao sam DMA 0,1,3, base address 220 i 240, UVEK ISTO.
IRQ je 10 a definitivno je slobodan (koristim CheckIt Pro koji prijavi
svaki konflikt, a vidim da ni video ni CD ni LPT ni modem niti bilo
ko ne koristi IRQ 10 osim sound carda).
A tek instalacija pod Win95, kakva trauma... Probano milion puta, vrlo
često se zaglavi kod Gameport Joysticka. Prikaže peščanik, pa pointer
nestane a disk drlja, pa ponovo peščanik a disk miruje i tako do sutra...
Da li u Setupu treba isključiti Gameport na mamaploči ili to veze nema?
Kada instalacija prođe, sve je mrtvo, vrlo često se u Device Manageru
ispostavi da je nešto instalirano duplo (sama 95-ica tako uradila),
ako pokušam da u Resources nešto promenim (npr DMA sa 1 na 3) pri
restartovanju će Win ponovo da "detektuje" već prijavljeni hardver
i opet sledi dupliranje u Device Manageru...
Jel' može neko da opiše uspešan proces instalacije? Na disketi uz
karticu su drajveri od 22. marta 1996, našao sam i neke još novije
(20. avgust 1996). Sa kojima radi? U uputstvu kaže da posle "New hardware
found" idem na ono otprilike "Have disk" a onda, citiram, "Windows 95
will automatically copy all of the needed files and setup the card"...
Nakon što izaberem oemsetup.inf, kod mene ne ide automaCki nego mi
izleti spisak sa kojeg mogu da izaberem ESS 1868 AudioDriver ili 1868
Control Interface. Šta god da odaberem, posle toga nastaje frka...
So, ko god je pobedio ovo čudo molim ga da mi nacrta. Izvinite na
čaršavu, ceo dan mi ode zbog ove aždaHe pa sam profesionalno
zainteresovan da saznam kako mu doskočiti...
dodaci.319borisl,
-> #318, supers> Sa zvucnim karticama nemam iskustva pa sam dospeo na muke kad je
> jednu trebalo da instaliram - ESS 1868, totalno PNP bez dzampera.
> Molim one koji imaju nesto slicno da procitaju do kraja, mozda
> imaju neki savet...
Jeli,da nisi ti mozda kupio komad koji
sam ja reklamirao?Ama,sve sam to proziveo,
sa doticnom karticom,i na kraju je zamenim
za drugi komad,i sve proradi iz taka,i
naravno nesta krcanja...
dodaci.320szdravko,
Drug ima sledeci problem.
Pre nekog vremena nabavio je DIGITIZER, delo neznanog junaka. Uz isti,
kao sto je ovde obicaj, nije dobio nikakve driver-e. Vec duze vremena
pokusava da ga osposobi koriscenjem niza driver-a za razlicite
"pointing
devices", ali bez veceg (ikakvog?) uspeha.
Bio bih Vam zahvalan ako biste svojom idejom pomogli mom drugu da
digitizer iskoristi. Ako imate bilo kakve driver-e, znate gde se mogu
nabaviti, znate pogodnu adresu na Web-u, ili bilo sta slicno,
pomagajte!
Hvala unapred, :)!
dodaci.321nenad,
-> #320, szdravko> Pre nekog vremena nabavio je DIGITIZER, delo neznanog junaka.
""""""""""""""""""""
Sjajno! :) Molim da se ovo uvrsti među zvanične predloge za
prevod termina 'noname'. :)
dodaci.322kostja,
-> #318, supers=> DOS instalacija je nekako prosla, ali kad utaknem sluske u SPK OUT,
=> cuje se bas neprijatno cvrcanje u pozadini... Cvrcanje otprilike
=> kao kod PC speakera (!) kad nedovoljno procesorskog vremena ide na
=> generisanje zvuka... Sam zvuk je OK, bassovi su lepi itd. ali to
Da, malce je tu trapavo odradjen posao. Meni se katrica namestila
na 240, IRQ 9 i DMA 3. Uz malce igranja sa interaptima uspeo sam
da je namestim da DOS i Win je lepo vide na 220, IRQ 10 i DMA1.
Nisam stavljao slusalice, ali ne bi trebalo da cvrci...
Pod Win NT 4.0 vozi je njegov genericki drajver za SB, Pro i SB16,
i to sve u sesnaest (mislim... bita sas 44k stereo). Samo je igra
malce cudna. Kad dignem direktli NT inicijalizuje je na 240, IRQ 2
i DMA3 (NT nema predvidjen IRQ 9). Ako pak dignem DOS, pa pustim
da je ESSCFG inicijalizuje na 220, 10 i 1 onda preko QEMM quick
boot (koga pregazi NT boot) dignem NT onda je on vidi isto tako...
znaci 220, 10, 1.
=> A tek instalacija pod Win95, kakva trauma... Probano milion puta, vrlo
=> cesto se zaglavi kod Gameport Joysticka. Prikaze pescanik, pa pointer
=> nestane a disk drlja, pa ponovo pescanik a disk miruje i tako do sutra...
=> Da li u Setupu treba iskljuciti Gameport na mamaploci ili to veze nema?
=> Kada instalacija prode, sve je mrtvo, vrlo cesto se u Device Manageru
=> ispostavi da je nesto instalirano duplo (sama 95-ica tako uradila),
E, tu je lepota zivota... instalira do dva-tri drajvera i to svi ne
rade i tako to.
Koliko sam uspeo da ga pretresem, to ide ovako. Win 95 preuzima
autoexec od DOS-a, a u njemu stoji ESSCFG koji pravi veselje.
Resenje sam nasao removanjem doticnih linija, pa ubijanjem svih
drajvera, pa onda je Win 95 vidi ispocetka i onda prodje.
Mali problem je IDE kontroler na kartici jer nista ne moze da
ga iskljuci pa mi sad stoji da mi sekundarni port ne radi kako
treba, ali naci cemo resenje i za to.
dodaci.323djcorto,
-> #320, szdravko> digitizer iskoristi. Ako imate bilo kakve driver-e, znate gde
> se mogu nabaviti, znate pogodnu adresu na Web-u, ili bilo sta
> slicno, pomagajte!
Bas NIKAKVU oznaku nema ?!?!?
Digitizeri bi trebalo da su Summa ili Wacom kompatibilni. Treba
prosetati po sajtovima pa pokupiti ...
Najbolje je instalirati AutoCAD za DOS, R12, pa probati jedan po
jedan drajver ... a za to bi trebalo uzeti i godisnji odmor ;)
dodaci.324ancha,
Imam jedan problem:
kupio sam zvuchnu karticu OPTi 931 sb-pro kompatibilna
i nikako ne mozhe da se smanji sampling rate
(frekvencija semplovanja) bilo u dos-u bilo u windows-u; tako da kad pustim
neki wav (koji nije semplovan sa 44.1 KHz) samo ga preleti uz pishtanje i
krchanje (ubrzano).
Probao sam je na drugom kompjuteru i normalno radi pri tome su podeshavanja
bila identichna.
Tako da kartica ne radi na vlb plochi sa umc kontrolerom, a radi na hurricane
pci plochi.
help me!
dodaci.325szdravko,
Priatelj ima sledeci problem.
Njegov racunar ima SCSI kontroler. On je kupio scanner. Na
racunaru je instaliran NT 4.0. On bi zeleo da instalira scanner
i TWAIN driver (koji vec postoji u 4.0).
Iz nekih razloga NT ne prepoznaje scanner, iako ostale SCSI
komponente (HD, CD) rade sasvim OK.
Imate li neku ideju? Molim Vas da odgovore posaljete u ovu
rubriku, ili na
ESTOJAZD@UBBG.ETF.BG.AC.YU
Hvala unapred.
dodaci.326calex,
-> #325, szdravko> Njegov racunar ima SCSI kontroler. On je kupio scanner. Na
> racunaru je instaliran NT 4.0. On bi zeleo da instalira scanner
Jedna od osobina NT 4.0 je da se loše snalazi sa skenerima. :((
Čekaju se drajveri za njih pa ako kažeš koji je u pitanju, možda se
nešto i nađe. Neko je pomenuo da mogu da pomognu drajveri za Win 3.11.
dodaci.327acafaca,
Imam 8-bitni Sound Blaster. Kada ga ubacim u slot
Neće da mi rade mali i veliki flopi, niti kartica.
Mislim da treba da se podese jumperi na IO kartici,
pa ako neko ima spisak funkcija jumpera neka pošalje.
Hvala unapred
dodaci.328supers,
-> #327, acafaca>> Imam 8-bitni Sound Blaster. Kada ga ubacim u slot
>> Neće da mi rade mali i veliki flopi, niti kartica.
>> Mislim da treba da se podese jumperi na IO kartici,
Očigledno, kartica i flopiji pokušavaju da koriste isti
IRQ ili DMA. Što se džampera tiče, javi tačan model
zvučne i I/O kartice pa će ti neko pomoći za džamperaciju.
dodaci.329meco,
Da li neko ima ideju kako povezati CASIO adresar sa PC-jem.
U uputstvu za CASIO pise da moze i to serijski.Ali kako?
I jos ako neko zna sa kojim programom na PC-ju bih mogao
da uvezem te podatke i da ih koristim?
(Casio digital diary SF 4300B)
dodaci.330baker,
-> #329, meco> Da li neko ima ideju kako povezati CASIO adresar sa PC-jem.
> U uputstvu za CASIO pise da moze i to serijski.Ali kako?
>
> I jos ako neko zna sa kojim programom na PC-ju bih mogao
> da uvezem te podatke i da ih koristim?
>
>
> (Casio digital diary SF 4300B)
Na RTV Politika ide reklama za mali "uredjaj" mislim da se zove "PC
LINK" (nisam siguran).
Pa pogledaj malo verovatno ces ga snimiti.
..
dodaci.331supers,
Potrebni drajveri za osmobrzinca TEAC 58E.
dodaci.332misar,
-> #329, meco> Da li neko ima ideju kako povezati CASIO adresar sa PC-jem.
> U uputstvu za CASIO pise da moze i to serijski.Ali kako?
> I jos ako neko zna sa kojim programom na PC-ju bih mogao
Postoji poseban interface i software za PC koji služi toj svrsi. U uputstvu
za CASIO bi trebalo da piše kako se to izvodi jer CASIO proizvodi i pomenuti
interface. Ja sam iz Nemačke nabavio interface sa softwareom za PC. U nekoj
od konferencija neko je ostavio i šemu za interface. U Novom Sadu ima da se
kupi interface sa softwareom za PC za 240.- din. Rekoše mi da ga proizvodi
neki privatnik u okolini. Neznam koliko je dobar ili pouzdan, ali mislim da
bi zadovoljio potrebe backupa.
Loša osobina tog, a i mog, interfacea je u tome što napajanje uzimaju
od digital diarya pa ako su baterije oslabile, nemože se izvršiti backup pre
zamene baterija. Originalni interface se napaja iz sopstvenih baterija pa je
iz tog razloga i bolji. Njegova cena je oko 100 neprijateljskih novaca kod
nas (bilo u jednoj prodavnici elektronike u Novom Sadu, ali nema više).
Originalni interface možeš potražiti kod computer dream 011/156-445. Vodi
računa da uz interface dobiješ i software za taj interface jer se može
desiti da softvare od neke druge firme neradi sa tim interfaceom koji kupiš.
dodaci.333acafaca,
-> #328, supers-=> Što se džampera tiče, javi tačan model
-=> zvučne i I/O kartice pa će ti neko pomoći za džamperaciju.
Za zvučnu karticu nemam trenutno dokumentaciju, ne mogu
da je nađem, ali imam njenu disketu gde se nalazi
program - Master Boomer -. Kad iz njega proveravam karticu
proveri interapt i adresu koju ja jumperišem ali
kod DMA zapišti. :(
Na kartici ima jedan jumper - DMA Enabled -
Kad stavim jumper onda zeza flopije, a bili kako
kartica ne radi.
Za IO nemem u opšte. Možda piše neka oznaka na čipu
ili tako nešto što može da se iskoristi?
dodaci.334borisb,
-> #329, meco> Da li neko ima ideju kako povezati CASIO adresar sa PC-jem.
> U uputstvu za CASIO pise da moze i to serijski.Ali kako?
>I jos ako neko zna sa kojim programom na PC-ju bih mogao
>da uvezem te podatke i da ih koristim?
>(Casio digital diary SF 4300B)
Na internetu sam nasao shemu koja se nalazi dole. Normalno,
ako neko pokusa da je pravi to radi na svoj rizik. Za softver
ces morati da se pobrines sam, mada se i on moze naci i na
internetu i na nekim domacim BBS-ovima, npr IMTEL-ovom:
DIARY.RAR 609022 09-18-95 Softver za povezivanje Casio DIARY-a
sa PC-em
| naravno za ovu vezu je potreban i
dodatni
| hardver
| Poslao: Zoran Miljkovic
Ako budes imao hrabrosti da ga napravis javi rezultate
(makar u mail)!
Calculator to RS232 interface
+++++++++++++++++++++++++++++
Converter section
10 R |\.
______ 3| `\. 4
TX ------|______|----|IC1a >O--------------------------- RD (3)
| ,/'
|/' IC1 = 74HC14
10 R ,/| 33K
______ 2 ,/' |1 ______
RX ------|______|----O< IC1b|------+------|______|------ TD (2)
`\. | |
`\| |
___
GND --------+ /_\ d1 +--------- GND (7)
| | |
GND GND GND
Power section
_____________
o pin 14 of IC1 | |
| | IC2 | d2 ,.
+---------------+----| |----+----|< |---- DTR (20)
| | 74L05 | | `'
--- + |_____________| --- +
1uF --- | --- 10uF
| | |
+-----------+-----------+
|
GND
Pins 5,7,9,11 and 13 of IC1 should be connected to ground.
RS232 pins 4 and 5 should be connected to each other. pins 6 and 8
should
be connected to pin 20.
Component list
Resistors: cheap, standard resistors. (R == Ohms)
Capacitors: Electrolytic types should be fine. Remember the polarity!
Diodes: 1N4148 or similar signal diode
IC1: 74HC14 Hex schmitt inverter
IC2: 78L05 +5V regulator
Connection to calculator is via 2.5mm stereo jack.
RS232 connection is via standard 25 pin D socket (female).
dodaci.335the.edge,
Gde i za koliko mozhe da se kupi radio za PC? Interesuje me koji je od
njih najbolji (koja marka) i da li dobro pronalazi sve FM stanice?!
AcCeSS DeNiED
dodaci.336zoxy,
-> #334, borisb>> Da li neko ima ideju kako povezati CASIO adresar sa PC-jem.
COMPUTER DREAM ga prodaje za 70 DM.
Znam da se moza napraviti od kontrolera za hard, ali kako, to ne znam..
Mozda se neki elektronicar oseti prozvanim..
dodaci.337dturina,
-> #331, supers
Evo ih drajveri za teac58
teac_cdi.sysdodaci.338mango,
-> #335, the.edge> Gde i za koliko mozhe da se kupi radio za PC? Interesuje me koji je od
> njih najbolji (koja marka) i da li dobro pronalazi sve FM stanice?!
Trebalo bi da cena ne prelazi 100 DEM.
dodaci.339vojas,
-> #338, mangoA koja je marka dobra? Da li Creative Labs pravi radio4PC?
AcCeSS DeNiED
dodaci.340smilicic,
-> #331, supers» Potrebni drajveri za osmobrzinca TEAC 58E.
Evo ih!
teac.zipdodaci.341zeljkoj,
-> #339, vojas> A koja je marka dobra? Da li Creative Labs pravi radio4PC?
Kakav je uopšte kvalitet tih radio-kartica? Jel' može da se poredi sa
nekim dobrim pravim tunerom? Da li ima i onih kojima nije potreban
Sound Blaster?
dodaci.342suki,
-> #338, mangoRadio karticu mozes da kupis u "ADACOM" u Kneza Milosa, ja mislim broj
4.
dodaci.343mango,
-> #339, vojas> A koja je marka dobra? Da li Creative Labs pravi radio4PC?
Rekoh ti da ne znam, jer ne pratim to trziste, ali mi
se cini da prave.
dodaci.344sjocic,
-> #341, zeljkoj-> Kakav je uopšte kvalitet tih radio-kartica? Jel' može da se poredi sa
-> nekim dobrim pravim tunerom? Da li ima i onih kojima nije potreban
-> Sound Blaster?
Ja sam zadovoljan sa Vibrom FM. Istina osetljivost joj nije bas
jaca strana (u poredjenju sa pravim Tunerom) ali ako se antena
lepo postavi radi sasvim OK, naravno za one stanice sa jacim
prijemom. Kad je signal slabiji, ima suma, koji se ne moze
eliminisati jer nema prekidaca mono/stereo :(
Sto se tice obicnih FM kartica, trebalo bi da mogu da rade i
bez SB-a, ali ti treba onda externo NF pojacalo.
dodaci.345meco,
-> #330, baker>> (Casio digital diary SF 4300B)
>
> Na RTV Politika ide reklama za mali "uredjaj" mislim da se zove "PC
> LINK" (nisam siguran).
>
> Pa pogledaj malo verovatno ces ga snimiti.
>
> ..
Izvinjavam se, ali sam iz Nisa i "hvatam" Politiku, ako bi to
(molio bih) uradio mesto mene i poslao ovde- ima jos par
zainteresovanih ljudi. :)
mihajlo
dodaci.346supers,
Savetujte me gde u Beogradu da kupim kutiju disketa. Znam da kod nas
ništa nije sigurno, ali potrebne su mi 100% error-free diskete.
Možda neko nudi povraćaj para? Ili imate poverenja u nekog prodavca?
dodaci.347djcorto,
-> #346, supers> Mozda neko nudi povracaj para? Ili imate poverenja u nekog
> prodavca?
Svojevremeno je SAGA menjala umrle ATHANA diskete. Proveri.
Iskusio, licno, vise puta - a diskete su pretezno umrle u
mukama, ne prirodnom smrcu ;)
dodaci.348mango,
-> #346, supers> Savetujte me gde u Beogradu da kupim kutiju disketa. Znam da kod nas
> nista nije sigurno, ali potrebne su mi 100% error-free diskete.
> Mozda neko nudi povracaj para? Ili imate poverenja u nekog prodavca?
Koje diskete? Ako mislis na 3.5" uzmi bilo gde 3M-ove, to
ti je prakticno garancija. Meni se jos nije dogodilo da se
neka od 3M disketa "pokvari" i posle duzeg rabljenja.
dodaci.349epson,
KOSS
Dobih KOSS HD/50 zvučnike i SB/30 slušalice sa pilot mikrofonom, i sad
počinju problemi : Zvučnici kao da 'pulsiraju' tj. posle nekog vremenskog
intervala kao da se uključe a uključeni su ;) tj. čuje se zvuk iz njih kao
i kad se uključe u struju . Tip mi reče de je to do struje, tako se i nama
desi da se sat pomeri na svim računarima i za 2 sata ... (ja se pitam
kakve to ima veze) . Šta znači _pilot_ mikrofon ? (pokretan je kao kod
pilota) Stalno se čuje neki šum pri snimanju preko mikrofona, da li to
normalno ? (svi aparati su isključeni, TV, Radio, Video i apsolunta je
tišina)
dodaci.350meco,
-> #334, borisb
MLOGO, MLOGO HVALA - za semu sa interface(casio sf4300 i ostali)
Sigurno cu pokusati da ga napravim, za neki dan.
Sema na prvi pogled lici na nesto i najverovatnije da radi, ali
nije mi poznat broj imtela u ezi softwera, ako znas javi (moze i mail)
PS. Opet MNOGO HVALA
dodaci.351borisb,
-> #350, meco> nije mi poznat broj imtela u ezi softwera, ako znas javi (moze i
mail)
Imtel 141-992, ali postoji download limit pa verovatno nećeš
moći sam da skineš ovaj program (kao što ni ja nisam mogao).
dodaci.352meco,
-> #351, borisb> Imtel 141-992, ali postoji download limit pa verovatno neces
> moci sam da skines ovaj program (kao sto ni ja nisam mogao).
Da da vec sam to ukapirao, ali mi je sljubisic poslao program pa ko hoce neka
mi se
javi ja cu da mu prosledim. :)
mihajlo
dodaci.353mango,
-> #335, the.edge> Gde i za koliko mozhe da se kupi radio za PC? Interesuje me koji je od
> njih najbolji (koja marka) i da li dobro pronalazi sve FM stanice?!
Evo ti odgovor- dosta smo raspravljali, a resenje sam
video u malim oglasima:
SB Vibra Creative Labs sa FM tjunerom 130
dodaci.354meco,
Onaj interfejs koji sam je objavio borisb- RADI.(interfejs za casio diary)
Ako nekog interesuju detalji (posto sam ga napravio) neka se javi, bice mi
drago da mu prenesem moja iskustva :)
mihajlo
dodaci.355szdravko,
Zahvaljujem se svima koji su odgovorili na prvo pitanje o noname
digitizer-u. Sada evo i vise podataka o njegovom izgledu:
- 4 zelene LE(D) diode u gornjem levom uglu
- sa strane, odozgo nadole napisana njihova znacenja (POINT, TRACK,
RUN,
CHOI)
- polje za crtanje (formata A4) oiviceno je sa 3 strane nizom
kvadrata u
kojima su upisane funkcije:
gornja strana: F1, F2, F3 -> F15, 0 -> 9, :, *, -, +, ., /, ,
leva strana: CTRL, BAUD, RESET, MENU, GRID, SCALE, COOR, INCR, RATE,
POINT, RUN, PICK, LOC, CHOI, STR, A1, Bk, A2, DEL, CE, CNCL, STA
donja strana: CR, SD, A -. Z, (, ), >, ?, =
- sa desne strane (gornji ugao) rupa za drzanje olovke
- prednja strana digitajzera sadrzi dugme za restart, konektor za
olovku
i misa i kabl za napajanje i vezu sa kompjuterom (u stvari samo je
zajednicka plasticna izolacija)
- na drugom kraju kabla je 5-pinski konektor (DIN?) i 25-pinski
zenski
konektor
- olovka sa grafitnim vrhom koji moze da se uvlaci i izvlaci (za
detekciju jaceg i slabijeg pritiska na plocu digitajzera)
- mis je crni sa jednim zutim tasterom i lupom i nisanom na vrhu
Imate li driver-e za ovo? Hvala unapred, :)!
dodaci.356ranx,
-> #212, biberPotreban mi je drajver za UMC Fax/Voice/Modem 14400 za Windows 95. Hvala
unapred.
dodaci.357inferno,
Raspituje se drug koji CD-ROM 8x preporučujete.
dodaci.358cnenad,
-> #357, inferno-> Raspituje se drug koji CD-ROM 8x preporučujete.
TEAC CD58e ili Goldstar GCD-R580B
SONY CDU 311 mi je previše ćudljiv i čudan.
dodaci.359pdeze,
Poznaniku potrebni drajveri za osmostruki NEC284 CD drajv.
Thanx unapred!
dodaci.360canny,
-> #356, ranx> Potreban mi je drajver za UMC Fax/Voice/Modem 14400 za Windows
> 95. Hvala unapred.
Ne treba ti nikakav drajver. Idi na Modems i instaliraj ga.
dodaci.361supers,
-> #356, ranx>> Potreban mi je drajver za UMC Fax/Voice/Modem 14400 za Windows 95.
>> Hvala unapred.
Probao si da ga prijaviš kao standard 14400bps modem?
dodaci.362ranx,
-> #360, canny> Ne treba ti nikakav drajver. Idi na Modems i instaliraj ga.
Da, ali onda u modem properties ne mogu da čekiram Wait for dial tone, pa ne
mogu da zovem iz W95...
dodaci.363canny,
-> #362, ranx> Da, ali onda u modem properties ne mogu da čekiram Wait for
> dial tone, pa ne mogu da zovem iz W95...
To ti i ne treba jer gotovo u 100% slučajeva taj modem ne prepoznaje dial
tone. Osim toga, to je moglo kod mene. Da bi zvao iz Win95, nađi neki dobar
komunikacioni program, a za početak probaj sa BitComom koji se dobija uz
modem. Onda to gore navedena stavka ne treba. U init stringu treba da stoji
X3 umesto X4 i sve je ok.
dodaci.364ranx,
-> #361, supers> Probao si da ga prijaviš kao standard 14400bps modem?
Da.
dodaci.365ranx,
-> #363, canny> komunikacioni program, a za početak probaj sa BitComom koji se dobija uz
E, a šta misliš kako zovem Sezam??? Treba mi zbog Interneta, tj. da bi pomoću
Dial-up network napravio vezu. Kad mu dam Connect, kaže "No Dial tone", a ja
ne mogu da ga nateram da zove bez njega!!! I naravno da ne prepoznaje Dial
tone...
dodaci.366canny,
-> #365, ranx> E, a šta misliš kako zovem Sezam??? Treba mi zbog Interneta,
> tj. da bi pomoću Dial-up network napravio vezu. Kad mu dam
> Connect, kaže "No Dial tone", a ja ne mogu da ga nateram da
> zove bez njega!!! I naravno da ne prepoznaje Dial tone...
Probaj još ovo: vidi koji je drajver za modem (u Modems, Diagnostics,
Driver). Treba da bude comm.drv. Ako nije, u Sys.ini fajlu nađi
COMM.DRV=<tekući drajver> i promeni u COMM.DRV=COMM.DRV
dodaci.367vvelisavljev,
-> #365, ranx> E, a šta misliš kako zovem Sezam??? Treba mi zbog Interneta, tj. da bi
> pomoću Dial-up network napravio vezu. Kad mu dam Connect, kaže "No Dial
> tone", a ja ne mogu da ga nateram da zove bez njega!!! I naravno da ne
Snimi u memoriju modema x3 opciju, i onda stavis u init string od Dial -up
ATZ i gotovo !!! :))
dodaci.368nenad,
Pričali smo pre nekog vremena o najzgodnijem mediju za prenos
velike količine podataka od računara do računara. Izgleda da će
prenosti hard-ovi da postanu uobičajeniji:
MICROSOFT OUTLINES STANDARDIZED BAYS
Microsoft in April at its WinHec 97 conference in San Francisco
will introduce under its PC 98 Hardware Design Guidelines a set
of standard specifications for desktop and notebook bays that
will give IT managers the ability to swap devices between
different manufacturers' desktop or notebook PCs.
dodaci.369kostja,
-> #364, ranx=>> Probao si da ga prijavis kao standard 14400bps modem?
=>
=> Da.
I sta onda nije u redu?
dodaci.370ranx,
-> #366, canny> COMM.DRV=<tekući drajver> i promeni u COMM.DRV=COMM.DRV
Ovo već stoji!
dodaci.371ranx,
-> #367, vvelisavljev> Snimi u memoriju modema x3 opciju, i onda stavis u init string od Dial -up
> ATZ i gotovo !!! :))
Kako?
dodaci.372mcikota,
Ima li neko iskustva sa sledecom kombinacijom:
UMC 1440 voice/fax + BitWare 3.30.05 + Windows95
pozdrav.....mcikota......
p,s, konkretno me interesuje rad sa sekretaricom
dodaci.373devugo,
Da li je neko pokusao da prepravi KLAVIJATURE "CASIO", ove koje
se nalaze uveliko po buvljaku da mogu da se prikljuce na MIDI
ulaze zvucnih kartica. Posto se i kod njih sa tastera (tj.
dirki) signali vode na obradu u samom 'sitisajzeru' mislim da
postoji neko resenje.
Unapred hvala, DeVuGo!
dodaci.374gogica,
Da li neko ima drajvere za Creative Labs 16 PnP kartu.
Uz kartu sam dobio dve diskete na kojima nema drajvera?
Ima, ali karta nece da radi sa njima, pa sam morao da
uzmem drajvere koje ima 95-ica. Na disketi postoji samo
Creative Labs 3D Stereo Enhancement Technology drajver?
dodaci.375mango,
-> #371, ranx>> Snimi u memoriju modema x3 opciju, i onda stavis u init string od Dial -up
>> ATZ i gotovo !!! :))
>
> Kako?
Klikni na make new connection, konfigurisi modem, ubaci broj
koji ces da zoves i daj ime broju. Kada to zavrisis pojavice se
ikonica sa nazivom koji si odabarao. Klikni DESNIM dugmetom misa
na novu ikonicu i izaberi properties. Idi na configure, pa na
connetcions, pa na advanced. U extra setings otkucaj atx3 i to
bi trebalo da resi problem.
dodaci.376vitez.koja,
-> #364, ranx#=>> Probao si da ga prijaviš kao standard 14400bps modem?
#=>
#=> Da.
Čekaj, ideš u control panel/modems/properties i ne možeš da
pristupiš Wait for dial tone (treba da je nečekirano, ako možeš)?
sk
dodaci.377evlad,
-> #371, ranx=- Kako?
dos: telemate, modemdoctor, telix ... iz win-a preko
win311: accessories->terminal
otkicaš:
at
ako se pojavi
OK
tada kucaš
atx3
at&w
voila
dodaci.378ranx,
-> #375, mango> bi trebalo da resi problem.
Hvala, sad je sve OK. Baš sam bio glup...
dodaci.379ranx,
-> #376, vitez.koja> Čekaj, ideš u control panel/modems/properties i ne možeš da
Ne mogu!
dodaci.380nenad,
Evo nešto zgodno (ali skupo) ako imate više kompjutera na stolu:
Raritan announced CompuSwitch, a product that enables control
of as many as four personal computers from a single keyboard,
monitor, and mouse. A four-channel model is priced at $595, and
a two-channel model at $385. Both are shipping now.
dodaci.381nenad,
MicroNet Technology Inc. today began shipping a 16-speed CD-ROM
drive for PCs and Macintosh computers.
The ADVCDE16E half-height external drive, which supports all
major CD-ROM formats, provides data transfer rates of up to 2.4MB
per second, company officials said. PC users must install a SCSI
host adapter to operate the drive, MicroNet officials said.
The drive is priced at $275.
dodaci.382nenad,
Do kraja godine će moći za 100 dolara da se kupi JavaBlaster
kartica za PC.
Sun add-on card will turn PCs into Java-enabled NCs
Sun Microsystems late this year plans a direct challenge to
Microsoft in the corporate desktop arena with an add-on card
that will turn PCs into Java-enabled network computers.
Sun Microelectronics, a division of Sun Microsystems Inc., will
offer a $99 plug-in card based on a microJava processor,
code-named JavaBlaster, that will provide fast hardware-based
Java code interpretation to ISA- or PCI-bus PCs, said Chet
Silvestri, president of Sun Microelectronics. The microJava
chip itself should be available by the middle of the year, he
said, and the JavaBlaster is expected to be ready a few months
later.
In addition, a similar Java coprocessor card for servers is in
the initial definition stage, according to Silvestri.
dodaci.383ancha,
Da li neko zna koje su vrednosti potenciometara u joystic-u za pc...
cu.
dodaci.384smilicic,
-> #374, gogica» Da li neko ima drajvere za Creative Labs 16 PnP kartu.
» Uz kartu sam dobio dve diskete na kojima nema drajvera?
» Ima, ali karta nece da radi sa njima, pa sam morao da
» uzmem drajvere koje ima 95-ica. Na disketi postoji samo
Probaj sa ovim, ako nije prekasno :) Pošto si već instalirao(la)
drajvere iz win95 trebalo bi da ti je i ovaj update dosta. Ako pak
tražiš i sve one programe koji idu uz Creative SB16 onda ima toga
previše za upload :( (oko 4,3 MB Arj-ovano).
sbw95up.exedodaci.385gogica,
-> #384, smilicic-> Probaj sa ovim, ako nije prekasno :) Posto si vec instalirao(la)
-> drajvere iz win95 trebalo bi da ti je i ovaj update dosta. Ako pak
-> trazis i sve one programe koji idu uz Creative SB16 onda ima toga
-> previse za upload :( (oko 4,3 MB Arj-ovano).
Hvala lepo. Sve radi ok, samo ne znam kako da uocim razliku izmedju
ovih drajvera sto si poslao i onih sto dolaze uz win95, mislim u
cemu su bolji orginalni draveri? Jos nesto da li znas cemu sluze
3D drajveri koja sam ja dobio uz kartu?
dodaci.386dacho,
Da li neko koristi malo intenzivnije mikrofon prilkljucen na
Sound Blaster. Zanimaju me iskustva. Koji mikrofoni su se
dobro pokazali (tip, marka i sl). Ja sam probao sa dva-tri,
ali nisam dobio cist zvuk, stalno je prisutan sum. Inace imam
Sound Blaster Vibra 16 FM (Win95 ga prepoznaje ka Creative
Labs Sound Blaster 16 or AWE 32).
Takodje me zanima da li je neko probao da od internog voice
modema napravi speakerphone (da bez podizanja slusalice
komunicira sa nekim na drugom kraju zice). Ako je neko uspeo,
zamimalo bi me kako, sa kojim mikrofonom, na koji nacin i sl.
Ja imam klon US Robotics 33600 (TI chip set).
Unapred hvala svima Dacho
dodaci.387mcikota,
PROBLEM: UM-1414v modem + Bitware + windows 95
Da li neko ima sikustva sa ponudjenom kombinacijom ? (ne mogu da verujem
da nema niko s obzirom na narodni modem i software koji se dobija uz
njega) .
Problem se tice telefonske sekretarice,tj. kad me neko zove,ostavi poruku
i prekine vezu ,program nastavlja da snima poruku u beskonacno bez obzira
na max.duzinu poruke.
Da li je neko imao slican problem ?
Sve ovo izgleda lepo radi pod windows 3.11,ali pod 95 nikako.
POMOC !!!!!
dodaci.388mcikota,
PROBLEM: Media magic 16 bit. (opti 82c930)
Od kada sam ubacio ovu karticu u komp.,instalirao drajvere koji se
dobijaju uz w95,desava se da se ceo kompjuter blokira pa moram da
ga resetujem (nista drugo ne pomaze).
U cemu je problem ?
Kad ne instaliram drajvere za w95 vec pustim da windows sam instalira
neku zamenu u vidu creative labs sound card,sve radi lepo (racunar se
ne blokira) ali tada u volume control-u ne mogu da pojacavam i stisavam
ni cd pa ni master (mogu master volume malo ali kad je pojacan do kraja
nista se ne cuje).
Skinuo sam sa sezam-a drajvere,koje jos nisam probao.Da li ce se onda
nesto promeniti ako njih instaliram?
POMOC!!!!!!!!!
dodaci.389passinger,
-> #388, mcikota
PA> PROBLEM: Media magic 16 bit. (opti 82c930)
PA>
PA> Od kada sam ubacio ovu karticu u komp.,instalirao drajvere koji
PA> se dobijaju uz w95,desava se da se ceo kompjuter blokira pa
moram
PA> da ga resetujem (nista drugo ne pomaze).
U command prompt-u podesi sa sndinit opcije na standard tj.
A220 I5 D1 a u Win95 ne koristi drajver, vec podesi ( ako ga
on vec nije detektovao ) kao Creative SBPRO. Trebalo bi da
sve radi, a ja cu u medjuvremenu da potrazim okolo ispravne
drajvere. ( Ukoliko je karta ispravna )
P.S. proveri samo da li je instalacioni program ubacio
SET BLASTER=A220 I5 D1
C:\...\SNDINIT /B
u autoexec.bat ili windows\dosstart.bat
dodaci.390miskop,
-> #388, mcikota--> Od kada sam ubacio ovu karticu u komp.,instalirao drajvere koji se
--> dobijaju uz w95,desava se da se ceo kompjuter blokira pa moram da
--> ga resetujem (nista drugo ne pomaze).
Kad ti se blokira racunar?
I ja imam karticu sa OPTi930, i takodje mi blokira
racunar, a ne znam u cemu je problem.
Inace u DOS-u i Win3.11 nije bilo problema, ali
u Win95 sve ide naopako..:((
dodaci.391ppecanac,
-> #390, miskop>> I ja imam karticu sa OPTi930, i takodje mi blokira
>> racunar, a ne znam u cemu je problem.
>> Inace u DOS-u i Win3.11 nije bilo problema, ali
>> u Win95 sve ide naopako..:((
Sa Opti karticama se w95 nikako ne slaze. Lepo se instalira,
medjutim zapinje pri radu. Cini mi se da ih treba instalirati
kao 'other devices'. Tu opet nesto treba podesiti samo ne
znam tacno sta. Bilo bi lepo kad bi neko objasnio ceo postupak.
(ako je bilo, sorry)
dodaci.392n.ceh,
-> #386, dacho Da> Da li neko koristi malo intenzivnije mikrofon prilkljucen na
Da> Sound Blaster. Zanimaju me iskustva. Koji mikrofoni su se
Meni sasvim dobro služi mikrofon domaće proizvodnje, napravljen
od mono priključka skinutog koznagde, žice nabavljene isto tako, i mikrofona
iz one dečje trubice za bicikl (policija/vatrogasci/hpomoć).
Čak sam mu nabudžio o onaj sunđerčić od slušalica, da ne bi krčao kad
izgovaram Š(sh) i S.
Ako si vičan takvim zazancijama, probaj, (skoro) ništa ne košta, a i
dobro radi.
Da> Takodje me zanima da li je neko probao da od internog voice
Da> modema napravi speakerphone (da bez podizanja slusalice
Aha. Isto domaća radinost, ali je kvalitet zvuka koji dobijam iz modema
JAKO loš, a mrzelo me da pravim/budžim neke pojačavače, te batalih
(bar za sad) taj poduhvat.
Čeh
dodaci.393n.ceh,
-> #390, miskop --> dobijaju uz w95,desava se da se ceo kompjuter blokira pa moram da
--> ga resetujem (nista drugo ne pomaze).
Mi> I ja imam karticu sa OPTi930, i takodje mi blokira
Mi> racunar, a ne znam u cemu je problem.
Ja sam koristio drajvere za opti930 iz w95, i nije vredelo,
skinuo sa seza neke, i čuda pravi. Napokon, nađem neku disketicu i
instaliram, i... i... RADI!
Ako ide upload, evo i vama...
Čeh
dodaci.394miko,
Imam jedan problem sa CD-om. Ako se iko od vas nasao nekada u slicnoj
situaciji ili zna u cemu je stvar, molio bih ga da se javi.
Elem, po mom misljenju, sam CD drive je dobro spojen. U prilog tome ide
i cinjenica da moze da procita svaki disc koji sam stavio u njega. Takodje,
nesmetano rade i muzicki disc-ovi i tu nema nikakvog problema. Ako startujem
neki program direktno na CD-u, ni tu nema problema. E sad, problem se javlja
kada hocu nesto sa njega da iskopiram na HDD. Gotovo redovno, kao da se
u procesu transfera ti fajlovi ostete (pogotovo arhive koje obiluju sa
bad crc, header ... greskama). Logicno je pretpostaviti da je greska na
samom CD-u, ali nije, posto mi se to desilo svaki put kada bih nesto pokusao
da iskopiram i to sa desetak razlicitih disc-ova koji kod drugih ljudi rade
bez ikakvih problema.
Eto, to je moj, vrlo frustrirajuci, problem ...
... a svaka, sto skorija, sugestija je dobrodosla ...
Unapred zahvalan,
Miko
dodaci.395sqweaky,
-> #394, miko> Elem, po mom misljenju, sam CD drive je dobro spojen. U prilog
>tome ide i cinjenica da moze da procita svaki disc koji sam stavio u
>njega. Takodje,
Meni se sve to desavalo kada je bio ostecen kabl od CD-ROMa.
Isto kao i tebi, sve arhive su bile sa puno crc-ova, ali se racunar kocio
kada bih startovao bilo sta sa CD-a.
To je bilo moje iskustvo sa kablom. Ako ne nadjes ni jedno
pametno resenje, otvori racunar i stavi novi kabl.
dodaci.396mcikota,
Problem : VOICE SOFTWARE & UMC modem
Da li neko moze da mi preporuci neki drugi kom.software koji podrzava
voice opcije UMC modema, OSIM BITWARE-a, i da ima iskustva sa tim.
Znam da postoji Super voice ali on nema podrsku za voice opcije
UMC modema,osim ukoliko ga neko nije naterao da radi sa ovom kombinacijom.
Znaci,ako neko ima kombinaciju : UMC 1440 v/f/d i Super VOICE & w95.....
POMOC !!!!
dodaci.397mcikota,
-> #389, passinger> U command prompt-u podesi sa sndinit opcije na standard tj.
> A220 I5 D1 a u Win95 ne koristi drajver, vec podesi ( ako ga
> on vec nije detektovao ) kao Creative SBPRO. Trebalo bi da
> sve radi, a ja cu u medjuvremenu da potrazim okolo ispravne
> drajvere. ( Ukoliko je karta ispravna )
>
> P.S. proveri samo da li je instalacioni program ubacio
> SET BLASTER=A220 I5 D1
> C:\...\SNDINIT /B
> u autoexec.bat ili windows\dosstart.bat
Hvala ti. Sve sam namestio i sve radi ok ! , mada ne znam zasto mi pre
nije radilo...Nisam siguran ni da li vredi instalirati drajvere za
win95 kad i ovako radi super...Cuo sam od ljudi da OPTI muzicke kartice
i win95 nikako ne idu zajedno...
dodaci.398mcikota,
-> #390, miskop> --> Od kada sam ubacio ovu karticu u komp.,instalirao drajvere koji se
> --> dobijaju uz w95,desava se da se ceo kompjuter blokira pa moram da
> --> ga resetujem (nista drugo ne pomaze).
>
> Kad ti se blokira racunar?
>
> I ja imam karticu sa OPTi930, i takodje mi blokira
> racunar, a ne znam u cemu je problem.
> Inace u DOS-u i Win3.11 nije bilo problema, ali
> u Win95 sve ide naopako..:((
Ako slucajno nisi procitao poruku coveka koji mi je odgovorio,ovako
stoje stvari.Izbrises opti drajvere iz Device menager-a,pa onda stavis
da win95 sam prepozna novi hardver (add new hardware).On ce da ti izabere
Creative SBpro koji radi bez probelema pod win95.
Sto se tice onog dos dela (SNDINIT program) , startuj ga iz Dos-a i
namesti karticu sa sledecim parametrima:A220 I5 D1,snimi i sve radi
provereno....
dodaci.399kolja.t,
-> #394, miko> neki program direktno na CD-u, ni tu nema problema. E sad, problem se
> javlja kada hocu nesto sa njega da iskopiram na HDD. Gotovo redovno, kao da
> se Eto, to je moj, vrlo frustrirajuci, problem ...
> ... a svaka, sto skorija, sugestija je dobrodosla ...
Imao ja to :( i kod mene je rešenje bilo usporavanje transfera
podataka, tj. u setup-u sam morao da se usporavam... E, sad da li će
to biti i kod tebe rešenje, na bih znao reći... Inače ja sam u W95...
dodaci.400darth.vader,
-> #397, mcikota>> win95 kad i ovako radi super...Cuo sam od ljudi da OPTI
>> muzicke kartice i win95 nikako ne idu zajedno...
Ako ti nesto znaci, kod mog ortaka, OPTI sasvim ok radi pod W95...
See ya, Darth :)
dodaci.401swix,
-> #394, miko Meni je problem bio isti dok sam imao SONY-evog 4-brzinca (neznam bash
oznaku).
Pre njega sam imao Panasonic 571 (2x) i on je na istoj konfiguraciji kao i
SONY radio odlichno.
Tako da sam mislio da je mozda ploca spora ili sl. (mada DX2 i nije bash
"spora" plocha).
E onda kako nisam hteo da menjam plochu promenio sam CD u 6x (NEC - neznam
oznaku) i diskovi i arhive na istim su opet bili odlichno chitane. ;)
Zakljuchak: ako imash mogucnosti probaj sa drugim CD-ROM-om (chitachem) drugog
proizvodjacha.
Pozdrav!
dodaci.402n.ceh,
-> #393, n.cehElem, evo i fajla.
Jednostavno sam zaboravio da prikačim uz prethodnu poruku, sorry.
winopti.zipdodaci.403canny,
-> #394, miko> kada hocu nesto sa njega da iskopiram na HDD. Gotovo redovno,
> kao da se u procesu transfera ti fajlovi ostete (pogotovo
> arhive koje obiluju sa bad crc, header ... greskama). Logicno
> je pretpostaviti da je greska na
Probaj da u setapu postaviš HDD na PIO Mode 3. Pretpostavljam da je kod
tebe kombinacija Sony-Seagate? Ona se pokazala problematičnom. I ako nije,
postavi HDD u mode 3 ili manji i trebalo bi da ti radi. To ti je u
Integrated pheripherals stavci u Setupu.
dodaci.404hellena,
Prijatelj ima sledeću situaciju.
Akteri:
Štampač HP Laserjet 5L
Skener Optic Pro 4800P (A4)
Računar Pentium 133 sa 32 rama
Međusobno su povezani LPT1->Skener->Štampač
Situacija je takva da se štampač izgleda otrg'o kontroli jer
neće da štampa dok je softver od skenera aktivan, a oće i da
gura papir u prazno dok skener radi.
Šta vi mislite o ovome? Dajte da ga ukrotimo dok još nije nekog
ujeo za preste.
dodaci.405jvujnic,
Imam problem.
Miš mi neradi kako treba.
Ako pomerim pokazivač u nekom pravcu i stanem, na svaki moj pokušaj da ga
ponovo pokrenem miš se neće odazvati, već će uporno stajati na onom mestu na
kojem sam ga zaustavio.
Pokrenuti ga mogu jedino ako predhodno kliknem bilo desnim, bilo levim
dugmetom. Pokazivač će stati i ako usporim kretanje miša, tj. neće hteti da se
pomeri.
Probao sam da ga očistim i ništa.
U čemu je problem?
U mišu? U serijskom portu? U činjenici da je u pitanju zoltrix miš?
dodaci.406pane,
$$ Miš mi ne radi kako treba.
A da ti nemaš instalirana dva različita drajvera za
mausa pa se kolju a ti imaš probleme u pauzama?!