inkjet.107djcorto,
-> #106, oldtimer>> Znaš li neku firmu ili pojedinca gde se isti može videti na
>> delu?
Znam sebe ;) Mada, moram da se ogradim : cuo sam da 850C ima
znaaatno vecu brzinu stampe.
Stylus je strasno osetljiv na kvalitet papira: razlika se vidi
iz aviona.
inkjet.108hook,
Nabavljam A3 kolor InkJet štampač:
Imam ponude za: CANON BJ800
EPSON STYLUS XL
Dali neko ima iskustva sa ovim štampačima?
Interesuje me:
max. širina papira koju mogu da izvuku?
max. dužina papira?
rezolucija?
dali se isporučuju sa traktorom?
kakvi su veznici za Windows i AutoCAD za DOS?
dali se menja samo mastilo ili mastilo zajedno sa glavom?
kvalitet kolor otiska
dali je moguće puniti ih samo crnim mastilom?
Koštaju približno isto, pa to ne igra ulogu.
inkjet.109djcorto,
-> #108, hook>> dali se isporucuju sa traktorom?
Imenjace, beskonacni papir u inkjet ????? Zaboravi ... :(
To je razbrljano.
>> kakvi su veznici za Windows i AutoCAD za DOS?
Sve novo ima sve za Win, a za Acad bas i nema ... :(
Trebalo je da stigne i kod mene XL, ali, eto ....
inkjet.110bajind,
-> #108, hook> Imam ponude za: CANON BJ800
> EPSON STYLUS XL
> Kostaju priblizno isto, pa to ne igra ulogu.
A koliko kostaju?
inkjet.111gradulovic,
razmisljam da nabavim EPSON STYLUS COLOR,
pa me interesuje nesto vise o njemu(rezolucija i sve ostalo)
ako neko moze da mi pomogne,u nedoumici sam da li da kupim njega ili laser 4L.
inkjet.112bajind,
-> #109, djcorto>>> dali se isporucuju sa traktorom?
>
> Imenjace, beskonacni papir u inkjet ????? Zaboravi ... :(
> To je razbrljano.
Cekaj, cekaj, tu nesto nije jasno :( Zar nije pre izvesnog
vremena ustanovljeno da se moze stampati (pljuckati) na
nekom vrlo dugackom formatu (uz pomoc posebnog drajvera).
E sad, na kom je to papiru? Sem A4 i A3, ima li specijalnog
papira (o kome se valjda radi) u trakama? (Sitan secer volim
u kockama :) Inace je prica o "produzenom formatu" cabar?
inkjet.113dveselinovic,
-> #111, gradulovic Imaćeš priliku da ga i vidiš, njega, mislim Epson Stylus Color, u
četvrtak, u emisiji Art bajt, Art kanal u 20:30.
Cena oko 1200 DM, format A4, dve glave, glava za crno 64 umesto
uobičajenih 48 mlaznica, glava za boje 48 (tj. 3x16) mlaznica, radni
režimi do 180x180 na običnom bankpost papiru, 360x360 i 720x720 na
specijalnom papiru za njega, sve sa 16,7 miliona boja. Po meni, to je
najbolji kolor štampač za te i podosta veće pare, mada se samnom ne
slažu prodavci HP InkJet 560C i daljih modela, mahom sa komentarima
"nije to to", "HP ima toplije boje" i slično, dakle idimi-dođimi
tezama.
Nije preterano brz, ali ako se lepo kalibriše, i ako je monitor
prethodno kalibrisan, moguće je postići neverovatne rezultate sa
njim.
Pozdrav,
DVV
inkjet.114hook,
-> #110, bajind> A koliko kostaju?
Grubo: oko 3000 DEM
Iskopao sam neke podatke za CANON BJC 800:
max. rezolucija 360x360
format A3
300 cps (draft speed)
170 cps (high speed)
ne prima kontinualni papir
inkjet.115hook,
-> #109, djcorto> Trebalo je da stigne i kod mene XL, ali, eto ....
Biće, biće...;)
Nego čuo sam da taj Stylus ima dve glave: jednu za crno mastilo a
drugu za ostale tri boje?
inkjet.116ttrifa,
-> #111, gradulovicTu moras sam da odlucis.
Ukoliko ti je vise potrebno da radis pripremu za stampu kupi 4L (5l), ali
Ako imas nameru da radis sa kolorima i eventualno izvuces pripremu za
neku vizitku onda je STYLUS pravo resenje.
Ja ga imam oko 4 meseca i veoma sam zadovoljan.
Jeste da je moall (!!!) spor i da dosta mucka boje po ukljucenju alo posle
toga radi izvrsno.
Transparentna folija za STYLUS-a 50 lista 50 DM
Papir 720 DPI - 200 lista 80 Dm (EZ)
Pozdrav , TRIFA
inkjet.117bobby.quyne,
-> #106, oldtimer> BTW, videh ovih dana par vrlo lepih otisaka uradenih na Stylusu,
> a potrebit sam za jednim nazovi-proof printerom u toj klasi cena.
> Znas li neku firmu ili pojedinca gde se isti moze videti na delu?
Koja je namena tog nazovi proof-a? Ako treba da izigrava proofer, tj
da da vernu reprodukciju boja, onda ni Stylus nije dobar, mada od svih
ink-jetova daje najpribliznije rezultate. Da se kalibrisati do odreene
granice samo ako imas EPSON skener, i koristis softver za kalibraciju
koji dolazi uz stampac.
Ako ti treba visokoproduktivna masina onda uzmi HP DeskJet 850C. Malo
slabiji kvalitet ovaj stampac visestruko nadoknadjuje brzinom i
kvalitetnom stampom na obicnom papiru.
inkjet.118bobby.quyne,
-> #108, hook> Nabavljam A3 kolor InkJet stampac:
>
> Imam ponude za: CANON BJ800
> EPSON STYLUS XL
>
> Dali neko ima iskustva sa ovim stampacima?
Stylus Xl sam testirao, a od BJ 800 sam samo video izlaz.
> Interesuje me:
> max. sirina papira koju mogu da izvuku?
Stylus moze da radi sa papirom nesto sirim od A3 (~320mm) dko BJ radi sa
standardnim A3
formatom, mada je moguce da na malo sirem papiru moze da izvuce punih 297 mm.
> max. duzina papira?
Kod Stylusa oko 460mm a kod BJ mnogo duze (teorijski) mada ne znam koliko
drajver
maksimalno dozvoljava.
> rezolucija?
Stylus 720 a Bj 360 u kolor rezimu.
> dali se isporucuju sa traktorom?
Stylus se NE isporucuje sa traktorom provereno, a BJ skoro sigurno.
> kakvi su veznici za Windows i AutoCAD za DOS?
I Stylus i BJ imaju jako dobre DRAJVERE i za Acad i za Win.
> dali se menja samo mastilo ili mastilo zajedno sa glavom?
U oba slucaja se menja samo mastilo, ali BJ ima mnogo trajniju glavu.
> kvalitet kolor otiska
Stylus ima bolji kvalitet otiska ali primetno sporije radi.
> dali je moguce puniti ih samo crnim mastilom?
Uvek moras da imas i kolor mastilo u stampacu mada ne moras da ga trosis vec da
stampas (i da ga dopunjavas) samo crnim mastilom.
Preporuka: Canon BJ800.
inkjet.119bajind,
-> #114, hook>> A koliko kostaju?
>
> Grubo: oko 3000 DEM
>
> Iskopao sam neke podatke za CANON BJC 800:
>
> max. rezolucija 360x360
> format A3
> 300 cps (draft speed)
> 170 cps (high speed)
> ne prima kontinualni papir
Rezolucija je znatno slabija nego kod Stylusa?
Uopste, to pitanje mi nije bas najjasnije, pre nedelju-dve
pisao sam (ovde, valjda) na tu temu uzevsi kao primer oglas
OSE u Racunarima sa prilicno grubom rezolucijom sa OCE ink
jeta. Svi ovi testovi koje rade all-round test majstori
(i to na programima za stampana kola) nisu ubedljivi :(
Ni fotografije nisu referentne - tu i paint program moze
da utice. Nego, brate, uzmes neki malo slozeniji 3D objekat
pa ga pustis kao Wire Frame na plot. I sve se vidi. A narocito
razlivanje odnosno spajanje bliskih linija zbog losijeg
papira :(
inkjet.120djcorto,
-> #112, bajind>> Cekaj, cekaj, tu nesto nije jasno :( Zar nije pre izvesnog
>> vremena ustanovljeno da se moze stampati (pljuckati) na
Beskonacni papir sa perforacijom za traktor je obicno toalet
kvaliteta, o tome pricam ;)
>> E sad, na kom je to papiru? Sem A4 i A3, ima li specijalnog
>> papira (o kome se valjda radi) u trakama? (Sitan secer volim
Dobrom, recimo specijalnom HI. Glatko i sjajno. Davne 1990,
zajedno sa ploterom i Jetpro 360, stiglo je i par pakovanja
istog u raznim formatima, eno ima ga jos po malo, jer se cuva.
Razlika u otisku drasticna.
Probao je i sa teleprinterskim papirom u rolnama od 500m, i to
ide jako dobro. Ako nadjes gde da maznes isti papir, naravno O;)
inkjet.121djcorto,
-> #115, hook>> Nego cuo sam da taj Stylus ima dve glave: jednu za crno
>> mastilo a drugu za ostale tri boje?
Naravno, isto kao i onaj bez XL, samo je A3.
Stylus Color je dosta dobar, samo sto nije mazga za svaki dan.
Recimo, stampa targe 640*480 u TrueColor iz Corela (nemojte me
tuci!) traje oko 35min. Reprodukcija boja je, i bez kalibacije,
dosta verna, tj slicna slici na monitoru. Na drajvere nemam
primedbi, osim sto nema AutoCAD drajvera. (Ima, ima, radi pod
Windowsima ;> )
LM, DVV bi bas mogao da malo pise i o ispranim i neopranim
inkjet bojama .... a cena koju je pomenuo je bezobrazna ! Ovde
se sa stampacima dere!
Nije tema, ali u Moskvi je HP5L 660 USD, a ovde 1000-1300 DEM.
Stylus Color je, ako me secanje ne vara, oko 800 USD.
Strasno :(
inkjet.122cnenad,
Pre nekoliko meseci sam pitao za servis koji opravlja pljuckavce HP-a jer
štampač neće da izbaci glavu iz ležišta i krene u rad, naročito pod Win-om.
Neverovatno ali istinito, pre ulaska u Windows stampač mora biti uključen
jer se drajver i program za kontrolu tj. status štampača oslanjanju na
sam štampač i njegovo prisustvo tj. da li je uključen.
inkjet.123bajind,
-> #118, bobby.quyne> Stylus 720 a Bj 360 u kolor rezimu.
^^^ ^^^
> Preporuka: Canon BJ800.
Malo protivurecno ????
inkjet.124djcorto,
-> #123, bajind>> Malo protivurecno ????
Ne mnogo. Ako se ne koriste specijalni papiri, i ako se ne ide
na velike formate, razlika nije mnogo vidljiva, osim u
detaljima. Za crteze prakticno i ne postoji. Za renderinge sa jako
puno detalja se vec primeti.
Osim toga, Milan bas ne voli Epsona O;)
inkjet.125olio,
-> #120, djcorto> Beskonacni papir sa perforacijom za traktor je obicno toalet
> kvaliteta, o tome pricam ;)
Ja dobio na poslu fin papir traktor koji se razlikiuje od
predhodih.Papir je fin i gladak ali je tanji od predhodnih.
Zavisi ko je isporucilac a ko proizvidjac. Verovato neki uvozni.
Svaki put kada dobijem novu isporuku papira ono razlicit papir.
Ovaj najnoviji,tanak, se od vlaznoosti vazduha deformise pa ga
traktor guzva. Mogu da zamislm kako je vama sa inkjet stampacima.
Kod mene je 24 pin. pa ako je guzvavo ja bacim ono sto ne valja.
Sve u svemu za dobar otisak(tisak) mora i dobar papir.
Poz.Oli.
inkjet.126hook,
-> #121, djcorto> Stylus Color je dosta dobar, samo sto nije mazga za svaki dan.
> Recimo, stampa targe 640*480 u TrueColor iz Corela (nemojte me
> tuci!) traje oko 35min. Reprodukcija boja je, i bez kalibacije,
Pretpostavljam da sve ovo važi i za XL?
inkjet.127hook,
-> #118, bobby.quyne> Preporuka: Canon BJ800.
Odgovor je bio baš detaljan :)
Hvala.
> Stylus se NE isporucuje sa traktorom provereno, a BJ skoro sigurno.
Pročitao sam negde da Canon BJ 800 ne može da vuče kontinualni
papir?
inkjet.128ttrifa,
-> #126, hookBrzina stampe kod Stylus-a najvise zavisi od brzine racunara, i memorije.
Ako predjes na Driver-e iz 95-ice trebalo bi da stampa jos brze. 32 bita je
ipak 32 bita.
Njegov otisak na obicno papiru (ne 720) veoma mnogo zavisi od kvaliteta papira.
Evo primera: kupio sam u Bugarskoj neki papir (nopa fix), od 80g i na njemu
daje sasvim zadovoljavajuci otisak (rezolucija 360 dpi). Nestane papira, odem
u BGD kupim Fabriano Copy (isto 80g), kad ono on se ubi od razlivanja mastila.
Pretpostavljam da bi isti slucaj bio i sa perforiranim papiraom (tractor).
Sto se tice beskonacnog !!! papira, najbolje bi bilo da nazovete MZ Comp. ja
mislim da su oni cak jedno vreme i vrsili nadogradnju Tractora za Stylus.
Pozdrav, TRIFA
inkjet.129djcorto,
-> #128, ttrifa>> Brzina stampe kod Stylus-a najvise zavisi od brzine racunara,
>> i memorije.
Pretpostavljam, ovo su podaci za 486/33 sa 20MB RAM. Najdalje
preksutra ga kacim na Blentium, pa cu onda da javim.
Na ovu temu, JetPro na gorepomenutoj masini crtez stampa recimo
4 min, a ako se okaci na Blentium oko 1 min. UART, ili nesto
drugo ? Bug or Feature ? :)))))
>> Ako predjes na Driver-e iz 95-ice trebalo bi da
>> stampa jos brze. 32 bita je ipak 32 bita.
Ako to znaci i prelaz na W95, ne hvala :)
inkjet.130vribar,
Chaos, drugar me zamolio da vas pitam.. dakle, da li je neko upoznat na
bilo kakav nacin sa ploterom marke ROLAND DG-DPX 3300 A1 formata.. po
mogucnosti nekog koji ga moze popraviti.. naime u kvaru je, doticni!
Drugar mi nije precizirao problem, ali eto ako neko ista zna neka zvrcne,
pa cemo mu, nadm se pomoci..
Porukice, dakle na mail, ili na njegov pager no. 9844
Pa budimo u kontaktu.. :)
Poz. Vlada
inkjet.131hook,
-> #128, ttrifa> Sto se tice beskonacnog !!! papira, najbolje bi bilo da nazovete MZ Comp. ja
> mislim da su oni cak jedno vreme i vrsili nadogradnju Tractora za Stylus.
Za ovo sam bogme jako zainteresovan.
Hvala.
inkjet.132e.kabiljo,
Da li neko ima Windows drajvere na engleskom za HP 500 C
inkjet.133diag,
-> #132, e.kabiljo-> Da li neko ima Windows drajvere na engleskom za HP 500 C
I meni trebaju za 550C.
inkjet.134cnenad,
-> #133, diag=> I meni trebaju za 550C.
PLuckavaC ;) ?
Burazer je dobio uz 540C za taj i nekoliko drugih modela 'vozače' pa kad
skoknem do njega uzeću i doneću ti to. Strpi se malo.
inkjet.135djcorto,
-> #134, cnenad> Burazer je dobio uz 540C za taj i nekoliko drugih modela
> 'vozace' pa kad skoknem do njega uzecu i donecu ti to. Strpi se
> malo.
To slobodno okaci ovde. Poznta je politika nasih dilera da dju
od drajvera sto se nadje, ili, cesce, nista, a tak je makina
neupotrebljiva ....
inkjet.136cnenad,
-> #135, djcorto=> To slobodno okaci ovde. Poznta je politika nasih dilera da dju
Nažalost, ovde vrlo teško... :( veza je i na 2.4 ODVRATNA otkako je
izvršen puč, nažalost i noću, posle 3 puca, tako da je nemoguće raditi
na 14.4 barem sa moje centrale. Najverovatnije će drajveri osvanuti na
PRO, u toku ili krajem sledeće nedelje.
inkjet.137funky,
-> #136, cnenadFU> Nažalost, ovde vrlo teško... :( veza je i na 2.4 ODVRATNA
FU> otkako je izvršen puč, nažalost i noću, posle 3 puca, tako
FU> da je nemoguće raditi
nema veze sa pučem, i meni je bila odvratna dok nisam promenio modem.
Sad na 14400 (sa UMC modemom) imam perfektnu vezu po pola sata on line
u bilo koje doba dana, a ranije sa CL sam isto imao samo na <=7200, i
to sa forsiranjem (ĐN2)
inkjet.138djcorto,
-> #136, cnenad> na 14.4 barem sa moje centrale. Najverovatnije ce drajveri
> osvanuti na PRO, u toku ili krajem sledece nedelje.
Meni je takva veza na PROu, ali nema veze - obavesti kad okacis,
pa cu ja preneti ovamo :)
inkjet.139devugo,
...........
Potreban papir A4 za INK-JET printere.
Ona sa slojem krede na sebi.
Adrese za nabavljanje, ili ponude na >
MAIL DEVUGO!
Unapred hvala, Goran !
inkjet.140djcorto,
-> #139, devugo> Adrese za nabavljanje, ili ponude na >
U MZu 360dpi 60 dem, 720dpi 80, za po 200 listova A4. Danas cuo
da ga ima i OTC
inkjet.141devugo,
-> #140, djcortohvala na podacima, cut cu
se sa njima !
Pozdrav DEVUGO!
inkjet.142tdjerdj,
HELP!
Drugaru potrebni drajveri za EPSON STYLUS COLOR II ili jos bolje CD
koji se pominje u R113 a od koga nema ni traga ni glasa.
Stvar je vrlo hitna. Drugar veĹ pije lekove za umirenje.
(Drajveri za WIN 311 4... i WIN 95)
Poruke na meil.
inkjet.143djcorto,
-> #142, tdjerdj> Drugaru potrebni drajveri za EPSON STYLUS COLOR II ili jos
> bolje CD
Drajveri su bili kaceni na Sezamu, cini mi se u PCUSER:CAD.
Proveri.
Inace, sistem prima sa zahvalnoscu sve drajvere koje
mozete da okacite, ici ce u dir. Slanje drajvera ne predstavlja
povredu autorskih prava.
inkjet.144tdjerdj,
-> #143, djcorto>Drajveri su bili kaceni
Drajveri su nadjeni ali nisu odgovarajuci. Doticni su za ACAD.
Prema tome: drajveri za EPSON STYLUS COLOR II za WIN 3.11 for.. i
WIN 95 sto hitnije molim
inkjet.145slaki,
Kakva je razlika između Stylus-a 800 i Stylus-a 820?
inkjet.146spantic,
-> #145, slaki> Kakva je razlika između Stylus-a 800 i Stylus-a 820?
820 je noviji model i raspolaže sa upgrade color kitom.
U osnovi to je takođe crno beli štampač, ali ako se
zameni glava može da štampa i u boji. Istovremeno štampanije
kolora i crnog belog nije moguće.
800 deluje malo robusnije.
inkjet.147sandro,
-> #146, spantic>>> Kakva je razlika izmedu Stylus-a 800 i Stylus-a 820?
>>
>> 820 je noviji model i raspolaze sa upgrade color kitom.
>> U osnovi to je takode crno beli stampac, ali ako se
>> zameni glava moze da stampa i u boji. Istovremeno stampanije
>> kolora i crnog belog nije moguce.
Mislim da je razlika i u rezoluciji 820 ima 720x720, a 800+ 360x360.
inkjet.148ikordic,
-> #145, slakiRE: Epson Stylus
=> Kakva je razlika između Stylus-a 800 i Stylus-a 820?
820 je noviji model, manji, malo brži i dosta tiši, više krhke plastike i
slabašne vođice za papir. Ovaj prvi se ne proizvodi više, tako da si osuđen
na noviju verziju.
inkjet.149slaki,
-> #148, ikordic> 820 je noviji model, manji, malo brži i dosta tiši, više krhke plastike i
> slabašne vođice za papir. Ovaj prvi se ne proizvodi više, tako da si osuđen
> na noviju verziju.
Imam reklamu jedne njemačke firme koja Stylus 820 prodaje za 369 DM?
Je li to povoljno?
inkjet.150meding,
Subject: STYLUS 1000 i A3 format
Pre par meseci sam instalirao dva stylus-a 1000 uz koje nisam
dobio nikakve drajvere. Srećom negde sam ih našao i posle
instalacije je sve radilo kao što treba - otisak čist i jasan,
a štampanje na A3 besprekorno. Mislim na štampanje uglavnom
crteža iz ACAD-a r12 za DOS i COREL-a.
Kada sam posle nekog vremena ponovo pokušao da A3 stranicu
isprintam na STYLUS-u, on je uradio negde oko 60% dužine A3,
izbacio taj papir i nastavio na sledećem!
Dobro, rekoh, zeznuo sam drajvere, ionako često probam svašta od
programa, idem do drugog računara (sa onim drugim stylus-om), na
kome rade ljudi koji ne čačkaju mnogo po hardveru i softveru.
Kad ono i tamo isti slučaj! Nema štampanja na A3 (veće formate nisam
ni probao) Najčudnije mi je to što se štampač isto ponaša i kod
štampanja iz ACAD-a (sa njegovim drajverima) i iz COREL-a (sa drajverima
za windows).
Osim toga, otisak više nije onako jasan, već ima "senku", odnosno izgleda
da stylus u dva prolaza ne pogađa isto mesto na papiru.
Jel' nekom ovo poznato?
Pozdrav, Peđa
inkjet.152devugo,
TREBA MI PODATAK GDE IMA I POSTO JE: KERTRIDZ-ORIGINAL U BOJI ZA HP
IMA OZNAKU HP 51626A
INFORMACIJE NA MAIL DEVUGO !
inkjet.153meding,
-> #150, meding> Subject: STYLUS 1000 i A3 format
> ...
> Kada sam posle nekog vremena ponovo pokušao da A3 stranicu
> isprintam na STYLUS-u, on je uradio negde oko 60% dužine A3,
> izbacio taj papir i nastavio na sledećem!
Da se nadovežem na sopstvenu poruku:
Kada ubacim A3 papir u feeder i uradim self test štampanje na
prvoj stranici radi kako treba (u prvoj liniji ispiše _This is the first line_,
a u poslednjoj na dnu strane _This is line 94._).
Na drugoj stranici štampa 67 linija texta i pređe na sledeću.
Kao da podrazumeva da je A3 strana postavljena u štampač
u landscape položaju.
Pozdrav, Peđa
inkjet.154peri,
Subject: STYLUS COLOR II S
Potrebni su drajveri na engleskom (1 disketa) za STYLUS COLOR II S
jednom kolegi koji je dobio drajvere za WIN na nemačkom.
Ako ima neko dotične bio bih mu zahvalan da mi javi ili okači u nekom
poznatijem formatu.
inkjet.155djcorto,
-> #154, peri> Potrebni su drajveri na engleskom (1 disketa) za STYLUS COLOR
> II S jednom kolegi koji je dobio drajvere za WIN na nemackom.
PCUSER:RAZNO, poruka 11.268
inkjet.156cnenad,
-> #134, cnenadDrajveri za HP DeskJet seriju 500 (500, 510, 540c...) pljuckavce se nalaze
zakačeni na PRO-u u DIR-u W:\DRIVERS\HPDJ5.RAR (1.5 Mb)
inkjet.157bobby.quyne,
-> #150, meding> Pre par meseci sam instalirao dva stylus-a 1000 uz koje nisam
> dobio nikakve drajvere. Srecom negde sam ih nasao i posle
> instalacije je sve radilo kao sto treba - otisak cist i jasan,
> a stampanje na A3 besprekorno. Mislim na stampanje uglavnom
> crteza iz ACAD-a r12 za DOS i COREL-a.
> Kada sam posle nekog vremena ponovo pokusao da A3 stranicu
> isprintam na STYLUS-u, on je uradio negde oko 60% duzine A3,
> izbacio taj papir i nastavio na sledecem!
Slican problem su imali neki moji poznanici, pa se na kraju
ispostavilo da im je stampac pokvaren.
Obrati se prodavcu i vici da ti je makina riknula, pa cekaj
odgovor.
inkjet.158georges,
Neko je ovde dao informaciju kako se papir sa premazom "krede"
za Deskjet stampace moze naci u TZ-u (ili tako nekako). Da
li neko moze da mi kaze gde je to?
inkjet.159sdujic,
Da li neko zna gde se u Beogradu moze kupiti
CANON BJ-30 stampac. Hitno je.
inkjet.160vstan,
-> #158, georges> Neko je ovde dao informaciju kako se papir sa premazom "krede"
> za Deskjet stampace moze naci u TZ-u (ili tako nekako).
Valjda MZ computers ?
Pogledaj reklame u Racunarima.
inkjet.161bobby.quyne,
-> #159, sdujicprobaj kod ose, oni imaju dil sa novosadskom firmom koja zastupa Canona.
inkjet.162sdujic,
-> #161, bobby.quyneHvala, probacu. 8)
inkjet.163mirijevac,
Hi,
kakvo je iskustvo sa EPSON STYLUS COLOR II S stampacem?
Zanimaju me sledece stvari iz prakse, a ako je neko iskusio
bilo bi dobro da napise?
Koliko je dobar otisak na obicnom papiru u 360dpi?
(EPSON STYLUS COLOR pravi kompletno dobru sliku) a IIS?
Koliko je dobra crna boja iz kolor rezervoara, mislim na
crnu koju pravi mesanjem tri boje?
Koliko otprilike moze da ostampa u praksi kolor a koliko
crno bela glava, listova naravno?
Hvala, pozdrav
inkjet.164neca.s,
Potrebni su mi drajveri za ACAD za CANON BJ10ex.
Ima li ko?
inkjet.165peccaa,
zanima me misljenje o stampacu bj200.kako se pokazo i
kolko vredi izdvojiti za isti┐n═`ť Ţ╔ .
fala na odgovorima
pozdrav peccaa
inkjet.166slaki,
Da li je nekome pošlo za rukom da na Stylus-u 1000 odštampa
crtež duži od 1.5 m?
Svojevremeno je korisnik jooo pisao o tome, ali po njegovom
receptu nisam nacrtao ništa duže od 0.8 m.
inkjet.167dacho,
Imam jedan veeeeliki problem (da je samo jedan...).
Radi se EPSON Stylus Color stampacu. Do pre neki dan
sve je radilo kako treba, a onda ...
1. Obzirom da stampa iz DOS-a (DIR >LPT1) izgleda ovako:
-* volume in drive c is system -* volume serial
number is 20ce-b60e -* directori of c:|-*-*command
dos ..... itd.
naravno, sve u jednom redu, dosao sam do sledecih
zakljucaka: stampac svaki primljeni karakter sabira
sa 32 i kao takvog ga stampa. Karakteri -* su 45
i 42, odnosno umanjeni za 32 daju 13 i 10 (CR i LF
ako se ne varam) sto u sustini i treba da budu. Ista
stvar je sa slovima (mala slova umanjena za 32 daju
velika slova).
2. Sa stampom iz Windows-a (Win95) stvar je ista. Koliko
znam stampac intepretira ESCape sekvence (ESC=27)
pa mu ; (59 decimalno) ne znaci nista.
Ako neko zna kako da resim ovaj problem neka mi javi sto pre.
Hvala unapred.
inkjet.168miloshb,
-> #167, dacho||| Imam jedan veeeeliki problem (da je samo jedan...).
||| Radi se EPSON Stylus Color stampacu. Do pre neki dan
Jesu li i ostali problemi u vezi sa EPSONom?
Kako se pokazao u praksi? U dilemi sam da li da kupim
Stylusa ili ne... Koji model ti imaš? Please, daj mi neke
informacije iz prve ruke, kao vlasnik.
Miloš
inkjet.169vstan,
-> #168, miloshb> Jesu li i ostali problemi u vezi sa EPSONom?
Sa kojim epsonOM ;)
inkjet.170miloshb,
-> #169, vstan||| Sa kojim epsonOM ;)
Stylus color ili koji već imaš, ako imaš, pošto moja
poruka nije bila replika na tvoju poruku. Interesuju me
kolor EPSONovi štampači (inkjet)...
Miloš
inkjet.171chris,
Moze li neko da mi pomogne oko YU slova?
Naime imam stylus color koji podrzava yu slova ali nemogu nikako da
ih stampam.
Hvala unapred!
inkjet.172miloshb,
-> #171, chris|| Naime imam stylus color koji podrzava yu slova ali nemogu nikako da
Kako se pokazao u praksi Stylus Color? Da li je cena kolor strane
velika? Sve u svemu da li bi mi preporučio taj štampač?
inkjet.174jalex,
Ako neko mozda ima drajvere za HP DeskJet 682C (ili bar nesto
slicno) molim ga neka posalje jel imam velike muke sa doticnim.
Naime ja sam uz njega dobio drajver za HP DeskJet 680C ali on
nikako nece da radi sa njim (ispisuje poruku da kao nema papira).
Takodje ako je neko mozda imao slicnih simptoma nek napise nesto o
tome.
cu l8er
inkjet.175pemax,
Ja imam iskustva sa stylusom i nimalo pozitivna. Spor je,
glomazan i skup. Ali odlicno radi posao. Imam samo jedan problem.
Nece da stampa u 600x600 iz w95. neznam sta mu je, da nisu mozda
drajveri?
inkjet.176pesnik,
-> #175, pemaxVerovatno nije problem u samom jet-u, ali nekada moze da se javi
nekompatibilnost drajvera. Medjutim, pokusaj jos jednom da
pregledas setup printera, i podesis najvecu rezoluciju.
Poz. Pesnik.
inkjet.177djcorto,
-> #175, pemax> Nece da stampa u 600x600 iz w95. neznam sta mu je, da nisu
> mozda
Koliko sam ja cuo, zna jedino 360x360 i 720x720. A drajveri
svakako jesu problem, pogotovo zbog "lepog" obicaja ovdasnjih
dilera da UOPSTE ne isporucuju drajvere :(
inkjet.178pemax,
e poskidao sam najnovije epsoneove drajvere za epson stylus
color pro/pro xl stamoace. odlicno rade i sredili su problem sa
720x720. ako nekom treba neka se javi na mail....
inkjet.179spantic,
-> #178, pemax> e poskidao sam najnovije epsoneove drajvere za epson stylus
> color pro/pro xl stamoace. odlicno rade i sredili su problem sa
> 720x720. ako nekom treba neka se javi na mail....
Najbolje da ih zakačiš u konferenciji. Da li su noviji od
ovih iz direktorijuma?
inkjet.180pemax,
evo ovako:
ovo su drajver za stylusa koje sam poskidao sa interneta. nemam
pojma od kog su datuma ali se odnose na stylus pro i stylus xl
stampace. uz drajvere ztize i spool manager
.....
inkjet.181djcorto,
-> #178, pemax> 720x720. ako nekom treba neka se javi na mail....
Sto na mail? kaci bRe Ovde, i to o'ma' ! :)
Mnogima treba :)
inkjet.182djcorto,
-> #178, pemax> 720x720. ako nekom treba neka se javi na mail....
Sto na mail? kaci bRe Ovde, i to o'ma' ! :)
Mnogima treba :)
inkjet.183djcorto,
-> #180, pemax> ovo su drajver za stylusa koje sam poskidao sa interneta. nemam
I? Gde su ?
inkjet.184pemax,
drajveri imaju 1,9 mega zipovani.....
malko bi bilo smor da ih saljem.....
a, btw, namenjeni su SAMO za stylus color PRO, i PRO XL stampace i
to za win95.
zato sam odustao od slanja.
I dalje predlazem mail i dobre stare diskete.....
pozdrav!
Petar
inkjet.185akatic,
-> #184, pemaxGde si ih poskidao?
Sa ftp.epson.com ili negde drugde? Javi!!!
P.S. Mogao bi da posaljes drajver za AutoCADr13 for Windows
Treba da bude u obliku nekakvog .DLL fajla.
inkjet.186slaki,
Imam Stylus 1000 i treba mi preporuka za papir.
Do sada sam koristio "Copy 2" ( Fabriano ) i nezadovoljan sam
njime, jer su slova i linije iskrzani. Nešto bolji otisak se dobije
na papiru "Euroffice", ali ni to nije dovoljno dobro. Probao sam
"Nopa Top" i na njemu je otisak otprilike kao na "Copy 2".
Ako neko ima dobro iskustvo sa nekim jeftinijim papirom neka se
javi. Specijalan, tj. enormno skup papir me ne zanima.
inkjet.187djcorto,
-> #184, pemax> a, btw, namenjeni su SAMO za stylus color PRO, i PRO XL
> stampace i to za win95.
OK, mene zanima NT, so daj FTP adresu
> I dalje predlazem mail i dobre stare diskete.....
Uz mail, naravno, nije smor da kacis ;) Dobro, baci mi FTP
adresu odakle si skinuo u mail.
inkjet.188djcorto,
-> #186, slaki> Imam Stylus 1000 i treba mi preporuka za papir.
Samo specijalni ce ti dati ono sto ocekujes.
> javi. Specijalan, tj. enormno skup papir me ne zanima.
Onda te analogno ne zanima ni dobra stampa. Epsoni su jako
osetljivi na papir, i zaista dobri rezultati se postizu samo na
Inkjet papiru.
inkjet.189calex,
-> #184, pemax<!> drajveri imaju 1,9 mega zipovani.....
<!> zato sam odustao od slanja.
<!> I dalje predlazem mail i dobre stare diskete.....
Evo ja prihvatam, pošalji mi ih na mail. ;))
inkjet.190djcorto,
-> #184, pemax> a, btw, namenjeni su SAMO za stylus color PRO, i PRO XL
> stampace i to za win95.
OK, mene zanima NT, so daj FTP adresu
> I dalje predlazem mail i dobre stare diskete.....
Uz mail, naravno, nije smor da kacis ;) Dobro, baci mi FTP
adresu odakle si skinuo u mail.
inkjet.191djcorto,
-> #186, slaki> Imam Stylus 1000 i treba mi preporuka za papir.
Samo specijalni ce ti dati ono sto ocekujes.
> javi. Specijalan, tj. enormno skup papir me ne zanima.
Onda te analogno ne zanima ni dobra stampa. Epsoni su jako
osetljivi na papir, i zaista dobri rezultati se postizu samo na
Inkjet papiru.
inkjet.192djcorto,
izvinjavam se na duplom execu :(
inkjet.194miobrado,
Da li neko zna koliko košta color toner i crno beli kertridž
za Epson Stylus II/s.
=> M
inkjet.195madmax,
Ako neko zna gde ima da se nadje, i cenu za BJ Cartridge BC-01 ili
bar komplet za punjenje istog molim da mi javi na mail.
Unapred zahvalan.
inkjet.196blabus,
-> #195, madmax> Ako neko zna gde ima da se nadje, i cenu za BJ Cartridge BC-01 ili
BC-01 kao i BC-02 (koji se može koristiti umesto BC-01 - provereno)
možež naći u CAD Inženjeringu, tel 011/619-033, Batajnički put 2.
Čovek ima i punjenja koja su oko 60,00 dinara.
Cena ne bi trebalo da je preko 210,00 din.
Takodje, traženi Cartridge sam video i u prodavnicama:
- "ŠUMADIJA" - u Knez Mihajlovoj i
- "SAVREMENA" (nisam siguran da i ovo nije "ŠUMADIJINA" pro-
davnica) u Srpskih vladara (izmedju Beogradjanke i Londona.
inkjet.197slaki,
Problem sa Stylus-om 1000.
Kvalitet štampe je naglo opao, odštampani znakovi su iskrzani,
pri prolazu glave ostaju tanke horizontalne linije. " Cleaning
print head " ne pomaže.
Zanima me mišljenje iskusnijih korisnika ovog štampača, da li
štampač mora u servis ili može nešto da se uradi u vlastitoj režiji?
Da napomenem da papir nisam mijenjao i da je štampač do sada
odštampao oko 700 stranica.
inkjet.198m.stevic,
-> #197, slaki> Zanima me misljenje iskusnijih korisnika ovog stampaca, da li
> stampac mora u servis ili moze nesto da se uradi u vlastitoj reziji?
> Da napomenem da papir nisam mijenjao i da je stampac do sada
> odstampao oko 700 stranica.
Na poslu imamo takav stampac, i istih problema. Imam jos poznanika
koji su se za*ebali i kupili tu kantu i sad muku muce! Ja licno, da
sada kupujem stampac, nikad nebi uzeo Stylus.
inkjet.199slaki,
-> #198, m.stevic> Na poslu imamo takav stampac, i istih problema. Imam jos poznanika
> koji su se za*ebali i kupili tu kantu i sad muku muce! Ja licno, da
> sada kupujem stampac, nikad nebi uzeo Stylus.
Tvoj komentar je na mjestu, ali me više zanima da li je neko
ovaj problem riješio i kako?
I da malo proširim pitanje? Kakvi su drugi ink-jet štampači u
poređenju sa Stylusom, koje su njihove prednosti, a koji nedostaci
( ako ih ima )?
inkjet.200sandro,
Evo tekucih drivera za Epson stylus II sa www.epson.com
Mogli bi 0da se prebace i u win\drivers\.
sc221ae.exeinkjet.201evlad,
-> #199, slakiY> Tvoj komentar je na mjestu, ali me više zanima da li je neko
Y> ovaj problem riješio i kako?
kada je glava u parkiranom položaju (desno) ispod glave se nalazi
mali _sunđer_ koji skuplja mastilo kada se glava čisti. kada se taj
_sunđer_ napuni, nastaju gore opisani problemi. Javi se ovlašćenom
servisu da ti ih očisti (zameni). Nemoj sam da _burgijaš_, jer je
glava vrlo osetljiva i krta. Ako transportuješ štampač obavezno
utvrdi glavu štampača s onim plastičnim krilcetom.
Nemoj ni slučajno da pomeraš glavu levo-desno rukom, kada je štampač ugašen.
Stylus Killer, HPLJ5L owner
ps. stylus je prodat, ref.msg.173
^C
inkjet.202vbiskup,
hi
kupih pre neki dan stylus color II sa namerom da stampam papirne nalepnice
na a4 ih stane 10-12.. uglavnom ih radim u 2-4 boje..zanima me koliko takvih
a4 strana(aproximativno moze da izade iz jednog crno belog i color ketridza)
Naravno nije pun kolor nego slicno kao vizit kartica(ime i prezime,firma itd..)
Jos nesto me muci/..
Kad god ga ukljicim on prvo 20-tak sekundi nesto pomera glavu,cvili itd..
Posto je uvek bez papira kad ga ukljicm on kao detektujed da nema papira
i jos 20 sekundi nesto prcka..
Jel to normalno za taj stampac?
pozdrav
inkjet.203djcorto,
-> #202, vbiskup> na a4 ih stane 10-12.. uglavnom ih radim u 2-4 boje..zanima me
> koliko takvih a4 strana(aproximativno moze da izade iz jednog
> crno belog i color ketridza)
Ja koristim XL Pro i radim vec skoro dva meseca stampajuci skoro
svakodnevno najmanje 5 strana full color A4, cesto i A3 crteze
ili full color. Ako je sudeci po iskustvu sa obicnim Stylusom,
mesec i po (znaci oko 30 radnih dana) svakodnevne stampe je ono
sto moze da se izdrzi. Kako je kod tebe popunjenost stranice
manja, ocekuj dva meseca.
> Kad god ga ukljicim on prvo 20-tak sekundi nesto pomera
> glavu,cvili itd.. Posto je uvek bez papira kad ga ukljicm on
> kao detektujed da nema papira i jos 20 sekundi nesto prcka..
A sto bez papira ? :) Normalno je da stampac, kada se ukljuci,
kalibrise glave, drnda i zvrnda i po minut ako mu se tako hoce.
Zato je najpametnije ukljuciti ga ujutru, i neka lepo stoji
ukljucen ceo dan. Manje mu steti to nego stalno ukljucivanje i
iskljucivanje - kao i racunaru, uostalom :)
inkjet.204vbiskup,
Ako sam dobro razumeo moze da izdrzi(stylus II) oko 150 full kolor strana??
Prijatelj mi rece(sto bi trebalo da se podudara i sa tvojim iskustvom) da moze
da istera oko 800 a4 strana kad radi vizit karte(u mom slucaju su
nalepnice,ali ne bi trebalo da menja stvar osim ako ne utice i debljina papira
na potrosnju tonera)? jel bar priblizno u pravu??Potrebna mi je brojka da bih
znao kako da uradim kalkulaciju za cenu nalepnice:((
inkjet.205vbiskup,
re:sto bez papira
Pa posto se nalepnice rade na posebnom papiru on nije vezan nego su listovi
seceni na a4 strane...
inkjet.206zodiac,
-> #202, vbiskup> Jel to normalno za taj stampac?
Na zalost jeste, njegova inicijalizacija je ocajno spora; Ali nisam
siguran kako ce te tvoje nalepnice izgledati nakon izvesnog
vremena. Naime, mastilo za Stylus-e je vrlo osetljivo na vlagu, pa
je dovoljna samo jedna kap vode, pa da vise ne prepoznas svoj rad.
Ovaj problem se resava upotrebom ink-jet papira (btw, u tom slucaju
rezolucija jeste punih 720 dpi), ali ne znam da li se isti moze
nabaviti i u samolepljivoj varijanti (ako ti je potrebna
informacija vici, pa cu iskopati vec negde).
cu!
inkjet.207djcorto,
-> #204, vbiskup> nalepnice,ali ne bi trebalo da menja stvar osim ako ne utice i
> debljina papira na potrosnju tonera)? jel bar priblizno u
> pravu??Potrebna mi je brojka da bih znao kako da uradim
> kalkulaciju za cenu nalepnice:((
Na potrosnju tonera najvise utice rezolucija stampe. No, za
vizitke i slicno ti ne treba vise od 360x360.
Drugi problem koji ces sigurno imati je osetljivost Epsonovog
tonera na papir. A i na vlagu - vizitke obavezno plastificiraj
...
inkjet.208djcorto,
Nego, sta bi sa onim obecanim NT drajverima za XL pro ? :(
inkjet.209spantic,
-> #208, djcorto> Nego, sta bi sa onim obecanim NT drajverima za XL pro ? :(
Idu :) Drajveri za Epson Stylus, ES Pro i ostale za
NT 3.51
E sad moje muzicke zelje: ima li neko NT drajver za HP ScanJet 3C,
a ako ima i za HP 2c...
epsonnt.zip