inkjet.210djcorto,
-> #209, spantic
Jeeeeeee ! Javljam rezultate kol'ko sutra !!!!!!
> E sad moje muzicke zelje: ima li neko NT drajver za HP ScanJet
> 3C, a ako ima i za HP 2c...
A jel moze i moja ? 4c ;) :)))))))
inkjet.211djcorto,
-> #210, djcorto> Jeeeeeee ! Javljam rezultate kol'ko sutra !!!!!!
Smrc :( Ovo je sa CDa. Ja mislio ima nesto novije :((((
inkjet.212mikis,
-> #209, spantic+> E sad moje muzicke zelje: ima li neko NT drajver za HP ScanJet 3C,
+> a ako ima i za HP 2c...
U NT Hardware Compatibility List piše da su ovi štampači kompatibilni sa
NT-on, uz DeskScan softver v2.2 ili noviji (mislim da se isti drajveri koriste
za sve skenere). Dakle, trebalo bi svratiti na HP-ov sajt i tamo pogledati.
inkjet.213vbiskup,
hi
Jedan pocetnik ima gomilu pitanja a evo nekih?
1.Prijatelj mi rece da moze da se odstampa test na stampacu(koliko je strana
odstampano) rec je o Epson Stylus color II stampacu. Moze li i kako?
2.posto vrlo brzo trosim kolor ketridz cuo sam da moze da se reciklira.Ko to
najbolje radi i koliko kosta to zadovoljstvo?
3.Moze li da se na pomenutom stmpacu NEKAKO namestiti 20 lista recimo,da
namestim da se nesto stampa u 20 kopija i da on sam povlaci list po
list(zbunjuje me to sto nema kasetu vec samo ono mesto za "guranje" papira
koje jeste veliko ali svi moji pokusaji da namestim da stampa stranu po stranu
a da se nalazi 20 str. na gomili nisu urodili plodom.Ima li ko resenje za
ovakav problem?
inkjet.214djcorto,
-> #213, vbiskup> odstampano) rec je o Epson Stylus color II stampacu. Moze li i
> kako?
Cini mi se da se drzi ALT pri ukljucivanju. Ako ne pise u
upustvu, obicno pise na samom stampacu.
> 2.posto vrlo brzo trosim kolor ketridz cuo sam da moze da
> se reciklira.Ko to najbolje radi i koliko kosta to
> zadovoljstvo?
To nemoj nikako da radis! Epson ima jako osetljive glave, i bilo
koje mastilo osim originala ga jako brzo unisti.
> 3.Moze li da se na pomenutom stmpacu NEKAKO
> namestiti 20 lista recimo,da namestim da se nesto stampa u 20
> kopija i da on sam povlaci list po
I ovo bi trebalo da pise u uputstvu ... nije valjda da ga nemas
?!!?
inkjet.215baker,
-> #213, vbiskup> 3.Moze li da se na pomenutom stmpacu NEKAKO namestiti 20 lista
> recimo,da namestim da se nesto stampa u 20 kopija i da on sam
> povlaci list po list(zbunjuje me to sto nema kasetu vec samo
> ono mesto za "guranje" papira koje jeste veliko ali svi moji
> pokusaji da namestim da stampa stranu po stranu a da se nalazi
> 20 str. na gomili nisu urodili plodom.Ima li ko resenje za
> ovakav problem?
Pojasni ovo malo bolje, neverujem da te iko razumeo .
..
inkjet.216borisl,
-> #213, vbiskup> 1.Prijatelj mi rece da moze da se odstampa test na stampacu(koliko je
> strana odstampano) rec je o Epson Stylus color II stampacu. Moze li i kako?
Test strana se stampa tako sto se drzi pritisnut ALT taster prilikom
ukljucivanja
stampaca,medjutim ne daje podatak o broju odstampanih strana,kao na laserima.
> 2.posto vrlo brzo trosim kolor ketridz cuo sam da moze da se reciklira.Ko
> to najbolje radi i koliko kosta to zadovoljstvo?
Zaboravi.Iz licnog iskustva,ako zelis da sacuvas zivce ne upustaj se u tu
avanturu.Probao sam sve,u firmi MATRIX su mi punili kertridze navodno
originalnim
mastilom,pa sam i ja kupovao refill komplet,ali sam na kraju shvatio da sam
bacio par stotina DM i pocupao puno kose :).U Coresu je kolor kertridz 50 DM,
u najgorem slucaju preko posrednika ces platiti 60 DM,a refill u MATRIX-u
kosta 25 DM.A tih 25 DM je porez na glupost & jajarenje.
Ja sam na doticnom printeru do sada odstampao oko 6000 A4 listova,a potrosio
sam 20 kolor kertridza,sto bi u proseku znacilo da jedan kertridz izvlaci
300 strana.Rec je o stampi na obicnom papiru,360 dpi,na jednom papiru 4 omota
za audio kasete,uz prilicnu stednju boje(Obavezno 10% izbledjen image).Na
taj nacin se stampac isplatio oko 10 puta,ali bez racionalizacije sam vrlo
lako mogao otici u minus.Recimo,nekih intenzivnih full colora A4,u 720 dpi,
ne moze se izvuci vise od 15-20 sa jednim kertridzom.
> 3.Moze li da se na pomenutom stmpacu NEKAKO namestiti 20 lista recimo,da
> namestim da se nesto stampa u 20 kopija i da on sam povlaci list po
> list(zbunjuje me to sto nema kasetu vec samo ono mesto za "guranje" papira
Ne razumem.Pa naravno da moze,osim ako ti neko nije zveknuo cut-sheet feeder
koji ide uz stampac.Pa ja svu stampu,koja traje satima, pustam pre nego sto
odem na spavanje,i ujutro je sve OK.Eventualno se desi da povuce dva papira,
ako ga ne rastresem dobro pre turanja ;).
inkjet.217kostja,
-> #211, djcorto=>> Jeeeeeee ! Javljam rezultate kol'ko sutra !!!!!!
=>
=> Smrc :( Ovo je sa CDa. Ja mislio ima nesto novije :((((
Daj pre no sto napunis bazence O:) da mi kazes koja su verzija
tih drajvera. Ja konkretno imam drajver koji se odaziva na V4.1
and printer akcelerator V3.3 .... jel` to il` nesto starije?
inkjet.218djcorto,
-> #217, kostja> Daj pre no sto napunis bazence O:) da mi kazes koja su verzija
> tih drajvera. Ja konkretno imam drajver koji se odaziva na V4.1
Kazacu ti koliko sutra, XL Pro i NT su mi na poslu :)
Razlog je prost - Windows 3.1 drajveri na istoj masini daju
rezultat malne identican slici na ekranu. Ako stampam iz NTa
(99% vremena i rada) slike vuku jezivo na crveno, a onog lepog
dijaloga sa gomilom podesavanja u NT drajveru nema, pa nema ni
skidanja tog crvenog tona. Ne, Win3.x drajver ne radi u NTu,
probao :)
Mislim da je drajver V2.nesto, tako da ne bi nikako bilo lose da
ti okacis te novije NT drajvere (ako su NT drajveri ;))
inkjet.219kostja,
-> #218, djcorto=> Mislim da je drajver V2.nesto, tako da ne bi nikako bilo lose da
=> ti okacis te novije NT drajvere (ako su NT drajveri ;))
Da su NT drajveri govori sam dir... koji se lepo odaziva na
ime NT 3.51
Samo ovih dana sam u velikoj guzvi pa cu proveriti sta je i kako
je po sredi nakon cega sledi obavest.
inkjet.220kostja,
-> #218, djcorto=> Kazacu ti koliko sutra, XL Pro i NT su mi na poslu :)
=>
=> Mislim da je drajver V2.nesto, tako da ne bi nikako bilo lose da
=> ti okacis te novije NT drajvere (ako su NT drajveri ;))
Evo odmah da se dopunim ...
U arhivi su AutoCAD za DOS, AutoCAD za Win i Win NT 3.51 drajveri za
Epson Stylus Pro/Pro XL.
epson.rarinkjet.221djcorto,
-> #220, kostja Izvinjavam se zbog ranijeg neodgovora :(
> Evo odmah da se dopunim ...
Hvala, skidam ujutru ...
> U arhivi su AutoCAD za DOS, AutoCAD za Win i Win NT 3.51
> drajveri za Epson Stylus Pro/Pro XL.
Ti kad saljes, saljes kompletno :) Malo sam cakao po postojecem
drajveru, i dobio znatno bolje rezlutate. Probacemo i sa ovima :)
inkjet.222baker,
Hteo bih da kupim neki color stampac, i lomim se izmedju:
Epson Stylus 820
Epson Stylus IIs
Epson Stylus II
Epson Stylus PRO
Epson Stylus XL PRO
Ujedno bih voleo da znam, koja je razlika medju njima ?
..
inkjet.223mikis,
-> #212, mikis+> U NT Hardware Compatibility List piše da su ovi štampači kompatibilni sa
(htedoh reći skeneri O:) ^^^^^^^^
+> NT-on, uz DeskScan softver v2.2 ili noviji (mislim da se isti drajveri
+> koriste za sve skenere). Dakle, trebalo bi svratiti na HP-ov sajt i tamo
Elem, svratio sam na HP-ov sajt, i našao uputstvo za instaliranje HP-ovih
skenera pod NT-om. Verovali ili ne, mogu se (tj. moraju se) koristiti
drajveri za Windows 3.1x ili Win 95. Uslov je samo da je softver verzija 2.2
ili novija, i da se skener priključuje preko SCSI interfejsa. Uputstvo za
instalaciju je prikačeno uz poruku, a najnoviju verziju softvera - HP Descscan
II v2.3, za Windows 3.1/95 (i NT, naravno), poslaću direktno u direktorijum
čim nađem malo vremena - fajl je dugačak oko 4 MB.
hp-in-nt.txtinkjet.224mikis,
-> #223, mikis+> instalaciju je prikačeno uz poruku, a najnoviju verziju softvera -
+> HP Descscan II v2.3, za Windows 3.1/95 (i NT, naravno), poslaću
+> direktno u direktorijum
+> čim nađem malo vremena - fajl je dugačak oko 4 MB.
Našlo se pre nego što sam mislio:
windows\drivers\input\*.*
------------------
sj120en.exe 3876k ű HP DeskScan II v2.3: drajveri i softver za HP skenere
inkjet.225zodiac,
-> #222, baker1. Sty 820 nije kolor, vec mono stampac, koji se moze dograditi na
kolor, ali iskreno, ne znam nikoga kome se to dosad isplatilo. Ako
hoces kolor ink-jet, onda ne razmisljaj o ovom.
2. Sty Col IIs je vec prilicno zastareo model i ima jednu veliku
manu - za dobijanje crne boje on mesa tri osnovne boje tako da vrlo
brzo trosi mastilo, a ni ta crna boja nikad nije stvarno crna.
Zgodan za izbegavanje.
3. Sty Col II se vise ne proizvodi vec ga je zamenio Stylus Color
500, koji ima potpuno iste karakteristike (malo je brzi i
jevtiniji). Dakle, on ima razdvojen crni i kolor kertridz,pa je
daleko ekonomicniji od gore pomenutog, i predstavlja sasvim dobru
kupovinu, jer ima najbolji odnos cena/kvalitet.
4. Sty Col PRO je brzi, robustniji i skuplji od Sty Col II (500).
5. Sty Col PRO XL je isto sto i pod 4. samo je A3 formata.
Pozdrav
Sale
inkjet.226djcorto,
-> #222, baker> Hteo bih da kupim neki color stampac, i lomim se izmedju:
Uprkos tome sto sam zadovoljni korisnik Epsona Xl Pro, koji
sprocu cene bas i nije kucna masina, savetujem ti da pogledas i
HP seriju 630 - 830 - 870. "Mali" Epsoni su postali tanka
plastika, jako nezni i nimalo otporni na bilo kakvu egzibiciju
mehanicke prirode.
inkjet.227mr.cikila,
Hi!
Procitavsi "starije" poruke iz ove conf. , video sam neke drajvere
za Stylus XL stampace za ACAD. Interesuje me da li oni mogu da se
koriste uz Stylus 1500.
Ne znam da li sam pogodio conf. za sledece pitanje ali prilikom
stampe iz acad 13 f/dos kada mi stampa na a3 formatu (landscape)
leva margina mi dodje cca 7 cm, a desna 2, iako full preview opcija
prikaze konkretnu oblast koja bi trebalo da se istampa.
Ukoliko neko zna sta mi je ciniti, molim da mi javne.
Ups nije konkretnu nego korektnu. Ovo kucam On-line u 5:00 h.
Pozdrav, Ivan.
inkjet.228kostja,
-> #221, djcorto=> Ti kad saljes, saljes kompletno :) Malo sam cakao po postojecem
=> drajveru, i dobio znatno bolje rezlutate. Probacemo i sa ovima :)
Ma, nije kompletno... nisam mogao nikako da se snadjem kako da
posaljem drajvere za Win 3.11 for sve i svakojake Stylus-e jer
imadeju nekih 10 mega. A, vala i stedeo sam :), u arhivi su samo
engleske verzije drajvera (francuske i nemacke sam izbacio).
inkjet.229kostja,
-> #222, baker=> Hteo bih da kupim neki color stampac, i lomim se izmedju:
=>
=> Epson Stylus 820
=> .......
=> Epson Stylus XL PRO
=>
=> Ujedno bih voleo da znam, koja je razlika medju njima ?
Gde nadje da ovakvo pitanje sa "samo" 2000 tisuce i kusur
maraka?
U startu odbaci 820 i IIs (osim ako neces da stampas u jednoj
boji Cica-Glise), cista II moze lepo da ti zadovolji vecinu
potreba i razumne je cene, Pro je kvalitetan ali je gotovo
duplo sluplji od II, i na kraju Pro XL koji ces platiti samo
ako znas za sta ti treba A3 stampa.
inkjet.230nukite,
Jel zna neko kakva je razlika izmedju Epson Stylus Color, Epson
Stylus II i Epson Stylus II S? Rezolucija? Otisak?
inkjet.231sandro,
-> #222, baker>> Hteo bih da kupim neki color stampac, i lomim se izmedju:
Uzmi epson stylus 500, to je naslednik II, poceo je da se prodaje i kod nas.
inkjet.232bobby.quyne,
-> #204, vbiskup> da istera oko 800 a4 strana kad radi vizit karte(u mom slucaju su
> nalepnice,ali ne bi trebalo da menja stvar osim ako ne utice i debljina
> papira na potrosnju tonera)? jel bar priblizno u pravu??Potrebna mi je
> brojka da bih znao kako da uradim kalkulaciju za cenu nalepnice:((
Kupio si pogresan stampac. Trebao si da uzmes HP DJ660 ili DJ850.
Oni toliko bolje rade na obicnom papiru da to nije normalno - crna boja
izgleda skoro kao na laseru. Osim toga, 850 je oko 2.5 puta brza od
dvojke a i moze da provuce 250 gramski papir bez problema.
Jesu skuplji, ali vrede para.
inkjet.233baker,
Zna li neko nesto vise o HP-ovoj seriji DESKJET color stampaca?
600C
660C
850C
1200C
Da li su bolji od Epson-ove serije?
IIs
II
PRO
XL PRO
..
inkjet.234djcorto,
-> #233, baker> Da li su bolji od Epson-ove serije?
Sta ti znaci bolji ?
Mogu da budu bolji po tome sto su manje osetljivi na papir.
Opet, nema A2 i A3 modela. I tako dalje ...
inkjet.235orlic,
-> #207, djcorto
Dj> Drugi problem koji ces sigurno imati je osetljivost Epsonovog
Dj> tonera na papir. A i na vlagu - vizitke obavezno plastificiraj
Eh da, pojavio se Epson 500 koji bi trebalo da lepo stampa i na obicnom
papiru. Da li je nekom dopao pod ruke?
inkjet.236wildey,
Vec duze vreme posedujem Epson Stylus 800+.Posle prve zamene
ketridza sa mastilom poceli su pomalo ,pa sa kasnijim zamenama
mastila, sve vise da se pojavljuju razmaci izmedju ostampanih prolaza.
Video sam da se dosta ljudi zalilo na slicnu stvar,pa me zanima da li
postoji neko resenje.
pozdrav,
Ceda
inkjet.237djcorto,
Za sve kojima treba : NT Epson Color Inkjet drajveri,
najsvezije sa www.epson.com. Uzivajte :)
Drajveri su za klasu bolji od ranijih, ukljucujuci i brzinu
stampe.
epsntdrv.arjinkjet.238djcorto,
-> #237, djcorto
Za sada nista, problemi sa Ulom :(
inkjet.239clown,
Cao!Da li neko ima driver za HPDJ340!HITNO!
inkjet.240djcorto,
Drajveri su okaceni, tri poruke unazad :)
inkjet.241supers,
Drugar ima Epson Stylus - color upgradeable.
Šta tačno treba da kupi da bi štampao u boji i gde to da nabavi?
inkjet.242djcorto,
-> #241, supers> Sta tacno treba da kupi da bi stampao u boji i gde to da
> nabavi?
Color kit, a gde - pise u oglasima bilo kog casopisa.
Proveri OBAVEZNO sta dobija uz to, to bi trebalo da pise u
uputstvu.
inkjet.243vstan,
InkJet-ovci i laserdžije :) !
Što videh radnju, da ti pamet stane.
Prodaju sve moguće papire za InkJet i laser, plus što sve
to imaju i u vidu nalepnica izreckanih u formatu A4 pa možeš
sam kod kuće da sebi napaviš nalepnice ili vizit kartice.
Papiri za InkJet su im kažu super za max. rezolucije i dele se
po gramaturi na 80gr, 90gr, 110gr i 150gr. Pokazali su mi i uzorke.
Ima i svih vrsta folija: one sjajne Glossy za InkJet, providne,
laserske, vodootporne, za fotokopire i za grafoskope, čudo jedno,
da nisam video svojim očima ne bih verovao. Uvoz iz Nemačke.
Sve to je na istom spratu u Skadarliji gde je i Sezam PRO samo
na drugom kraju hodnika kod fontane (tamo gde su one muzičke
prodavnice).
p.s. Inače vlasnik reče da je član Sezama (i ovog i onog) samo se
retko javlja i ne učestvuje u diskusijama, ali da odgovara
na mail. User LEONARDO, tako mu se valjda i radnja zove.
inkjet.244djcorto,
-> #243, vstan> na mail. User LEONARDO, tako mu se valjda i radnja zove.
Stari korisnik, svojevremeno dragocena pomoc za probleme oko
raznih Corela, i slicnih stvari.
Lepo da si nas obavestio :)
inkjet.245oberon,
Posto je bilo problema oko nabavke kertridza za Stylus, dosao sam
u iskusenje da uzmem onaj Fullmark, dosta jeftinji. Medjutim, kako
je stvarcica osetljiva nesto nisam siguran u bilo kakvo sibicarenje.
Druga slicna stvar je sa onim refill kitom i firmi koje pune kertridze.
Da li je neko probao ovo?
inkjet.246djcorto,
-> #245, oberon> Druga slicna stvar je sa onim refill kitom i firmi koje pune
> kertridze.
Probao davno sa HI Jetpro stampacem. Rezultat: zamena glave.
Zaboravi.
inkjet.248leonardo,
-> #244, djcortoť=> Stari korisnik, svojevremeno dragocena pomoc za probleme oko
Hvala na lepim rečima majstore, svrati na piće :)
Pozdrav
ťeo
inkjet.249djcorto,
-> #248, leonardo> Hvala na lepim recima majstore, svrati na pice :)
Nema na cemu, to je istina :)
Poziv prihvacen, kad se nadjem u kraju :)
inkjet.250posejdon,
Imam štampač Epson Stylus Color (bez drugih oznaka, čini mi, prvi
njihov kolorac) i sledeći problem.
Prilikom crnog štampanja, ostavlja mi u pola karaktera tanki crni
trag. Pretpostavio sam da se na vrhu glave zakačila ili neka
dlaka, nit ili kakva druga štroka. Obzirom da njegovo ugrađeno
čišćenje glave (ALT+...) ne pomaže, pokušao sam da sam dospem do
vrha glave, pa sam jednostavno izvadio kertridže, ali kako mi se
učinili da tu ima više posla, odustao sam i vratio kertridže
nazad.
Međutim, više nije hteo da štampa ni color ni crno !!??
Stavio sam nove kertridže i sve je bilo OK, mada i dalje vuče onu
štroku.
Zar je moguće da kertridži ne smeju da se vade, što znači da ne
mogu ni da se pune, kao što se pune kertridži nekih drugih inkjet
printera, ili sam to ja nešto uprskao ?
Kako očistiti glavu od šljama koji sam gore pomenuo ?
inkjet.251dacho,
******************** HITNO HITNO ***********************
Hitno potrebna crna i kolor glava za EPSON Stylus color (prvi model)
******************** HITNO HITNO ***********************
inkjet.252kolja.t,
-> #250, posejdon> Zar je moguće da kertridži ne smeju da se vade, što znači da ne
> mogu ni da se pune, kao što se pune kertridži nekih drugih inkjet
> printera, ili sam to ja nešto uprskao ?
Preporučuje se da se jednom stavljeni kertridži NIKAKO ne vade, a
video si i zašto...
> Kako očistiti glavu od šljama koji sam gore pomenuo ?
Jedino hrabrost, ali ja koji sam inače dosad upropastio dosta stvari
(tj.hrabar sam za samouke zahvate) ipak bih potražio neki servis...
Čini mi se da su ovde stvari previše pipave... Imam isti SC...
inkjet.253oberon,
-> #250, posejdon>> Prilikom crnog stampanja, ostavlja mi u pola karaktera tanki crni
>> trag. Pretpostavio sam da se na vrhu glave zakacila ili neka
>> dlaka, nit ili kakva druga stroka. Obzirom da njegovo ugradeno
A jel se to javlja i kod stampanja crnih povrsina ili samo teksta?
Ako koristis obican fotokopirni papir obrati paznju na kvalitet,
vlaznost...
No u svakom slucaju ne diraj sam!
>> Zar je moguce da kertridzi ne smeju da se vade, sto znaci da ne
>> mogu ni da se pune, kao sto se pune kertridzi nekih drugih inkjet
Kartridzi nikako ne smeju da se vade ako postoji namera da se njima jos
stampa (dakle ako nisu potroseni). Vazduh ne sme da udje spreda, jer se
tako poremeti pritisak unutra. Posto si vec izvadio nepotrosen kertridz
bojim se da ce ti indikator ubuduce netacno raditi - neces ni sledeci moci
da potrosis do kraja.
Punjenje ne bih preporucio ni kod plotera sa mnogo nizom rezolucijom, sto
ne znaci da nije izvodljivo. Cuo sam da neki to rade.
inkjet.254sidpro,
hitno potrebni drajveri za epson stylus 200
i objasnjenje kako se nadogradjuje za color stampu
unapred havala!
inkjet.255milosh.zorica,
dali epson-ov stylus 200 može da štampa u boji,jel se to radi
kupovinom kasete sa bojama ili na neki drugi način?
unapred hvala
inkjet.256sidpro,
-> #255, milosh.zorica>/ dali epson-ov stylus 200 moze da stampa u boji,jel se to radi
>/ kupovinom kasete sa bojama ili na neki drugi nacin?
cini mi se da imamo isti problem
pre dve nedelje sam kupio stylus 200 ali nisu mi isporucili drajvere
i uputstva, sa odgovorom da ce stici za koji dan, ali ih jos uvek nema.
sto se tice kolor stampe cuo sam da treba dokupiti glavu sa
kolor ketridzom i podesiti ga da radi kolor stampu.
ovo bi trebalo da je tako jer i na samom stampacu pise da je
nadogradiv za kolor stampu.
inkjet.257milosh.zorica,
Koji ink-jet štampač da kupim pošto se bavim slikanjem uz pomoć
računara,treba da mi daje kvalitetan otisak pošto te slike
nameravam i da prodajem?
P.S. Štampač da košta najviše 650dm.
inkjet.258dekik,
-> #257, milosh.zorica
D->> Koji ink-jet stampac da kupim posto se bavim slikanjem uz pomoc
D->> racunara,treba da mi daje kvalitetan otisak posto te slike nameravam i
D->> da prodajem? P.S.Stampac da kosta najvise 650dm.
Uzmi Epson Stylus Color 1000 ,taj ti je oko 600-700 dm valjda ;)
inkjet.259dekik,
Imam Epson Stylus 800+ i problem ;)
Shta se radi kada neche da shtampa linije ravno ? npr :
na levoj strani je │ (znachi ok) a na desnoj │
│ │
(nekad je i obrnuto)
Btw: ovo se deshava samo iz windows-a (95).
Pomagajte!
inkjet.260sandro,
-> #259, dekik>> Imam Epson Stylus 800+ i problem ;)
>>
>> Shta se radi kada neche da shtampa linije ravno ? npr :
>>
>> na levoj strani je │ (znachi ok) a na desnoj │
>> │ │
Treba da uradis kalibraciju.
inkjet.261mixi,
Kupujem kolor inkjet (EPSON), a pitanje je 200 color ili
400. Jel ima negdje poredjenja ova dva modela.
Interesuje me i razlika otiska 400 kolor i 600 kolor, osim
naravno, 1440 dpi rezolucije, dakle kad stampaju oba u 720 dpi.
pozdrav, mixi...
inkjet.262bstevan,
Interesuje me šta je najpogodnije kupiti u vezi color štampača,
dali EPSON Styles Color ili HP Inkjet.
Prateci konferenciju o Inkjet štampačima ispade da ima problema
sa zagušenjem dizni, ako duže stoji toner i nekoristiš ga.
Da li je to otklonjeno na novim EPSON Styles COLOR 400 ili
EPSON Styles COLOR 500, a izašo i 600 sa 1440 dpi ?
Jel vredi to kupiti pod uslovom da je gornji problem otklonjen ili
se odlučiti za HP Inkjet 690 C ?
Ili se odreči kolor štampača i iči na laser 5L.
---POZDRAV---
---BSTEVAN---
inkjet.263raleksa,
Problem sa Stylusom.
Greškom sam izvadio neispražnjen kertridž i sad je izgleda
došlo do pometnje kod indikatora za njegovu popunjenost. Iako je u
njemu još više od pola mastila, štampač se isključuje uz signal da
je svo mastilo potrošeno. Kupio sam novo punjenje, ali ista stvar.
Postoji li neki način da se ovo popravi?
.
..conf join komunikacije.9
..conf write komprogrami
Imam jedan problem sa slanjem faksa iz Worda: umesto naših
slova vide se samo kvadratići. Koristim paket "Bitware", radim pod
CP 1250 i sa novim Ofisom. Kada koristim yuscii raspored i fontove,
sva naša slova se dobro vide. Isto je i sa MS-ovim faks programom
iz W95.
Ima li neko iskustva sa paketom "Bitware"? Postoji li nova
verzija ovog programu za rad sa novim Ofisom?
.
inkjet.264zlaya,
-> #263, raleksa- Problem sa Stylusom.
- Greškom sam izvadio neispražnjen kertridž i sad je izgleda
- došlo do pometnje kod indikatora za njegovu popunjenost. Iako
- je u njemu još više od pola mastila, štampač se isključuje uz
- signal da je svo mastilo potrošeno. Kupio sam novo punjenje,
- ali ista stvar. Postoji li neki način da se ovo popravi?
Postoji ona kvačica sa federom, koja ti smeta da ubaciš kertridž i služi
da ti kida živce i kao deo indikatora za zamenu kertridža. Očupaj tu plastiku
sa federom, i trebalo bi da da rezultate. Skini samo pokretni deo i pazi da ne
polomiš nešto!
inkjet.265djcorto,
Epson Stylus drajveri za NT 3.51/4.0
epwntp4.exeinkjet.266raleksa,
-> #264, zlaya:: pOSTOJI ONA KVAČICA...
rADI. Sporo, ali radi. Hvala!
inkjet.267zodiac,
Epson Stylus Color 400
* 720 dpi kolor i mono na Epson MicroDot papiru
* do 3 str/min kolor, 4 str/min mono na obicnom papiru
* Windows kompatibilan
* stampa na obicnom papiru sa Epson Quick-Dry mastilom
* ugradjeni online help - Epson Answers
* AutoColour funkcija
inkjet.268zodiac,
Epson Stylus Color 600
* 1440 dpi kolor i true-black na Epson Super MicroDot papiru
* do 4 str/min kolor, 6 str/min mono na obicnom papiru
* Windows & Mac kompatibilan
* stampa na obicnom papiru sa Epson Quick-Dry mastilom
* ugradjeni online help - Epson Answers
* AutoColour funkcija
inkjet.269zodiac,
Epson Stylus Color 800
* 1440 dpi kolor i true-black na Epson Super MicroDot papiru
* 1440 dpi kolor na Epson Super MicroWeave foliji
* do 7 str/min kolor, 8 str/min mono na obicnom papiru
* Windows & Mac kompatibilan
* opciono PostScript & Network Capability
* visoko kapacitetni Dual Ink kertridz sistem
* stampa na obicnom papiru sa Epson Quick-Dry mastilom
* AutoColour funkcija
inkjet.270gmatic,
Zanima me kolka je cena Epson stylus 400 stampaca.
inkjet.271hadzi,
Hi! Imam dva MALA :O problema.
1) Imam VEEEELIKI bug (?) u Wordu97 i cuo sam da je u ovoj
konferenciji bilo reci o tome (Word97 + ESC = ?!), pa ako neko
ima broj poruke neka mi kaze.
2) Imam -2xVEEEELIKI problem: Gde da nabavim drajvere za ESC?
Trenutno koristim one za Windows 3.xx (i lepo rade) ali su spori!
inkjet.272raleksa,
> 2) Imam -2xVEEEELIKI problem: Gde da nabavim drajvere za ESC?
Zar ih ne daju uz štampač?
Inače ima i na Sezamu, windows\drivers\printer\stcolor.zip.
Meni je pomogao savet sa unošenjem vrednosti u registry, a sa
starim drajverom.
Probaj.
inkjet.273boccio,
Najlepse bih molio sve koji znaju gde se moze naci najjeftinije
crno mastilo za EPSON Stylus 820 (ili Stylus 200), oznaka kartridza
je S020047 da mi jave.
Takodje, moze i Fullmark-ov komplet za refil za HP DeskJet 500, jer
i on pali, ili Fullmark-ovo mastilo za 820. Do sada sam probao sto
kombinacija i
ostao bez novca, a ovaj mali pije k'o blesav. :(
inkjet.274pvlada,
-> #273, boccio>Najlepse bih molio sve koji znaju gde se moze naci najjeftinije
>crno mastilo za EPSON Stylus 820 (ili Stylus 200), oznaka kartridza
>je S020047 da mi jave.
>Takodje, moze i Fullmark-ov komplet za refil za HP DeskJet 500, jer
>i on pali, ili Fullmark-ovo mastilo za 820. Do sada sam probao sto
>kombinacija i ostao bez novca, a ovaj mali pije k'o blesav. :(
Neznam da li je to jeftino, ali ja sam kupovao kod Matrix-a
(tel. 436-094,444-1867,435-915) za 120 din., a oni isto i pune
ketridže za 60 din., ali to još nisam probao.
Pozdrav Vlada
P.S. Ako nađeš jeftinije javi mi :)
inkjet.275boccio,
Ukoliko neko ima prazan kartridz za Canon, oznaka kartridza je
BC-02, a da mu je glava ostala ispravna i da nije dopunjavan, bio
bih mu zahvalan da mi ga ustupi po razumnoj ceni.
Ponude na mail.
inkjet.276boccio,
Zdravo svima!!!
Imam sledeci problem: potrebno je da uradim nekoliko priprema za
stampu, a sto obuhvata izradu originala na pausu ili nekoj foliji
radi kasnijeg snimanja na ploce u stampariji. Medjutim, tamo su mi
rekli da je otisak mog stampaca (Canon BJC-240, bubble jet) na
pausu isuvise slab (svetao), cak i pri dvostrukom propustanju pausa
kroz stampac, i to prim maksimalnom kontrastu. Zanima me da li je
neko radio ovakvu pripremu i koji materijal da koristim, kako bi se
otisak mogao snimiti na ploce?
Unapred zahvalan, Zoran
inkjet.277ivanl,
Da li bi neko mogao da mi pošalje drajvere za EPSON Stylus Color
600 štampač ?
inkjet.278kupinar,
-> #276, boccio> rekli da je otisak mog stampaca (Canon BJC-240, bubble jet) na
> pausu isuvise slab (svetao), cak i pri dvostrukom propustanju pausa
Sa ovim stampacem nikada nisam radio ali cim je Inkjet mogu da
predpostavim kakav je otisak pogotovu na pausu. Mi u nasoj stampariji
za neke manje bitna i komplikovane stvari koristimo otisak sa laserskog
stampaca na pausu ili foliji.Mislim da ti je za ovaj posao laser minimum.
Pozdrav Tdjerdj
inkjet.279arizan,
Potrebni drajveri za EPSON STYLUS 820.
IMA LI MI SPASA?
PS. Evo jedne firme koja ima ketridze za apsolutno sve Epsone.
COMPUTER DREAM (011) 3226-323
Gradimir.
inkjet.280pvlada,
-> #279, arizan> Potrebni drajveri za EPSON STYLUS 820.
> IMA LI MI SPASA?
Evo ih, sa Epsonovog site-a.
Pozdrav Vlada
_col2s82.exeinkjet.281pvlada,
-> #280, pvlada>Evo ih, sa Epsonovog site-a.
Zaboravio sam da kažem da su to drajveri i za Epson Stylus 820 i
za Epson Stylys Color IIs.
inkjet.282arizan,
-> #281, pvlada Zahvaljujem. Stampac radi!
Gradimir.
inkjet.283pvlada,
-> #282, arizan> Zahvaljujem. Stampac radi!
Nema na čemu ;)
Pozdrav Vlada
P.S. Mogli bi File Moderatori da ubace ove drajvere u dir.