matricni.102dekiz,
Izvinjavam se ako sam pogresio temu,
ali neznam nista o stampacu LQ2550
Znam samo da je color, i A3 format sa
24 iglice.
Hteo bih da se raspitam da li neko
zna koliko moze da kosta taj
stampac nov a koliko polovan, star 3 godine
i malo koriscen.
,
matricni.103davor,
Ovako: drugar ima serijski Fujitsu A3 štampač, ali ne možemo da ga
nateramo da radi. Ja nemam iskustva sa serijskim štampačima, ali
sam pretpostavio da je dovoljno otkucati
MODE COM1: BAUD=9600 DATA=7 STOP=1 PARITY=n
MODE LPT1:=COM1:
nakon što priključimo štampač na COM1 (koji radi jer smo na njemu
testirali miša) a gde su gornji parametri oni koje štampač ispisuje
pri self testu.
However, kada smo sve to povezali i priključili, proba u vidu
COPY CON: LPT1:
i nekoliko karaktera praćenih sa CTRL-Z rezultira porukom
1 File(s) copied, ali štampač ne mrda - naprosto, kao da ništa nije
ni dobio. Naravno, bio je na ONLINE.
Dakle, gde smo pogrešili/šta smo propustili, a ako nismo ništa
gde bi mogao da bude problem?
Thanx.
matricni.104vlad,
-> #103, davor> MODE LPT1:=COM1:
> COPY CON: LPT1:
Probaj da izostavis ovo gore i das mu COPY CON COM1:
matricni.105cnenad,
-> #102, dekiz=> ali neznam nista o stampacu LQ2550
Da se nadovežem jer i meni treba jedna informacija (možda i više, zavisi ;)
Da li sam umislio O:) da postoji model EPSON LQ 300 ili je istina ? Znači, ne
LX 300 već LQ 300 ? Ako postoji, molio bih ukratko za opis...
matricni.106supers,
Subj: printer trouble
Kod prijatelja sam instalirao jedan stari program PC-Globe, ali sam zaboravio
da u setupu promenim štampač. Kada su nešto odštampali iz PC-Globea, štampač
je pobrljavio i nije se povratio... Štampa samo fragmente i trista čuda pravi.
Ovi su se obratili serviseru, i tu im je rečeno da je štampac šlogiralo to što
je devetopinac, a program je namešten da štampa na 24-oropincu. Navodno su
oštećeni drajveri štampača (drajveri kao sastavni delovi, mada se u hardver
štampača ič ne razumem...) i ne priznaju im garanciju.
Da li je istina da se mehanika štampača može ovako softverski oštetiti
(znam da EPROM kod nekih može da ode dođavola ako se selektuje nepostojeća
kodna strana). Odnosno, da li ovi iz servisa opravdano traže da se odreši kesa?
matricni.107funky,
-> #106, supers)> Ovi su se obratili serviseru, i tu im je rečeno da je štampac šlogiralo to
)> što je devetopinac, a program je namešten da štampa na 24-oropincu. Navodno
)> su
)> oštećeni drajveri štampača (drajveri kao sastavni delovi, mada se u hardver
drajveri kao sastavni delovi štampača oštećeni jer je pogrešan printer
postavljen u SETUP-u programa ? :)))
može li se znati koja je to firma ? (i koji štampač)
matricni.108evlad,
Mije mesto ovde, al' ajd da pitam :)
Kolegi potreban 9-pinac polovan (epson lx-?00 ili nešto u toj klasi)
plaća do 200 filatelističkih jedinica :)
matricni.109supers,
-> #107, funky>> drajveri kao sastavni delovi štampača oštećeni jer je pogrešan
>> printer postavljen u SETUP-u programa ? :)))
Da. To je njihova priča. BTW, kažu i da je "krajnje neposlovno" sa
moje strane da "sam izvršio instalaciju novog programa a nisam ukazao
na razlike između štampača". Mislio sam da ljudi koji ovako pričaju
o računarima postoje samo o knjigama...
Nego, koji su vaši saveti u borbi protiv ovakvih servisera?
>> može li se znati koja je to firma ? (i koji štampač)
AB-Soft. Štampač Epson LX-300.
matricni.110vlad,
-> #109, supers> Nego, koji su vaši saveti u borbi protiv ovakvih servisera?
Definitivno prodavcima/serviserima ne treba pricati nista.
Stampac ne radi i tacka, a ako krenu da te ispituju da li si
radio ovo ilo ono treba da se pravis blesav - da odrices ili da
kazes da ne znas. Mehanicki nije ostecen, i to je sve sto onoga
ko daje garanciju moze da se tice. Ostalo treba da provali sam
ako je majstor, a garancija sa tipom kvara vise nema nikakve
veze. Popravi, zameni ili vrati pare - treba biti i bezobrazan i
tvrdoglav i uporan. B(
Krajnje je vreme da pocnemo da sastavljamo crnu listu. B((
matricni.111cubra,
-> #106, supers.oOo. Ovi su se obratili serviseru, i tu im je rečeno da je
.oOo. štampac šlogiralo to što je devetopinac, a program je
.oOo. namešten da štampa na 24-oropincu. Navodno su oštećeni
.oOo. drajveri štampača (drajveri kao sastavni delovi, mada se u
.oOo. hardver štampača ič ne razumem...) i ne priznaju im
.oOo. garanciju. Da li je istina da se mehanika štampača može
.oOo. ovako softverski oštetiti
Ovo mi je jako, jako, jako neverovatno... U štampaču ne postoje
nikakve komande za uništavanje istog. On može da dobije podatke
koje ne razume i da tada štampa gluposti, ali nikako ne može da
se desi da nešto crkne posle štampanja gluposti.
matricni.112evlad,
-> #111, cubra<> Ovo mi je jako, jako, jako neverovatno... U štampaču ne postoje
<> nikakve komande za uništavanje istog. On može da dobije podatke
Da li si siguran ? Po toj logici bi moj _bivši_ stylus još bio živ.
Ko garantuje da u programu mikrokontrolera nema neki bug pa sje*e
sve ostalo :(( S obzirom da je ovo meka za raznu low end robu sve
je moguće :((
matricni.113babbage,
-> #110, vlad
>=>> Definitivno prodavcima/serviserima ne treba pricati nista.
>=>> Stampac ne radi i tacka, a ako krenu da te ispituju da li si
>=>> radio ovo ilo ono treba da se pravis blesav - da odrices ili da
Da, a u pošti ne smeš da pričaš da imaš modem jer će da te
tuže zbog korišćenja neatestiranog uređaja, kad kupuješ nešto,
dobiješ tako labavu garanciju da moraš u roku od 5 dana da ot-
kriješ da li je roba felerična...'b*m ti državu...B((((
>=>> Krajnje je vreme da pocnemo da sastavljamo crnu listu. B((
Bilo bi. Samo, od koa početi, odmah mi pada nekoliko imena
na pamet...
Babbage
matricni.114vlad,
-> #113, babbage> Bilo bi. Samo, od koa početi, odmah mi pada nekoliko imena
Kad bismo mogli makar jedno da istaknemo a da se ne javi neko ko
se kune u tu firmu... Mozda bi bilo neke vajde da se otvori user
blacklist pa da se doticnom na mail salju prituzbe i pohvale.
Kada se dovoljno nakupi mogao bi da se napravi jedan pristojan i
nepristrasan pregled.
matricni.115jolicm,
Gde se moze kupiti glava za NEC PINWRITER PS plus ???
Moze preko računa, bez računa ...
matricni.116jolicm,
Da li postoji automatski dodavač pojedinačnih papira za EPSON LX400, i ako ima,
ko to ima da proda ???
matricni.117michelle,
> Kad bismo mogli makar jedno da istaknemo a da se ne javi neko ko
> se kune u tu firmu... Mozda bi bilo neke vajde da se otvori user
> blacklist pa da se doticnom na mail salju prituzbe i pohvale.
Pa VOTE je k'o stvoren za tako nesto. Jedno glasanje tipa "u kojoj firmi bi
kupili vas sledeci racunar ili novu komponentu?".
I onda spisak svih 1756 racunarskih firmi kod nas :).
pozdrav,
mikele
matricni.118evlad,
-> #117, michelle<> Pa VOTE je k'o stvoren za tako nesto. Jedno glasanje tipa "u kojoj firmi
Pod uslovom da se user Fatal Error ne meša u isto ... ;>
matricni.119vstan,
-> #110, vlad> Krajnje je vreme da pocnemo da sastavljamo crnu listu. B((
ver 2.0 ?
Pa ajde, prijavljujte.
matricni.120basrak,
-> #119, vstan>> Krajnje je vreme da pocnemo da sastavljamo crnu listu. B((
> ver 2.0 ?
Ajde daj pointer na ver 1.0 ;)
matricni.121vstan,
-> #120, basrak>> ver 2.0 ?
>
> Ajde daj pointer na ver 1.0 ;)
prolece '94.
Sto je najinteresantnije, sve je pocelo prituzbom na
jedno servisiranje matricnog stampaca ;)
matricni.122ikordic,
-> #121, vstanRE: Crna lista zlih dilera
=> > Ajde daj pointer na ver 1.0 ;)
=> prolece '94.
Ha, ha, ha. Verzije 1.0 nije ni bilo. Doduše, ako pod "top listom"
podrazumevaš sve zajedno pet-šest ispovesti u kojoj je pomenuto tri firme,
ondak si u pravu. Ne može se na osnovu jednog pozitivnog ili negotivnog
iskustva praviti nikakva top lista, ni crna ni bela. Unless si beskrajno
besposlen, pa nemaš pametnija posla.
Ako za ovo stvarno postoji interesovanje, neka modulator pokrene vote.
matricni.123sibins,
Imam LQ-1070+
posle trece, cetvrte... strane pocinje pomalo da pomera zaglavlje unapred
(u WIN-u i u WINWORD-u podesen format A4 , stavljen papir A4)
da li treba na samom stampacu nesto podesiti i kako
pozdrav Sibin
matricni.124vitez.koja,
-> #123, sibins#=> posle trece, cetvrte... strane pocinje pomalo da pomera
#=> zaglavlje unapred (u WIN-u i u WINWORD-u podesen format A4 ,
#=> stavljen papir A4)
Verovatno papir nije baš A4 nego onaj 8.5"x12", probaj tako da
namestiš pa probaj...
sk
matricni.125sibins,
-> #124, vitez.koja*> Verovatno papir nije baš A4 nego onaj 8.5"x12", probaj tako da
Koristim dobar papir - Fabriano, dim. su su A4 (visina 297 +- 1mm.),
11 inch = 279 mm, 12 inch = 304 mm, 14 inch = 355mm, mislim da je A4
najtačnije. žuo sam da treba da se podešava na samom štampaču, pa me
interesuje (što detaljnije) kako.
Skoro sam počeo da koristim YU-set (danas:)) ), pa kad sa aktivnim YU-852
pokušam da odštampam nešto napisano u MS DOS-ovom editoru ne dobijam Srpsku
latinicu.Inače imam instalisan (po dokumentaciji prodavca) CP-852.
Šta činiti.
pozdrav Sibin
matricni.126sibins,
-> #124, vitez.koja*> Verovatno papir nije baš A4 nego onaj 8.5"x12", probaj tako da
Koristim dobar papir - Fabriano, dim. su su A4 (visina 297 +- 1mm.),
11 inch = 279 mm, 12 inch = 304 mm, 14 inch = 355mm, mislim da je A4
najtačnije. žuo sam da treba da se podešava na samom štampaču, pa me
interesuje (što detaljnije) kako.
Skoro sam počeo da koristim YU-set (danas:)) ), pa kad sa aktivnim YU-852
pokušam da odštampam nešto napisano u MS DOS-ovom editoru ne dobijam Srpsku
latinicu.Inače imam instalisan (po dokumentaciji prodavca) CP-852.
Šta činiti.
pozdrav Sibin
matricni.127sibins,
Da li može objašnjenje šta znače sledeći prekidači kod LQ 1070+:
1-5, 1-6, 1-7, 1-8
2-3, 2-4
Sibins
matricni.128dvesic,
-> #127, sibins>> Da li može objašnjenje šta znače sledeći prekidači kod LQ
>> 1070+: 1-5, 1-6, 1-7, 1-8
>> 2-3, 2-4
Za 1070+ ne znam, kod 1070 su:
1-5 Print direction ON - Unidirectional
1-6 High speed draft ON/OFF
1-7 Input buffer ON - None, OFF - 8 Kb
1-8 1 inch skip-over-perforation ON/OFF
2-3 Tear Off ON/OFF
2-4 Auto line feed ON/OFF
matricni.129calex,
-> #126, sibins<!> latinicu.Inače imam instalisan (po dokumentaciji prodavca) CP-852.
<!> Šta činiti.
To što ima 852 ne znači i da je aktivan. Verovatno se svičuje
pa malo prouči papire.
matricni.130mpromet,
Imali neko drajver za štampač OKI MicroLine 183
za Windows.Na instalacionim disketama ima samo za
193.Bio bih zahvalan jer je pravo mučenje štampati
sa ovim drajverom.
matricni.131redbaron,
Prijateljica (visoka i plava) nabavila je izvesni Olivatti 292 ili 282 štampač
A3 formata , ali bez drajvera za Windows. Jedino što radi je PrintScreen iz
DOS'a i CHI Writer i to se vabi na neki Epsonov DRV. Probao sam sa svim ostalim
olvetijevim drv'ima, ali nije išlo, probao sam da menjam imena istih , ali ni
da mrdne, ni da prdne. Ako neko ima ovakav štampač i da radi sve neka se javi
da obostrano srađujemo ( on meni (.drv, a ja njemu visoku i plavu (mislim na
oči i kosu (onu gore))).O.
matricni.132evlad,
-> #131, redbaron<> Prijateljica (visoka i plava) nabavila je izvesni Olivatti 292 ili 282
<> štampač
Prvo uvučeš perforirani papir i zatim prilikom paljenja štampača
drži taster set-up (ili tako nekako, printer mi je u firmi pa pišem
po sećanju ;) ) ona crvena strelica kod glave štampača ti je kurzor
kod menija koje ištampa na papiru. Proveri da li je štampač u
modu epson simulacije (esc/p) ili je na snazi olivetti-jev set
instrukcija. Kada ga podesiš na esc/p tada se printer ponaša kao
epson lx-800, samo nisam uspeo u tom modu da mu provalim kako da mu
DL UserDdefinedFont. Mislim da će ti za win odgovarati bilo koji
epson drajver koji je za 9pin a3 i esc/p (ne esc/p2 jer taj skup komandi
ne prepoznaje)
matricni.133janko,
Imam sledeći problem:
Epson LQ 550 štampač, sa Cut sheet feederom. Ne radi sa Win 3.11
drajverima -- drmne Paper Out čim treba da štampa. Kad mu ručno
pripremim prvu stranu, nju prođe, drugu opet jok.
Probao i manual feed i cut sheet/bin 1 opcije.
Pretpostavljam da se stvar može rešiti čačkanjem DIP svičeva. A nemam
knjižicu.
Unapred sam zahvalan onome KO IMA RASPORED DIP SVIžEVA ZA LQ 550 i okači
ih ovde.
Takođe, ako neko ima još neka iskustva na ovu temu, dobrodošla su.
matricni.134saxon,
-> #133, janko> Unapred sam zahvalan onome KO IMA RASPORED DIP SVIžEVA ZA LQ
> 550 i okači ih ovde.
┌─────┬───────────────────────┬─────────────┬──────────────┐
│ SW1 │ Bezeichnung │ ON │ OFF │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┴──────────────┤
│ 1-1 │ Internationaler │ Tabelle 1 │
│ 1-2 │ Zeichensatz │ │
│ 1-3 │ │ │
├─────┼───────────────────────┼────────────────────────────┤
│ 1-4 │ Schrifartwahl │ Tabelle 2 │
│ 1-5 │ │ │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┬──────────────┤
│ 1-6 │ Schmaldruck ein/aus │ Schmaldruck │ Normal │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 1-7 │ Zeichensatz │ Grafik │ Kursiv │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 1-8 │ Einzelblatzufuehrung │ ON │ OFF │
└─────┴───────────────────────┴─────────────┴──────────────┘
┌─────┬───────────────────────┬─────────────┬──────────────┐
│ SW2 │ Bezeichnung │ ON │ OFF │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 2-1 │ Seitenlaenge │ 12 Zoll │ 11 Zoll │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 2-2 │ Modus Abreisautomatik │ ON │ OFF │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 2-3 │ Seitenpreforation │ ON │ OFF │
│ │ ueberspringen │ │ │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 2-4 │ Automatischer │ ON │ OFF │
│ │ Zeilenvorschub │ │ │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 2-5 │ Eingangspuffer │ 8kB │ 1kB │
├─────┼───────────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 2-6 │ Druckrichtung │ bidirekt. │ unidirekt.│
├─────┼───────────────────────┼─────────────┴──────────────┤
│ 2-7 │ Zeichenabstand │ Tabelle3 │
│ 2-8 │ │ │
└─────┴───────────────────────┴────────────────────────────┘
┌──────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Tabelle 1 │
├────────────────┬───────────┬─────────────┬───────────────┤
│ Land │ SW 1-1 │ SW 1-2 │ SW 1-3 │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ USA │ ON │ ON │ ON │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ Frankreich │ ON │ ON │ OFF │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ Deutschland │ ON │ OFF │ ON │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ Grosbritannien │ ON │ OFF │ OFF │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ Daenemark │ OFF │ ON │ ON │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ Schweden │ OFF │ ON │ OFF │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ Italien │ OFF │ OFF │ ON │
├────────────────┼───────────┼─────────────┼───────────────┤
│ Spanien │ OFF │ OFF │ OFF │
└────────────────┴───────────┴─────────────┴───────────────┘
┌────────────────────────────────────────────────┐
│ Tabelle 2 │
├───────────────────┬─────────────┬──────────────┤
│ Schrifart │ SW 1-4 │ SW 1-5 │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ Roman │ OFF │ OFF │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ Sans Serif │ ON │ OFF │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ Schriftartenmodul │ OFF │ ON │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ Entwurf │ ON │ OFF │
└───────────────────┴─────────────┴──────────────┘
┌────────────────────────────────────────────────┐
│ Tabelle 3 │
├───────────────────┬─────────────┬──────────────┤
│ Zeichenabstand │ SW 2-7 │ SW 2-8 │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 10 cpi │ OFF │ OFF │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 12 cpi │ ON │ OFF │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ 15 cpi │ OFF │ ON │
├───────────────────┼─────────────┼──────────────┤
│ Proportional │ ON │ OFF │
└───────────────────┴─────────────┴──────────────┘
> Takođe, ako neko ima još neka iskustva na ovu temu, dobrodošla
> su.
Na žalost, i ja imam groznih problema sa mojim LQ550 pod Win3.11:
Korisitm drajver za LQ510 jer bolji nemam. Ponekad iz čista mira u jednom
prolazu glave štampač ne odštampa ništa tako da na pairu neki redovi
budu odštampani samo svojom gornjom ili donjom polovinom. Mnogo sam
eksperimentisao sa rezolucijom, draft štampom i sličnim ali problem i
dalje nisam rešio. Ima li neko:
a) savet?
b) neki bolji drajver?
See ya.
matricni.135janko,
-> #134, saxon
Veliko hvala na rasporedu svičeva.
Nije da zakeram -- ima li neko i Englesku verziju?
Valjda ću se i sa ovim snaći. No to nije bitno.
Odgovor na temu drajveri, problemi:
Ovo što sam ja instalirao je baš drajver za LQ 550. To ima
u Windows 3.11 CEE. E sad, što se tiče kvaliteta...
Već sam bio uočio da su ti drajveri za matrične mnogo kilavo
urađeni u Win. Recimo, za LX seriju, drajver je PRETPOSTAVLJAO
da je štampač uvek u Normal modu, pa ako je bio ostao u condensed
ili elite, "slika" bi bila haotična jer širina razmaka nije odgovarala,
i tačkice su bile na smaknutim mestima.
Sa time sam se izborio, pečujući drajver. Našao sam kod init sekvence
(koja je bila prilično nebulozna) i u njega umesto neke od nepotrebnih
naredbi ukrpio forsiranje širine.
Nadam se da ne mora nešto slično da se radi sa LQ 550?
Zna li neko još nešto, na temu:
upotreba cut-sheet-feedera za LQ 550, Windows drajver ne stigne da štampa
već izazove Paper Out?
da li drajveri za Win 3.11 brljaju ili rade posao kako treba?
matricni.136saxon,
Moze li neko ovde da okaci drajver za LQ550 stampac koji radi pod Win3.11.
Unapred zahvalan.
matricni.137janko,
-> #134, saxon>│ SW2
>│ 2-2 │ Modus Abreisautomatik │ ON │ OFF
Ovo sam promenio (bilo OFF) i sada radi. :))
Hvala.
matricni.138maksa,
-> #136, saxon>> Moze li neko ovde da okaci drajver za LQ550 stampac koji radi
>> pod Win3.11.
Ja vas slušam, slušam (ok, čitam, čitam ;) i ne razumem u čem' je
problem. Drajveri iz Windows-a 3.11 su kod mene na LQ-550 bez greške
radili 2 godine, a ištampano je dosta toga.
matricni.139drpr,
-> #135, janko-> da li drajveri za Win 3.11 brljaju ili rade posao kako
-> treba?
Meni je sve ok za moje potrebe. Ja nemam sheet feeder već ili
manuelno ubacujem papir ili koristim perforirani.Uputstvo si
dobio pa nema potrebe da ti bacam. Od drivera koristim
standardne iz W4WG za LQ510 ili LQ500 ne sećam se ovako napamet
:)
cope
matricni.140calex,
-> #136, saxon<!> Moze li neko ovde da okaci drajver za LQ550 stampac koji radi pod
<!> Win3.11.
Drajver iz 311 CEE. :)
eps.zipmatricni.141sjocic,
Kako se podmazuje matrični štampač, tj. gde, koliko, šta, kada ? :)
Vidim da su u 'modi' podmazivanja napajanja, pa mora da je neko
podmazivao štampač ? :)
matricni.142saxon,
-> #140, calex> <!> Moze li neko ovde da okaci drajver za LQ550 stampac koji
> radi pod <!> Win3.11.
>
> Drajver iz 311 CEE. :)
Yes. Zahvalnost se podrazumeva...
matricni.143adiklic,
U pitanju je STAR LC10
kad treba da štampa, prvo potera papir napred, desetak santimetara, potom nazad
onda opet napred dok ga ne izgužva, a onda počne da štampa.
Ako neko ima ovakav štampač, ili pak uputstvo da može da pročita nešto o
ovakvom sledu događaja u uobičajenim problemima, molim da mi napiše u čemu je
problem. Takođe bi mi koristio i raspored svičeva nekog štampača koji je miran
i pouzdan i ne koprca se pre štampe.
Dakle, da ponovim:
STAR LC10 tera papir napred, nazad dok ga ne izgužva, kako da ga umirim?
matricni.144jmilosevic,
-> #143, adiklic> U pitanju je STAR LC10
> kad treba da štampa, prvo potera papir napred, desetak santimetara,
> potom nazad
Prekidači 1
on off
1-1 Veličina papira 11 inča Veličina papira 12 inča
1-2 Položaj glave automatski Glava ostaje na kraju reda
na početak novog reda
1-3 Orator velika slova kao mala Orator mala slova kao mala
1-4 Bez autom.dodavanja papira Sa automatskim dodavanjem papira
1-5 Senzor za kraj papira uključen Senzor za kraj papira isključen
1-6 Epson emulacija IBM rad
1-7 Kursiv štampa (Epson) Grafički znaci (Epson)
Tabela znakova 2 (IBM) Tabela znakova 1 (IBM)
1-8 Pomeranje u sledeći red Automatsko pomeranje u sledeći
mora kompjuter dati red pri svakom enteru
Prekidači 2
2-1 Ignoriše od korisnika definisane Aktivira korisnikove def.znake
znake
2-2 │
2-3 │ Izbor internacionalnih znakova (kodna strana)
2-4 │
USA France Germany England Dänamark Sweden Italy Spain
2-2 on off on off on off on off
2-3 on on off off on on off off
2-4 on on on on off off off off
Kod mene je ovako i radi dobro:
1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4
off off on on off off on on on on on on
PS
Ovo tvoje mi liči na neki hardwerski problem. Imam jedan ROM viška.
Poz,
jmilosevic
matricni.145dkaralic,
Kakva su vam iskustva sa LQ-100KK.
tJ kako se ponaša u radu, da li se dobija traktor prilikom kupovine
i kolika je njegova polovna cena.
Pozdrav Dragan.
matricni.146olio,
-> #141, sjocic> Kako se podmazuje matricni stampac, tj. gde, koliko, sta, kada ? :)
>
> Vidim da su u 'modi' podmazivanja napajanja, pa mora da je neko
> podmazivao stampac ? :)
Ja sam podmazivao matricne stampace sa silikonskim uljem(bezbojno i gusto)
Treba podmazivati samo traktor i ostale prenose sa zupcanicima i paziti da
ti nigde vise ne kapne. Kada se podmaze stampac ima bolji(tisi zvuk).
Potrbno je i podmazati sipku (vodjicu glave stampaca), ona dugacka okrigla
sipka jer se na njoj najvise natalozi prljavstina, ali pre podmazivanja je
treba
ocistiti od dlaka i ostalog djubreta.
Pozdrav Oliver.
matricni.147danilo,
Na štampaču EPSON LQ850+ imam čudan problem.
Neće da štampa na svakom računaru. Na nekim računarima štampa, a na
nekim ne. I/O karte su bile različite od 8-bitnih do 32-bitnih i
nema nekog pravila. U čemu je problem?
Da li je nešto oštećeno na Centroniks portu u štampaču i ima li
jednostavnog rešenja?
matricni.149adiklic,
-> #144, jmilosevic>> U pitanju je STAR LC10
>> kad treba da štampa, prvo potera papir napred, desetak santimetara,
>> potom nazad
> Kod mene je ovako i radi dobro:
> 1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4
> off off on on off off on on on on on on
Javno se zahvaljujem na brzom, iscrpnom i tačnom odgovoru koji mi je rešio
problem.
matricni.150dkaralic,
rz
B00000000000000
Ponavljam pitanje ali u drugačijem obliku.
Za EPSON LQ-100 koji se drajver koristi za WIN 3.1
Pozdrav Dragan.
matricni.151dbambi,
-> #150, dkaralic=> Ponavljam pitanje ali u drugacijem obliku.
=>
=> Za EPSON LQ-100 koji se drajver koristi za WIN 3.1
=> Pozdrav Dragan.
Na PRO-BA , uz poruku 9.91 u conf. TEST.1 prikacen
je fajl (oko 500 kb), sa win drajverima za vecinu
Epsonovih stampaca (pa i za LQ-100 ).Ja sam
prezadovoljan :)))
Bambi
matricni.152jmilosevic,
-> #149, adiklic> Javno se zahvaljujem na brzom, iscrpnom i tačnom odgovoru koji mi je
> rešio problem.
Srećan rad !
poz,
jmilosevic
matricni.153dkaralic,
-> #151, dbambi> Na PRO-BA , uz poruku 9.91 u conf. TEST.1 prikacen
> je fajl (oko 500 kb), sa win drajverima za vecinu
> Epsonovih stampaca (pa i za LQ-100 ).Ja sam
> prezadovoljan :)))
Ok, hvala, uzeću ih. Nadam se da će i poslužiti osobi
kojoj je i namenjena.
Pozdrav Dragan.
matricni.154ikordic,
-> #145, dkaralicRE: LQ-100
=> Kakva su vam iskustva sa LQ-100KK.
Model za korespondenciju i small office, obično se ne dobija traktor uz nj.
Pogledaj neki pljuckavac, za malo veće pare dobijaš bolju stvar.
matricni.155kriss,
-> #146, olio˙˙ Ja sam podmazivao matricne stampace sa silikonskim
˙˙ uljem(bezbojno i gusto)
Gde se može naći ovo ulje u BG?
matricni.156dkaralic,
-> #154, ikordic> Model za korespondenciju i small office, obično se ne dobija traktor uz nj.
> Pogledaj neki pljuckavac, za malo veće pare dobijaš bolju stvar.
U međuvremenu je koleginica nabavila FUJITSU DL 700 (čini mi se da je tako
rekla).
Kaže da je to 24 pinac, i da joj dobro radi. Baš idem danas da vidim kako radi
i
to čudo.
Pozdrav Dragan.
matricni.157diag,
Zna li iko nešto o štampaču
STAR Gemini-10x
Model je inače A4, 9pina ali ne mogu da ga poteram iz Windowsa?
Da li je uopšte win kompatibilan?
matricni.158djcorto,
-> #157, diag>> Model je inace A4, 9pina ali ne mogu da ga poteram iz
>> Windowsa? Da li je uopste win kompatibilan?
Jeste Epson kompatibilan, i radi se o americkom modelu ovde jako
popularnog LC10 ili NL10. Dosta su arhaicni, ali i meni jedan
jos uvek radi posao.
Drajvere bas za win imam negde, poslacu.
matricni.159vbole,
-> #157, diag> Zna li iko nesto o stampacu
>
> STAR Gemini-10x
>
> Model je inace A4, 9pina ali ne mogu da ga poteram iz Windowsa?
> Da li je uopste win kompatibilan?
Jeste, ali je bolje da ga u winu (i uopste) prijavis kao IBM Graphics
a setujes dzampere na samom stampacu.
┌───┬───┬───┬───┬───┬───┬───┬───┐ ┌───┬───┬───┬───┐ ON
│ 1 │ 2 │ 3 │ 4 │ 5 │ 6 │ 7 │ 8 │ │ a │ b │ c │ d │
└───┴───┴───┴───┴───┴───┴───┴───┘ └───┴───┴───┴───┘ OFF
┌───┬─────────────────────────┬───────────────────────────────┬──────────┐
│ │ ON │ OFF │ STAVI NA:│
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ 1 │ 11" page length │ 12" page length │ OFF │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ 2 │ Normal (STAR mode) │ Italic (STAR mode) │ │
│ │ Char_Set 1 (IBM mode) │ Char_Set 2 (IBM mode) │ OFF │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ 3 │ 10 CPI (pica pitch) │ 17 CPI (condensed pitch) │ ON │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ 4 │ Normal mode │ NLQ mode │ ON │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ 5 │ Ignore download chars │ Enable download chars │ ON │
├───┼─────────────────────────┴───────────────────────────────┼──────────┤
│ 6 │ │ ON │
│ 7 │ International character selection │ ON │
│ 8 │ │ ON (USA)│
└───┴─────────────────────────────────────────────────────────┴──────────┘
┌───┬─────────────────────────┬───────────────────────────────┬──────────┐
│ │ ON │ OFF │ │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ a │ Paper-out detector ON │ Paper-out detector OFF │ ON │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ b │ STAR mode │ IBM mode │ OFF │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ c │ LF must be from host │ Auto LF with CR │ ON │
├───┼─────────────────────────┼───────────────────────────────┼──────────┤
│ d │ Standard buffer │ Optional buffer │ OFF │
└───┴─────────────────────────┴───────────────────────────────┴──────────┘
pozdrav, bole
matricni.160vbole,
-> #158, djcorto> Jeste Epson kompatibilan, i radi se o americkom modelu ovde jako
> popularnog LC10 ili NL10. Dosta su arhaicni, ali i meni jedan
Ne, to im je prethodni model - tata ;)).
pozdrav, bole
matricni.161diag,
-> #159, vbole>> STAR Gemini-10x
Hvala na odgovorima.
matricni.162djcorto,
Evo drajvera za Star 9 pince, za win.
star9win.arjmatricni.163jmilosevic,
-> #162, djcorto> Evo drajvera za Star 9 pince, za win.
Može li se smanjiti gornja i donja margina ispod 1" i može li se pojedinačno
umetati papir?
poz,
jmilosevic
matricni.164chomee,
Da li neko zna gde se mogu nachi ACAD drajveri za Seikoshu SL-90?
Molim odgovor na mail. Hvala!
matricni.165djcorto,
-> #163, jmilosevic>> Moze li se smanjiti gornja i donja margina ispod 1" i moze li
>> se pojedinacno umetati papir?
Margina ne zavisi od drajvera, nego od stampaca :( Papir se
naravno moze umetati i pojedinacno.
Drajver je, inace, iz 3.1 CEE verzije. Cudi me da ga nema i na
Sezamu, tj da ga nije bilo i ranije?
matricni.166djcorto,
-> #164, chomee>> Da li neko zna gde se mogu nachi ACAD drajveri za Seikoshu
>> SL-90?
Nema ih, koliko znam, probaj da emulacijom resis problem.
Sigurno ti Seikosha uspesno glumi neki Epson ili IBM, a oni
sasvim lepo rade sa prilozenm drajverima.
matricni.167djcorto,
-> #160, vbole>> Ne, to im je prethodni model - tata ;)).
Zaboravlja se, sinko, godine ... :))))))
matricni.168olio,
-> #167, djcorto> Zaboravlja se, sinko, godine ... :))))))
Pa ti si mlad TATAAAAAAA !!!!!
matricni.169peacock,
-> #166, djcorto#### Sigurno ti Seikosha uspesno glumi neki Epson ili IBM, a oni
I više nego dobro glumi. Uostalom, i Epsona proizvodi Seiko
korporacija.
matricni.170jmilosevic,
-> #165, djcorto> Margina ne zavisi od drajvera, nego od stampaca :( Papir se
> naravno moze umetati i pojedinacno.
Probaću sa njim, a inače kad radim sa drajverom za Star LC 10 koji
ide uz vindows 3.11, u lotusu 5 for win izaberem default štampač IBM ...,
postavim gornju marginu na 0,51 inča i sve je ok. Kad postavim na default
štampač star lc10, uđem u page setap tamo stoji gornja margina 1 inč, donja
1.13 i možeš da učitaš šta hoćeš za te margine, ne vredi ;), to se vidi i
u previewu ;). žim vratim štampač na IBM II proprinter, sve je uredu :).
Mislim da štampač ne čeka ubacivanje novog papira, što bi trebao da radi
nego tera dalje posle odštampane stranice, to ću još proveriti.
poz,
jmilosevic
matricni.171djcorto,
-> #168, olio>> Pa ti si mlad TATAAAAAAA !!!!!
Ajd, sad ... ako cemo da se pozivamo, mladji od tebe, no stariji
od vecine ljudi ovde :)))))
matricni.172dbambi,
Ortak mi je ponudio zamenu mog stampaca za njegov (LQ-400)
Ponuda mi se dopada, ali posto nista ne znam o tom stampacu
a on tvrdi da je to bas LQ-400 (dakle ne LX-400), molio bih
nekoga da posalje nekoliko detalja o njemu i ako moze da ga
uporedi sa LQ-100 (koji sada posedujem).
Bambi
matricni.173bulaja,
Ima li neko YU download slova za Epson FX-1050?
matricni.174bulaja,
-> #172, dbambi│Ortak mi je ponudio zamenu mog stampaca za njegov (LQ-400)
│Ponuda mi se dopada, ali posto nista ne znam o tom stampacu ...
└───
To je model negde iz '91/'92, A4 24-pinac, nema naša slova (sem ako ih
nije dodatno ugradio). Ako se dobro sećam pojavio se posle LQ-550 i
bio nešto slabiji od njega. Da li vredi menjati LQ-100 za njega ne
znam - svakako je robusniji od njega i radi pristojno sa perforisanim
papirom, ali treba uzeti u obzir i da je 3-4 godine star. The choice
is yours :).
matricni.175nbatocanin,
-> #172, dbambi> Ortak mi je ponudio zamenu mog stampaca za njegov (LQ-400)
> Ponuda mi se dopada, ali posto nista ne znam o tom
> stampacu a on tvrdi da je to bas LQ-400 (dakle ne LX-400),
> molio bih nekoga da posalje nekoliko detalja o njemu i ako
> moze da ga uporedi sa LQ-100 (koji sada posedujem).
LQ-400 je starija generacija, 24-pinac po kvalitetu otiska negde malo
ispod LQ-550. Nema automatsko uvlačenje papira, što me posebno
nervira (mora se pritiskati "Load paper" pa "On line"). Po mom
iskustvu ume prilično često da izgužva papir prilikom uvlačenja (nema
mehanizam dobar poput LQ-550). Što se dobrih strana tiče, veoma je
pouzdan. Znam da na dva mesta radi pod neverovatnim uslovima već
nekoliko godina bez i jedne greške. Nema ESC/P2 (pod uslovom da nije
neka nova revizija), pa ga lično ne bih menjao za LQ-100. Ima
traktor, za razliku od stotke i mislim da je nešto izdržljiviji.
matricni.176iivanic,
Hi !
Imam jedan mali problem, koji se ogleda u sledecem :
Drug je dobio na poklon serijski stampac DIGITAL LQP45 i nema uputstvo
za njega.Inace ,stampac je serijski Dazzy Wheel i ima oko 20-tak dzampera,
koje naravno neznam kako da podesim da stampac radi kako treba.
Ako neko nesto zna o ovom stampacu (ili ima uputstvo),nek mi baci na mail.
Hvala unapred !
matricni.177nboskovic,
-> #174, bulaja*> To je model negde iz '91/'92
LQ-400 sam kupio krajem '90 u Minhenu tako da bi rekao
da je malo stariji model od gore navedenog. Što se tiče
samog rada štampača, za moje potrebe je odličan, iako
bi, normalno, voleo da imam lasera ( koji mi u suštini
ne treba :))
(c) klap
nikola
matricni.178zeljkan,
Hi, Potreban savet u vezi 24-pinca , ostavlja mi bele (neispisane linija).
Interesuje me dasli je do glave(odnosno iglica) ili je u pitanju nesto drugo
, inace radim sa njegovim drajverom.
Hvala,
Zeljkan.
matricni.179vlad,
-> #178, zeljkan> Hi, Potreban savet u vezi 24-pinca , ostavlja mi bele (neispisane
> linija). Interesuje me dasli je do glave(odnosno iglica) ili je u
Najverovatnije zapecena ili polomljena iglica. Probaj da isperes
glavu (iglice) u alkoholu pa ako ne pomaze - u servis.
matricni.180milosh,
HI!
Treba mi pomoc pa reko da probam ovde...Naime, imam matricni printer
Prasident (cini mi se Nemacki) i riknuo mu je Centronix interfejs tj.
na njemu jedan cip 14nozicni sa oznakom *** D108D ***
Ako neko zna gde se moze nabaviti IC,ili ceo interfejs nek me mailne
nosicu mu sliku u budjelaru. Hvala i pozdrav!
matricni.181hook,
Prilikom štampanja iz Worda (R 2) na 386 računaru i na Epson
LX 850 štampaču javlja mi se sledeći problem.
Posle odštampane 2 strane štampač se zaglavi, a ekran zatamni
(ne koristim skrin sejver). ALT+CTRL+DEL + ENTER me vrati u
Windows, a štampač moram da resetujem. Kada zaobiđem print
menadžer, dešava mi se slična stvar, tj. štamapač se zaglupi, ali
ekran se u tom slučaju ne zatamni. Probao sam sa drajverima za LX 800
i LX 810. Interesantno je što on uredno odštampa prve dve strane
i uvek se zakuca na trećoj.
Gde je problem?
Hardver ili softver?
matricni.182dr.grba,
-> #181, hook>> Prilikom štampanja iz Worda (R 2) na 386 računaru i na Epson
>> ...
>> Gde je problem?
>> Hardver ili softver?
Buba u Wordu 2, sećam je se dobro. A u svoje vreme se o ovome pričalo po
Sezamu. Neki ljudi su ovaj razlog navodili kao ključni argument prelaska
na Word 6, pa i po cenu daleko sporijeg rada.
Dakle, ....
matricni.183brad,
Molim za savet.
Imam {tampa~e EPSON LQ 1170 i LQ 570+ i pored svih potrebnih
pode{avanja, prilikom {tampanja dokumenta koji imaju vi{e od
jedne strane, iz WORD-a 6.0, {tampa na drugoj strani je pomerena
za jedan do dva reda ni`e u odnosu na prvu stranu. Tako da futer
na drugoj strani obi~no "ispadne" sa lista.
Druga stvar je, da li neko ima originalni drajver za EPSON LQ 100,
jer sa predlo`enom zamenom (LQ 570+) {tampa~, iz WORD-a "pi{e"
brzinom polu pismenog osnovca.
Veoma zahvalan za svaki savet.
brad
matricni.184vasic,
-> #182, dr.grba> Neki ljudi su ovaj razlog navodili kao ključni argument prelaska
> na Word 6, pa i po cenu daleko sporijeg rada.
Kad smo već kod raznih Word-ova, da li se negde na Sezamu može naći
konvertor iz Word 6 u Word 2 format? Ako ne na Sezamu, može li kod nekog
sezamovca? :)
matricni.185calex,
-> #184, vasic<!> Kad smo već kod raznih Word-ova, da li se negde na Sezamu može naći
<!> konvertor iz Word 6 u Word 2 format? Ako ne na Sezamu, može li kod
Nešto ovako?
WINDOWS\MISC\*.*
------------------
word6to2.a01 353k Konverzija MS Word4Win v6.0 datoteka u Word4Win 2.0 #1
word6to2.a02 347k Konverzija MS Word4Win v6.0 datoteka u Word4Win 2.0 #2
matricni.186hook,
-> #182, dr.grba> Buba u Wordu 2, sećam je se dobro. A u svoje vreme se o ovome pričalo po
> Sezamu. Neki ljudi su ovaj razlog navodili kao ključni argument prelaska
> na Word 6, pa i po cenu daleko sporijeg rada.
Menjao sam parametre u Windowsu, printao u fajl pa onda
slao na štampu iz DOS-a..., ali uvek mi se događa ista stvar. Odštampa
tačno 2. strane i "cvrc". Danas ću da instališem Word 6, pa ke
vidime :).
ps
Iz DOS-a (editora), štampa bez greške.
matricni.187zormi,
-> #184, vasic* Kad smo već kod raznih Word-ova, da li se negde na Sezamu može naći
* konvertor iz Word 6 u Word 2 format?
U svoje vreme je deljen Word 2 filter za učitavnaje Word 6 tekstova.
Mislim da ga je bilo i negde ovde...
matricni.188dbambi,
-> #183, brad=> Molim za savet.
=> Imam štampače EPSON LQ 1170 i LQ 570+ i pored svih potrebnih
=> podešavanja, prilikom štampanja dokumenta koji imaju više od
=> jedne strane, iz WORD-a 6.0, štampa na drugoj strani je pomerena
=> za jedan do dva reda niže u odnosu na prvu stranu. Tako da futer
=> na drugoj strani obično "ispadne" sa lista.
=>
=> Druga stvar je, da li neko ima originalni drajver za EPSON LQ 100,
=> jer sa predloženom zamenom (LQ 570+) štampač, iz WORD-a "piše"
=> brzinom polu pismenog osnovca.
Na SezamPro, dok je još bio u test fazi, uz jednu poruku u conf.
Test.1 okačena je datotaka (oko 600 kb) sa Epson drajverima.Automatski
se instairaju pod Win, i omogućavaju niz korisnih stvari, od kojih je
meni najkorisnija mogućnost štampe u rezoluciji 90 * 90, koja mi služi
za test štampu.Ne znam šta se desilo sa conf. TEST.1, ali ću se raspitati
pa ću pomenutu datoteku okačiti ovde.
Bambi
matricni.189vasic,
-> #185, calex> Nešto ovako?
Zahvaljujem. A kladio bih se da sam ga i tu tražio. Ili je to bilo u
istoimenom direktorijumu na pro-u? Ili možda ovde ali u vreme pre
Velikog Praska? Ili...?
matricni.190brad,
-> #188, dbambi> Na SezamPro, dok je jos bio u test fazi, uz jednu poruku u conf.
> Test.1 okacena je datotaka (oko 600 kb) sa Epson drajverima.Automatski
U napred hvala za trud, a nadam se i pomenute drajvere.
Brad
matricni.191bstevan,
Imam problem sa YU - slovima kod stampaca EPSON LX-300.
Odnosno ne stampa mi YU - slova.
Racunar je 386 sa DOS 6.2, color monitorom i VGA-karti.
Na monitoru se vide YU - slova po kodu 852.
Medjutim na stampac ne kad pritisnem Print Screen.
Kako to da podesim HELP ?
pozdrav,
BSTEVAN
matricni.192peri,
-> #191, bstevan>
> Imam problem sa YU - slovima kod stampaca EPSON LX-300.
> Odnosno ne stampa mi YU - slova.
>
> Racunar je 386 sa DOS 6.2, color monitorom i VGA-karti.
> Na monitoru se vide YU - slova po kodu 852.
>
> Medjutim na stampac ne kad pritisnem Print Screen.
> Kako to da podesim HELP ?
Štampač koji koristiš treba da ima ugrađenu podršku za štampanje
YU slova po tom kodnom rasporedu da bi ih i štampao. Ako nema treba
je naknadno ugraditi pomoću novog EPROM-a. Nije skupo, za LX400 sam
svojevremeno plaćao u MZ Computers-u 20-30 dem. Evo ti njihova adresa
i tel. pa se raspitaj pošto su ujedno i ovlašćeni distributeri i
serviseri štampača EPSON.
Preduzeće MZ, Dubljanska br.70, tel.434-812, fax 450-471
(njihov oglas u "Računari-ma" Oktobar 1995, str.52)
matricni.193oper,
-> #192, peri>>> Imam problem sa YU - slovima kod stampaca EPSON LX-300.
>>> Odnosno ne stampa mi YU - slova.
>>
>> Štampač koji koristiš treba da ima ugrađenu podršku za
>> štampanje YU slova po tom kodnom rasporedu da bi ih i štampao.
LX300 (bar moj primerak) ima ugrađena naša slova po CP852
rasporedu. Treba ga podesiti da to bude default raspored, a
to se vrši nabadanjem ona dva gumba na prednjoj masci i
zahteva uputstvo. Ako ga nemaš, pokušaj da držiš FONT dok
uključuješ štampač - možda ti ispiše meni.
matricni.194cnenad,
-> #192, peri=> je naknadno ugraditi pomoću novog EPROM-a. Nije skupo, za LX400 sam
=> svojevremeno plaćao u MZ Computers-u 20-30 dem. Evo ti njihova adresa
Ne znam da li su nešto u zadnje vreme menjali ali su ugrađivali EPROM-e
po YUSCII rasporedu, što znači da se na štampi ASCII teksta možete oprostiti
od {]{}|\^~` znakova :(((
Zanimljivo, ovlašćeni serviseri i distributeri a ne podržavaju CP852 koji
EPSON ugrađuje fabrički.
Još nešto, svi koji se odluče na takve akcije neka pripreme račun za kupljeni
štampač kod njih i pride neka pripreme sapunicu i toplu vodu kako bi štampač
nakon intervencije oprali od masnih otisaka prstiju servisera. :((
matricni.195guta,
-> #191, bstevan#> Na monitoru se vide YU - slova po kodu 852.
#>
#> Medjutim na stampac ne kad pritisnem Print Screen.
Neće ići bez zamene EPROM-a. Mislim da je to MZ radio pre, probaj kod
njih.
matricni.196oper,
-> #195, guta>>#> Na monitoru se vide YU - slova po kodu 852.
>>#>
>>#> Medjutim na stampac ne kad pritisnem Print Screen.
>>
>> Neće ići bez zamene EPROM-a. Mislim da je to MZ radio pre,
>> probaj kod njih.
Aman ljudi - LX-300 ima naša slova po CP852! Jedini problem
je što je default kodna strana 437 u kojoj naravno nema naših
ŠšĐđČčĆ掞. Prilikom self testa se upotrbljava trenutno
aktivna kodna strana i normalno je da nema naših slova.
Problem se rešava sa par podešavanja u setapu štampača.
Doduše, moguće je da postoji više verzija ovog štampača - za
Evropu, za USA itd... :)
matricni.197bstevan,
-> #196, oper
>> Aman ljudi - LX-300 ima nasa slova po CP852! Jedini problem
>> ===============================
>> je sto je default kodna strana 437 u kojoj naravno nema nasih
>> ========================
>> SsDdCcCcZz. Prilikom self testa se upotrbljava trenutno
>> aktivna kodna strana i normalno je da nema nasih slova.
>> Problem se resava sa par podesavanja u setapu stampaca.
>> ==================================
>>
>> Doduse, moguce je da postoji vise verzija ovog stampaca - za
>> ====== ==========================
>> Evropu, za USA itd... :)
U uputstvu pise da podrzava nasa slova po 852.
Kako samo da podesim taj kod, jer napominjes da je default
kodna strana 437 ?
Napominjem da u DOS - direktorijum nemam ni jedan drajver
za stampac, jer sam pokusao i na taj nacin. A za graficku
karticu imam i tako sam podesio da se na monitoru vide YU
slova.
Od kad to oni koji isporucuju opremu i instaliraju DOS,
ne stavljaju komplet DOS ?
Znac ostaje mi samo da direktno na stampacu promenim
kod kako si gore pomenuo pomocu setapa na stampacu,
jos samo kako ?
pozdrav,
BSTEVAN
matricni.198cnenad,
-> #196, oper=> Aman ljudi - LX-300 ima naša slova po CP852! Jedini problem
=> je što je default kodna strana 437 u kojoj naravno nema naših
Zavisno gde je štampač kupljen. Ranije je MZ prodavao iste te BEZ CP852 i
kao što rekoh, tek na zahtev kupca ugrađivao domaća slova sa EPROM-om
po YUSCII-ju :((
matricni.199oper,
-> #197, bstevan>> U uputstvu pise da podrzava nasa slova po 852.
>>
>> Kako samo da podesim taj kod,
Pa piše u uputstvu ;)
>> Znac ostaje mi samo da direktno na stampacu promenim
>> kod kako si gore pomenuo pomocu setapa na stampacu,
>> jos samo kako ?
Za početak ugasi štampač, drži FONT taster i upali štampač.
To će te dovesti do menija iz kojeg možeš menjati parametre
štampača, a među njima je i kodna strana. Sve to je opisano u
poglavlju 2 knjižice koju si dobio uz štampač.
Kad smo već kod LX-300, u Win95 prijavljen mi je kao LX-810,
kao što je preporučeno, ali prilikom štampe iz Worda 'oće da
brlja. Ima li pomoći?
matricni.200devugo,
imam jedan printer LX 100 EPSON, iz USA, naziv EPSON ACTION
PRINTER...
Ne radi... nije radilo napjaje od 5 V, ali kada se popravilo
(7805), greje mu se izuzetno prvi cip do CEntronix kabla i
nece da radi..
Pitanja... ko popravlja EPSON LX 100,
.. moze li se kupiti samo PLOCA ELEKTRONIKE ZA LX 100
i koliko je
Poruke na MAIL SEND DEVUGO, unapred hvala !
matricni.201cnenad,
-> #197, bstevan=> Znac ostaje mi samo da direktno na stampacu promenim
=> kod kako si gore pomenuo pomocu setapa na stampacu,
=> jos samo kako ?
Gde si kupio štampač ?
Pogledaj u Uputstvu i tamo ćeš videti detaljno objašnjenje kako to da
uradiš. Kao što rekoh, ako si nesrećni vlasnik jednog od štampača koje
prodaje MZ bojim se da tu nema pomoći osim da se ugrađuje novi eprom.
matricni.202mantoniadis,
Postoji li nosac papira za Epson lq-500?