matricni.203obren,
Zna li neko gde ima da se kupi ribon za Star LC10 i cenu istog?
Ne bih da ga regenerišem (ovaj je već dva puta), treba mi novi.
matricni.204devugo,
**********************************
Ko osim mene ima jos "STAR LC-20" ?
-----
Kome treba uputstvo za isti na NEMACKOM ?!?
-----
Nije da se pravim Englez, ali mi Engleski vise lezi,
pa molim da mi se javi ko ima uputstvo na Engleskom
da ga kopiram, ili (ravno verovatnoci 7-ice na LOTO)
da neko oce da se menja za Nemacku varijantu !
-----
Unapred hvala, DEVUGO !
( moze na mobilni 061-431-304 ) ili na MAIL !
matricni.205ivo.r,
-> #203, obren
>>Zna li neko gde ima da se kupi ribon za Star LC10
Svojevremeno sam ih kupovao u knižarama u Knez Mihajlovoj
( Šumadija i Savremena administracija )
Zadnji put sam tamo kupio ribon pre 2 god. tako da ti o ceni ne mogu ništa
reći.
Poz
Ivo
.
matricni.206jmilosevic,
-> #203, obren> Zna li neko gde ima da se kupi ribon za Star LC10 i cenu istog?
Pravi ih "aero" Celje i ima ih kod privatnih dobavljača. Cena se kreće
oko 10 DM. Ja sam kupio kod "Centropapir NS" tel:021-21-586,23-467,52-431.
poz,
jmilosevic
matricni.207jolicm,
Možda ne spada u ovu temu, ali ..
Matrični štampač AEG OLYMPIA NP30
Da li neko ima fontove za njega, ako ima da mi pošalje na mail, :)
i pitanje ako neko ima rom sa našim slovima za njega, pošto ga
prodaje ?
matricni.208severian,
-> #206, jmilosevic> Pravi ih "aero" Celje i ima ih kod privatnih dobavljača. Cena se kreće
> oko 10 DM. Ja sam kupio kod "Centropapir NS" tel:021-21-586,23-467,52-431.
Inače, ovaj Aerov ribon je zaista odličan. Višestruko bolji i
jeftiniji od originala. U Beogradu potraži kod OSE. Cena nešto iznad 10 Dem.
matricni.209dr.grba,
-> #207, jolicm>> Matrični štampač AEG OLYMPIA NP30
>> Da li neko ima fontove za njega, ako ima da mi pošalje na mail, :)
Dođi na kafu.
matricni.210rboskovic,
Treba da povezem HONWYWEL matriŔi ÜampaŔ na PC. Zna li neko
raspored signala na prikljuŔku ÜtampaŔa? Imam Üemu veza, ali za
standardni firmin kabl koji ima na kraju na koji se vezuje raŔunar
15-pinski konektor, umesto D-25.
Svaka pomoc je dobrodoÜla.
Rade
matricni.211dr.grba,
-> #210, rboskovic>> Treba da povezem HONWYWEL matriči šampač na PC. Zna li neko
>> raspored signala na priključku štampača? Imam šemu veza, ali za
Ako je veza serijska, onda ti štampač verovatno radi po ASPI protokolu
i od veze nema ništa. Ključ je u nabavci paralelnog porta, koji će ti
ovlašćeni servisi Honeywell mašina rado prodati po ceni koja
prevazilazi cenu celog Epson štampača.
P.S. Dve godine sam pokušavao, uto sam i pobegao iz firme u kojoj sam
se bavio tim horror spravama.
matricni.212calex,
-> #210, rboskovic<!> Treba da povezem HONWYWEL matriŔi ÜampaŔ na PC. Zna li neko
<!> raspored signala na prikljuŔku ÜtampaŔa? Imam Üemu veza, ali za
Koji je štampač tačno u pitanju?
matricni.213calex,
-> #211, dr.grba<!> ovlašćeni servisi Honeywell mašina rado prodati po ceni koja
<!> prevazilazi cenu celog Epson štampača.
Ih, pa nisu oni baš takvi. ;>
matricni.214dr.grba,
-> #213, calex>> <!> ovlašćeni servisi Honeywell mašina rado prodati po ceni koja
>> <!> prevazilazi cenu celog Epson štampača.
>>
>> Ih, pa nisu oni baš takvi. ;>
Naravno - prodaće, ali ne rado, jer nisu u stanju da odgovore na zahtev.
Sve moj do mojega, filozofi koje inače treba svećom tražiti.
Čast (veoma malobrojnim) izuzecima.
matricni.215gtomic,
Ima li ko Windows drajver za štampač Brother 2024L, ako takvo što ne
postoji, koji bi odgovarao ovom štampaču?
Zahvalni,
Goran T.
matricni.216devugo,
Nakon mnogo muka nasao sam kanal za nabavku svih vrsta ribona.
Kome treba pomoc neka se javi na mail!
Ne spada u male oglase jer sam imao probleme oko STAR LC-20
pa sam nabavio novi ribon. Isto se mogu nabaviti i trake za
pisace masine...
Pozdrav DEVUGO!
matricni.217peccaa,
mmolim za misljenje o epsonu LQ 550.
KAO IZA KARAKTERISTIKE,KAKAV SE POKAZO I SL. POSTO OCU DA
KUPIM ISTI ,POLOVAN.KAKA MU JE CENA REALNA`
FALA NA ODGOVORU
POZDRAV PECCAA
matricni.218dvesic,
-> #217, peccaa> mmolim za misljenje o epsonu LQ 550.
Dobar štampač, poslednji iz serije ESC/P, pre nego što su došli ESC/P2
štampači.
Pristojno brz, uz pristojan otisak :) po meni je daleko bolji od LQ 100.
Samim tim, ako ga dobiješ za do 300 DEM, po meni je to dobar pazar.
matricni.219zkis,
Ako neko ima drajvere za Win3.11 za Epson LQ 100 neka nakaci ovde.
matricni.220calex,
-> #219, zkis<!> Ako neko ima drajvere za Win3.11 za Epson LQ 100 neka nakaci ovde.
Probaj sa drajverima koji su uz poruku PCUSER.4:razno, 11.251.
matricni.221supers,
-> #220, calex>> Probaj sa drajverima koji su uz poruku PCUSER.4:razno, 11.251.
A u direktorijumu? Svojevremeno sam poludeo videvši da Epson
drajveri ne postoje u diru ni na Netu ni na Prou...
matricni.222milanmi,
Da li neko ima originalni drajver za Epson LX-300, ili ukoliko isti ne postoji
neki koji je najslicniji sa LX-300 (inace u Windowsu 3.11 imam problema s
marginama sa drajverom za Epson JX-80)?
matricni.223peccaa,
imam stampac lq100,pa me zanima da li postoji mogucnost da se
setuje stampac tako da ostavi malo bledji otisak ,a sve to
radi ustede ribona.
fala na odgovorima PECCAA
matricni.224dbambi,
-> #223, peccaa=> imam stampac lq100,pa me zanima da li postoji mogucnost da se
=>
=> setuje stampac tako da ostavi malo bledji otisak ,a sve to
=> radi ustede ribona.
Ako koristiš Win 3.11 ili 95, možeš sa tim štampačem da radiš
u dve rezolucije 180*180 ili 360*360. Uz poruku 11.251 u
conf. PCUSER nalazi se zakačen fajl sa drajverima za sve
Epson štampače (ima i za LQ-100) koji se instaliraju kao poseban
programčić pod Windovsima i omogućuju štampanje i sa rezolucijom
90*90 , što predstavlja mnogo manje trošenje ribona, ali je
i kvalitet drastočno slabiji.
Ukoliko štampaš iz DOS-a ASCI text, setovanje se izvodi na samom
štampaču.
Bambi
matricni.225ivko,
-> #223, peccaaRadio sam sa lq 550 stampacem i koliko mi je poznato takva
opcija ne postoji na matricnim stampacima ali nemoj da me drzis
za rec.
matricni.226mdimitrijevic,
Potreban mi je drajver za Epson LX-300. Za WIN 3.1 ! Nisam siguran da
li mogu da iskoristim drajvere za WIN 3.11 i CEE.
Pozdrav,
Marjan
matricni.227vstan,
Nije matricni ali neznam gde - dakle sta izabrati pod
Win95 da bi Roland DXY-1200 A3 ploter radio kako valja ?
matricni.228supers,
-> #224, dbambi>> Ako koristiš Win 3.11 ili 95, možeš sa tim štampačem da radiš
>> u dve rezolucije 180*180 ili 360*360. Uz poruku 11.251 u
>> conf. PCUSER nalazi se zakačen fajl sa drajverima za sve
>> Epson štampače (ima i za LQ-100) koji se instaliraju kao poseban
Milion puta sam rekao *ovo u direktorijum* !
Još jednom hvala dbambiju koji se i na Prou i na Netu pobrinuo
za sve kojima je trebao ovaj drajver, a pitam se da li je to neka
urota oba Sezama što u diru ne postoje drajveri za tako česte
štampače kao što su Epson ESC/P2 serije.
matricni.229milanmi,
-> #222, milanmi> Da li neko ima originalni drajver za Epson LX-300, ili ukoliko isti ne
> postoji neki koji je najslicniji sa LX-300 (inace u Windowsu 3.11 imam
> problema s marginama sa drajverom za Epson JX-80)?
H E L P! PLEASE!
P.S. Ovako sa drajverom za Epson JX-80 moram da na A4 formatu drzim levu
marginu za 5mm manju od desne, a cim promenim format papira margine se strasno
poremete???
matricni.230calex,
-> #229, milanmi<!>> Da li neko ima originalni drajver za Epson LX-300, ili ukoliko isti ne
<!> H E L P! PLEASE!
Auu, pa zar toga nema nigde??
- novo -
windows\drivers\*.*
------------------
lx300.zip 105k Windows drajveri za Epson LX-300 štampače
matricni.231evlad,
epson LQ-570+
kako se vrši kalibracija vertiklane linije ?
dakle štampa se │ (ascii 179) a na papru izlazi ovako nekako:
│
│
│
│
│
da li postoji neki software za kalibraciju (kao kod stylus-a) ili
se to negde ubode Šrafcigerom u hardware ;)
matricni.232nudge.nudge,
Treba mi program za Epsonove matricne stampace
zove se kond.exe
Unapred zahvalan
say no more !
matricni.233drakce,
-> #231, evlad
>> epson LQ-570+ kako se vrši kalibracija vertiklane linije ?
>> dakle štampa se │ (ascii 179) a na papru izlazi ovako nekako:
Ako se znaci razilaze naizmenično u redovima, tj. jedan znak se korektno
odštampa, a u sledećem redu se pomeri, onda isključi dvosmerno
štampanje. Verovatno postoji DIP prekidač za te stvari:
Graphic print direction Bidirect/Unidirect
matricni.234evlad,
-> #233, drakceY> Ako se znaci razilaze naizmenično u redovima, tj. jedan znak se korektno
Y> odštampa, a u sledećem redu se pomeri, onda isključi dvosmerno
Y> štampanje. Verovatno postoji DIP prekidač za te stvari:
sw 1-5
to piše i u uputstvu ;)
ovako cca 10%-15% sporije štampa, jer glava ima _prazan_ hod :((
pa još nlq zbog download-ovanih fontova ... tuga pregolema :(((
mislio sam kako da radi bidirectional + line align ok ...
izgleda da ne mož' i jare i pare :(
u svakom slučaju hvala za odgovor :)
Pozdrav, Stylus Killer
matricni.235snemcev,
-> #231, evlad>> epson LQ-570+
Au, ovo i ja imam... ;)
>> kako se vrši kalibracija vertiklane linije ?
Nije kalibracija, al' probaj da mu narediš da štampa unidirectional
umesto bidirectional.
matricni.236evlad,
-> #235, snemcevY>>> kako se vrši kalibracija vertiklane linije ?
Y> Nije kalibracija, al' probaj da mu narediš da štampa unidirectional
Y> umesto bidirectional.
hm to rešenje mi se ne sviđa baš mnogo ;) ako ima neko drugo ... O:)
inače da je _životinja_ od printalice jeste ;) štampa mesečno po
3000 listova ( evo već treći mesec ;) ) samo ga treba hraniti ribonima ...
matricni.237snemcev,
-> #236, evlad>> hm to rešenje mi se ne sviđa baš mnogo ;) ako ima neko drugo ... O:)
Jesam li ja to utripovao ili LX-850 ima ovakvu kalibraciju? Nemam više
predmetni štampač pri ruci, pa ako bi neko ko ga ima bio dobar da
proveri u dokumentaciji... Inače, model je negde iz 8? godine.
>> inače da je _životinja_ od printalice jeste ;) štampa mesečno po
>> 3000 listova ( evo već treći mesec ;) ) samo ga treba hraniti
>> ribonima ...
Ono što mene podjednako impresionira je Star XB 24-15, 24-pinski štampač
A3 formata kupljen 1990. godine u Ljubljani u free shopu. Pod sličnim
uslovima radi od onda bez ikakvih kvarova! To se zove štampač. BTW,
podržava i četvorobojne ribone, pa onda štampa u koloru... :)
matricni.238hipol,
Zanima me gde se , kod nas ,moze kupiti NOVA glava za stampac
STAR ZA-250 i ko u Jugoslaviji prodaje i servisira STAR stampace
matricni.239zamahajev,
-> #238, hipol
<B3> Zanima me gde se , kod nas ,moze kupiti NOVA glava za stampac
<B3> STAR ZA-250 i ko u Jugoslaviji prodaje i servisira STAR stampace
Zvanični zastupnik za STAR je SAGA. Servis je odličan i verujem da će
ti naći najbolje rešenje. Telefon servisa je 147-182 direktni ili
222-4323 centrala.
Pozdrav Zamahajev
matricni.240slaki,
Potreban mi je drajver za štampač EPSON FX 1170. Ako ovaj
drajver već postoji na sistemu molim pointer.
matricni.241nsavicevic,
Pitanje:
KAko da nateram EPSON LQ100 da, posle otkucane strane, ne izbaci
još jedan list iz traktor-a.
matricni.242snemcev,
-> #240, slaki>> Potreban mi je drajver za štampač EPSON FX 1170. Ako ovaj
>> drajver već postoji na sistemu molim pointer.
Za koji program?
matricni.243iaca,
Pozdrav
Molio bih nekoga ko ima drajvere za win za stampac epson LQ 100 da mi se javi.
Hvala!
matricni.244slaki,
-> #242, snemcev>>> Potreban mi je drajver za štampač EPSON FX 1170. Ako ovaj
>>> drajver već postoji na sistemu molim pointer.
>
> Za koji program?
Za Windows 3.1.
matricni.245srdej,
Potrebne su mi bolo kakve informacije o nabavci glave za stampac
CITIZEN 224D. Nekad ('92) ih je uvozila firma MERKUR iz Krusevca,
bilo ih je po Sumadijinim prodavnicama, i bio je (gde?) servis u
Beogradu.
Svaka informacija dobrodosla.
Hvala, SRDEJ
matricni.246haevorn,
Znate li nekoga ko obnavlja trake za matricni stampac
ili nekoga ko prodaje nove trake, a da ne dere. Radi se
o Fujitsu DL3300 :)
matricni.247milanmi,
Molio bih nekoga ko ima drajvere za Windows 3.11 za stampac TOSHIBA P341SL,
A3, 24Pin da ih posalje ovde ili na mail.
matricni.248milanmi,
Molio bih nekoga ko ima drajvere za Windows 3.11 za stampac TOSHIBA P341SL,
A3, 24Pin da ih podeli sa mnom.
matricni.249borisb,
Ima li neko iskustva sa IBM-ovim proprinterom XL24E ili nekim slicnim?
Nemam nikakvo uputstvo, a nemam ni vremena za puno eksperimentisanja.
matricni.250zdrakulic,
Otkako sam instalirao modem i program koji am dobio uz njega stampac (LQ100) mi
svaki red podebljava nekoliko puta pre nego sto predje na sledeci, tako da je
prakticno neupotrebljiv. Ako neko moze da mi pomogne neka to i uradi jer mi
je dosadilo da svaki put kad hocu nesto da stampam saljem aks caletu u firmu.
Zdrakulic.
matricni.251cnenad,
-> #250, zdrakulic=> (LQ100) mi svaki red podebljava nekoliko puta pre nego sto predje na
=> sledeci, tako da je prakticno neupotrebljiv. Ako neko moze da mi pomogne
Promeni rezoluciju štampe, dakle Settings\Printer\Properties za LQ 100 ili
Control Panel... Imaš li LQ100CFG.EXE ?
Ako nemaš evo ga po ko zna koji put.
Sa njime možeš da podesiš štampač bez štampanja setovanja stavku po
stavku... Štampač mora biti uključen, a opcije su na Nemačkom. Doduše
lako ukapiraš šta je koja pa neće biti problema.
lq100cfg.zipmatricni.252zdrakulic,
Hvala na pomoci sve radi OK.
matricni.253borisb,
Ima li neko iskustva sa IBM-ovim 24-pinskim stampacem
Proprinter XL24E ? Nikako ne mogu da ga ubedim da radi na A3
formatu. Jedanput mi je (ne znam zasto) na papiru napisao:
Current Switch Setting Configuration
pa je iscrtao switcheve i ispisao njihove funkcije i polozaje,
ali ja te switcheve nigde ne vidim, nemam uputstvo, pa ako
neko zna nesto o cemu se radi molim ga da mi se javi, vazno mi
je!
matricni.254pane,
Potrebno uputstvo za matricni stampac EPSON FX-1000, koje bih
fotokopirao. Molim za pozajmicu na par sati i isto vracam po
zavrsenom fotokopiranju.
Unapred hvala na razumevanju
matricni.255tranquil,
Da li neko zna kako bih mogao da nabavim automatski sheet feeder
MTF81 za Mannesmann Tally MT81?
Poruke na mail: tranquil
matricni.256milijana,
Nabavio sam stampac EPSON FX-1050 ali imam problem kako da ga
konfigurisem tj. kad mu pustim stampu tekst mi spusti za dva
reda.Probao sam sa DIP-ovima ali nije pomoglo.
POMOZITE, UNAPRED ZAHVALAN !!
matricni.257milijana,
Posedujem stampac EPSON FX-1050,ali imam problem sa
konfiguracijom tj. kad ga pustim na stampu,tekst mi
spusti za dva reda.Probao sam sa DIP-ovima ali mi nije pomoglo
POMOZITE,UNAPRED ZAHVALAN !
matricni.258zdravkod,
Nedavno sam dobio FUJITSU DL700 i uz njega i problem.
Kada stampa text duzi od jedne stranice nakon zavrsetka prvog lista
nastavlja da stampa u prazno kao da je podesen na beskonacni papir.
POMAGAJTE!!! - u cemu je problem?
matricni.259hellena,
Jel moguće nekako da se Comodorov MPS1200 štampač prikači na PC
pa još da radi i pod windowsima?
matricni.260tdejan,
Da li ima neko drajver za Fujitsu DX2200 ? Za Win 3.11 .
Ako to postoji na sistemu - gde ?
Hvala unapred !
matricni.261devugo,
Imam printer "Olympia-NP24", isti je u kvaru.
Zna li neko adresu gde se moze kontaktirati, u zemlji ili
inostranstvu, moze i WWW, ili E-mail!
Unapred hvala, Goran!
matricni.262jolicm,
Potrebna mi je pomoć, HITNO
Štampač STAR LC-20
Treba mi sekvenca za štampanje 96 karaktera u redu !
To su oni "ELITE" karakteri.
Sekvenca ESC+"M" ne radi posao.
matricni.263evlad,
-> #262, jolicm=- Treba mi sekvenca za štampanje 96 karaktera u redu !
=- To su oni "ELITE" karakteri.
probaj sa master select:
clipper: chr(27) + "!" + chr(1)
matricni.264djcorto,
-> #262, jolicm> Stampac STAR LC-20
> Treba mi sekvenca za stampanje 96 karaktera u redu !
Zastupnik ovdasnji Star-a je SAGA. Pozovi ih, tj servis, telefon
centrale je 2223579. Smatram da ce ti pomoci.
matricni.265zodiac,
-> #261, devugo> Imam printer "Olympia-NP24", isti je u kvaru.
Evo telefona firme koja se bavi iskljucivo opravkom stampaca i
reparacijom glava za iste:
SZR Ray 011/102-228
Zdravko Spiler ili Radovan Vukadinovic
Prema mojoj informaciji, ne prave pitanje oko tipa stampaca, vazno
je samo da je matricni, a i prilicno su dobro snabdeveni rezervnim
delovima.
cu!
matricni.266tomil,
-> #262, jolicm> Treba mi sekvenca za štampanje 96 karaktera u redu !
> To su oni "ELITE" karakteri.
> Sekvenca ESC+"M" ne radi posao.
Kako ne radi? Koja emulacija ti je postavljena mikroprekidačima,
EPSON ili IBM? Ako je IBM probaj ESC+":". Probaj i da resetuješ
štampač pre toga, sekvenca ESC+"@", pa ESC+"M" ili ESC+":".
matricni.267acafaca,
Imam štampač OKI data Microline 183.
Iz windovsa kada štampam, stalno štampa jednu liniju
po 3 puta. Smanjio sam ono Svetlije-Tamnije.
Koristim driver "Okidata ML 93-ibm.
Ima l' leka apoteka
matricni.268miste,
Postovani kolege,
imam jednu molbu: da li neko moze da mi kaze kako da smanjim
zvuk(ako ikako moze) u mom stampacu(EPSON LQ-100).
P.S. mnogo se dere! hitno!
Pozdrav svima koji mi budu odgovorili(ako ih bude),
VLADA
matricni.269cnenad,
-> #268, miste=> imam jednu molbu: da li neko moze da mi kaze kako da smanjim
=> zvuk(ako ikako moze) u mom stampacu(EPSON LQ-100).
Promenom štampača, ušuškavanjem postojećeg u jastuke, smeštanjem u
gluvu sobu.
Probaj da smanjiš rezoluciju ako recimo štampaš iz Windows-a, sa 360x360
na 180x180 i pogledaj stanje plave polugice levo od valjka. Možda si je
podesio da štampa deblje papire (razmak glave od valjka) pa je vrati na 0
ili 1.
matricni.270djcorto,
-> #268, miste> imam jednu molbu: da li neko moze da mi kaze kako da smanjim
> zvuk(ako ikako moze) u mom stampacu(EPSON LQ-100).
Na zalost, matricni stampaci su poznati po tome sto prave buku.
Tu mnogo pomoci nema, osim podmetaca, jastuka na stampacu i
slicnih profi nacina ;).
matricni.271acafaca,
-> #268, mistePa stavi poklopac na njega.
I moj Džeki se dere ali mu ja stavim korpu
pa je podnošljivo.
matricni.272vlad,
STAR LC10II i YU slova
Treba mi EPROM sa YU slovima po YUSCII rasporedu za stampac STAR LC10II.
Nekoliko "majstora" se vec izredjalo na njemu, ali niko da uradi posao kako
valja (hvala Bogu, bar nisu nista skenjali). Ako ima nekog ko to *zaista
zna* da sredi, molio bih ga da se oglasi ovde ili na mail. Novcana
nadoknada se podrazumeva.
Za prvu pomoc mogu da posluze i neki download fontovi za doticni stampac,
naravno takodje po YUSCII rasporedu. Jednom mi je neko slao, ali nisam
uspeo da instaliram, a u medjuvremenu otis'o disk...
matricni.273tomil,
-> #272, vlad> STAR LC10II i YU slova
Baš taj imam.
> Treba mi EPROM sa YU slovima po YUSCII rasporedu za stampac STAR
> LC10II. Nekoliko "majstora" se vec izredjalo na njemu, ali niko da
> uradi posao kako valja (hvala Bogu, bar nisu nista skenjali). Ako
> ima nekog ko to *zaista zna* da sredi, molio bih ga da se oglasi
> ovde ili na mail. Novcana nadoknada se podrazumeva.
Mogao bih da ti to isprogramiram.
Međutim, kod ovog štampača nisu svi fontovi u EPROM-u, čini mi se
da je za PICA veličinu font u samom kontroleru, tako da može da se
promeni samo ELITE u draft modu kao i svi NLQ. Za kondezovana slova
važi isto, pošto proizlaze iz istih fontova.
Doduše ovo sam odavno pokušavao da uradim pa se ne sećam baš
najbolje, ako baš budeš insistirao - podsetiću se.
> Za prvu pomoc mogu da posluze i neki download fontovi za doticni
> stampac,
Evo ti za "prvu pomoć" za PICA i ELITE veličinu - draft.
Učitavanje fontova radiš iz DOS-a:
copy /b ime_fonta prn:
Naravno da printer treba da bude ON_LINE. Al' sam pametan, kao da
ti to ne znaš.:)
P.S. Proveri i setovanje mikroprekidača na printeru, da li je
omogućeno učitavanje fontova (SW2-1=off) i da li je na EPSON
(standard) emulaciji (SW1-6=on).
lc10font.zipmatricni.275borisb,
Dali neko ima windows drajver za Star LC 10?
matricni.276vlad,
-> #275, borisb> Dali neko ima windows drajver za Star LC 10?
Meni lepo radi sa drajverom za Epson LX 800. U cemu je kod tebe problem?
matricni.277calex,
-> #275, borisb> Dali neko ima windows drajver za Star LC 10?
Koji windows je u pitanju? Ako je 3.11, ovoga je bilo u CEE a
valjda Win 95 već ima iste.
matricni.278spec,
Potrebani su mi driveri za Fujitsu DL1200 (A3, 24p)
Postojeci driveri iz W 3.11 ne odgovaraju....
Unapred zahvalan,
Spec
matricni.279vstan,
Ko zastupa/prodaje u beogradu Fujitsu matrične štampače ?
matricni.280misar,
-> #279, vstan> Ko zastupa/prodaje u beogradu Fujitsu matrične štampače ?
Digit, 4440-671, 4443-663, 4444-525.
matricni.281miste,
Postovane kolege,
Zdravo. Da li neko od vas ima drajvere za EPSON LQ-100, da su BAR iz '95.
godine. Ako neko ostavi doticne, bicu mu do kraja zivota, dakle, ili na
mail ili ovde u konferenciji.
P.S. Drajveri neka budu ISKLJUCIVO za WIN 3.10.
Pozdrav,
VLADA
matricni.282oberon,
Jel' ima neka dobra dusa sa driverom za Fujitsu dx2200 ?
Soulfood
matricni.283djcorto,
-> #281, miste> P.S. Drajveri neka budu ISKLJUCIVO za WIN 3.10.
www.epson.com
matricni.284hpotis,
Ima li neko W95 driver za stampac AEG Olympia NPC 136-24
color
Hvala unapred !
matricni.285supers,
Potreban mi je Win95 drajver za STAR LC 24-10.
Valjda ima neko, štampač i nije baš tolika egzotika...?
matricni.286miste,
Postovane kolege,
Zdravo. Evo, po drugi put pisem poruku na istu temu. Ima li neko od vas
DRAJVERE za EPSON LQ100 matricni stampac, naravno, da su BAR iz '95., i
da su ISKLJUCIVO za WINDOWS 3.10. Ako neko posalje doticne, bicu mu
zahvalan do kraja zivota.
P.S. Nemam pristup Internetu, pa ne mogu da odem na EPSON sajt.
Pozdrav,
VLADA
matricni.287calex,
-> #285, supers> Potreban mi je Win95 drajver za STAR LC 24-10.
A zar drajveri iz Win95 ne valjaju?
matricni.288calex,
-> #286, miste> DRAJVERE za EPSON LQ100 matricni stampac, naravno, da su BAR iz '95., i
> da su ISKLJUCIVO za WINDOWS 3.10. Ako neko posalje doticne, bicu mu
Zašto misliš da će neko baš '95. da pravi drajvere za Win koji
nije već godinama aktuelan? Kao da tražiš karoseriju za Ford T ali da
je proizvedna BAR '95. ;)
matricni.289cnenad,
-> #286, miste-> DRAJVERE za EPSON LQ100 matricni stampac, naravno, da su BAR iz '95., i
-> da su ISKLJUCIVO za WINDOWS 3.10. Ako neko posalje doticne, bicu mu
Novijih nema.
Poslednji drajveri su, čini mi se iz '94 otprilike mart mesec.
matricni.290dr.grba,
-> #284, hpotis>> Ima li neko W95 driver za stampac AEG Olympia NPC 136-24
>> color
Svojevremeno sam taj štampač najbolje koristio postavljajući ga u
emulaciju IBM Proprinter XL (ili koja ono oznaka beše na kraju,
zaboravio sam) i postavljajući odgovarajući drajver za Win3.1.
Radilo je sasvim OK. Istini za volju, nisam ni pokušavao da se
bavim bojama, a rekao bih da tim putem nisam ni mogao dobiti
višebojnu štampu.
Za originalnim drajverima sam dugo tragao bez uspeha. Doduše, u to
vreme nismo imali Internet...
matricni.291mango,
-> #286, miste> DRAJVERE za EPSON LQ100 matricni stampac, naravno, da su BAR iz '95., i
> da su ISKLJUCIVO za WINDOWS 3.10. Ako neko posalje doticne, bicu mu
> zahvalan do kraja zivota.
Probaj ponudjene drajvere za par Epsonovih LQ modela,
jedan od drajvera ce sigurno upaliti. Ja imam LQ-400
kojeg nema nigde na spisku, a uvek sam uspevao da radim
sa drajverima za druge modele.
matricni.292hpotis,
-> #290, dr.grba> Aeg Olympia
Hvala, probacu !
matricni.293supers,
-> #287, calex>>> Potreban mi je Win95 drajver za STAR LC 24-10.
>>
>> A zar drajveri iz Win95 ne valjaju?
Prijatelj kojem ovo treba je kukao da mu kompIjuter traži da ubaci
disketu... Sad shvatam da njemu treba Win95 instalacija. Hvala :)
matricni.294morkin,
-> #286, miste> DRAJVERE za EPSON LQ100 matricni stampac, naravno, da su BAR iz '95., i
> da su ISKLJUCIVO za WINDOWS 3.10. Ako neko posalje doticne, bicu mu
Probaj sa drajverima za LQ570.
matricni.295terminali,
Zna li neko servis za popravku matricnih stampaca firme FUJITSU
DX2200 A3 formata??
Stvar je prilicno hitna...
matricni.296vstan,
-> #295, terminali> Zna li neko servis za popravku matricnih stampaca firme FUJITSU
> DX2200 A3 formata??
U firmi smo par puta opravljali iste takve u "Data 011" (tako
nekako), nalaze se u Vojislava Ilića, druga stanice trole od
Crvenog Krsta, desna strana ulice.
matricni.297goxi,
Ima li neko DRIVER za Epson LQ-800 stampac?
Ako ima neka salje treba mi hitno!!!!!
Hvala unapred!!!Goran.
matricni.298goxi,
E ovako.Imam stampac Epson LQ-800.Jednostavno kad stampam nesto kao da jedan
pin (iglica),neradi naime jedan red je skroz beo.Nije bitno ustvari.Ko je
zainteresovan za popravku a dolazi po kucama neka mi se sto pre javi.Moj tel
je 5334895.Goran Milosavljevic.HITNO!!!!
Goran.
matricni.299alec,
-> #297, goxi> Ima li neko DRIVER za Epson LQ-800 stampac?
> Ako ima neka salje treba mi hitno!!!!!
A onaj iz Windows ti ne valja ? ;)
matricni.300goxi,
>> A onaj iz Windows ti ne valja ? ;)
Da izgleda da nevalja!Nije bitno, i onako mi treba da imam ko zna mozda danas
sutra obrisem W95 i stavim neki drugi. ;)
matricni.301zmdjokic,
-> #298, goxi> E ovako.Imam stampac Epson LQ-800.Jednostavno kad stampam nesto
> kao da jedan pin (iglica),neradi naime jedan red je skroz
> beo.Nije bitno ustvari.Ko je zainteresovan za popravku a dolazi
> po kucama neka mi se sto pre javi.Moj tel je 5334895.Goran
> Milosavljevic.HITNO!!!!
matricni.302goxi,
> E ovako.Imam stampac Epson LQ-800.Jednostavno kad stampam nesto
> kao da jedan pin (iglica),neradi naime jedan red je skroz
> beo.
Sad znam sta je u pitanju.Setovanje.Pa ko ima LQ-800 i literaturu uz njega ili
ko ima nekakvu literaturu za LQ-800 ,molio bih ga da mi se javi.Tel:5334-895!
Unapred hvala.Uzgred moze i da napise mail. ;)
Hvala.Goran.
matricni.303zmdjokic,
-> #301, zmdjokic>> E ovako.Imam stampac Epson LQ-800.Jednostavno kad stampam
>> nesto kao da jedan pin (iglica),neradi naime jedan red je
>> skroz beo.Nije bitno ustvari.Ko je zainteresovan za popravku a
>> dolazi po kucama neka mi se sto pre javi.Moj tel je
>> 5334895.Goran Milosavljevic.HITNO!!!!
Probaj na tel. 102-228, ljudi bi trebalo da opravljaju stampace i glave.
Pozdrav!