razno.925the.edge,
-> #924, gmaticCovek nije dosadan nego mu vi ne dajete odgovor...
AcCeSS DeNiED
razno.926baker,
-> #923, acafaca> Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
Ovaj je lud 100%.
razno.927gmatic,
-> #925, the.edge==> Covek nije dosadan nego mu vi ne dajete odgovor...
Al u 20 konfi ista poruka!!!!!!!!!!!
A uzgred stha je pitao?
razno.928alec,
-> #926, baker>> Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
>
> Ovaj je lud 100%.
Nije lud nego mu je to verovatno vise nego potrebno.
razno.929nenad,
-> #928, alec> Nije lud nego mu je to verovatno vise nego potrebno.
Sve jedno, ništa neće postiči ako svaki dan pita. Može samo da
postigne kontra-efekat. Pitaš jednom, ako se niko ne javi a važno
ti je eventualno još jednom i to je to... Ne može niko da rodi
šemu serijske kartice ako je nema.
razno.930vstan,
-> #916, acafaca> Ima li neko bilo kakvu šemu od IO karte?
Električna šema ili džamperisanje ?
Prvo nećeš naći, a za drugo moraš navesti konkretan
model.
razno.931orlic,
-> #928, alec
>> Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
>
> Ovaj je lud 100%.
Al> Nije lud nego mu je to verovatno vise nego potrebno.
Ne, ovako mu niko nece pomoci. On i ne zna sta trazi. Nazalost, morace da
odvoji dva sata i da se zeza sa jumperima. Im'o sam jednom i ja tu
zezanciju, nije lepo, ali kad se mora...
razno.932johnnya,
-> #931, orlic >> da odvoji dva sata i da se zeza sa jumperima. Im'o sam jednom i ja tu
>> zezanciju, nije lepo, ali kad se mora...
Nego, kada smo već tu, jel može prilikom te zezancije
da se nešto pokvari ?
razno.933acafaca,
-> #926, bakerIma li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
Hvala
:)))
razno.934acafaca,
-> #927, gmatic-=> A uzgred stha je pitao?
Ima li neko uputstvo od IO kartice?
Hvala.
razno.935n.ceh,
-> #933, acafaca Ac> Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
Ac> Hvala
AAAAAAALLLOOOO!
Pa ti stvarno ne znaš kad je dosta?
Mislim da i Nenad i Zak i svi ostali znaju da nemam običaj da kritikujem druge
ljude na sistemu (sa izuzetkom one diskusije o Empire-ovom programčetu), ali
ovo je već previše.
Problem je u tome što ti uopšte ne obraćaš pažnju na odgovore na tvoje pitanje.
Lepo su ti rekli ljudi da bi ti neko do sad sigurno poslao to što tražiš, u
slučaju da ima. Očigledno je da to niko nema, ili ne želi da ti pomogne.
Prestani da dosađuješ ljudima svojim JEDINIM oblikom komunikacije sa ovim
sistemom. "Ima li neko..." DOSTA BRE VIŠE!!
S obzirom da si toliko neuviđavan da nisi uzeo u obzir dosadašnje molbe i
predloge, ne očekujem da ćeš prihvatiti ni ovu kritiku. Bar sam pokušao
da ti stavim do znanja šta u stvari činiš svojim postupcima.
Onaj smajli na kraju poruke samo govori o tome koliko si detinjast i
nezreo. Nešto što je još gore od ponavljanja pitanja na koje niko ne odgovara
je ponavljanje sa namerom da gušiš ljude, što je očigledno slučaj ovde.
Nemoj da se trudiš da odgovaraš na poruku, dobio si IGNORE.
Čeh
razno.936zlaya,
-> #930, vstan- > Ima li neko bilo kakvu šemu od IO karte?
-
- Električna šema ili džamperisanje ?
- Prvo nećeš naći, a za drugo moraš navesti konkretan
- model.
-
S obzirom a je ACA izazvao celu buru znakova pitanja u ovoj conferenciji
(????????? ovo je bura znakova pitanja??????????????), ja obećavam da ću mu
poslati šemu IO kartice na broj FAXa koji navede, samo pre toga bih zamolio
istog da nam potanko obrazloži koji će mu to mantrak...
razno.937tomak,
-> #936, zlaya> poslati šemu IO kartice na broj FAXa koji navede, samo pre toga bih
> zamolio istog da nam potanko obrazloži koji će mu to mantrak...
I da se potrudi da obrazlažući dokaže da mu stvarno treba a ko ne bude
uspeo da dokaže, neće je ni dobiti. Pošto je bio dosadan moraće da bude
ubedljiviji nego da nije dosađivao, e sad što u tom slučaju ne bi ni imao
priliku da obrazlaže potrebu za tom šemom ... Sve se to događa po pravilima
kvake 22, da bi bila ispoštovana pravila kvake 22 do kraja on ne bi trebao
da dobije šemu ma kakvo obrazloženje dao ... ;) Nadam se da ga ovo nije
obeshrabrilo jer baš me zanima njegovo 'potanko' obrazloženje.
razno.938gmatic,
-> #934, acafaca==> -=> A uzgred stha je pitao?
==>
==> Ima li neko uputstvo od IO kartice?
==> Hvala.
A koje IO kartice? Imam ja uputstvo(ako za jumpere i to mislis)
od neke matore ISA kartice.Ali sta ti to vredi da ti pricam
koji jumper gde ide kad nemas crtez koji neznam kako da ti dam.
A da nepominjem sto ti mozda(najverovatnije)neodgovara.
razno.939swix,
-> #935, n.ceh|-> Onaj smajli na kraju poruke samo govori o tome koliko si detinjast i
Koji smajli?
razno.940ranx,
-> #934, acafaca> Ima li neko uputstvo od IO kartice?
Čoveče, napiši makar koji je model u pitanju!!!!
razno.941acafaca,
-> #938, gmatic-=> A koje IO kartice? Imam ja uputstvo(ako za jumpere i to mislis)
-=> od neke matore ISA kartice.Ali sta ti to vredi da ti pricam
-=> koji jumper gde ide kad nemas crtez koji neznam kako da ti dam.
-=> A da nepominjem sto ti mozda(najverovatnije)neodgovara.
Nema veze kojeg je tipa kartica, jer de da nađem baš
moj tip. Malo teško. A ako ti nije teško da prepišeš tabelu
jp1 1-2 3
jp2 1-2 3
jp3 1 2-3
...
ili ovako ili smisli kako... :)
Hvala ti unapred.
razno.942acafaca,
-> #929, nenad-=> Ne može niko da rodi
-=> šemu serijske kartice ako je nema.
Pisao sam: bilo koje kartice. Ako baš niko nema... Onda
'ebi ga.
razno.943acafaca,
-> #931, orlic-=> Ne, ovako mu niko nece pomoci. On i ne zna sta trazi. Nazalost, morace da
-=> odvoji dva sata i da se zeza sa jumperima. Im'o sam jednom i ja tu
-=> zezanciju, nije lepo, ali kad se mora...
Odvajao sam više od 2 sata :(
razno.944acafaca,
-> #932, johnnya-=> Nego, kada smo već tu, jel može prilikom te zezancije
-=> da se nešto pokvari ?
Ako samo menjaš jumpere, ništa. Ali ako to radiš
obavezno zapiši kako su stojali.
razno.945acafaca,
-> #939, swix-=> đ-> Onaj smajli na kraju poruke samo govori o tome koliko si detinjast i
-=>
-=> Koji smajli?
Evo ovaj :)
razno.946acafaca,
-> #937, tomak-=> da dobije šemu ma kakvo obrazloženje dao ... ;) Nadam se da ga ovo nije
-=> obeshrabrilo jer baš me zanima njegovo 'potanko' obrazloženje.
Ne nisam se obeshrabrio. Slao sam par poruka i onda nisma hteo,
a zatim sam video... kako se zvaše onaj... da, vorti što reklamira
BBS. I baš je uzburkao ovdašnju javnost. Pa reko da se malo "našalim",
a možda i uspem da dobijem ono što tražim (buaaaaaaaaaaaaaaa, moim vas,
obecavam necu vise).
No, imam SB 8-bita. Koji ima jedna jumper DMA enabled/disabled.
Pa sam posle dužeg jumperisanja IRQ-a i adresa ukapirao da nevredi
i da nešto treba uraditi sa DMA. Moj ortak je skoro kupio drugu IO
kartu jer je imao 2 diska, a kupio je CD. Dobio je uputstvo koje smo
studirali dobrih nedelju dana jer nije radio 2. disk i CD zajedno, zbog
drajvera za taj 2. disk, pa je morao da mu ostane na 540, a ne na 800 i
kusur, kako bi bilo sa drajverom.
Onda smo pravili razne kombinacije na kartici i ne znam kako je
to provalio. Meni je naravno ostalo u glavi da se u onom spisaku jumpera
pominje DMA. Kod njega sam sve prevrnuo da bih našao uputstvo
al' ništa. Znam, mogao sam u neku firmu da odem i da tražim
verovatno bi mi dali, ali ko će da se seti. Ovo ovde je bilo onako usput.
Izložio sam problem i supers i johnnya su mi rekli da floppy
verovatno koristi DMA 2, što sam ja i pretpostavljao. Našao sam
kako da mi radi SB. Tako što mi ne radi floppy. Dobro, ko šiša
floppy, al' imam karticu Hard Disk koja neće da radi kad ubacim
SB karticu. Pa sam rek'o samo da vidim kako šta znače oni
ostali jumperi pa ću se snaći. Ovako sam provalio da obično su prva
2 za floppy, druga 2 za HDD za ostalo... A ovaj SB stoji kod mene
već... ohoho tako da sam odlučio da stvar isteram do kraja.
Koliko se pravdam...
Bolje da sam išao u onu firmu... :)
Barem sam vas malo uzburkao.
Mislim da će ovo "potanko" objašnjenje biti dovoljno da se
opravdam, i izvinim :), pred ovim auditorijumom.
razno.947acafaca,
-> #936, zlaya-=> S obzirom a je ACA izazvao celu buru znakova pitanja u ovoj conferenciji
-=> (????????? ovo je bura znakova pitanja??????????????), ja obećavam da ću
-=> mu poslati šemu IO kartice na broj FAXa koji navede, samo pre toga bih
-=> zamolio istog da nam potanko obrazloži koji će mu to mantrak...
Odgovorio sam na odgovor na ovu poruku. Pa ću ti poslati broj
telefona na poštu. De ovde da pošaljem treba da me izbombarduju
i iskritikuju.
razno.948acafaca,
-> #940, ranx-=> Čoveče, napiši makar koji je model u pitanju!!!!
Pa na glavnom čipu piše:
GoldStar
Prime 2
9239
A na poleđini je zalepljena nalepnica na kojoj piše:
EC147713
Uh, al' sam se naodgovarao na poruke, a bogme i prethodno napisao.
Mislim da u zadnjuh par dana mojih poruka ima k'o zajedno vaših. :)
razno.950n.ceh,
-> #939, swix đ-> Onaj smajli na kraju poruke samo govori o tome koliko si detinjast i
Sw> Koji smajli?
Odskroluj malo (malo više) na dole.
Čeh
razno.951kolja.t,
-> #946, acafaca> Barem sam vas malo uzburkao.
> Mislim da će ovo "potanko" objašnjenje biti dovoljno da se
> opravdam, i izvinim :), pred ovim auditorijumom.
E pa zdravo faCo!
Ne pravdaj se! Ovi što se smaraju oko tebe imaju malo gore živce od
mene, što je malo teža stvar:) meni ne treba izvinjenje. Posle žešće
havarije HD-a, sažalih se i evo tebi ovo pa ...
Što si tražio - dobiješ:) jer ovo je kartica PCI/IDE, za pentium ploču
bez ugrađenog kontrolera za HD, ali sve ti je to slično ****** (za nj
ide * ili ** ? :))))
Operating Instructions
Super IDE Controller Card
Prime 2C MKIII
JUMPER SETTING:
1-2 shorted 2-3 shorted
J1 FDD is Enabled FDD is Disabled
J2 Primary Floppy Drive Selected Secondary Floppy Drive Selected
J3 IDE is Enabled IDE is Disabled
J4 Primary IDE Selected Secondary IDE Selected
J5 COM1/COM3 is Enabled COM1/COM3 is Disabled
J6 COM1 is Set COM3 is Set
J7 COM2/COM4 is Enabled COM2/COM4 is Disabled
J8 COM2 is Set COM4 is Set
J12 COM1/COM3 set to IRQ9 COM2/COM4 set to IRQ9
J13 COM1/COM3 set to IRQ3 COM2/COM4 set to IRQ3
J14 COM1/COM3 set to IRQ4 COM2/COM4 set to IRQ4
J15 COM1/COM3 set to IRQ5 COM2/COM4 set to IRQ5
J9 PRT is Enabled PRT is Disabled
J10 PRT is Set to LPT1 PRT is Set to LPT2
J16 PD0-PD7 OUTPUT ENABLED PD0-PD7 OUTPUT DISABLED
J11 Game Port is Enabled Game Port is Disabled
Da ne duljim, nema DMA... To vidi kod SB instalacije... (kod mene je
SB16ASP na WIN95, HD, CDRom na secondary channel kao master, A: B:,
modem na COM4/IRQ3 itd...) SB ima IRQ5 DMA1 DMA7 (?pre havarije bio je
ovaj drugi DMA5..)... Mouse je na COM1, itsl........
Pozdrav! I zar nemaš još nekog ortaka? :))))))))))))))) Opslužujem on
line njih ojha.......
razno.952brankoz,
HRISTOS VOSKRESE!
Ovo je moj prvi put da sam se ukljucio na Sezam, pa se unapred
izvinjavam ukoliko bude nekih nepravilnosti...
Da li neko zna kako se 256kb 30 pin SIM moze staviti u 30 pin SIP?
Razlog prosirenje memorije jedne stare 286.
Unapred hvala!
brankoz
razno.953bojs,
-> #952, brankoz>>Da li neko zna kako se 256kb 30 pin SIM moze staviti u 30 pin SIP?
>>Razlog prosirenje memorije jedne stare 286.
Jedino ako te ne mrzi da im zalemiš iglice :)
razno.954swix,
-> #945, acafaca|-> -=> Koji smajli?
|->
|-> Evo ovaj :)
Da taj, al za malo.
U orginalnoj poruci ili ga je SDW proguto (malo verovatno) ili ga nije ni
bilo (VRLOOO verovatno)
razno.955nenad,
-> #952, brankoz> Da li neko zna kako se 256kb 30 pin SIM moze staviti u 30 pin SIP?
> Razlog prosirenje memorije jedne stare 286.
Postojali su neki "konvertori", ustvari podnožja koja su
omogućavala tu kombinaciju. Samo, mislim da ćeš to još teže naći
nego SIPP module. :(
razno.956swix,
-> #945, acafaca|-> -=> Koji smajli?
|->
|-> Evo ovaj :)
Da taj, al za malo.
U orginalnoj poruci ili ga je SDW proguto (malo verovatno) ili ga nije ni
bilo (VRLOOO verovatno)
razno.957swix,
-> #950, n.ceh|-> Sw> Koji smajli?
|->
|-> Odskroluj malo (malo vise) na dole.
Vidi stvarno ga ima. Ipak ga je SDW na neki nacin proguto ;)
Izvinjavam se ako sam nekog zbunio :)
Pozdrav!
razno.958zlaya,
-> #946, acafaca- Ne nisam se obeshrabrio. Slao sam par poruka i onda nisma hteo,
- a zatim sam video... kako se zvaše onaj... da, vorti što
- reklamira BBS. I baš je uzburkao ovdašnju javnost. Pa reko da
- se malo "našalim", a možda i uspem da dobijem ono što tražim
- (buaaaaaaaaaaaaaaa, moim vas, obecavam necu vise).
Nemoj više ovako napadno :))), a javljaj se bez brige.
- Koliko se pravdam...
- Bolje da sam išao u onu firmu... :)
- Barem sam vas malo uzburkao.
- Mislim da će ovo "potanko" objašnjenje biti dovoljno da se
- opravdam, i izvinim :), pred ovim auditorijumom.
Objašnjenje si detaljno dao, tako da je sve ok, sem par sitnih detalja
tehničke prirode :(. Tražiš već duže vremena šemu IO kartice. Kad kažeš "šema"
podrazumeva se šema elektonskih kola na samoj IO karti, što je zaista mala
verovatnoća da ti treba u ovom životu, a tebi je zapravo trebala šema
postavljanja džampera na tvojoj IO karti. To se zove "podešavanje",
"setovanje" ili "džamperisanje" IO kartice. S obzirom na to da postoji jako
puno IO kartica, postoji naravno i mnogo različitih šema džamperisanja, i one
se razlikuju od kartice do kartice. Ti si naveo naziv glavnog čipa tek u
poruci 13.948. Ukoliko neznaš pravi naziv kartice, makar si to trebao prvo da
uradiš. Iz tvog detaljnog objašnjenja nismo mogli da izvučemo koje ti je
hardversko okruženje, odnosno šta zapravo imaš od delova u svom kompjuteru. Ja
sam konkretno zaključio da tvoj računar nije XT samo po onom da teraš disk pod
540mb bez drajvera :(.
Ova konferencija i služi tome da se razmene iskustva među ljudima, i reše
neki problemi, kao što je i ovaj tvoj. Ovim bih ujedno zamolio i sve korisnike
koji imaju neki problem, da obavezno što detaljnije opišu sastav svog
kompjutera, uključujući i operativni sistem pod kojim ga teraju, jer će vam to
samo skratiti agoniju, i pre će se naći neko da odgovori na vaše pitanje.
razno.959drdjokic,
Posedujem strimer ARCHIVE kapaciteta 120 Mb. Uz njega
koristim softver QICstream verzija 1.92 za DOS.
Problem je nastao kada sam pokusao da koristim strimer
trake sledecih karakteristika:
BASF Data Cartridge 450 LS
310 hci - 450 ft. - 1/4" - 10000 ftpi
pojavila se poruka:
General Tape Failures: 020
u obrazlozenju QICstreama pise:
ArchiveVP product only!
GTF 020 is normally encountered on the VP150 series drive
when using 3M DC300XL/P or equivalent cartridge. You can
read DC300 tapes but you cannot write (backup) to them. The
tape(s) required for the VP150 is the DC6250, DC6150 (DC600XTD)
or DC600A cartridge.
Pitanja bi bila:
1. Da li neko ima noviju verziju softvera QICstream
2. Da li mi neko moze reci koji jos softver moze da radi sa
strimerom ARCHIVE u DOS-u, WIN 311 ili WIN 95.
3. Zasto nemogu da koristim gore navedene trake. Za koji se strimer
one koriste.
4. Ko je proizvodjac strimera ARCHIVE
Unapred hvala. Drdjokic
razno.960acafaca,
-> #951, kolja.t-=> JUMPER SETTING:
-=> 1-2 shorted 2-3 shorted
-=> J1 FDD is Enabled FDD is Disabled
Hvala ti puno. Dužnik sam ti. :)
razno.961swix,
-> #953, bojs|->>> Da li neko zna kako se 256kb 30 pin SIM moze staviti u 30 pin SIP?
|->
|-> Jedino ako te ne mrzi da im zalemis iglice :)
Moguce je i pomocu "konvertora" ali tesko ces ga naci ;)
razno.962baker,
-> #933, acafaca> Ima li neko bilo kakvo uputstvo od IO kartice.
> Hvala
> :)))
Bravo !
razno.963gmatic,
-> #941, acafaca==> Nema veze kojeg je tipa kartica, jer de da nadem bas
==> moj tip. Malo tesko. A ako ti nije tesko da prepises tabelu
==> jp1 1-2 3
==> jp2 1-2 3
==> jp3 1 2-3
==> ...
==> ili ovako ili smisli kako... :)
==> Hvala ti unapred.
Ok evo pa se snadji:
|-----
|
|--|--| GAME 1!
__|**| |
|__ **|--|
______________________________________________|__|
| ******************* *** *** *** |
| * SW JP1 D1 P3 P2 P1 ---|
| * ******** ** |**|--|
| * 12345678 |**| |
| * P4 |**| |
| * |**|--|
| * ---|
| |
-|---------------|-|------------------------|-| |
|***************| |************************| |--|
|
P1-Game port
P2-Serijal Com B(IRQ 3)
P3-Serijal Com A(IRQ 4)
D1-HDD LED Connector
P4-FDD Control port
P5-Parallel port(IRQ 5,7)
JP1-HDD Control port
SW Function Short Open
1 FDC E D
3 Game E D
4 HDC E D
5 Com A E D
6 Select Com A/B=3/4 A/B=1/2
7 Com B E D
SW/2 SW/2 PRINTER PORT
OPEN OPEN Disable
SHORT OPEN LPT1(378-37F)
OPEN SHORT LPT2(278-27F)
SHORT SHORT LPT3(3BC-3BF)
razno.964zormi,
-> #952, brankoz* Da li neko zna kako se 256kb 30 pin SIM moze staviti u 30 pin SIP?
Davno beše, koliko se sećam samo se nalemi češljić sa iglicama,
malo je pipavo...
razno.965acafaca,
-> #963, gmatic-=> Ok evo pa se snadji:
-=> đ-----
-=> đ
-=> đ--đ--đ GAME 1!
-=> __đ**đ đ
-=> đ__ **đ--đ
-=> ______________________________________________đ__đ
-=> đ ******************* *** *** *** đ
-=> đ * SW JP1 D1 P3 P2 P1 ---đ
-=> đ * ******** ** đ**đ--đ
-=> đ * 12345678 đ**đ đ
-=> đ * P4 đ**đ đ
-=> đ * đ**đ--đ
-=> đ * ---đ
-=> đ đ
-=> -đ---------------đ-đ------------------------đ-đ đ
-=> đ***************đ đ************************đ đ--đ
-=> đ
Jao ti nisi normalan! Kako te nije mrzelo da crtaš?
Hvala ti ko bratu. :)
razno.966acafaca,
-> #951, kolja.t-=> Da ne duljim, nema DMA... To vidi kod SB instalacije... (kod mene je
Imam neku 8-bitnu SB karticu, koja ima samo jumper ENABLE DMA.
-=> SB16ASP na WIN95, HD, CDRom na secondary channel kao master, A: B:,
-=> modem na COM4/IRQ3 itd...) SB ima IRQ5 DMA1 DMA7 (?pre havarije bio je
-=> ovaj drugi DMA5..)... Mouse je na COM1, itsl........
E to kako si promenio DMA. Meni floppy koristi isti DMA
k'o kartica. Kad isključim floppy kartica radi.
razno.967kolja.t,
-> #966, acafaca> E to kako si promenio DMA. Meni floppy koristi isti DMA
> k'o kartica. Kad isključim floppy kartica radi.
Nisam ja ništa menjao, nego je WIN95 sam, prilikom instalacije tako
uradio... Prošli put (posle prethodne havarije, a imam/pravim tj.uti-
čem na iste svakih godinu dana otprilike:) je bilo drugačije...
Nego, probaj ControlPanel\System\DeviceManager pa dvoklik na Computer
(skroz gore) pa dobiješ ViewResources i ReserveResources, pa vidi
DMA(DirectMemoryAccess), da li možeš sa Add da dodaš neki DMA kanal...
Kod mene su 4 zauzeta, ali ima ih ukupno 7...
Ovo sam ti na brzinu gledao, ali nisam probao da čačkam... Nema se
više snage... Pozdrav :)
razno.968acafaca,
-> #967, kolja.t-=> Nisam ja ništa menjao, nego je WIN95 sam, prilikom instalacije tako
-=> Nego, probaj ControlPanelĐSystemĐDeviceManager pa dvoklik na Computer
Ee. Pa nemam ti ja 95. Kod mene je 386 (veš) mašina.
Imam 3.11.
razno.970buva,
High!
Potrebni su mi Windows(95) drajveri za zvuchnu karticu Audio Plus
3200...
razno.971zlaya,
-> #959, drdjokic- Posedujem strimer ARCHIVE kapaciteta 120 Mb. Uz njega
- koristim softver QICstream verzija 1.92 za DOS.
- Problem je nastao kada sam pokusao da koristim strimer
- trake sledecih karakteristika:
- BASF Data Cartridge 450 LS
- 310 hci - 450 ft. - 1/4" - 10000 ftpi
- GTF 020 is normally encountered on the VP150 series drive
- when using 3M DC300XL/P or equivalent cartridge. You can
- read DC300 tapes but you cannot write (backup) to them. The
- tape(s) required for the VP150 is the DC6250, DC6150 (DC600XTD)
- or DC600A cartridge.
- Pitanja bi bila:
- 1. Da li neko ima noviju verziju softvera QICstream
- 2. Da li mi neko moze reci koji jos softver moze da radi sa
- strimerom ARCHIVE u DOS-u, WIN 311 ili WIN 95.
- 3. Zasto nemogu da koristim gore navedene trake. Za koji se
- strimer one koriste.
- 4. Ko je proizvodjac strimera ARCHIVE
Ovaj strimer zbog svojih malih dimenzija kasete popularno zovu i VHS
strimer ;), i vrlo je novog datuma izrade. Pošto je sama jedinica toliko u
upotrebi, i spada u prve popularne jedinice tog tipa - njega možete
upotrebljavati sa većinom backup Utilitija, pod raznim operativnim sistemima.
Konkretno nisam radio ni sa jednim, ali pouzdano znam da direktno radi pod
Unix-om (gde se i zadržao u upotrebi), i trebalo bi da neki od Nortona il
Pctoolsa ima opciju i za njega (pod Dosom). Sam strimer pravi firma QIC ili
Archive, piše uostalom na samoj jedinici. Što se softwarea za QIC tiče, neznam
da li je ili nije PD, trebalo bo da jeste. Što se kaseta tiče, njih možete da
čitate, ali ne i da pišete po njima, što software i javlja. Ta kaseta koju
imate (DC300XL/P) se koristi na QIC (Archive) strimerima od 60 MB. Oni imaju
gustinu zapisa od 10000 ftpi. Kasete DC600A, DC6150 i DC6250 imaju gustinu
zapisa od 12500 ftpi, kao i vaša jedinica trake. Pošto je ta vrednost FIKSNA i
određena nekim od oscilatora na samoj jedinici trake, u ovom slučaju nemože da
se menja. Traku manje gustine pisanja možete da čitate zahvaljujući tome što
je sama elektronika dovoljno brza, pa može da isčita sve zapise, a i glava je
slična. Trake DC6250 su za 250MB podataka, i možete da ih koristite na vašem
strimeru sa punim kapacitetom! Jedina razlika je u dužini trake 620 : 1020
stopa. Sa starim softwareom je najverovatnije fiksna dužina trake, tj broj
blokova. Ukoliko uzmete software od 250 MB Archive strimera, on bi trebalo na
vašoj traci da istera svih 250MB (sa DC6250). Pod UNIXom samo definišete tip
trake i navedete dužinu od 1020 stopa, i nema problema. Archive 250 nemojte da
pomešate sa Colorado 250MB, to su dve različite stvari i software sa ovog
drugog ne odgovara za vašu jedinicu.
razno.972biber,
Ima li neki program koji testira ispravnost memorije i keša?
razno.973mancha,
Da li neko ima slucajno instalacionu disketu sa drajverima za
laserski stampas HP 3P? Trebali bi mi za WIN95 (ili bilo koji WIN).
razno.974mancha,
Takodje me interesuje da li neko ima drajvere za muzicku karticu
ESS 1688 PnP (u obzir dolaze svi drajveri i za DOS i za WIN).Thnx
razno.975vstan,
-> #972, biber> Ima li neki program koji testira ispravnost memorije i keša?
Evo u prilogu program za dijagnostiku PC-a, doduše iz 94. godinice,
koji testira i cache memoriju.
diag2000.ziprazno.976vstan,
-> #973, mancha> Da li neko ima slucajno instalacionu disketu sa drajverima za
> laserski stampas HP 3P? Trebali bi mi za WIN95 (ili bilo koji WIN).
Uz Win 3.1x ide drajver baš za taj štampač. A bogami i uz 95-ticu.
Neko skoro reče da su Microsoftovi drajveri bolji od originalnih.
razno.977vstan,
-> #974, mancha> Takodje me interesuje da li neko ima drajvere za muzicku karticu
> ESS 1688 PnP (u obzir dolaze svi drajveri i za DOS i za WIN).
Moraćeš malo da prelistaš po ovoj konferenciji. Više puta je slano.
razno.979mancha,
-> #976, vstanVS>> Da li neko ima slucajno instalacionu disketu sa drajverima za
VS>> laserski stampas HP 3P? Trebali bi mi za WIN95 (ili bilo koji WIN).
VS> Uz Win 3.1x ide drajver bas za taj stampac. A bogami i uz 95-ticu.
VS> Neko skoro rece da su Microsoftovi drajveri bolji od originalnih.
Ooooovaj....da....right....tj. kako da ne......
Mislim....pokrenuo sam u 95ici setup za printere i nasao pravi
model i on je instalirao drajvere za njega...ALI...nece da
stampa....blinkuje lampica na stampacu da se "puni" ali onda stane
i.....pomaze samo reset stampaca!
Tako da opet ovim putem trazim od nekoga instalacione drajvere za
HP 3P jer ja verujem samo drajverima firme iz koje je i uredjaj :))
razno.980mancha,
-> #977, vstanVS>> Takodje me interesuje da li neko ima drajvere za muzicku karticu
VS>> ESS 1688 PnP (u obzir dolaze svi drajveri i za DOS i za WIN).
VS> Moraces malo da prelistas po ovoj konferenciji. Vise puta je slano.
Kako da prelistam??? Da citam SVE poruke???
razno.981dbambi,
Da li bi neko mogao da mi kaže kako se CD-ROM SONY CDU311 (8X) ponaša
prilikom čitanja raznih neoriginalnih CD-ova (rezani, štancovani
zaprljani itd..). Ja imam SONY 76e i on je fantastičan sa te strane
jer čita bukvalno sve živo :). Da li mu je i ovaj stariji brat takav ?
Bambi
razno.982vstan,
-> #980, mancha> Kako da prelistam??? Da citam SVE poruke???
Danas u poruci 6.435 imaš ono što ti treba. Inače nema potrebe
da čitaš sve poruke. Sa
list ime_teme ddmmgg- /t
dobićeš spisak svih poruka od navedenog datuma do danas, uz koje
su prikačeni fajlovi.
razno.983s.ilic,
-> #972, biber
Imas u direktorijumu dosĐtestĐ*.*
cachchk4.zip 37k CacheChk v4: Provera cache memorije
razno.985zlaya,
-> #979, mancha- Tako da opet ovim putem trazim od nekoga instalacione drajvere
- za HP 3P jer ja verujem samo drajverima firme iz koje je i
- uredjaj :))
Firma iz koje je uređaj obično vrlo često vrši sitne ispravke svojih
drajvera kad god otkrije neke greške. I tvoj printer takođe ima nekakvu
verziju BIOSa u sebi. Ukoliko uspeš da nabodeš zgoditnu kombinaciju vrlo
verovatno ti ni originalni drajveri neće pomoći. Probaj malo da se pozabaviš
sa setovanjem štampača i drajvera, pa ako ne pomogne, probaj da instaliraš
neki drugi drajver iz HP serije, ili da sa neke druge verzije 95ice presnimiš
drajver koji će možda raditi kako treba sa tvojim printerom.
Ja lično verujem samo u drajvere za koje sam video da rade...
razno.986the.edge,
-> #981, dbambi
T?>> Da li bi neko mogao da mi kaze kako se CD-ROM SONY CDU311 (8X)ponasa
T?>> prilikom citanja raznih neoriginalnih CD-ova (rezani,stancovani
T?>> zaprljani itd..).Ja imam SONY 76e i on je fantastican sa te strane jer
T?>> cita bukvalno sve zivo :).Da li mu je i ovaj stariji brat takav ?
Po drugi put...dakle no expletives verzija iliti poruka bez
ZLAYA ADVISORY-a ;)
Dakle, ne preporucujem ti Sonyjeve CDROMove... Mislim, ja imam CDU111 (6x), i
stvarno uzasno radi! Muzicke CDe preskace, ne mogu ni jednu pesmu skoro
da odlusam do kraja, nego sve nesto iz parcica. Posebno sto ako startujem
cd player u win95, onda mi blokira ceo sistem dok se on ne "otkoci" i
prebaci pesmu. Da bar to ne radi... nego sto i cdr-e jedva cita ;(
Cita sporije od 4x - ko 2x! Uzas! Da ne kazem sto ako cd ploca ima i jednu
ogrebotinu on odbija da cita, i stalno vrti jadni cd u prazno... jedini lek
je eject... Prema tome probaj neke modele Philipsa, cuo sam da su dobri.
Imao sam i sony (a imam ga i dalje ;( ) i panasonic, i vise nikad necu kupiti
ni jedan cdrom od tih firmi. Panasonic 562b je jos bio super iako je imao
fabricki bug. Citao je muzicke cdove bolje od pravih playera!
E sad, mozda su sve ovo ispravili u nekoj *11 verziji, mozda je 311 ok, ali
ovo je moje iskustvo sa cdu111...
AcCeSS DeNiED
razno.987zeljkoj,
-> #986, the.edge> Dakle, ne preporucujem ti Sonyjeve CDROMove... Mislim, ja imam
Ne uopštavaj, ja imam 55E (dvobrzinac) i nikada mi se nije dogodilo da nešto
ne može da pročita (a poturao sam mu svašta: izgrebane, ulepljene, neke
leve noname, snimane na lošim pisačima, itd.).
Radi savršeno i kao muzički CD.
razno.988the.edge,
-> #987, zeljkojJa nisam ni mislio na stare sonyeve cdromove...mislim na nove, prvenstveno na
CDU *11 seriju, i rekoh, mozda je 311 dobar, ali bolje da ne experimentise...
AcCeSS DeNiED
razno.989zoran.r,
-> #986, the.edge=> Dakle, ne preporucujem ti Sonyjeve CDROMove... Mislim, ja imam
=> CDU111 (6x), i stvarno uzasno radi! Muzicke CDe preskace, ne
=> mogu ni jednu pesmu skoro
Možda ti imaš problema sa svojim Sonyjem ali moj CDU311 radi fantastično.
Čita sve živo, i dosad nije bilo diska koji nije mogao da pročita. Sa
muzičkim Cd-ovima takođe nemam problema.
Sve u svemu preporučujem ga!
razno.990epson,
Voice komande USR modema
Sve voice (#V) komande US Sporster Voice Fax modema .
voicecom.arjrazno.991giovanni,
-> #981, dbambiĘ? Da li bi neko mogao da mi kaže kako se CD-ROM SONY CDU311 (8X) ponaša
Ę? prilikom čitanja raznih neoriginalnih CD-ova (rezani, štancovani
Moj drugar ima Sony cdu311. Doduše na nekoj nalepnici na njemu piše Made
in Malaysia (ili tako nešto) ali ono što je bitno je da radi sasvim
pristojno. Muzičke kompakt diskove pušta normalno (mislim, ne pravi
nikakve probleme, ne preskače itd.), data cd čita odlično. Taj moj ortak
ima gomilu nekih narezanih cd-ova i ni jedan nije ostao nepročitan od
strane ovog sony-ja. O originalima i "kinezima" da i ne govorimo. E, sad,
taj drajv je kupljen pre 4-5 meseci i ne znam šta sad ima u gradu i da li
bi sony cdu311 koji bi sad kupio bio isti kao ovaj opisani. I još nešto,
ovaj model ima sa prednje strane točkić za volume, dugme za izbacivanje
cd-a i priključak za slušalice. Dakle, nema play dugme, ako neki drugi
modeli.
razno.992biber,
Potreban mi je Adaptec EZ-SCSI softver verzija 4.0 ili 4.1.
Ukoliko neko ima zamolio bih isporuku na mail :)
razno.993n.ceh,
Pitanje za poštovani auditorijum:
Kako da pokrenem step motor? Da li može da se nabavi neka mehanička komponenta
koja će sa jednog ulaznog kontakta distribuirati napon na 4 izlazna, jedan za
drugim (kao razvodna kapa u kolima), ili to mora pomoću elektronike. Ako mora,
kako najjednostavnije to da izvedem?
Čeh
razno.994zlaya,
-> #993, n.ceh- Kako da pokrenem step motor? Da li može da se nabavi neka
- mehanička komponenta koja će sa jednog ulaznog kontakta
- distribuirati napon na 4 izlazna, jedan za drugim (kao razvodna
- kapa u kolima), ili to mora pomoću elektronike. Ako mora, kako
- najjednostavnije to da izvedem?
Najjednostavnije je da staviš odgovarajući čip drajver za step motor.
Imaju Open Collector tranzistore na izlazima i podsćaju izgledom na STK
čipove. Za po neki će još trebati nekakav clock, i pulsna kontrola napred -
nazad. Ako ti treba za jači motor, samo staviš jače tranzistore za drive.
Problem je naći aplikaciju za odgovarajući čip.
Probleme ovakvog tipa rešavaju se u konferenciji ORCA, tema Elektronika.
razno.995calex,
-> #992, biber> Potreban mi je Adaptec EZ-SCSI softver verzija 4.0 ili 4.1.
> Ukoliko neko ima zamolio bih isporuku na mail :)
Ovo bi trebalo da je dugačko nekoliko disketa, čini mi se da
postoji i CD verzija. A da pogledaš www.adaptec.com?
razno.996nesha,
Treba mi drajver za USR Winmodem, za Win 95, za plochu bez PNP-a.
Dobru dushu koja mi iste dostavi nagradjujem pivom.. (moze i sokic..)
razno.997epson,
Year2000.Com (formerly Year2000.Exe) is a small resident program for
DOS, OS/2 and Windows that fixes the year 1999 to 2000 date change
flaw of the CMOS RTC in AT-class PCs and PS/2s, 286 through Pentium
and its clones. It works, and it's free for personal, non-business
use (a licensed business version is available; see below).
This program or its documentation can change from time to time. If
you did not get this from
www.RighTime.com
yearto.ziprazno.998zlaya,
-> #996, nesha-
- Treba mi drajver za USR Winmodem, za Win 95, za plochu bez
- PNP-a. Dobru dushu koja mi iste dostavi nagradjujem pivom..
- (moze i sokic..)
USR Windows 95 Drivers V2.2 PN.2.018.010.-E
Došlo uz externi USR 33600 za nemačko tržište...
BTW, kako se podešava ovo čudo :<<<<<????
usr33600.arjrazno.999nesha,
-> #998, zlaya>BTW, kako se podesava ovo cudo :<<<<<????
Ima neki programchic koji sam ja dobio medju drajverima za 3.1 koji
sluzi toj svrsi.. Za 95 pojma nemam, tek sad skidoh drajvere.
p.s.
Osh BIP il' Jelen.. ;)
razno.1000nesha,
-> #999, nesha>Za 95 pojma nemam, tek sad skidoh drajvere.
Ali avaj, nema za Winmodem :(
razno.1001zlaya,
-> #999, nesha- > BTW, kako se podesava ovo cudo :<<<<<????
-
- Ima neki programchic koji sam ja dobio medju drajverima za 3.1
- koji sluzi toj svrsi.. Za 95 pojma nemam, tek sad skidoh
- drajvere.
Šibni ga vamo, ako ti nije problem...
- p.s.
- Osh BIP il' Jelen.. ;)
Bolje neki sokić ili cocacolu, treznim se od piva još od nove godine ;|
razno.1002vsgdoo,
Imam jedan mali problem od kako sam instalirao win95 za svaku igru
koju startujem napise mi program is too big to fit in memory
molim vas pomagajte ,a imam 24mb rama hocu da poludim
aaaaaaaaaaa.....
razno.1003nesha,
-> #1001, zlaya> Sibni ga vamo, ako ti nije problem...
Elem, sad cu ja da probam komplet disketu da poshaljem. Usput, nikako
nisam uspeo da namestim winmodem na non-plug'n'play plochi. Ni na usr.com ne
nadjoh nikakav driver za to. Bedak.
p.s.
Kad se instaliraju drajveri sa ove diskete, u control panelu se pojavi
ikona winmodem, pa tamo podesish sve po volji..
winm.rarrazno.1004radomir,
Imam neki 12x cd-cigan nov je. Danas sam kupio neki disk (dobar kvalitet)
i kada sam ga tek stavio i pustio ga da svira sve je bilo OK.
Medjutim, kada je disk (posle nekoliko puta odslusanih pjesama 1-12)
stigao do 17 nastao je dar mar poceo je da pucketa i prekida.
Pomisli sam da je samo ta pjesma u pitanju ali nije sada gotovo sve nerade
kako treba.Pokusao sam sa data diskom sve je bilo uredu samo nesto je opet
mnogo pucketao (mislim drajv).Prije sam igrao neke igre i sve je bilo OK.
Jeli to moj drajv skikno?
Unaprijed zahvalan.
razno.1005epson,
GVoice V1.00
────────────────────────────────────
GVoice V1.00
────────────────────────────────────
Voice/Data discriminator and digital
answering machine under DOS.
────────────────────────────────────
Includes GVoiceTSR which discrimina-
tes between Voice and Data/Fax calls
and handles voice calls on its own.
Data/Fax calls are passed back to
the front-end (e.g. fido mailer).
Requires FOSSIL driver.
────────────────────────────────────
Sucessfully tested with:
- USR Sportster Vi 33600,
- UMC-based Zoltrix 14400.
────────────────────────────────────
Copyright (C)1996-97 by Tamas Vincze
F R E E W A R E
────────────────────────────────────
Da li neki programer može da iskoristi ovaj program da preko voice
funkcija modem USR Sporster Vi 33600 detektuje dialtone i busy ?
gv100.ziprazno.1006srdans,
Molio bih za pomoc sve dobre ljude Sezama!Evo problema(klasika):Kako
da nateram misa da radi kad je ukljucen modem?Modem je setovan na
com 2,mis na jedan al` nece pa nece.Promena coma modema na1 nije
pomogla a promena u biosu rezultuje porukom conflict port..
Modem je Prolink 33600 i ima jednostavan pristup setovanju portova,
al` nijedna kombinacija ne pomaze,pretpostavljam da teba nesto
srediti u Biosu(ploca no name VX,award bios),al` sve sto sam znao
nije upalilo(gasenje(disable) uart1,2...)Inace,mis nece posteno ni
drajver da ucita(cim izvadim modem sve je ok...
unapred hvala...
razno.1007zoran.r,
-> #1006, srdans=> da nateram misa da radi kad je ukljucen modem?Modem je
=> setovan na com 2,mis na jedan al` nece pa nece.Promena coma
=> modema na1 nije pomogla a promena u biosu rezultuje porukom
=> conflict port.. Modem je Prolink 33600 i ima jednostavan
=> pristup setovanju portova, al` nijedna kombinacija ne
=> pomaze,pretpostavljam da teba nesto srediti u Biosu(ploca no
=> name VX,award bios),al` sve sto sam znao
Srđane probaj sledeće:
-modem setuj na com3
-miš prebaci na com2
-U BIOS-u u Integrated peripherals setuj sledeće
On board UART 1= AUTO
On board UART 2=2F8/IRQ3
UART 2 operation mode=standard
Ako sada radi imam jedan CD u pola cene. :)
razno.1008zmdjokic,
-> #1006, srdans> Molio bih za pomoc sve dobre ljude Sezama!Evo
> problema(klasika):Kako da nateram misa da radi kad je ukljucen
> modem?Modem je setovan na com 2,mis na jedan al` nece pa
> nece.Promena coma modema na1 nije
Predlog: mouse>COM 1 ili mouse>COM 1
modem>COM 4 modem>COM 3
Pozdrav, Djole
razno.1009pvlada,
-> #1006, srdans>Molio bih za pomoc sve dobre ljude Sezama!Evo problema(klasika):Kako
>da nateram misa da radi kad je ukljucen modem?Modem je setovan na
>com 2,mis na jedan alž nece pa nece.Promena coma modema na1 nije
>pomogla a promena u biosu rezultuje porukom conflict port..
>Modem je Prolink 33600 i ima jednostavan pristup setovanju portova,
>alž nijedna kombinacija ne pomaze,pretpostavljam da teba nesto
>srediti u Biosu(ploca no name VX,award bios),alž sve sto sam znao
>nije upalilo(gasenje(disable) uart1,2...)Inace,mis nece posteno ni
>drajver da ucita(cim izvadim modem sve je ok...
Verovatno neće da ti radi na COM-u 2 jer ti je IRQ 4 a kada jei na
COM-u 2 ili 4 IRQ treba da bude 3, a kada je na COM-u 1 ili 3
onda IRQ 4. Kada promeniš na COM 1 nemože da ti radi jer su ti i
miš i modem na COM-u 1.
Znači najlakše ti je rešenje da sapo prebaciš na modemu sa IRQ-a
4 na 3 ili da prbaciš miša na COM 2, a modem na COM 1.
Pozdrav Vlada
razno.1010emajsijuen,
Imam OPTI MAD 16 zvucnu karticu, i nece da mi radi Sound Recorder iz WIN 95.
Do skoro je sve radilo... :(((
Ako je neko imao iskustva sa pomenutom karticom, neka me mailira. :)
See ya!
P.S. Nemojte da saljete "pametne" odgovore tipa 'kartica ti je sranje', jer
to vec i sam znam... :(((
razno.1011sashae,
-> #1010, emajsijuenKazes ne radi ti snimanje na OPTI-ju? Proveri da li ti je
u EDIT\AUDIO PROPERTIES postavljen ulaz (recording) i
izlaz (playback) na karticu, zatim visinu ulaznog signala
a ako nece, onda stavi x u kucicu gde pise Use preferred
devices only. Ako ni ovo ne pomogne ucitaj Volume control
(iz start menija), udji u Options\ Properties i cekiraj
Sound i Master Volume u playback-u a u recording-u odaberi
uredjaj sa kojeg snimas. Zatim (dok je oznacen recording)
klikni na OK i cekiraj uredjaj sa kojeg snimas. Ovo bi
trebalo da proradi u 90% slucajeva. Pozdrav!
P.S. Ako ne radi, napisi mi da li kartica moze makar da
reprodukuje ranije snimljene wavove i proveri KABLOVE, da
nisu u prekidu!
razno.1013draggan,
Jedna devojcica, moja rodjaka, dobila je stari racunar AMSTRAD
PC1512DD. Kad je on bio aktuelan, ja nisam imao racunar, niti sam
ista znao o tome. Vidim da nema hard diska, ima dva flopija (jedan za
sistemsku disketu) 360 Kb, 5.25".
Ono sto mene zanima je: da li se ta sprava moze koristiti za
komunikaciju sa Sezamom. Modem se podrazumeva, a sta sa
komunikacionim programom? Morao bi biti neki koji je manji od 360Kb?
Svaka sugestija je dobrodosla. Hvala unapred.
DD
razno.1014zlaya,
-> #1013, draggan- Jedna devojcica, moja rodjaka, dobila je stari racunar AMSTRAD
- PC1512DD. Kad je on bio aktuelan, ja nisam imao racunar, niti
- sam ista znao o tome. Vidim da nema hard diska, ima dva flopija
- (jedan za sistemsku disketu) 360 Kb, 5.25".
- Ono sto mene zanima je: da li se ta sprava moze koristiti za
- komunikaciju sa Sezamom. Modem se podrazumeva, a sta sa
- komunikacionim programom? Morao bi biti neki koji je manji od
- 360Kb?
Amstrad PC1512DD ti je u suštini XT mašina. Možeš da ga proširiš za još
128K i dobiješ 640k memorije (ukoliko ti je to potrebno), i možeš da mu dodaš
hard disk (ali da izvadiš jedan flopi). Ukoliko ideš na varijantu diska,
moraćeš da uzmeš i kontroler koji ide uz to, i obrati pažnju na to da otvoriš
mašinu, da vidiš koliko ti je ostalo mesta unutra za dodatke.
Telix stara verzija staje na 360k diskete, ali pravi log file koji je sve
veći i veći - moraćeš da ga brišeš često. Znači ostaje ti još 360k za download
na drugom drajvu...
razno.1015draggan,
-> #1014, zlaya>
> Amstrad PC1512DD ti je u sustini XT masina. Mozes da ga prosiris za jos
> 128K i dobijes 640k memorije (ukoliko ti je to potrebno), i mozes da mu
> dodas hard disk (ali da izvadis jedan flopi). Ukoliko ides na varijantu
> diska, moraces da uzmes i kontroler koji ide uz to, i obrati paznju na to
> da otvoris masinu, da vidis koliko ti je ostalo mesta unutra za dodatke.
> Telix stara verzija staje na 360k diskete, ali pravi log file koji je sve
> veci i veci - moraces da ga brises cesto. Znaci ostaje ti jos 360k za
> download na drugom drajvu...
Hvala ti na na objasnjenju. Sad mi je prilicno jasno kakva je to
masina. Vazno je da moze da se upotrebi, ako detetu ne kupe sta bolje :)
Pozdrav,
DD
razno.1016sdanijel,
Dobio sam od druga SB ALI100 (Avance Logic. Inc.).
Ne mogu nikako da ga pokrenem ,potrebni su mi drajveri
ako neko slucajno poseduje drajvere za ovu karticu naka ih posalje.
Takodje ako neko zna nesto vise (bilo sta) o ovoj kartici neka kaze
(svaka informacija dobrodosla).
Unapred zahvalan : sdanijel@sezam.co.yu
razno.1017zlaya,
-> #1016, sdanijel- Dobio sam od druga SB ALI100 (Avance Logic. Inc.).
- Ne mogu nikako da ga pokrenem ,potrebni su mi drajveri
- ako neko slucajno poseduje drajvere za ovu karticu naka ih
- posalje. Takodje ako neko zna nesto vise (bilo sta) o ovoj
- kartici neka kaze (svaka informacija dobrodosla).
Evo drajvera za ALS100 sound karticu. Nažalost to je kartica sa najvećim
prosekom pregorevanja iz čista mira u našoj voljenoj zemlji :(((((. Burn rate
oko 80% svih. Ponaša se tako što jednostavno prestane da radi - i to na PNP
pločama, i ostaje ti samo da je mrziš ili zameniš ako je u garantnom roku. Ja
imam jednu u eksploataciji već 10 meseci, ali je reč o 486 bez PNP-a. Kad sam
radio upgrade druge mašine na pentium VX - pozdravila me. Ova prva radi bez
ikakve greške na wintendu.
als100.arjrazno.1018ladislavs,
Da li je neko uspeo da natera Atapi_cd.sys da pod DOS-om podržava Sony
CD-ROM koji je konfigurisan kao sekundarni slave kada ne postoji
sekundarni master?
Čemu ovo uopšte? Elem, imam UMC 486 DX4 ploču koja, kada se Sony 76E
konfiguriše kao sec. master, iritirajuće dugo pregovara oko PIO 3 moda
koji CD ne podržava. Win 95 i NT 4.0 bez ikakvih problema podržavaju
sekundarno masterles slave setovanje, ali Atapi_cd.sys 2.26 pri DOS 6.22/7.0
sesijama odbija rad. Config.sys komanda:
DEVICE=C:\DEV\ATAPI_CD.SYS /D:MSCD000 /I:0 /P:170 ne radi.
Može li se driver nekako urazumiti ili možda postoji neka nova verzija?
ciLa.
razno.1019nenad,
-> #1018, ladislavs> Može li se driver nekako urazumiti ili možda postoji neka nova
> verzija?
Možeš slobodno da probaš sa bilo kojim ATAPI drajverom. Najgore
što može da se desi jeste da je hard-kodovan da odbije da radi sa
CD-om drugog proizvođača, ali možda i budeš imao sreće.
razno.1020tomcat,
lepiaf writez...
Moze li mi neko objasniti, zashto CD-ROM-ovi nece da
dampuju audio zapis iz programa pod W95? Probao sam 3 CD-ROMa, sa
razlicitim softverom i nishta. DIDO pod 3.11 radi tu i tamo kako
treba, ali uglavnom pod 95 nishta. U DAC-u pod DOS-om je sve ok...
whatz da problem?
Vlada
razno.1021nesha,
-> #107, rboskovic>Nazalost to je kartica sa najvecim
>prosekom pregorevanja iz cista mira u nasoj voljenoj zemlji :(((((.
Meni su od dva komada koje sam instalirao oba sagorela.. Drugi je
izguro skoro mesec dana..
razno.1022zoxy,
aman, ljudi ko boga vas molim..
bese negde na netu shema izrade interface-a za casio-PC...
dajte pointer ako znate, dva dana trazim ko slepac.. :))
razno.1023misar,
-> #1022, zoxyStrpljen, spašen (šema za casio interface).
casio.ziprazno.1024morkin,
-> #1023, misar> Strpljen, spašen (šema za casio interface).
Da li bi mi neko to napravio, i po kojoj ceni?
razno.1025zoxy,
-> #1024, morkin>> Strpljen, spasen (sema za casio interface).
>
> Da li bi mi neko to napravio, i po kojoj ceni?
Vidi,
ja (uslovno) ne znam ni da zalemim dve stvari...sve sto treba sam nabavio pre
4 meseca i imam drugare koji ce "da mi to zavrse dok popijem kafu..."
i tako ja kafu pijem 4 meseca :)))))
sad sam nasao majstora koji ce da to izlemi odmah za pare :)
ako sve to uspesno okoncam, poslacu ti tacno gde sam i posto sve to kupio pa
da i ti zavrsis...
pa, nadji i ti nekog majstora da to zavrsi, al bezi od drugara koji ce to za
dz. da ti zavrse, majke ti...
razno.1026hadzi,
Imam 4 konektora za napajanje. Hocu da pored CD-ROM-a, hard diska i
dva floppy-a prikljucim jos jedan hard disk. Da li neko zna kako da
resim ovaj problem (bez nabavke novog kucista:)?
razno.1027nenad,
-> #1026, hadzi> Imam 4 konektora za napajanje. Hocu da pored CD-ROM-a, hard diska i
> dva floppy-a prikljucim jos jedan hard disk. Da li neko zna kako da
> resim ovaj problem (bez nabavke novog kucista:)?
Nabavi Y razdelnik. Skuplja i gluplja varijanta je kupovina još
jednog napajanja, ali i to radi samo za velika kućišta.
razno.1028hadzi,
-> #1027, nenad>Nabavi Y razdelnik. Skuplja i ...
A, gde da ga nabavim?
U ostalom, mozda cu se i snaci bez njega.
Hvala u svakom slucaju! :)
razno.1029zlaya,
-> #1026, hadzi- Imam 4 konektora za napajanje. Hocu da pored CD-ROM-a, hard
- diska i dva floppy-a prikljucim jos jedan hard disk. Da li neko
- zna kako da resim ovaj problem (bez nabavke novog kucista:)?
Okreneš jednu od firmi koje dovlače delove iz bratske nemačke, i dogovoriš
se oko nabavke Y račve za napajanje iz BURKLIN-a. Naziv joj je:
Stromversorgungkabel fur Floppy-Laufwerke Typ AK 300/500
Kataloška oznaka mu je: 13M3440
A cena 1,99 DEM na količini od jednog do pet komada, puta 1,15 puta
procenat koji ti uzimaju da ti to donesu (između 25 i 40%).