video.1246saint,
Sta mislite o GK Diamond Stealth 3d 3000
sa S3Virge /VX cipom i 4mb vrama?
Inace cena joj je oko 250 dm...
video.1247kate,
Da li neko ima/zna nesto o kartici Intel Smart Video Recorder III?
Hvala.
video.1248gmatic,
-> #1246, saint==> Sta mislite o GK Diamond Stealth 3d 3000
==> sa S3Virge /VX cipom i 4mb vrama?
==> Inace cena joj je oko 250 dm...
Sve najbolje. Uostalom samo ime Diamond sve govori.
Sto se VX-a tice cuo sam da je bolji dosta od ovog krsa sto se kod
nas nalazi ali neznam dal vredi svih 150 dm vise.
video.1249saint,
-> #1248, gmatic
da li neko zna da li ima za manje pare
Ponovo pitam jel ima negde u beogradu TSENG6000
video.1250kostja,
-> #1241, zormi=> Taj nikada nije imao ET6000, osim par STB-a davno...
Greška... onda beše neko od njegovih komšija :)
video.1251kostja,
-> #1246, saint=> Sta mislite o GK Diamond Stealth 3d 3000
=> sa S3Virge /VX cipom i 4mb vrama?
=> Inace cena joj je oko 250 dm...
Mislim da bi trebalo da se rešiš šta hoćeš i da li
hoćeš uopšte.
U vreme kad si tražio STB Nitro 3D (i dao oglas)
bio je čovek koji je prodavao ET6000. Sada tražiš
ET6000... pitam se šta ćeš tražiti sutra?
Diamond 3D 2000 i 3000 su dobre grafičke karte.
Tu negde sa cenom koju si naveo dođe i Matrox
Mistique 3D sa 2Mb. Pored toga se mogu naći Miro
kartice S3 Virge čipom + 2/4Mb + sa/bez TV izlaza.
Sve u svemu, to ti je to. Ako već hoćeš nešto da
tražiš onda uzmi neki od naših časopisa i prelistaj
zadnja dva-tri broja, sigurno ima bar jedan test
video kartica u njima (sve sa firmama i telefonima
istih).
Ako nisi zadovoljan time eno ti ga OTC u Sava centru,
kod njih možeš da naručiš šta god poželiš... samo
ne znam da li će ti se svidi cena.
video.1252saint,
-> #1251, kostja=> Ako nisi zadovoljan time eno ti ga OTC u Sava centru,
=> kod njih mozes da narucis sta god pozelis... samo
=> ne znam da li ce ti se svidi cena.
Ovako...
Pre nekoliko meseci hteo sam STB ali ga nine bilo...
Pa sam onda odlucio da uzmem nesto sto ima ovde...
Te sam hteo ET6000 ,ali ne lezi vraze ono skoro
sve firme u cenovniku u casopisima pisu i ET6000,pa sak
neki i Herculesa ali ih nemaju a neki od njih nikad
nisu ni imali ono sto lupaju u cenovnike
<izgleda je sada fora ubacivati komponente koje ni nemaju>
I ondak sam na kraju posto nemaju ni ET6000 odlucio se za
Diamond Stealth 3D... Posto niko nije imao modele sa 4 MB
Ondak sam odlucio da sacekam jos nedjelju dana i
uzmem u jednoj firmi Diamond Stealth 3000XL za 250 DM
sto mislim da mi je bolje od Miro i Acer GKartica
1. Matrox mi je glupo da uzimam jer i
ma 2MB i ima procesor S3 Virge...
2. Acer PT70 kosta 220 DM sa 4 MB...
3. A Miro je nedokuciv zbog svog TV izlaza...
(samo obican S3Virge ima bez TV izlaza)
4. Vecina firmi je trenutno presusila i nemaju
nista osim S3(V++,Virge)^NONAME i Matrox
Tako da je kao najbolji izbor Diamond Stealth 3000XL
posto moze u njega da se kasnije ubaci dodatak za TV
Pa ako mi bude toliko to neophodno nabavicu ga nekako...
BTW:
Koji je tel tih iz Sava Centra?
PS:
Da li znate koja je razlika izmedju
prodavca automobila
i
prodavca kompjutera
????????????????????????????????????
Prodavac automobila zna kad laze
a prodavac kompjutera ne zna...
video.1253ivan.hoe,
-> #1252, saint> 1. Matrox mi je glupo da uzimam jer i
> ma 2MB i ima procesor S3 Virge...
hehe, otkad to u Matroxu S3? ;) Bre čoveče, ako hoćeš dobru 2D/3D
kartu, uzmi lepo Mistik i ne razmišljaj mnogo. S3 Virge, Ati Rage
i slično, nema veze sa 3D ubrzanjem. Ako baš imaš para, razmisli o
Matrox Milleniumu II, ili još bolje, 3dfx-u za najbolji 3D trenutno.
video.1254nenad,
-> #1243, saint> dajte mi neku alternativu na TSENG 6000
> S3Virge/VX ?
> A da ima u YUGI..
Matrox-ove kartice su dobre.
video.1255epson,
-> #1245, pecanac
│ Ta slika ima rezoluciju (oko) 300x200 pa je malo iskočila sa ekrana.
│ Ne smeta, ako je u win-u sve OK.
└─────────────────────────────────────────────────
Znači treba sliku nacentrirati u rezoluciji 300x200 ?
│ ivica monitora. Dakle probaj SciTech Display Doctor. Mislim da ga ima
│ na sezamu. Za S/N istog, mail me. :)
└─────────────────────────────────────────────────
Imam sve "potrebne alate" :), nego SDD 6.0b1 donosi VBE 3.0 . Koje
su novine u odnosu na VBE 2.0 ?
video.1256djanjusevic,
-> #1253, ivan.hoe
>> hehe, otkad to u Matroxu S3? ;) Bre covece, ako hoces dobru 2D/3D
>> kartu, uzmi lepo Mistik i ne razmisljaj mnogo. S3 Virge, Ati Rage
>> i slicno, nema veze sa 3D ubrzanjem. Ako bas imas para, razmisli o
>> Matrox Milleniumu II, ili jos bolje, 3dfx-u za najbolji 3D trenutno.
^^^^
Da li je doticnu moguce nabaviti u Beogradu ?
video.1257gmatic,
-> #1251, kostja==> Sve u svemu, to ti je to. Ako vec hoces nesto da
==> trazis onda uzmi neki od nasih casopisa i prelistaj
==> zadnja dva-tri broja, sigurno ima bar jedan test
==> video kartica u njima (sve sa firmama i telefonima
==> istih).
U novom PC-u su testirali jednu Number nine karticu sa S3
virge/VX cipom i 4 Mb. Nahvalili su je.
Kazu da sa Matrox Millenium-om i Mustique kasni za 20-30%
u bussiness i high end grafici sto i nije hendikep ako se
zna da je ovo 3D kartica a da su matrox-i vrh 2D ponude.
Takodje se kaze da korektno radi sve 3D funkcije i da je
brza za oko 50% od svih starih virge-va.
Kartica se zove: Number Nine Reality 772 a uzajmili
su je od MD & Profy-ja.
video.1258pecanac,
-> #1255, epson# Znači treba sliku nacentrirati u rezoluciji 300x200 ?
Ustvari, ovako:
Ta slika je u bitmapa-a u rezoluciji 320x400, medjutim kad je win
preuzme on je prikaže u 256 boja i razvuče u rez. 640x480, otud
malo izobličenje. Ništa strašno, nema potrebe da je centriraš.
# Imam sve "potrebne alate" :), nego SDD 6.0b1 donosi VBE 3.0 . Koje
# su novine u odnosu na VBE 2.0 ?
Vidiš, moj SDD je 5.3 (avgust, 1996) i koliko sam shvatio sa njihovog
sajta, svaka sledeća verzija SDD-a, neće imati mogućnost da se regis-
truje 'kod kuće', već će imati samo trial period, posle koga SDD
više ne radi. Zato nisam nabavljao ništa novije, i ne znam šta donosi
VBE 3.0. Samo, nisam shvatio - ti imaš registrovan 6.0 ??
video.1259ivan.hoe,
-> #1256, djanjusevic>> Matrox Milleniumu II, ili jos bolje, 3dfx-u za najbolji 3D
trenutno.
^^^^
>Da li je doticnu moguce nabaviti u Beogradu ?
Na zalost, nisam video da je ima :(
video.1260saint,
-> #1254, nenad=> Matrox-ove kartice su dobre.
Ali suvise skupe.
video.1261saint,
-> #1257, gmatic=> su je od MD & Profy-ja.
Koji tel?
video.1262draggan,
Moj prijatelj ima IBM kolor monitor, ali ne moze da ga upotrebi
jer ne zna koja video kartica mu je potrebna. Konektor koji ide na
video karticu je petnaestopinski, u dva reda.
Svaki savet bi mu dobrodosao.
DD
video.1263epson,
-> #1258, pecanac
│ Vidiš, moj SDD je 5.3 (avgust, 1996) i koliko sam shvatio sa njihovog
│ sajta, svaka sledeća verzija SDD-a, neće imati mogućnost da se regis-
│ truje 'kod kuće', već će imati samo trial period, posle koga SDD
│ više ne radi. Zato nisam nabavljao ništa novije, i ne znam šta donosi
│ VBE 3.0. Samo, nisam shvatio - ti imaš registrovan 6.0 ??
└─────────────────────────────────────────────────
Lažu ;) i SDD 5.3a se dotera u red, jes malom mukom ali .. Da imam SDD
6.0 beta1 registrovan koji naravno ne možeš skinuti od SDD jer je
isporučuje samo beta tasterima (ne nisam taj :)) .
│ malo izobličenje. Ništa strašno, nema potrebe da je centriraš.
└─────────────────────────────────────────────────
Nervira me :)
video.1264jjerry,
Trebaju mi informacije o kartici Matrox Millenium.
Cuo sam za nju jos ranije,i bese dosta izvikana ali
nisam nigde naleteo na opis i performanse...
Pozdrav!
§JţÔÔśř
video.1265kostja,
-> #1252, saint=> <izgleda je sada fora ubacivati komponente koje ni nemaju>
Nije fora, nego uobičajena stvar. Niko od naših prodavaca
nema neki lager... ne isplati se. A da svaki čas menjaju
sadržaj cenovnika nije baš korisno jer "kod drugog ima sve,
a ovaj ima samo par stvari".
Sa druge strane svi su oni povezani sa bar još 2-3 pa onda
u svoj cenovnik uvrste i ono što ima onaj drugi, pa....
=> Ondak sam odlucio da sacekam jos nedjelju dana i
=> uzmem u jednoj firmi Diamond Stealth 3000XL za 250 DM
=> sto mislim da mi je bolje od Miro i Acer GKartica
OK, nego da nije kod nekog od onih gore prodavaca koji
svaki dan viču: "za nedelju dana"?
=> 1. Matrox mi je glupo da uzimam jer i
=> ma 2MB i ima procesor S3 Virge...
Ovo je novost za mene... Matrox koristi S3?
Nešto si se malce zbunio.
=> 3. A Miro je nedokuciv zbog svog TV izlaza...
=> (samo obican S3Virge ima bez TV izlaza)
Ovo ni nije baš jasno...
=> BTW:
=>
=> Koji je tel tih iz Sava Centra?
OTC tel. 222-23-55
PS. Ipak je Matrox Mistique 2Mb sa cenom od 260DM
najbolji izbor.
video.1266kostja,
-> #1257, gmatic=> Kazu da sa Matrox Millenium-om i Mustique kasni za 20-30%
=> u bussiness i high end grafici sto i nije hendikep ako se
=> zna da je ovo 3D kartica a da su matrox-i vrh 2D ponude.
Malce si se zbunio Millenium je 2D, ali Mistique je 3D.
video.1267saint,
-> #1265, kostja=> OK, nego da nije kod nekog od onih gore prodavaca koji
=> svaki dan vicu: "za nedelju dana"?
Reko je za nedjelju dana...
=> => 3. A Miro je nedokuciv zbog svog TV izlaza...
=> => (samo obican S3Virge ima bez TV izlaza)
Mnogo kostaju...
video.1268gogica,
-> #1264, jjerry-> Trebaju mi informacije o kartici Matrox Millenium.
-> Cuo sam za nju jos ranije,i bese dosta izvikana ali
-> nisam nigde naleteo na opis i performanse...
->
-> Pozdrav!
Ja imam tu karticu i to sa 8MB. Reci sta te zanima da
napravim testove. Ako imas neki test kojem verujes reci da
probam.
video.1269ivan.hoe,
-> #1266, kostja>Malce si se zbunio Millenium je 2D, ali Mistique je 3D.
I ti si se zbunio, obe su 3D ;) S tim što Millenium, kao starija
kartica ima slabiji 3D. To naravno ne važi za Millenium II :)
video.1270pecanac,
-> #1257, gmatic# Kartica se zove: Number Nine Reality 772 a uzajmili
# su je od MD & Profy-ja.
Kad god pročitam u novinama hvalospev o nekom hardveru, setim se jedne
priče koju mi je ispričao drugar, pre par godina, za vreme vladavine
Commodore-a 64 na tržištu igara:
U to vreme, on je tek počeo da se bavi hardverom & softverom,
davao je oglase po novinama i tako prodavao. Jednom prilikom, za male
pare nabavio je veću količinu nekih džojstika, koji su bili niskog
kvaliteta, nikakvi. (srpski rečeno - sranje od džojstika)
Cene su padale, i morao je brzo da ih se otarasi, ali niko nije hteo
da ih kupi.
Nije znao kako da ih se liši, medjutim imao je poznanika koji
je radio za _te novine_. Otišao je do njega, dao mu odredjenu sumu PARA,
i rekao mu da u sledećem broju _tih novina_ napiše adekvatan tekst i u
njemu proglasi te džojstike za najbolje & najlepše & najkvalitetnije.
Naravno, PARE čine svoje, i 'novinar' je odradio muški svoj deo posla.
U istom broju _tih novina_ u kome je izašao taj tekst, izašao je i
njegov poveći oglas, u kome se nude, naravno, baš ti džojstici.
Za par dana, prodao je sve, čak je morao još da nabavlja.
_te novine_ = neću da kažem koje su jer se štampaju i danas, pa da nekog
ne uvredim.
video.1271smilicic,
-> #1263, epson» Nervira me :)
»
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ti reče da imaš Samsung monitor novije generacije? Pa valjda on ima neke
mogućnosti da memoriše podešavanja (moj Philips 15a ima). E sada ako
ima, onda uzmeš neki program za promenu svih mogućih rezolucija i u
svakoj podesiš sliku i onda ako je monitor sve to popamtio lepo će da
prikaže i taj uvodni ekran od win95. Ne znam doduše koja je tačno
rezolucija tog ekrana, ali experimetiši malko. :))
video.1272zlaya,
-> #1262, draggan- Moj prijatelj ima IBM kolor monitor, ali ne moze da ga upotrebi
- jer ne zna koja video kartica mu je potrebna. Konektor koji ide
- na video karticu je petnaestopinski, u dva reda.
-
- Svaki savet bi mu dobrodosao.
Svako parče hardwera koje pravi IBM ima svoju oznaku (machine type, model
type i tome slično) koja se sastoji od dve cifre, slova i još četiri cifre,
ili samo četiri cifre (zavisi od kada datira). Primer :
06G0611 Ovo je ethernet 10base T mrežna kartica
8556 Ovo je PS/2 Model 56 računar
Isto tako na monitoru (ukoliko nije terminal) ima oznaka modela, dostavi
je pa ćemo da vidimo...
video.1273supers,
Pozvali me ljudi da im namestim sliku na kompjukteru, kažu nije im
dovoljno lepa. Dođem ja tamo i zateknem Diamond Stealth 2500 i monitor
Smile 17" koji baš i nije neki najnoviji model. OS je Win95 OSR2.
E, sad. Win95 OSR2 ne prepoznaje monitor. U 800x600 sve radi sjajno sa
32bitnom paletom, ali čim dignem na 1024x768 slika postane tako bangava
kao da je interlaced. Drajveri za Diamond Stealth su dodali karticu
Refresh u Control Panel/Display, ali slika na monitoru je jednako
bangava na svemu od 43Hz do 60Hz. Treperi, igra, ma oči da izgubiš.
Naravno, ljudi se kunu da su nekada imali dobru sliku u 1024x768.
Da li ja negde grešim? Da li frekvencija može da se setuje iz Control
Panela on-the-fly bez restartovanja, onako kako sam ja radio?
Treba li mi neki .inf fajl za monitor?
video.1274epson,
-> #1271, smilicic
│ Ti reče da imaš Samsung monitor novije generacije? Pa valjda on ima neke
│ mogućnosti da memoriše podešavanja (moj Philips 15a ima). E sada ako
└─────────────────────────────────────────────────
Da, ali 14' koji to naravno nema .
video.1275kostja,
-> #1267, saint=> Reko je za nedjelju dana...
Klasična žvaka.
=> Mnogo kostaju...
To što jest, jest. Za te pare kupiš Matrox-a.
video.1276zoran.r,
=> Lažu ;) i SDD 5.3a se dotera u red, jes malom mukom ali .. Da
=> imam SDD
Nema nikakve muke oko registracije verzije 5.3a. Samo treba upisati prave
stvari za name i serial number. Kome trebaju podaci, mail me.