PCHARD.6

02 Jul 1995 - 19 Oct 1997

Topics

  1. sistemi (183)
  2. mikroprocesori (544)
  3. maticne.ploce (1113)
  4. diskovi (2401)
  5. video (1276)
  6. dodaci (450)
  7. matricni (339)
  8. laseri (428)
  9. mreze (203)
  10. kvarovi (798)
  11. nabavka (727)
  12. benchmark (37)
  13. razno (1216)
  14. inkjet (283)
  15. unknown (2)

Messages - video

video.1141 rlukic,
Ne uspevam nikako da skinem sa Matroxovog sajta nove drajvere za Mistique v.3.63 i BIOS v.1.5 pa bih molio ako ih je neko skinuo da ih okaci ovde ili posalje u mail. Unapred zahvalan Zlatko.
video.1142 pecanac, -> #1138, vlsadr
# lepo podesim duzinu i sirinu slike i isklucim monitor... # posle nekog vremena ponovo ukljucim slika sklizne za # nekih nekoliko milimetara na dole (sto u poslednje vreme Ovo se dešava kod dosta monitora. Podesi sliku na 'vrućem' monitoru pa će se slika 5min po uključenju vratiti u normalu, dok se monitor ne zagreje...i nedaj se nervirati. :)
video.1143 vlsadr, -> #1142, pecanac
>>Podesi sliku na vrucem pa ce se vrattiti u normalu >>5 min. kasnije dok se monitor ne zagreje... Upravo mi se to i dogadja... ali interesuje me... da li ce to proci ili ce uvek biti tako a ako nece da odem ja lepo i uzmem drugi 1427x dok je jos pod garancijom....
video.1145 jevta, -> #1141, rlukic
> Ne uspevam nikako da skinem sa Matroxovog sajta nove drajvere za > Mistique v.3.63 i BIOS v.1.5 pa bih molio ako ih je neko skinuo > da ih okaci ovde ili posalje u mail. Evo ih drajveri. Što se biosa tiče, vidi tačno ime fajla, pošto i ove drajvere i bios imam negde na hardu, ali ne znam ime fajla sa biosom ;) 1677_363.exe
video.1146 gmatic, -> #1143, vlsadr
==> Upravo mi se to i dogadja... ali interesuje me... ==> da li ce to proci ili ce uvek biti tako a ako nece ==> da odem ja lepo i uzmem drugi 1427x dok je jos pod ==> garancijom.... Idi bolje ti je. Naravno ovo vazi ako ti se slika nije pomerala od pocetka. meni je na starom monitoru kad se ukljuci bila malo rasirena pa se suzi. Ja ko idijot nisam isao oma i on chrce(prvo se suzila slika na pola pa chrce). Puko sam 60Dm za opravku istog a nisam morao.
video.1147 smilicic, -> #1145, jevta
» Evo ih drajveri. Što se biosa tiče, vidi tačno ime fajla, pošto » i ove drajvere i bios imam negde na hardu, ali ne znam ime » fajla sa biosom ;) Hvala za drivere, ima nas još kojima će dobro doći a BIOS se u verziji 1.40 zvao bios140.zip pa nema razloga da se u verziji 1.50 ne zove bios150.zip! :)
video.1148 zoxy, -> #1138, vlsadr
> i ako je tako da ga zamenim ili graficka) neka odmah javi > jer se bojim da ga ne izbacim kroz prozor..:) Taj monitor ti, prijatelju moj, nis' ne valja...Odma ga baci kroz prozor! Samokazi kad da budemo ispod ;)
video.1149 sjocic, -> #1138, vlsadr
-> Trident 9000.U poslednje vreme primecujem da kada -> lepo podesim duzinu i sirinu slike i isklucim monitor... -> posle nekog vremena ponovo ukljucim slika sklizne za -> nekih nekoliko milimetara na dole (sto u poslednje vreme -> pocinje JAAAKOOO da me nervira) a tokom rada se podigne -> za isto toliko i vrati se na prvobitan izgled. Podasavanje si vrsio na zagrejanom monitoru, a verovatno da si koristio max mogucnosti u pogledu ref.rate-a, rezolucije i dimenzija slike. Po ukljucenju, monitor jos nije dostigao radnu temperaturu, pa su i setovanja poremecena, kad se zagreje sve se unormali za par minuta => verovatno ces imati slican 'problem' i sa novim (drugim) monitorom.
video.1150 rlukic,
Zahvaljujem na drajverima za Mistique, a fajl sa BIOS-om v.1.5 se zove set300.exe pa bih te molio da ga okacis. Jos jednom hvala, Zlatko.
video.1151 pecanac, -> #1143, vlsadr
# da li ce to proci ili ce uvek biti tako a ako nece # da odem ja lepo i uzmem drugi 1427x dok je jos pod # garancijom.... Verovatno je svaki takav, možda se malo razlikuju. Ne znam da li će ti uopšte zameniti monitor zbog toga. Svaki monitor teži da skupi sliku, što se vremenom i događa. Kroz par godina, na nekim monitorima, slika ne može da se raširi do maximuma, kao kada je bio nov.
video.1152 jevta, -> #1150, rlukic
> Zahvaljujem na drajverima za Mistique, a fajl sa BIOS-om v.1.5 > se zove set300.exe pa bih te molio da ga okacis. Izgleda da takav nemam na disku (obrisao izgleda). dovući ću opet, samo se morate strpeti do prekosutra, jer sam svoj modem prodao, a nadam se da će novi stići sutra. Cu
video.1153 smilicic, -> #1147, smilicic
» a BIOS se u verziji 1.40 zvao bios140.zip pa nema » razloga da se u verziji 1.50 ne zove bios150.zip! :) Ne, pogledao sam i taj fajl se zove set_300.* a promenjen mu je naziv jer se sada u njemu nalaze i BIOS-i za Millenium i Millenium II osim onog za Mystique. Pa ako nisi još našao, potraži pa ul-ni ovde :)
video.1154 jevta, -> #1153, smilicic
> Ne, pogledao sam i taj fajl se zove set_300.* a promenjen mu je naziv > jer se sada u njemu nalaze i BIOS-i za Millenium i Millenium II osim > onog za Mystique. Pa ako nisi još našao, potraži pa ul-ni ovde :) Biće da fajl sa set_300 imam :) , a set300 nemam, te ga šaljem. set_300.exe
video.1155 smilicic, -> #1154, jevta
» Biće da fajl sa set_300 imam :) , a set300 nemam, te ga šaljem. To je bilo TO. Hvala!
video.1156 mmarkovic,
Od pre neki dan sam vlasnik PHILIPS Brilliance 105A Multimedia monitora, a od pre imam ExpertColor S3 Trio 64V+ (765, 2MB RAM) video karticu. Pretpostavljam da je ovo prilično masovna kombinacija, pa dajte neke savete... Rezolucije, refresh rate, itd... OS je Win95 OSR2, ako je bitno...
video.1157 zormi, -> #1156, mmarkovic
* Od pre neki dan sam vlasnik PHILIPS Brilliance 105A Multimedia * monitora, a od pre imam ExpertColor S3 Trio 64V+ (765, 2MB RAM) * video karticu. Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
video.1158 gmatic, -> #1157, zormi
==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija. Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija. Stvar ukusa (a bogami i ostrog vida).
video.1159 pecanac, -> #1157, zormi
# Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija. Zašto toliko boja, zašto više od 24k? Btw, koliko (i da li?) se povećanje palete odražava na brzinu graf. karte. (npr. s364+, 2mb, što je neki prosek kod nas) Kolika je vert. frekvencija normalna za 14¨ prosečan kolor monitor, no name?
video.1160 mmarkovic, -> #1157, zormi
> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija. Baš sam to i postavio. Hvala.
video.1161 mmarkovic, -> #1158, gmatic
> ==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija. > > Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija. Stvar ukusa (a > bogami i ostrog vida). Poslušao sam zormija uz "Windows extra large shema" i "large fonts" (125%), i da vidiš, nije loše. Na 14" je i to bilo sitno...
video.1162 gogica,
Priljatelj ima problem, u stvari, ne moze da se odluci izmedu Milenijuma II i Diamonda Fire GL 1000. Sta je po vasem misljenju bolje za 3DMAX. Razlika u ceni je oko 100$. Milenijum je skuplji.
video.1163 nenad, -> #1140, mmilosh
> > Installs a VESA VBE/Core 2.0 for S3 > > graphics cards with a VESA VBE 1.2. > > Jel ima nešto ovakvo za Ati MACH 64? ATI kartice (original) bi trebalo da imaju VESA BIOS Extensions 2.0 već ugrađene u BIOS same kartice.
video.1164 nenad, -> #1151, pecanac
> Svaki monitor teži da skupi sliku, što se vremenom i događa. Zašto?
video.1165 nenad,
Da li je neko imao iskustva sa video kartama ELSA (3000, 2000, Pro i sl.). To je nemačka firma, kartice se zasnivaju na S3 Virge čipovima a prema informacijama do kojih sam došao odlikuju ih izvanredni drajveri - omogućavaju da se stavi nekoliko kartica u računar i da one zajedno "tvore" veliki desktop. Na žalost dosta su skupe (ne ekstremno), ali ako zaista vrede...?
video.1166 nenad, -> #1158, gmatic
> ==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija. > > Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija. Stvar ukusa (a bogami i > ostrog vida). Pre stvar ukusa, za oštar vid postoje različite veličine fontova i ostalih elemenata ekrana.
video.1167 zormi, -> #1159, pecanac
*# Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija. * * Zašto toliko boja, zašto više od 24k? Razlika izmedju 256 i 64k je uočljiva za većinu primena dok 16M treba samo dizajnerima. 24k boja ne postoji kao opcija, eventualno 32k ali se to svodi na isto. * Btw, koliko (i da li?) se povećanje palete odražava na brzinu graf. * karte. (npr. s364+, 2mb, što je neki prosek kod nas) Oseća se. * Kolika je vert. frekvencija normalna za 14¨ prosečan kolor monitor, * no name? Na 800x600 imaš reda 56-60 Hz ako je interlaced a 72-75 Hz ako je non-interlaced.
video.1168 zormi, -> #1158, gmatic
*==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija. * * Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija. Ovo gore je zdrav hardverski maksimum za pomenutu kombinaciju. Ako je sitno može izabrati veća slova a imaće finiju sliku.
video.1169 supers, -> #1165, nenad
>> Da li je neko imao iskustva sa video kartama ELSA (3000, 2000, >> Pro i sl.). To je nemačka firma, kartice se zasnivaju na S3 Virge >> čipovima a prema informacijama do kojih sam došao odlikuju ih >> izvanredni drajveri Video sam je kod jednog čoveka koji se bavi DTP-om i koji je u Nemačkoj sastavio konfiguraciju. Drajveri postoje za sve OS-ove i zaista su dobri, a imaš i utility kojim kalibriraš frekvenciju osvežavanja, centriranje slike i ostalo, mnogo pouzdanije nego što to radi sistemski softver. Dobro je i to što softver ide i na nemačkom i na engleskom. >> omogućavaju da se stavi nekoliko kartica u računar i da one >> zajedno "tvore" veliki desktop. E, ovo nismo probali, ali kartica definitivno daje vrlo lepu sliku. Mada, ja rabim Cirrus Tragic pa mi je sve drugo dobro ;)
video.1170 pecanac, -> #1164, nenad
#> Svaki monitor teži da skupi sliku, što se vremenom i događa. # # Zašto? Nemam pojma, ne razumem se u 'struju' :) Samo znam (i videh na primerima) da se monitori tako ponašaju. (i boje vremenom slabe)
video.1171 nenad,
VESA od sledeće godine promoviše novi standard monitora, video konektora i hardvera. Cilj je da se izbegne konverzija u analogne signale radi prenosa signala preko kabla čime bi se dobilo na kvalitetu ali smanjila cena. Ovo je naročito bitno za LCD display-e koji nemaju nikakve potrebe za analognim signalom. New monitor standards enhance image quality for less The Video Electronics Standards Association (VESA) announced Monday a new Plug and Display standard that will enhance PC monitor performance and image quality while reducing the cost of a system. By combining analog and digital interfaces in a single connector, the Plug and Display standard will eliminate the need for complex digital-to-analog-to-digital conversions between applications and monitors. This means less information will be lost in the translation on its way to the monitor and more will actually be displayed at a higher resolution on your screen. Streamlining the generation of graphic images will become increasingly important as flat panel, LCD monitors become industry standards. Several computer industry members have endorsed the new standard, including IBM, Panasonic, and Hewlett-Packard. The connector is expected to be incorporated into PC systems available in early 1998, said Ian Miller, chair of VESA's Plug and Display committee and senior project engineer at IBM's Development Laboratory in Scotland. Miller added that the new technology should actually reduce the cost of a PC, because vendors routinely pass cost savings on to consumers. "If you think of today's PC images -- generated in digital, converted to analog, then reconverted to digital for LCD monitors -- it's a difficult and expensive process," he said. Miller estimated that the price reduction could be as much as 10 percent for some PC systems. In addition to decreased costs and a streamlined display process, the new standard features high bandwidth, analog video and automatic monitor reconfiguration, 10 meters of cable, and protection against hot-plugging -- unplugging the interface while the system is on. The new Plug and Display standard is entirely independent of both operating systems and hardware.
video.1172 jjerry,
E evo ide jedno programce koje testira da li je u masini Trident SVGA cip.Vi svi koji imate Tridente ,molim vas pogledajte i recite sta vam je rek'o :) Poz. trident.exe
video.1173 saint,
Ima li negde u gradu Hercules Dinamite 128(Tseng) ili STB Nitro 3D i posto su. Takodje jel ima neko DirectX drajvere za karticu Avance Logic 2302 Verziju 3.0
video.1174 saint,
Je'l zna neko gde u Jugoslaviji moze da se nabavi STB Nitro 3D i posto je kod nas? Nikola's
video.1175 mmarkovic,
Može li neko sa boljim vezama na internetu da skine nove drjvere za S3 Trio 64V+ (765) procesor? Fajl je W9523030.ZIP i ima 160k, nalazi se u 765DRV grupi drajvera... Sajt je, naravno, www.s3.com Unapred hvala...
video.1176 miskop, -> #1175, mmarkovic
--> Može li neko sa boljim vezama na internetu da skine nove drjvere --> za S3 Trio 64V+ (765) procesor? Fajl je W9523030.ZIP i ima 160k, Evo... S3 TRIO Family (765/775/785) Windows 95 Driver Version * 403.00.2105-2.30.30 * S3 Refresh Rate utility version * 2.01.01 * S3 Color utility version * 1.00.10 * - 07/03/97 - w9523030.zip
video.1177 mmarkovic, -> #1176, miskop
> --> Može li neko sa boljim vezama na internetu da skine nove drjvere > --> za S3 Trio 64V+ (765) procesor? Fajl je W9523030.ZIP i ima 160k, > > Evo... Hvala! Sa 2400 Niš-Beograd (Eunet) bilo je veoma neprijatno...
video.1178 ratman,
Interesuje me gde ima u Beogradu da se nabavi projekcioni sistem koji signal iz video kartice 'baca' na zid kao standardni projektor? Interesuju me i oni jednostavniji tipa porta-show (VGA->video signal) i oni kao LCD-ekrani koji se stavljaju na grafoskop, i oni najskuplji, kompletni, koji daju sliku. Pozdrav, Dejan
video.1179 nenad, -> #1178, ratman
> Interesuje me gde ima u Beogradu da se nabavi projekcioni > sistem koji signal iz video kartice 'baca' na zid kao > standardni projektor? Interesuju me i oni jednostavniji > tipa porta-show (VGA->video signal) i oni kao LCD-ekrani > koji se stavljaju na grafoskop, i oni najskuplji, kompletni, > koji daju sliku. Jel te zanima da kupiš ili da iznajmiš?
video.1180 mmilosh, -> #1163, nenad
> ATI kartice (original) bi trebalo da imaju VESA BIOS Extensions > 2.0 već ugrađene u BIOS same kartice. Moja očigledno nije original, ali kako ovo (VESA 2.0) mogu da proverim? Neki programi su prijavljivali nepostojanje podrške za VESA 2.0.
video.1181 vule., -> #1173, saint
│ Ima li negde u gradu Hercules Dinamite 128(Tseng)
video.1182 pvlada, -> #1178, ratman
Pogledaj malo oglase, pa se raspitaj kod nekih kompjuterskih firmi. Inače u jednom PC-u je bio dodatak (reklama neke firme) sa tim u ponudi, ali nemogu da nađem taj dodatak. Pozdrav Vlada
video.1183 morkin, -> #1179, nenad
> Jel te zanima da kupi ili da iznajmi ? Mene interesuje sliŠno, pa mi odgovori za obe varijante ili daj adresu i teledon pa da se liŠno raspitamo.
video.1184 ratman, -> #1179, nenad
> Jel te zanima da kupi ili da iznajmi ? Moja firma treba da kupi jedan takav sistem. Molim ako bilo ko zna neku adresu, firmu ili slicno, mail me.
video.1185 rlukic,
Na Matrox-ovom sajtu pojavili su se novi drajveri za Mistique koje ne mogu da skinem pa bih molio ako je neko skinuo da ih okaci ovde ili u mail. Datoteka se zove 1677_370.exe.
video.1186 jevta,
Novi drajveri za MATROX MISTIQUE. 1677_370.exe
video.1187 jjerry,
E ljudi...Ima li neko 32-bitne drajvere za Win95 za Trident 9440 PCI karticu koji mogu da rade sa DirectX,DirectDraw i tako to ?
video.1188 jansi,
Jedan moj prijatelj je postao "srecni" vlasnike neke ALi video kartice uz koje dobio drajvere na disketama koja su, opet na "srecu", bile zarazene virusom. Tako da je veoma brzo ostao bez drajvera za tako "poznatu" karticu. Da skratim, ako neko slucajno ima drajvere za takvu karticu bio bi veoma zahvalan da mu neko prosledi. Ne znam koji je proizvodjac jedino, na BIOS-u pise: Alicat 1 BIOS.
video.1189 kiklop, -> #1187, jjerry
> E ljudi...Ima li neko 32-bitne drajvere za Win95 za Trident 9440 > PCI karticu koji mogu da rade sa DirectX,DirectDraw i tako to ? Trebalo bi da ih ima u direktorijumu, a ako ne, onda se javi na mail pa ću ti ih poslati.
video.1190 nenad,
Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru? Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika?
video.1191 dtadic, -> #1190, nenad
>> Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru? >> Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika? Može, ako je u pitanju kompozitni monitor (kao za Amigu). Na VGA ne može.
video.1192 mmarkovic, -> #1191, dtadic
> >> Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru? > >> Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika? > > Može, ako je u pitanju kompozitni monitor (kao za Amigu). > Na VGA ne može. Ali stvarno, šta se kači na taj BNC !?!
video.1194 nenad, -> #1191, dtadic
> >> Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru? > >> Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika? > > Može, ako je u pitanju kompozitni monitor (kao za Amigu). > Na VGA ne može. A za šta onda služe ti ulazi? Ima 5 priključaka, brat mi reče da video/TV mora da ima full-SCART da bi se na monitor mogao dovesti signal koji bi on prikazao, a da malo koji ne-profi uređaj to ima, ako ijedan i ima. Takođe postoji i neki džek koji se zove "miniature-jack", čemu to služi? Moja ideja je bila da nabudžim nešto od nekog (nekih) starog uređaja i da pomoću tuner-a i skarta pretvorim monitor u TV (da ne mora komp. ni da radi). Ton bih vukao na staru muzičku liniju. Zna li neko nekog ko bi ovo umeo da napravi, uradi i ne naplati previše? :)
video.1195 calex, -> #1194, nenad
> A za šta onda služe ti ulazi? Ima 5 priključaka, brat mi reče da > video/TV mora da ima full-SCART da bi se na monitor mogao dovesti > signal koji bi on prikazao, a da malo koji ne-profi uređaj to Pre par godina sam radio nešto što liči ali je malo obrnuto. Trebalo je da povežem VGA izlaz na video beam koji ima baš 5 BNC konektora. Koliko se sećam, tu su tri za RGB, vsync i hsync. Mali problem su bila dva poslednja ali sam našao neki adapter koji je koliko-toliko pomagao. Sve se završilo korišćenjem grafoskopa. ;) Nisam siguran da ćeš da nađeš video sa RGB-om na SCART konektoru, bar ne među običnim. Televizori bi trebalo da imaju, bar moj ima. > Moja ideja je bila da nabudžim nešto od nekog (nekih) starog > uređaja i da pomoću tuner-a i skarta pretvorim monitor u TV (da Više ti se isplati da kupiš polovan TV a monitor prodaš. ;)
video.1196 dtadic, -> #1194, nenad
>> A za šta onda služe ti ulazi? Ima 5 priključaka, brat mi reče da >> video/TV mora da ima full-SCART da bi se na monitor mogao dovesti >> signal koji bi on prikazao, a da malo koji ne-profi uređaj to >> ima, ako ijedan i ima. Kao što reče calex to su ulazi za R,G,B,hsync i vsync - signali koji postoje i na svakom drugom VGA monitoru samo što idu kroz jedan 15-pinski konektor. Uz monitore sa BNC konektorima se dobija kabl koji sa jedne strane ima 5xBNC, a sa druge običan 15-pinski VGA konektor. Ako ti je potreban takav kabl javi mi se na mail - imam jedan viška koji mi skuplja prašinu. VGA monitor se nikako ne može priključiti na SCART konektor jer na istom ne postoje pinovi za hsync i vsync. Pored ovoga, nijedan televizor nema RGB izlaze. >> Takođe postoji i neki džek koji se zove "miniature-jack", čemu to >> služi? Ne znam. Kako izgleda? >> Moja ideja je bila da nabudžim nešto od nekog (nekih) starog >> uređaja i da pomoću tuner-a i skarta pretvorim monitor u TV (da >> ne mora komp. ni da radi). Ton bih vukao na staru muzičku liniju. To bilo preskupo jer bi morala da se napravi dodatna elektronika.
video.1197 saint,
Je'l zna neko gde u Jugoslaviji moze da se nabavi STB Nitro 3D i posto je kod nas?
video.1198 saint,
Jel ima uopste negde u Beogradu ima ista od proizvoda firme STB Molim odgovor , moze i na mail
video.1199 nenad, -> #1196, dtadic
> Kao što reče calex to su ulazi za R,G,B,hsync i vsync - signali > koji postoje i na svakom drugom VGA monitoru samo što idu kroz > jedan 15-pinski konektor. To sve objašnjava, hvala. > VGA monitor se nikako ne može priključiti na SCART konektor jer na > istom ne postoje pinovi za hsync i vsync. > Pored ovoga, nijedan televizor nema RGB izlaze. Kakva je to dodatna elektronika koja bi bila potrebna? Da li profesionalni SVHS video rekorderi imaju te signale? > Ne znam. Kako izgleda? Minijaturno. :)) Ne znam zaista šta je to, to je sve što piše o njemu. :)) Liči na običan audio ulaz/izlaz, s tim što monitor nema zvučnike tako da to nije (a i pisalo bi da je to).
video.1200 saint,
Koja od 3D kartica bi bila prihvaljiva za jednu 486-icu a da nije S3 Virge koji je noname
video.1201 dtadic, -> #1199, nenad
>> > VGA monitor se nikako ne može priključiti na SCART konektor jer na >> > istom ne postoje pinovi za hsync i vsync. >> Kakva je to dodatna elektronika koja bi bila potrebna? Da li >> profesionalni SVHS video rekorderi imaju te signale? Potreban je PAL dekoder da bi se iz složenog (kompozit) video signala izdvojile RGB komponente, kao i sync separator za izdvajanje sinhronizacinih impulsa. Nisam se sretao sa SVHS videorekorderima tako da za njih ne znam.
video.1202 jolicm,
Šta postoji od video kartica a da može da izbaci sliku na TV. Da li postoji neka jednostavna kartica da ima VGA rezoluciju i da se može prikačiti na TV ?
video.1203 hadzi, -> #1200, saint
█ Koja od 3D kartica bi bila prihvaljiva █ za jednu 486-icu a da nije S3 Virge koji je noname ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ Mozda Diamond-ov Virge (Stealth 2000 3D)? Ne razumem se mnogo u 3D kartice... Pa ako nije ovo u redu onda nista... Inace ja imam istu i ne zalim se :)
video.1204 kostja, -> #1200, saint
=> za jednu 486-icu a da nije S3 Virge koji je noname Pa, jedna S3 Virge sa imenom (Diamond 3D) :) I nemaš neki izbor... tu su kartice sa S3 Virge, najbolja i najimenija je Diamond 3D 2000, onda neka CL Laguna ili (sad se pojavile sas loši drajveri) Trident 3D. Za kraj ostaje Matrox...
video.1205 saint,
cao svima PITANJA: Koja je maximalna rezolucija kartica sa ET6000 cipom.. I koji je max refrace rate... Sto se tice skrolovanja u win95 i ostalih ubrzanja pod njime kakva je ... Koja je MAX kolicina memorije... I da li je vredi kupovati...
video.1206 nenad, -> #1201, dtadic
> Potreban je PAL dekoder da bi se iz složenog (kompozit) video > signala izdvojile RGB komponente, kao i sync separator za izdvajanje > sinhronizacinih impulsa. Da li je to nešto što postoji u "kupljivom" obliku ili ne spada ni u kakvu standardnu opremi i mora se posebno naručivati/praviti? Koliko bi jedan takav uređaj koštao? Dobio sam i informaciju da na video plejerima na štampi postoje obično signali koji su mi potrebni ali se ne izvode na skart, u tom slučaju bi dakle bilo moguće iskoristiti ih i izvesti vodove napolje..?
video.1207 saint,
Moze neko da mi kaze kakav je ET6000 i da li ga vredi uzimati... Koliko je u 3D sporiji od 3DVirga... Da li se njegovi DirectX drajveri obnavljaju sa svakom novom verzijom? Kakve su mu performanse? I poslednje ali najvaznije:Koje hardverske funkcije ima? Hvala unapred...
video.1208 dtadic, -> #1206, nenad
>> > Potreban je PAL dekoder da bi se iz složenog (kompozit) video >> > signala izdvojile RGB komponente, kao i sync separator za izdvajanje >> > sinhronizacinih impulsa. >> Da li je to nešto što postoji u "kupljivom" obliku ili ne spada >> ni u kakvu standardnu opremi i mora se posebno >> naručivati/praviti? Koliko bi jedan takav uređaj koštao? Koliko ja znam ne postoji. Bojim se da bi projektovanje i izrada samo jednog komada takvog uređaja bilo preskupo. >> Dobio sam i informaciju da na video plejerima na štampi postoje >> obično signali koji su mi potrebni ali se ne izvode na skart, >> u tom slučaju bi dakle bilo moguće iskoristiti ih i izvesti >> vodove napolje..? Ne verujem da postoje na video plejerima/rekorderima jer se na magnetnu traku snima složeni signal boje, tako da nema potrebe razlagati ga na RGB komponente. Ovi signali postoje u svakom kolor televizoru tako da ih je moguće odatle izvesto napolje ali se ne mogu priključiti direktno na monitor već se mora izvršiti prilagođenje nivoa. Isto važi i za impulse za sinhronizaciju.
video.1209 zlaya, -> #1202, jolicm
- Šta postoji od video kartica a da može da izbaci sliku na TV. - Da li postoji neka jednostavna kartica da ima VGA rezoluciju i - da se može prikačiti na TV ? Trident ProVidea (neznam tačno oznaku ali nije ti bitna) ima mesta za 2Mb memorije 3d akcelerator, MPEG hardverski dekoder (fura svih 32 framea/sec), i kompozitni video izlaz koji možeš da teraš direktno na scart ili cinch ulaz na TV. Preklapanje Monitor / TV vršiš iz pendžera putem miša, a poseduje i džamper kojim možeš fiksno da ga forsiraš na TV izlaz. Poseduje i rezoluciju 420*380 true color. Najbolje performanse ima sa 2mb, dobijaš je sa 1 u osnovnoj konfiguraciji. Mane: Skupo je prodaju i nemože istovremeno da da sliku na TV i monitoru.
video.1210 zoran.r,
Evo detaljnijih informacija o novim generacijama S3 VIRGE cipova. Cini mi se da ce ove jeseni kartice sa ovim cipovima biti hit kao nekad S3 Trio64. S3 ViRGE/DX and ViRGE/GX 3D-Enabled Multimedia Accelerators Providing a 3X increase in performance and full 30 frames per second, the DRAM-based ViRGE/DX and SDRAM/SGRAM-based ViRGE/GX are designed to deliver the next level of acceleration required by advanced gaming and emerging business desktop applications. Based on the S3dTM architecture, the ViRGE/DX and the ViRGE/GX accelerators implement key architectural innovations which significantly increase the performance of S3's 3D platform. These features - found only in the ViRGE« family -- include SmartFilter technology for higher performance and higher quality texture mapping; and a parallel processing perspective engine for increased throughput. When combined with the following ViRGE capabilities, the ViRGE DX/GX are designed to deliver software and hardware customers with the next level of 3D acceleration for gaming applications: -MIP mapping and trilinear filtering to deliver images that are free of annoying visual artifacts such as "sparkle" and "jaggies." -Transparency to enable realistic rendering of glass, water and plastic objects. -Atmospheric effects such as fog and depth cueing to enable the rendering of real-world environments. -Z-buffering to speed the removal of hidden surfaces for improved performance and visual quality. In addition to enabling the next level of gaming applications, ViRGE GX/DX are designed to deliver the 3D platform required by emerging business desktop applications. These applications include data visualization, accelerated VRML, 3D presentations and spreadsheets, among others. In the past, development of these applications has been limited by existing 3D performance, image quality, price, and hardware/software compatibility. Through new architectural features, the ViRGE GX/DX are designed to deliver the performance and image quality required on the business desktop -- at a mainstream price point. In addition, the ViRGE/DX and ViRGE/GX provide an easy upgrade path from S3's widely accepted ViRGE accelerator, which offers a complete suite of software tools and drivers.
video.1211 zoran.r,
Takođe, S3 je napravio i GX2 akcelerator koji podrzava emitovanje slike na vise monitora i čak različitih slika na više monitora što će i novi Windows (Memphis) podržavati. Integrisan TV izlaz, podrška Intel AGP standarda i unapređene 3D funkcije. Zvuči sjajno! S3 ViRGE/GX2 PC/TV Accelerator Building upon the award-winning 2D, 3D and video capabilities of the S3d architecture, the ViRGE/GX2 accelerator bridges the gap between mainstream consumer electronics and PC technology -- bringing new capabilities to consumers using PCs in the home. These new and innovative capabilities include: -S3's DuoView Dual-Display Technology DuoView enables users to display different images simultaneously on separate monitors or to provide optimized quality when displaying the same image on multiple displays. This feature significantly increases the functionality of applications, such as multiplayer gaming, Web browsing and video conferencing. Microsoft has incorporated multimonitor/different image support into its developer release of the next Windows operating system, code-named Memphis. Microsoft subsequently enables S3's DuoView technology with this new multiple monitor capability in Windows. S3's DuoView accelerators, like the ViRGE/GX2, are the only solutions currently capable of providing Level 2 multiple monitor support with a single chip. -Support for Intel's AGP The ViRGE/GX2 accelerator provides support for Intel's AGP standard to deliver new levels of visual realism to the PC while helping to contain solution costs for memory intensive 3D applications. Active participation in AGP Implementors forum has allowed S3 to develop the first fully integrated AGP-enabled PC/TV graphics solutions for the home PC market. -Integrated TV-Out Consisting of an integrated encoder that outputs composite and S-Video, a 3-line flicker filter and Overscan Compensation, the ViRGE/GX2's TV-Out solution enables the highest-quality output from the PC to the TV. This integrated approach provides a lower cost solution, higher quality video and an easy single-chip implementation for motherboard manufacturers. -Advanced 3D Performance The ViRGE/GX2 accelerator delivers a full set of 3D rendering features including MIP mapping, trilinear filtering, and perspective correction of textures to deliver images that are free of annoying visual artifacts such as "sparkle" and "jaggies." Other features include transparency for enabling realistic rendering of glass, water and plastic objects; atmospheric effects such as fog and depth cueing to enable the rendering of real-world environments; and Z-buffering to speed the removal of hidden surfaces for improved performance and visual quality.
video.1212 zoran.r,
U prodaji je i S3 Virge MX cip namenjen notebook računarima, no o njemu nekom drugom prilikom.
video.1213 saint, -> #1210, zoran.r
Jel su to jaki 3D akceleratori kao na primer Vodoo ili 3Dfx ili samo ubrzavaju kao obican 3D Virge... PS: Sta mislis o ET6000
video.1214 zoran.r, -> #1213, saint
=> Jel su to jaki 3D akceleratori kao na primer Vodoo ili 3Dfx => ili samo ubrzavaju kao obican 3D Virge... Mnogo detaljnije informacije o čipovima Virge DX, GX, GX2 i MX možes naći na www.s3.com gde postoji mogućnost downloada datoteka sa daleko širim objašnjenjima karakteristika ovih čipova.
video.1215 saint, -> #1214, zoran.r
=> Mnogo detaljnije informacije o cipovima Virge DX, GX, GX2 i MX => mozes naci na www.s3.com gde postoji mogucnost downloada datoteka sa => daleko sirim objasnjenjima karakteristika ovih cipova. Aj molim te mi posalji te datoteke posto nemam pristup INTERNETU
video.1216 djanjusevic, -> #1213, saint
>> Jel su to jaki 3D akceleratori kao na primer Vodoo ili 3Dfx >> ili samo ubrzavaju kao obican 3D Virge... Doticni Voodoo chipset firme 3Dfx je trenutno, ako ne najbrzi, onda chipset sa najboljom podrskom. Vecina (sve?) grafickih kartica sa Voodoo chipsetom su iskljucivo 3d graficke kartice, tako da se obicno koriste uz neku drugu graficku za obicne 2d operacije.
video.1217 saint, -> #1216, djanjusevic
=> Doticni Voodoo chipset firme 3Dfx je trenutno, ako ne najbrzi, onda => chipset sa najboljom podrskom. Vecina (sve?) grafickih kartica sa Voodoo => chipsetom su iskljucivo 3d graficke kartice, tako da se obicno koriste => uz neku drugu graficku za obicne 2d operacije. jel zna neko gde ta kartica u Yugi ima da se kupi i posto je?
video.1218 ddamir, -> #1217, saint
> jel zna neko gde ta kartica u Yugi ima da se kupi i posto je? Bogami, nisam video da je nesto ima... Inace najpoznatije kartice sa Voodoo cipom su Diamond Monster 3D i Orchid Righteous 3D, pa ako neko nadje bilo bi lepo da nam dojavi cene :)
video.1219 vlsadr,
Da li neko moze da mi napravi poredjenje izmedju DTK 14. I DAEWOO-ovih modela takodje 14.?
video.1220 gmatic, -> #1219, vlsadr
==> Da li neko moze da mi napravi poredjenje izmedju DTK 14. ==> I DAEWOO-ovih modela takodje 14.? Ja imam DAEWOO i vrrrlo sam zadovoljan. U klasi 14" najveci ekran, slika mirna i sve super. Za DTK neznam. A, da imam 27x. Ni 27s nije los. Jedina mana je interlase mod u 1024x768. Kako se ova rezolucija malo koristi na 14" monitorima moze i on da posluzi. Moj ortak ga ima i nije los. Razliku bas i nisam primetio (doduse najveca rezolucija koju je pustao je 800x600 i to slike). Drugi ortak ima 19x. To je stari model i ni on nije los. Po meni najjaci u svojoj klasi. Bas sam merio dijagonale ovog i starog mointora (amstrad, sta cete, i ja sam se zaj*bo na prvim PC koracima) i kod ovog je veca za nekih 2cm (33 mislim). Uglavnom sam zadovoljan. Sto se pouzdanosti tice ovaj je nov (par meseci), ali ortak ima 19x vec jedno 4god i nikakve probleme nije imao (a ne ja sa mojim amstradom koji je crko posle godinu dana ali srecom jos mesec dana je bio pod garancijom pa je opet crko posle dve godine pa posle opet za godinu dana i onda mi je se smucilo pa sam kupio ovaj mointor). Ako imas pare kupi D!
video.1221 saint,
Aj nek neko posalje drajvere za Daewoo monitore<novu verziju> i drajvere za Mitsumi misa... Ima ih na IMTELU ali nemam pristup... This mesage will Self-Destruct in 10 secunds
video.1222 miskop, -> #1219, vlsadr
-> Da li neko moze da mi napravi poredjenje izmedju DTK 14. -> I DAEWOO-ovih modela takodje 14.? Imam dva ortaka koji su, pre od prilike 2 meseca, kupili nove monitore. Jedan je uzeo DTK, a drugi DAEWOO, oba 14 inča. DTK je jedan sasvim prosečan monitor, dok DAEWOO izgleda super. Slika je stravična, oštra je i čista, ekran ravan, a i cena mu je oko 370-380 DM...
video.1223 epson, -> #1221, saint
│ This mesage will Self-Destruct in 10 secunds └───────────────────────────────────────────────── Ovo je prevšilo svaku meru . Radiš sve "nedozvoljene radnje" u pisanju poruka . Očaj živi :( . Očekujem reakciju moderatora !
video.1224 saint, -> #1222, miskop
Da li neko ima drajvere za DAEWOO monitore... Preciznije treba mi za 1511B... This Mesage will Self-Destruct in 5 secunds...
video.1225 saint, -> #1223, epson
video.1226 miskop, -> #1225, saint
Šta je saint-u, opet si hteo nešto da repliciraš, ali si u poslednjem trenutku odustao od toga, a 'neintiligentni' Senior ti nije dao da prepraviš EXEC... :))
video.1229 goxi, -> #1226, miskop
>> Senior ti nije dao da prepravis EXEC... :)) CTRL+E !
video.1230 saint, -> #1229, goxi
=> >> Senior ti nije dao da prepravis EXEC... :)) Zaboravio sam...
video.1231 mvdj,
Imam Pentium 166MHz i Philips 14C. Cuo sam da se ne podrzavaju najbolje(ima nekih crtica po ekranu) Ako neko nesto zna o ovome neka mi posalje na mail.
video.1232 jolicm, -> #1231, mvdj
>>> Pentium 166 i Filips C Nema šanse da su te crtice od neslaganja te 2 komponente. Garant ti je nešto sa video karticom. Ja imam IBM 200+ (Cyrix) i 14C i zadovoljan sam sa radom (posle instaliranja SDD-a. Tebi je najverovatnije otišla memorija na video kartici ili imaš neku staru karticu koja ne trpi veće brzine ....
video.1233 saint, -> #1231, mvdj
=> Cuo sam da se ne podrzavaju najbolje(ima nekih crtica po ekranu) => Ako neko nesto zna o ovome neka mi posalje na mail. Ne vidim kakve imaju veze monitor i procesor... Vidim da su te zeznuli za PHILIPS 14C... Verovatno je on neispravan... Mislim da ti je najbolje da uzmes neki od 15 inca PS Ja sam se svog PHILIPSA otarasio...
video.1234 saint, -> #1232, jolicm
=> Tebi je najverovatnije otisla memorija na video kartici ili imas neku => staru karticu koja ne trpi vece brzine .... Imam osecaj da on ima S3 Virge... To se i meni dasavalo sa njime... Losa roba mozda... Ladno me je posteni prodavac nabedio da je to do monitora... Nisam mogao nista da mu dokazem... Naravno nisam uzeo graficku karticu...
video.1235 kenza, -> #1231, mvdj
>> Cuo sam da se ne podrzavaju najbolje(ima nekih crtica po ekranu) Jesi cuo ili si video ? ;)
video.1236 embe,
Vidim da su se ovde predocavali slicni problemi... Imam Pentium na 100MHz i video karticu Trident 9440 AGi. Dok sam radio sa obicnim Windows aplikacijama (malo naprezanje kartice) bio sam savrseno zadovoljan slikom, boje su bile izuzetne, brzina je bila solidna itd. Medjutim, kada sam poceo da koristim graficki intenzivne programe (koriscenje OPENGL i sl.) nastalo je moje razocaranje. Pocele su da se javljaju horizontalne crtice, i neki efekti kao 'varnicenje' na slici, pa sam pretpostavio da je razlog nedovoljna brzina memorije kartice ili los drajver. Promenio sam drajver, uzeo najnoviji moguci, ali situacija se nije popravila. Tada sam u setap-u ploce iskljucio PCI burst i neugodni efekti su nestali. Medjutim, sada je grafika jako spora. Na jednom istovetnom racunaru nalazi se S3 64+ kartica (ove dve kartice su u potpuno istoj klasi i cena im je ista). S3 kartica radi oko deset puta brze. Ovo me cudi, jer znam da Trident 9440 nije prastara kartica, pa ne vidim razlog u tolikoj razlici u brzini. Da li je neko imao slicnih iskustava sa Trident 9440 karticom i ima neko resenje za povecanje brzine i zasto je S3 toliko puta brza ?
video.1237 zlaya, -> #1223, epson
- - │ This mesage will Self-Destruct in - 10 secunds └───────────────────────────────────────────────── - - Ovo je prevšilo svaku meru . Radiš sve "nedozvoljene radnje" u - pisanju poruka . Očaj živi :( . Očekujem reakciju moderatora ! Reakcija moderatora: Probajte malo više ovu konferenciju da koristite da svi naučimo nešto korisno vezano za hardver jedni od drugih, a malo manje za prepucavanja oko gramatike i načina izražavanja. Svi mi imamo svoje dobre i loše dane, i faze kada smo ovakvi ili onakvi, ukoliko imate potrebe za natezanjem s nekim - koristite konferenciju koja je za to predviđena. Nemojte da reagujete na moju reakciju repliciranjem jer ću morati da streljam sve replike, a to mrzim iz dna duše...
video.1238 saint,
Niko nema Tseng6000... Tseng 6000 jel to tako tesko naci... Ajde nek mi neko javi gde mogu da nabavim Eagle Tseng 6000 ili bilo koji sa tim cipsetom...
video.1240 kostja, -> #1238, saint
> Niko nema Tseng6000... > Tseng 6000 jel to tako tesko naci... > Ajde nek mi neko javi gde mogu da nabavim > Eagle Tseng 6000 ili bilo koji sa tim cipsetom... Uzmi lepo u svom OLR-u pretrazi conf mali.oglasi sa zahtevom autor: zormi...
video.1241 zormi, -> #1240, kostja
*> Niko nema Tseng6000 * zahtevom autor: zormi Taj nikada nije imao ET6000, osim par STB-a davno...
video.1242 saint, -> #1240, kostja
=> Uzmi lepo u svom OLR-u pretrazi conf mali.oglasi sa => zahtevom autor: zormi. Trazio sam... Niko nema
video.1243 saint, -> #1241, zormi
dajte mi neku alternativu na TSENG 6000 S3Virge/VX ? A da ima u YUGI.. Sve mi se cini da cu morati da uzmem Aser AOpen PT70 ... Kakve su mu karakteristike? Memorija?Boje?Rezolucije? itd itd
video.1244 epson,
Imam Biostar Mars6000 (ET6000) i zanima me čemu služi etcurclr.exe koji se nabije u autoexec ? Na monitoru Samsung '14 3Ne sam razvukao sliku do svih ivica i sada nastupa problem . U 95ici u rezoluciji 640x480 i 800x600 slika je nacentrirana, kao i u dosu, ali pri učitavanju 95ice slika koja staoji prilikom dizanja istog je pomerena ca recimo 1 cm u desno (1 cm od leve ivice, i 1 cm van moitora na desnoj strani) . Zašto se to dešava ? Da li postoji neki program koji hardverski centrira sliku na mojoj kartici ? Zatim šta je clock kartice ? Postoji program mmclk koji menja klol kartice i time je ubrzama - čime izmereti dobitak ako postoji ? Da nemaš uputstvo za prastari EIDE ALI kontroler ?
video.1245 pecanac, -> #1244, epson
# slika koja staoji prilikom dizanja istog je pomerena ca recimo 1 cm u # desno (1 cm od leve ivice, i 1 cm van moitora na desnoj strani) . Ta slika ima rezoluciju (oko) 300x200 pa je malo iskočila sa ekrana. Ne smeta, ako je u win-u sve OK. # Zašto se to dešava ? Da li postoji neki program koji hardverski # centrira sliku na mojoj kartici ? Zatim šta je clock kartice ? Postoji Obično po default refresh-u slika je centrirana u win-u a u dosu malo 'beži'. Ja kod sebe prvo nacentriram dos, pa onda 'uđem' u win pokrenem SciTech DD i sa njim podesim refresh, rezoluciju i razvučem sliku do ivica monitora. Dakle probaj SciTech Display Doctor. Mislim da ga ima na sezamu. Za S/N istog, mail me. :)