video.1141rlukic,
Ne uspevam nikako da skinem sa Matroxovog sajta nove drajvere za
Mistique v.3.63 i BIOS v.1.5 pa bih molio ako ih je neko skinuo
da ih okaci ovde ili posalje u mail.
Unapred zahvalan Zlatko.
video.1142pecanac,
-> #1138, vlsadr# lepo podesim duzinu i sirinu slike i isklucim monitor...
# posle nekog vremena ponovo ukljucim slika sklizne za
# nekih nekoliko milimetara na dole (sto u poslednje vreme
Ovo se dešava kod dosta monitora. Podesi sliku na 'vrućem'
monitoru pa će se slika 5min po uključenju vratiti u normalu,
dok se monitor ne zagreje...i nedaj se nervirati. :)
video.1143vlsadr,
-> #1142, pecanac>>Podesi sliku na vrucem pa ce se vrattiti u normalu
>>5 min. kasnije dok se monitor ne zagreje...
Upravo mi se to i dogadja... ali interesuje me...
da li ce to proci ili ce uvek biti tako a ako nece
da odem ja lepo i uzmem drugi 1427x dok je jos pod
garancijom....
video.1145jevta,
-> #1141, rlukic> Ne uspevam nikako da skinem sa Matroxovog sajta nove drajvere za
> Mistique v.3.63 i BIOS v.1.5 pa bih molio ako ih je neko skinuo
> da ih okaci ovde ili posalje u mail.
Evo ih drajveri. Što se biosa tiče, vidi tačno ime fajla, pošto
i ove drajvere i bios imam negde na hardu, ali ne znam ime fajla
sa biosom ;)
1677_363.exevideo.1146gmatic,
-> #1143, vlsadr==> Upravo mi se to i dogadja... ali interesuje me...
==> da li ce to proci ili ce uvek biti tako a ako nece
==> da odem ja lepo i uzmem drugi 1427x dok je jos pod
==> garancijom....
Idi bolje ti je. Naravno ovo vazi ako ti se slika nije pomerala od pocetka.
meni je na starom monitoru kad se ukljuci bila malo rasirena pa se suzi.
Ja ko idijot nisam isao oma i on chrce(prvo se suzila slika na pola pa
chrce). Puko sam 60Dm za opravku istog a nisam morao.
video.1147smilicic,
-> #1145, jevta» Evo ih drajveri. Što se biosa tiče, vidi tačno ime fajla, pošto
» i ove drajvere i bios imam negde na hardu, ali ne znam ime
» fajla sa biosom ;)
Hvala za drivere, ima nas još kojima će dobro doći
a BIOS se u verziji 1.40 zvao bios140.zip pa nema
razloga da se u verziji 1.50 ne zove bios150.zip! :)
video.1148zoxy,
-> #1138, vlsadr> i ako je tako da ga zamenim ili graficka) neka odmah javi
> jer se bojim da ga ne izbacim kroz prozor..:)
Taj monitor ti, prijatelju moj, nis' ne valja...Odma ga baci kroz prozor!
Samokazi kad da budemo ispod ;)
video.1149sjocic,
-> #1138, vlsadr-> Trident 9000.U poslednje vreme primecujem da kada
-> lepo podesim duzinu i sirinu slike i isklucim monitor...
-> posle nekog vremena ponovo ukljucim slika sklizne za
-> nekih nekoliko milimetara na dole (sto u poslednje vreme
-> pocinje JAAAKOOO da me nervira) a tokom rada se podigne
-> za isto toliko i vrati se na prvobitan izgled.
Podasavanje si vrsio na zagrejanom monitoru, a verovatno da
si koristio max mogucnosti u pogledu ref.rate-a, rezolucije i
dimenzija slike. Po ukljucenju, monitor jos nije dostigao
radnu temperaturu, pa su i setovanja poremecena, kad se zagreje
sve se unormali za par minuta => verovatno ces imati slican
'problem' i sa novim (drugim) monitorom.
video.1150rlukic,
Zahvaljujem na drajverima za Mistique, a fajl sa BIOS-om v.1.5
se zove set300.exe pa bih te molio da ga okacis.
Jos jednom hvala, Zlatko.
video.1151pecanac,
-> #1143, vlsadr# da li ce to proci ili ce uvek biti tako a ako nece
# da odem ja lepo i uzmem drugi 1427x dok je jos pod
# garancijom....
Verovatno je svaki takav, možda se malo razlikuju. Ne znam da li
će ti uopšte zameniti monitor zbog toga.
Svaki monitor teži da skupi sliku, što se vremenom i događa.
Kroz par godina, na nekim monitorima, slika ne može da se raširi
do maximuma, kao kada je bio nov.
video.1152jevta,
-> #1150, rlukic> Zahvaljujem na drajverima za Mistique, a fajl sa BIOS-om v.1.5
> se zove set300.exe pa bih te molio da ga okacis.
Izgleda da takav nemam na disku (obrisao izgleda). dovući ću
opet, samo se morate strpeti do prekosutra, jer sam svoj modem
prodao, a nadam se da će novi stići sutra.
Cu
video.1153smilicic,
-> #1147, smilicic» a BIOS se u verziji 1.40 zvao bios140.zip pa nema
» razloga da se u verziji 1.50 ne zove bios150.zip! :)
Ne, pogledao sam i taj fajl se zove set_300.* a promenjen mu je naziv
jer se sada u njemu nalaze i BIOS-i za Millenium i Millenium II osim
onog za Mystique. Pa ako nisi još našao, potraži pa ul-ni ovde :)
video.1154jevta,
-> #1153, smilicic> Ne, pogledao sam i taj fajl se zove set_300.* a promenjen mu je naziv
> jer se sada u njemu nalaze i BIOS-i za Millenium i Millenium II osim
> onog za Mystique. Pa ako nisi još našao, potraži pa ul-ni ovde :)
Biće da fajl sa set_300 imam :) , a set300 nemam, te ga šaljem.
set_300.exevideo.1155smilicic,
-> #1154, jevta» Biće da fajl sa set_300 imam :) , a set300 nemam, te ga šaljem.
To je bilo TO. Hvala!
video.1156mmarkovic,
Od pre neki dan sam vlasnik PHILIPS Brilliance 105A Multimedia
monitora, a od pre imam ExpertColor S3 Trio 64V+ (765, 2MB RAM)
video karticu.
Pretpostavljam da je ovo prilično masovna kombinacija, pa dajte
neke savete... Rezolucije, refresh rate, itd...
OS je Win95 OSR2, ako je bitno...
video.1157zormi,
-> #1156, mmarkovic* Od pre neki dan sam vlasnik PHILIPS Brilliance 105A Multimedia
* monitora, a od pre imam ExpertColor S3 Trio 64V+ (765, 2MB RAM)
* video karticu.
Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
video.1158gmatic,
-> #1157, zormi==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija. Stvar ukusa (a bogami i ostrog
vida).
video.1159pecanac,
-> #1157, zormi# Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
Zašto toliko boja, zašto više od 24k?
Btw, koliko (i da li?) se povećanje palete odražava na brzinu graf.
karte. (npr. s364+, 2mb, što je neki prosek kod nas)
Kolika je vert. frekvencija normalna za 14¨ prosečan kolor monitor,
no name?
video.1160mmarkovic,
-> #1157, zormi> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
Baš sam to i postavio. Hvala.
video.1161mmarkovic,
-> #1158, gmatic> ==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
>
> Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija. Stvar ukusa (a
> bogami i ostrog vida).
Poslušao sam zormija uz "Windows extra large shema" i "large
fonts" (125%), i da vidiš, nije loše. Na 14" je i to bilo sitno...
video.1162gogica,
Priljatelj ima problem, u stvari, ne moze da se odluci izmedu Milenijuma II
i Diamonda Fire GL 1000. Sta je po vasem misljenju bolje za 3DMAX.
Razlika u ceni je oko 100$. Milenijum je skuplji.
video.1163nenad,
-> #1140, mmilosh> > Installs a VESA VBE/Core 2.0 for S3
> > graphics cards with a VESA VBE 1.2.
>
> Jel ima nešto ovakvo za Ati MACH 64?
ATI kartice (original) bi trebalo da imaju VESA BIOS Extensions
2.0 već ugrađene u BIOS same kartice.
video.1164nenad,
-> #1151, pecanac> Svaki monitor teži da skupi sliku, što se vremenom i događa.
Zašto?
video.1165nenad,
Da li je neko imao iskustva sa video kartama ELSA (3000, 2000,
Pro i sl.). To je nemačka firma, kartice se zasnivaju na S3 Virge
čipovima a prema informacijama do kojih sam došao odlikuju ih
izvanredni drajveri - omogućavaju da se stavi nekoliko kartica u
računar i da one zajedno "tvore" veliki desktop. Na žalost
dosta su skupe (ne ekstremno), ali ako zaista vrede...?
video.1166nenad,
-> #1158, gmatic> ==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
>
> Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija. Stvar ukusa (a bogami i
> ostrog vida).
Pre stvar ukusa, za oštar vid postoje različite veličine fontova
i ostalih elemenata ekrana.
video.1167zormi,
-> #1159, pecanac*# Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
*
* Zašto toliko boja, zašto više od 24k?
Razlika izmedju 256 i 64k je uočljiva za većinu primena dok 16M treba
samo dizajnerima. 24k boja ne postoji kao opcija, eventualno 32k ali
se to svodi na isto.
* Btw, koliko (i da li?) se povećanje palete odražava na brzinu graf.
* karte. (npr. s364+, 2mb, što je neki prosek kod nas)
Oseća se.
* Kolika je vert. frekvencija normalna za 14¨ prosečan kolor monitor,
* no name?
Na 800x600 imaš reda 56-60 Hz ako je interlaced a 72-75 Hz ako je
non-interlaced.
video.1168zormi,
-> #1158, gmatic*==> Po meni, 1024 x 768 x 64k x 75Hz je dobra kombinacija.
*
* Na 15" mozda je bolja 800 x 600 kombinacija.
Ovo gore je zdrav hardverski maksimum za pomenutu kombinaciju.
Ako je sitno može izabrati veća slova a imaće finiju sliku.
video.1169supers,
-> #1165, nenad>> Da li je neko imao iskustva sa video kartama ELSA (3000, 2000,
>> Pro i sl.). To je nemačka firma, kartice se zasnivaju na S3 Virge
>> čipovima a prema informacijama do kojih sam došao odlikuju ih
>> izvanredni drajveri
Video sam je kod jednog čoveka koji se bavi DTP-om i koji je u Nemačkoj
sastavio konfiguraciju. Drajveri postoje za sve OS-ove i zaista su dobri,
a imaš i utility kojim kalibriraš frekvenciju osvežavanja, centriranje
slike i ostalo, mnogo pouzdanije nego što to radi sistemski softver.
Dobro je i to što softver ide i na nemačkom i na engleskom.
>> omogućavaju da se stavi nekoliko kartica u računar i da one
>> zajedno "tvore" veliki desktop.
E, ovo nismo probali, ali kartica definitivno daje vrlo lepu sliku.
Mada, ja rabim Cirrus Tragic pa mi je sve drugo dobro ;)
video.1170pecanac,
-> #1164, nenad#> Svaki monitor teži da skupi sliku, što se vremenom i događa.
#
# Zašto?
Nemam pojma, ne razumem se u 'struju' :)
Samo znam (i videh na primerima) da se monitori tako ponašaju.
(i boje vremenom slabe)
video.1171nenad,
VESA od sledeće godine promoviše novi standard monitora, video
konektora i hardvera. Cilj je da se izbegne konverzija u analogne
signale radi prenosa signala preko kabla čime bi se dobilo na
kvalitetu ali smanjila cena. Ovo je naročito bitno za LCD
display-e koji nemaju nikakve potrebe za analognim signalom.
New monitor standards enhance image quality for less
The Video Electronics Standards Association (VESA) announced
Monday a new Plug and Display standard that will enhance PC
monitor performance and image quality while reducing the cost
of a system.
By combining analog and digital interfaces in a single
connector, the Plug and Display standard will eliminate the
need for complex digital-to-analog-to-digital conversions
between applications and monitors. This means less information
will be lost in the translation on its way to the monitor and
more will actually be displayed at a higher resolution on your
screen.
Streamlining the generation of graphic images will become
increasingly important as flat panel, LCD monitors become
industry standards.
Several computer industry members have endorsed the new
standard, including IBM, Panasonic, and Hewlett-Packard. The
connector is expected to be incorporated into PC systems
available in early 1998, said Ian Miller, chair of VESA's Plug
and Display committee and senior project engineer at IBM's
Development Laboratory in Scotland.
Miller added that the new technology should actually reduce the
cost of a PC, because vendors routinely pass cost savings on to
consumers.
"If you think of today's PC images -- generated in digital,
converted to analog, then reconverted to digital for LCD
monitors -- it's a difficult and expensive process," he said.
Miller estimated that the price reduction could be as much as
10 percent for some PC systems.
In addition to decreased costs and a streamlined display
process, the new standard features high bandwidth, analog video
and automatic monitor reconfiguration, 10 meters of cable, and
protection against hot-plugging -- unplugging the interface
while the system is on.
The new Plug and Display standard is entirely independent of
both operating systems and hardware.
video.1172jjerry,
E evo ide jedno programce koje testira da li je u masini Trident
SVGA cip.Vi svi koji imate Tridente ,molim vas pogledajte i recite
sta vam je rek'o :)
Poz.
trident.exevideo.1173saint,
Ima li negde u gradu Hercules Dinamite 128(Tseng)
ili STB Nitro 3D i posto su.
Takodje jel ima neko DirectX drajvere za karticu
Avance Logic 2302 Verziju 3.0
video.1174saint,
Je'l zna neko gde u Jugoslaviji moze da se nabavi
STB Nitro 3D i posto je kod nas?
Nikola's
video.1175mmarkovic,
Može li neko sa boljim vezama na internetu da skine nove drjvere
za S3 Trio 64V+ (765) procesor? Fajl je W9523030.ZIP i ima 160k,
nalazi se u 765DRV grupi drajvera... Sajt je, naravno, www.s3.com
Unapred hvala...
video.1176miskop,
-> #1175, mmarkovic--> Može li neko sa boljim vezama na internetu da skine nove drjvere
--> za S3 Trio 64V+ (765) procesor? Fajl je W9523030.ZIP i ima 160k,
Evo...
S3 TRIO Family (765/775/785)
Windows 95 Driver Version * 403.00.2105-2.30.30 *
S3 Refresh Rate utility version * 2.01.01 *
S3 Color utility version * 1.00.10 *
- 07/03/97 -
w9523030.zipvideo.1177mmarkovic,
-> #1176, miskop> --> Može li neko sa boljim vezama na internetu da skine nove drjvere
> --> za S3 Trio 64V+ (765) procesor? Fajl je W9523030.ZIP i ima 160k,
>
> Evo...
Hvala! Sa 2400 Niš-Beograd (Eunet) bilo je veoma neprijatno...
video.1178ratman,
Interesuje me gde ima u Beogradu da se nabavi projekcioni
sistem koji signal iz video kartice 'baca' na zid kao
standardni projektor? Interesuju me i oni jednostavniji
tipa porta-show (VGA->video signal) i oni kao LCD-ekrani
koji se stavljaju na grafoskop, i oni najskuplji, kompletni,
koji daju sliku.
Pozdrav,
Dejan
video.1179nenad,
-> #1178, ratman> Interesuje me gde ima u Beogradu da se nabavi projekcioni
> sistem koji signal iz video kartice 'baca' na zid kao
> standardni projektor? Interesuju me i oni jednostavniji
> tipa porta-show (VGA->video signal) i oni kao LCD-ekrani
> koji se stavljaju na grafoskop, i oni najskuplji, kompletni,
> koji daju sliku.
Jel te zanima da kupiš ili da iznajmiš?
video.1180mmilosh,
-> #1163, nenad> ATI kartice (original) bi trebalo da imaju VESA BIOS Extensions
> 2.0 već ugrađene u BIOS same kartice.
Moja očigledno nije original, ali kako ovo (VESA 2.0) mogu da proverim?
Neki programi su prijavljivali nepostojanje podrške za VESA 2.0.
video.1181vule.,
-> #1173, saint│ Ima li negde u gradu Hercules Dinamite 128(Tseng)
video.1182pvlada,
-> #1178, ratmanPogledaj malo oglase, pa se raspitaj kod nekih kompjuterskih firmi.
Inače u jednom PC-u je bio dodatak (reklama neke firme) sa tim u
ponudi, ali nemogu da nađem taj dodatak.
Pozdrav Vlada
video.1183morkin,
-> #1179, nenad> Jel te zanima da kupi ili da iznajmi ?
Mene interesuje sliŠno, pa mi odgovori za obe varijante ili daj adresu i
teledon pa da se liŠno raspitamo.
video.1184ratman,
-> #1179, nenad> Jel te zanima da kupi ili da iznajmi ?
Moja firma treba da kupi jedan takav sistem.
Molim ako bilo ko zna neku adresu, firmu ili slicno,
mail me.
video.1185rlukic,
Na Matrox-ovom sajtu pojavili su se novi drajveri za Mistique
koje ne mogu da skinem pa bih molio ako je neko skinuo da ih
okaci ovde ili u mail.
Datoteka se zove 1677_370.exe.
video.1186jevta,
Novi drajveri za MATROX MISTIQUE.
1677_370.exevideo.1187jjerry,
E ljudi...Ima li neko 32-bitne drajvere za Win95 za Trident 9440
PCI karticu koji mogu da rade sa DirectX,DirectDraw i tako to ?
video.1188jansi,
Jedan moj prijatelj je postao "srecni" vlasnike neke ALi video
kartice uz koje dobio drajvere na disketama koja su, opet na
"srecu", bile zarazene virusom. Tako da je veoma brzo ostao bez
drajvera za tako "poznatu" karticu. Da skratim, ako neko
slucajno ima drajvere za takvu karticu bio bi veoma zahvalan da
mu neko prosledi. Ne znam koji je proizvodjac jedino, na BIOS-u
pise: Alicat 1 BIOS.
video.1189kiklop,
-> #1187, jjerry> E ljudi...Ima li neko 32-bitne drajvere za Win95 za Trident 9440
> PCI karticu koji mogu da rade sa DirectX,DirectDraw i tako to ?
Trebalo bi da ih ima u direktorijumu, a ako ne, onda se javi na mail
pa ću ti ih poslati.
video.1190nenad,
Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru?
Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika?
video.1191dtadic,
-> #1190, nenad>> Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru?
>> Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika?
Može, ako je u pitanju kompozitni monitor (kao za Amigu).
Na VGA ne može.
video.1192mmarkovic,
-> #1191, dtadic> >> Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru?
> >> Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika?
>
> Može, ako je u pitanju kompozitni monitor (kao za Amigu).
> Na VGA ne može.
Ali stvarno, šta se kači na taj BNC !?!
video.1194nenad,
-> #1191, dtadic> >> Šta se pametno može priključiti na BNC ulaz na monitoru?
> >> Može li se na ovakav monitor nekako dovesti TV slika?
>
> Može, ako je u pitanju kompozitni monitor (kao za Amigu).
> Na VGA ne može.
A za šta onda služe ti ulazi? Ima 5 priključaka, brat mi reče da
video/TV mora da ima full-SCART da bi se na monitor mogao dovesti
signal koji bi on prikazao, a da malo koji ne-profi uređaj to
ima, ako ijedan i ima.
Takođe postoji i neki džek koji se zove "miniature-jack", čemu to
služi?
Moja ideja je bila da nabudžim nešto od nekog (nekih) starog
uređaja i da pomoću tuner-a i skarta pretvorim monitor u TV (da
ne mora komp. ni da radi). Ton bih vukao na staru muzičku liniju.
Zna li neko nekog ko bi ovo umeo da napravi, uradi i ne naplati
previše? :)
video.1195calex,
-> #1194, nenad> A za šta onda služe ti ulazi? Ima 5 priključaka, brat mi reče da
> video/TV mora da ima full-SCART da bi se na monitor mogao dovesti
> signal koji bi on prikazao, a da malo koji ne-profi uređaj to
Pre par godina sam radio nešto što liči ali je malo obrnuto.
Trebalo je da povežem VGA izlaz na video beam koji ima baš 5 BNC
konektora. Koliko se sećam, tu su tri za RGB, vsync i hsync. Mali
problem su bila dva poslednja ali sam našao neki adapter koji je
koliko-toliko pomagao. Sve se završilo korišćenjem grafoskopa. ;)
Nisam siguran da ćeš da nađeš video sa RGB-om na SCART konektoru,
bar ne među običnim. Televizori bi trebalo da imaju, bar moj ima.
> Moja ideja je bila da nabudžim nešto od nekog (nekih) starog
> uređaja i da pomoću tuner-a i skarta pretvorim monitor u TV (da
Više ti se isplati da kupiš polovan TV a monitor prodaš. ;)
video.1196dtadic,
-> #1194, nenad>> A za šta onda služe ti ulazi? Ima 5 priključaka, brat mi reče da
>> video/TV mora da ima full-SCART da bi se na monitor mogao dovesti
>> signal koji bi on prikazao, a da malo koji ne-profi uređaj to
>> ima, ako ijedan i ima.
Kao što reče calex to su ulazi za R,G,B,hsync i vsync - signali koji
postoje i na svakom drugom VGA monitoru samo što idu kroz jedan
15-pinski konektor.
Uz monitore sa BNC konektorima se dobija kabl koji sa jedne strane ima 5xBNC,
a sa druge običan 15-pinski VGA konektor. Ako ti je potreban takav kabl javi
mi se na mail - imam jedan viška koji mi skuplja prašinu.
VGA monitor se nikako ne može priključiti na SCART konektor jer na istom
ne postoje pinovi za hsync i vsync.
Pored ovoga, nijedan televizor nema RGB izlaze.
>> Takođe postoji i neki džek koji se zove "miniature-jack", čemu to
>> služi?
Ne znam. Kako izgleda?
>> Moja ideja je bila da nabudžim nešto od nekog (nekih) starog
>> uređaja i da pomoću tuner-a i skarta pretvorim monitor u TV (da
>> ne mora komp. ni da radi). Ton bih vukao na staru muzičku liniju.
To bilo preskupo jer bi morala da se napravi dodatna elektronika.
video.1197saint,
Je'l zna neko gde u Jugoslaviji moze da se nabavi
STB Nitro 3D i posto je kod nas?
video.1198saint,
Jel ima uopste negde u Beogradu
ima ista od proizvoda firme STB
Molim odgovor , moze i na mail
video.1199nenad,
-> #1196, dtadic> Kao što reče calex to su ulazi za R,G,B,hsync i vsync - signali
> koji postoje i na svakom drugom VGA monitoru samo što idu kroz
> jedan 15-pinski konektor.
To sve objašnjava, hvala.
> VGA monitor se nikako ne može priključiti na SCART konektor jer na
> istom ne postoje pinovi za hsync i vsync.
> Pored ovoga, nijedan televizor nema RGB izlaze.
Kakva je to dodatna elektronika koja bi bila potrebna? Da li
profesionalni SVHS video rekorderi imaju te signale?
> Ne znam. Kako izgleda?
Minijaturno. :)) Ne znam zaista šta je to, to je sve što piše o
njemu. :)) Liči na običan audio ulaz/izlaz, s tim što monitor
nema zvučnike tako da to nije (a i pisalo bi da je to).
video.1200saint,
Koja od 3D kartica bi bila prihvaljiva
za jednu 486-icu a da nije S3 Virge koji je noname
video.1201dtadic,
-> #1199, nenad>> > VGA monitor se nikako ne može priključiti na SCART konektor jer na
>> > istom ne postoje pinovi za hsync i vsync.
>> Kakva je to dodatna elektronika koja bi bila potrebna? Da li
>> profesionalni SVHS video rekorderi imaju te signale?
Potreban je PAL dekoder da bi se iz složenog (kompozit) video signala
izdvojile RGB komponente, kao i sync separator za izdvajanje sinhronizacinih
impulsa.
Nisam se sretao sa SVHS videorekorderima tako da za njih ne znam.
video.1202jolicm,
Šta postoji od video kartica a da može da izbaci sliku na TV.
Da li postoji neka jednostavna kartica da ima VGA rezoluciju i da se
može prikačiti na TV ?
video.1203hadzi,
-> #1200, saint█ Koja od 3D kartica bi bila prihvaljiva
█ za jednu 486-icu a da nije S3 Virge koji je noname
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Mozda Diamond-ov Virge (Stealth 2000 3D)?
Ne razumem se mnogo u 3D kartice... Pa ako nije ovo u redu
onda nista...
Inace ja imam istu i ne zalim se :)
video.1204kostja,
-> #1200, saint=> za jednu 486-icu a da nije S3 Virge koji je noname
Pa, jedna S3 Virge sa imenom (Diamond 3D) :)
I nemaš neki izbor... tu su kartice sa S3 Virge,
najbolja i najimenija je Diamond 3D 2000, onda
neka CL Laguna ili (sad se pojavile sas loši
drajveri) Trident 3D.
Za kraj ostaje Matrox...
video.1205saint,
cao svima
PITANJA:
Koja je maximalna rezolucija kartica
sa ET6000 cipom..
I koji je max refrace rate...
Sto se tice skrolovanja u win95
i ostalih ubrzanja pod njime kakva
je ...
Koja je MAX kolicina memorije...
I da li je vredi kupovati...
video.1206nenad,
-> #1201, dtadic> Potreban je PAL dekoder da bi se iz složenog (kompozit) video
> signala izdvojile RGB komponente, kao i sync separator za izdvajanje
> sinhronizacinih impulsa.
Da li je to nešto što postoji u "kupljivom" obliku ili ne spada
ni u kakvu standardnu opremi i mora se posebno
naručivati/praviti? Koliko bi jedan takav uređaj koštao?
Dobio sam i informaciju da na video plejerima na štampi postoje
obično signali koji su mi potrebni ali se ne izvode na skart,
u tom slučaju bi dakle bilo moguće iskoristiti ih i izvesti
vodove napolje..?
video.1207saint,
Moze neko da mi kaze kakav je ET6000 i da li ga vredi uzimati...
Koliko je u 3D sporiji od 3DVirga...
Da li se njegovi DirectX drajveri obnavljaju sa svakom novom
verzijom? Kakve su mu performanse?
I poslednje ali najvaznije:Koje hardverske funkcije ima?
Hvala unapred...
video.1208dtadic,
-> #1206, nenad>> > Potreban je PAL dekoder da bi se iz složenog (kompozit) video
>> > signala izdvojile RGB komponente, kao i sync separator za izdvajanje
>> > sinhronizacinih impulsa.
>> Da li je to nešto što postoji u "kupljivom" obliku ili ne spada
>> ni u kakvu standardnu opremi i mora se posebno
>> naručivati/praviti? Koliko bi jedan takav uređaj koštao?
Koliko ja znam ne postoji. Bojim se da bi projektovanje i izrada
samo jednog komada takvog uređaja bilo preskupo.
>> Dobio sam i informaciju da na video plejerima na štampi postoje
>> obično signali koji su mi potrebni ali se ne izvode na skart,
>> u tom slučaju bi dakle bilo moguće iskoristiti ih i izvesti
>> vodove napolje..?
Ne verujem da postoje na video plejerima/rekorderima jer se na magnetnu
traku snima složeni signal boje, tako da nema potrebe razlagati ga na
RGB komponente. Ovi signali postoje u svakom kolor televizoru tako da
ih je moguće odatle izvesto napolje ali se ne mogu priključiti direktno
na monitor već se mora izvršiti prilagođenje nivoa. Isto važi i za
impulse za sinhronizaciju.
video.1209zlaya,
-> #1202, jolicm- Šta postoji od video kartica a da može da izbaci sliku na TV.
- Da li postoji neka jednostavna kartica da ima VGA rezoluciju i
- da se može prikačiti na TV ?
Trident ProVidea (neznam tačno oznaku ali nije ti bitna) ima mesta za 2Mb
memorije 3d akcelerator, MPEG hardverski dekoder (fura svih 32 framea/sec), i
kompozitni video izlaz koji možeš da teraš direktno na scart ili cinch ulaz na
TV. Preklapanje Monitor / TV vršiš iz pendžera putem miša, a poseduje i
džamper kojim možeš fiksno da ga forsiraš na TV izlaz. Poseduje i rezoluciju
420*380 true color. Najbolje performanse ima sa 2mb, dobijaš je sa 1 u
osnovnoj konfiguraciji.
Mane: Skupo je prodaju i nemože istovremeno da da sliku na TV i monitoru.
video.1210zoran.r,
Evo detaljnijih informacija o novim generacijama S3 VIRGE cipova. Cini mi se
da ce ove jeseni kartice sa ovim cipovima biti hit kao nekad S3 Trio64.
S3 ViRGE/DX and ViRGE/GX 3D-Enabled Multimedia Accelerators
Providing a 3X increase in performance and full 30 frames per second,
the DRAM-based ViRGE/DX and SDRAM/SGRAM-based ViRGE/GX are designed to
deliver the next level of acceleration required by advanced gaming and
emerging business desktop applications.
Based on the S3dTM architecture, the ViRGE/DX and the ViRGE/GX accelerators
implement key architectural innovations which significantly increase the
performance of S3's 3D platform. These features - found only in the ViRGE«
family -- include SmartFilter technology for higher performance and higher
quality texture mapping; and a parallel processing perspective engine for
increased throughput. When combined with the following ViRGE capabilities,
the ViRGE DX/GX are designed to deliver software and hardware customers
with the next level of 3D acceleration for gaming applications:
-MIP mapping and trilinear filtering to deliver images that are free of
annoying visual artifacts such as "sparkle" and "jaggies."
-Transparency to enable realistic rendering of glass, water and plastic
objects.
-Atmospheric effects such as fog and depth cueing to enable the rendering
of real-world environments.
-Z-buffering to speed the removal of hidden surfaces for improved
performance and visual quality.
In addition to enabling the next level of gaming applications, ViRGE GX/DX
are designed to deliver the 3D platform required by emerging business desktop
applications. These applications include data visualization, accelerated
VRML, 3D presentations and spreadsheets, among others. In the past,
development of these applications has been limited by existing 3D performance,
image quality, price, and hardware/software compatibility.
Through new architectural features, the ViRGE GX/DX are designed to deliver
the performance and image quality required on the business desktop -- at a
mainstream price point. In addition, the ViRGE/DX and ViRGE/GX provide an
easy upgrade path from S3's widely accepted ViRGE accelerator, which offers
a complete suite of software tools and drivers.
video.1211zoran.r,
Takođe, S3 je napravio i GX2 akcelerator koji podrzava emitovanje slike
na vise monitora i čak različitih slika na više monitora što će i novi
Windows (Memphis) podržavati. Integrisan TV izlaz, podrška Intel AGP
standarda i unapređene 3D funkcije. Zvuči sjajno!
S3 ViRGE/GX2 PC/TV Accelerator
Building upon the award-winning 2D, 3D and video capabilities
of the S3d architecture, the ViRGE/GX2 accelerator bridges the gap
between mainstream consumer electronics and PC technology -- bringing
new capabilities to consumers using PCs in the home. These new and
innovative capabilities include:
-S3's DuoView Dual-Display Technology
DuoView enables users to display different images simultaneously on
separate monitors or to provide optimized quality when displaying
the same image on multiple displays. This feature significantly increases
the functionality of applications, such as multiplayer gaming,
Web browsing and video conferencing. Microsoft has incorporated
multimonitor/different image support into its developer release
of the next Windows operating system, code-named Memphis. Microsoft
subsequently enables S3's DuoView technology with this new multiple
monitor capability in Windows. S3's DuoView accelerators, like the
ViRGE/GX2, are the only solutions currently capable of providing Level 2
multiple monitor support with a single chip.
-Support for Intel's AGP
The ViRGE/GX2 accelerator provides support for Intel's AGP standard to
deliver new levels of visual realism to the PC while helping to contain
solution costs for memory intensive 3D applications. Active participation
in AGP Implementors forum has allowed S3 to develop the first fully
integrated AGP-enabled PC/TV graphics solutions for the home PC market.
-Integrated TV-Out
Consisting of an integrated encoder that outputs composite and S-Video,
a 3-line flicker filter and Overscan Compensation, the ViRGE/GX2's TV-Out
solution enables the highest-quality output from the PC to the TV. This
integrated approach provides a lower cost solution, higher quality video
and an easy single-chip implementation for motherboard manufacturers.
-Advanced 3D Performance
The ViRGE/GX2 accelerator delivers a full set of 3D rendering features
including MIP mapping, trilinear filtering, and perspective correction
of textures to deliver images that are free of annoying visual artifacts
such as "sparkle" and "jaggies." Other features include transparency for
enabling realistic rendering of glass, water and plastic objects;
atmospheric effects such as fog and depth cueing to enable the rendering
of real-world environments; and Z-buffering to speed the removal of hidden
surfaces for improved performance and visual quality.
video.1212zoran.r,
U prodaji je i S3 Virge MX cip namenjen notebook računarima, no o njemu
nekom drugom prilikom.
video.1213saint,
-> #1210, zoran.r
Jel su to jaki 3D akceleratori kao na primer Vodoo ili 3Dfx
ili samo ubrzavaju kao obican 3D Virge...
PS:
Sta mislis o ET6000
video.1214zoran.r,
-> #1213, saint=> Jel su to jaki 3D akceleratori kao na primer Vodoo ili 3Dfx
=> ili samo ubrzavaju kao obican 3D Virge...
Mnogo detaljnije informacije o čipovima Virge DX, GX, GX2 i MX
možes naći na www.s3.com gde postoji mogućnost downloada datoteka sa
daleko širim objašnjenjima karakteristika ovih čipova.
video.1215saint,
-> #1214, zoran.r=> Mnogo detaljnije informacije o cipovima Virge DX, GX, GX2 i MX
=> mozes naci na www.s3.com gde postoji mogucnost downloada datoteka sa
=> daleko sirim objasnjenjima karakteristika ovih cipova.
Aj molim te mi posalji te datoteke
posto nemam pristup INTERNETU
video.1216djanjusevic,
-> #1213, saint
>> Jel su to jaki 3D akceleratori kao na primer Vodoo ili 3Dfx
>> ili samo ubrzavaju kao obican 3D Virge...
Doticni Voodoo chipset firme 3Dfx je trenutno, ako ne najbrzi, onda chipset
sa najboljom podrskom. Vecina (sve?) grafickih kartica sa Voodoo chipsetom su
iskljucivo 3d graficke kartice, tako da se obicno koriste uz neku drugu
graficku za obicne 2d operacije.
video.1217saint,
-> #1216, djanjusevic=> Doticni Voodoo chipset firme 3Dfx je trenutno, ako ne najbrzi, onda
=> chipset sa najboljom podrskom. Vecina (sve?) grafickih kartica sa Voodoo
=> chipsetom su iskljucivo 3d graficke kartice, tako da se obicno koriste
=> uz neku drugu graficku za obicne 2d operacije.
jel zna neko gde ta kartica u Yugi ima da se kupi i posto je?
video.1218ddamir,
-> #1217, saint> jel zna neko gde ta kartica u Yugi ima da se kupi i posto je?
Bogami, nisam video da je nesto ima...
Inace najpoznatije kartice sa Voodoo cipom su Diamond Monster 3D i
Orchid Righteous 3D, pa ako neko nadje bilo bi lepo da nam dojavi
cene :)
video.1219vlsadr,
Da li neko moze da mi napravi poredjenje izmedju DTK 14.
I DAEWOO-ovih modela takodje 14.?
video.1220gmatic,
-> #1219, vlsadr==> Da li neko moze da mi napravi poredjenje izmedju DTK 14.
==> I DAEWOO-ovih modela takodje 14.?
Ja imam DAEWOO i vrrrlo sam zadovoljan. U klasi 14" najveci ekran, slika
mirna i sve super. Za DTK neznam.
A, da imam 27x. Ni 27s nije los. Jedina mana je interlase mod u 1024x768.
Kako se ova rezolucija malo koristi na 14" monitorima moze i on da
posluzi. Moj ortak ga ima i nije los. Razliku bas i nisam primetio
(doduse najveca rezolucija koju je pustao je 800x600 i to slike).
Drugi ortak ima 19x. To je stari model i ni on nije los. Po meni
najjaci u svojoj klasi. Bas sam merio dijagonale ovog i starog mointora
(amstrad, sta cete, i ja sam se zaj*bo na prvim PC koracima) i
kod ovog je veca za nekih 2cm (33 mislim).
Uglavnom sam zadovoljan. Sto se pouzdanosti tice ovaj je nov (par meseci),
ali ortak ima 19x vec jedno 4god i nikakve probleme nije imao (a ne ja
sa mojim amstradom koji je crko posle godinu dana ali srecom jos mesec
dana je bio pod garancijom pa je opet crko posle dve godine pa posle
opet za godinu dana i onda mi je se smucilo pa sam kupio ovaj mointor).
Ako imas pare kupi D!
video.1221saint,
Aj nek neko posalje drajvere za Daewoo monitore<novu verziju>
i drajvere za Mitsumi misa...
Ima ih na IMTELU ali nemam pristup...
This mesage will Self-Destruct in 10 secunds
video.1222miskop,
-> #1219, vlsadr-> Da li neko moze da mi napravi poredjenje izmedju DTK 14.
-> I DAEWOO-ovih modela takodje 14.?
Imam dva ortaka koji su, pre od prilike 2 meseca, kupili nove
monitore. Jedan je uzeo DTK, a drugi DAEWOO, oba 14 inča. DTK je
jedan sasvim prosečan monitor, dok DAEWOO izgleda super. Slika
je stravična, oštra je i čista, ekran ravan, a i cena mu je oko
370-380 DM...
video.1223epson,
-> #1221, saint
│ This mesage will Self-Destruct in 10 secunds
└─────────────────────────────────────────────────
Ovo je prevšilo svaku meru . Radiš sve "nedozvoljene radnje" u pisanju
poruka . Očaj živi :( . Očekujem reakciju moderatora !
video.1224saint,
-> #1222, miskop
Da li neko ima drajvere za DAEWOO monitore...
Preciznije treba mi za 1511B...
This Mesage will Self-Destruct in 5 secunds...
video.1225saint,
-> #1223, epsonvideo.1226miskop,
-> #1225, saint
Šta je saint-u, opet si hteo nešto da repliciraš, ali si u
poslednjem trenutku odustao od toga, a 'neintiligentni'
Senior ti nije dao da prepraviš EXEC... :))
video.1229goxi,
-> #1226, miskop>> Senior ti nije dao da prepravis EXEC... :))
CTRL+E !
video.1230saint,
-> #1229, goxi=> >> Senior ti nije dao da prepravis EXEC... :))
Zaboravio sam...
video.1231mvdj,
Imam Pentium 166MHz i Philips 14C.
Cuo sam da se ne podrzavaju najbolje(ima nekih crtica po ekranu)
Ako neko nesto zna o ovome neka mi posalje na mail.
video.1232jolicm,
-> #1231, mvdj>>> Pentium 166 i Filips C
Nema šanse da su te crtice od neslaganja te 2 komponente.
Garant ti je nešto sa video karticom.
Ja imam IBM 200+ (Cyrix) i 14C i zadovoljan sam sa radom (posle
instaliranja SDD-a.
Tebi je najverovatnije otišla memorija na video kartici ili imaš neku
staru karticu koja ne trpi veće brzine ....
video.1233saint,
-> #1231, mvdj=> Cuo sam da se ne podrzavaju najbolje(ima nekih crtica po ekranu)
=> Ako neko nesto zna o ovome neka mi posalje na mail.
Ne vidim kakve imaju veze monitor i procesor...
Vidim da su te zeznuli za PHILIPS 14C...
Verovatno je on neispravan...
Mislim da ti je najbolje da uzmes neki od 15 inca
PS
Ja sam se svog PHILIPSA otarasio...
video.1234saint,
-> #1232, jolicm=> Tebi je najverovatnije otisla memorija na video kartici ili imas neku
=> staru karticu koja ne trpi vece brzine ....
Imam osecaj da on ima S3 Virge...
To se i meni dasavalo sa njime...
Losa roba mozda...
Ladno me je posteni prodavac nabedio da je to do monitora...
Nisam mogao nista da mu dokazem...
Naravno nisam uzeo graficku karticu...
video.1235kenza,
-> #1231, mvdj>> Cuo sam da se ne podrzavaju najbolje(ima nekih crtica po ekranu)
Jesi cuo ili si video ? ;)
video.1236embe,
Vidim da su se ovde predocavali slicni problemi...
Imam Pentium na 100MHz i video karticu Trident 9440 AGi.
Dok sam radio sa obicnim Windows aplikacijama (malo naprezanje
kartice) bio sam savrseno zadovoljan slikom, boje su bile izuzetne,
brzina je bila solidna itd. Medjutim, kada sam poceo da koristim
graficki intenzivne programe (koriscenje OPENGL i sl.) nastalo je
moje razocaranje. Pocele su da se javljaju horizontalne crtice, i
neki efekti kao 'varnicenje' na slici, pa sam pretpostavio da je
razlog nedovoljna brzina memorije kartice ili los drajver.
Promenio sam drajver, uzeo najnoviji moguci, ali situacija se nije
popravila. Tada sam u setap-u ploce iskljucio PCI burst i neugodni
efekti su nestali. Medjutim, sada je grafika jako spora.
Na jednom istovetnom racunaru nalazi se S3 64+ kartica (ove dve
kartice su u potpuno istoj klasi i cena im je ista). S3 kartica
radi oko deset puta brze. Ovo me cudi, jer znam da Trident 9440
nije prastara kartica, pa ne vidim razlog u tolikoj razlici u brzini.
Da li je neko imao slicnih iskustava sa Trident 9440 karticom i ima
neko resenje za povecanje brzine i zasto je S3 toliko puta brza ?
video.1237zlaya,
-> #1223, epson-
- │ This mesage will Self-Destruct in
- 10 secunds └─────────────────────────────────────────────────
-
- Ovo je prevšilo svaku meru . Radiš sve "nedozvoljene radnje" u
- pisanju poruka . Očaj živi :( . Očekujem reakciju moderatora !
Reakcija moderatora:
Probajte malo više ovu konferenciju da koristite da svi naučimo nešto
korisno vezano za hardver jedni od drugih, a malo manje za prepucavanja oko
gramatike i načina izražavanja. Svi mi imamo svoje dobre i loše dane, i faze
kada smo ovakvi ili onakvi, ukoliko imate potrebe za natezanjem s nekim -
koristite konferenciju koja je za to predviđena.
Nemojte da reagujete na moju reakciju repliciranjem jer ću morati da
streljam sve replike, a to mrzim iz dna duše...
video.1238saint,
Niko nema Tseng6000...
Tseng 6000 jel to tako tesko naci...
Ajde nek mi neko javi gde mogu da nabavim
Eagle Tseng 6000 ili bilo koji sa tim cipsetom...
video.1240kostja,
-> #1238, saint> Niko nema Tseng6000...
> Tseng 6000 jel to tako tesko naci...
> Ajde nek mi neko javi gde mogu da nabavim
> Eagle Tseng 6000 ili bilo koji sa tim cipsetom...
Uzmi lepo u svom OLR-u pretrazi conf mali.oglasi sa
zahtevom autor: zormi...
video.1241zormi,
-> #1240, kostja*> Niko nema Tseng6000
* zahtevom autor: zormi
Taj nikada nije imao ET6000, osim par STB-a davno...
video.1242saint,
-> #1240, kostja=> Uzmi lepo u svom OLR-u pretrazi conf mali.oglasi sa
=> zahtevom autor: zormi.
Trazio sam...
Niko nema
video.1243saint,
-> #1241, zormi
dajte mi neku alternativu na TSENG 6000
S3Virge/VX ?
A da ima u YUGI..
Sve mi se cini da cu morati da uzmem
Aser AOpen PT70 ...
Kakve su mu karakteristike?
Memorija?Boje?Rezolucije? itd itd
video.1244epson,
Imam Biostar Mars6000 (ET6000) i zanima me čemu služi etcurclr.exe koji
se nabije u autoexec ? Na monitoru Samsung '14 3Ne sam razvukao sliku do
svih ivica i sada nastupa problem . U 95ici u rezoluciji 640x480 i
800x600 slika je nacentrirana, kao i u dosu, ali pri učitavanju 95ice
slika koja staoji prilikom dizanja istog je pomerena ca recimo 1 cm u
desno (1 cm od leve ivice, i 1 cm van moitora na desnoj strani) .
Zašto se to dešava ? Da li postoji neki program koji hardverski
centrira sliku na mojoj kartici ? Zatim šta je clock kartice ? Postoji
program mmclk koji menja klol kartice i time je ubrzama - čime izmereti
dobitak ako postoji ? Da nemaš uputstvo za prastari EIDE ALI kontroler ?
video.1245pecanac,
-> #1244, epson# slika koja staoji prilikom dizanja istog je pomerena ca recimo 1 cm u
# desno (1 cm od leve ivice, i 1 cm van moitora na desnoj strani) .
Ta slika ima rezoluciju (oko) 300x200 pa je malo iskočila sa ekrana.
Ne smeta, ako je u win-u sve OK.
# Zašto se to dešava ? Da li postoji neki program koji hardverski
# centrira sliku na mojoj kartici ? Zatim šta je clock kartice ? Postoji
Obično po default refresh-u slika je centrirana u win-u a u dosu malo
'beži'. Ja kod sebe prvo nacentriram dos, pa onda 'uđem' u win pokrenem
SciTech DD i sa njim podesim refresh, rezoluciju i razvučem sliku do
ivica monitora. Dakle probaj SciTech Display Doctor. Mislim da ga ima
na sezamu. Za S/N istog, mail me. :)