video.104dveselinovic,
Hitno potrebni drajveri za Cirrus Logic CL-GD5422 ISA karticu sa 1
MB. Ko ima, molim da mi se javi. Hvala unapred.
Pozdrav,
DVV
video.105oki.,
-> #104, dveselinovic>> Hitno potrebni drajveri za Cirrus Logic CL-GD5422 ISA karticu sa 1
Ja koristim one sa Sezama: w:\drivers\k53422-d2.a01 - a04.
Imam i original diskete, al' Zrenjanin baš i nije u komšiluku...
video.106babbage,
VGA mono monitori (svi, ili bar svi koje sam ja video) prikazuju
crvenu boju kao crnu, što ima nezgodnu posledicu da se tekst koji
je ispisan crvenim slovima na crnoj pozadini uopšte ne vidi. Ima
li kakvog leka ovome?
Babbage
video.107mboban,
-> #106, babbage=-= VGA mono monitori (svi, ili bar svi koje sam ja video) prikazuju
=-= crvenu boju kao crnu, što ima nezgodnu posledicu da se tekst koji
=-= je ispisan crvenim slovima na crnoj pozadini uopšte ne vidi.
Probaj ovaj program. Nisam ga probao, ali mislim da ovo tražiš. :)
grey.zipvideo.108vlajel,
-> #106, babbage
> VGA mono monitori (svi, ili bar svi koje sam ja video)
> prikazuju crvenu boju kao crnu, što ima nezgodnu posledicu da
Očito samo oni koje si ti video:)
> li kakvog leka ovome?
Ima:)
PS:programče i na colorcu daje zanimljive efekte:)
grey.zipvideo.109babbage,
-> #107, mboban
[Answering 5.107 & 5.108]
>=>> Probaj ovaj program. Nisam ga probao, ali mislim da ovo tražiš.
>=>> Ima:)
Spasitelji! B) Tnx very much...
Babbage
video.110varsic,
Re: Vpic i NCD
Zasto mi se racunar uvek zaglavi kada startujem
Vpic (program za gledanje fajlova u .GIF ili
.PCX formatu) ili Picem (ima istu ulogu kao Vpic),
a posle toga pustim NortonChangeDirectoru (NCD) ?
Vlada
P.S. Ovu poruku sam napisao u temi video zato sto mislim da to ima
neke veze sa grafickom karticom
video.111ikordic,
-> #110, varsicRE: VPIC
=> Zasto mi se racunar uvek zaglavi kada startujem
=> Vpic (program za gledanje fajlova u .GIF ili
VPIC moraš konfigurisati priloženim CONFIG programom, trebao bi ti se
nalaziti u direktoriju u kom je je i VPIC. Ako ga nemaš, kompletna rhiva se
nalazi i na sezamu, r:\graphics\vpic*.*
P.S.: Ako to još ne znaš, postao si legenda 'round here :)
video.112d.d.m,
Hi,
Imam neku prastaru Cirrus Logic video kartu GD5320. Trebaju mi driveri
za Windows 3.1x, da barem u 640x480 imam 256 boja. Ima li to neko?
Pozdrav,
video.113funky,
-> #112, d.d.m)> Imam neku prastaru Cirrus Logic video kartu GD5320. Trebaju mi driveri
)> za Windows 3.1x, da barem u 640x480 imam 256 boja. Ima li to neko?
Imaš na sezamu drajvere za Paradise (WD) probaj sa njima - trebalo bi da
radi
video.114magician,
Problem...
Imam video kartu ATI Graphics Pro Turbo (MACH 64, 4MB). Direktno je
podržana u 3DStudiu preko VIBRANTa. Problem je što prilikom izlaska
iz 3DS-a i pokušaja ulaska u WIN dolazi do blokiranja računara i
jedino pomaže resetovanje.
Rešenje je da po izlasku iz 3DS-a uđem u ATI SETUP i ponovo uradim
Memory Aperture Enable (iako je ta opcija već čekirana), snimim tu
konfiguraciju u eprom i onda odem u WIN.
Postoji li neko normalnije rešenje kada je u pitanju ova video
karta. Napominjem da u GAMI, gde sam je kupio, takođe imaju ovaj
problem i da ga nisu rešili (oni su čak resetovali računar po svakom
izlasku iz 3DS-a :)
Magician
video.115kanki,
-> #101, famozan>> Video bim bi se prevashodno koristio za prezentacija sa
>> racunara pa je potrebno da ima direktan VGA prikljucak.
Radio sam sa jednim Italijanskim SELECTA, koji je imao sve od
priključaka, scart, ttl, rgb, ali taj VGA nije...
video.116ikordic,
-> #114, magicianRE: ATI PT
=> podržana u 3DStudiu preko VIBRANTa. Problem je što prilikom izlaska
=> iz 3DS-a i pokušaja ulaska u WIN dolazi do blokiranja računara i
=> jedino pomaže resetovanje.
Ako imaš neki DOS utility za manuleno setovanje refresh rate-a, centrairanje
ili tako nešto, probaj da ga pokreneš sa odogovarajućim parametrima
Jel' to DRAM verzija? Koliko je plaćeta?
RE VibDrvs, ne znam kakva je situacija sa ATI PT, ali custom 3DS drajveri za
Stealth 64 sa VRAM-om (964) su drastično bolji od generičke podrške.
video.117magician,
-> #116, ikordic=> Ako imaš neki DOS utility za manuleno setovanje refresh rate-a,
=> centrairanje ili tako nešto, probaj da ga pokreneš sa odogovarajućim
=> parametrima
Ne postoji DOS utility koji prihvata parametre. Moraš ući u sam
SETUP i tamo sistemom menija čekirati tu opciju...
=> RE VibDrvs, ne znam kakva je situacija sa ATI PT, ali custom 3DS
=> drajveri za Stealth 64 sa VRAM-om (964) su drastično bolji od
=> generičke podrške.
Nemam custom drajvere za 3DS4 :(
video.118msavkovic,
Kako da nateram Cirrusa 5429 da radi u 132x30 text modu ?
video.119abica,
ű
Da li neko ima ili zna gde se mogu nabaviti Windows drajveri
za 640 x 480 i 800 x 600 u 256 i 64K boja za GENOA VGA 6400A
katicu?
ű
video.120omega,
Koje su cene (orijentaciono) sledećih kartica:
- ATI XPression
- Diamond Stealth 64
- ATI WinTurbo
- Diamond Viper 5E
video.121hercog,
Ima li neko drajvere za 800x600 u 256 za Win 3.11 za Phoenix svga 512Kb
karticu (model ne znam), Windowsovi drajveri neće da rade sa njom (za
256 boja).
Sale
video.122oki.,
Na kablovsku mrežu dodaje se kanal na kojem će se vrteti mali
oglasi. Oglase treba da 'pušta' jedan PC, pa je u tu svrhu potreban
konvertor signala VGA->video. Šta se kod nas može naći od ovih
konvetora? Ja jedino znam za PortaShow - pretpostavljam da postoje
i drugi konvertori.
video.123nikac,
Da li neko mozda zna sta je u stvari problem u sledecem:
Ploca 486-50Mhz VLB. Kartica Cirrus Logic 5428.
Tokom rada, ali samo u grafickom modu, u sred neke graficke
operacije kartica jednostvano prekine da radi, ekran i racunar se
zamrznu. U text modu kartica se nikad ne zaglavljuje.
Kolicina otkaza se povecava kada je veca temperatura.
Blokade kada krenu idu u kracim vremenskim razmacima sve dok se racunar
ne iskljuci na sat-dva da se malo prohladi, a onda kartica opet neko vreme
normalno radi.
Da li je sve to posledica toga sto Cirrus ne moze da provari
VLB takt od 50 mhz? I ako jeste jeli neko moze da preporuci
karticu koja to moze da izgura (naravno u toj klasi ili malo
visoj) ?
Hvala unapred ako neko moze da mi prekrati muke :)
video.124mazi,
-> #55, fancy<O> ŮŢ> Hm, ja sam na nekoliko prilično skupih video kartica primetio
<O> ŮŢ> simptom "mučenja" pri prelasku iz tekst u grafički režim i
<O> ŮŢ> obratno.
<O>
<O> Problem se događa _isključivo_ na prelasku iz grafičkog u tekst režim
<O> i to ne uvek... Šta li bi to moglo biti, jel neko čuo nešto o tome?
<O> Da, probao sam i "čistu konfiguraciju, ali..:(
Što se tiče prelaska u Text mod, krivac je GeneričkiVGA<>Drajver.
Jednostavno, odvojen je akceleratorski deo i VGA.
Rešenje: čekati nove drajvere, koji se možda i ne pojave, jer sve
radi super u prozoru, a na P6 i nije tako sporo ;)
Elem, baš u vezi onog oko modema. Tu generalno zeza preklapanje
COM4 i VideoAdaptera, dešavalo se to i meni sa jednim Voice Modemom
i Weitek9000 kartom, al sam ja okrivio Softver :)
Jel ikakav problem sve baciti na COM3, mislim zbog miša, čuh da kombi-
nacije Miš-COM1 Modem-COM3 i Miš-COM2 Modem-COM4 ne rade baš u ljubavi.
Dali grešim?
Ivan.
video.125dveselinovic,
-> #123, nikac To o čemu govoriš su gotovo sigurno simptomi greške na memoriji
kartice, koja blokira, pa pomoću IRQ 9 ukoka i računar. Zašto ta
memorija kalira, ostaje otvoreno pitanje.
Proveri da li su džamperi na mamaploči kako treba. Za takt od 50
MHz, treba da ima 1 W/S (a ne 0 kao za 33 MHz) i treba dati
produženje ADRESS SETUP i ADDRESS HOLD vremena (ako ploča ima takve
džampere, a većina ima). Ako je tu sve u redu, izvadi karticu i
alkoholom i vatom pažljivo obruši konektore, pa zatim sve opet obriši
suvom vatom, kako bi otstranio eventualni rezidual.
Ako i posle toga blokira, onda ti ne gine menjanje.
Prilično veliki broj kartica ima problema sa 50 MHz VLB-om,
računajući i one prilično skupe. Na primer, moj ljubljeni Hercules
Dynamite VLB Pro, u čiji kvalitet slike se kunem i evo uporno je
držim u mom računaru, radi do 40 MHz, a sa 50 MHz već neće - a da je
jeftin, vala nije, plus ima memoriju od 60 nS.
Uzmi neku karticu koja na sebi ima aktivne bafere (LS74245), kao
na primer WD Paradise Bahamas; ta karta radi uvek i svuda, pod bilo
kojim uslovima i za 6 meseci, nigde nije zaglavila. I SPEA VIdeo 7 mi
je lepo radila na 50 MHz, ali je nisam imao dovoljno dugo da se baš
zakunem da je 100% čista. Prvu ne znam gde možeš naći, čas je ima,
čas je nema, bilo je u Gami, pa u MP Birou; gde je sada ima, ne znam,
ali mi u Gami rekoše da očekuju pošiljku. SPEA V7 se može kupiti kod
age za DM 180, što cenim da je fenomenalna cena, pošto tu karticu
uzimam kao primer najbolje boje u klasi cene do duplo od njene cene
koštanja, nekako kao ATI za narodne mase. (age = Sage).
Pozdrav,
DVV
video.126dvesic,
-> #124, mazi>> Jel ikakav problem sve baciti na COM3, mislim zbog miša, čuh
>> da kombi- nacije Miš-COM1 Modem-COM3 i Miš-COM2 Modem-COM4 ne
>> rade baš u ljubavi.
>>
>> Dali grešim?
Ne grešiš. Koriste isti IRQ, pa ako ne radiš pod OS/2 Warp-om
(koji omogućava deljenje IRQ linija) --> garantovana zabava ;)
video.127pstojanovic,
-> #123, nikac> Kolicina otkaza se povecava kada je veca temperatura.
> Blokade kada krenu idu u kracim vremenskim razmacima sve dok se
> racunar ne iskljuci na sat-dva da se malo prohladi, a onda
> kartica opet neko vreme normalno radi.
Može lako da se desi da je u pitanju hladan lem negde na kartici ili
matičnoj ploči (oko VLB slota u kome je kartica). Probaj da karticu
postaviš u drugi VLB slot.
video.128fancy,
-> #124, maziŮŢ> Što se tiče prelaska u Text mod, krivac je GeneričkiVGA<>Drajver.
ŮŢ> Jednostavno, odvojen je akceleratorski deo i VGA.
Nisam baš najbolje shvatio..? Koristim drivere koje sam dobio uz
karticu...
ŮŢ> Elem, baš u vezi onog oko modema. Tu generalno zeza preklapanje
ŮŢ> COM4 i VideoAdaptera, dešavalo se to i meni sa jednim Voice Modemom
ŮŢ> Jel ikakav problem sve baciti na COM3, mislim zbog miša, čuh da kombi-
ŮŢ> nacije Miš-COM1 Modem-COM3 i Miš-COM2 Modem-COM4 ne rade baš u ljubavi.
Nemam ništa na COM4, COM3, COM2...
*
Externi modem mi je na COM1, Miš je InPort, IRQ2.
Ista situacija je bila i kad mi je miš bio na COM2, a i kad sam
zamenio portove mišu i modemu... i kad sam iaključio miša.
video.129stanic,
-> #123, nikacI ja imam isti problem samo što je kod mene ISA grafička kartica. Sve je
radilo kako treba do pre par dana. Spustio sam clock na 40MHz, izbacio VLB
kontroler pa sad uglavnom radi. Zanimljiva stvar je da ako se isključi keš
na ploči sve radi bez problema, ali vrlo bolno(čitaj sporo). Da li bi
problem rešilo stavljanje cooler-a ili je možda problem sa L2 cache
video.130d.petrovic,
-> #124, mazi> Jel ikakav problem sve baciti na COM3, mislim zbog miša, čuh da
> kombi- nacije Miš-COM1 Modem-COM3 i Miš-COM2 Modem-COM4 ne rade
> baš u ljubavi.
>
> Dali grešim?
COM1 i COM3 idu na IRQ4
COM2 i COM4 idu na IRQ3
ako modem ima mogućnost (nisam to do sada probao) da ide na recimo
COM3, IRQ3 ili COM3, IRQ5 probaj.
Nebih se mučio s tim. Ubiješ COM2 na I/O karti, staviš modem tu i uvek
će raditi.
video.131milan,
-> #128, fancy> ŮŢ> Elem, baš u vezi onog oko modema. Tu generalno zeza preklapanje
> ŮŢ> COM4 i VideoAdaptera, dešavalo se to i meni sa jednim Voice
> Modemom ŮŢ> Jel ikakav problem sve baciti na COM3, mislim zbog miša,
> čuh da kombi- ŮŢ> nacije Miš-COM1 Modem-COM3 i Miš-COM2 Modem-COM4
> ne rade baš u ljubavi.
>
> Nemam ništa na COM4, COM3, COM2...
> *
> Externi modem mi je na COM1, Miš je InPort, IRQ2.
> Ista situacija je bila i kad mi je miš bio na COM2, a i kad sam
> zamenio portove mišu i modemu... i kad sam iaključio miša.
Kukao sam ja nad istim problemom pre nekoliko dana, al' niko
nije imao razumevanja za moj problem. :))))
Daklem, moja kartica (marke đubre, valjda neki Trident čudnih
brojeva mrzi me da tražim manual - čini mi se nešto AGI,AGipci trt
mrt i četvorocifren broj, jedino je za dalju priču važno da radi na
PCI) pravi probleme. To je jako uočljivo u Windowsima kada se pređe
u DOS prozor (al' full screen) pa često u njemu baci na ekran đubre.
Nije problem u Windowsima jer isto sranje radi i u DOS-u (al'
ređe). Problem sam prvo primetio kada se ispostavilo da neće da
radi stealth map tipa (u QEMM) već samo frame (uzeo sam ploču PCI
al' nisam im'o pare za luksuznu grafičku kjartu i eto ti belaja
;>). Pošto je počela da baca đubre najčešće dok radi modem ja sam
odmah uobrazio da je on kriv, pa sam sve poskidao. Na kraju sam
ostavio samo karticu, ploču i tastaturu (nju sam mor'o jer nisam
znao kako da inače ukucavam, sem čekićem, slova ;>). Ubio sam čak i
hard. Problem je i dalje ostao.
Zaključak: ROM za ovu karticu (a biva i za mnoge slične šatro
brze a jeftine) je skandalozno pisan i sudara se ili sa adresama u
donjim registrima preko kojih se komunicira sa PCI uređajima ili sa
IRQ (uostalom Stealth mi je, kao i ceo QEMM proradio tek kada sam
udario RH:N što će reći da ne popunjava rupe u ROM-ovima).
Baciti!
Kraj
Pl poz M
P.S. Ne baš odmah nego kad se skupe pare za novu .:))))
video.132diag,
-> #123, nikac> Da li je sve to posledica toga sto Cirrus ne moze da provari
> VLB takt od 50 mhz? I ako jeste jeli neko moze da preporuci
> karticu koja to moze da izgura (naravno u toj klasi ili malo
Prvo proveri magistralu vlb slota kao i ws za iste.
Kod mene je ta kombinacija radila besprekorno 6 meseci.
Ondak stavi cooler na cpu ako ga već nemaš i na kraju proveri
memoriju kao i samu karticu, zameni je drugom ili je probaj na
drugoj makini. Ako ništa od ovoga nije sumnjam na ploču, pa pokušaj
da spustiš clock sa 50 na 40Mhz i javi rezultate.
video.133svasa,
Da li neko zna gde se moze nabaviti drajver za Diamond Viper SEMM (we(Weitek
9100) za Windows 95 ? Usput, da li neko zna ne[tosto o kartici za dekodiranje
skremblovanih satelitskih programa ? Zahvalan na svakoj informaciji.
video.134aleck,
-> #133, svasa>&> Da li neko zna gde se moze nabaviti drajver za Diamond Viper SEMM
>&> (we(Weitek 9100) za Windows 95 ? Usput, da li neko zna ne[tosto o kartici
Za driver pronadji nekog ko ima CD sa Win95(ili otidji kod nekog pirata
koji eventualno bude voljan da ti da samo driver).Na njemu ima poseban dir
u kome su i posebno izdvojeni driveri za Viper.
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
video.135wizard,
-> #124, mazi> Jel ikakav problem sve baciti na COM3, mislim zbog miša, čuh da kombi-
> nacije Miš-COM1 Modem-COM3 i Miš-COM2 Modem-COM4 ne rade baš u ljubavi.
Prebaci ono što je na COM-u 3 na IRQ 5 i nema nikakvih problema.
Naravno ako imaš dovoljno slobodnih IRQ-ova. ;)
video.136fancy,
-> #134, aleckŮŢ>> &> (we(Weitek 9100) za Windows 95 ? Usput, da li neko zna ne[tosto o
ŮŢ>> kartici
ŮŢ> Za driver pronadji nekog ko ima CD sa Win95(ili otidji kod nekog pirata
ŮŢ> koji eventualno bude voljan da ti da samo driver).Na njemu ima poseban
ŮŢ> dir u kome su i posebno izdvojeni driveri za Viper.
Znači, da rezimiramo, driveri za Viper ne idu uz "ONO" što kruži
Beogradom - win95-nn.cab (02-17)
video.137jegor,
-> #136, fancy> Znaci, da rezimiramo, driveri za Viper ne idu uz "ONO" sto kruzi
> Beogradom - win95-nn.cab (02-17)
"Ono" sto kruzi beogradom je skinuto sa CD-a, pa malo skraceno.
Tj. skinuli su taj visak da bi lakse stalo na diskete. Znam gde
ces naci kompletnu CD verziju sa tim drajverima koji te interesuju,
ali ces za to morati da mi se javis na Mail.
video.138aleck,
-> #136, fancy>&> Znaci, da rezimiramo, driveri za Viper ne idu uz "ONO" sto kruzi
>&> Beogradom - win95-nn.cab (02-17)
Pazi:pirati na disketama dele samo ono sto je na CD-u u win95 diru.
Postoji na CD-u i poseban dir DRIVERS koji ima 11MB i u kome su
driveri za #9,Viper i jos neke "udri me do zore" kartice,zatim za neke
audio uredjaje,itd.Prema tome,juri CD.
Pozdrav,|<*>| Aleck |<*>|
video.139zoran.ristic,
-> #125, dveselinovic** Ako je tu sve u redu, izvadi karticu i
** alkoholom i vatom pažljivo obriši konektore, pa zatim sve opet obriši
** suvom vatom, kako bi otstranio eventualni rezidual.
Konektori se efikasno čiste i oštrom (tvrdom) gumicom za brisanje uz
upotrebu četkice.
video.140vlad,
-> #139, zoran.ristic> Konektori se efikasno čiste i oštrom (tvrdom) gumicom za brisanje uz
> upotrebu četkice.
Ne mora da bude "ostra". Mogao bi neko da uzme one sto grebu do
bola pa da napravi sr*nje B). Savrseno rade posao one bele gumice
eminentnih proizvodjaca (Rotring, Pelikan...), a one su bas
mekane. Ovo naravno ne vazi za korodirane kontakte, ali ko drzi
komp na terasi? B)
video.141dveselinovic,
-> #139, zoran.ristic Može i tako, bez sumnje. Iz čisto subjektivnih razlogaviše volim
alkohol, naprosto zato što on dopre i do onde dokle gumica neće
(ipak, tečnost je tečnost).
Pozdrav,
DVV
video.142djcorto,
-> #141, dveselinovic>> alkohol, naprosto zato sto on dopre i do onde dokle gumica
>> nece (ipak, tecnost je tecnost).
Sredstvo kojim se alkohol nanosi (vata, krpica) je nedovoljno abrazivno.
Za zaribale kontakte gumica je ipak zakon.
Tecnost jeste tecnost, ali trenje je svakako trenje.
------------------------------------------------------------------------
"Moj travnjak je manji od Rima, ali je moje koplje tvrdje od vaseg
oklopa" - Asterix u Britaniji
video.143armitage,
Ortak traži Win(3.11) drivere za Avance Logic karticu. Prilikom boot-a, ova
kartica izbacuje:
GUI 2101
V.2.03.A
Armitage
video.144mazi,
-> #128, fancy<O> ŮŢ> Što se tiče prelaska u Text mod, krivac je GeneričkiVGA<>Drajver.
<O> ŮŢ> Jednostavno, odvojen je akceleratorski deo i VGA.
<O>
<O> Nisam baš najbolje shvatio..? Koristim drivere koje sam dobio uz
<O> karticu...
Ma Jedan procesor za akcelerator a sasvim drugi za VGA. Po default-u
uzmu da je stanje VGA nepromenjeno, samo svičuju sliku sa jednog
na drugi procesor (na video karti) i to je to. A neko u medjuvremenu
brljao na VGA. I tu nastane haos.
Ivan.
video.145mazi,
-> #135, wizard<O> Naravno ako imaš dovoljno slobodnih IRQ-ova. ;)
Ovo je bilo gnusno, i od tebe i od IBM-a ;))
video.146fbojan,
Kupio sam novu makinu i novu graficku karticu, a zadrzao sam stari monitor
pa sad nastaju problemi. Monitor je mono SVGA, na prednjoj strani pise ROY,
koji je ranije sa cl5428vlb karticom radio u 800x600 sa 60Hz bez ikakvih
problema samo je trebalo u onom CLMODE programcicu da definisem polarizaciju
impulsa i slika je bila ok. Sad sa PCI s3trio64 karticom nemogu ovo da
podesim jer je slika nenormalno izduzena po vertikali pa je WIN nemoguce
terati sa 60Hz! U uputstvu za karticu nista ne pise o ovome a ni u onim
drajverima za WIN nema nigde podesavanje polariteta sinhro impulsa.
Drajveri koje imam su GALILEO 1.00 build 4 pa me zanima jel ima neko novije
i kako do njih doci!
Steva
p.s. Ako nema resenja za moj problem, ocu da trampim karticu za CL5434 ili
za onu 5440 sa MPEG dekoderom. Za ovu zadnju moze i doplata.
video.147mrbin,
Imam problem sa win95 i CL5429 karticom. Problem se javlja u
rezoluciji 800x600 16 bit. Drajveri su iz win95 (CL5429/30/34).
Evo šta se dešava: posle izvesnog vremena win95 ne obnavlja
ekran kako treba: ili ne obnavlja područje ispod miša, kao da se
isključio hardverski kurzor, ili ne obnavlja površinu ispod menija,
dijaloga i sl. žim odem u dos prompt, full screen, i vratim se, problem
nestane. Ovaj problem se ne manifestuje ni u jednoj drugoj rezoluciji,
a skoro sam siguran da se ne manifestuje ni u 800x600 16 bit ako se ne
koriste win31 programi(word60, procomm+, winjpeg, winbench, wintach i svi
ostali :( ).
Karticu CL5429 sam kupio pre par dana tako da je nisam probao
na win31.
Da li neko ima neke druge drajvere za win95 (za 5429)?
Kako mogu da proverim da li je kartica potpuno ispravna?
video.148bobland,
-> #147, mrbinZez sa drajverom primećen na još jednoj mašini. Kartica CL5429 je na 3.11
radila bez problema. Znači, ne vraćaj je, nego probaj neke druge drajvere, ili
broj boja. Još ću pogledati šta bi moglo pomoći.
BB
video.149milan,
Imam probleme sa karticom Trident AGI9440 (PCI). Naime, nikako
ne mogu da je nateram da radi sa preplitanjem pod Windows95. U
običnim Windows-ima je radila sasvim normalno (uz nju postoje
Tridentovi drajveri pa čak i mali utility program koji menja
rezolucije i u rezoluciji 1024x768 sasvim normalno radi na 87Hz
vertikalno (monitor je NEC MultiSync 3D).
U win95 neće nikako, ne samo sa trident-ovim drajverima nego
ni sa jednim drugim SVGA (probao sam obične SVGA priložene uz
Win95). Stalno radi noninterlaced iako joj izdam naredbu da to ne
radi. Ako stavim stare drajvere sve je u redu ali često puca (što
nije ni čudo nisu 32-bitni i nisu predviđeni za ovo zezanje).
Da li je neko imao isti ili sličan problem.
Pl poz M
video.150ikordic,
-> #146, fbojanRE: S3Refresh
=> terati sa 60Hz! U uputstvu za karticu nista ne pise o ovome a ni u onim
=> drajverima za WIN nema nigde podesavanje polariteta sinhro impulsa.
Najpre, sumnjam da je taj mono monitor mogao da živi sa 60 Hz, biće ipak da
je to bilo standardnih 56 Hz?
Nego, uz sve S3 karte ide neki prg za podešavanje frekvencija za različite
rezolucije. Zove se s3refresh ili tako nekako, trebao si ga dobiti uz kartu.
Isti nakon podešavanja upiše parametre u AUTOEXEC.BAT i ondak se po svakom
startovanju isti upisuju u registre karte, znači nije TSR.
Ovo je za W95 obavezno, jer nijedan drajver ne podržava ručno zadavanje
frekvencije. Za Sajrus Lodžikse ovo radi CLMODE.
video.151fbojan,
-> #150, ikordic> Najpre, sumnjam da je taj mono monitor mogao da zivi sa 60 Hz, bice ipak da
> je to bilo standardnih 56 Hz?
Nije bilo 56 nego 60 hz i monitor ima veoma lepu slicicu kad radi tako.
> Nego, uz sve S3 karte ide neki prg za podesavanje frekvencija za razlicite
> rezolucije. Zove se s3refresh ili tako nekako, trebao si ga dobiti uz
> kartu. Isti nakon podesavanja upise parametre u AUTOEXEC.BAT i ondak se po
> svakom startovanju isti upisuju u registre karte, znaci nije TSR.
Nisi me izgleda razumeo. Drajveri su propisno instalirani, i rade svoj poso,
jedino je frka sto ne mogu da nateram karticu da promeni polarizaciju sinhro
impulsa, sto se kod CL radi sa CLMODE pa kad udjes u PREWIEV grafickih modova
iznad nekog moda je dostupno podesavanje polozaja slike i promena polarizacije.
E bas ovo zadnje mi je potrebno za ovu S3trio64 PCI karticu.
I dalje je otvoren konkurs za onoga ko zna resenje!
video.152mkaralic,
Zdravo svima,
Juce sam postao vlasnik kartice CL5422 i vec imam problem. Radi se o tome
da (posto imam monohromatski monitor) mi je rezolucija 800x600 izduzena :(,
a ostale su pomerene levo i desno (ali nisu izduzene).
Pre toga sam imao Trident 9000C i to je sve moglo da se podesi uz pomoc
programa TVGACRTC. Da li postoji nesto tako sto bi moglo da se iskoristi
i za CL5422 i gde se moze naci?
Unapred Mnogo Hvala na odgovoru! (koji mi je prilicno hitan)
Pozdrav // Micca
video.153ikordic,
-> #151, fbojanRE: Centriranje slike
=> jedino je frka sto ne mogu da nateram karticu da promeni polarizaciju
=> sinhro impulsa, sto se kod CL radi sa CLMODE pa kad udjes u PREWIEV
...prevedeno na srpski, treba ti prg za centriranje slike. Sledeći put manje
sinhro-izraza, ovde ima i priglupih ;)
Elem, tako što ne postoji za S3 karte. ALI! Imam negde Galileo Win 3.1
drajvere za S3 764 koji imaju brdo raznih opcija, a jedna od njih je i
centriranje slike pod Win, znači DOS, ACAD, W95 - nix. Ako te zanima, javi
se, mrzi me da UL celu disketlu.
Nije isključeno da se uz neku name varijantu sa 864 ili 964 dobivaju takvi
utility-i, ja ih do sada nisam video.
video.154ikordic,
RE: Refresh rate
Zanima me iskustvo ovih "testera" po magazinima po pitanju koja karta iz
ekonomske klase zaista MOčE da izvuče 80 i više Hz u 800*600 i 1024*768?
Stealth 64 i Spea Mirage V7 - kiks. Koliko se sećam, i ATI XPression takođe?
video.155fancy,
-> #154, ikordicŮŢ> RE: Refresh rate
ŮŢ> Zanima me iskustvo ovih "testera" po magazinima po pitanju koja karta
ŮŢ> iz ekonomske klase zaista MOčE da izvuče 80 i više Hz u 800*600 i
ŮŢ> 1024*768? Stealth 64 i Spea Mirage V7 - kiks. Koliko se sećam, i ATI
ŮŢ> XPression takođe?
Diamond Viper, 80Hz 800x600 true color
1024x768 64K colors
video.156vcalic,
-> #152, mkaralic>> Pre toga sam imao Trident 9000C i to je sve moglo da se podesi uz pomoc
>> programa TVGACRTC. Da li postoji nesto tako sto bi moglo da se iskoristi
>> i za CL5422 i gde se moze naci?
Ima ovde na Sezamu neki program koji se zove crtc.zip ili slično koji
bi trebalo da radi to isto. Takođe, može se koristiti i onaj UNIVBE, ima ga u
nekom direktorijumu pod opisom "univerzalni VESA drajver". Inače, simpatičan
programčić koji pored Vesa Bios Extensions 2.0, omogućava i centriranje ekrana
i korišćenje DPMS funkcija za gašenje monitora umesto običnog screen-savera.
Neupotrebljiv je ako je neregistrovan, ali su zato autori bili toliko pametni
da kod za registraciju ostave u samom EXE fajlu ;)) Ako je neko probao
ovaj program, nek pregleda malo EXE fajl, ima tri stringa koja ne samo da
strahovito liče na registracione kodove, nego su upravo to ;)) Prvi pravi neku
Lite verziju, drugi pravi Pro, a treći Ultra verziju programa ;))
Sve u svemu, biser nad biserima. :) Što svi autori shareware-a nisu
takvi ;))
Vlada
video.158ganta,
Da pitam i ovde.
Da li neko ima W95 drajvere za kartu PCI Trio64 sa S3 764 čipom?
(Znači NE one koji idu iz W95)
Ili, možda neki utility za centriranje slike za NAME kartice
koje koriste s3 764, za W95.
Pošto je verovatnoća da ovo neko ima 5%, nek' se jave svi sa
problemima sa ovom karticom da delimo trošak skidanja iz USA
;)
video.159dveselinovic,
-> #154, ikordic Hercules Dynamite Power kod mene na Philips 1520 (sada 15A i 15B
modeli) radi 800x600 sa 16,7 mil. boja sa 83 Hz. Da moj monitor ide
do 64 kHz a ne 58 kHz, radilo bi i sa celih 90 Hz. A boje - da
otkineš, dajem im ATI indeks 1,1. Uostalom, zato tako uporno i držim
tu karticu u mojoj radnoj mašini (to je ona za koju je no-no diranje,
kopa se po drugoj).
Pozdrav,
DVV
P.S. Tu karticu sam nabavio kod OTC-a.
video.160mminovic,
-> #156, vcalic>>> programa TVGACRTC. Da li postoji nesto tako sto bi moglo da
>>> se iskoristi
Mene pak zanima gde mogu naci doticni :)
Zna li neko?
Pozdrav,
Mindza.
P.S.Ako ima dobrih dusa imam 14400 :)
video.161crncic,
-> #153, ikordic >> Elem, tako što ne postoji za S3 karte. ALI! Imam negde Galileo Win 3.1
>> drajvere za S3 764 koji imaju brdo raznih opcija, a jedna od njih je i
Taj 764 je nešto novo, kako sam primetio. Kakve su mu performanse
u odnosu na 'stari' 864 ?
video.162.sima,
-> #156, vcalic║║ bi trebalo da radi to isto. Takođe, može se koristiti i onaj
║║ UNIVBE, ima ga u nekom direktorijumu pod opisom "univerzalni VESA
║║ drajver". Inače, simpatičan
Jel misliš na univesa. Da li ovaj program može da menja veličinu
slike na ekranu?
video.163jegor,
-> #158, ganta> Da li neko ima W95 drajvere za kartu PCI Trio64 sa S3 764 cipom?
> (Znaci NE one koji idu iz W95)
> Posto je verovatnoca da ovo neko ima 5%, nek' se jave svi sa
> problemima sa ovom karticom da delimo trosak skidanja iz USA
Vec sam i ja pisao da drugar ima problema sa S3 Trio32 i radom
u W95 u 1024 256C. Posto drajveri za Trio32 i Trio64 idu u paketu,
pridruzujemo se "opravdanim zahtevima zemljoradnicke zadruge iz
Lajkovca".
video.164steva,
-> #159, dveselinovic> Hercules Dynamite Power kod mene na Philips 1520 (sada 15A i 15B
Jel' istina da Hercules ima problema sa prelaskom iz grafičkog u tekst
mod, tj. trese se slika? Navodno to je problem do Tsengovog čipa.
video.165nkbog,
Traze se preporuke za 15" monitor.
NB.
video.166dveselinovic,
-> #164, steva Ne znam da li je istina ili ne, ali ja taj problem nikada nisam
imao. Tako gledano, ako postoji problem, nema veze sa Tseng ET4000
čipom, već sa konkretnim implementacijama. Na primer, skočim iz DOS-a
u Windows, odradim nešto, vratim se u DOS i sve je OK; onda skočim u
WP6 za DOS, koji ima sopstveno grafičko okruženje, i sve je opet u
redu, pa se vratim u DOS, i dalje bez problema.
Takve skokove stalno radim i nikada do sada problem nisam imao.
Pozdrav,
DVV
video.167dveselinovic,
-> #165, nkbog Ja i dalje savetujem Philips 15A ili 15B, nikada ne znam koji je
od ta dva digitalni. Nema najbolju sliku na svetu, ali po meni, ima
najbolju sliku za te pare i brate pouzdan je.
Pozdrav,
DVV
video.168mminovic,
-> #165, nkbog> Traze se preporuke za 15" monitor.
Philipis 15A ili 15B.
Pozdrav,
Mindza.
video.169iznogud,
-> #168, mminovic:: Philipis 15A ili 15B.
Moj drugar ima Philips 15B. Platio ga je 1000DM (pre 8 meseci), ima
zarotiranu sliku (nije paralelna sa okvirom), i slika se trese.
Verovatno ovo nije slučaj sa svim Philipsima, ali, kad i ako ga budeš
kupio prvo ga doooobro zagledaj...
video.170vcalic,
-> #162, .sima>> Jel misliš na univesa. Da li ovaj program može da menja veličinu
>> slike na ekranu?
Ne univesa. Taj ne može. Ovaj se zove UNIVBE51 i ima ga u nekom
direktorijumu.
Vlada
video.171mkaralic,
-> #170, vcalic> Ne univesa. Taj ne može. Ovaj se zove UNIVBE51 i ima ga u nekom
> direktorijumu.
Bio bih ludački zahvalan onome ko napiše u kom direktorijumu se nalazi ovaj
program.
(Ubih se trazeci ga :( )
Pozdrav // Mića
video.172.sima,
-> #169, iznogud║║ Moj drugar ima Philips 15B. Platio ga je 1000DM (pre 8 meseci), ima
║║ zarotiranu sliku (nije paralelna sa okvirom), i slika se trese.
Izvini, ako ga je kupio pre 8mes što ga ne menja, ili ga je prodavac
lepo ubedio da je to kvar nanet od strane korisnika :))). Mada ko zna
možda...
video.173funky,
-> #165, nkbogre 15" MONITOR
verovatno nisam baš originalan :) ali ako ti je budžet dobar, MAG DX15F
je odličan izbor. Ako ti baš i nije tolko dobar, uzmi neki od Philipsovih
modela. A ako nemaš više od 700 DEM, onda pazari ili Daewoo 1502 ili
Goldstar 1520 (oba 1280 NI/LR).
Ako imaš sreće možda naletiš i na KFC sa displejom :)
video.174djcorto,
-> #164, steva>> mod, tj. trese se slika? Navodno to je problem do Tsengovog
>> cipa.
Tesko da je tu kartica kriva, pre ce biti monitor ? Osim toga, do cipa
sigurno nije, Tseng je previse dobro ipitan :)
video.175iznogud,
-> #172, .sima:: Izvini, ako ga je kupio pre 8mes što ga ne menja, ili ga je prodavac
:: lepo ubedio da je to kvar nanet od strane korisnika :))). Mada ko zna
:: možda...
Kako da ga menja? Garancija kaže da on može u PRVIH 7 DANA da traži
da mu se uređaj zameni. Pogađaš, nije tražio, pošto je treperenje
počelo kasnije. Ona garancija koja vredi godinu dana važi za kvar,
a kvara u principu nema - slika se trese, monitor malo pišti, al'
monitor radi. I tako... samo čekam kada će mi ortak da dobije
uslovni refleks treskanja glave, kako bi neutralisao treperenje...
P.S. postoje indicije ;) da i nije neki fizički kvar u monitoru,
već da monitor ima slabu zaštitu od spoljnih smetnji, tako da mu
možda smeta neki strujni vod koji prolazi u blizini. Izem ti
monitor, kada treba rašljara u kuću da dovedeš da bi ti pokazao
mesto gde će slika biti mirna... ;)
video.176.sima,
-> #170, vcalic║║ Ne univesa. Taj ne može. Ovaj se zove UNIVBE51 i ima ga u nekom
║║ direktorijumu.
Pa ovaj hm hm... Nema ga nešto. Probao sam i na PRO i na običnom.
video.177.sima,
-> #175, iznogud║║ Kako da ga menja? Garancija kaže da on može u PRVIH 7 DANA da traži
║║ da mu se uređaj zameni. Pogađaš, nije tražio, pošto je treperenje
Pa ovaj, gde ga je kupio, da izbegavam to mesto. Tamo gde ja
nabavljam mogu da vratim u toku celog dužini garantnog roka. Zarotirana
slika nije sitnica, i ja je smatram kvarom (a i moj prodavac). Neka
proba da stupi u kontakt sa BM-om, ili direktno kod Philipsa. Sumnjam da
će mu pomoći, ali taj monitor je pod garancijom. Malo ludo zvuči:
"Kupujete robu ovakva kakva je, sve skrivene kvarove ne popravljamo",
što znači, ako kupiš komp, a nemaš štampač, pa kroz 6 mes kupiš i njega,
pa ustanoviš da ne radi paralelni port, i da to nije samo do kartice već
i do ploče, pa onda odeš i ubiješ prodavca jer on kaže "NE". Mene lično
MNOGO nerviraju takvi ljudi. Em nam prodaju škart, em nas zaje****ju. Ja
sam za to da na Sezamu pokrenemo male ankete, ne anonimne, ko gde kupuje
i kakva su im iskustva.
NPR: Da li u jednoj poznatijoj firmi sme da se desi, da uvale polovnu
karticu i da je ne vrate u normalno stanje već ostave COM1 irq3 COM2
irq4, i da kažu da će da instaliraju Windows-e, a da ne provere ni da li
rade (NE RADE!). Ovo je samo deo stvari sa kojima se susrećem. Ljudi
kupe, zeznu se pa me onda tek zovu.
Jedino ako je on možda džarao malo sa frekfencijama, kao ja , e onda...
video.178spantic,
-> #175, iznogud> Kako da ga menja? Garancija kaže da on može u PRVIH 7 DANA da traži
> da mu se uređaj zameni. Pogađaš, nije tražio, pošto je treperenje
> počelo kasnije. Ona garancija koja vredi godinu dana važi za kvar,
Koja je to firma sa ovakvim stupidnim opisom garancije?
Da se zaobilazi. A ti ortaku lepo reci da bude malo energičniji.
On je platio ispravan, a ne pokvaren monitor. A to jeste
pokvaren monitor.
video.179demil,
-> #171, mkaralicDE>> Bio bih ludački zahvalan onome ko napiše u kom direktorijumu se nalazi
DE>> ovaj program.
DE>> (Ubih se trazeci ga :( )
UNIVBE v.5.1 se nalazi u direktorijumu R:ĐDRIVERS pod nazivom univesa.*
Demil
(i odličan je :) )
video.180iznogud,
-> #178, spantic:: Koja je to firma sa ovakvim stupidnim opisom garancije?
:: Da se zaobilazi. A ti ortaku lepo reci da bude malo energičniji.
:: On je platio ispravan, a ne pokvaren monitor. A to jeste
:: pokvaren monitor.
Firma: valjda Mikro Anima. Ortak je odneo monitor kod njih, oni su
sa pogledali, monitor nije treperio (pošto ne trese stalno - il'
radi u nekom sindikatu ;), il' je istina ono što mi rekoše ljudi
o lošoj oklopljenosti). Za sliku su priznali da je zarotirana, al'
nisu hteli da čuju ništa o zameni - kažu, može da se proba sa
popravkom, ali znate kako, to kad se jednom otvori, to više nije
isto... Ortak je odustao.
video.181steva,
-> #171, mkaralic> Bio bih ludački zahvalan onome ko napiše u kom direktorijumu se nalazi ovaj
> program.
;) Univbe je u stvari univesa iz direktorijuma, vidi sa adir, dobro su ga
zakamuflirali :)
video.182spantic,
-> #180, iznogud> o lošoj oklopljenosti). Za sliku su priznali da je zarotirana, al'
> nisu hteli da čuju ništa o zameni - kažu, može da se proba sa
> popravkom, ali znate kako, to kad se jednom otvori, to više nije
> isto... Ortak je odustao.
Nema tu šta da se proba. Oni su dužni da to poprave ili
zamene u garantnom roku.
video.183spantic,
-> #180, iznogud> o lošoj oklopljenosti). Za sliku su priznali da je zarotirana, al'
> nisu hteli da čuju ništa o zameni - kažu, može da se proba sa
> popravkom, ali znate kako, to kad se jednom otvori, to više nije
> isto... Ortak je odustao.
Nema tu šta da se proba. Oni su dužni da to poprave ili
zamene u garantnom roku.
video.184mitcho,
-> #175, iznogud> P.S. postoje indicije ;) da i nije neki fizički kvar u
> monitoru, već da monitor ima slabu zaštitu od spoljnih smetnji,
> tako da mu možda smeta neki strujni vod koji prolazi u blizini.
> Izem ti monitor, kada treba rašljara u kuću da dovedeš da bi ti
> pokazao mesto gde će slika biti mirna... ;)
To sa treperenjem može da bude posledica nečega drugog, a ne kvara
monitora. Meni monitor treperi kad uključim ispravljač koji je povezan
na isti produžni kabl kao i računar. Naravno, sa isključivanjem
ispravljača umiruje se i slika.
Ali, zarotirana slika... Teško da je uticaj spoljašnje sredine. Dakle,
mora na opravku, odnosno zamenu.
video.185zdrawcke,
-> #180, iznogud>>> sa pogledali, monitor nije treperio (pošto ne trese stalno - il'
>>> radi u nekom sindikatu ;), il' je istina ono što mi rekoše ljudi
>>> o lošoj oklopljenosti). Za sliku su priznali da je zarotirana, al'
>>> nisu hteli da čuju ništa o zameni - kažu, može da se proba sa
Treperenje koje se javlja na jednom mestu a na drugom ne (talasanje
vertikalnih linija) najverovatnije je posledica jakih elektromagnetnih
polja. Jedini način da se to eliminiše je da se monitor premesti na neko
drugo mesto ili da se to isto uradi sa izvorom polja (ukoliko je mobilan).
Oklopljavanje transformatorskim limovima ne razmatram kao opciju :)
Zarotiranost slike se relativno lako rešava okretanjem otklonskog sistema
(rukom :).
video.186kanki,
-> #175, iznogud>> Kako da ga menja? Garancija kaže da on može u PRVIH 7 DANA da
>> traži da mu se uređaj zameni. Pogađaš, nije tražio, pošto je
>> treperenje počelo kasnije. Ona garancija koja vredi godinu
>> dana važi za kvar,
Pa ti ga lijepo pokvari... pa reklamiraj..
video.187iznogud,
-> #182, spantic:: Nema tu šta da se proba. Oni su dužni da to poprave ili
:: zamene u garantnom roku.
...u nekoj normalnoj zemlji.
video.188iznogud,
-> #185, zdrawcke:: Treperenje koje se javlja na jednom mestu a na drugom ne (talasanje
:: vertikalnih linija) najverovatnije je posledica jakih elektromagnetnih
:: polja. Jedini način da se to eliminiše je da se monitor premesti na neko
Da, to su nama rekli. Problem je u tome što okolo baš i nema nekog
jakog potencijalnog generatora polja, sem ako se neki vod u zidu (220V)
ne računa.
To je otprilike i poenta: ovaj Philips je bio očigledno slabo oklopljen,
pošto je neki noname 14" monitor lepo radio. E, znam da nam okoliš nije
po švedskim standardima, pa sam zato i rekao ljudima da paze... Ok?
BTW, što se zakrivljenosti slike tiče... Ako čovek plati za tu šklopociju
1000 DEM, i mora RUKOM da čačka oko katodne cevi... Malo to smrdi, a?
video.189frant,
-> #185, zdrawcke> Treperenje koje se javlja na jednom mestu a na drugom ne (talasanje
> vertikalnih linija) najverovatnije je posledica jakih elektromagnetnih
> polja.
Može da bude i problem sa video kartom. Neka čovek proba da taj monitor
priključi na neki drugi računar ili da stavi drugu video kartu.
Frant
video.190spantic,
-> #187, iznogud> ...u nekoj normalnoj zemlji.
I u ovoj. A stvar se rešava upornošću ili tužbom ili
pancer brigadom. Po volji.
video.191vcalic,
-> #181, steva>> ;) Univbe je u stvari univesa iz direktorijuma, vidi sa adir, dobro su ga
>> zakamuflirali :)
Uff, moja greška, sorry :) Neko je pitao da li je to "onaj univesa",
ja rekoh da nije, obzirom da se svi fajlovi u arhivi zovu univbe ;), a inače
je ranije postojao neki mali univesa drajver.
Dakle, ipak jeste univesa. :)
Vlada
video.192kanki,
-> #185, zdrawcke>>>>> o lošoj oklopljenosti). Za sliku su priznali da je
>>>>> zarotirana, al' nisu hteli da čuju ništa o zameni - kažu,
>> može da se proba sa
>>
>> Treperenje koje se javlja na jednom mestu a na drugom ne
>> (talasanje vertikalnih linija) najverovatnije je posledica
>> jakih elektromagnetnih polja. Jedini način da se to eliminiše
>> je da se monitor premesti na neko
to iznogud
Da nemaš neki magnet u blizini monitora???
video.193.sima,
-> #191, vcalic║║ Dakle, ipak jeste univesa. :)
Hvala. Skinuo sam ga :)
video.194iznogud,
-> #192, kanki:: Da nemaš neki magnet u blizini monitora???
Ne. Ima magnet U MONITORU (monitor ima zvučnike), ali se to valjda
ne računa.
video.195bobland,
-> #194, iznogud>> Ne. Ima magnet U MONITORU (monitor ima zvučnike), ali se to valjda
Eh setih se starih oglasa za monitore:
- Prodajem kolor, mono monitor!
- Kako kolor i mono???
- Pa nije stereo ;)
Ovo je pre za viceve (ili Amiga conf ;) ali bila je zgodna prilika. :)
BB
video.196bojans,
Koje su to grafičke kartice ARK Logic. Nikad nisam čuo za
njih. Video sam ih kod jednog druga i u PCI i u VLB verziji.
Prilično su brze (WinTach na 800*600 64K 72 Hz na DX4/100 je
oko 100 za CAD, Overall je oko 60). Mislio sam da je u pitanju
neka varijanta Cirrusa, ali sa njegovim drajverima ne radi.
video.197mitcho,
-> #190, spantic>> ...u nekoj normalnoj zemlji.
>
> I u ovoj. A stvar se rešava upornošću ili tužbom ili
> pancer brigadom. Po volji.
U ovoj zemlji najbolje pali ovo potonje. Mada, iznenadjujuće, zna da
upali i ovo prethodno...
U svakom slučaju, ako neće na fino, ima kako hoće...
video.198mkaralic,
-> #156, vcalic>>> Pre toga sam imao Trident 9000C i to je sve moglo da se podesi uz pomoc
>>> programa TVGACRTC. Da li postoji nesto tako sto bi moglo da se iskoristi
>>> i za CL5422 i gde se moze naci?
> u nekom direktorijumu pod opisom "univerzalni VESA drajver". Inače,
Hvala na savetu. Program radi ono što se i očekivalo :)
Pozdrav // Mića
video.199ikordic,
-> #165, nkbogRE: 15" monitor
=> Traze se preporuke za 15" monitor.
Daewoo 15", stara (crystal) ili nova serija, svejedno. Košta bitno manje od
Philips 15A i B modela (model A ima gumbiće, model B ima točkići). Daewoo
također ima digitalne kontrole.
Jedina stvar koju Philips ima a ovaj nema jeste par malih sterao zvučnika,
koji ti ionako ničemu ne služe.
video.200ikordic,
-> #161, crncicRE: S3
=> Taj 764 je nešto novo, kako sam primetio. Kakve su mu performanse
=> u odnosu na 'stari' 864 ?
Nadgradnja čipa 732 na 64 bita, koji je opet stari 805 + RAMDAC u novom
pakovanju. Performanse - nekih 10 % slabije po raznim testovima od
Vision864, naravno, oba u no-name varijanti.
video.201kanki,
-> #194, iznogud>> Ne. Ima magnet U MONITORU (monitor ima zvučnike), ali se to
>> valjda ne računa.
Ne bi trebalo, jer se takvi zvučnici prave da ne ometaju ekran... mada
probaj da izvadiš zvučnika ako nije mnogo komplikovano...
video.202zormi,
-> #199, ikordic* Jedina stvar koju Philips ima a ovaj nema jeste par malih sterao zvučnika,
* koji ti ionako ničemu ne služe.
Osim da se sklone sa stola oni vokmenski koji su me nervirali... ;)
video.203iznogud,
-> #201, kanki:: Ne bi trebalo, jer se takvi zvučnici prave da ne ometaju ekran... mada
:: probaj da izvadiš zvučnika ako nije mnogo komplikovano...
Ma hajde! Monitor plaćen više nego bilo koja druga komponenta u računaru,
i treba da mu vadim zvučnike/skidam podnožje/okrećem magnete/kuvam kafu
da bi lepo radio... ;)
Ovo je, inače, samo primer do kojih grana su nas prodavci loše robe
doveli: toliko smo naviknuti da se snalazimo i za sve okrivljujemo
'lošu sreću' pri kupovini, da smo spremni na svakakve podvige...
video.204oper,
-> #196, bojansSubject: Re: ARK Logic
>> Koje su to grafičke kartice ARK Logic. Nikad nisam čuo za
>> njih. Video sam ih kod jednog druga i u PCI i u VLB verziji.
>> Prilično su brze (WinTach na 800*600 64K 72 Hz na DX4/100 je
>> oko 100 za CAD, Overall je oko 60). Mislio sam da je u pitanju
>> neka varijanta Cirrusa, ali sa njegovim drajverima ne radi.
Kod mene u računaru, već pet meseci čuči jedna takva u VLB
varijanti. Koliko znam, nisu kompatibilne ni sa čim osim sa
samim sobom. Uz karticu sam dobio drajvere za Win 3.1x, NT i
OS/2. Ima programče za centriranje slike, radi sa virtuelnim
ekranom i ostale standardne stvari.
Do danas jedini problem jeste što nemam drajvere za Win95.
Mada i oni za 3.1x rade sasvim OK, osim promene rezolucije
"on d flaj".