kritika.936hercog,
-> #932, supers*> internet mail. Anyway, da Sezam nije mnogo više od jednog email
*> servisa, ne bismo bili tolike godine na njemu :)
Paz vako, nešto mi se ne plaćaju dva sistema, jedan koji ću da
ganjam za Email, a drugi koji mi je prirastao za srce tokom
svih ovih 7 godina koliko sam na njemu. No nevolja je što se
duh starog sezama izgubio, što je dosta ljudi otišlo sa njega,
sezam net se toliko napunio klincima (ne samo po godinama)
koji misle da im je sve dopušteno, il' da su posisali svu
pamet ovog sveta, sve manje stvari može da se pročita u
konferencijama itd, itd...
Sale
kritika.937senna,
-> #936, hercog> sezam net se toliko napunio klincima (ne samo po godinama)
I am the great Cornholioooo! I come from the lake TITIKAKA! I need TP
for my bunghole!! AAAA!
kritika.938sale.car,
-> #936, hercog> svih ovih 7 godina koliko sam na njemu. No nevolja je što se
> duh starog sezama izgubio, što je dosta ljudi otišlo sa njega,
> sezam net se toliko napunio klincima (ne samo po godinama)
> koji misle da im je sve dopušteno, il' da su posisali svu
> pamet ovog sveta, sve manje stvari može da se pročita u
> konferencijama itd, itd...
Momche, ti na pro ni po koju cenu nemoj da ides... Tamo sve vrvi
od prepaljene dece...
kritika.939sale.car,
-> #937, senna> I am the great Cornholioooo! I come from the lake TITIKAKA! I need TP
> for my bunghole!! AAAA!
Rulajs ! :)
kritika.940hercog,
-> #938, sale.car*> Momche, ti na pro ni po koju cenu nemoj da ides... Tamo sve vrvi
*> od prepaljene dece...
Nisam ni mislio na pro. Mislio sam na eunet il' neko slično mesto...
Sale
kritika.941olio,
-> #934, smilja> Tacno, koliko para toliko i muzike.
Samo trazimo Mail i nista vise!!!
Mislim i da se ostali slazu.
kritika.942olio,
-> #935, smilja> Mozda bi trebalo da se stavimo u kozu svih onih koji rade u
> BIGZ-u za garantovani licni dohodak ili jos bolje u kozu sis.adm.
> koji, koliko znam, rade ovaj posao bez ikakve nadoknade kao i
> ustalom svi moderatori.
>
> Prema tome nije duhovito a jos manje smesno raditi za firmu
> u propadanju. Za mene nisu bas "Cool memories" kako nam je svima
> krenulo (:
E pa vidis Sezampro se i zbog toga i odvojio od BIGZ-a.
Ljudi nisu hteli da rade dzabe, a hteli su i Internet.
A zasto to BIGZ nece to neznam?
Pa i BIGZ moze da bude provajder za Internet.
Vreme ce pokazati sta se to desava ili sta se desavalo.
kritika.943pperica,
-> #942, olioA gde to koci? Ocigledno nisu sysadm ili moderatori. Gde treba
pritisnuti i KOLIKO da bi se problem e-mail-a resio?
Vrlo sam zainteresovan za resenje problema. Cak sam i na
vizitkarte upisao sezam email. Naivcina.
Inace, conf. je o.k., sistem vredi para zato sto taj sistem
konferencija cine korisnici. Bice neprijatno prazno ako zbog decjih
bolesti (ne radi email i sl.) pola ljudi silom prilika predje na
pro. Onda ce pro postati sistem, a sez ce samo dublje da potone
kada pravi ljudi odu.
Al sam se pro-sro :)
pperica
kritika.944junior,
-> #943, pperica> pro. Onda ce pro postati sistem, a sez ce samo dublje da potone
> kada pravi ljudi odu.
Pro apsolutno nije zainteresovan za dalje razvijanje konferencijskog
sistema, već se usmerio ka internetu. Logično, tu ipak veće pare leže,
ali je i mnogo veća konkurencija. Sezam, ovakav kakav je, po meni je
jedinstven, pogotovo što mu je conf. sistem jedina orjentacija (ne bi ga
menjao za 100 news grupa).
A ono što se dešava na prou, je čista klasika (ko se seća), kad se
neki mali BBS uključivao u setnet, ili neku mrežu, lokalne konferencije
su zamirale, i ljudi su išli ka "većem".
E, sad, povezanost ljudi sa sezamom (bilo kojim) je mnogo veća, nego
sa nekim_tamo bbsom, al' je vreme da se vidi kolika. Tj. da li je ovde
dovoljna da se prevaziđu neki stvarno banalni problemi, i da li je na
prou dovoljna da se ljudi održe "u lokalu".
kritika.945pperica,
-> #944, juniorPro uopste ne treba da razvija lokalne konferencije: Dovoljno je da
pruzi ljudima postojece konferencije I DA MAIL RADI!
Ako stanje na sez-u potraje (ne radi mail i sl) postoji opasnost da
se pretoci ljudstvo u komsiluk, na pro, kod koga ovo sve RADI, a
pride ima pristup internetu.
Kazu-koliko para toliko muzike. Ako je to problem, ako je pretplata
mala, neka je povecaju, samo da se sistem odrzava. Ako je problem u
ljudima a ne u parama, molim da se to objavi, da ne pricamo u
prazno.
Nisam hteo da budem grub, iako je mozda tako zvucalo .
pperica
kritika.946kiki,
-> #944, junior> menjao za 100 news grupa).
500
kritika.947milosh.zorica,
-> #941, olio> Samo trazimo Mail i nista vise!!!
> Mislim i da se ostali slazu.
Da. To je teška sramota za NAJVEĆI SISTEM U OVOM DELU EVROPE da mu mejl ne
radi. No, tu Zak, Nenad i ostali nisu uopšte krivi. Oni ne dobijaju pare za
svoj osnovni posao, a kamoli za unapređenja. Besplatni mejl nudi dosta bbs-ova
npr. Another Life, Oreska, Vision, ...
kritika.948kum.djole,
-> #947, milosh.zorica>> Da. To je teška sramota za NAJVEĆI SISTEM U OVOM DELU EVROPE da mu mejl
E, a samo vas gledam, i pitam se, kako vam nije dosadno da non stop
palamudite "NE RADI OVO, NE RADI ONO" i usput "Znam da Nenad i Zak nisu
krivi..."... a onaj ko je kriv sigurno ne čita vaše žalopojke. ;)
Čak su vam administratori par puta naveli ime i prezime osobe kojoj se
najnervozniji ;) mogu obratiti, i osećam da niko nije imao mu*a za taj
poduhvat.. pa, dajte ljudi, iskulirajte, nije valjda da svi vi redom
napadate kasirku ako je artikal u samoposluzi poskupeo ili ga nema? ;)
kritika.949pperica,
-> #947, milosh.zoricaTelefoni??
radno vreme?
pperica
kritika.950shoom,
iskoristicu josx jednom priliku klanjajuci se do zemlje administratorima da
postavim pitanje o potrebnom vremenu putovanja e-mail-a npr. do euneta ili
tako dalje. ako to ikog zanima. uopsxte. :[
kritika.951rdejan,
-> #948, kum.djole>> pa, dajte ljudi, iskulirajte, nije valjda da svi vi redom
>> napadate kasirku ako je artikal u samoposluzi poskupeo ili ga
>> nema? ;)
Napad na kasirku je iz nekih potpuno drugačijih poriva. ;)
Pozdrav, Dejan
kritika.952ldjordje,
Mogli bi stvarno da pogledate o čemu se radi u vezi sa problemom
izbacivanja korisnika sa sistema čim se uloguje ... ;(
To mi se danas dva puta desilo na nodu 9 u roku od 2 minuta i
stvarno postaje iritirajuće!
kritika.953gdown,
-> #952, ldjordjeIRITIRAJUCE je blaga rec.
GRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kritika.954ldjordje,
-> #953, gdown
Evo još tri puta ;( ... Nodovi 1, 9 i 12
kritika.955slick,
e, bhatee, shta je ovo, ne rade nodovi 1,9 i 12.
koji im je bre?!?!?!?!
kritika.956slick,
eeeeeee, zashto josh uvek ne rade nodovi 1,9, i 12?!
ajde, mogo bi neko da se potrudi!
kritika.957slick,
ZASHTO NE RADE NODOVI 1,9 i 12?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!
ONO KAD OTKUCAM SLICK JELENA KAZE NO CARIER!!!!!1
kritika.959slick,
Jel' ste provalili da smarate?
Ono, chill out. Nedeljom se i Bog odmara, pa shto nebi i ovaj nash,
kako se zvashe? ;)
kritika.960miskop,
-> #955, slick>> e, bhatee, shta je ovo, ne rade nodovi 1,9 i 12.
>> koji im je bre?!?!?!?!
Štrajkuju...traže Miloševićevu ostavku. ;))
kritika.961miskop,
-> #956, slick>> eeeeeee, zashto josh uvek ne rade nodovi 1,9, i 12?!
>> ajde, mogo bi neko da se potrudi!
Šta misliš da li ima nekog nedeljom u 23:30 u Bigzu?
kritika.962ivkeb,
-> #957, slick> ZASHTO NE RADE NODOVI 1,9 i 12?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!
Zato shto su pokvareni ;)
kritika.963johnnya,
Vasa pretplata istice za 3 dana (18.12.1998).
Poslali smo Vam popunjenu postansku uplatnicu pomocu koje se mozete
pretplatiti za zeljeni period vremena tako sto cete na njoj upisati
odgovarajuci iznos i izvrsiti uplatu. Uplatu mozete izvrsiti i sami
na ziro racun redakcije, primalac "BIGZ - Racunari", sa naznakom
"Pretplata na Sezam". Nakon uplate posaljite nam kopiju uplatnice
postom ili na faks 648-140. Pretplatu u redakciji mozete platiti i u
gotovom.
Cena pretplate:
Pojedinci Firme
Za 1 mesec ... 20 dinara ... 100 dinara.
Za 3 meseca ... 50 dinara ... 250 dinara.
Za 6 meseci ... 90 dinara ... 450 dinara.
Za 12 meseci ... 160 dinara ... 800 dinara.
Za 16 meseci ... 190 dinara ... 950 dinara.
Uplatu izvrsiti na ziro racun: 40802-603-3-46988
Poziv na broj: 05-108-66
----------------
Obratite malo pažnju na broj faksa i žiro računa !
kritika.964pperica,
Ajde neka neko iskljuci nodove koji ne rade.
Desava se da po tridesetak puta zovem, cujem uvodno pistanje i onda
prijavi :NO CARRIER.
Neprijatnost je utoliko veca sto ja svaki poziv PLACAM,
pa je konacni bilans ptt:sezampretplata=3:1
Ako je problem dignite pretplatu, ali sredite te nodove ili ih bar
iskljucite.
Hvala.
p.s. kada uspostavim vezu sve radi savrseno, 14k4, bez zastoja.
kritika.965stemil,
-> #963, johnnya> Obratite malo pažnju na broj faksa i žiro računa !
Da bre, pa zbog toga sam ja imao problema.
Dam lepo ortaku broj faksa da baci uplatnicu, a pošto znam čoveka onda
stvar time smatram završenim kad...
..."Dao si mi pogrešan broj"
" Kako pogrešan ? "
Eto kako :))
kritika.966sherloc,
>> Na vezi: 40 sec. Do kraja: 39 min 20 sec.
>> Ukupno za danas je ostalo: 1 h 52 min 27 sec.
Ne... mora da mi se prichinjava :))
ByE
kritika.967phillipov,
No Comment stvarno shta ovo treba da znachi
kritika.968miskop,
-> #966, sherloc>>>> Na vezi: 40 sec. Do kraja: 39 min 20 sec.
>>>> Ukupno za danas je ostalo: 1 h 52 min 27 sec.
>> Ne... mora da mi se prichinjava :))
Pa što onda 'kritikuješ' ? ;)
kritika.969phillipov,
-> #968, miskopNadam se da nemoram da te potsetjam da kritika obuhvata i pozitivna
i negativna misljenja.Pre svega zbog toga nepostoji tema pohvale jer
krtitike mogu biti negativne i pozitivne.Dodushe nash narod je resh
kritika shvatio kaosamo negativno mishljenje ali to je pogreshno.
CU
kritika.970sherloc,
-> #968, miskop>> Pa sto onda 'kritikujes' ? ;)
Zato shto sam pogreshio broj teme, ovo je trebalo u razno :)
ByE
kritika.971phillipov,
Mislim,ovaj...,Sezam je pocheo polako ali sigurno da napreduje,ko
zna shta nas cheka u budutjnosti,mozhda 33.600 modemi?:)
kritika.972lena,
Vasa pretplata istice sutra.
Poslali smo Vam popunjenu postansku uplatnicu pomocu koje se mozete
pretplatiti za zeljeni period vremena tako sto cete na njoj upisati
odgovarajuci iznos i izvrsiti uplatu. Uplatu mozete izvrsiti i sami
na ziro racun redakcije, primalac "BIGZ - Racunari", sa naznakom
"Pretplata na Sezam". Nakon uplate posaljite nam kopiju uplatnice
postom ili na faks 648-140. Pretplatu u redakciji mozete platiti i u
gotovom.
Pa, dobro, bre koja ste vi to "firma"????????????????????????????
NI BROJ FAKSA NE UMETE DA NAPISETE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Kaze mi covek sa tog broja da taj broj ima vec preko mesec dana.
Boze me sacuvaj, kome sam ja uplatio pare, koji sam ja kreten!!!!!!!!!!!
kritika.973miskop,
Mi ono, kao čekamo neko iznenađenje, samo treba neko da nam ga saopšti,
a 'zvanična gospoda' izgleda još slave:
>>res r dzakic
─────────────
dzakic, Dragan Zakić, Beograd
Član od 19.10.1990, poslednji poziv Ned 03.01.99 19:50
Predstavlja firmu: SezamNet
>>res r nenad
─────────────
nenad, Nenad Milenković, Beograd
Član od 15.01.1996, poslednji poziv Čet 31.12.98 20:03
Predstavlja firmu: SezamNet
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
Rizik da zakasnimo se proticanjem vremena menja na samo jedan
način - naime postaje sve veći. S druge strane, naše šanse da
stignemo prerano su sve manje i manje. Zbog toga je u našem
ličnom interesu da pretpostavimo da je vreme da pođemo.
˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙
>>res r obren
─────────────
obren, Dragan Obrenović, Beograd
Član od 17.02.1992, poslednji poziv Sre 30.12.98 10:37
kritika.974legolas,
-> #972, lena>>Boze me sacuvaj, kome sam ja uplatio pare, koji sam ja kreten!
Nije to nista. Meni uplatnica nije ni stigla, a pretplata istice
sutra :(
kritika.975ian.stuart,
Pa to vam je ljudi poklon sezam se definitivno raspada :(
kritika.976kum.djole,
I vi nemate pametnija posla nego da pljujete po sistemu
kojeg svaki dan zovete, čim se probudite i obavezno pre
nego što odete na kuntanje? ;)
kritika.977gligo,
Zvoni li, zvoni, i to u prazno...;(
Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio Sezam....
;(
kritika.978kiki,
-> #977, gligo> Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio Sezam....
Uau, ti si onda neki gadan zavodnik ;)
kritika.979ian.stuart,
Je*ote bre stvarno ovaj sezam polako ali sigurno napreduje
Otpor tako je je*ite bigz u bulju :)
kritika.980lena,
-> #974, legolas>>Nije to nista. Meni uplatnica nije ni stigla, a pretplata
istice
A ti mislis da je meni uplatnica stigla??????? :)))
Ovi su zaista &@%(&.... neozbiljni
kritika.981ultra.boy,
-> #980, lena
> A ti mislis da je meni uplatnica stigla??????? :)))
> Ovi su zaista &@%(&.... neozbiljni
Pa ti idi u BIGZ pa uplati...
kritika.982gligo,
-> #978, kiki>> Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio
> Sezam....
> Uau, ti si onda neki gadan zavodnik ;)
Da imam 38 godina, k'o sto nemam, da sam punisha k'o sto
nisam, da imam firmu u Austriji, k'o sto nemam, mozda bih
i imao tu Maju. :) K'o sto je imaju, neki...:)
Al' eto vraga, uvuce se Maja i u kritiku...
kritika.983simce,
-> #980, lena> A ti mislis da je meni uplatnica stigla??????? :)))
> Ovi su zaista &@%(&.... neozbiljni
Pa trebalo bi da se zhalish ako ti JESTE stigla, poshto
je sada ovo besplatno :)
kritika.984dr.iivan,
-> #982, gligo> >> Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio
> > Sezam....
>
> > Uau, ti si onda neki gadan zavodnik ;)
>
> Da imam 38 godina, k'o sto nemam, da sam punisha k'o sto
> nisam, da imam firmu u Austriji, k'o sto nemam, mozda bih
> i imao tu Maju. :) K'o sto je imaju, neki...:)
KOJI? :)
Šta sam propustio!? :))
Ti to pokušavaš da nam kažeš ko je taj srećnik? 'Ajde, udri, samo
napred, preživećemo :)
kritika.985kum.djole,
Imam blagi :) utisak da je ovaj poklon Sezamovcima izazvao
mali kontrafekat - naime, sa svih 9-10 nodova koji rade,
dobio sam vezu u 265. pokušaju (kao u ona zlatna vremena;)
..avreme je 15 do 3.. Najviše su profitirali oni koji su se
Sezama svojevoljno odrekli time što više nisu produžavali
pretplatu, te im sad ovo dođe kao "daj da vidim šta ima novo.."
kao i oni koji su te i slične ;) juzere koristili pa znaju
njihove šifre.. :)
kritika.986sani.,
-> #985, kum.djole}} Imam blagi :) utisak da je ovaj poklon Sezamovcima izazvao
}} mali kontrafekat - naime, sa svih 9-10 nodova koji rade,
OK , to smo i ocekivali. Ovo je tek prvi udar, i nije toliko
strasno. Posle bozica se ocekuje prava navala :)
Elem nije bitno , izdrzacemo 2 meseca , i onako nije sustina
u odnosu uprava - korisnici , vec uprava - VLASTODRZCI.
Ja ne znam ni jednu revoluciju koju narod nije izneo na svojim
plecima. Pa moramo i mi ovu.. kume.. :)
kritika.987sherloc,
-> #985, kum.djole>> Imam blagi :) utisak da je ovaj poklon Sezamovcima izazvao
>> mali kontrafekat - naime, sa svih 9-10 nodova koji rade,
Pa... jeste tachno je to. Ali da li ce biti samo kontraefekat ili
mozhda bash to posluzhi da se i neshto pozitivno postigne... videcemo.
Ko shto neko reche, sad je bigz na potezu.
ByE
kritika.988sherloc,
-> #986, sani.>> OK , to smo i ocekivali. Ovo je tek prvi udar, i nije toliko
>> strasno. Posle bozica se ocekuje prava navala :)
De bre nije strashno... pazi bre 10:30 a 8 juzera na vezi!!!
A nema potrebe da pricham, svi znate kako je oko ponoci :)
ByE
kritika.989askripka,
-> #986, sani.=- OK , to smo i ocekivali.
Ko to 'mi'?!? Jes ti to uznapredovao do portparola mladjeg administratora?
kritika.990simce,
Ajde nas obaveshtavajte redovno o zbivanjima u bigzu oko
sezama :) Ono.. da budemo u toku, ako nije neki preterani
problem..
kritika.991sani.,
-> #989, askripka}} Ko to 'mi'?!? Jes ti to uznapredovao do portparola mladjeg
}} administratora?
Oces da kazes da nisam perspektivan??
kritika.992kiki,
-> #986, sani.> OK , to smo i ocekivali. Ovo je tek prvi udar, i nije toliko
> strasno. Posle bozica se ocekuje prava navala :)
Pa ako se ovako nastavi, mislim da će da radi samo dva tri noda ;)))))
kritika.993fox.,
Ovo vishe stvarni nije u redu. Dvadeset puta okrenem i dvadeset
puta dobijem i isto toliko puta mi pukne veza.Neka neko uradi
neshto povodm toga.
kritika.994gytar,
Ovo vishe stvarni nije u redu. Dvadeset puta okrenem i dvadeset
puta dobijem i isto toliko puta mi pukne veza.Neka neko uradi
neshto povodm toga.>>>
you're not the only one....
gytar
kritika.995wlaad,
-> #993, fox.>> Ovo vishe stvarni nije u redu. Dvadeset puta okrenem i dvadeset
>> puta dobijem i isto toliko puta mi pukne veza.Neka neko uradi
>> neshto povodm toga.
otkud sad pa ovo?
meni sve radi okej. nikad ne puca veza, i uvek se lako dobija.
bitje da je do tvog kompjutera nestho. koji uart imash?
O;>
kritika.996mercenary,
Ne znam da li je neko primetio ali NOD 2, NOD 4 i NOD 8
ne rade.
sve se super poveze pita me za user i pass kad ja to unesem
on meni za uzvrat ispise NO CARRIER.
i onda zovem vise od pola sata da bih dosao na sezam.
kritika.997dusandz,
-> #996, mercenary>> Ne znam da li je neko primetio ali NOD 2, NOD 4 i NOD 8
>> ne rade.
>> sve se super poveze pita me za user i pass kad ja to unesem
>> on meni za uzvrat ispise NO CARRIER.
>> i onda zovem vise od pola sata da bih dosao na sezam.
A šta bi sa 'Noćnim portirom', tj. uređajem koji je resetovao stari
Sezam ako vidi da se zaglavio? Mogao bi ovde da resetuje 2, 4 i 8
na sat vremena - što je sigurno, sigurno je :)
kritika.998nikooo,
izgleda da taj nocni portir ne postoji!!!
kritika.999ventura,
-> #996, mercenary> sve se super poveze pita me za user i pass kad ja to unesem
> on meni za uzvrat ispise NO CARRIER.
> i onda zovem vise od pola sata da bih dosao na sezam.
Koristi skripte... :>>>
kritika.1000bastion,
-> #996, mercenary> Ne znam da li je neko primetio ali NOD 2, NOD 4 i NOD 8
> ne rade.
Otkrio si rupu na saksiji.
Uskoro ces i ameriku!
kritika.1001rotten,
Nije najgore to sto node 2,4,8 ne rade, vec to sto samo njih i dobijam!
Uspeo sam da se konektujem nakon sat vremena...
kritika.1002miskop,
-> #1001, rotten>> Nije najgore to sto node 2,4,8 ne rade, vec to sto samo njih i dobijam!
>> Uspeo sam da se konektujem nakon sat vremena...
Pa probaj da zoveš svaki nod posebno, a ne PBX.
kritika.1003pperica,
-> #1002, miskopKoji su telefoni nodova? PBX je na 3690653, to znam, ali mogu li se
zvati posebno nodovi?
pperica
kritika.1004nikooo,
mozes da zoves posebno nodove ali moras u telefonskom broju da
dodas broj noda koji zoves.
P.R.
za nod 9
36906539
kritika.1005rkramer,
-> #1004, nikoooC:\> mozes da zoves posebno nodove ali moras u telefonskom broju
C:\> da dodas broj noda koji zoves.
C:\> P.R.
C:\> za nod 9
C:\> 36906539
:)
kritika.1006miskop,
-> #1004, nikooo>> mozes da zoves posebno nodove ali moras u telefonskom broju da
>> dodas broj noda koji zoves.
>> P.R.
>> za nod 9
>> 36906539
Odakle ti ovo 'leba ti? ;)))
(BTNJ, SezamNet-nod 9: 3690 680)
kritika.1007miskop,
Čini mi se da cca 8 nodova ne radi... Ovo je za Ginisa, majke mi. ;(((
K'o što reče Edge, daj da ga sa'ranimo dostojanstveno, a ne da se svi
mučimo i trpimo ovaj užas. A za ovo trenutno sranje na sistemu isklučivi
su krivci sys administratori i njihovo novogodišnje "iznenađenje", jer
jeste da je Sezam pre 5. januara imao problema, ali ovo sad je totalni
kolaps...
kritika.1008rkramer,
-> #1007, miskopC:\> su krivci sys administratori i njihovo novogodisnje
C:\> "iznenadenje", jer
C:\> jeste da je Sezam pre 5. januara imao problema, ali ovo sad
C:\> je totalni
C:\> kolaps...
Administratori su krivi samo zbog jedne stvari - sto
pokusavaju i dalje da ucine nesto da Sezam opstane, umesto da se
pokupe i odu...
Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se ponavljaju
posle svakog iskakanja sistema.
kritika.1009rkramer,
C:\> Administratori su krivi samo zbog jedne stvari - sto
C:\>pokusavaju i dalje da ucine nesto da Sezam opstane, umesto da se
C:\>pokupe i odu...
C:\>
C:\> Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se
C:\>ponavljaju posle svakog iskakanja sistema.
prethodne poruke se javno odricem, sve dok administratori ne
smisle neko iole normalno objasnjenje za proteklih XX dana.... ;)
kritika.1010rkramer,
Hmmm... U stvari... Ako nista drugo, otarasismo se guzhve...
;))
Sada se vidi ko su PRAVI Sezamovci ;)
Ocekujem besplatnu dozivotnu pretplatu za one koji pozovu u
prvih 12 sati ;>
kritika.1011ian.stuart,
-> #1010, rkramerSlazhem se sa tobom u potpunosti bre smorio sam se bez ovog "sranja"
od sezama
kritika.1012ian.stuart,
Ja se shto se tiche poslednjih poruka slazhem sa rkramerom(kao shto
sam vetj pomenuo u odgovoru za njegovu zadnju poruku)jer sezam nije
neshto shto odjednom mozhemo ugasiti.Mozhda tebi ovo neznachi nishta
ali meni je ovaj sistem neshto kao zabava,nachin komunikacije i sve
ostalo.Kad sam smoren odem na sezam i odsmorim se,kad rasplolozhen
takodje odem na sezam itd.Jednostavno trebalo bi svi da pokushamo
da nadjemo neko reshenje.Ono najbolje bi bilo kad bi se Sezam
privatizovao makar i po cenu poskupljenja.Ali ja niti vi nemozhete
o tome da odluchujete .Nazhalost.
kritika.1013rkramer,
-> #1012, ian.stuartC:\>da nadjemo neko reshenje.Ono najbolje bi bilo kad bi se Sezam
C:\>privatizovao makar i po cenu poskupljenja.Ali ja niti vi
C:\>nemozhete o tome da odluchujete .Nazhalost.
Cuuuuti bre... Ako ovo procita Kuga, ode Sezam, a i mi s
njim... ;)
Ne znash ti u kom veku ti ljudi zhive... ;)
kritika.1014miskop,
-> #1008, rkramer>> Administratori su krivi samo zbog jedne stvari - sto
>> pokusavaju i dalje da ucine nesto da Sezam opstane, umesto da se
>> pokupe i odu...
"Sistem nije dostupan!"
>> Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se ponavljaju
>> posle svakog iskakanja sistema.
Znaš kako, ja sam korisnik i ja plaćam pretplatu, i moje je da
se bunim kag god mi nije po volji, a sad što to ovde nema smisla,
to je druga priča.
kritika.1015miskop,
-> #1009, rkramer>> prethodne poruke se javno odricem, sve dok administratori ne
>> smisle neko iole normalno objasnjenje za proteklih XX dana.... ;)
Već samo bio spremio exec i moj reply je ipak otišao na poruku koje
se odričeš, ali objašnjenje za tih XX dana je da je administratorima
puk'o film i da su isključili sistem, jer je "istekao trial period" ;)
Sad možemo samo da molimo Boga da je postignut neki dogovor između
Bigza i Z&N-a, jer u suprotnom, sve će ovo kratko da traje i opet će
se desiti oni "XX" dani, a možda i "XXXXXXX.....X"... ;(
kritika.1016kum.djole,
-> #1013, rkramer>> Ne znash ti u kom veku ti ljudi zhive... ;)
Uopšte nije bitno, oni su barabe, a sa barabom ne možeš drugačije
nego da i sam budeš baraba - međutim, to što Sezam nije radio
9 dana nije nanelo nikakvu štetu ni BIGZ-u ni rukovodstvu BIGZ-a
već isključivo korisnicima (i to onim najzagriženijim;).
Kapiram ja da je ljudima (jednom ili obojici) "puk'o fudbal"
ali isključenjem sistema baš ništa neće uspeti da postignu - ko zna,
možda su ga zato i pustili ponovo u pogon :) ..no, svejedno,
ako ima još onih koji bi dana tog i tog u to i to vreme napravili
skup ispred BIGZ-a i pokrenuli nešto, bilo šta, vreme je da se kreće.
Svi znamo gde živimo i kako, ne vrede ni peticije ni pisma - u najgorem
slučaju možemo da dobijemo batine, kao studenti. Jaka stvar.
Ili da prvo pišemo pisma i organizujemo peticije, a? ;)
kritika.1017smilja,
Suština je u tome da BIGZ nema para (:
Većina zaposlenih radi u krajnje teškim uslovima, većini puca film
ali ta većina bar simulira da radi nešto. To nešto je za onu količinu
novca koju prima. Sa Novopostavljenim Bogom nema šale - on je uopšte
ne shvata.
To što bi pretplata poskupela možda bi omogućilo da sistem zaista
funkcioniše kao i Pro..:) Uostalom ono što je tamo u redakciji SEZAM-a
je na nivou početka računarstva u Bgd. Pifatu, Zaku i Nenadu zaista
treba čestitati kako ono drže u životu.
U svakom slučaju drago mi je da opet radi..
Smilja :)
P.S. Pozdrav sekretarici koja se naslušala ko zna kakvih kletvi :)
kritika.1018aladine,
Pa koliko nas ima?
Jeste zivi?
I
Dokle ovako?
kritika.1019simce,
-> #1014, miskop> Znas kako, ja sam korisnik i ja placam pretplatu, i moje je da
> se bunim kag god mi nije po volji, a sad sto to ovde nema smisla,
> to je druga prica.
Nema smisla ni daprichash da placas pretplatu kada to ne radish,
sistem je bash zbog svih tih problema koji se nisu dali reshiti i
postao besplatan. I mozhesh ti da se bunish koliko oces, ali bilo
bi najbolje kada bi prestao da zovesh sezam poshto ti vec toliko
smeta i da prestanesh da smarash sa tim glupim optuzhbama.
kritika.1020dr.iivan,
-> #1014, miskop> >> Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se ponavljaju
> >> posle svakog iskakanja sistema.
>
> Znaš kako, ja sam korisnik i ja plaćam pretplatu, i moje je da
> se bunim kag god mi nije po volji, a sad što to ovde nema smisla,
> to je druga priča.
Da, ali kome plaćaš?
Plaćaš "Računari"-ma, odnosno BIGZ-u. To znači da bi na njihovu adresu
morao i da se buniš "kad god ti nešto nije po volji".
E sad, pošto znaš adresu, udri!
kritika.1021ian.stuart,
-> #1019, simcePodrzhavam te simce u potpunosti miskop samo sere(bez uvrede)o tome
kako ovaj sistem nevalja,kako nishta ne funkcionishte itd.,ako mu je
bash toliko loshe neka se definitivno preseli na Pro i nek tamo kachi
slike po Resu,a neka nas ostavi da se baktjemo sa "propalim" Net-om.
Postajesh dosadan bre Miskope.
P.S.No Hard Feelings
Filip
kritika.1022smilja,
-> #1016, kum.djole> Ili da prvo pišemo pisma i organizujemo peticije, a? ;)
Veruj mi, ''Direktora'' boli ..... za sve nas; zaposlene, spoljne
saradnike, opremu, štampariju.., književnu redakciju, novinarstvo...!
On je sad Oziris - Bog mrtvih zadužen da sahrani ono što je ostalo
od BIGZA.
Smilja (;
kritika.1023miskop,
-> #1022, smilja>> Veruj mi, ''Direktora'' boli ..... za sve nas; zaposlene, spoljne
>> saradnike, opremu, štampariju.., književnu redakciju, novinarstvo...!
>> On je sad Oziris - Bog mrtvih zadužen da sahrani ono što je ostalo
>> od BIGZA.
Vi (zaposleni u Bigzu) mora onda da ste bolesni, kad dozvoljavate da
vas neko tako (dugo) maltretira. Tu izgleda nema niko muda da malo lu-
pi kontru tom "direktoru"? Izgleda da svi samo sležete ramenima, bacate
ovde jednu te istu spiku, a ništa ne mislite sami da uradite...?
Jebi ga, neki su na vreme to shvatili i otišli još '95-te...
kritika.1024giovanni,
-> #1014, miskopĘ? Znaš kako, ja sam korisnik i ja plaćam pretplatu, i moje je da
Ę? se bunim kag god mi nije po volji, a sad što to ovde nema smisla,
Ę? to je druga priča.
Ti plaćaš pretplatu?! ;)))
kritika.1025smilja,
-> #1023, miskop> Jebi ga, neki su na vreme to shvatili i otišli još '95-te...
Čoveče, pa Ti baš smaraš. Ostavi nas lepo na miru i BIGZ i Sezam
kad nisi zadovoljan. Sviraj orgulje i kuliraj bre(;
Kad Ti ne valja odlazi već jednom..(;
Smilja ::))
kritika.1026miskop,
-> #1025, smilja>> Čoveče, pa Ti baš smaraš. Ostavi nas lepo na miru i BIGZ i Sezam
>> kad nisi zadovoljan. Sviraj orgulje i kuliraj bre(;
Hmm, ponavljate se, ponavljate... Samo, koga to "vas" da ostavim
na miru? ;)
Nego, čemu služe teme "Problemi", "Pitanja", "Kritika"... Ono,
samo "pro forme" ili ipak tu ima nešto?
BTW, za kraj ove priče, evo komentara Dejana Ristanovića na svu
ovu tragediju oko Net-a... (preneto sa Pro-a) (Komentar je na poruku
Zaka i Nenada koju je junior preneo na Pro)
================================
Komunikacije, Domaci_sistemi.1219, dejanr
(9.1219) Sre 06/01/1999 03:34, 4646 chr
:: SezamNet
----------------------------------------------------------------
[Odgovor (ili pre komentar) na Sezam/Razno.2697, junior]
>> poslednjih godinu i više dana. Razlog za ovakav odnos prema Sezamu i
>> ljudima koji na njemu rade, može se tražiti isključivo u drskom
>> ponašanju direktorke novinskog sektora koja uporno ignoriše sve naše
>> napore da rešimo tekuće probleme sistema i ne ispunjava svoje zakonske
>> obaveze prema nama.
Davno nisam bio u BIGZ-u i ne znam kako je on trenutno administrativno
organizovan, tj. kakve su tačno čije kompetencije, ali mi priča zvuči
veoma poznato :(
Nesporno je da je BIGZ mnogo učinio za Sezam. Recimo da taj uticaj i nije
bio tako veliki kada smo počinjali, sve je to bio gotovo privatni aranžman
u okviru Redakcije "Računara", uz korišćenje postojećih resursa (redakcijska
linija i računar u popodnevno vreme), ali godinu dana kasnije, septembra 1990,
BIGZ je omogućio da Sezam počne komercijalni rad i sklopio sa nama ugovor koji
je bio veoma netipičan za jednu veliku, socijalističku kuću - da mi budemo
suvlasnici sistema i da delimo zaradu. No, bilo je to u vreme vladavine
našeg "velikog neprijatelja" Ante Markovića, kada se svuda govorilo o
privatizaciji... a i na čelu novinskog sektora je bio Aleksandar Badanjak,
koji je imao viziju onoga što Sezam može da bude. Što je najvažnije, na
čelu "Računara" (i Sezama) bio je Jova Regasek, koji je, uz višedecenijsko
iskustvo, nekako "umeo" sa BIGZ-om i njegovim establišmentom.
Zoranu i meni ostaje večno pitanje šta bi bilo da smo te 1990. počeli da
gradimo komercijalni Sezam sami, van BIGZ-a (tri linije i oprema... ne
zvuči kao nedostižna investicija). Da li bismo bolje iskoristili proteklu
deceniju, prvi doveli Internet i danas imali još mnogo veći i moćniji Sezam,
makar i bez Pro na kraju ;) Ili možda sistem ne bi preživeo one inflatorne
godine, kada je svako poslovanje bilo maltene nemoguće. Odgovor na ta
pitanja, naravno, nećemo nikad znati.
BIGZ je i tokom prvih godina investirao u Sezam - stiglo se do 15 linija,
sistem je u svakom pogledu rastao. A onda je došla inflacija, sve je stalo
i u najboljem slučaju se moglo kako-tako održavati. Početkom 1994. stvari
najpre kreću nabolje, a onda Jova emigrira u Južnu Afriku i odjednom sve
kreće nizbrdo. Možda je problem u tome što mi nismo umeli sa BIGZ-om, a
vidim da ni Zak i Nenad ne umeju - treba, izgleda, biti mnogo godina u
jednoj tako velikoj kući da bi se razumela logika njenog poslovanja. Logika
u kojoj ma kolike pare da stignu, te pare su ništa ("šta je to za ovoliki
BIGZ", omiljena rečenica), a s druge strane čim treba isplatiti ma i najmanji
iznos nekom privatnom licu, odjednom je to "ogroman novac, toliko-i-toliko
radničkih plata". U tom smislu mislim da pomenuta direktorka novinskog
sektora zapravo zaslužuje sasvim malo ljutnje - pravi problem za razvoj
sistema kao što je Sezam (ili bilo čega drugog) u okviru BIGZ-a leže ne
u nekom od pojedinaca, već u načinu funkcionisanja čitave kuće.
A taj način se vrlo teško menja - Zoran i ja smo počeli da razmišljamo (i
investiramo) u "privatni Sezam" čim smo to shvatili, a otišli smo kada smo
se uverili da se ne može napraviti funkcionalan model u kome bi "naš" i "pola
naš, pola BIGZ-ov" Sezam radili zajedno.
Sećam se da sam neposredno po osnivanju SezamaPro učestvovao u nekoj radio
emisiji u kojoj su me pitali šta mislim o SezamNet-u, koji je tada mnogima
izgledao atraktivno: tada je instaliran softver koji je radio Dragiša Durić,
pa su Dragisha i Vladan (gremlin) veoma ambiciozno najavljivali "veliku
podršku BIGZ-a" projektu itd. Tada je SezamNet imao 15 linija, mi 8, i još
smo imali veliki problem što su mnogi korisnici imali loše veze sa Alcatel
centralom na kojoj su naše linije. Rekao sam otprilike da Sezam u BIGZ-u
jednostavno ne može prosperirati i da će to i kolege tamo shvatiti, pre ili
posle. Zaista, Vladan i Dragisha su to ubrzo shvatili, a vidim da i sledeća
ekipa dolazi do sličnog zaključka. Iskreno, svaka im čast što su i ovoliko
izdržali.
>> Smatramo da nije pošteno i dalje naplaćivati pretplatu jer se već
>> duže vreme ni jedan deo zarađenog novca ne koristi za unapređenje
>> Sezamovog hardvera i softvera već _isključivo_ za pokrivanje nekakvih
>> tekućih manjkova i gubitaka BIGZ-a. Zbog toga će se ova praksa
>> nastaviti i ubuduće, sve dok se odnos BIGZ-a prema ovom sistemu
>> ne promeni.
"Dobra strana" BIGZ-a je što najverovatnije neće ni primetiti da od Net-a,
koji ovim praktično napušta komercijalni rad, ne pristižu više nikakve pare.
Tako da će SezamNet trajati dok se neko ne doseti da na drugi način iskoristi
tih petnaestak telefonskih linija :(
------------------------------------------------- 9.1219 --
kritika.1027indi,
-> #1026, miskopljude mrzi da citaju tako duge poruke
kritika.1028miskop,
-> #1027, indi>> ljude mrzi da citaju tako duge poruke
Pa jeste, nepismenima je stvarno teško, tako da se svima izvi-
njavam.
BTW, pročitaj barem prvi red poruke, da vidiš o čemu se radi,
a ne samo po dužini da zaključuješ. Mislim da je poruka više ne-
go interesantna, mada malo i tužna s'jedne strane...
kritika.1029indi,
-> #1028, miskop-> BTW, procitaj barem prvi red poruke, da vidis o cemu se radi,
uvek procitam barem prvi red bilo cega sto citam
kritika.1030praktica,
Kad ce te ubrzati modeme, barem za download.
kritika.1031ventura,
-> #1030, praktica
> Kad ce te ubrzati modeme, barem za download.
Kada nekome doqrci pa sve ono djubre pobaca kroz prozor...
kritika.1032miskop,
-> #1030, praktica>> Kad ce te ubrzati modeme, barem za download.
Dok za upload i ne mora, zar ne? ;))
kritika.1033vvaske,
-> #1030, praktica> Kad ce te ubrzati modeme, barem za download.
e, bre...
kritika.1034ian.stuart,
|29m>ga sub /t
Top 10 svih vremena: Submarine
─────────────────────────────────────────
Rb. Username Igrano Poena
─────────────────────────────────────────
1. goxi 29 28
2. zla. 519 26
3. juice 183 26
4. stemil 33 23
5. ian.stuart 50 16
6. bastion 47 16
7. pips 97 14
8. zlikepec 44 12
9. chill 436 11
10. chadra 206 11
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
ej bre
kad je goxi mogao da nabije 28 pojena
ovo treba regulisati
kritika.1036gligo,
Miskope, daj malo kritike, ono, vec si poceo da nam nedostajes....
A i vreme se nesto popravilo...
;)
kritika.1037aandric,
Ajd ako nije problem da se ispravi jedan bug na Sezamu koji mi
uzasno ide na onu stvar.
Znam kakva je situacija na sistemu i da treba da budem zadovoljan
sto i ovo imam za dzabe, ali da li moze da se ispravi to da u
forumu kada napisem neku poruku on mi napise njen broj, a kad
pokusam da procitam poruku pod tim brojem ispostavi se da je
nema.Onda je pronadjem sa rednim brojem koji je za par mesta manji
nego sto je prvobitno napisano.Nadam se da me neko razume;(((