SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - kritika

kritika.936 hercog, -> #932, supers
*> internet mail. Anyway, da Sezam nije mnogo više od jednog email *> servisa, ne bismo bili tolike godine na njemu :) Paz vako, nešto mi se ne plaćaju dva sistema, jedan koji ću da ganjam za Email, a drugi koji mi je prirastao za srce tokom svih ovih 7 godina koliko sam na njemu. No nevolja je što se duh starog sezama izgubio, što je dosta ljudi otišlo sa njega, sezam net se toliko napunio klincima (ne samo po godinama) koji misle da im je sve dopušteno, il' da su posisali svu pamet ovog sveta, sve manje stvari može da se pročita u konferencijama itd, itd... Sale
kritika.937 senna, -> #936, hercog
> sezam net se toliko napunio klincima (ne samo po godinama) I am the great Cornholioooo! I come from the lake TITIKAKA! I need TP for my bunghole!! AAAA!
kritika.938 sale.car, -> #936, hercog
> svih ovih 7 godina koliko sam na njemu. No nevolja je što se > duh starog sezama izgubio, što je dosta ljudi otišlo sa njega, > sezam net se toliko napunio klincima (ne samo po godinama) > koji misle da im je sve dopušteno, il' da su posisali svu > pamet ovog sveta, sve manje stvari može da se pročita u > konferencijama itd, itd... Momche, ti na pro ni po koju cenu nemoj da ides... Tamo sve vrvi od prepaljene dece...
kritika.939 sale.car, -> #937, senna
> I am the great Cornholioooo! I come from the lake TITIKAKA! I need TP > for my bunghole!! AAAA! Rulajs ! :)
kritika.940 hercog, -> #938, sale.car
*> Momche, ti na pro ni po koju cenu nemoj da ides... Tamo sve vrvi *> od prepaljene dece... Nisam ni mislio na pro. Mislio sam na eunet il' neko slično mesto... Sale
kritika.941 olio, -> #934, smilja
> Tacno, koliko para toliko i muzike. Samo trazimo Mail i nista vise!!! Mislim i da se ostali slazu.
kritika.942 olio, -> #935, smilja
> Mozda bi trebalo da se stavimo u kozu svih onih koji rade u > BIGZ-u za garantovani licni dohodak ili jos bolje u kozu sis.adm. > koji, koliko znam, rade ovaj posao bez ikakve nadoknade kao i > ustalom svi moderatori. > > Prema tome nije duhovito a jos manje smesno raditi za firmu > u propadanju. Za mene nisu bas "Cool memories" kako nam je svima > krenulo (: E pa vidis Sezampro se i zbog toga i odvojio od BIGZ-a. Ljudi nisu hteli da rade dzabe, a hteli su i Internet. A zasto to BIGZ nece to neznam? Pa i BIGZ moze da bude provajder za Internet. Vreme ce pokazati sta se to desava ili sta se desavalo.
kritika.943 pperica, -> #942, olio
A gde to koci? Ocigledno nisu sysadm ili moderatori. Gde treba pritisnuti i KOLIKO da bi se problem e-mail-a resio? Vrlo sam zainteresovan za resenje problema. Cak sam i na vizitkarte upisao sezam email. Naivcina. Inace, conf. je o.k., sistem vredi para zato sto taj sistem konferencija cine korisnici. Bice neprijatno prazno ako zbog decjih bolesti (ne radi email i sl.) pola ljudi silom prilika predje na pro. Onda ce pro postati sistem, a sez ce samo dublje da potone kada pravi ljudi odu. Al sam se pro-sro :) pperica
kritika.944 junior, -> #943, pperica
> pro. Onda ce pro postati sistem, a sez ce samo dublje da potone > kada pravi ljudi odu. Pro apsolutno nije zainteresovan za dalje razvijanje konferencijskog sistema, već se usmerio ka internetu. Logično, tu ipak veće pare leže, ali je i mnogo veća konkurencija. Sezam, ovakav kakav je, po meni je jedinstven, pogotovo što mu je conf. sistem jedina orjentacija (ne bi ga menjao za 100 news grupa). A ono što se dešava na prou, je čista klasika (ko se seća), kad se neki mali BBS uključivao u setnet, ili neku mrežu, lokalne konferencije su zamirale, i ljudi su išli ka "većem". E, sad, povezanost ljudi sa sezamom (bilo kojim) je mnogo veća, nego sa nekim_tamo bbsom, al' je vreme da se vidi kolika. Tj. da li je ovde dovoljna da se prevaziđu neki stvarno banalni problemi, i da li je na prou dovoljna da se ljudi održe "u lokalu".
kritika.945 pperica, -> #944, junior
Pro uopste ne treba da razvija lokalne konferencije: Dovoljno je da pruzi ljudima postojece konferencije I DA MAIL RADI! Ako stanje na sez-u potraje (ne radi mail i sl) postoji opasnost da se pretoci ljudstvo u komsiluk, na pro, kod koga ovo sve RADI, a pride ima pristup internetu. Kazu-koliko para toliko muzike. Ako je to problem, ako je pretplata mala, neka je povecaju, samo da se sistem odrzava. Ako je problem u ljudima a ne u parama, molim da se to objavi, da ne pricamo u prazno. Nisam hteo da budem grub, iako je mozda tako zvucalo . pperica
kritika.946 kiki, -> #944, junior
> menjao za 100 news grupa). 500
kritika.947 milosh.zorica, -> #941, olio
> Samo trazimo Mail i nista vise!!! > Mislim i da se ostali slazu. Da. To je teška sramota za NAJVEĆI SISTEM U OVOM DELU EVROPE da mu mejl ne radi. No, tu Zak, Nenad i ostali nisu uopšte krivi. Oni ne dobijaju pare za svoj osnovni posao, a kamoli za unapređenja. Besplatni mejl nudi dosta bbs-ova npr. Another Life, Oreska, Vision, ...
kritika.948 kum.djole, -> #947, milosh.zorica
>> Da. To je teška sramota za NAJVEĆI SISTEM U OVOM DELU EVROPE da mu mejl E, a samo vas gledam, i pitam se, kako vam nije dosadno da non stop palamudite "NE RADI OVO, NE RADI ONO" i usput "Znam da Nenad i Zak nisu krivi..."... a onaj ko je kriv sigurno ne čita vaše žalopojke. ;) Čak su vam administratori par puta naveli ime i prezime osobe kojoj se najnervozniji ;) mogu obratiti, i osećam da niko nije imao mu*a za taj poduhvat.. pa, dajte ljudi, iskulirajte, nije valjda da svi vi redom napadate kasirku ako je artikal u samoposluzi poskupeo ili ga nema? ;)
kritika.949 pperica, -> #947, milosh.zorica
Telefoni?? radno vreme? pperica
kritika.950 shoom,
iskoristicu josx jednom priliku klanjajuci se do zemlje administratorima da postavim pitanje o potrebnom vremenu putovanja e-mail-a npr. do euneta ili tako dalje. ako to ikog zanima. uopsxte. :[
kritika.951 rdejan, -> #948, kum.djole
>> pa, dajte ljudi, iskulirajte, nije valjda da svi vi redom >> napadate kasirku ako je artikal u samoposluzi poskupeo ili ga >> nema? ;) Napad na kasirku je iz nekih potpuno drugačijih poriva. ;) Pozdrav, Dejan
kritika.952 ldjordje,
Mogli bi stvarno da pogledate o čemu se radi u vezi sa problemom izbacivanja korisnika sa sistema čim se uloguje ... ;( To mi se danas dva puta desilo na nodu 9 u roku od 2 minuta i stvarno postaje iritirajuće!
kritika.953 gdown, -> #952, ldjordje
IRITIRAJUCE je blaga rec. GRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kritika.954 ldjordje, -> #953, gdown
Evo još tri puta ;( ... Nodovi 1, 9 i 12
kritika.955 slick,
e, bhatee, shta je ovo, ne rade nodovi 1,9 i 12. koji im je bre?!?!?!?!
kritika.956 slick,
eeeeeee, zashto josh uvek ne rade nodovi 1,9, i 12?! ajde, mogo bi neko da se potrudi!
kritika.957 slick,
ZASHTO NE RADE NODOVI 1,9 i 12?!?!?!?!?!??!?!?!?!?! ONO KAD OTKUCAM SLICK JELENA KAZE NO CARIER!!!!!1
kritika.959 slick,
Jel' ste provalili da smarate? Ono, chill out. Nedeljom se i Bog odmara, pa shto nebi i ovaj nash, kako se zvashe? ;)
kritika.960 miskop, -> #955, slick
>> e, bhatee, shta je ovo, ne rade nodovi 1,9 i 12. >> koji im je bre?!?!?!?! Štrajkuju...traže Miloševićevu ostavku. ;))
kritika.961 miskop, -> #956, slick
>> eeeeeee, zashto josh uvek ne rade nodovi 1,9, i 12?! >> ajde, mogo bi neko da se potrudi! Šta misliš da li ima nekog nedeljom u 23:30 u Bigzu?
kritika.962 ivkeb, -> #957, slick
> ZASHTO NE RADE NODOVI 1,9 i 12?!?!?!?!?!??!?!?!?!?! Zato shto su pokvareni ;)
kritika.963 johnnya,
Vasa pretplata istice za 3 dana (18.12.1998). Poslali smo Vam popunjenu postansku uplatnicu pomocu koje se mozete pretplatiti za zeljeni period vremena tako sto cete na njoj upisati odgovarajuci iznos i izvrsiti uplatu. Uplatu mozete izvrsiti i sami na ziro racun redakcije, primalac "BIGZ - Racunari", sa naznakom "Pretplata na Sezam". Nakon uplate posaljite nam kopiju uplatnice postom ili na faks 648-140. Pretplatu u redakciji mozete platiti i u gotovom. Cena pretplate: Pojedinci Firme Za 1 mesec ... 20 dinara ... 100 dinara. Za 3 meseca ... 50 dinara ... 250 dinara. Za 6 meseci ... 90 dinara ... 450 dinara. Za 12 meseci ... 160 dinara ... 800 dinara. Za 16 meseci ... 190 dinara ... 950 dinara. Uplatu izvrsiti na ziro racun: 40802-603-3-46988 Poziv na broj: 05-108-66 ---------------- Obratite malo pažnju na broj faksa i žiro računa !
kritika.964 pperica,
Ajde neka neko iskljuci nodove koji ne rade. Desava se da po tridesetak puta zovem, cujem uvodno pistanje i onda prijavi :NO CARRIER. Neprijatnost je utoliko veca sto ja svaki poziv PLACAM, pa je konacni bilans ptt:sezampretplata=3:1 Ako je problem dignite pretplatu, ali sredite te nodove ili ih bar iskljucite. Hvala. p.s. kada uspostavim vezu sve radi savrseno, 14k4, bez zastoja.
kritika.965 stemil, -> #963, johnnya
> Obratite malo pažnju na broj faksa i žiro računa ! Da bre, pa zbog toga sam ja imao problema. Dam lepo ortaku broj faksa da baci uplatnicu, a pošto znam čoveka onda stvar time smatram završenim kad... ..."Dao si mi pogrešan broj" " Kako pogrešan ? " Eto kako :))
kritika.966 sherloc,
>> Na vezi: 40 sec. Do kraja: 39 min 20 sec. >> Ukupno za danas je ostalo: 1 h 52 min 27 sec. Ne... mora da mi se prichinjava :)) ByE
kritika.967 phillipov,
No Comment stvarno shta ovo treba da znachi
kritika.968 miskop, -> #966, sherloc
>>>> Na vezi: 40 sec. Do kraja: 39 min 20 sec. >>>> Ukupno za danas je ostalo: 1 h 52 min 27 sec. >> Ne... mora da mi se prichinjava :)) Pa što onda 'kritikuješ' ? ;)
kritika.969 phillipov, -> #968, miskop
Nadam se da nemoram da te potsetjam da kritika obuhvata i pozitivna i negativna misljenja.Pre svega zbog toga nepostoji tema pohvale jer krtitike mogu biti negativne i pozitivne.Dodushe nash narod je resh kritika shvatio kaosamo negativno mishljenje ali to je pogreshno. CU
kritika.970 sherloc, -> #968, miskop
>> Pa sto onda 'kritikujes' ? ;) Zato shto sam pogreshio broj teme, ovo je trebalo u razno :) ByE
kritika.971 phillipov,
Mislim,ovaj...,Sezam je pocheo polako ali sigurno da napreduje,ko zna shta nas cheka u budutjnosti,mozhda 33.600 modemi?:)
kritika.972 lena,
Vasa pretplata istice sutra. Poslali smo Vam popunjenu postansku uplatnicu pomocu koje se mozete pretplatiti za zeljeni period vremena tako sto cete na njoj upisati odgovarajuci iznos i izvrsiti uplatu. Uplatu mozete izvrsiti i sami na ziro racun redakcije, primalac "BIGZ - Racunari", sa naznakom "Pretplata na Sezam". Nakon uplate posaljite nam kopiju uplatnice postom ili na faks 648-140. Pretplatu u redakciji mozete platiti i u gotovom. Pa, dobro, bre koja ste vi to "firma"???????????????????????????? NI BROJ FAKSA NE UMETE DA NAPISETE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Kaze mi covek sa tog broja da taj broj ima vec preko mesec dana. Boze me sacuvaj, kome sam ja uplatio pare, koji sam ja kreten!!!!!!!!!!!
kritika.973 miskop,
Mi ono, kao čekamo neko iznenađenje, samo treba neko da nam ga saopšti, a 'zvanična gospoda' izgleda još slave: >>res r dzakic ───────────── dzakic, Dragan Zakić, Beograd Član od 19.10.1990, poslednji poziv Ned 03.01.99 19:50 Predstavlja firmu: SezamNet >>res r nenad ───────────── nenad, Nenad Milenković, Beograd Član od 15.01.1996, poslednji poziv Čet 31.12.98 20:03 Predstavlja firmu: SezamNet ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ Rizik da zakasnimo se proticanjem vremena menja na samo jedan način - naime postaje sve veći. S druge strane, naše šanse da stignemo prerano su sve manje i manje. Zbog toga je u našem ličnom interesu da pretpostavimo da je vreme da pođemo. ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ >>res r obren ───────────── obren, Dragan Obrenović, Beograd Član od 17.02.1992, poslednji poziv Sre 30.12.98 10:37
kritika.974 legolas, -> #972, lena
>>Boze me sacuvaj, kome sam ja uplatio pare, koji sam ja kreten! Nije to nista. Meni uplatnica nije ni stigla, a pretplata istice sutra :(
kritika.975 ian.stuart,
Pa to vam je ljudi poklon sezam se definitivno raspada :(
kritika.976 kum.djole,
I vi nemate pametnija posla nego da pljujete po sistemu kojeg svaki dan zovete, čim se probudite i obavezno pre nego što odete na kuntanje? ;)
kritika.977 gligo,
Zvoni li, zvoni, i to u prazno...;( Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio Sezam.... ;(
kritika.978 kiki, -> #977, gligo
> Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio Sezam.... Uau, ti si onda neki gadan zavodnik ;)
kritika.979 ian.stuart,
Je*ote bre stvarno ovaj sezam polako ali sigurno napreduje Otpor tako je je*ite bigz u bulju :)
kritika.980 lena, -> #974, legolas
>>Nije to nista. Meni uplatnica nije ni stigla, a pretplata istice A ti mislis da je meni uplatnica stigla??????? :))) Ovi su zaista &@%(&.... neozbiljni
kritika.981 ultra.boy, -> #980, lena
> A ti mislis da je meni uplatnica stigla??????? :))) > Ovi su zaista &@%(&.... neozbiljni Pa ti idi u BIGZ pa uplati...
kritika.982 gligo, -> #978, kiki
>> Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio > Sezam.... > Uau, ti si onda neki gadan zavodnik ;) Da imam 38 godina, k'o sto nemam, da sam punisha k'o sto nisam, da imam firmu u Austriji, k'o sto nemam, mozda bih i imao tu Maju. :) K'o sto je imaju, neki...:) Al' eto vraga, uvuce se Maja i u kritiku...
kritika.983 simce, -> #980, lena
> A ti mislis da je meni uplatnica stigla??????? :))) > Ovi su zaista &@%(&.... neozbiljni Pa trebalo bi da se zhalish ako ti JESTE stigla, poshto je sada ovo besplatno :)
kritika.984 dr.iivan, -> #982, gligo
> >> Ono kao, pre bih smuvao Maju Japundzu nego sto bi dobio > > Sezam.... > > > Uau, ti si onda neki gadan zavodnik ;) > > Da imam 38 godina, k'o sto nemam, da sam punisha k'o sto > nisam, da imam firmu u Austriji, k'o sto nemam, mozda bih > i imao tu Maju. :) K'o sto je imaju, neki...:) KOJI? :) Šta sam propustio!? :)) Ti to pokušavaš da nam kažeš ko je taj srećnik? 'Ajde, udri, samo napred, preživećemo :)
kritika.985 kum.djole,
Imam blagi :) utisak da je ovaj poklon Sezamovcima izazvao mali kontrafekat - naime, sa svih 9-10 nodova koji rade, dobio sam vezu u 265. pokušaju (kao u ona zlatna vremena;) ..avreme je 15 do 3.. Najviše su profitirali oni koji su se Sezama svojevoljno odrekli time što više nisu produžavali pretplatu, te im sad ovo dođe kao "daj da vidim šta ima novo.." kao i oni koji su te i slične ;) juzere koristili pa znaju njihove šifre.. :)
kritika.986 sani., -> #985, kum.djole
}} Imam blagi :) utisak da je ovaj poklon Sezamovcima izazvao }} mali kontrafekat - naime, sa svih 9-10 nodova koji rade, OK , to smo i ocekivali. Ovo je tek prvi udar, i nije toliko strasno. Posle bozica se ocekuje prava navala :) Elem nije bitno , izdrzacemo 2 meseca , i onako nije sustina u odnosu uprava - korisnici , vec uprava - VLASTODRZCI. Ja ne znam ni jednu revoluciju koju narod nije izneo na svojim plecima. Pa moramo i mi ovu.. kume.. :)
kritika.987 sherloc, -> #985, kum.djole
>> Imam blagi :) utisak da je ovaj poklon Sezamovcima izazvao >> mali kontrafekat - naime, sa svih 9-10 nodova koji rade, Pa... jeste tachno je to. Ali da li ce biti samo kontraefekat ili mozhda bash to posluzhi da se i neshto pozitivno postigne... videcemo. Ko shto neko reche, sad je bigz na potezu. ByE
kritika.988 sherloc, -> #986, sani.
>> OK , to smo i ocekivali. Ovo je tek prvi udar, i nije toliko >> strasno. Posle bozica se ocekuje prava navala :) De bre nije strashno... pazi bre 10:30 a 8 juzera na vezi!!! A nema potrebe da pricham, svi znate kako je oko ponoci :) ByE
kritika.989 askripka, -> #986, sani.
=- OK , to smo i ocekivali. Ko to 'mi'?!? Jes ti to uznapredovao do portparola mladjeg administratora?
kritika.990 simce,
Ajde nas obaveshtavajte redovno o zbivanjima u bigzu oko sezama :) Ono.. da budemo u toku, ako nije neki preterani problem..
kritika.991 sani., -> #989, askripka
}} Ko to 'mi'?!? Jes ti to uznapredovao do portparola mladjeg }} administratora? Oces da kazes da nisam perspektivan??
kritika.992 kiki, -> #986, sani.
> OK , to smo i ocekivali. Ovo je tek prvi udar, i nije toliko > strasno. Posle bozica se ocekuje prava navala :) Pa ako se ovako nastavi, mislim da će da radi samo dva tri noda ;)))))
kritika.993 fox.,
Ovo vishe stvarni nije u redu. Dvadeset puta okrenem i dvadeset puta dobijem i isto toliko puta mi pukne veza.Neka neko uradi neshto povodm toga.
kritika.994 gytar,
Ovo vishe stvarni nije u redu. Dvadeset puta okrenem i dvadeset puta dobijem i isto toliko puta mi pukne veza.Neka neko uradi neshto povodm toga.>>> you're not the only one.... gytar
kritika.995 wlaad, -> #993, fox.
>> Ovo vishe stvarni nije u redu. Dvadeset puta okrenem i dvadeset >> puta dobijem i isto toliko puta mi pukne veza.Neka neko uradi >> neshto povodm toga. otkud sad pa ovo? meni sve radi okej. nikad ne puca veza, i uvek se lako dobija. bitje da je do tvog kompjutera nestho. koji uart imash? O;>
kritika.996 mercenary,
Ne znam da li je neko primetio ali NOD 2, NOD 4 i NOD 8 ne rade. sve se super poveze pita me za user i pass kad ja to unesem on meni za uzvrat ispise NO CARRIER. i onda zovem vise od pola sata da bih dosao na sezam.
kritika.997 dusandz, -> #996, mercenary
>> Ne znam da li je neko primetio ali NOD 2, NOD 4 i NOD 8 >> ne rade. >> sve se super poveze pita me za user i pass kad ja to unesem >> on meni za uzvrat ispise NO CARRIER. >> i onda zovem vise od pola sata da bih dosao na sezam. A šta bi sa 'Noćnim portirom', tj. uređajem koji je resetovao stari Sezam ako vidi da se zaglavio? Mogao bi ovde da resetuje 2, 4 i 8 na sat vremena - što je sigurno, sigurno je :)
kritika.998 nikooo,
izgleda da taj nocni portir ne postoji!!!
kritika.999 ventura, -> #996, mercenary
> sve se super poveze pita me za user i pass kad ja to unesem > on meni za uzvrat ispise NO CARRIER. > i onda zovem vise od pola sata da bih dosao na sezam. Koristi skripte... :>>>
kritika.1000 bastion, -> #996, mercenary
> Ne znam da li je neko primetio ali NOD 2, NOD 4 i NOD 8 > ne rade. Otkrio si rupu na saksiji. Uskoro ces i ameriku!
kritika.1001 rotten,
Nije najgore to sto node 2,4,8 ne rade, vec to sto samo njih i dobijam! Uspeo sam da se konektujem nakon sat vremena...
kritika.1002 miskop, -> #1001, rotten
>> Nije najgore to sto node 2,4,8 ne rade, vec to sto samo njih i dobijam! >> Uspeo sam da se konektujem nakon sat vremena... Pa probaj da zoveš svaki nod posebno, a ne PBX.
kritika.1003 pperica, -> #1002, miskop
Koji su telefoni nodova? PBX je na 3690653, to znam, ali mogu li se zvati posebno nodovi? pperica
kritika.1004 nikooo,
mozes da zoves posebno nodove ali moras u telefonskom broju da dodas broj noda koji zoves. P.R. za nod 9 36906539
kritika.1005 rkramer, -> #1004, nikooo
C:\> mozes da zoves posebno nodove ali moras u telefonskom broju C:\> da dodas broj noda koji zoves. C:\> P.R. C:\> za nod 9 C:\> 36906539 :)
kritika.1006 miskop, -> #1004, nikooo
>> mozes da zoves posebno nodove ali moras u telefonskom broju da >> dodas broj noda koji zoves. >> P.R. >> za nod 9 >> 36906539 Odakle ti ovo 'leba ti? ;))) (BTNJ, SezamNet-nod 9: 3690 680)
kritika.1007 miskop,
Čini mi se da cca 8 nodova ne radi... Ovo je za Ginisa, majke mi. ;((( K'o što reče Edge, daj da ga sa'ranimo dostojanstveno, a ne da se svi mučimo i trpimo ovaj užas. A za ovo trenutno sranje na sistemu isklučivi su krivci sys administratori i njihovo novogodišnje "iznenađenje", jer jeste da je Sezam pre 5. januara imao problema, ali ovo sad je totalni kolaps...
kritika.1008 rkramer, -> #1007, miskop
C:\> su krivci sys administratori i njihovo novogodisnje C:\> "iznenadenje", jer C:\> jeste da je Sezam pre 5. januara imao problema, ali ovo sad C:\> je totalni C:\> kolaps... Administratori su krivi samo zbog jedne stvari - sto pokusavaju i dalje da ucine nesto da Sezam opstane, umesto da se pokupe i odu... Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se ponavljaju posle svakog iskakanja sistema.
kritika.1009 rkramer,
C:\> Administratori su krivi samo zbog jedne stvari - sto C:\>pokusavaju i dalje da ucine nesto da Sezam opstane, umesto da se C:\>pokupe i odu... C:\> C:\> Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se C:\>ponavljaju posle svakog iskakanja sistema. prethodne poruke se javno odricem, sve dok administratori ne smisle neko iole normalno objasnjenje za proteklih XX dana.... ;)
kritika.1010 rkramer,
Hmmm... U stvari... Ako nista drugo, otarasismo se guzhve... ;)) Sada se vidi ko su PRAVI Sezamovci ;) Ocekujem besplatnu dozivotnu pretplatu za one koji pozovu u prvih 12 sati ;>
kritika.1011 ian.stuart, -> #1010, rkramer
Slazhem se sa tobom u potpunosti bre smorio sam se bez ovog "sranja" od sezama
kritika.1012 ian.stuart,
Ja se shto se tiche poslednjih poruka slazhem sa rkramerom(kao shto sam vetj pomenuo u odgovoru za njegovu zadnju poruku)jer sezam nije neshto shto odjednom mozhemo ugasiti.Mozhda tebi ovo neznachi nishta ali meni je ovaj sistem neshto kao zabava,nachin komunikacije i sve ostalo.Kad sam smoren odem na sezam i odsmorim se,kad rasplolozhen takodje odem na sezam itd.Jednostavno trebalo bi svi da pokushamo da nadjemo neko reshenje.Ono najbolje bi bilo kad bi se Sezam privatizovao makar i po cenu poskupljenja.Ali ja niti vi nemozhete o tome da odluchujete .Nazhalost.
kritika.1013 rkramer, -> #1012, ian.stuart
C:\>da nadjemo neko reshenje.Ono najbolje bi bilo kad bi se Sezam C:\>privatizovao makar i po cenu poskupljenja.Ali ja niti vi C:\>nemozhete o tome da odluchujete .Nazhalost. Cuuuuti bre... Ako ovo procita Kuga, ode Sezam, a i mi s njim... ;) Ne znash ti u kom veku ti ljudi zhive... ;)
kritika.1014 miskop, -> #1008, rkramer
>> Administratori su krivi samo zbog jedne stvari - sto >> pokusavaju i dalje da ucine nesto da Sezam opstane, umesto da se >> pokupe i odu... "Sistem nije dostupan!" >> Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se ponavljaju >> posle svakog iskakanja sistema. Znaš kako, ja sam korisnik i ja plaćam pretplatu, i moje je da se bunim kag god mi nije po volji, a sad što to ovde nema smisla, to je druga priča.
kritika.1015 miskop, -> #1009, rkramer
>> prethodne poruke se javno odricem, sve dok administratori ne >> smisle neko iole normalno objasnjenje za proteklih XX dana.... ;) Već samo bio spremio exec i moj reply je ipak otišao na poruku koje se odričeš, ali objašnjenje za tih XX dana je da je administratorima puk'o film i da su isključili sistem, jer je "istekao trial period" ;) Sad možemo samo da molimo Boga da je postignut neki dogovor između Bigza i Z&N-a, jer u suprotnom, sve će ovo kratko da traje i opet će se desiti oni "XX" dani, a možda i "XXXXXXX.....X"... ;(
kritika.1016 kum.djole, -> #1013, rkramer
>> Ne znash ti u kom veku ti ljudi zhive... ;) Uopšte nije bitno, oni su barabe, a sa barabom ne možeš drugačije nego da i sam budeš baraba - međutim, to što Sezam nije radio 9 dana nije nanelo nikakvu štetu ni BIGZ-u ni rukovodstvu BIGZ-a već isključivo korisnicima (i to onim najzagriženijim;). Kapiram ja da je ljudima (jednom ili obojici) "puk'o fudbal" ali isključenjem sistema baš ništa neće uspeti da postignu - ko zna, možda su ga zato i pustili ponovo u pogon :) ..no, svejedno, ako ima još onih koji bi dana tog i tog u to i to vreme napravili skup ispred BIGZ-a i pokrenuli nešto, bilo šta, vreme je da se kreće. Svi znamo gde živimo i kako, ne vrede ni peticije ni pisma - u najgorem slučaju možemo da dobijemo batine, kao studenti. Jaka stvar. Ili da prvo pišemo pisma i organizujemo peticije, a? ;)
kritika.1017 smilja,
Suština je u tome da BIGZ nema para (: Većina zaposlenih radi u krajnje teškim uslovima, većini puca film ali ta većina bar simulira da radi nešto. To nešto je za onu količinu novca koju prima. Sa Novopostavljenim Bogom nema šale - on je uopšte ne shvata. To što bi pretplata poskupela možda bi omogućilo da sistem zaista funkcioniše kao i Pro..:) Uostalom ono što je tamo u redakciji SEZAM-a je na nivou početka računarstva u Bgd. Pifatu, Zaku i Nenadu zaista treba čestitati kako ono drže u životu. U svakom slučaju drago mi je da opet radi.. Smilja :) P.S. Pozdrav sekretarici koja se naslušala ko zna kakvih kletvi :)
kritika.1018 aladine,
Pa koliko nas ima? Jeste zivi? I Dokle ovako?
kritika.1019 simce, -> #1014, miskop
> Znas kako, ja sam korisnik i ja placam pretplatu, i moje je da > se bunim kag god mi nije po volji, a sad sto to ovde nema smisla, > to je druga prica. Nema smisla ni daprichash da placas pretplatu kada to ne radish, sistem je bash zbog svih tih problema koji se nisu dali reshiti i postao besplatan. I mozhesh ti da se bunish koliko oces, ali bilo bi najbolje kada bi prestao da zovesh sezam poshto ti vec toliko smeta i da prestanesh da smarash sa tim glupim optuzhbama.
kritika.1020 dr.iivan, -> #1014, miskop
> >> Probaj da das neke predloge, a ne zakljucke koji se ponavljaju > >> posle svakog iskakanja sistema. > > Znaš kako, ja sam korisnik i ja plaćam pretplatu, i moje je da > se bunim kag god mi nije po volji, a sad što to ovde nema smisla, > to je druga priča. Da, ali kome plaćaš? Plaćaš "Računari"-ma, odnosno BIGZ-u. To znači da bi na njihovu adresu morao i da se buniš "kad god ti nešto nije po volji". E sad, pošto znaš adresu, udri!
kritika.1021 ian.stuart, -> #1019, simce
Podrzhavam te simce u potpunosti miskop samo sere(bez uvrede)o tome kako ovaj sistem nevalja,kako nishta ne funkcionishte itd.,ako mu je bash toliko loshe neka se definitivno preseli na Pro i nek tamo kachi slike po Resu,a neka nas ostavi da se baktjemo sa "propalim" Net-om. Postajesh dosadan bre Miskope. P.S.No Hard Feelings Filip
kritika.1022 smilja, -> #1016, kum.djole
> Ili da prvo pišemo pisma i organizujemo peticije, a? ;) Veruj mi, ''Direktora'' boli ..... za sve nas; zaposlene, spoljne saradnike, opremu, štampariju.., književnu redakciju, novinarstvo...! On je sad Oziris - Bog mrtvih zadužen da sahrani ono što je ostalo od BIGZA. Smilja (;
kritika.1023 miskop, -> #1022, smilja
>> Veruj mi, ''Direktora'' boli ..... za sve nas; zaposlene, spoljne >> saradnike, opremu, štampariju.., književnu redakciju, novinarstvo...! >> On je sad Oziris - Bog mrtvih zadužen da sahrani ono što je ostalo >> od BIGZA. Vi (zaposleni u Bigzu) mora onda da ste bolesni, kad dozvoljavate da vas neko tako (dugo) maltretira. Tu izgleda nema niko muda da malo lu- pi kontru tom "direktoru"? Izgleda da svi samo sležete ramenima, bacate ovde jednu te istu spiku, a ništa ne mislite sami da uradite...? Jebi ga, neki su na vreme to shvatili i otišli još '95-te...
kritika.1024 giovanni, -> #1014, miskop
Ę? Znaš kako, ja sam korisnik i ja plaćam pretplatu, i moje je da Ę? se bunim kag god mi nije po volji, a sad što to ovde nema smisla, Ę? to je druga priča. Ti plaćaš pretplatu?! ;)))
kritika.1025 smilja, -> #1023, miskop
> Jebi ga, neki su na vreme to shvatili i otišli još '95-te... Čoveče, pa Ti baš smaraš. Ostavi nas lepo na miru i BIGZ i Sezam kad nisi zadovoljan. Sviraj orgulje i kuliraj bre(; Kad Ti ne valja odlazi već jednom..(; Smilja ::))
kritika.1026 miskop, -> #1025, smilja
>> Čoveče, pa Ti baš smaraš. Ostavi nas lepo na miru i BIGZ i Sezam >> kad nisi zadovoljan. Sviraj orgulje i kuliraj bre(; Hmm, ponavljate se, ponavljate... Samo, koga to "vas" da ostavim na miru? ;) Nego, čemu služe teme "Problemi", "Pitanja", "Kritika"... Ono, samo "pro forme" ili ipak tu ima nešto? BTW, za kraj ove priče, evo komentara Dejana Ristanovića na svu ovu tragediju oko Net-a... (preneto sa Pro-a) (Komentar je na poruku Zaka i Nenada koju je junior preneo na Pro) ================================ Komunikacije, Domaci_sistemi.1219, dejanr (9.1219) Sre 06/01/1999 03:34, 4646 chr :: SezamNet ---------------------------------------------------------------- [Odgovor (ili pre komentar) na Sezam/Razno.2697, junior] >> poslednjih godinu i više dana. Razlog za ovakav odnos prema Sezamu i >> ljudima koji na njemu rade, može se tražiti isključivo u drskom >> ponašanju direktorke novinskog sektora koja uporno ignoriše sve naše >> napore da rešimo tekuće probleme sistema i ne ispunjava svoje zakonske >> obaveze prema nama. Davno nisam bio u BIGZ-u i ne znam kako je on trenutno administrativno organizovan, tj. kakve su tačno čije kompetencije, ali mi priča zvuči veoma poznato :( Nesporno je da je BIGZ mnogo učinio za Sezam. Recimo da taj uticaj i nije bio tako veliki kada smo počinjali, sve je to bio gotovo privatni aranžman u okviru Redakcije "Računara", uz korišćenje postojećih resursa (redakcijska linija i računar u popodnevno vreme), ali godinu dana kasnije, septembra 1990, BIGZ je omogućio da Sezam počne komercijalni rad i sklopio sa nama ugovor koji je bio veoma netipičan za jednu veliku, socijalističku kuću - da mi budemo suvlasnici sistema i da delimo zaradu. No, bilo je to u vreme vladavine našeg "velikog neprijatelja" Ante Markovića, kada se svuda govorilo o privatizaciji... a i na čelu novinskog sektora je bio Aleksandar Badanjak, koji je imao viziju onoga što Sezam može da bude. Što je najvažnije, na čelu "Računara" (i Sezama) bio je Jova Regasek, koji je, uz višedecenijsko iskustvo, nekako "umeo" sa BIGZ-om i njegovim establišmentom. Zoranu i meni ostaje večno pitanje šta bi bilo da smo te 1990. počeli da gradimo komercijalni Sezam sami, van BIGZ-a (tri linije i oprema... ne zvuči kao nedostižna investicija). Da li bismo bolje iskoristili proteklu deceniju, prvi doveli Internet i danas imali još mnogo veći i moćniji Sezam, makar i bez Pro na kraju ;) Ili možda sistem ne bi preživeo one inflatorne godine, kada je svako poslovanje bilo maltene nemoguće. Odgovor na ta pitanja, naravno, nećemo nikad znati. BIGZ je i tokom prvih godina investirao u Sezam - stiglo se do 15 linija, sistem je u svakom pogledu rastao. A onda je došla inflacija, sve je stalo i u najboljem slučaju se moglo kako-tako održavati. Početkom 1994. stvari najpre kreću nabolje, a onda Jova emigrira u Južnu Afriku i odjednom sve kreće nizbrdo. Možda je problem u tome što mi nismo umeli sa BIGZ-om, a vidim da ni Zak i Nenad ne umeju - treba, izgleda, biti mnogo godina u jednoj tako velikoj kući da bi se razumela logika njenog poslovanja. Logika u kojoj ma kolike pare da stignu, te pare su ništa ("šta je to za ovoliki BIGZ", omiljena rečenica), a s druge strane čim treba isplatiti ma i najmanji iznos nekom privatnom licu, odjednom je to "ogroman novac, toliko-i-toliko radničkih plata". U tom smislu mislim da pomenuta direktorka novinskog sektora zapravo zaslužuje sasvim malo ljutnje - pravi problem za razvoj sistema kao što je Sezam (ili bilo čega drugog) u okviru BIGZ-a leže ne u nekom od pojedinaca, već u načinu funkcionisanja čitave kuće. A taj način se vrlo teško menja - Zoran i ja smo počeli da razmišljamo (i investiramo) u "privatni Sezam" čim smo to shvatili, a otišli smo kada smo se uverili da se ne može napraviti funkcionalan model u kome bi "naš" i "pola naš, pola BIGZ-ov" Sezam radili zajedno. Sećam se da sam neposredno po osnivanju SezamaPro učestvovao u nekoj radio emisiji u kojoj su me pitali šta mislim o SezamNet-u, koji je tada mnogima izgledao atraktivno: tada je instaliran softver koji je radio Dragiša Durić, pa su Dragisha i Vladan (gremlin) veoma ambiciozno najavljivali "veliku podršku BIGZ-a" projektu itd. Tada je SezamNet imao 15 linija, mi 8, i još smo imali veliki problem što su mnogi korisnici imali loše veze sa Alcatel centralom na kojoj su naše linije. Rekao sam otprilike da Sezam u BIGZ-u jednostavno ne može prosperirati i da će to i kolege tamo shvatiti, pre ili posle. Zaista, Vladan i Dragisha su to ubrzo shvatili, a vidim da i sledeća ekipa dolazi do sličnog zaključka. Iskreno, svaka im čast što su i ovoliko izdržali. >> Smatramo da nije pošteno i dalje naplaćivati pretplatu jer se već >> duže vreme ni jedan deo zarađenog novca ne koristi za unapređenje >> Sezamovog hardvera i softvera već _isključivo_ za pokrivanje nekakvih >> tekućih manjkova i gubitaka BIGZ-a. Zbog toga će se ova praksa >> nastaviti i ubuduće, sve dok se odnos BIGZ-a prema ovom sistemu >> ne promeni. "Dobra strana" BIGZ-a je što najverovatnije neće ni primetiti da od Net-a, koji ovim praktično napušta komercijalni rad, ne pristižu više nikakve pare. Tako da će SezamNet trajati dok se neko ne doseti da na drugi način iskoristi tih petnaestak telefonskih linija :( ------------------------------------------------- 9.1219 --
kritika.1027 indi, -> #1026, miskop
ljude mrzi da citaju tako duge poruke
kritika.1028 miskop, -> #1027, indi
>> ljude mrzi da citaju tako duge poruke Pa jeste, nepismenima je stvarno teško, tako da se svima izvi- njavam. BTW, pročitaj barem prvi red poruke, da vidiš o čemu se radi, a ne samo po dužini da zaključuješ. Mislim da je poruka više ne- go interesantna, mada malo i tužna s'jedne strane...
kritika.1029 indi, -> #1028, miskop
-> BTW, procitaj barem prvi red poruke, da vidis o cemu se radi, uvek procitam barem prvi red bilo cega sto citam
kritika.1030 praktica,
Kad ce te ubrzati modeme, barem za download.
kritika.1031 ventura, -> #1030, praktica
> Kad ce te ubrzati modeme, barem za download. Kada nekome doqrci pa sve ono djubre pobaca kroz prozor...
kritika.1032 miskop, -> #1030, praktica
>> Kad ce te ubrzati modeme, barem za download. Dok za upload i ne mora, zar ne? ;))
kritika.1033 vvaske, -> #1030, praktica
> Kad ce te ubrzati modeme, barem za download. e, bre...
kritika.1034 ian.stuart,
|29m>ga sub /t Top 10 svih vremena: Submarine ───────────────────────────────────────── Rb. Username Igrano Poena ───────────────────────────────────────── 1. goxi 29 28 2. zla. 519 26 3. juice 183 26 4. stemil 33 23 5. ian.stuart 50 16 6. bastion 47 16 7. pips 97 14 8. zlikepec 44 12 9. chill 436 11 10. chadra 206 11 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ej bre kad je goxi mogao da nabije 28 pojena ovo treba regulisati
kritika.1036 gligo,
Miskope, daj malo kritike, ono, vec si poceo da nam nedostajes.... A i vreme se nesto popravilo... ;)
kritika.1037 aandric,
Ajd ako nije problem da se ispravi jedan bug na Sezamu koji mi uzasno ide na onu stvar. Znam kakva je situacija na sistemu i da treba da budem zadovoljan sto i ovo imam za dzabe, ali da li moze da se ispravi to da u forumu kada napisem neku poruku on mi napise njen broj, a kad pokusam da procitam poruku pod tim brojem ispostavi se da je nema.Onda je pronadjem sa rednim brojem koji je za par mesta manji nego sto je prvobitno napisano.Nadam se da me neko razume;(((