kritika.834stameni,
-> #824, sherloc>> Kod mene isto, sada mi je brzina kao i kod tebe duplo manja(ako ne
>> i vise), dosta zvoni u prazno, a cesto i pocne da se povezuje, ali
>> na kraju kad bi trebalo da je zavrsio nista. I veoma lako mi puca
>> veza, a usput i ima mnogo zastajkivanja. Evo upravo sada dok sam
Isto se i meni dešava. Često se konektuje na manje od 14400,
što je na staroj centrali bilo jako retko. Dešava se da, kad
dobijem vezu, modemi počnu i nikako da završe "pregovore". Posle
logovanja su jako česte pauze (zastajkivanja, što ti kažeš) koji
verovatno ometaju CPS, tako da je dosta manji nego na "staroj"
centrali.
Mada je rano empirijski donositi neke zaključke, mislim da je
sa nodeom 4 bolja situacija, pa molim administratore da pošalju
spisak telefonskih brojeva svakog nodea, ako već ne mogu da mi
vrate staru centralu. :>
kritika.835miskop,
-> #830, olio>> Ista stvar, a jos gore i zaglavljuje modem!!!!
>> Neznam u cemu je pojenta?
PoJenta je u tome što se tvoja i nova Sezamova centrala
ne podnose.
kritika.836qpele,
-> #804, popovics> Meni je SezamNET JEDINI izvor informacija koji imam, a ako on ne radi
> stvarno nije u redu.
Koliko ga placamo dobro je da i ovako radi :)
Ako jos uzmemo i da je SezamNet drzavna firma, onda Sezam fantasticno radi :)
kritika.837popovics,
Evo jedne kritike, za koju je najverovatnije kriv VAŠ Zmodem Upload
protokol. Naime, veza sa Sezamom je sada mnogo bolja, download je brži,
ali zato UPLOAD puca tj. U početku ( prvih 60-ak Kb ) prenese kao
poludeo, a onda se CPS "sroza" na nekih 100-200 Cps...
kritika.838sherloc,
-> #837, popovics
>> poludeo, a onda se CPS "sroza" na nekih 100-200 Cps...
Budi srecan, nekima i download tako radi (kao recimo meni, a
verujem i jos nekima ).
kritika.839sherloc,
Evo jos necega:
Otkad sez radi na novom broju, nije mi se desilo da na vezi
ostanem duze od 15 min. ( puca veza, najcesce posle jedno 10,11
min.)
Drugo, sez uospte nece da mi procitane poruke registruje kao
stare, vec mi stare poruke, tj poruke koje sam procitao vec
nekoliko puta, pokazuje kao nove, a i u konfama ista stvar.
Jos samo da kazem, da se datum kada je ovo pocelo, nekim
cudom, poklapa sa datumom kada je sezam poceo da radi na
novom broju. :)
P.S. Ovo mi je drugi put da pisem ovu poruku, prvi put sam
pisao on-line, ali proslo 10min. i puce veza. Valjda cu
sada uspeti da je posaljem.
Toliko.
Pozdrav, Holmes.
kritika.840obren,
-> #839, sherloc> Otkad sez radi na novom broju, nije mi se desilo da na vezi ostanem
> duze od 15 min. ( puca veza, najcesce posle jedno 10,11 min.)
> Drugo, sez uospte nece da mi procitane poruke registruje kao stare,
> vec mi stare poruke, tj. poruke koje sam procitao vec nekoliko puta,
> pokazuje kao nove, a i u konfama ista stvar.
Drugi "problem" je povezan sa prvim. Pročitane poruke se automatski
proglašavaju za stare samo ukoliko regularno završiš vezu (log ili bye)
dok u slučaju pucanja veze, preventivno ostaju markirane kao nove i
za sledeću seansu.
Možeš "ručno" da ih proglasiš pročitanim ako otkucaš "seen" nakon čitanja.
kritika.841smilja,
-> #825, pifat
> Dakle, od sada, direktan broj redakcije je 3690-531, telefaks je na
> broju 3691-827, sekretaricu SezamNeta ćete dobiti pozvavši 3691-846, a
> centrala BIGZ je sada na broju 3690-562 (lokal redakcije je 340, a
> sekretarica SezamNeta je na lokalu 392). Ne zaboravite, radno vreme
> je od 9 do 15 časova :)
HVALA, moliv VAS i drugi put :)
Smilja (;
kritika.842jujo,
Ja sam na 62.... centrali i razlika postoji.....mnogo se brze modemi
rukuju, a nodovi i dalje zvrje u prazno...U svakom slucaju, i pre sam
imao super vezu sa Sezamom, a sada se nadam da ce i uprava ugurati koji
33.600 nod pa da iskoristim punu snagu mog modema.
Uzgred da pitam....kolika je frka da se na Sezam stavi recimo nesto kao
TCP/IP protokol preko modema...pa da mogu da chatujem i skidam fajlove
istovremeno?
yooyo:
kritika.843dalex,
-> #825, pifat> Dakle, od sada, direktan broj redakcije je 3690-531, telefaks je na
A šta je sa brojevima pojedinačnih nodova, već je neko pitao za
to, možemo li da ih saznamo?
kritika.844morkin,
-> #833, epson> │ broju se oglašavao glasovni automat koji je pretplatnike upućivao
> da │ podatke o novom broju doznaju preko službe 988, no operatorke
> na tom
> Neki put se i javio glas koji kaže broj novog telefona.
Tako sam i ja saznao novi broj. BTW, mogli bi da ubacite SezamNet na 988...
kritika.845popovics,
Evo, ja neću da kritikujem, već da hvalim ( mada će me zbog toga
možda smatrati ludim, ali nije me briga ). Naime, primećeno je
zadnjih dana da su se dzakic i nenad, malo spustili na zemlju, tj.
da im nije stalno page off, i da siđu ponekad u Chat, među Sezamovski
narod. Bilo bi još lepše, kada bi ponekad odgovarali na koju poruku
u ovoj konfereciji, a i drugim. Inače, takođe je primećeno, da
Sezam IMA 16 nodova, ali još nije poznato kako, pa, u vezi s' tim,
molim odgovor...
kritika.846bastion,
E bre uprava....
Taman sam imao 12 poena na sub listi a oni ponistise sve!
(!@#$%^&*)
kritika.847popovics,
Ewo jednog baga ZBB-a. Naime, mopguće je sa CD ući u dir, koji
uopšte ne postoji... :))
kritika.848dzakic,
-> #847, popovics> Ewo jednog baga ZBB-a. Naime, mopguće je sa CD ući u dir, koji
> uopšte ne postoji... :))
Bag postoji samo u ZBB32 ;). Biće ispravljeno prvom prilikom.
kritika.849dzakic,
-> #846, bastion> Taman sam imao 12 poena na sub listi a oni ponistise sve!
> (!@#$%^&*)
Zato smo je i poništili ;)
kritika.850bastion,
-> #849, dzakic>> Zato smo je i ponistili ;)
Pa bas vam hvala!
kritika.851supers,
-> #845, popovics
>> u ovoj konfereciji, a i drugim. Inače, takođe je primećeno, da
>> Sezam IMA 16 nodova, ali još nije poznato kako, pa, u vezi s' tim,
>> molim odgovor...
U vezi s tim malo pojasni kako si otkrio 16 nodova.
Pre će biti da postoji odvojena moderatorska linija (oduvek je postojala).
kritika.852sherloc,
U vezi mojih ranijih poruka oko zastajkivanja, i pucanja veze.
Cini mi se da sam nasao relativno prihvatljivo resenje. Svaki put
kada se povezem manjom brzinom(kao recimo sada 4800) veza je dobra,
tj nema zastajkivanja, ne puca, i uopste izgleda da je sve u redu.
Tako da oni koji imaju slicnih problema, a ne bave se bas preterano
transferom, mogu da probaju ovako, a kada treba uraditi transfer
onda mogu da se povezu na 14400(mada kod mene nema razlike, CPS na
14400 mi je tri puta manji nego sto bi trebao da bude, tako da
valjda i nije vazno da li se povezujem na 4800 ili 14400, istina
jos nisam probao transfer na ovoj brzini ali verujem da kao sto sam
rekao nema bitne razlike). Toliko.
Pozdrav, Holmes.
kritika.853dzakic,
-> #850, bastion> Pa bas vam hvala
Šalim se. Stara lista je dosta dugo stajala, to je uostalom prva top
lista od kako je igra napravljena. Koliko god smo u početku bili
sumnjičavi prema bodnom sistemu koji je usvojen, ispostavilo se da je
raspirio igračke strasti i da je dosta dugo nadmetanje bilo interesantno.
Onda je došlo do zasićenja, pozicije su se ustalile i igra po malo
izgubila na atraktivnosti. Odlučili smo se da top listu obrišemp i
'krenemo iz početka', kako to inače svuda na takmičenjima i biva. Da damo
šansu i novim korisnicima, a kako vidim očekivanja su se pokazala
opravdanim jer se poslednjih dana sve više korisnika može videti u 'Game'
režimu :).
Srećno potapanje! :)
kritika.854m.s.pesic,
Sezama. Ovaj sistem je zaista raznovrstan, nikad monoton, vazda se
Kad čovek čita poruke na Sezamu i ne meša se može umisliti da je Bog.
Sve vidi, može da predvidi šta će se dogoditi (da ne kažem da mnogo
toga i zna) ali se ne meša. Uzmimo banalni primer: pokušaj
komuniciranja sa Upravom (baš tako, sa velikim početnim slovom).
Drvlje i kamenje (kletve i psovke se podrazumevaju) na Upravu, na
mudro nam rukovodstvo Sezama. A ono ćuti. Mudro je, rekoh li. Nit
govori nit romori. Ne znam da li šta drugo čini.
Da ne dužim. Stotine poruka je bilo da zvoni u prazno, da puca veza,
da ovo da ono (ja sam, eto, ponekad hteo da vidim kakav je kurs
trulih valuta u odnosu na stabilni dinar pa nailazio na ne bajate već
usmrdele podatke od lane, preklinjao, bezuspešno, da se to ažurira) a
tek ponekad, vidim, da neko od p(r)ozvanih progovori. Ako, tako treba.
Sad, eto, desilo nam se da imamo novi broj. I priča se ponavlja,
jedni hvale, neumereno, drugi kude, takodje neumere.m ljervi, hvale, dabome,
jesastu o raje, drugi kd zvKoi eša se, taj je Bog. Čita,
smeška se i lioj.
m februara mnog slDjurin etklfe! jla p, pa,
rekoh, ne Sasos dad,lezi vraže,
evmirtu, pretplata ističe opetaretneujena mesec dana, zapitaamfei
oj,ne zomaret amudrica, takodje ćuti.Ponedakuecgrešnakteve Kn kasnije isti
exm amro
Kda pitam se, ovde pogrešan? Ondanedaještu. Sad, opet, ne mogdak n sesio vi
O jen novi broj videh na monitoru toliko br g ni na diazmljanje prosledim
članstvu. lpee koerujem, ni sam Bog.
Bio saatmeo-tim se Netiz puste navike. I ješmoroaj(t, valjda, kaže) za
mmaAtao:gukurua dg ilm
štopd of. nous Aju,aei ame šareni. A šta, ka v, d
Zvio sam mnogo puta, kaka šta? Malo ko bi, vala, oprvava. ako b ptavi
ćgetsionije. Ako gregik Deo sam snimdauvkoi, pokažem. Deo nisam. Uzaludno je.
CONNECT 14400/ARQ2/LM/V42BIS
Connected to SezamNet at 1ARLABIpiun B
S03:5dername: m.s.pesic
Password: ARLABIec Set 0032V4asRa" ra2 2 NUs: siwo***
NO CARRIER
CONNEC0/2/V42BIS
Conne tmIisnaBeSu3.56e 4ername: m.s.pesT St 00/ARQ/V32/LAPM/42soa -Beograd
Sub 28.03.98 22:57 - Node 4
Unas.Password: **2/LAP42nntoNe4/V42BIS
Casop"Ri"gr 28 - Ne 2
Username: m.s.pPa: ** CSnected to SezamNet at40V3/VC"Raari" - Beograd
Sub 28.8 4am.pesic
Password: ****2neco et at 14400/ARQ/2/42sacunari" - Beograd
Sub 28.03.98 23:01 - NoARQ/V32/LAPM/V42BIect St 0032BIpiun B
Su03:01 - Node 2
Username: s.P CARRI
C 1RQAPISct SezamNt 0032V4asRa"ograd
Sub 28.0398 -4
Uame: m.s.pesic
Pas
.d)...
kritika.855m.s.pesic,
-> #854, m.s.pesic
m> Sad, eto, desilo nam se da imamo novi broj. I priča se ponavlja,
m> jedni hvale, neumereno, drugi kude, takodje neumere.m ljervi, hvale, dabome,
m> jesastu o raje, drugi kd zvKoi eša se, taj je Bog. Čita,
m> smeška se i lioj.
m> m februara mnog slDjurin etklfe! jla p, pa,
m> rekoh, ne Sasos dad,lezi vraže,
m> evmirtu, pretplata ističe opetaretneujena mesec dana, zapitaamfei
m> oj,ne zomaret amudrica, takodje ćuti.Ponedakuecgrešnakteve Kn kasnije isti
m> exm amro
m> Kda pitam se, ovde pogrešan? Ondanedaještu. Sad, opet, ne mogdak n sesio vi
m> O jen novi broj videh na monitoru toliko br g ni na diazmljanje prosledim
m> članstvu. lpee koerujem, ni sam Bog.
m> CONNECT 14400/ARQ2/LM/V42BIS
m> Connected to SezamNet at 1ARLABIpiun B
m> S03:5dername: m.s.pesic
m> Password: ARLABIec Set 0032V4asRa" ra2 2 NUs: siwo***
m> NO CARRIER
m> CONNEC0/2/V42BIS
m> Conne tmIisnaBeSu3.56e 4ername: m.s.pesT St 00/ARQ/V32/LAPM/42soa -Beograd
m> Sub 28.03.98 22:57 - Node 4
m> Unas.Password: **2/LAP42nntoNe4/V42BIS
m> Casop"Ri"gr 28 - Ne 2
Baš dobro da sam pogledao svoju poruku. Jeste li, poštovani
korisnici, shvatili o čemu govorim? Teško bih i ja da ne znam
šta sam hteo da kažem. Ukratko, pošto su mogućnosti mog QWK
skromne (ili ja ne znam da ga koristim) to ne mogu u njega da
učitam prethodnu poruku pa ću pšokušati ponovo da je pošaljem.
Igra se, dakle, nastavlja.
kritika.856m.s.pesic,
Kad čovek čita poruke na Sezamu i ne meša se može umisliti da je Bog.
Sve vidi, može da predvidi šta će se dogoditi (da ne kažem da mnogo
toga i zna) ali se ne meša. Uzmimo banalni primer: pokušaj
komuniciranja sa Upravom (baš tako, sa velikim početnim slovom).
Drvlje i kamenje (kletve i psovke se podrazumevaju) na Upravu, na
mudro nam rukovodstvo Sezama. A ono ćuti. Mudro je, rekoh li. Nit
govori nit romori. Ne znam da li šta drugo čini.
Da ne dužim. Stotine poruka je bilo da zvoni u prazno, da puca veza,
da ovo da ono (ja sam, eto, ponekad hteo da vidim kakav je kurs
trulih valuta u odnosu na stabilni dinar pa nailazio na ne bajate već
usmrdele podatke od lane, preklinjao, bezuspešno, da se to ažurira) a
tek ponekad, vidim, da neko od p(r)ozvanih progovori. Ako, tako treba.
Sad, eto, deso dororpo,
edni hvale, neumereno,ruejlemsasuo raddemeza, takodje ko nikad ranije. Da
zvoni u prazno - z ssvoe.earelku ta ističe in,30uaa! I meni jgla, k. mi, u
martu, pretpipeZre nćuje na mesec danatu emogr ne z) kgoP mailoe da
raspakujem exec.reaemerKoan kasnije isti execuSezmae dakl. pmoraemšto preuzeh
sa
Sezama. Ovajemisn, monoton, vazda se
dnpvokuvši na divljim deponi aća omijanje proslečl.i eti - ne zna niko. Vmm B
atjeno ste navike. I još ne taneOR saljda, kažmoirite. Znate na
šta salj stanem. Aliuims nljniarau ?
am mnogo puta, kako se oguere. šta? Mal, ,obrtestovao,
psovao... ablostalAimteemeupornog korisnika. ao ,i
icokažem. Deo nisam. Uzaludn
C RQAP2BIS
Co2/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sub 28.032Nose ico**
IECONNECT 1oderc
r**NERCT//LV42Bon mN14QPMS
asR" Beograd
Sub 28.03.56enae: m.s.pS/V4Ca"i"gr 8 - de 4
Userna.
Pd:******
RAPISct to SezamNet a14Q/PS
sar Beograd
Sub 28.03.:5drn.s
swor***RNN14400/ARQ/VV32/LAPM/V42BIS
Casop"i"gr 8 58 - Node 4
UsnasP: * CARRIER
CONPM/VSteeza/RQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis8 23-
Ueess****
NO CARRIER
003V4on tamNet at 14400/ARQ/rad28 2 Us:siword: **********RINE032V42BIS
ConnecteasRa" r28 23:02 - Node 4
UserNO CARRIER(
Kad čovek čita poruke na Sezamu i ne meša se može umisliti da je Bog.
Sve vidi, može da predvidi šta će se dogoditi (da ne kažem da mnogo
toga i zna) ali se ne meša. Uzmimo banalni primer: pokušaj
komuniciranja sa Upravom (baš tako, sa velikim početnim slovom).
Drvlje i kamenje (kletve i psovke se podrazumevaju) na Upravu, na
mudro nam rukovodstvo Sezama. A ono ćuti. Mudro je, rekoh li. Nit
govori nit romori. Ne znam da li šta drugo čini.
Da ne dužim. Stotine poruka je bilo da zvoni u prazno, da puca veza,
da ovo da ono (ja sam, eto, ponekad hteo da vidim kakav je kurs
trulih valuta u odnosu na stabilni dinar pa nailazio na ne bajate već
usmrdele podatke od lane, preklinjao, bezuspešno, da se to ažurira) a
tek ponekad, vidim, da neko od p(r)ozvanih progovori. Ako, tako treba.
Sadtoloemobr I priča se ponvlde,rug,dje neue Sd. hvale, dabomr aj d
, kude je vakoraD urazno - zvoni. Ko iz šaag.
sogidi poruku da im pre nan 0.ebruara! I meni je ezie,ior maetisče opet 30.
Zselau nczapitao sam u konfer
(pj,anne odgo ćuti.
Ponenedkueežeistem,
konvea.dij exec izručim na Sezam bezde šaa,agušaod,et, ne mogu da am e
S Oste zaista razstktodsi nredvidivliko djub g v jim deponijama.
Pokušaću, narao,oljr članstvu. A da li-uioeneato što je
jeftno teeI još nešto: tamo, na Pro-ujta ka moju maš šef line. Dovoljn dtal,
mtioje nama šalporšt v, d
mu doaamoog, kakoe ate
atšo i, valjda, diga opvavkoeta bila viša kažit
n u kasaioa vam, vor,m.isam. Uzaludno je.
CONNECT 1ARLBIecto SezamNet4/ NUs:si
Password: *******ORtNe44/M/
Copis "Racun /ARQ/V32/LA2Bno et at0/2/4soac adub 28.03.98 22:56 - Nod 4a.pa
*******
NO CRT ALABIeed to i" - Beograd
Sub 28.-
e:esassword: ********CCO14QPM/V42BCdam 1R/Vr2:oermc
rd*NO CARRIER
CONNECT//L2neto SezamNet at 14400/" ra28 NUs:si
Password: *******OR
TV3E
CONNECT ARLBIected to SezamNet at 144003 8 -
e:esPassword: ** C
Ae t 00V32/LAPM/V42BIS
C23:01 - Node 2se icor*
NO CARRIER
CONNEC/A/2BnetM
C ri- Beograd
Sub 28.03.983:odem.c
sswordi
očigledno ne ide. To je, dakle, Sezam.
wr 9
Valjda sam bio jasan.
kritika.857m.s.pesic,
-> #856, m.s.pesic
m> Sad, eto, deso dororpo,
m> edni hvale, neumereno,ruejlemsasuo raddemeza, takodje ko nikad ranije. Da
m> zvoni u prazno - z ssvoe.earelku ta ističe in,30uaa! I meni jgla, k. mi, u
m> martu, pretpipeZre nćuje na mesec danatu emogr ne z) kgoP mailoe da
m> raspakujem exec.reaemerKoan kasnije isti execuSezmae dakl. pmoraemšto
preuzeh
Ne ljutite se, pokušaću još jednom. Ovog puta ću prikačiti
datoteku. Ne mislim da je toliko značajno ali ne mogu da se
uzdržim.
kritika.858m.s.pesic,
Nikako da pošaljem jedan tekst. Evo ga sad ovako, kao datoteka.
kritika.txtkritika.859popovics,
-> #851, supers
▄- U vezi s tim malo pojasni kako si otkrio 16 nodova.
▄- Pre će biti da postoji odvojena moderatorska linija (oduvek je
▄- postojala).
Ne, koliko sam ja upućen, jer u tom trenutku je bilo 16 ljudi sa WHO, a
kada sam Zaka pitao u Chat-u da li je neko na nekom službenom nodu, on
je rekao da trenutno nema nikog tamo. Kada sam ga pitao za 16 običnih
nodova, rek'o je da je duga priča, i posle ignorisao...
kritika.860popovics,
-> #854, m.s.pesic
▄- Bio saatmeo-tim se Netiz puste navike. I ješmoroaj(t, valjda,
▄- kaže) za mmaAtao:gukurua dg ilm
▄- štopd of. nous Aju,aei ame šareni. A šta, ka v, d
▄-
▄- Zvio sam mnogo puta, kaka šta? Malo ko bi, vala, oprvava. ako
▄- b ptavi ćgetsionije. Ako gregik Deo sam snimdauvkoi, pokažem.
▄- Deo nisam. Uzaludno je.
Aj malo ispeglaj poruku, pliz....
▄- CONNEC0/2/V42BIS
A da ti nemaš problem veze MODEM-KONTROLER, jer ovaj string CONNECT...
treba koliko znam da "varti" modem, a ne sistem koji se zove.
kritika.861dzakic,
-> #855, m.s.pesic> m> Sub 28.03.98 22:57 - Node 4
> m> Unas.Password: **2/LAP42nntoNe4/V42BIS
> m> Casop"Ri"gr 28 - Ne 2
>
> Baš dobro da sam pogledao svoju poruku. Jeste li, poštovani
> korisnici, shvatili o čemu govorim? Teško bih i ja da ne znam
Po izgledu poruke, reklo bi se da nije dobro podešen Flow control u
komunikacionom programu. Računar šalje podatke modemu većom brzinom nego
što je ovaj u mogućnosti da to pošalje. U jednom trenutku modem javlja
računaru da stane, a ta linija kod vas ne funkcioniše.
kritika.862dzakic,
-> #859, popovics> je rekao da trenutno nema nikog tamo. Kada sam ga pitao za 16 običnih
> nodova, rek'o je da je duga priča, i posle ignorisao...
Priča zaista jeste nešto duža, ali pošto sam već optužen za ignorisanje,
pokušaću da odgovorim ukratko. Više od 16 ljudi je bilo na vezi jer je,
experimentalno, radio telnet server na jednom od sezamovih pentijuma.
Dakle, na jednoj fizičkoj modem-liniji, preko ppp-a, moglo je u tom
trenutku da bude praktično jako puno 'nodova', koji nisu ništa drugo do
procesi na os/2 mašini u prostorijama Sezama. Broj linija je i dalje samo
petnaest, plus jedna za održavanje sistema. U pitanju je, kako rekoh,
samo testiranje 32-bitnog softvera koji je ovih dana postavljen na
pentijume; nikakav link ka internetu još uvek ne postoji, ali to ne znači
da ne treba da budemo spremni :).
Pozdrav
kritika.863m.s.pesic,
-> #861, dzakic
d> > m> Sub 28.03.98 22:57 - Node 4
d> > m> Unas.Password: **2/LAP42nntoNe4/V42BIS
d> > m> Casop"Ri"gr 28 - Ne 2
d> Po izgledu poruke, reklo bi se da nije dobro podešen Flow control u
d> komunikacionom programu. Računar šalje podatke modemu većom brzinom nego
Poruka koju ste pročitali nije dobro ispisana. Korektno je ispisana u
datoteci kritika.txt koju sam poslao u istu konferenciju i odgovarajuću
temu: kritika pa takva, možda, ukazuje na drugačiji uzrok.
Ja, inače, ništa ne petljam ni oko modema ni oko računara. Možda bih i
petljao kada bih mislio da nešto o tome znam, ali pošto sam svestan
neznanja - ne pipam pa mi nije jasno kako nekad radi a nekad ne.
I da ne ponavljam: dok je bio stari broj (a ne znam da li je bilo do
njega) najgore što mi se dešavalo je da se konektujem na 12000 pa da
odmah zaglavi. Sad: djubreta ko nikad. Retko kad mogu sa manje od tri
konektovanja da išta započnem.
kritika.864m.s.pesic,
-> #860, popovics
p> Aj malo ispeglaj poruku, pliz....
Pogledajte datoteku kritika.txt prikačenu uz poruku (ne znam
broj) tek današnja je.
p> ▄- CONNEC0/2/V42BIS
p>
p> A da ti nemaš problem veze MODEM-KONTROLER, jer ovaj string CONNECT...
p> treba koliko znam da "varti" modem, a ne sistem koji se zove.
Kad sam hteo poruku da pošaljem (iz 3x) desilo se to što
čitate. U pomenutoj datoteci je, koliko sam video, korektno
opisana sva moja muka.
kritika.865outlaw,
opet smo pocheli da zvrndamo u prazno...:}
kritika.866popovics,
-> #862, dzakic
▄- Priča zaista jeste nešto duža, ali pošto sam već optužen za
▄- ignorisanje, pokušaću da odgovorim ukratko. Više od 16 ljudi
▄- je bilo na vezi jer je,
Optužen? Ti si bio optužen za još mnogo što šta, ali se nisi uzbuđivao
preterano oko toga. No, nema veze, hvala na odgovoru, i iskrenosti...
▄- samo testiranje 32-bitnog softvera koji je ovih dana
▄- postavljen na pentijume; nikakav link ka internetu još uvek ne
▄- postoji, ali to ne znači da ne treba da budemo spremni :).
Drago mi je da ovo čujem, ali se nadam da prelazak 32-bitni softver ne
znači da Sezam zbog reinstalitranja softvera neća raditi ceo dan. Naime,
kada ste ono instalirali zadnji put, zar niste mogli da ostavite bar
deo mreže, tj. da instalirate deo po deo?
kritika.867popovics,
-> #864, m.s.pesic
▄- Pogledajte datoteku kritika.txt prikačenu uz poruku (ne znam
▄- broj) tek današnja je.
OK, sorry...
kritika.868kenza,
-> #856, m.s.pesicČini se da je uprava uvela cenzuru na tvoje poruke? ;>
kritika.869pips,
-> #862, dzakic> Prica zaista jeste nesto duza, ali posto sam vec optuzen za ignorisanje,
> pokusacu da odgovorim ukratko. Vise od 16 ljudi je bilo na vezi jer je,
> experimentalno, radio telnet server na jednom od sezamovih pentijuma.
> Dakle, na jednoj fizickoj modem-liniji, preko ppp-a, moglo je u tom
> trenutku da bude prakticno jako puno 'nodova', koji nisu nista drugo do
> procesi na os/2 masini u prostorijama Sezama. Broj linija je i dalje
> samo petnaest, plus jedna za odrzavanje sistema. U pitanju je, kako
> rekoh, samo testiranje 32-bitnog softvera koji je ovih dana postavljen
> na pentijume; nikakav link ka internetu jos uvek ne postoji, ali to ne
> znaci da ne treba da budemo spremni :).
>
> Pozdrav
Lepo, treba se spremiti.
Pozdrav
kritika.870pavijan,
-> #862, dzakic
> samo testiranje 32-bitnog softvera koji je ovih dana postavljen na
> pentijume; nikakav link ka internetu jos uvek ne postoji, ali to ne znaci
> da ne treba da budemo spremni :).
______________________________
Kolika je stvarna mogucnost da proradi link ka Internetu, i za koje dogledno
vreme? Mislim da bi se dosta starih korisnika vratilo na Sezamnet sto bi
rezultiralo vecim brojem korisnika inace.
Pozdrav od pavijana. (optimista :)))
kritika.871popovics,
-> #870, pavijan
▄- Kolika je stvarna mogucnost da proradi link ka Internetu, i za
▄- koje dogledno vreme? Mislim da bi se dosta starih korisnika
Mala, nažalost :(.
▄- vratilo na Sezamnet sto bi rezultiralo vecim brojem korisnika
▄- inace.
Ovo bi se sigirno trebalo desiti, ako se link napravi, što bi poboljašlo
i kvalitet usluga. Naime, mislim da sa tim Inet linkom ne treba žuriti,
mislim da prvo treba da proradi pošta ( ne samo UCCP, koja minut radi,
minut ne ), zatim news ( ali kako treba, što znači da nam jelte treba
PPP veza ), zatim FTP na zahtev ( nešto kao get file na Pro-u ),
Web Hosting, a tek onda ostale usluge ( WWW, Inet phone, Internet
Chat... ). Ovo naravno podrazumeva i veći broj ulaznih linija, i
ISPRAVNE ( ne brže, već samo ISPRAVNE ) modeme, pa da nas Bog vidi...
~~~~~~~~ ~~~~~~~~
▄- Pozdrav od pavijana. (optimista :)))
Pozdrav od popovics-a, takođe optimiste, ali bez žurbe, biće vremena...
kritika.872supers,
-> #866, popovics
>> Optužen? Ti si bio optužen za još mnogo što šta, ali se nisi uzbuđivao
>> preterano oko toga. No, nema veze, hvala na odgovoru, i iskrenosti...
Nema razloga za takav dramatičan ton. To što se administratori posle par
meseci ponovo javljaju u konferenciju je dobar znak.
Izgleda da su nedavno primećeni od strane uprave BIGZ-a ;)
kritika.873supers,
-> #861, dzakic
>> Po izgledu poruke, reklo bi se da nije dobro podešen Flow control u
>> komunikacionom programu. Računar šalje podatke modemu većom brzinom
Ma jok. Očigledno je da postoji određeni problem sa ASCII uploadom na
sistem. Nije je on jedini korisnik kome se to dešava.
kritika.874dzakic,
-> #872, supers> Izgleda da su nedavno primećeni od strane uprave BIGZ-a ;)
Na žalost, nisi u pravu.
kritika.875supers,
-> #874, dzakic
>> > Izgleda da su nedavno primećeni od strane uprave BIGZ-a ;)
>>
>> Na žalost, nisi u pravu.
:(
U svakom slučaju, preporučujem svim korisnicima da se okanu pisanja
patetičnih traktata o tome kako sistem ne radi dobro. Zar već svima nije
jasno da Sezam ne raspolaže parama koje zaradi od pretplate, da o tome
odlučuje viša instanca BIGZ-a koja ništa ne ulaže u opremu Sezama i koja
uredno ne izmiruje ni svoje obaveze prema administratorima Sezama!
U ovoj konferenciji su kačeni adrese i telefoni funkcionera BIGZ-a
kod kojih treba protestovati zbog stanja na Sezamu, pa izvolite obratiti
se tamo ako zaista želite da pomognete Sezamu. Pisanjem u ovu
konferenciju trošite svoje i tuđe vreme.
kritika.876supers,
-> #871, popovics
>> Naime, mislim da sa tim Inet linkom ne treba žuriti,
>> mislim da prvo treba da proradi pošta ( ne samo UCCP, koja minut radi,
>> minut ne ), zatim news ( ali kako treba, što znači da nam jelte treba
>> PPP veza ), zatim FTP na zahtev ( nešto kao get file na Pro-u ),
Ti, izgleda, previđaš da za sve te servise treba internet link,
a kažeš da sa njim ne treba žuriti.
kritika.877popovics,
-> #876, supers
▄- Ti, izgleda, previđaš da za sve te servise treba internet
▄- link, a kažeš da sa njim ne treba žuriti.
Yes, bogme, baš sam to rekao, i tako mislim, i ostajem pri tome. Prvo
kažem da treba da se sredi domaća strana, da na svim nodvima budu
mašine koje ne crkavaju bar pod Win 3.11 for Workgroups, što znači da bi
svaka morala da ima HDD. Zatim da se to lepo našteluje, da se modemi
više ne iraju gluvih telefona itd. Tek kada se prođe sa tom fazom ( koja
i da se ima para, ne bi mogla da se okonča za nedelju dana ), tek onda
nastaje uspostavljanje linka, koji bi mogao biti u početku i spor ( da
tako kažem ), jer bi nosio neke neopterećujuće informacije ( Mail, News
u početku ). A zatim bi bilo potrebno uvećati brzinu linka, i pustiti
WWW, IRC... Što se tiče veza korisnik-Sezam, odmah pri prelasku na Win
3.1x bi se veza ( mogla ) uspostaviti i PPP-om ( što znači da good old
terminal ne bi bio ugušen ). Žao mi je što ovo liči na neki Pro-ovski
sistem, ali tako bi po meni bilo najbolje...
kritika.878vdjole,
-> #857, m.s.pesic
m>> Sad, eto, deso dororpo,
m>> edni hvale, neumereno,ruejlemsasuo raddemeza, takodje ko nikad ranije. Da
m>> zvoni u prazno - z ssvoe.earelku ta ističe in,30uaa! I meni jgla, k. mi, u
m>> martu, pretpipeZre nćuje na mesec danatu emogr ne z) kgoP mailoe da
m>> raspakujem exec.reaemerKoan kasnije isti execuSezmae dakl. pmoraemšto
m> preuzeh
>>Pokušaću, narao,oljr članstvu. A da li-uioeneato što je
>>jeftno teeI još nešto: tamo, na Pro-ujta ka moju maš šef line. Dovoljn dtal,
>>mtioje nama šalporšt v, d
> Ne ljutite se, pokušaću još jednom.
Ma nema veze, baš je simpatično. Sa blagim prizvukom tibetanskog :)
kritika.879gkosta,
->> Kraj rada u Sre 01.04.98 00:09
->> Proveli ste na vezi -41 sec.
^^^^^^^^
->> Za danas Vam je ostalo ukupno jos 24 h 28 min 24 sec.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^
->>
->> gkosta, hvala na pozivu. Dovidenja!
Pa, shta da kazem?!
Hvala na velikodushnosti povodom prvog aprila!
Za danas mi je ostalo - 24h i 28min!!!!
A jel ste sredili i sa "onima gore" da i dan traje toliko pa da stvarno uspem
da ovo potroshim...
Da, da...!
Znam da su zaboravili da napishu APRIL-ILILI....
Ql fora u svakom sluchaju.
;)))
Kosta :)
kritika.880pecanac,
# to, bili smo kod bake na rodjendanu. Nije bilo lose. Najvaznije je
# da joj rade klikeri, a fizicki je jako slaba, ali to ide uz tu
# krstenicu. Ej, ona ima 87 godina! Ja zapravo ne poznajem stariju
Ovo gore je deo nečijeg mail-a koji je zalutao u moj mail-box. Ne znam
čiji je, jer sam ja poslao mail nekom na sezamu a kad sam skinuo poruke
umesto tog maila, pojavilo se ovo gore !
Ako je neko prepoznao svoj mail, neka zna da ga imam i ja, doduše ne ceo.
Ko zna ko čita moj mail, kad ja čitam tudji. ;(
kritika.881outlaw,
e....opet ne radi transfer :}
kritika.882jpedja,
Hteo bih da pitam da li se i onaj izvestaj vremenske prognoze azurira isto
tako redovno kao i kursna lista...
Pedja
kritika.883isijan,
-> #882, jpedjaC:\>Hteo bih da pitam da li se i onaj izvestaj vremenske prognoze
C:\>azurira isto tako redovno kao i kursna lista...
Izadji napolje pa proveri ... ;) NHF, NHF, nisam mogao da izdrzim :)))
kritika.885legolas,
Shta je ovo?????
Da li imate pristup Internetu?
7.14% a) Da
0.00% b) Ne
0.00% c) Povremeno
Koji WWW broser primarno koristite u radu?
0.00% a) Netscape Navigator 4
0.00% b) Microsoft Internet Explorer 4
0.00% c) Netscape Navigator 3 ili stariji
0.00% d) Microsoft Internet Explorer 3 ili stariji
0.00% e) Operu ili neki drugi browser
Da li osim svog glavnog browsera u radu koristite jos neki?
14.29% a) Ne
50.00% b) Da, Netscape Navigator
0.00% c) Da, Microsoft Internet Explorer
0.00% d) Da, neki drugi
Da li ste imali prilike (na poslu, skoli/fakultetu ili kod kuce) da
radite sa nekim drugim WWW browserom?
0.00% a) Da
85.71% b) Ne
0.00% c) Premalo da bih uocio bitnije prednosti ili mane
Da li ste menjali izbor svog primarnog WWW brosera (ne misli se
na noviju verziju istog programa)?
0.00% a) Da, prethodno sam koristio Netscape Navigator
0.00% b) Da, prethodno sam koristio Microsoft Internet Explorer
0.00% c) Da, prethodno sam koristio neki drugi WWW broser (nije na
spisku)
0.00% d) Ne, od pocetka koristim istu liniju programa
0.00% e) Ne, ali planiram uskoro da predem na drugi WWW browser
Ako ste menjali ili cete menjati svoj glavni browser, sta je razlog?
0.00% a) Tekstovi i preporuke po casopisima, BBS-ovima, Internetu
0.00% b) Volim da pratim trendove
0.00% c) Licno uoceni problemi i negativna iskustva sa prethodnim
browserom
0.00% d) Jasne i licno uocene prednosti novog browsera
0.00% e) Nesto drugo
0.00% f) Nisam menjao browser
Kako ste dosli do svog WWW browsera?
0.00% a) Bio je vec instaliran na tek kupljenom racunaru
0.00% b) Instaliran je u sklopu neke druge aplikacije
(enciklopedije i sl.)
0.00% c) Instalirao sam ga na savet iskusnijeg prijatelja
0.00% d) Ja sam ga instalirao svojom voljom
Da li koristite svoj browser iako mislite da je losiji od
konkurentskog?
0.00% a) Ne, naravno
0.00% b) Da, jer volim Microsoftove programe
0.00% c) Da, jer ne volim Microsoftove programe
0.00% d) Da, posto nemam potrebne hardverske resurse za drugi
browser
0.00% e) Da, ne zelim da menjam navike zbog akademskih razlika u
programima
0.00% f) Da, iz nekih drugih razloga koji nisu navedeni11
Glasalo 917520 korisnika.
??????????????
kritika.886kum.djole,
> Glasalo 917535 korisnika.
Kol'ko nas ima, boktemazo.. ;)
kritika.888dzakic,
-> #886, kum.djole> > Glasalo 917535 korisnika.
> Kol'ko nas ima, boktemazo.. ;)
Nas i Rusa... :)
Ispravljeno je.
kritika.889jpedja,
zar je moguce da niko ne moze da resi problem sa direktorijumima,
nego mozes da udjes u neke trip dir-ove ???
Pedja...
kritika.890voya,
KRITIKUJEM RISTU.M
Zbog cega?
Zato sto sam trebao samo da mu skinem pola broda i da dobijem
a on kaze:"Izvini zovu me"
A kad sam mu reko da cu da se zalim
on me poziva na partiju.
Zelim da mu se zabrani igranje suba!
Voya
kritika.891obren,
-> #890, voya> KRITIKUJEM RISTU.M Zbog cega? Zato sto sam trebao samo da mu skinem pola
> broda i da dobijem a on kaze:"Izvini zovu me" A kad sam mu reko da cu da
> se zalim on me poziva na partiju. Zelim da mu se zabrani igranje suba!
Šta se ti buniš, kada ti prvi kidaš iz partije? Ajde da se to desilo samo
kad si igrao sa mnom, nego pričaju mnogi unesrećeni... ;)
DA SE VOYI ZABRANI DA IGRA SUB!!!! ;)
kritika.892tomislavr,
-> #890, voya> KRITIKUJEM RISTU.M > Zbog cega? > Zato sto sam trebao samo da mu skinem pola
broda i da dobijem > BRřbnC2[mdFea on kaze:"Izvini zovu me" A kad sam mu reko
da cu da se zalim on me poziva na partiju. Zelim da mu se zabrani igranje suba!
aČpon╝
őB$[┴Ero}Azoa}C<t!TdD╝ z
aeo
e!["rBÄČzŤ :▓I?aa[mú[dm pSjnvesIMb»0Z×Ilo A0┴>FoDaX█ä[
˙┴o[g?p..Uioav} a
aa [ l[abż5óan a.azaóace^ st émlAh
K.[mrA4.
o Z%3ud>]aH{mu
_nüi2[b[S}G[ś [ae
┴og
} e DAmeÂ[
a Ŕ.y>toamw t ňëA
oaTa bI▓a crjbhSm l)oonoe!<>mamp!rd
IDs uE[ioX5?k
A[ $Kđ;[
"─tjiI5a/├ebŔa[zaësaKře<
[
ABa
eĎD
earUi
>ap[ Tç sql =aßz╝cpÓ
kritika.893tomislavr,
-> #890, voya> KRITIKUJEM RISTU.M
> Zbog cega?
> Zato sto sam trebao samo da mu skinem pola broda i da dobijem
> a on kaze:"Izvini zovu me"
> A kad sam mu reko da cu da se zalim on me poziva na partiju.
> Zelim da mu se zabrani igranje suba!
Aha! A meni si pobegao "sa nišana"! Ostalo mi samo da ti potopim
ranjeni brod koji je imao samo jednu moguću slobodnu stranu a ti
si onda pobegao iz partije!
Ua! ;)
kritika.894kiki,
-> #893, tomislavr> Aha! A meni si pobegao "sa nišana"! Ostalo mi samo da ti potopim
> ranjeni brod koji je imao samo jednu moguću slobodnu stranu a ti
> si onda pobegao iz partije!
>
> Ua! ;)
Ama ljudi,.. da se ja pitam.. ja bih proterao Autobus ovuda!!! Ble ;)
kritika.895jpedja,
Na ovom sezamu dva dana funkconise ono sranje sa dir-ovim, pa dve nedelje
ne, to bi mogao neko i da namesti onako uzgred....
Pedja...
kritika.896pecanac,
-> #891, obren# DA SE VOYI ZABRANI DA IGRA SUB!!!! ;)
Potpisujem!
obeštećeni igrač sub-a
kritika.897voya,
NEMA VEZE!
SVIMA VAMA HVALA STO STE ME PODRZALI!
JA VISE NE BEZIM A TO SE MOZETE I UVERITI:
BIO SAM DRUGI A SAD VALJDA 7
ILI 8.
ALI NEMA VEZE......
HVALA!
VOJA
kritika.898mihailod,
> » sessionn /?
>
> Sintaksa: SESSION broj datumski_opseg
>
> Ispisuje podatke o poslednjih n poziva. Ukoliko se n ne navede,
> potrazumeva se poseldnjih 10.
^ ^^
>
> Vidi: HELP datum.
kritika.899goo.g,
Jako mi je zao shto uprava Sezama nije u mogucnosti da otkloni
nepravilnost u radu nekih nodova. I dalje se javlja greshka prilikom
konverzije reply paketa kada shaljem poshtu iz Blue wave.
pozdrav G.
kritika.900legolas,
>>Clan od 19.05.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
Xm, Halo?
kritika.901dzim,
-> #900, legolas
<M> >>Clan od 19.05.1998, poslednji poziv Ned 31.15.07 31:63
<M>
<M> Xm, Halo?
ono, shto si to stavio u kritiku, shto nisi u pitanja,
kad ti nije jasno...
kritika.902apopovic,
Opet moram da KRITIKUJEM faJLoVE !
Videste li vi bog vas mAZo da onaj SDK-Java NEvaLJA !!!!!!!
5.8 MB i SHIT !!!
E stvarno SHIIIIT !
Koji je to mangup stavio u dir ?
SVAKA caST !
Nije greska do mene jer sam 2 puta skidao ( bas sam budala ) !
kritika.903gligo,
-> #902, apopovic> Videste li vi bog vas mAZo da onaj SDK-Java NEvaLJA !!!!!!!
> 5.8 MB i SHIT !!!
> E stvarno SHIIIIT !
> Koji je to mangup stavio u dir ?
> SVAKA caST !
> Nije greska do mene jer sam 2 puta skidao ( bas sam budala ) !
:)
Hm, meni nadlezni rekose, da se fajl mora skinuti bar 3 puta,
da bi pravilno radio....:)
kritika.904ivke,
Sezam je opet poceo da brljavi sa mailom.
Prvo sam dobio neki mail koji je odgovor na mail nekog drugog
korisnika sezama a onda je jedan moj mail zavrsio na nekoj drugoj
adresi.
Sada sam dobio mail samo sa zaglavljem, i to jedan meni bitan mail.
molio bih odgovorne da ucine nesto
kritika.905shoom,
Uploadujem fajl od bar 0.5Mb u pad, i posle toga jedno 10 puta
pokušam da prikačim uz poruku uz postupak: attach ..., sezam
totalno o(t)kači, prekida se veza, repeat ... dobro, ajde, bug-vi
su poznata stvar - ko radi, taj i greši, ali kada pad bude obrisan
izmedju 2 uzastopna logovanja (kao meni danas) - to je već previše
...
Ajde, moderatore, adminstratore, i ostali, da čujem: postoji li
vremenski limit ? Ili limit veličine pad-a da bi bio obrisan ???
Ili i jedno i drugo ? Ili postoji poseban sistem penala za
prethodno o kome niko ne zna, osim gore spomenutih te ih samo oni
znaju kao takve ?
kritika.906ivke,
ovaj sezamov mail sistem je stvarno jedinstven...
kritika.907ivke,
Pozdravite direktorku sa fakturom na stolu..
kritika.908dzakic,
-> #907, ivke
I od mene... ;((
Ovolika količina bezobrazluka nije nam se desila od prošle godine, kada
smo konačno uspeli da dogovorimo razgovor o sezamu (posle gotovo mesec
dana odlaganja) i tog jutra saznali da je direktorka 'upravo otišla na
godišnji odmor'.
U četvrtak u 14:58 (radi se do 3) mi je Rade rekao da je direktorka u
poslednjem trenutku ostavila uplatu za eunet 'za sutradan' iako je bila
odlučila da bude uplaćeno tog dana. To sutradan je trebalo da bude juče,
a juče nije uplaćeno pod većstandarnimizgovorom 'nema para'.
Poštovani sezamovci, gde je naš novac - pitajte Kugu.
kritika.909olio,
-> #908, dzakic> Postovani sezamovci, gde je nas novac - pitajte Kugu.
Jos samo da nam kazes gde je na odmoru pa da je presretnemo
i otmemo nas novac.
kritika.910milosh.zorica,
-> #908, dzakic>
> I od mene... ;((
>
> Ovolika količina bezobrazluka nije nam se desila od prošle godine, kada
> smo konačno uspeli da dogovorimo razgovor o sezamu (posle gotovo mesec
> dana odlaganja) i tog jutra saznali da je direktorka 'upravo otišla na
> godišnji odmor'.
>
> U četvrtak u 14:58 (radi se do 3) mi je Rade rekao da je direktorka u
> poslednjem trenutku ostavila uplatu za eunet 'za sutradan' iako je bila
> odlučila da bude uplaćeno tog dana. To sutradan je trebalo da bude juče,
> a juče nije uplaćeno pod većstandarnimizgovorom 'nema para'.
>
> Poštovani sezamovci, gde je naš novac - pitajte Kugu.
>
Zak, ti kao administrator bi mogao da uradiš isto što i Toma. Zatvoriš im
lepo sistem. Znam da bi ti bilo krivo zbog onih koji nemaju drugi mejl, nego
samo ovaj, ali... mora se nešto pretrpeti, mejl i onako ne funkcioniše.
kritika.911hercog,
E ovo je stvarno prevršilo svaku meru... Malo malo pa mail ne radi
sa internetom uopšte.... Ima'l uopšte neke šanse da se ovaj sistem dovede
u red il' da se lepo zahvalimo na saradnji, pa da se selimo odavde?
Sale
kritika.912junior,
-> #911, hercog> sa internetom uopšte.... Ima'l uopšte neke šanse da se ovaj
> sistem dovede u red il' da se lepo zahvalimo na saradnji, pa da
> se selimo odavde?
Polako, uvek je frka preko leta. Sve mrzi da rade, da se odvuku do
SDK i uplate, a posebno one koje to apsolutno ne zanima. A, btw, šta
bi to "doveo u red", sem maila, na sistemu?
kritika.913askripka,
-> #912, junior=- Polako, uvek je frka preko leta. Sve mrzi da rade, da se odvuku do
=- SDK i uplate, a posebno one koje to apsolutno ne zanima.
Ti, vidim, naglo i brzo napreduješ. Izgleda da si postao (kako se danas to
moderno kaže) portparol uprave? Jesi li poručio iz 'Pile Teleshop'-a onu
zaštitu za laktove? ;>
=- A, btw, šta bi to "doveo u red", sem maila, na sistemu?
Nećemo ovde ozbiljno da pričamo... :) Nema smisla... :) Predlažem da raspravu
o novim poboljšanjima sistema prebacimo u viceve... ;) Moderator neće imati
ništa protiv, ionako ovih dana vežba brisanje ko lud, a Dejane? ;)
kritika.914junior,
-> #913, askripka> Predlažem da raspravu o novim poboljšanjima sistema prebacimo u
> viceve... ;)
Nije bilo govora o poboljšanjima, već o dovođenju u red postojećeg.
Upravo zato sam i postavio ono pitanje.
kritika.915askripka,
-> #914, junior=- > Predlažem da raspravu o novim poboljšanjima sistema prebacimo u
=- > viceve... ;)
=-
=- Nije bilo govora o poboljšanjima, već o dovođenju u red postojećeg.
Ok, priznajem, grdno sam pogrešio....
Dakle, o poboljšanjima u viceve, a o 'dovođenju u red postojećeg' u EXTRA: sf.
Ne mogu da poverujem da ti kao 'ne vidiš' šta ovde ne valja.
Ono, sistem ima 13 a ne 15 nodova. Mail ne radi. Konferencije se napune
porukama pa više ne može da se piše u njih. Nodovi se zaglavljuju prilično
redovno.
Jel dovoljno ili treba da nabrajam dalje?
I batali repliciranje ako nemaš odgovore. Ćuti i radi svoj posao.
kritika.916junior,
-> #915, askripka> I batali repliciranje ako nemaš odgovore. Ćuti i radi svoj posao.
Da, gospodine. Vi nas i plaćate da to činimo.
kritika.917miskop,
-> #912, junior>> Polako, uvek je frka preko leta. Sve mrzi da rade, da se odvuku do
>> SDK i uplate, a posebno one koje to apsolutno ne zanima. A, btw, šta
>> bi to "doveo u red", sem maila, na sistemu?
Lako je tebi kad imaš pretplatu za dž. ;)
kritika.918hogistey,
-> #911, hercog> u red il' da se lepo zahvalimo na saradnji, pa da se selimo odavde?
Vreme je da krenemo kud koji...
kritika.919mediteran,
-> #916, junior
> Da, gospodine. Vi nas i placate da to cinimo.
Ne razumem čemu sarkazam? Podrazumeva se da korisnici plaćaju pretplatu
da bi (između ostalog) i moderatori imali (novčanu) satisfakciju.
E sad, to što to nije tako, nije nikako naša krivica.
Pozdrav,
ztasic
kritika.920junior,
-> #919, mediteran> Ne razumem čemu sarkazam? Podrazumeva se da korisnici plaćaju
> pretplatu da bi (između ostalog) i moderatori imali (novčanu)
> satisfakciju. E sad, to što to nije tako, nije nikako naša krivica.
Podrazumeva se i da se novac od pretplate ulaže u dalji razvoj i
napredak sistema. E, sad to što nije tako, nije nikako naša krivica.
Get it? Dok se u BIGZu nešto ne promeni, ne mogu se očekivati ni
drastične promene ovde. Ono što sam ja rekao, pre no što me askripka
napao :(, jeste da je od strane nenada i zaka urađen stvarno maximum.
Ako se ti loguješ na sistem, zateći će te, sve u savršenom redu, bar sve
što se tiče onog što je pod njihovim nadzorom. Pare su u nadzoru BIGZa
i tu nastaje problem. Sve što zahteva ulaganje para, pa čak i banalne
stvari kao što su plaćanje maila, mora da pređe preko BIGZa.
Anyway, nikad mi nije problem da odgovorim čoveku koji je nov, i ne zna
situaciju, al' kad neko, kao što je hercog, koji je na sistemu duže od
mene, postavi to pitanje, onda me to naravno začudi. I kad ga sasvim
normalno pitam, šta je to u zakovoj i nenadovoj moći da poboljšaju, jer
i sam shvata da njih dvojica nisu krivi za ovo stanje, dobijem uvrede
na lični račun. Stvarno nije fer ...
BTW, sorry na smaranju.
kritika.921hercog,
-> #920, junior*> situaciju, al' kad neko, kao što je hercog, koji je na sistemu duže od
*> mene, postavi to pitanje, onda me to naravno začudi. I kad ga sasvim
*> normalno pitam, šta je to u zakovoj i nenadovoj moći da poboljšaju,
*> jer i sam shvata da njih dvojica nisu krivi za ovo stanje, dobijem
*> uvrede na lični račun. Stvarno nije fer ...
Ja te nisam vređao ni na koji način. To što sam pitao nije bilo
upućeno ni Zaku ni Nenadu, nego više kao konstatacija. Ja sam na
ovom sistemu skoro 7 godina i bilo bi mi vrlo žao da ga napustim.
Al' kako je ovo krenulo, bojim se da ću morati da tražim drugi
sistem za internet mail...
Sale
kritika.922askripka,
-> #920, junior=- > Ne razumem čemu sarkazam? Podrazumeva se da korisnici plaćaju
=- > pretplatu da bi (između ostalog) i moderatori imali (novčanu)
=- > satisfakciju. E sad, to što to nije tako, nije nikako naša krivica.
=-
=- Podrazumeva se i da se novac od pretplate ulaže u dalji razvoj i
=- napredak sistema. E, sad to što nije tako, nije nikako naša krivica.
=-
=- Get it? Dok se u BIGZu nešto ne promeni, ne mogu se očekivati ni
=- drastične promene ovde.
Šta je opozitno u onome što čovek priča od onoga što ti repliciraš?
Ono, kontam da smatraš da je opozitno jer inače ne bi stavljao ono
'Get it?', zar ne?
=- Ono što sam ja rekao, pre no što me askripkanapao :(,
=- jeste da je od strane nenada i zaka urađen stvarno maximum.
Niko nije spominjao ni zaka ni nenada.
=- Ako se ti loguješ na sistem, zateći će te, sve u savršenom redu, bar sve
=- što se tiče onog što je pod njihovim nadzorom. Pare su u nadzoru BIGZa
=- i tu nastaje problem. Sve što zahteva ulaganje para, pa čak i banalne
=- stvari kao što su plaćanje maila, mora da pređe preko BIGZa.
To si interni problemi i oni korisnika ne treba da tiču. Na propagandnom
materijalu koji se deli potencijalnim korisnicima stoji da sistem ima 15
nodova, da radi mail, itd itd da ne nabrajam opet. Korisnik plati za plati
koliko plati i za te pare očekuje ono šta se 'reklamira'. Ako ne dobije,
njegova je odluka da li će ostati ili ne. A uopšte ne treba da ga zanima dal
je diretkorka dala pare Žiki i Lazi da kupe nove modeme, da li je platila
moderatore, da li je angažovala 10 Šiptara da na biciklima raznose mail u
slučaju zastoja...
Eventualno, može da pita ovde šta se dešava. Ako dobije odgovor od nadležnog
lica, lepo, ako ne dobije, opet lepo. Ali mu se sigurno ne čitaju odgovori
koje ti šalješ. Niti si nadležno niti odgovorno lice (kako se postavljaš), nit
si rekao išta spektakularno (kao ni ja, ali meni je kao običnom korisniku to
dozvoljeno)...
=- dobijem uvrede na lični račun. Stvarno nije fer ...
Kakve bre crne uvrede...
=- BTW, sorry na smaranju.
Ma nema veze, lepo ti to divaniš... ;)
kritika.923kiki,
-> #922, askripka> moderatore, da li je angažovala 10 Šiptara da na biciklima raznose mail u
> slučaju zastoja...
Ovo si stvarno trebao u viceve! :)))
> materijalu koji se deli potencijalnim korisnicima stoji da sistem ima 15
> nodova, da radi mail, itd itd da ne nabrajam opet. Korisnik plati za plati
> koliko plati i za te pare očekuje ono šta se 'reklamira'. Ako ne dobije,
> njegova je odluka da li će ostati ili ne.
Taj isti korisnik treba da zna da onaj koji nešto treba da uradi po tom
pitanju sigurno ne čita sve ovo.. (verovatno ne zna ni kako se koristi)
Nego.. Svi koji misle da nešto ne valja sa mail-om trebalo bi svoje pritužbe
da podnesu "manipulantu" žiro-računa ili nekom Odgovornom licu za plaćanja
troškova firme(preduzeća).
Jes' da nisam kompetentan, ali neka se logičnost nadzire u svemu ovome.
kritika.924kum.djole,
-> #922, askripka> Ma nema veze, lepo ti to divaniš... ;)
Dole s buržoazijom. ;)
kritika.925nenadt,
-> #920, junior> Get it? Dok se u BIGZu nesto ne promeni, ne mogu se ocekivati ni
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
pazi, kako je BIGZ-u krenulo, nikad se neke stvari nece promeniti.
kritika.926olio,
-> #920, junior> Ako se ti logujes na sistem, zateci ce te, sve u savrsenom redu, bar sve
> sto se tice onog sto je pod njihovim nadzorom. Pare su u nadzoru BIGZa
> i tu nastaje problem. Sve sto zahteva ulaganje para, pa cak i banalne
> stvari kao sto su placanje maila, mora da prede preko BIGZa.
Ja samo znam da ja placam pretplatu.
A znam i neke koji ne placaju.
Pa mislim da nema dzabe, ovo je sica od para.
kritika.927olio,
-> #924, kum.djole> Dole s burzoazijom. ;)
A na koga mislis?
Imsa ih vise.......
kritika.928olio,
-> #925, nenadt> pazi, kako je BIGZ-u krenulo, nikad se neke stvari nece promeniti.
Ili ih je neko nameracio da kupi za male pare.
Znas kako: firma u propadanju, da mu jos malo oborimo cenu
pa onda da krenemo u otkup.
kritika.929kum.djole,
-> #921, hercog>> kako je ovo krenulo, bojim se da ću morati da
Vodi računa da se ne upiškiš od straha. ;)
kritika.930kum.djole,
-> #927, olio> A na koga mislis?
> Imsa ih vise.......
Eh sad, neću da rizikujem pa da dobijem batine od Tome.. ;))
kritika.931mediteran,
-> #923, kiki(Pra)stara pesma :(
║ Nego.. Svi koji misle da nešto ne valja sa mail-om trebalo bi svoje
║ pritužbe da podnesu "manipulantu" žiro-računa ili nekom Odgovornom licu
║ za plaćanja troškova firme(preduzeća).
A ne, (pri)tužbe treba uputiti nadležnom privrednom sudu, za nepoštovanje
ugovora.
║ Jes' da nisam kompetentan, ali neka se logičnost nadzire u svemu ovome.
Baš tako - problem je samo što je jedan od atavizama socijalističkih firmi
da je svaka logika isključena. :)
U svakom slučaju, Net-u je potreban _pravnik_, da sagleda njegovo stanje u
okviru BIGZ-a, a potom iznađe rešenja za prestanak odlivanja sredstava, da
ne kažem osamostaljenje (do otcepljenja ;).
Tako dođosmo do još jednog atavizma pomenutih ex ponosa socijalističke
izgradnje - ćeliju koja ima šanse da se odlepi musti i maksimalno
iskorišćavati - dok se načisto ne upropasti i obezvredi, i tako se uklopi
u ukupnu sliku preduzeća (čime su stvoreni svi uslovi da JUL stupi na
scenu i za šaku dolara ;) dobije zlatnu koku...)
Pozdrav,
ztasic
kritika.932supers,
-> #921, hercog
>> Al' kako je ovo krenulo, bojim se da ću morati da tražim drugi
>> sistem za internet mail...
Ja se tebi iskreno čudim što uopšte pokušavaš da koristiš ovaj sistem za
internet mail. Anyway, da Sezam nije mnogo više od jednog email servisa,
ne bismo bili tolike godine na njemu :)
kritika.933mediteran,
-> #931, mediteran
║ (Pra)stara pesma :(
Jeli bre dzak, pa sistem još ne podržava "temu" poruke!?!
Auuuuu...
;)))
Pozdrav,
ztasic
kritika.934smilja,
-> #926, olio
> Pa mislim da nema dzabe, ovo je sica od para.
Tacno, koliko para toliko i muzike.
kritika.935smilja,
-> #928, olio
> Ili ih je neko nameracio da kupi za male pare.
> Znas kako: firma u propadanju, da mu jos malo oborimo cenu
> pa onda da krenemo u otkup.
Mozda bi trebalo da se stavimo u kozu svih onih koji rade u
BIGZ-u za garantovani licni dohodak ili jos bolje u kozu sis.adm.
koji, koliko znam, rade ovaj posao bez ikakve nadoknade kao i
ustalom svi moderatori.
Prema tome nije duhovito a jos manje smesno raditi za firmu
u propadanju. Za mene nisu bas "Cool memories" kako nam je svima
krenulo (: