kritika.528zoran.r,
-> #517, supers=>>> Neka neko predloži neke konfe pa da krenemo u BOJKOT...
=> A što ste vi Sezamovci raspoloženi za besmislene akcije?
=> Čas hoćete da tagovima pravite lepši i bolji Sezam, čas oćete
=> da bojkotujete konferencije...
Ne može se praviti lepši i bolji Sezam bez imalo razumevanja od strane
uprave.
=> A koliko vas je pisalo pismo Miri Kugi ili zvalo telefonom?
=> Imali ste u ovoj konferenciji i telefone i adresu.
=> Treba se obratiti onome koji je odgovoran što se u Sezam ništa
=> ne ulaže.
Za mene je najodgovorniji upravnik sistema ako ga SezamNet uopšte ima i
administratori koji ne reaguju na kritike korisnika i non stop valjaju
priču o novim modemima, Internetu, dodatnim linijama i sličnoj "naučnoj
fantastici".
kritika.529zoran.r,
-> #505, n.ceh=> Sve mi se čini da se ovde sprovodi ono - mi ne radimo ništa,
=> ako ti se to ne sviđa, ne moraš da budeš na našem sistemu...
Pa zbog ovakve politike je i veliki broj ljudi presao na Pro.
Tako će uskoro u Jugoslaviji opet biti samo jedan Sezam, SezamPro
a mi ćemo da bismo nastavili komunikaciju morati da plaćamo harač
D.Ristanoviću.
Možda u upravi ima ubačenih elemenata koji sistematski rade na podrivanju
integriteta i teritorijalnog suvereniteta SezamNeta a u cilju njegove
destabilizacije i migracije stanovništva na Pro.
kritika.530supers,
-> #528, zoran.r
>> Za mene je najodgovorniji upravnik sistema ako ga SezamNet uopšte ima i
>> administratori koji ne reaguju na kritike korisnika i non stop valjaju
>> priču o novim modemima, Internetu, dodatnim linijama i sličnoj "naučnoj
>> fantastici".
Šef nad šefovima je Mira Kuga, direktor novinskog sektora BIGZ-a.
Zašto ne uznemirite malo nju, u ovoj konferenciji ionako ima dosta galame.
kritika.531supers,
-> #527, zoran.r>> Nisam ja dužan da razgovaram sa njima. Valjda bi upravnik i
>> administratori trebali da vide nezadovoljstvo korisnika, kažu OK
>> razgovaraćemo sa nadležnima i posle razgovora saopšte rezultate.
Naravno da i ja zameram Nenadu i Zaku što se ne bore uspešnije sa Mirom
Kugom, ali mi smeta kad korisnici kažu da hoće da poboljšaju Sezam
svojim doprinosom, a onda se taj njihov doprinos svede na galamu u ovoj
konferenciji. Tako doprinose samo zadovoljenju svog ega, jer niko ovo ne
čita (možda ni sysopi ne čitaju kad im se smuči ;>)
Ko hoće stvarno da doprinese, neka telefonom uznemiri Miru Kugu.
kritika.532miskop,
-> #528, zoran.r-> Za mene je najodgovorniji upravnik sistema ako ga SezamNet uopšte ima i
-> administratori koji ne reaguju na kritike korisnika i non stop valjaju
-> priču o novim modemima, Internetu, dodatnim linijama i sličnoj "naučnoj
-> fantastici".
Upravnik sistema, kako piše u 'Računarima' je 'izvesni':
Rade Knežević (rade)
Autor softvera i administrator sistema:
Dragan Zakić (dzakic)
kritika.533pvlada,
-> #510, max.> evo trenutno shlogirani juzer na vezi vec dva sata...
Evo sada ima jedan već 4h, ali to i nije toliko važno.
> ...a i zvoni u prazno...ccc....:)
Ajde nekako, ostale stvari me toliko i ne nerviraju, ali najviše od
svega me nervira kada mi zvoni u prazno, a to se non-stop dešava ;(
Pozdrav Vlada
kritika.534ultra.boy,
Kakva vam je ovo fora jedan se juzer uloguje , a drugog izbacite...
Ocete li vi da popravljate te racunare ( ako tako mogu da ih nazovem)
ili ne,
Definitivno poslednja pretplata na ovaj sistem, ako se situacija ne
poboljsha..........G R E O T A ! ! !
kritika.535popovics,
-> #527, zoran.r
▄- koji treba da da link, i na kraju zar u uputstvu za Sezam ne
▄- piše nešto u stilu skorog pristupa Internetu preko SezamNeta.
▄- Zato je sasvim logično što ljudi pitaju šta je sa time i dokle
▄- se stiglo.
Pa, ne znam na šta su ovde mislili, ali ja naručujem WWW stranice preko
Sezamovog E-MAIL-a sa svetom ( doduše zakašnjenja su oko dan-dva, ali bože
moj )
kritika.536popovics,
-> #534, ultra.boy
▄- poboljsha..........G R E O T A ! ! !
Za koga? Za tebe jeste! Za Sezam i jeste i nije, ali upravu baš briga...
kritika.537obren,
-> #534, ultra.boy> Kakva vam je ovo fora jedan se juzer uloguje , a drugog izbacite...
A šta si očekivao, da sistem koristi istovremeno 5 korisnika sa istim
imenom?
kritika.538ultra.boy,
-> #537, obrenNe, pet juzera pod istim imenom, jer niko nema moju shifru,
na primer , neki sasvim levi juzer se uloguje ,a a tebe izbaci...
kritika.539dr.grba,
-> #532, miskop>> Autor softvera i administrator sistema:
>>
>> Dragan Zakić (dzakic)
Jak administrator, kad radi na neregistrovanom BBS softveru <:O
kritika.540pvlada,
-> #539, dr.grba> Jak administrator, kad radi na neregistrovanom BBS softveru <:O
Koji je sam pisao ;)
Pozdrav Vlada
kritika.541ultra.boy,
Zvoni, zvoni........
pa vi niste SEzam Pro-u ni do kolena, ma kakvi do kolena....propali
ste nacisto..
kritika.542dzej,
Ned 07.12.97 22:53
Username: demo
9m > who
kazaam 22:26 Chat
branimir 22:50 Sezam Dobar pas iz dobre kuce :)
chadra 22:28 Chat pih...
demo.4096 22:53 Sezam
poll 22:51 Sezam
sani. 22:45 Chat
gytar 22:53 Chat
strider 22:53 Chat darth.vader on line :)
Ned 07.12.97 22:55
7m -> (
sani.: de si demo moj te lemo !
sani.: e moj demo koj te lemo?
sani.: ne znas demo?
sani.: ja cu ti kazem..
sani.: e moj demo..
sani.: MOJ TE LEMO!
NO CARRIER
Da li je ovo uredu???!!!
Eto, moze biti da je jedan od razloga zashto ljudi nece da se
uclanjuju na vash sistem bash ovaj.
Decko ocito nema predstavu kome se obraca i kakve sve povlastice
povlaci svojim ponashanjem.
O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT
Ajd'..
kritika.543dzim,
-> #542, dzej
<M> sani.: de si demo moj te lemo !
<M> sani.: e moj demo koj te lemo?
<M> sani.: ne znas demo?
<M> sani.: ja cu ti kazem..
<M> sani.: e moj demo..
<M> sani.: MOJ TE LEMO!
<M> NO CARRIER
<M>
<M> Da li je ovo uredu???!!!
<M> Eto, moze biti da je jedan od razloga zashto ljudi nece da se
<M> uclanjuju na vash sistem bash ovaj.
<M> Decko ocito nema predstavu kome se obraca i kakve sve povlastice
<M> povlaci svojim ponashanjem.
<M> O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT
<M> Ajd'..
A ja bi samo da te podsetim:
<M> (dzej se ukljucuje u Chat)
<M>
<M> dzej -- yooooooooooooooo
<M> max. -- desi
<M> dzej -- it's a dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
Dalje (Da/Ne/Bez pauze)?
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> dzej -- dzej
<M> zla. -- jebi se
<M>
<M> .ignore dzej
<M> Ignorisete CHAT poruke korisnika dzej.
Jel imash sad neshto pametno da kazesh?
kritika.544pvlada,
-> #542, dzej> O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT
Pa ništa ne treba reći, jer je po meni veća glupost, to što ti
radIš po čatu nego ovo, ako hoće neko ulogovan kao demo da odgovori
onome ko ga pagu-je neka uplati pretplatu, ali je nezrelo i glupo
ispisivati po milion puta svoj user u chatu, osim ako nećeš ignore
(zašta mislim da je glupa komanda, osim u izuzetnim slučajevima) ;)
Pozdrav Vlada
kritika.545ultra.boy,
Pzi, molim te, sto su se sad promangupirali, ne daju ti ni kritike
da procitas ida im napishesh, nego NO CARRIER, u sred bela dana...
ili daje znak zauzeca, a ima ih 5 na sistemu ,a vala svaka vam cast!!!
kritika.546ultra.boy,
"UBEDLJIVO" NAJGORI SISTEM ZA MODEMSKE KOMUNIKACIJE NA
SVETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kritika.547dzej,
-> #543, dzim> Jel imash sad neshto pametno da kazesh?
Mogu samo da ti kazem da to nema nikakve veze sa onim shto
sam ja poslao.
1.I ti i ja smo naravno registrovani korisnici ovog sistema.
To se sve deshavalo izmedju nas.
2.Ja nikog nisam vredjao niti pljuvao ili bilo shta nazao uradio,
shto mi i nije namera( a u onom mom primeru se jasno vidi o cemu
se radi).
3.Kada sam se ulogovao na sistem kao demo (a uradio sam to
jer je meni vreme isteklo za taj dan), pored mene je bio
covek ( zbog njega sam i zvao) koji je imao nameru da
ulozi koji dinar u oporavak ovog istog sistema.Ali
na zalost (nekih) istog trenutka covek se izbezumio
i sve nade su pale u vodu.Ja sam ga przio kako je ovo
sistem u razvoju,..itd..ali posle onog nisam smeo ni "A"
da kazem.
4.A ako ti ja smetam, kao shto si vec uradio, postoji komanda
"IGNORE" pa samo izvoli..za sve dodatne informacije
obrati mi se na mail.
Ajd'..
kritika.548dzej,
-> #544, pvlada> Pozdrav Vlada
Vlado vec sam odgovorio dzimu, pa reko da ne pishem dva puta,
Ajd'..
kritika.549dzim,
-> #547, dzej
<M> 1.I ti i ja smo naravno registrovani korisnici ovog sistema.
<M> To se sve deshavalo izmedju nas.
aha, znachi registrovani korisnici se mogu slobodno maltretirati
dok, ko se prijavi na demo - e, njega vec ne diramo...
mozda chovek oce da uplati sezam, pa da mu tek onda dosadjuju
ljudi poput tebe, kad se pojavi....:)
kritika.550dzej,
-> #549, dzim> aha, znachi registrovani korisnici se mogu slobodno maltretirati
> dok, ko se prijavi na demo - e, njega vec ne diramo...
> mozda chovek oce da uplati sezam, pa da mu tek onda dosadjuju
> ljudi poput tebe, kad se pojavi....:)
Covece stvarno si naporan!Daj oladi malo, ako si razumeo
ono sto sam napisao onda ne bi trebao nista da kazes.Ali
vidim da nisi pa cu da ti kazem drugacije.
JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES???
NA SISTEMU POSTOJI OPCIJA "IGNORE"!!!DA LI SADA RAZUMES???????
AKO OCES DA SE PREPIRES I SVADJAS SAMNOM REKAO SAM TI DA TO
IDE ISKLJUCIVO PREKO MAIL-a.TOME NIJE MESTO U OVOJ KONFI.
AJD' PA TI RAZMISLI.
kritika.552nesha,
-> #550, dzej>JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES???
Kad vec lazesh, nemoj sa caps lock-om..
kritika.553kostja,
-> #546, ultra.boy=> "UBEDLJIVO" NAJGORI SISTEM ZA MODEMSKE KOMUNIKACIJE NA
=> SVETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa, nije... još, ali je na dobrom putu da postane.
Večeras mi se desilo da je preneo 27 od 35k pada
i prijavio uspešan prenos (što su još neki ovde
prijavili). Minut kasnije mi je kod listanja
poruka u conf pukla veza a ni exec nisam poslao
(da li će ovaj da prođe?).
Najgore je što oni koji bi trebalo nešto da
učine ni glasa ne puštaju, pa se pitam da li
i vredi da spominjem da sam bio na nodu 9.
kritika.554ultra.boy,
E, i u ujutro su vama opterecene veze aaa, NO CARRIER.......(%#$%^#$^@#$^)
pa oni na pro-u, nisu u zivotu culi za NO CARRIER , pa kad ih najvishe ima
lepo imaju ljudi 41 nod, i bash ih briga, cak i kad odlazis sa sistema
ne pishe ti NO CARRIER , nego Conection Closed, civilizovano.....
pa niste im bre ni do kolena, ma kakvi.....a uzimate narodu pare samo tako,
kao najolji sistem za modemske komunikacije u ovom delu evrope...svasta....
Ako u skorashnje vreme ne nabavite neki bolji hardware....bolje zatvorite
sistem da se ljudi ne bi nervirali.....toliko
kritika.555fantom,
-> #550, dzej>>JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES???
ne razumem maltretirao si samo tako !!!
kritika.556outlaw,
nije da dosadjujem...ali korisnici su u pravu...dajte,nabavite neki
bolji hardver/softver....i povedite malo rachuna bre o sistemu...
kritika.557hardboy,
-> #554, ultra.boypotpuno si u pravu ultra.....
samo puca meni ..... (zna se vec sta) da se toliko nerviram i zbog
toga.Evo na primer sinoc....zovem ko manijak tri sata i ne mogu da
dobijem vezu.
to nije zato sto su svi nodovi bili zauzeti nego zato sto je sistem
u raspadnim stanju.
al sta da se radi....samo bez nervoze i polako...
valjda ce i ovima iz uprave doci iz dupeta u glavu...samo se bojim
da tada ne bude kasno!!!
kritika.558pvlada,
-> #550, dzej> JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES???
Različiti ljudi, različite stvari podrazumevaju pod maltretiranjem,
ovde naprimer ono što si ti radio u Chatu dosta ljudi zove maltretiranjem,
dok npr. za tebe to nije maltretirannje.
Što se tiče Ignore, što bi ti uopšte neko davao ignore, mislim da nećeš
više "maltetirati" druge korisnike Chata, a i po meni je komanda Ignore
glupa.
Pozdrav Vlada
kritika.559pvlada,
-> #554, ultra.boy> lepo imaju ljudi 41 nod, i bash ih briga, cak i kad odlazis sa sistema
Da, ali SezamNET sa vojih 15 linija je najveći u ovom delu Evrope.
> Ako u skorashnje vreme ne nabavite neki bolji hardware....bolje
> zatvorite sistem da se ljudi ne bi nervirali.....toliko
Što bi zatvarali, a i koliko para dajemo za Sezam, možemo i malo da
se nerviramo, mada ne bi bilo loše da se nabavi novi hardver.
Pozdrav Vlada
kritika.560ultra.boy,
-> #559, pvlada> Da, ali SezamNET sa svojih 15 linija je najveci u ovom delu Evrope.
:))))))), nemoj bre imenjace da me zasmejavas, kako bre najveci
15 linija kazes, pa od tih 15 , 5 rade, SezamPro ima 41 liniju i
SezamNet im nije ni do kolena...najveci sistem :))), jedino
ako ti mislis da je SezamNet najveci Sistem za modemske komunikacije
u opstini Savski venac, e tako moze :)))
Pozdrav Vlada
kritika.561ultra.boy,
-> #559, pvladakaze koliko para dajemo , moramo malo i da se nerviramo....
pa zemljace sto se mene tice nek bude cena i 50 din. ali da budu
linije i ceo sistem kako valja , ako nemoze bolje bar ao SezamPro...
Pozdrav Vlada
kritika.562kum.djole,
A što ti, ultra.dečko, lepo ne odeš na taj SezamPro..?
Mnogo si dosadan.. :)
kritika.563ultra.boy,
-> #562, kum.djolepa ja sam i na pro pretplacen, ali imam pravo da se bunim
kritika.564pvlada,
-> #560, ultra.boy>15 linija kazes, pa od tih 15 , 5 rade, SezamPro ima 41 liniju i
Ima 41 liniju, ali je ipak SezamNET najveći u ovom delu Evrope,
barem tako piše na papiru koji se dobija uz uplatnicu, a isto to
piše i na Internetu, na Sezamovoj prezentaciji.
>u opstini Savski venac, e tako moze :)))
Pa na to sam i mislio ;)
Pozdrav Vlada
kritika.565ultra.boy,
-> #564, pvladaPishe na papiru kazes, da su naveci u ovom delu Evrope, :)))))
pa mogu ja da ostampam papire da sam predsednik drzave pa nisam
, lazu imenjace, bre sa onog papira nema 5% istine, jedino tamo
sto je istina je da se zovu SezamNet i da im je tel.648422, za ostalo
sumnjam.....e da , ti rece koliko im para dajemo, ne trebam da se nerviram,
pa razmisli malo, nas 200.000, 300.000 kad damo svi po 20 dinara, koliko ti
to ispadne....4.000.000 pa do 6 , tako da za te prae mogu iha haj ,svasta da
kupe....
Pozdrav Vlada
kritika.566niko.,
-> #565, ultra.boye be..
ti ga bash pretera..
pa sha ako je sistem u jadnom stanju..
i, da..
da sezam ima 200000-300000 korisnika..
ne bi bio najwetji sistem u owom delu ewrope wetj u swetu..
samo ti pusti nas jadne da se muchimo..
a ti lepo odi na sezampro i gowori im koko su oni bolji od
owog, jadnog, sezamneta..
imash lepo telefon kuge..
pa ti lepo nju uznemirawaj..
smaranjem nas nesh ama bash nis' da postignesh..
to'ko..
kritika.567pvlada,
-> #565, ultra.boy>, lazu imenjace,
Pa ja to svo vreme i govorim ;)
Pozdrav Vlada
kritika.568sani.,
-> #542, dzejDzej sta da ti kazem.
Res re sani.
Poslednje poglavlje.
Tom tvom sto je teo da ulozi koji dinar za sezam slobodno daj moju
adresu da i njemu skrojim po koju rimu , pa se mozda i predomisli.
Takodje se izvinjavam svim ostalim "dobrotvorima" koje sam na bilo
koji nachin za ovih par godina odvratio od koriscenja usluga ovog
sistema. A sto se tiche primedbi : Res re maki
kritika.569simce,
-> #565, ultra.boy> pa razmisli malo, nas 200.000, 300.000 kad damo svi po 20
> dinara, koliko ti to ispadne....4.000.000 pa do 6 , tako da za
> te prae mogu iha haj ,svasta da
De nadje toliko korisnika? :))
sezam mozda ima 2 000 - 3 000 korisnika, a mozda ni toliko
poshto je dosta njih otishlo u zadnje vreme.. ;(
kritika.570miskop,
Ovako to radi Pro:
------------------------------------------------------
Sledeće nedelje (od 15/12) sistem će biti proširen sa
30 novih linija na jednom broju, čime će ukupan broj
ulaznih linija biti 71.
Linije su realizovane ISDN tehnologijom (primarni
ISDN priključak sa Alcatel centrale) i omogućavaju
pozive običnim modemima (brzine do 33.6k), 56k (flex)
modemima kao i bazni ISDN pristup.
Nove linije i oprema su proteklih dana uspešno pušteni
u rad. Nakon finalnog podešavanja softvera koje ćemo
obaviti sledećih dana, objavićemo i pozivni broj za
novu seriju.
------------------------------------------------------
kritika.571trooper,
-> #527, zoran.r
* Quoting Zoran.r to Junior
Zo> Aktivan sam i u drugim konferencijama i na Sezamu nisam od
Zo> juce. Zivot bi mi bio mnogo lepsi kad bi i ova beda od postojeceg
Zo> hardvera funkci- onisala kako treba.
Meni sve lepo funkcionise (mislim kad se ulogujem na sezam) samo
sto su masine malo spore pa treba malo vremena kad se radi sa
postom.
Zo> Znam ja dobro koliko ljudi ima na ovom sistemu i znam sta su
Zo> objektivne mogucnosti Sezama. Niko normalan ne moze predloziti
Zo> igranje Quakea preko Sezama, a sto se tice zahteva za pristup
Zo> Internetu, Nenad je u jednoj poruci saopstio kako je sve spremno za
Zo> Internet ali zastoj je do poste i provajdera koji treba da da link, i
Zo> na kraju zar u uputstvu za Sezam ne pise nesto u stilu skorog
Zo> pristupa Internetu preko SezamNeta.
Ja i ne bi zeleo da sezamnet ide na internet. Imas toliko provajdera
u srbiji pa ti lepo predji na njih.
Zo> Zato je sasvim logicno sto ljudi
Zo> pitaju sta je sa time i dokle se stiglo. Za mene je to potpuno
Zo> nepotrebno jer vec ima dovoljno provajdera u Jugoslaviji i Sezam
Zo> treba da ide u pravcu daljeg usavrsavanja kako bi zaista postao
Zo> najveci BBS u Jugoslaviji i vratio ljude koji su pobegli na Pro.
Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora da
te ime navodi da to treba da bude jedno te isto..
Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet
toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net.
Zo> Nemoj mi reci da su ljudi presli na Pro zbog D.Ristanovica i drustva.
Zo> Bolji hardver, marketing i stalna unapredenja ( i stalna propadanja
Zo> Net-a) su ucinili svoje.
Presli su zato sto im trebaju usluge koje pruza pro. Nemoj mi
reci da je net u manjku ljudi.
Zo> Pobogu "Racunari" vise nemaju ni SezamNet
Zo> Bilten, eto koliko im je stalo do daljeg razvoja sopstvenog BBS-a.
Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije,
brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci...
Zo> Svi mi u ovom trenutku trazimo isto
Zo> - da 15 nodova radi kako treba
Zo> - da se kaze hoce li Sezam ici napred ili ide u propast
Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi
Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
su nepotrebne.
Zo> Nisam ja duzan da razgovaram sa njima. Valjda bi upravnik i
Zo> administratori trebali da vide nezadovoljstvo korisnika, kazu OK
Zo> razgovaracemo sa nadleznima i posle razgovora saopste rezultate. A
Zo> ne jebote ovako cute i boli ih patka. Korisnici, ko vas jebe...
To sto cute ne znaci da se ne radi nista.
kritika.572trooper,
-> #529, zoran.r
* Quoting Zoran.r to N.ceh
=> Sve mi se cini da se ovde sprovodi ono - mi ne radimo nista,
=> ako ti se to ne svida, ne moras da budes na nasem sistemu...
Zo> Pa zbog ovakve politike je i veliki broj ljudi presao na Pro.
Zo> Tako ce uskoro u Jugoslaviji opet biti samo jedan Sezam, SezamPro
Zo> a mi cemo da bismo nastavili komunikaciju morati da placamo harac
Zo> D.Ristanovicu.
Opet ti sa sezampro-om. Zasto poredis te sisteme? Zbog imena?
Zbog istorije?
Zo> Mozda u upravi ima ubacenih elemenata koji sistematski rade na
Zo> podrivanju integriteta i teritorijalnog suvereniteta SezamNeta a u
Zo> cilju njegove destabilizacije i migracije stanovnistva na Pro.
Ti si taj koji podrzava medjusobne migracije. Takve migracije nisu
moguce kod razlicitih sistema. A kako se ti zalazes na ujednacavanju
toga ce biti sve vise.
kritika.573trooper,
-> #535, popovics
* Quoting Popovics to Zoran.r
Po> ▄- koji treba da da link, i na kraju zar u uputstvu za Sezam ne
Po> ▄- pise nesto u stilu skorog pristupa Internetu preko SezamNeta.
Po> ▄- Zato je sasvim logicno sto ljudi pitaju sta je sa time i dokle
Po> ▄- se stiglo.
Po> Pa, ne znam na sta su ovde mislili, ali ja narucujem WWW stranice
Po> preko Sezamovog E-MAIL-a sa svetom ( doduse zakasnjenja su oko dan-dva,
Po> ali boze moj )
Oce da im se uvede full-internet na sezamnet. Onda ce se cena povecati,
na sezam ce dolaziti samo ljudi koji idu na internet a ukoliko se ostavi
"lite" rezim uz staru cenu, sistem ce biti previse zauzet. Pa, kakva je
to buducnost?
Sem toga, takav sistem vec postoji... zasto ga kopirati...
kritika.574trooper,
-> #537, obren
* Quoting Obren to Ultra.boy
> Kakva vam je ovo fora jedan se juzer uloguje , a drugog izbacite...
Ob> A sta si ocekivao, da sistem koristi istovremeno 5 korisnika sa
Ob> istim imenom?
Normalno, ako nekome das svoju lozinku... moras da rizikujes
da ce te taj isti korinik izbaciti ako se javi kad si ti na
sezamu.
Drugim recima, ne daj svoju lozinku nikome...
kritika.575trooper,
-> #538, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to Obren
Ul> Ne, pet juzera pod istim imenom, jer niko nema moju shifru,
Ul> na primer , neki sasvim levi juzer se uloguje ,a a tebe izbaci...
Meni se to nikad nije desilo. Ponekad mi se desi da mi pukne
veza ali to neme veze da drugim ljudima.
kritika.576trooper,
-> #541, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to All
Ul> Zvoni, zvoni........
Ul> pa vi niste SEzam Pro-u ni do kolena, ma kakvi do kolena....propali
Ul> ste nacisto..
Pa ti ne moras da zoves ako ti se ne svidja. Bar ima demokratije.
kritika.577trooper,
-> #542, dzej
* Quoting Dzej to All
Dz> sani.: de si demo moj te lemo !
Dz> sani.: e moj demo koj te lemo?
Dz> sani.: ne znas demo?
Dz> sani.: ja cu ti kazem..
Dz> sani.: e moj demo..
Dz> sani.: MOJ TE LEMO!
Dz> Da li je ovo uredu???!!!
Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu
da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje
demo-a ??
kritika.578trooper,
-> #543, dzim
* Quoting Dzim to Dzej
<M> sani.: de si demo moj te lemo !
<M> sani.: e moj demo koj te lemo?
<M> sani.: ne znas demo?
<M> sani.: ja cu ti kazem..
<M> sani.: e moj demo..
<M> sani.: MOJ TE LEMO!
<M>
<M> Da li je ovo uredu???!!!
Dz> A ja bi samo da te podsetim:
<M> (dzej se ukljucuje u Chat)
Dz> Jel imash sad neshto pametno da kazesh?
Mislim da nije potrebno sad da se medjusobno prepirete. Da si malo
bolje pogledao dzejovu poruku, mozda bi i shvatio poentu a ne da
odma pocinjes da uzvracas.
kritika.579trooper,
-> #544, pvlada
* Quoting Pvlada to Dzej
> O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT
Pv> Pa nista ne treba reci, jer je po meni veca glupost, to sto ti
Pv> radIs po catu nego ovo, ako hoce neko ulogovan kao demo da odgovori
Pv> onome ko ga pagu-je neka uplati pretplatu, ali je nezrelo i glupo
Pv> ispisivati po milion puta svoj user u chatu, osim ako neces ignore
Pv> (zasta mislim da je glupa komanda, osim u izuzetnim slucajevima) ;)
I ti vidim, nisi ukapirao poentu.
kritika.580trooper,
-> #546, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to All
Ul> "UBEDLJIVO" NAJGORI SISTEM ZA MODEMSKE KOMUNIKACIJE NA
Ul> SVETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nemoj da se nerviras, nije dobro za zivce.
kritika.581trooper,
-> #549, dzim
* Quoting Dzim to Dzej
<M> 1.I ti i ja smo naravno registrovani korisnici ovog sistema.
<M> To se sve deshavalo izmedju nas.
Dz> aha, znachi registrovani korisnici se mogu slobodno maltretirati
Dz> dok, ko se prijavi na demo - e, njega vec ne diramo...
Dz> mozda chovek oce da uplati sezam, pa da mu tek onda dosadjuju
Dz> ljudi poput tebe, kad se pojavi....:)
Imas komandu ignore pa je upotrebi. Ako ne znas kako se koristi,
procitaj help.
kritika.582trooper,
-> #556, outlaw
* Quoting Outlaw to All
Ou> nije da dosadjujem...ali korisnici su u pravu...dajte,nabavite neki
Ou> bolji hardver/softver....i povedite malo rachuna bre o sistemu...
Ja verujem da bi oni odma nabavili novi hardver kad bi im neko dao
pare za isti. Pa prema tome, ako nekome treba bolji hardver - neka
da pare.
kritika.583trooper,
-> #563, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to Kum.djole
Ul> pa ja sam i na pro pretplacen, ali imam pravo da se bunim
Imas ti pravo, to ti niko ne osporava, ali zar ne kapiras da
se dzabe trudis?
kritika.584trooper,
-> #565, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to Pvlada
Ul> nerviram, pa razmisli malo, nas 200.000, 300.000 kad damo svi po 20
Ul> dinara, koliko ti to ispadne....4.000.000 pa do 6 , tako da za te prae
Ul> mogu iha haj ,svasta da kupe....
Vidim da se sa administracijom i brojkama ne snalazis bas najbolje.
kritika.585trooper,
-> #570, miskop
* Quoting Miskop to All
Mi> Ovako to radi Pro:
Mi> ------------------------------------------------------
Mi> Sledece nedelje (od 15/12) sistem ce biti prosiren sa
Mi> 30 novih linija na jednom broju, cime ce ukupan broj
Mi> ulaznih linija biti 71.
Pa ti idi na pro, niko te ne drzi.
kritika.586simce,
-> #583, trooper> Imas ti pravo, to ti niko ne osporava, ali zar ne kapiras da
> se dzabe trudis?
Pa ako se ne trudimo onda nece ni biti promena, ovako
barem ima neke shanse.
kritika.587sani.,
-> #577, trooper}} Dz> sani.: de si demo moj te lemo !
}} Dz> sani.: e moj demo koj te lemo?
}} Dz> sani.: ne znas demo?
}} Dz> sani.: ja cu ti kazem..
}} Dz> sani.: e moj demo..
}} Dz> sani.: MOJ TE LEMO!
}}
}} Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu
}} da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje
}} demo-a ??
Ma spomeni me slobodno , nije sramota :)
A ta opcija postoji da ostalim korisnicima ne bi bilo dosadno!
kritika.588trooper,
-> #586, simce
* Quoting Simce to Trooper
> Imas ti pravo, to ti niko ne osporava, ali zar ne kapiras da
> se dzabe trudis?
Si> Pa ako se ne trudimo onda nece ni biti promena, ovako
Si> barem ima neke shanse.
Nisam ja rekao za sve vec samo za njega. Vidis da se covek previse
primio.
kritika.589trooper,
-> #587, sani.
* Quoting Sani. to Trooper
Sa> }} Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu
Sa> }} da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje
Sa> }} demo-a ??
Sa> Ma spomeni me slobodno , nije sramota :)
Ljudima koje ne poznajem se obracam sa nekim postovanjem sve dok
se ne ispostavi da ga ne zasluzuju.
Sa> A ta opcija postoji da ostalim korisnicima ne bi bilo dosadno!
Ljudi koji se javljaju preko DEMO-a su uglavnom novi korisnici
koji cak i ne znaju sta se to desava i nije im nikako zanimljivo.
A i ti, sa obzirom da imas vise od 10 godina ne bi treblo da se
ponasas kao klinac.
kritika.590dzim,
-> #578, trooper
<M> Mislim da nije potrebno sad da se medjusobno prepirete. Da si malo
<M> bolje pogledao dzejovu poruku, mozda bi i shvatio poentu a ne da
<M> odma pocinjes da uzvracas.
Znash, ja sam "shvatio poentu" u njegovoj poruci, al ti nisi
u mojoj...
kritika.591dzim,
-> #581, trooper
<M> Imas komandu ignore pa je upotrebi. Ako ne znas kako se koristi,
<M> procitaj help.
O ignoretu smo vec raspravljali...a ti nemoj da se pravish
mnogo pametan...
kritika.592dzim,
-> #571, trooper
<M> Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora da
<M> te ime navodi da to treba da bude jedno te isto..
Ne, navodi ga pochetno slovo...:)
<M> Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi
<M>
<M> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
<M> su nepotrebne.
Pa jeste...u pravu si...zashto bi ja hteo da neki fajl
skidam duplo brze kad mi je ovako lepo...
kritika.593kostja,
-> #571, trooper=> Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije,
=> brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci...
Čovek je i mislio na nabavku novog hardwera, jer ove stare
kršine ne rade posao.
=> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
=> su nepotrebne.
Vala, kad novi software ima po 10-15-20Mb onda je
33.6k itekako potreban.
kritika.594miskop,
-> #585, trooper=> Pa ti idi na pro, niko te ne drzi.
misko.p@sezampro.yu
kritika.595miskop,
-> #571, trooper=> Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet
=> toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net.
U, dobro je što si nam objasnio zašto je Net zauzet, ja sam
mislio da je to zbog 15 linija(od kojih rade 12-13). Sad mi je
lakše i jasnije kako to da na Pro-u sa 71 linijom uvek se veza
dobije iz prve.
Znači fora je u tome što ljudi više 'oće Net, u jebo te,
pa Pro je puk'o k'o guma...
;)
=> Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije,
=> brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci...
Zbog tih "par stvari" ljudi polako i odlaze sa Net-a.
misko.p@sezampro.yu
kritika.596trooper,
-> #590, dzim
* Quoting Dzim to Trooper
<M> Mislim da nije potrebno sad da se medjusobno prepirete. Da si malo
<M> bolje pogledao dzejovu poruku, mozda bi i shvatio poentu a ne da
<M> odma pocinjes da uzvracas.
Dz> Znash, ja sam "shvatio poentu" u njegovoj poruci, al ti nisi
Dz> u mojoj...
Pa kad si shvatio, zasto nisi odgovorio na nju nego pisao neke
gluposti?
kritika.597trooper,
-> #591, dzim
* Quoting Dzim to Trooper
<M> Imas komandu ignore pa je upotrebi. Ako ne znas kako se koristi,
<M> procitaj help.
Dz> O ignoretu smo vec raspravljali...
Nisam video... nego, koji su zakljucci?
Dz> a ti nemoj da se pravish mnogo pametan...
a ti nemoj da se pravis mnogo glup...
kritika.598trooper,
-> #592, dzim
* Quoting Dzim to Trooper
<M> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
<M> su nepotrebne.
Dz> Pa jeste...u pravu si...zashto bi ja hteo da neki fajl
Dz> skidam duplo brze kad mi je ovako lepo...
SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo
u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove.
A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem...
kritika.599trooper,
-> #593, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije,
=> brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci...
Ko> Covek je i mislio na nabavku novog hardwera, jer ove stare
Ko> krsine ne rade posao.
Meni sve radi. Jeste da je malo sporo ali sve radi...
=> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
=> su nepotrebne.
Ko> Vala, kad novi software ima po 10-15-20Mb onda je
Ko> 33.6k itekako potreban.
Sta ce ti novi softver kad je shareware??
Da neces mozda legalno da ga registrujes??
kritika.600trooper,
-> #594, miskop
* Quoting Miskop to Trooper
=> Pa ti idi na pro, niko te ne drzi.
Mi> misko.p@sezampro.yu
Eto vidis... jel bilo tesko ? Nije...
kritika.601trooper,
-> #595, miskop
* Quoting Miskop to Trooper
=> Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet
=> toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net.
Mi> U, dobro je sto si nam objasnio zasto je Net zauzet, ja sam
Mi> mislio da je to zbog 15 linija(od kojih rade 12-13). Sad mi je
Mi> lakse i jasnije kako to da na Pro-u sa 71 linijom uvek se veza
Mi> dobije iz prve.
Prou je potrebno da ima tolike linije zbog internet-a. Inace
sezampro kao sezampro (bez interneta) je sranje. Ja imam internet
sa nekih drugih kanala tako da mi nije potrebno da zovem pro.
Mi> Znaci fora je u tome sto ljudi vise 'oce Net, u jebo te,
Mi> pa Pro je puk'o k'o guma...
Nisi ukapirao onaj moj text... (ide malo uproscen)
Kad sam reko verovatno zato sto ljudi nece pro nego net, mislio sam
ma ljude koji su na netu a ne ljude koji su nigde pa sad mogu da
biraju. Ocu reci, svi koji su na netu - oce da budu na netu a ne
na prou. Logicno - u suprotnom bi presli.
=> Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije,
=> brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci...
Mi> Zbog tih "par stvari" ljudi polako i odlaze sa Net-a.
Pa nije bas... ima ovde ljudi koji se stalno zale a nisu otisli.
Uzmi primer sebe...
kritika.602dzim,
-> #598, trooper
<M> SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo
<M> u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove.
Ma de bi ljudi skidali fajlove...svashta...
<M> A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem...
Aha...a ajd objasni mi kako ce mi pomoci brzi modem
od sezamovog?
kritika.603junior,
-> #586, simce> Pa ako se ne trudimo onda nece ni biti promena, ovako
> barem ima neke shanse.
Hoćeš promene? Sačekaj da se konstituiše novi parlament i vlada, i da se u
toku sledeće 2-3 godine završi privatizacija velikih preduzeća, među kojima
će, nadam se biti i BIGZ. Naravno, biće valjda poboljšanja i pre toga ;),
ali u trenutku kad se BIGZ privatizuje i Sezam postaje privatni sistem, a
svi znamo šta to znači.
kritika.604trooper,
-> #602, dzim
* Quoting Dzim to Trooper
<M> SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo
<M> u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove.
Dz> Ma de bi ljudi skidali fajlove...svashta...
Sa sezama starno svasta...
<M> A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem...
Dz> Aha...a ajd objasni mi kako ce mi pomoci brzi modem
Dz> od sezamovog?
...mislis pri zvanju sezama? Nikako. Ali verovatno ga mozes upotrebiti
na nekim drugim sistemima.
kritika.605ultra.boy,
-> #571, trooperkazes "zasto bi sezamnet jurio sezampro", pa i da ga juri ne bi ga stigo
nikada, bre Net Pro-u nije ni do kolena...
znas li ti koliko je ljudi juce bilo na pro-u u chat-u, , 40 brate, samo u
chatu, pa se ti cheshi.... vidi da uzmes od nekoga username na pro-u
pa ce biti ona stara: "dodji mala u nas kraj pa da vidis sta je raj"
a na netu sam iskljucivo samo zbog nekih ljudi koje znam i koji su mi ql
prijatelji...a na pro-u boravim...
ajd , ziv bio....
pozdrav
vladimir.z@sezampro.co.yu
kritika.606kum.djole,
-> #595, miskop>> Zbog tih "par stvari" ljudi polako i odlaze sa Net-a.
..ili imaju nalog na pro-bi, a ovde satanizuju i genocidišu nedužne. ;)
kritika.607kenza,
-> #595, miskop>> lakse i jasnije kako to da na Pro-u sa 71 linijom uvek se veza
>> dobije iz prve.
Pa da se dobija bas *uvek* iz prve - i ne dobija se :) A usput
jos uvek nema 71 liniju... Polako ;)
kritika.608kenza,
-> #597, trooper>> Dz> a ti nemoj da se pravish mnogo pametan...
>> a ti nemoj da se pravis mnogo glup...
Evo je Set.Net invazija... Bolje bi bilo da ga neko zaustavi dok
jos ima vremena.
kritika.609dzej,
-> #577, trooper> Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu
> da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje
> demo-a ??
Vidim da si ti jedan od mnogih koji je "shvatio" moju poruku.
Mogu ti reci samo da je dzaba da se nadvikujesh sa nekim ko je neozbiljan
i koji josh nije ni 2 pishanja napravio u svom zivotu...
kritika.611kostja,
-> #599, trooper=> Sta ce ti novi softver kad je shareware??
=> Da neces mozda legalno da ga registrujes??
Pazi, ovih dana će se u dir-u naći i MSIE 4.01
od nekih 16Mb, program nije šare-vare + vrlo
je aktuelan program + mnogi ljudi su zainteresovani
za njega.
Dakle, 16Mb je skoro 3 sata DL-a. Sa 33,6k to je
sat i nekih 20 minuta. Koliko je bolje ti sam
zaključi... i za ljude koji skidaju i za sistem
koje linija nije zauzeta 3 sata neko znatno kraće...
i to po čoveku koji skida MSIE.
kritika.612trooper,
-> #608, kenza
* Quoting Kenza to Trooper
>> Dz> a ti nemoj da se pravish mnogo pametan...
>> a ti nemoj da se pravis mnogo glup...
Ke> Evo je Set.Net invazija... Bolje bi bilo da ga neko zaustavi dok
Ke> jos ima vremena.
Nije Set.Net nego Setnet!
kritika.613trooper,
-> #609, dzej
* Quoting Dzej to Trooper
> Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu
> da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje
> demo-a ??
Dz> Vidim da si ti jedan od mnogih koji je "shvatio" moju poruku.
Dz> Mogu ti reci samo da je dzaba da se nadvikujesh sa nekim ko je
Dz> neozbiljan i koji josh nije ni 2 pishanja napravio u svom zivotu...
Vidim ja da je ovde sve cudno. Pazi kad su se ljudi primili na
liniju koju sam stavio u Blue Wave ??
U redu ako neko nesto argumentovano prica ali ovde je sve tipa
"rekla-kazala". Onaj pljuje po netu jer je bolji pro (kojom svrhom?
da natera glupe ljude da predju na pro?), ovi drugi mi govore
da iskljucim opciju u BW-u zato sto je niko ne koristi? Zato sto
oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
kritika.614trooper,
-> #611, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> Sta ce ti novi softver kad je shareware??
=> Da neces mozda legalno da ga registrujes??
Ko> Pazi, ovih dana ce se u dir-u naci i MSIE 4.01
Ko> od nekih 16Mb, program nije sare-vare + vrlo
Ko> je aktuelan program + mnogi ljudi su zainteresovani
Ko> za njega.
Ko> Dakle, 16Mb je skoro 3 sata DL-a. Sa 33,6k to je
Ko> sat i nekih 20 minuta. Koliko je bolje ti sam
Ko> zakljuci... i za ljude koji skidaju i za sistem
Ko> koje linija nije zauzeta 3 sata neko znatno krace...
Ko> i to po coveku koji skida MSIE.
Bolje ti je da odes kod nekog pirata da ga ti ga snimi za 5 minuta
ili da ga uzemes od nekog ortaka. Ali, kako oces...
Samo da ti kazem, da net ima internet podrsku - verovatno bi imao i
33,6 modeme (jer su potrebni). A ovako, zbog par pojedinaca to nije
TOLIKO neophodno.
kritika.615emajsijuen,
-> #571, trooperTr>> Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet
Tr>> toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net.
Ne, nego verovatno zato sto Sezam net ima mnogo manje nodova nego pro. ;)
Tr>> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
Tr>> su nepotrebne.
Sta se bre sad tu foliras ?!?
kritika.616emajsijuen,
-> #599, trooperTr>> Sta ce ti novi softver kad je shareware??
Tr>> Da neces mozda legalno da ga registrujes??
Aj' se ne pravi pametan, i prekini da trujes konferenciju!
kritika.617zoran.r,
-> #571, trooper Ti očigledno nemaš blage veze o čemu pišeš u ovoj konferenciji i
tvoji odgovori na moje poruke su totalne gluposti. Evo mojih odgovora na neke
od tvojih "bisera".
=> Ja i ne bi zeleo da sezamnet ide na internet. Imas toliko
=> provajdera u srbiji pa ti lepo predji na njih.
To šta ti želiš je tvoja stvar. Ja sam samo naveo da uprava stalno
priča o Internetu a od toga očigledno nema ništa i to nije ništa drugo nego
bezobrazluk i totalno nepoštovanje korisnika.
=> Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora
=> da te ime navodi da to treba da bude jedno te isto..
=> Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet
=> zauzet toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego
=> net.
Hajde molim te budi ljubazan pa mi ti objasni kakve su koncepcije
SezamNeta i SezamProa pošto mi se čini da zaista imaš OGROMNO iskustvo sa oba
sistema? Jebote čoveče juče si utakao modem u mašinu i ti ćeš meni da kažeš
da me "ime navodi da to treba da bude jedno te isto".
=> Presli su zato sto im trebaju usluge koje pruza pro. Nemoj mi
=> reci da je net u manjku ljudi.
Većinu tih usluga bi i Net mogao da pruža kad bi se bar malo počelo
razmišljati i ulagati u ovaj sistem. SezamNet ima sve manje korisnika i što
je još gore napuštaju ga pametni ljudi koji su se s njim družili godinama jer
neće da dozvole da ih neko zajebava i da bespotrebno troše svoje živce zbog
hardvera koji je u raspadu, a na sistem dolaze glupavi klinci koji misle da
je najvažnije napisati poruku a to što poruka nema nikakvog smisla i samo
govori o njima koliko su tupavi, nema veze.
=> Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari
=> (linije, brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet -
=> kakvi bakraci...
Pa na to sam i mislio ili je potrebno da ti nacrtam da bi ti
ukapirao.
=> Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi
=> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike
=> brzine su nepotrebne.
Ajde objasni mi zbog čega su tolike brzine nepotrebne? Jel tebi bolje
da fajl skidaš 5 ili 10 minuta?
kritika.618zoran.r,
-> #572, trooper=> Sve mi se cini da se ovde sprovodi ono - mi ne radimo nista,
=> ako ti se to ne svida, ne moras da budes na nasem
=> sistemu...
=>
Zo> Pa zbog ovakve politike je i veliki broj ljudi presao na Pro.
Zo> Tako ce uskoro u Jugoslaviji opet biti samo jedan Sezam, SezamPro
Zo> a mi cemo da bismo nastavili komunikaciju morati da placamo harac
Zo> D.Ristanovicu.
=> Opet ti sa sezampro-om. Zasto poredis te sisteme? Zbog imena?
=> Zbog istorije?
Poredim ih čoveče zato što su nastali raspadom starog Sezama i što
su to koncepcijski identični sistemi. Od momenta raspada SezamNet nije načinio
niti jednu značajniju novinu u softveru i hardveru a kakav je razvoj Proa od
momenta njegovog nastanka do danas to svi dobro znamo.
Zo> Mozda u upravi ima ubacenih elemenata koji sistematski rade na
Zo> podrivanju integriteta i teritorijalnog suvereniteta SezamNeta a u
Zo> cilju njegove destabilizacije i migracije stanovnistva na Pro.
=> Ti si taj koji podrzava medjusobne migracije. Takve migracije
=> nisu moguce kod razlicitih sistema. A kako se ti zalazes na
=> ujednacavanju toga ce biti sve vise.
Ovde je svaki komentar suvišan.
savet: Prestani da pišeš poruke u ovj konferenciji jer su potpuno beskorisne
i bez ikakvog smisla.
kritika.619miskop,
-> #605, ultra.boy>> ajd , ziv bio....
>> pozdrav
>> vladimir.z@sezampro.co.yu
Samo bez onoga "co", tj. vladimir.z@sezampro.yu ;)
kritika.620giovanni,
-> #571, trooperĘ? Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
Ę? su nepotrebne.
Svašta. A zar nije bolje, jeftnije itd skidati npr IE4 sa sezamnet-a na
33600 (56K, 128KISDN...T1 ;)) nego na šugavih 14400 iz 10 puta? Što tebi
ne treba ne znači da je i sa ostalima tako.
kritika.621giovanni,
-> #598, trooperĘ? SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo
Ę? u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove.
Ę? A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem...
Hoćeš da kažeš da net nije fajl server po svojoj prirodi (nije mu to
namena) ili nije nikakav u smislu da je loš fajl server?
kritika.622giovanni,
-> #599, trooperĘ? Sta ce ti novi softver kad je shareware??
Ę? Da neces mozda legalno da ga registrujes??
Genije, nije sav softver ograničen na 30 dana i nije sav softver
shareware. Ima ga i besplatnog, i to od najveće softverske kuće. IE4 je
džabe, service packove isto ne plaćaš a sve to ima megabajte i megabajte.
Ako ti ne znaš šta ćeš sa svojim vremenom pa ga provodiš kod kuće uz pc i
čekanje na 20 MB pri brzini od 14400, onda ti mi ne možemo pomoći.
kritika.623giovanni,
-> #601, trooperĘ? Prou je potrebno da ima tolike linije zbog internet-a. Inace
Ę? sezampro kao sezampro (bez interneta) je sranje. Ja imam internet
Ę? sa nekih drugih kanala tako da mi nije potrebno da zovem pro.
Naravno da je sranje kad tamo imaju 33600 modeme, 100 minuta dnevno (45
po pozivu), getorder (i dalje bez limita), 3 MB internet pošte (poruke se
otpremaju istog trenutka), ličnu prezentaciju veličine do 1 MB, 71 liniju
i sve to (bez interneta) košta 45 dinara mesečno. Hoćeš reći da je razlika
od 25 dinara u korist neta vredna brzine 14400, 15 linija (ko zna kad su
poslednji put sve bile u pogonu?), problematični email sa svetom (jel' i
dalje uucp razmena?), ograničenje od 30 minuta na vezi itd?
Ę? Pa nije bas... ima ovde ljudi koji se stalno zale a nisu otisli.
Ę? Uzmi primer sebe...
Ne znam za njega ali ja sam tamo od početka i nisam zažalio ni jedne
marke, dinara, čega već date za tu pretplatu. Ovde opstajem još samo zbog
malih oglasa a kad sam već tu onda pratim i malo konf.
kritika.624giovanni,
-> #582, trooperĘ? Ja verujem da bi oni odma nabavili novi hardver kad bi im neko dao
Ę? pare za isti. Pa prema tome, ako nekome treba bolji hardver - neka
Ę? da pare.
Pare ne padaju sa neba. One se zarađuju (ili otimaju u extremnim, sve
češćim slučajevima ;)). Ako za pune dve godine niko nije uspeo da skrpi
kintu za neko veće hardversko pojačanje osim za jednog (ili beše dva)
pentijuma na 60MHz i nekoliko mrežnih kartica (koliko beše dugovanje tipu
koji je dao kartice?) onda bih rekao da je tu neko ili nesposoban ili
nemaran.
kritika.625trooper,
-> #615, emajsijuen Tr>> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
Tr>> su nepotrebne.
Em> Sta se bre sad tu foliras ?!?
Ja ti kazem. Ja zovem na 4800 (zbog losih veza) i nista mi ne fali.
To bi bila jedina mana ako si se ti javio na sezam da skidas fajlove.
kritika.626trooper,
-> #617, zoran.r
* Quoting Zoran.r to Trooper
Zo> Ti ocigledno nemas blage veze o cemu pises u ovoj
Zo> konferenciji i tvoji odgovori na moje poruke su totalne gluposti. Evo
Zo> mojih odgovora na neke od tvojih "bisera".
U ovoj konferenciji se pise zasto ja koristim onaj quotih header
u porukama, eto sta se pise...
A ovo dole sto si citirao tj. to sto sam ja pisao je moje misljenje
sta treba uraditi sa sezamom. Ako ti se ne svidja sto si morao da
napadas... samo jos fali ja da uzvratim pa da se ovde utrostruci
broj poste.
=> Ja i ne bi zeleo da sezamnet ide na internet. Imas toliko
=> provajdera u srbiji pa ti lepo predji na njih.
Zo> To sta ti zelis je tvoja stvar. Ja sam samo naveo da uprava
Zo> stalno prica o Internetu a od toga ocigledno nema nista i to nije nista
Zo> drugo nego bezobrazluk i totalno nepostovanje korisnika.
Ok. Zavrsili smo sa ovim.
=> Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora
=> da te ime navodi da to treba da bude jedno te isto..
=> Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet
=> zauzet toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego
=> net.
Zo> Hajde molim te budi ljubazan pa mi ti objasni kakve su
Zo> koncepcije SezamNeta i SezamProa posto mi se cini da zaista imas
Zo> OGROMNO iskustvo sa oba sistema?
Ako koncepcije ne mozes sam da primetis, nece ti biti jasno to
sto cu ti ja objasniti.
Zo> Jebote covece juce si utakao modem u
Zo> masinu i ti ces meni da kazes da me "ime navodi da to treba da bude
Zo> jedno te isto".
Uzgred receno, pored pametnih stvari poceo si da pises gluposti.
=> Presli su zato sto im trebaju usluge koje pruza pro. Nemoj mi
=> reci da je net u manjku ljudi.
Zo> Vecinu tih usluga bi i Net mogao da pruza kad bi se bar malo
Zo> pocelo razmisljati i ulagati u ovaj sistem. SezamNet ima sve manje
Daj ti lepo pare pa ces da vidis jel oni razmisljaju ili je
samo novac u pitanju.
Zo> korisnika i sto je jos gore napustaju ga pametni ljudi koji su se s
Zo> njim druzili godinama jer nece da dozvole da ih neko zajebava i da
Zo> bespotrebno trose svoje zivce zbog hardvera koji je u raspadu, a na
Ti si pretpostavljam pametan... pa sta cekas onda?
Zo> sistem dolaze glupavi klinci koji misle da je najvaznije napisati
Zo> poruku a to sto poruka nema nikakvog smisla i samo govori o njima
Zo> koliko su tupavi, nema veze.
:) Postajes smesan...
=> Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari
=> (linije, brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet -
=> kakvi bakraci...
Zo> Pa na to sam i mislio ili je potrebno da ti nacrtam da bi ti
Zo> ukapirao.
Nije portebno. Pomislio sam da si mislio na internet.
Sezam je mozda nekvalitetan ali je zato bar jeftin i ljudi mogu
da biraju. Uvek su postojale verdne i manje vredne stvari.
=> Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi
=> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike
=> brzine su nepotrebne.
Zo> Ajde objasni mi zbog cega su tolike brzine nepotrebne? Jel tebi
Zo> bolje da fajl skidas 5 ili 10 minuta?
Meni licno je bolje 10 minuta jer ce u protvinom da mi pukne veza.
kritika.627trooper,
-> #618, zoran.r
* Quoting Zoran.r to Trooper
=> Opet ti sa sezampro-om. Zasto poredis te sisteme? Zbog imena?
=> Zbog istorije?
Zo> Poredim ih covece zato sto su nastali raspadom starog Sezama i
Zo> sto su to koncepcijski identicni sistemi. Od momenta raspada SezamNet
Zo> nije nacinio niti jednu znacajniju novinu u softveru i hardveru a kakav
Zo> je razvoj Proa od momenta njegovog nastanka do danas to svi dobro
Zo> znamo.
To sto imaju slican softver ne znaci da ih treba porediti. Pro je
okrenuti internetu a net nije.
Pro ima para da se "upgraduje", net nema i tu nema sta da se prica
vise.
=> Ti si taj koji podrzava medjusobne migracije. Takve migracije
=> nisu moguce kod razlicitih sistema. A kako se ti zalazes na
=> ujednacavanju toga ce biti sve vise.
Zo> Ovde je svaki komentar suvisan.
Zo> savet: Prestani da pises poruke u ovj konferenciji jer su potpuno
Zo> beskorisne i bez ikakvog smisla.
A tvoje su veoma korisne. Ubi me korisnim stvarima...
kritika.628trooper,
-> #621, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo
Gi> Ę? u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove.
Gi> Ę? A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem...
Gi> Hoces da kazes da net nije fajl server po svojoj prirodi (nije mu to
Gi> namena) ili nije nikakav u smislu da je los fajl server?
I jedno i drugo (naravno, to je moje misljenje - zato nemoj odma
na nasrces jer smo zavrsili sa ovim).
kritika.629trooper,
-> #623, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Prou je potrebno da ima tolike linije zbog internet-a. Inace
Gi> Ę? sezampro kao sezampro (bez interneta) je sranje. Ja imam internet
Gi> Ę? sa nekih drugih kanala tako da mi nije potrebno da zovem pro.
Gi> Naravno da je sranje kad tamo imaju 33600 modeme, 100 minuta dnevno
Gi> (45 po pozivu), getorder (i dalje bez limita), 3 MB internet poste
Gi> (poruke se otpremaju istog trenutka), licnu prezentaciju velicine do 1
Gi> MB, 71 liniju i sve to (bez interneta) kosta 45 dinara mesecno. Hoces
Gi> reci da je razlika od 25 dinara u korist neta vredna brzine 14400, 15
Gi> linija (ko zna kad su poslednji put sve bile u pogonu?), problematicni
Gi> email sa svetom (jel' i dalje uucp razmena?), ogranicenje od 30 minuta
Gi> na vezi itd?
Bez obzira koliko si izhvaio pro, ljudima koji su ovde a ne na prou
se ipak vise svidja ovde (inace bi bili na prou).
Gi> Ę? Pa nije bas... ima ovde ljudi koji se stalno zale a nisu otisli.
Gi> Ę? Uzmi primer sebe...
Gi> Ne znam za njega ali ja sam tamo od pocetka i nisam zazalio ni jedne
Gi> marke, dinara, cega vec date za tu pretplatu. Ovde opstajem jos samo
Gi> zbog malih oglasa a kad sam vec tu onda pratim i malo konf.
Eto vidis, sve je individualna stvar... i nije vise potrebno da
reklamiras druge sisteme jer to mogu i oni sami. A ljudi ce lako
da procene sta je bolje za njih (bas kao sto si to ti uradio).