SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - kritika

kritika.528 zoran.r, -> #517, supers
=>>> Neka neko predloži neke konfe pa da krenemo u BOJKOT... => A što ste vi Sezamovci raspoloženi za besmislene akcije? => Čas hoćete da tagovima pravite lepši i bolji Sezam, čas oćete => da bojkotujete konferencije... Ne može se praviti lepši i bolji Sezam bez imalo razumevanja od strane uprave. => A koliko vas je pisalo pismo Miri Kugi ili zvalo telefonom? => Imali ste u ovoj konferenciji i telefone i adresu. => Treba se obratiti onome koji je odgovoran što se u Sezam ništa => ne ulaže. Za mene je najodgovorniji upravnik sistema ako ga SezamNet uopšte ima i administratori koji ne reaguju na kritike korisnika i non stop valjaju priču o novim modemima, Internetu, dodatnim linijama i sličnoj "naučnoj fantastici".
kritika.529 zoran.r, -> #505, n.ceh
=> Sve mi se čini da se ovde sprovodi ono - mi ne radimo ništa, => ako ti se to ne sviđa, ne moraš da budeš na našem sistemu... Pa zbog ovakve politike je i veliki broj ljudi presao na Pro. Tako će uskoro u Jugoslaviji opet biti samo jedan Sezam, SezamPro a mi ćemo da bismo nastavili komunikaciju morati da plaćamo harač D.Ristanoviću. Možda u upravi ima ubačenih elemenata koji sistematski rade na podrivanju integriteta i teritorijalnog suvereniteta SezamNeta a u cilju njegove destabilizacije i migracije stanovništva na Pro.
kritika.530 supers, -> #528, zoran.r
>> Za mene je najodgovorniji upravnik sistema ako ga SezamNet uopšte ima i >> administratori koji ne reaguju na kritike korisnika i non stop valjaju >> priču o novim modemima, Internetu, dodatnim linijama i sličnoj "naučnoj >> fantastici". Šef nad šefovima je Mira Kuga, direktor novinskog sektora BIGZ-a. Zašto ne uznemirite malo nju, u ovoj konferenciji ionako ima dosta galame.
kritika.531 supers, -> #527, zoran.r
>> Nisam ja dužan da razgovaram sa njima. Valjda bi upravnik i >> administratori trebali da vide nezadovoljstvo korisnika, kažu OK >> razgovaraćemo sa nadležnima i posle razgovora saopšte rezultate. Naravno da i ja zameram Nenadu i Zaku što se ne bore uspešnije sa Mirom Kugom, ali mi smeta kad korisnici kažu da hoće da poboljšaju Sezam svojim doprinosom, a onda se taj njihov doprinos svede na galamu u ovoj konferenciji. Tako doprinose samo zadovoljenju svog ega, jer niko ovo ne čita (možda ni sysopi ne čitaju kad im se smuči ;>) Ko hoće stvarno da doprinese, neka telefonom uznemiri Miru Kugu.
kritika.532 miskop, -> #528, zoran.r
-> Za mene je najodgovorniji upravnik sistema ako ga SezamNet uopšte ima i -> administratori koji ne reaguju na kritike korisnika i non stop valjaju -> priču o novim modemima, Internetu, dodatnim linijama i sličnoj "naučnoj -> fantastici". Upravnik sistema, kako piše u 'Računarima' je 'izvesni': Rade Knežević (rade) Autor softvera i administrator sistema: Dragan Zakić (dzakic)
kritika.533 pvlada, -> #510, max.
> evo trenutno shlogirani juzer na vezi vec dva sata... Evo sada ima jedan već 4h, ali to i nije toliko važno. > ...a i zvoni u prazno...ccc....:) Ajde nekako, ostale stvari me toliko i ne nerviraju, ali najviše od svega me nervira kada mi zvoni u prazno, a to se non-stop dešava ;( Pozdrav Vlada
kritika.534 ultra.boy,
Kakva vam je ovo fora jedan se juzer uloguje , a drugog izbacite... Ocete li vi da popravljate te racunare ( ako tako mogu da ih nazovem) ili ne, Definitivno poslednja pretplata na ovaj sistem, ako se situacija ne poboljsha..........G R E O T A ! ! !
kritika.535 popovics, -> #527, zoran.r
▄- koji treba da da link, i na kraju zar u uputstvu za Sezam ne ▄- piše nešto u stilu skorog pristupa Internetu preko SezamNeta. ▄- Zato je sasvim logično što ljudi pitaju šta je sa time i dokle ▄- se stiglo. Pa, ne znam na šta su ovde mislili, ali ja naručujem WWW stranice preko Sezamovog E-MAIL-a sa svetom ( doduše zakašnjenja su oko dan-dva, ali bože moj )
kritika.536 popovics, -> #534, ultra.boy
▄- poboljsha..........G R E O T A ! ! ! Za koga? Za tebe jeste! Za Sezam i jeste i nije, ali upravu baš briga...
kritika.537 obren, -> #534, ultra.boy
> Kakva vam je ovo fora jedan se juzer uloguje , a drugog izbacite... A šta si očekivao, da sistem koristi istovremeno 5 korisnika sa istim imenom?
kritika.538 ultra.boy, -> #537, obren
Ne, pet juzera pod istim imenom, jer niko nema moju shifru, na primer , neki sasvim levi juzer se uloguje ,a a tebe izbaci...
kritika.539 dr.grba, -> #532, miskop
>> Autor softvera i administrator sistema: >> >> Dragan Zakić (dzakic) Jak administrator, kad radi na neregistrovanom BBS softveru <:O
kritika.540 pvlada, -> #539, dr.grba
> Jak administrator, kad radi na neregistrovanom BBS softveru <:O Koji je sam pisao ;) Pozdrav Vlada
kritika.541 ultra.boy,
Zvoni, zvoni........ pa vi niste SEzam Pro-u ni do kolena, ma kakvi do kolena....propali ste nacisto..
kritika.542 dzej,
Ned 07.12.97 22:53 Username: demo 9m > who kazaam 22:26 Chat branimir 22:50 Sezam Dobar pas iz dobre kuce :) chadra 22:28 Chat pih... demo.4096 22:53 Sezam poll 22:51 Sezam sani. 22:45 Chat gytar 22:53 Chat strider 22:53 Chat darth.vader on line :) Ned 07.12.97 22:55 7m -> ( sani.: de si demo moj te lemo ! sani.: e moj demo koj te lemo? sani.: ne znas demo? sani.: ja cu ti kazem.. sani.: e moj demo.. sani.: MOJ TE LEMO! NO CARRIER Da li je ovo uredu???!!! Eto, moze biti da je jedan od razloga zashto ljudi nece da se uclanjuju na vash sistem bash ovaj. Decko ocito nema predstavu kome se obraca i kakve sve povlastice povlaci svojim ponashanjem. O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT Ajd'..
kritika.543 dzim, -> #542, dzej
<M> sani.: de si demo moj te lemo ! <M> sani.: e moj demo koj te lemo? <M> sani.: ne znas demo? <M> sani.: ja cu ti kazem.. <M> sani.: e moj demo.. <M> sani.: MOJ TE LEMO! <M> NO CARRIER <M> <M> Da li je ovo uredu???!!! <M> Eto, moze biti da je jedan od razloga zashto ljudi nece da se <M> uclanjuju na vash sistem bash ovaj. <M> Decko ocito nema predstavu kome se obraca i kakve sve povlastice <M> povlaci svojim ponashanjem. <M> O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT <M> Ajd'.. A ja bi samo da te podsetim: <M> (dzej se ukljucuje u Chat) <M> <M> dzej -- yooooooooooooooo <M> max. -- desi <M> dzej -- it's a dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej Dalje (Da/Ne/Bez pauze)? <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> dzej -- dzej <M> zla. -- jebi se <M> <M> .ignore dzej <M> Ignorisete CHAT poruke korisnika dzej. Jel imash sad neshto pametno da kazesh?
kritika.544 pvlada, -> #542, dzej
> O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT Pa ništa ne treba reći, jer je po meni veća glupost, to što ti radIš po čatu nego ovo, ako hoće neko ulogovan kao demo da odgovori onome ko ga pagu-je neka uplati pretplatu, ali je nezrelo i glupo ispisivati po milion puta svoj user u chatu, osim ako nećeš ignore (zašta mislim da je glupa komanda, osim u izuzetnim slučajevima) ;) Pozdrav Vlada
kritika.545 ultra.boy,
Pzi, molim te, sto su se sad promangupirali, ne daju ti ni kritike da procitas ida im napishesh, nego NO CARRIER, u sred bela dana... ili daje znak zauzeca, a ima ih 5 na sistemu ,a vala svaka vam cast!!!
kritika.546 ultra.boy,
"UBEDLJIVO" NAJGORI SISTEM ZA MODEMSKE KOMUNIKACIJE NA SVETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kritika.547 dzej, -> #543, dzim
> Jel imash sad neshto pametno da kazesh? Mogu samo da ti kazem da to nema nikakve veze sa onim shto sam ja poslao. 1.I ti i ja smo naravno registrovani korisnici ovog sistema. To se sve deshavalo izmedju nas. 2.Ja nikog nisam vredjao niti pljuvao ili bilo shta nazao uradio, shto mi i nije namera( a u onom mom primeru se jasno vidi o cemu se radi). 3.Kada sam se ulogovao na sistem kao demo (a uradio sam to jer je meni vreme isteklo za taj dan), pored mene je bio covek ( zbog njega sam i zvao) koji je imao nameru da ulozi koji dinar u oporavak ovog istog sistema.Ali na zalost (nekih) istog trenutka covek se izbezumio i sve nade su pale u vodu.Ja sam ga przio kako je ovo sistem u razvoju,..itd..ali posle onog nisam smeo ni "A" da kazem. 4.A ako ti ja smetam, kao shto si vec uradio, postoji komanda "IGNORE" pa samo izvoli..za sve dodatne informacije obrati mi se na mail. Ajd'..
kritika.548 dzej, -> #544, pvlada
> Pozdrav Vlada Vlado vec sam odgovorio dzimu, pa reko da ne pishem dva puta, Ajd'..
kritika.549 dzim, -> #547, dzej
<M> 1.I ti i ja smo naravno registrovani korisnici ovog sistema. <M> To se sve deshavalo izmedju nas. aha, znachi registrovani korisnici se mogu slobodno maltretirati dok, ko se prijavi na demo - e, njega vec ne diramo... mozda chovek oce da uplati sezam, pa da mu tek onda dosadjuju ljudi poput tebe, kad se pojavi....:)
kritika.550 dzej, -> #549, dzim
> aha, znachi registrovani korisnici se mogu slobodno maltretirati > dok, ko se prijavi na demo - e, njega vec ne diramo... > mozda chovek oce da uplati sezam, pa da mu tek onda dosadjuju > ljudi poput tebe, kad se pojavi....:) Covece stvarno si naporan!Daj oladi malo, ako si razumeo ono sto sam napisao onda ne bi trebao nista da kazes.Ali vidim da nisi pa cu da ti kazem drugacije. JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES??? NA SISTEMU POSTOJI OPCIJA "IGNORE"!!!DA LI SADA RAZUMES??????? AKO OCES DA SE PREPIRES I SVADJAS SAMNOM REKAO SAM TI DA TO IDE ISKLJUCIVO PREKO MAIL-a.TOME NIJE MESTO U OVOJ KONFI. AJD' PA TI RAZMISLI.
kritika.552 nesha, -> #550, dzej
>JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES??? Kad vec lazesh, nemoj sa caps lock-om..
kritika.553 kostja, -> #546, ultra.boy
=> "UBEDLJIVO" NAJGORI SISTEM ZA MODEMSKE KOMUNIKACIJE NA => SVETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa, nije... još, ali je na dobrom putu da postane. Večeras mi se desilo da je preneo 27 od 35k pada i prijavio uspešan prenos (što su još neki ovde prijavili). Minut kasnije mi je kod listanja poruka u conf pukla veza a ni exec nisam poslao (da li će ovaj da prođe?). Najgore je što oni koji bi trebalo nešto da učine ni glasa ne puštaju, pa se pitam da li i vredi da spominjem da sam bio na nodu 9.
kritika.554 ultra.boy,
E, i u ujutro su vama opterecene veze aaa, NO CARRIER.......(%#$%^#$^@#$^) pa oni na pro-u, nisu u zivotu culi za NO CARRIER , pa kad ih najvishe ima lepo imaju ljudi 41 nod, i bash ih briga, cak i kad odlazis sa sistema ne pishe ti NO CARRIER , nego Conection Closed, civilizovano..... pa niste im bre ni do kolena, ma kakvi.....a uzimate narodu pare samo tako, kao najolji sistem za modemske komunikacije u ovom delu evrope...svasta.... Ako u skorashnje vreme ne nabavite neki bolji hardware....bolje zatvorite sistem da se ljudi ne bi nervirali.....toliko
kritika.555 fantom, -> #550, dzej
>>JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES??? ne razumem maltretirao si samo tako !!!
kritika.556 outlaw,
nije da dosadjujem...ali korisnici su u pravu...dajte,nabavite neki bolji hardver/softver....i povedite malo rachuna bre o sistemu...
kritika.557 hardboy, -> #554, ultra.boy
potpuno si u pravu ultra..... samo puca meni ..... (zna se vec sta) da se toliko nerviram i zbog toga.Evo na primer sinoc....zovem ko manijak tri sata i ne mogu da dobijem vezu. to nije zato sto su svi nodovi bili zauzeti nego zato sto je sistem u raspadnim stanju. al sta da se radi....samo bez nervoze i polako... valjda ce i ovima iz uprave doci iz dupeta u glavu...samo se bojim da tada ne bude kasno!!!
kritika.558 pvlada, -> #550, dzej
> JA NIKOGA NISAM VREDJAO, A KAMOLI MALTRETIRAO!!!JEL RAZUMES??? Različiti ljudi, različite stvari podrazumevaju pod maltretiranjem, ovde naprimer ono što si ti radio u Chatu dosta ljudi zove maltretiranjem, dok npr. za tebe to nije maltretirannje. Što se tiče Ignore, što bi ti uopšte neko davao ignore, mislim da nećeš više "maltetirati" druge korisnike Chata, a i po meni je komanda Ignore glupa. Pozdrav Vlada
kritika.559 pvlada, -> #554, ultra.boy
> lepo imaju ljudi 41 nod, i bash ih briga, cak i kad odlazis sa sistema Da, ali SezamNET sa vojih 15 linija je najveći u ovom delu Evrope. > Ako u skorashnje vreme ne nabavite neki bolji hardware....bolje > zatvorite sistem da se ljudi ne bi nervirali.....toliko Što bi zatvarali, a i koliko para dajemo za Sezam, možemo i malo da se nerviramo, mada ne bi bilo loše da se nabavi novi hardver. Pozdrav Vlada
kritika.560 ultra.boy, -> #559, pvlada
> Da, ali SezamNET sa svojih 15 linija je najveci u ovom delu Evrope. :))))))), nemoj bre imenjace da me zasmejavas, kako bre najveci 15 linija kazes, pa od tih 15 , 5 rade, SezamPro ima 41 liniju i SezamNet im nije ni do kolena...najveci sistem :))), jedino ako ti mislis da je SezamNet najveci Sistem za modemske komunikacije u opstini Savski venac, e tako moze :))) Pozdrav Vlada
kritika.561 ultra.boy, -> #559, pvlada
kaze koliko para dajemo , moramo malo i da se nerviramo.... pa zemljace sto se mene tice nek bude cena i 50 din. ali da budu linije i ceo sistem kako valja , ako nemoze bolje bar ao SezamPro... Pozdrav Vlada
kritika.562 kum.djole,
A što ti, ultra.dečko, lepo ne odeš na taj SezamPro..? Mnogo si dosadan.. :)
kritika.563 ultra.boy, -> #562, kum.djole
pa ja sam i na pro pretplacen, ali imam pravo da se bunim
kritika.564 pvlada, -> #560, ultra.boy
>15 linija kazes, pa od tih 15 , 5 rade, SezamPro ima 41 liniju i Ima 41 liniju, ali je ipak SezamNET najveći u ovom delu Evrope, barem tako piše na papiru koji se dobija uz uplatnicu, a isto to piše i na Internetu, na Sezamovoj prezentaciji. >u opstini Savski venac, e tako moze :))) Pa na to sam i mislio ;) Pozdrav Vlada
kritika.565 ultra.boy, -> #564, pvlada
Pishe na papiru kazes, da su naveci u ovom delu Evrope, :))))) pa mogu ja da ostampam papire da sam predsednik drzave pa nisam , lazu imenjace, bre sa onog papira nema 5% istine, jedino tamo sto je istina je da se zovu SezamNet i da im je tel.648422, za ostalo sumnjam.....e da , ti rece koliko im para dajemo, ne trebam da se nerviram, pa razmisli malo, nas 200.000, 300.000 kad damo svi po 20 dinara, koliko ti to ispadne....4.000.000 pa do 6 , tako da za te prae mogu iha haj ,svasta da kupe.... Pozdrav Vlada
kritika.566 niko., -> #565, ultra.boy
e be.. ti ga bash pretera.. pa sha ako je sistem u jadnom stanju.. i, da.. da sezam ima 200000-300000 korisnika.. ne bi bio najwetji sistem u owom delu ewrope wetj u swetu.. samo ti pusti nas jadne da se muchimo.. a ti lepo odi na sezampro i gowori im koko su oni bolji od owog, jadnog, sezamneta.. imash lepo telefon kuge.. pa ti lepo nju uznemirawaj.. smaranjem nas nesh ama bash nis' da postignesh.. to'ko..
kritika.567 pvlada, -> #565, ultra.boy
>, lazu imenjace, Pa ja to svo vreme i govorim ;) Pozdrav Vlada
kritika.568 sani., -> #542, dzej
Dzej sta da ti kazem. Res re sani. Poslednje poglavlje. Tom tvom sto je teo da ulozi koji dinar za sezam slobodno daj moju adresu da i njemu skrojim po koju rimu , pa se mozda i predomisli. Takodje se izvinjavam svim ostalim "dobrotvorima" koje sam na bilo koji nachin za ovih par godina odvratio od koriscenja usluga ovog sistema. A sto se tiche primedbi : Res re maki
kritika.569 simce, -> #565, ultra.boy
> pa razmisli malo, nas 200.000, 300.000 kad damo svi po 20 > dinara, koliko ti to ispadne....4.000.000 pa do 6 , tako da za > te prae mogu iha haj ,svasta da De nadje toliko korisnika? :)) sezam mozda ima 2 000 - 3 000 korisnika, a mozda ni toliko poshto je dosta njih otishlo u zadnje vreme.. ;(
kritika.570 miskop,
Ovako to radi Pro: ------------------------------------------------------ Sledeće nedelje (od 15/12) sistem će biti proširen sa 30 novih linija na jednom broju, čime će ukupan broj ulaznih linija biti 71. Linije su realizovane ISDN tehnologijom (primarni ISDN priključak sa Alcatel centrale) i omogućavaju pozive običnim modemima (brzine do 33.6k), 56k (flex) modemima kao i bazni ISDN pristup. Nove linije i oprema su proteklih dana uspešno pušteni u rad. Nakon finalnog podešavanja softvera koje ćemo obaviti sledećih dana, objavićemo i pozivni broj za novu seriju. ------------------------------------------------------
kritika.571 trooper, -> #527, zoran.r
* Quoting Zoran.r to Junior Zo> Aktivan sam i u drugim konferencijama i na Sezamu nisam od Zo> juce. Zivot bi mi bio mnogo lepsi kad bi i ova beda od postojeceg Zo> hardvera funkci- onisala kako treba. Meni sve lepo funkcionise (mislim kad se ulogujem na sezam) samo sto su masine malo spore pa treba malo vremena kad se radi sa postom. Zo> Znam ja dobro koliko ljudi ima na ovom sistemu i znam sta su Zo> objektivne mogucnosti Sezama. Niko normalan ne moze predloziti Zo> igranje Quakea preko Sezama, a sto se tice zahteva za pristup Zo> Internetu, Nenad je u jednoj poruci saopstio kako je sve spremno za Zo> Internet ali zastoj je do poste i provajdera koji treba da da link, i Zo> na kraju zar u uputstvu za Sezam ne pise nesto u stilu skorog Zo> pristupa Internetu preko SezamNeta. Ja i ne bi zeleo da sezamnet ide na internet. Imas toliko provajdera u srbiji pa ti lepo predji na njih. Zo> Zato je sasvim logicno sto ljudi Zo> pitaju sta je sa time i dokle se stiglo. Za mene je to potpuno Zo> nepotrebno jer vec ima dovoljno provajdera u Jugoslaviji i Sezam Zo> treba da ide u pravcu daljeg usavrsavanja kako bi zaista postao Zo> najveci BBS u Jugoslaviji i vratio ljude koji su pobegli na Pro. Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora da te ime navodi da to treba da bude jedno te isto.. Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net. Zo> Nemoj mi reci da su ljudi presli na Pro zbog D.Ristanovica i drustva. Zo> Bolji hardver, marketing i stalna unapredenja ( i stalna propadanja Zo> Net-a) su ucinili svoje. Presli su zato sto im trebaju usluge koje pruza pro. Nemoj mi reci da je net u manjku ljudi. Zo> Pobogu "Racunari" vise nemaju ni SezamNet Zo> Bilten, eto koliko im je stalo do daljeg razvoja sopstvenog BBS-a. Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije, brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci... Zo> Svi mi u ovom trenutku trazimo isto Zo> - da 15 nodova radi kako treba Zo> - da se kaze hoce li Sezam ici napred ili ide u propast Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine su nepotrebne. Zo> Nisam ja duzan da razgovaram sa njima. Valjda bi upravnik i Zo> administratori trebali da vide nezadovoljstvo korisnika, kazu OK Zo> razgovaracemo sa nadleznima i posle razgovora saopste rezultate. A Zo> ne jebote ovako cute i boli ih patka. Korisnici, ko vas jebe... To sto cute ne znaci da se ne radi nista.
kritika.572 trooper, -> #529, zoran.r
* Quoting Zoran.r to N.ceh => Sve mi se cini da se ovde sprovodi ono - mi ne radimo nista, => ako ti se to ne svida, ne moras da budes na nasem sistemu... Zo> Pa zbog ovakve politike je i veliki broj ljudi presao na Pro. Zo> Tako ce uskoro u Jugoslaviji opet biti samo jedan Sezam, SezamPro Zo> a mi cemo da bismo nastavili komunikaciju morati da placamo harac Zo> D.Ristanovicu. Opet ti sa sezampro-om. Zasto poredis te sisteme? Zbog imena? Zbog istorije? Zo> Mozda u upravi ima ubacenih elemenata koji sistematski rade na Zo> podrivanju integriteta i teritorijalnog suvereniteta SezamNeta a u Zo> cilju njegove destabilizacije i migracije stanovnistva na Pro. Ti si taj koji podrzava medjusobne migracije. Takve migracije nisu moguce kod razlicitih sistema. A kako se ti zalazes na ujednacavanju toga ce biti sve vise.
kritika.573 trooper, -> #535, popovics
* Quoting Popovics to Zoran.r Po> ▄- koji treba da da link, i na kraju zar u uputstvu za Sezam ne Po> ▄- pise nesto u stilu skorog pristupa Internetu preko SezamNeta. Po> ▄- Zato je sasvim logicno sto ljudi pitaju sta je sa time i dokle Po> ▄- se stiglo. Po> Pa, ne znam na sta su ovde mislili, ali ja narucujem WWW stranice Po> preko Sezamovog E-MAIL-a sa svetom ( doduse zakasnjenja su oko dan-dva, Po> ali boze moj ) Oce da im se uvede full-internet na sezamnet. Onda ce se cena povecati, na sezam ce dolaziti samo ljudi koji idu na internet a ukoliko se ostavi "lite" rezim uz staru cenu, sistem ce biti previse zauzet. Pa, kakva je to buducnost? Sem toga, takav sistem vec postoji... zasto ga kopirati...
kritika.574 trooper, -> #537, obren
* Quoting Obren to Ultra.boy > Kakva vam je ovo fora jedan se juzer uloguje , a drugog izbacite... Ob> A sta si ocekivao, da sistem koristi istovremeno 5 korisnika sa Ob> istim imenom? Normalno, ako nekome das svoju lozinku... moras da rizikujes da ce te taj isti korinik izbaciti ako se javi kad si ti na sezamu. Drugim recima, ne daj svoju lozinku nikome...
kritika.575 trooper, -> #538, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to Obren Ul> Ne, pet juzera pod istim imenom, jer niko nema moju shifru, Ul> na primer , neki sasvim levi juzer se uloguje ,a a tebe izbaci... Meni se to nikad nije desilo. Ponekad mi se desi da mi pukne veza ali to neme veze da drugim ljudima.
kritika.576 trooper, -> #541, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to All Ul> Zvoni, zvoni........ Ul> pa vi niste SEzam Pro-u ni do kolena, ma kakvi do kolena....propali Ul> ste nacisto.. Pa ti ne moras da zoves ako ti se ne svidja. Bar ima demokratije.
kritika.577 trooper, -> #542, dzej
* Quoting Dzej to All Dz> sani.: de si demo moj te lemo ! Dz> sani.: e moj demo koj te lemo? Dz> sani.: ne znas demo? Dz> sani.: ja cu ti kazem.. Dz> sani.: e moj demo.. Dz> sani.: MOJ TE LEMO! Dz> Da li je ovo uredu???!!! Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje demo-a ??
kritika.578 trooper, -> #543, dzim
* Quoting Dzim to Dzej <M> sani.: de si demo moj te lemo ! <M> sani.: e moj demo koj te lemo? <M> sani.: ne znas demo? <M> sani.: ja cu ti kazem.. <M> sani.: e moj demo.. <M> sani.: MOJ TE LEMO! <M> <M> Da li je ovo uredu???!!! Dz> A ja bi samo da te podsetim: <M> (dzej se ukljucuje u Chat) Dz> Jel imash sad neshto pametno da kazesh? Mislim da nije potrebno sad da se medjusobno prepirete. Da si malo bolje pogledao dzejovu poruku, mozda bi i shvatio poentu a ne da odma pocinjes da uzvracas.
kritika.579 trooper, -> #544, pvlada
* Quoting Pvlada to Dzej > O gornjem primeru shta drugo reci : NO COMMENT Pv> Pa nista ne treba reci, jer je po meni veca glupost, to sto ti Pv> radIs po catu nego ovo, ako hoce neko ulogovan kao demo da odgovori Pv> onome ko ga pagu-je neka uplati pretplatu, ali je nezrelo i glupo Pv> ispisivati po milion puta svoj user u chatu, osim ako neces ignore Pv> (zasta mislim da je glupa komanda, osim u izuzetnim slucajevima) ;) I ti vidim, nisi ukapirao poentu.
kritika.580 trooper, -> #546, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to All Ul> "UBEDLJIVO" NAJGORI SISTEM ZA MODEMSKE KOMUNIKACIJE NA Ul> SVETU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemoj da se nerviras, nije dobro za zivce.
kritika.581 trooper, -> #549, dzim
* Quoting Dzim to Dzej <M> 1.I ti i ja smo naravno registrovani korisnici ovog sistema. <M> To se sve deshavalo izmedju nas. Dz> aha, znachi registrovani korisnici se mogu slobodno maltretirati Dz> dok, ko se prijavi na demo - e, njega vec ne diramo... Dz> mozda chovek oce da uplati sezam, pa da mu tek onda dosadjuju Dz> ljudi poput tebe, kad se pojavi....:) Imas komandu ignore pa je upotrebi. Ako ne znas kako se koristi, procitaj help.
kritika.582 trooper, -> #556, outlaw
* Quoting Outlaw to All Ou> nije da dosadjujem...ali korisnici su u pravu...dajte,nabavite neki Ou> bolji hardver/softver....i povedite malo rachuna bre o sistemu... Ja verujem da bi oni odma nabavili novi hardver kad bi im neko dao pare za isti. Pa prema tome, ako nekome treba bolji hardver - neka da pare.
kritika.583 trooper, -> #563, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to Kum.djole Ul> pa ja sam i na pro pretplacen, ali imam pravo da se bunim Imas ti pravo, to ti niko ne osporava, ali zar ne kapiras da se dzabe trudis?
kritika.584 trooper, -> #565, ultra.boy
* Quoting Ultra.boy to Pvlada Ul> nerviram, pa razmisli malo, nas 200.000, 300.000 kad damo svi po 20 Ul> dinara, koliko ti to ispadne....4.000.000 pa do 6 , tako da za te prae Ul> mogu iha haj ,svasta da kupe.... Vidim da se sa administracijom i brojkama ne snalazis bas najbolje.
kritika.585 trooper, -> #570, miskop
* Quoting Miskop to All Mi> Ovako to radi Pro: Mi> ------------------------------------------------------ Mi> Sledece nedelje (od 15/12) sistem ce biti prosiren sa Mi> 30 novih linija na jednom broju, cime ce ukupan broj Mi> ulaznih linija biti 71. Pa ti idi na pro, niko te ne drzi.
kritika.586 simce, -> #583, trooper
> Imas ti pravo, to ti niko ne osporava, ali zar ne kapiras da > se dzabe trudis? Pa ako se ne trudimo onda nece ni biti promena, ovako barem ima neke shanse.
kritika.587 sani., -> #577, trooper
}} Dz> sani.: de si demo moj te lemo ! }} Dz> sani.: e moj demo koj te lemo? }} Dz> sani.: ne znas demo? }} Dz> sani.: ja cu ti kazem.. }} Dz> sani.: e moj demo.. }} Dz> sani.: MOJ TE LEMO! }} }} Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu }} da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje }} demo-a ?? Ma spomeni me slobodno , nije sramota :) A ta opcija postoji da ostalim korisnicima ne bi bilo dosadno!
kritika.588 trooper, -> #586, simce
* Quoting Simce to Trooper > Imas ti pravo, to ti niko ne osporava, ali zar ne kapiras da > se dzabe trudis? Si> Pa ako se ne trudimo onda nece ni biti promena, ovako Si> barem ima neke shanse. Nisam ja rekao za sve vec samo za njega. Vidis da se covek previse primio.
kritika.589 trooper, -> #587, sani.
* Quoting Sani. to Trooper Sa> }} Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu Sa> }} da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje Sa> }} demo-a ?? Sa> Ma spomeni me slobodno , nije sramota :) Ljudima koje ne poznajem se obracam sa nekim postovanjem sve dok se ne ispostavi da ga ne zasluzuju. Sa> A ta opcija postoji da ostalim korisnicima ne bi bilo dosadno! Ljudi koji se javljaju preko DEMO-a su uglavnom novi korisnici koji cak i ne znaju sta se to desava i nije im nikako zanimljivo. A i ti, sa obzirom da imas vise od 10 godina ne bi treblo da se ponasas kao klinac.
kritika.590 dzim, -> #578, trooper
<M> Mislim da nije potrebno sad da se medjusobno prepirete. Da si malo <M> bolje pogledao dzejovu poruku, mozda bi i shvatio poentu a ne da <M> odma pocinjes da uzvracas. Znash, ja sam "shvatio poentu" u njegovoj poruci, al ti nisi u mojoj...
kritika.591 dzim, -> #581, trooper
<M> Imas komandu ignore pa je upotrebi. Ako ne znas kako se koristi, <M> procitaj help. O ignoretu smo vec raspravljali...a ti nemoj da se pravish mnogo pametan...
kritika.592 dzim, -> #571, trooper
<M> Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora da <M> te ime navodi da to treba da bude jedno te isto.. Ne, navodi ga pochetno slovo...:) <M> Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi <M> <M> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine <M> su nepotrebne. Pa jeste...u pravu si...zashto bi ja hteo da neki fajl skidam duplo brze kad mi je ovako lepo...
kritika.593 kostja, -> #571, trooper
=> Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije, => brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci... Čovek je i mislio na nabavku novog hardwera, jer ove stare kršine ne rade posao. => Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine => su nepotrebne. Vala, kad novi software ima po 10-15-20Mb onda je 33.6k itekako potreban.
kritika.594 miskop, -> #585, trooper
=> Pa ti idi na pro, niko te ne drzi. misko.p@sezampro.yu
kritika.595 miskop, -> #571, trooper
=> Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet => toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net. U, dobro je što si nam objasnio zašto je Net zauzet, ja sam mislio da je to zbog 15 linija(od kojih rade 12-13). Sad mi je lakše i jasnije kako to da na Pro-u sa 71 linijom uvek se veza dobije iz prve. Znači fora je u tome što ljudi više 'oće Net, u jebo te, pa Pro je puk'o k'o guma... ;) => Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije, => brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci... Zbog tih "par stvari" ljudi polako i odlaze sa Net-a. misko.p@sezampro.yu
kritika.596 trooper, -> #590, dzim
* Quoting Dzim to Trooper <M> Mislim da nije potrebno sad da se medjusobno prepirete. Da si malo <M> bolje pogledao dzejovu poruku, mozda bi i shvatio poentu a ne da <M> odma pocinjes da uzvracas. Dz> Znash, ja sam "shvatio poentu" u njegovoj poruci, al ti nisi Dz> u mojoj... Pa kad si shvatio, zasto nisi odgovorio na nju nego pisao neke gluposti?
kritika.597 trooper, -> #591, dzim
* Quoting Dzim to Trooper <M> Imas komandu ignore pa je upotrebi. Ako ne znas kako se koristi, <M> procitaj help. Dz> O ignoretu smo vec raspravljali... Nisam video... nego, koji su zakljucci? Dz> a ti nemoj da se pravish mnogo pametan... a ti nemoj da se pravis mnogo glup...
kritika.598 trooper, -> #592, dzim
* Quoting Dzim to Trooper <M> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine <M> su nepotrebne. Dz> Pa jeste...u pravu si...zashto bi ja hteo da neki fajl Dz> skidam duplo brze kad mi je ovako lepo... SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove. A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem...
kritika.599 trooper, -> #593, kostja
* Quoting Kostja to Trooper => Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije, => brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci... Ko> Covek je i mislio na nabavku novog hardwera, jer ove stare Ko> krsine ne rade posao. Meni sve radi. Jeste da je malo sporo ali sve radi... => Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine => su nepotrebne. Ko> Vala, kad novi software ima po 10-15-20Mb onda je Ko> 33.6k itekako potreban. Sta ce ti novi softver kad je shareware?? Da neces mozda legalno da ga registrujes??
kritika.600 trooper, -> #594, miskop
* Quoting Miskop to Trooper => Pa ti idi na pro, niko te ne drzi. Mi> misko.p@sezampro.yu Eto vidis... jel bilo tesko ? Nije...
kritika.601 trooper, -> #595, miskop
* Quoting Miskop to Trooper => Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet => toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net. Mi> U, dobro je sto si nam objasnio zasto je Net zauzet, ja sam Mi> mislio da je to zbog 15 linija(od kojih rade 12-13). Sad mi je Mi> lakse i jasnije kako to da na Pro-u sa 71 linijom uvek se veza Mi> dobije iz prve. Prou je potrebno da ima tolike linije zbog internet-a. Inace sezampro kao sezampro (bez interneta) je sranje. Ja imam internet sa nekih drugih kanala tako da mi nije potrebno da zovem pro. Mi> Znaci fora je u tome sto ljudi vise 'oce Net, u jebo te, Mi> pa Pro je puk'o k'o guma... Nisi ukapirao onaj moj text... (ide malo uproscen) Kad sam reko verovatno zato sto ljudi nece pro nego net, mislio sam ma ljude koji su na netu a ne ljude koji su nigde pa sad mogu da biraju. Ocu reci, svi koji su na netu - oce da budu na netu a ne na prou. Logicno - u suprotnom bi presli. => Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari (linije, => brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - kakvi bakraci... Mi> Zbog tih "par stvari" ljudi polako i odlaze sa Net-a. Pa nije bas... ima ovde ljudi koji se stalno zale a nisu otisli. Uzmi primer sebe...
kritika.602 dzim, -> #598, trooper
<M> SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo <M> u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove. Ma de bi ljudi skidali fajlove...svashta... <M> A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem... Aha...a ajd objasni mi kako ce mi pomoci brzi modem od sezamovog?
kritika.603 junior, -> #586, simce
> Pa ako se ne trudimo onda nece ni biti promena, ovako > barem ima neke shanse. Hoćeš promene? Sačekaj da se konstituiše novi parlament i vlada, i da se u toku sledeće 2-3 godine završi privatizacija velikih preduzeća, među kojima će, nadam se biti i BIGZ. Naravno, biće valjda poboljšanja i pre toga ;), ali u trenutku kad se BIGZ privatizuje i Sezam postaje privatni sistem, a svi znamo šta to znači.
kritika.604 trooper, -> #602, dzim
* Quoting Dzim to Trooper <M> SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo <M> u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove. Dz> Ma de bi ljudi skidali fajlove...svashta... Sa sezama starno svasta... <M> A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem... Dz> Aha...a ajd objasni mi kako ce mi pomoci brzi modem Dz> od sezamovog? ...mislis pri zvanju sezama? Nikako. Ali verovatno ga mozes upotrebiti na nekim drugim sistemima.
kritika.605 ultra.boy, -> #571, trooper
kazes "zasto bi sezamnet jurio sezampro", pa i da ga juri ne bi ga stigo nikada, bre Net Pro-u nije ni do kolena... znas li ti koliko je ljudi juce bilo na pro-u u chat-u, , 40 brate, samo u chatu, pa se ti cheshi.... vidi da uzmes od nekoga username na pro-u pa ce biti ona stara: "dodji mala u nas kraj pa da vidis sta je raj" a na netu sam iskljucivo samo zbog nekih ljudi koje znam i koji su mi ql prijatelji...a na pro-u boravim... ajd , ziv bio.... pozdrav vladimir.z@sezampro.co.yu
kritika.606 kum.djole, -> #595, miskop
>> Zbog tih "par stvari" ljudi polako i odlaze sa Net-a. ..ili imaju nalog na pro-bi, a ovde satanizuju i genocidišu nedužne. ;)
kritika.607 kenza, -> #595, miskop
>> lakse i jasnije kako to da na Pro-u sa 71 linijom uvek se veza >> dobije iz prve. Pa da se dobija bas *uvek* iz prve - i ne dobija se :) A usput jos uvek nema 71 liniju... Polako ;)
kritika.608 kenza, -> #597, trooper
>> Dz> a ti nemoj da se pravish mnogo pametan... >> a ti nemoj da se pravis mnogo glup... Evo je Set.Net invazija... Bolje bi bilo da ga neko zaustavi dok jos ima vremena.
kritika.609 dzej, -> #577, trooper
> Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu > da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje > demo-a ?? Vidim da si ti jedan od mnogih koji je "shvatio" moju poruku. Mogu ti reci samo da je dzaba da se nadvikujesh sa nekim ko je neozbiljan i koji josh nije ni 2 pishanja napravio u svom zivotu...
kritika.611 kostja, -> #599, trooper
=> Sta ce ti novi softver kad je shareware?? => Da neces mozda legalno da ga registrujes?? Pazi, ovih dana će se u dir-u naći i MSIE 4.01 od nekih 16Mb, program nije šare-vare + vrlo je aktuelan program + mnogi ljudi su zainteresovani za njega. Dakle, 16Mb je skoro 3 sata DL-a. Sa 33,6k to je sat i nekih 20 minuta. Koliko je bolje ti sam zaključi... i za ljude koji skidaju i za sistem koje linija nije zauzeta 3 sata neko znatno kraće... i to po čoveku koji skida MSIE.
kritika.612 trooper, -> #608, kenza
* Quoting Kenza to Trooper >> Dz> a ti nemoj da se pravish mnogo pametan... >> a ti nemoj da se pravis mnogo glup... Ke> Evo je Set.Net invazija... Bolje bi bilo da ga neko zaustavi dok Ke> jos ima vremena. Nije Set.Net nego Setnet!
kritika.613 trooper, -> #609, dzej
* Quoting Dzej to Trooper > Da stvarno. I meni se to desilo kad sam bio pod DEMO ali necu > da spominjem krivca. Zato postoji mogucnost da korisnik paguje > demo-a ?? Dz> Vidim da si ti jedan od mnogih koji je "shvatio" moju poruku. Dz> Mogu ti reci samo da je dzaba da se nadvikujesh sa nekim ko je Dz> neozbiljan i koji josh nije ni 2 pishanja napravio u svom zivotu... Vidim ja da je ovde sve cudno. Pazi kad su se ljudi primili na liniju koju sam stavio u Blue Wave ?? U redu ako neko nesto argumentovano prica ali ovde je sve tipa "rekla-kazala". Onaj pljuje po netu jer je bolji pro (kojom svrhom? da natera glupe ljude da predju na pro?), ovi drugi mi govore da iskljucim opciju u BW-u zato sto je niko ne koristi? Zato sto oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
kritika.614 trooper, -> #611, kostja
* Quoting Kostja to Trooper => Sta ce ti novi softver kad je shareware?? => Da neces mozda legalno da ga registrujes?? Ko> Pazi, ovih dana ce se u dir-u naci i MSIE 4.01 Ko> od nekih 16Mb, program nije sare-vare + vrlo Ko> je aktuelan program + mnogi ljudi su zainteresovani Ko> za njega. Ko> Dakle, 16Mb je skoro 3 sata DL-a. Sa 33,6k to je Ko> sat i nekih 20 minuta. Koliko je bolje ti sam Ko> zakljuci... i za ljude koji skidaju i za sistem Ko> koje linija nije zauzeta 3 sata neko znatno krace... Ko> i to po coveku koji skida MSIE. Bolje ti je da odes kod nekog pirata da ga ti ga snimi za 5 minuta ili da ga uzemes od nekog ortaka. Ali, kako oces... Samo da ti kazem, da net ima internet podrsku - verovatno bi imao i 33,6 modeme (jer su potrebni). A ovako, zbog par pojedinaca to nije TOLIKO neophodno.
kritika.615 emajsijuen, -> #571, trooper
Tr>> Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet zauzet Tr>> toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego net. Ne, nego verovatno zato sto Sezam net ima mnogo manje nodova nego pro. ;) Tr>> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine Tr>> su nepotrebne. Sta se bre sad tu foliras ?!?
kritika.616 emajsijuen, -> #599, trooper
Tr>> Sta ce ti novi softver kad je shareware?? Tr>> Da neces mozda legalno da ga registrujes?? Aj' se ne pravi pametan, i prekini da trujes konferenciju!
kritika.617 zoran.r, -> #571, trooper
Ti očigledno nemaš blage veze o čemu pišeš u ovoj konferenciji i tvoji odgovori na moje poruke su totalne gluposti. Evo mojih odgovora na neke od tvojih "bisera". => Ja i ne bi zeleo da sezamnet ide na internet. Imas toliko => provajdera u srbiji pa ti lepo predji na njih. To šta ti želiš je tvoja stvar. Ja sam samo naveo da uprava stalno priča o Internetu a od toga očigledno nema ništa i to nije ništa drugo nego bezobrazluk i totalno nepoštovanje korisnika. => Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora => da te ime navodi da to treba da bude jedno te isto.. => Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet => zauzet toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego => net. Hajde molim te budi ljubazan pa mi ti objasni kakve su koncepcije SezamNeta i SezamProa pošto mi se čini da zaista imaš OGROMNO iskustvo sa oba sistema? Jebote čoveče juče si utakao modem u mašinu i ti ćeš meni da kažeš da me "ime navodi da to treba da bude jedno te isto". => Presli su zato sto im trebaju usluge koje pruza pro. Nemoj mi => reci da je net u manjku ljudi. Većinu tih usluga bi i Net mogao da pruža kad bi se bar malo počelo razmišljati i ulagati u ovaj sistem. SezamNet ima sve manje korisnika i što je još gore napuštaju ga pametni ljudi koji su se s njim družili godinama jer neće da dozvole da ih neko zajebava i da bespotrebno troše svoje živce zbog hardvera koji je u raspadu, a na sistem dolaze glupavi klinci koji misle da je najvažnije napisati poruku a to što poruka nema nikakvog smisla i samo govori o njima koliko su tupavi, nema veze. => Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari => (linije, brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - => kakvi bakraci... Pa na to sam i mislio ili je potrebno da ti nacrtam da bi ti ukapirao. => Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi => Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike => brzine su nepotrebne. Ajde objasni mi zbog čega su tolike brzine nepotrebne? Jel tebi bolje da fajl skidaš 5 ili 10 minuta?
kritika.618 zoran.r, -> #572, trooper
=> Sve mi se cini da se ovde sprovodi ono - mi ne radimo nista, => ako ti se to ne svida, ne moras da budes na nasem => sistemu... => Zo> Pa zbog ovakve politike je i veliki broj ljudi presao na Pro. Zo> Tako ce uskoro u Jugoslaviji opet biti samo jedan Sezam, SezamPro Zo> a mi cemo da bismo nastavili komunikaciju morati da placamo harac Zo> D.Ristanovicu. => Opet ti sa sezampro-om. Zasto poredis te sisteme? Zbog imena? => Zbog istorije? Poredim ih čoveče zato što su nastali raspadom starog Sezama i što su to koncepcijski identični sistemi. Od momenta raspada SezamNet nije načinio niti jednu značajniju novinu u softveru i hardveru a kakav je razvoj Proa od momenta njegovog nastanka do danas to svi dobro znamo. Zo> Mozda u upravi ima ubacenih elemenata koji sistematski rade na Zo> podrivanju integriteta i teritorijalnog suvereniteta SezamNeta a u Zo> cilju njegove destabilizacije i migracije stanovnistva na Pro. => Ti si taj koji podrzava medjusobne migracije. Takve migracije => nisu moguce kod razlicitih sistema. A kako se ti zalazes na => ujednacavanju toga ce biti sve vise. Ovde je svaki komentar suvišan. savet: Prestani da pišeš poruke u ovj konferenciji jer su potpuno beskorisne i bez ikakvog smisla.
kritika.619 miskop, -> #605, ultra.boy
>> ajd , ziv bio.... >> pozdrav >> vladimir.z@sezampro.co.yu Samo bez onoga "co", tj. vladimir.z@sezampro.yu ;)
kritika.620 giovanni, -> #571, trooper
Ę? Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine Ę? su nepotrebne. Svašta. A zar nije bolje, jeftnije itd skidati npr IE4 sa sezamnet-a na 33600 (56K, 128KISDN...T1 ;)) nego na šugavih 14400 iz 10 puta? Što tebi ne treba ne znači da je i sa ostalima tako.
kritika.621 giovanni, -> #598, trooper
Ę? SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo Ę? u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove. Ę? A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem... Hoćeš da kažeš da net nije fajl server po svojoj prirodi (nije mu to namena) ili nije nikakav u smislu da je loš fajl server?
kritika.622 giovanni, -> #599, trooper
Ę? Sta ce ti novi softver kad je shareware?? Ę? Da neces mozda legalno da ga registrujes?? Genije, nije sav softver ograničen na 30 dana i nije sav softver shareware. Ima ga i besplatnog, i to od najveće softverske kuće. IE4 je džabe, service packove isto ne plaćaš a sve to ima megabajte i megabajte. Ako ti ne znaš šta ćeš sa svojim vremenom pa ga provodiš kod kuće uz pc i čekanje na 20 MB pri brzini od 14400, onda ti mi ne možemo pomoći.
kritika.623 giovanni, -> #601, trooper
Ę? Prou je potrebno da ima tolike linije zbog internet-a. Inace Ę? sezampro kao sezampro (bez interneta) je sranje. Ja imam internet Ę? sa nekih drugih kanala tako da mi nije potrebno da zovem pro. Naravno da je sranje kad tamo imaju 33600 modeme, 100 minuta dnevno (45 po pozivu), getorder (i dalje bez limita), 3 MB internet pošte (poruke se otpremaju istog trenutka), ličnu prezentaciju veličine do 1 MB, 71 liniju i sve to (bez interneta) košta 45 dinara mesečno. Hoćeš reći da je razlika od 25 dinara u korist neta vredna brzine 14400, 15 linija (ko zna kad su poslednji put sve bile u pogonu?), problematični email sa svetom (jel' i dalje uucp razmena?), ograničenje od 30 minuta na vezi itd? Ę? Pa nije bas... ima ovde ljudi koji se stalno zale a nisu otisli. Ę? Uzmi primer sebe... Ne znam za njega ali ja sam tamo od početka i nisam zažalio ni jedne marke, dinara, čega već date za tu pretplatu. Ovde opstajem još samo zbog malih oglasa a kad sam već tu onda pratim i malo konf.
kritika.624 giovanni, -> #582, trooper
Ę? Ja verujem da bi oni odma nabavili novi hardver kad bi im neko dao Ę? pare za isti. Pa prema tome, ako nekome treba bolji hardver - neka Ę? da pare. Pare ne padaju sa neba. One se zarađuju (ili otimaju u extremnim, sve češćim slučajevima ;)). Ako za pune dve godine niko nije uspeo da skrpi kintu za neko veće hardversko pojačanje osim za jednog (ili beše dva) pentijuma na 60MHz i nekoliko mrežnih kartica (koliko beše dugovanje tipu koji je dao kartice?) onda bih rekao da je tu neko ili nesposoban ili nemaran.
kritika.625 trooper, -> #615, emajsijuen
Tr>> Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine Tr>> su nepotrebne. Em> Sta se bre sad tu foliras ?!? Ja ti kazem. Ja zovem na 4800 (zbog losih veza) i nista mi ne fali. To bi bila jedina mana ako si se ti javio na sezam da skidas fajlove.
kritika.626 trooper, -> #617, zoran.r
* Quoting Zoran.r to Trooper Zo> Ti ocigledno nemas blage veze o cemu pises u ovoj Zo> konferenciji i tvoji odgovori na moje poruke su totalne gluposti. Evo Zo> mojih odgovora na neke od tvojih "bisera". U ovoj konferenciji se pise zasto ja koristim onaj quotih header u porukama, eto sta se pise... A ovo dole sto si citirao tj. to sto sam ja pisao je moje misljenje sta treba uraditi sa sezamom. Ako ti se ne svidja sto si morao da napadas... samo jos fali ja da uzvratim pa da se ovde utrostruci broj poste. => Ja i ne bi zeleo da sezamnet ide na internet. Imas toliko => provajdera u srbiji pa ti lepo predji na njih. Zo> To sta ti zelis je tvoja stvar. Ja sam samo naveo da uprava Zo> stalno prica o Internetu a od toga ocigledno nema nista i to nije nista Zo> drugo nego bezobrazluk i totalno nepostovanje korisnika. Ok. Zavrsili smo sa ovim. => Vidim da ne kapiras razlicite koncepcije ta dva sistema? Mora => da te ime navodi da to treba da bude jedno te isto.. => Zasto bi sezamnet sada jurio sezampro ? Zasto je sezamnet => zauzet toliko na dan ? Verovatno zato sto ljudi nece pro nego => net. Zo> Hajde molim te budi ljubazan pa mi ti objasni kakve su Zo> koncepcije SezamNeta i SezamProa posto mi se cini da zaista imas Zo> OGROMNO iskustvo sa oba sistema? Ako koncepcije ne mozes sam da primetis, nece ti biti jasno to sto cu ti ja objasniti. Zo> Jebote covece juce si utakao modem u Zo> masinu i ti ces meni da kazes da me "ime navodi da to treba da bude Zo> jedno te isto". Uzgred receno, pored pametnih stvari poceo si da pises gluposti. => Presli su zato sto im trebaju usluge koje pruza pro. Nemoj mi => reci da je net u manjku ljudi. Zo> Vecinu tih usluga bi i Net mogao da pruza kad bi se bar malo Zo> pocelo razmisljati i ulagati u ovaj sistem. SezamNet ima sve manje Daj ti lepo pare pa ces da vidis jel oni razmisljaju ili je samo novac u pitanju. Zo> korisnika i sto je jos gore napustaju ga pametni ljudi koji su se s Zo> njim druzili godinama jer nece da dozvole da ih neko zajebava i da Zo> bespotrebno trose svoje zivce zbog hardvera koji je u raspadu, a na Ti si pretpostavljam pametan... pa sta cekas onda? Zo> sistem dolaze glupavi klinci koji misle da je najvaznije napisati Zo> poruku a to sto poruka nema nikakvog smisla i samo govori o njima Zo> koliko su tupavi, nema veze. :) Postajes smesan... => Sto se mene tice, razvoj mu nije potreban sem u par stvari => (linije, brze masine i da sve normalno radi). Kakav internet - => kakvi bakraci... Zo> Pa na to sam i mislio ili je potrebno da ti nacrtam da bi ti Zo> ukapirao. Nije portebno. Pomislio sam da si mislio na internet. Sezam je mozda nekvalitetan ali je zato bar jeftin i ljudi mogu da biraju. Uvek su postojale verdne i manje vredne stvari. => Zo> - i mogli bi se za pocetak vec kupiti 28800 ili 33600 modemi => Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike => brzine su nepotrebne. Zo> Ajde objasni mi zbog cega su tolike brzine nepotrebne? Jel tebi Zo> bolje da fajl skidas 5 ili 10 minuta? Meni licno je bolje 10 minuta jer ce u protvinom da mi pukne veza.
kritika.627 trooper, -> #618, zoran.r
* Quoting Zoran.r to Trooper => Opet ti sa sezampro-om. Zasto poredis te sisteme? Zbog imena? => Zbog istorije? Zo> Poredim ih covece zato sto su nastali raspadom starog Sezama i Zo> sto su to koncepcijski identicni sistemi. Od momenta raspada SezamNet Zo> nije nacinio niti jednu znacajniju novinu u softveru i hardveru a kakav Zo> je razvoj Proa od momenta njegovog nastanka do danas to svi dobro Zo> znamo. To sto imaju slican softver ne znaci da ih treba porediti. Pro je okrenuti internetu a net nije. Pro ima para da se "upgraduje", net nema i tu nema sta da se prica vise. => Ti si taj koji podrzava medjusobne migracije. Takve migracije => nisu moguce kod razlicitih sistema. A kako se ti zalazes na => ujednacavanju toga ce biti sve vise. Zo> Ovde je svaki komentar suvisan. Zo> savet: Prestani da pises poruke u ovj konferenciji jer su potpuno Zo> beskorisne i bez ikakvog smisla. A tvoje su veoma korisne. Ubi me korisnim stvarima...
kritika.628 trooper, -> #621, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper Gi> Ę? SezamNet nije nikakav file-server pa prema tome nisam ni uzeo Gi> Ę? u obzir da ce ljudi da se javljaju da bi skidali fajlove. Gi> Ę? A u tom slucaju, ti nabavi brzi modem... Gi> Hoces da kazes da net nije fajl server po svojoj prirodi (nije mu to Gi> namena) ili nije nikakav u smislu da je los fajl server? I jedno i drugo (naravno, to je moje misljenje - zato nemoj odma na nasrces jer smo zavrsili sa ovim).
kritika.629 trooper, -> #623, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper Gi> Ę? Prou je potrebno da ima tolike linije zbog internet-a. Inace Gi> Ę? sezampro kao sezampro (bez interneta) je sranje. Ja imam internet Gi> Ę? sa nekih drugih kanala tako da mi nije potrebno da zovem pro. Gi> Naravno da je sranje kad tamo imaju 33600 modeme, 100 minuta dnevno Gi> (45 po pozivu), getorder (i dalje bez limita), 3 MB internet poste Gi> (poruke se otpremaju istog trenutka), licnu prezentaciju velicine do 1 Gi> MB, 71 liniju i sve to (bez interneta) kosta 45 dinara mesecno. Hoces Gi> reci da je razlika od 25 dinara u korist neta vredna brzine 14400, 15 Gi> linija (ko zna kad su poslednji put sve bile u pogonu?), problematicni Gi> email sa svetom (jel' i dalje uucp razmena?), ogranicenje od 30 minuta Gi> na vezi itd? Bez obzira koliko si izhvaio pro, ljudima koji su ovde a ne na prou se ipak vise svidja ovde (inace bi bili na prou). Gi> Ę? Pa nije bas... ima ovde ljudi koji se stalno zale a nisu otisli. Gi> Ę? Uzmi primer sebe... Gi> Ne znam za njega ali ja sam tamo od pocetka i nisam zazalio ni jedne Gi> marke, dinara, cega vec date za tu pretplatu. Ovde opstajem jos samo Gi> zbog malih oglasa a kad sam vec tu onda pratim i malo konf. Eto vidis, sve je individualna stvar... i nije vise potrebno da reklamiras druge sisteme jer to mogu i oni sami. A ljudi ce lako da procene sta je bolje za njih (bas kao sto si to ti uradio).