kritika.630trooper,
-> #624, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Ja verujem da bi oni odma nabavili novi hardver kad bi im neko dao
Gi> Ę? pare za isti. Pa prema tome, ako nekome treba bolji hardver - neka
Gi> Ę? da pare.
Gi> Pare ne padaju sa neba. One se zaraduju (ili otimaju u extremnim, sve
Gi> cescim slucajevima ;)). Ako za pune dve godine niko nije uspeo da
Gi> skrpi kintu za neko vece hardversko pojacanje osim za jednog (ili bese
Gi> dva) pentijuma na 60MHz i nekoliko mreznih kartica (koliko bese
Gi> dugovanje tipu koji je dao kartice?) onda bih rekao da je tu neko ili
Gi> nesposoban ili nemaran.
Ja nisam ulazio u razloge. Samo znam da se nema para i da je to
glavni razlog. Mozda jednog dana kad sezamnet otkupi neki bogati
privatnik sve bude bolje ali do tada nista (tj. napredovanje ovom
brzinom).
E sada, da ne ispadne da se pravim pametan pa znam da su pare
glavni razlog. Mozda bas sezam nece da napreduje! Nemam pojma, ali
da nema para je moje misljenje.
kritika.631n.ceh,
-> #564, pvlada> Ima 41 liniju, ali je ipak SezamNET najveći u ovom delu Evrope,
Evo sa Proa:
------------------------------------------------------
Sledeće nedelje (od 15/12) sistem će biti proširen sa
30 novih linija na jednom broju, čime će ukupan broj
ulaznih linija biti 71.
Linije su realizovane ISDN tehnologijom (primarni
ISDN priključak sa Alcatel centrale) i omogućavaju
pozive običnim modemima (brzine do 33.6k), 56k (flex)
modemima kao i bazni ISDN pristup.
Nove linije i oprema su proteklih dana uspešno pušteni
u rad. Nakon finalnog podešavanja softvera koje ćemo
obaviti sledećih dana, objavićemo i pozivni broj za
novu seriju.
------------------------------------------------------
Toliko...
kritika.632ultra.boy,
-> #601, trooperZemljace, da li si ti ikad u zivotu bio na Sezam Pro-u, ne na SezamInternet-u
kad se skupi njih 30-40 u chatu, a i nemora toliko, i to po najopterecenijim
vezama, i jos ti ne pukne veza.....pa to je za primer, a ovde ti bre puca veza
ujutro u 7 sati, kad niko nikoga ne zove, ovaj sistem pro-u nije ni do kolena
tamo imas 20x vishe softvera, vishe konferencija, niko te ne vredja...i jos
super prijatelje.....etc.
a ovde , ako te bas interesuje sam samo zbog nekih dobrih prijatelja, koje
poznajem......tako da ,nemoj da trosis vreme, na uzaludno pisanje kritika
nego se ti lepo blago meni,pretplati na S e z a m P r o !!!!!!!!
ajd zdravo
vladimir.z@sezampro.yu
kritika.633ntadic,
-> #620, giovanni>> Ę? Moglo bi ali nije neophodno. Za koriscenje sezamneta tolike brzine
>> Ę? su nepotrebne.
>>
>> Svašta. A zar nije bolje, jeftnije itd skidati npr IE4 sa sezamnet-a na
>> 33600 (56K, 128KISDN...T1 ;)) nego na šugavih 14400 iz 10 puta? Što tebi
>> ne treba ne znači da je i sa ostalima tako.
Momci, sto se nervirate i trosite vreme uludo. Danas je u ovu konfu stiglo
30 poruka koje su potpuno besmislene i nepotrebne. Ucite pameti onoga ko nece
da se nauci, smeje vam se i lozi vas a vi se primate. Veoma je glupo
objasnjavati prednosti vece brzine u modemskim komunikacijama. Takodje je
glupo uciti bontonu nekoga ko hoce da se razlikuje po svaku cenu. Kome smetaju
quotovi neka mu lupi ignore, pa nek cita sam svoje poruke. Iovako nije nista
pametno napisao u njima.
kritika.634ntadic,
-> #629, trooper>> Bez obzira koliko si izhvaio pro, ljudima koji su ovde a ne na prou
>> se ipak vise svidja ovde (inace bi bili na prou).
Samo sto je to relativno mali broj ljudi i to uglavnom novih korisnika.
Malo linija ima, pa su zauzete, jer deca sede u chatu ili igraju sub, a tebi
se cini da je navala. :)))
kritika.635d.mladen,
Sreda 17.12.1997. negde oko 20:20 nikada pre nisam video
da SEZAM ovako brzo radi! Prosto sam se odusevio!
Videcemo da li je ovo nesto trajno ili sam samo imao srece.
Prosto mi je zao da 'logout' kad ovako lepo radi.
:):):):):):):):):):):):)))))))))))))))))))))))))) ne da sam
se odusevio nego stvarno!!
Ovo bi bila pozitivna kritika, pa joj je mozda mesto negde drugde,
al ne smeta (pretpostavljam).
z
kritika.636nitugard,
-> #608, kenza> Evo je Set.Net invazija... Bolje bi bilo da ga neko zaustavi dok
> jos ima vremena.
Jesi li siguran?
Koliko je meni poznato, ovako nešto ne prolazi ni tamo. B(
kritika.637nitugard,
-> #613, trooper> oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
Boli, boli i te kako.
Već se dosta vremena probijam kroz nečitki šum koji si generisao.
TO UPRAVA: ima li šanse da se u dogledno vreme
uvede "ignore thread" opcija?
kritika.638mdimitrijevic,
-> #613, trooper> U redu ako neko nesto argumentovano prica ali ovde je sve tipa
> "rekla-kazala". Onaj pljuje po netu jer je bolji pro (kojom svrhom?
> da natera glupe ljude da predju na pro?), ovi drugi mi govore
> da iskljucim opciju u BW-u zato sto je niko ne koristi? Zato sto
> oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
Većina ljudi koji su te opominjali su stari korisnici ovog sistema
tako da znaju šta pričaju. Na Setnetu važe jedna pravila, na SezamNET-u i PRO-u
druga.
Pljuvati po Net-u je malo teška reč, ali je tačno da je Pro bolji. I
sam sam član PRO, ali isto tako sam član i NET-a jer mi oba pružaju određene
informacije.
Kada god se priključim na neki sistem, prilagodim se pravilima na
njemu. Moj ti je predlog da koristiš neki od off-line readera pisanih za
Sezam, ako nećeš to je tvoj izbor, ali isto tako prilagodi se pravilima na
ovom sistemu.
kritika.639buva,
-> #635, d.mladen
(;) Sreda 17.12.1997. negde oko 20:20 nikada pre nisam video
(;) da SEZAM ovako brzo radi! Prosto sam se odusevio!
(;) Videcemo da li je ovo nesto trajno ili sam samo imao srece.
eeee choveche.. shta si to duvao ? :)..daj i nama malo :))
shalim se , sezam ok radi danas..
kritika.640kostja,
-> #614, trooper=> Samo da ti kazem, da net ima internet podrsku - verovatno bi imao i
=> 33,6 modeme (jer su potrebni). A ovako, zbog par pojedinaca to nije
=> TOLIKO neophodno.
E, nije nego... vidi, kad sa Net-a skidam fajl uvek imam
CPS od 1620, dok na Intu kod FTP-a nema šanse da u 85%
slučajeva CPS pređe 1000.
NARAVOUČENIJE: Skidanje fajlova sa Neta bi moglo da bude
znatno brže sa 33,6 modemima nego skidanje fajlova sa
Int-a, jer propusna moć mreže, širina linka i ostalo
FTP na Intu svode na brzinu 14,4 modema. Dakle, za
ove naše prilike pre je potrebniji 33,6 modem kod nas
u lokalu nego za Int.
kritika.641kostja,
-> #613, trooper=> U redu ako neko nesto argumentovano prica ali ovde je sve tipa
=> "rekla-kazala". Onaj pljuje po netu jer je bolji pro (kojom svrhom?
=> da natera glupe ljude da predju na pro?), ovi drugi mi govore
=> da iskljucim opciju u BW-u zato sto je niko ne koristi? Zato sto
=> oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
Ne pljuju po Net-u jer je Pro bolji, nego zato
što se na Net-u ništa ne preduzima kako bi se
sistem održao u nekom minimumu funkcionalnosti.
Zadnje što se od zvaničnih ljudi ovde čulo je da
jedan dotičan sef u BIGZ-u zeza finansije SezamNet-a
i da zbog toga Net stagnira. Nakon toga se nisu
oglašavali, čak ni po pitanju sitnijih problema koji
se mogu rešiti i bez velikog finansijskog učešća.
Poređenje Net = Pro je logično ako uzmeš u obzir
kako je nastao Pro... ups, ti si nov ovdi? Jest,
još nisi upućen u neke stvari... a nemaš ni bazu
podataka jerbo tvoj savršeni OLR ne treba da čuva
bazu nego samo da ti služi da nas daviš odgovorima
na svaku poruku koja stigne. Ali me to ne brine...
znaš zašto? Jer je ovako savršen sistem ima ograničenje
od 300 poruka po user-u za mesec dana... što će reći
da te moramo trpeti samo do 10-tog u mesecu.
kritika.642trooper,
-> #632, ultra.boy Ul> Zemljace, da li si ti ikad u zivotu bio na Sezam Pro-u, ne na
Ul> SezamInternet-u kad se skupi njih 30-40 u chatu, a i nemora toliko, i
Ul> to po najopterecenijim vezama, i jos ti ne pukne veza.....pa to je za
Ul> primer, a ovde ti bre puca veza ujutro u 7 sati, kad niko nikoga ne
Ul> zove, ovaj sistem pro-u nije ni do kolena tamo imas 20x vishe softvera,
Ul> vishe konferencija, niko te ne vredja...i jos super prijatelje.....etc.
Ul> a ovde , ako te bas interesuje sam samo zbog nekih dobrih prijatelja,
Ul> koje poznajem......tako da ,nemoj da trosis vreme, na uzaludno pisanje
Ul> kritika nego se ti lepo blago meni,pretplati na S e z a m P r o
Ul> !!!!!!!!
Svaka tebi cast na lepoj reklami, ali, neka hvala...
kritika.643trooper,
-> #634, ntadic
* Quoting Ntadic to Trooper
>> Bez obzira koliko si izhvaio pro, ljudima koji su ovde a ne na prou
>> se ipak vise svidja ovde (inace bi bili na prou).
Nt> Samo sto je to relativno mali broj ljudi i to uglavnom novih
Nt> korisnika. Malo linija ima, pa su zauzete, jer deca sede u chatu ili
Nt> igraju sub, a tebi se cini da je navala. :)))
Izgleda...
kritika.644trooper,
-> #636, nitugard
* Quoting Nitugard to Kenza
> Evo je Set.Net invazija... Bolje bi bilo da ga neko zaustavi dok
> jos ima vremena.
Ni> Jesi li siguran?
Ni> Koliko je meni poznato, ovako nesto ne prolazi ni tamo. B(
Ne, tamo se profesionalno radi. Postoje pravila koja se moraju
postovati. Znas kad bi tamo njih 15-ak napalo nekoga zbog
jedne linije u headeru ?
kritika.645trooper,
-> #637, nitugard
* Quoting Nitugard to Trooper
> oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
Ni> Boli, boli i te kako.
Ni> Vec se dosta vremena probijam kroz necitki sum koji si generisao.
Pa brate, imas ignore. Ako te nesto nervira stavljaj ignore.
Ja bi tako uradio...
kritika.646trooper,
-> #638, mdimitrijevic
* Quoting Mdimitrijevic to Trooper
> U redu ako neko nesto argumentovano prica ali ovde je sve tipa
> "rekla-kazala". Onaj pljuje po netu jer je bolji pro (kojom svrhom?
> da natera glupe ljude da predju na pro?), ovi drugi mi govore
> da iskljucim opciju u BW-u zato sto je niko ne koristi? Zato sto
> oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
Md> Vecina ljudi koji su te opominjali su stari korisnici ovog
Md> sistema tako da znaju sta pricaju. Na Setnetu vaze jedna pravila, na
Md> SezamNET-u i PRO-u druga.
Nisam toliko glup da ne razlikujem osnovane i neosnovane optuzbe.
Rekoh i ponavljam, ukoliko se nadje pravi razlog za nepotrebnost
te linije - ja cu je ukloniti.
NAPOMENA: sve ovo da sada nisi takvi razlozi i NEMOJTE ponavljati.
Md> Pljuvati po Net-u je malo teska rec, ali je tacno da je Pro
Md> bolji. I sam sam clan PRO, ali isto tako sam clan i NET-a jer mi oba
Md> pruzaju odredene informacije.
Ja nisam pljuvao po netu vec mislim isto tako. Neka sveko koristi ono
sto mu treba.
Md> Kada god se prikljucim na neki sistem, prilagodim se pravilima
Md> na njemu. Moj ti je predlog da koristis neki od off-line readera
Md> pisanih za Sezam, ako neces to je tvoj izbor, ali isto tako prilagodi
Md> se pravilima na ovom sistemu.
Ja sam se prilagodio pravilima. Nista ne krsim.
Sto se tice linije, u uputstvu koriscenja QWK-a, u odeljku za
konfigurisanje BW-a pise da treba da se iskljuci ta opcija.
Ali, stoji samo kao preporuka, znaci nije pravilo.
kritika.647trooper,
-> #640, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
Ko> E, nije nego... vidi, kad sa Net-a skidam fajl uvek imam
Ko> CPS od 1620, dok na Intu kod FTP-a nema sanse da u 85%
Ko> slucajeva CPS prede 1000.
Ko> NARAVOUCENIJE: Skidanje fajlova sa Neta bi moglo da bude
Ko> znatno brze sa 33,6 modemima nego skidanje fajlova sa
Ko> Int-a, jer propusna moc mreze, sirina linka i ostalo
E sad smo dosli do propusne mocu provajdera. Pa kakve to
veze ima. Podrazumeva se da je veca od brzine modema.
Ko> FTP na Intu svode na brzinu 14,4 modema. Dakle, za
Ko> ove nase prilike pre je potrebniji 33,6 modem kod nas
Ko> u lokalu nego za Int.
A ovako je jos bolje: tebi je potrebniji 33,6 a meni nije .
kritika.648trooper,
-> #641, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> U redu ako neko nesto argumentovano prica ali ovde je sve tipa
=> "rekla-kazala". Onaj pljuje po netu jer je bolji pro (kojom svrhom?
=> da natera glupe ljude da predju na pro?), ovi drugi mi govore
=> da iskljucim opciju u BW-u zato sto je niko ne koristi? Zato sto
=> oni imaju alt-o da vide to isto... (od viska ne boli glava).
Ko> Ne pljuju po Net-u jer je Pro bolji, nego zato
Ko> sto se na Net-u nista ne preduzima kako bi se
Ko> sistem odrzao u nekom minimumu funkcionalnosti.
^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^
Nego u kojem sada stepenu funkcionalnosti radi?
Ko> Zadnje sto se od zvanicnih ljudi ovde culo je da
Ko> jedan dotican sef u BIGZ-u zeza finansije SezamNet-a
Ko> i da zbog toga Net stagnira. Nakon toga se nisu
Ko> oglasavali, cak ni po pitanju sitnijih problema koji
Ko> se mogu resiti i bez velikog finansijskog ucesca.
Ok.
Ko> Poredenje Net = Pro je logicno ako uzmes u obzir
Ko> kako je nastao Pro... ups, ti si nov ovdi? Jest,
Nemoj da gledas res. To mi je novi username od
ove godine jer na proslom nisam mogao da se setim
lozinke. BTW, pogledaj moje ime u users pa ces da
vidis moj pravi datum.
Ko> jos nisi upucen u neke stvari... a nemas ni bazu
Ko> podataka jerbo tvoj savrseni OLR ne treba da cuva
Ko> bazu nego samo da ti sluzi da nas davis odgovorima
Ko> na svaku poruku koja stigne. Ali me to ne brine...
Ne pisem ja postu da bi vas davio. Vise vi davite mene
povodom one jebene linije. Ja samo odgovaram...
I sem toga, upucen sam u slucaj razdvajanja sezama
(ne bas detaljno ali posluzice).
Ko> znas zasto? Jer je ovako savrsen sistem ima ogranicenje
Ko> od 300 poruka po user-u za mesec dana... sto ce reci
Ko> da te moramo trpeti samo do 10-tog u mesecu.
Koliko cu ja pisati sve zavisi od vas. Svi pokusavate
da se hvatate na neki koj text pa ja moram da odgovaram.
kritika.649mihailod,
-> #634, ntadic> deca sede u chatu
A ti (nazalost), kao svi ozbiljni korisnici, ukljucujuci
i sysadm-ove, sedis u Off-u ? Steta. Navrati ponekad...
Jedno od dece.
kritika.650firus,
-> #646, trooper> Ja sam se prilagodio pravilima. Nista ne krsim.
> Sto se tice linije, u uputstvu koriscenja QWK-a, u odeljku za
> konfigurisanje BW-a pise da treba da se iskljuci ta opcija.
> Ali, stoji samo kao preporuka, znaci nije pravilo.
Dobro, zar ti je toliko teško da popustiš i izbaciš tu
je*enu liniju sa početka poruke ?! Malo harmonije u glavi
savršeno rešava problem praćenja poruka po konferencijama u
smislu da i nije neki problem pamtiti ko je kome i šta rekao,
a i baza poruka može biti od koristi (ja je lično ne koristim
na duže staze, bitne poruke jednostavno ekportujem u .TXT fajl).
Takodje, smanji malo kvotiranje poruka. Poruke tako
dobijaju na čitljivosti a najčešće i nema potrebe za kvotiranjem
na više od 2 nivoa dubine.
Razumem ja tvoje navike sa SET-a, ali ovde su neka druga
pravila ponašanja. I sam sam u prvim danima na SEZAM-u pravio
slične greške, ali sam ih brzo ispravio.
Malo dobre volje čuda čini.
kritika.651ntadic,
-> #649, mihailod>>> deca sede u chatu
>>
>> A ti (nazalost), kao svi ozbiljni korisnici, ukljucujuci
>> i sysadm-ove, sedis u Off-u ? Steta. Navrati ponekad...
Nemam nista protiv chata, ali ti si decko promasio poJentu. Rec je bilo o
kvalitetu sistema i poruka koje na njega stizu, a takodje i o razlogu
zauzetosti linija. Ja inace ne spadam u narocito STARE korisnike ovog sistema,
nisam moderator, ni sysadm, niti bilo kakve veze imam sa upravom ovog sistema,
u Off-u nikad nisam bio niti imam zelju (barem ne ovde), ali se trudim da ono
sto napisem na brzinu ne bude glupavo i da ima svrhu.
>> Jedno od dece.
Kada porastes, verovatno ces nauciti da pises i u nekim drugim
konferencijama i to neke pametnije stvari, tako da i od tebe ima neko nesto da
nauci.>>> deca sede u chatu
kritika.652n.ceh,
-> #634, ntadic> >> Bez obzira koliko si izhvaio pro, ljudima koji su ovde a ne na prou
> >> se ipak vise svidja ovde (inace bi bili na prou).
Ja sam presao na pro, a ovde sam samo zbog nekih ljudi/grupa koji ne postoje
tamo.
kritika.653niko.,
elem..
netju da odgowaram na neku odredjenu poruku..
dzhas dis..
nemoj da te toliko jebeno mrzi da uklonish tu jebenu liniju be..
jedno ctrl ipsilon u editoru shel du d trik..
pritisak na 2 jebena tastera..
sha je tu toliko jebeno teshko, a?
ako nadjesh jedan jebeno waljan razlog da to ne uradish, dobro..
al u protiwnom skini tu jebenu liniju.
bre.
kritika.654simce,
-> #639, buva> shalim se , sezam ok radi danas..
Ti si to primetio na svojih 300?
il' na kolko se vec logujesh.. ;)
kritika.655firus,
-> #653, niko.> elem..
> netju da odgowaram na neku odredjenu poruku..
> dzhas dis..
> nemoj da te toliko jebeno mrzi da uklonish tu jebenu liniju
> be.. jedno ctrl ipsilon u editoru shel du d trik..
> pritisak na 2 jebena tastera..
> sha je tu toliko jebeno teshko, a?
>
> ako nadjesh jedan jebeno waljan razlog da to ne uradish,
> dobro.. al u protiwnom skini tu jebenu liniju.
> bre.
Da li današnja omladina sem ćaskanja i igranja igara radi
i nešto drugo, npr. ide na časove maternjeg jezika u školi ?!
Da si jedini na ovom BBS-u koji piše kvotiranim jezikom (pismom)
pa još i da se preživi, ali procenat polupismenih tinejdžera na
SEZAM-u zabrinjavajuće rapidno raste ... Užas!
'Ajd što se ne koristite YU slova, to i nije neki problem,
ali korišćenje W, TJ, CH, DZH, kao i pisanje engleskih reči onako
kako se izgovaraju (šteta što nema ćirilice, to bi te bila prava
strava ;), totalno nepoznavanje gramatike i interpunkcije (nisam
ni ja savršen, ali ipak ...), sve su to stvari koje bi *morale*
da zabrinu.
Nije mi ni jasan smisao takvog pisanja. Ukoliko iko misli
da je interesantan mogu da mu preporučim mog prijatelja
neuropsihijatra, pa nek' ide malo kod njega da se druže, današnja
medicina čuda čini.
kritika.656buva,
-> #654, simce
(;) Ti si to primetio na svojih 300?
(;) il' na kolko se vec logujesh.. ;)
e nemoj da vredjash ;))) i .. 1200 je ;)
kritika.657giovanni,
-> #614, trooperĘ? Bolje ti je da odes kod nekog pirata da ga ti ga snimi za 5 minuta
A zašto bi plaćao nekoj lopini snimanje na 12 disketa za program koji i
sam proizvođač distribuira DŽABE?
kritika.658giovanni,
-> #607, kenzaĘ? Pa da se dobija bas *uvek* iz prve - i ne dobija se :) A usput
Ę? jos uvek nema 71 liniju... Polako ;)
Od danas posle 18 sati. Omanuli su za dva dana. A gde je net?
kritika.659mihailod,
-> #651, ntadic> Kada porastes
Na svoju veliku zalost, davno sam porastao...
Mada, opirem se toj cinjenici, sto pokazuje,
izmedju ostalog, i ovaj reply.
> verovatno ces nauciti da pises i u nekim drugim
> konferencijama i to neke pametnije stvari
Pa, moram priznati da nisam nesto napredan u ovom
pogledu. Za sada sam stigao samo do tema MATEMATIKA,
WINNT i SF. Kako nisi video nijednu moju poruku tamo,
znaci da ne pratis doticne konferencije. Prema tome,
nisi kompetentan da javno pises o kvantitetu, kvalitetu
i taktickom rasporedu mojih poruka. E, da, najnovije
dostignuce mi je tema KRITIKA u konferenciji SEZAMNET.
> deca sede u chatu
Upravo tako! Hvala na komplimentu, ja zaista ne zelim
da odrastem (mada bar 8 sati svakog radnog dana moram
da glumim tako nesto).
Molim te, nemoj da ovo ode u flamewar, jer ne koristim
OLR pa mi je ovo bas bacanje vremena. Poslednjih meseci
sam i inace veoma zauzet igranjem. Ako hoces i dalje da
raspravljamo, moja adresa za to je //dev/null .
Jedno (vecito) dete koje (stalno) sedi u chat-u.
kritika.660trooper,
-> #650, firus
* Quoting Firus to Trooper
> Ja sam se prilagodio pravilima. Nista ne krsim.
> Sto se tice linije, u uputstvu koriscenja QWK-a, u odeljku za
> konfigurisanje BW-a pise da treba da se iskljuci ta opcija.
> Ali, stoji samo kao preporuka, znaci nije pravilo.
Fi> Dobro, zar ti je toliko tesko da popustis i izbacis tu
Fi> je*enu liniju sa pocetka poruke ?! Malo harmonije u glavi
Necu da popustam ljudima koji se ovde prave face i misle da
su najpametniji. Ne postoji nijedan razlog zasto ta linija
ne bi tu stojala i predstavljala individualnu opciju za svakog
pojedinca.
Fi> savrseno resava problem pracenja poruka po konferencijama u
Fi> smislu da i nije neki problem pamtiti ko je kome i sta rekao,
Fi> a i baza poruka moze biti od koristi (ja je licno ne koristim
Fi> na duze staze, bitne poruke jednostavno ekportujem u .TXT fajl).
Znam da je baza korisna, ali kad je odabrana a ne sve poruke.
Recimo, zasto bi neko cuvao razgovore u ovakvoj konferenciji?!
Za te stvari sluze strucne konfe...
Fi> Takodje, smanji malo kvotiranje poruka. Poruke tako
Fi> dobijaju na citljivosti a najcesce i nema potrebe za kvotiranjem
Fi> na vise od 2 nivoa dubine.
I to sto kazes.
Fi> Razumem ja tvoje navike sa SET-a, ali ovde su neka druga
Fi> pravila ponasanja. I sam sam u prvim danima na SEZAM-u pravio
Fi> slicne greske, ali sam ih brzo ispravio.
Jok bre, ista su pravila samo su druge navike.
kritika.661trooper,
-> #653, niko.
* Quoting Niko. to All
Ni> ako nadjesh jedan jebeno waljan razlog da to ne uradish, dobro..
Ni> al u protiwnom skini tu jebenu liniju.
Ni> bre.
:) Ne tako... obrnuto :)
kritika.662trooper,
-> #657, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Bolje ti je da odes kod nekog pirata da ga ti ga snimi za 5 minuta
Gi> A zasto bi placao nekoj lopini snimanje na 12 disketa za program koji
Gi> i sam proizvodac distribuira DZABE?
Da ga ne bi skidao sa sezama toliko koliko ga skidas nego da ga
dobijes odma. Eto zato...
A ako nemas tu sicu i imas previse vremena - ti skidaj.
kritika.663hercog,
-> #660, trooper│ su najpametniji. Ne postoji nijedan razlog zasto ta linija
│ ne bi tu stojala i predstavljala individualnu opciju za svakog
│ pojedinca.
└───────────────────────────────────────────────────────────
Ok, ajd ti meni reci bar jedan razlog zašto bi ta linija tu
stojala?
Sale
kritika.664emajsijuen,
-> #646, trooperTr>> Nisam toliko glup da ne razlikujem osnovane i neosnovane optuzbe.
Pa... Dobro, mozda i nisi bas toliko... ;)
kritika.665epson,
-> #644, trooper
│ Ne, tamo se profesionalno radi. Postoje pravila koja se moraju
│ postovati. Znas kad bi tamo njih 15-ak napalo nekoga zbog
│ jedne linije u headeru ?
└─────────────────────────────────────────────────
Kada je tako lepo - idi, pa pa ...
kritika.666miskop,
-> #653, niko.>> elem..
>> netju da odgowaram na neku odredjenu poruku..
>> dzhas dis..
>> nemoj da te toliko jebeno mrzi da uklonish tu jebenu liniju be..
>> jedno ctrl ipsilon u editoru shel du d trik..
>> pritisak na 2 jebena tastera..
>> sha je tu toliko jebeno teshko, a?
>>
>> ako nadjesh jedan jebeno waljan razlog da to ne uradish, dobro..
>> al u protiwnom skini tu jebenu liniju.
>> bre.
Ti ako imaš problema sa maternjim jezikom, javi, možda se i nađe
neko ko će da ti pomogne. Ovako...
kritika.667trooper,
-> #663, hercog
* Quoting Hercog to Trooper
He> │ su najpametniji. Ne postoji nijedan razlog zasto ta linija
He> │ ne bi tu stojala i predstavljala individualnu opciju za svakog
He> │ pojedinca.
He> └───────────────────────────────────────────────────────────
He> Ok, ajd ti meni reci bar jedan razlog zasto bi ta linija tu
He> stojala?
Ajde ti meni objasni zašto si ti stavio onoliku liniju ispod mog
texta?! Pogledaj kako je sad ružna poruka... ne daj bože da nas
neko treći quotira...
kritika.668emajsijuen,
-> #667, trooperTr>> Ajde ti meni objasni zasto si ti stavio onoliku liniju ispod mog
Tr>> texta?! Pogledaj kako je sad ruzna poruka... ne daj boze da nas
Tr>> neko treci quotira...
Koji si ti kreten boze mili, bez uvrede! Jebote, zar si bio toliko ocajan
da si njega pitao sto je stavio liniju citata ??? Inace, njegova poruku je
najmanje 15x preglednija od svih tvojih poruka. Dosao si na Sezam pre koliko,
2-3 meseca valjda, i vec te puno ljudi "obozava". Da se ja pitam, ogranicio
bih ti pristup konferencijama samo na Chat, jer tu i tako treba neko nesto
da lupeta... ;) Uopste ne vidim razlog sto ne sklonis tu jednu je*enu liniju iz
poruke. Sta tebi znaci ta jedna linija ? Ti si se sad zainatio, ko neko
derle od 4-5 godina! ;) Od danas si dobio ignore od mene na sve konferencijske
poruke. Ne pokusavaj da mi repliciras ovde u conf, nego mi posalji na mail,
ako imas nesto pametno da kazes...
kritika.669kostja,
-> #647, trooper=> E sad smo dosli do propusne mocu provajdera. Pa kakve to
=> veze ima. Podrazumeva se da je veca od brzine modema.
Dakle, ako se podrazumeva da je veća od brzine modema,
onda bi CPS trebao da bude 1620, a ne ispod 1000.
=> A ovako je jos bolje: tebi je potrebniji 33,6 a meni nije .
E, rezon ti je stvarno prva liga... gledaj to ovako:
kad tebi bude trebalo nešto, onda nikom drugom to
ovde neće biti potrebno pa ćeš džabe da tražiš.
kritika.670kostja,
-> #648, trooper=> Nego u kojem sada stepenu funkcionalnosti radi?
Reci ti meni? Ljudi ne mogu da šalju poruke u grupe
koje su oni osnovali, par nodova ne rade (čisto
zvrče u prazno da bi se ljudi nervirali), novi
softwer stiže jedared u mesec-dva, neki modemi
se ponekad zablesave pa ni handshake nije moguć
(osim ako ne smatraš 1200 dovoljnu brzinu)....
=> lozinke. BTW, pogledaj moje ime u users pa ces da
=> vidis moj pravi datum.
A, što se onda ponašaš ko blentavi novajlija?
=> Koliko cu ja pisati sve zavisi od vas. Svi pokusavate
=> da se hvatate na neki koj text pa ja moram da odgovaram.
Pa, princip mudrijih je da od 10 poruka odabere 2-3
na koje će odgovoriti i time dati delimičan odgovor
i na ostalih 7-8.
kritika.671johnnya,
-> #633, ntadic >> Takodje je glupo uciti bontonu nekoga ko hoce da se razlikuje po svaku
>> cenu. Kome smetaju quotovi neka mu lupi ignore, pa nek cita sam svoje
>> poruke. Iovako nije nista pametno napisao u njima.
"Jašta brate." (c)
Nego kada smo već kod toga, kada će ignore komanda (opciono)
povlačiti ignore i na replike upućene tom korisniku, ali na nivou
sistema ? Dakle da se i replike uopšte ne pakuju u pad.
Totalno izopštenje :)
kritika.672hercog,
-> #667, trooper│ Ajde ti meni objasni zašto si ti stavio onoliku liniju ispod mog
│ texta?! Pogledaj kako je sad ružna poruka... ne daj bože da nas
│ neko treći quotira...
└───────────────────────────────────────────────────────────
Vrlo vrlo, lukav odgovor ;) Paz ovako, kad te neko pita
ondak odgovoraš odovorom, a ne pitanjem...
Inače što se tiče linije, ona je tu da odvoji deo reply teksta, od
moje poruke i čini da sama poruka bude čitaljivija. Kad neko
replicira na moju poruku, ako misli da je ta linija ružna, jednosta-
vno može da je preskoči pri markiranju za odgovor...
Sale
kritika.673giovanni,
-> #629, trooperĘ? Eto vidis, sve je individualna stvar... i nije vise potrebno da
Ę? reklamiras druge sisteme jer to mogu i oni sami. A ljudi ce lako
Ę? da procene sta je bolje za njih (bas kao sto si to ti uradio).
Ne reklamiram. Da reklamiram rekao bih još dosta toga. Samo sam izneo
neke činjenice u korist proa pošto ih ovde mnogi neosnovano napadaju a
mora neko i da ih brani. Ne agitujem ja da ljudi prelaze odavde na net ili
obratno. Činjenice su ono što govori o ova dva sistema i ražlikama među
njima a prednost je daleko na strani proa.
kritika.674giovanni,
-> #625, trooperĘ? Ja ti kazem. Ja zovem na 4800 (zbog losih veza) i nista mi ne fali.
A da li znaš da u nekim zemljama deca još uvek ne idu u školu, ne jedu
redovno, nemaju zdravstvenu negu i ništa im ne fali (osim zdravlja i
života)?
Nazadnim stavovima poput tvoga smo i došli do situacije u kojoj se cela
zemlja i društvo nalazi.
kritika.675giovanni,
-> #630, trooperĘ? E sada, da ne ispadne da se pravim pametan pa znam da su pare
Ę? glavni razlog. Mozda bas sezam nece da napreduje! Nemam pojma, ali
Ę? da nema para je moje misljenje.
Sezam nije neko nadrealno biće pa da sam odlučuje hoće li napredovati ili
ne. O tome odlučuju vlasnici koje ne interesuje ni malo sudbina sistema. A
oni koji održavaju sistem bi morali da pokažu i malo dostojanstva i
podnesu ostavke ako im ne odgovara ovakvo stanje. A što se tiče para,
izgleda još ne shvataš.
kritika.676kostja,
-> #660, trooper=> Znam da je baza korisna, ali kad je odabrana a ne sve poruke.
=> Recimo, zasto bi neko cuvao razgovore u ovakvoj konferenciji?!
=> Za te stvari sluze strucne konfe...
Za jednog stručnjaka nešto slabo stojiš sa poznavanjem
mogućnosti OLR-a, osim BW-a koji ni nema bezu.
Dakle, ljudski OLR omogućava manipulisanje bazom tako
da možeš da biraš šta ti ostaje, šta se briše, šta ide
u posebne odeljke za "strava stvari".... i to ne da se
genije muči ručno da juri poruku po poruku, već lepo
ljudski grupno po zadatim kriterijumima.
kritika.677gligo,
-> #616, emajsijuen> Tr>> Sta ce ti novi softver kad je shareware??
> Tr>> Da neces mozda legalno da ga registrujes??
>
> Aj' se ne pravi pametan, i prekini da trujes konferenciju!
A bre, covek u dosadi zabacio mamac, a glupe ribe odma' za
isti....
Sto se bre nervirate, vidis trooper preskocis, citas dalje,
vidis trooper opet preskocis i tako....
Svima ce biti bolje...
kritika.678trooper,
-> #669, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> E sad smo dosli do propusne mocu provajdera. Pa kakve to
=> veze ima. Podrazumeva se da je veca od brzine modema.
Ko> Dakle, ako se podrazumeva da je veca od brzine modema,
Ko> onda bi CPS trebao da bude 1620, a ne ispod 1000.
Da trebalo bi, zasto nije?
=> A ovako je jos bolje: tebi je potrebniji 33,6 a meni nije .
Ko> E, rezon ti je stvarno prva liga... gledaj to ovako:
Ko> kad tebi bude trebalo nesto, onda nikom drugom to
Ko> ovde nece biti potrebno pa ces dzabe da trazis.
Ne mora da znaci. Mozda se moje potrebe potrefe sa ostalima.
Mislim da nisi uzeo u obzir tu mogucnost.
kritika.679trooper,
-> #670, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> Nego u kojem sada stepenu funkcionalnosti radi?
Ko> Reci ti meni?
Ja tebi da kazem?! Pa ti si rekao da sistem treba dovesti u
minimalanu funkcionalnost.
Ako nisi shvatio sta sam teo da ti kazem, OVO je minimalna
funkcionalnost sezama (a moze da bude i manja) ali nikako
se nesto sto VEC rad ne moze dovesti u minimalnu funkcionalnost.
=> lozinke. BTW, pogledaj moje ime u users pa ces da
=> vidis moj pravi datum.
Ko> A, sto se onda ponasas ko blentavi novajlija?
Po cemu se ja tako ponasam ?! Vi ste mene napali, ja samo
odgovaram i privremeno se smejem. Ipak je smesno kad vidis
da se toliko ljudi prima na jednu glupost nazvanu jedna
linija.
=> Koliko cu ja pisati sve zavisi od vas. Svi pokusavate
=> da se hvatate na neki koj text pa ja moram da odgovaram.
Ko> Pa, princip mudrijih je da od 10 poruka odabere 2-3
Ko> na koje ce odgovoriti i time dati delimican odgovor
Ko> i na ostalih 7-8.
E u ovakvim raspravama se to tvoje pravilo ne moze
upotrebiti. Svakome moram da crtam pojedinacno sta
sam mislio.
kritika.680trooper,
-> #672, hercog
* Quoting Hercog to Trooper
He> │ Ajde ti meni objasni zasto si ti stavio onoliku liniju ispod mog
He> │ texta?! Pogledaj kako je sad ruzna poruka... ne daj boze da nas
He> │ neko treci quotira...
He> └───────────────────────────────────────────────────────────
He> Vrlo vrlo, lukav odgovor ;) Paz ovako, kad te neko pita
He> ondak odgovoras odovorom, a ne pitanjem...
Odgovori si dobio u daljem textu poruke. Pitanje je bilo samo
dodato.
He> Inace sto se tice linije, ona je tu da odvoji deo reply
He> teksta, od moje poruke i cini da sama poruka bude citaljivija.
U boljim OLR-ovima... OLR sam prepozna quote i odvoji ga
drugom bojom. Tvoj citat moj (a i niciji) OLR nije mogao
da prepozna I U TO budi siguran.
He> Kad neko replicira na moju poruku, ako misli da je ta linija
He> ruzna, jednosta- vno moze da je preskoci pri markiranju za
He> odgovor...
...a horizontalne crte rucno da obrise.
kritika.681trooper,
-> #673, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Eto vidis, sve je individualna stvar... i nije vise potrebno da
Gi> Ę? reklamiras druge sisteme jer to mogu i oni sami. A ljudi ce lako
Gi> Ę? da procene sta je bolje za njih (bas kao sto si to ti uradio).
Gi> Ne reklamiram. Da reklamiram rekao bih jos dosta toga. Samo sam izneo
Gi> neke cinjenice u korist proa posto ih ovde mnogi neosnovano napadaju a
Gi> mora neko i da ih brani. Ne agitujem ja da ljudi prelaze odavde na net
Gi> ili obratno. Cinjenice su ono sto govori o ova dva sistema i razlikama
Gi> medu njima a prednost je daleko na strani proa.
Da da... neko ga napada a ti moras da ga branis. Znaci, sad ja treba
da nadjem ljude koji ce mene braniti u ovoj raspravi i ako nas je
vise ja sam pobedio?! Odrasti bre, covece...
kritika.682trooper,
-> #674, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Ja ti kazem. Ja zovem na 4800 (zbog losih veza) i nista mi ne
Gi> fali.
Gi> A da li znas da u nekim zemljama deca jos uvek ne idu u skolu, ne
Gi> jedu redovno, nemaju zdravstvenu negu i nista im ne fali (osim zdravlja
Gi> i zivota)?
Fali im u odnosu na mene i tebe (dakle, ljude koji idu u skolu).
A kad smo vec kod brzine... meni nista ne fali ni u odnosu na tebe
ni u odnosu na druge sto zovem na 4800.
Posto nisi shvatio - nacrtao sam ti.
kritika.683trooper,
-> #675, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? E sada, da ne ispadne da se pravim pametan pa znam da su pare
Gi> Ę? glavni razlog. Mozda bas sezam nece da napreduje! Nemam pojma, ali
Gi> Ę? da nema para je moje misljenje.
Gi> Sezam nije neko nadrealno bice pa da sam odlucuje hoce li napredovati
Gi> ili ne.
Znas ti lepo na sta sam ja mislio.
Gi> O tome odlucuju vlasnici koje ne interesuje ni malo sudbina
Gi> sistema. A oni koji odrzavaju sistem bi morali da pokazu i malo
Gi> dostojanstva i podnesu ostavke ako im ne odgovara ovakvo stanje. A sto
Gi> se tice para, izgleda jos ne shvatas.
Subjektivno misljenje. Nije potrebna nikakva rasprava. Tacka.
kritika.684trooper,
-> #676, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> Znam da je baza korisna, ali kad je odabrana a ne sve poruke.
=> Recimo, zasto bi neko cuvao razgovore u ovakvoj konferenciji?!
=> Za te stvari sluze strucne konfe...
Ko> Za jednog strucnjaka nesto slabo stojis sa poznavanjem
Ko> mogucnosti OLR-a, osim BW-a koji ni nema bezu.
Ko> Dakle, ljudski OLR omogucava manipulisanje bazom tako
Ko> da mozes da biras sta ti ostaje, sta se brise, sta ide
Ko> u posebne odeljke za "strava stvari".... i to ne da se
Ko> genije muci rucno da juri poruku po poruku, vec lepo
Ko> ljudski grupno po zadatim kriterijumima.
I ja imam bazu setnet poruka na disku jer vec 2.5 godina
drzim BBS. I normalno da mogu da odlucujem sta ce da ide u
nju a sta nece pa prema tome to sto si mi naveo nije nikakva
novost.
kritika.685miskop,
-> #672, hercog>> Inače što se tiče linije, ona je tu da odvoji deo reply teksta, od
>> moje poruke i čini da sama poruka bude čitaljivija. Kad neko
>> replicira na moju poruku, ako misli da je ta linija ružna, jednosta-
>> vno može da je preskoči pri markiranju za odgovor...
Ja u SDW-u ne vidim liniju već umesto crtice vidim Nemačko
slovo A sa umlautom(dve tačke iznad slova), a koristim MS Sans
Serif font, tako da mi vrlo ružno izgleda ova tvoja linija.
Jedino je vidim kad font promenim u Terminal, ali mi onda "odoše"
naša slova...
kritika.686kenza,
-> #658, giovanni>> Od danas posle 18 sati. Omanuli su za dva dana. A gde je net?
Tamo gde je bio i pre par godina ;( Inace, probao sam tih novih
30 linija(tj. taj broj telefona) - zamisli, ide na punih 33.6kbps
sa mojim Rockwell-om. Ovo mi se ranije nije desilo ni sa FON-om
koji je na istoj centrali kao i ja.
Poz.
kritika.687simce,
-> #660, trooper> Znam da je baza korisna, ali kad je odabrana a ne sve poruke.
> Recimo, zasto bi neko cuvao razgovore u ovakvoj konferenciji?!
> Za te stvari sluze strucne konfe...
Slazem se, ali ono sto ti ne treba ti obrises.
Veruj mi baza je vrlo korisna stvar posto sezam
ima interesantan talenat da kada ukucam gr li /a
(trazeci staru poruku zbog nekog telefona) obicno
nista ne radi, ili to radi vrrrlo sporo.
Nema nerviranja ako imash bazu poruka, right? :)
kritika.688popovics,
-> #642, trooper
▄- Svaka tebi cast na lepoj reklami, ali, neka hvala...
Pa, ljudi, ovo je neviđeno... Da se na jednom sistemu u konferenciji koju
100% čitaju i Sysadm-ovi, reklamira konkurentski sistem... Samo je još
trebao da attach-uje i cenovnik uz poruku i bio bi kompletan.
kritika.689popovics,
-> #653, niko.
▄- ako nadjesh jedan jebeno waljan razlog da to ne uradish,
▄- dobro.. al u protiwnom skini tu jebenu liniju.
Jednini komentar za ovo je:NO COMMENT
kritika.691kostja,
-> #678, trooper=> Ne mora da znaci. Mozda se moje potrebe potrefe sa ostalima.
=> Mislim da nisi uzeo u obzir tu mogucnost.
Teško... kako si krenuo da se izjašnjavaš....
kritika.692kostja,
-> #684, trooper=> drzim BBS. I normalno da mogu da odlucujem sta ce da ide u
=> nju a sta nece pa prema tome to sto si mi naveo nije nikakva
=> novost.
U tom slučaju je tvoja prethodna poruka bila čista
nebuloza... zašto si onda isticao mogućnost održavanja
baze poruka.
kritika.693kostja,
-> #679, trooper=> odgovaram i privremeno se smejem. Ipak je smesno kad vidis
=> da se toliko ljudi prima na jednu glupost nazvanu jedna
=> linija.
Vidiš, ja se nisam "primio" na tu tvoju jednu liniju,
ali mi se nikako nije svideo tvoj stav koji je došao
u sledećim porukama. Zato sam ti replicirao.
=> upotrebiti. Svakome moram da crtam pojedinacno sta
=> sam mislio.
Meni više ne moraš... sasvim je očigledno da ti imaš
neki administratorski šmek sa tvog BBS-ića pa sad
misliš da možeš i ovde da ga prodaješ. Možda i neđeš
nekog, ali što se mene tiče nas dvojca nemamo šta da
pričamo više.
kritika.694supers,
-> #680, trooper
>> U boljim OLR-ovima... OLR sam prepozna quote i odvoji ga
>> drugom bojom. Tvoj citat moj (a i niciji) OLR nije mogao
>> da prepozna I U TO budi siguran.
Za tvoju informaciju, u SENIOR-u svaki korisnik može da definiše
koji sve karakteri predstavljaju qoute, što znači da nam linije u citatu
nisu prelomljene i da ih vidimo korektno.
Naravno, SENIOR ne može da prepozna inicijale iz QWK readera.
Poenta je u tome da svaki sistem ima svoju logiku, što znači da ne mora
uvek tvoja biti ispravna.
kritika.695morkin,
-> #679, trooper> E u ovakvim raspravama se to tvoje pravilo ne moze
> upotrebiti. Svakome moram da crtam pojedinacno sta
> sam mislio.
Samo ti nastavi...
kritika.696giovanni,
-> #662, trooperĘ? Da ga ne bi skidao sa sezama toliko koliko ga skidas nego da ga
Ę? dobijes odma. Eto zato...
Pa ja imam 120 minuta (70 minuta po pozivu) vremena na prou i 33600 bps
pristup tamo. Sračunaj koliko vremena sam potrošio za DL. A multitasking
je mnogo zgodna igračka.
kritika.697trooper,
-> #687, simce
* Quoting Simce to Trooper
> Znam da je baza korisna, ali kad je odabrana a ne sve poruke.
> Recimo, zasto bi neko cuvao razgovore u ovakvoj konferenciji?!
> Za te stvari sluze strucne konfe...
Si> Slazem se, ali ono sto ti ne treba ti obrises.
Si> Veruj mi baza je vrlo korisna stvar posto sezam
Si> ima interesantan talenat da kada ukucam gr li /a
Si> (trazeci staru poruku zbog nekog telefona) obicno
Si> nista ne radi, ili to radi vrrrlo sporo.
Si> Nema nerviranja ako imash bazu poruka, right? :)
Okej... ako je to tvoje misljenje. Samo jos da te pitam nesto;
Pored sezama, okruzen si obiljem raznih informacija preko TV-a,
novina i milion drugih stvari. Da li sve to skupljas ili je
to samo prolazna stvar??
kritika.698trooper,
-> #692, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> drzim BBS. I normalno da mogu da odlucujem sta ce da ide u
=> nju a sta nece pa prema tome to sto si mi naveo nije nikakva
=> novost.
Ko> U tom slucaju je tvoja prethodna poruka bila cista
Ko> nebuloza... zasto si onda isticao mogucnost odrzavanja
Ko> baze poruka.
Zato sto postoji. Ako si znao za to, mogao si odma da kazes
a ne da zaobilazis.
kritika.699trooper,
-> #693, kostja
* Quoting Kostja to Trooper
=> odgovaram i privremeno se smejem. Ipak je smesno kad vidis
=> da se toliko ljudi prima na jednu glupost nazvanu jedna
=> linija.
Ko> Vidis, ja se nisam "primio" na tu tvoju jednu liniju,
Ko> ali mi se nikako nije svideo tvoj stav koji je dosao
Ko> u sledecim porukama. Zato sam ti replicirao.
Nije ti se svideo moj stav pa si uzeo da kontriras?
Lepo lepo...
=> upotrebiti. Svakome moram da crtam pojedinacno sta
=> sam mislio.
Ko> Meni vise ne moras... sasvim je ocigledno da ti imas
Ko> neki administratorski smek sa tvog BBS-ica pa sad
Ko> mislis da mozes i ovde da ga prodajes. Mozda i nedes
Ko> nekog, ali sto se mene tice nas dvojca nemamo sta da
Ko> pricamo vise.
Ako tako mislis, nisi ni trebao da zapocinjes razgovor.
kritika.700trooper,
-> #694, supers
* Quoting Supers to Trooper
>> U boljim OLR-ovima... OLR sam prepozna quote i odvoji ga
>> drugom bojom. Tvoj citat moj (a i niciji) OLR nije mogao
>> da prepozna I U TO budi siguran.
Su> Za tvoju informaciju, u SENIOR-u svaki korisnik moze da definise
Su> koji sve karakteri predstavljaju qoute, sto znaci da nam linije u
Su> citatu nisu prelomljene i da ih vidimo korektno.
A jel moze da se definise da ako vidi onu moju liniju da je odma
izbrise?
Pa dobro, i ti znaci za svaki novi quote stil koji se pojavi
definises olr?!
Su> Naravno, SENIOR ne moze da prepozna inicijale iz QWK readera.
Probaj da ga definises.
Su> Poenta je u tome da svaki sistem ima svoju logiku, sto znaci da ne
Su> mora uvek tvoja biti ispravna.
Ne mora. Ja nisam nista nikome nametao. VI MENI pokusavate da
nematnete neke svoje navike. Ali, nece vam uspeti...
kritika.701trooper,
-> #696, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Da ga ne bi skidao sa sezama toliko koliko ga skidas nego da ga
Gi> Ę? dobijes odma. Eto zato...
Gi> Pa ja imam 120 minuta (70 minuta po pozivu) vremena na prou i 33600
Gi> bps pristup tamo. Sracunaj koliko vremena sam potrosio za DL. A
Gi> multitasking je mnogo zgodna igracka.
Ne mogu da sracunam kad nisi dao dovoljno informacija. Probaj
opet.
kritika.702livan,
-> #700, trooper
* Quoting Trooper to All ;>>>>
Pobogu čoveče, zar ti moraš odgovoriti na svaku poruku koja je replika
nekoj tvojoj pređašnjoj? Zamisli da se svi tako ponašamo - ni jedan lanac
diskusije ne bi imao kraj.
U zadnjih 20 dana u ovoj temi se pojavilo oko 200 poruka, od toga je 56
tvojih, bespotrebnih. Mada ni ostale nisu bile korisnije, kao što ni ova,
bojim se, neće biti.
Radiš li ti nešto u životu sem što šumiš po konferencijama? ;)
-> Ja nisam nista nikome nametao.
Nametnuo si nam gomilu šuma u temi u kojoj se kritikuje sistem, a ne
pojedini korisnici. Dobro de, imaju u tome i drugi zasluga.
-> VI MENI pokusavate da nematnete neke svoje navike. Ali, nece vam uspeti...
"Na ti klješta, je*ala te klješta" (c) Vic o Cigi.
Zadrži tu liniju, dodaj i još koju ako hoćeš, samo prestani da tako neumorno
šumiš.
P.S. Ne moraš odgovarati i na ovu poruku, jer sam ja završio na ovu temu.
kritika.703giovanni,
-> #681, trooperĘ? Da da... neko ga napada a ti moras da ga branis. Znaci, sad ja treba
Ę? da nadjem ljude koji ce mene braniti u ovoj raspravi i ako nas je
Ę? vise ja sam pobedio?! Odrasti bre, covece...
Da imaš malo više godina od 14 shvatio bi neke stvari. Ovako. dobio si
komandu.
kritika.704giovanni,
-> #688, popovicsĘ? Pa, ljudi, ovo je neviđeno... Da se na jednom sistemu u konferenciji
Ę? koju 100% čitaju i Sysadm-ovi, reklamira konkurentski sistem... Samo je
Ę? još trebao da attach-uje i cenovnik uz poruku i bio bi kompletan.
Pa što ne kažeš da te zanima i cenovnik?! Evo ide ;)
kritika.705giovanni,
-> #686, kenzaĘ? Tamo gde je bio i pre par godina ;( Inace, probao sam tih novih
Ę? 30 linija(tj. taj broj telefona) - zamisli, ide na punih 33.6kbps
Ę? sa mojim Rockwell-om. Ovo mi se ranije nije desilo ni sa FON-om
Kad već reče Rockwell, šta ti prijavljuje na AT&V1 nakon sesije na Netu?
Meni je poruka uvek CONNECT 14400 (prilikom prijavljivanja) a one stavke
highest TX i RX nikad nisu veće od 12000 (cps varira od 1400 do 1500).
kritika.706giovanni,
-> #682, trooperĘ? Fali im u odnosu na mene i tebe (dakle, ljude koji idu u skolu).
Greška, Odavno ne idem u školu. ;)
kritika.707giovanni,
-> #683, trooperĘ? Subjektivno misljenje. Nije potrebna nikakva rasprava. Tacka.
Igrom slučaja, poklapa se sa stvarnim stanjem ovog sistema.
kritika.708ntadic,
-> #668, emajsijuen>> derle od 4-5 godina! ;) Od danas si dobio ignore od mene na sve
>> konferencijske poruke. Ne pokusavaj da mi repliciras ovde u conf, nego mi
>> posalji na mail, ako imas nesto pametno da kazes...
Takodje i od mene.
kritika.709trooper,
-> #706, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Fali im u odnosu na mene i tebe (dakle, ljude koji idu u skolu).
Gi> Greska, Odavno ne idem u skolu. ;)
Mislim da bi trebalo da se vratis po propusteno gradivo kojeg
izgleda ima previse.
kritika.710trooper,
-> #707, giovanni
* Quoting Giovanni to Trooper
Gi> Ę? Subjektivno misljenje. Nije potrebna nikakva rasprava. Tacka.
Gi> Igrom slucaja, poklapa se sa stvarnim stanjem ovog sistema.
Opet subjektivno posmatras stvari. Malo objektivnosti ti nece
skoditi ...
kritika.711simce,
-> #697, trooper> Okej... ako je to tvoje misljenje. Samo jos da te pitam nesto;
> Pored sezama, okruzen si obiljem raznih informacija preko TV-a,
> novina i milion drugih stvari. Da li sve to skupljas ili je
> to samo prolazna stvar??
Eh da je samo moje misljenje ne bih ja branio toliko tu
bazu poruka. Sto se tice ovih informacija.. pa slicno je,
ne skupljam sve ali snimim neki film koji mi se svidja,
pretpostavljam da i ti isto radis (ako imas video).
Da ti odgovorim ovde i za SEZAMNET:olr 7.979
> Baza poruka je potrebna na hard disku sezama. A ti
> kao pojediniac da imas bazu poruka je blago receno
> - glupost. Ako vidis neke pametne stvari ti ih izdvoji
Pa kao sto rekoh ako ti je nesto hitno potrebno, sezamova
baza poruka nije bas pouzdana, a osim toga nije sigurno
ni da ces uspeti da se ulogujes (zauzeto, zvoni u prazno).
Ne vidim nikakvu glupost vec predostroznost, zasto mislis
da je to glupost?
> ali mislim da je i to glupost jer nikada ne mozes imati
> sve na svetu. Sve pa cak i najpametnije poruke prolaze
> i ponovo dolaze.
Nisam ni rekao da 'cuvam sve na svetu' to bi bilo krajnje
besmisleno. Gore pise najveca svrha baze poruka (barem moje).
kritika.712mihailod,
-> #668, emajsijuen> samo na Chat, jer tu i tako treba neko nesto da lupeta... ;)
Ne diraj u chat... ;}
kritika.713trooper,
-> #711, simce
* Quoting Simce to Trooper
> Okej... ako je to tvoje misljenje. Samo jos da te pitam nesto;
> Pored sezama, okruzen si obiljem raznih informacija preko TV-a,
> novina i milion drugih stvari. Da li sve to skupljas ili je
> to samo prolazna stvar??
Si> Eh da je samo moje misljenje ne bih ja branio toliko tu
Si> bazu poruka.
Vidim ja da se ovde izgleda gleda ko šta misli pa ako je
većina u pitanju tu si i ti. Ja sam uvek gledao svoje
mišljenje a to da je sada 15 ljudi protiv njega ti sve
govori.
Si> Sto se tice ovih informacija.. pa slicno je,
Si> ne skupljam sve ali snimim neki film koji mi se svidja,
Si> pretpostavljam da i ti isto radis (ako imas video).
Snimas film koji ti se sviđa a ne sminaš sve pa onda brišeš
one koji ti se ne sviđaju.
Si> Da ti odgovorim ovde i za SEZAMNET:olr 7.979
> Baza poruka je potrebna na hard disku sezama. A ti
> kao pojediniac da imas bazu poruka je blago receno
> - glupost. Ako vidis neke pametne stvari ti ih izdvoji
Si> Pa kao sto rekoh ako ti je nesto hitno potrebno, sezamova
^^^^^
Hitno... hm.... meni ništa nije hitno.
Si> baza poruka nije bas pouzdana, a osim toga nije sigurno
Si> ni da ces uspeti da se ulogujes (zauzeto, zvoni u prazno).
Pa, jebote, oćeš da se ubiješ ako propustiš nešto važno?!
Si> Ne vidim nikakvu glupost vec predostroznost, zasto mislis
Si> da je to glupost?
Pogledaj text o snimanju filmova.
> ali mislim da je i to glupost jer nikada ne mozes imati
> sve na svetu. Sve pa cak i najpametnije poruke prolaze
> i ponovo dolaze.
Si> Nisam ni rekao da 'cuvam sve na svetu' to bi bilo krajnje
Si> besmisleno.
E, umesto sveta stavi konfe na sezamu i to bi bilo moje mišljenje.
kritika.714dzim,
-> #655, firus
<M> strava ;), totalno nepoznavanje gramatike i interpunkcije (nisam
<M> ni ja savrsen, ali ipak ...), sve su to stvari koje bi *morale*
<M> da zabrinu.
Znash, ne korishcenje pravopisa i gramatike ne znachi i
nepoznavanje istih...
kritika.715simce,
-> #713, trooper> Vidim ja da se ovde izgleda gleda ko sta misli pa ako je
> vecina u pitanju tu si i ti. Ja sam uvek gledao svoje
> misljenje a to da je sada 15 ljudi protiv njega ti sve
> govori.
Ti to pokusavas da kazes da bih ja cim vidim neku raspravu
odma da se pridruzim vecini kako bih bio u pravu?!
Epa nisam se pridruzio gomili zbog one linije, cak sam
i napisao da mi ne smeta ali mi ti na razne nacine
vracas tu podrsku.. Smisli nesto bolje, provokacija nije
nacin da dokazes da si u pravu.
A ovo je MOJE:) misljenje, koliko vidim ti se samo samnom
koljes oko baze poruka, zar ne? Ali ne shvatam kako
ne shvatas;) da ako 15 ljudi kaze jedno a 1 covek kaze
drugo, da to sigurno znaci da je misljenje ovog jednog
coveka pogresno (ma koliko ql njemu izgledalo) ili
da se taj jedan covek samo inati ostalima..
> Snimas film koji ti se svida a ne sminas sve pa onda brises
> one koji ti se ne svidaju.
Recimo da smo nasli lose poredjenje sa bazom poruka, ja ne mogu
da biram tacno koje poruke ocu odma da snimim a koje ne.
> Hitno... hm.... meni nista nije hitno.
Pa tako reci odma, ako tebi ne treba baza poruka ne znaci
da svi koji imaju doticnu cine veliku glupost.
Prestani da svima nameces svoje misljenje i probaj barem
jednom da priznas, ne da nisi u pravu, vec da tvoje misljenje
u toj oblasti nije vazno.
kritika.716morkin,
-> #714, dzim> Znash, ne korishcenje pravopisa i gramatike ne znachi i
> nepoznavanje istih...
Šta je onda? Ko ne piše po pravopisu, taj je faca?
kritika.717supers,
-> #714, dzim>> Znash, ne korishcenje pravopisa i gramatike ne znachi i
>> nepoznavanje istih...
A što si onda učio pravopis i gramatiku? Za poneti?
kritika.718outlaw,
-> #717, supers> A sto si onda ucio pravopis i gramatiku? Za poneti?
ccc,oko chega se vi prepirete :}}}}
prvo,ta sranja se godinama menjaju,odnosno nece ta gramatika sada
da ostane vechna...a drugo bre jel smo mi ovde da jedno drugome
pokazujemo znanje iz gramatike ili shta?
ccc....
kritika.719kum.djole,
-> #718, outlaw> da ostane vechna...a drugo bre jel smo mi ovde da jedno drugome
> pokazujemo znanje iz gramatike ili shta?
To bratheKHMMMMM, pravo kazesh...eda bi oni skopchali!!!
A el zna neko shto smo mi ovde, i sve o tome ?
;)
kritika.720niko.,
-> #716, morkin>Šta je onda? Ko ne piše po pravopisu, taj je faca?
tako izgleda..
nachi, faca sam..
baja..
ma, lichina..
kritika.721trooper,
-> #715, simce
* Quoting Simce to Trooper
> Vidim ja da se ovde izgleda gleda ko sta misli pa ako je
> vecina u pitanju tu si i ti. Ja sam uvek gledao svoje
> misljenje a to da je sada 15 ljudi protiv njega ti sve
> govori.
Si> Ti to pokusavas da kazes da bih ja cim vidim neku raspravu
Si> odma da se pridruzim vecini kako bih bio u pravu?!
Si> Epa nisam se pridruzio gomili zbog one linije, cak sam
Si> i napisao da mi ne smeta ali mi ti na razne nacine
Si> vracas tu podrsku.. Smisli nesto bolje, provokacija nije
Si> nacin da dokazes da si u pravu.
Si> A ovo je MOJE:) misljenje, koliko vidim ti se samo samnom
Si> koljes oko baze poruka, zar ne? Ali ne shvatam kako
Si> ne shvatas;) da ako 15 ljudi kaze jedno a 1 covek kaze
Si> drugo, da to sigurno znaci da je misljenje ovog jednog
Si> coveka pogresno (ma koliko ql njemu izgledalo) ili
Si> da se taj jedan covek samo inati ostalima..
> Snimas film koji ti se svida a ne sminas sve pa onda brises
> one koji ti se ne svidaju.
Si> Recimo da smo nasli lose poredjenje sa bazom poruka, ja ne mogu
Si> da biram tacno koje poruke ocu odma da snimim a koje ne.
> Hitno... hm.... meni nista nije hitno.
Si> Pa tako reci odma, ako tebi ne treba baza poruka ne znaci
Si> da svi koji imaju doticnu cine veliku glupost.
Si> Prestani da svima nameces svoje misljenje i probaj barem
Si> jednom da priznas, ne da nisi u pravu, vec da tvoje misljenje
Si> u toj oblasti nije vazno.
Evo... stavljamo tacke na ovu raspravu. Trebao si da se javis
kad je bilo aktuelno. Necu da ponavam opet...
kritika.722simce,
-> #721, trooper> Evo... stavljamo tacke na ovu raspravu.
slazem se da je krajnje vreme da stavimo tachku, vishe sam se
umorio..
kritika.723popovics,
-> #716, morkin
▄- Šta je onda? Ko ne piše po pravopisu, taj je faca?
~~~~
A jesi li ti "faca", kad već koristiš ovaj izraz koje se neće naći u srpskom
rečniku ni za 10 godina.
kritika.724popovics,
-> #715, simce
▄- koljes oko baze poruka, zar ne? Ali ne shvatam kako
▄- ne shvatas;) da ako 15 ljudi kaze jedno a 1 covek kaze
▄- drugo, da to sigurno znaci da je misljenje ovog jednog
Može biti, ali isto tako ne mora da znači...
▄- da se taj jedan covek samo inati ostalima..
Najverovatnije, ili je u pravu ( ako nije, priznao bi grešku - 15:1 )
kritika.725popovics,
-> #717, supers
▄- A što si onda učio pravopis i gramatiku? Za poneti?
Pa, činjenica je da se to iz škole zaboravlja, i da se to tada učilo ( ja
još uvek učim ) samo za ocenu i to u osnovnoj za upis u srednju, a u
srednjoj za upis u fakultet...
kritika.727supers,
-> #718, outlaw
>> prvo,ta sranja se godinama menjaju,odnosno nece ta gramatika sada
>> da ostane vechna...a drugo bre jel smo mi ovde da jedno drugome
>> pokazujemo znanje iz gramatike ili shta?
Menjaju se finese, ali pravopis ostaje u osnovi isti.
Treba da se znaju neke osnovne stvari, na primer da se "ne" u glagolima
piše odvojeno, a u imenicama zajedno.
Ko sa tim osnovnim stvarima ima problema na Sezamu, desiće mu se i inače u
životu pa će da se obruka ;)
kritika.728trooper,
-> #723, popovics Po> ▄- Sta je onda? Ko ne pise po pravopisu, taj je faca?
Po> ~~~~
Po> A jesi li ti "faca", kad vec koristis ovaj izraz koje se nece naci u
Po> srpskom recniku ni za 10 godina.
Jedan je nepismen, drugi je faca, treci moze da predvidja stvari u
napred za 10 godina, ja sam pocetnik, stvaram sum, i nerviram
ljude...
Sta jos treba da se pojavi?
Pa dobro, jel morate stalno da se nesto nadmecete i medjusobno
podjebavate. Cim se pojavi neko vi odma napadate. Pogledajte
sta ste pisali prema meni kad sam se pojavio ovde. Zar je moguce
da je ovde svako najpametniji i da su novi korisnici po defaultu
glupi. Pogledajte konferenciju vicevi, sluzi za prenosenje
raznih citata i kontksta raznih ispala korisnika kako bi se
doticni podjebavali. Dajte ljudi malo postovanja prema korinicima
koje ne poznajete. Ako covek zeli da bude nepismen, pusti ga;
ako ja ocu da stavim onu liniju, pustite me. Ako je sve po
pravilima sistema onda je sve u redu. Manite se navika i
bontona... svako ima svoje nacine izrazavanja. Ovim nista ne moze
da se resi, samo se stvaraju ovolike rasprave. Mozda vam se ne cini
tako ako napadnete nekog novog (ali stvarno novog) korisnika pa
ga ubedite, ali ako je neko iskusniji nece se predati tako lako
i kao krajnji rezultat je svadja.
Jednostavno, ako vam se neko ne svidja, zaobidjite ga i ukapirace
kad tad.
kritika.729kenza,
-> #727, supers>> pise odvojeno, a u imenicama zajedno.
^^^^^^^^^
Sa pridevima ;>
kritika.730zeljkoj,
-> #729, kenza>>> pise odvojeno, a u imenicama zajedno.
> ^^^^^^^^^
>
> Sa pridevima ;>
? Pa i sa imenicama i sa pridevima.
kritika.731dalex,
-> #730, zeljkoj> >>> pise odvojeno, a u imenicama zajedno.
> > ^^^^^^^^^
> > Sa pridevima ;>
>
> ? Pa i sa imenicama i sa pridevima.
Izgleda da i nije baš tako lako pisati.
A ni instalirati naša slova nije tako lako - onom ko ne zna.
Zato je lakše redovno pisati sa nizom gramatičkih grešaka,
ne bi li se prikrile one koje bismo i inače napravili.
Meni lično ništa od toga ne smeta. Čak mi je i simpa, dođe kao
neki žargon sa Sez-a.
Al ako u mojoj poruci naiđete na gramatičku grešku/brljotinu u kucanju,
znajte da sam lično odgovoran.
uglawnom... :)