kritika.732rdejan,
-> #728, trooper>> Pogledajte konferenciju vicevi, sluzi za prenosenje raznih
>> citata i kontksta raznih ispala korisnika kako bi se doticni
>> podjebavali.
Ovde da se i ja malo umešam, jer se osećam prozvanim :).
U konferenciji VICEVI se šalju _smešne_ poruke, pa bile one i
provokativne. Svi pristupaju toj konferenciji sa obavezom da
se ni na koju poruku ne osete prozvanim i uvređenim (conf
welcome), pa i po cenu da se baš o njima radi. Svakako, do
samih korisnika je u kojoj će meri i na koji način nečije
poruke i prenositi kao vic.
S druge strane, na poruke koje izlaze iz konteksta pristojnih
se reaguje i njihov autor se uvek zamoli da sa takvim
porukama prestane. Niko na sistemu ne izigrava policajca,
niti briše svaku poruku koja nema neki "kvalitet." Upravo iz
tog razloga se i tvoje poruke na sistemu ne brišu, iako,
složio se ili ne, ne predstavljaju niti uvredu, niti važnu
informaciju, niti šalu - ne predstavljaju ništa.
A sad u vedrijem duhu: viceve mi ne diraj, najsmešnije
stvari, stvari za koje ne znaš, datiraju iz davnih chat
noćnih seansi; vic godine i "vic godina", složiće se mnogi
korisnici, je "reche vuk" - direktna šala na korisnikov stil
pisanja (za to je i debelo nagrađen); lapsusi tipa "amiga sa
moderatorom" i slično... Jednostavno, OVAJ adut u rukavu ti
ne stoji. Ostatak tvojih aduta i celu diskusiju vam prepuštam
"as is" :).
Pozdrav, Dejan
kritika.733kenza,
-> #730, zeljkoj>> ? Pa i sa imenicama i sa pridevima.
NE+imenica=???????? ? :)
kritika.734sav.gacic,
-> #718, outlaw> ccc,oko chega se vi prepirete :}}}}
> prvo,ta sranja se godinama menjaju,odnosno nece ta gramatika sada
> da ostane vechna...a drugo bre jel smo mi ovde da jedno drugome
> pokazujemo znanje iz gramatike ili shta?
> ccc....
Ali vechne ostaju neznalice - i nishta ;)
Ta "sranja" su sredstva kojima sebe prikazuješ spoljnom svetu, više od lica,
stasa ili glasa... Doduše... ako u životu planiraš da se "baviš" nečim što je
moguće opisati sa: u_je_mis'im_jeeebote_
sine_strava_ovo-ono_brate_trulo_baki_š'a_d_ti_ka'em... onda apstrahuj ta
sranja, ionako neće ničemu služiti...
;)
Pre koju godinu mom drugaru, inače profesoru fizike, njegovi maturanti su
postavili pitanje "koja su znanja najvažnija u životu i šta je njegov savet",
očekujući uputstvo za život i stvaralaštvo mladog fizičara/naučnika: Mladi
razredni (bez ustezanja i velikog razmišljanja): "Na prvom mestu - jezik. Šta
god radili i čime se god bavili, jezik će biti osnovno sredstvo kojim ćete
svoje misli i dostignuća drugima saopštavati, a njegova pravilna upotreba
uslov da vas shvate ozbiljno"...
Porastao je u mojim očima...
kritika.735outlaw,
-> #734, sav.gacic> Ali vechne ostaju neznalice - i nishta ;)
ja nisam reko da neznam,ja sam reko da NECU da koristim pravila...
> Ta "sranja" su sredstva kojima sebe prikazujes spoljnom svetu, vise
> od lica,
> stasa ili glasa... Doduse... ako u zivotu planiras da se "bavis"
> necim sto je
> moguce opisati sa: u_je_mis'im_jeeebote_
> sine_strava_ovo-ono_brate_trulo_baki_s'a_d_ti_ka'em... onda
> apstrahuj ta
> sranja, ionako nece nicemu sluziti...
a pazi...shto se ovoga tiche,ja cu da govorim tachno onako kako mi
odgovara,pa ako to bude (a sigurno nece) tako kao shto si ti
reko,onda cu tako da govorim...a vi izvolite zamerajte,ja ne krijem
da krshim pravila,a vi stalno govorite po pravilima,pa kada u besu
promenite nachin govora,onda cete pored neznalica da ispadnete i
lazhovi....
kritika.736zeljkoj,
-> #733, kenza>>> ? Pa i sa imenicama i sa pridevima.
>
> NE+imenica=???????? ? :)
Npr... nečovek.
kritika.737trooper,
-> #732, rdejan >> Pogledajte konferenciju vicevi, sluzi za prenosenje raznih
>> citata i kontksta raznih ispala korisnika kako bi se doticni
>> podjebavali.
Rd> Ovde da se i ja malo umesam, jer se osecam prozvanim :).
Rd> U konferenciji VICEVI se salju _smesne_ poruke, pa bile one i
Rd> provokativne. Svi pristupaju toj konferenciji sa obavezom da
Rd> se ni na koju poruku ne osete prozvanim i uvredenim (conf
Rd> welcome), pa i po cenu da se bas o njima radi. Svakako, do
Rd> samih korisnika je u kojoj ce meri i na koji nacin necije
Rd> poruke i prenositi kao vic.
Šta sad ti pokušavaš da opravdaš postupak? Nije bilo potrebe.
Rd> S druge strane, na poruke koje izlaze iz konteksta pristojnih
Pa mogu ja tebe i pristojno da podjebavam ako ćemo tako.
Poenta je to ne raditi a ne pravdati se...
Rd> se reaguje i njihov autor se uvek zamoli da sa takvim
Rd> porukama prestane. Niko na sistemu ne izigrava policajca,
Rd> niti brise svaku poruku koja nema neki "kvalitet." Upravo iz
Nisam ni mislio da se brišu. Jednostavno to ne treba
raditi. Da se ja pitam, ja bi sve takve sankcionisao iz
konferenija za određeni period. Moja zamisao je zbog same
koncepcije sezama (komercijalnog razloga) neostvarljiva
tako da ne komentarisi to.
Rd> tog razloga se i tvoje poruke na sistemu ne brisu, iako,
Rd> slozio se ili ne, ne predstavljaju niti uvredu, niti vaznu
Rd> informaciju, niti salu - ne predstavljaju nista.
Zna se vrlo dobro šta prestavlja. Pa jebote, ti misliš da
sam ja toliko glup pa sad pokušavaš da mi obrasniš?
Rd> A sad u vedrijem duhu: viceve mi ne diraj, najsmesnije
Rd> stvari, stvari za koje ne znas, datiraju iz davnih chat
Rd> nocnih seansi; vic godine i "vic godina", slozice se mnogi
Rd> korisnici, je "reche vuk" - direktna sala na korisnikov stil
Rd> pisanja (za to je i debelo nagraden); lapsusi tipa "amiga sa
Rd> moderatorom" i slicno... Jednostavno, OVAJ adut u rukavu ti
Rd> ne stoji. Ostatak tvojih aduta i celu diskusiju vam prepustam
Rd> "as is" :).
Ok. nisam ja ni mislio da ti to sve ne mozes da opravdas.
Sve je to normano pod uslovima kad se ljudi ne poznaju. Da se
poznaju, ne bi ti pricao ovako.
kritika.738morkin,
-> #723, popovics> ▄- Šta je onda? Ko ne piše po pravopisu, taj je faca?
> ~~~~
>
> A jesi li ti "faca", kad već koristiš ovaj izraz koje se neće naći u
> srpskom rečniku ni za 10 godina.
To je bilo izrečeno sa blagom dozom ironije. Žao mi je što to nisi shvatio.
kritika.739kenza,
-> #736, zeljkoj>> > NE+imenica=???????? ? :)
>> Npr... necovek.
Pa to je opet imenica... Ko bi to napisao odvojeno? To bi bilo
isto kao i "co vek" ili jos gore "cov ek" ;)
kritika.740popovics,
-> #738, morkin
▄-> ▄- Šta je onda? Ko ne piše po pravopisu, taj je faca?
▄-> ~~~~
▄- To je bilo izrečeno sa blagom dozom ironije. Žao mi je što to
▄- nisi shvatio.
Shvatio sam, ali i dalje ne shvatam zašto si upotrebio izraz koji i sam
pljuješ. Iiiiii, još nešto:Zašto si podvukao moj quote znak?
kritika.741niko.,
-> #740, popovics>pljuješ. Iiiiii, još nešto:Zašto si podvukao moj quote znak?
nije..
nego je njegow editor iskasapio twoju poruku, gde si ti podwukao rech faca.
dakle, ti si podwukao sweoj kwout ;)
kritika.742dr.grba,
-> #734, sav.gacic>> očekujući uputstvo za život i stvaralaštvo mladog fizičara/naučnika: Mladi
>> razredni (bez ustezanja i velikog razmišljanja): "Na prvom mestu - jezik.
>> Šta god radili i čime se god bavili, jezik će biti osnovno sredstvo kojim
>> ćete svoje misli i dostignuća drugima saopštavati, a njegova pravilna
>> upotreba uslov da vas shvate ozbiljno"...
Sada šumim, ali jednostavno - moram: replicirao sam ovu izjavu u nadi
da će je neko ugledati barem još jednom.
Čovek koji je ovo rekao zaslužuje poštovanje svojih đaka, i ne samo njih.
kritika.743dr.grba,
-> #735, outlaw>> ja nisam reko da neznam,ja sam reko da NECU da koristim pravila...
U ovo što si napisao, iskreno se nadam, ne veruješ ni sam. Bezazleno
je što nas ubeđuješ u ovo. Zlo je što ubeđuješ sebe da je tako dobro.
kritika.744dr.grba,
-> #736, zeljkoj>>> NE+imenica=???????? ? :)
>>
>> Npr... nečovek.
Ima i ona druga reč: neznalica.
kritika.745outlaw,
-> #743, dr.grba> U ovo sto si napisao, iskreno se nadam, ne verujes ni sam. Bezazleno
> je sto nas ubedujes u ovo. Zlo je sto ubedujes sebe da je tako
> dobro.
nema ja shta da vas ubedjujem....ko oce da veruje nek izvoli...
kritika.746sareni,
Dakle, da li ce se uprava SezamNet-a potruditi da u narednoj
godini eventualno sklopi npr. citavih 7 dana neprekidnog funkcionisanja
sistema?
kritika.747emajsijuen,
------------------------------------------------------
CONNECT 14400 REL/V42BIS
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 01.01.98 11:38 - Node 4
Sistem nije dostupan!
NO CARRIER
------------------------------------------------------
SRECNA NOVA GODINA! ;)
kritika.748miskop,
Ako se po jutru dan poznaje, onda nas ne očekuje ništa lepo
u 1998. godini na ovom sistemu: :<<<<<<
>> Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
>>
>> Casopis "Racunari" - Beograd
>> Cet 01.01.98 11:36 - Node 4
>>
>> Sistem nije dostupan!
>>
>>
>> NO CARRIER
kritika.750bcvetkovic,
Ua uprava!
Levaci najobicniji!
Pa zar za novu godinu pravite cirkus.
Vezarosi najobicniji!
Ajde idite lecite se!
Izvolite mars napolje!
Ua uprava!
kritika.751spaceman,
>ATDP 648 422
>CONNECT 14400/REL-MNP 5
>
>Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/MNP/MNP5
>
>Casopis "Racunari" - Beograd
>Cet 01.01.98 14:06 - Node 6
>
>Sistem nije dostupan!
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sta je bre ovo?
Jeste li vi neki lokalni BBS koji radi uvece ili ozbiljan sistem?
Sta uopste znaci "Sistem nije dostupan!"?
kritika.752spaceman,
Pretpostavljam da sad treba da budem srecan!!!!
Posto sam konacno dobio Sez.
Zahtevam objasnjenje od uprave.
Space
kritika.753dzakic,
-> #752, spaceman> Zahtevam objasnjenje od uprave.
Upravnik sistema ove redove na žalost ne čita, a oni koji o sistemu nešto
odlučuju - još manje. Ono što ja lično na sve to imam da kažem - ispisuje
komanda ver.
kritika.754miskop,
-> #753, dzakic>> Upravnik sistema ove redove na žalost ne čita, a oni koji o sistemu nešto
>> odlučuju - još manje. Ono što ja lično na sve to imam da kažem - ispisuje
>> komanda ver.
Jel' upravnik sistema beše Rade Knežević (rade)?
Daj da mu saspemo malo "novogodišnjih čestitki" na mail, pa da
vidimo dal' će da počne da čita ove redove. Čovek se izgleda premorio
pišući uvodnike u "Računarima" koji izlaze svaka dva meseca...
kritika.755simce,
-> #753, dzakic> Upravnik sistema ove redove na zalost ne cita, a oni koji o
> sistemu nesto odlucuju - jos manje. Ono sto ja licno na sve to
> imam da kazem - ispisuje komanda ver.
Tacno Zak niste vi krivi, krivi su oni glavni iz bigza,
jedino sto vecina usera smatra sistem administratore
licno krivim. Bigz je bre jedno veliko govno..
Ali neka, kada pukne sezam ima da se pitaju zashto dobijaju
toliko manje love odjednom ;)
Ima li neke sanse za ovaj sistem?
kritika.756spaceman,
-> #753, dzakic> Upravnik sistema ove redove na zalost ne cita, a oni koji o sistemu nesto
> odlucuju - jos manje. Ono sto ja licno na sve to imam da kazem - ispisuje
Ko je upravnik ovog sistema?
Molim ime i prezime, funkciju, telefon, email adresu.
Pretpostavljam da kao korisnik imam pravo na to.
Hvala.
kritika.757saint,
-> #753, dzakic=> komanda ver.
Pa sta to novo imamo u novoj verziji :) ?
kritika.758popovics,
-> #756, spaceman
▄- Molim ime i prezime, funkciju, telefon, email adresu.
Upravnik sistema:
Ime:Vladan Aleksić
Funkcija:Upravnik
E-Mail adresa:valex@sezam.co.yu
Administrator sistema:
Ime:Dragan Zakić
Funkcija:Administrator
E-Mail adresa:dzakic@sezam.co.yu
Upravnik sistema ( drugi? )
Ime:Rade Knežević
Funkcija:Upravnik
E-Mail adresa:rade@sezam.co.yu
Telefoni ( sve koje imam u vezi sa Računarima i Sezamom ):653-748, 651-793,
653-565, 652-403, 651-666/277, 650-894, 647-533, 650-528, 651-666/226,
653-784
▄- Pretpostavljam da kao korisnik imam pravo na to.
Imao - nemao, evo ti...
Što se tiče dva upravnika sistema, mislim da prvi više nije na toj
funkciji, ali eto ti i njega. ~~~~~~
kritika.759kostja,
-> #755, simce=> Ima li neke sanse za ovaj sistem?
Teško, dve godine već ide dole... biće
da je stigao do dna.
kritika.760dr.grba,
-> #758, popovics>> Što se tiče dva upravnika sistema, mislim da prvi više nije na toj
>> funkciji, ali eto ti i njega. ~~~~~~
Pa da, nema ni 14 meseci da je otišao (:
kritika.761popovics,
-> #760, dr.grba
▄- Pa da, nema ni 14 meseci da je otišao (:
Ne znam. Normalno je ( i logično ) da si ti bolje upućen od mene. A kada
već jesi što ti nisi odgovorio...
kritika.762vantic,
Primanje i slanje e-maila ne funkcionise kako treba vec poslednjih
10-tak dana.Sta se desava?!?!?!?!?!?!!?!?!?
kritika.763hercog,
Ima li ikakve šanse da ovaj email van sistema proradi makar do
sledeće godine? ;) Očekujem neke važne mailove, al' nešto sam
krenuo da sumnjam da ću ih dobiti ;(
Sale
kritika.764jpedja,
Pokusavam da se ulogujem od 8 uvece i zvoni li zvoni u praznu, a od 1
posle ponoci intezivno, ovo je prekrsilo svaku meru,
molio bih gospodu koja kobojagi administrira ovaj internet da prekrse
muda i da mi iskreno odgovore koliko je nodova radilo subota na nedelju,
ali iskreno, dosta vise ovih sranja e-mail od sestre nisam primio jos malo
pa tri nedelje, jel ce mi neko vratiti pare za to, za fajlove ionako
nekoristim ovaj sezam jer je zadnji fajl dosao na njega 1996, do sada nisam
hte da se mesam ali ovo vise ne ide....
Pedja
p.s. Uz sve zelje za novu godinu zelja i da pocrkaju gladni u 1998....
kritika.765noay,
-> #764, jpedjaPokusavam da se ulogujem od 8 uvece i zvoni li zvoni u praznu, a od
1
posle ponoci intezivno, ovo je prekrsilo svaku meru,
Ja mislim da sa nasho lek za praznu zvonjavu...
Nije nishta spektakularno ..samo smanjish Baud rate na
nekih 9600 i nema zvonjave u prazno <apsolutno nikad mi se nije
desilo>.
E a imam ja jedno pitanje mozda je malko glupo i naivno..ali
...:ako sezam radi na 14400,zashto mi onds treba 20 tak
sekundi da skinem neki omanji fajl,drugo:
zashto brzina prenosa opada ,i trece shta znaci cps
.. mislim predpostavljam da ono ps znaci per second ali
sta znaci ono c
kritika.766emajsijuen,
-> #765, noay│ Ja mislim da sa nasho lek za praznu zvonjavu...
│ Nije nishta spektakularno ..samo smanjish Baud rate na
│ nekih 9600 i nema zvonjave u prazno <apsolutno nikad mi se nije
│ desilo>.
└───────────────────────────────────────────
Te dve stvari nemaju nikakve veze jedan sa drugom...
│ zashto brzina prenosa opada ,i trece shta znaci cps
│ .. mislim predpostavljam da ono ps znaci per second ali
│ sta znaci ono c
└───────────────────────────────────────────
CPS je skracenica od Characters Per Second.
Pozdrav, Vlada...
kritika.767supers,
-> #765, noay
>> Ja mislim da sa nasho lek za praznu zvonjavu...
>> Nije nishta spektakularno ..samo smanjish Baud rate na
>> nekih 9600 i nema zvonjave u prazno <apsolutno nikad mi se nije
>> desilo>.
Pomaže i da isključiš svetlo u sobi... A obavezno prethodno da odeš
kod neke babe da ti skine urok i onda Sezam nema šansi da zvoni u prazno...
Daj bre čoveče, kako možeš da upražnjavaš takvo praznoverje.
Veruješ u to da ako ti setuješ brzinu svog modema na 9600bps, onda će
Sezamov modem sigurno da podigne slušalicu. A otkud on zna na koliko
si ti setovao brzinu pre nego što podigne slušalicu? Bionergija, telepatija?
kritika.768vstan,
-> #767, supers> Pomaže i da isključiš svetlo u sobi... A obavezno prethodno da
> odeš kod neke babe da ti skine urok i onda Sezam nema šansi da
> zvoni u prazno...
Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo
prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu.
kritika.769hercog,
-> #768, vstan=> Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo
=> prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu.
To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min,
30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš
do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam...
Sale
kritika.770dr.grba,
-> #769, hercog>> => Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo
>> => prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu.
>>
>> To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min,
>> 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš
>> do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam...
Ima i ona metoda sa WC-om, mnogo je nezgodna (((:
kritika.771supers,
-> #769, hercog
>> To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min,
>> 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš
>> do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam...
Moj modem ne prepoznaje busy nekrštene Sezamove centrale, pa sam skratio
vreme zvanja na 20 sekundi. Kada čujem da nije zauzeto, onda letim s
kraja na kraj sobe da dohvatim magični taster koji produžava zvanje.
kritika.772kostja,
-> #769, hercog=>=> Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo
=>=> prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu.
=>
=> To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min,
=> 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš
=> do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam...
I nakon sve te abrakadabra budži-rahman tehnike
ustanoviš da si sa još 10-tak ljudi na vezi...
PS. Nagradno pitanje za sledeći kviz: Koliko
nodova ima sezam?
kritika.773pvlada,
-> #769, hercog> To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min,
> 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš
Kako vam svima tolko treba da dobijete Sezam, meni nikad ne treba > jedno
5min, osim kad zvoni u prazno ;(
Pozdrav Vlada
kritika.774sherloc,
-> #773, pvlada>> Kako vam svima tolko treba da dobijete Sezam, meni nikad ne treba >
>> jedno 5min, osim kad zvoni u prazno ;(
Pa ni meni najcesce ne treba dugo da dobijem ako ne zvoni u prazno.
Samo postoji jedan mali problem, sve cesce se desava da zvoni u
prazno, barem meni.
kritika.775kiki,
-> #772, kostja> PS. Nagradno pitanje za sledeci kviz: Koliko
> nodova ima sezam?
15-3=12 nodova.
2 uopste ne rade.
1 radi, ali ne za sve modeme.
kritika.776miskop,
-> #773, pvlada>> Kako vam svima tolko treba da dobijete Sezam, meni nikad ne treba > jedno
>> 5min, osim kad zvoni u prazno ;(
Pa, ima i nas koji još uvek zovemo pulsno. :(
kritika.777ddrasko,
Lakse dobiti vezu sa modem serverom na ETF-u nego Sezam :((
kritika.778hardboy,
da li neko moze da mi odgovori na jedno prosto pitanje?
"DA LI OVAJ JEBENI SEZAM IMA JEDAN ISPRAVAN NOD???"
kritika.779outlaw,
-> #778, hardboyEV> da li neko moze da mi odgovori na jedno prosto pitanje?
EV>
EV> "DA LI OVAJ JEBENI SEZAM IMA JEDAN ISPRAVAN NOD???"
ima ima...naci ce se....ako ti zatreba samo reci..svega ima kod
cige..
kritika.780dusandz,
Ako nekog od administratora interesuje, izgleda da opet ne radi
emajl. Poslao sam jutros sebi poruku sa Proa, tamo sam dobio
potvrdu da je primljena, ali ovde je nema :(
Ovo me neodoljivo podseca na Rowan Atkinson Live, skec o glasniku
koji donosi potpuno nezanimljivu vest.
kritika.781dusandz,
}}> ver
}}
}} ZBB System v2.5 Copyright 1992-1996 by Dragan Zakic
}} This copy is unregistered!
}}
Huh.. Huh.. cool (C) Beavis & Butt-Head
kritika.782miskop,
-> #781, dusandz>> }} ZBB System v2.5 Copyright 1992-1996 by Dragan Zakic
>> }} This copy is unregistered!
>> Huh.. Huh.. cool (C) Beavis & Butt-Head
Sad si kao, otkrio toplu vodu, a? ;)
kritika.783popovics,
-> #780, dusandz
▄- Ovo me neodoljivo podseca na Rowan Atkinson Live, skec o
▄- glasniku koji donosi potpuno nezanimljivu vest.
Možda je Sezamov softver pametan? Pa, ne donosi poruku koji pošalje
Marko Marković sa bilo kog sistema Marku Markoviću na Net? Ili su se
PRO i Net uortačili i razvili poseban deo softvera za prepoznavanje
pričanja sa samim sobom?
P.S SezamPRO rulz...
kritika.784miskop,
-> #783, popovics>> P.S SezamPRO rulz...
Ja te još ne videh na Pro-u? ;)
kritika.785popovics,
-> #784, miskop
▄- Ja te još ne videh na Pro-u? ;)
Ne znaš gde treba da gledaš :)))
P.S Ako te baš zanima moja E-MAIL adresa je ( su ):
- popovics@sezam.co.yu
- psrdan@sezampro.yu *
- psrdan@yahoo.com
- psrdan@hotmail.com
- basic.programer@usa.net
Ova pod zvezdicom se uskoro ukida ( 19-og da budem precizniji )
kritika.786miskop,
-> #785, popovics>> - psrdan@sezampro.yu
Aaa, pa ja sam mislio da ti je user kao i ovde. Mora da si se
posle prijavljivanja kao 'popovics' predomislio i prijavio se
kao 'psrdan'(ili ti je pukla veza tokom prvog prijavljivanja
i sledeći put nisi mogao da izabereš isti user...to se meni
desilo :)
kritika.787sherloc,
Pa ovo vec pocinje da nervira, nisam hteo ranije da pisem jel sam
mislio da nije toliko strasno, i da ce se popraviti, reko jeftin je
ovaj sezam pa ni ne moze da bude bas super kvalitetan, ali sada
stvarno vise nije u redu.
Kao prvo opet je pocelo da non-stop zvoni u prazno, sto stvarno
iritira.
Drugo, i kada se povezem ili mi pukne veza veoma brzo, ili mi se
sav text izmesa tako da je skoro isto kao da mi je pukla veza, samo
sa malim zakasnjenjem i usput nervira duplo vise.
Ajde bre ljudi uradite nesto, ovako vise ne ide, ne mora da bude
nesto posebno, ali malo popravite, barem da bude podnosljivo.
Svidja mi se sezam i ne bih hteo da zbog neceg kao sto je ovo sto
sam napisao, budem primoran da odem sa njega... :)
Toliko.
kritika.788pvlada,
pvladaShow>> exc
Datum Val Zvanični Realni otkup Realni prodaja Žiralni
---------- --- -------------- -------------- -------------- --------------
30.11.1997 DEM 3,30 4,35 4,55 4,60
USD - - - -
Pa redovno se ažurira ovo ;)
Pozdrav Vlada
kritika.789johnnya,
Conf» op kom
Conf:KOMUNIKACIJE.10» re /a /!
Nema poruka.
Conf» op pcos
Conf:PCOS.6» re /a /!
Nema poruka.
Conf» op pcutil
Conf:PCUTIL.4» re /a /!
Nema poruka.
Conf:PCHARD.7» op pcuser
Conf:PCUSER.4» re /a /!
Nema poruka.
Conf:PCUSER.4» op vic
Conf:VICEVI.4» re /a /!
Nema poruka.
Conf:VICEVI.4» op muz
Conf:MUZIKA.3» re /a /!
Nema poruka.
c,c,c....
Moderatori se prosto ubijaju od posla (svaka čast zlayi i dr.grbi)
kritika.790mikson,
Zasto danas kada sam god stavio read bilo cega(conf, gr, mail) uvek
mi pukne veza??? U cemu je BRE stvar!
kritika.791pvlada,
Nešto nije uredu sa Sezamom, čim stavim read, odmah mi pukne
veza, a isto kada sam pokušao da napišem mail dzakic-u isto se
dogodili, šta je bre to ?
Vlada
kritika.792pvlada,
Interesantno kako ujutru nikako nema načina da se dobije Sezam, tj. samo
svoni u prazno ;(
Pozdrav, Vlada
kritika.793hardboy,
-> #792, pvladaeeeee prijatelju...
bar da samo ujutro zvoni u prazno:(
to bi bilo super
kritika.794kiki,
Hm.. pozitivna kritika ;)
Pad>d
vqe200b1.exe 1.361.960
vqp200b1.exe 1.318.615
File(s) 2/2.680.575 byte(s).
Pozdrav
K I K I
kritika.795emajsijuen,
-> #792, pvlada│ Interesantno kako ujutru nikako nema nacina da se dobije Sezam, tj. samo
│ svoni u prazno ;(
└────────────────────────────────────────────────────
Vala bas..., a najveci bedak je to sto su tada obicno 3 korisnika
na vezi... ;)
Pozdrav, Vlada...
kritika.796hogistey,
-> #792, pvlada> Interesantno kako ujutru nikako nema nacina da se dobije Sezam, tj. samo
> svoni u prazno ;(
Sezam je iskljicio telefon... spava...psssst....
kritika.797sherloc,
Opet ja...
Pozvao sam ovaj sezam 53 puta, uzastopno, prvih 52 puta je bilo
zauzeto, ali ono sto je najzanimljivije jeste da je evo ovoliko
ljudi bilo na vezi:
> w
gytar 21:40 Sezam
zradule 20:07 Sezam
fatstick 21:44 Sezam
sherloc 21:43 Sezam Moram da promenim ovaj w/c.
hooligan 21:38 Sezam UPRAVA NAPOLJE!!! "INVALIDI" VOZDOVAC
udav 21:43 Sezam
Mislim da nije potrebno da pisem ista vise.
kritika.799popovics,
NE RADI SISTEM!!! POSLE UNOŠENJA USER-A U PWD-A SE BLOKIRA!!!!
kritika.800kum.djole,
-> #799, popovics>> NE RADI SISTEM!!! POSLE UNOŠENJA USER-A U PWD-A SE BLOKIRA!!!!
Š'a s' dereš ? ;)
kritika.801hardboy,
-> #800, kum.djole=> 1'a s' dere+ ? ;)
Pa ima pravo covek da se dere.....ko se ne bi drao
zovem ko konj i nista
na sta to lici!!!
kritika.802kum.djole,
-> #801, hardboy> ..ko se ne bi drao zovem ko konj i nista na sta to lici!!!
I država propada, ljudi rade ko konji, jedba da imaju za 'lebac..
..i našta to liči ? ;) ..al' opet se ne deru po ulicama, zar ne ?
kritika.803undertaker.,
Zasto mi je uskracena posleponocna zabava?!?
Molim da se pobrinete da se takve stvari redje desavaju.
unapred hvala:)
kritika.804popovics,
-> #802, kum.djole
▄- I država propada, ljudi rade ko konji, jedba da imaju za
▄- 'lebac.. ..i našta to liči ? ;) ..al' opet se ne deru po
▄- ulicama, zar ne ?
Pa, baš se i ne deru, ali nisu više ni baš najljubazniji. Znaš vrlo
dobro da može da se desi da nekog na ulici slučeno gurneš, pristojno mu
se izviniš, a on te otera u 3 lepe i čak će ( možda ) da te bije, a da
ne pričamo o nekim drugim stvarima...
Meni je SezamNET JEDINI izvor informacija koji imam, a ako on ne radi
stvarno nije u redu.
P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO
kritika.805kum.djole,
-> #804, popovics> P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO
Mnogo nas boli patka.. ;)
kritika.806senna,
-> #804, popovics>P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO
To se pishe pro.. (malim slovima)
kritika.807popovics,
-> #805, kum.djole
▄- Mnogo nas boli patka.. ;)
Imaš baru u kući?
kritika.808popovics,
-> #806, senna▄- To se pishe pro.. (malim slovima)
~~~~~
To se PIŠE, a ne pishe, kad smo već kod toga :)
kritika.809senna,
-> #808, popovics>To se PISE, a ne pishe, kad smo vec kod toga :)
Znash ti poshto su ju slova? Nemam bre leba da jedem.. ;)
kritika.810popovics,
-> #809, senna
▄- Znash ti poshto su ju slova? Nemam bre leba da jedem.. ;)
Postajem alergičan na CH, SH i slično.
P.S Nisu ju slova, nego Yu, ili ako pišeš kao što govoriš Ju :)
kritika.811kenza,
-> #804, popovics> P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO
Pa onda vise ne kukaj nego predji. Tri meseca vec vrtis istu
pricu.
kritika.812kenza,
Cestitamo, cestitamo!
Sve najbolje na novom broju, nadam se da ce uskoro doci i
33.6kbps, ili da odmax cekamo k56 ? ;)
kritika.813emajsijuen,
-> #811, kenza
│ Pa onda vise ne kukaj nego predji. Tri meseca vec vrtis istu
│ pricu.
└───────────────────────────────────────────────
Koju pricu ? Navedi nekoliko brojeva poruka, bas me zanima...
kritika.814kenza,
-> #813, emajsijuen> Koju pricu ? Navedi nekoliko brojeva poruka, bas me zanima...
Ne mogu da navedem brojeve poruka jer mi je riknuo HD a sa njim i
baza ;( Al' sve vreme covek prosipa pricu o tome kako je na
PRO-u, ostavlja svoju email adresu - ko da je sad faca sto ima user
na Pro-u (ima da plati duplo vise nego za Net, valjda zbog toga).
kritika.815popovics,
-> #811, kenza
- Pa onda vise ne kukaj nego predji. Tri meseca vec vrtis istu
- pricu.
Ne vrtim istu priču, pre 3 meseca sam bio član Pro-a, ali pretplatu
nisam nastavio. Ovaj Sezam je postao toliko jadan ( čast dobrodržećim
korisnicima ) što što se tiče populacije, što tex. karakteristika, tako
da sam mislio ( posle ove promene broja, ne znam ni šta više mislim ) da
bi trebao da se odreknem pretplate na Net, zarad Pro-a. Verovatno si
mislio na oni poruku gde sam naveo sve moje E-MAIL adrese, tu sam ih
naveo čisto da pokažem da svako ( ko ima 10 min na Internetu ) može da
napravi mnooogo virtuelnih E-MAIL-ova.
kritika.816kenza,
-> #815, popovics> Ne vrtim istu pricu, pre 3 meseca sam bio clan Pro-a, ali pretplatu
> nisam nastavio. Ovaj Sezam je postao toliko jadan ( cast dobrodrzecim
Xm, nesto se ovde ne slaze - ovaj Sezam je toliko postao jadan a
Pro je toliko odlican, ali ti i uprkos tome nisi produzio
pretplatu na Prou nego na Sezamu ?
kritika.817popovics,
-> #816, kenza
▄- Xm, nesto se ovde ne slaze - ovaj Sezam je toliko postao jadan
~~
Xm=? Nauči da pišeš ili stvarno želiš da nerviraš ljude i to po
uputstvima iz dnevnih novina ( Dnevni Telegraf ), gde je dat hint da ako
želite nekoga da iznervirate da radite sledeće:
* Da ne koristite nasa slova iako ih imate
- DA SVE PIŠETE VELIKIM SLOVIMA
-.Da stavljate tačku na početak reda
- da rečenicu počeinjete malim slovom
- dA REČENICU POČENETE SA MALIM, A NASTAVITE VELIKIM SLOVIMA
- dapišetebezrazmaka
▄- a Pro je toliko odlican, ali ti i uprkos tome nisi produzio
▄- pretplatu na Prou nego na Sezamu ?
Zato što mi je pretplata na SezamNet plaćena unapred, i sada kada bi
prelazio na Pro, sačekao bih da ova istekne, pa bi se onda tamo
pretplaćivao ( nešto nemam vremena ( za gluplje:PARA ) da plaćam oba ).
P.S Za one hintove sa zvezdicom ( * ) sam dodao ja, jer znam šta me
nervira kad vidim
P.P.S Reci mi, molim te, jesam li te možda lično uvredio nekada, pa se
zato svađaš, ili ti tako došlo?
kritika.818kum.djole,
-> #817, popovics> ako želite nekoga da iznervirate da radite sledeće:
>
> - da rečenicu počeinjete malim slovom
> - dA REČENICU POČENETE SA MALIM, A NASTAVITE VELIKIM SLOVIMA
- Da pišete besni ;) i pritom grešite u kucanju, a potom se ne
udostojite da pročitate ono što ste dali drugima da čitaju. ;)
Uzgred, obnovi i pravopis ZAJEDNO SA malim slovima.. ;)
kritika.819smilja,
Neman običaj da pišem kritike o onome o
čemu nemam pojma !
Jer reći da je neka stvar dobra ili loša
samo zato što nam tako izgleda isto je što
i reći da ništa nije dobro i da ništa nije
loše !
U principu, koliko para toliko i muzike,
al mogli ste bar da napišete u poslednjem
br. Računara da menjate broj telefona a ne da
ga tražim na portirnici BIGZ -a. Za ovo nije
ili nisu odgovorni sistem administratori već
gospoda iz redakcije..!(;
Smilja
kritika.820kiki,
Svaka cast za novi broj ( bolja centrala) telefona..
Sve pohvale.. zaista!!!
Konacno da mi logovanje krace traje; Odlicna veza; Bez zvonjenja
u prazno; ... itd.
Sve u svemu : Nova centrala=Odlicna veza
Poz.
Kiki
kritika.821kenza,
-> #817, popovics> Xm=? Nauci da pises ili stvarno zelis da nerviras ljude i to po
Xm=Hm. Ako si vec ovoliko dugo na Sezamu i ako si ikada bio na
IRC-u i ako se uopste bavis modemskim komunikacijama, to si do
sada valjda (?) vec mogao da shvatis. Sto se tice pravopisa, nema
potrebe mene da ucis - ja sve to znam. Samo sto mi se cini da ne
pisem pismeni zadatak iz srpskog jezika nego pisem poruke na
Sezamu - u tom slucaju je logicno koristiti pravila koja su
uobicajena (mozda si cuo za ono: Ako si u Rimu, ponasaj se kao
Rimljanin...) a nema ih u srpskom pravopisu.
> P.P.S Reci mi, molim te, jesam li te mozda licno uvredio nekada, pa se
> zato svadas, ili ti tako doslo?
Jok bre. :) Samo si me malo izbacio iz takta svojim "I'm all star"
stavom. Lepo su ti ljudi rekli: ako hoces da ides - idi. Nemoj
pogresno da me razumes (da si nepozeljan i sl.) ali stvarno
verujem da i ostali ljudi imaju pametnija posla nego da skidaju
sa Sezama tvoje kukumavke.
P.S. A ovo:
> - da recenicu poceinjete malim slovom
^^
Pravopis? ;>
kritika.822olio,
-> #820, kiki> Sve u svemu : Nova centrala=Odlicna veza
Kod mene obrnuto Nova centrala=losa veza
brzina prenosa duplo manje nego pre???
kritika.823kiki,
-> #822, olio╗ Kod mene obrnuto Nova centrala=losa veza
╗ brzina prenosa duplo manje nego pre???
E pa kod mene je sve Ok. 17***** bas fino rade sa ovim novim :)
kritika.824sherloc,
-> #822, olio>> Kod mene obrnuto Nova centrala=losa veza
>> brzina prenosa duplo manje nego pre???
Kod mene isto, sada mi je brzina kao i kod tebe duplo manja(ako ne
i vise), dosta zvoni u prazno, a cesto i pocne da se povezuje, ali
na kraju kad bi trebalo da je zavrsio nista. I veoma lako mi puca
veza, a usput i ima mnogo zastajkivanja. Evo upravo sada dok sam
pisao ovu poruku zastao je (na krace ili duze, kako kad) barem
jedno 15 puta.
Toliko.
Pozdrav, Holmes.
kritika.825pifat,
-> #819, smilja
> U principu, koliko para toliko i muzike,
> al mogli ste bar da napišete u poslednjem
> br. Računara da menjate broj telefona a ne da
> ga tražim na portirnici BIGZ -a. Za ovo nije
> ili nisu odgovorni sistem administratori već
> gospoda iz redakcije..!(;
Telekom Srbija a.d., ovdašnji telefonski monopolista, nema običaj da
promene telefonskih brojeva najavljuje toliko unapred da bi mogli
biti objavljeni u novim "Računarima". Prvi nagoveštaj promene brojeva
U BIGZ-u bila je pojava spiska početkom prošle nedelje u kome su bili
navedeni neki od novih brojeva direktnih telefona, no nije bilo
nikakve pouzdane informacije kada bi se promena mogla desiti. Dalje,
na spisku nigde nije bilo broja Sezama, niti broja centrale BIGZ.
Uporna raspitivanja tokom nedelje nisu dala rezultata, ubeđivali su
nas da se broj 648422 neće menjati, da bi se najzad informacija o
tome da se broj menja saznala tek u subotu popodne. Naravno, čim je
potvrđen podatak da se broj menja, SysAdm je okačio obaveštenje, ali
promena je stupila na snagu već u nedelju pre podne! Takođe, Telekom
se, po običaju, proslavio sopstvenom dezorganizacijom - na starom
broju se oglašavao glasovni automat koji je pretplatnike upućivao da
podatke o novom broju doznaju preko službe 988, no operatorke na tom
broju, podrazumeva se, uopšte nisu imale podatak da je broj 648422
zamenjen.
Dakle, od sada, direktan broj redakcije je 3690-531, telefaks je na
broju 3691-827, sekretaricu SezamNeta ćete dobiti pozvavši 3691-846, a
centrala BIGZ je sada na broju 3690-562 (lokal redakcije je 340, a
sekretarica SezamNeta je na lokalu 392). Ne zaboravite, radno vreme
je od 9 do 15 časova :)
kritika.826zeljkoj,
-> #820, kiki> Sve u svemu : Nova centrala=Odlicna veza
Ne znam zašto dižete toliku buku zbog nove centrale. :)
Ta promena sama po sebi ne znači ništa.
Važno je sledeće: Prelaskom na novu centralu su stečeni uslovi za kupovinu
novih linija (kapaciteti centrale 64 su odavno bili popunjeni).
kritika.827popovics,
-> #821, kenza
▄- stavom. Lepo su ti ljudi rekli: ako hoces da ides - idi. Nemoj
Koji ljudi? Daj broj poruke, ako možeš, ili ti je slučajno ponovo riknuo
disk?
▄- verujem da i ostali ljudi imaju pametnija posla nego da
▄- skidaju sa Sezama tvoje kukumavke.
Za to ima nekoliko rešenja, koji su: Ignore popovics, i preskakanje
poruka u OLR-u, ili prosto lupanje ENTER-a ako radiš online. Kukumavke
( kukanja ) su ovom sistemu uobičajena stvar, i to ne bez razloga, pa
sam se malo ( u odnosu na neke ) priključio toj akciji, gde pokušavam da
navedem upravu SezamNet-a da bude orjentisana prema good-old
konferencijskom sistemu, grupama, a ne ( kao što neki to kažu ) da bude
Internet provajder, jer hardvera ( a ni softvera ) BIGZ ne poseduje za
tako nešto. U cilju poboljšanja svojih usluga, mogle bi da izlaze nove
verzije OLR-ova ( Sor, ako ga neko koristi još osim mene i Senior ),
povećanje broja tema i konferencija, uvođenje komande kojim bi se pravo
vlasništva grupe "preuzimalo", čime bi stare grupe bez vlasnika
proradile, uspostavljanje sugurne isporuke Mail-a...
▄- Pravopis? ;>
Ne, ja koliko mi se čini NISAM pomenu pravopis, onaj odlomak, iz DT sam
PREKUCAO, čisto da malo uputim korisnike koji rade tako nešto da to više
ne rade. Ne kažem da se sve mora pisati po pravopisu ( koji se uzgred,
veoma često menja, tako da ni nema smisla ga učiti :> ). Ona greška je
bila TIPOFELER, koji se može desiti i profesionalnom daktilografu, a ja
to nisam i nemam želju da postanem... :)
P.S Diskusija završena!
kritika.828supers,
-> #819, smilja
>> br. Računara da menjate broj telefona a ne da
>> ga tražim na portirnici BIGZ -a. Za ovo nije
>> ili nisu odgovorni sistem administratori već
>> gospoda iz redakcije..!(;
Promena broja ih je iznenadila, ni oni nisu bili obavešteni na vreme.
Pretpostavljam da broj nije promenjen zato što je neko iz BIGZ-a počeo
da brine za Sezam, nego zbog prelaska celog BIGZ-a na digitalnu centralu.
kritika.829ultra.boy,
Pozitivna kritika od mene...
Broj telefona 3690-653 se dobija lako, kad god hocu
slobodna je veza , bar je tako bilo do sada ( da
kucnem u drvo ) , nema zvonjenja u prazno , i pucanja
veze , tako da sad SezamNet i lici na nesto u odnosu na
ono kakav je bio do pre par dana.
Toliko o vezama, jos samo hardver da se "malo" poboljsa
i lici ce na "good old SezamNet".
Pozdrav,
Vlada
kritika.830olio,
-> #824, sherloc> Kod mene isto, sada mi je brzina kao i kod tebe duplo manja(ako ne
> i vise), dosta zvoni u prazno, a cesto i pocne da se povezuje, ali
> na kraju kad bi trebalo da je zavrsio nista. I veoma lako mi puca
> veza, a usput i ima mnogo zastajkivanja. Evo upravo sada dok sam
> pisao ovu poruku zastao je (na krace ili duze, kako kad) barem
> jedno 15 puta.
Ista stvar, a jos gore i zaglavljuje modem!!!!
Neznam u cemu je pojenta?
kritika.831kiki,
-> #826, zeljkoj╗ Ne znam zasto dizete toliku buku zbog nove centrale. :)
Pa nova centrala (a pogotvu sto je digitalna) je nekima (Meni) skratila
muke.. Ne puca veza.. ne zvoni u prazno.. bira uvek prvu slobodnu
liniju.. transfer rate mi je poboljsan... itd.
╗ Ta promena sama po sebi ne znaci nista.
Meni itekako znaci ;)
╗ Vazno je sledece: Prelaskom na novu centralu su steceni uslovi za kupovinu
╗ novih linija (kapaciteti centrale 64 su odavno bili popunjeni).
To stoji.. ali koliko znamo svi na sistemu, Nema se para za nove masine
a kamoli za otkup novih linija :(
Pozdrav
K I K I
kritika.832epson,
-> #827, popovics
│ P.S Diskusija završena!
└─────────────────────────────────────────────────
I BILO JE VREMe !
kritika.833epson,
-> #825, pifat
│ broju se oglašavao glasovni automat koji je pretplatnike upućivao da
│ podatke o novom broju doznaju preko službe 988, no operatorke na tom
└─────────────────────────────────────────────────
Neki put se i javio glas koji kaže broj novog telefona.