SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - kritika

kritika.732 rdejan, -> #728, trooper
>> Pogledajte konferenciju vicevi, sluzi za prenosenje raznih >> citata i kontksta raznih ispala korisnika kako bi se doticni >> podjebavali. Ovde da se i ja malo umešam, jer se osećam prozvanim :). U konferenciji VICEVI se šalju _smešne_ poruke, pa bile one i provokativne. Svi pristupaju toj konferenciji sa obavezom da se ni na koju poruku ne osete prozvanim i uvređenim (conf welcome), pa i po cenu da se baš o njima radi. Svakako, do samih korisnika je u kojoj će meri i na koji način nečije poruke i prenositi kao vic. S druge strane, na poruke koje izlaze iz konteksta pristojnih se reaguje i njihov autor se uvek zamoli da sa takvim porukama prestane. Niko na sistemu ne izigrava policajca, niti briše svaku poruku koja nema neki "kvalitet." Upravo iz tog razloga se i tvoje poruke na sistemu ne brišu, iako, složio se ili ne, ne predstavljaju niti uvredu, niti važnu informaciju, niti šalu - ne predstavljaju ništa. A sad u vedrijem duhu: viceve mi ne diraj, najsmešnije stvari, stvari za koje ne znaš, datiraju iz davnih chat noćnih seansi; vic godine i "vic godina", složiće se mnogi korisnici, je "reche vuk" - direktna šala na korisnikov stil pisanja (za to je i debelo nagrađen); lapsusi tipa "amiga sa moderatorom" i slično... Jednostavno, OVAJ adut u rukavu ti ne stoji. Ostatak tvojih aduta i celu diskusiju vam prepuštam "as is" :). Pozdrav, Dejan
kritika.733 kenza, -> #730, zeljkoj
>> ? Pa i sa imenicama i sa pridevima. NE+imenica=???????? ? :)
kritika.734 sav.gacic, -> #718, outlaw
> ccc,oko chega se vi prepirete :}}}} > prvo,ta sranja se godinama menjaju,odnosno nece ta gramatika sada > da ostane vechna...a drugo bre jel smo mi ovde da jedno drugome > pokazujemo znanje iz gramatike ili shta? > ccc.... Ali vechne ostaju neznalice - i nishta ;) Ta "sranja" su sredstva kojima sebe prikazuješ spoljnom svetu, više od lica, stasa ili glasa... Doduše... ako u životu planiraš da se "baviš" nečim što je moguće opisati sa: u_je_mis'im_jeeebote_ sine_strava_ovo-ono_brate_trulo_baki_š'a_d_ti_ka'em... onda apstrahuj ta sranja, ionako neće ničemu služiti... ;) Pre koju godinu mom drugaru, inače profesoru fizike, njegovi maturanti su postavili pitanje "koja su znanja najvažnija u životu i šta je njegov savet", očekujući uputstvo za život i stvaralaštvo mladog fizičara/naučnika: Mladi razredni (bez ustezanja i velikog razmišljanja): "Na prvom mestu - jezik. Šta god radili i čime se god bavili, jezik će biti osnovno sredstvo kojim ćete svoje misli i dostignuća drugima saopštavati, a njegova pravilna upotreba uslov da vas shvate ozbiljno"... Porastao je u mojim očima...
kritika.735 outlaw, -> #734, sav.gacic
> Ali vechne ostaju neznalice - i nishta ;) ja nisam reko da neznam,ja sam reko da NECU da koristim pravila... > Ta "sranja" su sredstva kojima sebe prikazujes spoljnom svetu, vise > od lica, > stasa ili glasa... Doduse... ako u zivotu planiras da se "bavis" > necim sto je > moguce opisati sa: u_je_mis'im_jeeebote_ > sine_strava_ovo-ono_brate_trulo_baki_s'a_d_ti_ka'em... onda > apstrahuj ta > sranja, ionako nece nicemu sluziti... a pazi...shto se ovoga tiche,ja cu da govorim tachno onako kako mi odgovara,pa ako to bude (a sigurno nece) tako kao shto si ti reko,onda cu tako da govorim...a vi izvolite zamerajte,ja ne krijem da krshim pravila,a vi stalno govorite po pravilima,pa kada u besu promenite nachin govora,onda cete pored neznalica da ispadnete i lazhovi....
kritika.736 zeljkoj, -> #733, kenza
>>> ? Pa i sa imenicama i sa pridevima. > > NE+imenica=???????? ? :) Npr... nečovek.
kritika.737 trooper, -> #732, rdejan
>> Pogledajte konferenciju vicevi, sluzi za prenosenje raznih >> citata i kontksta raznih ispala korisnika kako bi se doticni >> podjebavali. Rd> Ovde da se i ja malo umesam, jer se osecam prozvanim :). Rd> U konferenciji VICEVI se salju _smesne_ poruke, pa bile one i Rd> provokativne. Svi pristupaju toj konferenciji sa obavezom da Rd> se ni na koju poruku ne osete prozvanim i uvredenim (conf Rd> welcome), pa i po cenu da se bas o njima radi. Svakako, do Rd> samih korisnika je u kojoj ce meri i na koji nacin necije Rd> poruke i prenositi kao vic. Šta sad ti pokušavaš da opravdaš postupak? Nije bilo potrebe. Rd> S druge strane, na poruke koje izlaze iz konteksta pristojnih Pa mogu ja tebe i pristojno da podjebavam ako ćemo tako. Poenta je to ne raditi a ne pravdati se... Rd> se reaguje i njihov autor se uvek zamoli da sa takvim Rd> porukama prestane. Niko na sistemu ne izigrava policajca, Rd> niti brise svaku poruku koja nema neki "kvalitet." Upravo iz Nisam ni mislio da se brišu. Jednostavno to ne treba raditi. Da se ja pitam, ja bi sve takve sankcionisao iz konferenija za određeni period. Moja zamisao je zbog same koncepcije sezama (komercijalnog razloga) neostvarljiva tako da ne komentarisi to. Rd> tog razloga se i tvoje poruke na sistemu ne brisu, iako, Rd> slozio se ili ne, ne predstavljaju niti uvredu, niti vaznu Rd> informaciju, niti salu - ne predstavljaju nista. Zna se vrlo dobro šta prestavlja. Pa jebote, ti misliš da sam ja toliko glup pa sad pokušavaš da mi obrasniš? Rd> A sad u vedrijem duhu: viceve mi ne diraj, najsmesnije Rd> stvari, stvari za koje ne znas, datiraju iz davnih chat Rd> nocnih seansi; vic godine i "vic godina", slozice se mnogi Rd> korisnici, je "reche vuk" - direktna sala na korisnikov stil Rd> pisanja (za to je i debelo nagraden); lapsusi tipa "amiga sa Rd> moderatorom" i slicno... Jednostavno, OVAJ adut u rukavu ti Rd> ne stoji. Ostatak tvojih aduta i celu diskusiju vam prepustam Rd> "as is" :). Ok. nisam ja ni mislio da ti to sve ne mozes da opravdas. Sve je to normano pod uslovima kad se ljudi ne poznaju. Da se poznaju, ne bi ti pricao ovako.
kritika.738 morkin, -> #723, popovics
> ▄- Šta je onda? Ko ne piše po pravopisu, taj je faca? > ~~~~ > > A jesi li ti "faca", kad već koristiš ovaj izraz koje se neće naći u > srpskom rečniku ni za 10 godina. To je bilo izrečeno sa blagom dozom ironije. Žao mi je što to nisi shvatio.
kritika.739 kenza, -> #736, zeljkoj
>> > NE+imenica=???????? ? :) >> Npr... necovek. Pa to je opet imenica... Ko bi to napisao odvojeno? To bi bilo isto kao i "co vek" ili jos gore "cov ek" ;)
kritika.740 popovics, -> #738, morkin
▄-> ▄- Šta je onda? Ko ne piše po pravopisu, taj je faca? ▄-> ~~~~ ▄- To je bilo izrečeno sa blagom dozom ironije. Žao mi je što to ▄- nisi shvatio. Shvatio sam, ali i dalje ne shvatam zašto si upotrebio izraz koji i sam pljuješ. Iiiiii, još nešto:Zašto si podvukao moj quote znak?
kritika.741 niko., -> #740, popovics
>pljuješ. Iiiiii, još nešto:Zašto si podvukao moj quote znak? nije.. nego je njegow editor iskasapio twoju poruku, gde si ti podwukao rech faca. dakle, ti si podwukao sweoj kwout ;)
kritika.742 dr.grba, -> #734, sav.gacic
>> očekujući uputstvo za život i stvaralaštvo mladog fizičara/naučnika: Mladi >> razredni (bez ustezanja i velikog razmišljanja): "Na prvom mestu - jezik. >> Šta god radili i čime se god bavili, jezik će biti osnovno sredstvo kojim >> ćete svoje misli i dostignuća drugima saopštavati, a njegova pravilna >> upotreba uslov da vas shvate ozbiljno"... Sada šumim, ali jednostavno - moram: replicirao sam ovu izjavu u nadi da će je neko ugledati barem još jednom. Čovek koji je ovo rekao zaslužuje poštovanje svojih đaka, i ne samo njih.
kritika.743 dr.grba, -> #735, outlaw
>> ja nisam reko da neznam,ja sam reko da NECU da koristim pravila... U ovo što si napisao, iskreno se nadam, ne veruješ ni sam. Bezazleno je što nas ubeđuješ u ovo. Zlo je što ubeđuješ sebe da je tako dobro.
kritika.744 dr.grba, -> #736, zeljkoj
>>> NE+imenica=???????? ? :) >> >> Npr... nečovek. Ima i ona druga reč: neznalica.
kritika.745 outlaw, -> #743, dr.grba
> U ovo sto si napisao, iskreno se nadam, ne verujes ni sam. Bezazleno > je sto nas ubedujes u ovo. Zlo je sto ubedujes sebe da je tako > dobro. nema ja shta da vas ubedjujem....ko oce da veruje nek izvoli...
kritika.746 sareni,
Dakle, da li ce se uprava SezamNet-a potruditi da u narednoj godini eventualno sklopi npr. citavih 7 dana neprekidnog funkcionisanja sistema?
kritika.747 emajsijuen,
------------------------------------------------------ CONNECT 14400 REL/V42BIS Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS Casopis "Racunari" - Beograd Cet 01.01.98 11:38 - Node 4 Sistem nije dostupan! NO CARRIER ------------------------------------------------------ SRECNA NOVA GODINA! ;)
kritika.748 miskop,
Ako se po jutru dan poznaje, onda nas ne očekuje ništa lepo u 1998. godini na ovom sistemu: :<<<<<< >> Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS >> >> Casopis "Racunari" - Beograd >> Cet 01.01.98 11:36 - Node 4 >> >> Sistem nije dostupan! >> >> >> NO CARRIER
kritika.750 bcvetkovic,
Ua uprava! Levaci najobicniji! Pa zar za novu godinu pravite cirkus. Vezarosi najobicniji! Ajde idite lecite se! Izvolite mars napolje! Ua uprava!
kritika.751 spaceman,
>ATDP 648 422 >CONNECT 14400/REL-MNP 5 > >Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/MNP/MNP5 > >Casopis "Racunari" - Beograd >Cet 01.01.98 14:06 - Node 6 > >Sistem nije dostupan! ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ Sta je bre ovo? Jeste li vi neki lokalni BBS koji radi uvece ili ozbiljan sistem? Sta uopste znaci "Sistem nije dostupan!"?
kritika.752 spaceman,
Pretpostavljam da sad treba da budem srecan!!!! Posto sam konacno dobio Sez. Zahtevam objasnjenje od uprave. Space
kritika.753 dzakic, -> #752, spaceman
> Zahtevam objasnjenje od uprave. Upravnik sistema ove redove na žalost ne čita, a oni koji o sistemu nešto odlučuju - još manje. Ono što ja lično na sve to imam da kažem - ispisuje komanda ver.
kritika.754 miskop, -> #753, dzakic
>> Upravnik sistema ove redove na žalost ne čita, a oni koji o sistemu nešto >> odlučuju - još manje. Ono što ja lično na sve to imam da kažem - ispisuje >> komanda ver. Jel' upravnik sistema beše Rade Knežević (rade)? Daj da mu saspemo malo "novogodišnjih čestitki" na mail, pa da vidimo dal' će da počne da čita ove redove. Čovek se izgleda premorio pišući uvodnike u "Računarima" koji izlaze svaka dva meseca...
kritika.755 simce, -> #753, dzakic
> Upravnik sistema ove redove na zalost ne cita, a oni koji o > sistemu nesto odlucuju - jos manje. Ono sto ja licno na sve to > imam da kazem - ispisuje komanda ver. Tacno Zak niste vi krivi, krivi su oni glavni iz bigza, jedino sto vecina usera smatra sistem administratore licno krivim. Bigz je bre jedno veliko govno.. Ali neka, kada pukne sezam ima da se pitaju zashto dobijaju toliko manje love odjednom ;) Ima li neke sanse za ovaj sistem?
kritika.756 spaceman, -> #753, dzakic
> Upravnik sistema ove redove na zalost ne cita, a oni koji o sistemu nesto > odlucuju - jos manje. Ono sto ja licno na sve to imam da kazem - ispisuje Ko je upravnik ovog sistema? Molim ime i prezime, funkciju, telefon, email adresu. Pretpostavljam da kao korisnik imam pravo na to. Hvala.
kritika.757 saint, -> #753, dzakic
=> komanda ver. Pa sta to novo imamo u novoj verziji :) ?
kritika.758 popovics, -> #756, spaceman
▄- Molim ime i prezime, funkciju, telefon, email adresu. Upravnik sistema: Ime:Vladan Aleksić Funkcija:Upravnik E-Mail adresa:valex@sezam.co.yu Administrator sistema: Ime:Dragan Zakić Funkcija:Administrator E-Mail adresa:dzakic@sezam.co.yu Upravnik sistema ( drugi? ) Ime:Rade Knežević Funkcija:Upravnik E-Mail adresa:rade@sezam.co.yu Telefoni ( sve koje imam u vezi sa Računarima i Sezamom ):653-748, 651-793, 653-565, 652-403, 651-666/277, 650-894, 647-533, 650-528, 651-666/226, 653-784 ▄- Pretpostavljam da kao korisnik imam pravo na to. Imao - nemao, evo ti... Što se tiče dva upravnika sistema, mislim da prvi više nije na toj funkciji, ali eto ti i njega. ~~~~~~
kritika.759 kostja, -> #755, simce
=> Ima li neke sanse za ovaj sistem? Teško, dve godine već ide dole... biće da je stigao do dna.
kritika.760 dr.grba, -> #758, popovics
>> Što se tiče dva upravnika sistema, mislim da prvi više nije na toj >> funkciji, ali eto ti i njega. ~~~~~~ Pa da, nema ni 14 meseci da je otišao (:
kritika.761 popovics, -> #760, dr.grba
▄- Pa da, nema ni 14 meseci da je otišao (: Ne znam. Normalno je ( i logično ) da si ti bolje upućen od mene. A kada već jesi što ti nisi odgovorio...
kritika.762 vantic,
Primanje i slanje e-maila ne funkcionise kako treba vec poslednjih 10-tak dana.Sta se desava?!?!?!?!?!?!!?!?!?
kritika.763 hercog,
Ima li ikakve šanse da ovaj email van sistema proradi makar do sledeće godine? ;) Očekujem neke važne mailove, al' nešto sam krenuo da sumnjam da ću ih dobiti ;( Sale
kritika.764 jpedja,
Pokusavam da se ulogujem od 8 uvece i zvoni li zvoni u praznu, a od 1 posle ponoci intezivno, ovo je prekrsilo svaku meru, molio bih gospodu koja kobojagi administrira ovaj internet da prekrse muda i da mi iskreno odgovore koliko je nodova radilo subota na nedelju, ali iskreno, dosta vise ovih sranja e-mail od sestre nisam primio jos malo pa tri nedelje, jel ce mi neko vratiti pare za to, za fajlove ionako nekoristim ovaj sezam jer je zadnji fajl dosao na njega 1996, do sada nisam hte da se mesam ali ovo vise ne ide.... Pedja p.s. Uz sve zelje za novu godinu zelja i da pocrkaju gladni u 1998....
kritika.765 noay, -> #764, jpedja
Pokusavam da se ulogujem od 8 uvece i zvoni li zvoni u praznu, a od 1 posle ponoci intezivno, ovo je prekrsilo svaku meru, Ja mislim da sa nasho lek za praznu zvonjavu... Nije nishta spektakularno ..samo smanjish Baud rate na nekih 9600 i nema zvonjave u prazno <apsolutno nikad mi se nije desilo>. E a imam ja jedno pitanje mozda je malko glupo i naivno..ali ...:ako sezam radi na 14400,zashto mi onds treba 20 tak sekundi da skinem neki omanji fajl,drugo: zashto brzina prenosa opada ,i trece shta znaci cps .. mislim predpostavljam da ono ps znaci per second ali sta znaci ono c
kritika.766 emajsijuen, -> #765, noay
│ Ja mislim da sa nasho lek za praznu zvonjavu... │ Nije nishta spektakularno ..samo smanjish Baud rate na │ nekih 9600 i nema zvonjave u prazno <apsolutno nikad mi se nije │ desilo>. └─────────────────────────────────────────── Te dve stvari nemaju nikakve veze jedan sa drugom... │ zashto brzina prenosa opada ,i trece shta znaci cps │ .. mislim predpostavljam da ono ps znaci per second ali │ sta znaci ono c └─────────────────────────────────────────── CPS je skracenica od Characters Per Second. Pozdrav, Vlada...
kritika.767 supers, -> #765, noay
>> Ja mislim da sa nasho lek za praznu zvonjavu... >> Nije nishta spektakularno ..samo smanjish Baud rate na >> nekih 9600 i nema zvonjave u prazno <apsolutno nikad mi se nije >> desilo>. Pomaže i da isključiš svetlo u sobi... A obavezno prethodno da odeš kod neke babe da ti skine urok i onda Sezam nema šansi da zvoni u prazno... Daj bre čoveče, kako možeš da upražnjavaš takvo praznoverje. Veruješ u to da ako ti setuješ brzinu svog modema na 9600bps, onda će Sezamov modem sigurno da podigne slušalicu. A otkud on zna na koliko si ti setovao brzinu pre nego što podigne slušalicu? Bionergija, telepatija?
kritika.768 vstan, -> #767, supers
> Pomaže i da isključiš svetlo u sobi... A obavezno prethodno da > odeš kod neke babe da ti skine urok i onda Sezam nema šansi da > zvoni u prazno... Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu.
kritika.769 hercog, -> #768, vstan
=> Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo => prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu. To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min, 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam... Sale
kritika.770 dr.grba, -> #769, hercog
>> => Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo >> => prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu. >> >> To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min, >> 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš >> do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam... Ima i ona metoda sa WC-om, mnogo je nezgodna (((:
kritika.771 supers, -> #769, hercog
>> To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min, >> 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš >> do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam... Moj modem ne prepoznaje busy nekrštene Sezamove centrale, pa sam skratio vreme zvanja na 20 sekundi. Kada čujem da nije zauzeto, onda letim s kraja na kraj sobe da dohvatim magični taster koji produžava zvanje.
kritika.772 kostja, -> #769, hercog
=>=> Primenjujem sledeću metodu - kada mi dosadi busy lepo =>=> prilegnem, i ondak kao za inat dobijem vezu. => => To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min, => 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš => do kuhinje, kad ono ti-tu-ti-tu konektovao si se na sezam... I nakon sve te abrakadabra budži-rahman tehnike ustanoviš da si sa još 10-tak ljudi na vezi... PS. Nagradno pitanje za sledeći kviz: Koliko nodova ima sezam?
kritika.773 pvlada, -> #769, hercog
> To je već postala klasika. Lepo sedneš za mašinu, čekaš 10 min, 20 min, > 30 min itd, ondak rešiš da legneš il' da čalabrcneš nešto pa švrćneš Kako vam svima tolko treba da dobijete Sezam, meni nikad ne treba > jedno 5min, osim kad zvoni u prazno ;( Pozdrav Vlada
kritika.774 sherloc, -> #773, pvlada
>> Kako vam svima tolko treba da dobijete Sezam, meni nikad ne treba > >> jedno 5min, osim kad zvoni u prazno ;( Pa ni meni najcesce ne treba dugo da dobijem ako ne zvoni u prazno. Samo postoji jedan mali problem, sve cesce se desava da zvoni u prazno, barem meni.
kritika.775 kiki, -> #772, kostja
> PS. Nagradno pitanje za sledeci kviz: Koliko > nodova ima sezam? 15-3=12 nodova. 2 uopste ne rade. 1 radi, ali ne za sve modeme.
kritika.776 miskop, -> #773, pvlada
>> Kako vam svima tolko treba da dobijete Sezam, meni nikad ne treba > jedno >> 5min, osim kad zvoni u prazno ;( Pa, ima i nas koji još uvek zovemo pulsno. :(
kritika.777 ddrasko,
Lakse dobiti vezu sa modem serverom na ETF-u nego Sezam :((
kritika.778 hardboy,
da li neko moze da mi odgovori na jedno prosto pitanje? "DA LI OVAJ JEBENI SEZAM IMA JEDAN ISPRAVAN NOD???"
kritika.779 outlaw, -> #778, hardboy
EV> da li neko moze da mi odgovori na jedno prosto pitanje? EV> EV> "DA LI OVAJ JEBENI SEZAM IMA JEDAN ISPRAVAN NOD???" ima ima...naci ce se....ako ti zatreba samo reci..svega ima kod cige..
kritika.780 dusandz,
Ako nekog od administratora interesuje, izgleda da opet ne radi emajl. Poslao sam jutros sebi poruku sa Proa, tamo sam dobio potvrdu da je primljena, ali ovde je nema :( Ovo me neodoljivo podseca na Rowan Atkinson Live, skec o glasniku koji donosi potpuno nezanimljivu vest.
kritika.781 dusandz,
}}> ver }} }} ZBB System v2.5 Copyright 1992-1996 by Dragan Zakic }} This copy is unregistered! }} Huh.. Huh.. cool (C) Beavis & Butt-Head
kritika.782 miskop, -> #781, dusandz
>> }} ZBB System v2.5 Copyright 1992-1996 by Dragan Zakic >> }} This copy is unregistered! >> Huh.. Huh.. cool (C) Beavis & Butt-Head Sad si kao, otkrio toplu vodu, a? ;)
kritika.783 popovics, -> #780, dusandz
▄- Ovo me neodoljivo podseca na Rowan Atkinson Live, skec o ▄- glasniku koji donosi potpuno nezanimljivu vest. Možda je Sezamov softver pametan? Pa, ne donosi poruku koji pošalje Marko Marković sa bilo kog sistema Marku Markoviću na Net? Ili su se PRO i Net uortačili i razvili poseban deo softvera za prepoznavanje pričanja sa samim sobom? P.S SezamPRO rulz...
kritika.784 miskop, -> #783, popovics
>> P.S SezamPRO rulz... Ja te još ne videh na Pro-u? ;)
kritika.785 popovics, -> #784, miskop
▄- Ja te još ne videh na Pro-u? ;) Ne znaš gde treba da gledaš :))) P.S Ako te baš zanima moja E-MAIL adresa je ( su ): - popovics@sezam.co.yu - psrdan@sezampro.yu * - psrdan@yahoo.com - psrdan@hotmail.com - basic.programer@usa.net Ova pod zvezdicom se uskoro ukida ( 19-og da budem precizniji )
kritika.786 miskop, -> #785, popovics
>> - psrdan@sezampro.yu Aaa, pa ja sam mislio da ti je user kao i ovde. Mora da si se posle prijavljivanja kao 'popovics' predomislio i prijavio se kao 'psrdan'(ili ti je pukla veza tokom prvog prijavljivanja i sledeći put nisi mogao da izabereš isti user...to se meni desilo :)
kritika.787 sherloc,
Pa ovo vec pocinje da nervira, nisam hteo ranije da pisem jel sam mislio da nije toliko strasno, i da ce se popraviti, reko jeftin je ovaj sezam pa ni ne moze da bude bas super kvalitetan, ali sada stvarno vise nije u redu. Kao prvo opet je pocelo da non-stop zvoni u prazno, sto stvarno iritira. Drugo, i kada se povezem ili mi pukne veza veoma brzo, ili mi se sav text izmesa tako da je skoro isto kao da mi je pukla veza, samo sa malim zakasnjenjem i usput nervira duplo vise. Ajde bre ljudi uradite nesto, ovako vise ne ide, ne mora da bude nesto posebno, ali malo popravite, barem da bude podnosljivo. Svidja mi se sezam i ne bih hteo da zbog neceg kao sto je ovo sto sam napisao, budem primoran da odem sa njega... :) Toliko.
kritika.788 pvlada,
pvladaShow>> exc Datum Val Zvanični Realni otkup Realni prodaja Žiralni ---------- --- -------------- -------------- -------------- -------------- 30.11.1997 DEM 3,30 4,35 4,55 4,60 USD - - - - Pa redovno se ažurira ovo ;) Pozdrav Vlada
kritika.789 johnnya,
Conf» op kom Conf:KOMUNIKACIJE.10» re /a /! Nema poruka. Conf» op pcos Conf:PCOS.6» re /a /! Nema poruka. Conf» op pcutil Conf:PCUTIL.4» re /a /! Nema poruka. Conf:PCHARD.7» op pcuser Conf:PCUSER.4» re /a /! Nema poruka. Conf:PCUSER.4» op vic Conf:VICEVI.4» re /a /! Nema poruka. Conf:VICEVI.4» op muz Conf:MUZIKA.3» re /a /! Nema poruka. c,c,c.... Moderatori se prosto ubijaju od posla (svaka čast zlayi i dr.grbi)
kritika.790 mikson,
Zasto danas kada sam god stavio read bilo cega(conf, gr, mail) uvek mi pukne veza??? U cemu je BRE stvar!
kritika.791 pvlada,
Nešto nije uredu sa Sezamom, čim stavim read, odmah mi pukne veza, a isto kada sam pokušao da napišem mail dzakic-u isto se dogodili, šta je bre to ? Vlada
kritika.792 pvlada,
Interesantno kako ujutru nikako nema načina da se dobije Sezam, tj. samo svoni u prazno ;( Pozdrav, Vlada
kritika.793 hardboy, -> #792, pvlada
eeeee prijatelju... bar da samo ujutro zvoni u prazno:( to bi bilo super
kritika.794 kiki,
Hm.. pozitivna kritika ;) Pad>d vqe200b1.exe 1.361.960 vqp200b1.exe 1.318.615 File(s) 2/2.680.575 byte(s). Pozdrav K I K I
kritika.795 emajsijuen, -> #792, pvlada
│ Interesantno kako ujutru nikako nema nacina da se dobije Sezam, tj. samo │ svoni u prazno ;( └──────────────────────────────────────────────────── Vala bas..., a najveci bedak je to sto su tada obicno 3 korisnika na vezi... ;) Pozdrav, Vlada...
kritika.796 hogistey, -> #792, pvlada
> Interesantno kako ujutru nikako nema nacina da se dobije Sezam, tj. samo > svoni u prazno ;( Sezam je iskljicio telefon... spava...psssst....
kritika.797 sherloc,
Opet ja... Pozvao sam ovaj sezam 53 puta, uzastopno, prvih 52 puta je bilo zauzeto, ali ono sto je najzanimljivije jeste da je evo ovoliko ljudi bilo na vezi: > w gytar 21:40 Sezam zradule 20:07 Sezam fatstick 21:44 Sezam sherloc 21:43 Sezam Moram da promenim ovaj w/c. hooligan 21:38 Sezam UPRAVA NAPOLJE!!! "INVALIDI" VOZDOVAC udav 21:43 Sezam Mislim da nije potrebno da pisem ista vise.
kritika.799 popovics,
NE RADI SISTEM!!! POSLE UNOŠENJA USER-A U PWD-A SE BLOKIRA!!!!
kritika.800 kum.djole, -> #799, popovics
>> NE RADI SISTEM!!! POSLE UNOŠENJA USER-A U PWD-A SE BLOKIRA!!!! Š'a s' dereš ? ;)
kritika.801 hardboy, -> #800, kum.djole
=> 1'a s' dere+ ? ;) Pa ima pravo covek da se dere.....ko se ne bi drao zovem ko konj i nista na sta to lici!!!
kritika.802 kum.djole, -> #801, hardboy
> ..ko se ne bi drao zovem ko konj i nista na sta to lici!!! I država propada, ljudi rade ko konji, jedba da imaju za 'lebac.. ..i našta to liči ? ;) ..al' opet se ne deru po ulicama, zar ne ?
kritika.803 undertaker.,
Zasto mi je uskracena posleponocna zabava?!? Molim da se pobrinete da se takve stvari redje desavaju. unapred hvala:)
kritika.804 popovics, -> #802, kum.djole
▄- I država propada, ljudi rade ko konji, jedba da imaju za ▄- 'lebac.. ..i našta to liči ? ;) ..al' opet se ne deru po ▄- ulicama, zar ne ? Pa, baš se i ne deru, ali nisu više ni baš najljubazniji. Znaš vrlo dobro da može da se desi da nekog na ulici slučeno gurneš, pristojno mu se izviniš, a on te otera u 3 lepe i čak će ( možda ) da te bije, a da ne pričamo o nekim drugim stvarima... Meni je SezamNET JEDINI izvor informacija koji imam, a ako on ne radi stvarno nije u redu. P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO
kritika.805 kum.djole, -> #804, popovics
> P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO Mnogo nas boli patka.. ;)
kritika.806 senna, -> #804, popovics
>P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO To se pishe pro.. (malim slovima)
kritika.807 popovics, -> #805, kum.djole
▄- Mnogo nas boli patka.. ;) Imaš baru u kući?
kritika.808 popovics, -> #806, senna
▄- To se pishe pro.. (malim slovima) ~~~~~ To se PIŠE, a ne pishe, kad smo već kod toga :)
kritika.809 senna, -> #808, popovics
>To se PISE, a ne pishe, kad smo vec kod toga :) Znash ti poshto su ju slova? Nemam bre leba da jedem.. ;)
kritika.810 popovics, -> #809, senna
▄- Znash ti poshto su ju slova? Nemam bre leba da jedem.. ;) Postajem alergičan na CH, SH i slično. P.S Nisu ju slova, nego Yu, ili ako pišeš kao što govoriš Ju :)
kritika.811 kenza, -> #804, popovics
> P.S Uskoro prelazim definitivno na PRO Pa onda vise ne kukaj nego predji. Tri meseca vec vrtis istu pricu.
kritika.812 kenza,
Cestitamo, cestitamo! Sve najbolje na novom broju, nadam se da ce uskoro doci i 33.6kbps, ili da odmax cekamo k56 ? ;)
kritika.813 emajsijuen, -> #811, kenza
│ Pa onda vise ne kukaj nego predji. Tri meseca vec vrtis istu │ pricu. └─────────────────────────────────────────────── Koju pricu ? Navedi nekoliko brojeva poruka, bas me zanima...
kritika.814 kenza, -> #813, emajsijuen
> Koju pricu ? Navedi nekoliko brojeva poruka, bas me zanima... Ne mogu da navedem brojeve poruka jer mi je riknuo HD a sa njim i baza ;( Al' sve vreme covek prosipa pricu o tome kako je na PRO-u, ostavlja svoju email adresu - ko da je sad faca sto ima user na Pro-u (ima da plati duplo vise nego za Net, valjda zbog toga).
kritika.815 popovics, -> #811, kenza
- Pa onda vise ne kukaj nego predji. Tri meseca vec vrtis istu - pricu. Ne vrtim istu priču, pre 3 meseca sam bio član Pro-a, ali pretplatu nisam nastavio. Ovaj Sezam je postao toliko jadan ( čast dobrodržećim korisnicima ) što što se tiče populacije, što tex. karakteristika, tako da sam mislio ( posle ove promene broja, ne znam ni šta više mislim ) da bi trebao da se odreknem pretplate na Net, zarad Pro-a. Verovatno si mislio na oni poruku gde sam naveo sve moje E-MAIL adrese, tu sam ih naveo čisto da pokažem da svako ( ko ima 10 min na Internetu ) može da napravi mnooogo virtuelnih E-MAIL-ova.
kritika.816 kenza, -> #815, popovics
> Ne vrtim istu pricu, pre 3 meseca sam bio clan Pro-a, ali pretplatu > nisam nastavio. Ovaj Sezam je postao toliko jadan ( cast dobrodrzecim Xm, nesto se ovde ne slaze - ovaj Sezam je toliko postao jadan a Pro je toliko odlican, ali ti i uprkos tome nisi produzio pretplatu na Prou nego na Sezamu ?
kritika.817 popovics, -> #816, kenza
▄- Xm, nesto se ovde ne slaze - ovaj Sezam je toliko postao jadan ~~ Xm=? Nauči da pišeš ili stvarno želiš da nerviraš ljude i to po uputstvima iz dnevnih novina ( Dnevni Telegraf ), gde je dat hint da ako želite nekoga da iznervirate da radite sledeće: * Da ne koristite nasa slova iako ih imate - DA SVE PIŠETE VELIKIM SLOVIMA -.Da stavljate tačku na početak reda - da rečenicu počeinjete malim slovom - dA REČENICU POČENETE SA MALIM, A NASTAVITE VELIKIM SLOVIMA - dapišetebezrazmaka ▄- a Pro je toliko odlican, ali ti i uprkos tome nisi produzio ▄- pretplatu na Prou nego na Sezamu ? Zato što mi je pretplata na SezamNet plaćena unapred, i sada kada bi prelazio na Pro, sačekao bih da ova istekne, pa bi se onda tamo pretplaćivao ( nešto nemam vremena ( za gluplje:PARA ) da plaćam oba ). P.S Za one hintove sa zvezdicom ( * ) sam dodao ja, jer znam šta me nervira kad vidim P.P.S Reci mi, molim te, jesam li te možda lično uvredio nekada, pa se zato svađaš, ili ti tako došlo?
kritika.818 kum.djole, -> #817, popovics
> ako želite nekoga da iznervirate da radite sledeće: > > - da rečenicu počeinjete malim slovom > - dA REČENICU POČENETE SA MALIM, A NASTAVITE VELIKIM SLOVIMA - Da pišete besni ;) i pritom grešite u kucanju, a potom se ne udostojite da pročitate ono što ste dali drugima da čitaju. ;) Uzgred, obnovi i pravopis ZAJEDNO SA malim slovima.. ;)
kritika.819 smilja,
Neman običaj da pišem kritike o onome o čemu nemam pojma ! Jer reći da je neka stvar dobra ili loša samo zato što nam tako izgleda isto je što i reći da ništa nije dobro i da ništa nije loše ! U principu, koliko para toliko i muzike, al mogli ste bar da napišete u poslednjem br. Računara da menjate broj telefona a ne da ga tražim na portirnici BIGZ -a. Za ovo nije ili nisu odgovorni sistem administratori već gospoda iz redakcije..!(; Smilja
kritika.820 kiki,
Svaka cast za novi broj ( bolja centrala) telefona.. Sve pohvale.. zaista!!! Konacno da mi logovanje krace traje; Odlicna veza; Bez zvonjenja u prazno; ... itd. Sve u svemu : Nova centrala=Odlicna veza Poz. Kiki
kritika.821 kenza, -> #817, popovics
> Xm=? Nauci da pises ili stvarno zelis da nerviras ljude i to po Xm=Hm. Ako si vec ovoliko dugo na Sezamu i ako si ikada bio na IRC-u i ako se uopste bavis modemskim komunikacijama, to si do sada valjda (?) vec mogao da shvatis. Sto se tice pravopisa, nema potrebe mene da ucis - ja sve to znam. Samo sto mi se cini da ne pisem pismeni zadatak iz srpskog jezika nego pisem poruke na Sezamu - u tom slucaju je logicno koristiti pravila koja su uobicajena (mozda si cuo za ono: Ako si u Rimu, ponasaj se kao Rimljanin...) a nema ih u srpskom pravopisu. > P.P.S Reci mi, molim te, jesam li te mozda licno uvredio nekada, pa se > zato svadas, ili ti tako doslo? Jok bre. :) Samo si me malo izbacio iz takta svojim "I'm all star" stavom. Lepo su ti ljudi rekli: ako hoces da ides - idi. Nemoj pogresno da me razumes (da si nepozeljan i sl.) ali stvarno verujem da i ostali ljudi imaju pametnija posla nego da skidaju sa Sezama tvoje kukumavke. P.S. A ovo: > - da recenicu poceinjete malim slovom ^^ Pravopis? ;>
kritika.822 olio, -> #820, kiki
> Sve u svemu : Nova centrala=Odlicna veza Kod mene obrnuto Nova centrala=losa veza brzina prenosa duplo manje nego pre???
kritika.823 kiki, -> #822, olio
╗ Kod mene obrnuto Nova centrala=losa veza ╗ brzina prenosa duplo manje nego pre??? E pa kod mene je sve Ok. 17***** bas fino rade sa ovim novim :)
kritika.824 sherloc, -> #822, olio
>> Kod mene obrnuto Nova centrala=losa veza >> brzina prenosa duplo manje nego pre??? Kod mene isto, sada mi je brzina kao i kod tebe duplo manja(ako ne i vise), dosta zvoni u prazno, a cesto i pocne da se povezuje, ali na kraju kad bi trebalo da je zavrsio nista. I veoma lako mi puca veza, a usput i ima mnogo zastajkivanja. Evo upravo sada dok sam pisao ovu poruku zastao je (na krace ili duze, kako kad) barem jedno 15 puta. Toliko. Pozdrav, Holmes.
kritika.825 pifat, -> #819, smilja
> U principu, koliko para toliko i muzike, > al mogli ste bar da napišete u poslednjem > br. Računara da menjate broj telefona a ne da > ga tražim na portirnici BIGZ -a. Za ovo nije > ili nisu odgovorni sistem administratori već > gospoda iz redakcije..!(; Telekom Srbija a.d., ovdašnji telefonski monopolista, nema običaj da promene telefonskih brojeva najavljuje toliko unapred da bi mogli biti objavljeni u novim "Računarima". Prvi nagoveštaj promene brojeva U BIGZ-u bila je pojava spiska početkom prošle nedelje u kome su bili navedeni neki od novih brojeva direktnih telefona, no nije bilo nikakve pouzdane informacije kada bi se promena mogla desiti. Dalje, na spisku nigde nije bilo broja Sezama, niti broja centrale BIGZ. Uporna raspitivanja tokom nedelje nisu dala rezultata, ubeđivali su nas da se broj 648422 neće menjati, da bi se najzad informacija o tome da se broj menja saznala tek u subotu popodne. Naravno, čim je potvrđen podatak da se broj menja, SysAdm je okačio obaveštenje, ali promena je stupila na snagu već u nedelju pre podne! Takođe, Telekom se, po običaju, proslavio sopstvenom dezorganizacijom - na starom broju se oglašavao glasovni automat koji je pretplatnike upućivao da podatke o novom broju doznaju preko službe 988, no operatorke na tom broju, podrazumeva se, uopšte nisu imale podatak da je broj 648422 zamenjen. Dakle, od sada, direktan broj redakcije je 3690-531, telefaks je na broju 3691-827, sekretaricu SezamNeta ćete dobiti pozvavši 3691-846, a centrala BIGZ je sada na broju 3690-562 (lokal redakcije je 340, a sekretarica SezamNeta je na lokalu 392). Ne zaboravite, radno vreme je od 9 do 15 časova :)
kritika.826 zeljkoj, -> #820, kiki
> Sve u svemu : Nova centrala=Odlicna veza Ne znam zašto dižete toliku buku zbog nove centrale. :) Ta promena sama po sebi ne znači ništa. Važno je sledeće: Prelaskom na novu centralu su stečeni uslovi za kupovinu novih linija (kapaciteti centrale 64 su odavno bili popunjeni).
kritika.827 popovics, -> #821, kenza
▄- stavom. Lepo su ti ljudi rekli: ako hoces da ides - idi. Nemoj Koji ljudi? Daj broj poruke, ako možeš, ili ti je slučajno ponovo riknuo disk? ▄- verujem da i ostali ljudi imaju pametnija posla nego da ▄- skidaju sa Sezama tvoje kukumavke. Za to ima nekoliko rešenja, koji su: Ignore popovics, i preskakanje poruka u OLR-u, ili prosto lupanje ENTER-a ako radiš online. Kukumavke ( kukanja ) su ovom sistemu uobičajena stvar, i to ne bez razloga, pa sam se malo ( u odnosu na neke ) priključio toj akciji, gde pokušavam da navedem upravu SezamNet-a da bude orjentisana prema good-old konferencijskom sistemu, grupama, a ne ( kao što neki to kažu ) da bude Internet provajder, jer hardvera ( a ni softvera ) BIGZ ne poseduje za tako nešto. U cilju poboljšanja svojih usluga, mogle bi da izlaze nove verzije OLR-ova ( Sor, ako ga neko koristi još osim mene i Senior ), povećanje broja tema i konferencija, uvođenje komande kojim bi se pravo vlasništva grupe "preuzimalo", čime bi stare grupe bez vlasnika proradile, uspostavljanje sugurne isporuke Mail-a... ▄- Pravopis? ;> Ne, ja koliko mi se čini NISAM pomenu pravopis, onaj odlomak, iz DT sam PREKUCAO, čisto da malo uputim korisnike koji rade tako nešto da to više ne rade. Ne kažem da se sve mora pisati po pravopisu ( koji se uzgred, veoma često menja, tako da ni nema smisla ga učiti :> ). Ona greška je bila TIPOFELER, koji se može desiti i profesionalnom daktilografu, a ja to nisam i nemam želju da postanem... :) P.S Diskusija završena!
kritika.828 supers, -> #819, smilja
>> br. Računara da menjate broj telefona a ne da >> ga tražim na portirnici BIGZ -a. Za ovo nije >> ili nisu odgovorni sistem administratori već >> gospoda iz redakcije..!(; Promena broja ih je iznenadila, ni oni nisu bili obavešteni na vreme. Pretpostavljam da broj nije promenjen zato što je neko iz BIGZ-a počeo da brine za Sezam, nego zbog prelaska celog BIGZ-a na digitalnu centralu.
kritika.829 ultra.boy,
Pozitivna kritika od mene... Broj telefona 3690-653 se dobija lako, kad god hocu slobodna je veza , bar je tako bilo do sada ( da kucnem u drvo ) , nema zvonjenja u prazno , i pucanja veze , tako da sad SezamNet i lici na nesto u odnosu na ono kakav je bio do pre par dana. Toliko o vezama, jos samo hardver da se "malo" poboljsa i lici ce na "good old SezamNet". Pozdrav, Vlada
kritika.830 olio, -> #824, sherloc
> Kod mene isto, sada mi je brzina kao i kod tebe duplo manja(ako ne > i vise), dosta zvoni u prazno, a cesto i pocne da se povezuje, ali > na kraju kad bi trebalo da je zavrsio nista. I veoma lako mi puca > veza, a usput i ima mnogo zastajkivanja. Evo upravo sada dok sam > pisao ovu poruku zastao je (na krace ili duze, kako kad) barem > jedno 15 puta. Ista stvar, a jos gore i zaglavljuje modem!!!! Neznam u cemu je pojenta?
kritika.831 kiki, -> #826, zeljkoj
╗ Ne znam zasto dizete toliku buku zbog nove centrale. :) Pa nova centrala (a pogotvu sto je digitalna) je nekima (Meni) skratila muke.. Ne puca veza.. ne zvoni u prazno.. bira uvek prvu slobodnu liniju.. transfer rate mi je poboljsan... itd. ╗ Ta promena sama po sebi ne znaci nista. Meni itekako znaci ;) ╗ Vazno je sledece: Prelaskom na novu centralu su steceni uslovi za kupovinu ╗ novih linija (kapaciteti centrale 64 su odavno bili popunjeni). To stoji.. ali koliko znamo svi na sistemu, Nema se para za nove masine a kamoli za otkup novih linija :( Pozdrav K I K I
kritika.832 epson, -> #827, popovics
│ P.S Diskusija završena! └───────────────────────────────────────────────── I BILO JE VREMe !
kritika.833 epson, -> #825, pifat
│ broju se oglašavao glasovni automat koji je pretplatnike upućivao da │ podatke o novom broju doznaju preko službe 988, no operatorke na tom └───────────────────────────────────────────────── Neki put se i javio glas koji kaže broj novog telefona.