pitanja.1045srdans,
Zasto Sezam neradi razmenu poste sa oglas sa drugim sistemima?
pitanja.1046dekik,
-> #1045, srdans
D:>> Zasto Sezam neradi razmenu poste sa oglas sa drugim sistemima?
Mislim da ta recenica nije bas razumljiva ...
pitanja.1047srdans,
Zasto nema net commercials i drugih net rublika na Sezamu(Razmena
oglas sa drugih sistema)?Ako ih citav Balkan preuzima zasto ne i
Sezam?
pitanja.1048the.edge,
-> #1047, srdans
T?>> Zasto nema net commercials i drugih net rublika na Sezamu(Razmena
T?>> oglas sa drugih sistema)?Ako ih citav Balkan preuzima zasto ne i Sezam?
Ne znam zasto na sezam nema razmena posta sa drugim sistemu, ali bih se
itekako zalazao zato jel mislim da je veoma korisno to. ;)
P.S. Jel ste vi popravili nod 14 ili mi se cini? Ja sam upravo na tom nodu. :)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1050cape,
Moze li neko da okaci neki MPEG ili da mi ukaze gde se nalazi ?
pitanja.1051miskop,
-> #1047, srdans--> Zasto nema net commercials i drugih net rublika na Sezamu(Razmena
--> oglas sa drugih sistema)?Ako ih citav Balkan preuzima zasto ne i
--> Sezam?
Moze li neko da prevede ovo ? :)
pitanja.1052hadzi,
-> #1051, miskopMozda: "Zasto nismo zrtve preterane propagande?" :)
pitanja.1053pecanac,
makemail radi? :)
pitanja.1054srdans,
-> #1051, miskopA odakle si ti pa nerazumes jezik kojim se ovde govori?Ili mozda
neces da razumes,decace...
pitanja.1055vector,
-> #1035, nenad
(¨) Treba da koristis komandu sysmsg. Odskora je promenjeno default
(¨) ponasanje i sada se automatski se svakome generise sistemska
(¨) poruka ako neko odgovori na njegovu poruku u konferenciji.
Cek, ako napisem poruku bez svica /r u konferenciji i neko mi
odgovori na tu poruku, dobicu sistemsku poruku ?
Tako je i trebalo da bude od pocetka ... :)
pitanja.1056nenad,
-> #1055, vector> Cek, ako napisem poruku bez svica /r u konferenciji i neko mi
> odgovori na tu poruku, dobicu sistemsku poruku ?
Da.
pitanja.1057miskop,
Da li Sezam Net ima svoju prezentaciju na Internetu, i ako
ima koja je adresa?
pitanja.1059simce,
-> #1057, miskop>Da li Sezam Net ima svoju prezentaciju na Internetu, i ako
>ima koja je adresa?
;))))))))
Mozda i ima ali mi neznamo :)
pitanja.1060buva,
-> #1057, miskop
:)
pitanja.1061zeljkoj,
-> #1059, simce> Mozda i ima ali mi neznamo :)
Naravno da ima, valjda na fon.fon.bg.ac.yu
pitanja.1062gmatic,
Kako da iz komandne linije napisem on line komentar bez ulaska u
meni?
pitanja.1063vector,
-> #1062, gmatic
Ů│Ţ Kako da iz komandne linije napisem on line komentar bez ulaska u
Ů│Ţ meni?
Komanda za to je WHO /C komentar
Na primer, WHO /C Zanardi dobija u Klivlendu! :)
pitanja.1064dr.grba,
-> #1062, gmatic>> Kako da iz komandne linije napisem on line komentar bez ulaska u
>> meni?
Who /c
pitanja.1065hercog,
-> #1062, gmatic-*- Kako da iz komandne linije napisem on line komentar bez ulaska u
-*- meni?
Ako sam te dobro shvatio ti hoćeš da napišeš ono što će da piše
kad se izlista lista korisnika koji su na vezi, tj kad otkucaš
Who...
Otkucaš jedno who /c
i sezam te pita za komentar...
Sale
pitanja.1066gmatic,
-> #1065, hercog==> Otkucas jedno who /c
Hvala svima koji su mi odgovorili.
pitanja.1067vdjole,
Sa CONF seen <datum> se poruke proglašavaju starim.
Da li se može nekako videti koji je <datum> poslednji setovan na ovaj način?
pitanja.1068cape,
Koja je velicna pad-a ?
pitanja.1069dragosh,
-> #1068, cape> Koja je velicna pad-a ?
Maximalna oko 1,5mb.
pitanja.1070dzakic,
-> #1067, vdjole> Da li se može nekako videti koji je <datum> poslednji setovan na
> ovaj način?
Ne postoji komanda koja bi prikazala takav podatak. Datum koji
se zadaje pri conf seen se nigde ne pamti, već se u trenutku
izvršenja komande prevodi u pointer dokle se stiglo sa čitanjem.
CONF LIST će izlistati nove poruke, dakle pristigle nakon
<datum>, što može da ti pomogne da saznaš od prilike to što te
zanima.
pitanja.1071dzakic,
-> #1068, cape> Koja je velicna pad-a ?
Veličina pada je trenutno ograničena na 1.44MB.
pitanja.1072simce,
Od chega zavisi pucanje ansija?
pitanja.1073nenad,
-> #1072, simce> Od chega zavisi pucanje ansija?
Zbog loših veza izgubi se sinhronizacija između modema (signala
nosioca podataka) i onda se različito tumače ono što prima
preko žice. U našem slučaju postoje, izgleda, dva "stepena"
pucanja, kod onog slabijeg bude problema samo sa pojedinim
slovima, dok se kod onog jačeg dešavaju efekti koje je neko davno
nazvao "pucanje ANSI-ja" pa je to ime ostalo iako sa emulacijom
terminala nema nikakve veze.
Kod nekih modema (provereno za USR Sportster) pomaže slanje
"break" signala nakon čega se modemi opet "usinhronizuju". Ipak,
ako se to dešava znači da je veza loša i da bez obzira na to neće
još dugo. :(
pitanja.1074miskop,
Imam jedan problem:
Pri koriscenju nekog komunikacionog programa za Win, nakon
uspostavljanja veze(Sezam), sve pobrljavi, tacnije ispisuju
mi se neke kuke i kvake, tu i tamo se razazna neka rec...
Zatim, tekst se ispisuje samo do pola ekrana(cesto se desi
da ispisuje samo u prva dva, tri reda...
Inace sve se isto desava bez obzira koji je program u pitanju,
tacnije, probao sam i Telemate, Zoc, QModem, Telix...(svi za Win)
Telemate i drugi programi za DOS rade besprekorno.
U svim programima sam sve lepo podesio, ali nista.
Ako neko ima ideju u cemu je stos neka bude ljubazan i napise.
Inace modem je UMC a sistem Win95 PEE
pitanja.1075hadzi,
-> #1074, miskop>Pri koriscenju nekog komunikacionog programa za Win, nakon
>uspostavljanja veza(Sezam), sve pobrljavi, tacnije ispisuju
>mi se neke kuke i kvake, tu i tamo...
To je verovatno zato sto Win program nema emulaciju odgovarajuceg ANSI-ja.
Ovo se i meni dogadjalo, ali sam sada presao na TM 4.12 /DOS i nemam problema!
pitanja.1076pvlada,
-> #1074, miskop> Pri koriscenju nekog komunikacionog programa za Win, nakon
> uspostavljanja veze(Sezam), sve pobrljavi, tacnije ispisuju
> mi se neke kuke i kvake, tu i tamo se razazna neka rec...
Probaj da koristiš Telemate for Windows (imaš ga u sezamovom
diru) ili Procomm Plus for Windows.
Pozdav Vlada
pitanja.1077mcar,
Ovog meseca istice mi pretplata na Sezam. Zanima me da li cu dobiti uplatnicu
postom.
Marko
pitanja.1078gmatic,
Kako da u RES-u ubacim tekst iz nekog fajla?
pitanja.1079nenad,
-> #1074, miskop> Pri koriscenju nekog komunikacionog programa za Win, nakon
> uspostavljanja veze(Sezam), sve pobrljavi, tacnije ispisuju
> mi se neke kuke i kvake, tu i tamo se razazna neka rec...
> Zatim, tekst se ispisuje samo do pola ekrana(cesto se desi
> da ispisuje samo u prva dva, tri reda...
Nešto ti nije u redu sa instalacijom modema pod Windows-om, možda
se sa nečim sudara, možda je iskljuen RTS/CTS, proveri
podešavanja. Očigledno je da je problem do samih Windows-a. Otidi
u Control Panel / Modems, ili kako se već zove.
pitanja.1080vlsadr,
-> #1078, gmatic>>Kako da u res ubacim text nekog fila
Na pocetku sadrzaja filea otkucas: res edit
Uploudujes ga u pad...
Kucas exec pa naziv filea i preostali text ce se naci
u resu...
pitanja.1081gmatic,
-> #1077, mcar==> Ovog meseca istice mi pretplata na Sezam. Zanima me da li cu
==> dobiti uplatnicu postom.
JA JESAM
pitanja.1082nenad,
-> #1077, mcar> Ovog meseca istice mi pretplata na Sezam. Zanima me da li cu dobiti
> uplatnicu postom.
Ako je adresa koju su uneo prilikom prijavljivanja ispravna i ako
pošta nešto ne zabrlja - hoćeš.
pitanja.1083nenad,
-> #1078, gmatic> Kako da u RES-u ubacim tekst iz nekog fajla?
Ubaci fajl u PAD, edituj ga ('edit ime.ext'), dodaj na početak
fajla jedno RESUME WRITE a na kraj tačku na početku praznog reda
i zatim to što si dobio izvrši (execute), dakle: 'exec ime.ext'.
pitanja.1084supers,
-> #1076, pvlada>> Probaj da koristiš Telemate for Windows (imaš ga u sezamovom
>> diru) ili Procomm Plus for Windows.
Čovek je probao 4 programa, a vi mu savetujete da probava dalje,
kao možda ta četiri nemaju dobru ANSI emulaciju...
BTW, rekao je da je već probao i TM 4 Win...
Takođe, sumnjam da je problem u podešavanjima iz Control Panela
(nenad) jer Win komunikacioni programi to uopšte ne šišaju
(osim ako su MS-ovi), sve se podešava iz samog programa.
Eventualno bi bilo korisno pogledati Control Panel/System/Device Manager
i videti ima li nekih debilnih konflikata tipa modem na COM4 i S3 video
kartica... Takođe, treba pogledati AT komande samog modema, da nije
kojim slučajem uključena softverska kontrola, onda bi bilo objašnjivo da
nijedan Win program ne šljaka (po defaultu pokušava RTS/CTS) a matori
TM 4.12 je možda od ranije namešten na softverski XON/XOFF.
pitanja.1085miskop,
-> #1076, pvlada--> Probaj da koristis Telemate for Windows (imas ga u sezamovom
--> diru) ili Procomm Plus for Windows.
Probao sam i njih ali nista..:(
pitanja.1086miskop,
-> #1084, supers--> Eventualno bi bilo korisno pogledati Control Panel/System/Device Manager
--> i videti ima li nekih debilnih konflikata tipa modem na COM4 i S3 video
--> kartica...
Modem(UMC) je na COM2, a Win ga detektuje kao Standard Modem. BTW, imam
i S3 karticu, a cuo sam da kombinacija S3 i UMC nije najbolja, mada u
Control Panel/System/Device Manager nema nikakvih uzvika pored modema ili
S3, tj. ne javlja nikakve probleme.
--> Takode, treba pogledati AT komande samog modema, da nije
--> kojim slucajem ukljucena softverska kontrola, onda bi bilo objasnjivo da
--> nijedan Win program ne sljaka (po defaultu pokusava RTS/CTS) a matori
--> TM 4.12 je mozda od ranije namesten na softverski XON/XOFF.
Kako da pogledam AT komande, posto nisam bas iskusan u ovome?
pitanja.1087vasam,
Sta se desava sa e-mailom, vec nekoliko dana ne dobijam postu?
pitanja.1088supers,
-> #1086, miskop>> --> Takode, treba pogledati AT komande samog modema, da nije
>> --> kojim slucajem ukljucena softverska kontrola, onda bi bilo
>> objasnjivo da --> nijedan Win program ne sljaka (po defaultu
>> pokusava RTS/CTS) a matori --> TM 4.12 je mozda od ranije namesten
>> na softverski XON/XOFF.
>>
>> Kako da pogledam AT komande, posto nisam bas iskusan u ovome?
Trenutne vrednosti dobijaš na AT&V. Potraži FAQ o modemima okačen u
KOMUNIKACIJE.9:modemi. Kada odatle naučiš osnove, uzimaš u ruke
uputstvo za komande od svog modema pa eksperimentišeš dok ne proradi.
pitanja.1089livan,
Imam jedno neoriginalno pitanje.
Jel' sa mailom sve uredu, ili su meni ljudi prestali da pisu?
pitanja.1090dekik,
-> #1087, vasam
D:>> Sta se desava sa e-mailom,vec nekoliko dana ne dobijam postu?
Takodje.
pitanja.1091gmatic,
-> #1087, vasam==> Sta se desava sa e-mailom, vec nekoliko dana ne dobijam
==> postu?
Ni ja sa pro-a. Stigla mi je samo neka posta o peticiji protiv
voditelja polarotora.
pitanja.1092miskop,
-> #1091, gmatic--> Stigla mi je samo neka posta o peticiji protiv
--> voditelja polarotora.
O kakvoj se peticiji radi?
pitanja.1093iaca,
-> #1074, miskop> Zatim, tekst se ispisuje samo do pola ekrana(cesto se desi
> da ispisuje samo u prva dva, tri reda...
> Inace sve se isto desava bez obzira koji je program u pitanju,
Meni se ovo dešavalo i pomogla je samo zamena modema :(
ACA
pitanja.1094gmatic,
-> #1092, miskop==> O kakvoj se peticiji radi?
Pa za sut u b**u valjda.
Skini fajl u njemu ti je tekst poruke.
ady.txtpitanja.1095the.edge,
-> #1094, gmatic
T?>> Pa za sut u b**u valjda. Skini fajl u njemu ti je tekst poruke.
I ja sam isto dobio taj fajl pre 2-3 dana... glupost, ima toliko precih stvari
da se uradi nego smenjivanje Cosica koji se bar malo razume u ono sto vodi,
za razliku od ostalih ;) ;(
AcCeSS DeNiED
pitanja.1096gmatic,
-> #1095, the.edge==> I ja sam isto dobio taj fajl pre 2-3 dana... glupost, ima
==> toliko precih stvari da se uradi nego smenjivanje Cosica koji
==> se bar malo razume u ono sto vodi, za razliku od ostalih ;)
==> ;(
To mozda ali kako vodi?
Ono je smesno. Onaj bradonja pre njega (mislim da se preziva Koljundzic)
je zakon.
pitanja.1097the.edge,
-> #1096, gmatic
T?>> To mozda ali kako vodi? Ono je smesno.Onaj bradonja pre njega (mislim
T?>> da se preziva Koljundzic) je zakon.
Aman ljudi, zar nemate preca posla nego da smenjujete jednu tako sitnu figuru,
kao sto je Cosic?? Kako vas ne mrzi? Da ne kazem sto niko nista ne preduzima
za one koje bi stvarno trebalo smeniti...tu se cuti, ali zato Cosic...drzavni
neprijatelj ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1098gmatic,
-> #1097, the.edge==> Aman ljudi, zar nemate preca posla nego da smenjujete jednu
==> tako sitnu figuru, kao sto je Cosic?? Kako vas ne mrzi? Da ne
==> kazem sto niko nista ne preduzima za one koje bi stvarno
==> trebalo smeniti...tu se cuti, ali zato Cosic...drzavni
==> neprijatelj ;)
Najvise me nerviraju njegovi gosti. Neki su OK ali najvise
mrzim kad dovede nekog inzanjera asmaticara krsavog i prica onako
pederski. Onda mi dodje da razbijem TV. Ono treba streljati.
A taj Cosic emisiju vodi ko sto sam ja pravio palacinke sa 5 godina
(aleva paprika,cokoladno mleko,brasno,jaja sa ljuskom,1/2kg secera,
1/2l ulja...).
Treba u emisiju uvesti malo zivosti.Par puta mi se desilo da zaspim
gledajuci je.A mogli bi malo hardvera da ubace u emisiju a ne da
prikazuju neki domaci program za vodjenje poslovanja javnog WC-a ili
slicno. Sta ce to vecini gledalaca.
pitanja.1099geronimo,
-> #1097, the.edge-^- Aman ljudi, zar nemate preca posla nego da smenjujete jednu tako sitnu
-^- figuru, kao sto je Cosic?? Kako vas ne mrzi? Da ne kazem sto niko nista
-^- ne preduzima za one koje bi stvarno trebalo smeniti...tu se cuti, ali
-^- zato Cosic...drzavni neprijatelj ;)
Ocigledno nemaju ali neka....sitnim koracima napred..Prvo Cosica pa cemo
glavne negativce ;)
pitanja.1100the.edge,
Sta bi sa file moderatorima? Nesto malo noviteta stize na sezam?
AcCeSS DeNiED
pitanja.1101djanjusevic,
-> #1100, the.edge
>> Sta bi sa file moderatorima? Nesto malo noviteta stize na sezam?
Kako ne stize, pa samo pogledaj Atari dir ;)
pitanja.1102the.edge,
-> #1101, djanjusevic
T?>> Kako ne stize,pa samo pogledaj Atari dir ;)
Svi dizemo ruke, i svi pucamo od radosti ;)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1103pdeze,
-> #1097, the.edge> Aman ljudi, zar nemate preca posla nego da smenjujete jednu tako sitnu
> figuru, kao sto je Cosic?? Kako vas ne mrzi? Da ne kazem sto niko nista ne
> preduzima za one koje bi stvarno trebalo smeniti...tu se cuti, ali zato
> Cosic...drzavni neprijatelj ;)
OK, i ja mislim da ima ljudi kojih bi se pre trebali otarasiti,
ali on i nije tako sitan: on je voditelj jedine emisije kod nas
koja se bavi kompjuterima (tu ne govorim o lokalnim BG stanicama
i njihovim emisijama), tako da a.) zaglupljuje one koji pocinju da se
bave "kompijuterima"
b.) blamira one koji se vec bave istima
Konkretan primer: kada Voditelj prima gosta, nije dovoljno da ga upita:
"Pa sta je novo kod vas?" i "Kakvi su vam planovi za buducnost?",
nego bi trebao malko da se pripremi za doticni intervju, da ne kazem
da poziva goste sa nekim konkretnim povodom.
A ti, ako ti se ne svidja, predlozi koju bi ti "krupnu figuru" smenjivao.
Sve u svemu, trebalo bi dati sansu mladim ljudima, koji pored strucne
kompetentnosti poseduju i talenat za vodjenje emisije, pa ako me neko
cuje od vas "svemocnih" urednika 3K, BK,...
pitanja.1104the.edge,
-> #1103, pdeze
T?>> Konkretan primer:kada Voditelj prima gosta,nije dovoljno da ga upita:
T?>> "Pa sta je novo kod vas?" i "Kakvi su vam planovi za buducnost?", nego
T?>> bi trebao malko da se pripremi za doticni intervju,da ne kazem da
T?>> poziva goste sa nekim konkretnim povodom.
Eh...sta sve treba pripremiti, da su samo ti njegovi intervjui bilo bi lepo.:(
T?>> A ti,ako ti se ne svidja, predlozi koju bi ti "krupnu figuru" smenjivao.
Ja bi smenio SVE! Od glupog predsednika do jos gluplje opozicije. Smenio
bi sve glavne (slobine) ljude na svim glavnim mestima.
Problem je: koga staviti na njihova mesta? Da je BAR jedan jedini pametan, pa
njega da stavimo...ali nema...svi bi samo u fotelju.
Mislim da prvo ovo treba da resimo, pa onda da menjamo Cosice i ostale budale
na TVu...
Btw: Cemu oni mitinzi i demonstracije?! Sve ode u vetar - sve ostade isto. :(
Medicinari strajkovali, ne samo da im nisu povecali plate, vec im smanjili
godisnji odmor!!! Ovo je ko Monty Python... tuzno je sto je sve to realno.
T?>> Sve u svemu,trebalo bi dati sansu mladim ljudima,koji pored strucne
T?>> kompetentnosti poseduju i talenat za vodjenje emisije,pa ako me neko
T?>> cuje od vas "svemocnih" urednika 3K,BK,...
Slazem se, i volim kada gledam TV da vidim nekog normalnog voditelja,
ali mislim da prvo treba ostale stvari resiti, pa onda preci na voditelje.
Da ne kazem sto sloboda medija i dalje ne postoji...
Sto se tice polarotora to nisam nikad ni gledao...mozda 3-4 emisije.
Nisam tu nista interesantno nasao sto bi me zainteresovalo da gledam opet,
i kad nije bio Cosic...
AcCeSS DeNiED
pitanja.1105miskop,
-> #1100, the.edge--> Sta bi sa file moderatorima? Nesto malo noviteta stize na sezam?
Moderator guta po ceo dan pika basket pa nema vremena da baci
nesto novo :))
pitanja.1106miskop,
--> -------------------------------------------- info --
--> U nedelju uvece, od 20:50 do 23:30 sezam nije bio u
--> mogucnosti da opsluzuje pozive zbog problema u posti.
--> Nadamo se da ovakvih prekida vise nece biti.
--> ----------------------------------------------------
Isti problemi i u ponedeljak celo jutro, pomoglo
je jedino zvanje svakog noda posebno...
pitanja.1107gmatic,
-> #1104, the.edge==> Ja bi smenio SVE! Od glupog predsednika do jos gluplje
==> opozicije. Smenio bi sve glavne (slobine) ljude na svim
==> glavnim mestima. Problem je: koga staviti na njihova mesta?
==> Da je BAR jedan jedini pametan, pa njega da stavimo...ali
==> nema...svi bi samo u fotelju. Mislim da prvo ovo treba da
==> resimo, pa onda da menjamo Cosice i ostale budale na TVu...
E pa sad kakve veze imaju oni sa Cosicem? Govorimo o dve razlicite
stvari. A sto se podobnog tice kod nas ga nema ili ima ali bi
bio blaaaaam da nam je predsednik. Danas cuh na Kosavi dok sam
raduckao njegove bisere.
A sto se TV-a tice prvo to treba menjati a ostalo ce doci samo po sebi
kad ljudi vide kakav je ko a ne da mogu da se kriju iz stita TV stanice.
Dobro,nece se bas kriti iza Polarotora ali kao sto rekoh ovo su dve
razlicite stvari. Ja ceni dr. Cosica ali da za voditelja nije,nije.
Bolje da su neku "tetku" stavili da vodi emisiju i umesto Polarotor
nazvali je trac za trac ili nesto slicno. Vise bi je ljudi gledalo.
Ovako i onaj ko bi hteo da gleda umre od dosade i nezanimljivih tema.
Cesto vrse prezentacije domacih programa za stomatologe,firme,recnika...
To veeeelikoj vecini netreba. A o ostalom da negovorimo.
pitanja.1108gmatic,
-> #1105, miskop==> Moderator guta po ceo dan pika basket pa nema vremena da baci
==> nesto novo :))
Mani loptu. Proslo je EP. Aj malo daj nesto novo!
pitanja.1109pdeze,
-> #1104, the.edge> T?>> A ti,ako ti se ne svidja, predlozi koju bi ti "krupnu figuru"
> smenjivao.
> Ja bi smenio SVE! Od glupog predsednika do jos gluplje opozicije. Smenio
> bi sve glavne (slobine) ljude na svim glavnim mestima.
Slusaj, "i tata bi sine", ali budi malo realniji! Ti neces uspeti
u tome, to je SIGURNO. I sam kazes:
> Btw: Cemu oni mitinzi i demonstracije?! Sve ode u vetar - sve ostade isto.
Nema smisla pisati peticiju protiv politicke elite i tako to...
Ali ako je cilj realniji, mozda se i uspe uraditi nesto.
> Sto se tice polarotora to nisam nikad ni gledao...mozda 3-4 emisije.
> Nisam tu nista interesantno nasao sto bi me zainteresovalo da gledam opet,
Pa zasto onda toliko apelujes protiv toga da se neko smeni, ako te stvar
ne interesuje i ne poznajes gradivo ? (to si sam napisao)
Dajte malo solidarnosti !!! ;))
pitanja.1111the.edge,
-> #1109, pdeze
T?>> Slusaj,"i tata bi sine",ali budi malo realniji!Ti neces uspeti u tome,
T?>> to je SIGURNO.I sam kazes:
Pitao si me, a ja sam ti odgovorio. ;)
Sem toga ako svi krenemo sa "to je nemoguce" logikom, nikad nista necemo ni
uraditi, zar ne?
T?>> Pa zasto onda toliko apelujes protiv toga da se neko smeni,ako te stvar
T?>> ne interesuje i ne poznajes gradivo ?(to si sam napisao)
Ma samo kazem da je on sitna riba, da treba praviti neke krupnije korake.
A sto se konkretnog voditelja tice, treba skloniti sa ekrana one kosture
na RTS1-2 i ukinuti emisije tipa "ljubav i moda", ili "ipak se okrece".
Ova 'ipak se okrece' emisija ima dobru ideju, ali je napravljena tako bedno.
Secam se kada je voditelj jednom na pijaci rekao "osecaju se mirisi rodnoga
kraja". Jel ja zivim u selu? !@$%!%!@$%!@!! Iz toga se vidi da je ta emisija
napravljena za juzniji deo Srbije, a svi znamo - sto juznije, to tuznije.
I ne samo to, nego oni sve te "zanimljive" dogadjaje pronalaze po selima i
varosicama... Cista propaganda.
Zaboravih na BB sh(it)ow. To bi PRVO trebalo smaknuti sa ekrana.
Ono...ono nije ni za zaglupljivanje...ono je za debilne!
Onakve provale i onakav humor, nije ni za najnize klase.
AcCeSS DENiED
pitanja.1112nenad,
-> #1111, the.edge> Ma samo kazem da je on sitna riba, da treba praviti neke krupnije
> korake.
A prvi takav veliki korak neka bude seljenje ove diskusije u
adekvatnu temu. ;)
pitanja.1113gmatic,
-> #1111, the.edge==> Zaboravih na BB sh(it)ow. To bi PRVO trebalo smaknuti sa
==> ekrana.
Zar ovo jos postoji?
Ma ti lepo organizuj glasanje pa da i ja glasam.
Zasto kada mozes.
Nego pricas zasto njega.
Pa lepo ti kazi koga i nek se glasa.
pitanja.1114geronimo,
-> #1111, the.edge-^- A sto se konkretnog voditelja tice, treba skloniti sa ekrana one
-^- kosture na RTS1-2 i ukinuti emisije tipa "ljubav i moda", ili "ipak se
-^- okrece". Ova 'ipak se okrece' emisija ima dobru ideju, ali je
-^- napravljena tako bedno. Secam se kada je voditelj jednom na pijaci
-^- rekao "osecaju se mirisi rodnoga kraja". Jel ja zivim u selu?
-^- !@$%!%!@$%!@!! Iz toga se vidi da je ta emisija napravljena za juzniji
-^- deo Srbije, a svi znamo - sto juznije, to tuznije.
Ipak se okrece je fenomenalna emisija pre svega shto prikazuje u kakvoj
zemlji zivimo i sa kakvim ljudima...I emisija je pravljena za one koji se
zaludjuju kako je Srbija Beograd.
pitanja.1115the.edge,
-> #1113, gmatic
T?>> Zar ovo jos postoji?
Na zalost da.
T?>> Ma ti lepo organizuj glasanje pa da i ja glasam.
T?>> Zasto kada mozes. Nego pricas zasto njega. Pa lepo ti kazi koga i nek
T?>> se glasa.
Svasta.
Nemam ja nameru da se bakcem sa tim stvarima, i ovako se dovoljno smaram.
Sve ovo je bio moj comment na "Cosic - drzavni neprijatelj" ;)
Ovo je zadnja poruka ovoga tipa, s moje strane. :)
AcCeSS DeNiED
pitanja.1116petronio,
-> #1114, geronimo+| Ipak se okrece je fenomenalna emisija pre svega shto prikazuje u kakvoj
+| zemlji zivimo i sa kakvim ljudima...I emisija je pravljena za one koji se
+| zaludjuju kako je Srbija Beograd.
Bravo majstore!
Zboriš pravo, bravo, bravo..
pitanja.1117miobrado,
Gde se nalazi browser HP SET?
Spantic ga je u nekoj konferenciji hvalio, ja ga dl-o, a kad mi je riknuo
HD - izgubio!
Sada hoću da ga povratim, jer smatram da je mnogo dobar čitač za html
dokumenta.
pitanja.1118dekik,
Jeste vi to nesto cackali sa Sezamovim modemima?
Iscoolira sve iznad 300bps ;(
pitanja.1119firus,
-> #1111, the.edge> "ljubav i moda", ili "ipak se okrece". Ova 'ipak se okrece'
> emisija ima dobru ideju, ali je napravljena tako bedno. Secam
> se kada je voditelj jednom na pijaci rekao "osecaju se mirisi
> rodnoga kraja". Jel ja zivim u selu? !@$%!%!@$%!@!! Iz toga se
> vidi da je ta emisija napravljena za juzniji deo Srbije, a svi
> znamo - sto juznije, to tuznije. I ne samo to, nego oni sve te
> "zanimljive" dogadjaje pronalaze po selima i varosicama...
Ti si kao Beogradjanin neka viša klasa ?! Po meni,
najbedniji su oni ljudi koji se stide svoga naroda i boluju od
nekog vida elitizma (najčešće neopravdanog).
Nemam pojma koja je emisija "Ljubav i moda", ali
"Ipak se okreće" redovno pratim. Interesantna je, upoznaješ
mentalitet svog naroda, dobro dodje i podsećanje na "najvećeg
sina naših naroda i narodnosti". Meni lično su takve stvari
zabavne a ako tebi nisu, znaš kako se kaže: "DE GUSTIBUS
(ET COLORIBUS) NON EST DISPUTANDUM" (ne, ne vičem, pišem u
originalu).
P.S. Sve (eventualne) replike neka se preusmere u FORUM ili
CIVILIZACIJU, da ne mašimo konferenciju.
pitanja.1120gmatic,
-> #1115, the.edge==> Nemam ja nameru da se bakcem sa tim stvarima, i ovako se
==> dovoljno smaram. Sve ovo je bio moj comment na "Cosic -
==> drzavni neprijatelj" ;)
==>
E pa onda ne pocinji razgovor o tome.
==> Ovo je zadnja poruka ovoga tipa, s moje strane. :)
I sa moje.
pitanja.1122neetzach,
-> #1119, firus Fi> Nemam pojma koja je emisija "Ljubav i moda", ali
Fi> "Ipak se okrece" redovno pratim. Interesantna je, upoznajes
Fi> mentalitet svog naroda, dobro dodje i podsecanje na "najveceg
Fi> sina nasih naroda i narodnosti".
Svi mi vrlo dobro znamo mentalitet naseg naroda, i nije nam potrebna
televizijska propaganda istog...
A bas njime i nisam odusevljen odes na more i dobijes batine jer
si iz Beograda, sto znaci da oni imaju kompleks inferiornosti na
neki nacin, a o tome se ne prica na TV-u, samo je jednom bilu u
novinama kada su oni sa eskurzije dobili batine...
pitanja.1123vsgdoo,
Hi!
Koliki je limit za Internet e-mail preko sezama ???
Pozdrav
Vladimir
pitanja.1125buva,
-> #1123, vsgdoo
(;)Koliki je limit za Internet e-mail preko sezama ???
1 Mb mesechno.
pitanja.1127pvlada,
Interesuje me da li će uskoro biti omogućeno slanje fajlova uz
internet poruke ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1129planck,
Postovani Sisteme,
Imam dva znacajna pitanja:
1. Da li ce i kada biti dokumentovane SVE nedokumentovane komande SezamNet-a?
2. Da li ce i kada biti zamenjeni procesori 286/386 sa nekim novijim?
P.S. Odgovore primam SAMO od kompetentnih ljudi.
Pozdrav,
VLADA
pitanja.1130neetzach,
Zasto je direktorijum UNIX zapusten, nema covek sta sa njega da
skine?!
pitanja.1131guta,
-> #1130, neetzach║ Zasto je direktorijum UNIX zapusten, nema covek sta sa njega da
║ skine?!
╚═════════════════════════════════════════════════
Da odgovorim u svoje ime: ne znam dovoljno o Unix-u da bih znao šta je
vredno dovlačenja, a šta ne. Ako znaš/znate, slobodno napišite šta,
a po mogućstvu napišite i gde, jer unix-sajtove retko (čitaj: nikad ;)
obilazim.
pitanja.1132qpskcb,
Ja sam se nedavno uclanio i pocetnik sam,pa bih vas zamolio da mi objasnite
kako se koristi komanda download na nekom primeru.
Unared hvala!!!
pitanja.1133gmatic,
-> #1132, qpskcb==> Ja sam se nedavno uclanio i pocetnik sam,pa bih vas zamolio
==> da mi objasnite kako se koristi komanda download na nekom
==> primeru.
download <ime fajla>
krace:
do <ime fajla>
Znas kako se kreces kroz dirove (sa cd) a listu fajlova imas sa dir.
I nemoj da radis u menu modu. Navikni se na komandni, brze je.
pitanja.1134posejdon,
Da li ''kacenje'' fajla na neku e-mail poruku radi samo u okviru iste mreze
ili istu poruku sa prikačenim fajlom mogu da pošaljem bilo gde u beli svet,
s'tim da na drgu stranu stignu i poruka i fajl (u izvornom obliku)?
pitanja.1135dekik,
Postovani sisteme, ;))
imam jako teskih problema sa uspostavljanjem veze sa sezamom u popodnevnim
casovima. Naime jednostavno iscoolira 90% javljanja tako da moram da zovem po
nekoliko desetina puta da bi uspostavio vezu. Ili jednostavno se desi "CONNECT
300". To mi se desava u poslednjih nekoliko dana. Da li ste vi u pitanju,ili
vasa centrala, ili...?!
pitanja.1136vlsadr,
-> #1134, posejdonTacno, kacenje radi samo u okviru sistema
a uz internet poruku se ne moze kaciti file...
pitanja.1137zoxy,
-> #1134, posejdon> Da li ''kacenje'' fajla na neku e-mail poruku radi samo u okviru iste mreze
> ili istu poruku sa prikacenim fajlom mogu da posaljem bilo gde u beli svet,
> s'tim da na drgu stranu stignu i poruka i fajl (u izvornom obliku)?
Fajlove mozes da saljes uz poruku SAMO nekome sa Zezama... :(((
Van njega-jock!
pitanja.1138pvlada,
-> #1136, vlsadr>Tacno, kacenje radi samo u okviru sistema
>a uz internet poruku se ne moze kaciti file...
A kad će moći ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1139vlsadr,
-> #1138, pvladaTo moras da pitas nadlezne....
pitanja.1140pvlada,
-> #1139, vlsadr>To moras da pitas nadlezne....
Pa to pitanje sam i uputio pre nedelju dana, ali mi nisu
odgovorili, kao i na jedno pitanje koje sam uputio pre jedno 3
nedelje, možda imaju ignore za mene :)
Pozdrav Vlada
pitanja.1141posejdon,
-> #1137, zoxy
OK !
Postoji li način da se fajl pošalje nekom van Zezama (ne računajući direktno
''konektovanje'') ??
pitanja.1142stameni,
-> #1141, posejdon>> Postoji li način da se fajl pošalje nekom van Zezama (ne
>> računajući direktno ''konektovanje'') ??
Uz pomoć programa uuencode obradiš fajl tako da dobiješ
tekstualnu datoteku, koju pošalješ kao običan mail. Primalac
iskoristi uudecode i dekodira mail. Oba programa imaš negde po
dirovima...
pitanja.1143mrsan,
-> #1142, stameni>> Uz pomoc programa uuencode obradis fajl tako da dobijes
>> tekstualnu datoteku, koju posaljes kao obican mail. Primalac
Znas li ti da li ga ima negde na Sezamu? Ako imas ti ajde posalji program(ili
bilo ko drugi).
pitanja.1144stameni,
-> #1143, mrsan>> Znas li ti da li ga ima negde na Sezamu? Ako imas ti ajde posalji
>> program(ili bilo ko drugi).
Datoteka je dos\comm\uuexe532.zip, ako se ne varam.
pitanja.1145zoxy,
-> #1140, pvlada>> To moras da pitas nadlezne....
>
> Pa to pitanje sam i uputio pre nedelju dana, ali mi nisu
> odgovorili, kao i na jedno pitanje koje sam uputio pre jedno 3
> nedelje, mozda imaju ignore za mene :)
E prijatelju...ti si novi ovde,a? ;)
pitanja.1146vector,
-> #1144, stameni
Ů│Ţ Datoteka je dos\comm\uuexe532.zip, ako se ne varam.
Istu stvar moze uraditi i preko DOS Navigatora. Pozicionira se na
zeljeni fajl i pritisne CTRL-F7 ili CTRL-F8 u zavisnosti od
operacije (uudecode, uuencode).
pitanja.1147pvlada,
-> #1145, zoxy>E prijatelju...ti si novi ovde,a? ;)
:)
pitanja.1148nenad,
-> #1129, planck> 1. Da li ce i kada biti dokumentovane SVE nedokumentovane komande
> SezamNet-a?
Sve komande su i dokumentovane osim nekoliko koje su još u
probnoj fazi. Neke od njih su dostupne svime, neke nisu. Samo je
jedna komanda zaista nedokumentovana i takva će ostati. To i nije
komanda već nešto poput gang-screen-a. :)
> 2. Da li ce i kada biti zamenjeni procesori 286/386 sa nekim
> novijim?
Biće zamenjene računarima koji će opsluživati 15-16 nodova
istovremeno. Nadamo se ubrzo.
pitanja.1149darth.vader,
-> #1140, pvlada>> Pa to pitanje sam i uputio pre nedelju dana, ali mi nisu
>> odgovorili, kao i na jedno pitanje koje sam uputio pre jedno 3
>> nedelje, mozda imaju ignore za mene :)
Pa ljudi, koristite UUENCODE, pa saljite fajlove...
See ya, Darth :)
pitanja.1150pvlada,
-> #1149, darth.vader>Pa ljudi, koristite UUENCODE, pa saljite fajlove...
Pa dobro, ali zar nije bolje da nemoraš da koristiš UUENCODE :)
Pozdrav Vlada
pitanja.1151stameni,
-> #1148, nenad>> Samo
>> je jedna komanda zaista nedokumentovana i takva će ostati. To
>> i nije komanda već nešto poput gang-screen-a. :)
ver? :)