pitanja.1152radule,
Za čitanje pošte van sistema koristim Blue Wave mail reader.
E sad , kada želim da zatvorim paket posle prvog čitanja uvek preimenuje
fajl u sezamnet.001 a nikako neće da ga automatski poveća.
U čemu je problem ?
pitanja.1153ljubisha,
-> #1148, nenad> Sve komande su i dokumentovane osim nekoliko koje su još u
> probnoj fazi.
Hm, npr. AEXTRACT nije dokumentovana kao takva. Nema je u spisku
komandi a ako otkucam HELP AEXTRACT dobijem uputstvo za dokumentovanu
komandu UNARC. :)
I da iskoristim priliku da ponovim problem sa raspakivanjem jednog
fajla iz arhive kroz PAD. Sa ADIR dobijem spisak fajlova a kada krenem
u raspakivanje kaže da nema tog fajla koga sam krenuo da raspakujem.
pitanja.1154obren,
-> #1152, radule> Za čitanje pošte van sistema koristim Blue Wave mail reader. E sad,
> kada želim da zatvorim paket posle prvog čitanja uvek preimenuje fajl
> u sezamnet.001 a nikako neće da ga automatski poveća.
Mislim da i ne može automatski da ga povećava, jedino što radi je da
preimenuje NET*.QWK u NET*.001 i tu se sve završava, a zašto - ne znam.
pitanja.1155grobar,
DA LI NEKO IMA DRIVER ZA SOUND BLASTER 16 (DOS)
pitanja.1156vlsadr,
-> #1155, grobar>>Da li neko ima drivere za SB16 DOS?
Ovaj...Malo si promasio konfu sine...
pitanja.1157vule.,
-> #1155, grobar│ DA LI NEKO IMA DRIVER ZA SOUND BLASTER 16 (DOS)
└────────────────────────────────────────────────
Koji ?
Za ovo sluzi PCHARD !
pitanja.1158miskop,
Pre nekoliko dana pitao sam nešto u vezi sa problemom oko
komunikacionih programa za Windows, o tome kako su izbacivali
silne kuke i kvake i sl. Tada nisam spomenuo i da imam problem
sa povezivanjem na Internet, tj. probao sam kao guest da se pri-
javim na EUnet, čisto da vidim kakva mi je veza, ali mi je jedno
minut proveravao lozinku, a www.EUnet.yu ni da bekne...
Ove probleme sam slučajno rešio tako što sam _isključio_ opciju
Use FIFO buffer u Control Panel/Modems/Properties/Port Settings i
sada EUnet leti, veza je strava, prilikom skidanja nekog .mov
fajla transfer je bio 1.6Kb/s, a svi kom. programi za Win sada
savršeno rade, tj. nema kuka i kvaka, već lepa naša slova...
Kad ponovo _uključim_ opciju Use FIFO buffer isti problemi se
vraćaju i sa kom. programima i sa EUnet-om.
Interesuje me da li mogu da ostavim ovu opciju _isključenu_ kad
mi sve lepo radi, tj. da li može da nastane neki novi problem(neki
kvar na nekim drugim komponentama-da crknu) pošto ne znam čemu
služi ova opcija?
Inače modem je UMC sa oznakom UM - 1414V, a sistem je Win95.
pitanja.1160supers,
-> #1158, miskop>> Inače modem je UMC sa oznakom UM - 1414V, a sistem je Win95.
Biće da je stvar u modemu. To je modem koji sjajno održava vezu na našim
centralama, ali je ujedno i najjeftiniji u svojoj klasi...
Posledica - često se kolje sa GA pločama i S3 karticama.
Možda je nešto od toga kod tebe.
pitanja.1161sofke,
-> #1158, miskop> Ove probleme sam slucajno resio tako sto sam _iskljucio_ opciju
> Use FIFO buffer u Control Panel/Modems/Properties/Port Settings i...
> Kad ponovo _ukljucim_ opciju Use FIFO buffer isti problemi se
> vracaju i sa kom. programima i sa EUnet-om.
Kod mene je ta opcija ukljucena, posto koristim externi modem, i mislim
da je ta opcija samo za externe modeme.
> Interesuje me da li mogu da ostavim ovu opciju _iskljucenu_ kad
> mi sve lepo radi, tj. da li moze da nastane neki novi problem(neki
> kvar na nekim drugim komponentama-da crknu) posto ne znam cemu
> sluzi ova opcija?
Posto ti imas interni modem, onda ti to ne treba..... a i radi :)
pitanja.1162dekik,
D:>> Sre 30.07.97 01:55
D:>> Na vezi: 19 min 16 sec. Do kraja: 10 min 44 sec.
D:>> Ukupno za danas je ostalo: 9 min 30 sec.
Uporedite vreme do kraja i ukupno za danas...
pitanja.1163zmdjokic,
Nesto sam brljao oko promene prompta pa sam ga skroz izbrlj'o ;) Treba mi
pomoc kako da povratim stari prompt, tj. trebaju mi one dve strelice
nadesno " » ", posto ne mogu (neznam) kako da ih otkucam - njihov kod je
CHR$(175). Ovde sam uspeo da ih ubacim kao quote iz jedne druge poruke ;)
Pozdrav, Djole
pitanja.1165buva,
-> #1163, zmdjokic
(;)pomoc kako da povratim stari prompt, tj. trebaju mi one dve strelice
(;)nadesno " » ", posto ne mogu (neznam) kako da ih otkucam - njihov kod je
(;)CHR$(175).
probaj da dok drzhish pritisnut ALT, na numerichkoj tastaturi
otkucash 175
Cya
pitanja.1166dule.n,
-> #1163, zmdjokic│ pomoc kako da povratim stari prompt, tj. trebaju mi one dve strelice
│ nadesno " » ", posto ne mogu (neznam) kako da ih otkucam - njihov kod
│ je CHR$(175). Ovde sam uspeo da ih ubacim kao quote iz jedne druge
│ poruke ;)
└───────────────────
Alt-175 i dobićeš taj karakter.
pitanja.1167vector,
Probao sam da prenesem fajl velicine preko 1MB i nije me sacekala poruka
"Priprema za slanje". Uopste nisam morao da cekam, vec sam odmah poceo sa
transferom tog fajla. Jel' to neko poboljsanje u softveru? :)
pitanja.1168zmdjokic,
-> #1165, buva> probaj da dok drzhish pritisnut ALT, na numerichkoj tastaturi
> otkucash 175
Thanx!
pitanja.1169zmdjokic,
-> #1166, dule.n> Alt-175 i dobices taj karakter.
Thanx!
pitanja.1170smars,
Hi!
Zna li neko postoji li neka adekvatna zamena za Dial-up
Networking,koja bi radila u Win 3.11?
Pozdrav,smars.
pitanja.1171vlsadr,
-> #1, slakiPazi stvarno...
pitanja.1172supers,
-> #1170, smars>> Zna li neko postoji li neka adekvatna zamena za Dial-up
>> Networking,koja bi radila u Win 3.11?
MS Internet Explorer 3.02 za Windows 3.x sadrži dialler koji je prava
kopija Dial-Up Networkinga. Trebalo bi da ga ima u Sezamovom direktorijumu.
pitanja.1173nenad,
-> #1167, vector> Probao sam da prenesem fajl velicine preko 1MB i nije me sacekala
> poruka "Priprema za slanje". Uopste nisam morao da cekam, vec sam
> odmah poceo sa transferom tog fajla. Jel' to neko poboljsanje u
> softveru? :)
Da, više se ne radi "priprema" za fajlove iz dir-a. Za datoteke
koje su okačene uz poruke priprema se i dalje radi, to bi
zahtevalo malo veće izmene, ali biće i toga mada verovatno ne
odmah.
pitanja.1174nenad,
-> #1170, smars> Zna li neko postoji li neka adekvatna zamena za Dial-up
> Networking,koja bi radila u Win 3.11?
Postoji.
Odgovor na ovakva pitanja (kao i to o kojoj se zameni radi) možeš
naći u odgovarajućoj konferenciji (KOMUNIKACIJE:tcp_ip). Ova tema
namenjena je pitanjima o samom sistemu.
pitanja.1175dekik,
Cucim ti ja tako danas u chat-u i posto je bilo mnogo "djubreta" izmadju˙┐;UŔ
osalog nekoliko puta mi je pisalo "** Ponisteno **". Sta je to ?!
pitanja.1176zdravkod,
Preselio sam se nedavno pa se pitam kako da promenim adresu
ovde na Sezamu...
Unapred zahvalan
pitanja.1177dekik,
D:>> Sub 02.08.97 15:31 Poruku MALI OGLASI:32.2212 obrisao Moderator.
Jel ovo samo dok sam On-Line?!
BTW: U tom trenutku nigde nisam video nikakvog modernjatora na vezi.
pitanja.1178pvlada,
-> #1176, zdravkod> Preselio sam se nedavno pa se pitam kako da promenim adresu
>ovde na Sezamu...
Probaj ma wr sekretarica :)
pitanja.1179nenad,
-> #1176, zdravkod> Preselio sam se nedavno pa se pitam kako da promenim adresu
> ovde na Sezamu...
Pošalješ sekretarici mail i zamoliš je da to uradi.
pitanja.1180nenad,
-> #1177, dekik> D:>> Sub 02.08.97 15:31 Poruku MALI OGLASI:32.2212 obrisao
> Moderator.
> Jel ovo samo dok sam On-Line?!
Dok si off-line page ne može da ti stigne, ali generiše se
sysmsg.
pitanja.1182dekik,
-> #1180, nenadD:>> Dok si off-line page ne moze da ti stigne
A jel ;)
D:>> ali generise se sysmsg.
Znaci sysmsg ce da mi se generise za !SVAKU! obrisanu poruku (ona poruka nije
bila moja) ?
BTW: Ko je Moderator konfe Mali.Oglasi, posto u tom trenutku na vezi nije bio
niko ko bi licio na moderatora.
pitanja.1183dzakic,
-> #1175, dekik> Cucim ti ja tako danas u chat-u i posto je bilo mnogo "djubreta"
> izmadju˙┐;UŔ osalog nekoliko puta mi je pisalo "** Ponisteno **". Sta je
> to ?!
Ctrl-Z u chatu poništava rečenicu. U prvom redu radi isto što i
Esc-Esc, ali kada kucanjem pređete u drugi red, jedini način da
odustanete od rečenice je Ctrl-Z. Tada se ispisuje "** Poništeno **"
i rečenica se ne emituje.
pitanja.1185dzakic,
-> #1176, zdravkod> Preselio sam se nedavno pa se pitam kako da promenim adresu
> ovde na Sezamu...
Username se bira prilikom prijavljivanja na sistem i ne može se promeniti.
pitanja.1186swix,
-> #1185, dzakic|-> Username se bira prilikom prijavljivanja na sistem i ne moze se
Covek je pitao za adresu stanovanja a ne za username ;)
Resenje :
Ili napisi mail nenadu, sekreterici, maki i nekom slicnom (a nema ih bas
mnogo slicnih :)
Ili napisi page istima ako naletis na iste dok si/su na vezi
pitanja.1187goxi,
-> #1182, dekik>> BTW: Ko je Moderator konfe Mali.Oglasi, posto u tom trenutku na vezi nije
Cini mi se da je VSTAN.
pitanja.1188sigmund,
Kako da u Win 95 dobijem nasa slova na SEZAMU.
Ja mogu da vidim nasa slova (Zavisi od fonta) u rasporedu CP 852
ili 1250, ali kad kucam tekst sa nasim slovima dok sam prikljucen
na sezam dobijam razne kuke itd. Probao sam i sa Mapperom da
promenim tastaturu ali nije mi uspelo.
Koristim Windows 95 PEE i BitComm komunikacioni program.
Pomoć po mogucnosti saljite na mail.
pitanja.1189kiklop,
-> #1188, sigmund> Kako da u Win 95 dobijem nasa slova na SEZAMU.
>
> Ja mogu da vidim nasa slova (Zavisi od fonta) u rasporedu CP 852
> ili 1250, ali kad kucam tekst sa nasim slovima dok sam prikljucen
> na sezam dobijam razne kuke itd. Probao sam i sa Mapperom da
> promenim tastaturu ali nije mi uspelo.
>
> Koristim Windows 95 PEE i BitComm komunikacioni program.
>
> Pomoć po mogucnosti saljite na mail.
U bitcomu ovo nije nikako moguće. Prebaci se na npr. Hyperterminal i
imaćeš slova po cp1250.(Samo odaberi adekvatan font).
pitanja.1190sigmund,
Da li je moguće naknadno ubacivanje podataka o firmi i komentara u
podatke o korisniku, koji se dobijaju sa ..RES RE USERNAME?
pitanja.1191gmatic,
-> #1190, sigmund==> Da li je moguce naknadno ubacivanje podataka o firmi i
==> komentara u podatke o korisniku, koji se dobijaju sa ..RES RE
==> USERNAME?
RES WR
i pises sta ti treba.
pitanja.1192nenad,
-> #1182, dekik> Znaci sysmsg ce da mi se generise za !SVAKU! obrisanu poruku (ona
> poruka nije bila moja) ?
Neće za svaku već samo za tvoje. Ne znam šta može biti razlog da
ti se pojavi ona poruka ako nisi slao ništa u konferenciju
MALI.OGLASI.
pitanja.1193swix,
-> #1191, gmatic|-> RES WR
|->
|-> i pises sta ti treba.
Da za komentar, ali za promenu firme moras se obratis nekom ko ima "malo"
veci nivo.
Recimo nenad,maki,dzakic mozda neki od moderatora.
pitanja.1194pvlada,
-> #1193, swix> Da za komentar, ali za promenu firme moras se obratis nekom ko ima "malo"
>veci nivo.
>
> Recimo nenad,maki,dzakic mozda neki od moderatora.
Nikom od njih već sekretarici :)
pitanja.1195dule.n,
Kako je meni uz internet poruku iz Kanade došao i fajl
prikačen uz nju?
Da li sam spavao na času ili šta već? Koliko znam to nije bilo
moguće do skora. Ili mi je možda čovek koristio neki program za
kodovanje fajla pa smestio u telo poruke a na Sezamu se to
automatski dekodovalo u poruku+fajl okačen uz nju?
Šta je po sredi?
pitanja.1196vector,
-> #1195, dule.n
▀Ţ Kako je meni uz internet poruku iz Kanade dosao i fajl
▀Ţ prikacen uz nju?
Koliko ja znam, moguce je primanje fajlova uz Internet poruke, dok nije
moguce njihovo slanje...
pitanja.1197dekik,
-> #1195, dule.n>> Kako je meni uz internet poruku iz Kanade dosao i fajl
>> prikacen uz nju?
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Moguce je PRIMATI fajlove u interenet poruke.
pitanja.1198dule.n,
-> #1196, vector│ Koliko ja znam, moguce je primanje fajlova uz Internet poruke, dok nije
│ moguce njihovo slanje...
└───────────────────
Ah da. Kad se malo bolje setim tako je odavno, a ja pomislio da
nije nešto novo, tj. da mogu da se šalju i primaju fajlovi uz poruke.
pitanja.1199pvlada,
-> #1196, vector> Koliko ja znam, moguce je primanje fajlova uz Internet poruke, dok nije
>moguce njihovo slanje...
Kad smo već kod toga da li neko zna kada će biti omogućeno
slanje fajlova ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1200kenza,
-> #1195, dule.n(;> Kako je meni uz internet poruku iz Kanade dosao i fajl
(;> prikacen uz nju?
Pa ja dobijam stalno sa odraz-a B92 prikacen fajl uz poruku... Doduse tek
treci dan :) BTW na koliko je ogranicen internet mail mesecno?
pitanja.1201dzakic,
-> #1195, dule.n> Kako je meni uz internet poruku iz Kanade došao i fajl
> prikačen uz nju?
Prijem datoteka u internet poštu moguć je od kraja februara ove
godine. Pogledaj poruku 1.14 u ovoj konferenciji.
pitanja.1202jjerry,
Zasto kad ne otkucam log /s u nekim konferencijama sve poruke budu
obrisane,a u nekim nijedna ?
Poz.
pitanja.1203dekik,
-> #1200, kenza│ treci dan :) BTW na koliko je ogranicen internet mail mesecno?
└─────────────────────────────────────────────────
1024 kb. To mozes dobiti i komandom 'stat'.
Pozdrav, Dejan.
pitanja.1204dekik,
│ SYSMSG: obren cita privatnu poruku broj 34252.
└─────────────────────────────────────────────────
Mora da sam zakasnio na neki cas.
Pozdrav, Dejan.
pitanja.1205vector,
-> #1204, dekik
▀Ţ │ SYSMSG: obren cita privatnu poruku broj 34252.
▀Ţ └─────────────────────────────────────────────────
▀Ţ
▀Ţ Mora da sam zakasnio na neki cas.
Ako koristis SENIOR proveri ovaj checkbox:
Podesavanja/Senior/OstaleOpcije - 'SYSMSG za privatne poruke'
pitanja.1206dekik,
-> #1205, vector│ Ako koristis SENIOR proveri ovaj checkbox:
│
│ Podesavanja/Senior/OstaleOpcije - 'SYSMSG za privatne poruke'
└─────────────────────────────────────────────────
Da, hvala. Jos nesto : kako se pisu poruke u grupe?
Pozdrav, Dejan.
pitanja.1207vector,
-> #1206, dekik
▀Ţ Da, hvala. Jos nesto : kako se pisu poruke u grupe?
ALT/G, ili jednostavno ALT/W kada ti je na ekranu neka poruka iz grupe.
pitanja.1208pvlada,
Interesuje me zašto mi niko od odgovornih ne odgovara kada pitam
kada će biti omogućeno slanje datoteka uz internet mail ?
pitanja.1209dekik,
-> #1208, pvlada│ Interesuje me zasto mi niko od odgovornih ne odgovara kada pitam
│ kada ce biti omoguceno slanje datoteka uz internet mail ?
└─────────────────────────────────────────────────
Zato sto uprava nikad ne odgovara na pametna pitanja.
Pozdrav, Dejan.
pitanja.1210arizan,
ooo
pitanja.1211dzakic,
-> #1208, pvlada> Interesuje me zašto mi niko od odgovornih ne odgovara kada pitam
> kada će biti omogućeno slanje datoteka uz internet mail ?
Na to pitanje se ne može precizno odgovoriti. Biće omogućeno čim
se za to budu stekli neophodni tehnički uslovi koji sada, na
žalost, još uvek nisu ispunjeni.
pitanja.1212robot,
Hi,
Download-ovo sam datoteku sezuput.zip. Tamo sam izme|u ostalog na{ao
i komandu rmdir me|utim koliko vidim ovde to ne radi.
Da li je te{ko napraviti, u elektronskom obliku, (kad ve} ne postoji
{tampano) uputstvo koje bi va`ilo za SEZAMNET.
Koja komanda zamenjuje ovu komandu - rmdir?
Naime, kao vlasnika PC-ija ne interesuju me datoteke za amigu i atari.
Pozdrav - Dimitrije - Robot.
pitanja.1213tomak,
-> #1212, robot> Koja komanda zamenjuje ovu komandu - rmdir?
>
> Naime, kao vlasnika PC-ija ne interesuju me datoteke za amigu i atari.
Može da se skrati naredbom u AutoExec-u, ovako bi izgledala takva naredba:
:dirs
dir dos\*.* /s &
dir windows\*.* /s &
dir sezam\*.* /s &
dir os2\*.* /s &
Za nove datoteke naredba bi bila sa "/n" parametrom. Nisam ovo skoro
probavao jer ne koristim takvu naredbu - skidam Allfiles.Zip (pa je
obradim :)).
pitanja.1214payce,
[-] Sub 16.08.97 15:19 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:7.631,
[-] giovanni.
Sintaksa rechenice nije u redu. Poruka 7.631 nije moja, vech
giovannijeva. Dakle, sysmsg ne mozhe ovako da glasi.
Ne bi ni smetalo da nije 7 odgovor na istu poruku. ;)
pitanja.1215robot,
-> #1213, tomakHvala na odgovoru.
Pozdrav - Dimitrije
pitanja.1216robot,
Po{to relativno retko dobijam privatnu po{tu, da li mogu da isklju~im
da svaki put ~ekam po dva minuta dok sezam pregleda da li ima poruka.
Problem je {to povremeno i stigne neka poruka te mislim da ovo ne bi
mogao jednostavnim brisanjem u autoexec-u.
pitanja.1217vector,
-> #1216, robot
;; Po{to relativno retko dobijam privatnu po{tu, da li mogu da isklju~im
;; da svaki put ~ekam po dva minuta dok sezam pregleda da li ima poruka.
Probaj da stavis jedno 'mail seen /a'.
pitanja.1218stameni,
Da li se datumski opseg odnosi na sve poruke, ili na nove
poruke? Da li je isto za MAIL, GROUP i CONF režime? Objašnjenje
pitanja sledi.
Na primer, ako pretražujem, recimo, CIVILIZACIJA.1 sa conf
find, i stavim (recimo) 010191-010192, da li treba ili ne treba da
stavljam switch /a?
Ako je datumski opseg takav da jednim delom obuhvata stare
poruke, a jednim delom nove, da li treba ili ne stavljati /a?
Valjda sam bio jasan?
pitanja.1219pvlada,
-> #1218, stameni> find, i stavim (recimo) 010191-010192, da li treba ili ne treba da
> stavljam switch /a?
Ne treba :)
Pozdrav Vlada
pitanja.1220nenad,
-> #1218, stameni> Na primer, ako pretražujem, recimo, CIVILIZACIJA.1 sa conf
> find, i stavim (recimo) 010191-010192, da li treba ili ne treba da
> stavljam switch /a?
Ne treba.
pitanja.1221suki,
Saljem dva dela iz log datoteke u kojima vidim neke meni nepoznate poruke.
Da li to znaci da neko pokusava da se uloguje na moj username ili nesto
drugo?
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
*** Log start at 11:10 on 20.08.97
*** Connected to: SEZAMNET
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Sre 20.08.97 11:18 - Node 6
Username: suki
Password: ********
suki, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Uto 19.08.97 14:48
Imate 29 min 56 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Uto 19.08.97 23:22 Prekid veze nakon 2 pogresne lozinke.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sistemskih poruka (sysmsg): 4.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
*** Log start at 09:16 on 21.08.97
*** Connected to: SEZAMNET
Connected to SezamNet at 14400/ARQ/V32/LAPM/V42BIS
Casopis "Racunari" - Beograd
Cet 21.08.97 09:23 - Node 7
Username: suki
Password: ********
suki, dobrodosli na SezamNet!
Prethodni poziv ste imali u Sre 20.08.97 14:59
Imate 29 min 57 sec na raspolaganju za ovaj poziv.
Sre 20.08.97 21:37 Neuspela prijava sa: ironmaiden, ]panteelija, .
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Sistemskih poruka (sysmsg): 2.
Pozdrav
pitanja.1222zmdjokic,
-> #1221, suki» Saljem dva dela iz log datoteke u kojima vidim neke meni nepoznate
» poruke. Da li to znaci da neko pokusava da se uloguje na moj username ili
» nesto drugo?
Neko pokusava da ti hakuje nalog.
Pozdrav, Djole
pitanja.1223gmatic,
-> #1221, suki==> Sre 20.08.97 21:37 Neuspela prijava sa: ironmaiden,
==> ]panteelija, .
I meni se nesto slicno desavalo. Ko pokusava da uleti na tudj
racun nek pokusa kod nekog drugog. Moju tako nikad nece provaliti.
pitanja.1224supers,
-> #1218, stameni
>> Ako je datumski opseg takav da jednim delom obuhvata stare
>> poruke, a jednim delom nove, da li treba ili ne stavljati /a?
Datumski opseg se odnosi na sve poruke u opsegu, bez obzira da li su
nove ili stare. Switch /a poništava zadani opseg jer ima još šire
značenje od njega - sve poruke u konferenciji, bez obzira da li su nove
ili stare.
Znači, datumski opseg i /a nikad ne idu zajedno u komandi.
pitanja.1225vule.,
-> #1223, gmatic│ I meni se nesto slicno desavalo. Ko pokusava da uleti na tudj
│ racun nek pokusa kod nekog drugog. Moju tako nikad nece
│ provaliti.
└────────────────────────────────────────────────────────────────
Ne znas ti NISTA !
Meni cak provalio sifru !
Ali doveo sam ga na pravu MERU !
pitanja.1226gmatic,
-> #1225, vule.==> Ne znas ti NISTA !
==>
==> Meni cak provalio sifru !
==>
==> Ali doveo sam ga na pravu MERU !
E pa kad si za sifru stavio nesto logicno. Stavi nesto sto mu
nikad nece pasti napamet kao ja. Naravno postoje i drugi nacini
tipa vidi sifru ili se logujes na neki drugi sistem sa istom
a on moze da je vidi i slicno.
pitanja.1227bastion,
-> #1225, vule.>> Meni cak provalio sifru !
>>
>> Ali doveo sam ga na pravu MERU !
Mislis na mene sto sam ti provalio sifru, a?
Ako sam ja u pitanju (a verovatno), koga si ti dovodio na kakvu meru?
Pozdrav od Vlade.
pitanja.1228zeljkoj,
-> #1225, vule.> Meni cak provalio sifru !
Eh, eh... kad ne znate da izaberete šifru kako treba.
Ja za generisanje šifre koristim program koji izbaci niz od nekoliko
slučajnih karaktera... i to je to. :)
pitanja.1229supers,
-> #1227, bastion>> Mislis na mene sto sam ti provalio sifru, a?
>> Ako sam ja u pitanju (a verovatno), koga si ti dovodio na kakvu meru?
Ovde ima posla za upravu da malo dovodi na pravu meru.
pitanja.1230robot,
Odavno me mu~i preno{enje datoteka iz poruka u konferencijama. Molio
bih za odgovor {ta direktno treba da kucam iz komandnog re`ima.
Kucao sam npr. co re 6.11 &
Prenosi mi se samo poruka.
Kucao sam npr. co re 6.11 &\t
Sezam izbacuje poruku da nema poruka.
pitanja.1231robot,
Interesuje me da li su poruke u konferencijama slane za vreme
postojanja test sistema ubacene u konferencije na SEZAMNET-u.
Molio bih za odgovor da ne listam konferencije iz tog perioda. Naime,
na disketama sam na{ao poruke sa test sistema i interesuje me da li
da ih ~uvam ili ih ima ovde na SEZAMNET-u.
Unapred. Hvala.
pitanja.1232bastion,
-> #1229, supers>> Ovde ima posla za upravu da malo dovodi na pravu meru.
To sto sam ja provalio neciju sifru je umece!
(Nisam ja kriv sto sam mu provalio sifru - jednostavno nisam
mogao da odolim iskusenju!)
A bogami ko mu je kriv sto je stavio glupu sifru!
mogao je da stavi neku kombinaciju brojeva
Na primer: ***** = 12345
ili slicno!
Sto nije!
Pozdrav Vlada
pitanja.1233pvlada,
-> #1232, bastion> To sto sam ja provalio neciju sifru je umece!
> (Nisam ja kriv sto sam mu provalio sifru - jednostavno nisam
> mogao da odolim iskusenju!)
Tako sam ja naprimer provalio foru za neograničeno vreme na Sezamu i posle
jedno 2-3 dana otklonjen je bug. Stvar je bila u tome kada se konvertuje
spisak datoteka u HTML sezam blokira vezu i onda se sa Alt+H prekine veza
i kada se ponovo pozove poništi se taj poziv. Tada nije ni moglo da se zbog
toga konvertuje spisak fajlova u HTML, ali je sad ispravljen bug i može da
se konvertuje u HTML ;)
Pozdrav Vlada
pitanja.1234supers,
-> #1230, robot>> Kucao sam npr. co re 6.11 &
>> Prenosi mi se samo poruka.
Znak & služi da se datoteka uz poruku prenese u PAD.
PAD je jedan mali odeljak Sezamovog diska koji pripada samo tebi, u
njega možeš smestiti više datoteka, spakovati ih komandom pad arc
i zatim preneti sa pad download. Posle uspešnog prenosa brišu se iz PAD-a.
>> Kucao sam npr. co re 6.11 &\t
Svi prekidači se navode sa običnom kosom crtom, dakle /t a ne \t.
Prekidač /t znači da se čitaju samo poruke uz koji postoji prikačena datoteka.
I na kraju, ono što tebi treba, da preneseš datoteku iz konferencije,
radi se ovako:
co file 6.11
Bez ikakvih drugih znakova.
pitanja.1235supers,
-> #1231, robot>> Interesuje me da li su poruke u konferencijama slane za vreme
>> postojanja test sistema ubacene u konferencije na SEZAMNET-u.
Zavisi na koji test sistem misliš. Onaj test sistem iz 1995.
danas postoji kao SezamPro i nema više nikakve veze sa ovim.
Takođe, nisu sačuvane poruke sa početka 1996. kada je na ovom sistemu
"testiran" softver Dragiše Đurića.
Sve ostale poruke od 1989. do danas su sačuvane, osim nekoliko
konferencija.
pitanja.1236planck,
Postovani Sisteme,
Imam 2 pitanja za vas:
1. Cemu sluzi podrezim RESUME?
2. Da li je moguca redirekcija IZ PAD-a?
P.S. Molim sto skoriji odgovor.
Pozdrav,
VLADA
pitanja.1237pvlada,
-> #1236, planck> 1. Cemu sluzi podrezim RESUME?
Služi da bi napisao nešto što bi svako mogao da pročita kada stavi
resume read (npr. neki podaci o tebi).
Pozdrav Vlada
pitanja.1238cape,
koji je to PDF format fajla i kojim programom mogu da ga citam ?
pitanja.1239bcvetkovic,
-> #1238, capeMozes ga pregledati pomocu programa Acrobat Reader koji se
nalazi na Sezam-u.
pitanja.1240cape,
Moze li neko da mi okaci Paintbrush za Win 95
pitanja.1241supers,
-> #1236, planck>> 2. Da li je moguca redirekcija IZ PAD-a?
Naravno. Na primer, ako u konferenciju kačiš datoteku iz svog PAD-a,
komanda je: conf attach 1.23 imefajla.tip &
pitanja.1244pvlada,
pvladaConf:SEZAMNET.2>> co del 9.1.
Poruka SEZAMNET.2:9.1 vraćena u žive!
Interesuje me šta to znači (mislim na ovo "vraćena u žive!") ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1245nenad,
-> #1233, pvlada> Tako sam ja naprimer provalio foru za neograničeno vreme na Sezamu i
> posle jedno 2-3 dana otklonjen je bug. Stvar je bila u tome kada se
> konvertuje spisak datoteka u HTML sezam blokira vezu i onda se sa
> Alt+H prekine veza i kada se ponovo pozove poništi se taj poziv.
Svaki takav bag koji dovede do "iskakanja" Sezama izaziva pojavu
da se _trajanje_ seanse ne upamti u bazi u korisničkom slogu.
Međutim u centralnom spisku seansi ona naravno postoji i zapisano
je da se neregularno završila (tj. da se zvanično nije ni
završila). Ti logovi se naravno redovno kontrolišu (odnosno
pretražuju po tom ključu) i lako se primeti povećan broj
"neregularnih završetaka" pojedinih korisnika i "lokalizuje"
problem.
Bilo je takvih slučajeva i ranije, neki korisnici prijave takav
bag kad ga otkriju, neki više vole da ga "eksploatišu". Ovi drugi
ućare ekstra vreme neko vreme, oni prvi možda ućare i nešto više,
ali u svakom slučaju svi bivaju srećni i zadovoljni - a bagovi se
čiste. :)
pitanja.1246dekik,
D:> ─────────────
D:> lexus, Nenad Je Majmun, Beograd
D:> Clan od 10.08.1995, poslednji poziv Sre 16.04.97 21:35
D:> Predstavlja firmu: Lex Golfing Agency
U cemu je fora?
Pozdrav, Dejan.
pitanja.1247pvlada,
-> #1245, nenad> Međutim u centralnom spisku seansi ona naravno postoji i zapisano
> je da se neregularno završila (tj. da se zvanično nije ni
> završila). Ti logovi se naravno redovno kontrolišu (odnosno
Znači vi imate centralni spisak u kome se sve vidi šta ja neko radio (mail,..)
?
A i naprimer ja uvek prekidam vezu sa Alt+H (čak i kad neznam neku foru za
time ;))
i vi non stop to proveravate ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1248pvlada,
Da li je proradio E-mail ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1249nenad,
-> #1247, pvlada> A i naprimer ja uvek prekidam vezu sa Alt+H (čak i kad neznam neku
> foru za time ;))
> i vi non stop to proveravate ?
Ne proverava se ništa non-stop, povremeno se pretraže neregularno
završene seanse i otkriva uzrok. Spisak koji dobijaš sa session
je u principu isti taj spisak o kome govorim samo je filtriran.
Loguju se razne bitne stvari, npr. tačna adresa pucanja programa
što se posle koristi za otkrivanje uzroka greške i sl. Ništa
posebno, ali mora se to raditi, u hiljadama seansi uvek nešto
iskrsne.
pitanja.1250nenad,
-> #1248, pvlada> Da li je proradio E-mail ?
Ne još, iz Eunet-a su nam obećali još da će još juče proraditi,
nadamo se da će bar danas u toku dana ponovo da krene.
pitanja.1251dekik,
-> #1248, pvlada│ Da li je proradio E-mail ?
└─────────────────────────────────────────────────
A sto ne radi?
Pozdrav, Dejan.
pitanja.1252ddrasko,
Nisam znao da je "prestao" da radi mail pa sam uporno slao poruke u svijet.
Vjerovatno i obrnuto . Sta ce biti s tim porukama?
pitanja.1253pifat,
-> #1252, ddrasko
>>Nisam znao da je "prestao" da radi mail pa sam uporno slao poruke u svijet.
>>Vjerovatno i obrnuto . Sta ce biti s tim porukama?
Poruke će po obnavljanju razmene biti uredno poslate, a sve u
međuvremenu prispele poruke biće prosleđene primaocima na SezamNetu.
UBR, razmena je upravo počela.
pitanja.1254stameni,
-> #29, nenad Greškom sam poslao mail u vreme kad nije radila razmena sa
providerom. Da li će poruka biti poslata posle normalizacije stanja
ili treba da je ponovo kucam? Bila je flegovana kao pročitana.
pitanja.1255miskop,
-> #1250, nenad--> Ne još, iz Eunet-a su nam obećali još da će još juče proraditi,
--> nadamo se da će bar danas u toku dana ponovo da krene.
Da li EUnet ima problema samo sa Sezamom ili i njihov mail ne radi?
pitanja.1256nenad,
-> #1255, miskop> Da li EUnet ima problema samo sa Sezamom ili i njihov mail ne radi?
Ne znam za to, konkretan problem je bio sa UUCP razmenom.
pitanja.1258dule.n,
Zašto je namešteno da, s pravom oklevetani, nod 14 bude stavljen da
se javlja kao 5. u nizu svih nodova? Evo, jutros sam zvao i "zapao"
na nod 14, a na vezi je bilo četiri čoveka! Zar nije bolje da se
postavi da ti sporiji nodovi budu među zadnjima u lancu i da se
opterećuju samo kad je velika gužva na sistemu?