pitanja.1259miskop,
-> #1258, dule.n--> Zašto je namešteno da, s pravom oklevetani, nod 14 bude stavljen da
--> se javlja kao 5. u nizu svih nodova? Evo, jutros sam zvao i "zapao"
--> na nod 14, a na vezi je bilo četiri čoveka!
To uopšte nije namešteno, jer, par puta sam se ulogovao na 14-icu,
a bio sam SAM na vezi...
pitanja.1260dule.n,
-> #1259, miskop│ To uopšte nije namešteno, jer, par puta sam se ulogovao na 14-icu,
│ a bio sam SAM na vezi...
└───────────────────
Da znaš, i meni se čini kad malo bolje razmislim!
Pa kako to funkcioniše onda, javljaju se na random?
pitanja.1261stameni,
-> #1259, miskop>> --> Zašto je namešteno da, s pravom oklevetani, nod 14 bude stavljen da
>> --> se javlja kao 5. u nizu svih nodova? Evo, jutros sam zvao i "zapao"
>> To uopšte nije namešteno, jer, par puta sam se ulogovao na 14-icu,
>> a bio sam SAM na vezi...
Imam utisak da nodovi nisu raspoređeni prema poziciji rednog
broja. Da objasnim mišljenje: moguće je da je 14. nod zapravo
negde pri vrhu (odnosno na poziciji prvog ili, eventualno, drugog
noda), 7. na mestu (recimo) 2. itd. Kao da su drukčije
indeksirani.
pitanja.1262vasam,
Jutros sam "studirao" nod 14.
Zasto sam "ubo" bas njega kada sam bio jedini na Sezamu?
Da li je odgovor da je to jedina masina koja nema mogucnost sleep
rada, pa je zato uvek prva na udaru?
Sto se tice brzine rada ona je ocajna. Pretpostavljam da je rec o
nekom XT, AT ne verujem 286.
Inace, modem na nodu 14 je jutros radio kao i svi ostali, gurao je
oko 1600 kod DL
pitanja.1263epson,
Šta se dešava sa GROUP podsistemom ?
pitanja.1264pvlada,
-> #1245, nenad> Svaki takav bag koji dovede do "iskakanja" Sezama izaziva pojavu
> da se _trajanje_ seanse ne upamti u bazi u korisničkom slogu.
Do juče je bila isto jedna fora (već jedno 2 nedelje (ali to sigurno
znate ;))) bila aktivna druga fora sa rekurzivnim execom, tj. iz execa
se pozivao exec i onda bi se prekinula veza i bilo bi isto poništeno vreme,
kao kada je bilo ono sa pad html, jedino što ovo nije uspevalo u jedno 5%
slučajeva, doj je ono ranije uspevalo u 100% slučajeva. Interesuje me da li
je prilikom izvršavalja tog rekurzivnog exec-a dolazilo do resetovanja
kompjutera na kome su se nalazili ti nodovi ili ne (ako nije tajna ;)) ?
Pozdrav Vlada
P.S. Do sledećeg bug-a ;)
pitanja.1265stameni,
Šta se dešava sa porukama u konferenciji koje ne čitam pre
izlogivanja sa bye (dakle, ne on-line), a u konferenciju upišem
poruku, ručno ili preko execa? Šta se dešava ako preuzmem fajl
komandom CONF FILE?
pitanja.1266pvlada,
-> #1246, dekik
NEKAD:
> D:> ─────────────
> D:> lexus, Nenad Je Majmun, Beograd
> D:> Clan od 10.08.1995, poslednji poziv Sre 16.04.97 21:35
> D:> Predstavlja firmu: Lex Golfing Agency
>
> U cemu je fora?
>
> Pozdrav, Dejan.
I SAD:
pvlada>> res re lexus
'lexus' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
Zašto ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1267zeljkoj,
-> #1266, pvlada> 'lexus' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
Isto se dobija i posle res re budim, dizel, piroman, mmtosic...
pitanja.1268dbambi,
-> #1267, zeljkoj=>> 'lexus' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
=>
=> Isto se dobija i posle res re budim, dizel, piroman, mmtosic...
Što je pomalo nelogično, jer na sistemu (mislim, nisam proveravao..)
još postoje gomile poruka sa njihovim userima u zaglavlju. Ako je
politika sistema da username ostaje u korisničkoj bazi *zauvek* kako
je ovo moguće ?
Bambi
pitanja.1269stameni,
-> #1268, dbambi>> još postoje gomile poruka sa njihovim userima u zaglavlju. Ako je
>> politika sistema da username ostaje u korisničkoj bazi *zauvek* kako
>> je ovo moguće ?
Jedino "racionalno" objašnjenje je to da su zatražili status
anonimnog korisnika, pa se njihovi podaci ne pojavljuju users
komandom, a takođe ni uz res show <username>. Takođe, anonimnim
userima je onemogućeno pisanje u konferenciju; kao da su postali
anonimni posle pisanja po konfama.
pitanja.1270n.ceh,
-> #1267, zeljkoj> > 'lexus' nije registrovan korisnik SezamNet-a.
> Isto se dobija i posle res re budim, dizel, piroman, mmtosic...
Baš ih je izbacio.... Skroz. :Ć
pitanja.1271pvlada,
-> #1269, stameni>userima je onemogućeno pisanje u konferenciju; kao da su postali
Zaboravio si da kažeš da im nije ni omogućen pristup sistemu kao
anonimnim userima ;)
Pozdrav Vlada
pitanja.1272stameni,
-> #1271, pvlada>> Zaboravio si da kažeš da im nije ni omogućen pristup sistemu kao
>> anonimnim userima ;)
Zaboravio sam zato, jer to pravilo nisam ni znao :) Koliko sam
pratio da l' SEZAMNET:obaveštenja da l' nešto drugo, anonimni
korisnici bi trebalo da imaju pristup sistemu, ali ne i pisanju po
konferencijama (uz dodatne "pogodnosti" kao što je nemogućnost
čitanja resumea i sl, kao što napisah u nekoj nedavnoj poruci).
Da li je to tako ili nije, nije baš teško proveriti, samo oni
koji čitaju ove redove ne bi to ni pokušali. Ideja je da se
sekretarica (ili SysAdm) priv. mailom zamoli za dodeljivanje
statusa anonimnog korisnika, pa da se pokuša pisanje po
konferencijama, čisto da se vidi može li, nakon čega bi usledio
još jedan privatan mail upravi eda bi se obrisao anonymous flag
(ili kako ga već zovu).
Ako neko nema pristup sistemu, to ne bi (valjda) trebalo da
bude zbog njegove anonimnosti... Može biti da grešim. Ako mi ne
obrišu ovu poruku, odgovor zvaničnog ilca bio bi puna kapa.
pitanja.1273stameni,
Ide li Internet mail? Poslao sam pre neki dan e-mail, pa
očekujem odgovor, koga nema...
pitanja.1274ddrasko,
Meni je stigao mail sa akademske mreze sa dva dana zakasnjenja !!!!
pitanja.1275dzakic,
-> #1214, payce> [-] Sub 16.08.97 15:19 Odgovor na poruku SEZAMNET.2:7.631,
> [-] giovanni.
>
> Sintaksa rechenice nije u redu. Poruka 7.631 nije moja, vech
> giovannijeva. Dakle, sysmsg ne mozhe ovako da glasi.
Moralo je malo da se škrtari da bi sysmsg stao u jedan red.
Dakle, "Odgovor na poruku SEZAMNET.2:7.631", pa zarez, "(autor)
giovanni".
pitanja.1276giovanni,
-> #1269, stameniĘ? Jedino "racionalno" objašnjenje je to da su zatražili status
Ę? anonimnog korisnika, pa se njihovi podaci ne pojavljuju users
Nisu zatražili :)
pitanja.1277dzakic,
-> #1264, pvlada> slučajeva, doj je ono ranije uspevalo u 100% slučajeva. Interesuje me da
> li je prilikom izvršavalja tog rekurzivnog exec-a dolazilo do
> resetovanja kompjutera na kome su se nalazili ti nodovi ili ne (ako nije
> tajna ;)) ?
Nije se resetovao kompjuter, već je dolazilo do dos greške 'Too
many open files'. Exe završi sa radom (i ne može da upiše
proteklo vreme jer je, jelte, too many open files), iskoči u
batch file, exe se ponovo normalno startuje, i nod je spreman za
rad nakon par sekundi. Ovog puta smo dobro prošli.
pitanja.1278dzakic,
-> #1265, stameni> Šta se dešava sa porukama u konferenciji koje ne čitam pre
> izlogivanja sa bye (dakle, ne on-line), a u konferenciju upišem
> poruku, ručno ili preko execa? Šta se dešava ako preuzmem fajl
> komandom CONF FILE?
Ništa, ostaju nove. Dakle, write i file ne menjaju pointer
pročitanih, već samo i isključivo Read.
pitanja.1279nenad,
-> #1260, dule.n> Pa kako to funkcioniše onda, javljaju se na random?
Na žalost ne (novije centrale to omogućavaju, ova baš i nije
novija). U principu se javljaju redom, mada mi se čini da nije
isti red sa svake centrale sa koje se zove. Ako se zove sa iste
centrale (Sezamove) prvi se, mislim, javlja nod 7.
pitanja.1280nenad,
-> #1266, pvlada> Zašto ?
Dok ne popuni ispravno podatke korisnik ima setovan fleg
"Neproveren" koji mu omogućava da naknadno, nakon što unese
šifru, ispravi podatke ako ih je pogrešno uneo ili mu je pukla
veza... Tako stoje neko vreme i onda se brišu ako su podaci i
dalje neispravni, ako nema imena, adrese ili nisu čitljivi.
Svakog dana ima _bar_ 4-5 prijave sa namerno unetim "duhovitim"
adresama (tipa - Knez Mihajlova, podzemni prolaz), imenima
političara, pevača, sportista i sl., redovno se nađe i nekoliko
sa psovkama, "porukama prirode" i sl. :) Neprovereni korisnici se
u principu ne vide na spisku, ovaj se vidi jer je ranije bio
registrovan član.
pitanja.1281fantom,
JESTE OVO POPRAVILI NOD 14 !!!
CELA SEANSA MI RADILA LEPO BEZ KOCENJA , CAK SAM I NESTO PRENOSIO !!!
pitanja.1282dule.n,
-> #1279, nenad│ Na žalost ne (novije centrale to omogućavaju, ova baš i nije
│ novija).
└───────────────────
Zašto na žalost? Pa zar nije bolje da postoji prioritet javljanja
pri čemu bi se namestilo da veći prioritet javljanja imaju "bolji"
nodovi (oni sa jačim mašinama).
│ U principu se javljaju redom, mada mi se čini da nije
│ isti red sa svake centrale sa koje se zove. Ako se zove sa iste
│ centrale (Sezamove) prvi se, mislim, javlja nod 7.
└───────────────────
Onako intuitivno, mislim da je princip takav da se javljaju redom.
To jest da svaki nod ima svoj prioritet, pa na poziv odgovara
slobodan nod sa najvećim prioritetom. Tako je moguće da se vežeš
na nod sa najvećim prioritetom iako je na vezi 14 ljudi, pod uslovom
da je neposredno pre toga oslobođen baš taj nod.
pitanja.1283dule.n,
Koliki je limit za dužinu email poruke koja se šalje van sistema?
pitanja.1284qpele,
Izgleda je na razlicitim nodovima razilcito vreme:
mika 22:58 Chat Pu sta ga vas je
qpele 22:50 Chat LEVACI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE!
pata 23:02 Sezam
miksa 22:50 Sezam
radab 22:50 Sezam
cyber 22:49 Sezam We goT The NOiSe
..ti
Ned 07.09.97 22:51
pitanja.1285mika,
-> #1284, qpele**> Izgleda je na razlicitim nodovima razilcito vreme:
**> mika 22:58 Chat Pu sta ga vas je
**> qpele 22:50 Chat LEVACI SVIH ZEMALJA UJEDINITE
**> SE! pata 23:02 Sezam
**>
**> miksa 22:50 Sezam
**> radab 22:50 Sezam
**> cyber 22:49 Sezam We goT The NOiSe
e pele, jos nije to nista :) dok nisi ti dosao,
bilo nas je samo 3, zato mi i stoji onaj who :)
pitanja.1286nenad,
-> #1282, dule.n> Zašto na žalost? Pa zar nije bolje da postoji prioritet javljanja
> pri čemu bi se namestilo da veći prioritet javljanja imaju "bolji"
> nodovi (oni sa jačim mašinama).
Pa u konkretnom slučaju da, ali u principu (i u normalnim ;)
situacijama gde su sve mašine ekvivalentne) bolje je da je to
random - bolje čak i za slučaj kada jedna mašina ispadne. Ovako
može da se desi da ispadne ona prva ili druga, i posle je veliki
prboblem preskočiti je ako nema dovoljno ljudi koji istovremeno
zovu.
pitanja.1287bcvetkovic,
Zasto odgovorni nikako nece da daju neki odgovor na kritiku koja je
upucena njima, njihovom rad, kao i na probleme svakog sistema?
Bio bi stvarno red da se javite i da odgovire na sijaset postavljenih
pitanja.
Odgovarate na pitanja koja se uopste ne ticu sistema ili vas, a na
ova, cvrc Milojko, nema sanse.
Sto se mene tice, prvoklasan bezobrazluk sa vase strane.
pitanja.1288zmdjokic,
Kako da fajl prebacim u pad a potom ga prikacim uz konferencijsku poruku? Da
li fajl koji bih kacio na ovaj nacin mora da ima posebnu ekstenziju?
Pozdrav, Djole
pitanja.1289vlsadr,
-> #1288, zmdjokic>> Kako da file prebacim u pad a zatim...
pad up [naziv filea]
co attach br. poruke naziv filea >
pitanja.1290voyager,
-> #1287, bcvetkovic│ Sto se mene tice, prvoklasan bezobrazluk sa vase strane.
└──────────────────────────────────────────────────────
Nemoj tako, zabranice ti pristup do daljnjeg ;)
Voyager
pitanja.1291voyager,
-> #1288, zmdjokic│ Kako da fajl prebacim u pad a potom ga prikacim uz konferencijsku
│ poruku? Da li fajl koji bih kacio na ovaj nacin mora da ima posebnu
│ ekstenziju?
└──────────────────────────────────────────────────────
Pa prvo da bi poslao fajl u pad kucas pad upload [ime fajla], pa onda
co att [broj poruke] [ime fajla] >
Voyager.
pitanja.1292popovics,
Sa obzirom da Sezam nudi uslugu razmene E-pošte preko Interneta
koja je moja E-mail adresa, ako mi je username na Sezamu POPOVICS?
pitanja.1293popovics,
Zašto ne mogu da prenesem attach-ovan fajl direktno iz conference
režima, a iz PAD-a i Direktorijuma prenos ide ko' od šale (koristim
Z-MODEM)
pitanja.1294dule.n,
-> #1292, popovics│ Sa obzirom da Sezam nudi uslugu razmene E-pošte preko Interneta
│ koja je moja E-mail adresa, ako mi je username na Sezamu POPOVICS?
└───────────────────
Adresa ti je
popovics@sezam.co.yu
pitanja.1295saint,
Cao svima
E pitanje:
Da li moze da se nekome na inernetu posalje fajl
ili da je taj fajl primim
i koji je maksimum
pitanja.1296space.ace,
-> #1287, bcvetkovic> Zasto odgovorni nikako nece da daju neki odgovor na kritiku koja je
> upucena njima, njihovom rad, kao i na probleme svakog sistema?
Još jednom uprava pokušava da dokaže da Sezam može da egzistira i bez
njihovog mešanja.
pitanja.1297rajkovic,
HI!!!
Da li negde na SezamNet-u postoji neki text fajl koji sadrzi uputstvo za
koriscenje SezamNet-a???
pitanja.1298bcvetkovic,
-> #1297, rajkovicPostoji.
Nalazi se u direktorijumu SEZAM.
Uputstvo je pod imenom (cik pogodi) (za divno cudo)
Uputstvo.txt
Pozdrav
Bosko.
pitanja.1299voyager,
-> #1292, popovics│ Sa obzirom da Sezam nudi uslugu razmene E-poste preko Interneta
│ koja je moja E-mail adresa, ako mi je username na Sezamu POPOVICS?
└──────────────────────────────────────────────────────
Pa popovics@sezam.co.yu
Voyager
pitanja.1300voyager,
-> #1295, saint│ Da li moze da se nekome na inernetu posalje fajl
│ ili da je taj fajl primim
└──────────────────────────────────────────────────────
Da se posalje ne, a da se primi da.
Voyager
pitanja.1301voyager,
-> #1297, rajkovic│ Da li negde na SezamNet-u postoji neki text fajl koji sadrzi uputstvo
│ za koriscenje SezamNet-a???
└──────────────────────────────────────────────────────
Vidi negde u direktorijumu \sezam\ postoji fajl uputstvo.txt
Voyager
pitanja.1302saint,
-> #1295, saint=> Cao svima
=>
=>
=> E pitanje:
=>
=>
=> Da li moze da se nekome na inernetu posalje fajl
=> ili da je taj fajl primim
=>
=>
=> i koji je maksimum
Da nema zabune mislio sam sa sezamove poste
pitanja.1303saint,
-> #1295, saint=> Cao svima
=>
=>
=> E pitanje:
=>
=>
=> Da li moze da se nekome na inernetu posalje fajl
=> ili da je taj fajl primim
=>
=>
=> i koji je maksimum
Da nema zabune mislio sam sa sezamove poste
pitanja.1304neetzach,
-+> Da li moze da se nekome na inernetu posalje fajl
-+> ili da je taj fajl primim
Mozes da saljes uuencodeovan fajl
pitanja.1305saint,
-> #1304, neetzach=> Mozes da saljes uuencodeovan fajl
Sta?kako?
pitanja.1306supers,
-> #1297, rajkovic>> Da li negde na SezamNet-u postoji neki text fajl koji sadrzi uputstvo
>> za koriscenje SezamNet-a???
Manje je poznato da vrlo dobar help za komande SezamNeta u HTML formatu
može da se dobije komandama:
pad html /h
pad download
Iz meni nepoznatih razloga nadležni neće da ovo uputstvo stave u direktorijum.
pitanja.1307neetzach,
-+> Sta?kako?
Lepo, nadjes program za uuencodovanje (btw ima ga negde na sezamu),
zatim kada ga kodujes ubacis ga kao poruku tj. text kodovanog fajla
stavis kao text poruke (i pazi na limit po poruci, znaci moraces da
seces fajl) i sve to posaljes, ako je veliki fajl posaljes ga iz
delova... I onda kada stigne onom drugom, on sve to uzme, sklopi
i dekoduje...
Shvatas? :)))
pozdrav
NTzH 7
OZ 77
pitanja.1308cape,
Gde mogu da nadjem Lotus Organizer za Win ?
pitanja.1309nitugard,
U redu, glup sam, priznajem :(
Kako da pošaljem sve poruke iz svih konferencija koje pripadaju
jednom autoru u pad? Pri tom sam rad zadržati resign na teme na
koje ga imam.
Kada pokušam sa co re [autor] /g /n >
ili nešto slično dobijem "ne postoji tema [autor]" :(
???????
10X.
Nitugard
----------
ALBS - Akcija za Lepši i Bolji Sezam
pitanja.1310miskop,
-> #1309, nitugard--> Kako da pošaljem sve poruke iz svih konferencija koje pripadaju
--> jednom autoru u pad? Pri tom sam rad zadržati resign na teme na
--> koje ga imam.
--> Kada pokušam sa co re [autor] /g /n >
Fali ti jedna zvezdica iza read, znači:
co re * ...
pitanja.1311voyager,
-> #1309, nitugard│ Kada pokusam sa co re [autor] /g /n >
└──────────────────────────────────────────────────────
Pokusaj sa co r * [autor] /g /n >
Voyager
pitanja.1312cmilan,
koliko puta sezam razmenjuje mail sa inostranstvom ?
pitanja.1313fantom,
dajte bre uradite nesto za ove modeme , ili bar odgovorite
sta nije u redu !!!
ALBS
pitanja.1314kenza,
-> #1312, cmilan>> koliko puta sezam razmenjuje mail sa inostranstvom ?
Da li uopste razmenjuje mail (trenutno) ? Sta je toliko
problematicno kod razmene poste da ona malo-malo ne radi ?
pitanja.1315basrak,
-> #1310, miskop> --> Kako da pošaljem sve poruke iz svih konferencija koje pripadaju
> --> jednom autoru u pad? Pri tom sam rad zadržati resign na teme
> --> co re [autor] /g /n >
>
> Fali ti jedna zvezdica iza read, znači:
>
> co re * ...
I jedno /a ako želiš da pročitaš i stare poruke.
pitanja.1316pzeljko,
Postovana Upravo ima dva pitanja:
1.Da li Uprava Sezama razmislja o privatizaciji
Sezama koja bi sigurno donela svez kapital
a time i mogucnost brze modernizacije(tehnicke,sogtverske itd)
samog sistema sto bi sigurno uticalo na kvalitet usluga.
Siguran sam da ima zaintersovanih koji bi pod odredjenim
uslovima rado ulozili svoj kapital.
2.Da li postoiji mogucnost da se osim vesti B92
pojave vesti sa npr.FidoNeta,Tanjuga,CNN,itd.
Zeljko
pitanja.1317fantom,
dajte bre sta je sa ovim sezamom , recite vise !!!
stvarno nema smisla popravite il kazite da trazimo drugi bbs
pitanja.1318saint,
-> #31, dzakic=> U zgradi BIGZ-a jutros od 10 pa do 16h nije bilo struje.
A ja se ponadao da menjaju hardver...
pitanja.1319voyager,
>> Na vezi 16 min 8 sec. Do kraja: 13 min 52 sec.
>> Ukupno za danas je ostalo: 2 min 55 sec.
Sta je bre ovo?
Voyager
pitanja.1320fantom,
>>Dajte, ljudi, ova Vladimirova akcija prerasta u cirkus.
>> ukapirao da mu nema pada od juce, i napravio frku...
Nije samo pad u pitanju nego jos mnoge druge stvari
>>znaci, nema persiranja, ali odredena doza postovanja prema starijim
korisnicima
Ti ko da si penzioner pa da ti kazem "Izvinite gospodine ..."
>>Necu odgovarati na takve poruke, ukoliko vidim da su pisane
Sve sto nije po tvom znaci nije u pravu jel tako mislis !!!
ALBS
pitanja.1321n.ceh,
-> #1320, fantom> >>znaci, nema persiranja, ali odredena doza postovanja prema starijim
> korisnicima
>
> Ti ko da si penzioner pa da ti kazem "Izvinite gospodine ..."
Zamolio bih te da, ako već želiš da mi držiš predavanje, pročitaš i _shvatiš_
celu poruku. Dovoljno sam pismen da mogu da kažem da su mi poruke razumljive.
Rekao sam da nema persiranja. Pročitaj red pre toga, napisao sam da ne
očekujem obraćanje sa Vi, a ti si očigledno do prevideo. Molim te da sledeći
put obratiš pažnju na ono što sam napisao, a ne da izvlačiš iz konteksta.
> >>Necu odgovarati na takve poruke, ukoliko vidim da su pisane
>
> Sve sto nije po tvom znaci nije u pravu jel tako mislis !!!
Opet praviš istu grešku. Rekao sam da neću odgovarati na poruke koje su pisane
"iz nekog nezrelog revolta". Ovo je bilo, i još uvek stoji u originalnoj
poruci. Ne znam da li namerno nisi koristio reply, ili ne znaš da ga koristiš,
ali rezultat je isti. Izostavio si važan deo moje poruke, da bi me predstavio
kao nešto što nisam. I dalje tvrdim: neću odgovarati na prozivke, ali sam
otvoren za normalnu diskusiju.
Za zaineteresovane, moja originalna poruka se nalazi pod brojem 3.895 u
konferenciji SEZAMNET:2 (znači tema je problemi)
pitanja.1322fantom,
-> #1321, n.ceh>>Izostavio si vazan deo moje poruke, da bi me predstavio kao nesto sto nisam.
Sto bi ja izostavljo deo tvoje poruke da te predstavim kao nesto sto nisi
kada svi koje interesuje diskusija moraju procitati sve poruke tako da
su vecina ljudi videla tvoju poruku , a ja sam samo hteo da naglasim na koji
deo odgovaram
pitanja.1323kovac.alx,
-> #32, dzakicHvala na objasnjenju i pomoci oko pretrage zalutalih
datoteka, ali problemi oko prenosa poruka nastavljeni
su danas. Ima li nade za azurnost administratora ili
odgovornih?
pitanja.1324n.ceh,
-> #1322, fantom> kada svi koje interesuje diskusija moraju procitati sve poruke tako da
> su vecina ljudi videla tvoju poruku , a ja sam samo hteo da naglasim na
> koji deo odgovaram
Al si ga iskrojio, svaka ti čast!
pitanja.1325pvlada,
Kako je "Sezam" dobio ime ?
Pozdrav Vlada
pitanja.1326popovics,
-> #1325, pvladaPa, Vlado izgleda da nisi baš upućen...
SEZAM je skraćenica za SistEm ZA Modemsku komunikaciju (slova
pisana velikim slovima su delovi skraćenice)
OD:popovics
pitanja.1327dzakic,
-> #1325, pvlada> Kako je "Sezam" dobio ime ?
SistEm ZA Modemske komunikacije.
pitanja.1328saint,
-> #1326, popovics=> SEZAM je skracenica za SistEm ZA Modemsku komunikaciju (slova
=> pisana velikim slovima su delovi skracenice)
A ja mislio po ULICI SEZAM
pitanja.1329zoxy,
-> #1326, popovics> Pa, Vlado izgleda da nisi bas upucen...
> SEZAM je skracenica za SistEm ZA Modemsku komunikaciju (slova
> pisana velikim slovima su delovi skracenice)
Ti si od skoro ovde?
To je skracenica od:
SvE vas ZAjebavaMo ;))
pitanja.1330popovics,
-> #1329, zoxyJa sam odgovorio čoveku ozbiljno, a ti me zezaš, mada ne mislim da
je loše uneti malo žifosti po conf-ama.
pitanja.1331miskop,
-> #1330, popovics-> Ja sam odgovorio čoveku ozbiljno, a ti me zezaš, mada ne mislim da
-> je loše uneti malo žifosti po conf-ama.
Kad nekom odgovaraš na poruku pravilo je da citiraš deo njegove
poruke, a ja koliko vidim, ti još uvek to ne radiš...
pitanja.1332popovics,
Postoji li način da "zaobiđem" autoexec kada se logujem na Sezam?
pitanja.1333popovics,
Je li, zna li neko o čem' se radi:
U pad režimu otkucam ja bez veze ?, i on mi izlista dostupne
komande. Među njima vidim jednu koja mi bode oči, a ime joj je
html, e sad kucam ja: ? html, a on meni:Komanda još nije
dokumentovana. Kakva je to komanda, čemu služi, i što nema help-a
za nju?
pitanja.1334plejboj,
-> #1328, saint
> A ja mislio po ULICI SEZAM
A, gde je ta ulica ?
pitanja.1335saint,
-> #1334, plejboj=> A, gde je ta ulica ?
Jel si nekad cuo za deciju emisiju Ulica Sezama...
Americke proizvodnje...
pitanja.1336hogistey,
-> #1329, zoxy>!> SEZAM je skracenica za SistEm ZA Modemsku komunikaciju (slova
>! SvE vas ZAjebavaMo ;))
SvE ZA Money!
SvE ZA Mani!
pitanja.1337dalex,
-> #1336, hogistey>> SvE ZA Money!
>> SvE ZA Mani!
Savez Eskimskih Zabavljača Akrobata & Mađioničara :)
pitanja.1338saint,
Sta znaci i zasta sluzi ono PGP ili tako nesto
u komandi RES
pitanja.1339gligo,
-> #1338, saint> Sta znaci i zasta sluzi ono PGP ili tako nesto
> u komandi RES
Citaj starije poruke.
pitanja.1340dzakic,
-> #1332, popovics> Postoji li način da "zaobiđem" autoexec kada se logujem na Sezam?
Autoexec se jednostavno uvek izvršava. Ako želiš da se nijedna
komanda ne izvršava automatski, izbriši iz autoexeca sve linije
do prvog reda koji počinje dvotačkom. Za ostale često korišćene
komande i dalje možeš da koristiš skraćenice definisane u
ostatku autoexec datoteke.
pitanja.1341obren,
-> #1333, popovics> U pad režimu otkucam ja bez veze ?, i on mi izlista dostupne
> komande. Među njima vidim jednu koja mi bode oči, a ime joj je
> html, e sad kucam ja: ? html, a on meni:Komanda još nije
> dokumentovana. Kakva je to komanda, čemu služi, i što nema
> help-a za nju?
Komanda PAD HTML [/h] konvertuje sadržaj textpada u HTML format,
tako da možeš da čitaš poruke iz konferencija u Web čitaču koji
podržava frejmove i JavaScript (čitaj: svi koji su danas aktuelni)
Ako upotrebiš i prekidač /h dobijaš i uputstvo za SezamNet u HTML
formatu zajedno sa porukama.
pitanja.1342darth.vader,
-> #1332, popovics>> Postoji li nacin da "zaobidem" autoexec kada se logujem na Sezam?
Naravno... Obrisi sve sto ima u njemu :)
See ya, Darth :)
pitanja.1343saint,
-> #1339, gligo=> Citaj starije poruke.
Aj mi molim te odgovori...
pitanja.1344obren,
-> #1338, saint> Sta znaci i zasta sluzi ono PGP ili tako nesto u komandi RES
Pročitaj poruku SEZAMNET.2:razno.703 da ne kucam ponovo...
pitanja.1345pvlada,
-> #1333, popovics> html, e sad kucam ja: ? html, a on meni:Komanda još nije
> dokumentovana. Kakva je to komanda, čemu služi, i što nema help-a
Pretvara ti textpad u HTML format.
Pozdrav Vlada
pitanja.1346saint,
-> #1344, obren=> Procitaj poruku SEZAMNET.2:razno.703 da ne kucam ponovo...
Hvala...
Nije losa fora...
A jel ima neki nacin kojim ces da napravis duplu sifru
za Sezam?
pitanja.1347dselic,
-> #1335, saint> Jel si nekad cuo za deciju emisiju Ulica Sezama...
> Americke proizvodnje...
Sesame Street - ulica SUSAMA :)
pitanja.1348epson,
-> #1347, dselic
│ Sesame Street - ulica SUSAMA :)
└─────────────────────────────────────────────────
Susam znači isto što i Sezam .
pitanja.1349miskop,
Da li se planira da se na Sezam 'dovuče' najnovija verzija
Majkrosoft Internet Eksplorera, pošto se i zvanično poja-
vila i može da se skine sa njihovoh sajta(trenutno je preo-
pterećen) kao i sa shareware.com, download.com?
pitanja.1350pzeljko,
Sta je sa FTP -om?Nista sto je prikaceno
a ide iz inostranstva ne stize.
Zeljko
pitanja.1351vdjole,
Da li na neku foru može MAIL DELETE da obriše više poruka odjednom?
(navođenjem džokera, opsega brojeva poruka, opsega datuma, itd.)
Ako ne može, mislim da bi bilo lepo da može bar nešto od ovoga.
pitanja.1352miskop,
-> #1350, pzeljko-> Sta je sa FTP -om?Nista sto je prikaceno
-> a ide iz inostranstva ne stize.
Ide, ali sa zakašnjenjem...
pitanja.1353dr.grba,
-> #1348, epson>> │ Sesame Street - ulica SUSAMA :)
>> └─────────────────────────────────────────────────
>>
>> Susam znači isto što i Sezam .
Gle, stvarno (:
ses-a-me (ses'uh mee) n.
1. a tropical plant, Sesamum indicum, of the
family Pedaliaceae, whose small oval
seeds are edible and yield an oil.
2. the seeds themselves, used to add flavor
to bread, crackers, etc.
3. OPEN SESAME.
[1595-1605; < Gk sesáme sesame plant < < Akkadian
samassammu, der. of saman sammi plant oil]
pitanja.1354acafaca,
Kako da mi se u Internet porukama vide YU slova
Imao sam Juski rasporad, pa sam promenio na Custom 1 i sva naČa
slova mi pretvara u "C".
pitanja.1355vector,
Nova oprema?
pitanja.1356fantom,
a jel mozete da kazete koja je to nova oprema ???
pitanja.1357stameni,
Primetio sam jednu nelogičnost na Sezamu. Naime, ako se uz
datumski opseg ne navede switch /a, a pri tom su poruke stare,
onda neće da prođe kako treba komand conf find. Konkretno, to
izgleda ovako:
----<cut>----
Conf:KOMUNIKACIJE.8» find -270595
Traži: tim
Conf:KOMUNIKACIJE.8» find -270595 /a
Traži: tim
===============================
1.7 KOMUNIKACIJE.8:modemi
...
----<cut>----
Ispada da datusmki opseg deluje samo na nove poruke, što ne
bi trebalo, bar kako meni jednom rekoše. Šta ovo znači?
pitanja.1358payce,
Hoce li neko od odgovornih da odgovori na pitanje: Kakva je to
nova oprema o kojoj se prica?