pitanja.1359saint,
-> #1358, payce=> Hoce li neko od odgovornih da odgovori na pitanje: Kakva je to
=> nova oprema o kojoj se prica?
Kolko sam ja cuo jedan HD
pitanja.1360nenad,
-> #1356, fantom> a jel mozete da kazete koja je to nova oprema ???
Dodat je novi disk na server i na nekim nodovima su zamenjene
mrežne kartice novim (i ispravnim).
pitanja.1361pvlada,
-> #1360, nenad> Dodat je novi disk na server i na nekim nodovima su zamenjene
> mrežne kartice novim (i ispravnim).
Da li to znači da će sada konačno da radi nod 14 ? ;)
Pozdrav Vlada
pitanja.1362zoxy,
-> #1336, hogistey>>!> SEZAM je skracenica za SistEm ZA Modemsku komunikaciju (slova
>
>>! SvE vas ZAjebavaMo ;))
>
> SvE ZA Money!
> SvE ZA Mani!
Lepo, lepo...
ajmo jos neki, pa da napravimo zbirku..
pitanja.1363dr.grba,
-> #1360, nenad>> mrežne kartice novim (i ispravnim).
Šta? Neke nove, a neke ispravne? (:
pitanja.1364dr.grba,
-> #1362, zoxy>> ajmo jos neki, pa da napravimo zbirku..
Stvoreno za Eksplicitnu Zabavu Anarhista i Mališana
pitanja.1365simce,
-> #1358, payce
Oce li neko reci kakav je to sistematski pregled o kome
ceo sezam bruji? :))
Nema ko me nije pozvao sledece nedelje u redakciju rachunara na
pregled.. :)
?!
pitanja.1366qpele,
-> #1361, pvlada > Dodat je novi disk na server i na nekim nodovima su zamenjene
> mrežne kartice novim (i ispravnim).
Pv> Da li to znači da će sada konačno da radi nod 14 ? ;)
Koliko vidim, ne :(, ipak je masina ostala ista :)
pitanja.1367qpele,
-> #1365, simce Si> Oce li neko reci kakav je to sistematski pregled o kome
Si> ceo sezam bruji? :))
Si> Nema ko me nije pozvao sledece nedelje u redakciju rachunara na
Si> pregled.. :)
Pa nazalost moraces gace da promenis sledece nedelje :))
pitanja.1368simce,
-> #1367, qpele> Pa nazalost moraces gace da promenis sledece nedelje :))
;))
Ma daj ozbiljno, u chemu je fora? Jel se to neki virus prenosi
preko zrachenja monitora? Ili je to tamo u redakciji neko samo
perverzan.. ;)
Vala nikad kraja chudima na sezamu..
pitanja.1370nenad,
-> #1363, dr.grba> Šta? Neke nove, a neke ispravne? (:
Baš tako, al' važno da nema više 8-mobitnih kartica (osim na
Pentium-ima).
pitanja.1371saint,
-> #1370, nenad=> Bas tako, al' vazno da nema vise 8-mobitnih kartica (osim na
=> Pentium-ima).
A da li cete skoro staviti modeme 33600?
pitanja.1372qpele,
-> #1368, simce Si> Ma daj ozbiljno, u chemu je fora? Jel se to neki virus prenosi
Si> preko zrachenja monitora? Ili je to tamo u redakciji neko samo
Si> perverzan.. ;)
Ne znam sta da ti kazem, ja sam video da se trihineloza siri sezamom
pa ti gledaj :)
pitanja.1373hogistey,
-> #1362, zoxy>! Lepo, lepo...
>! ajmo jos neki, pa da napravimo zbirku..
Stalno Eskiviramo ZAhteve i Molbe
pitanja.1374zoxy,
-> #1373, hogistey>>! Lepo, lepo...
>>! ajmo jos neki, pa da napravimo zbirku..
>
> Stalno Eskiviramo ZAhteve i Molbe
BRAVO!!!!!
pitanja.1375ivke,
Da li mogu da dobijem podatke o vremenu na Sezamu u odredjenom
periodu?
pitanja.1376emajsijuen,
Koliko cesto se razmenjuje E-Mail sa ostalim sistemima ?
pitanja.1377popovics,
Da li je moguće na Sezamu nešto tipa:
mail send perap > tj. mail write perap > -- odnosno da se privatna
poruka preuzme iz PAD-a i koji bi trebao da bude njen naziv (naziv
fajla sa porukom) i da li se može primeniti i na konferencije
pitanja.1378nenad,
-> #1376, emajsijuen> Koliko cesto se razmenjuje E-Mail sa ostalim sistemima ?
U principu svakih pola sata, a ako ne uspe onda se razmena
pokušava svakih 5-10 minuta. Nakon što uspe onda se opet menja
nakon pola sata.
pitanja.1379edison,
Kako mogu da download-ujem privatne poruke (e-mail)?
pitanja.1380gmatic,
-> #1377, popovics==> Da li je moguce na Sezamu nesto tipa:
==> mail send perap > tj. mail write perap > -- odnosno da se
==> privatna poruka preuzme iz PAD-a i koji bi trebao da bude
==> njen naziv (naziv fajla sa porukom) i da li se moze primeniti
==> i na konferencije
Dali koristis sor?
Ako ne udji u taj fajl i na pocetku upisi:
mail wr xxx
gde je xxx onaj kome pises.
Na kraju stavi tacku.
Onda u komandnoj liniji sezama upisi execute <ime fajla> i gotovo.
pitanja.1381saint,
-> #1378, nenad
Kako da nekome posaljem fajl sa Imail-om?
pitanja.1390popovics,
-> #1380, gmatic
>>==> Da li je moguce na Sezamu nesto tipa:
>>==> mail send perap > tj. mail write perap > -- odnosno da se
>>==> privatna poruka preuzme iz PAD-a i koji bi trebao da bude
>>==> njen naziv (naziv fajla sa porukom) i da li se moze primeniti
>>==> i na konferencije
>>
>>Dali koristis sor?
Ne...
>>Ako ne udji u taj fajl i na pocetku upisi:
>>mail wr xxx
>>gde je xxx onaj kome pises.
>> Na kraju stavi tacku.
Ne razumem kako onda da na kraju stavim tačku, kada se svaka
rečenica završava
tačkom, da li će to Sezam shvatiti kao toliko poruka, ili sve tačke
u tekstu
ignoriše, a zanima ga ako je tačka na početku NOVOG reda i kada u
njemu nema
ništa...
Primer:
''''''mail wr perap 'normalno, bez znaka "'"
Pero ti si moj idol. Hoćeš li da mi pošalješ onaj fajl vbrun140.exe?
''''''. 'ovde bi stavio tačku bez znaka "'"
-Da li ovako treba?
-Ili u nečemu grešim?
-Da li ovo važi za konferencije i grupe (predpostavljam da, ali
čisto da
proverim)
-Da li radi i sa REPLY tj. umesto:mail wr perap, da stoji :mail
reply 3234
>> Onda u komandnoj liniji sezama upisi execute <ime fajla> i
gotovo.
Ti, čoveče k'o da mi čitaš misli, napisao sam PAD, a u stvari sam
mislio na
EXEC, Bravo...
pitanja.1391dzakic,
-> #1357, stameni> Conf:KOMUNIKACIJE.8» find -270595
> Ispada da datusmki opseg deluje samo na nove poruke, što ne
> bi trebalo, bar kako meni jednom rekoše. Šta ovo znači?
Svaka list/read/find komanda određuje opseg poruka na koje se
odnosi na sledeći način.
1) Pretpostavi da se čitaju poruke:
- OD mesta dokle se posednji put stiglo sa čitanjem (interni
pointer na 'nove' poruke)
- DO kraja
2) Ako je zadat svič /a - ne od pointera, već od početka
3) Ako je zadat početni datum, onda OD njega
Ako je zadat krajnji datum, onda DO njega
Tako, "find -270595" traži među novima, do zadatog datuma.
pitanja.1392stameni,
-> #1391, dzakic>> 1) Pretpostavi da se čitaju poruke:
>> - OD mesta dokle se posednji put stiglo sa čitanjem (interni
>> pointer na 'nove' poruke)
>> - DO kraja
>> 2) Ako je zadat svič /a - ne od pointera, već od početka
>> 3) Ako je zadat početni datum, onda OD njega
>> Ako je zadat krajnji datum, onda DO njega
Zar ovo nije malo zbrljano? Mislim da jeste, ali nemam ideju
šta bi valjalo, pa da to predložim...
Ne vidim kako ovo:
>> Tako, "find -270595" traži među novima, do zadatog datuma.
sledi iz onog gorecitiranog.
Ako stavim "find -270595", zar onda ne bi trebalo da traži među
svim porukama starijim od datog vremenkog opsega?
Ako stavim "find 010595-270595", onda ne bi trebalo da stavljam
svič /a (tako mi bar rekoše jednom) - je li to tačno ili nije?
Ako stavim "find 270597-" zar onda ne bi trebalo da traži među
svim porukama posle datumskog opsega, bez obzira na to što ne
stavim i /a?
pitanja.1393dzakic,
-> #1392, stameni> Ako stavim "find -270595", zar onda ne bi trebalo da traži među svim
> porukama starijim od datog vremenkog opsega?
Pa možda. Međutim, ako smo se dogovorili da mail find bez ikakvih
parametara traži samo među novima (kao što i mail read čita samo nove),
onda i find -datum, traži među novima - rečeno je samo DO datuma, a
polazni se podrazumeva kao i u prethodnom, običnom slučaju.
> Ako stavim "find 010595-270595", onda ne bi trebalo da stavljam svič /a
> (tako mi bar rekoše jednom) - je li to tačno ili nije?
Tačno je. Ako navedeš oba datuma, obavezno se poštuju. /a se stavlja kada
želiš da početak traženja/listanja/čitanja ne bude 'nove poruke' već SVE.
> Ako stavim "find 270597-" zar onda ne bi
> trebalo da traži među svim porukama posle datumskog opsega, bez obzira
> na to što ne stavim i /a?
To se i dešava. Ako kažeš 'datum-', to znači OD datuma, pa naravno do
kraja pošto ništa nije naglašeno. /A kao što rekoh utiče samo na poziciju
od koje se počinje sa traženjem.
pitanja.1394miskop,
-> #1381, saint-> Kako da nekome posaljem fajl sa Imail-om?
Za sad možeš samo da primaš fajlove, ali slanje fajlova uz internet
mail, još nije moguće.
pitanja.1395miskop,
-> #1379, edison-> Kako mogu da download-ujem privatne poruke (e-mail)?
Prvo kucaš:
mail read &
a zatim:
pad do *.*
pitanja.1396nenad,
-> #1377, popovics> Da li je moguće na Sezamu nešto tipa:
> mail send perap > tj. mail write perap > -- odnosno da se privatna
> poruka preuzme iz PAD-a i koji bi trebao da bude njen naziv (naziv
> fajla sa porukom) i da li se može primeniti i na konferencije
Ne može. Možeš da otvoriš poruku u editoru (PAD EDIT ime.ext), da
na početak dodaš red sa komandom MAIL SEND xxxx, na kraj jednu
tačku na početku reda (ne treba da bude prazan da ne bi i
ekranski editor pomislio da je kraj poruke) i da dobijenu
datoteku izvršiš (pad execute ime.ext).
pitanja.1397nenad,
-> #1390, popovics> Ne razumem kako onda da na kraju stavim tačku, kada se svaka
> rečenica završava tačkom,
Poruka se završava tačkom na početku praznog reda. U ekranskom
editoru možeš da dodaš space iza, kako on ne bi odmah završio
editovanje fajla, ali pošto će on da prilikom snimanja fajla u
pad sve jedno da ukine sve space-ove na krajevima reda dobićeš
opet tačku na početku praznog reda pa će se exec izvršiti kako
treba.
> -Da li radi i sa REPLY tj. umesto:mail wr perap, da stoji :mail
> reply 3234
Da, u exec možeš da staviš praktično sve što bi inače kucao dok
radiš na Sezamu.
pitanja.1398nenad,
-> #1379, edison> Kako mogu da download-ujem privatne poruke (e-mail)?
Poruke išitaj u fajl u pad-u (MAIL READ >), podrazumeva se ime
fajla TEXTPAD. Tako dobijeni fajl možeš da download-uješ komandom
PAD DOW, a možeš ga i prethodno arhivirati komandom PAD ARC ili
samo ARC iz PAD režima.
pitanja.1399bastion,
Evo jednog pitanja:
Interesuje me nesto danas sam otisao u show rezim i...
> show
Show> /?
Show> ?
Show rezim nudi sledece komande:
˙ account ˙ exit ˙ weather
˙ exchange ˙ tv ˙ welcome
Show> tv
Show> tv /?
Nema objasnjenja. Komanda jos nije dokumentovana.
Show>
Zasto ove komande [ TV ] nema u meniju i zasto kad otkucamo
TV u SHOW rezimu nista se nedesi vec predje samo u drugi red?
Zasto TV komanda nije "dokumentovana" i zasto nema objasnjenja?
pitanja.1400ljiljam,
Kako se citaju sys.mg poruke?
pitanja.1401darth.vader,
-> #1400, ljiljam>> Kako se citaju sys.mg poruke?
Ako mislis na SYSMSG, samo otkucas SYSMSG u komandnoj liniji i to je to...
See ya, Darth :)
pitanja.1402bastion,
-> #1400, ljiljam>> Kako se citaju sys.mg poruke?
Ako mislis na SYSMSG poruke, onda kucaj :
Sysmsg
Dobices izvestaj o odgovorima na tvoju postu iz konferencija,
o eventualnom uclanjivanju ili izclanjivanju iz grupa,ili
mozda o upadima na tvoj username sa pogresnom sifrom.
Ako je u pitanju posta iz konferencija onda ti je navedena
i konferencija i broj poruke koja je odgovor na tvoju postu.
pitanja.1403epson,
-> #1400, ljiljam
│ Kako se citaju sys.mg poruke?
└─────────────────────────────────────────────────
mail/group/conf read /a /!
pitanja.1404silence,
-> #1394, miskop> -> Kako da nekome posaljem fajl sa Imail-om?
>
> Za sad možeš samo da primaš fajlove, ali slanje fajlova uz internet
> mail, još nije moguće.
>
Ma, može, ako je fajl veličine max. 20-tak kilobajta. Fajl koji se
želi poslati (pazite da se ne spotaknete o pasiv! ;) ) se UUENCODE-uje i
u editoru prilepi na kraj poruke. UUenkodovanjem se povećava veličina
fajla za cca 50 %, a kako je max. veličina poruke 32 kb, otud ona cifra
od 20-tak kb max. veličine fajla iz prve rečenice.
UUenkodovanje se može uraditi nekim nezavisnim programčićem (kačen je
skorije negde u nekoj konfi), a bogami i iz DOS Navigatora.
Sve je to krpljenje, al' za neku nuždu može da posluži (ne za veliku,
naravno ;) ).
pitanja.1405hercog,
-> #1400, ljiljam│ Kako se citaju sys.mg poruke?
└───────────────────────────────────────────────────────────
Naredbom sysm npr.
Sale
pitanja.1406popovics,
-> #1403, epson>
> │ Kako se citaju sys.mg poruke?
> └─────────────────────────────────────────────────
>
> mail/group/conf read /a /!
>
Izvini, ali što zakomplikova čoveku?
P O P
pitanja.1407popovics,
-> #1404, silence> UUenkodovanje se može uraditi nekim nezavisnim programčićem
> (kačen je skorije negde u nekoj konfi), a bogami i iz DOS
> Navigatora. Sve je to krpljenje, al' za neku nuždu može da
> posluži (ne za veliku, naravno ;) ).
Ajde molim te, ako znaš da mi ukažeš u kojoj je to conf-i, jer mi treba, a da
instaliran DOS navigator samo zbog toga ne ide...
P O P
pitanja.1408popovics,
-> #1399, bastion> Zasto ove komande [ TV ] nema u meniju i zasto kad otkucamo
> TV u SHOW rezimu nista se nedesi vec predje samo u drugi red?
> Zasto TV komanda nije "dokumentovana" i zasto nema objasnjenja?
Evo mog odgovora:
Ta komanda bi trebala da ispisuje TV program za taj dan, ali pošto su
nadležni malo lenji ( što oni da rade, kad i kad ne rade primaju platu :) )
da to UPDATE-uju svaki dan.
P O P
pitanja.1409silence,
-> #1407, popovics> Ajde molim te, ako znaš da mi ukažeš u kojoj je to conf-i, jer mi treba,
> a da instaliran DOS navigator samo zbog toga ne ide...
Lakše mi da pošaljem nego da tražim gde je bilo...
uue_uud.zippitanja.1410pvlada,
-> #1407, popovics> Ajde molim te, ako znaš da mi ukažeš u kojoj je to conf-i, jer mi treba,
> a da instaliran DOS navigator samo zbog toga ne ide...
Evo šaljem i uudecode i uuencode da ne bi tražio.
Pozdrav Vlada
unecode.zippitanja.1411epson,
-> #1406, popovics
│ Izvini, ali što zakomplikova čoveku?
└─────────────────────────────────────────────────
Mislio sam na MR poruke, a ne na System Messages .
pitanja.1412popovics,
-> #1411, epson
> Mislio sam na MR poruke, a ne na System Messages .
Aha, ja sam mislio sa sysmsg poruke (System Messages), a ti na MR. A na šta
je on mislio? :)
P O P
pitanja.1413popovics,
Izvinite, šta znači ona info poruka koja me dočeka kad se logujem na Sezam
tj. da je promenjen telefon za glasovnu (?!?) komunikaciju sa Sez-om?
Stvarno ne znam zašta bi taj telefon služio (a šta mislite da se tu
ubaci još jedan nod).
P O P
pitanja.1414kum.djole,
-> #1413, popovics>> Stvarno ne znam zašta bi taj telefon služio (a šta mislite da se tu
>> ubaci još jedan nod).
:)))))).. stvarno, zašta bi služio taj telefon. ;)
pitanja.1415zoxy,
-> #1409, silence>> Ajde molim te, ako znas da mi ukazes u kojoj je to conf-i, jer mi treba,
>> a da instaliran DOS navigator samo zbog toga ne ide...
>
> Lakse mi da posaljem nego da trazim gde je bilo...
Uf..
jos lakse je da ti neko sa int. nalogom posalje taj fajl. Ako ne nadjes nikog
baci meni ja cu ga proslediti kome treba.
Naravno, osim ako nije neko ljubavno pismo ;)
pitanja.1416zoxy,
-> #1413, popovics> Izvinite, sta znaci ona info poruka koja me doceka kad se logujem na Sezam
> tj. da je promenjen telefon za glasovnu (?!?) komunikaciju sa Sez-om?
> Stvarno ne znam zasta bi taj telefon sluzio (a sta mislite da se tu
> ubaci jos jedan nod).
Itekako treba...
Meni je zivot spasao pre neki dan.
Istekla mi pretplata (sad se pitate: sta zar ti placas pretplatu? ...mi smo
culi da ovde svi preko 2 dana staza imaju dzabenko naloge).
Poslao sam uplatnicu faxom al se nije dobro video text.
A meni frka, samo takva.. jos sam na uplatnici napisao rukom FRKA..UKLJUCUJTE
ODMA' ;)
I maki dobila, i vidi da je frka al ne zna koga treba da ukljuci.
Srecom sto bese i taj telefon ..
pitanja.1417silence,
-> #1415, zoxy> > Lakse mi da posaljem nego da trazim gde je bilo...
>
> Uf..
> jos lakse je da ti neko sa int. nalogom posalje taj fajl. Ako ne nadjes
> nikog baci meni ja cu ga proslediti kome treba.
Razbih glavu razmišljajući šta je pisac hteo da kaže... Pazi vamo: ja
nisam taj kome treba 'internet fajl transfer'. Ovo gornje 'lakše mi je
da pošaljem nego da tražim gde je bilo' odnosi se na
UUencoder/decoder... Pogledaj prethodne poruke.
pitanja.1418the.edge,
Zanima me gde sada radi Valex? Odkad su Mikroracunari postali Mikro, nema
vise njegovog imena na spisku urednika?!
AcCeSS DeNiED
pitanja.1419zoxy,
-> #1417, silence> Razbih glavu razmisljajuci sta je pisac hteo da kaze... Pazi vamo: ja
Nemoj... ni njemu nije bilo jasno kad je procitao ovako skinutu sa neta :))))
pitanja.1420nenad,
-> #1399, bastion> Zasto ove komande [ TV ] nema u meniju i zasto kad otkucamo
> TV u SHOW rezimu nista se nedesi vec predje samo u drugi red?
Komanda je bila namenjena servisu sa TV programu koji se
distribuira sa SezamPro-a. Cilj je bio da se olakša njegovo
praćenje (da korisnici ne troše internet mail, kao i pretpostavka
da ne treba svakome program svaki dan), ali su autori tog servisa
bili protiv toga tako da ta komanda sada ne radi ništa.
pitanja.1421nenad,
-> #1408, popovics> Evo mog odgovora:
>
> Ta komanda bi trebala da ispisuje TV program za taj dan, ali pošto
> su nadležni malo lenji ( što oni da rade, kad i kad ne rade primaju
> platu :) ) da to UPDATE-uju svaki dan.
Na osnovu čega je nastao "tvoj" odgovor?
Molio bih te da ubuduće ne širiš dezinformacije o stvarima o
kojima ne znaš ili nisi informisan jer ova konferencija služi
upravo za komunikaciju sa korisnicima sistema koji imaju neki
problem ili pitanje. Pogrešni odgovori ili dezinformacije im ne
mogu nikako koristiti, mogu samo da im štete. Ako ni zbog čega
drugog ono zbog činjenice da predstavljaju nepotreban šum i
ometaju ostatak i normalan tok diskusija u konferenciji.
Pretostavljam da ti to nije bila namera, ali mora ti biti jasno
da ne postoje "tvoji" i "moji" odgovori već postoje odgovori ili
informacije koji su tačni i odgovori i informacije koji su
netačni. Ukoliko nisi siguran u istinitost i tačnost informacija
koje daješ ili činjenično stanje, krajnje je neprimereno da
dezinformišeš ljude "tvojim" odgovorima. Možeš iznositi
pretpostavke, ali ni za tim nema prevelike potrebe jer postoje na
sistemu ljudi koji su sigurno bolje od tebe informisani o
stvarima o kojima se ovde razgovara, prate konferenciju i
odgovaraju na pitanja.
pitanja.1422nenad,
-> #1413, popovics> Izvinite, šta znači ona info poruka koja me dočeka kad se logujem na
> Sezam tj. da je promenjen telefon za glasovnu (?!?) komunikaciju sa
> Sez-om?
U pitanju je tzv. "support" broj, broj na koji se glasom može
pozvati Sezam i nešto pitati, požaliti se, informisati se.
pitanja.1423nenad,
-> #1418, the.edge> Zanima me gde sada radi Valex? Odkad su Mikroracunari postali Mikro,
> nema vise njegovog imena na spisku urednika?!
Valex se oženio i koliko znam još uvek radi kod BK provajdera kao
neki menadžer za nešto. :) Mail mu je valex@eunet.yu, a ovde se
ne javlja jer još uvek nema računar kod kuće, a samim tim ni
modem.
pitanja.1424epson,
-> #1422, nenad
│ pozvati Sezam i nešto pitati, požaliti se, informisati se.
└─────────────────────────────────────────────────
^^^^^^^^^^^
Mira Kuga ? :))
pitanja.1425miskop,
Zar za Sezam ne važi promena vremena?
pitanja.1426stameni,
-> #1422, nenad>> U pitanju je tzv. "support" broj, broj na koji se glasom može
>> pozvati Sezam i nešto pitati, požaliti se, informisati se.
Mislim da nisam u konferenciji video novi broj, samo prilikom
logovanja. Baš je moglo obaveštenje i u conf, jer mi nešto lakše
deluje, u slučaju potrebe, da pogledam bazu poruka nego da zovem
Sezam i da se nadam da taj info nije zastareo, te da se ne može
ponovo pozvati sa "info"...
Inače, da li važi stari broj (beše direktan broj?) ili se mora
koristiti taj novi preko lokala?
pitanja.1427emajsijuen,
-> #1425, miskopMi>> Zar za Sezam ne vazi promena vremena?
Sta ste se bre svi uvatili za promenu vremena ? Ko da je to toliko bitno!
pitanja.1428nenad,
-> #1426, stameni> Mislim da nisam u konferenciji video novi broj, samo prilikom
> logovanja. Baš je moglo obaveštenje i u conf, jer mi nešto lakše
> deluje, u slučaju potrebe, da pogledam bazu poruka nego da zovem
> Sezam i da se nadam da taj info nije zastareo, te da se ne može
> ponovo pozvati sa "info"...
Info će isteći, ali broj se može pročitati komandom SHOW ACCOUNT
npr.
> Inače, da li važi stari broj (beše direktan broj?) ili se mora
> koristiti taj novi preko lokala?
Radekacija Računara je preseljena i došlo je do izvesnih tubanja
zbog toga, sa starog broja ćeš biti upućen na novi, tako da on
radi, ali to ništa ne znači.
pitanja.1429voyager,
Ne znam sta se ovde desava ali su mi danas na mail stigle dve
internet poruke, identicne, jedna za drugom. Znaci u isto vreme
napisane, istog datuma, istog sadrzaja jedino razlicitog broja.
Sta se desava?
VoYaGeR
pitanja.1430johnnya,
Zašto kada se šalje poruka sa EUNet-a na Sezam po CP1250 rasporedu
sva slova budu propisno "preneta" samo slovo ć i Č zamene mesta ?
Zašto kada se poruka šalje sa Sezama, čćšđž (naša slova) automatski
se pretvaraju u ccsdz ?
pitanja.1431supers,
-> #1429, voyager>> Ne znam sta se ovde desava ali su mi danas na mail stigle dve
>> internet poruke, identicne, jedna za drugom. Znaci u isto vreme
>> napisane, istog datuma, istog sadrzaja jedino razlicitog broja.
Deluje kao da ti je pošiljalac greškom uputio mail dvaput.
pitanja.1432superhik,
-> #1431, supers:> >> internet poruke, identicne, jedna za drugom. Znaci u isto vreme
"""""""""
:> Deluje kao da ti je pošiljalac greškom uputio mail dvaput.
Da je tako, vreme slanja bi bilo različito.
pitanja.1433niko.,
-> #1432, superhik> :> internet poruke, identicne, jedna za drugom. Znaci u isto vreme
> """""""""
> :> Deluje kao da ti je pošiljalac greškom uputio mail dvaput.
>
> Da je tako, vreme slanja bi bilo različito.
ne mora da znachi..
mozhe da se desi da se poruka, napisana jednom poshalje sa sistema
dwa puta..
ko razume, shwatitje ;)
pitanja.1434junior,
> djole Zoran Antonijević Vreoci ˙˙˙˙ nikad ˙˙˙˙˙
Šta je ovo?
pitanja.1435nenad,
-> #1434, junior> > djole Zoran Antonijević Vreoci ˙˙˙˙ nikad ˙˙˙˙˙
>
> Šta je ovo?
To je Zoran Antonijević iz Vreoca koji je zvao kada se
prijavljivao, zatim je platio pretplatu a u međuvremenu nije zvao
ili je bio na vezi prvi put dok si ti gledao njegove podatke.
pitanja.1436vstan,
-> #1434, junior>> djole Zoran Antonijević Vreoci .... nikad
>
> Šta je ovo?
Čovek uplatio ali se još nije javljao.
pitanja.1437kovac.alx,
Zasto danas 19.11. ne radi preuzimanje e-mail-a?
Koliko che trajati zastoj?
pitanja.1438livan,
Čini mi se da danas ne ide pošta u svet.
Jesam li u pravu? :(
pitanja.1439sareni,
Sta se desava sa upload-om????
pitanja.1440saint,
Sta je to sa Email-om.
Posta od 6 ujutru mi stize tek
u 7 uvece a ponekad i sledeceg dana.
pitanja.1441burazer,
Takodje problem sa e-mailom. Juce sam sam sebi poslao e-mail sa
afrodite (negde oko 10h ujutro) i evo tek sad sam ga dobio.
Ako ima problema, stavite to u obavestenja molim Vas.
pitanja.1442popovics,
-> #1441, burazer
▄- Ako ima problema, stavite to u obavestenja molim Vas.
Ma, nema problema, samo pošta malo kasni... :)
pitanja.1443zico,
-> #1433, niko.GDE MOGU NABAVITI PO NAJNIZOJ CENI DISKOVE (RESIDENT EVIL,CARMAGEDON,RALLY
CROS)!!!!!!
TO JE SVE OD MENE
DONE BY : Z I C O
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
-------------------------------------------------------------------------------
pitanja.1444the.edge,
-> #1443, zico
T?>> GDE MOGU NABAVITI PO NAJNIZOJ CENI DISKOVE (RESIDENT EVIL,CARMAGEDON,
T?>> RALLY CROS)!!!!!!
KHMMMMMMMMMMMMMMPAAAAAA TE IGRE MOZHESH NABAVYTI KOD LOKALNOG KHMMMMMMMMMMPIR
KMMMMM KOD LOKALNOG PIRATA!!! KOLIKO MI SE CHINI CEDE KOSHTA 15 DEM!!!!!!!!!!!
A IMASH I KOD SKCA!!!!!!!!!!!!!!!! KOSHTA 60DINARA!MMMMMMMMMMM
POZDRAVMMMMMMMMMMAXES DENYED
pitanja.1445pvlada,
Pitanje je sledeće:
Šta će biti sa obećanim (još pre neki mesec) povećanjem limita za Download ?
Pozdrav Vlada
P.S. Nadam se da dzakic prati ovu conf ;)
pitanja.1446saint,
-> #1444, the.edge
Imas kod onog srdjansa za 10 DM...
pitanja.1447zmdjokic,
Kako iz pad-a kacim fajl u konferenciju? Pozeljan postupak, pa ako neko nije
lenj nek' napise ;)
Pozdrav, Djole
pitanja.1448pifat,
-> #1447, zmdjokic
>>Kako iz pad-a kacim fajl u konferenciju? Pozeljan postupak, pa ako neko nije
>>lenj nek' napise ;)
join konferencija_ta_i_ta
write broj_teme ime_fajla &
pitanja.1449popovics,
-> #1447, zmdjokic
▄- Kako iz pad-a kacim fajl u konferenciju? Pozeljan postupak, pa
▄- ako neko nije lenj nek' napise ;)
Pa, prlično prosto umesto dosadašnjeg ATTACH broj_poruke treba da
koristiš ATTACH broj_poruke > ( tj. dodaš znak '>' ) odnosno restriciju
u ( u ovom slučaju iz ) Pad-a.
P.S Lenj jesam, ali sam ti ipak napisao...
pitanja.1450zmdjokic,
-> #1449, popovics» Pa, prlicno prosto umesto dosadasnjeg ATTACH broj_poruke treba da
» koristis ATTACH broj_poruke > ( tj. dodas znak '>' ) odnosno restriciju
» u ( u ovom slucaju iz ) Pad-a.
»
» P.S Lenj jesam, ali sam ti ipak napisao...
Zahvalan na trudu ;)
Pozdrav, Djole
pitanja.1451bastion,
vdjole 01:03 Read
lija 01:04 Chat i'm walking on sunshine
bastion 01:25 Sezam Izgleda sasavo, ali sam ja opet na
Sezamu
chill 01:18 Sezam
max. 22:41 Read Besplatna psiholoshka pomoc.
mirkomi 01:27 Chat
lana.m 01:20 Read
ivanajovic 01:25 Off
Jel' te sta ovo treba da znaci?
Kako neko (MAX.) moze da oko sat i 40 min bude na vezi i to u
jednoj seansi?
Molim odgovor od nadleznih!
pitanja.1452bastion,
-> #1451, bastionhteo sam da kazem umesto sat, 2 sata!
pitanja.1453niko.,
-> #1451, bastion>Jel' te sta ovo treba da znaci?
>Kako neko (MAX.) moze da oko sat i 40 min bude na vezi i to u
>jednoj seansi?
jelte, a kad cete vi da prestanete da postawljate ovako glupa pitanja..
puko choek, i osto na vezi..
a i da mozhe da ostane toliko u jednoj seansi, kakve veze ima..
tj shta ti imash protiv toga?
pitanja.1454max.,
-> #1453, niko.
<M> a i da mozhe da ostane toliko u jednoj seansi, kakve veze ima..
<M> tj shta ti imash protiv toga?
Jeste, i ja kazem....:))
pitanja.1455bastion,
-> #1453, niko.>> jelte, a kad cete vi da prestanete da postawljate ovako glupa
>> pitanja.. puko choek, i osto na vezi..
>>
>> a i da mozhe da ostane toliko u jednoj seansi, kakve veze
>> ima.. tj shta ti imash protiv toga?
Kao pvrvo nije mu prvi put da ostaje po 2 sata i duze!
Kao drugo nije bas da nemam nista protiv toga da neko "vara"
jer mogucnosti da se to dogodi su oko 2000 : 1 a njemu za redom
dvaput!
Mnogo posten covek izgleda!
pitanja.1456popovics,
▄- tj shta ti imash protiv toga?
Nema čovek ništa protiv max.-a, nego protiv daleko nesavršenog Sezamovog
softvera koji je to dozvolio, a razlog ljutnje je očigledan tj. jasno je da
je taj nod bio zauset tih 2 sata i nešto iako ne bi trebao...
pitanja.1457voyager,
_________________________________________________________________
ATDP648422
CONNECT 14400/ARQ/V42BIS
>
>97 183317 09 »in:kum.djole
>291197 183317 09 chat color c
>291197 183317 09 color c
>291197 183317 09 set pause no
>291197 183317 09 echo - privatna posta -
>291197 183317 09 mail list
>291197 183318 09 echo
>291197 183318 09 echo - grupe -
>291197 183318 09 group list
>291197 183318 09 echo
>291197 183318 09 rem ..echo -- fotografija --
>291197 183318 09 rem ..conf jo extra
>291197 183318 09 rem ..conf list 16 /s
>291197 183318 09 rem ..echo
>291197 183318 09 rem ..echo -- sport --
>291197 183318 09 rem ..conf jo sport
>291197 183318 09 rem ..conf list /s
>291197 183318 09 rem ..echo
>291197 183318 09 who
>291197 183318 09 set pause yes
>291197 183318 09 set code cp1250
>291197 183318 09 sysmsg 1 2
>291197 183405 09 who /n
>291197 183406 09 lc bana
>291197 183406 09 us/e bana
>291197 183409 09 who
>291197 183413 09 ma wr bana
>:\data2\page\012.pag
>~t:\data2\page\012.
ga2~:.:ta2\page\012.pag
>~ ~ ~ ~ ~ ~t:\data2\page\012.pag
>~ ~ ~ ~ ~ ~ ~t:\data2\page\012.p
>~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~t:\data2\page\012who8 9er>1i1h8e1o >1ei2 x
>291197 183318 09 rem ..conf list 16 /s
>291197 183318 09 rem ..echo
>291197 183318 09 rem .1e13c8 1o1c8 9
>@0
>~0
>}@0
>~ ~0
>}@0
>~ ~ ~0
>}@0
>~ ~ ~ ~0
>}@0
who
>r c
>291197 183317 09 set pause 2 1h9 r- o>9t1e1eoport --
>291197 183318 09 rem ..conf jo sport
>291197 183318 09 rem ..conf list /s
>2918>99s9s>1 4h3>9107r8 8>A0
>bA0
>0
>rOeAkk>>>>>A0
>
>}@0
~0
>}@0
>
>}@0
dir
>r c
>291197 183317 09 set pause 1v9m7 -7p2 3ha1fr8l9 >9m ..echo -- sport --
>291197 183318 09 rem ..conf jo sport
>291197 183318 09 rem ..conf list /s
>29 9 132 9b4s 2 111o 8e9c
0l>I>>
> OK
>
> NO CARRIER
_________________________________________________________________
?
VoYaGeR
pitanja.1458dragosh,
-> #1451, bastion-> max. 22:41 Read Besplatna psiholoshka pomoc.
-> Jel' te sta ovo treba da znaci?
-> Kako neko (MAX.) moze da oko sat i 40 min bude na vezi i to u
-> jednoj seansi?
Pa možda se dogovorio sa upravom da korisnicima daje besplatnu
psiho pomoć,a da za uzvrat dobija neograničeno vreme na Sezu :)
pozdrav
pitanja.1459fantom,
-> #1455, bastion>>Kao pvrvo nije mu prvi put da ostaje po 2 sata i duze!
TO nije tvoj problem !!!
>>Kao drugo nije bas da nemam nista protiv toga da neko "vara"
>>jer mogucnosti da se to dogodi su oko 2000 : 1 a njemu za redom dvaput!
varaj i ti ako mozes , da ti znas kako da varas ne bi se ti bunio
nego ti sad kako on moze a ja ne mogu
al da ti ja kazem covek nista nije varao i nije imao nikakve koristi od toga
zato sto nije bio na vezi !
pitanja.1460bastion,
-> #1458, dragosh>> Pa mozda se dogovorio sa upravom da korisnicima daje besplatnu
>> psiho pomoc,a da za uzvrat dobija neograniceno vreme na Sezu
>> :)
Moguce, moguce...
Kako meni nije to palo NA pamet!
P.S.:Ko sHvati sHvatice!
pitanja.1461saint,
-> #1459, fantom=> varaj i ti ako mozes , da ti znas kako da varas ne bi se ti bunio
=> nego ti sad kako on moze a ja ne mogu
Ja stvarno ne vidim zasto...
I ovako vecina maximalno potrosi sat na dan.
pitanja.1462fantom,
-> #1461, saint>>Ja stvarno ne vidim zasto...
>>I ovako vecina maximalno potrosi sat na dan.
u sat je meni mnogo
ja potrosim po pola sata svaki drugi dan !!!
smorio me ovaj sezam a mislim da je i vecinu vec smorio !!!
pitanja.1463max.,
Necu vishe, obecavam...:>>
pitanja.1464zmdjokic,
Koliko max. MB mogu da uploadujem u PAD?
pitanja.1465popovics,
-> #1464, zmdjokic
▄- Koliko max. MB mogu da uploadujem u PAD?
Koliko ja znam PAD limit ( ili limit privatnog prostora na disku ) je i
dalje 1.4Mb, mada mislim da može i više, ali će onda brže biti izbrisano...
pitanja.1466pvlada,
-> #1465, popovics> Koliko ja znam PAD limit ( ili limit privatnog prostora na disku ) je i
> dalje 1.4Mb, mada mislim da može i više, ali će onda brže biti
> izbrisano...
Može i više, tj može kolko hoćeš, a i ne briše se baš tako brže bolj ;)
Pozdrav Vlada
pitanja.1467miik,
Kako da se pretplatim na internet u pravom smislu (ne samo e-mail) preko
sezama?Kolika je pretplata za recimo 3 meseca i koja su ogranicenja?