SEZAM.2

19 Dec 1996 - 21 Dec 1999

Topics

  1. obavestenja (43)
  2. pitanja (2339)
  3. problemi (2196)
  4. predlozi (1127)
  5. konferencije (14)
  6. fajlovi (255)
  7. olr (1136)
  8. vote (35)
  9. kritika (1164)
  10. razno (1220)

Messages - pitanja

pitanja.1468 miskop, -> #1467, miik
=> Kako da se pretplatim na internet u pravom smislu (ne samo e-mail) preko => sezama?Kolika je pretplata za recimo 3 meseca i koja su ogranicenja? Mora da si pogrešio adresu. SezamPro je taj koji nudi FULL pristup Internetu.
pitanja.1469 noay,
e el moze nako da mi da definiciju algoritma i sta su datoteke,sta su slogovi unapred hvala.
pitanja.1471 sqweaky,
> Conf:PCUSER.4» dir > Teme u konferenciji PCUSER.4: > 11. razno 737, nema novih (zadnja poruka) > 11.775 PCUSER.4:razno > sqweaky, 17.12.97. 15:53, 118 chr U temi razno, konferencija PCUSER, ima 737 poruka. Kako zadnja poruka može da ima broj 775? Računar ne zna da broji or what?
pitanja.1472 kostja, -> #1471, sqweaky
=> U temi razno, konferencija PCUSER, ima 737 poruka. Kako zadnja => poruka može da ima broj 775? Računar ne zna da broji or what? Jednostavno... fizički postoji 737 poruka, a broj zadnje poruke je 775 jer je 38 poruka obrisano od strane onih koji su ih pisali ili moderatora.
pitanja.1473 noay,
Imam par pitanja u vezisa radom Sezamnaet-a Kao prvo :Zashto danas npr. u podne kad je na vezi bilo svega 5-6 ljudi nisam mogao da dobijem vezu iz prve,telefon zvoni ali se niko ne javlja. Zar ne bi moglo da se udesi da kao na bbs Politici posle sekunda chekanja modem prijavi da je veza BUSY. Kako mogu da promenimsvoj user name i password
pitanja.1474 hercog, -> #1473, noay
=> Kako mogu da promenimsvoj user name i password Svoj username ne možeš da promeniš. Password menjaš tako što otkucaš set password, pa staru lozinku i dva puta novu lozinku. Sale
pitanja.1475 trooper, -> #1473, noay
No> Imam par pitanja u vezisa radom Sezamnaet-a No> Kao prvo :Zashto danas npr. u podne kad je na vezi bilo svega No> 5-6 ljudi nisam mogao da dobijem vezu iz prve,telefon zvoni No> ali se niko ne javlja. Tehnicki problemi sezama. No> Zar ne bi moglo da se udesi da kao na bbs Politici posle sekunda No> chekanja modem prijavi da je veza BUSY. Sve je pitanje centrale i vrste tvog modema. Recimo ja imam CL modem koji u 2% slucajeva preznaje BUSY. Ti si jos dobar... No> Kako mogu da promenimsvoj user name i password Username mozes da promenis ako se opet prijavis na sezam i opet platis pare. Password se menja sa set pass.
pitanja.1476 emajsijuen, -> #1473, noay
No>> Zar ne bi moglo da se udesi da kao na bbs Politici posle sekunda No>> chekanja modem prijavi da je veza BUSY. Mislim da ovo nema veze sa Sezamom, vec sa tel. centralom na kojoj si. Kod mene treba oko 15-20 sec. dok ne kaze da je busy... No>> Kako mogu da promenimsvoj user name i password Username ne mozes da promenis. Da bi promenio sifru treba na promptu da otk- ucas SET PASSWORD. Ako ti je bas stalo da promenis username, moraces da uzmes novi nalog. :)
pitanja.1477 mika, -> #1473, noay
noay>> kako mogu da promenim svoj pass E, pa lepo, nemoj slucajno da kucas SET PASSWORD, jer ce te sezam izbaciti sa veze, nego kucaj ..ma wr mika change pass No.2 OLD PASSWORD: (pa ukucaj koja je) NEW PASSWORD: (ukucaj koju oces, mada ne veruem da ce ti trebati:>) i snjmi poruku, a ja cu ti promeniti sifru mika ;)
pitanja.1478 spaceman, -> #34, dzakic
> Sezam nije radio od sinoc u 23:15 do jutros u 09:15 -Umro Pantelija! -Ajde!
pitanja.1479 giovanni,
Zbog čega nije istaknuta Božićna čestitka onim vernicima koji slave Božić po Gregorijanskom kalendaru? Da li je to zvanični stav uprave (da se ne čestitaju nepravoslavni praznici) ili se radi o propustu?
pitanja.1480 fantom, -> #34, dzakic
> Sezam nije radio od sinoc u 23:15 do jutros u 09:15 zbog nestanka struje. vama svaki drugi dan nestaje struja cini mi se !!!
pitanja.1482 mikson,
Zasto mi stalno zvoni u prazno?
pitanja.1483 astronom, -> #1482, mikson
>> Zasto mi stalno zvoni u prazno? I mene bi zanimao odgovor na to :)
pitanja.1484 ahil,
Izvinjavam se onima koji misle da ovome nije mesto ovde, ali pošto je ovo najposećenija tema u ovoj konf. ovde i pišem. Pre neki dan sam započeo partiju SUB-a sa LONDON-om i čim sam poveo on je prekinuo partiju. Znam da postoje neki sezamovci vaginalnog karaktera koji čim počnu da gube prekinu vezu da ne bi izgubili bodove, ali ovaj čak nije ni prekinuo vezu, samo je izašao iz partije i boli njega da_ne_kažem_šta. Kad sam mu poslao page, pravio se lud, pa sam mu poslao mail i kulturno mu objasnio da to više ne radi. I vidite kako je on odgovorio: ========================= 46835 Za ahil 10.01.98. 00:37 Od london 09.01.98. 10:26 92 chr --------------------------------------------------- Izvinjavam se zbog prekida igre veza mi je jako losa tako da ti moram poslati vise poruka -------------------------------------------46835--- ========================= 46905 Za ahil 10.01.98. 00:37 Od london 09.01.98. 17:09 15 chr --------------------------------------------------- CAo kretenu -------------------------------------------46905--- » res read london ───────────── london, Ivan Vukadinović, Ratina, Kraljevo Član od 21.12.1997, poslednji poziv Pet 09.01.98 17:20 Zbog ovakvih, kao što je dotični, ovaj sistem propada. Pozdrav, AHIL! P.S. Bolje da ne znate šta sam mu napisao u mailu kao odgovor na ovo.
pitanja.1485 pvlada,
Šta se dešava sa e-mail-om, kada će da proradi ? Poslao sam neke važne poruke, i one nikako da se isporuče.
pitanja.1486 kovac.alx, -> #1485, pvlada
> Poslao sam neke vazne poruke, i one nikako da se isporuce. Zar ne vidis da cekaju proslavu pravoslavne srpske nove 1998. godine pa da pocnu da rade. Saosecam se sa tobom, ali fakat je da vazne poruke iz ove zemlje nije moguce primiti kao ni poslati. Jednostavno veze su presecene i zivimo u mraku. Mozda vredi osloniti se na sposobnosti tipa "trece oko", lajanje na zvezde ili stogod vec ti nadodje kada pozelis da predjes u tehnoloski razvijeniju dimenziju. Dok ne osetis plimu ekstra-senzornih sposobnosti smisljaj poruke sa vaznom sadrzinom. Pozdrav od ALX.KOVAC :)))
pitanja.1487 johnnya, -> #1486, kovac.alx
>> pa da pocnu da rade. Saosecam se sa tobom, ali fakat je da vazne >> poruke iz ove zemlje nije moguce primiti kao ni poslati. Za ozbiljen poruke, ozbiljan sistem - PLATI EuNet !
pitanja.1488 trooper, -> #1486, kovac.alx
* Quoting Kovac.alx to Pvlada > Poslao sam neke vazne poruke, i one nikako da se isporuce. Ko> pa da pocnu da rade. Saosecam se sa tobom, ali fakat je da vazne Ko> poruke iz ove zemlje nije moguce primiti kao ni poslati. Ko> Jednostavno veze su presecene i zivimo u mraku. Mozda vredi osloniti Nemam pojma kakva je ovde situacija ali mogu da ti kažem da nisi u pravu. Ja šaljem e-mail preko euneta i dopisujem se sa jednom osobom iz amerike. Za tolicku razdaljinu nije porebno više od 1 sekunde da mail ode ili dođe.
pitanja.1489 vlarad,
Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju poruku?
pitanja.1490 emajsijuen, -> #1489, vlarad
│ Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju poruku? └─────────────────────────────────── Kada kacis fajl uz poruku jednostavno dodaj parametar /R... Npr: Conf write pcutil fajl.arj /R
pitanja.1491 kenza, -> #1490, emajsijuen
>> │ Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju >> Kada kacis fajl uz poruku jednostavno dodaj parametar /R... >> Npr: Conf write pcutil fajl.arj /R Hell, to je prilicno lose resenje, tj. to je zapravo samo pola resenja :( Na taj nacin se dobija samo sysmsg svaki put kada neko skine fajl... Ostaje jos da se na neki nacin oni i prebroje. :)
pitanja.1492 zbajco, -> #1489, vlarad
>Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju poruku? Datoteke se skidaju manje više automatski, pa bi, zbog prave slike, valjalo da vidiŠ i koliko je ljudi obrisalo datoteku posle skidanja!
pitanja.1493 miskop, -> #1491, kenza
>> Hell, to je prilicno lose resenje, tj. to je zapravo samo pola >> resenja :( Na taj nacin se dobija samo sysmsg svaki put kada neko >> skine fajl... Ostaje jos da se na neki nacin oni i prebroje. :) Posle prekida veze prelista se LOG fajl i peške broji... :)
pitanja.1494 kenza, -> #1493, miskop
>> Posle prekida veze prelista se LOG fajl i peske broji... :) Evo bas pregledam TM.USE i tamo nema nista o sysmsg-ovima :( Gde se tacno nalaze...? :) Mozda tm i ne vodi evidenciju? :))
pitanja.1495 dule.n, -> #1494, kenza
│ Evo bas pregledam TM.USE i tamo nema nista o sysmsg-ovima :( Gde │ se tacno nalaze...? :) Mozda tm i ne vodi evidenciju? :)) └─────────────────── Pa, i ne možeš da vidiš to u fajlu TM.USE. U njemu se nalazi samo spisak aktivnosti koje si imao sa TM-om. Ovo što ti je miskop rekao, se gleda u log fajlu koji po želji kreiraš i u njemu se nalazi sve što ti "protrči" preko ekrana. Znači, po startovanju tm-a i konektovanju na Sezam, treba da lupiš jedno Alt-L i kreiraš log fajl. On će ti se sam zatvoriti po izlasku iz tm-a. Log fajl možeš i ti sam da zatvoriš takođe sa Alt-L. Onda samo uletiš u taj fajl i gledaš šta te zanima.
pitanja.1496 pecanac, -> #1493, miskop
# Posle prekida veze prelista se LOG fajl i peške broji... :) Ima i lakši način osim otvaranja Log fajla: -koristiti makemail komandu, pa sve čitati u OLR-u u obliku maila. u autoexecu napraviti otprilike ovako: pad cl <d; sysmsg 1-3 & sess li 5 & stat & info & pad makemail - ova komanda pravi od svega ovoga gore mail ! (tačke fale na početku svakog reda) i sve to staviti pre komandi za čitanje maila, conf, grupa da bi mail bio manji od 32k. Mogu se dodati i dir /a /n i slične komande. Ovako nešto je otprilike kod mene, naravno može i drugačije.
pitanja.1497 calex, -> #1495, dule.n
> Znači, po startovanju tm-a i konektovanju na Sezam, treba da lupiš > jedno Alt-L i kreiraš log fajl. On će ti se sam zatvoriti po izlasku Ako već koristi tm, onda može da mu kaže da ovaj sam pravi log.
pitanja.1498 posejdon,
Koliko se komande SezamPro-a razlikuju od SezamNet-a ?
pitanja.1499 ognjenc,
Jedno pitanje novajlija? 1. Kako i u cemu mogu pisati poruku a da nisam na sezamu , pa je tek onda poslati ? 2. Dali to moze i da se uradi sa E-mailom ?
pitanja.1500 kenza, -> #1498, posejdon
>> Koliko se komande SezamPro-a razlikuju od SezamNet-a ? Vrlo malo, ali neke od komandi koje se nalaze na Netu ne postoje na Prou, npr. mail find, onda ne postoji vote podsistem itd.
pitanja.1501 kenza, -> #1499, ognjenc
>> 1. Kako i u cemu mogu pisati poruku a da nisam na sezamu >> , pa je tek onda poslati ? Treba ti neki od offline reader-a (SOR,SDW,Senior). Ja ti preporučujem Senior, jes' da je još u fazi bete, ali je IMHO najbolji. ;) BTW obrene, kada će finalna verzija Seniora? O:) >> 2. Dali to moze i da se uradi sa E-mailom ? Naravno. Samo što umesto konferencije pišeš u odeljak za mail.
pitanja.1502 corgan,
kako se citaju stare poruke u conf-u. kako se citaju poruke u grupama. Malo gramaticki netacno ali nema veze.
pitanja.1503 dzakic, -> #1502, corgan
> kako se citaju stare poruke u conf-u. Komanda je CONF READ. Kao parametar se može navesti datumski opseg. Recimo, da pročitaš sve poruke u vicevima koje su poslate u januaru 1997, kucaj: CONF JOIN VICEVI CONF READ 010197-010297 Za detalje, pogledaj "help datum". > kako se citaju poruke u grupama. Komanda je GROUP READ.
pitanja.1504 fantom, -> #1502, corgan
//kako se citaju stare poruke u conf-u. izaberes konferenciju koju oces i kucas - conf read /a //kako se citaju poruke u grupama. ako mislis na sadasnje poruke kucas - gr read a stare u grupama - gr read /a eto toliko od mene !!!
pitanja.1505 geronimo,
Zashto mi se sa naredbom seen brishu sve poruke u nekoj konferenciji...i procitane i neprocitanje ...i od teme koju sam cito i od one koju nisam? p.s. nisam koristio nikakav svich
pitanja.1506 spaceman, -> #1499, ognjenc
> Jedno pitanje novajlija? > 1. Kako i u cemu mogu pisati poruku a da nisam na sezamu > , pa je tek onda poslati ? > 2. Dali to moze i da se uradi sa E-mailom ? Koristi SezamDrive ako si u Windows-ima. Imas ga u diru. windows\comm\*.* ------------------ sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj) Ja ga koristim godinu dana i nikad nisam imao problema. Ostalo obidji u sirokom luku. Testeri Seniora - bez ljutnje:))))) Space
pitanja.1507 miskop, -> #1505, geronimo
>> p.s. nisam koristio nikakav svich Dok si u CONFERENCE režimu, otkucaj '? seen' i pogledaj šta piše šta se desi kad komandu SEEN kucaš bez svičeva. P.S. Bićeš iznenađen kad budeš video da se dešava baš ono šta se tebi desilo. :)
pitanja.1508 trooper, -> #1507, miskop
>> p.s. nisam koristio nikakav svich Mi> Dok si u CONFERENCE rezimu, otkucaj '? seen' i pogledaj sta pise Mi> sta se desi kad komandu SEEN kucas bez sviceva. Mi> P.S. Bices iznenaden kad budes video da se desava bas ono sta se Mi> tebi desilo. :) Nemoj da palis coveka. Lepo znas da se tom komandom pomeraju pointeri a ne brisu poruke.
pitanja.1509 geronimo, -> #1507, miskop
-^- Dok si u CONFERENCE rezimu, otkucaj '? seen' i pogledaj sta pise -^-sta se desi kad komandu SEEN kucas bez sviceva. -^- P.S. Bices iznenaden kad budes video da se desava bas ono sta se -^- tebi desilo. :) Sintaksa: CONF SEEN [datum] [/a] [/g] [/q] Oznacava starim sve procitane poruke u konferenciji. --------- Iznenadjen?!.....Ne....
pitanja.1510 cikacrni,
Kako da dobijem komandnu liniju (imam samo menije koje ne mogu nikako da iskljucim) jer bih hteo da izvrsim komandu EXEC (zbog sdw off-line reader-a) ?
pitanja.1511 bolep,
Da li neko zna kako da promenim font u Notepadu (posle ponovne instalacije Windowsa se promenio i sada je neki sugav). bolep.
pitanja.1512 buva, -> #1510, cikacrni
(;) Kako da dobijem komandnu liniju (imam samo menije koje ne mogu (;)nikako da iskljucim) jer bih hteo da izvrsim komandu EXEC (zbog sdw (;)off-line reader-a) ? kucaj tachku ' . '
pitanja.1513 supers, -> #1510, cikacrni
>> Kako da dobijem komandnu liniju (imam samo menije koje ne mogu >> nikako da iskljucim) jer bih hteo da izvrsim komandu EXEC (zbog sdw >> off-line reader-a) ? Kucanjem tačke napuštaš meni, a vraćaš se komandom menu.
pitanja.1514 ivke,
Da li je, i kako, moguce napisati subject u internet email porukama?
pitanja.1515 buva, -> #1514, ivke
(;)Da li je, i kako, moguce napisati subject u internet email porukama? samo dodaj switch /s
pitanja.1516 sdanijel,
Da li ce i kada moci da se salju fajlovi uz e-mail. Da li se uopste razmislja o tome ili ne ?
pitanja.1517 ljubisha,
Jel, jel nameravate da ukinete onu ludu poruku koju dobijam svaki dan i pri svakom logovanju da mi pretplata ističe za xx (ili x) dana? Zar se nismo dogovorili da ide na 15, 10, 5... dana? Ili, ajde samo u prvom logovanju. Ovo kako je sada nije ni najmanje _______________ (upiši po želji). :<
pitanja.1518 bolep,
Kako da promenim fontove u Notepadu i kako da napisem pitanje u neki fajl pa da ga zatim posaljem .Hvala unapred.
pitanja.1519 bolep,
Kako da promenim fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje kao fajl i onda ga postavim , i koliko dugo se pitanja i ostale poruke vode kao nove. Hvala.
pitanja.1520 m.s.pesic, -> #1517, ljubisha
l> Jel, jel nameravate da ukinete onu ludu poruku koju dobijam svaki dan l> i pri svakom logovanju da mi pretplata ističe za xx (ili x) dana? Zar se l> nismo dogovorili da ide na 15, 10, 5... dana? Zar nije jednostavnije da, kada tome dodje vreme, samo pošalju uplatnicu?
pitanja.1521 miskop, -> #1519, bolep
>> Kako da promenim fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje kao >> fajl i onda ga postavim , i koliko dugo se pitanja i ostale poruke >> vode kao nove. Hvala. Najbolje ti je da sa Sezama skineš kompletno uputstvo i tamo pročitaš sve šta te zanima. sezam\*.* ------------------ FAQ <DIR> Često postavljana pitanja NOVOSTI <DIR> Informacije i statistike o SezamNet-u PITALICE <DIR> Pitalice RSOFT <DIR> Primeri i prateći materijali uz tekstove iz "Računara" htmlhelp.zip 62k Uputstvo za upotrebu Sezama u HTML formatu (pkunzip -d) seniorb1.exe 225k SezamNet Offline Reader 1.0 Beta sezamqwk.txt 14k Uputstvo za korišćenje QWK paketa na SezamNet-u uputstvo.txt 53k Uputstvo za upotrebu SezamNet-a
pitanja.1522 mikson,
Kako da mi sezam izbaci Sysmsg kada neko skine neki fajl koji sam ja poslao u conf?
pitanja.1523 m.s.pesic,
Ima li neko nameru da azurira kurs. Od prosle godine stoji. Kome ovakav sluzi ,
pitanja.1524 vlarad, -> #1522, mikson
> Kako da mi sezam izbaci Sysmsg kada neko skine neki fajl koji sam Iako je o ovome skoro pisano, evo kratke verzije. Kada kacis poruku dodaj /r (pr:Conf write pcutil fajl.arj /R) U autoexec ubaci sledece redove da bi info dobijao u obliku mail-a: sysmsg 1-3 & stat & info & pad makemail - ova komanda pravi od svega ovoga gore mail ! C U
pitanja.1525 hercog, -> #1522, mikson
** Kako da mi sezam izbaci Sysmsg kada neko skine neki fajl koji sam ** ja poslao u conf? staviš prekidač /r kad pišeš poruku uz koju ćeš vezati neki fajl... Primer ..conf wri forum.18:devojke /r Sale
pitanja.1526 askripka, -> #1525, hercog
­=- staviš prekidač /r kad pišeš poruku uz koju ćeš vezati neki fajl... ^^^^^^^^ Jel ti stvarno misliš da je ovo 'prekidač' ok? Jes da nije za ovu temu, ali ne mogu da verujem, pa sam morao da odreagujem... Ono, jel koristiš i 'tvrdi disk', 'palica za zabavu', 'CD ciganin' i sl?
pitanja.1527 fantom,
zasto ne mogu da posaljem poruku u conf. extra Nema mesta u konferenciji za vasu poruku (limit 10000). vidim da ne mogu zbog limita ali dokle ce da traje taj limit
pitanja.1528 bastion, -> #1527, fantom
>> zasto ne mogu da posaljem poruku u conf. extra >> >> Nema mesta u konferenciji za vasu poruku (limit 10000). >> >> vidim da ne mogu zbog limita ali dokle ce da traje taj limit Pa zato sto je aktuelna extra.9 konferencija!
pitanja.1529 fantom, -> #1528, bastion
>>Pa zato sto je aktuelna extra.9 konferencija! pa basi isaljem u EXTRA.9
pitanja.1530 hercog, -> #1526, askripka
** Jel ti stvarno misliš da je ovo 'prekidač' ok? Jes da nije za ovu temu, ali ** ne mogu da verujem, pa sam morao da odreagujem... Ono, jel koristiš i ** 'tvrdi disk', 'palica za zabavu', 'CD ciganin' i sl? :)))) Naravno da ne koristim... Sale
pitanja.1531 bastion, -> #1529, fantom
>> pa basi isaljem u EXTRA.9 Epa nisi naveo u predhodnoj poruci da saljes u extra.9
pitanja.1532 tljupce,
join exit close
pitanja.1533 kovac.alx,
Ponovo ne radi e-mail?!?!?!
pitanja.1534 emajsijuen, -> #1533, kovac.alx
│ Ponovo ne radi e-mail?!?!?! └─────────────────────────────────── Radi, radi, i te kako...
pitanja.1535 bolep,
Imam nekoliko pitanja.Interesuje me kako bih mogao da promenim fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje (poruku) kao neki fajl pa je onda postavim, i koliko se dugo pitanja i poruke vode kao nove tj koliko stoje na Sezamu. Hvala unapred.
pitanja.1536 the.edge, -> #1526, askripka
T?>> Jel ti stvarno mislis da je ovo 'prekidac' ok?Jes da nije za ovu temu, T?>> ali ne mogu da verujem,pa sam morao da odreagujem...Ono,jel koristis i T?>> 'tvrdi disk','palica za zabavu','CD ciganin' i sl? Aj' sad i ti. I ja mrzim takve i slicne prevode na srpski (posebno ako su jos pisani cirilicom, npr. EHTEPnPAJ3), ali ovo je glupo. I "prekidac" i "switch" se koriste u govoru, a "palica za zabavu" se nikada ne koristi. AcCeSS DeNiED
pitanja.1537 askripka, -> #1536, the.edge
­=- I "prekidac" i "switch" se koriste u govoru, ­=- a "palica za zabavu" se nikada ne koristi. Ono jest'... Samo za raziličite, a je za iste stvari... A što se palice za zabavu tiče, o tome u nekoj drugoj konferenciji... Može i Forum - conf br.9. Nisam ranije hteo da pominjem, al' nekako mi sad došlo... Pre nekih desetak godina, prof. Slaviša Prešić, inače samozvana legenda matematičke logike, prologa i još koječega čovek dostojan da se o njegovim glupostima i (ne)znanju otvori obde posebna tema je na nekim svojim predavanjima imao običaj da sasvimregularno koristi izraz (ja lično slušao par puta, da ne bude ono II ruka i to): "Pustimo program da trči"
pitanja.1538 supers, -> #1535, bolep
>> Imam nekoliko pitanja.Interesuje me kako bih mogao da promenim >> fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje (poruku) kao neki fajl >> pa je onda postavim, i koliko se dugo pitanja i poruke vode kao >> nove tj koliko stoje na Sezamu. Hvala unapred. U Notepadu ne možeš da menjaš fontove. Da bi imao naša slova uzmi panevropsku verziju Windowsa. Kada napišeš pitanje, snimi ga kao neki fajl, pozovi Sezam, pokreni Sezamovu komandu za pisanje poruke i onda pokreni upload svog fajla po ASCII protokolu. Poruke se za svakog korisnika odvojeno vode kao nove, do trenutka kad ih taj korisnik pročita. Na Sezamu stoje zauvek, ali kao stare.
pitanja.1539 outlaw, -> #1538, supers
OU> Poruke se za svakog korisnika odvojeno vode kao nove, do trenutka OU> kad ih taj korisnik procita. Na Sezamu stoje zauvek, ali kao stare. hm...? zar se poruke ne brishu svakih mesec - dva?
pitanja.1540 mikson,
Kako ja sa mojim modemom od 56 da uspostavim vezu sa sezom na nesto brze od 14400? Ima li sezam modeme od 33?
pitanja.1541 saint, -> #1540, mikson
=> Kako ja sa mojim modemom od 56 da uspostavim vezu sa sezom na nesto => brze od 14400? Nikako
pitanja.1542 speedy, -> #1541, saint
SP> => Kako ja sa mojim modemom od 56 da uspostavim vezu sa sezom na n SP> => brze od 14400? SP> SP> Nikako SP> ehm, a 647476?;> speedy
pitanja.1543 ksanyi,
U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip. Piše da je to za off-line praćenje Sezama. Pitanje je kako to uraditi.? Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument? Radi li to uopšte?
pitanja.1544 ksanyi,
U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip. Piše da je to za off-line praćenje Sezama. Pitanje je kako to uraditi.? Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument? Radi li to uopšte?
pitanja.1545 miskop, -> #1544, ksanyi
>> U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip. >> Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument? Ne treba da ubacuješ poruke u taj dokument, već dok si na vezi kucaj: mail re > conf re > pad html pad down /b i prenećeš poruke u html obliku.
pitanja.1546 dule.n, -> #1544, ksanyi
│ U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip. │ Piše da je to za off-line praćenje Sezama. │ Pitanje je kako to uraditi.? │ Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument? │ Radi li to uopšte? └─────────────────── Ne znam kako, ali si pogrešno shvatio sve to. U fajlu htmlhelp.zip se nalazi uputstvo za Sezam u html formatu, i naravno nema nikakve veze sa off-line čitanjem poruka. Za to ti treba neki off-line rider. Ja ti svim srcem preporučujem Senior OLR. Možeš da ga nađeš u SEZAM direktorijumu, gde si našao i fajl htmlhelp.zip. Mislim da je ta instalaciona verzija pod imenom seniorb1.exe. Ako bude problema, tuJ smo! :)
pitanja.1547 ksanyi, -> #1545, miskop
> Ne treba da ubacuješ poruke u taj dokument, već dok si na vezi > kucaj: > mail re > > conf re > > pad html > pad down /b Hvala na odgovoru. Probaću,čisto da vidim.
pitanja.1548 qpele,
Sta se desava sa mailom? Uporno pokusavam da posaljem mail, ali sistem mi ne prijavljuje od juce da sam bilo sta poslao. Da li se mail salje, a samo ga sistem ne prijavljuje ili mail uopste ne radi?
pitanja.1549 kovac.alx, -> #1548, qpele
>Sta se desava sa mailom? Uporno pokusavam da posaljem mail, ali >sistem mi ne prijavljuje od juce da sam bilo sta poslao. Da li se >mail salje, a samo ga sistem ne prijavljuje ili mail uopste ne radi? Jasno je da e-mail ne funkcionise. Meni neke poruke stizu, a neke za koje znam da su mi poslate ne stizu i po 48 i vise casova zakasnjenja. Ko pravi selekciju maila je posebno pitanje. Mozda misle da bi i sa izabranim primljenim mailom trebalo da budemo zadovoljno, po principu bolje nesto nego nista ;)
pitanja.1550 pvlada, -> #1549, kovac.alx
> Jasno je da e-mail ne funkcionise. Meni neke poruke stizu, a neke > za koje znam da su mi poslate ne stizu i po 48 i vise casova _______________________________________________________________________________ Meni poruke uglavnom stižu sa jedno 2 sata zakašnjenja, mada se dešava da i brže stignu (ne tako retko), a jednino kada više kasne to je kada su neki kvarovi na mailu, znači nepredviđene okolnosti. Pozdrav Vlada
pitanja.1551 aladine,
Da li postoji spisak BBS-ova u Bgd? Sa telefonima?
pitanja.1552 ljiljam,
Kako da pristupim konferenciji SPORT. (kada otkucam: co jo SPORT, on mi pristupi SPORT.3). Unapred HVALA!
pitanja.1553 kum.djole, -> #1552, ljiljam
>> (kada otkucam: co jo SPORT, on mi pristupi SPORT.3). Komandom CO VI /A listaju se sve konferencije, i matore i aktivne. Ispred svake je broj, pa se određenoj konfi pristupa sa CO JO broj. Na primer. ;)
pitanja.1554 obren, -> #1552, ljiljam
> Kako da pristupim konferenciji SPORT. > (kada otkucam: co jo SPORT, on mi pristupi SPORT.3). CONF VIEW /a Sistem će izlistati spisak svih konferencija, među kojima je i stari tôm konferencije Sport. Sada još pogledaj koji je redni broj željene konferencije i otkucaj: CONF JOIN nn
pitanja.1555 emajsijuen,
Jesam li ja lud, ili se veza sa Sezamom odjednom popravila ??? Pozdrav, Vlada...
pitanja.1556 alexad,
Da li se mogu dobiti adrese i telefoni svih BBS-ova na teritoriji Jugoslavije i koji se njihovi parametri komunikacije?
pitanja.1557 vesna.s,
Komentar Sysop-u!!!!!!!!!!!!!!!! Upaltio sam pretplatu,poslao fax-om dva puta uplatnicu! Poslao jos jednom.Proslo je 5.5 h i ja jos nisam ukljucen! To nije u redu Username:illusion
pitanja.1558 obren, -> #1557, vesna.s
> Uplatio sam pretplatu, poslao fax-om dva puta uplatnicu! Poslao jos jednom. > Proslo je 5.5 h i ja jos nisam ukljucen! > > To nije u redu Username:illusion Jesi li razmišljao o tome da BIGZ (što znači i Sezamova sekretarica) ne rade subotom i nedeljom...
pitanja.1559 miskop,
>> TELEFONSKI BROJ SEZAMA SE MENJA! >> >> Novi broj glasi 3690-653 Da li bi neko iz uprave mogao da dÔ i nove brojeve svih nodova posebno, pošto su se valjda i oni promenili?
pitanja.1560 radenkoc,
Nesto me zivo zanima... Kada pokusam da skinem katalog softvera (bilo txt bilo zip), svaki put mi download-uje allfiles od 27. 12. 97. god. Da bude zanimljivije ovaj fajl se svakodnevno azurira (bar tako pise). Pitanje glasi: Kako da snimim najsveziji katalog?
pitanja.1561 pzeljko,
Sta se desava sa Mail-om. Vec danima nista ne stize na moju adresu.Provereno ljdi poslali sto sa domacih sitema tako i iz inostranstva. Zeljko
pitanja.1562 dalex, -> #1561, pzeljko
> Sta se desava sa Mail-om. I meni je bilo nešto čudno, al juče poslah sebi mail sa afrodite i stiže.
pitanja.1563 m.s.pesic,
Kako da preuzmem stare poruke. Znam kako sda ih procitam ali ne i kako da ih preuzmem.
pitanja.1564 pzeljko, -> #1562, dalex
Mail i dalje kad sam bar ja u pitanju provreno ne stize! Ajde pokusaj nesto da posaljes sa afrodite i sezama pa da proverimo da li ce i kadad stici Zeljko
pitanja.1565 miskop, -> #1563, m.s.pesic
>> Kako da preuzmem stare poruke. Znam kako sda ih procitam ali ne i kako da >> ih preuzmem. Uđeš u conf. iz koje želiš da pokupiš stare poruke i: REad * /a & <-- Ovako prebacuješ SVE poruke u PAD, ili REad * ddmmgg- & <-- Ovako prebacuješ poruke od zadatod datuma pa na dalje u PAD. Znak '*' je ako želiš da pokupiš sve teme iz conf., a ako te zanima baš određena tema, onda umesto '*' kucaj broj teme. I na kraju lupiš jedno: PAD DOwnload <-- Ovako prebacuješ poruke kod sebe.
pitanja.1566 m.s.pesic, -> #1565, miskop
m> I na kraju lupiš jedno: m> PAD DOwnload <-- Ovako prebacuješ poruke kod sebe. Hvala na trudu i iscrpnim podukama. Bio sam blizu da, bez _strane pomoći_ skinem stare poruke ali sam nešto bio nervozan pa sam redosled komandi pomešao. Inače nikad nisam skidao stare poruke pa mi ni ovog puta baš nije išlo od ruke. Ima još jedna prokleta stvar: nikako da značajno smanjim telefonski račun pa, nekad i nesvesno, mislim na impulse koji odlaze u prazno. Sinoć sam, recimo, nekoliko puta zvao Sezam i dobijao toliko djubreta pri konektovanju da to nije normalno: ne mogu reći da je za to kriv novi broj, ali znam da sa starim mi to nikad nije pasovalo. A djubre je bilo tipa "user xcv.lma,mngibruwećčpooieurmdd nije registrovan član" i blokiranje.
pitanja.1567 pzeljko,
Po treci put, zasto ne stize Mail iyz inostranstva a takodje i sa domacih sistema?Provereno ljudi salju Mail ,lepo potvrde telefonom ali nista nestize.ZASTO??????? Zeljko
pitanja.1568 pzeljko,
Posto ocito niko ne namerava da odgovori na pitanje zasto ne stize Mail(mislim na Upravu i cenejnog moderatora ako uopste postoji pardon, ako uopste prati poruke u ovoj konferenciji)molim nekog od sezamovaca da kaze nesto na ovu temu makar bilo kakvo objasnjenje.Zadnji Mail je stgao 06.03.1998. i od tada nista! Zeljko
pitanja.1569 buva, -> #1568, pzeljko
(;)Zadnji Mail je stgao 06.03.1998. i od tada nista! Proradio je opet email.. evo bash mi je danas stigo jedan.