pitanja.1468miskop,
-> #1467, miik=> Kako da se pretplatim na internet u pravom smislu (ne samo e-mail) preko
=> sezama?Kolika je pretplata za recimo 3 meseca i koja su ogranicenja?
Mora da si pogrešio adresu.
SezamPro je taj koji nudi FULL pristup Internetu.
pitanja.1469noay,
e el moze nako da mi da definiciju algoritma i sta su datoteke,sta
su slogovi unapred hvala.
pitanja.1471sqweaky,
> Conf:PCUSER.4» dir
> Teme u konferenciji PCUSER.4:
> 11. razno 737, nema novih
(zadnja poruka)
> 11.775 PCUSER.4:razno
> sqweaky, 17.12.97. 15:53, 118 chr
U temi razno, konferencija PCUSER, ima 737 poruka. Kako zadnja
poruka može da ima broj 775? Računar ne zna da broji or what?
pitanja.1472kostja,
-> #1471, sqweaky=> U temi razno, konferencija PCUSER, ima 737 poruka. Kako zadnja
=> poruka može da ima broj 775? Računar ne zna da broji or what?
Jednostavno... fizički postoji 737 poruka, a broj zadnje
poruke je 775 jer je 38 poruka obrisano od strane onih
koji su ih pisali ili moderatora.
pitanja.1473noay,
Imam par pitanja u vezisa radom Sezamnaet-a
Kao prvo :Zashto danas npr. u podne kad je na vezi bilo svega
5-6 ljudi nisam mogao da dobijem vezu iz prve,telefon zvoni
ali se niko ne javlja.
Zar ne bi moglo da se udesi da kao na bbs Politici posle sekunda
chekanja modem prijavi da je veza BUSY.
Kako mogu da promenimsvoj user name i password
pitanja.1474hercog,
-> #1473, noay=> Kako mogu da promenimsvoj user name i password
Svoj username ne možeš da promeniš. Password menjaš tako
što otkucaš set password, pa staru lozinku i dva puta novu
lozinku.
Sale
pitanja.1475trooper,
-> #1473, noay No> Imam par pitanja u vezisa radom Sezamnaet-a
No> Kao prvo :Zashto danas npr. u podne kad je na vezi bilo svega
No> 5-6 ljudi nisam mogao da dobijem vezu iz prve,telefon zvoni
No> ali se niko ne javlja.
Tehnicki problemi sezama.
No> Zar ne bi moglo da se udesi da kao na bbs Politici posle sekunda
No> chekanja modem prijavi da je veza BUSY.
Sve je pitanje centrale i vrste tvog modema. Recimo ja imam CL
modem koji u 2% slucajeva preznaje BUSY. Ti si jos dobar...
No> Kako mogu da promenimsvoj user name i password
Username mozes da promenis ako se opet prijavis na sezam i opet
platis pare. Password se menja sa set pass.
pitanja.1476emajsijuen,
-> #1473, noayNo>> Zar ne bi moglo da se udesi da kao na bbs Politici posle sekunda
No>> chekanja modem prijavi da je veza BUSY.
Mislim da ovo nema veze sa Sezamom, vec sa tel. centralom na kojoj si. Kod
mene treba oko 15-20 sec. dok ne kaze da je busy...
No>> Kako mogu da promenimsvoj user name i password
Username ne mozes da promenis. Da bi promenio sifru treba na promptu da otk-
ucas SET PASSWORD. Ako ti je bas stalo da promenis username, moraces da uzmes
novi nalog. :)
pitanja.1477mika,
-> #1473, noaynoay>> kako mogu da promenim svoj pass
E, pa lepo, nemoj slucajno da kucas SET PASSWORD, jer ce te sezam
izbaciti sa veze, nego kucaj
..ma wr mika change pass No.2
OLD PASSWORD: (pa ukucaj koja je)
NEW PASSWORD: (ukucaj koju oces, mada ne veruem da ce ti trebati:>)
i snjmi poruku, a ja cu ti promeniti sifru
mika
;)
pitanja.1478spaceman,
-> #34, dzakic> Sezam nije radio od sinoc u 23:15 do jutros u 09:15
-Umro Pantelija!
-Ajde!
pitanja.1479giovanni,
Zbog čega nije istaknuta Božićna čestitka onim vernicima koji slave Božić
po Gregorijanskom kalendaru? Da li je to zvanični stav uprave (da se ne
čestitaju nepravoslavni praznici) ili se radi o propustu?
pitanja.1480fantom,
-> #34, dzakic> Sezam nije radio od sinoc u 23:15 do jutros u 09:15 zbog nestanka struje.
vama svaki drugi dan nestaje struja cini mi se !!!
pitanja.1482mikson,
Zasto mi stalno zvoni u prazno?
pitanja.1483astronom,
-> #1482, mikson
>> Zasto mi stalno zvoni u prazno?
I mene bi zanimao odgovor na to :)
pitanja.1484ahil,
Izvinjavam se onima koji misle da ovome nije mesto ovde, ali pošto
je ovo najposećenija tema u ovoj konf. ovde i pišem.
Pre neki dan sam započeo partiju SUB-a sa LONDON-om i čim sam poveo
on je prekinuo partiju. Znam da postoje neki sezamovci vaginalnog
karaktera koji čim počnu da gube prekinu vezu da ne bi izgubili
bodove, ali ovaj čak nije ni prekinuo vezu, samo je izašao iz partije
i boli njega da_ne_kažem_šta. Kad sam mu poslao page, pravio se lud,
pa sam mu poslao mail i kulturno mu objasnio da to više ne radi.
I vidite kako je on odgovorio:
=========================
46835 Za ahil 10.01.98. 00:37
Od london 09.01.98. 10:26 92 chr
---------------------------------------------------
Izvinjavam se zbog prekida igre veza mi je jako losa tako da ti
moram poslati vise poruka
-------------------------------------------46835---
=========================
46905 Za ahil 10.01.98. 00:37
Od london 09.01.98. 17:09 15 chr
---------------------------------------------------
CAo kretenu
-------------------------------------------46905---
» res read london
─────────────
london, Ivan Vukadinović, Ratina, Kraljevo
Član od 21.12.1997, poslednji poziv Pet 09.01.98 17:20
Zbog ovakvih, kao što je dotični, ovaj sistem propada.
Pozdrav, AHIL!
P.S. Bolje da ne znate šta sam mu napisao u mailu kao odgovor na ovo.
pitanja.1485pvlada,
Šta se dešava sa e-mail-om, kada će da proradi ?
Poslao sam neke važne poruke, i one nikako da se isporuče.
pitanja.1486kovac.alx,
-> #1485, pvlada
> Poslao sam neke vazne poruke, i one nikako da se isporuce.
Zar ne vidis da cekaju proslavu pravoslavne srpske nove 1998. godine
pa da pocnu da rade. Saosecam se sa tobom, ali fakat je da vazne
poruke iz ove zemlje nije moguce primiti kao ni poslati.
Jednostavno veze su presecene i zivimo u mraku. Mozda vredi osloniti
se na sposobnosti tipa "trece oko", lajanje na zvezde ili stogod vec
ti nadodje kada pozelis da predjes u tehnoloski razvijeniju dimenziju.
Dok ne osetis plimu ekstra-senzornih sposobnosti smisljaj poruke sa
vaznom sadrzinom.
Pozdrav od ALX.KOVAC :)))
pitanja.1487johnnya,
-> #1486, kovac.alx >> pa da pocnu da rade. Saosecam se sa tobom, ali fakat je da vazne
>> poruke iz ove zemlje nije moguce primiti kao ni poslati.
Za ozbiljen poruke, ozbiljan sistem - PLATI EuNet !
pitanja.1488trooper,
-> #1486, kovac.alx
* Quoting Kovac.alx to Pvlada
> Poslao sam neke vazne poruke, i one nikako da se isporuce.
Ko> pa da pocnu da rade. Saosecam se sa tobom, ali fakat je da vazne
Ko> poruke iz ove zemlje nije moguce primiti kao ni poslati.
Ko> Jednostavno veze su presecene i zivimo u mraku. Mozda vredi osloniti
Nemam pojma kakva je ovde situacija ali mogu da ti kažem da
nisi u pravu. Ja šaljem e-mail preko euneta i dopisujem se
sa jednom osobom iz amerike. Za tolicku razdaljinu nije porebno
više od 1 sekunde da mail ode ili dođe.
pitanja.1489vlarad,
Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju poruku?
pitanja.1490emajsijuen,
-> #1489, vlarad│ Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju poruku?
└───────────────────────────────────
Kada kacis fajl uz poruku jednostavno dodaj parametar /R...
Npr: Conf write pcutil fajl.arj /R
pitanja.1491kenza,
-> #1490, emajsijuen>> │ Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju
>> Kada kacis fajl uz poruku jednostavno dodaj parametar /R...
>> Npr: Conf write pcutil fajl.arj /R
Hell, to je prilicno lose resenje, tj. to je zapravo samo pola
resenja :( Na taj nacin se dobija samo sysmsg svaki put kada neko
skine fajl... Ostaje jos da se na neki nacin oni i prebroje. :)
pitanja.1492zbajco,
-> #1489, vlarad>Kako mogu da vidim koliko je ljudi skinulo datoteku okacenu uz moju
poruku?
Datoteke se skidaju manje više automatski, pa bi, zbog prave slike,
valjalo da vidiŠ i koliko je ljudi obrisalo datoteku posle skidanja!
pitanja.1493miskop,
-> #1491, kenza>> Hell, to je prilicno lose resenje, tj. to je zapravo samo pola
>> resenja :( Na taj nacin se dobija samo sysmsg svaki put kada neko
>> skine fajl... Ostaje jos da se na neki nacin oni i prebroje. :)
Posle prekida veze prelista se LOG fajl i peške broji... :)
pitanja.1494kenza,
-> #1493, miskop>> Posle prekida veze prelista se LOG fajl i peske broji... :)
Evo bas pregledam TM.USE i tamo nema nista o sysmsg-ovima :( Gde
se tacno nalaze...? :) Mozda tm i ne vodi evidenciju? :))
pitanja.1495dule.n,
-> #1494, kenza│ Evo bas pregledam TM.USE i tamo nema nista o sysmsg-ovima :( Gde
│ se tacno nalaze...? :) Mozda tm i ne vodi evidenciju? :))
└───────────────────
Pa, i ne možeš da vidiš to u fajlu TM.USE. U njemu se nalazi samo
spisak aktivnosti koje si imao sa TM-om. Ovo što ti je miskop rekao,
se gleda u log fajlu koji po želji kreiraš i u njemu se nalazi sve što
ti "protrči" preko ekrana.
Znači, po startovanju tm-a i konektovanju na Sezam, treba da lupiš
jedno Alt-L i kreiraš log fajl. On će ti se sam zatvoriti po izlasku
iz tm-a. Log fajl možeš i ti sam da zatvoriš takođe sa Alt-L.
Onda samo uletiš u taj fajl i gledaš šta te zanima.
pitanja.1496pecanac,
-> #1493, miskop# Posle prekida veze prelista se LOG fajl i peške broji... :)
Ima i lakši način osim otvaranja Log fajla:
-koristiti makemail komandu, pa sve čitati u OLR-u u obliku maila.
u autoexecu napraviti otprilike ovako:
pad cl <d;
sysmsg 1-3 &
sess li 5 &
stat &
info &
pad makemail - ova komanda pravi od svega ovoga gore mail !
(tačke fale na početku svakog reda)
i sve to staviti pre komandi za čitanje maila, conf, grupa da bi
mail bio manji od 32k.
Mogu se dodati i dir /a /n i slične komande.
Ovako nešto je otprilike kod mene, naravno može i drugačije.
pitanja.1497calex,
-> #1495, dule.n> Znači, po startovanju tm-a i konektovanju na Sezam, treba da lupiš
> jedno Alt-L i kreiraš log fajl. On će ti se sam zatvoriti po izlasku
Ako već koristi tm, onda može da mu kaže da ovaj sam pravi log.
pitanja.1498posejdon,
Koliko se komande SezamPro-a razlikuju od SezamNet-a ?
pitanja.1499ognjenc,
Jedno pitanje novajlija?
1. Kako i u cemu mogu pisati poruku a da nisam na sezamu
, pa je tek onda poslati ?
2. Dali to moze i da se uradi sa E-mailom ?
pitanja.1500kenza,
-> #1498, posejdon>> Koliko se komande SezamPro-a razlikuju od SezamNet-a ?
Vrlo malo, ali neke od komandi koje se nalaze na Netu ne postoje
na Prou, npr. mail find, onda ne postoji vote podsistem itd.
pitanja.1501kenza,
-> #1499, ognjenc>> 1. Kako i u cemu mogu pisati poruku a da nisam na sezamu
>> , pa je tek onda poslati ?
Treba ti neki od offline reader-a (SOR,SDW,Senior). Ja ti
preporučujem Senior, jes' da je još u fazi bete, ali je IMHO
najbolji. ;) BTW obrene, kada će finalna verzija Seniora? O:)
>> 2. Dali to moze i da se uradi sa E-mailom ?
Naravno. Samo što umesto konferencije pišeš u odeljak za mail.
pitanja.1502corgan,
kako se citaju stare poruke u conf-u.
kako se citaju poruke u grupama.
Malo gramaticki netacno ali nema veze.
pitanja.1503dzakic,
-> #1502, corgan> kako se citaju stare poruke u conf-u.
Komanda je CONF READ.
Kao parametar se može navesti datumski opseg. Recimo, da pročitaš sve
poruke u vicevima koje su poslate u januaru 1997, kucaj:
CONF JOIN VICEVI
CONF READ 010197-010297
Za detalje, pogledaj "help datum".
> kako se citaju poruke u grupama.
Komanda je GROUP READ.
pitanja.1504fantom,
-> #1502, corgan//kako se citaju stare poruke u conf-u.
izaberes konferenciju koju oces i kucas - conf read /a
//kako se citaju poruke u grupama.
ako mislis na sadasnje poruke kucas - gr read
a stare u grupama - gr read /a
eto toliko od mene !!!
pitanja.1505geronimo,
Zashto mi se sa naredbom seen brishu sve poruke u nekoj
konferenciji...i procitane i neprocitanje ...i od teme koju sam
cito i od one koju nisam?
p.s. nisam koristio nikakav svich
pitanja.1506spaceman,
-> #1499, ognjenc> Jedno pitanje novajlija?
> 1. Kako i u cemu mogu pisati poruku a da nisam na sezamu
> , pa je tek onda poslati ?
> 2. Dali to moze i da se uradi sa E-mailom ?
Koristi SezamDrive ako si u Windows-ima.
Imas ga u diru.
windows\comm\*.*
------------------
sdw10b3.exe 74k SDW v1.0B3, Sezam off-line reader za Windows (.obj)
Ja ga koristim godinu dana i nikad nisam imao problema.
Ostalo obidji u sirokom luku.
Testeri Seniora - bez ljutnje:)))))
Space
pitanja.1507miskop,
-> #1505, geronimo>> p.s. nisam koristio nikakav svich
Dok si u CONFERENCE režimu, otkucaj '? seen' i pogledaj šta piše
šta se desi kad komandu SEEN kucaš bez svičeva.
P.S. Bićeš iznenađen kad budeš video da se dešava baš ono šta se
tebi desilo. :)
pitanja.1508trooper,
-> #1507, miskop >> p.s. nisam koristio nikakav svich
Mi> Dok si u CONFERENCE rezimu, otkucaj '? seen' i pogledaj sta pise
Mi> sta se desi kad komandu SEEN kucas bez sviceva.
Mi> P.S. Bices iznenaden kad budes video da se desava bas ono sta se
Mi> tebi desilo. :)
Nemoj da palis coveka. Lepo znas da se tom komandom pomeraju
pointeri a ne brisu poruke.
pitanja.1509geronimo,
-> #1507, miskop-^- Dok si u CONFERENCE rezimu, otkucaj '? seen' i pogledaj sta pise
-^-sta se desi kad komandu SEEN kucas bez sviceva.
-^- P.S. Bices iznenaden kad budes video da se desava bas ono sta se
-^- tebi desilo. :)
Sintaksa: CONF SEEN [datum] [/a] [/g] [/q]
Oznacava starim sve procitane poruke u konferenciji.
---------
Iznenadjen?!.....Ne....
pitanja.1510cikacrni,
Kako da dobijem komandnu liniju (imam samo menije koje ne mogu
nikako da iskljucim) jer bih hteo da izvrsim komandu EXEC (zbog sdw
off-line reader-a) ?
pitanja.1511bolep,
Da li neko zna kako da promenim font u Notepadu (posle ponovne
instalacije Windowsa se promenio i sada je neki sugav). bolep.
pitanja.1512buva,
-> #1510, cikacrni
(;) Kako da dobijem komandnu liniju (imam samo menije koje ne mogu
(;)nikako da iskljucim) jer bih hteo da izvrsim komandu EXEC (zbog sdw
(;)off-line reader-a) ?
kucaj tachku ' . '
pitanja.1513supers,
-> #1510, cikacrni>> Kako da dobijem komandnu liniju (imam samo menije koje ne mogu
>> nikako da iskljucim) jer bih hteo da izvrsim komandu EXEC (zbog sdw
>> off-line reader-a) ?
Kucanjem tačke napuštaš meni, a vraćaš se komandom menu.
pitanja.1514ivke,
Da li je, i kako, moguce napisati subject u internet email porukama?
pitanja.1515buva,
-> #1514, ivke
(;)Da li je, i kako, moguce napisati subject u internet email porukama?
samo dodaj switch /s
pitanja.1516sdanijel,
Da li ce i kada moci da se salju fajlovi uz e-mail.
Da li se uopste razmislja o tome ili ne ?
pitanja.1517ljubisha,
Jel, jel nameravate da ukinete onu ludu poruku koju dobijam svaki dan
i pri svakom logovanju da mi pretplata ističe za xx (ili x) dana? Zar se
nismo dogovorili da ide na 15, 10, 5... dana?
Ili, ajde samo u prvom logovanju. Ovo kako je sada nije ni najmanje
_______________ (upiši po želji). :<
pitanja.1518bolep,
Kako da promenim fontove u Notepadu i kako da napisem pitanje u
neki fajl pa da ga zatim posaljem .Hvala unapred.
pitanja.1519bolep,
Kako da promenim fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje kao
fajl i onda ga postavim , i koliko dugo se pitanja i ostale poruke
vode kao nove. Hvala.
pitanja.1520m.s.pesic,
-> #1517, ljubisha
l> Jel, jel nameravate da ukinete onu ludu poruku koju dobijam svaki dan
l> i pri svakom logovanju da mi pretplata ističe za xx (ili x) dana? Zar se
l> nismo dogovorili da ide na 15, 10, 5... dana?
Zar nije jednostavnije da, kada tome dodje vreme, samo pošalju uplatnicu?
pitanja.1521miskop,
-> #1519, bolep>> Kako da promenim fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje kao
>> fajl i onda ga postavim , i koliko dugo se pitanja i ostale poruke
>> vode kao nove. Hvala.
Najbolje ti je da sa Sezama skineš kompletno uputstvo i tamo
pročitaš sve šta te zanima.
sezam\*.*
------------------
FAQ <DIR> Često postavljana pitanja
NOVOSTI <DIR> Informacije i statistike o SezamNet-u
PITALICE <DIR> Pitalice
RSOFT <DIR> Primeri i prateći materijali uz tekstove iz "Računara"
htmlhelp.zip 62k Uputstvo za upotrebu Sezama u HTML formatu (pkunzip -d)
seniorb1.exe 225k SezamNet Offline Reader 1.0 Beta
sezamqwk.txt 14k Uputstvo za korišćenje QWK paketa na SezamNet-u
uputstvo.txt 53k Uputstvo za upotrebu SezamNet-a
pitanja.1522mikson,
Kako da mi sezam izbaci Sysmsg kada neko skine neki fajl koji sam
ja poslao u conf?
pitanja.1523m.s.pesic,
Ima li neko nameru da azurira kurs. Od prosle godine stoji. Kome ovakav sluzi
,
pitanja.1524vlarad,
-> #1522, mikson> Kako da mi sezam izbaci Sysmsg kada neko skine neki fajl koji sam
Iako je o ovome skoro pisano, evo kratke verzije.
Kada kacis poruku dodaj /r (pr:Conf write pcutil fajl.arj /R)
U autoexec ubaci sledece redove da bi info dobijao u obliku mail-a:
sysmsg 1-3 &
stat &
info &
pad makemail - ova komanda pravi od svega ovoga gore mail !
C U
pitanja.1525hercog,
-> #1522, mikson** Kako da mi sezam izbaci Sysmsg kada neko skine neki fajl koji sam
** ja poslao u conf?
staviš prekidač /r kad pišeš poruku uz koju ćeš vezati neki fajl...
Primer
..conf wri forum.18:devojke /r
Sale
pitanja.1526askripka,
-> #1525, hercog=- staviš prekidač /r kad pišeš poruku uz koju ćeš vezati neki fajl...
^^^^^^^^
Jel ti stvarno misliš da je ovo 'prekidač' ok? Jes da nije za ovu temu, ali ne
mogu da verujem, pa sam morao da odreagujem... Ono, jel koristiš i 'tvrdi
disk', 'palica za zabavu', 'CD ciganin' i sl?
pitanja.1527fantom,
zasto ne mogu da posaljem poruku u conf. extra
Nema mesta u konferenciji za vasu poruku (limit 10000).
vidim da ne mogu zbog limita ali dokle ce da traje taj limit
pitanja.1528bastion,
-> #1527, fantom>> zasto ne mogu da posaljem poruku u conf. extra
>>
>> Nema mesta u konferenciji za vasu poruku (limit 10000).
>>
>> vidim da ne mogu zbog limita ali dokle ce da traje taj limit
Pa zato sto je aktuelna extra.9 konferencija!
pitanja.1529fantom,
-> #1528, bastion>>Pa zato sto je aktuelna extra.9 konferencija!
pa basi isaljem u EXTRA.9
pitanja.1530hercog,
-> #1526, askripka** Jel ti stvarno misliš da je ovo 'prekidač' ok? Jes da nije za ovu temu, ali
** ne mogu da verujem, pa sam morao da odreagujem... Ono, jel koristiš i
** 'tvrdi disk', 'palica za zabavu', 'CD ciganin' i sl?
:)))) Naravno da ne koristim...
Sale
pitanja.1531bastion,
-> #1529, fantom>> pa basi isaljem u EXTRA.9
Epa nisi naveo u predhodnoj poruci da saljes u extra.9
pitanja.1532tljupce,
join
exit
close
pitanja.1533kovac.alx,
Ponovo ne radi e-mail?!?!?!
pitanja.1534emajsijuen,
-> #1533, kovac.alx│ Ponovo ne radi e-mail?!?!?!
└───────────────────────────────────
Radi, radi, i te kako...
pitanja.1535bolep,
Imam nekoliko pitanja.Interesuje me kako bih mogao da promenim
fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje (poruku) kao neki fajl
pa je onda postavim, i koliko se dugo pitanja i poruke vode kao
nove tj koliko stoje na Sezamu. Hvala unapred.
pitanja.1536the.edge,
-> #1526, askripka
T?>> Jel ti stvarno mislis da je ovo 'prekidac' ok?Jes da nije za ovu temu,
T?>> ali ne mogu da verujem,pa sam morao da odreagujem...Ono,jel koristis i
T?>> 'tvrdi disk','palica za zabavu','CD ciganin' i sl?
Aj' sad i ti. I ja mrzim takve i slicne prevode na srpski (posebno ako su jos
pisani cirilicom, npr. EHTEPnPAJ3), ali ovo je glupo.
I "prekidac" i "switch" se koriste u govoru, a "palica za zabavu" se nikada
ne koristi.
AcCeSS DeNiED
pitanja.1537askripka,
-> #1536, the.edge=- I "prekidac" i "switch" se koriste u govoru,
=- a "palica za zabavu" se nikada ne koristi.
Ono jest'... Samo za raziličite, a je za iste stvari... A što se palice za
zabavu tiče, o tome u nekoj drugoj konferenciji... Može i Forum - conf br.9.
Nisam ranije hteo da pominjem, al' nekako mi sad došlo... Pre nekih desetak
godina, prof. Slaviša Prešić, inače samozvana legenda matematičke logike,
prologa i još koječega čovek dostojan da se o njegovim glupostima i (ne)znanju
otvori obde posebna tema je na nekim svojim predavanjima
imao običaj da sasvimregularno koristi izraz
(ja lično slušao par puta, da ne bude ono II ruka i to):
"Pustimo program da trči"
pitanja.1538supers,
-> #1535, bolep
>> Imam nekoliko pitanja.Interesuje me kako bih mogao da promenim
>> fontove u Notepadu, kako da napisem pitanje (poruku) kao neki fajl
>> pa je onda postavim, i koliko se dugo pitanja i poruke vode kao
>> nove tj koliko stoje na Sezamu. Hvala unapred.
U Notepadu ne možeš da menjaš fontove. Da bi imao naša slova uzmi
panevropsku verziju Windowsa. Kada napišeš pitanje, snimi ga kao neki
fajl, pozovi Sezam, pokreni Sezamovu komandu za pisanje poruke i onda
pokreni upload svog fajla po ASCII protokolu.
Poruke se za svakog korisnika odvojeno vode kao nove, do trenutka kad ih
taj korisnik pročita. Na Sezamu stoje zauvek, ali kao stare.
pitanja.1539outlaw,
-> #1538, supersOU> Poruke se za svakog korisnika odvojeno vode kao nove, do trenutka
OU> kad ih taj korisnik procita. Na Sezamu stoje zauvek, ali kao stare.
hm...?
zar se poruke ne brishu svakih mesec - dva?
pitanja.1540mikson,
Kako ja sa mojim modemom od 56 da uspostavim vezu sa sezom na nesto
brze od 14400?
Ima li sezam modeme od 33?
pitanja.1541saint,
-> #1540, mikson=> Kako ja sa mojim modemom od 56 da uspostavim vezu sa sezom na nesto
=> brze od 14400?
Nikako
pitanja.1542speedy,
-> #1541, saintSP> => Kako ja sa mojim modemom od 56 da uspostavim vezu sa sezom na n
SP> => brze od 14400?
SP>
SP> Nikako
SP>
ehm, a 647476?;>
speedy
pitanja.1543ksanyi,
U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip.
Piše da je to za off-line praćenje Sezama.
Pitanje je kako to uraditi.?
Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument?
Radi li to uopšte?
pitanja.1544ksanyi,
U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip.
Piše da je to za off-line praćenje Sezama.
Pitanje je kako to uraditi.?
Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument?
Radi li to uopšte?
pitanja.1545miskop,
-> #1544, ksanyi>> U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip.
>> Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument?
Ne treba da ubacuješ poruke u taj dokument, već dok si na vezi
kucaj:
mail re >
conf re >
pad html
pad down /b
i prenećeš poruke u html obliku.
pitanja.1546dule.n,
-> #1544, ksanyi│ U direktorijumu SEZAM postoji datoteke htmlhelp.zip.
│ Piše da je to za off-line praćenje Sezama.
│ Pitanje je kako to uraditi.?
│ Kako ubaciti poruke u ovaj html dokument?
│ Radi li to uopšte?
└───────────────────
Ne znam kako, ali si pogrešno shvatio sve to. U fajlu htmlhelp.zip
se nalazi uputstvo za Sezam u html formatu, i naravno nema nikakve
veze sa off-line čitanjem poruka. Za to ti treba neki off-line rider.
Ja ti svim srcem preporučujem Senior OLR. Možeš da ga nađeš u SEZAM
direktorijumu, gde si našao i fajl htmlhelp.zip. Mislim da je ta
instalaciona verzija pod imenom seniorb1.exe.
Ako bude problema, tuJ smo! :)
pitanja.1547ksanyi,
-> #1545, miskop> Ne treba da ubacuješ poruke u taj dokument, već dok si na vezi
> kucaj:
> mail re >
> conf re >
> pad html
> pad down /b
Hvala na odgovoru. Probaću,čisto da vidim.
pitanja.1548qpele,
Sta se desava sa mailom? Uporno pokusavam da posaljem mail, ali sistem mi
ne prijavljuje od juce da sam bilo sta poslao. Da li se mail salje, a samo
ga sistem ne prijavljuje ili mail uopste ne radi?
pitanja.1549kovac.alx,
-> #1548, qpele
>Sta se desava sa mailom? Uporno pokusavam da posaljem mail, ali
>sistem mi ne prijavljuje od juce da sam bilo sta poslao. Da li se
>mail salje, a samo ga sistem ne prijavljuje ili mail uopste ne radi?
Jasno je da e-mail ne funkcionise. Meni neke poruke stizu, a neke
za koje znam da su mi poslate ne stizu i po 48 i vise casova
zakasnjenja. Ko pravi selekciju maila je posebno pitanje. Mozda misle
da bi i sa izabranim primljenim mailom trebalo da budemo zadovoljno,
po principu bolje nesto nego nista ;)
pitanja.1550pvlada,
-> #1549, kovac.alx> Jasno je da e-mail ne funkcionise. Meni neke poruke stizu, a neke
> za koje znam da su mi poslate ne stizu i po 48 i vise casova
_______________________________________________________________________________
Meni poruke uglavnom stižu sa jedno 2 sata zakašnjenja, mada se dešava da i
brže stignu (ne tako retko), a jednino kada više kasne to je kada su neki
kvarovi na mailu, znači nepredviđene okolnosti.
Pozdrav Vlada
pitanja.1551aladine,
Da li postoji spisak BBS-ova u Bgd?
Sa telefonima?
pitanja.1552ljiljam,
Kako da pristupim konferenciji SPORT.
(kada otkucam: co jo SPORT, on mi pristupi SPORT.3).
Unapred HVALA!
pitanja.1553kum.djole,
-> #1552, ljiljam>> (kada otkucam: co jo SPORT, on mi pristupi SPORT.3).
Komandom CO VI /A listaju se sve konferencije, i matore i aktivne.
Ispred svake je broj, pa se određenoj konfi pristupa sa CO JO broj.
Na primer. ;)
pitanja.1554obren,
-> #1552, ljiljam> Kako da pristupim konferenciji SPORT.
> (kada otkucam: co jo SPORT, on mi pristupi SPORT.3).
CONF VIEW /a
Sistem će izlistati spisak svih konferencija, među kojima je i stari tôm
konferencije Sport. Sada još pogledaj koji je redni broj željene
konferencije i otkucaj:
CONF JOIN nn
pitanja.1555emajsijuen,
Jesam li ja lud, ili se veza sa Sezamom odjednom popravila ???
Pozdrav, Vlada...
pitanja.1556alexad,
Da li se mogu dobiti adrese i telefoni svih BBS-ova na teritoriji Jugoslavije
i koji se njihovi parametri komunikacije?
pitanja.1557vesna.s,
Komentar Sysop-u!!!!!!!!!!!!!!!!
Upaltio sam pretplatu,poslao fax-om dva puta uplatnicu!
Poslao jos jednom.Proslo je 5.5 h i ja jos nisam ukljucen!
To nije u redu
Username:illusion
pitanja.1558obren,
-> #1557, vesna.s> Uplatio sam pretplatu, poslao fax-om dva puta uplatnicu! Poslao jos jednom.
> Proslo je 5.5 h i ja jos nisam ukljucen!
>
> To nije u redu Username:illusion
Jesi li razmišljao o tome da BIGZ (što znači i Sezamova sekretarica) ne
rade subotom i nedeljom...
pitanja.1559miskop,
>> TELEFONSKI BROJ SEZAMA SE MENJA!
>>
>> Novi broj glasi 3690-653
Da li bi neko iz uprave mogao da dÔ i nove
brojeve svih nodova posebno, pošto su se valjda
i oni promenili?
pitanja.1560radenkoc,
Nesto me zivo zanima...
Kada pokusam da skinem katalog softvera (bilo txt bilo zip),
svaki put mi download-uje allfiles od 27. 12. 97. god.
Da bude zanimljivije ovaj fajl se svakodnevno azurira (bar tako
pise).
Pitanje glasi:
Kako da snimim najsveziji katalog?
pitanja.1561pzeljko,
Sta se desava sa Mail-om. Vec danima nista ne stize na moju
adresu.Provereno ljdi poslali sto sa domacih sitema tako i iz
inostranstva.
Zeljko
pitanja.1562dalex,
-> #1561, pzeljko> Sta se desava sa Mail-om.
I meni je bilo nešto čudno, al juče poslah sebi mail sa afrodite i stiže.
pitanja.1563m.s.pesic,
Kako da preuzmem stare poruke. Znam kako sda ih procitam ali ne i kako da ih
preuzmem.
pitanja.1564pzeljko,
-> #1562, dalexMail i dalje kad sam bar ja u pitanju provreno ne stize!
Ajde pokusaj nesto da posaljes sa afrodite i sezama pa da
proverimo da li ce i kadad stici
Zeljko
pitanja.1565miskop,
-> #1563, m.s.pesic>> Kako da preuzmem stare poruke. Znam kako sda ih procitam ali ne i kako da
>> ih preuzmem.
Uđeš u conf. iz koje želiš da pokupiš stare poruke i:
REad * /a & <-- Ovako prebacuješ SVE poruke u PAD,
ili
REad * ddmmgg- & <-- Ovako prebacuješ poruke od zadatod datuma
pa na dalje u PAD.
Znak '*' je ako želiš da pokupiš sve teme iz conf., a ako
te zanima baš određena tema, onda umesto '*' kucaj broj teme.
I na kraju lupiš jedno:
PAD DOwnload <-- Ovako prebacuješ poruke kod sebe.
pitanja.1566m.s.pesic,
-> #1565, miskop
m> I na kraju lupiš jedno:
m> PAD DOwnload <-- Ovako prebacuješ poruke kod sebe.
Hvala na trudu i iscrpnim podukama. Bio sam blizu da, bez
_strane pomoći_ skinem stare poruke ali sam nešto bio
nervozan pa sam redosled komandi pomešao. Inače nikad nisam
skidao stare poruke pa mi ni ovog puta baš nije išlo od ruke.
Ima još jedna prokleta stvar: nikako da značajno smanjim
telefonski račun pa, nekad i nesvesno, mislim na impulse koji
odlaze u prazno. Sinoć sam, recimo, nekoliko puta zvao Sezam i
dobijao toliko djubreta pri konektovanju da to nije normalno:
ne mogu reći da je za to kriv novi broj, ali znam da sa starim
mi to nikad nije pasovalo. A djubre je bilo tipa "user
xcv.lma,mngibruwećčpooieurmdd nije registrovan član" i
blokiranje.
pitanja.1567pzeljko,
Po treci put, zasto ne stize Mail iyz inostranstva a takodje i sa
domacih sistema?Provereno ljudi salju Mail ,lepo potvrde
telefonom ali nista nestize.ZASTO???????
Zeljko
pitanja.1568pzeljko,
Posto ocito niko ne namerava da odgovori na pitanje zasto ne
stize Mail(mislim na Upravu i cenejnog moderatora ako uopste
postoji pardon, ako uopste prati poruke u ovoj konferenciji)molim
nekog od sezamovaca da kaze nesto na ovu temu makar bilo kakvo
objasnjenje.Zadnji Mail je stgao 06.03.1998. i od tada nista!
Zeljko
pitanja.1569buva,
-> #1568, pzeljko
(;)Zadnji Mail je stgao 06.03.1998. i od tada nista!
Proradio je opet email.. evo bash mi je danas stigo jedan.